הגיע הזמן לחיות טוב

נועה_ברוך*
הצטרפות: 18 יוני 2004, 15:22
דף אישי: הדף האישי של נועה_ברוך*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי נועה_ברוך* »

_אני נבהלת מהדרקון יורק האש. מגלגלת את מילותיה של נועה ברוך: "אל תסכימי לסבול עוד את הרעל שלו"
הולכת לחדר עם המחשב וסוגרת את הדלת_
מצוין. קודם כל את זזה. אח"כ גם תביני שאין צורך להיבהל, הוא לא באמת יורק אש.. זהו רעל אמנם אך אם תתרחקי לא יפגע בך.

_משאירה לו את סדר הבית והטיפול בילד ומתעלמת מהתכוננות שלי ליום העבודה המגיע
אולי זה לא הדבר הכי הכון לעשות אבל אני רוצה שקט בכל מחיר_
קודם כל שקט. מהמקום הזה תגלי מה עוד את מסוגלת. ואת מסוגלת, רק שזה מפחיד.
המנגנון המדבר מתוכך אינו רגיל לפעול ממקום שיודע את כוחו, חוסנו, יכולתו. כל אלו שם מחכים שתתחזקי כדי להתקרב לקדמת הבמה.

(())
קואלה*
הצטרפות: 20 אפריל 2010, 20:58

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קואלה* »

אני מבטיחה לפנות זמן איכותי לקרוא את כל הדף ממסד ועד טפחות, ואם תהיינה לי תובנות - מבטיחה לשתף. אם תרצי אותן בפרטי, צרי קשר והשאירי לי כתובת מייל... חג שמח מלא באור, שלומית
תודה! איזו חמודה את (-:
חג שמח גם לך!
תכתבי לי פה. אם זה ירגיש לי לא נוח העתיק לעצמי למייל ואמחק
קואלה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קואלה* »

eyZuW]Tomorrow never comes until it's too late Uk[/po]&ob=av2n

הכאב אינו בשינוי עצמו, אלא בהתנגדות לשינוי
כן, כן, אני יודעת.
קואלה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קואלה* »

הוא שוב אמר לי שהמצא דירה לעצמי. ואחרי זה נחלק את הכל.
  • אתה בטוח שאתה רוצה להיפרד?
  • אני לא אמרתי שנפרד, אמרתי רק שתעבירי דירה בלעדי (החוזה נגמר עוד חודש)
אולי הוא כל כך רוצה להיפרד ואין לו אומץ לחתוך אז הוא עושה הכל כדי שאני יהיה החלוצה?
קואלה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קואלה* »

רימקס מעולה לשיר הנ"ל מתוך "הקצה", ששודרה שלשום. שמעתי חצי ממנה והיא היתה מצויינת (איזה בעסה שמתקרבים לקצה של ,"הקצה", נכון?)
http://pod.icast.co.il/Media/Index/File ... .icast.mp3
כיוון_נוסף*
הצטרפות: 19 יולי 2009, 10:43

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי כיוון_נוסף* »

היה כל כך מקל ומשחרר לצאת להתאוור מהכלא של עצמי ולהפסיק להזדהות עם הרגשות וכאבי הגוף
יש לי אותי לאהוב

יופי את יכולה... כלום לא יעצור אותך בדרך לעצמך
לא הכרתי את בקיני ואת השיר
לא כמבקר ספרותי, איפה שהוא השיר הזה נראה לי כשייך לקואלה הישנה. רע לי רע לי אבל עוד מעט יהיה טוב.
רע לי אבל עוד מעט יהיה חם כי הימים החמים יבואו

אני מציע לא לחכות. לדאוג לזה שעכשיו, ממש עכשיו יהיה חם. זה פשוט וקרוב
נועה_ברוך*

הגיע הזמן לחיות טוב

אם זה טוב, אז למה זה כל כך קשה לי?
זה קשה.
קשה כי את מבינה יותר
קשה כי את רואה יותר
קשה כי את רגילה ליחד ולתחושת הבטחון האשלייתית שאיתו
קשה כי את רוצה את זה אחרת אבל מודעת לכך שצריך להיפרד מהרצון הזה
קשה כי את נדרשת לסגל לעצמך מקום חדש, ולא פשוט בכלל לזוז מאזור הנוחות

עוד מעט יבואו הימים החמים
יבואו ימים אחרים. חלקם קרים, חלקם חמים.
חלק מהדרך הוא להבין שאת בדרך :-) אין כאן סוף לסיפור אלא זהו סיפור בהמשכים, ואת כותבת אותו.
וכדי לסיים פרק קשה יש לעבור דרך הקושי, יש להבין ולהסכים לראות מעבר, לראות רחוק, אל עבר החדש שאותו את רוצה לזמן וליצור בחייך.
צעד צעד.

(())
כיוון_נוסף*

הגיע הזמן לחיות טוב

אולי קשה לך כי את צריכה להפרד מאמונות שהאמנת בהם?
אולי קשה לך כי את רואה את מה שחשבת שהוא אמת מוצקה מתפורר לאבק?

אחת מהתכונות שלנו היא היכולת שלנו להסתגל למצב בו אנחנו נמצאים.
את היית עד עכשיו במצב שלדעתי הוא לא טוב אבל התרגלת אליו.

עכשיו את הולכת לכיוון שהוא לדעתי טוב יותר אבל כדי לעשות את זה, את צריכה להפרד מהדברים שהאמנת בהם כל כך הרבה שנים...

שינוי הוא קשה כי לפעול באותה דרך שהיינו רגילים זה פשוט יותר
לפעול באותה דרך זה נראה כמובן מאליו
כשלא משנים דרך לא צריך הסבר
כשלא משנים לא צריך לחשוב מה לעשות כי עושים מה שעשינו.

כמי שרואה אותך מהצד די ברור לי שאת עושה מאמץ כדי לשנות דפוס שהתרגלת אליו
כשתצליחי לשנות את הדפוס יגיע הזמן לחיות טוב
ורד_דרור*
הצטרפות: 25 אפריל 2009, 21:39
דף אישי: הדף האישי של ורד_דרור*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי ורד_דרור* »

נזכרתי שפעם קראתי ראיון עם איזו מטפלת בתזונה טבעונית. היא אמרה שרבים טוענים נגד שיטת הטיפול שלה שהיא קשה מדי. קשה להקפיד כך על התזונה
והיא אומרת להם- קשה להיות חולים וקשה להקפיד על תזונה ועליכם לבחור עם איזה קושי אתם מוכנים להתמודד.

עוד דבר בו נזכרתי הוא ששמעתי כי בן גוריון היה אומר, שבמזרח התיכון מי שלא מאמין בניסים, הוא אדם לא ריאליסטי.

את מאוד פוחדת לחיות בלי אהבה, אבל האם עכשיו את חיה במציאות של אהבה?
את חרדה מפני המצב הכספי אך את לא יודעת מה באמת יהיה אם תיפרדו. אולי תמצאי עבודה טובה יותר?
אולי תקבלי עזרה מהמדינה? או מההורים?
אולי תמצאי שבחיים בדירה קטנה ובחסכנות גדולה את מוצאת יותר שקט ונועם בחיי היומיום שלך מאשר את מוצאת היום.

בהצלחה בהמשך הדרך
שלומ_צ*
הצטרפות: 12 אוקטובר 2008, 22:43

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי שלומ_צ* »

קואלה, קראתי את כל מה שכתבת (התייחסתי בעיקר לדברים שלך, פחות לתגובות של כל שאר החברים) וסיכמתי על דף את: השאיפות שלך, תכונות אישיות, תחביבים, דינמיקה שמניבה תוצאות, דינמיקה שלא מניבה תוצאות רצויות, דפוסי התנהגות וכו'. מתקבלת תמונה יחסית בהירה. אבל זה כ"כ אישי - אני לא מעיזה לפרט כאן. פשוט נראה לי לא אתי... בכל אופן מאוד יעזור אם אדע במה את עוסקת (על מנת שתוכלי להגדיל את יכולת הפרנסה שלך). רק טוב, שלומית
קואלה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קואלה* »

זהו זה סופי. הוא עזב את הבית ומבקש להיפרד (אפילו שהוא לא מסוגל לבטא את המילה הזאת ורק אומר שהוא רוצה להפריד את המגורים)
לפעמים אני מרגישה בטוחה עם עצמי שקורה מה שצריך לקרות ושהכל לטובה
ולפעמים פחד סמיך כמו עשן שחור מאיים לחנוק אותי. אני מפחדת מלהיות חסרת כל ושאצטרך לחזור להורי, מפחדת ממחלה קשה וממוות, מפחדת מבדידות ולאבד את בני, מפחדת להשתגע

אני מציע לא לחכות. לדאוג לזה שעכשיו, ממש עכשיו יהיה חם. זה פשוט וקרוב
כיוון נוסף אני מנסה. ואני כל הזמן מזכירה לעצמי שהקולות המבוהלים בי הם רק קולות בתוכי, שיש עוד קולות
ובכל זאת רק משהו חיצוני כמו סרט, או פגישה עם חברים מצליח להוציא אותי מתוך הדכדוך. ולמרות שאני משתדלת לפנק את עצמי ולהיות טובה אלי מבחינה פיזית בעיות שהיו לי וכמעט נעלמו חזרו עכשיו ובגדול.

_וכדי לסיים פרק קשה יש לעבור דרך הקושי, יש להבין ולהסכים לראות מעבר, לראות רחוק, אל עבר החדש שאותו את רוצה לזמן וליצור בחייך.
צעד צעד._
נועה ברוך באמת קשה לי לראות רחוק, המציאות מסתבכת לי כמו כדור צמר. מזל שיש עכשיו את חופשת חנוכה. כי אין לי כוח לכלום

קשה להיות חולים וקשה להקפיד על תזונה ועליכם לבחור עם איזה קושי אתם מוכנים להתמודד._ ורד דרור זה משל מקסים. תודה
אז למרות שהוא בחר ללכת, אני בוחרת שלא לרדוף אחריו
בוחרת להתמודד עם חיים אצמעים על פני לחיות עם מישהו שלא רוצה להיות איתי

שלומ צ
תודה על מה שכתבת לי פה ובמייל
ההולכת_בדרכים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_בדרכים*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי ההולכת_בדרכים* »

_הוא שוב אמר לי שהמצא דירה לעצמי. ואחרי זה נחלק את הכל.
  • אתה בטוח שאתה רוצה להיפרד?
  • אני לא אמרתי שנפרד, אמרתי רק שתעבירי דירה בלעדי (החוזה נגמר עוד חודש)
אולי הוא כל כך רוצה להיפרד ואין לו אומץ לחתוך אז הוא עושה הכל כדי שאני יהיה החלוצה?_

קואלה יקרה, קודם כל שתדעי שאני גם מהעוקבים אחרי הכתיבה שלך כאן, ואני מאמינה שלמרות הקושי והפחד את תמצאי את הדרך שלך ויהיה לך טוב!
שנית, אני ממש לא מבינה בענייני גירושין, אבל מקריאה פה ושם באתר או רסיסי סיפורים של אנשים אני תוהה האם אין בהצעה שלו שאת תעזבי את הבית ו"תמצאי לך דירה" סוג של תרגיל מלוכלך - אולי ברבנות דנים פחות זכויות לאישה ש(לכאורה) בוחרת לעזוב את ביתה ולהיפרד? מציעה שתתייעצי במומחים גדולים ממני, אם זה מבעלות נסיון ומידע כאן בבאופן, או אפילו עם עו"ד לפני שאת עושה צעד כלשהו... ושיהיה בהצלחה! @}
לימונדה*
הצטרפות: 06 דצמבר 2004, 20:11

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי לימונדה* »

קואלה חמודה!(()) מוסרת לך חיבוקים. חושבת עליך...
לפעמים החיים מחליטים בשבילינו. לפעמים כשאנחנו לא יודעים לאן לפנות אם כן להיפרד או לא ונתקעים אז החיים לוקחים אותנו ומציבים לנו עובדות.
אני אף פעם לא טובה בליעץ, כי תמיד נדמה לי שרק האחר יודע באמת ומי אני שאחווה את דעתי, אבל עכשיו אני רואה את זה כמשהו טוב.
אני מאחלת לך הרבה כח בהמשך הדרך! מקוה שתמצאי לך דירה טובה שתשמח אותך ותצאי לדרך חדשה טובה
הגיע הזמן לחיות טוב- אמן.
|L|
כיוון_נוסף*

הגיע הזמן לחיות טוב

זהו זה סופי. הוא עזב את הבית ומבקש להיפרד (אפילו שהוא לא מסוגל לבטא את המילה הזאת ורק אומר שהוא רוצה להפריד את המגורים). לפעמים אני מרגישה בטוחה עם עצמי שקורה מה שצריך לקרות ושהכל לטובה ולפעמים פחד סמיך כמו עשן שחור מאיים לחנוק אותי. אני מפחדת מלהיות חסרת כל ושאצטרך לחזור להורי, מפחדת ממחלה קשה וממוות, מפחדת מבדידות ולאבד את בני, מפחדת להשתגע

מה שהיה צריך לקרות - קרה וזהו. עכשיו הפרידה היא לא החלטה שלך אלא שלו ואת פטורה מלחשוב האם היה אפשר לנהוג אחרת.
הפחד הוא הדרך הגרועה ביותר להתמודד עם המצב החדש שנוצר.
לא שהמצב טוב (והוא גם לא רע) הוא פשוט המצב ואיתו עכשיו תתמודדי בהצלחה
למה? כי את חזקה וגם כי אין לך ברירה אחרת. כל מה שאת מפחדת ממנו הוא פשוט לא אופציה.

ובכל זאת רק משהו חיצוני כמו סרט, או פגישה עם חברים מצליח להוציא אותי מתוך הדכדוך. ולמרות שאני משתדלת לפנק את עצמי ולהיות טובה אלי מבחינה פיזית בעיות שהיו לי וכמעט נעלמו חזרו עכשיו ובגדול.
הפחד מגייס את מיטב כוחותיו לקרב האחרון שלו מולך.
ממש כמו שנפוליאון בווטרלו שלח את המשמר המלכותי לההרג בניסיון להציל את כבודו....
אנחנו אף פעם לא נדרשים להתמודד עם אתגר שאנחנו לא יכולים להתמודד איתו.
לפעמים נדמה לנו שאנחנו לא יכולים אבל זו טעות. אנחנו כן יכולים

באמת קשה לי לראות רחוק, המציאות מסתבכת לי כמו כדור צמר. מזל שיש עכשיו את חופשת חנוכה. כי אין לי כוח לכלום
לדעתי, לפי מה שאת כותבת, את כן יכולה לראות רחוק.
למעשה את רואה רחוק אבל לא מבינה שאת רואה רחוק (כי לא היית רגילה לראות רחוק).

בהצלחה
נועה_ברוך*

הגיע הזמן לחיות טוב

טוב וחשוב שהאמת גלויה, ברורה ואף נחרצת.
את יודעת מה עלייך לעשות - לדאוג לעצמך ולבנך.
כל עיסוק בזוגיות הסיט אותך ובלבל. כעת ברמה מסויימת יהיה לך קל יותר.
הליכה קדימה ללא המשקל שלו, לצד הפחדים.

באמת קשה לי לראות רחוק, המציאות מסתבכת לי כמו כדור צמר. מזל שיש עכשיו את חופשת חנוכה. כי אין לי כוח לכלום
אין כוח לכלום, קצת כמו "שוק" או טראומה.. למרות שאין כאן כל חדש, בכל זאת המצב כעת חדש :-)
בדיוק ברגע שאת נדרשת לאסוף כוחות, את חשה שהם אינם.
נדרש רצון חזק וחשיבה בהירה על מנת לגייס פעולה ולזוז. כרגע את צריכה לפעול, למרות הכל.

אין צורך לראות מעבר למה שאת יכולה, גם יום אחד קדימה זו ראיה למרחק, לפחות את "יוצאת מהסרט" של החוויה הרגשית ומסתכלת כמה צעדים קדימה.

בהצלחה @}
(())
כיוון_נוסף*

הגיע הזמן לחיות טוב

עוד דבר
אם ירצה לחדש את הקשר, מציע לך לא להסכים מיד אלא לברר למה הוא מתכוון ולדרוש שינוי שיתאים לך.
תעמדי על זכותך לחיות טוב איתו או בלעדיו.
במובן מסוים, כמו שכתבה נועה, החלטתו מקילה עליך היות ועכשיו את צריכה להתמודד רק עם עצמך ועם הקשיים שלך.
קואלה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קואלה* »

בוקר. פעם ראשונה שאני מתעוררת לבד. אני מתעוררת מחלום שסוף העולם הגיע. מסתכלת רחוק ורואה גלי צונמי ענקיים מתקרבים, כמו בסרט 2012
ואני רוצה את הילד שלי. עכשיו. אני רצה בתוך בנין בצורת מרובע עם פטיו באמצע (כמו הבנין שיש במעונות הסטונדטים באוניברסיטת ת"א) ואני קוראת לילד בשמו ולא מוצאת אותו. ואז התעוררתי עם עלות השחר ונזכרת שאני ישנה בדירה שלנו לבד
אתמול הבאתי את הילד לסבתא שלו ואבא שלו הגיע מאוחר יותר שם. הוא חיכה שאצא כדי להיכנס. ראיתי את הצללית שלו מתחבאת כשהדלקתי את האור ברכב
בעיקרון הביקור תוכנן עוד בשבוע שעבר לפני שהוא עזב את הבית כי היה לי תור לרופא מומחה בעיר שבה גרה חמותי
חוזרת לישון. סוף סוף יש לי אפשרות לישון עד מאוחר רוצה לנצל אותה
מתעוררת שוב. נדמה לי שיש מישהו בבית שומעת שריקה של מנגינה. כנראה שזה מבחוץ. שולחת סמס לבחור שאשמח לדבר עם הילד
חוזרת לישון. חולמת שהבחור מתעצבן ואומר שהוא לא יתקשר אלי ואז בדיוק מתעוררת ברבע לשמונה לצלילי הניד. הילד על הקו מברך אותי בבוקר טוב
הם נוסעים בדרך לגן הוא מספר לי. אני משוחחת עם הבן שלי ומאחלת יום טוב. הבחור לא מדבר מילה.
מנסה עוד לישון. איבדתי את שמחת החיים לקום בבוקר
נכנסת לקרוא פה. חושבת שמה אם הבחור יחזור וכתבתם לי סתם. זה כבר קרה בעבר. איך יודעים שהוא לא ישנה את דעתו שוב?
יש כל כך הרבה דברים להספיק, אין פנאי לשקוע בדיכאון. אבל זה מושך אותי למטה
מרגישה שאני חיבת לעבור דירה.
אבל משהו עוצר אותי,איזה כוח עצום ובלתי מוסבר או נראה.

אני אף פעם לא טובה בליעץ, כי תמיד נדמה לי שרק האחר יודע באמת ומי אני שאחווה את דעתי, אבל עכשיו אני רואה את זה כמשהו טוב
תודה לימונדה על החיבוקים. גם אני חושבת אליך. מקוווה שאת צודקת וזה באמת משהו טוב

ההולכת בדרכים קודם כל תודה על הדאגה ואיחולים, נחמד לדעת שאת גם עוקבת גם אם שקטה. אנחנו לא נשואים אז אין לזה משמעות אם אני עוזבת את הדירה
בכלל, הוא תמיד יהיה האבא של הבן שלי. אני מנסה לראות את האדם שבו ולא את האויב. פוחדת שאם אכנס איתו למלחמה. יהיו רק מפסידים

אין צורך לראות מעבר למה שאת יכולה, גם יום אחד קדימה זו ראיה למרחק, לפחות את "יוצאת מהסרט" של החוויה הרגשית ומסתכלת כמה צעדים קדימה.
נועה ברוך בינתיים אני אולי מצליחה לתכנן את היום הקרוב, אבל חסרת כוח רצון כדי לפעול.

_הפחד מגייס את מיטב כוחותיו לקרב האחרון שלו מולך.
ממש כמו שנפוליאון בווטרלו שלח את המשמר המלכותי לההרג בניסיון להציל את כבודו....
אנחנו אף פעם לא נדרשים להתמודד עם אתגר שאנחנו לא יכולים להתמודד איתו.
לפעמים נדמה לנו שאנחנו לא יכולים אבל זו טעות. אנחנו כן יכולים_

כיוון נוסף אני לא מסכימה עם ההנחה הזאת שאנחנו אף פעם לא נדרשים להתמודד עם אתגר שאנחנו לא יכולים להתמודד איתו.
אם היא היתה נכונה אנשים לא היו נשברים, חוטפים טראומות ופוסט טראומות
סבתא שלי ודוד שלי (הבן שלה) התאבדו. אם זה היה נכון הם היו מוצאים כוחות נפש להתמודד עם אתגרי חיהם
לא שאני שוקלת ללכת בדרכיהם, אני רק אומרת שבכלל לא בטוח שהאתגר הזה תפור למידותי, אבל מכיוון שהוא הגיע כדאי לי להאמין שהצליח

_אם ירצה לחדש את הקשר, מציע לך לא להסכים מיד אלא לברר למה הוא מתכוון ולדרוש שינוי שיתאים לך.
תעמדי על זכותך לחיות טוב איתו או בלעדיו_

שושה למקרה שתקרא פה,
אם היית חוזר הייתי יכולה לבקש חשבון בנק משותף, אולי איזה הסכם. אבל זה לא מה שיגרום לך לראות בי שותפה.
כי הדבר הבסיסי כל כך שהייתי רוצה ממך זה שכשאתה כועס תדע לדבר במקום לעשות ברוגז, שתפסיק לרצות לשנות אותי.
שתיהיה חבר באמת. שאם אני אומרת לך שאני צריכה לעבור דירה כי רע לי פה, שתעזור, או לפחות לא תתקע מקלות בגלגלים
4 שנים נתקעתי בדירה הזאת! 4 שנים...
שתתן לי את הערכה המובנת מעליה שמגיעה לי כמו לכל אישה. על כך שהריתי וילדתי, שאני מג'נגלת בין עבודה לעקרות בית. שגם אני מתאמצת פה.
זה לא קל. אף פעם אל תשפוט אדם כשאתה לא נמצא במקומו. וגם אם לאחותך קל זה לא אומר שלי קל. כל אישה אחרת. כל אדם אחר.
וכל אדם בא עם מערכת יתרונות וחסרונות.
כשהכרת אותי אמרת לי כמה שאתה שמח שאני איתך. שחיכת 27 שנים לאשה כמוני.
ואז התחלת לנסות לשנות אותי.

ובמודע, או שלא, התפקיד שלי הפך להיות של זאת ששמה עצים למדורה ושלך זה שמשתין עליה
לא, באמת. מתי בפעם האחרונה עשית משהו בשביל הזוגיות שלנו? בשבילי?
ברכה ליומולדת, מחמאה, בדיחה, סיפור שקרה לך, להתיעץ איתי, שיחה מענינת (שיחה עם דעות שונות זה לווא דווקא ויכוח) וגם לנסות לפתות אותי לפעמים, לשאול אותי מה אני רוצה, מה יעשה לי טוב. מה מכל אלו עשית מאז שאני בהריון?!
את כל האהבה שלך נתת לשירי הזונה והאשמת אותי שאני לא משמחת אותך.

אתה נראה טוב ומרוויח לא רע, יש לך לב טוב וכוונות טובות, אתה אבא משקיען. כן,יש לך פוטנציאל אבל מותק, מותק
לא היית חבר טוב שלי

ואני יודעת מה אתה חושב:
מבחינתך אתה מרוויח פי 4 ממני ועדין מצליח לעבוד גם בבית ולטפל בילד.
והחברות שלי מוזרות והמשפחה שלי מעצבנת ואני מונעת מחרדות שאתה לא מבין.
אז אני יפה בעינך. סו אווט, זה לא מספיק. אתה רוצה אישה שאתה מכבד ולא בובה.

גם אני רוצה שיכבדו ועירכו אותי באופן שלם, לא רגע אחד כן ורגע אחד לא}
לימונדה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי לימונדה* »

נכנסת לקרוא פה. חושבת שמה אם הבחור יחזור וכתבתם לי סתם. זה כבר קרה בעבר. איך יודעים שהוא לא ישנה את דעתו שוב?

מסכימה עם מה שכיוון נוסף כותב לך ובמקרה הזה:
עוד דבר אם ירצה לחדש את הקשר, מציע לך לא להסכים מיד אלא לברר למה הוא מתכוון ולדרוש שינוי שיתאים לך. תעמדי על זכותך לחיות טוב איתו או בלעדיו.

כלומר את לא מטלטלטלת שוב במצב הזה של "כל יום אוהבת ושונאת אותך מחדש". אם הוא שובר את הכלים אז הכלים נשברו. לא לנסות לתקן ולאסוף את השברים.
או לבנות משהו חדש ביחד או להתחיל לבד. מה שבטוח זה שניתנת לך הזדמנות לצאת מהסבל עם הבחור שלך. קחי אותה!!!

ולגבי חיפוש דירה- אני זוכרת שכתבת כל כך הרבה פעמים על איך את שונאת את הדירה שלך. הנה שוב ניתנת לך הזדמנות לשינוי. הזדמנות למצוא משהו שתאהבי. אני יודעת שיש חששות כלכליים אבל אסור שהם ישתקו אותך. תשני דירה. זה כל כך משמעותי לגור בבית שאהבים!!!
ועוד דבר- במקרה שלך זה דווקא כן אתגר שאת יכולה להתמודד איתו. למה? הרבה בגלל שיש לך את הילדון שלך לדאוג לו. וכמו בחלום- הכוחות האימהיים דוחפים אותך להציל את הילד שלך ולא משתקים אותך גם בפני גל צונאמי.
בצהוב כתוב שקושי הוא לא בהכרח סבל
קואלה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קואלה* »

ערכתי את הטקסט בזמן שכתבתם לי פה לימונדה וכיוון נוסף
קואלה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קואלה* »

לפי ההתרשמות שלי מכם למונדה וכיוון נוסף, אם הייתם במקומי בוודאי ההיתם מנסים להוכיח לעמצמכם שאתם לא תלויים בבני זוג הפכפכים ואם הבני זוג היו רוצים לחזור לא ההיתם מוכנים לתת אמון בקלות
בודאי הייתם מנסים לחזק אצלכם את תחושת החיות. לעשות את המשימות גם בלי לרצות, לדבר אם עצמך ולהגיד לעצמך שאין בריריה, אין ברירה
מבחינה שיש בי איזה קול שמאמין שמישהו יתפוס אותי, שמותר לי לפול, או שלא אכפת לי לפול
זה מר רחמים עצמים, ילדון מנוזל בן 4 שבוכה שעות ביצאה מהגן. שכחו לקחת אותו והוא מחכה שמישהו יחבק אותו
בסוף הוא הולך הביתה לבד והתיק הגדול יחסית עליו נשרך אחריו כל הדרך הביתה על הרצפה
מגייסת את גברת חמלה כמו ששבע כתבה.
היא אומרת לילדון, כל הכבוד, אתה גיבור, איך זכרת את הדרך לבד! ולקחת גם את התיק! ומחבקת אותו ולוקחת אותו לשתוף את הפנים ולאכול
כיוון_נוסף*

הגיע הזמן לחיות טוב

אם הייתם במקומי בוודאי ההיתם מנסים להוכיח לעמצמכם שאתם לא תלויים בבני זוג הפכפכים
ממש לא נכון. אני לא צריך להוכיח לעצמי כלום. פשוט בן זוג הפכפך לא מתאים לי.
כשאני רואה אדם שלא מתאים לי להיות בנוכחותו אני לא נשאר לידו ושופט אותו. אני פשוט בוחר לי סביבה אחרת אם אפשר
אם אי אפשר, אני פשוט מבין איפה אני חי ולומד לצמצם את הנזק שעלול להגרם לי מאדם כזה.

ואם הבני זוג היו רוצים לחזור לא ההיתם מוכנים לתת אמון בקלות
לתת אמון במישהו שעומד כמעט בודאות לאכזב שוב - כי זה הדפוס שלו?
מה למדתי אם אני חוזר על אותה טעות ומתפלא שקוראת לי בגלל זה אותה תוצאה
את הדפוס של אוהבת ושונאת כל יום מחדש כבר ניסית והוא לא התאים לך.

אין ברירה
חשוב להבין שהכוונה היא שאני לא פועל עם הגב לקיר מתוך מצוקה.
אני פועל מתוך בחירה שלי לחיות יותר טוב. זו בהחלט בחירה.
יש ברירה. להשאר במצב הקודם או לשנות. זו החלטה שלך.

לקולות הללו קוראים פחד. אף אחד לא יכול להבטיח לך שתצליחי בכל מה שתעשי
אבל כרגע נראה שלהמשיך בכיוון שבו הלכת בעשר השנים האחרונות לא אפשרי יותר.

הצהוב: אין מה לדאוג. דאגה לא תחסר.
קואלה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קואלה* »

אבל כרגע נראה שלהמשיך בכיוון שבו הלכת בעשר השנים האחרונות לא אפשרי יותר.
למה דווקא 10? אם התכוונת לזוגיות הנוכחית אז כמעט 8 שנים היינו ביחד
כיוון_נוסף*

הגיע הזמן לחיות טוב

הי.
אוקי טעיתי.
היה נדמה לי
תסכימי איתי שגם שמונה שנים זה די והותר
אינטו_איציה*
הצטרפות: 11 מאי 2007, 13:42
דף אישי: הדף האישי של אינטו_איציה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי אינטו_איציה* »

_מבחינה שיש בי איזה קול שמאמין שמישהו יתפוס אותי, שמותר לי לפול, או שלא אכפת לי לפול
זה מר רחמים עצמים, ילדון מנוזל בן 4 שבוכה שעות ביצאה מהגן. שכחו לקחת אותו והוא מחכה שמישהו יחבק אותו
בסוף הוא הולך הביתה לבד והתיק הגדול יחסית עליו נשרך אחריו כל הדרך הביתה על הרצפה_

קואלה,
את גיבורה!!
באמת באמת...גיבורה.
זה כל כך כואב, פרידה והתחלה מחדש והתכווננות חדשה.
אין לי עוד מה להוסיף את פשוט גיבורה.

סיימנו את חנוכה,
מעכשיו האור רק הולך ומתגבר.

@}
קואלה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קואלה* »

כיוון נוסף- כן גם 8 שנים זה הרבה זמן, אבל התחושה הקשה הזאת ביננו, ההתנדדות בין פרידה לחברות התחילה רק אחרי הלידה- 3.5 שנים
וגם זה הרבה זמן. בוודאי, אבל איפה שאני נמצאת עכשיו הוא לא יותר טוב. הוא שונה
טעם של מוות בפי. בקרוב ההזכרה לאחי הצעיר שנהרג בגיל 17 וחצי שנים
12 שנים עברו מאז. המוות שלו פירק אותי לחתיכות קטנות קטנות
אחרי שאספתי את עצמי מחדש גיליתי שאני כבר לא אותה בחורה
פניו ונשמתו של אחי ניבטים אלי כל יום מתוך מפני בני. כולם אומרים שהוא דומה לאביו, אבל אני רואה את בו את אחי לא רק במראו בחיוכו ובמבטו, גם בקולו, בטמפרמנט, בתושיה ובחברותיות, באינטלגנציה הריגשית, בוורבליות, בחוסן הגופני(טפו, טפו, חמסה, חמסה) רק לא באומץ הלב
כאילו שהוא נושא את פחד מותו הטראגי של אחי בליבו. הילד שובב ושד משחת, אבל כשאומרים לו זהירות זה מסוכן, הוא לוקח מיד צעד אחורה ומנסה להבין בדאגה ותבונה רבה את הסכנה
בכלל, הוא למד לזחול בגיל 4 חודשים (!) לעמוד ולשבת בגיל 5 חודשים (!) אבל ללכת לבד בלי ידים 10 חודשים הוא הלך יד ביד, מפחד מנפילה, ואחר כך לא רצה לתפס על סולמות, לא לבד בכל אופן
כן הילד שלי
יום לפני התאריך לידה הלועזי של אחי החלו לי צירים, כל כך חששתי ללדת את בני באותו התאריך כמו של אחי שהפסקתי את הצירים. ילדתי 9 ימים אחר כך עם זירוז
הלידה היתה קלה מרוב אפידורל לא הרגשתי כלום. ממש כלום. אבל ההחלמה היתה איטית וקשה.
הלווי ותיהיה לי הזדמנות נוספת ללדת אחרת. לגדל ילדה עם בן זוג אוהב, רגיש, מכבד ותומך
בהזכרה הזאת אני ואחי הבכור נגיע ללא בני זוג (הוא התגרש גם השנה) זה כל כך מוזר
הצהוב אומר: כאשר ההורים ניזוקים, קל וחומר ילדיהם
איך להיות חזקה ולא להתפרק? מבינה שצריך לקחת יום ביומו לעשות את מה שחיבים, לא לוותר על העשיה ההכרחית, הדאגה והפחד, ההשואות לאחרים, הפנטזיות אין להם שום קשר למציאות הם רק זוללי אנרגיות
אפרת מלמדת אותי לתת להם לדבר ואחר כך לבדוק אם יש עוד קולות נוספים
להודות על מה שיש. ויש על מה להודות.
כי זה לא רלוונטי החיים המושלמים כביכול שיש לכל מיני אנשים. אולי יש חיים מושלמים לאנשים שלמים.
מה זה אדם שלם? שמשלים עם עצמו? שמחובר לכל הוויותו- פיזית- חומרית- חברתית- נפשית- תודעתית- רוחנית- אנרגטית
אני צריכה להפרד מהכנפיים. אני צריכה ללמוד לעמוד על הרגלים. רק אז ממקום של עוצמה ואהבה עצמית אוכל שוב לאהוב בזוגיות
אני צריכה לדעת לפני שאני אכנס שוב להריון שאני יכולה להיות אצמעית ולא תלויה בגבר
אני צריכה לדעת זאת ברמה החווית והנפשית כדי לבטוח בגבר שידאג לי כשאצטרך, כדי ללדת בלי סמים, כדי להיות אשה ולא נערה
האם אני רוצה לגדול?
לצאת מאיזור הנוחות? האם היה לי כל כך נוח באזור הנוחות?
האם אי פעם אצליח במשימה הזאת?
האם בכלל יש לי ברירה?
אולי יש לי ואולי לא אבל אני לא מתקשרת אליו. זה פעם ראשונה מאז שאנחנו ביחד שאני לא מנסה לפייס אותו. היום הוא לקח עוד שקית עם חפצים שלו. והילד הבריא שלי בוכה בשנתו. הולכת אליו
חזרתי. הוא הקיא, נראה לי שיש לו קצת חום
גם אני לא מרגישה כל כך טוב. בחילה. אולי חטפנו שנינו וירוס
כאשר ההורים ניזוקים, קל וחומר ילדיהם.
התקשרתי לשושה שידבר בטלפון עם הילד. זה הרגיע את שניהם.
אני מפחדת

אינטואציה מרגישה את האור מבין מילותיך. תודה! זה כמו חיבוק אמיתי. יודעת שכל מי שקורה אותי פה מקווה שיהיה לי טוב
_סיימנו את חנוכה,
מעכשיו האור רק הולך ומתגבר._
אמן!
כיוון_נוסף*

הגיע הזמן לחיות טוב

ההתנדדות בין פרידה לחברות התחילה רק אחרי הלידה- 3.5 שנים
זה קורה להרבה זוגות. האישה מתמסרת לילד והגבר מרגיש פתאום זנוח. אין תשומת לב, אין לפעמים אהבה וגם הרבה פעמים אין מגע מיני.
מה גם שההריון הוא משהו שהאישה חשה אותו יותר והיא מוכנה ללידה יותר מאשר הגבר.
כמובן שזה תלוי אבל זו נחלת רבים.

איך להיות חזקה ולא להתפרק?
כדי להיות חזקה את צריכה להרגיש חזקה.
את צריכה להרגיש שאת שולטת במה שאת עושה ולא נגררת או נסחבת אחרי המציאות
לא מגיבה אלא יוזמת.

לתת להם לדבר ואחר כך לבדוק אם יש עוד קולות נוספים
אני מניח שיש לך בראש סלט של מחשבות. הרבה מחשבות עם צער על דברים שהיו
כאב על טעויות שנעשו חרטה על דברים שהיו כתובים על הקיר ולא ראית
אל תנסי להלחם בהם. הם יותר חזקים ממך והם פועלים מהאנרגיה המדולדלת שלך
תני לפהם פשוט לעבור. אל תגיבי. אלו לא קולות חיצוניים. הם קולות פנימיים שמקורם בפחדים.
תחיי איתם בשלום כמו שלומדים לחיות בשלום עם רעש שיש מחוץ לבית או עם בעיה אחרת
מושלם הוא כאשר אתה שלם עם מה שקרה ועם מה שקורה.
בין היתר שלם כי מבין שמה שעשיתי היה דבר שאז חשבתי אותו לנכון
שלם כי המציאות לא שואלת אותי מה להיות.

האם היה לי כל כך נוח באזור הנוחות?
השם מבלבל. אולי נקרא לזה איזור החיתול
גם ילד לפעמים לא רוצה להפרד מחיתול חמים שהוא השקיע בו כל כך הרבה

זה פעם ראשונה מאז שאנחנו ביחד שאני לא מנסה לפייס אותו.
זה אקט של אהבה שלך לבחור שלך. כדאי שיבין מה הוא עושה
כדאי שיבין בעצמו מה משמעות ההחלטות שלו
אל תבלבלי אותו. תני לו ללמוד ולהגיע למסקנה שטובה לו.
את לא רוצה שיחזור אליך כי בקשת.
אם יחזור זה רק כי הוא רוצה. כי הוא מבין שככה טוב לו
ובתנאי שגם את מבינה שככה טוב גם לך.

מה שכתבת מרגש. מרגש מאד.
את צריכה לברוא עולם חדש של מחשבות ותפיסות עולם
לא זה של הוריך ולא את ההפך ממנו אלא את העולם שלך
יש לך את האומץ להתסכל למציאות בעיניים ולהיות את.
את תצליחי כי את יכולה.
קואלה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קואלה* »

כותבת סמס לאחי בקשר למפגש המשפחתי המתוכנן בשבת. כותבת גם דרך אגב שושה עזב את הבית. הוא מתקשר. "למה לא סיפרתי לי?!" למה לא סיפרתי באמת, אולי קיוותי שזה לא באמת?
הוא אמר שיבוא הערב לבקר. אולי הגיע הזמן שאספר לכולם, מה אני צריכה להתביש?
לילד דווקא סיפרתי. לא רוצה לשקר לו, רוצה שיהו ביננו יחסי אמון. זה לא היה קשה מכל הסרטים האמריקקים ידעתי מה להגיד.
שלומ_צ*
הצטרפות: 12 אוקטובר 2008, 22:43

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי שלומ_צ* »

בהצלחה.
כיוון_נוסף*

הגיע הזמן לחיות טוב

אולי קיוותי שזה לא באמת?
אולי פחדת... מאד הגיוני.
בעצם את נפרדת משושה נפשית (רוחנית) והוא נפרד ממך פיזית.
תגידי מה שאת מרגישה ומה שאת יודעת.
שלא היה לכם טוב והוא החליט לעזוב.
קואלה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קואלה* »

הבגדים של הילד נעלמו. אין כלום כמעט - גרבים תחתונים, מכנסים חולצות אפילו המעיל נעלם
הוא טוען שאני לא נורמלית, שזה מה שהיה לו
גנב ושקרן, שקרן וגנב. יכול להיות שאין לנו חסכונות, חוץ מפנסיה וקרן השתלמות כי הוא העלים את הכל???
אני שוב חולה. אני הרוסה.
אני חושבת שאני אמות בקרוב
קואלה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קואלה* »

המעיל אצלו. יכול להיות שהאשמתי אותו לשווא?
על החבל תלויים 4 תחתונים ועוד 1 בכביסה. זוכרת שקניתי לפני 3 חודשים 12 תחתונים
איך זה יכול להיות?
מרגישה שנפלו עלי השמים |U|
כיוון_נוסף*

הגיע הזמן לחיות טוב

_גנב ושקרן, שקרן וגנב. יכול להיות שאין לנו חסכונות, חוץ מפנסיה וקרן השתלמות כי הוא העלים את הכל???
אני שוב חולה. אני הרוסה.
אני חושבת שאני אמות בקרוב_

זהירות יקירה. תשדלי להצמד לעובדות. כדאי שתשימי לב לאן את מובילה את עצמך
לא מצאת את התחתונים והגרביים ומכאן הוא גנב את החסכונות (קרן פנסיה וקרן השתלמות אתם אמורים לחלק שווה בשווה כי זה נכס משותף).
ומכאן את חולה, הרוסה ועומדת למות.

תשמרי על עצמך מללכת אחרי קולות שמקורם בפחדים העמוקים ביותר ששוכנים בכל אחד מאיתנו.
גם אם הוא גנב את התחתונים זו לא סיבה לגרום לך לחשוב שאת עומדת למות...
קוראת*
הצטרפות: 26 מאי 2003, 23:12

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קוראת* »

כיוון נוסף, אני לומדת ממך. יש עוד מקור שאפשר ללמוד את הדברים החכמים שלך?
נועה_ברוך*

הגיע הזמן לחיות טוב

(())
נכון לכאוב ולהתאבל, ואין נכון או לא נכון. כך את חשה.
חשוב להפריד בין הרגש למציאות. המציאות שאת חשה היא פנימית, מאוד מאוד.
על המציאות החיצונית תוכלי להשפיע בהתאם לפנימיות שלך.
דעי שלמצב חדש לוקח זמן הסתגלות. דעי שהכל בסדר, את בסדר, הילד גם.
התפקחות יכולה להיות כואבת אך אל החושך מתחיל לחדור אט אט האור
כיוון_נוסף*

הגיע הזמן לחיות טוב

קואלה יקרה
אני לא יודע מה קורה איתך עכשיו אבל אני מקווה ומאמין שקורים לך דברים טובים.
רציתי שתדעי שאכפת לי ממך שאני מאמין בך ורוצה שיהיה לך טוב.
בהצלחה
קואלה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קואלה* »

תודה על האיחולים והברכות
אני שוב חולה. יש לי סחרחורות, צמרמורות, כאב ראש, בסינוסים, גרון, בחילה, מועקה בחזה,וכאב בצד הבטן ותחושה שלא מגיע לי מספיק דם לרגלים.
זה טוב זה?
אפרת אמרה שבחרתי להיות חולה במקום להתחרפן. אבל עכשיו בלילה אני גם קצת מאבדת את זה
יותר מהתחושות הפיזיות החרדת מוות הזאת שנדבקת אלי היא הכי קשה לי
הייתי רוצה להצליח לילה אחד ללכת לישון ולהרדם בשלווה בלי לפחד, גם אם אין מבוגר לידי, גם ללא כדור הרגעה וגם אם אני לא מרגישה טוב.
זה שהתחילה שנת 2012 ואני מרגישה כך, במיוחד אחרי מה שחלמתי לפני כמה ימים גורם לי לדאוג עוד יותר
הלווי שהייתי יכולה לקפוץ קדימה בזמן ולראות שהכל יהיה בסדר ולטובה
והצהוב: מילים טובות מסלקות עננים שחורים
אז אנסה מילים הגיוניות שבשבילי הן טובות:
זאת פעם ראשונה בחיי שאני ישנה לבד וגם חולה ועוד בניסבות של פרידה מבן זוגי
כל יום אני עוברת אתגר חדש. חלק מהדברים שקשים לי לאחרים יהיה קשה להבין וחלק מהדברים שאני עוברת בקלות יחסית יכולים להיתפס על ידי אנשים אחרים כגבורה
קורה שחולים לפעמים
וכשחולים מרגישים רע
זה עובר. זה יעבור. זה לא סוף העולם
אני לא צריכה מבוגר לידי, אם חס וחלילה אצטרך טיפול רפואי דחוף אדע זאת לפני הוא ישן במרחק רבע שעה ממני, אני גרה במרחק 10 דקות נסיעה מבי"ח. גם אם אני יהיה חולה באופן אנוש, הגוף לא קורס בדקות
ועוד אין לי אפילו חום.
החרדת מוות הזאת לא קשורה למציאות
היא קשורה לעבר.
אפרת אמרה לי שמספר האירועים המאוד לא טובים גרמו לי להאמין שהעולם הוא מקום מסוכן ומפחיד. שדברים רעים קורים פתאום
אבל אח שלי מת רק פעם אחת, ואני כמעט מתתי רק פעם אחת והיו מיליוני רגעים שקרו דברים טובים וצפויים ורגילים ומשמחים
זאת המשמעות של פוסט טראומה, שהחיים נצבעים בהדהודים של אירוע שכבר נגמר
שתיהיה לי שנת 2012 שנה של השתחררות מטראומות, שנה של עצמאות והצלחה
שנה של אהבה
כיוון_נוסף*

הגיע הזמן לחיות טוב

אז אנסה מילים הגיוניות שבשבילי הן טובות:
מילים הגיוניות נשמעות טוב אבל הרגש תמיד מנצח את ההיגיון.
הרגש החזק ביותר במערכת הזו הוא פחד והחכמה היא לראות איך מחליפים אותו באהבה קודם כל לעצמך.

הייתי רוצה להצליח לילה אחד ללכת לישון ולהרדם בשלווה בלי לפחד, גם אם אין מבוגר לידי, גם ללא כדור הרגעה וגם אם אני לא מרגישה טוב.
לזה התכוונתי. כדי שזה יקרה את צריכה לאהוב את עצמך. את צריכה לחיות בשלום עם עצמך.

יכול להיות שהמחלה היא ביטוי פיזי למצוקה הפיזית. הכאב הפיזי הוא מערכתי ממש כמו הכאב הנפשי.
עצתי, הפסיקי לדאוג כי זה מחליש אותך ולא עוזר לך.
תפעלי מכיוון של אכפתיות ואחריות לעצמך.
מזמן שבית המקדש חרב הנבואה ניתנה לשוטים ולכן את לא יכולה לדעת מה יהיה בעתיד.
בין אם תלכי בדרך שנראית נכונה ובין אם לא. לכן תלכי בדרך שבחרת מתוך אמונה שזו דרכך.
היא לא בהכרח הטובה ביותר אבל היא דרכך.
קחי למשל את ההחלטה של להכנס למערכת יחסים עם אבי בנכם.
האם היא הייתה טובה? רעה? איך אפשר לדעת?

שתהייה לך שנה של אהבה לעצמך.
קואלה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קואלה* »

אני מרגישה יותר טוב. רק בלילה כשאני נשארת לבדי עם הפחדים של עצמי קשה לי
אבל לבינתיים אני מרוצה מהקושי. אני מרגישה שאני מתמודדת. אפילו שהצלחתי הלילה לישון רק שעתיים וחצי
בכל זאת קמתי עם כוחות.
מה שהיה כמעט בלתי אפשרי כשושה היה בתמונה לקום בקלות בבוקר, הופך לאפשרי
החלטתי גם להפסיק לשתות קפה. פה ושם עדין אני עוד מתפתה, בכל זאת יש לי נטיה להתמכרויות אז תהליך הגמילה מורכב יותר אבל קורה: התנקות והתנתקות מרעלים והיצמדויות

כיוון נוסף, הפריע לי מה שכתבת פה:
העולם ומה שקורה בו, כולל למשל מותו המצער של האח שלך הוא לא טוב ולא רע.
אני מכירה את התיאוריות האלו, לפעמים מתחברת ולפעמים לא.
אבל הפעם זה היה יותר מדי בשבילי.
כיוון נוסף,
אני כמובן מודה לך על תשומת הלב והרצון הטוב לעזור לי,
אבל כל מערכת היחסים שנוצרה פה, שאתה כאילו מטפל בי בהתדבות, (כנראה בגלל שאני כתבתי בצורה כל כך נואשת) לא מתאימה לי יותר
אתה מוזמן להמשיך לכתוב פה, אם תרצה בכך כמובן, אבל מגובה העיניים

שתיהיה לך שנה נפלאה!
כיוון_נוסף*

הגיע הזמן לחיות טוב

קואלה שלום

מצטער אם פגעתי בך.
כוונתי הייתה טובה.
אני מבטיח לכבד את רצונך.

בהצלחה
קואלה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קואלה* »

אני יודעת שכוונתך היתה טובה וכנראה שגם חלק מהדברים שכתבת הועילו לי. אני מודה לך על הכל
והצהוב מסכם בצורה מושלמת את כוונתי:
זה לא נגדך, זה בעדי

פתחתי את הדף הראשון כיומן ריבים בשביל שאני יהיה מודעת בצורה ברורה למחזוריות ההרסנית של היחסים שלי עם שושה
היתה לי תחושה שחיי הזוגיים תקועים, אבל עד שלא התחלתי לכתוב את הבלוג הזה בקביעות לא הבנתי עד כמה
השאיפה להשגת מודעות לדפוס הריבים הושגה בהצלחה, אבל מערכת היחסים הזוגית מתה
ופתאום לקרוא פה הצעה לפרש את מותו של אחי לא כאירוע רע בחיי זה היה מכעיס ומעליב
מתוך תפיסה נשימתית מערכתית כנראה שמותו היה צריך לקרות וכנראה שאלו היו השיעורים של משפחתנו
אבל עדין זה היה רע לתפארת והשאיר בי חלל שהזמן לא ממלא ולא מרפא
נועה_ברוך*

הגיע הזמן לחיות טוב

גאה בך!
יש קושי ואין מה להתבייש או להסתיר אותו, מאחוריו ומצדדיו ובוודאי מלפניו נמצאת עוצמה. תאמיני או לא, היא ניראת :-)

_שתיהיה לי שנת 2012 שנה של השתחררות מטראומות, שנה של עצמאות והצלחה
שנה של אהבה_
תהיה בהחלט!!
חיבוק גדול @}
עכשיו_טוב*
הצטרפות: 22 פברואר 2011, 12:07
דף אישי: הדף האישי של עכשיו_טוב*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי עכשיו_טוב* »

קראתי את הדרך הארוכה שעברת במעט מאד זמן.
את אשה אמיצה.

מחשבה שהייתה לי, אולי היא בכלל לא מתאימה, אני לא יודעת עליה
מספיק אבל אולי זה פתח לרעיון יצירתי. יש בארץ כל מיני חוות פרמקלצ'ר
קהילות קטנות שקמות בכל מיני מקומות, אני מניחה שגוגל יכול לעזור קצת..
יכול להוזיל את שכר הדירה, לאפשר קשרים חדשים, לתת בטחון חברתי,
לפתוח אפשרויות של החלפת מוצרים או שירותים במקום תשלום כספי.
לפתוח אופק חדש ומרתק.
הנה מפה של חוות קיימות, אני לא מכירה אותן אישית, צריך להרים טלפון ולברר.
http://www.permacultureisrael.org/index ... on=[po]com content[/po]&task=view&id=12&Itemid=27
לדעתי יש עוד כמה מקומות שאינם על המפה, כל התחום הזה הוא בצמיחה..

מאחלת לך את כל הטוב שבעולם!
ניצת_השקד*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2010, 00:19

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי ניצת_השקד* »

קואלה חמודה,

דעי לך שמגיע לך כל הטוב שבעולם
מגיע לך לחיות באהבה ובהרמוניה
מגיע לך בריאות ורוגע
מגיעה לך שמחה
מאחלת לך כל זאת ויותר
מכל הלב
@}
לימונדה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי לימונדה* »

קואלה, כשקראתי על המות של אחיך לא יכולתי שלא להחסיר פעימה ולהזיל דמעה )':
אני קוראת תמיד את מה שאת כותבת ונדמה לי שזו הפעם הראשונה שאת מזכירה פרט כל כך מהותי מחייך.
מוות של אח בגיל שבע עשרה וחצי זה אכן אירוע טראומתי שמשאיר איתו פצעים. מקוה שעבר בסדר באזכרה ((-))
כשכיוון נוסף התחיל לכתוב לך, אני מודה שאפילו קצת קינאתי, כאילו הזדמן לך קואצ'ר אישי עם מילים מדויקות ותשובות לכל התהיות... אבל
אני מסכימה איתך שלפעמים המשפטים האלה צורמים
העולם ומה שקורה בו, כולל למשל מותו המצער של האח שלך הוא לא טוב ולא רע.

מרגישה צורך להרעיף עליך חיבוק (()) ולחזק אותך בדרך שלך
מאחלת לך שנה של אהבה |L| והרמוניה
שתמצאי שלוה ושמחה ותהיי כבר אחרי הקושי

יצא לי צהוב משונה: המחנך מהווה מופת אפילו אם אינו "מתנהג למופת". פעם ראשונה שאני נתקלת במשפט הזה ותוהה אם הוא לא קשור לכיוון נוסף
קן_לציפור*
הצטרפות: 08 יולי 2005, 23:50
דף אישי: הדף האישי של קן_לציפור*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קן_לציפור* »

_קינאתי, כאילו הזדמן לך קואצ'ר אישי עם מילים מדויקות ותשובות לכל התהיות... אבל
אני מסכימה איתך שלפעמים המשפטים האלה צורמים_
מאוד צורמים.
בתור מאמנת, יכולה להגיד שזה לא מתאים כל הזמן להראות את "הדרך" ה-נכונה.
או, יותר נכון, זה לא אימון.

לא בטוחה שכיוון נוסף רצה להיות המאמן שלה.
אלא לתמוך בקואלה בדרכו שלו.

אני שולחת לך חיבוק קואלה.
תזכרי שאת עושה הכי טוב שאת יודעת כרגע.
וזה המון.
(())
קואלה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קואלה* »

כותבת ומוחקת. איך אפשר לכתוב שאני מותשת בלי לספר איך התמודדתי בימים האחרונים?
הילד עם אבא שלו אצל חמתי. סופ"ש ראשון שלי בלעדיו. מתגעגעת. מאד מאד מתגעגעת.
  1. 5 שנים לא נפרדנו. לא לקחתי חופשה לעצמי למרות שמאד רציתי.
(איך העמוד בזה מעכשיו ואלאה לא לראות אותו יומים בשבוע ו4 ימים כל סוף שבוע שני?) מצד שני אחרי 10 ימים לפרידה, מחלה, לילות ללא שינה ועכשיו מחזור אין לי כוח לכלום, אז אולי זה טוב הזמן הזה לבד
נועה_ברוך*

הגיע הזמן לחיות טוב

(())
הפרידה מהילדים היא הדבר הכי קשה עם פירוק הזוגיות, אך כחד-הורית זה הזמן למנוחה ושאר חיים.
מילוי והטענת מצברים.
תהיי רכה עם עצמך וגם גאה בעצמך. את מתמודדת ואת בונה את חייך, גם אם כרגע את מרגישה מפורקת תדעי שאת כולך מכוונת לבניה והתפתחות.
בסדר גמור להתפרק וגם לכאוב, בסדר לבכות, רק תזכרי שאת החיים הזוגיים שהיו לך את לא רצית. ידעת שמגיע לך טוב יותר, שנכון לחיות טוב יותר.
ידעת שתחת טרור את לא מוכנה להישאר. ידעת מה לא, ואף הצלחת לראות זאת, למרות הפחדים.
כעת, ישנם אמנם פחדים, אך גם תתחילי בהדרגה לדעת מה כן. מה נכון לך, מה את רוצה. תקבלי את עצמך במתנה @} והפחדים יפגשו עם המציאות ויקבלו מענה שירגיע אותך. הפתרון קיים.

חיבוק ושבת מנוחה
נועה_ברוך*

הגיע הזמן לחיות טוב

ואוו, איזה יופי כתבת בדף התמיכה בהריונית "על סף פרידה"!!!! כל מילה מאירה ומדוייקת @}
שבע_יהלום*
הצטרפות: 22 נובמבר 2006, 20:55
דף אישי: הדף האישי של שבע_יהלום*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי שבע_יהלום* »

שתדעי, קואלה, שמהצד את כבר נשמעת אחרת, טובה ומחוזקת. אני יודעת שמבפנים זה אולי לא מרגיש ככה אבל אני מרגישה אותך.
לי זה עוזר לשמוע מהצד, מקווה שגם לך.
ליל מנוחה אהובה.
קואלה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קואלה* »

1T4ADFA]האיש שקפץ מהתאומים enIL463IL463[/po]&biw=1192&bih=559&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=1na7crhdvM1olM:&imgrefurl=תמונה

מה הוא הרגיש בדרך למטה?
קואלה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קואלה* »

כפי שכתבתי בפוסט הקודם למרות שאין עדין הסכם התחלנו את המשמורות על הילד לפי רצונו של שושה.
מפתיע לגלות שכל הזמן הזה שכל כך פחדתי מהפרידה המבוששת ובאה לא תיארתי לעצמי שזאת תיהיה דווקא הפרידה מהילד שלי שהכי תכאיב לי
ללכת לישון בלי התינוק שלי. זה בלתי נסבל
אז החלטתי שאני רוצה שנחזור וביום שלישי אני גם אנסה לשכנע אותו לחזור הביתה
אני רוצה שנחזור ולהיכנס תיכף ומיד גם להריון. אני אבטיח לו שאשתנה והכל. אני רוצה להיות 100% אמא

ואני יודעת שאולי אם היתה לי אהבת אמת הייתי מפנטזת על מגע גברי במקום על עור רך וטהור של תינוקי
אבל אין לי אמונה שאמצא אחת כזאת. אז אני מעדיפה להיות פרקטית
ברור שגם אני, כמו כולנו גדלתי על אותן אגדות. וברור שגם אני רוצה מאותו הסם המתוק- מתוק הזה
אני רוצה אהבת אמת, אבל אני אישה מפוקחת. פחות חולמת אהבה הרבה יותר נקשרת.
ואני יודעת שאין לי את היכולת לעבור את דרך היסורים הזאת רק בשביל הסיכוי הקלוש כל כך להשיג אותה
והשעון מתקתק אז בטח שניה לפני 40, או 42 אני אתפשר שוב
ואם כבר להתפשר, אז למה ללכת רחוק ולפרק משפחה?
כי אם להיות כנה עם עצמי אז הרי כל הגברים שם בחוץ, הם כולם אותו השושה בשינוי הגברת:

קרחים, או מתקרחים,
גבוהים או נמוכים,
עושים מין סביר, מחזיקים סמארטפון ומשפחתית בתשלומים, ברי סחרוף. זיפים
מנסים להנות מעוד קצת. רוצים.. רוצים משהו,
לקחת עוד שאחטת נעורים לפני שנתקעים מול המסך
להאחז בחלום הצנוע לבית קטן ומשפחה שמחה
להגיד לעצמם שזה הכל- הכל בחיים.
אבל 50 שעות עבודה בשבוע לא מספיקות לכלום.
וכל מה שעשו וכל מה שיעשו זה לא יספיק
כוס ראבק זה אף פעם לא יספיק!
וזה לא מתאים להם להיות מתוסכלים וממורמרים (כמוך, פולניה) אז הם מבלים.
שוכחים את הדאגות פעם ב-בפאב עם חברים,
אצל המאהבת, עם ג'וינט ופורנו קצר לצפיה ישירה חינם במיוט כדי שהיא לא תשמע.
"תבלעי אישה, תבלעי את זה יא זונה! " הם אומרים לך בקול רם או בלב, כי אנחנו בלענו כבר כל כך הרבה עלבונות
מדחיקים תפחדים ואת כל הכאבים, נאחזים ביום - יום. לא מותק, הם לא מתפנקים.
לא בוכים, לא הולכים לרופא על כל שטות. חילים.
ואז הם יפגשו אותך- נסיכה. עם הגרביונים הצבעונים והלק האדום. את תדברי איתם על רגשות, על אומנות, או על צדק חברתי
ואת תשקי אותם בתה למון גראס שהגיע כל הדרך מטבע קסטל
ואת תצחקי ותפיצי ניחוח מתקתק של תקווה ונעורים
אז הם יתלהבו מאחת כזאת גם חכמה וגם קצת פראית ולא ברורה
אבל אחרי כמה שנים כשיגיע החשבון והשיגרה הם יתבאסו אליך
מה את חושבת ממי, שאת נסיכה?? (בת זונה)
אני נפגשתי איתו, עם השושה הבא: הייטקיסט, גרוש, מובס ואופטימי, בעינים טובות ונוצצות רוצה להציל אותי, לשמח אותי. מדמיין איך עם גופי הכמעט מושלם ומגע הקסם שלי הוא הופך לאביר וכוכב רוק
ראיתי את הטרילר שניבא את ההתחלה, האמצע והסוף:
סקס שנגמר אחרי 2 דקות, רגשות אשמה, פיצוי במחמאה, במתנה, תקווה, טיול לחו"ל, אכזבה, כעס, שגרה, יאוש.
פרידה?
וכל המילים הטובות האלו: "תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר, את חזקה, את מתבגרת וגדלה תקחי את זה צעד צעד, תחיי יום ביומו" לא מגרשות את העננים השחורים
נועה_ברוך*

הגיע הזמן לחיות טוב

וכל המילים הטובות האלו: "תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר, את חזקה, את מתבגרת וגדלה תקחי את זה צעד צעד, תחיי יום ביומו" לא מגרשות את העננים השחורים
נכון. רק את יכולה לגרש את העננים, ומילים כמו חול ואין מה לאכול..
גירוש הענניםהשחורים הוא קריעת תחת. יש מי שיעדיפו לחיות איתם או לצידם, לא כל אחד מוכן לעבוד קשה, לא בכל זמן ולא בכל מחיר.
אמא_של_טוסיק_דבש*
הצטרפות: 15 אפריל 2011, 21:00
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_טוסיק_דבש*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי אמא_של_טוסיק_דבש* »

ממשיכה ללוות אותך.
(שהשקט לא יטעה אותך)
שולחת הרבה טוב |L|

וגם, תיאור מענג של תמונה עגומה ;-)
ואני יודעת שאין לי את היכולת לעבור את דרך היסורים הזאת רק בשביל הסיכוי הקלוש כל כך להשיג אותה

הגיע זמן לחיות טוב

שני ציטוטים שלך.
תבחרי לבד,
מה מצלצל כמדויק לך יותר.
מר צהוב אומר ש:
לפעמים הדרך לנצח היא להכנע
אהה, השאלה בפני מה,
בוחרים להכנע. חיבוק |*|
קואלה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קואלה* »

תודה בנות יקרות על החיבוקים והתמיכה.
יצא לי פוסט מאד אגרסיבי, ואני שואלת את עצמי עם זאת הרגישות שלי שגורמת לי להבחין בתיסכול והאלימות הגבריים המודחקים, או שאלו הפחדים שלי שגורמים לי לדמיין. כי במציאות אף גבר לא התנהג אלי באגרסיביות. להפך כולם היו עדינים.
וגם החשש מרומן מאכזב נוסף היה די נמהר מפני שלא היה לי אפילו דייט, זאת רק האופציה שהזדמנה לי לרומן והבנתי שברגע אחד של חולשה ובדידות שבו אני ארצה שמישהו יציל אותי אני עלולה להתפתות לקשר חדש ולא מתאים.

לפעמים הדרך לנצח היא להכנע
_אהה, השאלה בפני מה,
בוחרים להכנע._
שאלה מצוינת. גם אני שואלת את עצמי
אמא_של_טוסיק_דבש*

הגיע הזמן לחיות טוב

שאלה מצוינת. גם אני שואלת את עצמי
גם אני :-)
אמא_של_טוסיק_דבש*

הגיע הזמן לחיות טוב

_השאלה בפני מה,
בוחרים להכנע.
שאלה מצוינת. גם אני שואלת את עצמי_
תשובה שיש לי בראש היא, שקודם כל משתדלים שלא להכנע לפחד. (אלא "לעבור" דרכו, ואז להכנע)
נועה_ברוך*

הגיע הזמן לחיות טוב

בוחרים להכנע.
לוותר על הידיעה - להסכים שאינני יודעת
להוריד את המסכות - לחיות בשקיפות
לאפשר לאהבה להוביל ולא לפחד
להסכים שהמציאות היא רק השתקפות
להיכנע לאני האותנטי ולקולו המבקש להתחזק
כיוון_נוסף*

הגיע הזמן לחיות טוב

שלום.

אחרי העדרות מה החלטתי להכנס ולקרוא מה קרה מאז הפעם האחרונה שכתבתי.
אין לי אלא לומר שאני רוצה להודות לכל ה(א)נשים הנפלאים שכותבים/ות כאן.
למדתי הרבה ונהניתי מאד.

תודה ובהצלחה
אורית*
הצטרפות: 11 מאי 2002, 22:55

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי אורית* »

קואלה יקרה, מה שלומך ?
קואלה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קואלה* »

אורית תודה שאת מתענינת. גמאני שואלת את עצמי מה שלומי כל הזמן
ולא בטוחה שאני יודעת את התשובה
עברו עלי כמה ימים קשים ביותר. אולי אספר בהמשך.
עכשיו די טוב. אני נרדמת בדרך כלל בקלות. מתעוררת בקלות יחסית ואתמול אחרי שבוע גשום חזרתי להליכות ואפילו רצתי!
זה נתן לי בוסט של אופטימיות. והחבר'ה מהמחאה שלא מתיאשים. אין לי זמן להצטרף עליהם אבל זה משמח אותי מאד.
מאז ששושה הלך ירדה רמת המתח בחיי. (המחסור בכסף עדין לא הגיע כי הוא עדין משלם על החודש הזה את כל החשבונות)
בתור דחיינת כרונית אני מתמסרת לשקט הזה
ואם רק הייתי יכולה הייתי רוצה עוד מהשלווה הזאת. אם רק הייתי יכולה הייתי רוצה לעבור לגור בישוב קהיליתי בגליל... |עץ|
אורית, פתאום אני חושבת על זה שאת עוקבת אחרי די הרבה זמן, אבל ללא ניק ניים. אשמח שתכתבי לי בניק שלך. תודה {@
קואלה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קואלה* »

נשיקותי דוקרות את בטנך ואת עודך חולמת עלי?
אבל איך הבחנת, אתה?
פניך הוארו מכאב. איך יכולתי שלא?
ואתה, איפה אתה?
בארץ מושלגת ורחוקה, נשוי לאשתי ההרה, המתוקה
איפה את עכשיו?
העורבים חגים מעל הפרש הבודד במדבר
עורי כבר לחייך
קואלה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קואלה* »

עדין לא רגילה לחיי הרווקות.הזמן הפנוי מציף במחשבות סמיכות ואדומות
אז חשבתי לצאת לשתות היום איזה כוסית וויסקי ולדלל אותן (ואני בכלל לא שותה מליון שנה, מקסימום כוסית של יין אדום בארוחה חגיגית) אבל לא מצאתי עם פרטנרית ליציאה (לא רוצה את אחי ולא את ניסן) ואז שושה מתקשר והילד שלנו בוכה בוכה אמא אמא רוצה הביתה הביתה
ואני מדברת איתו ואבא שלו גם בצד השני והוא נרגע ואז כשאני אומרת מה אני מתכננת לעשות איתו מחר אחרי הגן הוא שוב פעם מתחיל בבכי תמרורים הזה שאין לו סוף ואני אומרת לשושה שאני רוצה לסיים את השיחה כי זה מכאיב מדי
והצהוב: כולנו זקוקים לחיבוק (נאנחת) כמה שזה נכון עכשיו. כבר 3 שבועות שהוא ככה. רק בן 3 וחצי וכבר עולמו התרסק לו. לילה פה, לילה שם, ילדות קורעת. ואל תגידו לי שהילדים מתרגלים
מה אנחנו מעוללים לו לעזעזל? מה שווה כל החינוך המדהים שאנחנו מנסים לתת לו והאוכל הבריא וכל שאר הפינוקים והחוויות החיוביות, אם כל בוקר הוא מתעורר במיטה אחרת. איזה מן מופת אנחנו נותנים לו? :'(
ההולכת_בדרכים*

הגיע הזמן לחיות טוב

עצוב לקרוא, קואלה ((-))
מה שושה חושב על הקושי של הילד? דיברתם על העניין?
נועה_ברוך*

הגיע הזמן לחיות טוב

מה אנחנו מעוללים לו לעזעזל?
בכלל לא בטוח כי בגיל כזה יש לחלוק בתים. האם התייעצתם?
חשובה היציבות והגישה שלכם כדי לחזק אותו, חשוב שתבררו בינכם ואף תתייעצו מה עדיף לילד.

יש לך עם מי להתייעץ?
(())
אורית*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי אורית* »

כן קואלה, אני אכן עוקבת ומלווה את הבלוג הזה כמעט למן תחילתו.. אין לי ניקניים, אורית זהו שמי האמיתי.
קואלה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קואלה* »

מערבולת.
בערב אני הולכת לישון מוקדם. משתדלת לאכול בריא, לשמור על איזון, לא לכעוס, לחיות בהווה
ובכל זאת מרגישה שאני נישאת על גל פני גל עצום. חמותי התקשרה לשאול מה שלום הילד. הוא קצת בכה היא אומרת לי, לפני שנסעתם הוא כבר נרגע, אולי היא מספרת לעצמה איזו גרסה שיהיה לה נוח לחיות איתה? ואז היא שואלת אם כבר מצאתי דירה ומה יהיה, שבעל הדירה לא יפנה אותי, אז אני עונה שלא מצאתי דירה. היא אומרת שאני צריכה להיות עצמאית. והיא נותנת את עצמה כדוגמה איך הסתדרה כשהתגרשה עם 4 ילדים.
אבל היא שוכחת שזאת השוואה לא הוגנת כי הילדים שלה היו כבר גדולים, שהיתה לה דירה משלה וסבתא ואחות קרובות גאוגרפית ולא עובדות שעזרו לה .
אני בסדר, אני עונה לה כי אני לא חושבת על העתיד. אין לי מושג איך אני יכולה להסתדר כשכל המשכורת שלי תלך על שכ"ד, ארנונה וחשמל. אין לי מושג ממה אני אשלם על תקשורת, תחבורה, מזון וכו'
בקושי הסתדרנו כשהייתי עם שושה אז איך עכשיו??
אז היא עונה שעובדים עוד.
מתי עובדים עוד? ובמה?
היא אומרת להוציא עוד ילד מהגן למשל.
כן, את מתארת לעצמך איך הילד ירגיש שגם ככה רואה אותי עכשיו מעט מדי וגם ככה כל עולמו התהפך כשאני אחלוק את תשומת הלב שלי אח"הצ עם עוד איזה פעוט ולא אוכל בגלל זה שהילד יפגוש חברים מהגן?
אוף...אני לא רוצה לחזור לשושה בגלל שאני צריכה את הכסף שלו ואני גם לא רוצה לרוץ לזרעות גבר חדש רק בשביל שיהיה לי קל בפרנסה!
לא רוצה להבהל, מה זה יעזור? והנה שוב פחד וכעס.
לפני שהיא התקשרה התודעה שלי היתה מפוזרת במקום אחר, באיזה רעב לאהבה ענק שלא ידעתי מה לעשות איתו.
מרגישה שחצי ממני לא פה בכלל. אני מנותקת כי אני לא מסוגלת להכיל את המציאות. ובגלל זה אני לא מספיקה כלום גם כשיש לי זמן פנוי
הצהוב: "האחדות היא אחת, וככל שנפרק אותה לפרטים, כך נשמור על אשליית קיומנו."
זהו בדיוק! לא רע לי כי אני דווקא מרגישה מחוברת לאחדות ומשם אני שואבת אנרגיה ותשוקה זה רק הקיום שלי שהולך ונעלם...
מה יהיה?
קואלה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קואלה* »

מישהי פעם הציעה לי לגור בחווה תמורת כלכלה. ובכן, יש לי עבודה במרכז שאני מחויבת עליה ולא יכולה לעזוב באמצע השנה.
אני גם די אוהבת את המקצוע שלי ולא מתחשק לי לזרוק את כל 17 שנות לימוד ו10 שנות ניסיון ובכלל אני לא אוהבת עבודות פיזיות ו"מלוכלות"
חוצמזה גם הילד מאד קשור לאבא שלו וולגן שלו.
עוד רעיון שעלה זה לחלוק דירה עם עוד אמא.
א. לא נראה לי שיש אמא שתרצה את זה
ב. גם אם כן זה נראה לי נורא.
מה יהיה?
בטח ביום שישי אני הלך למטפלת ואשלם כמה מאות בשביל להרגיש את הרגלים על הרצפה ואיפה זה בגוף שלי ולנשום וכו
אוף! אין לי מושג איך לפתור את הענין הזה של הכסף!!!
הלוווי שהייתי זוכה בלוטו! הלווי שהיה מתאהב בי איזה בחור עשיר ומתוק! הלווי שלא היה בכלל כסף בעולם!
תגידו, באמת יכולים לפנות אותי מהדירה ולזרוק את החפצים שלי לרחוב אם לא אשלם שכ"ד וארנונה?
ההולכת_בדרכים*

הגיע הזמן לחיות טוב

קואלה, שושה אחראי בדיוק כמוך לפרנסה של הילד ולכך שיהיה לו איפה לגור, מה לאכול ועוד כמה דברים.
המשכורת שלך לא אמורה לכסות את זה באופן בלעדי.
אם הייתם בלי ילדים היית גרה עם שותפות או חוזרת להורים או עובדת יותר שעות, לא היית תלויה בו
אבל יש לכם ילד משותף ואין שום סיבה שאת תרגישי את צריכה לשאת בהוצאות ובהשלכות הכלכליות של זה לבד.
האחריות גם עליו למצוא פתרונות שיאפשרו לילד שלך לחיות בכבוד ובתנאים טובים, לעמוד כלכלית בהשלכות של הפרידה.
כן , לגירושין יש השלכות כלכליות רחבות היקף. משפחה ממוצעת שגם ככה בקושי הסתדרה עם יוקר המחיה אמורה לממן פתאום שתי דירות כשהיא מתפצלת.
מאיפה הכסף? זה באמת מקשה על החיים -של שני ההורים, לא רק של האמא.
המסר לשושה צריך להיות: רוצה להפרד? יופי, זכותך... אבל אל תשכח שיש לזה מחיר גם בכסף
שתצטרך לעבוד יותר או להצטמצם בכמה דברים כדי לתחזק את הגירושין מבחינה כלכלית
וגם את תצטרכי... אבל אני אומרת שזה בהחלט לא רק על כתפייך!
קואלה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קואלה* »

קואלה, שושה אחראי בדיוק כמוך לפרנסה של הילד ולכך שיהיה לו איפה לגור, מה לאכול ועוד כמה דברים.
זה נכון והוא גם מוכן לשלם דמי מזונות וגם ההורים שלי יעזרו לי קצת ועדין יחסרו לי 3000 ש"ח בכל חודש
הוא אומר שאני אקח מהחלק שלי בחסכונות שלנו. אבל מה הטעם לחסל את מעט החסכונות ואז כישגמרו(והם יגמרו תוך שנתיים גג כשיוקר המחייה עולה ועולה) ואז להתחיל להיכנס למינוסים עד ש... עד שמה? זה יגמר בבכי
ההולכת_בדרכים*

הגיע הזמן לחיות טוב

הוא חייב להבין שלשבור חסכונות זה לא פתרון לחיים שלמים, זה גם לא מומלץ וגם זמני ממילא.
תצטרכו למצוא ביחד דרך להתקיים ממה שיש, בהבנה שזה יהיה יותר קשה מהיום כי ההכנסות יישארו אותו דבר וההוצאות יגדלו
אתם אולי נפרדים כזוג רומנטי, אבל כיחידה כלכלית והורית אתם עדיין מחוברים בשלב הזה, לפחות עד שהילד יהיה בוגר ויוכל לפרנס את עצמו.
לא רק את אמורה להרגיש חרדה ולשאול את עצמך מה יהיה... הוא לא יכול לשלם מזונות ולהסתפק בזה, כי אם עדיין את לא תצליחי לדאוג לילד למגורים נאותים ועוד דברים - אז זו גם הבעיה שלו (כלומר, ברור שהוא יכול, ולצערי לא חסרים אנשים שעושים את זה... אבל אם אכפת לו מהבן שלו אז זה לא יכול להיות ככה)
קואלה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קואלה* »

יום שישי. לבד. הדלקתי נרות
לפני שהכרתי את שושה הרגשתי בימי שישי בדרך כלל מועקה, בדידות. (כמוך, שבע).
לפני שבועים כשהילד היה אצלו לראשונה הרגשתי שאני נקרעת מגעגועים.
ועכשיו רגוע. תענוג. זמן איכות עם עצמי. התגעגעתי אלי |L|
(רק חסר לי את הדירה השקטה שאני מפנטזת עליה- כי מבחוץ שומעת את הילדים צועקים מהמגרש ספורט, למרות שכל החלונות סגורים והמזגן הישן והרועש עובד :-/ )
אני חושבת שאם שושה והילד היו פה, גם אם ההיתי מוצאת לי רגע עם עצמי, הם בטח היו עושים מהומה ובטח שושה היה גורם לי להרגיש שאני לא בסדר בזה שאני לא איתם, או שהוא היה כועס אלי על משהו אחר, או סתם בדיכאון ממני ושוכב במיטה בחושך וחושב איך אני הורסת לו את החיים
אז לא חשוב כמה זה נראה בלתי אפשרי להסתדר עם הכסף, או כמה קשה זה למצוא אהבה חדשה אמיתית ומהר, כי אני גם רוצה עוד ילד והשעון מתקתק, למרות הסיכון אני לא רוצה לחזור לקשר שהיה לנו
ומתוך החוסר הזה תשוקה חדשה מתחילה לתסוס בתוכי. ואני מרגישה (ואולי זאת משאלה) שמשהו עומד לקרות!!
ההולכת_בדרכים*

הגיע הזמן לחיות טוב

_אז לא חשוב כמה זה נראה בלתי אפשרי להסתדר עם הכסף, או כמה קשה זה למצוא אהבה חדשה אמיתית ומהר, כי אני גם רוצה עוד ילד והשעון מתקתק, למרות הסיכון אני לא רוצה לחזור לקשר שהיה לנו
ומתוך החוסר הזה תשוקה חדשה מתחילה לתסוס בתוכי. ואני מרגישה (ואולי זאת משאלה) שמשהו עומד לקרות!!_
סופסוף - זכות הבחירה (שלא מתוך פחד) מופיעה בגדול במילותייך |Y|
שבת שלום! @}
נועה_ברוך*

הגיע הזמן לחיות טוב

סופסוף - זכות הבחירה (שלא מתוך פחד) מופיעה בגדול במילותייך
ואני מוסיפה - הבחירה לראות ולברוא את החדש
שבת שלום @}
קואלה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קואלה* »

שבת שלום יקרות (:
שבע_יהלום*
הצטרפות: 22 נובמבר 2006, 20:55
דף אישי: הדף האישי של שבע_יהלום*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי שבע_יהלום* »

שבת שלום יקרה, כיף לקרוא אותך ככה.
חושבת*
הצטרפות: 12 דצמבר 2004, 21:15

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי חושבת* »

קואלה אם את עובדת, תקבלי מזונות וההורים יעזרו מעט - את אמורה להצליח לממן מחייה שוטפת שלך ושל הילד בצניעות.

באמת. צריך רק לשנות את סגנון החיים.

אולי תתחילי מלעשות בדיקה מפורטת של כל ההוצאות שלך ואיפה ניתן לקזז משמעותית?
ממליצה לך להיעזר במאמן של עמותת פעמונים שיכול לעזור לך לעמוד על הרגליים לבד.

ועם מדריך או בלי מדריך להתחיל לשנות גישה -
יש הנחות שמגיעות לחד הוריות - בארנונה למשל ועוד - לברר עם פעמונים או מול הרשויות.
לקנות רק במקומות זולים קניות מסודרות וברשימה.
להתקשר לכל ספקי השירות ולבדוק דילים להשוות ולהשיג מחירים נמוכים יותר.
להחליט שאת מפסיקה לקשקש בנייד בחצי היקף - יש סמסים ויש בזק ויש חיים.
לא קראתי הכל אבל בקשר לדירה - הוצאות על דיור ואחזקת בית הן הכבדות ביותר, תשקלי היטב את כל ההוצאות ותראי אם שווה לך לעבור או להישאר בדירה הזו. לפתוח את הראש, אני גרתי במקומות שלא האמנתי שאוכל להסתדר בהם רק משיקולי תקציב - התפשרתי על מרחק וסביבה אבל לא על הדירות שהיו מקסימות (וישנות, אבל כולן האירו פנים). תבדקי על מה את יכולה להתפשר ועל מה לא, בשיקולים של טובת הילד גם, קירבה לחברים שלו, לגן, לאבא, לעזרה מהורים אם יש. חברה טובה שלי גרה בדירת 40 מ"ר עם חדר שינה אחד וסלון קטן, בנה הגדול ישן בחדר הזה והיא בסלון, כבר שנים. זה לא משהו בלתי אפשרי, ועלויות דירה כזו קטנות משמעותית מדירות גדולות יותר.

בגדים, חפצים, ריהוט - יש את הביגודיות של ויצו, יש שוק קחתן, יש את אתר אגורה - אפשר למצוא הכל מהכל חינם. בויצו קניתי את הבגדים הכי יפים שלי, של מיטב המעצבים והמותגים במחיר שלא עבר את העשרה שקלים לפריט. אנשים קונים שם ארונות בגדים שלמים וזה מוריד מהתקציב השנתי אלפי שקלים במצטבר. אם לא אלה - יש את ההאוטלטים.

יש עוד הרבה אפשרויות לקזז משמעותית הוצאות. אין מסעדות, אין מוניות, אין מטפלים אלטרנטיביים. יש שפיות בבית שבו את גרה מבחירה ואת משקמת את חייך וחיי הילד. לפחות שנה תחיי בצניעות ולאחר מכן תראי מה קורה.

זה אפשרי ומצבך טוב בהרבה מנשים אחרות שנמצאות בסיטואציות דומות. בכל מקרה, את מטופלת בילד אחד, את עובדת בעבודה שאת אוהבת, יש לך הורים שמוכנים לעזור (וזו גם הבעת אמון ולא רק תמיכה כספית) ויש פרוד שלוקח אליו את הילד ברוטציה מה שמפנה לך מקום וזמן להרוויח יותר או לנוח יותר.

הצעתה של חמתך לא רעה - מאיפה את יודעת שבנך לא יהנה לחלוק שעתיים אחרי הגן עם ילד נוסף במידה ויהנו אחד עם השני?

את יודעת מה טוב לך אבל רק תזכרי דבר אחד - לפתוח את הראש. כל מה שידעת וחשבת ויכולת לאפשר לעצמך קודם, משתנה כרגע. לא לרע יותר אלא למדויק יותר. מה הכרחי ומה פחות. החופש שלך משושה הכרחי וזה שווה כמה ויתורים (גם כואבים או קשים להתסגלותב התחלה) ובכל מקרה שיהיה בהצלחה :-)
גוזלית*
הצטרפות: 26 יוני 2004, 07:12

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי גוזלית* »

חושבת- כתבת מדהים ונכון.. אני חושבת שהקטע פה זה לפתוח את הראש.
וקאולה אני בטוחה שאחרי שתתרגלי לחיי פשטות מאוזנים שממלאים את הצרכים ופיזיים שלכם ולא הנפשיים.
רק אז תוכלי להבין באיזה כלא נוראיי חיית. הייתי שם אני מכירה..

בהצלחה
ממתינה לך תקופה מענינית.
נועה_ברוך*

הגיע הזמן לחיות טוב

להיעזר במאמן של עמותת פעמונים שיכול לעזור לך לעמוד על הרגליים לבד.
ממליצה גם.

את יודעת מה טוב לך אבל רק תזכרי דבר אחד - לפתוח את הראש. כל מה שידעת וחשבת ויכולת לאפשר לעצמך קודם, משתנה כרגע. לא לרע יותר אלא למדויק יותר. מה הכרחי ומה פחות. החופש שלך משושה הכרחי וזה שווה כמה ויתורים (גם כואבים או קשים להתסגלותב התחלה) ובכל מקרה שיהיה בהצלחה
מצטרפת. אשמח להתעדכן בשלומך @}
קואלה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קואלה* »

"חושבת"- תודה על כל הרעיונות. רגע הפאניקה חלף. ממשיכהת ההתנהלות חיי כמעט כרגיל. חושבת שזה בסדר. כי יש לי עדין ברירה. אני לא צריכה להתרגל להכל בבת אחת. גם לחיים אצמעים פיזית וגם כלכלית.
גוזלית תודה. התקופה המענינת כבר התחילה במובן מסויים (-:
החופש משושה הוא דבר נפלא שקרה לנו. שנינו מסכימים, שלמה שהיה קודם כפי שהיה לא נסכים לחזור בכל מחיר
והנה הגיע שוב יום שישי לבד. השבוע אמנם היה אמור להיות תורי להיות עם הילדון , אבל וויתרתי כי אח של שושה הגיע לביקור מחו"ל ואמו עושה ארוחה משפחתית.
חוצמזה שהשבוע שושה לקח את האפרוח רק פעם אחת ולי לא היה כמעט זמן לעצמי
אז הנה יש לי. איזה כיף. |יש|
אני צריכה להספיק לנקות את הבית ולהכין מרק כי מחר הוא יחזיר לי את האפרוח וגם המשפחה שלי תבוא לבקר
אבל אני דוחה את זה כי בא לי עוד קצת לנוח, היה לי שבוע ממש עמוס ואינטנסבי
קשה לי וטוב לי. אני מתומדדת ואני מתחזקת ואני גאה בעצמי
ובנתיים גם התקשורת עם שושה השתפרה מאד. בלילה שבו הוא החזיר לי הילד (שבכה וביקש לחזור הביתה לאמא) דיברנו באוטו. שום דבר לא נפתר ביננו אבל קצה של חוט לפלונטר התחיל לבצבץ
בשבת שעברה באתי לבקר את הילד אצל אמא שלו. היה בסדר
מאז שושה הזמין אותי להיפגש עם הפסיכולוג שלו, אני לא בטוחה שהפסיכולוג שלו היא הפלטפורמה העדיפה לנו אבל גם אם זה לא יועיל זה בטח לא יזיק. ההינו אמורים להיפגש כבר השבוע אצלו אבל הביביסטר לא היתה פנויה אז דחינו לשבוע הבא.
אם אי פעם אני ושושה נחזור אבקש שפעם בשבוע ימשיך לישון אצל אמא שלו. הזמן לבד מרגיע אותי.
אמנם אני מרגישה קצת בדידות, אבל זה יכולתי בקלות לטשטש זאת עם מוזיקה, הרבה אורות, טלפון, טלוויזיה/דיוידי/ ספר. אבל לא. אני רוצה שקט. החיים שלי הפכו להיות כל כך אינטנסבים, מלאי גירויים, אנשים, צבעים, ריחות, רעיונות, משימות, אבל בתוך תוכי אני אותה ילדה יחפנית וחולמנית שהיתה בוהה בעננים, ומכינה "כריכים" מחמצצים, ביסלי ושוקלד (לא גדלתי בעיר, בא-רור)
אני אוהבת בתי קפה, רחובות מלאי עצים ובתי קולנוע, אבל חוצמזה יותר ויותר מתחדדת לי התחושה של - למה נתקעתי פה? במרכז? רוצה לחזור לצפון. רוצה אבל מפחדת לאבד את הווית חיי (בלי קשר לשושה)

והצהוב: ההגיון תוחם אזור ללא תחום; הדמיון הוא הנדרש לקפיצת הדרך
שבת שלום {@
ב_שאיפה*
הצטרפות: 14 דצמבר 2011, 10:49
דף אישי: הדף האישי של ב_שאיפה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי ב_שאיפה* »

שבת שלום לך. את נקראת במצב הרבההרבה יותר טוב. שימשיך כך
נועה_ברוך*

הגיע הזמן לחיות טוב

אני מתומדדת ואני מתחזקת ואני גאה בעצמי
יופי! גם אני גאה בך!
לימונדה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי לימונדה* »

(()) שבת שלום קואלה מתוקה!
שתהני מהזמן שלך לבד ובכלל איזה יופי!
אורית*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי אורית* »

קואלה יקרה, כל הכבוד על הדרך..מחמם את הלב לקרוא על התובנות שלך, אולי גם של שושה, והנכונות של שניכם לעבוד על הדברים.. שושה הזמין אותך לפגישה אצל הפסיכולוג שלו, נשמע כאילו הזמין אותך סופסוף לעולמו, אבל מרגיש שממקום אחר הפעם.. (?) מקווה שההתפתחויות הטובות ימשיכו! שתהיה לך שבת חמימה ומחזקת והמון המון טוב
גוזלית*
הצטרפות: 26 יוני 2004, 07:12

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי גוזלית* »

:) שמחה בשביליך.
"הגיע הזמן לחיות טוב!!
קואלה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קואלה* »

השלמה:
מה שנגמר נגמר.
תמיד היה לי קשה לוותר על מה שהיה שלי
גם אם זאת היתה אשליה
תמיד היה לי קשה להסכים לקבל את המציאות הזאת שמתרחשת לא לפי התוכניות שלי
הגיע הזמן להסכים לשחרר את העבר כי הוא עבר
הגיע הזמן להסכים לקבל את ההווה כי הוא קיים
"אִם כָּך וְאִם כָּך - הַכֶּתֶם נִשְׁאַר עַל הַקִּיר"

הילדה שבי ואחר- כך הנערה נכרחות על צווארי בבכי
ואני מאמצת אותן לחיקי,
מלטפת את שיערן היפה
מנחמת, אוהבת, סולחת
"אִם כָּך וְאִם כָּך - הַכֶּתֶם נִשְׁאַר עַל הַקִּיר"
קואלה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קואלה* »

שושה הזמין אותי לפגישה אצל הפסיכלוג. הגעתי. הפסיכולוג הציע יעוץ זוגי. היתה פגישה בסדר. הפסיכלוג בעיקר שאל אותי שאלות- למה הדברים הם כפי שהם לפי דעתי ושושה הקשיב
אחר כך ישבנו בבית קפה בסביבה ודיברנו
בשבת הלכנו לטיול ביחד עם הילד. שמצידו שוב אמר לאבא שהוא רוצה שיחזור לגור בבית עם אמא
ובגלל שהיה נראה שושה מחפש את הדרך לחזור הבנתי בטיפשוטתי שאני יכולה לחפש דירה לשלושתינו ולא רק לי ולילד
וכל היום ראיתי דירות וכבר התיאשתי שאני לא מצליחה למצוא בעיר זאת דירה סבירה, שקטה יפה ואז ראיתי דירה מהממת
כלומר, דירה בסדר אבל אחרי כל הדירות הישנות והרועשות היא נראתה כמו פנינה. רק מה יקרה
כלומר, זה מחיר השוק, השוק יקר, אבל יותר יקרה ממה שאנחנו משלמים עכשיו. הרבה יותר יקרה ב1000 ש"ח
מצד שני, המטפלת שלי, הפסיכלוג שלו, המגשרת שהיתה ועו"ד שיהיה אם נפרד- כל אלו עולים יותר מאלף ש"ח. ואפשרות שלי לאושר נמצאת שם
אני יודעת, כולם חושבים שמה שהכי חשוב זה הילדים ואהבה והגשמה עצמית וסקס ואמונה וחיבור לעצמך ובריאות
לא שהם לא חשובים. הם כן
אבל לי חשוב לא פחות. בית
מרגישה כמו הומלסית. אבל בגלל שיש לי ילד אני כבדה. לא יכולה להזרק באיזה חדר עם שותפה
והכל יקרררר
ובא לי לשרוף את העולם שהמשכורת שלי במשרה מלאה מספיקה לשכ"ד+ארנונה
ובא לי לשרוף את העולם שהוא חושב שהוא יוכל לתת לי 3000ש"ח וזה יספיק ובינתיים הוא גר אצל אמא שלו ואין לו דאגות
ולי אין כלום. זה לא מגיע לי. לא מגיע לי החיים האלו. חיים כאלו
ולא אכפת לי מה יחשבו כולם, ואני ראויה לרחמים של עצמי
והעולם הזה מסריח ובוגדני ונצלני
מה אני כלכ ך מפחדת כל הזמן למות? מה? שישרף הכל
וכל הזמן הצהוב הזה-
אין אדם שיכול להכיל את כל זה, וכל אדם הוא גם חלק מכל זה
בסדר כולנו רקמה אנושית אחת, אבל יש חלקים ברקמה הזאת שמקבלים דם. הרבה דם ויש כאלו שלא
נמאס לי לפחד מהיום שבו יגמר לי הכסף. נמאס לי להיות המסכנה הזאת שכל הזמן בוכה ומפחדת מה יהיה
ושאפרת תגיד לי שאלו רק תסריטי האימה שלי
איזה תסריטים, איזה?! המשכורת שלי מגוחכת!! והיא מגוכחת כי אני אישה שעובדת במקצוע של נשים
או שאולי זהו יוקר המחייה שמגוחך כי המשוכרת שלי מעל למינימום ורוב האמהות בגן של הבן שלי מרוויחות כמוני, רק אחוז קטן מהן מרווחות יפה כמו גברים
כמו גברים...פחח.. אלק שוויון
ושושה רצה לצאת פעמים בשבוע להוציא את הילד מהגן, אז הבוס שלו (שהוא חבר שלו) שאל אותו "אתה חושב שזה יעבוד לאורך זמן?" והוא כמובן ענה שלא
אבל למה בעצם שלא?
למה גברים מרוויחים פי 4 מנשים ונשים נמאות עם הילד פי 4 מגברים
למה???
ומה זה חשוב הסיבה, אם כך או כך אני לא יכולה לשנות כלום. כבולה בתוך המציאות
אלוהים, אני לא מסוגלת יותר לגור בדירות שכורות רעושות וישנות!
לא אכפת לי עם שאולי,או בלעדיו, בעיר, או בכפר אני רק רוצה בגיל 35 סוף סוף בית
ואני כל כך שבורה עכשיו שנראה לי שמחר לא הלך לעבודה
שישרף הכל
קואלה*

הגיע הזמן לחיות טוב

שליחה על ידי קואלה* »

לא מצליחה לישון והכל כואב: הצוואר, הגרון
gpb8Z]Asaf Avidan & The Mojos - Reckoning Song XGUQ[/po]&feature=related
והצהוב: אין מה לדאוג: דאגה לא תחסר
יאללה, יאללה
שליחת תגובה