התערבות רשויות הרווחה

אהבת_עולם*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2008, 01:17
דף אישי: הדף האישי של אהבת_עולם*

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי אהבת_עולם* »

השופטת חנה בן עמי בהעידה על פשעי הרווחה, מספרת על אם שעברה תאונת דרכים והרווחה לקחה את שלושת ילדיה לבית מחסה למשך שנתיים,
ואחרי שנתיים ביקשו להעביר את הילדים לאימוץ.
ציטוט מדבריה:

"בזו אחר זו הן עלו, והעידו כי הן היו סבורות שמקומם של הילדים בבית האימא, במסגרת תמיכה של הקהילה במקום, אבל כשהם הציעו להגיש תכנית לטיפול במסגרת הקהילה, הבקשה שלהם נדחתה, תוך שהובהר להם שאם יהיו תכניות כאלה בקהילה, אז יקטן מספר הילדים לאימוץ והדבר יפגע במשפחות שמבקשות לאמץ ילדים.

על דברים אלה חזרה לא רק מנהלת האגף לשירותים חברתיים בצפון, אלא גם פקידת סעד לחוק הנוער באותו אזור…"
כדי לממש את מטרתן רשויות הרווחה העלימו מסמכים - גם מבית המשפט. ורק התעקשותה החוזרת ונשנית של השופטת גרמה שהמסמכים הגיעו לידיהם.

בקיצור - רשויות הרווחה סוחרות בילדים !!!
וזה מתרחש ממש מתחת לקצה אפנו.
ואין פוצה פה ומצפצף.

להלן סרטון ובו נאומה של השופטת
אהבת_עולם*

התערבות רשויות הרווחה

דרך אגב, שכחתי לכתוב - זה שהעובדות הסוציאליות העידו בפני השופטת שהן לכתחילה חשבו שהילדים צריכים להיות עם אמם, לא הופכת אותן לצדיקות. זה רק אחרי שהן טענו בפני השופטת שהסיבה להוצאת הילדים מהבית היא שהאמא אלימה - מה שלא היה ולא נברא, ורק כאשר השופטת גילתה כי זה שקר, רק אז לא נשארה להן ברירה והן הודו במה שקרה באמת.
(נכון שמשתמע שהופעל עליהן לחץ מלמעלה. עדיין הסכימו לשמש כלי ציני לתלישת ילדים מהוריהם ולהריסת משפחות שלמות - הן לא יכולות להסיר מעצמן את האחריות).
אהבת_עולם*

התערבות רשויות הרווחה

משפחה שהרווחה פירקה לחתיכות
אוי לנו שאנחנו חיים בעולם כזה.
איליה*
הצטרפות: 12 אוקטובר 2012, 14:49

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי איליה* »

אהבת, אולי במקום לתקוף את את המדינה/רווחה/משפחות אומנה וכו' תקדישי יום בשבוע להתנדב באחד מבתי הילדים, יתכן ותראי דברים שירחיבו את זוית הראיה שלך על העולםביכלל ועל עולמם של ילדים בפרט.
אהבת_עולם*

התערבות רשויות הרווחה

מי תוקף את המדינה/הרווחה?
אני מביאה כאן מקרים אמיתיים שקרו/שקורים.
מישהו כאן בכלל נכנס וקורא את הקישורים שאני מביאה?
אני בטוחה שאם הייתם קוראים ומסתכלים הייתם מזדעזעים בדיוק כמוני.
יותר נוח וקל להתעלם.
אם_ילדה*
הצטרפות: 15 יולי 2013, 07:30

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי אם_ילדה* »

אהבת, אולי במקום לתקוף את את המדינה/רווחה/משפחות אומנה וכו' תקדישי יום בשבוע להתנדב באחד מבתי הילדים, יתכן ותראי דברים שירחיבו את זוית הראיה שלך על העולםביכלל ועל עולמם של ילדים בפרט.
האם את שולחת אותה להתנדב בשביל לגלות שהיא טועה? לי משום מה זה נשמע אבסורדי.
אני חשבתי שהולכים להתנדב על מנת לעזור ולשפר את המצב הקיים.
אהבת, אני אישית מעריכה את ניסיונך לפזר כמה שיותר אינפורמציה, בעיני זה חשוב בדיוק כמו להתנדב באחד מבתי הילדים (שוב פעם כדי לעזור להם, לא בשביל להוכיח את האינפורמציה נכונה או טעות).
איליה*
הצטרפות: 12 אוקטובר 2012, 14:49

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי איליה* »

אני לא שולחת אנשים להתנדב, אני מציעה. לגלות שהיא טועה? זה את אמרת.
לפעעמים דברים שרואים משם לא רואים מכאן.
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי צוויליך* »

אני לא שולחת אנשים להתנדב
אה.
אז למה כתבת
תקדישי יום בשבוע להתנדב באחד מבתי הילדים
את מוזמנת להסביר איפה לא קראתי נכון.

צוויל - מתנדב לישון
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אני מתארת לעצמי שאני לא מחדשת יותר מדי - אבל בכל זאת. נתקלתי בכמה מקרים במהלך חיי, שבהם הרווחה (ביחד עם עוד גורמים) נאבקו, נלחמו, כדי להוציא ילדים מביתם. מה זה נלחמו - כנגד כל הסיכויים. לסחוט עדויות, להגיש תביעות לא "חזקות" ועוד. באילו מקרים? למשל - אמא חד הורית, ש ה ת ע ל ל ה מ י נ י ת בילדים שלה. אף אחד לא יכל לדעת ולהתערב, חוץ מהרווחה, וגם להם היה ממש קשה כי לא היו מספיק עדויות. אני מכירה אישית אנשים שמסרו את נפשם על התיק הזה, ומעריצה אותם. זה סיפור כל-כך עצוב. ועוד סיפור לדוגמא - אם כבר מדברים ככ הרבה על משפחות אתיופיות - על משפחה שהאבא התאבד, האח הבכור - שהיה מתעלל באחיו הקטנים - התאבד גם הוא, ונשארו 3 ילדים עם אמא דכאונית ותינוק עם מחלה קשה. סיפור אמיתי לגמרי. אנשים צדיקים הוציאו ושיקמו את הילדים האבודים והמוכים האלו. אלו לא סיפורים מצוצים, סתם כמה מני רבים שנתקלתי בהם בחיי, לא כמשתתפת פעילה.
אני פשוט חושבת שדעות החלטיות זה דבר חשוב, אבל יותר שלם זה לנסות להסתכל על התמונה בענווה מעוד היבטים.
אם_ילדה*
הצטרפות: 15 יולי 2013, 07:30

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי אם_ילדה* »

איליה
את מוזמנת להסביר איפה לא קראתי נכון.
גם לי (תודה צוויל. חסכת ממני לכתוב תשובה קצת יותר אגרסיבית)

נתקלתי בכמה מקרים במהלך חיי, שבהם הרווחה (ביחד עם עוד גורמים) נאבקו, נלחמו, כדי להוציא ילדים מביתם. מה זה נלחמו - כנגד כל הסיכויים. לסחוט עדויות, להגיש תביעות לא "חזקות" ועוד.
זה מה שנראה לי תמוה. מוצאים ומציקים למשפחות שלא צריכים, ומתקשים להוציא ילדים איפה שזה ממש חיוני.
בינתיים פלוני אלמונית רק הוכחת לי שמשהו מאוד מעוות במערכת הזאת.
אם כבר מדברים ככ הרבה על משפחות אתיופיות
חייבת לשאול - למה זה משנה אם הם אתיופים? לך זה משנה?
אהבת_עולם*

התערבות רשויות הרווחה

פלוני אלמונית, אני פשוט לא מבינה מה הקשר.
אם יש סיפורים כמו אלה שאתה מספרת, זה אומר שאין סיפורים שהם בדיוק ההפך?
זה שיש עובדים סוציאליים שעושים טוב (ויש !), זה אומר שאין עובדים סוציאליים שעושים פשעים חמורים?
האם מה שאת מספרת, גם אם נכון (ואני מאמינה לך) - עוזר במשהו לילד שנקרע ממשפחתו בלי שום סיבה? (מציאות נוכחית של המוני ילדים ומשפחות בארץ)

את יודעת שבמדינה שלנו מוציאים ילדים מהבית בגלל סיבה של עוני...?
הורה שנקלע לקשיים כלכליים המדינה אומרת לו: 'אל תדאג, תן לנו את הילדים ואנחנו נטפל בהם'.
אבל לא משאירים את זה לבחירתו.
אין לך כסף? ניקח לך את הילדים לפנימיה / למשפחה אומנת /לאימוץ.
לא חס וחלילה נעזור לך להשתקם.
כאילו, ברור שעדיף לילד להיות בפנימיה מאשר לחיות בעוני עם אמא ואבא אוהבים.
(והכסף שהולך על הפנימיות/אומנה (המון כסף כל חודש !!!) - הרי היה יכול באותה מידה ללכת לעזור לשיקום המשפחה, ולהשאיר את הילד בחיק משפחתו. זה לא נראה לכם הזוי?)

ילד כזה שנקרע מאמו ונשלח לפנימיה העיד: 'אני מעדיף מיטה שבורה ולהיות עם אמא, מאשר מיטה שלמה בפנימיה'.

אז איך מה שאת מספרת מבטל את כל הסיפורים שאני מספרת? לא הבנתי.
האם בגלל שיש מקרים שהרווחה עושה בהם טוב לא צריך להילחם כנגד המקרים שבהם היא עושה נזק? (בלתי הפיך ולכל החיים - גם להורים וגם לילדים, יש לציין !)
אהבת_עולם*

התערבות רשויות הרווחה

נכון שיש מקרים מסוימים שבהם חובה להוציא את הילדים מהבית.
משום מה הרווחה עושה את זה גם כאשר אין שום הצדקה, ופעמים רבות בתואנות שווא.
  • כפי שציינתי - משפחות עניות. אני מכירה אישה שהיה לה עסק משגשג ופשטה רגל - פנתה לרווחה לעזרה, ולקחו לה בכוח את הילדים לפנימיות.
  • אם שעברה תאונת דרכים והיה ניתן לעזור לה עם הילדים במקום לקרוע אותם ממנה (אבל כאמור העובדות הסוציאליות העידו שנאמר להן שאם תהיה עזרה במסגרת הקהילה, יקטן מספר הילדים המועמדים לאימוץ - ואז לא יהיו מספיק ילדים עבור משפחות שמעוניינות לאמץ !!!!!!!).
  • משפחות שבוחרות בסגנון חיים לא נורמטיבי - למשל לא לחסן את הילדים (ראי מקרה שושו ושחר), או לישון עם הילדים, לנדוד עם הילדים, הנקה עד גיל מאוחר (שזה כמובן 'התעללות בילד' ו'פדופיליה' וכד'. כן, זה יכול להגיע גם ל'באופן'... :-/
  • ילדה שחוותה התנכלויות בבית הספר - במקום לעזור לה במסגרת הבית העו"סית שלחה את הילדה לפנימיה שבה הילדה חוותה התעללות ולא הורשה לאם לקחת אותה משם למרות התחננויות האם והבת, ומשם הועברה הילדה למוסד פסיכיאטרי סגור שהתתעללויות שם הן מעל ומעבר (הילדה הצליחה לברוח מהארץ בגיל 15 ומעידה שהיום כבר כמה שנים היא עוברת טיפולים רק כדי להשתחרר מהטראומות שהיא עברה בפנימיה ובמוסד הפסיכיאטרי).
וכל זה על קצה המזלג.

חבל, חבל שהכותבות כאן לא מוכנות להתעמק קצת...
אהבת_עולם*

התערבות רשויות הרווחה

האם לדעתך לא צריך להילחם כנגד המקרים שבהם הרווחה הוציאה ילדים בלי שום הצדקה?
שימי לב, אני מדברת על המקרים שבהם זה נעשה בלי שום הצדקה. כאשר זה נעשה מסיבה מוצדקת זה משהו אחר.

הבעיה העיקרית שבמדינה שלנו אף אחד לא בודק אם המקרה מוצדק או לא.
אין שום פיקוח על ההחלטות ועל ההתנהלות של הרווחה ! פשוט אין.

מחליטה עו"סית על דעת עצמה שיש צורך להוציא את הילד מהבית (יכול להיות מסיבה מוצדקת, ויכול להיות בגלל שהנעליים של הילד קרועות, או שהיא ראתה אבק על השטיח, או שהאמא עשתה לה פרצוף, או כל סיבה אחרת, לפעמים באמת מרצון טוב ולפעמים ממש לא...) -
מביאה את המסמך לשופט. השופט חותם על המסמך -
  • בלי לבדוק את העניין,
  • בלי 'דיון הוכחות'
  • בלי לשמוע את הצד של ההורים (ההורים הם לא צד בעניין ! :-0),
  • בלי חקירה נגדית לעו"סית (איפה נשמע הדבר שמוציאים פסק דין בלי חקירה נגדית? אין אין אין דבר כזה במערכת המשפט - חוץ מכאשר מדובר בהחלטות של הרווחה !)
פשוט דבריה הם 'תורה מסיני' - וזהו. השופט מקבל את המסמך, חותם, שולחים משטרה ומוציאים את הילד מהבית.
זהו.
מוצדק, לא מוצדק? לא מעניין אף אחד...

אמהות (חברות שלי) שחיות בלי הילדים שלהן כבר כמה שנים, שורדות בשיניים ובציפורניים, וממשיכות להילחם במערכת עד שהילד ישוב אליהן.

תגידו, לא כואב לכן לקרוא את זה?

לא, אתן בטח חושבות: 'אם לקחו להן את הילד זה בטח היה מוצדק'.
או 'לי זה לא יקרה'.

אז זהו, שהרבה מקרים חסרי בסיס.
וזהו, שזה כן זה יכול לקרות גם לכן.

הגיע הזמן שהציבור בארץ יפסיק להתעלם מסבל שנגרם בלי הצדקה לכלכך הרבה משפחות.

(דרך אגב, אני מקווה שאת צפית בקישורים שהבאתי לפני שהגבת. אם לא, אני לא רואה טעם בכל הדיון הזה)
אהבת_עולם*

התערבות רשויות הרווחה

מתוך כתבה ב-7 ימים של ידיעות אחרונות :]יתומי הרווחה
"40 אלף ילדי רווחה בישראל חיים כיום מחוץ לבתיהם - שיעור הגבוה פי חמישה מהממוצע בעולם המערבי. תחקיר "7 ימים" חושף את הקלות הבלתי נסבלת שבה מסייעים פקידי סעד ממשלתיים להוצאת אלפי ילדים מבתיהם מדי שנה.
הנפגעים העיקריים: משפחות מעוטי יכולת, חד הוריות ועולים.
ח"כים, ארגונים חברתיים והורים תוקפים את מדיניותו הדורסנית של משרד הרווחה: 'זה יותר גרוע מחטיפת ילדי תימן' "

לצערנו המצב היום לא יותר טוב. אלא להפך.

בעולם המערבי מוצאים 0.5 אחוז מהילדים מחוץ לבית, בישראל 5 אחוז!
אם ב-2008 (בזמן צאת הכתבה) היה מדובר על פי 5 מבשאר העולם המערבי -
היום מדובר על פי 10 הוצאת ילדים מהבית במדינת ישראל לעומת העולם המערבי !!!
אהבת_עולם*

התערבות רשויות הרווחה

"חהpost]כ מרינה סולודקין: רשויות הרווחה חוטפות ילדים ממשפחות נורמטיביות 19[/po].html
"שיחה עם ד"ר מרינה סולודקין ש[...] מספרת על משפחות נורמטיביות שפנו ללשכת הרווחה על מנת לקבל סיוע כלכלי ומצאו את עצמם במלחמה מול רשויות הרווחה שחטפו מהן את ילדיהן.
לדעתה, זו תופעה המקיפה מאות משפחות נורמטיביות, בעוד משפחות שבהן יש אלימות לא מצליחות לשלוח את הילדים למוסדות סיוע - כי אין מקום."

(והמשפט האחרון הוא תשובה לדברייך - פלוני אלמונית... מעניין למה אין מקום במוסדות לשלוח אליהם ילדים ממשפחות אלימות... :-P)

"כאן קישור ביוטיוב לראיון עם חכ מרינה סולודקין
אביבה*
הצטרפות: 05 יוני 2004, 23:49

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי אביבה* »

אהבת עולם,
(גילוי נאות: אני לא יודעת שום דבר על הנושא. רק קראתי את מה שכתבת פה - זה הכל)
צריך לזכור שסטטיסטיקות עלולות להיות דבר מטעה.
למשל: "ילדים" (אני מנחשת ברמה די גבוהה של בטחון) זה כל גיל עד גיל 18.
בארץ יש איזשהי "נורמה" (לא יודעת אם זאת המילה המדויקת פה) שנערים מגיל 13-14 ומעלה שלא כ"כ טוב להם בבית (אפילו קצת לא טוב) לפעמים רוצים מרצונם ללכת לפנימיה.
זה משהו שנובע ממסורת של פנימיות חקלאיות שנוצרה בישראל מתקופת החלוצים, משהו שבטח אין נניח בארה"ב או ספרד.
אני מנחשת שמכניסים את הקבוצה הזו לסטטיסטיקה, וזה בהחלט יכול לנפח אותה.
יכול להיות שעדיין בישראל רשויות הרווחה שולחות יותר ילדים בני 5 מהבית, שלא מרצונם כמובן, ביחס לארצות אחרות.
אבל לא בטוח שזה אכן 0.5 אחוז מול 5 אחוז (פי עשרה), כי הנערים האלה שהולכים מרצונם לפנימיות מעוותים (כך אני מנחשת) את הסטטיסטיקה.
אבל כאמור, אני לא באמת יודעת. מדברת רק מאינטואיציה.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי בשמת_א* »

אביבה, לא מכניסים לסטאטיסטיקה הזאת את אלה שרוצים ללכת מרצונם.
זו סטאטיסטיקה של תינוקות וילדים בגיל הרך בעיקר.
המצב בארץ חמור, המדיניות של משרד הרווחה אכן דורסנית. יש לכך כמה סיבות:
  1. בארץ יש לעובדות סוציאליות כוח בלתי מוגבל, גם להסתיר דברים משופטים.
  2. יש מנגנון שלם של עובדים, מרכזים, מוסדות לילדים שצריך לתחזק. אז מוציאים ילדים מהבית כדי למלא מכסות במוסדות, במקום לסגור את המוסדות המיותרים.
וזה רק הבסיס.
מרינה סולודקין נמצאת בחזית עם המשפחות ועובדת קשה לעזור לאנשים. אבל זה כמעט בלתי אפשרי. לרווחה יש סמכויות וכוח מעל לכל מוסדות השיפוט 0-: מדהים מה שמתרחש פה בארץ.

וזאת, כאשר כל המחקר וכל החידושים ברחבי העולם בתחום מוכיחים לנו, שהפיתרון היחיד לטווח ארוך הוא לסגור את כל המוסדות חוץ ממוסדות מסוימים לבני נוער (ממש כמו לסגור את התינוקיות), ולטפל במשפחות האלה בתוך המשפחה. לתת עזרה פיזית (דיור, מזון וכדומה) ותמיכה בקרב המשפחות במקום להוציא את הילדים מהמשפחה.
עדי_א*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2001, 23:06
דף אישי: הדף האישי של עדי_א*

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי עדי_א* »

בשמת, אני מסכימה עם כול מה שכתבת, אבל אביבה כן צודקת לגבי הסטטיסטיקה. 40 אלף זה כולל מי שרוצה ללכת מרצונו. ואגב, הרבה פעמים מוציאים צו גם שיש רצון כדי להפחית את התשלום על הפנימייה.
חן*
הצטרפות: 16 יולי 2004, 00:41

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי חן* »

כמישהי שמשמשת שתים עשרה שנה כעו"ס לחוק הנוער מצער אותי מאד לקרוא את מה שנכתב כאן. אינני רוצה להתווכח עם הכאב, הפגיעה והזעם של מי שחש עצמו נפגע אישית מהתערבות של רשויות הרווחה, אבל הבסיס העובדתי של מה שנכתב כאן לוקה מאד! לא ברור לי מדוע נכתב שהשופט לא בודק את מה שמוגש לו, שאין דיוני הוכחות, שלא ניתן לחקור את פקידת הסעד ושלא שומעים את ההורים או שהם אינם צד בדיון. היות והשתתפתי בעשרות דיונים בבית המשפט, בדרך כלל כצד היוזם את ההליך, לעיתים נקראתי לעדות בבית המשפט, אני יכולה להעיד שמה שנאמר כאן אינו נכון ברוב המכריע של המקרים. לעיתים היו גם דיונים שהתנהלו באופן לקוי, אך אני לא חושבת שזה מעיד על הכלל. מעבר לזה, גם כשפקיד הסעד יוזם את ההליך, מי שאחראי על ההתנהלות התקינה של ההליך הנו השופט/ת. אם השופט סבור שפקיד הסעד פעל שלא כשורה הוא לא יכיר בילד כקטין נזקק, ו/או לא יאשר את דרכי הטיפול המבוקשות. והיו דברים מעולם, זה משהו שבהחלט קורה.
ונקודה מעניינת וחשובה למחשבה - משום מה אף אחד לא תוהה על הכוח הרב המצוי בידי השופטים, אבל מאד פופולרי לצאת כנגד העובדים הסוציאליים. הרי אם השופט לא בדק כראוי את החומר שהוגש לו ושימש כחותמת גומי בלבד, אז מה זה אומר עליו? אולי שמעל בתפקידו, או במילים פשוטות "חיפף"? פקידת הסעד מגישה את החומר לבית המשפט לפי מיטב שיפוטה המקצועי, השופט אמור לבחון את כל החומר המובא אליו באופן מעמיק, לשמוע את כל הצדדים, לנהל הליך תקין ולקבל החלטה. פקידת הסעד לא מדיחה את השופט למעול בתפקידו. אם הוא עושה כך זו האחריות שלו! אבל כנראה שיותר קל להתלהם כנגד מקצוע עם פרסטיז'ה נמוכה כמו עבודה סוציאלית מאשר נגד המערכת המשפטית...
אני מבקשת להזכיר גם שבהליך משפטי אזרחי (וההליך בחוק הנוער טיפול והשגחה הוא הליך אזרחי) ישנה לכל אחד (בכפוף לאישורים על מצב כלכלי) אפשרות לקבל סיוע וייצוג משפטי חינם. זה נכון שכמו בכל שירות ציבורי אין אפשרות לבחור את עורך הדין, אבל פגשתי כמה וכמה עורכי דין מן הסיוע המשפטי שנלחמו כמו אריות עבור הקליינטים שלהם. בשנים האחרונות גם נכנס יותר ויותר לבתי המשפט לנוער העניין של "אפוטרופא לדין" שהנו עורך דין הממונה ע"י בית המשפט ושאמור לייצג את טובת הקטין (זה ללא קשר לעורך דין באמצעות הסיוע שמייצג את ההורים).
והערה אחרונה לבשמת בקשר למוסדות הקיימים שצריך למלא בהם את המכסות ולספק לעובדים שלהם פרנסה - רק כדי לסבר את האוזן, כל מרכזי החירום לילדים בארץ מלאים עד אפס מקום, ילדים החווים בבתיהם מצוקות קשות וחריפות נאלצים לעיתים להמתין זמן ממושך מאד משום שאין מקום שיקלוט אותם. כך גם נערים בסיכון ונערות שמסתובבות ברחובות חשופות לניצול והתעללות משום שהמקומות שצריכים לקלוט אותם מלאים!
אני חושבת שכדאי מאד לבדוק יותר לעומק את הבסיס העובדתי לפני שבונים תיאוריות...
פלוני_אלמונית*

התערבות רשויות הרווחה

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

40 אלף זה כולל מי שרוצה ללכת מרצונו
למה הכוונה? אני למדתי באולפנא יוקרתית עם פנימייה - ככה מקובל בציבור שלי. שום קשר לרשויות הרווחה. אז נכללתי בארבעים אלף?
אבישג_א*
הצטרפות: 25 נובמבר 2006, 22:44
דף אישי: הדף האישי של אבישג_א*

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי אבישג_א* »

ממש לא חושבת שזו הכוונה פלוני, ללכת מרצון זה אומר שמסכימים לתהליך, בלי כפייה.

חבל שנכנסתי לדף, כל-כך עצוב ומצער וכואב ומכעיס, אני מרגישה שאני ממש לא מודעת למימדי השחיתות בארץ ולא בטוחה כלל שאני רוצה לדעת, לחשוב שמוציאים סתם ילדים מהבית זה כל-כך נורא, אין לילד מקום טוב יותר מהבית שלו (למעט מקרים חריגים), כסף זה בטח לא סיבה להוציא, אם כבר שיעבירו למשפחה את הכסף שיעלה להוציא את הילד מהבית, זה כבר סכום רציני.
בשמת_א*

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי בשמת_א* »

משום מה אף אחד לא תוהה על הכוח הרב המצוי בידי השופטים
למה? אני תוהה גם תוהה, ולא רק בנושאים האלה, אלא בהרבה נושאים אחרים. כמו משפטי ירושה, גירושין, מעילה ועוד.
נתקלתי בכל כך הרבה שופטים גרועים, טיפשים, רשלנים, ששופטים בניגוד לחוק ובניגוד לכל צדק, שעושים מלאכתם רמייה, מטים דין חלשים מתוך רצון לחסוך מעצמם את קריאת התיק, וכו' וכו', שאין מלים בפי.
מי ממנה את השופטים לכל השדים והרוחות?
איך זה שכל כך הרבה תפוחים רקובים במערכת המשפט?

אבל בנושא הנוכחי, אני יודעת שלעובדי הרווחה יש אפשרות למנוע מהשופט לראות חומר על הילד או המשפחה אם הם חושבים שהוא חסוי ושזה לטובת הילד. יש להם הסמכות והשופט צריך לשפוט בלי לראות את כל החומר.
ולגבי מרכזי החירום, אני לא מתפלאת שהם מלאים, במדיניות הנוכחית.
אני דיברתי על מוסדות לילדים, שחלקם כבר עמדו להיסגר. אבל כדי שלא ייסגרו שלחו אליהם ילדים.

ולמען הסר ספק: יש עובדות סוציאליות מדהימות, מופלאות, שכל עבודתן קודש למען הילדים והמשפחות, ובוודאי מצילות נפשות.
לא רוצה שישתמע חס וחלילה שאני יוצאת נגד כל העובדות הסוציאליות או נגד כל המקצוע.
אבל כמו שיש שופטים פועלי אוון, יש גם עובדות סוציאליות שפועלות מתוך תאוות כוח ושיפוט לקוי ביותר, ופוגעות בילדים ובמשפחותיהם. פגיעה אנושה ובלתי הפיכה.
למ*
הצטרפות: 05 מאי 2010, 12:33

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי למ* »

למה אני לא יודעת מזה כלום?
להוציא ילדים מהבית בגלל עוני וחוסר מודעות
ואח"כ להמשיך לעבוד בלי לתת את הדין
לא ידעתי
פלוני_אלמונית*

התערבות רשויות הרווחה

מי ממנה את השופטים לכל השדים והרוחות?
אם את באמת רוצה לדעת, אז תתחילי עם לחפש מי מימן את בנית בית המשפט העליון בירושלים.
זה יספק לך תשובות, אבל גם יוסיף עוד המון שאלות חשובות.
רק מזהירה, האמת היא קשה. קשה מאוד.

חבל שנכנסתי לדף, כל-כך עצוב ומצער וכואב ומכעיס, אני מרגישה שאני ממש לא מודעת למימדי השחיתות בארץ ולא בטוחה כלל שאני רוצה לדעת,
זה בדיוק העניין, השלב הראשון בשביל ליצור שינוי הוא לדעת. לא לטמון את הראש בחול, כי האמת לא תעלם ואם לא ניזהר הזועה רק תיגדל.
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

יש עובדות סוציאליות מדהימות, מופלאות, שכל עבודתן קודש למען הילדים והמשפחות, ובוודאי מצילות נפש
אני חושבת שהמערכת מונעת מעו"סיות לבצע עבודתן על הצד היותר טוב, מאחר ולכתחילה אין אפשרות למערכת לתת להן את הכלים הנכונים, וכל מה שהמערכת מעמידה לרשותן הם כלים הרסניים.
אז יש עו"סיות איומות, ויש עו"סיות נפלאות חסרות כלים.
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי יעל* »

_מי ממנה את השופטים לכל השדים והרוחות?
אם את באמת רוצה לדעת, אז תתחילי עם לחפש מי מימן את בנית בית המשפט העליון בירושלים.
זה יספק לך תשובות, אבל גם יוסיף עוד המון שאלות חשובות.
רק מזהירה, האמת היא קשה. קשה מאוד._

בניין ביהמ"ש העליון מומן ע"י משפחת רוטשילד.
לא הבנתי איזה שאלות חשובות זה הוסיף ומה הקשר למינוי שופטים.
אהבת_עולם*

התערבות רשויות הרווחה

אז יש עו"סיות איומות, ויש עו"סיות נפלאות חסרות כלים.

טליה, ניסחת את זה נהדר. תודה !
פלוני_אלמונית*

התערבות רשויות הרווחה

_בניין ביהמ"ש העליון מומן ע"י משפחת רוטשילד.
לא הבנתי איזה שאלות חשובות זה הוסיף._
השאלה הראשונה שצריך לשאול היא מדוע המדינה לוקחת "תרומה" מאנשים פרטיים על מנת לבנות את אחד המוסדות החשובים של הדמוקרטיה.
ולשעורי בית - מה היו התנאים של הנדיבים הידועים לאותה תרומה?

ומה הקשר למינוי שופטים.
תעשי אחד פלוס אחד…
אהבת_עולם*

התערבות רשויות הרווחה

• חברה שלי, אם חד הורית חסרת אמצעים שפנתה לרווחה לבקש עזרה במימון הגן, ובנה בן השנתיים נלקח ממנה בשל כך,
תהיה מחר בדיון בבית המשפט.*
בדיון לא יתאפשר לה להשמיע את טענותיה, אלא רק לבקש מה שנקרא 'דיון הוכחות'. (בקשה שלה שנדחתה שוב ושוב בשנתיים האחרונות, והילד כבר בן 4 :-().
מסתבר שזה דבר שהרבה פעמים נמנע מהורים שילדם נלקח מרשותם, (ולרוב מתבצע רק אם ההורים יודעים לבקש את זה ואם השופט מסכים, ולא לפני 3 חודשים שהילד מחוץ לבית !!!)
כלומר הרבה פעמים לוקחים את הילד בטענה כזו או אחרת בלי שהעובד הסוציאלי מתבקש להוכיח את טענותיו.

לכן תתקיים מחר מחאה ליד בית המשפט, שדורשת קיום דיוני הוכחות במקרים של הוצאת ילדים מהבית ע"י הרווחה.

ההודעה באה די ברגע האחרון, אך מי שבכ"ז רוצה להגיע, זה ליד ביהמ"ש המחוזי לוד, שדרות הציונות 3, בשעה 8:30 בבוקר.
קישור לאירוע בפייסבוק: https://www.facebook.com/events/1394984 ... o]notif¬if t[/po]=event mall comment
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי יעל* »

_ומה הקשר למינוי שופטים.
תעשי אחד פלוס אחד…_

את רומזת שהמינויים נעשים לפי השתייכות ומעמד במסדרים מאסוניים?
תכלס, כשחושבים על זה... לא מופרך בכלל :-( ויכול להסביר לא מעט.
ג'יס_בכיס*
הצטרפות: 22 אפריל 2012, 20:57
דף אישי: הדף האישי של ג'יס_בכיס*

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי ג'יס_בכיס* »

הדיון מזעזע. אין מילים על כך שדברים כאלה יכולים להתרחש במציאות, מזכיר משטרים חשוכים ביותר מאספקט אחד. לתפיסתי זו הזוועה בהתגלמותה.
ובמישור המעשי- מה צריך לקרות כדי שזה יפסק? מחאה חברתית כוללת? הצעות חוק שמזכירות מדינה דמוקרטית? מה הבסיס החוקי שמאפשר את האימה הזו שאותו צריך לשרש?
מצ'רה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2009, 14:20

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי מצ'רה* »

כל מרכזי החירום לילדים בארץ מלאים עד אפס מקום, ילדים החווים בבתיהם מצוקות קשות וחריפות נאלצים לעיתים להמתין זמן ממושך מאד משום שאין מקום שיקלוט אותם. כך גם נערים בסיכון ונערות שמסתובבות ברחובות חשופות לניצול והתעללות משום שהמקומות שצריכים לקלוט אותם מלאים!
זה גם מה שאני יודעת.
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי צוויליך* »

אני מחכה בקוצר רוח לתנאים של מש' רוטשילד למימון בניית משכן ביה"מ העליון.
אציין רק שהטיזרים עד כה דוחקים את הרמיזות לפינה בה מתגודדים חסידי קונספירציות עם עצם בזקן.
לא הלוחמים האמיתיים בעוולות ושחיתויות וחושפי השערוריות. אלא אלה שמוציאים שם רע לצדיקים שבאמת עושים לנו שירות חשוב...

אני מקווה שלא בכך עסקינן אלא במשהו ראוי.
אולי נקרא את זה - במקום על זה?
יש מצב?

צוויל
פלוני_אלמונית*

התערבות רשויות הרווחה

לפינה בה מתגודדים חסידי קונספירציות
המון מפחדים מהמילה הזאת - קונספירציה. אז בואו נעברת אותה. קונספרציה

עברית תיקנית - קנוניה

סלנג יומיומי - קומבינה.
לא חייבים להאמין לכל האניפורמציה שמסתובבת, בשביל להבין שיש הרבה קומבינות בעולם.
נסטלה - חלוקת דוגמיות של תחליף חלב במדינות נחשלות - קומבינה!
ניסיון לדחוף לנו חיסונים לפוליו או שפעת - קומבינה!
האמרקאים נכנסו לעירק בגלל כורים אטומים שעד היום לא נמצאו, ואף אחד לא באמת נתן על זה דין וחשבון - קומבינה!
מוסדות לילדים, שחלקם כבר עמדו להיסגר. אבל כדי שלא ייסגרו שלחו אליהם ילדים. - קומבינה!
מי ממנה את השופטים לכל השדים והרוחות? - קומבינה!
הרשימה היא ארוכה.
האם זאת קומבינה אחת גדולה, או הרבה קטנות, קטונתי מלומר.
אני רק חושבת שאיך שמתנהלים הדברים בעולם מעלים חשד. לאטום אוזניים, ולקבור את הראש, לא יעלימו את העובדות.
אני מחכה בקוצר רוח לתנאים של מש' רוטשילד למימון בניית משכן ביה"מ העליון.
לא אעשה לך חיים קלים, בשביל זה יש את גוגל, לא?
רק אציין מסקנה קטנה שלי. יש בבעלות משפחת רוטשילד בנקים, ואם משהו שלמדתי בחיים, זה שהבנקים הם התאגידים שהכי עושקים אותנו. לא תאוריות ולא קונספרציות, מספיק להיות בעל חשבון בשביל לדעת את זה. מבחינתי אני חושדת שבעלי הבנקים עושים עלי קומבינה. מישהו יכול להגיד לי בוודאות שהם לא?
שוב פעם - כל מה שצריך לעשות זה - אחד פלוס אחד…
אביבה*
הצטרפות: 05 יוני 2004, 23:49

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי אביבה* »

אהבת עולם, איזה סיפור מזעזע...

ולגבי הקונספירציות בעולמנו: אני מזמן הבנתי שאם רוצים לדעת מה האמת לגבי משהו, כדאי לברר מה כולם חושבים, והאמת היא בדרך כלל הפוכה.
אהבת_עולם*

התערבות רשויות הרווחה

הורים שפונים ללשכת הרווחה כדי לקבל סיוע כספי עבור הילד - הרווחה מציעה להם ב'טובה' להכריז על הילד כ'נזקק'.
מה שהם לא יודעים זה שהמונח 'נזקקות' פירושו הוצאת הילד מרשותם לידי המדינה. ואין דרך חזרה !

כאמור גם אין שום דיוני הוכחות כאשר מוציאים ילד מהבית.
היום בבית המשפט: האמא ביקשה פעם נוספת דיון הוכחות. הילד מחוץ לבית כבר שנתיים.
בית המשפט: האמא חתמה בעבר על 'נזקקות', תוך שהייתה מיוצגת ע"י עורך דין - לכן אין אישור לדיון הוכחות.

מה שהם לא אומרים זה שהעורך דין שהיה הוא עורך דין מהסיוע המשפטי, שגם הוא מקושר למשרד הרווחה.
אף אחד במשרד הרווחה וגם לא העו"ד לא טרח לספר לאמא מה זה באמת אומר 'נזקקות'.
הם מציגים זאת כאילו ש'המדינה תעזור לילד'.
(האמא חושבת למשל שיעזרו לה לממן את הגן לילד).

קיימנו הפגנה מחוץ לבית המשפט בדרישת דיון הוכחות כאשר מוציאים ילד מהבית.
(לצערי הרב הנוכחות הייתה מועטה. כנראה בשל השעה המוקדמת).

.]זה הסרטון מההפגנה היום שמסביר מדוע בשום פנים ואופן אסור להסכים להכרזת נזקקות
(אני זו ששומעים אותה עם המדונה)
אדמה_טובה*
הצטרפות: 15 אפריל 2004, 13:14
דף אישי: הדף האישי של אדמה_טובה*

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי אדמה_טובה* »

למדינה אין שום סיבה להוציא ילדים להורים סבירים מבתיהם. להפך. קודם כל, המדיניות באופן נרחב, מוצהר וברור, היא לנסות ככל האפשר לתקן את המצב הדורש תיקון בבית, תוך השארת הילד במשפחתו ובקהילתו, ע"י הדרכת הורים, סומכת, חונכים, טיפול להורה, טיפול לילדים במרכזים שונים ומגוונים וטיפולים משפחתיים. המון משאבים מופנים לכך.
לפעמים המאמצים נכשלים כי להורים אין יכולת או רצון להעזר, כי הם מכורים לסמים, כי הם אלימים, כי הם מתעללים, כי הם בעלי הפרעות נפשיות, כי הם פשוט לא מסוגלים לראות את צרכי הילד ולא משנה כמה תמיכה הם מקבלים. יש אנשים כאלה, והילדים שלהם סובלים.
ילדים שסובלים מהזנחה או התעללות קיצונית שלא הצליחה לטופל בקהילה ובמשפחה מחכים בתור חודשים ושנים שיתפנה מקום במשפחת אומנה, בקלט חרום, במוסדות שונים.
איזו סיבה יש למדינה לקחת ילד מהורה סביר, כשעל הראש ועל המצפון של כל פקידת סעד לחוק נוער יש המוני ילדים שההורים מכים אותם, פוגעים בהם מינית, מונעים מהם מזון, מנצלים אותם בדרכים שקשה להעלות על הדעת שאפשרי בכלל, מניחים להם לשוטט ברחובות ללא השגחה תוך סיכון הולך וגדל וניצול ברחוב - ואין לאן להפנות אותם?
מה שחסר במערכת זה יותר מרכזי טיפול הורה-ילד ומשפחות אומנה.
אהבת_עולם*

התערבות רשויות הרווחה

אדמה טובה, אני מבינה שכל המקרים שהבאתי כאן בפנייך הם כלום בעינייך.
'למדינה אין שום סיבה' - יפה לטעון את זה. הגיון בריא.
מה שקורה בשטח זה משהו אחר.

אסור לנו להסכים לדעת את זה, כי אז יהיה קשה להמשיך לחיות כאן בעולם הזה.
העולם מאבד את ההגיון שלו כשאתה יודע שדברים כאלה קורים, ממש מתחת לאף שלך, ואין פוצה פה ומצפצף.
ולהבין שימי הביניים בעצם לא חלפו, אנחנו עדיין לגמרי שם.

אבל למרות שאנחנו מתנגדים בכל תוקף לדעת את זה - לא יעזור.
יותר מדי משפחות חבולות מסביבנו, אלה עדויות מצמררות שאנחנו לא נוכל להמשיך לברוח מהן, ובסופו של דבר נהיה מוכרחים להסתכל למציאות בעיניים.

'למדינה אין שום סיבה' חה חה חה. לכי תספרי את זה למדינה...
אהבת_עולם*

התערבות רשויות הרווחה

לפעמים המאמצים נכשלים כי להורים אין יכולת או רצון להעזר, כי הם מכורים לסמים, כי הם אלימים, כי הם מתעללים, כי הם בעלי הפרעות נפשיות

ולפעמים ההורים הם הורים טובים, הורים מטפלים, הורים אוהבים.
שכל חטאם הוא שהם - חד הוריים / עניים / עולים חדשים / גרושים / מאוד צעירים / מתמודדים עם קשיים מסוימים (כמו אחד הילדים במשפחה עם צרכים מיוחדים) / בוחרים בחירות שונות מהמקובל...

כל מי שטוען שאם לקחו את הילד בטח הייתה סיבה - מעדיף לחשוב כך. ולמה?
כי אם יכול להיות שלקחו בלי כל סיבה מוצדקת - זה אומר שגם על הדלת שלי יכולים לדפוק יום אחד, ומזעזע מדי לחשוב את זה.
אז לא, עדיף לטמון את הראש בחול.
זה קורה רק להם, ל'דפוקים'. לי זה לא יקרה....

גם אם אתם משפחה 'נורמטיבית', משכילה, לא עניים - אתם לא חסינים.
אם תתגרשו - תהפכו לפגיעים מול המערכת. אם פתאום תאבדו את הכסף שלכם. אם יהיה לכם חלילה ילד חולה.

דרך אגב, אפילו סתם אם איזה שכן יחליט להתנקם על משהו ויתלונן שאתם אלימים. או שהילד יגיד בגן משהו שיגרום לגננת לחשוב שקורה משהו בבית. גם אם הילד סתם פנטז.
דבר ראשון - מוציאים את הילד מהבית. רק אחר כך אולי אולי יבדקו אם זה נכון. ואולי גם לא.

ולהגיד שמי שלקחו לו ילד בטוח עשה משהו שגרם לזה - זה בדיוק כמו להגיד שאם בחורה נאנסה היא בטח עשתה משהו שגרם לזה.
ככה זה גם מרגיע, נכון?
כי 'לנו זה לא יקרה'... :-P
אהבת_עולם*

התערבות רשויות הרווחה

נ.ב. אני לא כותבת את כל זה חלילה כדי להכניס אנשים לפחדים. אלא כדי שנתעורר כבר ונתחיל לעשות משהו...
אהבת_עולם*

התערבות רשויות הרווחה

ומעניין לעניין באותו עניין, מעתיקה לכאן הודעה:
עזרו בבקשה בהפצת ההודעה:
דרושות פקידות סעד, ו/או עובדות סוציאליות שמוכנות לדבר בעילום שם על התנהלות מערכת הרווחה, אשמח לקבל פניות גם בהודעה פרטית. לפרטים נוספים: 0503374542 אמיר שיפרמן.
(הדף של אמיר -
https://www.facebook.com/shipperman?[po]hc location[/po]=stream )
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי אחת* »

אהבת, מאוד מטריד מה שאת מספרת,האם את יודעת בוודאות שאותה אם אכן תיפקודית? את מכירה אותה באופן אישי? את יכולה לתאר בפירוט את השתלשלות הענינים?
אני שמעתי על אמהות חד הוריות שביקשו הנחות ( למשל בחוגים, בבריכה) והופנו ללשכת הרווחה, האם היו נדרשות לחתום שם על נזקקות? האם כל הילדים שהוריהם חתמו על נזקקות מועברים למססגרת חוץ ביתית?
בשמת_א*

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי בשמת_א* »

למדינה אין שום סיבה להוציא ילדים להורים סבירים מבתיהם
זו טעות.
זו לא "המדינה". אלה עו"סיות מסויימות בתוך הקשר מסוים של מערכת הרווחה באווירה מסוימת עם אינטרסים מסוימים.
"הורים סבירים" - לפי ההגדרה של מי?
שימי לב שאמא חד הורית שיש לה קושי כלכלי (כלכלי! לא התעללות, לא חיה ברחוב, לא פוגעת בילד, כלום) פנתה בתום לב לרווחה ועבדו עליה בעיניים וחטפו לה את הילד! תינוק בן שנתיים!!!!
וזה מקרה בודד אך מייצג.

לפי הדו"חות שהרווחה מפרסמת בעצמה - אני חוזרת, בעצמה, לא תיאוריות קונספירציה של אחרים - הרוב המכריע של הילדים שמוציאים ממשפחותיהם לא מוצא עקב סמים/שכרות/עבריינות/התעללות בילד. לפי הנתונים שלהם. לא זוכרת כרגע את הנתון אבל בטוחה שרשמתי אותו איפשהו במעלה הדף הזה.
נתונים רשמיים.
שלהם על עצמם.

אחת, אהבת עולם צודקת בוודאות ויש כאלה מאות ואלפי מקרים פעילים. הפרטים המלאים שלהם נמצאים בידי האנשים שנאבקים לצידם כבר שנים, כמו ח"כ סולודקין, כמו עמותת ע.ל.י.ה
בשמת_א*

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי בשמת_א* »

עכשיו תחשבו מה פירוש העניין - שמחלקת הרווחה מפתה הורים לחתום להם על הסעיף "נזקקות" כשהם מאמינים בתום לב שככה יעזרו להם בתשלומים לגן או משהו פעוט כזה -
ואז אחרי שהם חתמו,
בתרועת ניצחון מנפנפים במסמך הזה כדי לחטוף להם את הילד מהבית (או מהגן) ולא להחזיר אותו שנים!

תחשבו כמה רשעות יש כאן.
כמה עוול וכוונה תחילה.
כמה ברור שהרווחה ומערכת המשפט פועלים כאן לא בתום לב בכלל, כמה ברור שמכשילים את ההורים האלה בדיוק כמו שמחתימים אותך בהבטחות חלקלקות בבנק על כל מיני מסמכי הלוואה ומשכנתא, וכשלוקחים לך את הבית מנפנפים לך בתרועת ניצחון באותיות הקטנות שלא הבנת ולך תגיד להם שזה לא מה שהסבירו לך כשחתמת.
הסבירו - מה שנוח להם, העיקר שתיפול בפח.
נפלת? בעייה שלך. אתה חתמת. אכלת אותה.
אחת*

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי אחת* »

נורא ואיום!
אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי אישה_במסע* »

שרון, מה עם המקרה עם שחר ובת זוגו?
העניין הוא לא שהתערבות הרווחה הייתה לא רצויה באותו מקרה <לדעתי היא לא, אבל אני לא חושבת שזה קשור לדיון הנוכחי>. אלא שהתערבות הרווחה הזיקה. ואחר כך, אחרי שהרווחה גורמת לנזק, אז היא מתערבת עוד יותר וטוענת שטובת הקטין היא <לכפות משהו על המשפחה, שכמובן מזיק יותר כי זה בכפייה>.

אני אישית מאשימה את הרווחה במותם של ילדים. לא פחות ולא יותר. לא מזמן היה סיפור על אמא שרצחה את ילדיה והתאבדה. וחברה וירטואלית ותיקה שלי סיפרה <בקומונה סגורה, לפני שזה התפרסם בעיתונות> שזה קרה אחרי ביקור של הרווחה, כי האמא פחדה שיקחו לה את הילדים. ואת יכולה להגיד שהאמא באמת לא הייתה בריאה נפשית, ושזה רק מעיד שהיא לא הייתה צריכה להיות אמא. אבל אני יודעת - היא יכלה להיות אמא טובה, לא פחות מאמא שלי. אבל היה לה מזל רע - היא הייתה עולה, וגרושה, ולא היה לה את הידע והאגרסיביות הדרושה כדי להתמודד עם הרווחה. וזה הסתיים רע. במוות שלה ושל הילדים. ולדעתי, הדם הזה הוא על ידיי הרווחה.

והייתי בהרבה דיונים וויכוחים על זה. לא פה, בתפוז, וחלק גדול היה בקומונה סגורה. ולדעתי, באשמת הרווחה מתו שני ילדים, שהיו יכולים לחיות.

לא לקחו את הילדים. הרווחה טענה שזו הייתה אי הבנה. זו הייתה בסך הכל התערבות. אהל אני זוכרת את התיאורים של האמא, ויכולה להבין אותה בקלות. ולדמיין את כל המצב, גם בלי להיות שם.
אהבת_עולם*

התערבות רשויות הרווחה

נזקקות זו לא הגדרה של משפחה שמבקשת עזרה כלכלית מלשכת הרווחה. בכלל לא. שימו לב להגדרת "קטין נזקק" ותראו שבכלל לא מופיע בה העניין הכלכלי. הורה שמסכים להגדרת הנזקקות מגדיר את עצמו בפירוש כמי שאינו מסוגל להיות אחראי על הילד או כמי שכבר גרם לילד נזק רב.

יפה שאת יודעת את זה. זה לא מה שאומרים להורים. אף אחד לא טורח ליידע אותם מה המשמעות האמיתית של זה.
ח"כ מרינה סולודקין ביקשה לשנות את ההגדרה כדי שיהיה ברור להורה על מה הוא חותם.
לצערנו, היא נפטרה תוך כדי כך, ולא הספיקה להוציא זאת לפועל.
אהבת_עולם*

התערבות רשויות הרווחה

מעניין שמשום מה תמיד העו"סיות, הן בעד הרווחה. לא מוזר?
לא משנה איזה עוּבדות נציג בפניהן, תמיד יקראו לזה 'הכפשת הרווחה' במקום לחקור לעומק מה באמת קורה. (גם הנחמדות שביניהן)
והאם ייתכן שיש אמת, כלשהי, בדברים הנאמרים כאן ושם, ולצערנו ביותר ויותר מקומות? (אבל גם לשמחתנו, כי אולי בסוף מישהו יקשיב).

כן ידוע לי על עובדת סוציאלית שניסתה להתלונן על התנהלות הרווחה.
נחשו מה? הרווחה פיטרה אותה - ולקחו לה את הילדים !
(יש לי קישור לעניין אני צריכה למצוא אותו ואצרף לכאן)
עדי_א*

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי עדי_א* »

מעניין שמשום מה תמיד העו"סיות, הן בעד הרווחה. לא מוזר?
לא מוזר, פשוט לא נכון.
יש תילי תילים של מאמרים וספריים על ביקורת העבודה הסוציאלית, רובה ככולה נכתבה (ונכתבת ברגעים אלו) על ידי עובדות סוציאליות. יכול להיות שיש פחות ביקורת כזאת ברשתות חברתיות שונות, אבל יש הרבה מאוד ביקורת בתוך המקצוע. ובגוף ראשון: אני עובדת סוציאלית ויש לי הרבה ביקורת על הרווחה.

_כן ידוע לי על עובדת סוציאלית שניסתה להתלונן על התנהלות הרווחה.
נחשו מה? הרווחה פיטרה אותה - ולקחו לה את הילדים !_
אני מצטערת אהבת, אבל זה קשקוש בלבוש. אם כול (או אפילו עשירית) מהילדים של עובדות סוציאליות שיש להן ביקורת על המערכת היו מוצאים מהבית, לא היו מקומות לילדים לא של עו"ס.

שימו לב להגדרת "קטין נזקק" ותראו שבכלל לא מופיע בה העניין הכלכלי.
שרון ס , ידוע לך, בוודאי, שיש מה שכתוב, ויש מציאות. במציאות , 75% מהמטופלים ברווחה מגדירים מחסור כלכלי כסיבת הפניה הראשונה, והשאר מגדירים אותה כשנייה (זה המשפט שמתחיל את התזה שלי :)). רוצה לומר: אף אחד לא בא לרווחה כי הוא רוצה "טיפול" פסיכולוגי/רגשי/משפחתי/ יו-ניים-איט. אין דבר כזה. לא נעים לשמוע, אבל זאת עובדה.
מכאן: אני אזהר ואגיד כמעט (אבל בעצם אני חושבת: כול) כול הילדים המוצאים מביתם הם ילדים שהם והוריהם חיים בעוני.

וחוץ מסטטיסטיקה, בואי רגע נעבור לידע אנקדוטלי: את מכירה, באופן אישי או דרך חברות שלך שהן עובדות סוציאליות לחוק נוער או עובדות פרט ומשפחה ילדים שהוצאו מביתם ואינם חיים בעוני?
אז בואי נוותר רגע על הוכחת סיבתיות, ונישאר לרגע רק עם השערת קשר: יש קשר הפוך בין מצב סוציו-אקונומי לסיכוי שילד יוצא מחזקת הוריו. את מקבלת את הניסוח הזה?
עדי_א*

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי עדי_א* »

(לא מאמינה שנפלתי לפיתוי לכתוב כאן)
פילונית*
הצטרפות: 18 ינואר 2005, 09:40

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי פילונית* »

אני לא עובדת סוציאלית, אבל יצא לי לעבוד לא העט עם הרווחה במסגרת עבודתי עם נוער במצוקה. אני מכירה את התהליך לקראת סיומו, זאת אומרת, נערים ונערות שמתקרבים לגיל 18 וכבר יוצאים מחסות משרד הרווחה, העוסים וההורים. בתישעים אחוז מהמקרים איתם עבדתי, כשגיל ההתבגרות מגיע, ההורים מתנערים מהילדים. כשהילדים כבר לא קטנים וחמודים, אלא נכנסים לתהליכים טיבעיים לגמרי של התבגרות, והסביבה חלשה מלהכיל אותם, חלה התפרקות קיצונית. גם הורים שנלחמו בחורמה על כך שהילדים ישארו איתם, כשמגיע גיל העשרה והנוער מתחילים לפרוק עול, פשוט מחפשים את התמיכה שבמסגרת החוץ בייתית.
ואז היינו (צוות הפנימייה), מתחננים להורים שייקחו את הילדים לסופי שבוע שירגישו שבת בבית, לדודות שיעזרו בחגים, למשפחות מארחות שייתנו קצת חום והרבה פעמים אנחנו, הצוות או העוסיות שעבדו עם הנוער היינו התחליף היחיד. ואני יודעת מניסיון ומהיכרות אישית עד כאב, איך אותם הורים בדיוק זעקו כשהרווחה ניסתה להתערב ולעזור כשהילדה הייתה בת שלוש, מתוקה עם קוקיות, ולא נערה מתבגרת עם התנהגות מינית בעייתית ושפה לא ערבה לאוזן.
אבל, מי שנשאר בבית לא מתפקד, ללא גבולות וללא סמכות הורית כבר כמעט ולא יכול להיעזר ולצאת מהמצוקה כשההורים מתייאשים ממנו אחרי עשר שנים.
מה שהכי כואב לי בהאשמות הקשות כלפי עובדי הרווחה, הוא שאני יודעת איך מתנהלים גם הדיונים בבית המשפט לנוער, כשההורים עומדים מול אותו ילד ואומרים לשופט שהם מצטערים אבל הם פשוט מיואשים ממנו ולא רוצים אותו בבית ובעצם אין להם כלים באמת לגדל אותו.
הילד ממש לא מייאש ולא אשם, אבל בהרבה מקרים באמת לא היו לסביבה כלים לגדל אותו.
אישה_במסע*

התערבות רשויות הרווחה

פילונית
את מתכוונת שקודם לקחתם את הילדה המתוקה בת שלוש, ואז ההורים כדי לשמור על שפיותם ולא לצאת מדעתם או להתאבד, הרחיקו את עצמם רגשית מהילדה, כי גם לאהוב אותה וגם להיות רחוקים ממנה זה בלתי נסבל, ואחרי שהפרעתם להורים להורים במקום לעזור בטיפול במסגרת הקהילה, שהוכח אמפירית כיעיל יותר, אז בסוף הם לא רוצים את התזכורת לכל הכאב הזה, את המראה העצוב של מה שחיים בפנימיה עשו לילד המסכן שלהם?

גם להורים שלי לא היו כלים לגדל אותי! באמת! וכשהגעתי למסגרת חוץ ביתית <קרי: כשהתגייסתי לצבא> נהנתי ואני נהנית מאוד מהמרחק מהבית. זה לא אומר שהיה צריך להוציא אותי מהבית בגיל 3!

את מבינה שיכול להיות שאילולא התערבות הרווחה ההורה לא היה חושב שאין לו כלים לגדל. הוא פשוט היה מגדל. ויכול להיות, שלמרות העדר היכולות, הוא היה מגדל אותו לא רע בכלל. לפחות לא הייתה לילד את תחושת הנטישה שפנימייה גורמת לה.

(לא מאמינה שנפלתי לפיתוי לכתוב כאן)

אבל גם לא יכולה לשתוק. כי גם ההורים שלי היו עולים חדשים. ולא עשירים. ולא יודעים להתמודד מול המערכת. ומאוד קונפורמיסטים. היה אפשר להפיל גם אותם בפח הזה. אפילו ניסו. רק לחשוב שאני הייתי יכולה להיות במקום אישה בוגרת, תלמידה מצטיינת, חיילת באחת היחידות המובחרות, להיות אחת מאותן נערות בעלות התנהגות מינית בעייתית. בררררררר
פילונית*

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי פילונית* »

אישה במסע, כמו שכתבתי, אני פגשתי את הילדים כנוער אחרי שהם לא הוצאו מהבית כילדים ואז אין להם באמת כתובת. אם הם היו מוצאים מהבית, הם לא היו מגיעים למסגרות כמו שאני עבדתי בה. כשאני כותבת שהורים אומרים שאין להם כלים, אני מתכוונת לזה שהורים מגיעים למצבים שהילד כבר אלים כלפיהם והם קוראים למשטרה שתוציא אותו מהבית, או שהוא פוגע בעצמו ומגיע לאישפוז בחדרי מיון ואז אלינו. בלי שום קשר לכסף.
ההורים שנלחמו על הילדים לדוגמא בבתי משפט מול הורה אחר, או אחרי שהילד הגיע לבית חולים עם חבורות (סימנים כחולים), או אחרי שהוא הגיע לבית הספר ולגן כשברור שהוא לא מקולח כבר הרבה זמן, שאין לו בגדים נקיים, שהוא בחוסר תזונה. ולמרות כל זאת הרווחה ברוב, המקרים שאני עבדתי איתם, השאירה את הילדים בבית, ואז כנוער פוגשים אותם שוב, לרוב , באמת לרוב, ביוזמת ההורים.
אני מסכימה שטיפול במסגרת הקהילה נכון יותר. ובאת היינו מחפשים כל דרך לחבר את הילד לקהילה שלו חזרה. אבל הקהילות האלה קורסות. בגלל המון גורמים, שהעובדים הסוציאלים הם באמת האחרונים שבהם.
פלוני_אלמונית*

התערבות רשויות הרווחה

הילדה הייתה בת שלוש, מתוקה עם קוקיות, ולא נערה מתבגרת עם התנהגות מינית בעייתית ושפה לא ערבה לאוזן.
שוב משפט שמוכיח כמה המערכת לא עובדת ולא יעילה.
בקיצור למוסדות אין פיתרון יותר טוב ממשפחה. אם לא מזניחים, מכים ומתעללים, מדוע להוציא?
מוזר ביותר שבמרגיעון כתוב ברגע זה : כולנו משפחה אחת.

האחראי על הקטין אינו מסוגל לטפל בו או להשגיח עליו או שהוא מזניח את הטיפול או ההשגחה;
הגיון פשוט אומר לי, שהסעיף הזה כן נותן את האופציה להוציא ילד בגלל בעיות כספיות. במילים אחרות חוסר מסוגלות כספית לטפל בילד. אם אין כסף, במקום לעזור עם זה, את אותו כסף מעבירים למוסד שיקח את הילד המשפחה.
פילונית הדוגמא שלך מאוד עצובה, אבל רק מוכיחה שמשהו אבסורדי קורא כאן. לוקחים בגיל שלוש, מנסים להחזיר בגיל הנערות, ואז כועסים על ההורים שהם כבר שבורים מדי מלטפל בילד שהם בכלל כבר לא מכירים. כמה בן אדם יכול לספוג ולסבול?
פילונית*

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי פילונית* »

לא, לא מוציאים בגיל שלוש. כנראה לא הייתי ברורה. בודקים, ההורים מתעקשים ולא מוציאים. או שהם בכלל לא הגיעו לתודעה של הרווחה כילדים. ואז ההורים פונים מיוזמתם למשטרה, לרווחה, לבתי חולים.
לא כולם, לא תמיד, יש טעויות. אבל יש גם המון טעויות הפוכות. כשאני חושבת על מאות הנערים והנערות שראיתי וכיצד המשפחות באמת באמת התנערו מהם, לא בגלל שמישהו מתי שהוא הוציא אותם מהבית, הם היו שם כל הזמן וגדלו שם.
אהבת_עולם*

התערבות רשויות הרווחה

הילד באמת יחסר את ההורים גם אם התעללו בו או הזניחו אותו, וההורים באמת יכאבו את הפרידה ממנו גם אם לא נתנו לו לאכול וגם אם הטיחו אותו לקיר כשבכה
זה מאוד קל לגלוש לדוגמאות קיצוניות כאלה.

כאמור, ברוב המקרים של הוצאת ילדים מהבית - זה ממש לא המצב.
כיוון שנכנסתי לעובי הקורה, אני מכירה יותר ויותר משפחות כאלה.

לא יודעת לאן נעלם מה שכתבתי בעבר על בן עמי, חברה בקהילה שגוללה כאן את הסיפור העצוב שלה.
ילד עם צרכים מיוחדים שגרם למשפחה הרבה הוצאות, הם פנו לרווחה לעזרה, הרווחה לקחו בכוח את שאר הילדים לפנימיות.

הסיפור של אלה - בת לאם חד הורית ונערה מצטיינת בלימודים, אשר נרדפה ע"י רשויות הרווחה בכרמיאל ואושפזה בכפיה במחלקה פסיכיאטרית עד שנאלצה להימלט מן הארץ: http://myfamilythoughts.wordpress.com/ella/.
אחד הסיפורים המזעזעים ששמעתי.

ו... שרון ס מעניין אותי מה את אומרת על דברי השופטת חנה בן עמי שציטטתי לעיל:
'בזו אחר זו הן עלו, והעידו כי הן היו סבורות שמקומם של הילדים בבית האימא, במסגרת תמיכה של הקהילה במקום, אבל כשהם הציעו להגיש תכנית לטיפול במסגרת הקהילה, הבקשה שלהם נדחתה, תוך שהובהר להם שאם יהיו תכניות כאלה בקהילה, אז יקטן מספר הילדים לאימוץ והדבר יפגע במשפחות שמבקשות לאמץ ילדים.'
ובכלל על שאר דבריה של השופטת כפי שמופיעים כאן

נכון שבהרבה מקרים העו"סיות עושות עבודה מעל ומעבר.
אך אשמח לדעת מה את חושבת על כל המקרים שבהם מתברר שלא. (ואני מקווה שאת מאמינה לשופטת)
אהבת_עולם*

התערבות רשויות הרווחה

ורוצה לומר לכל מי שאומר דברים בסגנון 'תפסיקו לתקוף את הרווחה, הרווחה עושה כלכך הרבה למען הקהילה'.

ובכן, כפי שכבר נאמר - גם המשטרה עושה הרבה דברים חשובים.
ועדיין - יש הרבה שוטרים מושחתים. וכשיש שחיתות - אי אפשר לא לפעול לתיקון המצב, נכון?
זה שאחרים הם בסדר זה לא אומר שצריך לשתוק על עוולות.

וגם הצבא עושה הרבה דברים חשובים, ויש הרבה חיילים שהם בני אדם טובים שעושים את עבודתם נאמנה.
אבל מה אם מתברר שיש ביניהם גם הרבה חיילים שלא?
חיילים שמכים פלסתינים מכות רצח? חיילים שמתעללים בחיילים אחרים וכו'?
אז בגלל שהצבא עושה כ"כ הרבה דברים טובים אסור לדבר על הדברים הנוראים שקורים שם?
לא ננסה לתקן?

אני לא מבינה במה עוזר שמביאים לי סיפורים על דברים טובים שקורים ברווחה,
כשבמקביל ובאותו זמן קורים דברים מצמררים.
  • הדברים הטובים שקורים - נהדר. שימשיכו לקרות. אני מחזקת את ידיהן של העו"סיות הטובות שעושות עבודה טובה.
המקרים הנוראיים - אנחנו חייבים לעצור אותם !*
אהבת_עולם*

התערבות רשויות הרווחה

כמו כן,
אני גם לא חושבת שהחלוקה בין עו"סיות טובות לרעות היא נכונה.

יש אמנם עו"סיות שפועלות מרוע לב, מתחושת כוח וכו'. לצערי, זה בהחלט קיים.
ויש כמובן הרבה עו"סיות שעושות טוב.
אך יש הרבה עו"סיות שפשוט חושבות שהן עושות טוב, בעוד שהן עושות את הדברים הכי נוראיים בעולם.

עו"סיות שלא מבינות את הצורך העצום של ילד בקרבת הוריו והן חושבות שהן פועלות 'לטובת הילד' כאשר הן 'מצילות' אותו מכל מיני מצבי 'סיכון' לכאורה,
הן עשויות למשל לחשוב שאם הורה לא מחסן את הילד ולכן לפי תפיסתן 'מסכן אותו' - אז צריך לקחת את הילד מאותו הורה, בלי להבין לעומק את ההשלכות של זה.
או שאם להורה אין מספיק כסף לגדל את הילד - אז עדיף שהילד יגדל בפנימיה או במשפחת אומנה, בלי להבין שעדיף לילד לחיות בבית עני, עם מיטה שבורה ובלי הרבה אוכל, מאשר בלי הורה. (ובמדינה שלנו אין כמעט מקרים שאי אפשר למצוא בכלל בכלל מה לאכול, כך שלא מדובר בסכנת חיים + שאם רק חלק מהכסף שמשולם כל חודש לפנימייה או למשפחת אומנה היו נותנים למשפחה, המצב היה אחר לגמרי).
ואפילו, אפילו, כן - אם לא מדובר באלימות קיצונית - אז גם הורה מכה עדיף לילד מאשר לחיות ללא ההורה.
אבל כאמור, בהרבה מקרים זה אפילו לא מגיע לזה.
(וכפי שאפשר לראות בקישור העצוב שהבאתי בהודעה הקודמת - נערה שהציקו לה בבית הספר, העו"סית החליטה שזה נובע מבעיה נפשית של הילדה וכפתה עליה יציאה לפנימיה ולאחר מכן אשפוז במוסד סגור. שבו, כמה לא מפליא :-( - היא חוותה התעללות קשה).

קשה לי להיכנס לראש של אותן עו"סיות ולהבין איך הן חושבות שזה עדיף לילדים מלהישאר עם ההורים שלהם?????????
אבל אני נוטה להאמין שחלק גדול מהן עושה את זה מתוך מחשבה שהן פועלות ל'טובת הילד'.
וזה מה שעצוב בעניין.
  • נכון שיש מצבים של סיכון אמיתי לילדים. ואז אין ברירה.
הם כלכך פחותים ביחס למספר הילדים המוצאים מהבית, שזה פשוט שערוריה.*

אלברט איינשטיין אמר: "העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו, לא בגלל האנשים שעושים רע, אלא בגלל אלו שלא עושים דבר בעניין"
והגרסה שלי: "העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו, לא בגלל האנשים שעושים רע, אלא בגלל אלה שחושבים שהם עושים טוב"
האמת, מאלה אני הכי מפחדת... :-(.
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

פילונית ההשערה שלך על הילדה עם הקוקיות יפה, אך נכשלת בצורה חמורה במבחן המציאות.
בשנת 2011 פרסם מכון חרוב דוח מחקר אמפירי רחב היקף על ילדי ההשמה החוץ ביתית.
המחקר (שניטרל את מאפייני הרקע כגון מצב חברתי, כלכלי, משפחתי, ועוד), השווה בין ילדי הפנימיות לבין ילדים עם קשיים ורקע סוציו-אקונומי דומה, ואשר לא טופלו ע"י הרווחה (כקבוצת ביקורת).
תוצאות המחקר מוכיחות חד משמעית כי משרד הרווחה גורם נזק משמעותי לילדים, הן בקהילה והן מחוצה לה. הילדים שטופלו בכפיה ע"י משרד הרווחה נפגעו קשות מן הטיפול, ולעומתם ילדים מרקע דומה שלא טופלו ע"י משרד הרווחה לא נפגעו יחסית. זכאות לבגרות, פתיחת תיק פלילי, לידה בגיל צעיר, ועוד.
תוצאות המחקר דומות למחקר שנערך ע"י MIT בשנת 2007 ודגם כ-15,000 בוגרים.
מחקר חרוב
אהבת_עולם*

התערבות רשויות הרווחה

תוצאות המחקר מוכיחות חד משמעית כי משרד הרווחה גורם נזק משמעותי לילדים, הן בקהילה והן מחוצה לה. הילדים שטופלו בכפיה ע"י משרד הרווחה נפגעו קשות מן הטיפול, ולעומתם ילדים מרקע דומה שלא טופלו ע"י משרד הרווחה לא נפגעו יחסית. זכאות לבגרות, פתיחת תיק פלילי, לידה בגיל צעיר, ועוד.

תודה טליה !
אישה_במסע*

התערבות רשויות הרווחה

פילנית, למרות שהמצבים שאת מתארת נראים כמו טעויות באי הוצאה, המציאות מוכיחה שלילדים טו ביותר עם ההורים. גם אם הם ינטשו אותם בגיל 15! עדיף שהם ינטשו בגיל שלוש מאשר בגיל חמש עשרה?
אני מכירה מחקר אחר מזה שהביאה טליה, אך המסקנה היא אותה מסקנה.
אהבת_עולם*

התערבות רשויות הרווחה

_לא יודעת לאן נעלם מה שכתבתי בעבר על בן עמי, *חברה בקהילה שגוללה כאן את הסיפור העצוב שלה.
ילד עם צרכים מיוחדים שגרם למשפחה הרבה הוצאות, הם פנו לרווחה לעזרה, הרווחה לקחו בכוח את שאר הילדים לפנימיות.*_

אז מתברר שהקישור לדף מופיע אפילו במרומי דף זה: ילדים עוסים חוק ואנושיות בסיסית.

היה לי קשה בזמנו לקרוא. גם עכשיו קשה. כלכך כואב.
כאמור, היה להם ילד עם צרכים מיוחדים שלקח זמן עד שהרשויות ניאותו לתת לו את זכויותיו, בינתיים זה הקשה על הטיפול בשאר הילדים.
פנו לרווחה לעזרה.
הרווחה הציעה להוציא את הילדים לפנימיה לחודשיים.
מרגע שהאמא חתמה, העובדות הסוציאליות שכחו מה שהבטיחו.
לא נתנו לילדים לחזור הביתה בתום החודשיים.
הילדים הפכו לבני ערובה בידי הרווחה. לאסירים. הפנימייה הפכה להיות עבורם מוסד סגור.
למרות שהאמא רצתה שיחזרו והוציאה הון כסף על עורכי דין כדי להחזיר את הילדים שלה הביתה, והילדים עצמם התחננו לחזור.

ניתן לצאת רק לשבת אחת לשבועיים, וכמה שעות באמצע שבוע אחת לשבועיים.
אבל זה רק אם לא מקבלים עונש. בפועל - יצאו הביתה הרבה פחות.

בפנימייה - התעללות.
אם הילדה לא עשתה שיעורים - לא תבוא הביתה לשבת. (כאשר שאר האחים שלה כן).
זה אומר כמה שבועות בלי לראות את הבית.
אם שכחה להתקלח - לא תבוא לשבת. (פעם המקלחת הייתה סגורה בערב והילדה הייתה בחרדות כל הלילה שבגלל שלא התקלחה לא יתנו לה לצאת הביתה)
עוד עונשים: להישאר בחצר. לא עד 4 ולא עד 6 בערב. עד 9 בלילה.
וכמו ש-בן עמי כותבת שם: אם הורה היה משאיר כך את הילד שלו בחצר היו אומרים שהוא הורה מתעלל. אבל בפנימיה זו נחשבת 'דרך טיפול' לגיטימית.

אם ההורה מבקש להחזיר את הילד הביתה - הרווחה גורסת שהוא 'הורה מסית' ו'לא משתף פעולה' ומאיימת להפסיק בכלל את הביקורים.
אם הילדים מתחננים להורה לחזור הביתה והוא מבטיח להם שיילחם כדי להחזיר אותם - הרווחה גורסת שהוא הורה מסית, ומאיימת בניתוק הקשר עם הילדים.

וכל זה על מה?
האם מישהו פשע כאן?
האם ההורים היו הורים מתעללים? מזניחים?
בסך הכל נקלעו למצוקה זמנית של כמה חודשים, ביקשו עזרה - מתייחסים אליהם כאל פושעים, מתייחסים לילדים כאל פושעים.

אני מזכירה שמדובר בחברת קהילה שהייתה מוכרת כאן בזמנו, אישה נורמטיבית לכל דבר, משפחה נורמטיבית. אמא אוהבת, מטפלת, ומגדלת את ילדיה לתפארת.
כל חטאה היה שנקלעה למצוקה זמנית בשל ילד עם צרכים מיוחדים.

(וזה לתשומת לב כל האוהבים לגרוס 'אם לקחו את הילדים בטח הייתה סיבה טובה. לא לוקחים ילדים סתם ככה' - תקראו את זה בטון המתאים).

והפנימיות?

גם במקרים של הוצאת ילדים לפנימיות אפילו במקרים שאכן הייתה התעללות בבית או הזנחה - היחס אל הילדים הוא כאילו הם אלה שפשעו במשהו.
אם הילדים סובלים בפנימיה (לרוב בצדק, יש שם אלימות קשה, התעללות מצד מדריכים, מצד ילדים אחרים, עונשים לא אנושיים, קשירות למיטה, בידוד וכו') - אז אם הילדים סובלים בפנימיה ובורחים,
או אפילו בורחים רק כדי לראות את ההורים שלהם - המשטרה תופסת אותם בכוח ומחזירה אותם, לפעמים קרה ששוטרים היכו ילדים שברחו,
ילדים שכל פשעם היה שהוצאו מהבית 'לטובתם', ולא שפשעו במשהו - על מה אמור השוטר להכות אותם? מה הפשע שלהם בדיוק?
שהם סובלים בפנימיה? שהם סובלים רחוק מההורים שלהם?
כשמחזירים אותם לפנימייה הם מקבלים עונשים קשים.

מעדות של ילדה שהייתה במקום כזה (קישור שהבאתי לעיל - הסיפור של אלה) - המדריכים נוטים להתאכזר במיוחד דווקא לילדים שאין להם שום הגנה. ילדים שאין להם שום מקום לברוח אליו. למשל ילדים שהוריהם נפטרו.

מי שרוצה לקרוא את זה ולהמשיך לטעון ש- 'למה לתקוף את הרווחה' שיבושם לו.
לעולם אל תפנו לרווחה - אפילו אם אתם במצוקה קשה !
לעולם אל תסכימו שהרווחה תיקח את הילדים שלכם לפנימיה, אפילו לא ל'תקופה קצרה' !
תזהירו הורים מלחתום על 'נזקקות' - כי הילד כבר לא יהיה שלכם.

(דרך אגב, כדי להוציא ילדים בכוח לפנימיה או לאומנה אפשר גם בלי שההורה חתם 'נזקקות'.
אפשר להמציא משהו ולתת לשופט לחתום על זה - והעניין מסודר.
אבל אם חתמת על 'נזקקות' העניין אבוד. הילד כבר לא שלך. הוא עובר ל'משמורת המדינה' והיא יכולה לעשות בו מה שרוצה - פנימיה, אומנה, אימוץ וכו').
אהבת_עולם*

התערבות רשויות הרווחה

אה, וגם - *אם הילד מספר להורה על התעללויות שקורות בפנימיה (פיזית, מינית)
וההורה מתלונן -
הרווחה טוענת שזו טקטיקה ומניפולציות של ההורה כדי להחזיר את הילד הביתה*.

ראו מתוך החדשות הסיפור של שרונה - ילדה בפנימייה שאולצה לצפות בחבריה מקיימים יחסי מין ומצלמים את עצמם
כמובן שהרווחה טענה שזו טקטיקה של ההורים.
אהבת_עולם*

התערבות רשויות הרווחה

אם חשבתם שאומנה זה יותר טוב - תחשבו שוב.

חברתי שלומית, שעליה סיפרתי שבנה נלקח ממנה בגיל שנתיים אחרי שפנתה לרווחה לבקש עזרה כלכלית,
הילד במשפחת אומנה.
מותר לה לראות אותו פעם בשבוע לשעה במרכז קשר.
הילד מגיע עם סימנים כחולים בכל הגוף.
היא צילמה את הילד וטענה על זה מול הרווחה. מאז פחתו הסימנים בגוף. לא בטוח שבנפש.
תוך כדי משחק הילד מזכיר הרבה עונשים, פחד. (כנראה שהאב במשפחת האומנה מכה ומעניש אותו).

משפחת האומנה מקבלת הרבה כסף כל חודש עבור הילד (אם תהיתם למה שמשפחה שלא יודעת לטפל בילדים ואפילו מתעללת תיקח ילד לאומנה).
הילד, בן 4, אומר לאמא שלו בפגישה השבועית: 'תקני לי גופיות'.
היא בטוחה שבתור ילד בן 4 זה לא דבר שעולה על דעתו לבקש בעצמו.
משפחת האומנה לוקחת לעצמה את הכסף, והאמא האמיתית שרואה אותו פעם בשבוע מתבקשת לקנות לו גופיות במקום.
(לפי החוק היום משפחת אומנה לא צריכה להביא קבלות על הדברים שהיא קונה לילד בכסף שניתן לה לשם כך. מה שאומר: אין שום בעיה לקחת את הכסף לעצמם, ולקנות לילד את המינימום שבמינימום. ותהיו בטוחים שזה קורה הרבה).

גם במרכז הקשר העו"סיות הפסיקו לשלומית כבר כמה פעמים את הפגישות עם הילד (בניגוד להחלטת בית המשפט ונגד החוק). כל פעם מסיבה שונה.
פעם היא 'באה עם גופיה, וזה פרובוקטיבי' - אז כמובן שהיא לא ראויה בשל כך להיות אמא, ולכן אסור לה לראות את הילד שלה לשעה בשבוע.
פעם היא צבעה עם הילד שלה בגואש, הרצפה התלכלכה קצת, העובדת במקום ביקשה ממנה לנקות, שלומית התחננה שתתן לה לסיים את השעה עם הילד שלה והיא תנקה אח"כ, בסיום השעה שלומית קרצפה את כל מרכז הקשר, כמה דקות אחרי שיצאה משם קיבלה טלפון מהעו"סית שלא רוצים שתגיע יותר, כי היא 'מדברת לא יפה'.

(אני מזכירה שכל זה נגד החוק. ואסור לעו"סיות להחליט על דעת עצמן להפסיק מפגשים של הורה עם הילד. אפילו אם אמא באמת מדברת לא יפה, או באמת מלכלכת ולא מנקה, או אפילו רחמנא לצלן באה עם לבוש 'לא צנוע').

להלן הסיפור - תחת השם הבדוי 'מעיין' (אני מרשה לעצמי לפרסם את זה כיוון, ששלומית בעצמה מפרסמת את זה תחת שמה האמיתי בפייסבוק):
http://www.youtube.com/watch?v=rjPfowQbHuI
אדמה_טובה*

התערבות רשויות הרווחה

אם הייתי עו"ס, הייתי תובעת חלק מהדוברות כאן על הוצאת דיבה.
ערימות של הצהרות לא מגובות בשום עובדה, לא מבוססות, הסתה פרועה.
אהבת עולם, אישה במסע - אני חושבת שאתן מסיתות ומתלהמות ואם היה לי יותר שכל הייתי מתאפקת ולא מתווכחת אתכן כי ברור שאין אוזניים קשובות בצד שלכן.
טליה, היחידה שהביאה תוצאות של מחקר - מוזמנת לקרוא עשרה מחקרים של ד"ר בלהה דוידסון ערד על הוצאת ילדים מהבית בישראל, ולקרוא שם ההפך המוחלט.

זה לא שהרווחה טלית שכולה תכלת, ויש מה לשפר אבל מכאן ועד ההצהרות הקיצוניות שנשמעות כאן - רב הנזק על התועלת.
אישה_במסע*

התערבות רשויות הרווחה

אדמה, אני אשמח להקשיב. אבל קחי בחשבון שאני מדברת בתור בת לאמא שניסו להעליל עליה. לא על מכרה של מכרה - על אמא שלי. היא נפנפה אותם מהר, אבל זה מגובה בעובדות. לקחו אותה, וניסו להציג כאילו היא מרביצה לי, כולל תשאול מאוד מגמתי שלי והתנהגות פסולה. רק בגלל מוצא רוסי.

ומה שאמרתי על הסיפור על האמא שהרגה את ילדיה והתאבדה - זה מגובה בעובדות. להביא קישורים לכתבות? היא הרגה את ילדיה והתאבדה אחרי ביקור של הרווחה. אחרי שהיא הבינה שרוצים לקחת את הילדים. הרווחה, כמובן, טוענת שזו הייתה אי הבנה. אבל התוצאה של אי ההבנה הזו היא שלושה קברים.

כך שלי עומדת הגנת אמת דיברתי. לעומת זאת, אילו עובדות את הבאת?
הנה עובדות:
http://pkidat-saad.blogspot.co.il/2010/01/blog-[po]post 13[/po].html

לא אנקדוטות מהיכרות אישית שלי, מחקרים.
אדמה_טובה*

התערבות רשויות הרווחה

עוד נקודה - מחקר חרוב הראה הבדל, לא קשר סיבתי, בין תוצאות נמוכות יותר בהשמה חוץ ביתית לבין תוצאות טובות יותר בקהילה.
סימן שיש מה לשפר. אבל שימו לב, שהמחקר לא דיבר בשום צורה על סיבתיות!
אולי הגורם לתוצאות הירודות יותר בהשמה חוץ ביתית לעומת הקהילה נעוצה ביכולת ההורית מלכתחילה? מי שלא היה מסוגל לגדל את ילדיו כלל, הם הוצאו מחזקתו, אולי אחרי נזק גדול יותר? ומי שהיה מסוגל לטפל בילדיו בכל זאת - הילדים הצליחו יותר, כי היתה שם כתובת הורית סבירה? בואו תבדקו את הקבוצה המשמעותית השלישית - ילדים שלא הוצאו מהבית, ולהוריהם לא היתה מסוגלות? מה התוצאות שם? לא רוצים לבדוק? אולי תערכו ביקור בבית הכלא לנוער, יושבות שם חלק מהתוצאות המצוינות של השארות בבית. גם באשפוז פסיכיאטרי יש תוצאות כאלו, וגם במכוני זנות בדרום תל אביב. לכו לבקר שם, תשאלו אותם.
אבל לא, בואו נהפוך מתאם לקשר, נדלג על קבוצת ביקורת נחוצה, נתעלם מהמשמעות המוגבלת של המחקר, כי אם נגיד "מחקר" נוכל להגיד כל דבר שרוצים באיצטלה אקדמית, בלי להבין כלום.
אדמה_טובה*

התערבות רשויות הרווחה

אישה במסע, את מתבלבלת בין מתאם לקשר סיבתי. בלבול נפוץ.
האישה התאבדה אחרי ביקור הרווחה. אין על כך מחלוקת.
אולי אפשר לראות בזה ראייה שהרווחה צדקה שחסרה לה מסוגלות? שהיתה מוכנה לרצוח את ילדיה? אולי העריכו שם נכון את הסיכון אבל לא פעלו מספיק מהר?
אנחנו לא יודעים את הפרטים לעומק, רק את הדיווח התקשורתי, וממנו אפשר להסיק את טענתי כמו גם את טענתך באותה מידה.
הקשר בין ארוע א' לב' אינו סיבתי רק בגלל שקרו בסמיכות זמנים, זו טעות!

ואת מוזמנת לגגל מחקרים של ד"ר דוידסון-ערד.
אישה_במסע*

התערבות רשויות הרווחה

אדמה, במחקרים שאני קראתי ההשוואה הייתה במקרים שבהם הייתה התלבטות בין להשאיר את הילדים בבית ללהוציא. ההשוואה היא בין ילדים במצבים דומים. ובכל זאת יש יתרון לבית, גם אם לקחת בחשבון את זה שבישראל אין טיפול במסגרת הקהילהף ולעיתים יש טיפול שהוא נזק של ממש.

לי לא נעים כשאת תוקפת במילים "נוכל להגיד כל דבר שרוצים באיצטלה אקדמית, בלי להבין כלום.".

אם את באמת מעוניינת בדיאלוג, אשמח. אם לא, אז לא. אני לא מוכנה להיגרר לעלבונות וגידופים.
אישה_במסע*

התערבות רשויות הרווחה

אדמה, משרד הרווחה אכן תומך בהשארת ילדים. כמו שבבתי החולים תומכים בהנקה.

כלומר - הוא מתקדם לכיוון הזה ופעם היה יותר גרוע. אבל זה לא אומר שהם אשכרה מיישמים את ההמלצות ובטח שזה לא אומר שהגישה הזו הגיעה לכל העו"סיות בדרגים הביצועיים.

אדמה, לא הסקתי את מסקנותיי רק בגלל זה. ואשמח אם לא תסבירי לי ביהירות אין קץ דברים שאני יודעת, ואם תתייחסי לדברי ברצינות. הסברתי לך מאיפה אני יודעת, מחברה שלי שסיפרה לי, והיא סיפרה מהיכרות אישית. בלי לדבר על הבנה של מנטליות.

וכמובן, איך זה שכל כך הרבה זמן היא לא התאבדה, ודווקא אחרי ביקור של הרווחה היא עשתה זאת? והטענה שזו הסיבה, מצד קרובת משפחה - לא ראויה לתשומת לב?
את מרדידה את הטיעון שלי, ומסבירה לי דברים כמו לילדה בכיתה ז'.
אדמה_טובה*

התערבות רשויות הרווחה

המאמר של אסתר הרצוג שהבאת כאן מערבב פילוסופיה עם אנקדוטות ואין שם התייחסות מחקרית אחת.
זה לא "אמת דיברתי" אלא "סרן שמועתי".
בודאי שיש מקרים בעייתיים, יש ודאי הוצאות מהבית שהן טעות בסופו של דבר. אבל הטענה שיש מסע מכוון להכפשת אם והוצאת ילד מהבית בעילות שווא דורשת הוכחה, וכזו אין. זו רק טענה. סיפור. וחד-צדדי, אם יורשה לי לאמר. לא ראיתי שאותם מקרים שהרצוג טוענת לגביהם - הוכחו בדרך כלשהי. שמועות.
אדמה_טובה*

התערבות רשויות הרווחה

אישה במסע, אין לי רצון להעליב, היה לי חשוב להראות ולהסביר איך עושים כאן דילוג לוגי וטוענים על שמועות שהן עובדות. ועל מסקנות ופרשנות שהן עובדות. זה פשוט לא נכון.
מעבר לכך, אני מכוונת את דבריי לא רק אלייך, אלא לקוראות נוספות כאן, שאולי לא יודעות את מה שכתבתי. מעבר לכך, הטון לא עובר בכתיבה - אני כועסת, אני רותחת, כי אתן מכפישות לדעתי, יש לקוות שמתוך בורות וחוסר הבנה.
העמדה שמבוטאת כאן על-ידך וע"י אהבת עולם מבוססת על אנקדוטות, לא על מציאות נרחבת, אבל המסקנות שלכן גורפות, וזה חורה לי.
אדמה_טובה*

התערבות רשויות הרווחה

כדי להבהיר יותר את כוונתי, אני רוצה לתת דוגמה שכולן כאן יוכלו להזדהות איתה.
לפני כמה ימים, לצערי העמוק ולמרבית הכאב נפטר תינוק שנולד בלידת בית.
אז עכשיו ניתפס למקרה הזה ונגיד שצריך לאסור על לידות בית, או נביא ראיות מחקריות מכל העולם שלידות בית בטוחות כמו, אם לא יותר - מלידות בית חולים?
נשמיץ את מיילדות הבית הרצחניות באופן גורף - או נבכה בצער עם האם ונכבד את בעלות המקצוע המסורות?

אז עם העו"סיות - אותו דבר.
אישה_במסע*

התערבות רשויות הרווחה

אדמה

לדעתי עצם העובדה שהאמא המדוברת התאבדה מעיד ל כך שהיא אל הייתה יציבה נפשית - קרי, לרווחה היה קייס.
מצד שני, התוצאה העצובה מעידה על כך שהרווחה עובדת בצורה מאוד בעייתית. זה לא סותר כוונות טובות - אבל הדרך לגיהנום רצופה בכוונות טובות. ובמקרה הזה - ליטרלי.

המאמר שהבאתי נמצא באתר שיש בו עוד לא מעט מידע, כולל קישורים למאמרים.

וגם, לא טענתי ליותר משמועה במקרה של האמא - אמרתי מה מקור המידע שלי, ולכן - אמת דיברתי.
והמקרה האישי שלי, עליו לא התייחסת. ופה את לא יכולה להגיד "סרן שמועתי"

לא טענתי בשום נקודה שיש מסע מכוון להכפשת אם והצאת ילד מהבית.

הטענה שלי היא שהרווחה באה מתפיסת עולם מיושנת ופטרונית. כזו שמאפשרת לכפות על ילד טיפול תרופתי באיום הוצאתו מהבית, כזו שמאפשרת למערכת הבריאות לכפות על נער בן 17 טיפולים כימותרפיים נגד רצונו <זו לא הרווחה, למיטב זכרוני. זו פשוט הדגמה לפטרונות של המדינה על אזרחיה>, כזו שלוחצת על הורים לאוטיסטים להוציא את הילדים לפנימיות. להביא לך קישור לשרשור בנושא בפורום אוטיזם בתפוז?
ולא מרוע. פשוט התפיסה המערכתית היא שמקומם של אוטיסטים במוסדות. שלא יפריעו לאנשים הנורמליים.
שעולים מרוסיה חשודים באלימות. אז מותר להעליל עלילות שווא ולנסות לגרום לילדה להגיד שאבא שלה הרביץ לה בחגורה.

אני לא חושבת שיש איפשהו במקרים האלו כוונות רעות מצד העו"סיות. זה לא משנה את העובדה הפשוטה - הרווחה גורמת לנזק!
אישה_במסע*

התערבות רשויות הרווחה

אדמה, איפה ראית מצידי מסקנות גורפות? אני טוענת שיש מקרים בהם התערבות הרווחה גורמת נזק. וזהו! לא טענתי שרוב המקרים התערבות הרווחה גורמת לנזק <למרות שאני מאמינה בזה> אלא שיש מקרים כאלו.

ואדמה - גם אני כועסת. כי יצא לי לראות יותר מהורה אחד בפורום אוטיזם מוציא את הכסף שאין לו כדי להילחם על זה שלא יוציאו את הילד שלו לפנימייה. כי יצא לי לראות אוטיסט בוגר כותב לאבא שנמסא לו להילחם ברווחה, להילחם בבית הספר שמכשיל את הילד בכוונה ומשתף פעולה עם הרווחה, שאם הוא יוציא את הילד מהבית - אז הרווחה ניצחה. כי אני קרובה לתחום ומכירה יותר מידי נפגעי רווחה. אישית.

כי רק האסרטיביות של אמא שלי מנעה ממני להפוך לנפגעת רווחה. ורק בגלל סטיגמה גזענית נגד עולים מברה"מ!

וגם, אדמה, את מסכימה שטיפול בתוך הקהילה עדיף על טיפול בפנימיות?
מצ'רה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2009, 14:20

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי מצ'רה* »

מעבר לכך, הטון לא עובר בכתיבה - אני כועסת, אני רותחת, כי אתן מכפישות לדעתי, יש לקוות שמתוך בורות וחוסר הבנה.
איתך בהתעצבנותך.
ואני לא מהמגזר (שום מגזר שמדובר עליו פה)
אהבת_עולם*

התערבות רשויות הרווחה

אם הייתי עו"ס, הייתי תובעת חלק מהדוברות כאן על הוצאת דיבה.
יפה דיברת. זאת בדיוק הדרך של הרווחה להגיב כאשר אנשים מנסים להוציא את האמת לאור.

ערימות של הצהרות לא מגובות בשום עובדה, לא מבוססות, הסתה פרועה.
משפחות רבות שאני מכירה מקרוב וחלק אני אפילו מלווה אותן, משפחות מהאתר שחוו זאת על בשרן, מה שאישה במסע העידה - כל זה בעינייך 'הצהרות לא מגובות'?
או שדברי כולנו כקליפת השום בעינייך?
או שאת בכלל לא טורחת לקרוא???

אולי הגישה שלך היא שאם עושים משהו כלפי מישהו - אז ברור שהוא באמת אשם, אחרת לא היו עושים לו את זה?
כך ניתן להסביר כל עוול שקורה בעולם:
אם אנסו אותך - כנראה שהבאת את זה על עצמך.
אם ההורים שלך היכו אותך - כנראה שבאמת היית ילד רע.
אם רשויות הרווחה החליטו לקחת לך את הילדים - כנראה יש סיבה.
עובדה שזה קרה לך !

למה לחקור אחרי האמת?
יש אנשים שנוח להם להאמין למערכת. וכבר הסברתי למה.

העמדה שמבוטאת כאן על-ידך וע"י אהבת עולם מבוססת על אנקדוטות, לא על מציאות נרחבת,
ומה זה 'אנקדוטות' אם לא משפחות שלמות שחוות על בשרן את הכאב הזה?
בשבילך אמא שלקחו לה את הילד בלי הצדקה - היא אנקדוטה.
בשבילי היא עולם ומלואו.

והרבה עולמות שלמים וכאובים כאלה מסתובבים סביבך, אבל לא, בשבילך הם 'אנקדוטות'.
תתביישי לך !
אהבת_עולם*

התערבות רשויות הרווחה

אפילו 'אנקדוטה' אחת כזאת מחייבת בירור מעמיק ותיקון העוול.
על אחת כמה וכמה שמדובר בלא אחת ולא שתיים, לא עשר ולא עשרים, לא מאה ולא מאתיים.

מתברר שיש יותר ויותר 'אנקדוטות' כאלה.
אז אולי בכל זאת 'מציאות נרחבת'?
אהבת_עולם*

התערבות רשויות הרווחה

ו-אדמה טובה, לא באמת אלייך אני כותבת. לפי דברייך ברור לי שאין סיכוי שאת תראי או תשמעי.
(אלא אם כן חלילה יום אחד זה יקרה לך - ואני לא מאחלת לך).

אני כותבת לאחרים שקוראים כאן וקוראים גם את דברייך.
ואני ממש מקווה שחלק מהם לפחות באמת עיניהם בראשם.
ודברי אמת ניכרים.
אחת*

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי אחת* »

קודם כל צריך להעריך את הנשים שנזעקות כאן על עוול שקורה לנשים אחרות, שאין להן קול,ללא כל אינטרס ומתוך כוונות טהורות, מישהו חייב לזעוק את זעקת האמהות !
העובדות הסוציאליות אינן נחשבות לעניין זה כקבוצה מוחלשת, כי כוחן גדול יותר, אף על פי שאני מסכימה שהן זקוקות לתמיכה ולהכרה ולתנאי עבודה נאותים.
אדמה_טובה*

התערבות רשויות הרווחה

אישה במסע, אני בהחלט חושבת שטיפול בקהילה ובמשפחה עדיף.
זו גם מדיניות הרווחה בהצהרה ובפועל.

יש מצבים בהם זה בלתי אפשרי. כשילדה במרכז חרום אליו הגיעה אחרי שנאנסה לאחר שוטטות של חודשים ברחובות והזנחה מתמשכת, מתחננת לאמא שלה שתיקח אותה הביתה - האמא אומרת - עזבי אותי, תמיד היית זונה, מי רוצה אותך בכלל.
אז אחרי שעובדים שנתיים עם האמא הזאת בנסיונות לגרום לה לרצות להיות אמא, והאמא מבריזה שוב ושוב ומפגינה אוזלת יד וחוסר מוטיבציה קיצוני, לא משנה כרגע מה הביא אותה לזה, ומצבה של הילדה מדרדר ועכשיו היא גם שותה אלכוהול ומשתמשת בסמים - אז כן, צריך להוציא את הילדה מהבית כדי להגן עליה.
יש מצבים כל כך קיצוניים: ליויתי מקצועית מרכז שיקום של אמהות מכורות לסמים ששוהות שם בתנאי פנימיה יחד עם הילדים שלהן, שמקבלות טיפולים במשך 12 שעות ביום(!) חניכה לאמהות ע"י מדריכת הורים מוסמכת, שיקום מקצועי ואחרי כן המשך ליווי בקהילה, כל זאת במשך שלוש שנים לכל אם - שיעור ההצלחה היה 15%.
מה אמורים לעשות עם 85% הנותרים, לכל אחת בין ילד אחד לשישה? להשאיר אותם עם אמא שאין לה מושג איפה הם כי היא עסוקה בחיפוש המנה הבאה שלה? להשקיע עוד 3 שנים של משאבים? הצעה מקצועית למשרד הרווחה שיש אמהות שצריכות מסגרת מחזיקה כזו לאורך כל חייהן או לפחות עד הגיע אחרון הילדים לגיל 18 נפסלה - אין משאבים.

קשה כאן באתר לקבל את זה שיש הורים חסרי כישורים, ולו רק לתקופות מסויימות בחייהם, אבל זה לא מעלים את התופעה.

ודאי שנדרש שינוי כדי לממש את הגישה של שיקום בקהילה: יותר תקציבים למרכזים טיפוליים בקהילה, סומכות ותומכות וחונכות למשפחות, יותר הכשרה מקצועית לגופים התומכים, אבל זה לא בסדרי העדיפויות של מדינת ישראל.
אהבת_עולם*

התערבות רשויות הרווחה

קשה כאן באתר לקבל את זה שיש הורים חסרי כישורים

קשה כאן באתר לקבל את זה שיש עובדות סוציאליות חסרות כישורים, שעל הורים מתפקדים בהחלט מעלילות שהם חסרי כישורים.
ולא, אני לא מדברת על הדוגמאות הקיצוניות שאת מביאה, ובהם אין לנו מחלוקת שצריך לטפל.
אני מדברת על הורים טובים שילדיהם נלקחו מרשותם.
את לא שומעת, או רק עושה את עצמך??????????????????????
אישה_במסע*

התערבות רשויות הרווחה

אדמה, אני יכולה להבטיח שהסיבה היחידה שניסו להיטפל לאמא שלי היא שהיא נולדה בשטחי ברה"מ. באותה תקופה אפילו אי היה אפשר להטיל ספק במצבנו הכלכלי, שהיה מעל הממוצע.

אני יכולה גם להעיד כשהיא אמרה לי שזו תופעה מוכרת היא לא התכוונה להיכרות האישית שלה.

את חושבת שלו אימי הייתה פחות אסרטיבית, זו הייתה סיבה מספקת להוציא אותי לגדול בפנימייה?

המקרים בהם הוצאה מהבית מוצדקת לא מצדיקים את המקרים בהם הוצאת הילד מהבית זו התעללות בילדים ובהורים כאחד.

אני לא מאמינה שזו מדיניות הרווחה בפועל. אני יודעת שזו לא מדיניות הרווחה במקרים לא מועטים. אני לא מכחישה שיש מקרים בהם הרווחה מועילה. למה את מתעקשת להתעלם מהמקרים בהם היא מזיקה, ומזיקה בצורה קיצונית?
אהבת_עולם*

התערבות רשויות הרווחה

מצטרפת למשפטים האלה של אישה במסע:

המקרים בהם הוצאה מהבית מוצדקת לא מצדיקים את המקרים בהם הוצאת הילד מהבית זו התעללות בילדים ובהורים כאחד.
אני לא מכחישה שיש מקרים בהם הרווחה מועילה. למה את מתעקשת להתעלם מהמקרים בהם היא מזיקה, ומזיקה בצורה קיצונית?
תקוה*
הצטרפות: 13 מאי 2005, 09:00

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי תקוה* »

פגשתי כמה וכמה עורכי דין מן הסיוע המשפטי שנלחמו כמו אריות עבור הקליינטים שלהם
חן, אהיה אסירת תודה אם תוכלי לנקוב בשמות של עורכי דין (לאו דווקא דרך הסיוע) שאת יודעת שנלחמים באמת עבור החלש
פלוני_אלמונית*

התערבות רשויות הרווחה

מה אפשר לעשות כאשר האב (גרוש) אלים כלפי הילד שלו, בגיל 8, מבלי להרביץ. "רק" תפיסה קשה ומכאיבה מאוד זרועות, מבלי להשאיר סימנים חוץ מחבורה לא מרשימה?
הרווחה מיודעת על התפרצויות אלימות מצידו בעבר, אך משוכנעים שאני סתם מתריעה נגד האלימות שלו, נגד הקשר שלו עם הילדים, ושהוא בטיפול והשתנה. וזאת בשעה שאין שום שינוי בתוקפנות שלו ובהתנהלות שלו מול הילדים שנשארו בדיוק אותו דבר.
ברווחה גם זרקו שאם הקטן יתחיל להפגין אותות מצוקה הם ישקלו להכריז עליו קטין נזקק.
כלומר אם אעשה "גלים" ואדווח להם, שוב, על אלימות האב הם עלולים לממש את האיום, ואם אשתוק האב ימשיך לפגוע בילד הצעיר, שרק הוא במסגרת מחייבת של הסדרי ראיה. הגדולים יותר כבר לא מחוייבים בהסדרי ראיה אם אינם מעוניינים והם לא.
מרגישה מצוקה קשה ובמלכוד נוראי....
אהבת_עולם*

התערבות רשויות הרווחה

שיאים חדשים של התערבות הרווחה בבריטניה:
הוציאו בכפייה עובר מאמו באמצעות ניתוח קיסרי:- http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1021296

ואני כבר חשבתי שלא יכול להיות גרוע יותר :-(

(דרך אגב, למי שתהה, אנחנו לא כ"כ רחוקים משם. מושתת בדיוק על אותן תפיסות עולם...)
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

התערבות רשויות הרווחה

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

קראתי את זה אתמול. מזעזע.
אהבת_עולם*

התערבות רשויות הרווחה

מי שלא שמע:
אם חד הורית חסרת כל שאמורה ללדת את בנה הבכור בעוד כ-4 שבועות.
פקידת הסעד הציבה אולטימטום שאם לא יהיה ברשותה כל הציוד הנדרש - ייקחו לה את התינוק.
כעת אנשים טובים במירוץ מטורף לעזור לאם להשיג ציוד, כדי שלא תצטרך להיקרע מבנה.

שלא תגידו שלא ידעתם שלוקחים כאן תינוקות בגלל עוני.
(וכן, במקרה הזה לפחות זו הסיבה היחידה)
שליחת תגובה

חזור אל “ילדים מרביצים להורים”