חיטוי בריכת חצר

יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי יעלי_לה »

קנינו בריכה גדולה לחצר (בריכה עִלית, לא חפורה, של חברת אינטקס) - גדולה כזאת (2.5 מ' קוטר על 50 ס"מ גובה - מישהו יודע לחשב לי נפח?) שממלאים פעם אחת לכל הקיץ, עם מערכת סירקולציה שהמים לא יעמדו.
כל מי שאנחנו מכירים שיש לו בריכה כזאת, מחטא אותה בכלור.
אנחנו לא רוצים.
בדיסק שהגיע יחד עם הבריכה הם מדברים על אופציה של חיטוי במלח, אבל רק בעזרת מכשיר כזה (שהם כמובן מוכרים) שמשחרר את המלח בצורה מבוקרת למים.

שאלתי היא: אולי אפשר פשוט לשים את כמות המלח המתאימה פעם אחת וזהו?

ואם כבר: מישהו יודע מה בדיוק הכמות המתאימה של מלח? (הם אומרים את זה בדיסק, אבל לא ברור אם זה רלוונטי רק לשימוש במכשיר או בכלל)
(אני מניחה שזה אותו יחס כמו בבריכת לידה, אבל כמה זה?)
ואיך אני מחשבת את הנפח (בחיי שהמידע הזה לא מופיע בשום מקום על האריזה או בדיסק)?

תודה רבה וקיץ רטוב
לימור*
הצטרפות: 05 נובמבר 2001, 07:46

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי לימור* »

מצטרפת לשאלה
ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

הי יעלי, מדובר באבן מלח שכזו ששמים במים לסרוגין (עד כמה שאני יודעת) ויש פה בסביבה את הספק שלה. כשעורבני יגיע הביתה אני אשלח אותו בדף הזה כדי לתת אינפורמציה. גם אנחנו שוקלים לרכוש בריכה קשיחה כזו שממלאים פעם אחת בקיץ ואחר כך רק שואבים ומסרקלים בפילטר (דווקא משאבה כבר יש...).
רינ_צ'י*
הצטרפות: 31 מרץ 2003, 09:12
דף אישי: הדף האישי של רינ_צ'י*

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי רינ_צ'י* »

ממה שאני מבינה, המכשיר שמנקה באמצעות מלח בעצם מפרק אותו והופך אותו לכלור, אז מה הועילו חכמים בתקנתם..
אנחנו מנקים בטבליות של חמצן פעיל. לא באמת יודעת אם זה יותר מעולה לאדם ולסביבה מכלור.
מקובל לשים גם חומר נוסף נגד אצות, שהוא כבר לגמרי רעל (הסביר לי מישהו שמבין). ויתרנו, והמים הופכים ירקרקים במשך הקיץ. לא נורא.

באשר לחישוב הנפח - נראה לי שיש שם משהו בסביבות 1500 ליטר (כי זה לא באמת גליל, ולא ממלאים עד הסוף וכו').
עורבני_מצוי*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2007, 09:23
דף אישי: הדף האישי של עורבני_מצוי*

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי עורבני_מצוי* »

נפח הבריכה: חשבי את השטח של הבריכה כפול הגובה. אם הבריכה עגולה אז הנפח שלה הוא: 2.454 קוב (Pi*R^2) פאי כפול רדיוס בריבוע.
אם הבריכה מרובעת השטח הוא 3.125 קוב
למיטב ידיעתי יש ספק של חומרי ניקוי לבריכות באיזור התעשייה של עמק חפר י.ג.ל 04-6222111 (יש קופון באתר של דפי זהב, שווה לבדוק אותו ולהתייעץ איתם)
רינ_צ'י*

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי רינ_צ'י* »

עורבני, פאי X רדיוס בריבוע X גובה זה נכון לגליל, הבריכה לא גליל (יותר סוג של חרוט קטום), וגם לא ממלאים עד הסוף (בערך 15 סנטימטר פחות). נראה לי שהערכה של 1.5 קרובה יותר למציאות.
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

המלח אכן מתפרק לכלור. היתרון - יחסית סטטי, לא עולה ויורד, אין נקודות בבריכה שבהן יש יותר כלור בצורה דרמטית, יותר קל לשלוט על רמה ולשמור עליה נמוכה. <אפרט אם צריך. כרגע |יד1|>
עדיף לא להחליף את המים כל עונה אלא לכסות, לתת דרור לאצות, ובתחילת העונה הבאה לתת מה שנקרא "שוֹק" שזה מנת כלור קטלנית... בבריכה קטנה כזו, עדיף פשוט לפוגג את הכלור בסוף העונה ולהשקות עם המים.

מי מלח זה טוב במובנים מסויימים אבל אלה ממש לא מים מחוטאים. <בים גדלות אצות, דגים ושאר וילדע חייעס> יכול להסריח ולהתקלקל.
ניבה_שקד*
הצטרפות: 19 מרץ 2006, 11:43
דף אישי: הדף האישי של ניבה_שקד*

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

גם לי יש בריכה כזאת (קוטר 3.5 מטר). אני לא מחטאת בכלור או במלח, אלא פשוט מחברת לבריכה צינור השקייה ומשקה עם המים את הגינה פעם בכמה שבועות. עד עכשו הכל עבר בסדר, אף ילד לא חלה, למרות שלא היה חיטוי. תוך כדי החלפת המים אני עוברת על כל הבריכה עם סקוצ'ברייט עדין, כדי לנקות את הדפנות ומנקה באופן יסודי, בלי סבון, רק עם מים, לפני המילוי מחדש.

החיסרון: אין מספיק לחץ כדי להפעיל ממטרה או טפטפות ולכן צריך פשוט להזיז את הצינור באופן ידני מצמח לצמח...

אם שמים כלור או מלח אי אפשר אחר כך להשקות את הגינה ואז המים סתם מתבזבזים. (הכלור לא לגמרי מתפוגג. אולי הוא נקשר לעוד חומרים, אבל גם התרכובות שלו ממליחות את האדמה).
יעלי_לה

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי יעלי_לה »

טוב אז ככה

התייעצנו עם מישהו שמאוד מבין בבריכות ואנחנו מאוד סומכים עליו

הוא אומר שהמכשיר המדובר אכן הופך את המלח לכלור

שהוא חד משמעית ממליץ לא לשחק עם זה ולחטא כמו שצריך, שהחיידקים מצטברים מהר בכמות מטורפת ושאנחנו ממש לא רוצים על מצפוננו ילד (של חברים או שלנו) שנדבק באיזה דלקת קרום המוח וכאלה - מה שנכון נכון.

לדעתו המכשיר שהופך את המלח לכלור לא מצדיק את הכסף

הוא הציע לנו לעשות ככה:

לקנות אקונומיקה בלי שום בישום what-so-ever, שבניגוד למבושמות, הריכוז שלה הוא 6% ולא 10%
ולשפוך כוס אחת לבריכה

לאורך הקיץ, בכל פעם שדופנות הבריכה נהיות חלקלקות בצורה משמעותית, זו אינדיקציה שצריך לחזור על הפעולה.
אמל_ית*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2008, 21:48
דף אישי: הדף האישי של אמל_ית*

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי אמל_ית* »

יעלי לה,
כמה ליטר (קוב) מים יש בבריכה שלכם על פי החישוב שלכם? (כלומר, כוס אקונומיקה על כל כמה מים?)
יש לי בריכה קטנה יותר ואשמח לחשב גם עבורה, זה נשמע לי פתרון הגיוני הפתרון של החבר שלכם...
תודה!
יעלי_לה

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי יעלי_לה »

אני לא סגורה על זה. מי שדיבר אתו בטלפון זה בעלי, שאמר לו את מידות הבריכה ושמע ממנו שצריך לשים כוס. אנחנו עוד צריכים לדבר אתו על זה שוב, כי האקונומיקה הרגילה בלי בישום שיש במכולת (הכי רגילה בעולם, הבקבוק הענק הכחול עם הברבור, שהיה כשהיינו קטנים) היא בכלל 3.5%. אז נשאל אותו גם מה היחס שצריך באופן כללי.

בקיצור אני עוד מקווה לשוב עם פרטים נוספים. :-)
ניצן_אמ*

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

גם לי יש בריכה כזאת (קוטר 3.5 מטר).
ניבה, זה מה שיש לנו (3.66, שזה 12 רגל). מדובר ב{{}}ששה קוב מים. זה כפול מהצריכה החודשית שלנו!
לשחרר את זה לגינה אחת לכמה שבועות פשוט לא מתקבל על הדעת איך שאנחנו חיים.

יעלי, מי שנתן לך את העצות האלה, נשמע מאד קונבנציונאלי. בלשון המעטה.
עדיף בהרבה להשתמש בטבליות כלור יעודיות בתוך כלורינטור צף, ולשים כמויות מדודות.
פחדים לא מבוססים מדלקת קרום המוח ומאידך לשפוך אקונומיקה למים? ממש הזוי בעיניי.
יעלי_לה

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי יעלי_לה »

הבנאדם דווקא מאוד לא קונבנציונלי.
מצד אחד ממש לא בא לי לעשות את זה, גם לי נשמע הזוי, נראה לי שאחרי שנשים את האקונומיקה במים לא כ"כ יבוא לי להיכנס לבריכה...
מצד שני, זה בנאדם שאני ממש ממש סומכת עליו, ובעיקר בנושא הזה.

תסבירי לי בבקשה מה זה כלורינטור צף?
ומה פירוש כמויות מדודות?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי בשמת_א* »

גם לי נשמע הזוי
לא הייתי נכנסת למים ששפכו לתוכם אקונומיקה. ולא חשוב באיזו כמות.
ניבה_שקד*

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

_ניבה, זה מה שיש לנו (3.66, שזה 12 רגל). מדובר בששה קוב מים. זה כפול מהצריכה החודשית שלנו!
לשחרר את זה לגינה אחת לכמה שבועות פשוט לא מתקבל על הדעת איך שאנחנו חיים._

זאת לא הגינה הפרטית שלי, אלא מדשאה ענקית וגינה גדולה של כל הקיבוץ, שאותה אני משקה. אני לא משקה את הכל ביום אחד אלא בהדרגה. אם הצמחים לא ממש צמאים ונפולים, אני לא מוציאה מים מהבריכה. ככה יש לי מחזורים של בריכה עם מפלס מים גבוה ונמוך, לפי הצימאון של הצמחים... חוץ מזה, צינור הגינה שלי ממש ארוך כך שאני בעצם משקה חצי קיבוץ עם הבריכה הזאת.
ניצן_אמ*

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

כלור ואקונומיקה הם לא היינו הך.
יש טווח של רמות כלור תקניות לחיטוי בריכות. בבית אפשר הרבה פחות.
מי הברז מוכלרים ברמה שנמצאת בתוך הטווח הזה (כלומר - אם מצאת בריכה שמקפידה על רמה נמוכה בתוך הטווח, או שאת מכלירה בעצמך - זה יותר בטוח מלעשות לילד אמבטיה...)
זה מידע שיש לי כי בדקתי בעצמי את רמות הכלור במי השתייה. כל מי שרוצה לבדוק בעצמו, מוזמן. לצטט אותי בלי לבדוק, זה לא אחראי.

כלורינטור צף זו קופסא ששמים בתוכה טבליה של כלור שמתפרקת לאיטה למים. הסיבה לשימוש היא שסביב הטבליה ריכוז כלור גבוה ולא רוצים שיגעו בזה. אנחנו מוציאים לפני ובזמן השימוש בבריכה.
סירקולציה ופילטרציה קריטיות לשמירה על איכות המים. לא מסביב לשעון, אבל כן למשך כמה שעות בכל יום. <תנועת מים בשאיבה, וסינון על הדרך>

יש לנו גם כלורינטור שעושה כלור ממלח. לא משתמשים כרגע כי הבריכה הזו קטנה עליו.
<גם שלך, אם שואלים אותי. אבל פסדר, שאלת.>
<כן, יש לנו שתיים. אחת הרבה יותר גדולה ולא בשימוש כרגע.>

כמויות מדודות אומר שאת קונה ערכת בדיקה, ואחת לכמה ימים מודדת את רמת הכלור במים, ולפי זה מחליטה כמה לשים. יש טווח תקני. שימרי על רמה שהיא מעט מתחת למינימום ואת בטוחה. <בלתי אפשרי להחזיק רמת כלור קבועה במים בשימוש ישיר בכלור>
ניצן_אמ*

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

ניבה, סתם כי הנושא קרוב לליבי...
האחראי על הנוי לוקח את זה בחשבון ומשקה פחות?
אפשר לשכנע אותך לשמור על המים ולא להשקות איתם?

יש בארץ איזו מיסקונצפציה של "מחליפים את המים" שחובה לשרש.
בריכות שחיה לא מרוקנות את המים כל שבוע וגם לא כל שנה. מדי שבוע עושים ניקוי יסודי עם רובוטים, נוגדי אצות, הרבה כלור, הגברת סירקולציה ועוד ולכן הבריכות סגורות לציבור. בחוף המזרחי בארה"ב נותנים למים לקפוא כל חורף ומשתמשים בהם במשך שנים. בחוף המערבי נותנים להם להוריק (בבריכות פתוחות) ואח"כ עושים ניקוי. כך גם בהרבה בריכות בארץ.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

איפה אפשר לקנות ערכה לבדיקת כמות הכלור במים?
ניצן_אמ*

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

לדעתי אפשר לקנות ערכה פשוטה בלי להבין כלום בכימיה איפה שקונים בריכות, או אצל אחד היבואנים. אני מכירה את ירוק בדשא בבצרה. (גוגל)
רינ_צ'י*

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי רינ_צ'י* »

ניצן, מה דעתך על חיטוי בחמצן לעומת כלור?
(את נשמעת לי סופר-מקצועית :-) )
אמנם אישית כבר לא ישנה לי (אנחנו עוברים לדירה >אאוצ'<), אבל משאירים את הבריכה לחברים ורוצה להדריך אותם הכי מעולה שאפשר.
פלוני_אלמונית*

חיטוי בריכת חצר

לא לשים אקונומיקה במים!!
זה לא כמו כלור בכלל. לנו יש בריכה בחצר כבר עונה שניה ומה שעושה את ההבדל זה המשאבה שמנקה את המים. ככל שהמשאבה חזקה יותר היא תגרום לסירקולציה גבוהה יותר והמים יהיו זכים יותר.
אנחנו בודקים את המים כל יום ולפי התוצאה מחליטים כמה כלור להוסיף ואם בכלל. לרוב אין צורך להוסיף דבר חוץ מטבליות הכלור שכל הזמן נמצאות במים בתוך הכלורינט הצף. המשאבה שלנו חזקה מאוד ועובדת כמעט בכל שעות השמש רק בלילה היא נחה. כמובן שבסופו של יום יש לכסות את הבריכה.
אנחנו גם מוסיפים מדי פעם חומצת מלח למים, החומצה מורידה את הPH של המים. המים בבריכה צלולים יותר מכל בריכה ציבורית שפגשתי וכיף נורא לשחות בה.
בריכה כזאת היא לא עסק פשוט כי חייבים לטפל ולתחזק והחומרים עולים גם כסף, כמובן שגם המים הם מצרך יקר ערך במדינה שלנו לכן לדעתי כדאי לחשוב פעמיים לפני שמחליטים לקנות בריכה כזאת, היא מחייבת טיפול יומיומי.
ניצן_אמ*

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

לא רציתי לסבך עם PH, אבל האמת היא שזה פרמטר קריטי בחיטוי. משאבה זה מאד חשוב. אני לא מתה על זה שזה צורך הרבה חשמל, אז להשתדל למעט בשעות השימוש.
איך אתם מחטאים בחמצן? יש מכשיר? אה, את מתכוונת לאוזון?
יש גם חיטוי ב UV. לכל אחת מהשיטות יש יתרונות וחסרונות, אבל פייר? בבריכות כאלה קטנות ולשימוש ביתי לא הייתי מתעסקת בזה בכלל.
אמל_ית*

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי אמל_ית* »

כולכן מדברות על בריכות יחסית גדולות לבריכות הביתיות. האם יש דרך לשמר את המים גם בבריכות קטנות יותר, בריכות ילדים מתנפחות כאלה (בסדר גודל של בריכת לידה)? זה נפח של חצי קוב בערך, אפילו פחות כשלא ממלאים עד הסוף. רוב האנשים מרוקנים בריכות כאלה בלי לחשוב פעמיים, אנחנו מאוד כמהים לבריכה כזאת ולא רוצים לרוקן ולמלא כל הזמן. בבריכה כזאת מן הסתם אין מערכת סירקולציה, משאבות מסננים וכו'. רעיונות?
שמש_בחורף*
הצטרפות: 25 מרץ 2008, 11:03

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי שמש_בחורף* »

רעיונות?
בבריכות הקטנות האלה, כשהמים כבר לא נקיים - אחרי כמה שימושים - פשוט להשקות איתם מה שצריך (עצים, שיחים וכו')
ניצן_אמ*

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

..או להדיח את האסלה. קצת ניג'וס סחיבות והכל, אבל חוסך הרבה מים.
רינ_צ'י*

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי רינ_צ'י* »

חמצן - מוכרים כאן חומר ניקוי לבריכה על בסיס 'חמצן פעיל'. מבחינת ההתעסקות הוא בדיוק כמו מוצרי הכלור המקבילים, קצת יקר יותר.
אני מנסה לחקור את האריזה כדי להגיד משהו יותר מדויק: כתוב שמכיל Poly, ובסוגריים מפורט שזה הידרוקסיפרופילן-דימטילאמוניומכלוריד.
אה, עכשיו הכל ברור ! (=???)
אמל_ית*

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי אמל_ית* »

האמת שיש לי כאן דשא שאני מחויבת לשמור אותו בחיים- אבל איך משקים דשא עם מי בריכה? (וללא הוצאות למשאבה ועניינים שכאלה?)
(יודעת שזה אוף-טופיק לדף אבל אחר כך אעביר למקום המתאים)
ניבה_שקד*

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

אפשר לשכנע אותך לשמור על המים ולא להשקות איתם?

אני משקה רק כשהאדמה ממש יבשה והצמחים ממש נפולים, ככה שזה לא ביזבוז מים. צמחים מחזירים מים לאטמוספירה, מקררים את האויר, מייצרים חמצן ואוכל. זה פשוט ניצול נוסף של המים: במקום להשקות במי שתייה, אני משקה במים שכבר חודש שלם כל הילדים בקיבוץ השתכשכו בהם... אם לא היתה לי בריכה, הייתי משקה בכל מקרה, כדי שהצמחים לא ימותו.
ניבה_שקד*

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

אבל איך משקים דשא עם מי בריכה?

אצלי בבריכה יש פתח עם הברגה, שעם קצת אילתורים ומחברים שקניתי, חיברתי אליו את צינור הגינה. אם אין לך פתח יציאת מים עם הברגה בקצה, זה קצת בעייתי... הבריכה גם צריכה להיות טיפה יותר גבוהה משאר הגינה, בכמה ס"מ, כדי שהמים יצאו ממנה.
שמש_בחורף*
הצטרפות: 25 מרץ 2008, 11:03

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי שמש_בחורף* »

_הידרוקסיפרופילן-דימטילאמוניומכלוריד.
אה, עכשיו הכל ברור ! (=???)_
D-:
טאו_להורות*
הצטרפות: 02 מרץ 2008, 09:21
דף אישי: הדף האישי של טאו_להורות*

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי טאו_להורות* »

למישהוא יש הצעה :איך לחטא את הג'טים של הג'קוזי הפנימי בבית, בלי להשתמש בכלור? מדובר בג'קוזי אמבטיה שנועד ללידות .עד עכשיו פשוט החלפתי למים נקיים והוספתי טבליות כלור ונתתי לעבוד 15 דקות . בזבוז מים , חשמל ושימוש בחומרים ממש לא אקולוגיים. המים האפורים יוצאים להשקיית המטע
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

שווה לברר על טכנולוגיית מיקרואורגניזמים אפקטיביים (או חיידקים מועילים) שמצויינת למטרות שכאלה.
אמא_לאחד*
הצטרפות: 02 פברואר 2005, 13:09

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי אמא_לאחד* »

כמה ימים מותר להשאיר את המיים בבריכה קטנה בלי שום תוסף ניקוי. בלי סרקולציה. ובלי סיכונים בקטריאילים?
מישהו אמר לי יומיים.
פה ראיתי מספר שבועות..
מה נכון ?
אמא_לאחד*
הצטרפות: 02 פברואר 2005, 13:09

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי אמא_לאחד* »

מה נכון?
פלוני_אלמונית*

חיטוי בריכת חצר

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

כל כמה זמן צריך להחליף מים בבריכה מתנפחת ללא משאבה/פילטר
ירוק_אצה*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2012, 08:22

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי ירוק_אצה* »

שלום לכולם. גם לנו הזדמנה בריכה בדרך נס אל הגינה,אם אפשר לקרוא לה ככה...במהלך חקירות על עניין הכלור הסתבר לי שכשהוא מחטא הוא הופך לכלור קשור. כלור קשור כבר לא יכול לחטא,והופך לחומצה שאינה נדיפה...באשר לחיטוי באוזון,הבנתי שהחיטוי נקודתי לאותו זמן שכן מיד אח"כ הוא מתנדף-סוג של יתרון. וגם אין לו שאריות במים. א ב ל הוא מחטא ר ק לאותו הרגע, ולא במשך השימוש,וכמו כן יש לחטא לפני כל כניסה למים, וממה שנכתב כאן מדובר בחומר יקר יותר... באשר לאצות-ממחקרון קטן שנועד להבנה בסיסית האם יש צורך לנסות להלחם בהן או שניתן לשחות לצידן בשמחה,חיפשתי ממה הן ניזונות ומסתבר שהן חיות על חומרים שבתוך השתן מה שמעיד על כמויות גדולות של שתן-כלומר גם חידקים. מצד שני יתכן שאם המים לא בשימוש שווה באמת לתת לאצות להתפרע, ושהן יטפלו בחומרים שבשתן באופן טבעי, בהנחה שזה באמת מסייע... אגב, בהתייעצות לגבי חומר נוגד אצות המוכר המליץ שלא להשתמש בו אלא בכלור,כי הוא יותר מסוכן! והאצות באמץ התפוגגו, אבל עדיין נשארה השאלה מה באמת עדיף...
ירוק_אצה*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2012, 08:22

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי ירוק_אצה* »

ממה שהבנתי לגבי מים מוכלרים זה שזה מה שיש לנו בברז. מישהו יכול לתת כאן מענה? האם מי בריכה מוכלרים יכולים לשמש להשקית הגינה לאחר שעמדו וגידלו אצות? אולי זה משנה את המאזן של החומרים במים?
פלוני_אלמונית*

חיטוי בריכת חצר

גם כדי לנקות באופן נקודתי, כמה כלור לשפוך לבריכה בגודל: 2.70/1.80 בגובה: 70 ס"מ? תודה
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי צוויליך* »

ופכן, בהנחה שה70ס"מ זה גובה המים ולא גובה הדופן, הכפלתי בעזרת האינסטרומנט 1.7X2.7X0.7 והאינסטרומנט פלט 3.402 מ"ק
(מטר מעוקב, כלומר קוביה בגודל מטר על מטר על מטר)
שלושה נקודה ארבע קוב, בקיצור.
לגבי כמויות, חפש סרטוני הדרכה ביוטיוב או גגל. כדאי לזכור את הסכנות שבכלור נוזלי לעומת טבליות הכלור לפירוק איטי.
לוודא שלא נכנסים לבריכה עם רמות כלור גבוהות - מסוכן.

אגב, לשאלה הקודמת, מ2012, במי השתיה יש כלור אך בכמויות זעירות, לכן העיניים שורפות בבריכת השחיה הציבורית ולא כשמתקלחים.
מי בריכה ביתית מוכלרים יכולים לעמוד בפתוח יומיים שלושה כדי לתת לכלור להתנדף, ואז אפשר להשקות. אצות זה סימן טוב שהכלור התנדף.

צוויל
אמא_מא*
הצטרפות: 10 אוגוסט 2009, 22:43
דף אישי: הדף האישי של אמא_מא*

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי אמא_מא* »

כולכן מדברות על בריכות יחסית גדולות לבריכות הביתיות. האם יש דרך לשמר את המים גם בבריכות קטנות יותר, בריכות ילדים מתנפחות כאלה (בסדר גודל של בריכת לידה)? זה נפח של חצי קוב בערך, אפילו פחות כשלא ממלאים עד הסוף. רוב האנשים מרוקנים בריכות כאלה בלי לחשוב פעמיים, אנחנו מאוד כמהים לבריכה כזאת ולא רוצים לרוקן ולמלא כל הזמן. בבריכה כזאת מן הסתם אין מערכת סירקולציה, משאבות מסננים וכו'. רעיונות?

האם ידועה לכם דרך לשמור על המיים עם חיטוי בבריכה קטנה? (קוטר 150 - אבל זה המון מיים!)
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי אחת* »

אני הוספתי כמה טיפות שמן אתרי לוונדר.
מאיר*
הצטרפות: 27 דצמבר 2005, 23:53

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי מאיר* »

מה נדרש לבצע על מנת להשקות במי בריכה שחוטאו בכלור (מדובר ב- 16 קוב מיים)
צוויליך*

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי צוויליך* »

להפסיק את הספקת הכלור ולתת למים - לא מכוסים - לעמוד יומיים-שלושה.
הכלור מתנדף. תראה שהריח של הכלור נעלם.

אנחנו הוצאנו את המים לגינה עם צינור ההשקיה כסיפון וכל 20 דקות העברנו את הצינור לצמח אחר - אבל זה תלוי בהפרשי הגובה - בין פני המים לקרקע המושקה.
עוד אופציה זה להיעזר במשאבה - לאלתר מחבר בין צינור היציאה מהמשאבה לצינור ההשקיה. רק לשים לב שהמשאבה לא מתחממת.

חוצמזה, מה קרה, קצת אוקטובר ונשברים?? ברוסיה היינו מרוקנים את הבריכה כשכבר לא היינו מצליחים לשבור את הקרח עם הגרזן של סבא.

צוויל
ירון*
הצטרפות: 06 נובמבר 2001, 12:28

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי ירון* »

חברים חבל שאתם מתייעצים אם אנשים שככל כניראה אין להם שום מושג בבריכות אז חכה כלור אקונומיקה או כל חומר אחר שתשימו הינו כימיקל שאינו יטביע אלה מיוצר בתהליכים כימיים לעומת זאת במכשיר המלח ישנם אלקטרודות שמפרקות מלח בישול פשוט רגיל לכלור כי אחד היסודות של המלח הינו לור אז חכה מכשיר מלח מומלץ ביותר הוא פועל בשיטה שהמיים נישאבים על ידי המשאבה ואחרי הסינון בפילטר הם חוזרים לבריכה מסוננים אבל לו נקיים ולא מחוטאים אז כך מוסיפים לבריכה מלח בישול לפי כמות המיים ונותנים לפילטר לעבוד מיספר שעות על מנת לעשות סירקולציה ותוך כדי כך הוא ממיס את המלח בימים ואז ניכנס לפעולה מכשיר המלח כאשר המיים עוברים דרכו הוא מפרק את המלח והופך אותו לכלור יטביע ובזמן הזה הוא הורג בקטריות אצות וחיידקים חיידקים שגורמים לדלקת כרום המח או למחלת הליגיונרים או לזיהומים שונים אפילו מתפרצים אחרי מיספר חודשים כי החידק מכנן בגוף ואחרי שהמיים חוזרים לבריכה הם הופכים שוב למלח וחוזר חלילה המלחה ו׳ כלורינטור מלח הם הדבר הטוב ביותר המיים תמיד צלולים מידי פעם מוסיפים קצת מלח אבל לפחות בריאים המכשיר שווה כל אגורה ומי שאומר שהוא משאיר את המיים והם טיפונת ירקרקים מספיק למיים עומדים בדיוק 12 שעות על מנת שיפתחו חיידקים אז שווה ליקרוא וליבדוק
פלוני_אלמונית*

חיטוי בריכת חצר

יש לי מים ואין כלור מה אפשר לעשות ? הכל ירוק
פלוני_אלמונית*

חיטוי בריכת חצר

בריכה בלי כלור מה אפשר לעשות
פלוני_אלמונית*

חיטוי בריכת חצר

?
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי יעל* »

להכליר כמובן.
צוויליך*

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי צוויליך* »

להכליר כמובן.

|אוף| |אוף| |אוף| |אוף| |אוף|

ואני כל כך התאפקתי. לפחות היית נותנת לו שלושה ניחושים.

צוויל
עוזי*
הצטרפות: 03 יוני 2012, 23:28

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי עוזי* »

יש לי בריכת ילדים יחסית קטנה - רדיוס מטר וחצי על גובה חצי מטר, אחרי שבוע אני מרגיש שאכן הרצפה והקירות קצת חלקלקים האם זה אומר שצריך להחליף מים? האם יש פתרון פשוט
פלוני_אלמונית*

חיטוי בריכת חצר

כיצד אפשר להשאיר את המים צלולים בבריכה שקוטרה 3.50 מ
פלוני_אלמונית*

חיטוי בריכת חצר

יש לי בריכה 30 קוב. בחורף אפשר להשאירה עם המים ללא טיפול או עדיף לרוקן המים ? מה יקרה אם לא ארוקן המים ?
מומחוי(:*
הצטרפות: 15 נובמבר 2015, 19:10

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי מומחוי(:* »

לפלוני אלמונית
עדיף לרוקן ,אם לא היא תהייה מלאה ירוקת(אצות)
אם תרצי לשמור על מים נקיים בחורף תהי חייבת לחטא ולעשות סירקולציה שמשמעותה שימוש בחשמל...
רואה*
הצטרפות: 24 יולי 2007, 05:11

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי רואה* »

אצלי במצפה רמון בריכה בנפח 11 קוב. שמתי 4 דגים של אקווריום והם אוכלים את כל היתושים ושאר החרקים באופן מעולה ! מדגיש שבמדבר כל גוף מים מזמין אליו את כל מעגל החיים ... אבל מה, בגלל שלא רציתי להכליר את המים, אז הם נהיו ירוקים חזק כמו כן כל החרקים שטבעו ושקעו ושהדגים לא אכלו, נרקבו וככה המים נכון להיום אחרי חדשיים בערך , מסריחים והכלב והשועל נמנעים מלשתות מהם יותר. זו אינדיקציה שהמים לא ראויים לטבילת אדם יותר. יום יום אני מנקה את תחתית הבריכה בכך שאני צולל ושואב את התחתית המלוכלכת דרך פילטר שעשוי מהולופייבר של כריות ושמיכות ושעושה עבודה טובה מאד ובמקלחת אני שוטף את ההולופייבר עד שנקי לשימוש למחרת. נשברתי, זו התעסקות יום יומית ללא אפשרות להפסיק וגם הירוקת חזקה יותר והפסדתי - המים מסריחים. הדגים מאושרים אבל.... החלטתי לקנות מכשיר חיטוי על בסיס מלח של קיבוץ מגן שנקרא אקווה בלו לייט, 1170 ש"ח כולל מע"מ בעמק שרה ליד באר שבע. אחרי שיטוט קצר הגעתי להבנה שזו הדרך הזולה ביותר להצליל את המים. האם יש למי מכם איזו הבנה אחרת ? אשמח לקרוא. 0544618488 או לדבר. תודה.
יוני*
הצטרפות: 03 אוגוסט 2005, 05:23

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי יוני* »

האם סודה לשתייה תורם לחיטוי מי הברכה.....
פלוני_אלמונית*

חיטוי בריכת חצר

אים אני ישים מלח בישול לבריכה המים יהיו צלולים
פלוני_אלמונית*

חיטוי בריכת חצר

אישה מסרילנקה סיפרה לי שהם מפזרים בתחתית בריכות נוי מלח גס למניעת ירוקת האם מישהו יכול להמליץ על זה?
יוסף*
הצטרפות: 16 פברואר 2003, 22:42

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי יוסף* »

בריכות נוי עם דגים?
מלח (גס או עדין זה לא משנה) יצטבר בתחתית הבריכה רק כשהמים יהיו תמיסת מלח רוויה. ואז לא רק ירוקת לא תתפתח אלא כל סוג של חיים. (עיין ערך "ים המוות").

האם יש המלצה חד משמעית מה עדיף - כלור או מלח - בבריכות ביתיות בנפח של 30-35 קוב?
שלומי*
הצטרפות: 28 נובמבר 2002, 02:24

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי שלומי* »

כמה ימים מותר להשאיר את המיים בבריכה קטנה בלי שום תוסף ניקוי. בלי סרקולציה. ובלי סיכונים בקטריאילים?
מישהו אמר לי יומיים.
פה ראיתי מספר שבועות..
מה נכון ?
יש לי בריכה עגולה לילדים 1.98*52 בלי פילטר
פלוני_אלמונית*

חיטוי בריכת חצר

הצילו ירוקת נוראית
בריכה בייתית
4מטר על 2 גובה 1.40
תודה
דינה*
הצטרפות: 28 מאי 2002, 16:54

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי דינה* »

בריכה אקולוגית הכי בריאה. הבעיה המחיר.
פלוני_אלמונית*

חיטוי בריכת חצר

בריכה אקולוגית הכי בריאה. הבעיה המחיר.
לא בעיה בכלל, אפשרי וכיף לבנות לבד, יש המון מידע ברשת, מנסיוני חוויה מגבשת ומקסימה, מומלץ בחום לקירור.
יוסי*
הצטרפות: 25 אוגוסט 2002, 21:34

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי יוסי* »

מוסיפים טבליות כלור עגולות שצפות בבריכה בקופסא שנקראת כלורינטור ומשחררות כמויות קטנות של כלור פעיל למים. לבריכה גדולה בבריכה גדולה רצוי שניים . כשיש כמות גדולה של ירוקת (אצות) נותנים מכה של כלור או עם גרגרים של נתרן תת כלורי שממיסים קודם במים או בתמיסה מוכנה. התמיסה היא היפוכולורית
או בעברית תת כלורית וזה בדיוק מה שיש גם בבקבוקי אקונומיקה ההבדל הוא רק בריכוז ובבושם. כלור הוא מחטא מצויין אבל לא יעיל בסביבה בסיסית ולכן מוסיפים חומצת מלח להוריד את ה ph (רמת החומציות שנעה בין 1

חומצי מאד ל 14

בסיסי מאד ובאמצע 7 נויטרלי כמו מים מזוקקים)
את הירוקת מונעים בעזרת רמת כלור מספיקה לחיטוי וסינון יעיל עם משאבה מתאימה
יויוגם*
הצטרפות: 19 אפריל 2021, 21:13

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי יויוגם* »

מצטרף לשאלה- בהנחה שלא מטפלים במים עם כלור ומשאבה ושום חומר אחר- כל כמה זמן חובה לרוקן את המים?
שני_הבן*
הצטרפות: 14 יוני 2020, 10:44

חיטוי בריכת חצר

שליחה על ידי שני_הבן* »

אין תשובה אחת.
יכול להשתנות בין חודשיים לחמש או שבע שנים. ישנם גורמים שונים המשפיעים על התדירות כגון; מספר המשתמשים היומיים, האקלים, סוג המים (רכים או קשים) ותדירות תחזוקת הבריכה, כמובן במקרה של צואה במים רצוי לרוכן ולהחליף.
בכל מקרה חייב לצור סירקול\תחלופה של המים עם משאבה, מים עומדים מזמינים מחלות!
שליחת תגובה

חזור אל “דיוני עריכות עם אופק”