חלאס כבר עם המחיקות של עמודים מקוממים

with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

שליחה על ידי with_passion* »

קשה לי לדעת מבלי להסתכל בלוגים.. אבל אם יש כאן יותר באתר יותר מאדם אחד שמוחק את העמוד של עמונא ל על הלידות.. אז אני אראה לכולכם מה זה!
סתם. נו די. לא אכפת לי כמה אתם חושבים שעמונא ל כותב חרא .. תפסיקו למחוק - זה מפחיד אותי. אני מרגיש לא בנוח לראות את התוצאה של מה שקורה כשמישהו מאיים על הסטטוס קוו.. מין צביטה בלב ואז מחשבות שאולי זה לא המקום כאן בשבילי.
כשכולנו זוהרים במלוא העוצמה.. אז לכל אחד יש את היחודיות שלו ואת היכולת להתסיס אחרים - הכוח שלנו כקהילה תמון ביכולת שלנו לקבל ולהמיר ולהפסיק עם כל האמבוש התרבותי הזה על עמונא ל.. עמנוא ל זה רק סימפטום לבעייה מושרשת יותר - ולנסות "ללמד אותו לקח" - לחסום אותו - לצנזר אותו - לא פותרת כלום - רק מרחיקה הבעייה למחר ובדרך מגבירה אותה.
אין זה פתרון הולסטי או באופן טבעי חברים.
התגובה שלנו לגעזנות של עמנוא ל רק מראה הנושא לא ממש פתור אצלנו.
המסר של עמנוא ל הוא כל כך חשוב - הוא נותן לכל אחת מאיתנו הזדמנות לבחון את הגזענות הקיימת אצל כל אחת מאיתנו - ולבחור מחדש בעולם שאנחנו מעונינים ליצור ברגע הזה.
אז בבקשה לכל הפלוניים והעורכות.. אני מבין ללבכם שאין אתם רוצים התבטאויות גזעניות באתר - אבל זוהי לא הדרך - מלחמה אף פעם לא משתלמת (סתם מלכלכת את מה חדש). במקום להשקיע כל כך במה אתם לא רוצים - תכתבו על הנושאים שאתם כן רוצים לראות באתר - תמלאו את מה חדש בדברים שאתם כן רוצים לראות בעולם ברגע זה ממש.
ההתמקדות בגזענות של עמונא ל מגבירה את הגזענות בעולם (חוק המשיכה) - חובה על מי שרוצה עולם ללא גזענות - להפסיק לתת לה כל כך הרבה אנרגיה - ולהתחיל לכתוב עמודים על שיוויון ואנושיות... ולהתחיל לתת הרבה אהבה לעמונא ל שבודאי סובל מהגזענות שלו יותר מכל אחת מאיתנו.
בר_עדש*
הצטרפות: 31 אוגוסט 2004, 15:16
דף אישי: הדף האישי של בר_עדש*

שליחה על ידי בר_עדש* »

אופק,
אני מאד לא מסכים איתך (ונראה שאני לא היחיד).
על העקרונות שאתה מציג התנהל כבר דיון רציני בדף להיות בעד להיות נגד.
מהקריאה בדפים האלו תוכל להבין (גם אם לא להשתכנע) מדוע חלק מאיתנו רואים לנכון למחוק את הדף המדובר.

מלחמה אף פעם לא משתלמת (סתם מלכלכת את מה חדש).
להיפך. פתיחה ומחיקה לחילופין של דף יחיד מוסיפות שורה אחת בלבד ב{{}}מה חדש. דוקא הפצצת דפים בעד ונגד תלכלך את מה חדש בתוכן חסר עניין. (לא מעניין אותי לקרוא את דעות גזעניות, וגם התשובות לדעות אלו לא מחדשות לי שום דבר. בינתיים התרומה היחידה לאתר מכל העסק הוא הדף על הלידות ההודיות.)
שרית_אמיר*
הצטרפות: 27 ינואר 2004, 17:51
דף אישי: הדף האישי של שרית_אמיר*

שליחה על ידי שרית_אמיר* »

אופק
מזדהה ומסכימה עם כל מילה שכתבת.
שרית
המלעונה*
הצטרפות: 17 יולי 2007, 02:02

שליחה על ידי המלעונה* »

חובה על מי שרוצה עולם ללא גזענות
מי רוצה עולם ללא גזענות?
אנחנו השתכנענו מעמנואל שגזענות זה יופי טופי ועכשיו אנחנו גזעניים כלפיו ככה חוק המשיכה עובד גם עליו.

אני אמשיך למחוק והלוואי שכמה שיותר אנשים ימשיכו למחוק את הגזען ושכולם ישתמשו בכינוי פלוני כמו עד עכשיו.
אל_דנטה*
הצטרפות: 22 מרץ 2004, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אל_דנטה*

שליחה על ידי אל_דנטה* »

אני מאוד מבסוט מהתגובה המצויינת של המשתתפים באתר. אל מול הכבדות, החשכה הגזענות וההשקעה של אדם שנכנס לאתר, מעליב או מנסה לעלוב בנוכחים בכל צורה שהא רק יכול משום דעותיהם שאינן לרוחו, לאחר אין ספור מאמצים לנסות לרכך את כתיבתו על מנת לערר דיון רציני בדעותיו, להגיע לדיאלוג שאותו הוא פשוט מסרב לקיים. באים המשתתפים וללא מאמץ, בתורניות ככה זה נדמה, בשקט פשוט מוחקים את דבריו על שהאיש המגעיל הזה יעלם מפה וילך למקום שאליו הוא ראוי - הרחק מפה ומכל מקום שיש בו בני אדם שמתייחסים לזולת בכבוד ואורים עצמם ראוים לתואר בני אדם.
הסבלנות אינה ערך לעצמה, היא באה לשרת מטרה של יצירת כבוד בין בני אדם.
תמוה בעיני שאתם מעוניינים לתת במה סבלנית לאדם ששולל את קיומו של הזולת.

אפשר להתעלם וזה סבבה וטקטיקה מצוינת אפשר גם לא וזו אמירה מצויינת גם.
אילת_מ*
הצטרפות: 27 מאי 2005, 12:17
דף אישי: הדף האישי של אילת_מ*

שליחה על ידי אילת_מ* »

דמוגרפיה היחידה שעובדת לרעתנו זו התרבות לא מבוקרת של דפים בבאופן.
אל_דנטה*

שליחה על ידי אל_דנטה* »

למה צריך "להתמודד"? והאם ההתמודדות הראויה היא התעלמות? או שמא התמודדות היא לשבת ולנסות לנהל שיחה עם אדם שכל מטרתו היא הטחה של רעיונותיו הסהרוריים? האין את חוששת שעצם ישיבה שכזו בצוותא על מנת לקרב את הדיאלוג הרי היא מכשירה את השרץ ונותנת לו לגיטימציה?
זה שהרבה מאוד מהאוכלוסיה חושבת ככה, עדיין אין זה הופך את הדעה הזו ללגיטימית או ראויה ותפקידנו, אם כבר, זה להפגין בצורה חד משמעית שאיננה ניתנת לכל סוג של פרשנות, שדעה שכזו היא כל כך לא לגיטימית שאין אפילו מה לדבר עליה.
גזענות היא לא אופציה.
קט_קטית*
הצטרפות: 01 מאי 2007, 10:49
דף אישי: הדף האישי של קט_קטית*

שליחה על ידי קט_קטית* »

מי זה עמנוא ל ? P-:
יש גבר באתר?
לא למחוק! לא למחוק!!!
ממ*
הצטרפות: 11 ינואר 2006, 19:32

שליחה על ידי ממ* »

_ותפקידנו, אם כבר, זה להפגין בצורה חד משמעית שאיננה ניתנת לכל סוג של פרשנות, שדעה שכזו היא כל כך לא לגיטימית שאין אפילו מה לדבר עליה.
גזענות היא לא אופציה._

נכון. נכון. נכון.
ממ*

שליחה על ידי ממ* »

ועוד:
הדף של עמנוא ל הוא לא מקומם. הוא דף גזעני, מרושע, אכזרי.

סובלנות לא יכולה להכיל גזענות. אם היא מכילה גזענות, הגזענות בתורה מחסלת את הסובלנות. ואז, לא נשארת לאף אחד האפשרות להתבטא.

סובלנות לא יכולה להיות טוטאלית. הגבול שלה הוא גזענות. כדי לשמור על הקיום של הסובלנות, הסובלנות צריכה למנוע ביטוי של גזעניות .

ועכשיו, דמיינו לכם נער או נערה יהודיים שקוראים את הדף הגזעני ששולל את קיומו של הזולת .
ועכשיו, דמיינו לכם נער או נערה ערביים שקוראים זאת.
ועכשיו, דמיינו לכם את עצמכם במקום שבו נוהגים בכם ובילדיכם בגזענות וכולם שותקים, או דנים בשקט עם הגזען ששולל את קיומכם וקיום ילדיכם, או דואגים בכל לבם לתת לו במה לדעותיו ששוללות את קיומכם וקיום ילדיכם.
צפריר_שפרון*
הצטרפות: 04 יולי 2001, 00:31
דף אישי: הדף האישי של צפריר_שפרון*

שליחה על ידי צפריר_שפרון* »

הקאה החוצה של אנשים שעושים לך בחילה היא דרך פשוטה לא להתמודד עם היותם חלק בלתי נפרד מהמציאות שלנו, היותם מייצגים חלקים מאתנו.

הו, שרון, קחי את המשפט הזה גם לדף ההוא על אנשי השררה המנצלים את השררה על מנת לפגוע או לנצל תמימות.
ואידך זיל גמור.

אין ספק שעמנואל מאתגר.
כאן, סובלנות, הכלה ואהבה, המאפיינות במובנים רבים את עיקרי האתר, על פי משנת בעליו, מאפשרים הן לבוא ולהשתמש באלה על מנת לפגוע, להעליב ולאיים - בכוונה תחילה, והן, מאפשרות לקהל - לשים גבולות, מבלי לשנות את הכללים.

כך, שעל פני הצורך בהתערבות של בעלי האתר, כפי שיש מי שמבקש, במובן של להפר את הסובלנות המוצהרת, יש כאלה, וכאן אני מסכים לחלוטין עם אל דנטה, שמתשמשים באותם חוקים, על מנת להבהיר, ש לא במחוזותינו.
וכאשר, כפי שנראה, יש כמה וכמה שהחליטו למגר את אלה מהאתר, בדרך הלגיטימית, העולה מתוך חוקי הסובלנות דווקא, לא מצביע הדבר על גזענות, כפי שמפרש אופק, אלא, דווקא על דרך ארץ, בה, על פני לחסום, או להרחיק את האדם הפוגע, שוב בזדון, במסווה של אינטלקטואליה, כמו נמצאים מרעישים כל כך, עד שדבריו לא ישמעו.

וזה, במובנים רבים מהווה גם שיעור בעבורו.

שכן, השמצות, מילים פוגעות, אי סובלנות, רדיפה אחרי הצדקות שכלתניות, טוב אם יונכחו בעבורו, כמראה, ואפשר שיצליח להשכיל ולהבין, שכך, אין דו-שיח, אלא נתק.

אם לא יבין, בעת הזו, שכן לא מוכן להקשיב, או להיות ענייני, טוב אם ידע, שהבמה הזו, חרף היותה פתוחה לכל, איננה מאפשרת, הסתה לדיקטטורה, בשם הדמוקרטיה.

כך, שלמרות שבהחלט ניתן להכיל, לא להגיב, ולהתעלם מדבריו, או מרעיונותיו, טוב לשלמות הזו, הכוללת את אלה, שאינם מסכימים לצרימת קולו, ומדוממים, פשוטו כמשמעו, את עשייתו, תוך הקפדה יתירה על חוקי האתר הזה, אותם חוקים שמאפשרים לו בכלל לכתוב ולהתבטא כאן.

במילים אחרות, זכות החברה, ואפילו חובתה, להקיא מקרבה, את מי שאינו מסכים לדרך הארץ, המאפיינת אותה, וגם אם כבר היו דברים מעולם, עוצמת ההתנגדות העולה מהקהל, היא המצביעה על תוקף זה, בו חופש הביטוי, החירות האישית, איננה מתאפשרת לפגיעה בחברה, או בתרבות.

אכן, הקהל איננו טהור במידותיו, וחריקות לעולם יהיו, אבל, שוב, כאשר מתאגדים כמה וכמה, למיגור עניין מסוים, כשההתאגדות הזו היא ספונטאנית, של יחידים, כמו נמצאת הקהילה רומזת לפרט הזה שמצטרף אליה, על גבולותיה, וטוב שכך.
וטוב מאוד שכך.

>צפריר>
...*
הצטרפות: 11 מרץ 2005, 01:11
דף אישי: הדף האישי של ...*

שליחה על ידי ...* »

אל תתייחסו ויעבור.
רוזמרין*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2004, 09:35

שליחה על ידי רוזמרין* »

צפריר, או שלא הבנתי אותך או שהצלחת לסתור את עצמך באותה תגובה למעלה.
בתחילת התגובה אתה מצטט את שרון ואומר שצריך להעביר את זה גם לדף על אנשי השררה (חיים רמון)
ובסוף התגובה אתה כותב:
במילים אחרות, זכות החברה, ואפילו חובתה, להקיא מקרבה, את מי שאינו מסכים לדרך הארץ, המאפיינת אותה, וגם אם כבר היו דברים מעולם, עוצמת ההתנגדות העולה מהקהל, היא המצביעה על תוקף זה, בו חופש הביטוי, החירות האישית, איננה מתאפשרת לפגיעה בחברה, או בתרבות.
אבל בדף על חיים רמון כתבת שכל אחד צריך לדאוג ולטפל רק בעצמו ולהעיף אנשים מהשררה לא יפתור כלום.
האם מוחקי עמנוא ל לא מתקרבנים לשיטתך? יוסי שריד אמר פעם "בכל אחד מאיתנו מסתתר כהנא קטן".
דווקא כאן אני מוצאת שמחיקת הדף כמוה כהדחקה (אני? גזען? מה פתאם? רק נגד גזענים).
בחיי היומיום אנחנו נפגשים לא מעט בגזענות, לפעמים גם אצל חברים ושותפים לעבודה.
אני יכולה להתווכח איתם, לפעמים להתעלם (כי זה מעייף וחסר תוכלת) אבל עם יד על הלב- האם נתפטר
מעבודה כי יש בסביבתנו גזענים (ולא בהכרח נגד ערבים, מבחינתי כל שנאת קבוצה אחרת זו גזענות)?
יש לי חבר ששונא דתיים וערבים, אחר (דווקא מפורסם וגם "בזכות" זה) שונא קיבוצניקים, הומואים וערבים,
אחרת שונאת רוסים ויש נגד אשכנזים וגם נגד מזרחיים. ולמרבית הפליאה יש להם גם צדדים יפים
ואני אוהבת אותם. עמנוא ל מקומם גם אותי אבל אני יכולה להביא לך עוד כמה דפים מקוממים באתר
שבכל זאת נשארו. לדעתי,מחיקות מהוות תעודת עניות לאתר.
צפריר_שפרון*

שרון,
מעבר לכך, בדף ההוא אני מגיבה רגשית יותר, כי אני מוצאת את עצמי ואת כל חברותיי בקלות בין הנפגעות שלא באשמתן, לא פגיעה של אמירות אידאולוגיות אלא פגיעה של מעשים פיזיים ממשיים ברמות שונות (וזה לא הסבר רציונלי להבדל, רק הכרה בסובייקטיביות האנושית).

במובן הזה, זה בדיוק החסד.
לא או כך או כך, אלא גם כך וגם כך.

וההבדל בין מילים למעשים הוא אך ורק פער הזמן.
שזו משמעות ההסתה, מתחילה במילים, משתמשת במילים, ועשויה להביא עם שלם, אל הטירוף הזה, בו עליונות, יהירות, הופכים להיות 'כלבים'.

ומכך, טוב להכיר באדם, ומתוך כבוד, לאותו אדם, למשל, להבהיר לו את מקומו, או להתעלם מדבריו.
וזה, נכון גם לגבי הדף ההוא, ובמיוחד לגבי המקיא הזה, שנחנק מקיאו, ובא לקלל - ובכל מקרה, נמצא מברך.

תודה לך.

פשוט אלון,
דרך ארץ קדמה לתורה, ובמובן הזה קודמת לתורה.
או אם תרצה, החסד, מקיף את הדין.

>צפריר>
אל_דנטה*

שליחה על ידי אל_דנטה* »

רוזמרין, שאלי עצמך, על מי את מגינה?
האם את מאשימה אותי בגזענות? האם את מאשימה אותי בכהניזם?
נו באמת.
דרך ארוכה יש עלינו לצעוד לפני שנצליח להפטר מכל הגזענים אבל אפשר בהחלט להתחיל אותה כאן דרך אמירה פשוטה ונקיה - אתה גזען? איזה באסה לך, לחברתנו המגניבה לא תוכל להתקבל.

אני שמח ומאושר עבורך שיש לך שלל חברים שונאי עולם, ושאת מצליחה לראות את היפה בהם (מבעד לכיעור שאת בעצמך טוענת שיש בהם מה שמעלה את השאלה המתבקשת, איזה סוג של חברה את בדיוק אבל נניח לזה).
אני אינני מעוניין לראות את היופי בעמנואל. בעיקר משום שבנתיים האיש לא חשף שום פן שכזה באישיותו הבלתי מלבבת והנטיה תדיר לעלוב בזולת.
לדעתי - אי מחיקה מהווה אי מחיקה כמו שמחיקה מהווה מחיקה בלבד. אין לזה שום קשר לאתר וזה לא אומר כלום על הקונספט, על הצלחת האתר להיות חופשי, סגור או כל דבר אחר שמתקיים בראשי הכותבים פה (אופק תוהה שמא "יתלכלכך" בעקבות פרשיה שכזו, האם האתר ראוי לכתיבתו. את ישר טוענת שעניינים שכאלה ואי יכולתנו להכיל רשעות מהווה תעודת עניות לאתר) נו ראבאק. כולה סוגרים דלת בפני איש דוחה.

שרון, דרך טובה להלחם בזה היא לומר משהו כמו "אני באופן אישי לא מוכנה לשמוע או לדון בשנאה לאחר באשר הוא אחר. אנא קיימו את הדיונים שלכם הרחק ממני" (אופציה נוספת היא לחשוב על ניתוק הקשר. ממש כמו שלא תמשיכי ללכת לבתים שבהם מרביצים לילדייך רק בגלל שזה "משפחה" או בגלל ש"צריך להתמודד")
פשוט_אלון*
הצטרפות: 07 פברואר 2005, 20:38
דף אישי: הדף האישי של פשוט_אלון*

שליחה על ידי פשוט_אלון* »

האם נתפטר מעבודה כי יש בסביבתנו גזענים
אני באופן אישי לא הייתי ולא אהיה כאן אם לא תהיה כאן דרך ארץ.
מה שזה אומר זה שאני לא אהיה במקום בו מקללים וקוראים בצורה נוראה ומודגשת לאנשים כאן: שונאי יהודים, פאשיסטים, רשעים וכו'.
רוזמרין*

שליחה על ידי רוזמרין* »

אל דנטה , התייחסות לשני ציטוטים שלך:
אני שמח ומאושר עבורך שיש לך שלל חברים שונאי עולם, ושאת מצליחה לראות את היפה בהם (מבעד לכיעור שאת בעצמך טוענת שיש בהם מה שמעלה את השאלה המתבקשת, איזה סוג של חברה את בדיוק אבל נניח לזה).

שרון, דרך טובה להלחם בזה היא לומר משהו כמו "אני באופן אישי לא מוכנה לשמוע או לדון בשנאה לאחר באשר הוא אחר. אנא קיימו את הדיונים שלכם הרחק ממני" (אופציה נוספת היא לחשוב על ניתוק הקשר. ממש כמו שלא תמשיכי ללכת לבתים שבהם מרביצים לילדייך רק בגלל שזה "משפחה" או בגלל ש"צריך להתמודד")

אז לגבי ציטוט א', אני מקווה שברור לך שיש גם אחרים אבל מעט מאד הם האנשים שפגשתי שלא
היו בהם תחושות שליליות חזקות כנגד איזושהי קבוצה (מתנחלים? נוער גבעות? ימנים? האם אין לך
לפעמים התייחסות קבוצתית אליהם?).
אגב, כל מכיריי ומוקיריי יודעים את דעותיי השמאלניות והסוציאליסטיות ר"ל. הנה, גם חברי שונא
הקיבוצניקים והשמאלנים הוא עדיין חברי. למה הוא לא מנתק את הקשר?

לגבי ציטוט ב', כך אני נוהגת כשכלו כוחותיי בנסיונות השכנוע.

אגב נוסף- אינני יודעת בן כמה אתה אבל כשהייתי צעירה החיים היו הרבה יותר שחור ולבן מהיום.
אתה יודע מה? יש לי גם חברים שיש אצלם אלימות בבית. שאני יודעת שהגבר היכה את אשתו וילדיו.
אפילו כאלו שבגדו בבן זוגם נמנים על חבריי. הנזק והכאב שגרמו היה לא פחות מאלימות הפיזית.
וגיליתי שאדם יכול להכיל בתוכו גם אהבה, גם שנאה, גם אלימות וגם רוך. כן, אנחנו מין יצורים מורכבים
כאלו. לפעמים, בסיטואציות מסויימות פורצת האלימות. למשל כשמישהו מעצבן אותנו ואנחנו מוחקים לו
את הדף. אז אני מנסה לשכנע ושכלים כוחותיי אני מוותרת. הרגע הזה הגיע.
פשוט_אלון*

בראש ובראשונה דרך הארץ שלו באתר לא מקובלת,
האם התורה שהוא מציג כאן מקובלת באתר זה סיפור אחר,
לדעתי אם הוא היה נוהג בדרך ארץ אחרת חלקה הייתה מתקבלת. לא על ידי כולם אבל ע"י חלק גדול.

אני מעדיף שיהיה רוב יהודי בארץ.
לא בגלל שאני גזען, אלא בגלל המלחמות והיחסים שיש לנו עם הערבים והפלשתינאים.
כולם בני אדם, ברור ונכון וקיים, אבל יש קבוצות בני אדם, כמו אלו המגדירים עצמם פלשתינאים וערבים,
ובתוכם רבים רבים, שבימים אלו, ישמחו להיכנס לנו בצורה אם ניחלש. מקווה ומשתדל שיהיה אחרת בעתיד.
ממ*

שליחה על ידי ממ* »

יש לי חבר ששונא דתיים וערבים, אחר (דווקא מפורסם וגם "בזכות" זה) שונא קיבוצניקים, הומואים וערבים,

ואני מסרבת להיות חברה של אנשים ששונאים דתיים, ערבים והומואים. בכלל אני מסרבת להיות חברה של מישהו שהתמזל מזלי או מזל חברי ל"השתייך" לקבוצה (בדרך כלל אתנית) שהוא לא שונא.

כי נכון אמר צפריר:
_וההבדל בין מילים למעשים הוא אך ורק פער הזמן.
שזו משמעות ההסתה, מתחילה במילים, משתמשת במילים, ועשויה להביא עם שלם, אל הטירוף הזה,_

מנסיון, שנאת ערבים והומואים (ואחרת) יש לה קשר ישיר לאי קבלה של השנואים למקומות עבודה, אי קידום של השנואים במקומות עבודה, למניעת תקציבים, להשפלות קטנות וגדולות, סמויות וגלויות, וכו' וכו' וכו'. אין לזה סוף, גם במקומות תרבותיים ונאורים לכאורה.

במקומות שאני מכירה זה מתבטא למשל באי שיתוף סמוי בוועדות, אי הזמנה סמויה לכנסים, אי מתן הוראה של קורסים חשובים, אי קידום לתפקידים סמכותיים. הרוב באופן סמוי. וחלק מזה נובע מההסתחבקות עם דעות הגזענים, עם כך שמוצאים את הדברים היפים בהם, עם כך שהם מרגישים בנוח להביע דעות השוללות קבוצות של אנשים.

שרון ס, רוזמרין, שרית אמיר, העיפו מבט בטוקבקים של מיטב נערינו ונערותנו על מרים טוקאן משתתפת כוכב נולד משום ערביותה. במקום אחר ידברו רעות בילדתי משום יהדותה.

(ומי שמכחיש שהוא עוקב אחרי "כוכב נולד", לפחות באינטרנט, אז... נטפל בו כבר אחרי זה)
אל_דנטה*

שליחה על ידי אל_דנטה* »

התחושות השלילית החזקות שיש לי כלפי מתנחלים הן משום מעשיהם ולא משום דבר אחר. יש לי בעיה עם גברים מכים אבל אי אפשר להסיק מתוך כך שיש לי בעיה עם גברים. אני מובן?
למה חברך לא מנתק איתך את הקשר? כנראה שהוא לא באמת שונא את אשר הוא טוען שהוא שונא. האם זה אפשרי בעיניך להיות חבר בkkk וגם שיהיו לך חברים שחורים? לא.

אני מסכים איתך שהחיים אינם שחור ולבן ומורכבים מהרבה צבעי ביניים.
רק שאין לזה קשר לנושא שלשמו התכנסנו והוא מידת הסבלנות הראויה לאדם שמפיץ שנאה ואלימות.
אני לא מקבל וקשה לי להניח שאי פעם, ללא קשר לגילי המתקדם או לא (ומספיק שנים עברו מאז היית נער שהפגין נגד כהנא ועד היום)(איזה פחד כל הרצינות הזו. לא מאמין שכתבתי את זה), שאהיה אי פעם סבלני לדעות שלתפיסתי אינן לגיטימיות ממש כפי שפדופיליה היא לא לגיטימית בעיני ואינני מעוניין להתהדר בליברליות שלי ע"י כך שאאמץ פדופיל לחבר.
צפריר_שפרון*

רוזמרין,
אבל בדף על חיים רמון כתבת שכל אחד צריך לדאוג ולטפל רק בעצמו ולהעיף אנשים מהשררה לא יפתור כלום.
כאן, טוב לדייק, מה שנכתב הוא ש ראשית על האדם לטפל בעצמו, ולא להיתפס אל מה שנמצא בחוץ.
כך, לאחר שמתבונן אצל טוהר מידותיו, בהחלט יש מקום גם למחאה ציבורית.
זה, שהפרטים בחברה הזו, לא מסכימים לאנסים בשרות הממסד, זה מובן מאליו, וכפי שנכתב גם שם, אין זה מקומם, ולכן עולה ההתקוממות הזאת, כששם, הכלים הראויים הם חוקי המדינה, ומוסדותיה.
מכאן, שהמחאה האישית והציבורית, טוב אם תעלה בעד הממסד, המוסדות - כך שאותו ממסד או מוסד, במורכב מאנשים, בשר ודם, אשר תפקידם לשרת את האזרח - יבדקו את עצמם, לעילא ולעילא, מתוך כך, שהאזרח עצמו, נקי מרבב - עד כמה שניתן.
וטוב לזכור בהחלט שכולם בני אנוש.

כאן, הבה ונתבונן דווקא בדומה, במובן הזה של מעשה שאיננו ראוי לו לבעל השררה לעשות, ונעשה, ברמת החברה והתרבות של העם הזה, ונמצאת החברה לא מסכימה לאלה, ומבקשת להוקיעו, שנמצא, ניתן לומר מקביל לאותה עמדה, או אותם איומים, ועוות, והצדקות שעניינם הוא פגיעה במזיד, באחרים, שגם אותה הקהילה הזו, לא מקבלת כדרך הארץ הראויה לה.

כך, כפי שישנן, אותן, שבאנונימיות או בגלוי, נמצאות מצביעות על ההתנהגות הזו, ומעלות, בפני החברה, את המעשים האלה, של בעל השררה הזה או האחר, ומשתמשות ב כלים לגיטימיים - קרי, הרשות המבצעת, והשופטת, ונמצאת החברה, מתעוררת לאלה. -
כך בדיוק, עולים אלה, שבכלים הלגיטמיים של האתר הזה, על פני מתלוננים, שכאן אין שופט ואין דין, אלא, החלטה ספונטנית של כמה וכמה פרטים, והחלטה זו היא בהחלט תקדימית, שכן, נמצאת בלתי מתפשרת, ומעולם לא עלתה אל רמת המעשה, בעוצמה זו, שכן נמצא זה, שאלימותו, עברה את גבולות הדמוקרטיה והסובלנות של הקהילה הזו, אף אם לא עברה את הכללים של בעלי האתר (שאם היתה עוברת היה נחסם מן הסתם), ונמצאים עושים מעשה, שעיקרו - דווקא סובלנות אל קצה הסובלנות, במובן הזה - משתמשים אל מול אותו קורבן/מקרבן - בכליו הוא, במסגרת הכללים של האתר, שנמצא הוא מנצל לגחמותיו, ואלו, באים עליו כחרב פיפיות.

ההקבלה אם כן ברורה.

עם זאת, בדקויות - בהחלט ראוי לכל אחד לבדוק את היבטי הגזענות המתחוללים בקרבו, ולבחון היכן הוא עצמו, מאדיר את עצמו אל מול השונה, או אל מול מי שדעותיו שונות, או שנמצא בתבנית חרק או יונק, גם אם האדרה זו, באופן טבעי, תצדיק האדרת האדם על ברואים אחרים של האל הטוב.

מכאן, שאין הדברים עומדים שוב, כאו כך או כך, אלא, גם כך וגם כך.

האם זה ברור עד כאן?
צפריר_שפרון*

צפריר, אתה צודק לגמרי, דבריך יפים. אבל כמו שאמרה רוזמרין - בארצנו רבים האנשים שמביעים בפומבי דעות גזעניות, גם בין מנהיגינו, והרבה מאוד בתקשורת, ואני רואה בין מכריי ובני משפחתי את ההסחפות העיוורת אחריהן. ולהקיא את כל האנשים הללו מעולמי זה קשה מאוד. אוליי זהתורם לקהות החושים לי במקרה הזה, ואין לי מושג איך אפשר להילחם בה.

כאן, המקסימום שאפשר לעשות זה לא רק לא להצביע עבורם בבחירות, אלא להצביע בעבור מי שאינו כזה.
כאשר מדובר על יחסים אישיים, עם משפחה או חברים, לא דעותיהם הגזעניות הן הבעיה, אלא דרך הארץ שלהם.
ובהחלט כן, ניתן להתעלם או לא להתקרב או להימנע מלהיפגש עם אדם אם נמצא זה, מממש את דעותיו ברמה הזו של נאצה, ניסיון לפגוע במזיד, ושימוש אלים ביכולותיו.
או, היות ומדובר בבן משפחה למשל, ניתן גם להתחבר אליו, ולהוציא את המוץ מהתבן, על ידי קבלה, אהבה, מילים טובות והפגנת שמחה אמיתית אל מול פניו הזעופות.
אבל, לשם כך, יש להיות בעלי אומץ, תבונה, הומור וסבלנות אין קץ.

עדיין אין הדבר דומה לאתר.
כאן לא מדובר ביחסים אינטימיים, שנבנו דרך קורות חיים משותפים, במובן הזה של חבר, או ביחסים אינטימיים החולקים שותפות גורל, אלא על קהילה וירטואלית, שמנהגה ניתן לומר הוא לכבד את דרך הארץ הזו, כמיטב יכולתה, וכאשר חוקיה מבוזים ונפרצים, מגיבה, בדרכה, בכלליה.

>צפריר>
פשוט_אלון*

מסכים עם צפריר לחלוטין,

בנוסף, יש נטייה לשכוח שאנחנו אלו שבממשלה, אנחנו העובדים בבנק, אנחנו אנשי שירות הלקוחות בחברות הסלולריות,
אנחנו מנהלי החברות, אנחנו העובדים במס הכנסה ובביטוח לאומי.
וגם אם אלו לא אנחנו אנחנו החוצפנים, הפושעים, המטרידים, הגנבים, הגזענים, או משהו אחר בסגנון (כן בטח..)
אנחנו גדלנו וגודלים איתם, אלו ילדינו, הורינו, אחינו, חברינו, שכנינו, מורינו ותלמידינו.
לכן ראוי לכולנו שמדי פעם נסתכל על עצמנו, ונבדוק איך אנחנו מתנהגים בעצמנו
ואיזו דוגמא וביקורת אנחנו נותנים או נמנעים מלתת, למה אנחנו מחנכים, מה אנחנו מעודדים...
קט_קטית*

שליחה על ידי קט_קטית* »

לפעמים נוח לאנשים להסתתר מאחורי האנונימיות
להתחבר למקום הכי אפל בנפשם
ולהוציא את כל הכאוס החוצה.
למילים של עמנוא ל אין משקל כל עוד לא ניתן להן משקל.
קוראת להתעלם ולתת לו להתכתב עם עצמו,
ורק אחרי שיעזוב בבאסה למחוק מחוסר עיניין הציבור

תמונה
יוטי_לונדון*
הצטרפות: 06 יוני 2007, 01:23
דף אישי: הדף האישי של יוטי_לונדון*

שליחה על ידי יוטי_לונדון* »

_קוראת להתעלם ולתת לו להתכתב עם עצמו,
ורק אחרי שיעזוב בבאסה למחוק מחוסר עיניין הציבור_
|Y|
צפריר_שפרון*

קט,
זה מובן מאליו.
עם זאת, יש כאן, באתר הזה, אנשים שלא מסוגלים שלא להגיב לדבריו, מתוך ה איך שהדברים נאמרים, בעיקר.
כאן, בשם הפלורליזם, יש את אלה, שלא מסוגלים שלא להגיב למחיקת הדף הזה, בתוכחה, בשם הסובלנות.

כאן, אמנם מה חדש מלא בשינויי הדף הזה, ומאידך, התגייסות זו, מצביעה על חוסנה של הקהילה, להכיל בקרבה את חוסר הסובלנות הזה, של עמנואל, ושל חבריה, משני צידי המתרס.

עד, שיגיעו הימים בהם תעלה היכולת לא להגיב, לכל מניפולציה שהיא.

שוב, הכל נכון, ובמובן הזה, הכל קיים.
וטוב שכך,
וטוב יותר שכך, ומצויין.

>צפריר>
קט_קטית*

שליחה על ידי קט_קטית* »

_שוב, הכל נכון, ובמובן הזה, הכל קיים.
וטוב שכך,
וטוב יותר שכך, ומצויין_

הכל דבש

{@

וזה מזכיר לי איזה משו שרציתי להגיב בדף של רמון...
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

_למילים של עמנוא ל אין משקל כל עוד לא ניתן להן משקל.
קוראת להתעלם ולתת לו להתכתב עם עצמו,
ורק אחרי שיעזוב בבאסה למחוק מחוסר עיניין הציבור_
|Y|
ניכנסתי פעם אחת לראות במה מדובר, ויותר פשוט לא.
קט_קטית*

שליחה על ידי קט_קטית* »

בדיוק זושה חברתי ואנוכי ישבנו במסנג'ר ופיטפטנו עד כמה הדף מזכיר את הדף שקרא להתעלם מ רום הראל
שדיבר קצת יותר מדי ולפעמים גם לא לעיניין (האמת כבר לא זוכרת בדיוק מה היה "לא בסדר" איתו) ונבעט בנמרצות החוצה,
לא לפני שכל דפיו נמחקו.
וזושה אמרה: תראי, גם לאתר יש דפוסי התנהגות!

וגם...

_יש כאן, באתר הזה, אנשים שלא מסוגלים שלא להגיב לדבריו, מתוך ה איך שהדברים נאמרים, בעיקר.
כאן, בשם הפלורליזם, יש את אלה, שלא מסוגלים שלא להגיב למחיקת הדף הזה, בתוכחה, בשם הסובלנות_

<מחפשת בנט ציור הממחיש את מעגל ההתקרבנות>
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

שליחה על ידי חגית_ל* »

הפלוני אלמוני לפני קטקטית :-)
with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

שליחה על ידי with_passion* »

אתה גזען? איזה באסה לך, לחברתנו המגניבה לא תוכל להתקבל.
גם אם היתה הסכמה מלאה וכולם חוץ מעמנואל היו נגדו - אז ובמיוחד אז - הייתי אומר שאם כולנו פה אחד - אז אנחנו צריכים להסתכל טוב טוב על עצמינו. למזלנו אין זה כך - והדעות מגוונות ומדליקות - ולכן אני לא מבין לאיזה "חברתנו" אל דנטה מתכוון - אני מקבל את עמנואל לכאן בחיבוק גדול ואוהב - ואני מזמין את כל מי שרוצה להציף את עמנוא ל באהבה. כל מי שכותב כאן נעשה חלק מ"חברתנו" מבחינתי - הקבלה היא של השרת.. של "אלוהים".. גם אם מחקו את כל מה שהוא כתב - כבר קראו את זה - זה כבר נקלט - ולכן זהו חלק.
אני לא מסכים לתת כוח ליחיד או לקבוצה להחליט מי גזען ומי לא, מי מתקבל ומי לא. אין לזה סוף. והאמת היא שכולנו כאן גזענים.
אחת ההמלצות למפסיקים לעשן היא לא לזרוק את בדלי הסיגריות אלא לשים אותם בצנצנת במקום שרואים אותה - ואז אפשר לקבל מושג כמה אני מעשן - וגם החזות של זה מעוררת דחייה. אני ממליץ לעשות זאת גם עם האשפה שאנחנו מייצרים - להפסיק עם הקשקוש של מיחזור (הסעת אשפה לבאר-שבע זה אקולוגי???) ואיסוף אשפה ולהתחיל לזרוק את האשפה בחצרות וברחובות כי אז מהר מאד נמצא פתרונות ואת המקומות הישירים והמקומים לקנות את המוצרים ללא אריזות חד פעמיות או לייצר בעצמינו. איסוף אשפה זה לוקסוס של מדינות עשירות שמעבידות אחרים.
עמנוא ל הוא הבדלים של הסיגריות שלנו.. הגזענות שלנו באתר הזה היא פסיבית.. נסתרת - אבל העובדה היא שאנחנו כותבים מכל קצוות ארץ שכוללת בתוכה אוכלוסיה מגוונת - ודווקא מרבית ילידי האדמה - אלה שכמעט כולם יודעים איזה צמחי בר אכילים ואיך ואיזה לא ומה שמותיהם.. אלה שמוסקים את זיתיהם כל שנה בחברותא.. דווקא הם לא בדיוק כותבים כאן.. איכשהו וכנראה שלא לגמרי במודע - אנחנו שומרים על טוהר הגזע באתר הזה - ועמנוא ל מפוצץ לנו את הבלון בפרצוף - ובגלל זה הגזענים הסמויים שלא נוח להם עם הגזענות שלהם מתחילים להתפתל ולגנוח ולמחוק ולדבר באוויר מילים יפות ונאות...
עמנוא ל הוא האשפה שלנו - ואנחנו מצפים שיסלקו אותו מהעיניים שלנו למקום אחר.. שלא נראה.. שנוכל להמשיך לייצר אשפה חדשה וחוזר חלילה.
מבחינתי עמנוא ל עושה ממש עבודת קודש בעבורינו ואנחנו צריכים להודות לו מקרב הלב ולהתחנן לפניו שלא יעזוב. אני אתפלא אם הוא לא יעזוב - כמו רום הראל. אבל זה בסדר - בסופו של דבר נבין מאיפה האשפה באה ונטפל בשורש (באנגלית המילה לשורש היא רדיקל). השורש הוא אצל כל אחת מאיתנו.

אני מאד ממליץ לכולנו ולעצמי במיוחד ליישם את עקרונות התקשורת המקרבת (Nvc תקשורת מקרבת). לשים אוזניים של ג'יראפה ולא לשמוע את מה שעמונא ל אומר במפורש - אלה להקשיב לו באמת.. לשים לב לרגשות ולצרכים שמאחורי המילים שלו ולתת לו אמפטיה. ולא רק לעמונא ל - גם לאלה השופטים אותו ורואים בו כאויב:
הכבדות, החשכה הגזענות ... איש המגעיל .. הטחה של רעיונותיו הסהרוריים.. איש דוחה
גם להם מגיעה האמפטיה.. לבטא את עצמינו באיכות מחברת ולא מנתקת - לבטא את הרגשות שלנו ולא את השיפוטים שלנו. ההתבטאות של המגיבים היא אלימה ומובילה למלחמה.

דווקא כאן - כשאין לנו אינטימיות שצפריר מדבר עליה - דווקא כאן בקהילה וירטואלית - יש לנו את ההזדמנות המבורכת לתרגל NVC בקלות רבה יותר מאשר ביחסים קרובים.. NVC זה לא רק למשפחות וליחסים אינטימיים - NVC זה רלוונטי לכל מצב. במיוחד לאנשים שמנסים לתקן את העולם. במיוחד לאנשים שמתווכחים על גזענות ופוליטיקה..
אלרונד_גליל_מערבי*
הצטרפות: 03 אפריל 2007, 18:02

שליחה על ידי אלרונד_גליל_מערבי* »

לדעתי האתר הולך לכיוון פוליטי חזק שגורר אנשים לכיוונים שלא בדיוק ברוח האתר
כבר מזמן לא נעים לקרוא פה
ופתאום לקרוא דף כזה עם טינה ואיבה מול אדם שפשוט כותב את הדעה שלו בעקבות דעות פולטיות של אחרים באתר
אני לא בדקתי את דעותיו הפולטיות שעליהם נפתח הדף הנוכחי
ואני גם לא מתכוון לפתוח
מה שחורה לי שצריכים בכלל להגיע לזה
האתר לדעתי איבד את הכיוון שלו מזמן
ז"א יש עוד הרבה דפים בנושאים שאני אוהב וקורא
אבל יש דפים שפתאום נפתחים שממש לא מבין מה הקשר אליהם לאתר?
כמה שמעצבן לשמוע שאדון רמון קיבל תפקיד בכיר בממשלה לאחר שהוא כן הורשע בפלילים עדיין אני לא מצפה לקרוא עליו באתר זה
כי אם זה היה מעניין אותי לקרוא ולדון על זה הייתי הולך אולי לאתר כמו האייל הקורא
ולא ל באופן טבעי
האם האתר עד כדי כך רחב בנושאיו?
עד כדי כך????
רוזמרין*

שליחה על ידי רוזמרין* »

כן אלרונד, עד כדי כך.
כי גם דיון על חינוך ביתי הוא פוליטי. וגם דיון על אקולוגיה. ואורגני. והורות. והתנהגות כלפי הזולת (חיים רמון למשל).
ונקיון ציבורי.
ההתלוננות שלך היא חזרה על התלוננויות של קודמים לך (אני כבר 3 שנים פה ואתה רק כמה חודשים אז תאמין לי).

with passion , פשוט חיבוק גדול. תודה לך.
אל_דנטה*

שליחה על ידי אל_דנטה* »

אופק, אני מבין את תפיסתך האידאולוגית אולם מה שאתה מציע זו התייחסות רומנטית שאינה מקובלת עלי.
אתה מבלבל בין יחסים אישיים (וצפריר הצביע על כך מקודם), בין אלו שאמורים להתקיים בסביבתך הקרובה (והאם הם מתקיימים? בחן עצמך..) לבין אלו בסביבה המעט יותר רחוקה.
כל מי שאינני מכיר אני יכול רק להתייחס לדבריו הכתובים ולתת יחס כפי שמתחייב מדבריו של הכותב.
עמנואל מצהיר שהוא גזען ומממש את דבריו הלכה למעשה פה באתר ע"י פתיחת דפים בוטים שאינם משרתים איש מלבד זרעת שנאה.
אני שמח שאתה באופן אישי לא מעוניין להגדיר מי גזען ומי לא (כי מבחינתך - כולנו גזענים) אך הרשה לי לחלוק על דעתך. (גם מילון פשוט מסביר מה זה גזענות וע"י חולק על דעתך)
אני אינני גזען ואפילו אין פה מקום להתגאות, הרי זה הנורמלי והרצוי בעיני - לא לשפוט איש על פי מגדר, צבע או כל סממן חיצוני אחר. אני שופט אנשים לגופם. אני כן שופט אנשים לפי מעשיהם ואני כן שופט אנשים על סמך דעותיהם.
בשם איזו אמת אתה מדבר בכך שאתה הופך אותי לגזעני? האם אתה מכיר אותי? מהיכן אתה, בשם אי השפיטה, שופט אותי?
עמנואל לא מפוצץ לי שום בלון בפרצוף, בעיקר משום שאין עימו שום סט של טיעונים משום כיוון, עיקר עוצמתו היא עוצמה של בן אדם שבא מתיישב לך על הפרצוף ומפליץ.
עכשיו אפשר לטעון כל מיני דברים, אני באופן אישי לא אוהב שמפליצים לי בפרצוף בכוונה ואחר כך לועגים לחולשתי להגיב.
אלרונד_גליל_מערבי*
הצטרפות: 03 אפריל 2007, 18:02

שליחה על ידי אלרונד_גליל_מערבי* »

רוזמרין : תשובה לא רצינית
כל דבר יכול להפוך לפוליטי
אבל גם אפשר בלי לערב את הפוליטיקה בו
אורגני יכול להיות פולטי אבל לא חייבים ובדיונים באתר אין כמעט התייחסות לעניין הפולטי באורגני
אז אם לא חייב לא חייבים.
חינוך ביתי זה גם עניין שזכותך לפרק מהפוליטי בו כל עוד לא מתעסקים בדיונים של האישורים מול הממשלה אבל רוב הדיונים לא תמיד פוליטים בנושא שלו.
וכך גם הורות
וגם אקולוגיה למרות שבנושא זה אכן האקולוגיה מאוד פוליטית בגלל הצורך בהתעוררות ציבורית
אבל שוב אני קורא הרבה דיונים בנושאים מעניינים אותי באתר והם כמעט לא נוגעים בצד הפוליטי שלהם
אז פה דחפו נושא שהוא פוליטי בכל רמ"ח איבריו ולדעתי מיותר לחלוטין...

ואגב ציינו את רום הראל קודם כמזכיר את עמנואל
אני לא מוצא קשר בין השנים חוץ מהרצון שהרבה גולשים להעיף אותו
את רום הראל העיפו בגלל שהוא בעל דעה חריפה בנושאים מסויימים
וזה דיגדג לכמה אנשים פה שלא היו מסוגלים להסתכל פנימה ולראות איפה זה נוגע באמת אצלהם
וגם ציינו בדף זה שעמנואל גם יכול להיות נוגע לאנשים בנקודה כואבת
אבל אני עצמי לא אוהב גזענים אז לא רלוונטי אבל שוב אם עימנואל פתח את הפה על נושאים פוליטים זכותו
להציג גזענות מתאים אבל כמו שאמרו קודם הוא יכול להתבשל בדעות שלו כל עוד לא מתחילים לענות לא או לעודד אותו זה סתם עוד כמה ביטים באתר...
בר_עדש*
הצטרפות: 31 אוגוסט 2004, 15:16
דף אישי: הדף האישי של בר_עדש*

שליחה על ידי בר_עדש* »

with passion,
אף אחד לא מחק את דף הבית של עמנוא ל, וגם לא איים למחוק.
אני לא אצטער אם הוא יעזוב את האתר (הוא לא הבדלים של הסיגריות של_{{}}י - אני לא מעשן) ואני בוודאי לא מתכוון _להציף את עמנוא ל באהבה, אבל אם אתה חושב שזו הדרך הנכונה לנהוג בו - בבקשה.

אני לא חושב שהאתר צריך לתת במה לדפים שעניינם הוא עידוד גזענות, כפי שאני לא חושב שהוא צריך לתת במה לעידוד ענישה פיזית של ילדים, למשל. אם כותב אחר היה פותח דף כזה, הייתי אולי כותב לא מדוע אין כאן מקום לדף כזה, ומקווה שהוא ימחק אותו בעצמו. במקרה הנוכחי זה בלתי-אפשרי עקב חוסר האפשרות לנהל דו-שיח כלשהו עם עמנוא ל. לכן אני רואה באחריותי (ככותב וכעורך) לדאוג שהדף המדובר יוסר מהאתר.
פשוט_אלון*

מבקשים ממנו לא לקלל, ולכבד את האחר. האם זה מוגזם?
אלונ_צ'יק*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2003, 22:48
דף אישי: הדף האישי של אלונ_צ'יק*

שליחה על ידי אלונ_צ'יק* »

בר עדש , מסכימה עם כל מילה שלך.

אלרונד,

וזה דיגדג לכמה אנשים פה שלא היו מסוגלים להסתכל פנימה ולראות איפה זה נוגע באמת אצלהם

לא צריך כל הזמן להסתכל פנימה. הבן אדם בא לפרסם קורות חיים של מטפל, ואולי לתפוס כמו לקוחות הזויים בדרך, הזויים כי רק כאלו היו הולכים למטפל שכמותו שמקלל ומגדף אנשים במקום להסתכל פנימה ולראות איפה זה נוגע באמת אצלו . לא כולם פה משוטטים כל היום ומחכים שמישהו יעיר אותם מהתרדמת. הרבה אנשים כמוני פה בגלל האנשים, ובעיקר בגלל דרך הארץ שנשמרת לרוב פה בניגוד לאתרים אחרים. כשזה מתקלקל על ידי מישהו שמגיח מהאפלה עם רעיונות הזויים להאיר את חיינו כי הוא החליט שהוא המשיח הבא, זה לא נעים, זה מעורר אנטיגוניזם, ובהחלט אני מחכה לרגע שיתקפל כמו רבים לפניו.
ורבים אחריו.

אני למשל ממש לא שמאלנית, (לא ברור מה כן אבל נגיד) ,אבל עמנוא ל חצה את הגבול.
עמנוא_ל*
הצטרפות: 01 יוני 2007, 10:08
דף אישי: הדף האישי של עמנוא_ל*

שליחה על ידי עמנוא_ל* »

כמובן שדף דיון על דף הדמוגרפיה אינו גזענות,
כמובן שאף אחד מהמוחקים אותו לא קרא אותו ,
כמובן שאשמח אם מישהו ישקיע כסף, זמן ותשומת לב ויתלונן במשטרה על גזענות בדו"ח סטטיסטי. במשטרה יזרקו אותו מכל המדרגות :-)
כמובן שיש כמה כותבים פה שנגועים בגזענות הפוכה, כנגד יהודים או מתנחלים או חרדים .
כמובן שאף אחד לא ניסה לשאול, לברר, לפתח דיון איתי לפני שהוא מוחק באלימות את הכתוב.

עצוב....עצוב...
עצוב, אבל מלמד אותי כמה דברים נוספים על בני אדם. בייחוד כאלה שמניפים שלט של "נחמדים", אוהבי אדם, אוהבי סביבה וטבע.
יוטי_לונדון*

עמנוא ל , אתה יכול בבקשה לכבד את האחרים, לא לדבר בצורה מעליבה, גם לאלה שלא מסכימים עם דיעותך?
עמנוא_ל*

שליחה על ידי עמנוא_ל* »

ל יוטי לונדון :
מה יכול להיות צורה מעליבה יותר של ביטוי מאשר לקרוא לי גזעני ?
האם תמיכה ביהודים, בבני עמי, בשר מבשרי, היא גזענות?

מה מעליב יותר מאשר לקרוא לדף עם עובדות סטטיסטיות גזעני?!

בקיצור, תתחילי מהשורש יוטי. ראוי שתבדקי מי ב-א-מ-ת מעליב כאן....
יוטי_לונדון*

בקיצור, תתחילי מהשורש יוטי. ראוי שתבדקי מי ב-א-מ-ת מעליב כאן....

תקפתי אותך? העלבתי אותך? קראתי לך בשמות? ביקשתי ממך בקשה והתשובה שלך, בוא נאמר, היא לא כל כך נעימה, היא לא נשמעת כמו ניהול שיחה ענינית של שני אנשים בוגרים.
אתה מבין למה אני מתכונת?
עמנוא_ל*

שליחה על ידי עמנוא_ל* »

ל יוטי לונדון :
את מוכנה להתייחס לתוכן התשובה שלי, ושננהל דיון כמו שני אנשים בוגרים?
  1. קוראים לי כאן גזעני. האם לדעתך יש משהו מעליב יותר ?
  2. העתקתי דו"ח סטטיסטי של קבוצת מחקר והעברתי אותו כמות שהוא לכאן.
http://yoramettinger.newsnet.co.il/Fron ... portId=634
קוראים לדף שפתחתי גזעני. יש משהו יותר מעליב?
ממתין לתשובתך.
יוטי_לונדון*

כזכור לי, אתה קראת לעצמך גזעני ב אני גזעני , יכול להיות שזה קצת קשור.
אבל אם אתה כבר שואל אז כן, זה דבר מאוד לא יפה לקרוא בשמות, לכל אחד, אפילו לשמאלנים.
יש הסכמה?
עמנוא_ל*

שליחה על ידי עמנוא_ל* »

1. אני קראתי לעצמי גזעני באירוניה תקראי את אני גזעני ותראי שהוא נכתב כסאטירה. למה? כי ראיתי שיש כאן אנשים שמיד מנפנפים בזה מול עיני ומנסים לעשות עלי מניפולציה רגשית מכוערת.
מתברר שצדקתי ולמניפולטורים לא לקח הרבה זמן והם גם כתבו את זה עלי.
אדרבא, אני מזמין אותך לקרוא את דף אני גזעני ולראות האם יש בו באמת גזענות, או סתם אהבת ישראל מבורכת ולגיטימית.
  1. שמות מילא, אבל לקרוא לדף על מחקר סטטיסטי בשם גזעני, נראה לי משהו שקשור ברמת המניפולציה הרגשית.....או השכל...:-)
יוטי_לונדון*

תראה, אני חושבת שהבעיה קצת יותר מורכבת ממה שאתה מתאר.
תקפת ,למשל, כל מיני קבוצות של אנשים במילים כמו "עלובי נפש", שזה , דרך אגב, דבר מאוד לא יפה לומר לאנשים גם אם הם טועים בחיים שלהם בגדול.
העלבויות מהסוג הזה חוזרות שוב ושוב בדיונים שאתה לכאורה מנהל עם אנשים פה. אתה חוזר ומדגיש שאנשים שלא מסכימים איתך הם חלשי אופי ושאר תיאורים לא נחמדים בלשון המעטה.
אני חושבת שזה גורר תגובות דומות חזרה אליך, אחת מהן היא שאתה גזעני.

לדעתי האישית, אם תנסה לנהל דיון שאין בו מין ההקנטות כלפי האחרים, אפילו אם הם טועים שבטועים, אני חושבת שאנשים ידברו איתך אחרת.
מה אתה אומר?
יוטי_לונדון*

מרוב שהסברתי לך למה אני חושבת שאנשים קראו לך בשמות שכחתי את העיקר
אתה יכול בבקשה לכבד את האחרים, לא לדבר בצורה מעליבה, גם לאלה שלא מסכימים עם דיעותך?
עמנוא_ל*

שליחה על ידי עמנוא_ל* »

ל יוטי לונדון :
המחשבה שמישהו ממוחקי הדפים, או חלושי הנפש (על המושג חלושי הנפש )מדף אלימות מילולית באתר נגד הימין או חלק מהחיים בבועה שהשתתפו בדף מטע מישמשים של ערבים יאהבו אותי, מעוררת בי חלחלה!
אם כאלה אנשים שונאים אותי, סימן שאני במקום הנכון, בעמדה הנכונה ומחובר למציאות.

אני אתחיל להיות מודאג, אפילו מאוד, אם ממ* למשל, תתחיל לאהוב אותי.
  • אני מזדעזע למשל מהמחשבה ש בלה שנדמה לה תגלה כלפי סימני הבנה.....
  • לא פחות מפחיד הוא הרעיון ש רחל ברמן , מוחקת הדפים האלימה, פתאום תסכים איתי.
לאאאא!!!! בבקשה לאאאא!!!!
  • ובשקט, כמעט בסוד, אוכל להוסיף שאתמול התעוררתי בלילה כשזיעה קרה על מצחי. לזוגתי שתחיה שהתעוררה בבהלה סיפרתי שחלמתי ש אל דנטה כתב עלי משהו טוב באחד הדפים.....
חוץ מזה יוטי, קצת הומור לא יזיק לאף אחד.....

:-) :-) :-)
צפריר_שפרון*

יוטי,
שימי לב לשם הדף.
הנושא הוא לא עמנואל.
כאן, לא מדובר באיש הזה הספציפי, אלא בזכות הקהילה לקבוע את כלליה, וכיצד.
כך, כל עוד בעלי האתר, לא מחליטים לשנות את חוקי האתר, ולחסום את מי שעובר על דרך הארץ.

לכן, כל התכתבות עם עמנואל עצמו, שקשורה בו עצמו, אין מקומה כאן.

למרות הסערות המתחוללות בעולם, מתוקף סיבוב כדור הארץ, זה ממשיך להסתובב, ולהשתובב.

תודה.

>צפריר>
עמנוא_ל*

שליחה על ידי עמנוא_ל* »

לדמוגרפי:
או! מישהו יודע להתייחס עניינית.

ובעניין ההוא:
גדי טאוב טועה ולא בפעם הראשונה. אפשר בהחלט לממש את הריבונות היהודית על כל שטחי א"י ולתת לערבים ביו"ש זכויות בחירה לפרלמנט הירדני. הם אורחים כאן.
דמוגרפי*
הצטרפות: 17 יולי 2007, 21:27

שליחה על ידי דמוגרפי* »

עמנואל טועה ולא בפעם הראשונה.
אפשר בהחלט לממש את שתי מדינות לשני העמים ולתת למתנחלים ביו"ש זכויות בחירה לכנסת ישראל. הם אורחים שם.
יוטי_לונדון*

צפריר יקירי,
כתב פשוט אלון כמה הודעות מעלינו
מבקשים ממנו לא לקלל, ולכבד את האחר. האם זה מוגזם?
רפרפתי מעט בדפים עם עמנוא ל ולא ראיתי שום בקשה נחמדה כזאת, אז חשבתי לתומי להציע.
להפתעתי הרבה הוא מסרב.

עמנוא ל, לא חשבתי לשניה לבקש ממך לעשות את זה בשביל שמישהו יאהב אותך אלא רק על מנת לנהל דיונים הולמים.
כנראה שאתה פשוט לא מוכן וזכותך. חבל שאתה לא מבין שזה לא תורם דבר למסר שאתה מנסה להעביר.
נו, אנשים ישנאו אותך ואת הימניות שלך, מה הרוחת בזה?

חוץ מזה יוטי, קצת הומור לא יזיק לאף אחד.....
אולי הבדיחות שלך פשוט לא מצחיקות.
צפריר_שפרון*

יוטי,
מובן בהחלט.
עם זאת, לשם כך יש לו דף בית אישי.

>צפריר>
יוטי_לונדון*

צפריר, מסכימה אבל כבר התחיל להתנהל דיון בענינו וחשבתי שזה יתאים.
איתך הסליחה.

<יוטי>
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

אני מזדעזע למשל מהמחשבה ש בלה שנדמה לה תגלה כלפי סימני הבנה.....
הלו, אני מכירה אישית 16 מתנחלים ש בלה שנדמה לה מחבבת, ולפחות אחת מהם מרגישה שהיא גם מגלה כלפיה וכלפי עמדותיה הבנה, גם אם לא הסכמה (את האחרים לא שאלתי).
מה שכן, לפחות 15 מתוך אותם 16 נחמדים יותר ממך באופן כללי (ועל ה-16 לא אוכל להעיד כי זו אני).
צפריר_שפרון*

יוטי,

איתך הסליחה.
הו, זה לא אישי.

תודה לך.

>צפריר>
צפריר_שפרון*

שני]ציטוט רלוונטי תקשורים בפארק הירדן 2006[/po]

האם לחברה יש גם תפקידים שליליים, כמו לנדות, להוקיע, להעניש, או שהיא אמורה להיות רק משהו חיובי, טהור ובונה.

במובן הזה הבה וניקח את השאלה הזו ונפרק אותה לרמה הפרטית: האם בגוף האדם יש מקום להוקיע, לנדות ולשלול, אברים או תהליכים מסוימים? במובן הזה – בהחלט כן.
שאם לא ינקה הגוף את פסולת, לא ינדה זיהום – לא יתקיים. במובן הזה בדיוק כך בחברה. שנמצאת החברה מאוגדת תחת רעיונות מסוימים, תחת ערכים מסוימים, אמונות משותפות, וכאשר עולה אותו גורם שמאיים על שלמות החברה, מצווה זאת לסלק אותו או לטפל בו, ברמה זו של נמצא מרוסן.
כאשר עולה אדם מסוים ועובר על החוקים, מראש יודע שעובר על החוקים, מגדיר את עצמו את נבדלותו את ייחודו כמי שעובר על החוקים.
כל עוד החוקים האלה קיימים מחובתה של החברה לאכוף אותם. עם זאת, חוקים קיימים על מנת לעבור אותם. מכאן שהמנהג חזק מהחוק, ובעקבות המנהג עולה החוק, משתנה החוק. עדיין לשם שלמות החברה כמו לשם שלמות גוף האדם במקרה זה, יש בהחלט מצבים שבהם הכלל יוקיע מתוכו את הפרט, או יגדר אותו.
כן.

אני רוצה לחזור לשאלה על האלימות, על החברה כמוקיעה התנהגויות מסוימות. בעצם אלימות זה אחת ההתנהגויות שאנחנו נוהגים להוקיע, וכאן נאמר שהאלימות צריך לקבל אותה. אז יש כאן איזושהי סתירה בין שתי ה.. שני ההיבטים האלה.
על פני להוקיע להקיא.
במובן הזה, שוב, ברמה הגופנית כאשר האדם נתקל נאמר ונפצע, ועולה שם זיהום, כל המערכות הגופניות מתנהגות באלימות המקסימאלית על מנת לשמור על הגוף.
במילים אחרות: כחברה אנושית ניתנו הכלים האלה לשים אדם אלים מאחורי סורג ובריח על פני להוציא אותו להורג. האם זה ברור?

יש הבדל בין אלימות לתוקפנות. לא?

במובן הזה תוקפנות היא ביטוי אלים של תוקף.
כאשר אדם רוצה להנכיח את תוקפו, לעתים מוצא את הדרך האלימה הזאת ומבטא את תוקפנותו.
אלימות לעולם מתקיימת. תוקפנות לעולם מתקיימת. מתח החיים. גוף שלא יתנהג באלימות, יוכחד ברגע.
עם זאת, ברמה החברתית האנושית, להבדיל מהגוף, אין צורך לחסל את הזיהום את החיידק את גורם המחלה על מנת להתחסן ולהמשיך להתקיים. יש אפשרות לתחום לאותו גורם מפריע תחום מסוים כפי שנאמר סורג ובריח. שאם לא היתה קיימת האפשרות הזו על כל עבירה – מוות.
כן.
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

שליחה על ידי אילה_א* »

נכון שזה דף למחיקה?
ממ*

שליחה על ידי ממ* »

נכון שזה דף למחיקה?
לא, בבקשה, לא. דף חשוב מאוד עם דיון מרתק.
תודה
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

נכון שזה דף למחיקה ?
לא, ובדיוק על זה הדף. אני פשוט לא מבין איך את יכולה לכתוב כזה דבר
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

שליחה על ידי אילה_א* »

אז לא

אני פשוט לא מבין איך את יכולה לכתוב כזה דבר
עזוב אני גם אומרת לילדה שלי היטלר ואסר וסאדם חוסיין כדי להצחיק אותה
לא הכל חייבים להבין
קיזי_הילדה_הצוענייה*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2007, 18:33

שליחה על ידי קיזי_הילדה_הצוענייה* »

_נכון שזה דף למחיקה?
לא, בבקשה, לא. דף חשוב מאוד עם דיון מרתק.
תודה_
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

אילה, סליחה על התקיפה
יש לי משום מה פיוז קצר בנושא עקב דיונים מלפני שנה וחצי :-)
אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

שליחה על ידי אישה_במסע* »

אם לא למחיקה, אז אולי לתייג את זה? ב מדור עריכות ? או בתור דף פוליטי?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

לדעתי במדור עריכות.
זה לא דף פוליטי אלא דף דיון עריכתי.
שליחת תגובה

חזור אל “דפים למיון”