לידת הבית שלנו

אלודאה_בלבן*
הצטרפות: 13 ספטמבר 2005, 00:47
דף אישי: הדף האישי של אלודאה_בלבן*

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי אלודאה_בלבן* »

כבר שלושה ימים שהקובץ הזה פתוח מולי, ואני לא מצליחה להחליט מאיפה להתחיל לספר על הלידה. מההתעברות? מהציר הראשון? מהפגישה הראשונה עם המיילדת? מההחלטה ללדת בבית?
ואולי, מהשקט של אחרי. כאשר שכבתי על המזרן, התינוקת החדשה בימיני, הגיבור שלי מתכרבל לשמאלי, בנזוגי מחבק אותי, דולתי והמיילדת מגישות לי תה ומדברות, וכל הבית אוהב וחשוך.

החלטנו על לידת בית במכונית, בדרך חזרה מהפגישה עם ענת תל אורן. הייתי בשלהי השליש השני, ורציתי לשמוע על לידת בית. למעשה, הייתי בטוחה שהבנזוג יפסול את הרעיון. קיויתי שהוא לא יסכים כי אז אני אוכל להשאר עם הפנטזיה של לידת בית מבלי להסתכן במציאות של צירים ללא אפידורל.
"מצא חן בעיני שהיא דיברה על הסיכונים בלידת בית." אמרתי בחשש מסוים.
"את לא צריכה לשכנע אותי," הוא ענה, עיניו על הכביש, "ברור לי שלידת בית היא האפשרות הבטוחה, בייחוד לאור הלידה הקודמת שלנו."
וכך זה הוחלט. יולדים בבית.

במהלך כל השליש האחרון היו לי צירים מדומים שהלכו והתחזקו, אבל ביום ראשון הם כבר הכריחו אותי לעצור ולנשום בכל ציר. כמובן שנסעתי לעבודה, וכל מי שצעד ביום ראשון לאורך רחוב בגין בתל אביב יכול היה לראות אשה בהריון נעצרת אחת למספר צעדים ורוכנת קדימה. בשיחה עם ענת היא הציעה לי לנוח, אבל לא אמרה שאני חייבת להשאר בבית, אז נשארתי בתל אביב ועבדתי.

ביום ראשון בערב הצירים כבר היו מספיק חזקים בשביל להודיע בעבודה שאני לא אגיע למחרת. בשקט קיויתי שאני עומדת ללדת, אבל לא אמרתי כלום לאף אחד. יום שני עבר בעבודה מהבית, שתיית הרבה מים ומנוחה יחסית – קנינו ממתקים ליום ההולדת למחרת ואפיתי את העוגה.
עם צירים, בלי לידה.

יום שלישי – יום הולדת ארבע לגיבור שלי. בבוקר נסעתי שוב לתל אביב, מסבירה לבוסים שאני לא מתכננת ללדת בחודש הקרוב. הגיבור הרי נולד בשבוע 42+2, ואני רק בשבוע 39. הבנזוג אסף אותי מהעבודה וחזרנו מוקדם. אני – כדי לצפות את עוגת יום ההולדת בשוקולד, והוא כדי לאסוף את הגיבור מהגן. אפילו לא סגרתי את המחשב במשרד, כל כך היה לי ברור שאני אחזור לעבודה למחרת.
ובינתיים – צירים, צירים, צירים.
התאספנו בגן השעשועים, פרשנו את השמיכה הצהובה עם הפרחים, סידרנו את קעריות החטיפים, פרסנו את העוגה, שרנו, חגגנו, חייכנו, התחבקנו.
חזרנו הביתה.
לילה שלישי עם צירים, אני כבר רגילה לישון עם הכאבים בשיפולי הבטן, מדמיינת שהם מתחזקים ומאשימה את הג'אנק שאכלתי.
בארבע בבוקר שני צירים חזקים העירו אותי. הסתובבתי אבל לא הצלחתי להרדם, והחלטתי פשוט ללכת לשירותים. הפתעה – הפקק הרירי יצא.
אני זוכרת את המחשבה הצינית, "איזה יופי, תוך שבועיים גג אני יולדת".
חזרתי למיטה, וניסיתי להרדם מחדש, אבל הכאבים (מהג'אנק, כאמור, מי חושבת על לידה בכלל?) הפריעו לי. כמו כל מכורה קשה התיישבתי ליד המחשב לגלוש באינטרנט.
בחמש וחצי הבנתי שזהו – לעבודה אני כבר לא אלך. ניערתי את הבנזוג, "זוכר שביקשת שאני אעיר אותך אם הצירים יפריעו לי לישון?"
הוא הנהן מתוך שינה.
"אז הם מפריעים לי לישון."
חיוך.
"תשאר במיטה, אני מסתדרת בינתיים."
הוא נשאר במיטה, ואני הסתדרתי בינתיים – בכל ציר נעמדת ליד המחשב, מהמהמת לעצמי, מתחילה להתרגש. זהו – יולדים.
הגיבור התעורר בשש וחצי והלך לראות טלויזיה. הבנוזג קם בסביבות שבע, ואני התקשרתי לענת לספר לה שאנחנו בכיוון של לידה. ביקשתי שהיא לא תצא עדיין, כי היה לי ברור שאנחנו אולי בכוון אבל ממש לא ממהרים להגיע לשם.

דיברנו עם הגיבור על הלידה במהלך החודש האחרון להריון. ראינו סרט על לידת בית, וקראנו ביחד את הספר "לידה פעילה" (או, כמו שהוא קרא לו – "הספר עם התינוקות ההפוכים", כי השרטוטים מראים תינוקות ברחם...). בבוקר יום רביעי נתנו לו את האפשרות לבחור להשאר עם אמא ואבא בבית כי התינוקת מתחילה לצאת, או ללכת לגן. הוא, באופן לא מפתיע בכלל, בחר להשאר איתנו ועם ערוץ "הופ".

בתשע סגרתי את הטלויזיה והתחלתי לקפל כביסה. הגיבור שיחק בחדר שלו עם מסלול מכוניות שהוא קיבל ליום ההולדת שלו יום קודם לכן, ופעם אחת צץ בסלון עם מגפיים ומטריה, "החלטתי לשחק שהגיע החורף!" הוא הודיע.
בעשר ענת הגיעה לביקורת ראשונה – דופלר תקין, פתיחה של שתי אצבעות. היא התחמקה באלגנטיות מהשאלה של "עוד כמה זמן זה יקח", וענתה שהיא תשאר בסביבה. היא תידרכה אותי לגבי קבלת צירים (עדיף בעמידה ולא בכריעה כדי שהראש של התינוקת לא יתברג מוקדם מדי באגן), הראתה לי עוד כמה תנוחות שלא חשבתי עליהן, והותירה אותנו בשקט חגיגי.
באחת עשרה בישלתי מרק בטטה, תפוחי אדמה וגזר.
בשתיים עשרה אכלנו ארוחת צהריים. הגיבור כבר היה מתורגל, בכל ציר הוא לחץ לי בתחתית הגב, או נתן לי להיתלות עליו. קצת מצחיק לחבק ילד בן ארבע כדי להפיג כאבים של צירים, אבל מאד יעיל אם אבא שלו בדיוק בשירותים.
בצהריים נשכבתי על המזרון המוכן בסלון, הבנזוג ראה את "חתונת רפאים", והגיבור בא להתכרבל עלי. נרדמנו לשעתיים, והצירים נעלמו. אחרי שקמתי מהשינה סידרתי את המדיח, והצירים חזרו לאט.
כל היום הם נשארו במרווחים של עשר דקות בין ציר לציר, אם כי חלה התחזקות מסוימת בכאב. אבל עדיין – ממש לא לידה פעילה.
בערב ענת הגיעה לבדוק אותי שוב, ופסקה – המחיקה גדלה, הפתיחה קטנה. "מה שאתם צריכים הוא לצאת מהבית," היא אמרה, "לכו לסרט, לבית קפה, לטייל על החוף – מה שמתאים לכם, רק תצאו מהבית." היא נתנה לי תרופה הומאופטית לזירוז לידה ולהרגעה, ונסעה.
בית קפה, אם כך.

בחניה חכתה לנו הפתעה – ריח הגשם שליווה אותנו כל היום התפתח ליורה. הגיבור הסתובב חבוי מתחת למטריה הגדולה הכחולה, והשאיר אותי ואת אבא שלו חשופים לטיפות הקרירות של תחילת הסתיו. חשבתי שאם התינוקת תוולד באותו יום זה יהיה נהדר, כי אני אוכל לכתוב בסיפור הלידה שהתינוקת נולדה ביחד עם הסתיו, או משהו רגשני כזה.
שלושה אנשים הולכים לבית קפה בהוד השרון (אנג'לינה, למי שמתענינת – אחלה מקום לקבל בו צירים בישיבה. אף אחת מהמלצריות לא העירה דבר לאשה שנוהמת באמצע המסעדה ולא עונה כאשר שואלים אותה לגבי התפריט). אוכלים ארוחת ערב גדולה, מדברים על הצירים, מגיעים להחלטה – אם המרווחים לא יתקצרו, נקרא למירי לעזרה בזירוז.
מירי היא חברה טובה, מטפלת בשיאצו ובנשמה. הצענו לה להצטרף ללידה שלנו אי שם בשלהי השליש השני, כאשר החלטנו על לידת בית. אני רציתי מישהו נוסף כדי שלא כל העומס יפול על הבנזוג, ומירי היתה בחירה נהדרת – גם גרה קרוב אלינו, גם בעלת נוכחות מחבקת, וגם אשת מקצוע שיודעת איך להקל על כאבים.
בתשע הגיבור הלך למיטה ולישון, מותש מיום שלם של תמיכה באמא שלא יולדת.
בעשר וחצי בלילה מירי הגיעה אלינו. אחרי כוס התה התיישבנו לזירוז לידה. היא לחצה לי בכף הרגל, בכף היד ובכתפיים, הסבירה לי שאלו נקודות שגורמות לתנועת אנרגיה חזקה בגוף, ואני חשבתי שעם הוודו הזה אין שום סיכוי שהלידה תגיע בעשור הקרוב.
מה שמראה מה אני מבינה בשיאצו, או בלידות.
אחרי רצף טיפולי אחד הפסקנו לראות מה קורה, ואני נכנסתי למקלחת. מים חמים על הגב ועל הבטן התחתונה, נהימות, סיבובי אגן, ומחשבה טורדת – מתי הלידה תתחיל כבר?

כאשר נגמרו המים החמים יצאתי לסלון והתחילה התייעצות – הצירים עדיין במרווחים של עשר עד שמונה דקות. מירי הציעה שאני אנסה לישון, אני תהיתי האם לנסות עוד סבב טיפולי, והבנזוג שיחק בלהיות שוויץ – "מה שתחליטי מקובל עלי".
ואז – ציר.
נתליתי על הבנזוג, מירי חפרה בגב התחתון.
איה. כואב.
נגמר הציר.
ממשיכים לדבר, ופתאום עוד ציר מגיע.
ועוד אחד, ועוד אחד, ואני זוכרת שמירי העירה, "הם ממש לא במרווחים של עשר דקות."
הם גם התחזקו בבת אחת.
הגיבור שלי התעורר באמצע ציר, הגיע לסלון והתלונן ,"אמא, את עושה יותר מדי רעש, את מפריעה לי לישון." בסוף הציר התנצלתי, הסברתי לו שלאמא כואב, כמו שדיברנו בבוקר, חיבקתי אותו, הצעתי לו לשחק בחדר, וסוף המשפט האימהי שלי טבע בכאב של ציר נוסף.
קיבלתי עוד שניים או שלושה צירים במסדרון, בנסיון להגיע לסלון, והרגשתי מים נוזלים למכנסיים שלי. "אני רוצה שתגלגל את השטיח." אמרתי לבנזוג, "אני מרגישה שבורח לי פיפי."
כן, הרופאה איבדה את ההגיון שלה – מי חשב שיורדים לי המים, ככה סתם, באמצע המסדרון?
הגיבור חיבק את הרגל שלי באחד הצירים, המגע שלו מרגיע אותי יותר מכל דבר אחר.
הבנזוג גלגל את השטיח ואני חזרתי למקלחת. ציר, ועוד ציר, ועוד אחד. היו לנו מים חמים, כך שעברה לפחות חצי שעה מהמקלחת הקודמת. אני זוכרת שנשענתי על הקיר וייבבתי, כי ההקלה הזכורה מהמקלחת הקודמת נעלמה.
צעקתי לבנזוג להתקשר לענת (בדיעבד גיליתי שהוא כבר סיים את השיחה בזמן שאני צעקתי לו). אני יודעת שזה היה בעשרה לחצות כי השיחה שמורה בזכרון של הפלאפון. כלומר – בסך הכל שעה אחרי הזירוז בשיאצו. הזמן האישי שלי טבע בין הצירים, ולא יכולתי לדעת האם יש בכלל הפסקה בינהם.
תמונה אחת זכורה לי מהשלב הזה – הבנזוג שוטף את הגיבור שלי בכיור, ואני נשענת על מירי בין צירים ובוכה. לא ידעתי שזה כל כך כואב.

בחצות ורבע ענת הגיעה ובדקה אותי בעמידה. "פתיחה של 4-5, את כבר ממש בלידה."
אני הייתי מיואשת – בכל סיפורי הלידה מהפתיחה של 4 אצבעות עברו שעות עד ללידה.
חזרה למקלחת. ענת עיסתה את הגב שלי, הנחתה אותי איך לנשום, והשמיעה איתי קולות. "את רוצה שנמלא את האמבטיה? המים יכולים להקל עליך."
אני חושבת שבכיתי את זה, אבל איכשהו היא הבינה מה אמרתי, "אני רוצה החוצה." הפעם לא כי המים החמים נגמרו, אלא כי הרגשתי את הלחץ לדחוף שכולן מדברות עליו, ופחדתי ללדת באמבטיה.
הבנזוג צץ משום מקום כאשר הייתי באמצע ציר, ויכולתי להשען עליו ולעצום את העיניים.
חזרה לסלון. ענת הוציאה את כסא הלידה המפורסם והציעה שאני אנסה לשבת עליו. היא בדקה אותי בישיבה, והכריזה – "פתיחה של שמונה."
שמונה? כבר?
"כמה זמן עבר?"
"אולי עשר דקות," מירי אמרה, ואני לא הבנתי איך זה יכול להיות – הרי הייתי במקלחת נצח של כאב.
"אם את לא רוצה להקרע, את צריכה לשכב."
וכך, עוברת למזרון הפרוש, שוכבת על צד שמאל, אוחזת בשולי הספה, לא מבינה את זה אבל – יולדת.
בנזוגי ליד הראש, מירי בגב, ענת ברגליים.
"אני צריכה לדרוך על משהו," וענת מנדבת את הכתף שלה. רגל ימין באוויר, לוחצת על הכתף של ענת, ועוד ציר מגיע.
ועוד אחד, ועוד אחד, והכאב נוראי. אני צועקת וצווחת, מניחה לכל הכאב להשתחרר מהגרון.
אני מרגישה את ענת משמנת אותי, "אל תלחצי," היא אומרת. שביב זיכרון מקורס ההכנה ללידה ניצת בי, ואני עוברת לנשיפות כלביות.
"עכשיו תלחצי לכאן," היא מנחה אותי, ואני לוחצת אליה, הצירים מתארכים ונבלעים אחד בשני. הגיבור שלי על הספה, ואחר כך ליד ענת, והיא אומרת "אתה רואה את הראש שלה?"
ולי היא אומרת , "היא עושה crowning", ואני חושבת, "אני יודעת שאני יודעת מה זה crowning, אבל מה זה לעזאזל crowning?"
ואז – "יש לה שערות שחורות." הבנזוג אומר.
וגם, "אני רואה את התינוקת!" – הגיבור שלי קורא.
ומירי, "את רוצה להרגיש את הראש שלה?"
ואני, בצווחה ארוכה, "לא! אני רק רוצה שהיא תצא כבר!"
והכאב משסע את כולי, ואין לי ברירה אלא ללחוץ, ולנשום, וללחוץ עוד, כי אי אפשר להתנגד לזה, והיא מחליקה ממני, ואני מרגישה את כולה יוצאת מתוכי, וענת מניחה אותה עלי, והכאב נעלם.
שקט.
יש לה שער שחור, ועיניים עצומות, והיא חלקלקה, והיא עלי.
הגיבור מופיע לידי, והבנזוג מלטף אותה. אני מחכה לדמעות, אבל הן לא באות. רק השתוממות ושקט.
אני מקפידה שהיא תשאר מכוסה, לוחצת את השליה החוצה, וענת מלבישה לתינוקת החדשה שלנו כובע סגלגל עם הכתובת born @ home.
מאוחר יותר מירי תפרד מאיתנו, וענת תלווה אותי למקלחת ותתדרך את כולנו לגבי מתן ויטמין K, ומה לעשות עם השליה, ואיך לוודא ששתינו מחלימות מהלידה. ואחר כך יתחילו הטלפונים והודעות הטקסט להורים שלי בטיול בקנדה, להורים של הבנזוג, לאחים, לאחיות, לחברים.
אבל באותו רגע אחזתי בימיני את התינוקת שלנו, והגיבור שלי התכרבל עלי בשמאלי, והבנזוג שלי ליטף אותנו, וענת ומירי דיברו בשקט בינהן והגישו לי תה.
קשת נולדה באחת לפנות בוקר ביום חמישי, יום אחרי היורה, יומיים וארבע שנים אחרי אחיה הבכור, בשקט, בבית, וזו היתה בדיוק התמונה שדמיינתי לעצמי כאשר ביקשתי לידת בית.
טליה_טקאוקה*
הצטרפות: 04 מאי 2006, 08:27
דף אישי: הדף האישי של טליה_טקאוקה*

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי טליה_טקאוקה* »

מזל טוב!!
איזה סיפור מרגש!!
איזה כייף-
וזו היתה בדיוק התמונה שדמיינתי לעצמי כאשר ביקשתי לידת בית.
מרגש גם שהבכור היה איתכם כל הזמן. מתנה בשבילו ובשביל כולכם.
תודה על השיתוף@}
חוט_השני*
הצטרפות: 02 פברואר 2006, 11:34
דף אישי: הדף האישי של חוט_השני*

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי חוט_השני* »

אני מחכה לדמעות, אבל הן לא באות
אלי הן מיד הגיעו מהסיפור הזה.
מקסים מקסים מקסים{@
(בדיוק הבוקר נויה שלפה מאיזו מגירה את ה כובע עם הכתובת born @ home שענת הביאה לה וניסתה להעלות אותו על ראשה הקטן גדול:-))
טליה_טקאוקה*
הצטרפות: 04 מאי 2006, 08:27
דף אישי: הדף האישי של טליה_טקאוקה*

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי טליה_טקאוקה* »

גם אצלנו הבכור מאד אהב לקרוא בספר לידה פעילה .
מי_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2006, 19:47
דף אישי: הדף האישי של מי_מה*

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי מי_מה* »

וגם אני כאן, מתרגשת ואהבת מאוד. @}
קט_קטית*
הצטרפות: 01 מאי 2007, 10:49
דף אישי: הדף האישי של קט_קטית*

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי קט_קטית* »

וואו איזו לידה
כמה נחת!
אושר ואושר {@
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

_אלי הן מיד הגיעו מהסיפור הזה.
מקסים מקסים מקסים_
את יודעת לספר, ילדה שלי... |L| {@

וגם ללדת! |יש|
פיצה_והתוספות*
הצטרפות: 28 מרץ 2005, 22:52

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי פיצה_והתוספות* »

מזל טוב יקירה! אני מוצפת דמעות. הרבה אושר, נחת ורוגע. שפע של חלב ושלווה.
אוהבת אותך!
טלי_מא*
הצטרפות: 14 דצמבר 2005, 10:27
דף אישי: הדף האישי של טלי_מא*

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי טלי_מא* »

_אני מחכה לדמעות, אבל הן לא באות
אלי הן מיד הגיעו מהסיפור הזה._

את כותבת נפלא!!
מזל טוב {@
במבי_ק*
הצטרפות: 02 אפריל 2005, 11:04
דף אישי: הדף האישי של במבי_ק*

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי במבי_ק* »

מזל טוב, ענקי, מתוק וענוג - כמו הסיפור הזה (())

(הצלת אותי אתמול בלילה - התעוררתי בשלוש ולא הצלחתי להירדם שוב, מה שלא קורה כמעט, ואז חיכה לי הסיפור שלך שהמתיק לי את נדודי השינה)
ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

מזל טוב!
באופן_לייט*
הצטרפות: 02 נובמבר 2006, 23:58
דף אישי: הדף האישי של באופן_לייט*

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי באופן_לייט* »

מזל טוב :-)
ריש_גלית*
הצטרפות: 14 יולי 2007, 01:22
דף אישי: הדף האישי של ריש_גלית*

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי ריש_גלית* »

וענת מנדבת את הכתף שלה. רגל ימין באוויר, לוחצת על הכתף של ענת, ועוד ציר מגיע
יבורכו הכתפיים של ענת. אצלי זאת היתה רגל שמאל.

מזל טוב! איזה סיפור לידה נהדר!
מנסה_לעזור*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 14:49
דף אישי: הדף האישי של מנסה_לעזור*

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי מנסה_לעזור* »

מזל טוב (())
אומה_לי*
הצטרפות: 29 מאי 2006, 21:37

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי אומה_לי* »

מזל טוב גדול כל כך.
דנה_ה*
הצטרפות: 13 אפריל 2004, 22:21
דף אישי: הדף האישי של דנה_ה*

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי דנה_ה* »

איזה יופי! כל כך חיכיתי לסיפור הזה ואני שמחה שהיתה לידה כל כך כמו שרצית.
הרבה שמחה, חוסן וחלב!
גיסת_הזהב*
הצטרפות: 21 ינואר 2007, 17:08

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי גיסת_הזהב* »

שמחה לקרוא על החוויה העוטפת והאוהבת.
אשרייך,
זכית!
שרון*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2002, 14:27

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי שרון* »

איזה יופי של סיפור!
גם בניסוח וגם בתוכן...

הרבה שמחה ומנוחה לכולכם!
POOH_והתוספות*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 11:38
דף אישי: הדף האישי של POOH_והתוספות*

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי POOH_והתוספות* »

יקירתי.
אני יושבת פה ודומעת לי..

מאחלת לכם שוב רק אושר והמון המון אהבה..
סירופ_מייפל*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 12:19

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי סירופ_מייפל* »

אבל באותו רגע אחזתי בימיני את התינוקת שלנו, והגיבור שלי התכרבל עלי בשמאלי, והבנזוג שלי ליטף אותנו, וענת ומירי דיברו בשקט בינהן והגישו לי תה.
שלמות, פשוט שלמות.
מזל טוב, אושר שמחה בריאות אהבה יחד
@}@}@}
עינת_גל*
הצטרפות: 14 נובמבר 2006, 14:58
דף אישי: הדף האישי של עינת_גל*

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי עינת_גל* »

לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

@}@}@}
יו, כמה כוחות יש לך, כמה אנרגיה יש לגיבור ואיזה סיפור מדהים! <וכלכבוד שכרופאה ילדת בבית!>
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

את נותנת לי תקווה. את נותנת לי תקווה.
אני כל כך שמחה שהיתה לך חווייה כל כך מחזקת וחיובית, ובונה, ומשפחתית, ו{{}}מתקנת.
ובין היתר, זה מעורר בי תקווה.
@}
חלון_לים*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2005, 18:21
דף אישי: הדף האישי של חלון_לים*

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי חלון_לים* »

המון מזל טוב להולדת קשת!
רק עכשיו חוברנו לאינטרנט (אחרי כמעט חודש של נתק בעקבות מעבר דירה).
חיבוקים לכל המשפחה הגיבורה (())
וד"ש גם מרותם שנולד לפני שבועיים ויומיים בלידת בזק מפתיעה.
אף_חצוף*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 21:08
דף אישי: הדף האישי של אף_חצוף*

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי אף_חצוף* »

דרך_עפר_שם_זמני*
הצטרפות: 31 מאי 2007, 20:52
דף אישי: הדף האישי של דרך_עפר_שם_זמני*

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי דרך_עפר_שם_זמני* »

מקסימה אחת, אני קוראת ודומעת, ככה באמצע העבודה, שאף אחד לא יראה! שמחה בשבילכם המון המון (וטיפ-טיפה מקנאת).
יער_נורווגי*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2002, 08:01
דף אישי: הדף האישי של יער_נורווגי*

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי יער_נורווגי* »

כיף לקרוא כזה סיפור לידה מרגש. שיהיה לכולכם במזל טוב! הלוואי על כולנו לידות כאלה.
אלודאה_בלבן*

לידת הבית שלנו

תודה לכולכן :-)
אנחנו גדלים לאט לאט, יונקים המון המון, ישנים קצת פחות.

מוזר, זכרתי שתינוק קטן רק ישן, יונק וממלא חיתולים, אבל שכחתי את העייפות המכלה.
יהיה טוב...
תודה על החיבוקים ועל האהבה (ועל הדמעות),
ממני.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

_אני כל כך שמחה שהיתה לך חווייה כל כך מחזקת וחיובית, ובונה, ומשפחתית, ומתקנת.
ובין היתר, זה מעורר בי תקווה_
ומזל טוב @}
אדמה_טובה*
הצטרפות: 15 אפריל 2004, 13:14
דף אישי: הדף האישי של אדמה_טובה*

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי אדמה_טובה* »

אבל שכחתי את העייפות המכלה
איך אפשר לעזור?
מרק?
אורז?
אוכל אחר? מה את אוהבת, תגידי.
שניקח את הגיבור אלינו קצת ביום רביעי?
[פתאום חשבתי שאולי לא תזהי אותי מהניק. גם הצעיר שלי בגן הדמוקרטי, דיברנו קצת בגן ובטלפון ואנחנו שכנות!]
מיכל_בר*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2005, 22:41
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בר*

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי מיכל_בר* »

איזה מרגש, אני דומעת...

כמה נעים, רגוע, פשוט...

מזל טוב!!
אשה_שמחה*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2006, 22:31
דף אישי: הדף האישי של אשה_שמחה*

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי אשה_שמחה* »

גם אצלי הדמעות מיד הגיעו מהסיפור הזה.

איזה סיפור מקסים. מאחלת לך הרבה מנוחה ושימחה @}
דרך_עפר_שם_זמני*
הצטרפות: 31 מאי 2007, 20:52
דף אישי: הדף האישי של דרך_עפר_שם_זמני*

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי דרך_עפר_שם_זמני* »

ואללה, אדמה טובה נתנה לי רעיון. אפשר לעזור? אל תתביישי, בואי נהיה קהילה ושבט וכל זה. (-:
רונ_צ'ה*
הצטרפות: 20 מאי 2005, 23:08
דף אישי: הדף האישי של רונ_צ'ה*

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי רונ_צ'ה* »

מזל טוב!!! מזל טוב!!! מזל טוב!!!! כמה שאני שמחתי לשמוע מפו על הלידה. בשעה טובה!
נשמע שהיה לכם פשוט מעולה ונהדר, ואיזה כיף לכם על ההצלחה הזאת:-)
תהנו המון, ו.. ברוכה הבאה קשת מותק, יש לך אחלה משפחה שבעולם.
(עכשיו תורי...;-))
רותי_תותי*
הצטרפות: 16 דצמבר 2006, 07:09
דף אישי: הדף האישי של רותי_תותי*

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי רותי_תותי* »

מזל טוב, בריאות ואושר. השלב השני מאוד מפחיד אותי וקריאה בסיפור לידה כמו שלך משמח אותי ומותיר אותי אופטימית.
gani*
הצטרפות: 26 נובמבר 2005, 15:05

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי gani* »

בדיוק כמו אצלנו, עשית לי כווץ' נעים של תזכורת בבטן. תודה.
ד"א, לא הצלחתי לעקוב אחרי התאריכים: הגורה שלי נולדה ב-18.10 לפני שנה, אולי הגיבור התבלבל וקשת נולדה ביומולדת שלה ולא שלו?;-)
(המון זמן לא ביקרתי. כשבאתי חיפשתי את "365" ומצאתי את "ילד בית" ושם מצאתי את קשת:-)אז חיפשתי עד שהגעתי לפה)
את כותבת נפלא @}
אלודאה_בלבן*

לידת הבית שלנו

הי גאני :-)
תודה על האיחולים והאהבה (()). למה אין לך דפבית שאני אוכל להגיב באופן מסודר?
אז - הגיבור שלי התבלבל רק קצת, כי ביומולדת שלו כבר היו לי צירים. זו רק האמא שלו שלא רצתה ללדת קרוב מדי ליומולדת ולכן הלידה נדחתה :-P
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

לידת הבית שלנו

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

ילדה מתחשבת מהרגע הראשון:-) גמצלנו כך>חמסה-טפו< כנראה זה משהו בכוכבי אוקטובר||||
(גאני ממחשב תלהשומרי ברגע נדיר של שקט)
שליחת תגובה

חזור אל “בלוגים”