לקראת הגשת הבקשה לאישור

נאוה_פרנס*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2001, 00:39
דף אישי: הדף האישי של נאוה_פרנס*

לקראת הגשת הבקשה לאישור

שליחה על ידי נאוה_פרנס* »

קבלנו היום טלפון מהמפקחת מטעם משרד החינוך והיא יחד עם יועצת פדגוגית יגיעו אלינו ביום חמישי הבא. יש עצות? (מדובר במפקחת שלא שמעה קודם לכן על נושא חינוך ביתי)

שום דבר מיוחד:
כוס קפה ועוגיות + חיוך + הסברים על מהו חינוך ביתי יעשו יופי של עבודה.

ממליצה:
V לא להיות תוקפנית
V לא לאפשר לאף אחד לראיין את הילדים ללא נוכחותך
V כן לאפשר מפגש עם הילדים, להיות קשובה לשאלות, וכשנשאלת שאלה שלא מתאימה לדעתך - מהרי לענות לפני הילדים.
V להכין לפגישה את כל הניירת הדרושה.

ועוד משהו:
כיון שזכור לי שיש לך קשיים כלכליים
זה בדיוק הזמן לבדוק אפשרויות לקבלת שירותים שכן מתאימים לך ולילדייך.
יש בביה"ס שעורי אומנות, מוסיקה, התעמלות וטיולים,
לפעמים יש בביה"ס פרוייקטים מיוחדים שיכולים לעניין אתכם.
ועזרה ממשית ואישית יותר -
יש למשרד תקציבים לטיפול בפרט, שיכולים להיות מנוצלים לחוגים, למורים, לחונכות.

חינוך ביתי פוטר את המשרד ממימון החינוך של ילדייך, אבל לא אוסר עליו לעזור.
אני ממליצה לך לגשש.

דוגמא משיתוף הפעולה איתנו:
בכרמיאל יש חווה חקלאית של משרד החינוך.
השנה אני משלבת בה את יהונתן (פעם בשבוע, ואם הוא ייהנה וירצה, יש אפשרות ליומיים בשבוע)
הוא ילמד עם כיתה אחת קבועה לאורך השנה (לימוד עיוני + עבודת אדמה),
בנוסף, הוא יקבל פרוייקט משלו בחממה או בשטח, יגדל גידולים ויקבלם הביתה,
בשאר הזמן יהיה מעין שוליה של אב הבית - לעשייה מגוונת שמטרתה לשמור על המקום תקין, נעים ויפה.
אולי הוא ילך לבד ואולי יעשה זאת עם חבר אחר שגם הוא בחינוך ביתי.
עוד_אמא_מהורהרת*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2005, 20:43

לקראת הגשת הבקשה לאישור

שליחה על ידי עוד_אמא_מהורהרת* »

נאוה, תודה על עצות נהדרות.

הדפים כבר הוגשו לקבסיו"ת והן שלחו אותם למשרד החינוך, האם להדפיס את חלקם שוב ולהגיש גם למפקחת, או שרק לציין שהוגשו ולשוחח עליהם?

לגבי תשאול הילדה ללא נוכחותנו, הם עצמם מדגישים שאסור להם ללא אשורנו, כך שבהקשר זה אין בעיה.

לגבי שיתוף פעולה - זו הסיבה העקרית שבשלה אני רוצה את ה"אישור". אבל השאלה איזה שיתוף פעולה יכול להיות השנה, בשלב גן החובה, כשמבחינת ידע היא כבר ברמה מתקדמת בהרבה (לפחות סוף יסודי ואולי אפילו תיכון?) וחברה יש לה אחה"צ ליד הבית של ילדים בטווח גילאים רחב? החל מהשנה הבאה בהחלט יש לי רעיונות לשיתופי פעולה ונראה שנחשוב עליהם טוב יותר בשיחה עם המנהלת של בית הספר. בגיל בית הספר ארצה גם לשתף פעולה למען קבלת החיסונים, כי אני כן בעד התחסנות, וזה בעצם מה שהכי מטריד אותי בחינוך הביתי. איך ילד בחינוך ביתי שהוריו בעד החיסונים יכול לקבל את החיסונים אם אין שיתוף פעולה עם בית הספר?

לגבי סיוע שאולי ניתן לקבל, קשה לי להאמין שמה שאני מעוניינת בו אפשרי. אני רוצה בעיקר הנחה רצינית או פטור מתשלום לנסיעות בתחבורה צבורית עבור שתינו והנחות למשל בכניסה למוזיאונים ובקנית ספרים וציוד לימודי אחר. את חושבת שיש דרך להשיג את אלה? את זה אולי ניתן היה להשיג מהרווחה, אבל הם במקום לחפש איך לסייע לנו מנסים לכפות עלינו דברים שלפחות אני די מתנגדת להם (הם טוענים שכן יש להם תקציבים, אז שיתנו אותם למטרות חיוביות)
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

לקראת הגשת הבקשה לאישור

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

איך ילד בחינוך ביתי שהוריו בעד החיסונים יכול לקבל את החיסונים אם אין שיתוף פעולה עם בית הספר?
חיסונים אפשר לקבל בטיפת חלב או דרך המרפאה שאליה אתם שייכים. לא צריכים להיות תלמידים בשביל זה.... ;-)
בבי"ס יסודי מקבלים חיסון בכיתה א', חיסון בכיתה ב', וחיסון בכיתה ח':
ראי כאן:
מועדי החיסונים בגיל הילדות
עוד_אמא_מהורהרת*

לקראת הגשת הבקשה לאישור

פלונית, הבעיה איננה מועדי החיסונים. הבעיה היא שבטיפת חלב יש את החיסונים שמיועדים רק לתינוקות ואלה שהילדים מקבלים שונים מעט, ולא ודאי שאלה קיימים בטיפת חלב באופן קבוע (אם בכלל). בכל מקרה, השבוע יש לנו את הפגישה לסגירת התיק (גיל 5 שהגיע בשעה טובה שלשום) ואני מתכוונת לשאול גם אותם בענין
פלוני_אלמונית*

לקראת הגשת הבקשה לאישור

לא נראה לי שצריכה להיות בעיה לגשת לטיפת חלב ולהזמין את החיסון לילדה במועד המתאים. למדינה יש הרי אינטרס לחסן את הילדים.
עוד_אמא_מהורהרת*

לקראת הגשת הבקשה לאישור

נהייה חכמים יותר בענין ביום רביעי הקרוב. אבל בכל מקרה, אם יהיה שיתוף פעולה עם בית הספר, אז אפשר יהיה לבקש גם שיודיעו לנו מתי "הכתה שלה" מתחסנת ונדאג שבאותו יום גם היא תגיע לבית הספר וזה הכי פשוט
נאוה_פרנס*

לקראת הגשת הבקשה לאישור

האם להדפיס את חלקם שוב ולהגיש גם למפקחת, או שרק לציין שהוגשו ולשוחח עליהם?

את לא צריכה להדפיס שוב, אבל זה יהיה מאוד מוסיף אם יהיה לך עותק שהיא תוכל לעיין בו ואולי אפילו לקחת איתה.
כל אדם, במיוחד בעלי תפקידים, אוהב שנותנים לו מקום ומכבדים את מעמדו.

לגבי שיתוף פעולה - זו הסיבה העקרית שבשלה אני רוצה את ה"אישור". אבל השאלה איזה שיתוף פעולה יכול להיות השנה, בשלב גן החובה, כשמבחינת ידע היא כבר ברמה מתקדמת בהרבה (לפחות סוף יסודי ואולי אפילו תיכון?) וחברה יש לה אחה"צ ליד הבית של ילדים בטווח גילאים רחב?

את חושבת שאת יכולה להרשות לה להיות ילדה נורמלית בת גילה?
תופתעי עד כמה היא תשמח להיות פחות חכמה ולהסתדר עם בני גילה במשחקים שכל כך נחוצים להתפתחותה, במיוחד משחקי החצר
תאמי ביקורים בגן - יום בשבוע, שניים...
בררי באילו ימים יש ריתמוסיקה וחוגים אחרים כדי שהיא תשיר, תירקוד ותחווה עוד חוויות שתואמות את גילה.

בגיל בית הספר ארצה גם לשתף פעולה למען קבלת החיסונים, כי אני כן בעד התחסנות, וזה בעצם מה שהכי מטריד אותי בחינוך הביתי. איך ילד בחינוך ביתי שהוריו בעד החיסונים יכול לקבל את החיסונים אם אין שיתוף פעולה עם בית הספר?_

ענו לך - דרך לשכת הבריאות המחוזית

_לגבי סיוע שאולי ניתן לקבל, קשה לי להאמין שמה שאני מעוניינת בו אפשרי.
אני רוצה בעיקר הנחה רצינית או פטור מתשלום לנסיעות בתחבורה צבורית עבור שתינו והנחות למשל בכניסה למוזיאונים
ובקנית ספרים וציוד לימודי אחר. את חושבת שיש דרך להשיג את אלה?
את זה אולי ניתן היה להשיג מהרווחה, אבל הם במקום לחפש איך לסייע לנו מנסים לכפות עלינו דברים שלפחות אני די מתנגדת להם_

לא לכל הנ"ל אפשר לקבל הנחות (אגד נוסעים על דלק וגם משלמים משכורת לנהגים - זה לא מתקציבי מדינה.
נכון, יש הנחות, בזמנו, מי שקיבלו הבטחת הכנסה, קיבלו גם כרטיס הנחות (33%)
כניסה למוזיאונים - זה סיכום עם המוזיאון או עם העירייה (נדמה לי שהם הבעלים)
ספרים - עשי מנוי לספרייה (היית בכותר? - רחוב תרמ"ב? - שווה!)
בכל מקרה, זה לא בידי משרד החינוך.
הרווחה היא הכתובת (אולי) לספרים ולציוד אחר.
אין לי מושג מה הם כופים עליך (או מנסים) וגם לא למה הם עושים לך את זה.
לי אישית הם עוזרים המון.
לא בכל מה שאני רוצה, ואולי גם לא בקצב הרצוי,
אבל אני מקפידה לבקש מהם את מה שיש לא את מה שאין - צריך להיות ריאליים.
עוד_אמא_מהורהרת*

לקראת הגשת הבקשה לאישור

את חושבת שאת יכולה להרשות לה להיות ילדה נורמלית בת גילה? היא ילדה נורמלית שכל יום משחקת מספר שעות מחוץ לבית ("משחקי רחוב") עם ילדים וילדות בכל הגילאים. ההתיחסות לחכמתה זה רק בחלק קטן של היום (שעה בבוקר ושעה בערב). גן ממש לא יכול לתרום לה, אבל כשנגיע לשלב בית הספר בהחלט ניתן למצוא שיתופי פעולה ראויים.

כניסה למוזיאונים - זה סיכום עם המוזיאון או עם העירייה (נדמה לי שהם הבעלים) אז כדאי לפנות למוזיאונים השונים והאתרים האחרים שאני שוקלת לקחת אותה אליהם? נגיד שזה יצליח, איך אפתור את בעית קשיי ההגעה (בעיקר למקומות מחוץ לראשון)?

ספרים - עשי מנוי לספרייה (היית בכותר? - רחוב תרמ"ב? - שווה!) אנחנו מבקרות הרבה בכותר, וכבר לקחנו שוברים לעשות מנוי, אבל עדיין לא מתאפשר לנו כלכלית. מקווה לעשות בקרוב (קבלנו כבר הנחה, אבל היא רק על דמי הקריאה ומה שמכביד זה הפקדון)

_הרווחה היא הכתובת (אולי) לספרים ולציוד אחר.
אין לי מושג מה הם כופים עליך (או מנסים) וגם לא למה הם עושים לך את זה.
לי אישית הם עוזרים המון.
לא בכל מה שאני רוצה, ואולי גם לא בקצב הרצוי,_ בעבר פנינו אליהם מיוזמתנו והם טענו שאין להם תקציבים לכלום. לאחרונה מישהי מהפורומים בתפוז השמיצה אותנו שם (טרחה להגיע אליהם פיסית ולספר עלינו שקרים איומים, רק בגלל שבחרנו בחינוך ביתי) ופתאום יש להם תקציב כדי לכפות עלינו חונכת לילדה (מיותר, מפריע ובזבזני) ולעוד דברים לפי שיקול דעתם - למה שלא יתנו לנו את הכספים הללו לדברים מועילים יותר. חוץ מזה שבעיניהם אנחנו הורים גרועים בגלל שיש לנו ילדה אחת בלבד (כאילו שבחרנו שהילדה הבכורה תמות בגיל 10 ימים ושאחרי לידת השניה לא נצליח להשיג הריון נוסף). ילדה שמשחקת כל יום מספר שעות עם חברים בעיניהם זו ילדה שאין לה חברה ובעיקר על זה הם מציקים לנו.
עוד_אמא_מהורהרת*

לקראת הגשת הבקשה לאישור

אז לקראת יום חמישי שמתקרב, שוב מבקשת. אם יש לכן רעיונות, מה אוכל לבקש מהמפקחת כסיוע אשמח שתעלו את רעיונותיכם
תודה מראש
עוד_אמא_מהורהרת*

לקראת הגשת הבקשה לאישור

טוב, אז אנחנו אחרי הביקור של המפקחת והיועצת הדגוגית. הביקור עבר ממש בכיף, אפשר לאמר שזו פעם ראשונה בה "התאהבתי" בגורמים סמכותיים. הן גם לחלוטין לא הראו סימני אנטי ומאוד התלהבו מהילדה, ורק זרקו מספר הערות קטנות של ביקורת בונה בהנחה שאכן נמשיך עם החינוך הביתי עד גיל 18. וואוו, זו הייתה הפתעה נעימה (וזה אחרי ביקור מחמם את הלב בטיפת חלב אתמול). אז מה? מתחילים לנו זמנים טובים?

אגב, גם המפקחת וגם היועצת הפדגוגית נתקלות לראשונה בנושא החינוך הביתי. המפקחת שמה אורית (גננת לשעבר) והיועצת הפדגוגית יערה.
נאוה_פרנס*

לקראת הגשת הבקשה לאישור

שמחה שהייתה לך חוויה חיובית,

מה עשית בסוף? ביקשת משהו?
טלי*
הצטרפות: 13 מאי 2002, 13:40

לקראת הגשת הבקשה לאישור

שליחה על ידי טלי* »

יש לי חברה שרוצה לחנך בבית. אני גרה בארצות הברית ויכולה רק לעודד. אני חושבת שמאוד יעזור לה אם מישהו מכם, הוותיקים, יוכל ליצור איתה (ואם בעלה שתומך מאוד ברעיון)קשר ותדריכו אותם בקבלת האישור ממשרד החינוך. אני אבקש ממנה רשות לתת את הטלפון שלה למי שיצור איתי קשר. בתודה מראש. טלי. [email protected]
בן_עמי*
הצטרפות: 14 אפריל 2005, 12:03
דף אישי: הדף האישי של בן_עמי*

לקראת הגשת הבקשה לאישור

שליחה על ידי בן_עמי* »

בס"ד

משפחות רבות מעונינות ללמד רק את אחד מהילדים בבית, בד"כ ילד שקשה לו יותר להשתלב בביה"ס.
הורים המעונינים ללמד בבית רק ילד אחד נמצאים בבעיה.
במקרה שלנו רק הילד הזה למד בבית ושאר הילדים היו בביה"ס.
לדעתי הורים שעומדים על כך שלפי השקפת העולם שלהם ילד עם צרכים מיוחדים צריך ללמוד בבית
יקבלו את הפתור. ברור כי למשפחות הראשונות עדיין יהיה קשה, אבל בהחלט אפשרי.

המכתב ששלחנו:

בס"ד
לכבוד -
הנדון - בקשה לפטור מחוק לימוד חובה, ומעבר למסגרת החינוך הביתי.

שם התלמיד
תאריך לידה
ת.ז.
שם ההורים
כתובת
ביה"ס
טל
..... מסיים את כיתה א' בביה"ס ..., במהלך השנה אובחן ....כילד בעל IQ גבוה , וילד עם קשיי קשב וריכוז [ A.D.H.D]
בכיתה מצב רוחו של ... התדרדר וכן התנהגותו, בבית ובביה"ס. ..... למד בבית כחודש - עד שעבר לכיתה המקבילה, בה מצב רוחו והתנהגותו השתפרו ללא היכר. אך .. עדיין מתקשה מאוד לשבת וללמוד במסגרת ביה"ס גם אחרי מאמצים והשקעה רבה של המורה, של... ושלנו.הקושי גורר את ..... להסתגר מבחינה חברתית בביה"ס, ולהרגשה כי הוא אינו מצליח וכי הלימודים קשים ומתסכלים מאוד עבורו.

כש..... למד בבית עמד בסדר יום של לימודים על- פי חוברות ביה"ס ועבר את הכיתה במספר חוברות כשהוא עובד באופן עצמאי ומהיר, בפרקי זמן קצרים לפי יכולת הריכוז שלו. עסק בנושאים המעניינים אותו,ובתחביבים, והרגיש כי הלימודים קלים ומעניינים, והיה הרבה יותר נינוח וחברותי.
... מסיים את השנה כשהוא מרגיש שכל יום לימודים הוא ארוך קשה ומייאש, אותו הוא בקושי מצליח לסיים ומעדיף לחזור וללמוד בבית.

איננו שוללים חינוך במסגרת ממוסדת באופן כולל – אלה במקרה זה בו אין הילד מסוגל להתמודד עם המסגרת באופן טבעי ללא מתן תרופות.
כפי שהמצב עכשיו איננו רואים כל סיבה לשלוח את הילד למסגרת בה הוא אינו מצליח להתמודד ובה אינו מצליח ללמוד,וכן גורמת לו להרגיש חריג ולהסתגר חברתית.

... יוכל להיבחן על כל המקצועות ותחומי הלימוד ולהגיש את החוברות והעבודות לבדיקה וימשיך על פי השיטה של החוברות הנהוגה בכיתה כדי שכאשר יגיע לשליטה בחומר ויתבגר יוכל לשוב ולנסות להשתלב במסגרת ביה"ס.
  • (הערה : הילד התחיל את השנה הראשונה של החינוך הביתי עם חוברות בית הספר, אך בהמשך עברנו ללמוד
באופן מעניין, שונה, וחופשי יותר, חוץ מחשבון שלמד לפי החוברות, בבית.)*

נשמח שהילד ישמור על קשר עם ביה"ס וישתתף בכל פעילות חברתית שעימה הוא יכול להתמודד- כגון יום חוגים או יום שישי בו הלימודים קצרים וקלים יותר, אם תהיה הסכמה מצד המורה והנהלת ביה"ס.

בתודה
העתק
נולדנו_לחופש_הגדול*
הצטרפות: 24 פברואר 2010, 14:39

לקראת הגשת הבקשה לאישור

שליחה על ידי נולדנו_לחופש_הגדול* »

אנחנו בבית שלושה ילדים שנה ראשונה, הגשנו בקשה, היינו בועדה ולא חזרו אלינו,
עד היום אנחנו לא יודעים, קיבלנו או לא קיבלנו אישור?
השאלה היא, מה עושים שנה הבאה?
מבקשים שוב אישור או לא?
ביתית*
הצטרפות: 18 נובמבר 2008, 18:02

לקראת הגשת הבקשה לאישור

שליחה על ידי ביתית* »

האישור הוא לשנתיים
רוני_של_4*
הצטרפות: 24 יולי 2009, 14:26

לקראת הגשת הבקשה לאישור

שליחה על ידי רוני_של_4* »

לא תמיד מאשרים לשנתיים. לנו נתנו אישור רק לשנה אחת (הנוכחית) וצריכים באפריל להגיש שוב לשנה הבאה.
לגבי השאלה מה עושים - אני הייתי יוצרת קשר עם הקב"ס לקראת אפריל ושואלת לגבי הגשת הבקשה לשנה הבאה, בלי להגיד כלום על הנוכחית (יעני, מבחינתכם קיבלתם אישור).
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

לקראת הגשת הבקשה לאישור

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

לפני כמה זמן הייתם בועדה ?
נולדנו_לחופש_הגדול*
הצטרפות: 24 פברואר 2010, 14:39

לקראת הגשת הבקשה לאישור

שליחה על ידי נולדנו_לחופש_הגדול* »

לפני כמה זמן הייתם בועדה ?
לפני חצי שנה

הנטייה שלי היא לשחק אותה ראש קטן [זאת אומרת ,להתנהג כאילו מבחינתי קיבלנו אישור לשנתיים]
העיניין הוא שזאת השנה הראשונה שלנו ואני לא לגמרי מבינה איך זה עובד,ואם זה באמת לטובתנו.
רוני_של_4*
הצטרפות: 24 יולי 2009, 14:26

לקראת הגשת הבקשה לאישור

שליחה על ידי רוני_של_4* »

לשחק אותה ראש קטן
מתארת לעצמי שזה גם מה שאני הייתי עושה לו לא היינו מקבלים דבר בתגובה...
אילה_בשדה_הדגן*

לקראת הגשת הבקשה לאישור

אם זה ממש חשוב לך , אין שום בעיה עם להתקשר לקב"סית.
פלוני_אלמונית*

לקראת הגשת הבקשה לאישור

שלום
אנחנו חושבים להוציא אישור לחינוך ביתי. אך אנחנו מאוד חוששים. כי אם נקבל תשובה שלילית אנחנו לא נסכים לה כמובן. ואז במה זה כרוך? האם זה כרוך במלחמה עם משרד החינוך?
הבן שלנו אמור להיות בכיתה ג' האם אנחנו נתקל בקשיים בנושא הזה? מעולם לא היה במסגרות ומעולם לא הגשנו בקשה, ואיפה היינו עד עכשיו?
הבן שלנו גם ממש לא יודע לקרא. האם זה ימנע מאיתנו לקבל את האישור?

כרגע יש לנו שקט. אנחנו ממש לא רוצים להכנס לזה. אבל נראה שאין לנו ברירה, המציאות שלנו מחייבת את זה עכשיו.
אשמח לתגובות. @}
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

לקראת הגשת הבקשה לאישור

שליחה על ידי יונת_שרון* »

אלמונית, לא סביר שהדברים שציינת יגרמו לבעיות. יחד עם זאת, יש הבדלים בין המחוזות השונים, ויש כל מיני פרטים שלא כתבת שחשובים (במיוחד חשוב ששני ההורים יסכימו לגבי החינוך הביתי). אני מציעה להתייעץ עם משפחות מאזור שלך או לפחות מהמחוז שלך. את מוזמנת גם ליצור קשר איתי: [email protected]
פלוני_אלמונית*

לקראת הגשת הבקשה לאישור

תודה. אנחנו באמת נפנה לאנשים באזור שלנו להתייעץ.
אילה_בשדה_הדגן*

לקראת הגשת הבקשה לאישור

מעבר לזה שאתם מוזמנים לצור קשר עם אנשים מאזוריכם ,יונת ואלי,(0777898910),
העינין עם הקריאה:
למעשה , אני לא חושבת שזה קשור למשרד החינוך ולמתן אישור.
אני מדמינת לעצמי את היום שבו יכריזו שכל מורה שאצלה הילדים לא יודעים לקרוא בגיל כזה או אחר מבטלים את תעודת ההוראה שלה.

אני לא מכירה אותך ואת הבן שלך .
מצידי,לי חשוב שהילדים יתחילו להתקדם עם הקריאה .
יש כאלו כאן שיניחו לזה לגמרי ולא יתערבו.
זאת בחירה של ההורים.
יש אפשרות לעבוד ולדרבן,לחשוף את הילד לספרים וכ' .להקריא כשאת עוברת עם האצבע על המילים, כרטיסיות עם מילים שמוצמדות לחפצים ,תויות לצנצנות המזון במטבח,להעזר בכל מני שיטות (שיטת אלבאום וכ') מנוים לאתרי אינטרנט לימודים .

מבחינה מעשית, אני חושבת שיהיה נכון שבבקשה לאישור תציני שאתם 'עובדים' על זה .
יודפת_קרן*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2009, 21:23
דף אישי: הדף האישי של יודפת_קרן*

לקראת הגשת הבקשה לאישור

שליחה על ידי יודפת_קרן* »

הייתי רוצה להתייעץ עם מישהו ולא יודעת עם מי-
הבן שלי בן ארבע וחצי. מתי כדאי להגיש אישור המיועד לשנה הבאה-ל"גן חובה"?
קראתי שלוקח שלושה חודשים עד לקבלת האישור ובזמן הזה הוא מחויב להיות במסגרת.
לכן זה קצת מלחיץ אותי.
אנחנו בעיקרון רשומים באגף החינוך של העיריה תחת כתובת קודמת ,ולא שינינו אותה. האם צריך להילחץ וכבר לחשוב על כתיבת אישור או לא?
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

לקראת הגשת הבקשה לאישור

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

בגדול, מגישים בקשה בסביבות אפריל, יחד עם הרישום לגנים (את ממילא צריכה לצרף אישור על הרשמה).
רוני.של.4*
הצטרפות: 04 יולי 2010, 10:13

לקראת הגשת הבקשה לאישור

שליחה על ידי רוני.של.4* »

(את ממילא צריכה לצרף אישור על הרשמה).
אצלנו לא :-)

קראתי שלוקח שלושה חודשים עד לקבלת האישור ובזמן הזה הוא מחויב להיות במסגרת.
גם זה לא... אף אחד לא מחייב אותך, וזה בטח לא סביר לשים ילד במסגרת עד שהוא מקבל את האישור הזה...
שאלת_תם*
הצטרפות: 02 נובמבר 2004, 17:57

לקראת הגשת הבקשה לאישור

שליחה על ידי שאלת_תם* »

האם יש צורך להתייחס במכתב הבקשה לתוכנית הליבה של גני חובה? יש בכלל דבר כזה (גוגל לא הניב דבר)?
אצלנו ההרשמה לגן חובה היא כבר בינואר. אתמול קיבלנו למועדונית והיום קיבלנו את ה"זימון" לגן :-(. אם כך עלינו להגיש בקשה בינואר?
אביבה*
הצטרפות: 05 יוני 2004, 23:49

לקראת הגשת הבקשה לאישור

שליחה על ידי אביבה* »

אנחנו הגשנו בקשה לכיתה א' ולא התייחסנו לתוכנית הליבה של כיתה א'. (קבלנו אישור)
כך שלא נראה לי שצריך להתייחס לתוכנית הליבה של גן חובה... או של שום כיתה...
פשוט לכתוב "תוכנית לימודים" באורך של עמוד בערך, שבה אתם מפרטים מה אתם מתכננים ללמד את הילד/ה ואיך.
ולגבי מועד הגשת הבקשה: כן, נראה לי שינואר זה רעיון טוב. אני תמיד בעד לעשות את הדברים הכי לפי הספר שאפשר, כי זה עושה רושם מאד טוב.
רסיסים_של_אור*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 20:42
דף אישי: הדף האישי של רסיסים_של_אור*

לקראת הגשת הבקשה לאישור

שליחה על ידי רסיסים_של_אור* »

אני לא בטוחה שצריך באמת אישור לגן חובה... בקרוב בטח אגלה כיוון שעכשיו אנחנו כבר "מוכרים" ויש לנו אישור לשניים הגדולים אבל לא התייחסנו לשלישי ששנה הבאה מגיע לכגיל חובה (כפי שנתבשרנו היום בדואר...).
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

לקראת הגשת הבקשה לאישור

שליחה על ידי נועה* »

אני לא בטוחה שצריך באמת אישור לגן חובה
צריך אישור לגן חובה.
אנחנו הגשנו לגדול וביקשו שנגיש גם לקטנה, כי היא כבר בגיל גן חובה.
רוני.של.4*

לקראת הגשת הבקשה לאישור

אם כך עלינו להגיש בקשה בינואר?
את הבקשות מגישים באפריל. אין קשר למועד הרישום במועצה/עיריה.

ולגבי כל השאר, מצטרפת לדברי אביבה :-)
גם_אנחנו*
הצטרפות: 22 דצמבר 2010, 21:54

לקראת הגשת הבקשה לאישור

שליחה על ידי גם_אנחנו* »

מה עם אנחנו מתכננים לעבור דירה במהלך השנה הקרובה? איפה מגישים בקשה ואיפה נרשמים? ומה קורה אם לא עושים עם זה כלום? ומה אם מתחילים תהליך ואז עוברים מחוז? (גם אנחנו קיבלנו טפסי הרשמה לתחילת ינואר).
סלעית*
הצטרפות: 28 יולי 2003, 05:24

לקראת הגשת הבקשה לאישור

שליחה על ידי סלעית* »

את הבקשות מגישים באפריל.
את בטוחה? לא מופיע בחוזר מתי צריך להגיש את הבקשה הראשונה.
לגבי הבקשה החוזרת, כתוב - חודשיים לפני תום האישור. עכשיו השאלה היא האם האישור הוא עד 30 ביוני או עד 31 באוגוסט.
רוני.של.4*

לקראת הגשת הבקשה לאישור

את הבקשה הראשונה מגישים כשזה רלוונטי - נניח אם מוציאים את הילד מהגן בדצמבר אז מן הראוי להגיש אז את הבקשה. אבל אם מדובר בבקשה שגרתית (הילד היה בבית ALL ALONG ומגיע גיל שצריך להגיש בקשה לאישור, במקרה זה גן חובה) הייתי הולכת על הרגיל, שזה אפריל.

ולמה אפריל? כי זה מה שהם מבקשים במכתב האישור, לגבי השנה הבאה :-)
מגישה_סדרתית*
הצטרפות: 23 מאי 2010, 20:53

לקראת הגשת הבקשה לאישור

שליחה על ידי מגישה_סדרתית* »

יש צורך להגיש בקשה לילדי גן חובה וכן לרשום אותם לפחות באזור שלנו. תהליך הבקשה מתחיל לקראת אפריל.
בהצלחה.
מתפלמנת_בינתיים*
הצטרפות: 28 מרץ 2011, 17:55

לקראת הגשת הבקשה לאישור

שליחה על ידי מתפלמנת_בינתיים* »

המצב שלנו הוא כזה:
הילד במסגרת מגיל שנה וחצי, כרגע בגן חובה.
השנה - לראשונה אי פעם - לא טוב לו בגן.
מבחינתי השנה זה כבר די אבוד - אין לי כרגע אופציה להוציא אותו לגמרי, אני מרגישה נורא כל יום שאני שולחת אותו, אבל זו המציאות כרגע. אני עובדת, אמנם מהבית, אבל במשרה די מלאה, ואין לי יכולת לשלב אותו בבקרים שלי - כרגע.
מה שכן, בימים שאני יכולה להשאיר אותו בבית אני משאירה אותו. זה קורה בערך 3 פעמים בשבועיים.

אבל יש לי מחשבות לגבי שנה הבאה. יכול להיות שבשנה הבאה אוכל לעבוד הרבה פחות.

ומה ההתלבטות?
הגן הוא חלק מבית הספר ביישוב שלנו. כבר מזמן שמעתי על בית הספר דברים שלא אהבתי - מאוד תחרותי ומעודד להישגים - והילד שלי גם ככה נורא הישגי ותחרותי, וממילא מאוד אוהב ללמוד וצמא לדעת, ממש לא צריך עידוד משום סוג, זה יכול רק להפריע לו. אבל מכיוון שכל החברים שלו שם, ומכיוון שאין בי"ס אחר שבא בחשבון מבחינתי (יש מסגרות פתוחות לא-רשמיות במרחק נסיעה חצי-סביר, אבל הן לגמרי מחוץ לתקציב שלנו, ואני לא מתכוונת להסיע אח"כ לחברים אחה"צ כשיש לו כל כך הרבה חברים שהולכים לבית ספר שכאן וגרים במרחק הליכה, וממילא מבחינת החוק זה כמו חינוך ביתי כי הן לא מוכרות) - כבר השלמתי עם זה שהוא ילך לבית הספר הזה.
אבל, לאחרונה אני יותר ויותר קולטת כמה הגן גרוע. אמנם זה בעיקר בגלל הגננת, שכמובן לא ממשיכה איתם לשנה הבאה, אבל אני מרגישה שאני לא יכולה לסמוך על בית ספר ועל מנהלת שגן כזה נורא פועל בתוכו. אני יותר ויותר מרגישה שאני לא רוצה לשלוח אותו לשם בשנה הבאה.
מצד שני, חוץ מאשר בימים שהוא סובל בגן ומכריז שהוא לא רוצה לעולם יותר גן ולא בית ספר ולא כלום (:-(), בגדול הוא די מתרגש למחשבה שהוא יהיה תלמיד בית ספר וילמד בכיתה א' עם מחנכת שהוא כבר מכיר מהחט"צ (והיא באמת נהדרת). אז אני רוצה לתת לזה צ'אנס.

וכאן מגיעה השאלה שלי.
אני לא מתכוונת לעשות חינוך ביתי בלי אישור, אני פחדנית מדי.
אז אני רוצה להיערך מראש למצב שבמהלך השנה הבאה נוציא אותו מבי"ס.
השאלה מה לכתוב בהגשת הבקשה לאישור.
להציג את זה כאילו אנחנו רוצים חינוך ביתי וזהו, סוף פסוק?
או לכתוב שאנחנו רוצים לתת צ'אנס לבי"ס?
או לכתוב שאנחנו רוצים חינוך ביתי חלקי?
האם חוסר החלטיות כזה יכול להיות בעוכרינו?

מבחינת הסיבה לחינוך ביתי, אני מתכוונת לכתוב שפשוט יותר טוב לו בבית מאשר בבית ספר. מבחינת תכנית לימודים, אין לי בעיה לכתוב להם שאני מתכוונת ללמד אותו מה שמלמדים, כי הוא ממילא ברמה של אמצע כיתה א' כבר עכשיו.

בקיצור מה נראה לכם?
אביבה*
הצטרפות: 05 יוני 2004, 23:49

לקראת הגשת הבקשה לאישור

שליחה על ידי אביבה* »

אם וכאשר יגיע הרגע שתחליטי להוציא אותו, תבקשי אישור באותו רגע. ככה אני עשיתי (באמצע השנה). לא נראה לי הגיוני לבקש כרגע אישור אם את בעצם מכניסה אותו בספטמבר לביהס.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

לקראת הגשת הבקשה לאישור

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני מתכוונת לכתוב שפשוט יותר טוב לו בבית מאשר בבית ספר
עדיף לא להתייחס בכלל לבית הספר.

וממילא מאוד אוהב ללמוד וצמא לדעת, ממש לא צריך עידוד משום סוג
זה מה שתכתבי.
תכתבי שאת מרגישה שהכי מתאים לבן שלכם כרגע ללמוד במסגרת המשפחה, כי הוא מאוד אוהב ללמוד וצמא לדעת, ממש לא צריך עידוד משום סוג, ואתם מרגישים שחינוך ביתי יהיה שיטת הלימוד המתאימה לו ביותר ברגע זה בחייו.
אבל אתם לא מתחייבים - כל זמן שזה יתאים, אתם מעוניינים שהוא ילמד בחינוך ביתי. אם וכאשר זה לא יתאים, הוא יחזור לבית הספר.
שיהיה ברור שאין לכם שום דבר נגד בית הספר.
הם לא אוהבים את זה. וזה באמת לא ממש רלבנטי לכם, כי אתם גמישים.
מתפלמנת_בינתיים*

לקראת הגשת הבקשה לאישור

בשמת, תודה!

הם לא אוהבים את זה
את מה? שיש למישהו משהו נגד בית ספר (בכלל, או מסוים)?
בקיצור לא הבנתי מה הם לא אוהבים.

חוץ מזה, למי שולחים? יש טפסים כלשהם שצריך למלא, מעבר למכתב? איזה מסמכים צריך / כדאי לצרף? (סליחה אם אלה שאלות שכבר נענו כאן, אני מודה שלא קראתי הכל, וגם יש לי רושם שאולי הרבה דברים כבר לא עדכניים)
אני בסדר מבחינת לו"ז? (כאמור, אני רוצה להיות מכוסה מראש וממש לא מתכוונת לבקש אישור רק כשיגיע הרגע, אם יגיע, שבו אבחר להוציא אותו)

<רועד לי הפופיק מפחד והתרגשות>
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

לקראת הגשת הבקשה לאישור

שליחה על ידי בשמת_א* »

שיש למישהו משהו נגד בית ספר (בכלל, או מסוים)?
בדיוק. גם וגם.
אילה_בשדה_הדגן*

לקראת הגשת הבקשה לאישור

לפי מה שקראתי ,אני חושבת שאתם בתקופת ההתלבטות.אני חושבת שכל הורה צריך לתת את הדעת לגבי החינוך של ילדיו וטוב להתלבט ולחדד את הנקודות הללו,אפילו אם כבר או-טו-טו בית ספר.

כתבת שכרגע הבעיה קשורה לגננת. האם ישנה אופציה לההתמודד איתה.
לשבת איתה לאיזו שיחה אישית,לספר לה מה אתם שומעים מהילד,לשמוע מה יש לה להגיד. מה הציפיות שלכם.

אני לא ניסיתי מעודי את מערכת החינוך כאמא. אתם כבר שם,וניכר שמבחינה כספית , אין אופציות- יכול להיות שעם תשקיעי שם אנרגיה (בפשוט לבקש את מה שהילד שלך זכאי לו, או לקבל הסבר שמגיע לכם כהורים)-תקבלו יותר אנרגיה.
אם צריך לפנות לדרגה גבוה וליועצת-למה לא?
חינוך ביתי הוא לא אופציה אליטיסטית ,בעיקרון.מצד שני, נדרשת אנרגיה רבה מאוד מצד ההורים כדי לנהל אורח חיים שכזה לאורך זמן.את צודקת שיש לשקול את ההבט של מפגשי חברים והיכולות שלך להסיע ובאופן כללי להתפנות.

ולגבי הבירוקרטיה- קראי פה בדף.הכל נשאר אותו הדבר. אם את רוצה, את מוזמנת לשלוח לרשימה הלבנה/אלי בדף הבית שלי את הפרטים שלך ונראה אם יש מישהו בסביבה שלך שמכיר את המפקחת ויכול להנחות אותך אישית.
בכל מקרה את רושמת אותו לבי"ס.
אם תחליטי להוציא את הילד, תודיעי לגננת/מנהל בי"ס שאת מוציאה -אחרת זה יראה מאוד בעיתי, היות והילד מוכר ושהה הרבה במערכת.גישה קורקטית- מומלץ.

לדעתי, אין שום טעם לנסות להגיד משהו לא טוב על בי"ס,בדיוק כמו שבשמת כתבה.זה מתקבל מאוד לא טוב, כמתקפה אישית.גם חוסר החלטיות לא מתקבל בעין יפה-כי מבחינתם זה מבלבל את הילד.(אני באופן חושבת שכל מקרה לגופו).
מתפלמנת_בינתיים*

לקראת הגשת הבקשה לאישור

אילה בשדה בדגן, תודה.

כתבת שכרגע הבעיה קשורה לגננת.
כן, בעיקר. כי היא עובדת תחת מנהלת בית הספר, ולכן מבחינתי יש מעליה עוד מי שאחראי להתנהלות בגן.
אבל הבעיה תכלס היא בה.

_האם ישנה אופציה לההתמודד איתה.
לשבת איתה לאיזו שיחה אישית,לספר לה מה אתם שומעים מהילד,לשמוע מה יש לה להגיד. מה הציפיות שלכם._
יכול להיות שעם תשקיעי שם אנרגיה (בפשוט לבקש את מה שהילד שלך זכאי לו, או לקבל הסבר שמגיע לכם כהורים)-תקבלו יותר אנרגיה.
לא.
ניסיתי.
היא מטומטמת ורואה את העולם דרך המשקפיים של איך מנסים לדפוק אותה ולהוציא אותה לא בסדר.
ניסיתי לדבר אתה על מה שהוא מרגיש, להסב את תשומת לבה לדברים שקורים, אפילו סתם לשאול אותה איך היא מרגישה לגבי דברים שאינם מיטיבים עם הילדים ואינם תלויים בה (כמו מספר הילדים השערורייתי) - כל תגובה שלה מגיעה רק עד רמת "אני בסדר אל תבואי אלי בטענות" (ומזה רק עוד יותר ברור לי שהיא מכסה על התנהלות לא בסדר). הילד אומר שהוא סובל בגן? "כל ילד יודע איך ללחוץ להורים שלו על הנקודות, כאן אני רואה אותו שמח" (יעני הילד שלי עושה עלי מניפולציות, אחרי שמגיל שנה וחצי ועד עכשיו הוא תמיד אהב כל גן שהוא היה בו). אני אומרת שהחצר מלוכלכת ומלאה מפגעים ומראה לה בדלים שהבן שלי אסף, מה היא אומרת לי? "תהיי בטוחה שהבדלים זה לא ממני, אני לא מעשנת" (מי טען שאת זרקת אותם שם, יא סתומה, אני שואלת אותך איך פותרים את זה לא מי אשם).
זה הטיפוס. לא מעניין אותה.

אם צריך לפנות לדרגה גבוה וליועצת-למה לא?
יש קבוצה של הורים שאמורים לשלוח את הילדים אליה שנה הבאה. הם פונים. לנו זה כבר אבוד. היא לא תוחלף בשלב הזה של השנה, והיא בדיוק הטיפוס ש"ינקום" אחר-כך בילד של זאת שהתלוננה.

אבל זו לא הנקודה, בינתיים זה המצב, אנחנו נושמים עמוק ונצלח את זה.

הנקודה היא שאני איבדתי אמון במוסד הזה, שגם ככה לא השתגעתי עליו.
ונראה לי שהבן שלי, שתמיד אהב גן, התחיל לפתח את הרגש ה-הו-כה-מוכר לי הזה של שנאה למוסד החינוך, גם הפיזי שהוא הולך אליו וגם כקונספט.
יכול להיות שאני טועה וזה פשוט משהו שלי שאני משליכה עליו.

הרבה זמן חשבתי שחינוך ביתי לא מתאים לנו ולא מתאים לו,
שאנחנו זקוקים למנוחה זה מזה לכמה שעות בכל יום,
והוא כל כך אהב את הגנים שהיה בהם (הנפלאים אחד אחד, כולל גן המועצה בשנתיים האחרונות).

השנה, בגן חובה, אני רואה איך המערכת מכבה אותו.
אולי זו לא המערכת אלא הגננת.
לא יודעת. :-\

הוא חוזר עצוב, הוא מרגיש שאף אחד לא רואה אותו שם.

אם זה לעוד 3 חודשים - אז כמו שאמרתי, נצלח את זה. נעבור את זה. נוכל לזה. לא זה מה שיעצב את חייו.

אבל שזו תהיה החוויה שלו ממערכת החינוך? משנות הילדות?!
היֹה לא תהיה!

בשנה הבאה, בעזרת השם אמן אמן אמן, אני אוכל לעבוד הרבה פחות.
אז אני רוצה להיות ערוכה לאפשרות של חינוך ביתי. זהו זה.

(טוב, שפכתי קצת את אשר על לבי, אפשר אח"כ למחוק או להעביר או מה שתרצו)
מתפלמנת_בינתיים*

לקראת הגשת הבקשה לאישור

חינוך ביתי הוא לא אופציה אליטיסטית ,בעיקרון.מצד שני, נדרשת אנרגיה רבה מאוד מצד ההורים כדי לנהל אורח חיים שכזה לאורך זמן
אני חושבת שאני יודעת קצת על חינוך ביתי... אני פה לא מאתמול... ויש לי חברות שמחנכות בבית (לא כל כך באזור שלנו, כך שאני לא יודעת אם הן יכולות לייעץ לי בירוקורטית). בגדול אני יודעת מה כרוך בזה.

את צודקת שיש לשקול את ההבט של מפגשי חברים והיכולות שלך להסיע ובאופן כללי להתפנות.
דווקא זה השיקול שלי בעד הבית ונגד בית ספר פתוח לא מוכר באזור, שיצריך הסעה גם לבי"ס עצמו וגם לחברים שנכיר שם,
בעוד שיש לו חברים שגרים ברחוב שלנו. וגם עכשיו לא כולם לומדים אתו.
אני לא חוששת לו מבחינה חברתית.
אני יודעת שאבא שלו כן. לא שלא יהיו לו חברים, אלא שלא ידע למצוא את עצמו בסיטואציות חברתיות.
אני לא חוששת מזה כי אני רואה שכבר עכשיו הוא לא כ"כ מוצא את עצמו בסיטואציות חברתיות, ועם זאת יש לו לא מעט חברים טובים שהוא נהנה אתם 1X1.

ולגבי הבירוקרטיה- קראי פה בדף.הכל נשאר אותו הדבר
אוקיי, תודה, קודם כל טוב לדעת שיש פה מידע עדכני, אבל אני לא בטוחה שאני יודעת למצוא אותו, הדף כ"כ ארוך...
את מתכוונת לנוסח המכתב שמופיע למעלה?
ומה לגבי למי שולחים? לא ברמת האדם, ברמת התפקיד... אני ירוקה לגמרי, אין לי מושג. :-P
יש תאריך אחרון להגשת הבקשה?

את מוזמנת לשלוח לרשימה הלבנה/אלי בדף הבית שלי את הפרטים שלך ונראה אם יש מישהו בסביבה שלך שמכיר את המפקחת ויכול להנחות אותך אישית.
האמת שאני יודעת את מי לשאול. תודה על הרעיון.

בכל מקרה את רושמת אותו לבי"ס.
כן. בכל מקרה. אני יודעת, וגם ממילא רוצה לרשום אותו.

אם תחליטי להוציא את הילד, תודיעי לגננת/מנהל בי"ס שאת מוציאה -אחרת זה יראה מאוד בעיתי, היות והילד מוכר ושהה הרבה במערכת.גישה קורקטית- מומלץ
כן, אם אני אוציא אותו זה יהיה אחרי תחילת שנה"ל, אז זה די מתבקש. אבל אני מבינה שאת מתכוונת גם למצב שהוא פשוט לא מגיע ב-1.9. תודה, לא נראה לי שהייתי חושבת על זה @}

לדעתי, אין שום טעם לנסות להגיד משהו לא טוב על בי"ס,בדיוק כמו שבשמת כתבה.זה מתקבל מאוד לא טוב, כמתקפה אישית.גם חוסר החלטיות לא מתקבל בעין יפה-כי מבחינתם זה מבלבל את הילד.(אני באופן חושבת שכל מקרה לגופו).
תודה.
אילה_בשדה_הדגן*

לקראת הגשת הבקשה לאישור

מצרפת את הנהל:
http://cms.education.gov.il/educationcm ... 3-1-37.htm

אם את מכירה משפחה מאזורך , תשאלי אותם מי העו"ס שמטפלת בהם במועצה.

מה שקורה בתחילת שנת הלימודים ובמיוחד בכיתות הנמוכות,זה שהשנה מתחילה נחמד בסה"כ-יש חגים ומסיבות ,רק כשנכנסים בעובי הקורה(הבלטה) זה מקבל את הגוון הפרמננטי היחודי של אפרוריות עגומה.זה מה ששמעתי ,כאמור אין לי ניסיון.

לגבי הגן והמפגעים שבו-מה שאני מציעה , כמו שראיתי הרבה פעמים אמהות בח"ב שמגיעות לגן שעשועים מטונף /נחל /חורשה -אוספים את הליכלוך.
אפשר כל פעם קצת, אפשר לעשות מבצע גדול.
אפשר לעשות הכל בשקט,אפשר עם רעש וצילצולים('באו כולנו יחד,נעשה מבצע,נראה מי אוסף הכי הרבה וכ')
בכלל, כל דקת נוכחות של מבוגר בנוסף לגגנת ,כמו שתיארת אותה- יכולה להיות לילד מתנה.
למרות שאתם כבר עוזבים את הגן-חשוב שהמועצה המקומית והציבור יבין את המצוקה הנובעת ממספר גדול מדי של ילדים בגן של הישוב .
כשמערכת חינוך משתפרת , זה משפר הרבה הבטים באזור המגורים.
מתפלמנת_בינתיים*

לקראת הגשת הבקשה לאישור

חשוב שהמועצה המקומית והציבור יבין את המצוקה הנובעת ממספר גדול מדי של ילדים בגן של הישוב
המועצה מבינים. הציעו לה עוד סייעת (בנוסף על הקיימת). היא סירבה בתוקף...

כשמערכת חינוך משתפרת , זה משפר הרבה הבטים באזור המגורים.
זה כל כך נכון.
לגבי הגן, יש קבוצה גדולה בנרשמים של שנה הבאה שנאבקים לשנות.
לגבי הבית ספר באופן כללי... אני לא אופטימית. הרבה אנשים לא אוהבים את הגישה ההישגית שם, אבל הרוב כן.
כשעברנו לכאן והבנתי איזה מין בי"ס יש כאן, גלגלתי רעיון של פתיחת מסגרת אלטרנטיבית. אבל אין לי מספיק מוטיבציה לדחוף את זה בעצמי...

תודה על הקישור @}
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

לקראת הגשת הבקשה לאישור

שליחה על ידי פלונית* »

האם אין סתירה במקרה ומוציאים ילד מהמערכת כשהוא כבר היה חלק ממנה מספר שנים במסגרת ואז שהמעבר לחינוך ביתי נובע מאידאולוגיה?
תפילה_לאם*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2012, 21:28
דף אישי: הדף האישי של תפילה_לאם*

לקראת הגשת הבקשה לאישור

שליחה על ידי תפילה_לאם* »

בעצם... אין תאריך יעד יחיד, שעד אליו יש להגיש בקשה לקראת שנה"ל הבאה?
אם הבנתי נכונה, האישור יכול להתקבל תוך שלושה חודשים מיום הגשת הבקשה?
עולם_חדש_מופלא*
הצטרפות: 18 יולי 2010, 13:26
דף אישי: הדף האישי של עולם_חדש_מופלא*

לקראת הגשת הבקשה לאישור

שליחה על ידי עולם_חדש_מופלא* »

עד כמה שידוע לי, צריך להגיש עד אפריל
לי_צ'י*
הצטרפות: 28 יולי 2009, 16:10
דף אישי: הדף האישי של לי_צ'י*

לקראת הגשת הבקשה לאישור

שליחה על ידי לי_צ'י* »

סיימתי לכתוב את הבקשה ואני אשמח אם מישהי תהיה מוכנה לעבור עליה ולראות אם היא מניחה את הדעת.
מישהי עם ניסיון בהגשת בקשות, ושאולי ראתה כבר כמה בקשות בעבר.
תודה
שליחת תגובה

חזור אל “חינוך ביתי מול הרשויות”