מהגרי העבודה ומדינת ישראל

נמרוד*
הצטרפות: 03 פברואר 2005, 15:15

שליחה על ידי נמרוד* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

טליה כמה שנאה יש בך והסתה עד אין קץ.אבל כל עוד נותנים לך פתחון פה באתר באופן אותו את מנצלת לרעה וזורעת דברי הבל פשיסטיים, לפחות מצליחים להבין עם איזו בת אדם יש לנו עסק כאן

_לי נמאס. רק לי?
בהחלט לא רק לך.
אוי טליה! זה לא צריך להיות בדף כמה התקשורת הישראלית שמאלנית ועוכרת ישראל??
כמה אופייני שאת מסתירה את העובדה שאת מצטטת את משה פייגלין בעצמו, ומספרת לנו רק שזה מאתר מעריב._

מבחינתי טליה עסוקה בלהתגרות כאן שוב ושוב בחברות באתר ולעורר פרובקציות, בשבילה זה חמצן. מבחינתי זה מעכיר את האוירה והאויר.מבקשת למחוק כי אין לזה שום ערך מוסף מלבד התגרות והתגרות.

מעניין, את כל המשפטים האלה אף אחד לא חשב למחוק.
ודווקא כשקם מישהו בשם צביעות ותקף חזרה בסגנון דומה אז מוחקים אותו כל הזמן בדף על מוסר לא אורגני (תרתי משמע), גם את דברי ההסבר שלו למעשה מוחקים ומשאירים רק את הערת העורך שהוחלט על טון נעים יותר באתר, דווקא עכשיו כמובן (מי זה בכלל העורך ומי קיבל את ההחלטה - שאלות עליהם נותרתי ללא מענה)
כל עוד מחקו רק את הדברים שרשם על פעילת השמאל הבנתי, זה באמת לא נעים לקרא, ברגע שמחקו גם את הדברים הלגיטיימים שכתב והסביר את מעשהו, החלטתי להגיב חזרה.
ואני מודיע, אם דבריי אלה יימחקו, אגיב במחיקות חוזרות.

כי נמכרנו אני ועמי, להרוג, להשמיד, לאבד, ואילו רק לעבדים ולשפחות נמכרנו החרשתי, כי אין הצר שווה בנזק המלך.
נועם*
הצטרפות: 31 ינואר 2003, 09:46

שליחה על ידי נועם* »

גם אני נועם אני מסכימה עם רוב מה שכתבת כשלעצמו,רק שהדף עוסק במהגרי עבודה בישראל.

ולגבי הדיון שהתפתח פה לאחרונה
אני כל פעם נדהמת מול יכולותיה של טליה לעמוד מול צונאמי השמאל הקיצוני שפה באתר ממש לא מאפשר דעות חופשיות(ובאופן כללי בעולם הוא לא מאפשר ),תוקף אותה ומשמיץ אותה אישית,לוקה במוסר כפול(התמיכה בגירוש יהודים) ועוד.
ואת טליה פה ממשיכה.חזקי ואימצי.
עפרה_שחר*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2007, 23:10
דף אישי: הדף האישי של עפרה_שחר*

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

הדיעה של טליה, גם שנוגדת את שלי, היא קול חשוב באתר הזה- כמו שלי.
אני מאד מכבדת את היכולת להגיד קבל עם ועדה מה שגם אנחנו התלבטנו עליו לפני שבחרנו את הצד "הצודק", שיכול להשתנות בעקבות חוויות, מעבר זמן, או אפילו דיון מעניין בבאופן.
אם כולם יחשבו פה כמוני אני לא אלמד, לא אתפתח ולא תהיה לי אפשרות לגבש דיעה על סמך כמה אפשרויות.
זה בכללי- ועכשיו לספציפי:
אני בתחילת הדיון הזה לקחתי את הצד השמאלני יפה הנפש- אבל אני רוצה להתוודות: פחדתי מאד בפעם הראשונה כשהייתי נעולה בתא עם עשרה ג'לובים שחורים כפחם והיתה הפסקת חשמל. זה לא מנומס ואפילו לא נאור- אבל פחדתי, כי לא הכרתי אותם.
ועכשיו כשאני מכירה? יש כמה שלא הייתי רוצה לפגוש בסמטה חשוכה. (גם פרדסחנאים, אבל זאת בעיה לדיון אחר כבר : )
פחד הוא שיקול והוא נחשב גם אם אתה לא בן 3!
אנשים פוחדים שיקחו להם את מקומות העבודה! זה מפחיד מאד! מה לא ברור פה? אם לא אעבוד ולא אשתכר- לילדה שלי לא יהיה אוכל!
יש למדינה איזה אינטרס לתת לחבר'ה האלה מקלט פה, אחרת הם פשוט לא היו פה, אז שידאגו להם כך שלא נרגיש מאוימים.
ולעינין הכסף שמצרים משלשלת לכיס המדולדל שלה (גם הילדים במצרים רוצים לאכול) מהבדווים העניים המרודים שמעבידים ומענים את מבקשי- המקלט: כולנו הקורבנות של הסיפור הזה. את כולנו אונסים במדבר, רק שזה יתפוצץ פה ואנחנו נהיה האשמים בעיני העולם ונשלם על זה ביוקר, כי זאת לא מלחמה נגד אל קעידה הרשעים שתורנים שכולם אוהבים לשנוא השבוע- אלא אנשים שנוצלו כשהיו בסכנת חיים.
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

וואו עפרה אני מתביישת לומר עד כמה אני מופתעת לשמוע את הדברים הכנים הללו אשר מעומק לבך.
תודה רבה לך. התקלפתי מעוד שיכבה של ציניות ודעות קדומות @}
(ותודה גם לכל המחזקים והמאמצים האחרים - אני באמת מאוד מתחזקת ונאמצת (?!) בכל פעם שמישהו כותב לי את זה בדיון או בדף הבית @})
עפרה_שחר*

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

טליה- את כותבת פה בשביל כולנו. הרי את הדיעות שלך יש לך כבר. עצם הכתיבה, השיתוף- זה שירות עבור הקהילה.
ולכם הצופים בבית- אני חושפת עוד פרט חשוב מאד שלא ידעתם על מערכת היחסים ביני לבין טליה, שלא התחילה היום, ולא תיגמר בקרוב: כבר ממש ממש ממזמן אנחנו חברות טובות מהדף חוכמות של ילדים ומעבירות הרבה לילות של בדידות, כל אחת בביתה, בצחוקים מתפרצים, ביחד, וזאת בדיוק הגדולה של האתר הזה.
טליה_אלמתן*

צפו והפיצו כתבה חשובה מאוד בערוץ 2 אודות המסתננים מאפריקה.
שימו לב: פעילות זכויות אדם מספרת לנו שהם פליטים, ואילו ה"פליט" עצמו מסביר שפשוט כדאי לעבוד בישראל. "כל אריתריאה חולמת על ישראל."
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

עפרה, שחורים זה מפחיד, גם הומאוים, גם יהודים עם אף ארוך וזקן שבאים לטמא את הבנות שלנו זה מפחיד. (אדולף, 1932)
אני*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2001, 17:25

שליחה על ידי אני* »

עפרה, שחורים זה מפחיד, גם הומאוים, גם יהודים עם אף ארוך וזקן שבאים לטמא את הבנות שלנו זה מפחיד. (אדולף, 1932)

להשוות הכל לשואה זה תרגיל שכבר מזמן לא מתייחסים אליו,לידיעתך.
עפרה_שחר*

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

האמת יוצאת פה בדף ממה שכותבים ומבין השורות בכל מקרה:
מי כותב מאהבה, ומי משפריץ את השנאה שלו לכל עבר, גם בדף הזה, תוך שהוא או היא מנצלים את הסובלנות וההקשבה באתר.
עפרה_שחר*

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

טליה- מצד אחד את אומרת שהם יודעים שמחכים להם מחנות עינויים במדבר ומצד שני- את יודעת שהם ממשיכים לבוא. לדעתך הם עושים את זה בשביל הסבבה, או כי חייהם באריטריאה בסכנה?
טליה_אלמתן*

לא אמרתי שהם יודעים שמחכים להם עינויים.
אני מאמינה שאין להם אמצעי תקשורת שיספרו להם על זה :-\
עפרה_שחר*

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

אז תשמעי סיפור: באמצע יום הלימודים נעלם מתיוס. שאלתי מה קרה איתו ולמה לא חזר לשיעורים אחרי ההפסקה- אז הסבירו לי שהוא באבל עכשיו שבוע כי רצחו את אחותו התאומה בעינויים במחנה במדבר ושחייב להיות איתו כל הזמן מישהו בחדר, כדי שלא ינסה להתאבד מרוב צער, כי הוא היה ממש קשור אליה. אין להם כסף לאוכל, טליה! הילדים האלה מגיעים מאריטריאה דרך סודן למצריים ומשם לסיני ובאים לחיילים שלנו שיתפסו אותם ויכניסו אותם לארץ (אלה ששורדים את המסע) כי הם רעבים ובבית נגמר להם האוכל. אם הם חוזרים חייהם בסכנה. איך אני יודעת? כי בהתחלה היו מחזירים אותם והרגו כל מי שחזר. את לא מאמינה מה הולך שם עם הצבא בכפרים.
פה זה אחרת: אנחנו חיים בדמוקרטיה, הצבא פועל למען העם ולא משתמש בנשק כדי לרצוח אזרחים ולילדים שלך ושלי יש אוכל תמיד. בגלל זה קשה לנו לעכל ולקלוט ששם זה לא ככה. צריך להגיד תודה על החיים הטובים שלנו, זה לא מובן מאליו. כאמהות- אי אפשר כמעט להבין שיש ילדים שנאלצים לחיות ככה. אברהלי רק בן 11! הוא הגיע עם כפכפים מגומי מפורקות מההליכה, מכנס התעמלות וטי שרט. זהו. אין לו תיק, לא ארנק, לא מפתח, לא בית, לא משפחה, לא אוכל, לא שמיכה, והוא לא יודע מילה אנגלית אפילו.
יש חבר'ה שגרים בתל אביב עם פלפונים והם בקשר עם המשפחות וכולם שם יודעים על הסיכונים שבדרך אבל אין להם ברירה.
הם מסתכלים עלינו כאילו אנחנו יותר הומניים מהמצרים והבדואים. הם חייבים כרגע את עזרתנו כדי לא למות בדיוק כמו שהיינו אנחנו לפני 2 דורות בעצמנו. הם הגר אשר בשערנו. הרי אף אמא בעולם לא היתה שולחת את ילדה לכזה מסע אילו יכלה שימשיכו לחיות לידה, הם באים מחברה שבטית. הם קרועים מזה ולא יוכלו להמשיך את השבט לעולם!
תספי הוא הגרסה הרזה של ארנולד, מצחיק מתוק וחכם מאד, עם צלקות עמוקות מאד על כל הפנים והגוף. הוא כבר מדבר עברית טובה וכל הזמן מחייך אסיר תודה ואומר כמה הוא שמח שהצלנו אותו. הוא עדיין גור! מה אני ידעתי בגיל הזה?
ושתביני לא כולם שפר עליהם מזלם להיוולד בנים, יש גם בנות... במתקן של 60 ילדים אין אף ילדה אחת. הבנות מגיעות לארץ אחרי חודשים של אונס אכזרי וסדרתי, מכות במוטות ברזל מלובנים וחשמל, מהבדואים שכנינו מכניסי האורחים, שבורות. מעט מהן שורדות. מאלה ששורדות פיזית- מעט משתקמות נפשית.
תודה אלוהים הטוב, רב החסד והרחמן. תודה שהילדה שלי בחיים ושטוב לה. אני זוכרת ולא שוכחת כמה מעט זמן עבר מאז שסבתא שלי ברחה מארצה כדי לשרוד (גם היא לא ידעה מילה עברית) ואני מבינה בשכל הטוב שנתת לי, הו אלי, שיום אחד אתה יכול לעשות את זה גם לי.
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

שליחה על ידי נועה* »

עופרה, תודה.
טליה_אלמתן*

עפרה זה נורא. וצריך מילה יותר נ"נורא" שתהיה מיוחדת בשביל לתאר עד כמה זוועתי כל זה.
אבל זה לא מצדיק שנסכן את מה שיש לנו.
הרי גם את לא לוקחת את כל הכסף שלך (ומוכרת את הבית והאוטו והבגדים ואפילו לא את הצעצועים של הילדים) בשביל לתרום לאיזה ארגון שמאכיל רעבים באפריקה. את לא יכולה להרשות לעצמך להתפרק מכל נכסייך (ונכסי משפחתך) בשביל להציל אפילו ילד אחד רעב ומסכן ותמים!
וגם מדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה לתת עד בלי גבול! ואני חוששת שעברנו כבר את הגבול, ולכן אני נאבקת.
צריך לעשות מה שאפשר - תמיד! אבל אנחנו עברנו את "מה שאפשר" כבר מזמן.
עפרה_שחר*

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

מסכימה איתך שחובתי הראשונה היא לילדה שלי וקשה מאד לדעת בוודאות מהו הגבול שאת מדברת עליו, כשהוא פרוץ מכל כך הרבה כיוונים.
אני שואלת את עצמי מה אני יכולה לעשות כדי לחזק את האמונה שלי בטוב בעולם והתשובה שלי היא תמיד אחת: לעשות!
שרית*
הצטרפות: 30 ספטמבר 2003, 20:18

שליחה על ידי שרית* »

עופרה, תודה.
tknubh*
הצטרפות: 21 דצמבר 2010, 14:58

שליחה על ידי tknubh* »

מסכימה איתך שחובתי הראשונה היא לילדה שלי וקשה מאד לדעת בוודאות מהו הגבול שאת מדברת עליו, כשהוא פרוץ מכל כך הרבה כיוונים.
האם את יכולה להבין שאני לא רוצה לתת את מה שיש לי גם כאשר ברור לי שיש מסכנים בעולם? (כן מסכנים אפילו מאד מאד מאד עד כדי סכנת מות מיידית ומוחשית... איזה אכזרי אני ??? ואת ? האם את מוכנה להביא את כל אותם מחפשי עבודה ישירות מקהיר לישראל בטיסות וכך לחסוך להם את כל העינויים וההתעלליות במדבר סיני?)
האם את מסוגלת להבין שיש כאלה שסדר העדיפויות שלהם שונה. שאנחנו (את ואני) באותה מדינה ובאותו חבל ארץ ולכן אנחנו צריכים לנקוט מדיניות אחידה וכי מדיניות זו נקבעת על ידי המוסדות הנבחרים של המדינה ? ( כן, אני יודע שכל ה"מוסדות הנבחרים" נגועים גם באגואיזם וגם בשחיתות ברמה כזו או אחרת - אבל איזו אפשרות אחרת יש לנו מלבד להסכים על הדרך שבה נקבל החלטות משותפות? שאחרת איננו מדינה אלא אוסף פרטים).
טול_טול*
הצטרפות: 25 מאי 2009, 19:11
דף אישי: הדף האישי של טול_טול*

שליחה על ידי טול_טול* »

_עפרה זה נורא. וצריך מילה יותר נ"נורא" שתהיה מיוחדת בשביל לתאר עד כמה זוועתי כל זה.
אבל זה לא מצדיק שנסכן את מה שיש לנו._

וגם מדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה לתת עד בלי גבול! ואני חוששת שעברנו כבר את הגבול
ואני חושבת שאנחנו עוד רחוקים מהגבול, מבחינתי עברנו את הגבול מהכיוון השני, ביחס נוראי לפליטים בסכנת חיים. אנחנו כמדינה עושים כל מה ששנוא עלינו לאחרים.
א*
הצטרפות: 10 פברואר 2002, 10:10

שליחה על ידי א* »

שמעתי שמאזור הדרום מסיעים אותם באוטובוסים לתל-אביב... בשביל מה?...
פלוני_אלמונית*

אני רוצה להבהיר משהו בעיניין הרשויות: אם לא היה להם עיניין כלכלי, אף מבקש חסות לא היה נכנס לתוך ישראל.
תגידו, אתם תמימים ברמות שאין במציאות בכלל, או שפשוט עדיין לא קלטתם?
כמה סורים הסתננו לארץ בחמש שנים האחרונות? כמה עירקים ואירנים? מה, נראה לכם שאתם ואני כותבים פה באינטרנט על משהו שהמוסדות הנבחרים לא יודעים עליו? אנחנו מדברים פה על שיטה, לא על מקרה חד פעמי. שנים! עשרות אלפים! בדיוק אחרי שגירשו את הערבים והתילאנדים עם הילדים. נראה לכם שזאת טעות? אולי כן ואולי לא, אבל בכל מקרה, בטוח שביודעין. נותנים להם פחות תנאים כי אפשר לנצל את זה שהם בסכנת חיים והם שחורים.
פשוט התבלבלתם קצת, חבר'ה- פה אנחנו לא הקורבנות שחודרים אליהם בלי רשות, אלא האונסים. ככה נראה הפרצוף שלנו. חושך לגויים.
פלוני_אלמונית*

לא אמרתי שהם יודעים שמחכים להם עינויים.
הם יודעים שהם מסתכנים בעינויים, אבל באפריקה הם סובלים, והם מוכנים ליטול על עצמם את הסיכונים, כולל הסיכון למות במדבר, כי הם חולמים על גן העדן המצפה להם בתל אביב.
כמו המקסיקנים המסתכנים בסכנות הגבול כדי להגיע ל"אמריקה".
וחוץ מזה, זה נכון מאוד
הרי גם את לא לוקחת את כל הכסף שלך (ומוכרת את הבית והאוטו והבגדים ואפילו לא את הצעצועים של הילדים) בשביל לתרום לאיזה ארגון שמאכיל רעבים באפריקה.
וגם מדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה לתת עד בלי גבול! ואני חוששת שעברנו כבר את הגבול, ולכן אני נאבקת.
tknubh*
הצטרפות: 21 דצמבר 2010, 14:58

שליחה על ידי tknubh* »

פשוט התבלבלתם קצת, חבר'ה- פה אנחנו לא הקורבנות שחודרים אליהם בלי רשות, אלא האונסים. ככה נראה הפרצוף שלנו. חושך לגויים.
סליחה ?
את רומזת שהממסד הישראלי קורא ומביא בפועל מהגרי עבודה מאפריקה לישראל?
יש לך גם הוכחות בפועל לטענה כזו?
(מעבר לטענה מסוג
מה, נראה לכם שאתם ואני כותבים פה באינטרנט על משהו שהמוסדות הנבחרים לא יודעים עליו?
)

וחוץ מזה אני מבין מכך שאת נגד כניסת מהגרי עבודה לישראל בכלל !!! (שהרי כאן "אונסים" אותם).
ולכן את קוראת לממסד לפעול בנימרצות כדי להפסיק את התופעה הנלוזה.
עפרה_שחר*

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

אני שמחה שיש פה את הדיון הזה.
עפרה_שחר*

שליחה על ידי עפרה_שחר* »

אני שומעת ברגשות מעורבים בחדשות שסוגרים את הגבול. אני תוהה כמה זה אפשרי טכנית ומתי זה יקרה. מפריעות לי התבטאויות גזעניות בעיניין הזה, כי האוזניים שלי רגישות. ברור לי שאי אפשר ממש לקלוט אותם פה בצורה מתאימה ומצד שני- לאן ילכו? האם יש איזו ארץ שתעשה עכשיו מחווה הומניטרית ותאפשר לפחות לחלק מהם מקום לשהות בו עד יעבור זעם? ברור שהמצב בארצם הוא בלתי נסבל. איפה כל הועידות הבינלאומיות שדואגות לאנשים שזקוקים להן? מה, רק לי אכפת?
טליה_אלמתן*

30% מקרב המסתננים הינם נשאי איידס.
10% הינם נשאי שחפת.
רק 5% מקרב המסתננים מגיעים מדרפור (ורק לגביהם המלצת האו"ם היא שלא לגרשם).
כתבה מערוץ 2
פלוני_אלמונית*

_30% מקרב המסתננים הינם נשאי איידס.
10% הינם נשאי שחפת._

הדבר השחור- המגפה הביאה גם להגברת שנאת היהודים: במהלך השנים 1347-1348 נפוצה שמועה שיהודים מרעילים את בארות המים והם הגורמים לפרוץ מגפת הדבר, במטרה להשמיד את העולם הנוצרי.
פלוני_אלמונית*

מה זה בדיוק מהגרי עבודה? אחרי העבודה הם חוזרים הביתה? יש מהגרים שלא באים לעבוד להרוויח ולהתפרנס במקום ההגירה? אם לא מסתננים, אז למה לא לקרוא להם מהגרים בלתי חוקיים?
באמת. זה לא קינטור.
טליה_אלמתן*

כן היו כל מיני שמועות על היהודים. זה נקרא "עלילת דם".
כמובן היום יש בדיקות לכל הדברים האלה.
(ועדיין יש עלילות דם, אבל זה נושא אחר)
פלוני_אלמונית*

רב גונדר בכיר שמנהל כלא בשרות בתי הסוהר הישראלי יכניס אסיר אחד עם איידס שהגיע מאריטריאה אליו לכלא?
מה זה דף בדיחות פה?
אתם מבינים מה גודל הסיכון פה? לטבחים, למנקים, לאסירים היהודיים שמתפללים כל יום ולאסירים היהודיים שרצחו, אנסו, שרפו ושיקרו? ולבני משפחותיהם שאיתם מותר להם להתייחד?
אתם מבינים כמה סוהרים זה מסכן?
אין מצב שיש להם איידס.
המחלה היא בתוכנו!
פלוני_אלמונית*

ועדיין יש עלילות דם, אבל זה נושא אחר)
שכחתי שעלילות דם הן רק כנגד יהודים וכל טענות היהודים הינם אמת לאמיתה.

הם בלי חוקיים כיוון שהמדינה לא מתירה את כניסתם.
במהלך השנים 2008-9 הוכרו שני אנשים כפליטים!!
פלוני_אלמונית*

אין מצב שיש להם איידס.
מה פתאום איידס? בטח שאין מצב!
הם גם בכלל לא שחורים. זו סתם עלילה. (לא עלילת דם, כי עלילת דם זה רק נגד יהודים).
פלוני_אלמונית*

הם בלתי חוקיים כיוון שהמדינה לא מתירה את כניסתם.
נו נו נו מדינת ישראל. מה זה? באים אורחים ולא נותנים להם להיכנס?
פלוני_אלמונית*

נו נו נו מדינת ישראל. מה זה? באים אורחים ולא נותנים להם להיכנס?

גם הצדיק הנסתר "סגן שר החוץ" אמר שלא ניתן להחזיר אותם לאריתריה, אבל עדין מדינת ישראל הכירה רק בשני אנשים כפליטים, כיוון שאת שאר המקירים היא לא בחנה.
פלוני_אלמונית*

גם הצדיק הנסתר "סגן שר החוץ"
על זה נאמר - גם כן צדיק.
הוא בכלל חושב מתוך הקופסה. סליחה, מתוך הארגז. (ארגז הכלים שלו).
טליה_אלמתן*

פט קונדל - אתאיסט מוצהר וקומיקאי בריטי לשעבר - מספר על ההשפעה של ההגירה המוסלמית על שוודיה.
בואו ונלמד מנסיונה של שוודיה.
עדי_ל*
הצטרפות: 06 ספטמבר 2004, 01:58
דף אישי: הדף האישי של עדי_ל*

שליחה על ידי עדי_ל* »

טליה,
מה העיניין?
אולי יש למחוק דעות כמו שלך שמובעות גם כאן למעלה ...
אבל נוהגים בך בכבוד ובסבלנות יחסית .
בדף זה נכתבו (גם) דברים חשובים על מעמד הפליטים בארצות מוצאם ועוד.
לא למחיקה.
טליה_אלמתן*

תודה עדי ל
נערך דיון בככר השוק והוחלט פה אחד למחוק את הדפים הפוליטיים מהאתר.
שמחתי על הקול האחיד ורצתי לבצע.
אני מרגישה שהדיון אודות מדיניות המדינה בנוגע למהגרים הוא פוליטי, ועל כן אין מקומו באתר (גם אם חשוב מאוד ומעניין מאוד בשבילי).
מה עושים?
עוד_פלונית*
הצטרפות: 11 אוגוסט 2003, 18:53

שליחה על ידי עוד_פלונית* »

מה עושים?
נמנעים מלהכנס לוויכוחים פוליטיים בדף.
ומי שלא יכולה - אפשר גם פשוט לא להכנס.
ממש לא דף למחיקה.
טליה_אלמתן*

מקובל עלי, רק שיחזירו גם את הדף הפוליטי הימין בתקשורת הישראלית.
טול_טול*

שליחה על ידי טול_טול* »

נערך דיון בככר השוק והוחלט פה אחד למחוק את הדפים הפוליטיים מהאתר.

לא מנהלים דיונים ב ככר השוק, זה ממש לא המקום לקבל בו החלטות.

ולא כל נושא שלא מסכימים בו הוא פוליטי, או אולי בעצם הכל פוליטי, כי כבר נאמר שהאישי הוא פוליטי.

ולכבוד פסח אני מקשרת שוב לשיר Ur]ממצרים En4[/po] של עלמה זוהר, בתקופה הזאת של השנה עם כל הדיבורים על חג החירות אני נעשית קצת יותר רגישה בנושא.
אבישג_א*
הצטרפות: 25 נובמבר 2006, 22:44
דף אישי: הדף האישי של אבישג_א*

שליחה על ידי אבישג_א* »

עדי ל כותבת לללו
_ההגדרה שלך "נפתח לבקשתך" עדיין צורמת לי. הדף והתכנים מאוד מעציבים (כן, גם מחליאים)
וכמובן שלא התאים לי שתכנים מהסוג הזה יוכנסו לדף תמיכה בפליטים שנפתח על ידי בזמנו.
אבל גם כדף בפני עצמו, זה בעיני לא לעיניין וזה שהוא נפתח ככזה לא הופך אותו לפחות נורא._

ללו עונה לה
_לגבי המחאה - לדעתי אפשר ורצוי למלא את הדף הזה בקולות מחאה (אישית, אני לא מוחה על כל תכניו, רק על חלקם).
לגבי המחיקה - תשמעי, אי-אפשר למחוק דעות של אחרים. למחוק דף אפשר, אבל אז הדעות יצוצו במקומות אחרים.
טוב, נו, נראה לי שלא נגיע להסכמה בנושא הזה._

עדי ל כותבת ב כיכר השוק
טליה,
אין גזירה שוה לכל הדפים כי הם אינם שווים.
את נוקטת כאן בדרכים אלימות ופסולות ואת מרשה לעמצך לעשות זאת משום שבמשך שנים קבלת כאן לגיטימציה לכך.
אני מבינה שקשה לאנשים לפעול בסיטואציה הזו מולך משום שאת חלק בלתי נפרד מקהילת האתר ופעילה כאן מאוד.
אבל, אני חושבת שיש להפריד בין התנהלות לגיטימית באתר לזו שאינה כזו.
זה תפקיד מנהלי האתר ואני מצפה מהם לנהוג בהתאם למהלכייך ולא לאפשר כאן התנהלות שהיא סוג של "תג מחיר".

מעניין מי כאן מפעיל אלימות וסותם פיות
טול_טול*

שליחה על ידי טול_טול* »

הדף הזה נשאר תקוע בראש שלי כל היום,
וכיוון שגם הדג נחש היו שם הרבה היום,
אז הנה עוד קישור, מערבולת של חול

שיהיה לכל באי עולם חג חירות שמח ובשנה הבאה חירות מלאה.
טליה_אלמתן*

40% ממקרי הפשע בת"א: פליטים ומסתננים
חדשות 2
מישי*
הצטרפות: 11 דצמבר 2003, 23:50

שליחה על ידי מישי* »

40% ממקרי הפשע בת"א: פליטים ומסתננים
לא מפתיע.
הם מגיעים הנה, הממסד מתעלם מהם וזורק אותם בערים ובריכוזי אוכלוסיה,
בלי לנסות לדאוג להם - להגירה למקום אחר / לאפשרויות פרנסה וקיום / לעזרה בהשתלבות או בחזרה לחיים, כאן או במקום אחר.
מה בדיוק צפוי שיקרה עם אנשים נואשים שמתייחסים אליהם כשקופים?
לא_מתפלאה*
הצטרפות: 02 מאי 2012, 22:32

שליחה על ידי לא_מתפלאה* »

לא מפליא שטליה בחרה , גם לכאן, להביא לינק. ככה. בשביל הקטע. כאילו אחרים לא קוראים בכלי התקשורת השונים. אז היא מבקשת להאיר את עינינו וגם להאביס אותנו במידע מוטה ומסית.
רישעות וערלות לב. מזל שיש מספיק אנשים שיודעים שכלי התקשורת נוטים לכתוב מידע לא מדוייק וגם שאם יש פשע של מבקשי מקלט (ויש) , מעבר לכך שהוא לא באחוזים גבוהים כפי שפורסם, יש לו סיבה.
יש מי שאשם ומביא עלינו את המצב הזה.יש מי שרוצה לא לעזור להם להתקיים בכבוד, בדיוק כמו עם הפלשתינאים שכניה השקופים של טליה.
לא_מתפלאה*

לינק על הצתת דירות של פליטים וגן ילדים ובו ילדים מגיל 0-6 הבאת לכאן? טליה?
טליה_אלמתן*

לינק על הצתת דירות של פליטים וגן ילדים ובו ילדים מגיל 0-6 הבאת לכאן? טליה?
הארוע בעקבות אונס של נערה, שגם לאחריו לא נעשה דבר. אם כל כך מסוכן להם שם בדרום ת"א שיעברו לצפןם ת"א נראה כמה נערות צפוניות יאנסו לפני שמישהו יעשה משהו. שפ לא יהיה צורך בבקבוקי תבערה "גזעניים".
לא_מתפלאה*

את מרושעת. ניסיון אונס היה בבית שמש אתמול. לא של פליטים. ובכל יום יש כאלו בכל הארץ. לא של פליטים. אז את כותבת כאן מילות ארס. כרגיל.
טליה_אלמתן*

הנה מה שארע (וזה ממש לא כאילו שלא היו בעיות עם הפליטים עד התקיפה החמורה הזו):
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/362/ ... =402&loc=1
ותביני שהמשטרה לא יכולה לעשות כלום. אין לנו כלים משפטיים להתמודד אפילו עם התוקף.
(המרגיעון: מותר לכעוס)
טליה_אלמתן*

אני מרושעת?
אז איך קוראים למי שזורק את הזבל שלו בחצר של מישהו אחר, ואז כועס עליו כשהוא מנסה להוציא את הזבל מהבית אל הרחוב? ואם לזבל גם יש קרוב לוודאי איידס והוא תקף מינית את החצר?
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

שליחה על ידי מיכל* »

יש בני אדם שהם זבל. אכן, אכן. איפה ביירון קייטי כשצריך אותה.
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

שליחה על ידי מיכל* »

והנה לינק לדו"ח של מרכז המחקר והמידע של הכנסת בנוגע לרמת הפשיעה אצל מהגרי העבודה, הפליטים, וכל אלה ש יש קרוב לוודאי איידס :
http://www.knesset.gov.il/mmm/data/pdf/m02625.pdf
אני לא להטוטנית לינקים ואפילו פרח אני לא יודעת לעשות כאן, אבל אני מקווה שאני אעבור מתוקה ושוחרת טוב לפחות כמו טליה.
טול_טול*

שליחה על ידי טול_טול* »

אוף, הדף הזה פשוט מזעזע, אני לא מצליחה להבין למה אני נכנסת אליו שוב ושוב, ועוד לפני שאני הולכת לישון (טוב, אחרי הדף הזה זה כנראה רק מנסה).

_אני מרושעת?
אז איך קוראים למי שזורק את הזבל שלו בחצר של מישהו אחר, ואז כועס עליו כשהוא מנסה להוציא את הזבל מהבית אל הרחוב? ואם לזבל גם יש קרוב לוודאי איידס והוא תקף מינית את החצר?_
טליה את עוצרת רגע לפני שאת כוותבת? תנסי לקרוא שוב את מה שכתבת, תנסי לדמיין עם אחר, מקום אחר, סיטואציה דומה, עדיין נשמע לך הגיוני?
את אוהבת קישורים, אז הנה עוד אחד, כשבאירופה החלו להצית בתי מהגרים עד עכשיו כמה מאות הרוגים בגרמניה, עדיין נשמע מוצדק והגיוני? כי את יודעת, גם שם הם לוקחים את מקומות העבודה, מביאים פשע ולכלוך.
לא_מתפלאה*

טול טול
בשבילך, ששנתך תהיה טובה יותר. יש אנשים טובים

http://www.youtube.com/watch?v=[po]2h 6a1YLO3Q[/po]
"מרק לוינסקי" בטקס הדלקת משואות אלטרנטיבי ממש לפני שבוע.
טול_טול*

שליחה על ידי טול_טול* »

ובאירופה כשקורה מקרה כזה יש הפגנות ענק ובראשן עומדים ראשי המדינה וראשי הקהילות הדתיות השונות, כנגד הגזענות והאלימות.
אצלינו התגובה לבקבוקי התבערה היא דממה המצד המנהיגים והפגנות כנגד הפליטים.
כמו שנאמר "אור לגויים".
לא_מתפלאה*

בואי לגינת לוינסקי, טליה. אולי יפתח לך הלב שנאטם אי שם.
לא, לא יתקפו אותך מינית, לא נושאי איידס ולא שחורים מפחידים בחשכת הערב היורד, גם לא יזרקו עליך בקבוק תבערה.
רק תראי תורים של אנשים עומדים בסדר ובשקט מופתי, מצפים לקערת אורז . למנת האוכל היומית שלהם.
לראות את זה ולמות מבושה, מכאב. אם יש לך לב (ולא רק יהודי)
רק צריך להיות בן אדם, כזה שלא מסית כך נגד אוכלוסיה שלמה ומאשימם באונס נערות ובהפצת מחלות.
בת_אדם*
הצטרפות: 14 יוני 2005, 09:23

שליחה על ידי בת_אדם* »

באמת נשבר הלב - על אנשים שעקרו מהקהילה ומהמשפחה שלהם, בתקוות שוא לחיים טובים יותר.
שילמו את כל חסכונות המשפחה למתווכים ועברו דרך נוראית, רק בשביל להגיע למקום לא להם, בו אין להם שום סיכוי לחיים טובים יותר.
הלוואי שכל מחלקי האורז ומבדרי הילדים היו פועלים על מנת לעזור באמת לאותם אנשים לשפר את חייהם - ויש דרך אחת כזו - לחזור הביתה.
נמאסת*
הצטרפות: 21 יולי 2008, 22:51

שליחה על ידי נמאסת* »

אז איך קוראים למי שזורק את הזבל שלו בחצר של מישהו אחר, ואז כועס עליו כשהוא מנסה להוציא את הזבל מהבית אל הרחוב? ואם לזבל גם יש קרוב לוודאי איידס והוא תקף מינית את החצר?
אז איך קוראים למישהי שמתעקשת להתנחל באתר של חינוך ביתי ולזרוק את הזבל האידיאולוגי שלה באתר ואז כועסת כשמנסים להסביר לה שהזבל הפוליטי שלה לא שייך לכאן ואם לזורעת הארס קוראים טלית שכולה תכלת והיא כולה טינופת צופים?
זה כבר לא רק פשיזם בדף אחד, עכשיו היא יורה לכל הכוונים.
טליה_אלמתן*

טליה את עוצרת רגע לפני שאת כוותבת? תנסי לקרוא שוב את מה שכתבת, תנסי לדמיין עם אחר, מקום אחר, סיטואציה דומה, עדיין נשמע לך הגיוני?
יפה טול טול. אולי תנסי גם לשאול את מי שקראה לי מרושעת.
סליחה, שכחתי. רק מתנחלים צריכים להיות נחמדים ונעימים כל היום. או שזה היה בעצם שלכולם מותר להיות לא נחמדים אבל רק אם זה כלפי מתנחלים? אני כזו מבולבלת!

כן, יש יותר פשיעה בקרב מהגרי העבודה (וזה רק טבעי). יש גם יותר איידס.
מה תורמת לחייכם ההתעלמות מהמציאות?
איפה ביירון קייטי כשצריך אותה.

עוד כמה קריאות השכמה:
ערבים עושים יותר עבירות תנועה.
יותר ילדים ערבים נדרסים ברוורס ע"י נהגים ערבים.
באחוזים גבוהים בצורה יוצאת דופן, הילדים הללו נושאים נכויות ומומים כאלה ואחרים
ששששש......
ברית מילה כן כואבת לתינוקות;
ברית מילה הינה התערבות כירורגית מיותרת מבחינה פזיולוגית, ומסוכנת;
תחליפי חלב הם פשרה עצומה לעומת הנקה;
שששששש......

אסור לומר

יש כאן בעיה, אבל היא לא שלכם - כמה נח! כמה קל לא לדבר על הבעיות, כל עוד מישהו אחר צריך להתמודד איתם! כמה שאתם יפים וצודקים!
מישי*

שליחה על ידי מישי* »

שוב, זה שיש בעיה - על זה אין ויכוח.
מה מקור הבעיה לדעתך? גנטי?
כי לדעתי המקור הוא בחינוך, בחלוקה בלתי שוויונית ובלתי הוגנת של משאבים.
המשאבים האלה הם בעיקר כלכליים אבל הם משפיעים על התרבות, החינוך, התשתיות, התסכול בקרב הקהילות ועוד ועוד ועוד.

כשאת משווה אדם ממוצא מסוים לזבל בנשימה אחת עם העובדה שהוא "מפיץ מחלות" את עושה כמה עוולות גם יחד:
א. את מציגה את העובדות באופן דמגוגי מהסוג הגרוע ביותר (יוצרת השוואה בין קבוצה מסוימת לבין דבר נחות, מסריח ודוחה, שמעורר רתיעה אינטואיטיבית. מאד מאד דומה להשוואת יהודים לג'וקים ולסרטן).
בכך את מייצרת תעמולה רוויית שנאה, שגם אם היא מבוססת על העובדות היא בוחרת לנופף בהן ולהציג אותן באופן מניפולטיבי במיוחד.
ב. את מתעלמת מן הדבר החשוב ביותר: אחריות. פתרונות.
יש כאן אוכלוסיה ענייה, נחשלת, סובלת.
היא כבר כאן.
אם לא מגרשים אותה - מה יש לעשות בה?
ואם כן מגרשים אותה - מה כדאי לעשות בה עד הגירוש?
אם יש בקרבם הרבה חולי איידס, האם לא רצוי וראוי שהם יאותרו, יטופלו, או לפחות יקבלו הסברה נאותה בסיסית וכמה קונדומים?
האם את באמת לא רואה את האחריות של מי שקודם מכניס אותם, אחר כך מתעלם מהם ובכך נותן במה להתפשטות כל הבעייתיות הכרוכה בהימצאותם כאן, ולבסוף מאשים אותם במצב ומלבה את השנאה כלפיהם.

והאם את באמת לא רואה את ההקבלה המצמררת לתקופות אפלות בהיסטוריה?
תקופות שבהן הסיתו באלימות וללא לאות נגד יהודים, אפילו שבמקרים רבים מצבם של היהודים היה טוב יותר וקל יותר ממצבם של הפליטים הללו?
טול_טול*

שליחה על ידי טול_טול* »

יפה טול טול. אולי תנסי גם לשאול את מי שקראה לי מרושעת.
יש הבדל מבחינתי בין לקרוא למישהי מרושעת, שזה הצמדת תכונת אופי של בני אדם לבן אדם ספציפי, אפשר לדון האם התכונה הזו אכן מתאימה לך או לא, אבל זה עדיין מאוד רחוק מבחינתי מלהתייחס לבני אדם בתור אובייקט: זבל. מי שכינה אותך במילה לא יפה, עדיין לא הפך אותך ללא אנושית, והייתה התייחסות אליך כבת אדם ספציפית ולמילים ספציפיות שכתבת (אני לא הייתי מגדירה אותך כמרושעת, אלא רק את המשפט שכתבת כמרושע), את עשית הכללה לקבוצה ספציפית של בני אדם והפכת אותם ללא בני אדם. עם בני אדם אולי רבים, אבל זבל פשוט זורקים או שורפים והקונוטציה של דברייך פשוט זעזעה אותי.
טול_טול*

שליחה על ידי טול_טול* »

התגובה של בת אדם מראה שאפשר לרצות שכל המהגרים לא יהיו פה ועדיין להישאר אנושי ולראות בהם בני אדם לא זבל.
ללו*
הצטרפות: 11 ינואר 2011, 09:59

שליחה על ידי ללו* »

שאפשר לרצות שכל המהגרים לא יהיו פה ועדיין להישאר אנושי ולראות בהם בני אדם לא זבל
|Y|
טליה_אלמתן*

טול טול את יכולה לספר לעצמך סיפורים עד מחרתיים, כדי להרגיע את עצמך שאת לא נוהגת איפה ואיפה, שאת לא עיוורת לאלימות כלפי סוג חד מסוים של אנשים, אבל את בדיוק זה.
אבל אני יודעת להגן על עצמי יפה, ולא לקחת ללב אלימות מילולית (במיודח ממישהו שאני לא מכירה - שתי נקודות לך וכל הכבוד שאת כן משתמשת בכינוי שלך, אגב. באמת. תודה אמיתית @}).

מה מקור הבעיה לדעתך? גנטי?
עשית מעשה לא יפה. שמת בפי מילים מכוערות. אנשים עלולים לשכוח שלא אני אמרתי את זה, ולייחס לי את ההתבטאות הזו.
ובכל זאת - מקור הבעיה היא שיש המון אנשים במצב מאוד קשה.

כשאת משווה אדם ממוצא מסוים לזבל
ועכשיו עשית מעשה עיתונאי: הוצאת מילים מהקשרן. שוב לא יפה בעיני.
הבעיה היא הזבל, ולא האנשים.
עם זאת, אתן לך את הספק, שאולי באמת לא הבנת. ועל כך אני מצטערת - שיותר הגיוני שתייחסי לי את האמירה המכוערת יותר. :-\

והאם את באמת לא רואה את ההקבלה המצמררת לתקופות אפלות בהיסטוריה?
באיזה אופן ההקבהלה? באמת אני לא רואה.
(ובכל זאת, חוק גודווין . כל אדם שמשתתף בדיונים ברשת פשוט חייב לקרוא :-))
נגה*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 01:01

שליחה על ידי נגה* »

אבל טליה, בחייך, רובנו המוחץ פה בארץ בני מהגרים..
טליה_אלמתן*

אבל טליה, בחייך, רובנו המוחץ פה בארץ בני מהגרים..
אני לא רואה כך את הדברים.
אנחנו עם ששב לארצו.
ומעבר לזה, שאנחנו הפרחנו את הארץ הזו. אין שום מקום בעולם שעשה כזו דרך ארוכה בכזה זמן קצר. גם אם לא תחשיבי לנו את זכות האבות, לא תוכלי להתעלם מזכות החזקה.
טליה_אלמתן*

אינטו איציה יש לי 3 מילים בשבילך:
הקרן לישראל חלשה :-\
מיקה*
הצטרפות: 02 יולי 2004, 07:36

שליחה על ידי מיקה* »

אינטו איציה,
תודה. מתאר את המצב במדויק. כול כך עצוב לשסות אוכלוסיה חלשה אחת באחרת.
טליה_אלמתן*

"גם אותי הסיפור של רומן מרגש, סיפרה לי השבוע ורדי, משכונת קרית שלום. אני בעד השארת רומן עד סוף הלימודים. לא לנצח. ביקשתי מהחברים שלי לבוא לדרום העיר. אין להם מושג מה קורה שם. הצעתי לכל מי שחתם על העצומה להשתתף בפעולות להורדת הפשע. הם עיקמו את הפרצוף והלכו. אכפת להם רק לחתום ולהיראות יפים. החיים שלי, מקוננת התלמידה, השתנו בשנים האחרונות. הגינות הציבוריות מחוץ לתחום. הן בשליטת המסתננים. הליכה פשוטה ברגל, עד לאוטובוס שמגיע לביה"ס, הפכה למשימה מאובטחת. ההטרדות הפכו לעניין של שגרה. השבוע הגיעה ורדי לכנס של תושבי הדרום במרכז הקהילתי בשכנות שפירא.... גם אנרכיסטים או רדיקלים חופשיים אחרים הסתננו למקום, על תקן של תושבי שכונה, אמיתיים ומתחזים. האסיפה פוצצה. ורדי הייתה היחידה שהספיקה לומר דברי טעם סדורים ורהוטים. לא שנאה. לא גזענות. רק ביקורת על המחדל המתמשך, שהופך את התושבים לקורבנות. האחווה האוניברסלית של פעילי הזכויות נעצרת כשמדובר בתושבי השכונות החלשות....
למען הסר ספקות, אין שום צורך "לגרש". יש צורך, ראשית, לעצור את ההסתננות ההמונית, שמופעלת על ידי תעשיית ג'יהאד ופשע. כבר לפני שנים היה צה"ל צריך למנוע את ההפקרות של גבול פתוח, שדרבנה עשרות אלפים לזרום לישראל.... ושנית, יש לבצע החזרה הומנית. אלה שנמצאים כאן צריכים לקבל היתרי עבודה, תוך ניכוי אחוז משמעותי משכרם, שיוחזר להם עם העזיבה... ישראל גם יכולה וצריכה להעניק מקלט למספר מסוים של פליטים, בהתאם לנורמות הבינלאומיות ובאופן יחסי לגודלה."

בן-דרור ימיני באנרג'י encr]כל מילה id[/po]=f2b4c1b55be76d1e6d7b777256ea0370&id=3646 (החלק האחרון של הטור נוגע למהגרים)
שירה*
הצטרפות: 16 יולי 2001, 22:53

שליחה על ידי שירה* »

כבר לפני שנים היה צה"ל צריך למנוע את ההפקרות של גבול פתוח, שדרבנה עשרות אלפים לזרום לישראל
לא ולא. זה התפקיד של מג"ב. לצה"ל תפקידים אחרים לגמרי. בכל אופן, ככה זה אמור להיות במדינה נורמלית אבל שלנו לא נורמלית. מתקשה להבין איך משפטן יכול בכלל לכתוב דבר כזה.

אלה שנמצאים כאן צריכים לקבל היתרי עבודה, תוך ניכוי אחוז משמעותי משכרם, שיוחזר להם עם העזיבה...
בהינתן שגם כך אלה שעובדים מנוצלים עד עפר, ניכוי משכרם ישאיר אותם כנראה במינוס. זה לא רעיון טוב בכלל. שוב, הצעה לא חוקית. האיש אמור להיות משפטן אבל שלטון החוק נעצר אצלו מול הפליטים. אסור לנקות מהשכר לגנבים ממקום העבודה אז למה לפליטים מותר? כי זה מכשיר נוח שאיש לא ימחה עליו?

בתור מי שהיתה שם כבר כמה פעמים במרק לוינסקי, ולבה עמוק עם הפליטים, אני יכולה לומר שלא הייתי מתחלפת בחיים עם תושבי שכונות הדרום. כשאני חוזרת לביתי בתל אביב, רחוק משם, אני נושמת לרווחה. יש שם קבוצה ענקית, אבל ממש ענקית, משועממת מאוד, אפס תעסוקה ועניין, ובלי גרוש על התחת. כמה טוב יכול לצאת מזה?
אף אחד לא רוצה לחיות בסמיכות לאנשים שמצוקה כזו. מהתרחשות כזו נולד הביטוי "עניי עירך קודמים". כי טיפוח עניי עירך משרת קודם כל אותך. אבל במקרה הזה, לא משנה כמה מרק אחלק, וכמה אהבה אתן לאנשים הללו, הבעיה הזו לא תיפטר ככה. נדרשת התערבות ממוסדת וזו איננה מגיעה.

אני חושבת שלבי יכול להיות גם עם הפליטים וגם עם תושבי השכונות. במילים של בן דרור ימיני אין את החלק הראשון. הלב שלו רק במקום אחד, כאילו שזה עולה כסף לחוש אמפטיה גם אל הצד השני.
טול_טול*

שליחה על ידי טול_טול* »

טליה,
את מגיבה אלי ואל אחרים באותה תגובה, משפט ממני ומשפט מאחרים, מה שבאמת גורם להוצאה מההקשר של הדברים. למי שלא עקב מאוד באדיקות נראה כאילו כל הציטוטים והתגובות שלך הן אלי בעוד שרק הפסקה הראשונה מתייחסת לדברים שאני כתבתי. שאר הפסקאות מצטטים את מישי.

את יכולה לספר לעצמך סיפורים עד מחרתיים, כדי להרגיע את עצמך שאת לא נוהגת איפה ואיפה, שאת לא עיוורת לאלימות כלפי סוג חד מסוים של אנשים, אבל את בדיוק זה.
אני לא יודעת מאיפה את מביאה את זה, זו פעם ראשונה שאני מגיבה באתר על דברים שאת כתבת, בעבר הגבתי בדף הזה (ולא באף דף פוליטי אחר באתר), אבל לא באופן אישי לדברים שכתבת. גם כאן הגבתי באופן אישי אליך ולא בהכללה לקבוצה של אנשים שאת אולי משתייכת אליהם, גם התגובות של אחרים בדף היו אליך אישית ולא לקבוצה.

_כשאת משווה אדם ממוצא מסוים לזבל
ועכשיו עשית מעשה עיתונאי: הוצאת מילים מהקשרן. שוב לא יפה בעיני.
עם זאת, אתן לך את הספק, שאולי באמת לא הבנת. ועל כך אני מצטערת - שיותר הגיוני שתייחסי לי את האמירה המכוערת יותר._
אני אשמח אם תצליחי להסביר אחרת את המשפט שלך: אז איך קוראים למי שזורק את הזבל שלו בחצר של מישהו אחר, ואז כועס עליו כשהוא מנסה להוציא את הזבל מהבית אל הרחוב? ואם לזבל גם יש קרוב לוודאי איידס והוא תקף מינית את החצר?_ כי אני לא הצלחתי להבין אותו בשום דרך אחרת, לכן גם שאלתי: _טליה את עוצרת רגע לפני שאת כותבת? , כי קיוויתי שזה רק נפלט לך ולא באמת התכוונת לזה כמו שזה יצא.
טליה_אלמתן*

שירה
לא ולא. זה התפקיד של מג"ב.
וואלה, צודקת!
בתור מי שהיתה שם כבר כמה פעמים במרק לוינסקי, ולבה עמוק עם הפליטים, אני יכולה לומר שלא הייתי מתחלפת בחיים עם תושבי שכונות הדרום.
תודה על דבריך הכנים.

טול טול
למי שלא עקב מאוד באדיקות נראה כאילו כל הציטוטים והתגובות שלך הן אלי בעוד שרק הפסקה הראשונה מתייחסת לדברים שאני כתבתי.
את צודקת. "החיפזון מן השטן" - אקפיד יותר!
מתנצלת מעומק הלב על הטעות בייחוס הדברים, שלא אחזור עליה, כדי שלא להשריש אותה. נראה שמי שבוחרת להסתתר מאחורי כינוי אלמוני יודעת מה שהיא עושה, שכן שכחתי את הכינוי שלה וזכרתי את שלך, ועל כן ייחסתי לך את צורת הדיון הקלוקלת שלה :-( מבקשת סליחה על הטעות שלי.
("החיפזון מן השטן" תופס גם לגבי הניסוח של משל הזבל, כמובן...)
מישי*

שליחה על ידי מישי* »

האם הזבל באנלוגיה הזו הוא לא זר/מסתנן/פליט שגם חולה באיידס?
כי אחרת באמת לא הבנתי מה את אומרת ואודה לך אם תנסחי מחדש.
עשית אנלוגיה מאוד ברורה למיטב הבנתי
טליה_אלמתן*

קיימת בעיה של אוכלוסיה חלשה, מכל הבחינות (גם פיזיולוגית), והבעיה הזו מוטלת לפתחה של החלק בחברה הישראלית שהוא הכי חלש ממילא.
מישי*

שליחה על ידי מישי* »

לא השבת לשאלתי - האם הבנו לא נכון את האנלוגיה שבה את משווה את אותה אוכלוסיה חלשה לזבל?
מישי*

שליחה על ידי מישי* »

קיימת בעיה של אוכלוסיה חלשה, מכל הבחינות (גם פיזיולוגית), והבעיה הזו מוטלת לפתחה של החלק בחברה הישראלית שהוא הכי חלש ממילא.
נכון. זו טענתי בדיוק.
מי אחראי למצב האבסורדי הזה, שבו החלקים הכי חלשים של החברה גם מנוצלים וגם משוסים זה בזה מרוב יאוש ותסכול?
מי שאמור לטפל בעניינים ולא עושה זאת.
השלטון, שלא נוקט שום עמדה או פעולה לעשות משהו עם האוכלוסיה החלשה שנכנסת לארץ.
השאלה מה את חושבת שזה נותן, להטיל את מלוא האחריות על אותם חלשיפ שאין בכוחם לעזור לעצמם?
ומה זה נותן להסית כנגדם ולהשוות אותם לזבל, על כל המשתמע מכך?
???*
הצטרפות: 18 יולי 2004, 14:36
דף אישי: הדף האישי של ???*

שליחה על ידי ???* »

???*
הצטרפות: 18 יולי 2004, 14:36
דף אישי: הדף האישי של ???*

שליחה על ידי ???* »

באמת איך קוראים למישהו הזה שבסך הכל זורק את
הזבל שלו
בחצר של מישהו אחר?
ומי זה או מה זה ה-

זבל
הזה?
נעמי*
הצטרפות: 09 ספטמבר 2002, 20:19

שליחה על ידי נעמי* »

טליה, אשאל אותך ישירות: האם במילה זבל התכוונת לפליטים, או מסתננים או מהגרי עבודה? או שהתכוונת למישהו אחר?

< ולא, אני לא טרול>
פלוני_אלמונית*

טליה, אשאל אותך ישירות:
מה יש כאן לשאול? זה ברור. פליטים, מסתננים ובכלל בני אדם לא אונסים ואין להם איידס. רק לזבל יש איידס, והוא תוקף מינית.
נעמי*

שליחה על ידי נעמי* »

מה יש כאן לשאול?
פלוני אלמונית, אולי לך זה ברור. אני רוצה לקרוא את התשובה של טליה אלמתן לשאלה הישירה שלי:
האם במילה זבל התכוונת לפליטים? מסתננים? מהגרי עבודה? או שהתכוונת למישהו אחר?
פלוני_אלמונית*

לכל מי שפספס, חובה לראות באינטרנט באולפן שישי של חדשות ערוץ 2 כתבה על המסתננים. בתוך הכתבה היה קטע שלא ניתנה לו תשומת לב מספקת. הופיע שייך מזוקן, אולי סוכן החיזבללה, אולי סוכן האחים המוסלמים, ואולי סתם מטיף מוסלמי עצמאי. הוא לא התבייש להתריס במפורש - זו לא הארץ שלכם. זו לא הארץ של היהודים. זו הארץ של אלוהים (אללה), ולכן הארץ שלו.
טליה_אלמתן*

האם במילה זבל התכוונת לפליטים? מסתננים? מהגרי עבודה? או שהתכוונת למישהו אחר?
אמרתי וחזרתי ואמרתי (כנראה לא מספיק בברור):
התכוונתי לבעיה . הבעיה של מאות אלפי אנשים חלשים (גם פיזית), שאין להם עבודה ואין להם כסף, שהמדינה הישראלית לא מספיק חזקה כדי לטפל בהמונים שהם, ועל כן הם חווים קושי נפשי רב, ומצבים קיומיים לא פשוטים.
כל זה בחצר האחורית של מדינת ישראל, כמובן, ולא ברמת אביב ג', כמובן, חלילה....

(הנה עוד 3 פעמים שניסיתי לומר את זה, אבל לא הובנתי. מקווה שכעת פירטתי והבהרתי כמו שצריך
המשל התייחס לבעיה , ולא לאנשים.
קיימת בעיה של אוכלוסיה חלשה, מכל הבחינות (גם פיזיולוגית), והבעיה הזו מוטלת לפתחה של החלק בחברה הישראלית שהוא הכי חלש ממילא.)
פלוני_אלמונית*

זה אפילו לא אלגנטי מעט ההסבר הזה על ההבחנה בין "הבעיה" לבין האנשים שהם הבעיה.
אבל זה טוב כי לפחות זה מעיד על הבנה שהדימוי של "זבל" אינו מתאים כאן - עדיף מאוחר מלעולם לא...
נעמי*

שליחה על ידי נעמי* »

כלומר זבל = בעיה?
נעמי*

שליחה על ידי נעמי* »

כלומר, האם התכוונת לטקסט הבא:

אז איך קוראים למי שזורק את הבעיה שלו בחצר של מישהו אחר, ואז כועס עליו כשהוא מנסה להוציא את הבעיה מהבית אל הרחוב? ואם לבעיה גם יש קרוב לוודאי איידס והוא תקף מינית את החצר?
טליה_אלמתן*

הדימוי של "זבל" אינו מתאים כאן
הדימוי של זבל הוא דווקא מושלם, מבחינתי.
הוא מתאים מאוד להמחיש כיצד אף אחד לא רוצה להתמודד עם הבעיה, כולם משתדלים שלא לראות, חוץ ממי שלא יכול להתעלם, כי הזבל מוטל לפתחו.
נעמי*

שליחה על ידי נעמי* »

הדימוי של זבל הוא דווקא מושלם, מבחינתי.

זבל=בעיה - כן?
ומהי הבעיה הזו? הרי אלה אנשים . נכון, הם פליטים/מהגרים/מסתננים/מהגרי עבודה.
אבל קודם כל, הם בני אדם.
שליחת תגובה

חזור אל “דיוני עריכות עם אופק”