מי הצליח להירפא בעזרת שינוי תזונה ואיזה

רוצה_לדעת*
הצטרפות: 29 ינואר 2006, 22:26

שליחה על ידי רוצה_לדעת* »

מבקשת לשמוע התנסויות שלכם.
כבר זמן רב מתלבטת מהי התזונה הנכונה. ובגלל תסמינים פיזיים מאוד מטרידים, ממש רוצה למצוא את דרך החיים הטובה, המרפאת והמשמרת בריאות.
כלומר, בתחומים אחרים יותר ברור לי מה טוב. אבל תזונה, עדיין לא הצלחתי לגלות מה טוב לגופי.

במיוחד, שיש שיטות שנראות ממש הפוכות. למשל, הגישה של 'רואו-פוד' שהיא נגד כל דבר מבושל וטוענת שהבישול הורס את מרכיבי המזון - אל מול המקרוביוטיקה, שטוענת שחשוב לאכול בעיקר מבושל ולא חי, כי לאוכל המבושל יש אנרגיה חמה שעוזרת לעיכול, ולאוכל החי אנרגיה קרה שמעכבת את העיכול.
בגדול שמעתי על אנשים שנרפאו מכל מיני מחלות בעזרת הרואו פוד. ולעומת זאת, על אנשים שנרפאו בעזרת מקרוביוטיקה.
וזה מאוד מבלבל. כי נראה שהשיטות הפוכות לחלוטין.

וכמובן שמעבר לשתי אלו, יש שיטות רבות נוספות.

על כן, אני רוצה לדעת, האם מישהו מכם שסבל מבעיות בריאותיות מסוימות, הצליח להירפא מהן ע"י שינוי תזונה (כאשר ברור לו ששינוי התזונה הוא זה שהביא את הריפוי). ואם כן, מהי התזונה הטובה אשר אימץ לעצמו.
אנא שתפו.

תודה. {@
איבי_כ*
הצטרפות: 09 יוני 2004, 09:07
דף אישי: הדף האישי של איבי_כ*

שליחה על ידי איבי_כ* »

שלום לרוצה,
אני נרפאתי (?) (סימני בצבוץ מחודש שאני מתעלמת מהם לאחרונה) -אבל בכל אופן הוטב מצבי עד כדי העלמות המחלה ב4 השנים האחרונות - ממחלת קרוהן. כתבתי על זה בדף מחלת קרוהן , אז אין צורך ממש לפרט. בגדול, תזונה בסגנון ההגיינה הטבעית, אבל גם מאוד מותאמת ספציפית למחלה שלי ולמצב בו הייתי. יש המון שיטות ולא בהכרח אחת נכונה והשניה לא, נראה לי שיותר כדאי לנסות מה שמדבר אליך כי חלק מהעניין זה אמון ויכולת להתחבר למה שאת עושה. דוקא בשבילי זה היה קצת מאבק (שעשה לי טוב - זאת כנראה הדרך שלי) ובסופו של דבר נשברתי ועברתי לריפוי אחר (הומאופתיה). אבל מצבי כבר היה טוב לאין שיעור מהמצב הראשוני ובכלל למדתי הרבה והחיים שלי השתנו בכל מיני תחומים בזכות השינוי התזונתי.
Mise*
הצטרפות: 11 דצמבר 2005, 17:43

שליחה על ידי Mise* »

יש המון דוגמאות. יצחק בן אורי, למשל, נרפא מדלקת פרקים קשה באמצעות תזונה נכונה. את יכולה לקרוא את ספריו או לשוחח עמו בטלפון.

אני נתקלת יום-יום בהמון מקרים של שינוי מצבים וריפוי באמצעות תזונה. בעקרון, תזונה לא נכונה היא מכשול גדול לריפוי.

לפני חודשיים פגשתי אמא שבנה בן השנתיים ורבע לא ישן בלילות. הם היו איתו אצל רופאים, במכון שינה וכו'.

בירור קצר על התזונה של הילד גילה מרכיבים לא תקינים . הורדנו שוקו, קקאו, שוקולד, כל המיצים כגון ספריגנים, קולות, תפוזינות וכו',
מוצרי קמח לבן ומיעוט במוצרי חלב. היום הילד ישן. כמה פשוט?

את יכולה לעשות ניסויים תזונתיים על עצמך, אין חכם כבעל נסיון. אני עשיתי צום לפני 10 שנים, של חמישה ימים, אבא שלי 40 יום,
אנחנו תמיד עוברים לצום פירות כשמתחילים סימפטומים כאלה ואחרים, או צום מים.
רוצה_לדעת*

תודה איבי, ו- Mise.

את יכולה לעשות ניסויים תזונתיים על עצמך
עשיתי המון ועדיין לא גיליתי מה הטוב עבורי.

ההתלבטות הכי גדולה שלי היא בין אוכל מבושל ללא מבושל, כפי שציינתי לעיל.
יש לי תחושה שמזון הכי טוב הוא בדיוק כפי שבא מהטבע, ללא בישול, וכפי שבעלי החיים אוכלים אותו. ומי שדוגל בכך אומר גם שזה המזון הכי קל לעיכול והכי מלא חומרים מזינים. אך יש שאומרים שדווקא המזון החי קשה יותר לעיכול ועדיף לאכול מבושל.
הגוף שלי עדיין לא גילה לי. לכן רציתי לשמוע מנסיונכם.

אולי יכולתי למקד יותר את התהיות בדף ששמו רואו פוד מול מקרוביוטיקה, או מזון חי מול מזון מבושל, אבל רציתי לקבל שיתופים שנוגעים לכל שינוי תזונה שהביא לשיפור, ולאו דווקא בקיצוניות של מזון חי מול מבושל.

בכל אופן, מה דעתכם בסוגיה הזאת (חי או מבושל)?
דליתוש_ב*
הצטרפות: 14 דצמבר 2004, 11:40
דף אישי: הדף האישי של דליתוש_ב*

שליחה על ידי דליתוש_ב* »

לדעתי (שום הכשרה או ידע מבוסס, רק הצעה):
להתחיל עם מבושל, לתת לגוף לנוח מכל הרעלים עם אוכל שכבר קצת עוכל. כשהוא נקי יחסית לעבור בהדרגה לאוכל חי, שנראה לי שאכן קשה יותר לעיכול בגוף חולה.
אני מאמינה שזה גם תלוי בסוג האוכל.

יש לי נסיון עם ריפוי אחרי שינוי תזונה, לא יודעת אם הוא מייצג.
היתה לי פריחה מגעילה על גב הידיים.
אצל הקונבנציונלי קיבלתי משחות סטרואידיות.ההומאופט הראשון נתן דיאטה דרקונית שלא עמדתי בה, המדקר המליץ להוריד חלב ומטוגנים. ההומאופתית השניה נתנה כדורים, אבל לא הספקתי לקחת כי קראתי את הספר "שביל הזהב לריפוי הטבעי" של שרה חמו. זנחתי את ההתעסקות בעניין ואת עצותיהם של בעלי מקצוע מגזימנים והתחלתי לאכול בבוקר פירות בצהריים סלט עם קוטג' ובערב מה שאני רוצה.

עבר ולא חזר:-)

היו גם מרכיבים נפשיים.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

שליחה על ידי ורד_לב* »

בתור מטפלת בתזונה, יכולה לומר לך שפגשתי לא מעט אנשים שתזונה נכונה ומתאימה שינתה את חייהם להפליא. אבל היי, זה המקצוע שלי, אז זו לא חוכמה :-)

בנימה אישית, חשוב להבין שכל אדם שונה מרעהו וכל גוף מתנהג אחרת. זה משתנה, אגב, גם בין עונות השנה ותקופות החיים.
יש מצבים בהם לגוף יהיה קל יותר לקבל יותר מזון חי (raw food) ויש מצבים בהם הוא יזדקק ליותר מזון מבושל ומחומם.
חשוב לפתח את הקשב הפנימי לגוף.
מאד עוזר ללמוד ולקרוא ולהתנסות ו...כן זה בהחלט יכול לקחת שנים עד שתגיעי לתחושה האמיתית של הגוף שלך וצרכיו.

אני לא חושבת שחייבים לעשות עבודה עם מטפל. זה יכול לעזור, אבל ממש לא הכרח.
אם יש בך את הרצון ללמוד מהמקום הזה, את תצליחי גם בכוחות עצמך- עם ספרים, אתרים, סדנאות, הרצאות, חוויות של אנשים והכי הרבה- עם ההתנסויות שלך!

ממליצה מאד על ספרי תזונה בגישה הסינית, כי הם מאד עוזרים לפתוח את הראש בנושא האנרגטי- חום, קור וכו' של מזונות, עונות השנה, צרכים תקופתיים וכו'.
יש ספר נפלא (ועב כרס) שנקרא healing with wholefoods ובעברית יש "אמנות הריפוי בתזונה הסינית"/ אורון אופק.

אם יש לך שאלות ספציפיות, את מאד מוזמנת {@
שיהיה בהצלחה ובכייף, כי זה כייף ללמוד להכיר את עצמך |עץ|
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

אולי יעזור לך:
צפריר שפרון ממליץ לשתות אך ורק מים במשך כמה חודשים (לא תה, לא קפה, לא קקאו, לא מיץ משום סוג, לא חלב, לא סודה, רק רק רק רק מים כשרוצים לשתות, בטמפרטורת החדר, רצוי), וטוען שמי שעושה את זה מתחיל לגלות איזו תזונה טובה לגוף שלו.

לי יצא ששתיתי רק מים במקרה לגמרי (המון זמן לפני שקראתי את המלצתו) וראיתי שבמקרה שלי הוא צדק. זה באמת גרם אצלי לאפקט כזה.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

תחשבי גם איזו דיאטה את מסוגלת לעשות.
לדוגמה, נראה לי שמקרוביוטיקה דורשת יותר זמן להכנת האוכל מאשר רו-פוד (אבל אולי אני טועה, זו רק דוגמה). יכול להיות שאת לא מסוגלת לאכול רק ירקות ופירות, כי את לא מסוגלת לוותר על משהו מסוים, ולכן ההגיינה הפנימית לא מתאימה לך, וכן הלאה.
מיכל_בר*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2005, 22:41
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בר*

שליחה על ידי מיכל_בר* »

כל כך מעיק, הקטע הזה של התזונה. יש לא רק אלף תיאוריות, עוד לפני כן יש מלא כללים בסיסיים, כמו לא מיקרו, לא קמח לבן וכולי. ומסביב הכל שופע פיתויים! ובכל מקום את יוצאת דופן בעמדותייך המוזרות דוגמת "לא נוגעת בסוכרזית".

והילדים (הילד) שאי אפשר לטייל איתם ברחוב מבלי שתקפוץ פתאום איזו פיצה וגם ביצת הפתעה. ואצל הסבא והסבתא, או אצל חברים, הדריכות שלך למזונות המוגשים לילד. בחייאת, למה לדחוף קולה, לא חראם על הגוף הקטן?

בכל אופן, אני משתדלת שבבית יהיה אוכל טוב (המלאים למיניהם ועוד), אבל מוותרת פה ושם. היום, לדוגמא, הילדון אכל לארוחת הערב: ביצה אורגנית (רכה-קשה), שניצל תירס מהפריזר, סלט אורגני עם מעט פשתן.

האמת שאני קצת חוששת לתפוס פאזה יותר "קיצונית" בנושא התזונה, אבל זה בהחלט עשוי לקרות.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

ביצה אורגנית (רכה-קשה), שניצל תירס מהפריזר, סלט אורגני עם מעט פשתן.
איזו שפיות יפה (-: אני אוהבת ככה.
איך את מגישה את הפשתן? הבנתי שטחון קנוי לא שווה הרבה כי נהרס. ולא טחון, איך אפשר ללעוס אותו?
זיף_זיף*
הצטרפות: 31 ינואר 2006, 11:57

שליחה על ידי זיף_זיף* »

אני עברתי שינוי הדרגתי במשך כמה שנים:

תחילה ירדו מוצרי חלב פרה, סוכר לבן וחיטה לבנה לצריכה מינימלית ביותר.
מיצים ממותקים, קולות וכל מיני זוועות כאלה מעולם לא אהבתי.

תוך כך עברתי לצריכה אורגנית יותר ויותר בבית ורגילה בחוץ עם נסיון לא להגזים בקמח לבן גם שם.
כל זה עזר ושיפר כל מיני עייפויות וכולי אבל השינוי הגדול חל בעקבות
ניתוח המפה האסטרולוגית שלי באמצעות אסטרולוגיה סינית
שחשפה את מפת חמשת היסודות הבסיסית המולדת שלי.
כך גיליתי איזה יסודות מבין חמשת היסודות מזיקים לי ואיזה מועילים לי.
התחלתי לשים דגש על המועילים ולהפחית במזיקים.

התוצאות היו טובות מאוד ובעיקר - העלמות מוחלטת כמעט של כאבי מחזור וחולשות מחזור קשות שהיו לי.

בכל החודש אני משתדלת לאכול יותר מהמועילים ופחות מהמזיקים ובימי המחזור - אוכלת מעט ורק מהמועילים.

הצלת נפשות ממש!
ורד_לב*

שליחה על ידי ורד_לב* »

בנוגע לפשתן- אם הוא לא טחון הוא ייצא as is בצואה.
חייבים לטחון וממש כדאי לבד בבית (מטחנת תבלינים/ קפה לא קשה למצוא. גם לא יקר), כי הוא מתחמצן ממש מהר.
אני טוחנת פשתן ושומשום מלא ביחד ושומרת בפריזר כמות גדולה, כך שלא צריך כל פעם קצת.
איזה סיפורים יפים עולים פה בדף {@ כייף לקרוא |עץ|
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אני נפטרתי מהנזלת הכרונית שלי, בעזרת שילוב של קצת יוגה, קצת מים קרירים בסוף כל מקלחת, ובעיקר הוספה של יותר סלטים לתפריט, שכללו תמיד חסה ואגוזים ובצל ירוק.

השינוי הגיע בעקבות זה שפתאום גיליתי שאני רעבה לחסה, ושאני אוכלת כמויות אדירות של סלט חסה כל פעם שאני באה להורים שלי (אבל זו המומחיות של אמא שלי... :-) אין על הסלט שלה). הייתי גומרת חצי מהקערה, והחצי השני היה מתחלק בין כל שאר המשפחה (שניים-שלושה אנשים).

אז אם את לא רוצה עצה מוסמכת, וגם אם כן, תאספי רעיונות, תקבלי השראה ממקורות מוסמכים, תנסי את מה שהכי נראה לך הגיוני ומתאים לך, ואז תראי למה הגוף שלך מגיב באיתותי רעב ושמחה לאכול ותיאבון (אחרי שהצלחת לעשות את ההבחנה הלא-קלה בין רעב לממתקים, שנגרם על ידי הממתקים, לבין רעב "מקורי" שנובע ישירות מהצרכים האמיתיים של הגוף).

חוץ מזה ירקות ופירות אורגניים הרבה יותר טעימים מהרגילים. לפחות מניסיוני.
רוצה_לדעת*

תודה על כל השיתופים והעצות.

זיף זיף
_ניתוח המפה האסטרולוגית שלי באמצעות אסטרולוגיה סינית
שחשפה את מפת חמשת היסודות הבסיסית המולדת שלי._
את יכולה בבקשה לפרט קצת יותר? מה זה? אצל מי למשל אפשר לעשות את זה?
וגם, איזה שינויים למשל עשית בתזונה בעקבות המפה הזו?
רויטל*
הצטרפות: 24 פברואר 2003, 13:10

שליחה על ידי רויטל* »

בנוגע לפשתן- אם הוא לא טחון הוא ייצא as is בצואה.
ורד לב, האם זרעי פשתן קלויים "עושים את העבודה"? אנחנו מוסיפים לסלט עם סומסום מלא קלוי - זה מעדן

רוצה לדעת, אני הצלחתי לעזור לעצמי מאד עם כאבי בטן נוראים כאשר התחלתי להוריד כמוית בארוחות ולפזר את האוכל על כל היום. לפעמים אני אוכלת ארוחת צהריים פעמיים, פעם אחת בסביבות 11 וחצי ואז שוב בסביבות אחת, גם ארוחת ערב מחולקת, ולא הכל בבת אחת. הורדתי מוצרי חלב (למרות שבטח אפשר עוד המון), פחות לחם, והפכתי לכמעט צימחונית. אני עדיין חוטאת המון עם ממתקים (אוהבת מאד שוקולד) אבל משתדלת לשים לב מאיפה הרצון מגיע ולהתייחס אליו.
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

מעבר לתזונה טבעונית-אורגנית עפ"י דיאטה שהרכיבה במיוחד מחברת הספר "שביל הזהב לריפוי טבעי" (לא זוכרת מה שמה) עזר מאוד מאוד לחמותי להתגבר על סרטן השד (אחרי ניתוח וכימו חלקי). בכלל הספר הזה אולי יוכל לעזור לך.
ורד_לב*

שליחה על ידי ורד_לב* »

קלויים עוד פחות טובים, כי אז השמנים שבהם מתחממים ועלולים להתחמצן, יעני, להתקלקל, שלנות צורה והרכב.
זה שזה מעדן, זה ברור. בריא זה לא ובעל ערך תזונתי זה גם לא. מצטערת לאכזב :-(
מא_צ'י*
הצטרפות: 28 ספטמבר 2004, 20:36
דף אישי: הדף האישי של מא_צ'י*

שליחה על ידי מא_צ'י* »

מחברת הספר "שביל הזהב לריפוי טבעי" (לא זוכרת מה שמה)
שרה חמו
רויטל*
הצטרפות: 24 פברואר 2003, 13:10

שליחה על ידי רויטל* »

בריא זה לא ובעל ערך תזונתי זה גם לא. מצטערת לאכזב
יהו, איזה באסה! טוב ננסה לכתוש, בטח זה עדיין מוסיף המון טעם. תודה על התשובה.

ועוד דבר רוצה לדעת, אני חושבת שגם ההחלטה לעשות שינויים באורך החיים בכלל עזרה לכאבי הבטן, וזה בטח נושא בפני עצמו. וככל שהתקדמתי עם השינוי באוכל הנפש קיבלה חיזוקים שאין סיבה לסבול. לפני כן פשוט קיבלתי את הכאב כגזרה משמיים. תמיד אמרו לי שאצלינו במשפחה הבטן מאד רגישה וקיבלתי את זה בירושה מאימי, וזהו, לא ניסיתי לחשוב שאולי זה די שטות. לקח כמה שנים, אבל בסוף מצאתי את הדרך.
מים_שקטים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2003, 10:44
דף אישי: הדף האישי של מים_שקטים*

שליחה על ידי מים_שקטים* »

אני גם התחלתי את השינוי בתזונה מהספר של שרה חמו.
אח"כ עשיתי קורס אצלה. ומה שאני אוהבת בקינגסטון קליניק - זה הפשטות.
לא צריך כל כך הרבה שנות לימוד בשביל להבין בגוף שלך. השיטה מאוד הגיונית לטעמי.
אני הרגשתי בת 72 - היו לי המון תופעות - אולקוס, פרולקטין גבוה, כאבי ראש, עייפות, עצירות ועוד כל מיני.
האמת שאחרי שבועיים כבר הרגשתי את ההבדל. הדבר הכי מדהים זו החוויה של מחשבה בהירה.

היום אני לא אוכלת בדיוק לפי השיטה - אבל זה עזר לי להתחיל את המסלול שלי.
במסלול שלי התזונה היתה רק ההתחלה של עבודה עמוקה יותר.
מעין ניקיון גוף בכדי שאפשר יהיה להתחיל לטפל בנפש.
הערסית_מהשכונה*
הצטרפות: 05 אפריל 2005, 12:16
דף אישי: הדף האישי של הערסית_מהשכונה*

שליחה על ידי הערסית_מהשכונה* »

לי הפסיקה צמיחת שיער לבן (אבל זה בטח בגלל שהפסקתי לעשן)(""שיצמחו לי שערות לבנות על הרגליים אם אני משקרת"":)
חוצמיזה אחרי הלידה היו לי כמה חדשים של כאבי בטן מטורפים שהתבררו יותר מאוחר כהתקפות גאזים כלואים שלא ידעו את הדרך החוצה.(מדובר בכאבים מטורפים שנעים בין שעה ל12 שעות בתוך הבטן) הפסקה הדרגתית מבשר , שומנים , קמח לבן (גם אורז) ועוד..פטרו את העיניין..
תודות לנטורופטית המדהימה אסתר שחם....
הורדתי המון דברים בישביל הניסוי...למרות שיש לי חשד אימתני בנוגע ל פולן כגורם העיקרי....
עכשיו ברוךהשם חזרתי לסורי!
אבל ממש פחות חטאים קולינריים!
זיף_זיף*

שליחה על ידי זיף_זיף* »

רוצה לדעת
_ניתוח המפה האסטרולוגית שלי באמצעות אסטרולוגיה סינית
שחשפה את מפת חמשת היסודות הבסיסית המולדת שלי.

את יכולה בבקשה לפרט קצת יותר? מה זה? אצל מי למשל אפשר לעשות את זה?
וגם, איזה שינויים למשל עשית בתזונה בעקבות המפה הזו?_

כמו שאמרתי, העליתי את צריכת המזונות שנחשבים על פי המפה האישית שלי מועילים והורדתי את צריכת המזונות שעל פי המפה שלי מזיקים. כמו כן, בימים רגישים במיוחד אצלי (מחזור) הקפדתי באופן אבסולוטי לאכול אך ורק דברים שנחשבים מהיסודות המועילים שלי. לי זה ממש עוזר מאוד.

המפה מתגלה על פי מקום, תאריך ושעת לידה (גם בקירוב עוזר).

עושה את זה למשל שרונה פומס (חיפוש שמה יוביל אליה בקלות) ולמעשה גם אני עושה את זה. אם את מעוניינת כתבי לי כאן + דרך להתקשר אליך/לכתוב לך ואחשף בפניך בשמי האמיתי...
רוצה_לדעת*

למרות שיש לי חשד אימתני בנוגע ל פולן כגורם העיקרי....
ערסית, התכוונת גורם עיקרי לכאבים, או להפחתת הכאבים?
רוצה_לדעת*

זיף זיף, תודה. האם תוכלי לכתוב לי לאימייל: shefamaayanot ב- walla.com ?
שירי*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 20:47

שליחה על ידי שירי* »

קודם כל כדאי להימנע מכל ה"לבנים": קמח, סוכר אורז סולת - ובמקומם לצרוך הכל "מלא" (סוכר בכל מקרה כדאי להשמיט), וכן להוציא לגמרי מרגרינה ומוצריה (כל מה שכתוב שמנים מוקשים), וכמובן גם חומרי ה-E למיניהם - הרבה מאוד מוצרים משופעים בהם וזה ממש גורם לצרות נוראות בבטן.
כדאי בכלל לאכול מסודר - ארוחות ולא נשנושים. עצם ההימנעות ממרעין בישין פותרת בעיות רבות, וזו הסיבה שכמעט כל שיטה מיטיבה - הגוף מתנקה ממה שרע לו לצרוך.
מעבר לזה נראה לי שאם מתחילים לאכול אוכל שלא רגילים אליו כדאי להתחיל לאכול בהדרגה - פירות, ירקות מאודים מעט (גם המיקרוביוטיים לא דוגלים בבישול מופרז, אלא רק לצורך הוצאת החומצה מהמזון.), אם יש נטיה לגזים - אולי עדיף לאכול תחילה אוכל קצת מאודה ולעבור בהדרגה לחי.
בכלל אם יש צרות במערכת העיכול לא מזיק אף פעם לעשות צום של יומיים-שלושה המבוסס על שתייה בלבד - לי זה מאוד עוזר - מרגיע ומרפא
ומעבר לכל זה כדאי לערוך בדיקת רגישות למזון - בקינסיולוגיה או בביקום - זה עוזר לנטרל המתפריט מזון מטריד ומזיק למערכת החיסונית - גם שיטה זו מאוד עזרה לי ולילדי.
בהצלחה.
רוצה_לדעת*

תודה לכולכם.
כל שיתוף או עצות נוספים יתקבלו בברכה. {@

(זיף זיף, מחכה עדיין לאימייל ממך.)
שירי*

שליחה על ידי שירי* »

מה עוד היית רוצה לשמוע? איך את התקדמת ומה לקחת מהדברים שקיבלת כאן? שתפי
זיף_זיף*

שליחה על ידי זיף_זיף* »

רוצה לדעת - דווקא שלחתי לך מייל. אשלח אותו שוב.
זיף_זיף*

שליחה על ידי זיף_זיף* »

רוצה לדעת, קיבלת את המייל שלי?
רונ_צ'ה*
הצטרפות: 20 מאי 2005, 23:08
דף אישי: הדף האישי של רונ_צ'ה*

שליחה על ידי רונ_צ'ה* »

אני נמצאת בלב ליבו של שינוי תזונתי מאד מקיף שהוא חלק מהטיפול בשיטת IPEC שאני עוברת. בשלב הראשון ויתרתי על המון דברים שהיו ממש לא מוצלחים מבחינתי (חלקם הגדול היו דברים שגם ככה לא אכלתי כי ראיתי לבד שהם עושים לי רע, כמו חצילים ומוצרי חלב). מפגישה לפגישה המטפלת שלי מאזנת עוד ועוד גורמים, כך שהדיאטה הולכת ומצטמצת. נכון להיום אני נמנעת לחלוטין ממוצרי חלב ניגר, בוטנים, ירקות ממשפחת הסולניים (עגבניות, חצילים, קישואים) ומבשר - אוכלת רק עוף ודגים לפעמים.
מטרת הטיפול הייתה להמנע מניתוח בטן בגלל מחלת מעיים שממנה אני סובלת. אני מטופלת כבר 4 חודשים והתוצאות מצויינות, גם מבחינה ההרגשה הכללית וגם מבחינת הבעיה הפרטנית. הרופא שלי די בהלם מהשינוי.
במבי_ק*
הצטרפות: 02 אפריל 2005, 11:04
דף אישי: הדף האישי של במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

במקום עוף אני אוכלת הודו ובקר

לפי מה שהבנתי בהודו יש הכי הרבה אנטיביוטיקה (אפילו יותר מעוף) כי מגדלים אותם מאוד צפוף והם מאוד רגישים ולכן מופצצים באנטיביוטיקה. אנחנו הפסקנו כמעט לגמרי עם הודו, כנ"ל עם עוף ובקר קונים רק בקצבייה טובה, מנסים שיהיה מגידול מרעה או איך שקוראים לזה
רוצה_לדעת*

שוב תודה על השיתופים והעצות. זה פותח פתח להרבה כיוונים, שמהם אפשר לבחור.
השיתופים האישיים מאוד חשובים בשבילי, כי זה ממקור ראשון.

מה עוד היית רוצה לשמוע? איך את התקדמת ומה לקחת מהדברים שקיבלת כאן? שתפי
שירי, עדיין אין לי במה לשתף, כי אני עדיין בשלב ההקשבה ובחינת הדברים.

סאלוש, האם את יכולה בבקשה לכתוב בעזרת מי עשית את זה (פרטים שלו)? או אולי דרך חומר שקראת - אם כן איזה?

ובכלל, אודה לכם אם בנוסף לשיתופים תכתבו פרטים של המטפל שעזר לכם, או הפניה לחומר מתאים.

חן חן.
ממ*
הצטרפות: 11 ינואר 2006, 19:32

שליחה על ידי ממ* »

וכמובן גם חומרי ה-E למיניהם - הרבה מאוד מוצרים משופעים בהם וזה ממש גורם לצרות נוראות בבטן.
מה זה "מוצרי E"?
שירי*

שליחה על ידי שירי* »

מה זה "מוצרי E"?
חומרי טעם, צבעי מאכל, חומרים משמרים. לדוגמה: E-202, חומר משמר שמצוי במזונות רבים.
בעוגות עלית הכי פשוטות לכאורה יש כמויות של זה, החברות מעדיפות להרחיק את תאריך התפוגה ככל הניתן על חשבון בריאות הציבור.
שירי*

שליחה על ידי שירי* »

בשיטת ההיגיינה הטבעית מחזיק בין היתר יצחק בן אורי מנתניה.
בירושלים ישנו בואנו דה מוסקיטה שעיקר תורתו מבוססת על שימוש בשמן זית, שומשום וחמאה בלבד כשכל יתר השמנים מסוכנים מאוד.
רוני*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2002, 23:19

שליחה על ידי רוני* »

אני אוכלת לפי ה RAW FOOD כבר חצי שנה. הגישה הזו נשמעת לי מאד הגיונית וזו הסיבה שהתחלתי איתה. השינוי אצלי היה ממש משמעותי. יש לי הרבה יותר אנרגיה- אם קודם הייתי קמה בבוקר וכבר הייתי עיפה ובלילה הייתי מתמוטטת למיטה, היום אני ישנה הרבה פחות - הולכת לישון יותר מאוחר וקמה הרבה פעמים בחמש בבוקר כי ככה הגוף רוצה- ובכל זאת אני לא עייפה ויש לי כח ואנרגיה לכל היום כולו. נעלמו לי כאבי בטן שהיו לי, נעלמו לי כל מיני גידולי עור שהיו לי (לאחד מהם כמעט עשיתי ניתוח להוריד אותו לפני 10 שנים ועכשיו הוא פשוט נעלם) .ולא שקודם אכלתי רע. אני צימחונית כבר 12 שנה בלי בשר בלי דגים בלי מוצרי חלב ובשנים האחרונות גם בלי ביצים. בבית יש רק אוכל אורגני כבר 10 שנים לפחות. שוקולדים לא אכלתי כבר 13 שנה (הם עושים לי רע) בקיצור אכלתי בסדר ובכל זאת השינוי הזה בתזונה שינה לי המון. אבל גם בתוך זה צריך מאד לבדוק את עצמך ומה טוב ורע לגוף שלך. זה שזה חי עדיין לא אומר בהכרח שלגוף שלך זה טוב. פירות הדר למשל עושים לי רע בקיצור הכל זה ניסוי וטעיה.
וסיפור אחרון מלפני 12 שנה. היתה לי במשך שנים דלקת כרונית בשלפוחית השתן. כל חודש הייתי אצל הרופאה ומרוב שכל כך הרבה חיידקים היו שותפים לזה היא הרבה פעמים לא ידעה איזו אנטיביוטיקה לתת לי וגם מה שהיא נתנה היה עוזר עד לחודש הבא. לא רק לי היה את זה. גם לאמא שלי לדודה שלי לאחותי בקיצור זאת היתה המחלה של כל הנשים במשפחה. ואם זה גנטי אז מה כבר אפשר לעשות??? ואז הפסקתי לאכול מוצרי חלב והדלקות פשוט נעלמו. ולא ששמתי לב שהן נעלמו.בדרך כלל שמים לב כשחולים פחות כשבריאים. אבל אז אחרי שנתיים נשברתי והחלטתי לחזור למוצרי חלב. לא לכולם רק ליוגורטים. הם הרי מאד בריאים. וכשיש דלקת כדאי לקחת אותם. אז מה כבר יקרה? אז זהו שהכל חזר ובגדול. ומאז אני נמנעת מכל מוצרי החלב באדיקות. רגע אחד של הנאה מהאכילה לא שווה את הסימפטומים שבאים בעקבות זה.
מיכל_בר*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2005, 22:41
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בר*

שליחה על ידי מיכל_בר* »

רוני, יש לך עוד עצות לגבי גידולים על העור? זאת אומרת חוץ מאשר לאכול הכל נא.
רוני*

שליחה על ידי רוני* »

קראתי איפה שהוא שחלב תאנים זה שיוצא מהקצה של התאנה כשקוטפים אותה ונדמה לי שגם את העלים שלה עוזר. אני ניסיתי וזה עזר קצת. הבעיה שלי היתה שמה שהיה לי היה ליד העין וזה שרף לי בעיניים ולכן הפסקתי. שווה לנסות ברצינות.
יוד_13*
הצטרפות: 07 פברואר 2006, 19:24

שליחה על ידי יוד_13* »

אני נפתרתי מיבלות של הרבה שנים באמצעות "חלב"תאנים. פשוט לקטוף עלה ולטפטף את החלב על היבלת.
חגית_בית_הלחמי*
הצטרפות: 16 פברואר 2006, 13:30

שליחה על ידי חגית_בית_הלחמי* »

רוצה לדעת,
לגבי שיטת סוג הדם, מומלץ לקרוא את הספר "חייה נכון לפי סוג הדם שלך" של דאדאמו (הספר הצהוב), הוא מעודכן יותר מהספר "אכול נכון לפי סוג הדם שלך" ומאוד ברור, אבל ובמידה ולא תצליחי ליישם או שתרצי הדרכה איך להתחיל את התהליך, את יכולה לפנות לנטורופת שעובד לפי השיטה , אשמח לעזור
רוצה_לדעת*

תודה לכולם. המידע מאו-ד מוסיף לי.

רוני, הייתי רוצה להתייעץ אתך באופן קצת יותר מפורט. האם אפשר לקבל דרך ליצור אתך קשר? או שתכתבי לי ל- shefamaayanot ב- walla.com?
רוני*

שליחה על ידי רוני* »

רוצה לדעת. כתבתי לך לכתובת שנתת ולא ענית. לא קיבלת את זה או שלא היה לך זמן לענות?
שילה*
הצטרפות: 02 ינואר 2005, 20:59

שליחה על ידי שילה* »

שאלה בנושא פרולקטין:
אני כותבת כאן לראשונה, אבל קוראת ותיקה, ומאד נהנית לקרוא את הסיפורים וההתנסויות המאוד מעשירות.
השאלה היא אם אפשר להוריד רמות של פרולקטין בעזרת תזונה, או בשיטה טבעית אחרת?
אני טבעונית מזה שבע שנים, אוכלת בריא, לוקחת תוספים, ומשתדלת להימנע גם מוצרי גלוטן. עברתי לטבעונות בהדרגה אחרי שנים ארוכות של בעיות עיכול ועור. בעקבות שינוי התזונה חל שיפור עצום, אם כי לא הכול נפתר.
לפני כחודשיים פתאום נתקפתי בכמיהה מטורפת לבשר. אכלתי עוף במשך כחודש, הטרוף עבר, ועכשיו הבשר שוב מגעיל אותי.
בבדיקת הדם שנערכה חודש אחרי התקפת הבשר, יצא לי פרולקטין 648 כאשר הגבול העליון המותר הוא 620, האם יש קשר לאכילת הבשר?
לפני כשמונה חודשים החלקתי וסדקתי חוליה, שבינתיים נרפאה, אבל מאז אני סובלת מעייפות איומה, נשירת שיער שהחלה כבר קודם, התגברה. בגלל הפגיעה הפסקתי להתעמל, ושמנתי.
בקיצור יש תחושה שכל הגוף ייצא מאיזון. ואולי אלה סימפטומים של תחילת גיל המעבר?
האם למישהי כאן יש ניסיון או עצה מה עושים?
ורד_לב*

שליחה על ידי ורד_לב* »

למה בדקו לך פרולקטין?
>ורד לא זוכרת את זה מבדיקות הדם....<
שילה*
הצטרפות: 02 ינואר 2005, 20:59

שליחה על ידי שילה* »

למה בדקו פרולקטין
אני סובלת מעייפות איומה, הלכתי לרופא המשפחה וביקשתי בדיקת דם שגרתית: ברזל, בי 12, בלוטת התריס ועוד. בין השאר גם בדיקת הורמונים, מכול ההורמונים הוא סימן רק פרולקטין, ובלוטת התריס משום מה נשכחה (ויש לה יחסי גומלין עם הפרולקטין). אחרי שקיבלתי את התוצאות התחלתי לברר מה זה פרולקטין (הורמון החלב) ומסתבר שאחד הסימפטומים הוא עייפות. אבל יש המון השפעות נוספות. באינטרנט מצאתי אין סוף חומר, והרבה שאלות בנושא.
_פרולקטין גבוה בילדים עלול לעכב גדילה, אצל גברים גורם לנשירה, אצל נערות מעכב את הופעת המחזור, אצל נשים הוא עוצר את הביוץ, פוגע בפוריות, גורם לנשירת שיער, השמנה בעיקר באזור הבטן, כאבי ראש, ועוד ועוד.
האם יש דרך טבעית כלשהי לאזן את ההורמון רב הפנים הזה?
תודה
מיץ_פטל*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2001, 22:40
דף אישי: הדף האישי של מיץ_פטל*

שליחה על ידי מיץ_פטל* »

למשהו יש נסיון של שינוי תזונה על ADHD?
חגית_בית_הלחמי*
הצטרפות: 16 פברואר 2006, 13:30

שליחה על ידי חגית_בית_הלחמי* »

מיץ פטל שלום, מה שלומך ? (ביקרנו אצלכם בצפון, זוכרת ? ) מדובר על ילד ?
במסגרת עבודתי כנטורופטית טיפלתי הרבה בילדים עם ADD ו- ADHD בתזונה ותוספי מזון ואכן היו תוצאות נהדרות, בעיקר כשההורים שיתפו פעולה עם השינויים, נכון שזה לא הטיפול היחידי הנדרש אבל לדעתי זה הבסיס.
את מוזמנת ליצור איתי קשר במייל [email protected] , אין לי דף בית, חג שמח
שוכנת*
הצטרפות: 27 מאי 2007, 13:58

שליחה על ידי שוכנת* »

שמעתי על מישו (קרוב משפחה מבוגר מאוד) שעקב איום שיכרתו את רגלו (נפצע ב-48) התנגד בכל כוחו ועבר לטבעונות. כל פעם שסטה מהדיאטה הקשוחה, שבו הבעיות ברגליים. לכן הוא דבק בה עד היום - כ-60 שנה (!)
מעבר לכך, הבנאדם רזה, זקוף, נמרץ, צלול, סקרן ופעלתן.
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

שילה, עבר הרבה זמן משאלתך, אבל הנה השני סנט שלי: מה שאת מתארת יכול מאוד להיות קשור לקורטיזול נמוך, או לבעיות בבלוטת יותרת המוח (pituitary) שיוצרות חוסר איזון הורמונלי. כשכמה הורמונים יוצאים מאיזון, זה יכול להצביע על מקור אחד לבעיה. אני ממליצה מאוד לעשות סקירת MRI של הבלוטה. לעתים יש שם גידול שפיר שכשלעצמו אינו משהו שצריך להדאיג, אבל הוא בהחלט יכול להשפיע על הפרשת הורמונים ספציפיים (על ידי לחץ על המקומות בבלוטה שבהם מיוצרים אותם הורמונים).

טיפולים: לוקחים פריקרסרים להורמונים או את ההורמונים עצמם. לא צריך להיבהל מזה. תחשבי שלגוף שלך חסר משהו, ואת מספקת אותו. לצערי רופאים רבים נרתעים מנתינת קורטיזול במקרה של חוסר (במקרה שבו הם מצליחים לאבחן את החוסר כהלכה) כי יצא לו שם רע, וכי הם לא יודעים את הדרכים הבטוחות לתת אותו. אם הם פתוחים ללמוד, אפשר לתת להם לקרוא את הספר The Safe Uses of Cortisol (אני לא הצלחתי לצלוח אותו עד הסוף, אבל אני לא רופאה...).

רופא שאני מכירה בארץ שמתעסק בזה וגם עושה את הבדיקות הנכונות (בדיקת רוק) הוא ד"ר יפה. נתתי הפניה אליו בדף אני בלחץ .
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

ספרים על תזונה שריפאה אוטיזם:
הספר של קארן סרוסי (תורגם לעברית, אני לא יודעת מה הכותר)
Enzymes for Autism and Other neurological Conditions by Karen DeFelis
דייאטת הפחמימות הספציפיות של אליין גוטשייל

אני מצטרפת לעצת קודמיי לנסות ולטעות עד שמוצאים את השילוב שמתאים לכם ולאורח חייכם. אפשר להמר על זה שכולנו מתפקדים טוב יותר בלי סוכר וכימיקלים אחרים. מעבר לזה, לא רק שכל אדם הוא שונה - גם אותו אדם עצמו בשלבים שונים בחייו יכול להגיב בצורה מיטבית לתזונה שונה.

אני ממליצה בדרך כלל על דייאטת איש המערות, אבל יש למשל אנשים שיש להם בעיה מטבולית גנטית לעכל שומנים... ולכאלה דייאטה כזו לא תתאים, ואף תזיק.

הדרך הכי טובה לקצר את תהליך הניסוי הוא לעשות דייאטת אלימינציה ( בעיות אלרגיה ). אוכלים תפריט מצומצם מאוד למשך כשבועיים, רצוי ממזונות שלא הייתה אליהם חשיפה לפני כן או שהייתה חשיפה מוגבלת. אחרי כן מתחילים ל"אתגר" בכל פעם במזון אחד ולבדוק איך התגובה.
מים_שקטים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2003, 10:44
דף אישי: הדף האישי של מים_שקטים*

שליחה על ידי מים_שקטים* »

תמי ושילה, לגבי הפרולקטין.
לא חושבת שצריך למהר לקחת כל מיני דברים - גם אם הם טבעיים. פשוט למצוא את הדרך להחזיר את הגוף לאיזון על-ידי שינוי אורחות חיים.
גם לי גילו פרולקטין גבוה מאוד בגיל 24. עשו לי בדיקת CT ו - MRI. למזלי היה לי רופא שאמר לי לא לקחת הורמונים אלא אם כן אני ארצה להכנס להריון ולא יצליח.

מכיוון שיחד עם התופעה הזאת היו גם תופעות אחרות - עייפות, כאבי ראש, אולקוס. חיפשתי שיטה טבעית וזאת בעקבות רופאה קונבציונלית שהראתה שיכול להיות שמכך שלקחתי גלולות כל האיזון בגוף השתבש.

הגעתי לשיטת קינגסטון קליניק - וזה פתר את כל התופעות למיניהן - כולל את רמת הפרולקטין.
אני לא אומרת ששיטת קינגסטון היא השיטה - אני בטוחה שגם בטבעונות אפשר להגיע לאיזון.
with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

שליחה על ידי with_passion* »

נראה לי העמוד מדבר על נסיון אישי... אז ככה - לאחר ששיניתי את אורח החיים שלי לטבעונאות:
בטווח הקצר - במשך שנים סבלתי מקור בכפות הידיים והרגליים שהאי נוחות הכרוכה בו פשוט נעלמה. אני זוכר את החיוך על שפתיי בעודי צועד בנעליי בד סחוטות במי שלגים במינאפוליס...
מאז מאד נדיר שאלבש גרביים כל עוד הטמפרטורה מעל 0 מעלות.

בטווח הארוך - נרפאתי מההתמכרות למזונות שאינם משרתים אותי - בלוטות הטעם שלי נהנות ממזון בריא ברמה אורגזמית כמעט - ומזון כמו פיצה פשוט לא נראה אוכל. אני לא מסתמך על משמעת עצמית בכדי "לאכול כמו שצריך" - אני אוכל כמו שאני רוצה ולכן קל לי לבחור. כמו כן אני לא זוכר רמת חיוניות גבוהה כל כך בחיי היומיום בשום תקופה אחרת.

החברה שרה הרמון Sarah Harmon נרפאה לחלוטין מאסטמה ותופעות אלרגתיות מהן סבלה כל אביב פשוט נעלמו לאחר כמה חודשים של תזונא.
להלן תמונות...
פלוני_אלמונית*

הי,
יש למישהו את הטלפון/מייל של בואנו דה מוסקיטה בירושלים?
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

כתבתי ב בלוג הבריאות של אורי אבל אוסיף גם פה הפניה -
לאחרונה נרפא אצלי פצע שסירב להיסגר (נשאר פתוח כמו חור בגוף) במשך שנתיים וחצי.
הקש ששבר את גב הפצע (מה שריפא את הפצע סופית) היה חודשיים של טבעונאות מלאה (100% מזון חי), עם מעט מאוד אגוזים וזרעים, והרבה: פירות מתוקים, אבוקדו, עלים ירוקים.
נחמה_כנעני*
הצטרפות: 22 יולי 2008, 21:06

שליחה על ידי נחמה_כנעני* »

גם אני החלמתי בעזרת שינוי תזונה באמצעות שיטת קינגסטון. לכל המעוניין מוכנה לחלוק את נסיוני גם בחומר שתירגמתי על השיטה. מספר הטלפון שלי: 03-7390032
קלמנ_טינה*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2007, 12:57
דף אישי: הדף האישי של קלמנ_טינה*

שליחה על ידי קלמנ_טינה* »

אני נרפאתי מתקופה ארוכה של תשישות, הצטננות שלא נגמרת, שיעולים מחרידים ומה לא בזכות הרפואה הסינית (כלומר גם דיקור וצמחי מרפא), ובייחוד שינוי התזונה:
עם הרבה קינואה וחלבונים מלאים אחרים כל יום
עם הרבה ירקות שורש וגם כתומים (גזר, דלעת, בטטה)

בלי חיטה בכלל ובלי קמח לבן בפרט
בלי סוכר
בלי בוטנים
בלי בננה
בלי פירות טרופיים
בלי תפוחי אדמה (טוב, כאן חיפפתי)
(אני ממילא טבעונית כבר הרבה הרבה שנים, אבל למי שסקרן, ההנחיות כללו כמובן גם ויתור על מוצרי חלב הידועים לשמצה)

בתוך זמן קצר חזרתי לעצמי ואם חרגתי מהדיאטה החדשה, שבתי לחולשתי.
אחרי הפעם האחת ההיא (שהתעצלתי לקחת אוכל ללימודים ולעבודה במשך שלושה ימים ואכלתי סנדוויצ'ים כל היום) כבר ממש לא רציתי לאכול אוכל שלא בריא לי, ממש כמו שאופק תיאר.

אחרי שנה וחצי, בעיקר בעקבות ההריון והלידה, קצת הרפיתי. היום אני אוכלת חיטה וסוכר מפעם לפעם, וגם הורדתי בקינואה. ועדיין אין מה להשוות לשלושה חודשים של מחלה כרונית.
טאו_להורות*
הצטרפות: 02 מרץ 2008, 09:21
דף אישי: הדף האישי של טאו_להורות*

שליחה על ידי טאו_להורות* »

כל תופעות גיל המעבר נעלמו תוך חצי שנה מאז התחלתי באכילה של מוצרי טופו והפחתתי מוצרי חלב פרה וסוכר, הפסקתי לעשן , לאכול בשר ודגים.
אני עדיין סובלת לפעמים ממיגרנות . מנסה מזה כמה שנים להיגמל מקפה וקקאו , אבל כל הפסקה גורמת לכאבי ראש חוזרים
ניסיתי תחליפי חרוב לא ממש מועיל.נסיתי יום צום רק על מים - כאב לי הראש.
יש למישהו עיצה?
with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

שליחה על ידי with_passion* »

טאו - ממליץ להצטרף לשירי לשבוע שבועיים (עכשיו! מחנה טבעונאי בטבע) ולהגמל מקפה וקקאו.. גם לקטים מטיילים עם הרבה פתיחות ואהבה עוזר להתגבר על החלק הרגשי שבהתמכרות.
אלטר_אגו*
הצטרפות: 20 דצמבר 2007, 20:56
דף אישי: הדף האישי של אלטר_אגו*

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

אולי זה לא כל כך מרשים, אבל בשבילי זה משמעותי: מזה שנתיים אני לא סובלת מאלרגיות מציקות בעונות המעבר, ואני חושבת שזה בגלל שינוי בתזונה. אין לי שיטה ספציפית עם שם יפה, רק כמה עקרונות:
  1. הפחתתי באוכל תעשייתי כמעט לאפס.
  2. הפחתתי במתוקים שאינם פירות.
  3. הפחתתי בסוכר וקמח, במיוחד לבנים.
  4. הפחתתי בהדרגה בשר, מוצרי חלב וביצים (לא לאפס, לפחות מאשר קודם).
  5. הרביתי בפירות וירקות.
אורי_יורמן*

אלטר אגו,
זה קצת כמו בשיטת הבצל... כל פעם מקלפים עוד קליפה ועוד קליפה...

יש אנשים שמעידים על עצמם שעברו ל100% תזונא אבל לא כלכך מאוזנת (כל היום עוגות-נאות, פיצות-נאות, וכו'... אמריקאים, מה לעשות), וזה עזר להם להיפטר מכל מני מחלות כרוניות.. ואז אחרי כמה זמן התחילו שוב להרגיש פחות טוב (כנראה בגלל חוסר האיזון), אז הוסיפו הרבה עלים ירוקים ופירות לתזונא שלהם, ועכשיו הם מרגישים הרבה יותר טוב... אם הם גם יתחילו להיות יותר בחוץ ופחות מול מחשב, השמיים הם הגבול!

ויש אנשים שהתחילו עם מס' 1 ברשימה שלך (כמעט-אפס מזון תעשייתי) וזה שיפר את חייהם פלאים, ואז אחרי כמה חודשים הפחיתו גם בחלב, סוכרים מזוקקים וחיטה.. ואח"כ בשר.. ואח"כ התחילו גם לאכול 80% חי...

עוד קליפה ועוד קליפה...

אז, לגבי - אולי זה לא כל כך מרשים - למה לא? לפחות אותי זה מאוד מרשים.
קיזי_הילדה_הצוענייה*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2007, 18:33

שליחה על ידי קיזי_הילדה_הצוענייה* »

טאו,
לא ניסיתי בעצמי (זה בתכנון...) אבל אני חושבת שאחרי כמה ימים כאבי הראש עוברים. פשוט צריך להחזיק מעמד... אם יש לך אפשרות, לפנות לך כמה ימים שבהם את לא נדרשת להתחייבויות חשובות ולנסות לעבור את זה. זה מה שאני מתכוונת לעשות כשאמצא את הזמן המתאים. אני לא בטוחה שכדאי לשלב את זה עם צום (אני למשל חוטפת כאב ראש אם אני לא אוכלת בבוקר).

מקריאה שניה של ההודעה שלך אני בעצם לא בטוחה שהבנתי אותך נכון: אולי התכוונת שגם אחרי גמילה כאבי הראש חוזרים? כלומר ממש בלי קשר לקפה? אם כן אז אני לא יודעת מה אפשר לעשות, גם אני סובלת מאז ומתמיד מכאבי ראש, עוד לפני שהתרגלתי לשתות קפה...
אלטר_אגו*
הצטרפות: 20 דצמבר 2007, 20:56
דף אישי: הדף האישי של אלטר_אגו*

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

לפחות אותי זה מאוד מרשים.
תודה! :-) לא התכוונתי שהתזונה שלי לא מרשימה: אני די מרוצה ממנה כיום. אלא שהרגשתי קצת קטנה כי לא נרפאתי ממחלה נורא קשה...

מנסה מזה כמה שנים להיגמל מקפה וקקאו , אבל כל הפסקה גורמת לכאבי ראש חוזרים
אם מדובר על כאבי ראש של גמילה מקפה, יש לי ניסיון לתרום ממנו! הניסיון שלי היה שזה אכן עובר אחרי כמה ימים, אבל אם מחליטים לעבור את זה עד הסוף, כדאי להתכונן נפשית לזוועות. ימים קשים.
מעיין*
הצטרפות: 13 פברואר 2005, 14:28

שליחה על ידי מעיין* »

ממליצה על דיאטת סוג הדם. עוזר מאוד להוציא את הזבל התעשייתי מהחיים, ונותן תשובה גם לאורח החיים.
כוכבית_בוקר*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2009, 17:29
דף אישי: הדף האישי של כוכבית_בוקר*

שליחה על ידי כוכבית_בוקר* »

ממליצה על איבחון ב"ביקום"- איבחון של רגישויות למאכלים שונים וחומרים שונים.
לא מבינה בכלל איך זה עובד- אבל זה עובד. מדהים לגלות איך הורדה של מאכלים מסויימים שבכלל לא שמתי לב שמכבידים ולא טובים לי, הקלה כל כך.
תבררו על זה, כדאי לכם
בערך_מוחלט*
הצטרפות: 22 מאי 2008, 09:13

שליחה על ידי בערך_מוחלט* »

גמילה ממוצרי חלב הובילה להפסקת מיגרנות + עייפות
אורי_יורמן*

רציתי להוסיף ששינויי התזונה עזרו לי מאוד, אבל לא עד הסוף,
וכשהתחלתי לעשות גם ספורט פתאום התחיל השלב הבא
סאלוש*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 12:14

שליחה על ידי סאלוש* »

_רציתי להוסיף ששינויי התזונה עזרו לי מאוד, אבל לא עד הסוף,
וכשהתחלתי לעשות גם ספורט פתאום התחיל השלב הבא_

גם אני גם אני!

לפני בדיוק שלוש שנים עברתי לאכול אורגני (וגם אכלתי בריא קודם, וגם עכשיו).
ואז הפסקתי להיות חולה בהצטננויות עם חום. בכלל.
גם הילדים שלי, שאפילו אוכלים פחות אורגני ממני, בגלל הסביבה, הפסיקו כמעט להיות חולים. נניח יכול להיות להם חום ליום אחד, משהו כזה.

ואז לפני שנתיים התחלתי לתרגל יוגה איינגאר.
ואז כל הגוף שלי התחיל ללכת אחורה כמו במכונת זמן, מבחינת בריאות.
זה באמת היה מה שחסר לי.
חני_תה*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2007, 01:04
דף אישי: הדף האישי של חני_תה*

שליחה על ידי חני_תה* »

אני מאמינה:
שהגוף שלנו מופלא וביכולתנו הטבעית לרפא את עצמנו מכל מחלה.
אבל,
כדי שהגוף יצליח להירפא ממחלות הוא צריך להיות להיות במצב תודעתי מסויים.
שינוי תזונה אינו מספיק לבדו בכדי לייצר את הריפוי.
מניסיוני האישי, שינוי תזונתי במקביל לשינויים אחרים מסוגלים לסייע בזירוז שינוי תודעתי שאיתו יבוא ריפוי.

כדי להצליח בריפוי צריך להבין:

שניתן לבצע שינויים רק מתוך אהבה הבנה וזרימה. שינוי שמביא עימו התנגדות או קונפליקט אינו יעיל.
שביכולתנו המלאה ליצור את המציאות שלנו.
שאנו בעלי אחריות מלאה אך ורק על עצמנו.
שהשינויים שאני בוחרת בהם מקרבים את הגוף שלי למצבו ה"טבעי" ובכך קל לי יותר לנקות את הבנת המציאות שלי שעוזרת לי בשינוי תודעתי.
חני_תה*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2007, 01:04
דף אישי: הדף האישי של חני_תה*

שליחה על ידי חני_תה* »

אני מאמינה:

הבעיות הרפואיות הן שיקוף של הרוח שלנו.
עלינו לטפל ברוח כדי להבריא.
בחירה בהזנה טבעית של הגוף שלנו מאפשרת לנו מקום לטיפול ברוח.

אנו אוכלים מסיבות רבות. רובן נפשיות.
הגוף שלנו זקוק למעט מאד מזון, למזון טבעי, למזון ירוק.
99 מהמזון שאנו אוכלים אינו נועד לשרת את החומר (הגוף) אלא הנפש.
כולנו חיים בחיפוש אחר דרך לאהוב את עצמנו אהבה אמיתית ומפרה.
למזון יש יכולת אדירה לטפל בסימפטומים של בעיות נפשיות. המזון הוא זול ונגיש ולכן נבחר בו ולא באלטרנטיבות פחות נגישות.
הטיפול ע"י מזון, ברב הפעמים מעלים את הסמפטומים באופן זמני (כמו פעולת האנטיביוטיקה על דלקת) אך אינו פותר את שורש הבעיה ולרב אף מחמיר אותה.
יחד עם התגברות ההסתבכויות הנפשיות שלנו כך גדל היצע המזון ה"לא טבעי" שנועד לטפל בהן.

לדוגמה:
לדגנים ולגלוטן בפרט יש יכולת הדבקה וספיגה אדירה. האם אנו נמשכים לאכול מזונות אלה כאשר אנו זקוקים להקהות את חושינו?
לגלוטן יש השפעה מסממת על המוח. האם אנו אוכלים גלוטן כאשר אנו רוצים לערפל את התודעה שלנו כי אין אנו מסוגלים "לראות את האור" בלי להתיש את עצמנו?

פיתרון בעיות רפואיות ואחרות אינו מתאפשר כתוצאה מבחירה בתזונה בריאה. התזונה הבריאה היא תוצר לוואי של הבחירה שלנו להבין ולטפל בבעיותנו ממקום מודע.
כאשר אנו עושים זאת אנו מפסיקים את השימוש במזון לפיתרון בעיות נפשיות ומפסיקים את השימוש במזון להקהת התודעה שלנו. הפסקה זו מתבטאת כלפי חוץ בבחירה בתזונה מועטה וטבעית.
הילה*
הצטרפות: 29 דצמבר 2001, 17:10

שליחה על ידי הילה* »

כבר זמן רב מתלבטת מהי התזונה הנכונה. ובגלל תסמינים פיזיים מאוד מטרידים, ממש רוצה למצוא את דרך החיים הטובה, המרפאת והמשמרת בריאות.
עדיין לא הצלחתי לגלות מה טוב לגופי
לאחרונה יש לי דחף פנימי עצום לגלות את התזונה הנכונה והטובה ביותר בשבילי(וגם בשביל ילדיי)
מכיוון שאין לי הרבה ידע בנושא, אני קוראת המון אבל ממש עוד לא מצליחה לגבש לעצמי את הדרך והשינו שמתאים לי.
ביחוד שיש מלא מלא שיטות והיביטים שונים בנושא התזונה, לעיתים אף סותרים.
אשמח לשמוע כל טיפ והכוונה בנושא.
רוב תודות!
דני_וולפשטיין*
הצטרפות: 14 אוקטובר 2010, 18:24
דף אישי: הדף האישי של דני_וולפשטיין*

שליחה על ידי דני_וולפשטיין* »

יש המון גישות לגבי התזונה הנכונה. חלקן אומרות דבר והיפוכו (עם בשר, בלי בשר, פחמימות לעומת חלבונים ושומנים), יש כל מיני מיונים לפי סוגי אנשים (איורוודי, מחמצן מהיר/איטי, מערכת סימפטית, סוגי דם ועוד). כנראה שכל אחד מתאים למישהו בתנאים מסויימים כי אחרת הם לא היו זוכים לפופולריות. בעיני (ולא רק בעיני) חשוב למצוא את התזונה שמתאימה לך ברגע הספציפי הזה (וזה יכול להשתנות עם הזמן). בשביל זה צריך לקרוא ולהתעניין (כמו שנשמע שאת עושה), ומתוך הידע לנסות ולמצוא את הדרך שנכונה לך. אם אפשר - כדאי אולי גם להתייעץ עם מומחה, שיעזור להתקדם בדרך.
ועם זאת, כנראה שיש מספר כללים שברור לכל (או רוב) העוסקים בנושאים אלו. לא אמנה את כולם, אך חלקם הינו:
להמנע ממזון מעובד ככל האפשר
להמנע ממרכיבים שעברו עיבוד - בעיקר סוכר לבן וקמח לבן
עדיף מזון אורגני
להקטין או לבטל צריכה של מוצרי בשר וחלב, כולל דגים. יש על זה מחלוקות (גילוי נאות - אני טבעוני), אך רוב המקורות מסכימים שבחברה המערבית צורכים הרבה יותר מדי מוצרים מן החי, וכן שהמצורים האלו בימינו מלאים בתוספות של הורמונים, חומרי הדברה, תרופות למיניהם ועוד שממש לא מועילים (ראי מחקר סין, שנת הבשרים שלי, לאכול בעלי חיים ועוד המון באינטרנט)
לא לשכוח לעשות את המעבר בהדרגה, ולהיות סלחני למעידות מדי פעם.
חשוב גם לזכור שתזונה זה לא הכל, וכמו שנאמר כאן, לשלב דברים נוספים, כמו פעילות גופנית, שהיה בטבע, הורדת מתחים ועוד דברים
בהצלחה
גם_אמא_של_אורי*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2008, 23:28
דף אישי: הדף האישי של גם_אמא_של_אורי*

שליחה על ידי גם_אמא_של_אורי* »

_מכיוון שאין לי הרבה ידע בנושא, אני קוראת המון אבל ממש עוד לא מצליחה לגבש לעצמי את הדרך והשינו שמתאים לי.
ביחוד שיש מלא מלא שיטות והיביטים שונים בנושא התזונה, לעיתים אף סותרים_

אני חושבת שתזונה נכונה = בעיקר הגיון בריא והקשבה לעצמך.
ההצפה התרבותית ב"יידע" בנושא הזה ברוב המקרים מטעה ומרחיקה אותנו מהיכולת לסמוך על עצמנו, לחשוב פשוט והגיוני ולהקשיב לעצמינו.
חשוב בעיני לזכור שה"ידע" אינו דבר מוחלט והוא בעצם אוסף של פרשנויות וגישות שונות שמשתנות בין חוקרים/מטפלים/אנשי מקצוע שונים, תרבויות שונות, ואני מעיזה להגיד שמשתנה גם בהתאם ל"אופנות" שונות.
דווקא כמי שבאה לכאורה מתחום הידע <דיאטנית קלינית ולומדת לתואר שני בתזונה> אני נוכחת שוב ושוב ב-
  1. בשימוש "הגמיש" שעושים ב"ידע" לכאורה וכמה שהוא ממש ממש רחוק מלהיות איזה אמת מוחלטת. (ויכולה לכתוב על זה ים דברים....)
  2. באיך שבסופו של דבר הכל מסתכם להגיון בריא ופשוט:
  • להמנע ממזון מעובד ככל האפשר או במילים אחרות להעדיף מזון שקרוב ככל האפשר לצורתו בטבע.
  • להקשיב לעצמינו (מה עושה לי רע/טוב).
  • לשלב דברים נוספים, כמו פעילות גופנית, שהיה בטבע, הורדת מתחים ועוד דברים
<וזו כמובן הפרשנות שלי לנושא, לא יותר ולא פחות:)>
ורדה_בן_ארי*
הצטרפות: 22 יוני 2005, 16:55
דף אישי: הדף האישי של ורדה_בן_ארי*

שליחה על ידי ורדה_בן_ארי* »

פעם.. לפני כמה שנים בערך שמונה. היתי טבעונאית למשך שנתיים וחצי. אכלתי חי בלבד כל הקייץ. קטניות וירקות מבושלים הוספתי בחורף.
למה זה עזר לי ?
כמעט לכל בעייה שהייתה.
משקל - ירדתי ארבעים ק"ג
גרודים. פצעים על הגב (כנראה סוג של פסוריאזיס) - נעלמו לחלוטין
כאבי רגליים.
עיפות בעיניים.
דלקת חניכיים (שני רופאים שאמרו ניתוח דחוף.. אחרי שנתיים חזרתי לבדיקה. הם היו בשוק.)
לפני שהתחלתי עשיתי רשימה של 13 דברים שמפריעים לי בריאותית. לא זוכרת את כולה.
12 דברים נפתרו לחלוטין. (אקזמה ברגליים לא נפתרה)
עברו מאז כמה שנים
חזרתי לסורי. (בעדינות. כי אני טבעונית. אבל לא ממש מקפידה על אוכל בריא. )
עליתי חזרה את כל המשקל
וכל הרעות שרשמתי ונפתרתי חזרו בחזרה...
באסה רצינית.
נורמה_טבעית*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2004, 16:07
דף אישי: הדף האישי של נורמה_טבעית*

שליחה על ידי נורמה_טבעית* »

קטניות וירקות מבושלים הוספתי בחורף.
זה רעיון טוב.
כשאני עשיתי ניסוי כזה (גם לפני כשמונה שנים) אז היה לי קר.
היום אני דווקא לא טבעונית, אבל שמה לב למה שאני אוכלת ולהשפעה של זה על הגוף שלי ובסה"כ מאוד מרוצה.
אי_טל*
הצטרפות: 26 ינואר 2009, 14:21
דף אישי: הדף האישי של אי_טל*

שליחה על ידי אי_טל* »

מאז שזוכרת אני ילדת טישו- כל הזמן נזלת והתעטשויות- צמחונות לא עזרה אבל עדיין צמחונית
לאט לאט הפסקתי לאכול מוצרי גבינה לקח לי כמה שנים להפסיק לקנות באופן מוחלט
מרגע שזה הפך להרגל לא לאכול מוצרי גבינה הפסיקה הנזלת לחלוטין- זהו אין!
השפוי*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2011, 09:42

שליחה על ידי השפוי* »

אני כבר הרבה שנים עם התזונה הבריאה אבל אני לא מסוגל לותר על הנס בבוקר ואני לא אוהב ירקות מה עושים?
גל_הגלגל*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2010, 22:24
דף אישי: הדף האישי של גל_הגלגל*

שליחה על ידי גל_הגלגל* »

לא אוכל ירקות בכלל? סביר להניח שאתה כן אוכל קצת... נסה לחשוב באיזו צורה ובאילו מתכונים ותגביר את הנוכחות שלהם בתפריטך... ובאותם מתכונים נסה לשלב מידי פעם עוד ירק שאתה בקושי אוכל
השאלה האמיתית היא האם אתה באמת מרגיש השלכות כלשהן מהנס של הבוקר או שתזונתך לקוייה? יותר קל לטפל באופן נקודתי דבר דבר מאשר לגשת באופן כללי עם גישה של לא יכול אז מה לעשות...
דורון*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2003, 07:43

שליחה על ידי דורון* »

כל מי שרוצה להיגמל מקפה,שינסה תה ירוק,לי זה עזר.
לא הייתי מסוגל לדמיין את עצמי בלי סיגריה וקפה של הבוקר,אבל זה אפשרי ,הפסקתי לעשן{מכון אברמסון} הפסקתי לשתות קפה,
התחלתי להתאמן בשיעורי קונגפו ושיעורי ציקונג,בהדרגה הורדתי סוכר לבן וסוכר בכלל, קמח לבן, מוצרי חלב, {חוץ מיוגורט עיזים שאני שותה כל בוקר}

בשנה האחרונה אני נמנע גם מגלוטן, בבוקר אני עושה מדיטציה,אני מרגיש טוב,בריא ואנרגטי.
שי_האופה*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2011, 08:44
דף אישי: הדף האישי של שי_האופה*

שליחה על ידי שי_האופה* »

אכן לוותר על הקפה זו מטלה קשה מאוד.
גם תה קנוי אני לא צורך, יש לי צמחי תבלין לרוב ואני נהנה מחליטות טריות, זו באמת שיטה נהדרת להימנע מקפה.
מעניין אותי מאוד מדוע אתה לא צורך גלוטן ?
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

תה ירוק גם הוא מכיל קפאין, כך שהוא שלב לא רע בדרך בין קפה לחליטות.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

עירית, מה שאת כתבת נראה כמו פרסום במסווה של המלצה.
זה לא מקובל פה.
פלוני_אלמונית*

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

איזה כיף לקרוא את כל סיפורי ההחלמה של כולם... במחיאות כפיים סוערות קבלו את הסיפור שלי:
בגיל עשרים ושבע שקלתי מעל מאה ק"ג, הייתי חלשה עייפה ומנוזלת תמיד, סבלתי מאנמיה ממארת ,אסטמה, אבנים בדרכי מרה ושלל בעיות. הלכתי לטיפול בדיקור סיני ושיניתי תזונה להייגנה הטבעית של ד"ר שלטון השינוי היה קשה ודרסטי אך יעיל באופן מדהים- הקילוגרמים נשרו במהירות, ההרגשה הכללית השתפרה,אבני המרה נעלמו, ההמוגלובין טיפס לארבע עשרה[!!!] ואי אפשר לתאר במילים את הצלילות המחשבתית והשינוי הנפשי שהתחולל בי. השיטה הזו אומנם לא קלה אך היא מחוללת פלאים-זכרו:כשאוכלים נכון אנו אוכלים את האוכל -כשאוכלים לא נכון האוכל אוכל אותנו...
שי*
הצטרפות: 24 אוגוסט 2003, 23:01

שליחה על ידי שי* »

היי לכולם ,אני עשיי הרבהההההה שינויים בתזונה שלי וניסיונות,כן יש דברים שגורמים לי הרגשות שונות בגוף,אבל לפי ניסיוני הגוף שלי מתרגל לכול מה שאני מכניס לו,באמת שכך,וגם לכמות האוכל שאני מכניס לו,לא יודע,יש דברים שגרמו לי לבעיות איכול אבל עדיין נחשבו לבריאים וטובים ובבדיקות הדם יצאו לי תקינות ומצוינות אפילו לאורך זמן,אחרי הרבה ניסויים,אני יודע מה קל לי לעיכול ומה לא,וכמובן זה משתנה.
נראה שגוף שלי מסתגל למצבי תזונה שונים,כמו שאני מרגיל אותו לאכול משהו מסוים,בדרך כלל לאט לאט הגוף מתמודד איתו ביעילות ,אולי זה בגלל שאני בן 23 ועדיין צעיר יחסית,לא בטוח,זה מעניים שעדיין אני לא סגור על התזונה הנכונה בשבילי,כרגע אני משתדל לאכול קצת,ובדרך כלל כמכור לירקות ,אם אני לא אוכל ירקות במשך יום,יום אחר אני ממש זקוק לזה,ככה זה גם אם מתוק ודברים אחרים,למרות שכמה שפחות אני מגרה את בלוטות הטעם עם מתוק ובכלל עם טעמים אז הגוף שלי רוצה פחות
הייתי רוצה לדעת גם,איך אפשר לא להתעסק עם אוכל ועדיין לאכול בריא,חשבתי להתחיל תזונה של ראו פוד,אבל הרבה פעמים במיוחד שקר ממש בא לי אוכל מבושל ,אז אני אוכל כמובן,דרך אגב אני לפעמים צורך 2 קילו ירקות ביום,הרבה עלים ירוקים ונבטים ,אני מקווה שזה נספג בצורה טובה,כי אני מקפיד להכניס הרבה ירקות חיים לקיבה שלי
מונית*
הצטרפות: 04 מרץ 2012, 23:38

שליחה על ידי מונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אחרי צומות על מים כבר שנה וחצי טבעונית עם ירידה של מעל 50 קג והפוגות ענקיות של אסטמה. רוצה להרפא מהמחלה הזו לאלתר כך שממחר בחסד האל אתחיל בשייקים עם עלים. יש מישהו שהחלים מאסטמה? צריכה עידוד ורוח גבית [email protected]
אדמה_טובה*
הצטרפות: 15 אפריל 2004, 13:14
דף אישי: הדף האישי של אדמה_טובה*

שליחה על ידי אדמה_טובה* »

לא יודעת אם אפשר לדבר על החלמה מאסטמה, אבל אין לי התקפים ללא שום תרופות כבר תקופה ארוכה, בעזרת שינוי תזונתי יסודי, שמבוסס בעיקרו על המנעות מאומגה 6 והגדלת כמות של אומגה 3, הפחתת מוצרי חלב ומעבר למוצרים שמבוססים על עיזים שרועות במרעה טבעי, והמנעות מקמחים וסוכר.
בהדרכה וליווי של הנטורופת ד"ר דני קרת.
אי_טל*
הצטרפות: 26 ינואר 2009, 14:21
דף אישי: הדף האישי של אי_טל*

שליחה על ידי אי_טל* »

מעבר לתזונה טבעונית העלים לי גוש פירואידי בשד.
כבר כתבתי קודם על הנזחת שנעלמה עם העלמות מוצרי חלב אבל כעבור שנה גם הגושים נעלמו.
מיכל_בז*
הצטרפות: 14 יוני 2010, 16:49
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בז*

שליחה על ידי מיכל_בז* »

מעבר לתזונה כמעט טבעונית (דגים, ביצים וגבינת עיזים מדי פעם) + דיקור העלים לי כמעט לגמרי (טפו טפו טפו) קנדידה שסבלתי ממנה במשך 3 שנים!
סאלי_תדמור*
הצטרפות: 25 מרץ 2010, 00:14
דף אישי: הדף האישי של סאלי_תדמור*

שליחה על ידי סאלי_תדמור* »

רציתי לספר על קרובת משפחתי בת 85 שהיו לה כאבי בטן כל לילה כבר כמה שנים. שום תרופה לא עזרה. אחרי הפסקת מוצרי חלב (הרופא!) הכל עבר. היא כמו אדם חדש. מדהים!
שליחת תגובה

חזור אל “טכניקות לעריכה”