נשיאת פעוטות ותינוקות במשקל כבד

איימי_שפירא*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 13:33
דף אישי: הדף האישי של איימי_שפירא*

שליחה על ידי איימי_שפירא* »

איתמר בן 3 חודשים ומתחיל לכאוב לי הגב. הוא שוקל 6 קילו. ואני נושאת אותו ב OVER THE SHOULDER BABY HOLDER . מה לעשות?
עוף_החול*
הצטרפות: 24 אוקטובר 2001, 20:51
דף אישי: הדף האישי של עוף_החול*

שליחה על ידי עוף_החול* »

כדאי שתפגשי עם מישהי מנוסה בשימוש במנשא שתראה לך איך להשתמש בו נכון.
הבן שלי כבר בן 13 חודשים ואני עדין משתמשת במנשא ללא כאבי גב. זה פשוט ענין של טכניקה.
אלונה_רוטר*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 22:25

שליחה על ידי אלונה_רוטר* »

איימי, גם לי כאב הגב (במיוחד כתפיים). עוזרים תרגילים לשיחרור הגב, גם התרגלתי וגם מצאתי מיקום
יותר מוצלח שפחות כאב לי.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

כל העצות שקיבלת טובות. אני רק רוצה להוסיף, שכשבתי שקלה 5 קילו (והיא צמחה במהירות הבזק) חשבתי שהיא כבדה מדי בשבילי, ואני לא יכולה יותר לשאת אותה במנשא... ואז עבר עוד קצת זמן והתרגלתי. וכך מהתרגלות להתרגלות אני סוחבת אותה גם היום, 13 ק"ג בגיל 4, לפעמים שעות במנשא (בחו"ל למשל).
פלוניה_פולניה*
הצטרפות: 01 מאי 2002, 16:46

שליחה על ידי פלוניה_פולניה* »

אלה מכם עם ילדים כבדים וגדולים יותר: עד איזה גיל/משקל השתמשתם במנשא? - הבת שלי כבדה יחסית (13 ק"ג) ומאז שהחלה ללכת, ואפילו קודם, אני רק מחזיקה אותה על הידים (יד ימין, למעשה) ועם שני המנשאים שלי - אחד בסגנון חיבוקית והשני תינוכיס - פשוט כבד ולא נוח לי. הבד של התינוכיס גם משלב די מוקדם הפך להיות אלסטי מדי, והיא פשוט צונחת איתו לרצפה.
האם גם אתם במשקל כזה כבר זנחתם את המנשאים, או שיש פטנטים למניעת גב וכתפיים תפוסים?
גילה*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 06:17

שליחה על ידי גילה* »

בגלל שהם שניים (וקטע קצר שעבר של כאבי גב לפני כחודש, בו התרגלתי להרים אותם פחות ביחד - למשל - אני עושה נגלות מהאוטו לבית, מבקשת עזרה מהמטפלת...), אני מעודדת אותם ללכת.
לאחרונה אני משתמשת בעיקר במנשא טיולים.
בעלי עדיין משתמש במאיה.
אני מוצאת את עצמי שאין לי סבלנות לקשור את התינוח רק כדי שבעוד שתי דקות היא תבקש לרדת.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

שליחה על ידי יונת_שרון* »

אנחנו השתמשנו באובר-דה-שולדר עד כ-15 ק"ג ולא הייתה בעית משקל עודף (למנשא...). לגבי הגב התפוס, הפתרון האישי שלי הוא יוגה באופן יומיומי - אחרי יומיים-שלושה של הברזה הייתי כבר "נענשת" בבעיות גב. (אבל אצלי יש גב רגיש במיוחד)
מיץ_פטל*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2001, 22:40
דף אישי: הדף האישי של מיץ_פטל*

שליחה על ידי מיץ_פטל* »

אנחנו השתמשנו במנשא גב רגיל כמו של טיולים. ועודדנו אותו ללכת. וכשמתעייפים - יושבים.
ולפעמים שמים אותו במנשא הרגיל (כמו המאיה) על הצד... אבל רק לזמן קצר יחסית.
איילת_ברמי*
הצטרפות: 11 אוגוסט 2002, 14:55

שליחה על ידי איילת_ברמי* »

איימי, תנסי תינוכיס! לי גם יש ילד כבד "בלי עין הרע" השתמשתי בתינוכיס 8 חודשים למרות שבגיל 6 חודש ישר איך שהוא התחיל לשבת קניתי מנשא גב מ"טויס אר אס" והשתמשתי בו גם, בערך בגיל 8 חודשים פחות או יותר הוא כבר יודיע לך שהוא ירצה לזחול (אצלי ב-8 ח' פתאום בשבוע זחל ספידים)
חבצלת*
הצטרפות: 24 פברואר 2002, 16:35

שליחה על ידי חבצלת* »

טוב, האמת? אין יל יותר כוח לסחוב אותו. הוא כבד בלי עין הרע, הגב שלי גמור, ואני לא יכולה לעשות כלום כמעט כשהוא במנשא. עכשיו כשבעלי במילואים ורק אני מחזיקה אותו, אני פשוט בקריסה איטית." עיקרון הרצף "בטוח לא היה עובד אצלם אם הם היו צריכות להתמודד בלי עזרה של בת/אמא/חמות/דודה/אחות עם 4 ילדים מתחת לגיל 7. ועם בעל במילואים.
אילנה*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2001, 06:47

שליחה על ידי אילנה* »

חבצלת, מנשא-גב לכמה שעות ביום יעזור לך?
אני לא יכולה להעביר לך את שלי, כי מדי פעם אני משתמשת בו. בגיל הזה הלל ממש לא אוהבת לשהות בו. זה מגביל את שדה הראיה שלה, אבל בחודשים הראשונים היא הייתה בו די הרבה ובעיקר ישנה.
אני מאמינה לך שקשה. מה זה לא לעשות כלום? גם לשכב במיטה עם התינוק ולספר לילדים סיפורים (תספרי להם על משה בתיבה, על יציאת מצרים, על ליל הסדר) זה לעשות משהו. ומשהו חשוב דווקא.
חבצלת*

שליחה על ידי חבצלת* »

בשביל לשכב במיטה לא צריך מנשא;-) אני משתמשת במנשא כשאני צריכה את שתי הידיים. אם אני לא צריכה אותם למשהו טוב יותר, אני מחזיקה בהם תינוק!
ניסיתי לקשור אותו עם תינוכיס על הגב. נחלתי כישלון. איזה עוד מנשה גב יש לגיל 4 חודשים?
אילנה*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2001, 06:47

שליחה על ידי אילנה* »

לדעתי, לשאת את התינוק על הידיים הרבה יותר קשה מאשר במנשא.
אנהאטה_א*
הצטרפות: 05 מרץ 2002, 22:00
דף אישי: הדף האישי של אנהאטה_א*

שליחה על ידי אנהאטה_א* »

עד עכשיו אנשים * קיבלו את העובדה שאני נושאת את בתי במנשא בחיוך. איזה יופי, כל כך טוב לה. או ששאלו את השאלה הנצחית-נוח לה/לא כבד לך, וכד'.
אבל עכשיו, כשבתי בת 20 חודש, אנחנו מתחילים לראות בכל מקום קבלת-פנים חמוצות.
כמו שזה נראה לי, תינוק קטן זה עוד איכשהו מתקבל על הדעת שארצה לשאת אותה במנשא. אבל ילדה? זה כבר מוזר.
אפילו חברה שלא הניקה את שלושת ילדיה (כלומר, מגדלת אותם באופן קונבנציונאלי ביותר ) קיבלה את העובדה שהקטנה במנשא כל הזמן.
פתאום לפני שבוע היא התנפלה עלי.

מה קרה להם???
אנהאטה_א*

שליחה על ידי אנהאטה_א* »

• אנשים - חוץ מאימי וחמותי.
הן היחידות שלא ראו שטוב לה. ולי. וחרף העובדה ששלחתי לאימי מכתב באופן מיוחד (היא גרה מרחק של עשר דקות נסיעה) למה הנכדה שלה מבלה במנשא את חודשיה הראשונים ולמה לי זה טוב. והוספתי את הרשימה שכתבתי מבאופן טבעי מספר... "עקרון הרצף מה פתאום".
דבר לעצים ולאבנים.
לחמותי לא היה לי כוח להשקיע.
כנראה שמה שלא ברור להם ביותר זה למה אני מפלה בין הילדים. הרי הקודמים היו במנשא, אבל לא כמו האחרונה. ול
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

גם אני זוכרת מהבכורה:
"תורידי אותה כבר!"
"למה את לא נותנת לה קצת חופש?" (הילדה לא רצתה לרדת)
"נו כבר, תורידי אותה ותתני לה לשחק לבד!"
2 דברים מאוד עצבנו את אלה שהעירו:
  • לא יכלו לסבול לראות ילדה מוגנת. הם רצו בכוח לראות אותה לבד, מופרדת, מנותקת.
  • לא יכלו לסבול שהיא מחוץ להישג ידם - לשחק בה, להפחיד אותה, לעשות לה מה שמבוגרים עושים לילדים קטנים.
אלה שהתעצבנו מזה - העירו.
אלה שלא התעצבנו מזה - לא אמרו כלום.
אלה ש נהנו לראות ילדה אהובה ומוגנת על אמא שלה - חייכו אלינו.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

באיזה גיל אתן עדיין נושאות? זה לא כבד? האם מעל לשנה אתן מצליחות לעשות עבודות בית בקלות עם המנשא, תוך כדי הנקה, או שזה רק לטיולים?
איזה מנשאים מומלצים אחרי גיל שנה ולא רק לטיול?
תודה.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

הבכורה שלי ישנה במנשא הגב את שנת הצהריים עד גיל 3 בערך. נשאתי אותה עד גיל 4 בערך. עד 12-13 ק"ג, גם שעות.
הכי שימושיים לי הווילקינט לגב והאובר דה שולדר.
יונת_שרון*

אצלי כשהילדים התחילו ללכת הם כבר לא כל כך אהבו להיות סגורים במנשא. אבל על הידיים הייתי סוחבת אותם לפעמים גם הרבה אחר כך -- בערך עד ההריון עם הילד הבא.
לא הייתי עושה עבודות בית עם ילד על הגב, אלא נותנת להם "להשתתף" איתי בעבודה.
ענת_גביש*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 23:50
דף אישי: הדף האישי של ענת_גביש*

שליחה על ידי ענת_גביש* »

אני מנסה לשתף בעבודה, אבל אם זה שטיפת רצפה, או משהו אחר עם מים,היא מחליקה, ואז אני מנסה להכניס אותה למנשא והיא כועסת...
יש ימים שאני מצטערת שאין לנו לול !! (כמה טוב לכתוב פה בקול רם ! פשוט צריך לנעול לה נעליים לפני, הא...)
אישה_אחת*
הצטרפות: 05 דצמבר 2002, 18:17

שליחה על ידי אישה_אחת* »

בשמת עד גיל 4 (()) כל הכבוד,
אצלי עכשיו 7 חודשים הוא שוקל יותר מ 8 ק'ג (טפו טפו טפו) לא נראה לי שאני אצליח לקחת אותו במנשא כ'כ הרבה זמן אלא אם כן אעשה התעמלות משקולות רצינית :-P
יונת_שרון*

את כבר עושה התעמלות משקולות: לסחוב תינוק! מה שצריך זה התעמלות יותר משחררת -- מתיחות, הרפיות וכאלה.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

כאמור, אצלי זו לא היתה חוכמה: הילדים שלי קטנים...
ואכן, שיתפתי את הבכורה בעבודות הבית מגיל צעיר. אבל היא הלכה רק בגיל שנה וארבע, ועד אז - שמתי אותה על הגב בשביל לרחוץ רצפה, לשטוף כלים, לבשל וכדומה. היום הינוקא על הגב לעבודות אלה.
הבכורה כבר שוטפת את הבית בעצמה, כל פעם שמתחשק לה (שתינו אוהבות מאוד לשחק בשטיפת הבית). היא בת 5 ותשעה חודשים, אמנם קטנה לגילה אבל בהחלט מסתדרת כבר עם המגב הגדול.
אמא_גמדים*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2002, 23:32
דף אישי: הדף האישי של אמא_גמדים*

שליחה על ידי אמא_גמדים* »

הגדולה שלי (שנתיים וחודשיים, הולכת מגיל 10 חודשים), מבקשת הרבה בזמן האחרון להיות במנשא של אחותה בת השמונה חודשים. אם הוא תפוס - היא מוכנה על הידיים. אני שואלת את עצמי (בעיקר בזמן שאני נמתחת קצת להקל על כאבים בגב התחתון), מה היה קורה אם לא היתה לה אחות קטנה שתפסה את מקומה על הבטן/גב של אמא. זה לא קשור להליכה, השחרור של צורך בנשיאה? תמיד חשבתי שיש שלב שהם עוברים את זה ולא מרגישים את הצורך להנשא באופן קבוע. יש שלב כזה, נכון???? (החוליות שלי בהסטריה - זה קשה לשאת שתיים בעיקר אם אתה גמד בעצמך...)
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

שליחה על ידי אם_פי_3* »

כן, יש שלב כזה. אני גם חושבת שאם הסיבה היא שקשה לך (ולא איזה עקרון), את בהחלט יכולה להגיד את זה לבכורה, ולתת לה חיבוק בלי להרים אותה. כך את מספקת את הצורך במגע ובטחון שאת שלה, מבלי להרוס את הגב. עם התאומים, מעבר לכך שלא היה לנו מנשא נוח ולכן השתמשנו במנשא (סנגלי רגיל) רק עד גיל חצי שנה, אבל המשכנו לקחת הרבה על הידיים, השתמשנו הרבה בשיטה הזו, אפילו אם זה אמר לעצור באמצע לכמה דקות. פשוט כי אחרת היה צריך לקחת את שניהם (בד"כ +אופניים) וזה היה בלתי אפשרי (כלומר, השתמשתי בזה במצבים שזה היה בלתי אפשרי. בפעמים אחרות כן לקחתי אפילו את שניהם).
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

הם מבקשים על הידיים על גיל 3-5, גם בלי אחים קטנים. גם כאלה שגדלו בעגלה ובאופן קונבנציונאלי לגמרי.
אבל אל תקחי שתיים יחד! זה מסוכן לך. לי זה עשה בקע, שבמזל הצלחתי להחזיר אחורה בזמן.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

חשבתי על זה לא מזמן.
כל עוד הם לא מסוגלים ללכת בקצב של מבוגר - הם מבקשים על הידיים לפעמים, וזה בסדר.
חוסר היכולת שלי, הפיזי, לספק להם את זה - זו כבר בעיה (שנפתרת ע"י אבא, סבתות, דודים...)
אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

הדר (שנה ועשרה ח') מבקש לאחרונה יותר על הידיים. לי נראה שזה בעיקר כי הוא עובר עכשיו תקופה קצת קשה, של בקיעת סט שני של שיניים טוחנות. זה בא במקביל ליניקות תכופות יותר ועוד תופעות.
כשבאמת קשה לי, כשיש לי למשל שני תרמילים כבדים לסחוב, אני פשוט אומרת לו שאני לא יכולה כי יש לי שני תרמילים כבדים או מה שנכון באותו רגע, והוא מקבל את זה מאד בהבנה. אני חושבת שהוא יודע שכשאני יכולה - אקח אותו, שאני לא סתם מתחמקת.
ואולי סתם יש לי מזל שהוא כזה מין נשמה טובה?! ;-)

ובכל מקרה, הוא תמיד מסכים למנשא. הוא יודע שככה אני יכולה לסחוב אותו יותר בקלות, לאורך יותר זמן, וגם לעשות לו קצת "לונה פארק" במדרגות וכו'.

ד"א, הוא שוקל כ-15 ק"ג. עבודות בית אני לא עושה איתו במנשא. בעבר, עשיתי קצת כלים, אבל לא מעבר. יש לו אבא, לא? ;-)
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

ויש לי עוד משהו לא כל כך חיובי להוסיף:
זה נורא תלוי במנשא.
למשל, ליאת, שמתי לב שעם המאיה אני מתעייפת יותר מהר וכואבות לי הכתפיים בטירוף.
אנהאטה_א*

שליחה על ידי אנהאטה_א* »

אבל השאלה שלי היא מה כולם נזכרו להזדעק עכשיו ?
בהתחלה השתוממתי. אמרתי: עכשיו את שואלת? אני נושאת אותה כבר שנה וחצי.
אבל זה בדיוק מה שמרגיז אותם. זה שאני נושאת אותה כבר שנה וחצי. (-:
והשאלה שלי היא: למה?
למה בן שבועיים כן (פחות או יותר)
ובן שנתיים לא.
ובקשר לאימי ולחמותי. הן פשוט דואגות לי ולבריאותי. אתן יודעות, הגב שלי.
בשמת, תשתמשי בotbh יש לו ריפוד הגון וזה מונע כאבי כתפיים.
אגב, שמתי לב שאני נושאת את בתי בעיקר בצד שמאל משום מה, עד שקראתי בספרה של דר. עדה למפרט את הסיבה לכך. מעניין.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

זהו, אנהאטה, שאני משתמשת באובר דה שולדר. אבל המאיה שלי יותר יפה... כשאני מחליפה, כבד לי וכואב לי באופן משמעותי.
מרב_סגל*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2002, 19:57
דף אישי: הדף האישי של מרב_סגל*

שליחה על ידי מרב_סגל* »

גם אצלי אותו סיפור - המאיה הרבה יותר יפה, אבל ממש לא נוח לי כמו הotsbh.
ענת_גביש*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 23:50
דף אישי: הדף האישי של ענת_גביש*

שליחה על ידי ענת_גביש* »

אבל המאיה משמעותית פחות מחמם! ובחוץ אני מעדיפה אותו עכשיו. ומאז שהיא כבדה יותר, נוח לי מאד שאפשר להדק עוד ועוד מלמטה ומלמעלה בנפרד. לעבודות בית האובר דה שולדר, וגם להרדמות. בקיצור, פעם חשבתי שיותר ממנשא טוב אחד זה שחיתות, ועכשיו כבר לא.
אם_פי_3*

שליחה על ידי אם_פי_3* »

מה שאני אוהבת במאיה, זה שאפשר לשים את הילד איך שיוצא, ולהתאים את המנשא. יכול להיות שעם גדולים יותר זה כבר לא יתרון משמעותי (הוא עדיין לא מתאים לדף הזה. רק בן חודשיים וחצי (למרות שהוא מסרב להכיר בכך)).
אמא_ל_5*
הצטרפות: 09 יוני 2003, 09:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_ל_5*

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

ביתי בת שלוש, והמון על הידיים. איכשהו עם חמשת ילדי היו לי בודאי עשרה מנשאים שונים, וזה פשוט לא נוח לי. יש לנו מנשא גב כמו תרמיל טיולים, שמאד נוח לאבא, אבל לא לי, והיא גם היתה די הרבה שם. אבל אנחנו כבר זמן רב לא מתמשים בעגלה , וגם קודם השתמשנו בה מעט מאד. היא פשוט המון על הידיים, של כולם. של אבא, אמא, אחיות בנות 15,12,9 ואח בן 17. עם כל המנשאים קיבלתי כאבי גב, ומשום מה עם סתם להחזיק על הידיים זה בסדר.
אין לי מושג למה המנשאים לא נוחים לי, או שאולי עוד לא עברתי את כולם - הרבה שמות כאן לא מוכרים לי, אז אולי פעם הבאה, אם תהיה...
לא ברור לי מה מפריע לאנשים שתינוק, או ילד, במנשא. הרי גם בלי מנשא הם רוצים המון על הידיים, ומנשא אמור להקל, למי שזה נוח לו.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

אמא ל-5, זה ממש תלוי במנשא.
אולי אתן לך למדוד כמה משלי, אבל הכי נוח שלי הוא במידה small ויהיה קטן עלייך.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

שליחה על ידי ורד_לב* »

אנחנו 10 ק"ג בשנה. והאמת שהיא עדיין לא ממש כבדה לי ב- othsh, אבל יש גם מנשא גב לטיולים "כבדים" יותר.
אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

אנהאטה א,

אני לא יודעת למה הם מזדעקים דוקא עכשיו, אבל אולי את יכולה לשאול אותם? ז"א בנימוס, ממקום של באמת לשאול אותם כדי לדעת.
יכול להיות שהם נורא מוּצקים (- שמשהו מציק להם), וישמחו לשחרר עלייך את כך הקיטונות שלהם, ואח"כ יירגעו ואולי אפילו יקשיבו לך; יכול להיות שלא, אבל ככה יש לך סיכוי לדעת מה באמת מפריע להם.
שמתי לב שהרבה פעמים, כשלמישהו מפריע משהו באיך שאנחנו מתנהגים עם הדר (לינה משפחתית, הנקה, מנשא, התייחסות לבכי וכו'), הם פונים אלינו בלשון טרוניות לא נעימה, ואחרי שיחה רגועה על הנושא, אחרי שאפשרתי להם לשחרר אני מבינה שבעצם הם מרגישים הורים פחות טובים, כי הם לא ככה, או שהם חושבים שזה מה שאני חושבת עליהם, ואז כל שנשאר לי לעשות זה להדגיש להם שזו הדרך שלנו , וזכותו של כל אחד לבחור בדרך שלו, ושזה לא הופך אותם או אותי ליותר או פחות טובים...
חבצלת*

שליחה על ידי חבצלת* »

ואו, אני כבר מחכה שהוא ירד ממני קצת, זה כל-כך כבד, שאני לא יודעת מה אעשה אם בגיל שנה הוא עדיין יעדיף לבלות את רוב זמנו במנשא! למזלי, התינוק שלפני הנוכחי (הוא היום בן שנתיים ושלושה) מגיל 11 חודשים פשוט לא רצה יותר ידיים, כמעט, אלא אם הוא חולה, או עייף, או התגעגע, או שזה טיול ארוך במיוחד. אגב, הוא גם לא אוהב עגלה. כלומר, הוא היה 11 חודשים על הידיים בלי הפסקה ואז פשוט ירד ומאז הוא רץ לבד, במידת האפשר. אני כולי תקווה שגם הפעם זה ילך ככה, כי הגב שלי גמור.
אמא_של_יונת*
הצטרפות: 23 דצמבר 2002, 00:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יונת*

שליחה על ידי אמא_של_יונת* »

תרשו לי משהו אישי, שמתקשר לנושא של דף זה (קטע שכתב מייק כשבננו הבכור היה בן שנה וחצי בערך, ואני באיסור הרמת-משאות-כבדים בתחילת ההריון עם הבן השני):

אמא, קחי אותי על הידיים!
ראש שלי רוצה את הכתף שלך.
אמא, כבר ביקשתי פעמיים!
קחי אותי למעלה, מה 'כפת לך?

אל תגידי "אין לי כוח, ילד".
אל תגידי לי "אתה הן כבר גדול".
אני לא אוהב שאת אותי שואלת
"מה זה, כבר ללכת לא יכול"?

מן העין כבר דמעה נשפכת,
על הלחי חם וגם רטוב.
לא שאני לא אוהב ללכת -
אך אצלך למעלה כל כך טוב...
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

שליחה על ידי עדי_יותם* »

גם אצלי עלו דמעות...
תמר*
הצטרפות: 23 יולי 2001, 15:53

שליחה על ידי תמר* »

בשמת- את מכניסה ומוציאה מהמנשא גב עם עזרה של מישהו נוסף או שאת מסתדרת לבד?
בתינוח- לא הצלחתי אפילו לשים אותה על הגב
עם המאיה- מהרגע שאני מעבירה אותה לגב היא משתוללת.
עם האתיופי- אי אפשר לבד וגם עם עזרה- היא לא מסכימה.
מנשא גב עם ברזלים (כמו תרמיל)- היא מסכימה אבל ממש ממש לא נוח לי - המנשא עצמו כבד ומושך אותי אחורה.

הגעתי למסקנה- שהיא רוצה להיות עם הראש למעלה גבוה ולא צמוד לגב- איך זה עם הווילקינט?
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

אז כן, גם הוא רוצה להיות למעלה גבוה, והווילקינט לא אידיאלי לזה.
אני מסתדרת לגמרי לבד, אבל צריך משטח כלשהו, כשהם עדיין לא יושבים (וגם אז צריך כסא או משהו כזה):
  • משכיבים את הווילקינט על המיטה/הספה/משטח הטיפולים
  • משכיבים עליו את התינוק וקושרים את רצועת המותן ומוודאים שכל הסרטים מושחלים במקום
  • מסתובבים עם הגב, משחילים את הידיים לרצועות הכתפיים (כמו תרמיל גב), תופסים את הסרטים מלמטה ומושכים ומהדקים
  • מעמיסים על הגב ומתכופפים תוך כדי המשך הידוק (רצוי ליד ראי, שהתינוק יראה אותי ואותו ויצחק בתהליך הקשירה)
  • מזדקפים וקושרים, מוודאים שהתינוק "יושב" כשהוא כורך את רגליו על מותני.
הוא ואני מאוד מתורגלים ועושים את זה בצ'יק צ'ק, אבל זה עובד רק כשהוא מנומנם או רוצה לישון.
עתליה*
הצטרפות: 10 ינואר 2003, 19:09

שליחה על ידי עתליה* »

האמת, באופן אישי קשה לי להבין איך אפשר לסחוב תינוק כל כך הרבה זמן.. אני התיאשתי כשבני היה בן 6 חודשים ושקל כ9 קילו......... אבל למה נתפלים אליך? בדיוק כמו בהנקה של ילד כזה גדול, או באי שימוש בלול, או באי שימוש נון סטופ במוצץ, או בכך שלא מיישמים את שיטת ה5 דקות
פשוט זה לא מקובל!
זה חריג!
זה הורס להם את תפיסת העולם. אבל מה איכפת לך? יש לך ילד על הגב, אל תוסיפי שם את הצרות של כל העולם.
אלייזה_עדן*
הצטרפות: 01 דצמבר 2003, 16:34

שליחה על ידי אלייזה_עדן* »

רק רציתי להגיד שאני נשאתי את הבן שלי באובר דה שולדר OTSBH , עד גיל שלוש - בערך 18 קילו, אך בשלב זה היה רק למקסימום 10 דקות (20 במקרים מיוחדים - שדה תעופה, אחרי טיסה ארוכה, וכ"ו). הבן שלי בגובה של הרבה ילדים בני חמש, אך הוא רק בן שלוש ורוצה על הידיים לפעמים. הרבה יותר קל לשים אותו במנשא מאשר להחזיק אותו בידיים! בידיים זה עושה לי הרבה יותר בעיות גב!! הבת שלי הייתה יותר קלה, אך גם ארוכה, והיא הייתי במנשא עד לפחות גיל שלוש.
מיצי_פיצי*
הצטרפות: 30 מאי 2003, 08:14
דף אישי: הדף האישי של מיצי_פיצי*

שליחה על ידי מיצי_פיצי* »

הצילו , גידלתי דינוזאור! עוד לא בן 5 חודשים וכבר שוקל כמעט 9 קילו, הוא גדול וארוך וכאשר הוא במנשא מלפנים הוא תופס המון מקום ואי אפשר לעשות כלום עם הידיים. מצד שני, הוא עדיין לא מספיק יציב בשביל תנוחות צד או גב, שלא לדבר על זה שנאלצתי להיפרד מהתינוכיס שהבד האלסטי שלו לא עמד בעומס ואחרי 10 דקות נשיאה התינוק היטלטל לי באיזור הברכיים (אני משתמשת עכשיו בסנגלי של אוונפלו או בסלינג), אני שונאת להסתובב עם עגלה אבל התחזיות קודרות - עד שהוא ילך ממש הוא ישקול בערך 20 קילו ואני אצטרך מנוי למסג'יסט...
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

מיצי, מה עם מנשא קובבה ?
הוא כבר מחזיק את הראש, לא?
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

שליחה על ידי אביב_חדש* »

מיצי - כמובן שהקובבה יכול להתאים לתינוק בגיל כזה, אבל גם התינוכיס יחזיק מעמד עם תינוק במשקל 9 ק"ג. הקטנה (12 ק"ג, טפו טפו טפו) שלי נהנית מאוד מהתינוכיס על הגב. הקשירה אחרת והוא לא ינזל לך לתוסיק!
תבשיל_קדרה*

אבל התחזיות קודרות - עד שהוא ילך ממש הוא ישקול בערך 20 קילו
הרשי לי לתת לך תחזית אוטימית יותר:
איפשהו לקראת גיל שנה, 12 קילו, הוא יתחיל להתארך ולרזות, יפסיק להעלות משקל, ויהפוך מתינוק עגלגל לילדון.
יהיה כיף (זה מין שינוי נורא מרשים. חוויתי את זה באופן מאוד מינורי אצל בני).
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

אני השתמשתי מעט במנשאים כי המאמץ היה גורם לי לגודש. על הידיים לא הייתה לי בעיה. והנה דווקא עכשיו,
אחרי שעברנו את גיל שנה אנחנו חוגגים עם המנשא (סלגוזל).
קשה לי להאמין שהייתי מתעייפת לשאת אותו כשהוא שקל חמישה ק"ג, ואילו עכשיו כשהוא 11 ק"ג אין לי בעיה בכלל.
התחזקתי עם הזמן. אבל מה שחשוב הוא שבמקום עגלה, אפשר ללכת לגינה ולחברים וכמעט לכל מקום עם המנשא,
וברגל, כי הקטן כבר הולך.

< לפעמים נראה לי שאנשים מסתכלים בתימהון - לא 'מסתדר' להם מנשא וילד עם סנדלים ביחד :-) >
אם_פי_3*

שליחה על ידי אם_פי_3* »

בדיוק היום גיליתי שיש לי בעיה לשאת אותו.
מעבר לכך שהרבה פעמים הוא כבר לא מסכים (אבל עוד לא יכול ללכת לבד) - וסוף סוף קנינו עגלה (שאותה הוא אוהב. אולי כי משתמש בה מעט מאד. עדיין אני מעדיפה מנשא או כסא אופניים, כשאפשר), היום ממש "נרדמה לי היד" בצד של הכתף הנושאת. לא היה לי כבד, אבל הדם נעצר (למעשה, עכשיו מרגישה את זה שוב, שעות לאחר שירד מהמנשא).
ליאת_טאוב*
הצטרפות: 06 פברואר 2003, 21:21
דף אישי: הדף האישי של ליאת_טאוב*

שליחה על ידי ליאת_טאוב* »

כרמית, באיזה מנשא את משתמשת?
אולי שינוי במנשא יכול לפתור את הבעיה?
בן כמה הבן וכמה הוא שוקל פחות או יותר?
אם_פי_3*

שליחה על ידי אם_פי_3* »

מאיה ווראפ, בעיקר על הצד (הוא לא אוהב להיות על הגב, לצערי הרב). הוא בן שנה ורבע ושוקל בערך 9.5 ק"ג (למרות שכרגע בטח פחות).
אמא_אינקובטור*
הצטרפות: 19 יוני 2003, 13:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_אינקובטור*

שליחה על ידי אמא_אינקובטור* »

היום ממש "נרדמה לי היד" בצד של הכתף הנושאת. לא היה לי כבד, אבל הדם נעצר (למעשה, עכשיו מרגישה את זה שוב, שעות לאחר שירד מהמנשא).

אני נשאתי כ-9 קילו של ילדה+מנשא גב "סטנדרטי", עם מסגרת אלומיניום, במשך כמה שעות טובות. גם לי לא היה כבד, אבל העברתי אותה לכתפיו החסונות של בעלי כשראיתי שרצועות המנשא תיפקדו כחוסם ורידים ואצבעות הידיים שלי התנפחו לממדים של טרום-לידה. גם אצלי עברו כמה שעות עד שהתחושה בידיים חזרה לגמרי. מסקנה: להשקיע במנשא הגב החדש ועתיר השכלולים ולא במנשא חביב אך לא תומך.
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

קטעים . הבן שלי שוקל מעל 15 קילו בגיל שנתיים.....לא מצאתי מנשא שיהיה לי קל
תבשיל_קדרה*

שרצועות המנשא תיפקדו כחוסם ורידים
הפתרון: מנשא בו רוב המשקל אינו על הכתפיים (למשל - במנשא גב מכוונן טוב, רוב המשקל על הבטן, בקובבה המשקל על הבטן והחזה).
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

שליחה על ידי עדי_יותם* »

כרמית, אולי תנסי לשאת על הכתף השנייה? אני אף פעם לא אהבתי את זה, אבל לפעמים הייתי נושאת ככה, בהליכות ארוכות.
מונו, אאל"ט 15 ק"ג הם הגבול העליון לרוב (כל?) מנשאי הצד והבד הארוך. לא יודעת לגבי הקובבה. די בטוח שבמנשאי הגב אפשר יותר - צריך להסתכל בהוראות.
אם_פי_3*

שליחה על ידי אם_פי_3* »

הקובבה גרם לי כאב גב תחתון, בנסיון הבודד שלי להשתמש בו. חוץ מזה, הילד שלי לא אוהב על הגב. אני מסתירה לו את הנוף. (חלום חיי... להסתיר למישהו (-; )
ליאת_טאוב*

כרמית, לי יש שני מנשאים כרגע לילדה פעילה, גדולה יותר (1.9) וכבדה יותר (12ק"ג).
אחד הוא סלגוזל שמשרת אותנו נפלא. אפשר על הצד, על הבטן ועל הגב.
השני הוא מנשא גב מתכוונן ויקר (קיבלנו במתנה...). יש הרבה חברות ומודלים. אפשר לקנות בחנויות לציוד טיולים. היתרונות שלו הם שהמשקל מחולק היטב בין הכתפיים, החזה, הגב והאגן; הילד/ה יושבים די גבוה ורואים די הרבה; יש לו תיק בילט-אין על פי רב.
חסרונות - גדול ומגושם, הילד/ה לא צמודים לגוף, אם הם נרדמים הראש נופל להם בתנוחה שנראית לא נוחה בכלל.

אני משתמשת בהם לפי הצרכים של כל יציאה מהבית.

בהצלחה.
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

ליאת, נראה לך שאפשר להשתמש בסלגוזל גם בהריון? (כשכבר יש בטן...)
אני מרגישה שעוד מעט הקובבה לא יתאים.
אמא_אינקובטור*
הצטרפות: 19 יוני 2003, 13:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_אינקובטור*

שליחה על ידי אמא_אינקובטור* »

הפתרון: מנשא בו רוב המשקל אינו על הכתפיים (למשל - במנשא גב מכוונן טוב

יש לנו אחד כזה, שעלה לא מעט (-: אבל ילדות יש שתיים, ומנשא שווה יש רק אחד. וכשהוא נושא את הבכורה (13 קילו) וגם את המים והסנדוויצ'ים, ואני נושאת את הצעירה (בקושי 8 קילו) - מי יקבל את המנשא החדש, היקר, המשובח, מחנות הטיולים המקצועית? ומי תקבל את הטרנטה שמצאנו בכמה גרושים בחנות יד שניה?

לפחות בקילומטר האחרון התחלפנו בילדות, הבכורה קיפצה לה בשביל ופיזרה סביונים, ואני הייתי עסוקה בהחזרת מחזור הדם שלי לתקנו.
ליאת_טאוב*

ה עוגיה, אני מתנצלת שלא ראיתי את שאלתך בזמן. את בטח כבר שאלת ומצאת.
בכל מקרה וליתר ביטחון אני אביא את דעתי והיא שסלגוזל אינו מתאים להריון עם בטן, כיוון שיש רצועת מתניים שהמשקל של הילדה מתחלק בינה לבין אחת הכתפיים. תשובה מוסמכת יותר יש, קרוב לוודאי, לשרון שמייצרת אותם וכותבת בדף מנשא סלגוזל.
ענבל*
הצטרפות: 06 פברואר 2002, 10:42

שליחה על ידי ענבל* »

אנהאטה,
אני (לפעמים) עוד נושאת את האפרוח בן 3.5 על מנשא וזוכה להערות. בד"כ התגובה שלי היא הצעה להם לרדוף אחריו במקום לשים אותו עלי במנשא. ומכיוון שהאפרוח ידוע במחוזותינו כפעלתן עם נטייה שלא להשאר ליד השומר, כולם מחייכים ובזה נגמר הדיון.
אמא_של_יו_יו*
הצטרפות: 03 ינואר 2005, 08:12
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יו_יו*

שליחה על ידי אמא_של_יו_יו* »

הצהרת כפירה בתור פתיחה- אתמול עשינו טיול, אני ו יו-יו, פעם ראשונה שהוא הסכים לשבת ב...רחמנא ליצלן- עגלה.
כן, רכב ארבע על ארבע קונוונציונלי, כמו כל שאר הילדים.
יו-יו כבר כמעט בן 9 ח' והיה במנשא רוב הזמן. כל יום הייתי מעמיסה אותו, את התיק שלי ואת התיק שלו ויוצאת למסע אל המשפחתון. כל המשא יחדיו הגיע לרבע מהמשקל שלי. השרירים ברגל שמאל (עליה רוב המשקל של יו-יו), זעקו חמאס כבר מאמצע הדרך, כך שאת שארית הטיול הייתי מבצעת בגרירת רגל לא חיננית לחלוטין. הבעיה התחילה כשהילד (התזזיתי לשמחתי) החל להתנוענע במנשא, למתוח את הגב, לסובב את הגוף, בקיצור- כל התפרעות מבורכת שכזו מצדו גררה מצדי מעידה, שוב- לא חיננית לחלוטין, וגם לא בטיחותית כמובן.
אז- עגלה. קונוונציונלית, "כמו כולם". מיותר לציין שסבא של יו-יו מאושר שמשהו שקשור ליו-יו הוא סופסוף "כמו כולם" (כי הוא ישן איתנו, ויונק עדיין בשקיקה ואין לו כסא אוכל ולא לול ולא מוצץ ולא שותה מטרנה, בקיצור, ילד משונה...).
את האמת- היה לי מאוד מאוד נוח. נוח, נוח, נוח. היה לי קל וקליל. רק רגשות האשם על זה שהרחקתי אותו ממני גרמו לי לדבר ולשיר לו (מאחורי הגב שלו) כל הדרך, חסר לי קשר העין שהיה במנשא.
כמובן שבמדרגות ובמדרכות הצרות שנחסמו על ידי נהגים אנטיפטים קיללתי, אבל השורה התחתונה היא -
אנחנו נוסעים מעכשיו בעגלה.
ליזה_ליזה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2003, 17:28
דף אישי: הדף האישי של ליזה_ליזה*

שליחה על ידי ליזה_ליזה* »

זקוקה לעצות!
בתי בת שנה ושלושה חודשים, עדיין לא הולכת (וגם לא עומדת בלי תמיכה).
עד עכשיו נשאתי אותה כל הזמן במנשא ועל הידיים (עד גיל חצי שנה בבד ארוך ומאז בסלגוזל, בשבועות האחרונים על הגב).
בזמן האחרון התחיל לכאוב לי הגב נורא, בעיקר כתף אחת, בצד שאני מחזיקה אותה. בבית אנחנו כמעט ולא משתמשות במנשא בכלל והיא הרבה על הידיים. קשה לי קשה לי קשה לי! (בטח קשור גם למחלה שלה ביומיים האחרונים).
אולי יש למישהי רעיונות איך אני יכולה להקל על עצמי?
דקל_נור*
הצטרפות: 15 פברואר 2004, 01:25
דף אישי: הדף האישי של דקל_נור*

שליחה על ידי דקל_נור* »

קודם כל: לזכור להחליף צדדים... עצה דבילית, אבל לכל אחד יש צד מועדף שבו הוא מבצע פעילויות ואני לפעמים צריכה להזכיר לעצמי להחליף צד כשהתינוק עלי וזה מקל.
אני גם מנסה להשאר מודעת לתנוחה שלי, כי פעמים רבות כשהם על המותן יש לנו נטייה להבליט את האגן ולעמוד עקום. פשוט להיות מודעת לעצמך ולהזכיר לעצמך להתיישר.

אצלי, היוגה היא הצלה לגב (ולנפש ולשקט ולהכל). כל תרגול מאפשר לי עוד כמה ק"גים של נשיאת הבייבי...מומלץ.
סיגל_ב*
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

שליחה על ידי סיגל_ב* »

לזכור להחליף צדדים
|Y|
אם את ממש בדר"כ עם אותה כתף, הייתי מוציאה אותה לחופשה ובמשך כמה זמן נושאת רק בצד השני.

היוגה היא הצלה לגב
|Y|

ומוסיפה שיאצו להחזרת גופך לתפקוד.
ליזה_ליזה*

תודה על התגובות!
הבעיה עם החלפת צדדים - אני יכולה רק בצד שמאל. פשוט בשום פנים ואופן לא מצליחה להחזיק אותה על צד ימין (למזלי, הסלגוזל בנוי ככה שהמשקל הוא בעיקר על כתף ימין, כך שיש קצת איזון כשהיא במנשא).
יוגה זה נפלא, אבל עוד לא יכולה להתארגן על זה (להיפרד ממנה, למצוא זמן, כסף.... זה עוד יבוא).
יש עוד רעיונות?
סיגל_ב*

שליחה על ידי סיגל_ב* »

ומוסיפה שיאצו להחזרת גופך לתפקוד.
ליזה,
לי יש מטפל שיאצו (טאו שיאצו) שבא אלי הביתה. הקטנה נמצאת באותו זמן עם אבא שלה בסלון, ואני והמטפל בחדר שינה. ככה לא נפרדים אבל כן זוכים לטיפול.
מבחינת הטיפול עצמו, אני יכולה לומר שזה הדבר שעזר לי לשאת אותה עד עכשיו - 10 קילו - בקלילות! למרות שבמקור אני סובלת מבעיות גב, מאז שאני מטופלת אני לא זוכרת שיש לי גב! הוא פשוט לא מורגש בכלל.
אם תרצי, אני יכולה להמליץ לך על מטפלים באזורך.

הבעיה עם החלפת צדדים - אני יכולה רק בצד שמאל. פשוט בשום פנים ואופן לא מצליחה להחזיק אותה על צד ימין (למזלי, הסלגוזל בנוי ככה שהמשקל הוא בעיקר על כתף ימין, כך שיש קצת איזון כשהיא במנשא).
מה שנשמע, זה שיש חוסר איזון שהתקבע, כלומר את מחזיקה אותה רק בצד שמאל כשהיא בלי מנשא, ואילו עם מנשא, המנשא תמיד על אתו צד (גם אם השני).
מה עם לעבור למנשא גב עם שתי כתפיות? משהו כמו ה- ארגו ?
אני לא מכירה אותו אישית עדייין (הזמנתי אך הוא טרם הגיע) אך מישהי המליצה עליו בחום בדף המלצות מנשאים. או אולי מנשא גב אחר שהמשקל מאוזן יותר?

עוד משהו,
אני מציעה כן לנסות ולהתאמן (אפילו כל פעם לדקה שתיים) להחליף צדדים. לאט לאט את תחזקי חזרה את השרירים בצד שלא רגיל ותגיעי חזרה לאיזון.

ובינתיים
(())
ליזה_ליזה*

סיגל ב, תודה!
לגבי השיאצו - זה לא יסתדר בקרוב (אני מטופלת בצורה אחרת וחנוקה מבחינת הכסף בעיקר).
מה עם לעבור למנשא גב עם שתי כתפיות?
הזמנתי באינטרנט את המֵי-תאי, הוא צפוי להגיע בעוד שבועיים בערך, מקווה שזה יהיה שיפור.
הבעיה היא בעיקר בתוך הבית, כשאני מרימה ומורידה אותה כל הזמן לפרקים קצרים, ולא הליכות ארוכות במנשא, שזה לא כל כך קשה לי.
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

ליזה ליזה ,

בבית את יכולה להרים אותה כך שהיא לא תהיה על צד אלא בטן-מול בטן ורגליה מפוסקות אל המותניים שלך.
חוץ מזה תעודדי אותה לזחול אליך, במקום שתרימי אותה. תזחלי לצדה, ותגיעו ביחד למקום הרצוי (אלא אם כן את לחוצה בזמן... :-) ).

אני ממליצה לך גם שתצאי מישהי, אפילו חברה (כדי לחסוך את הכסף) שתראה לך איך מרימים נכון בשיטת פאולה. זה יכול להקל עליך. (בקצרה: מכווצים ספיקטרים ומכופפים את הברכיים ולא את הגב, אבל צריך לראות ולקבל הדרכה פעם אחת ב live).
דקל_נור*
הצטרפות: 15 פברואר 2004, 01:25
דף אישי: הדף האישי של דקל_נור*

שליחה על ידי דקל_נור* »

תזחלי לצדה, ותגיעו ביחד למקום הרצוי
איזו עצה מקסימה!
ליזה_ליזה*

תודה על העיצות! לגבי שיטת פאולה, יש לי את מי לשאול, אז אבקש הדגמה בהקדם.
בינתיים יצא לי כמה פעמים לנסות להחזיק אותה ביד השנייה, ונראה לי שזה קצת מקל. אני גם מנסה לצאת איתה כמה שיותר החוצה לטייל עם המנשא (לאחרונה היא גם מטיילת לצידי בזחילה, כמו כלבלב קטן... |אייקון מתמוגג| )
יוחננ_ית*
הצטרפות: 19 מרץ 2004, 09:58
דף אישי: הדף האישי של יוחננ_ית*

שליחה על ידי יוחננ_ית* »

בזמן האחרון התחיל לכאוב לי הגב נורא, בעיקר כתף אחת
אוי ליזה, איזו באסה! מקווה שתחושי הקלה בהקדם!
אמא_בהלם*
הצטרפות: 08 אוקטובר 2005, 17:35
דף אישי: הדף האישי של אמא_בהלם*

שליחה על ידי אמא_בהלם* »

שלום לכולם
בני בן חמישה וחצי חודשים מגיל כלום לקחנו אותו במנשא אני מאוד אוהבת את חושבת שזה נוח ומצוייון לילד רק מה, הוא כבר ממש כבד - 8 קילו בערך - קניתי שני מנשאי צד מנשא גב וכו' ולא ממש מסתדר לי - הוא קצת בוכה במנשא צד
אני פותחת את הדף הזה בעיקר בשביל לדעת שאפשר מניסיון של אחרות ואחרים להמשיך לשאת ילד במשקל הזה וגם מהי הדרך הטובה ביותר לעשות זאת
אני מציינת שאנחנו גרים באירופה וקרררר בשביל לצאת מהבית הילד צריך ללבוש חליפת שלג וגם אני צריכה מעיל כבד
אשמח לכל תגובה תובנה וחלוקת של ניסיון
בהרבה אהבה
אמא בהלם
רעננית*
הצטרפות: 13 דצמבר 2004, 15:03

שליחה על ידי רעננית* »

שלום לך.
קודם כל, את לא חייבת לשאת אותו במנשא אם זה עושה לך בעיות. הבריאות שלך חשובה לא פחות. אין חוק שקובע שילדים חייבים להיות במנשא. לי יש גם עגלה (לטיולים ארוכים בעיר), וגם מנשא- למתי שנמאס לו או לטיולים ארוכים בטבע (והגורון כבר גדול- בין 9.5 חודש ושוקל 11 ק"ג). ואני לא חושבת שנגרם לו שום נזק בעגלה... הוא נהנה לשחק בשקט ולקחת דברים בידיים- מה שקצת קשה לעשות כשהוא עליי.
אני לא אוהבת פנטיות לגבי אף גישה (יש קיצונייים לכאן ולכאן- רק עגלה, או כפי שנדמה פה לפעמים בקהילה- רק מנשא), וקיצוניות מכל סוג שהוא רעה ומזיקה.
המלצה שלי- תעברו יותר לעגלות...
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

הי..
אני נשאתי תינוקת במשקל 8 קילו במנשא בד ארוך, מקדימה.
וינוקא לא רחוק מזה.
סולם המאמצים נבנה בהדרגה. זה לא שיום אחד נחת עלייך לפתע תינוק ב8 קילוגרמים. העליה ההדרגתית במשקל שאת נושאת היא הגיונית ומלמדת את גופך להתחזק כל הזמן.
לא ציינת בן כמה הילדון?
אודם*
הצטרפות: 02 יולי 2004, 15:53

שליחה על ידי אודם* »

גם אצלי ילדון כבד מאוד וחורף באירופה, אין ספק שמסורבל מאוד מאוד, אם אני זוכרת נכון בגיל הזה התחלתי עם מנשא צד, ועשה הבדל גדול כשקניתי את ה otsbh,
לפניו היה לי מנשא צד אחר שלא היה לי נוח.
עכשיו הוא כבר בן שנתיים+ ועדיין במנשא, על הגב, בפעם הבאה נראה לי שאכניס את מנשא הגב לשימוש בשלב הרבה יותר מוקדם אז אולי שווה לנסות עד שתמצאי מה שנוח לשניכם,לוקח זמן להתרגל למנשא גב, וגם אצלי הוא לא אהב בהתחלה, נסי להחליף בין השניים כך גם העומס יתחלק על חלקים שונים בגוף.
והכי חשוב שיהיה לשניכם נוח ונעים, וכמו שאמרה לוטם-מרווני סולם המאמצים נבנה בהדרגה
אמא_בהלם*

שליחה על ידי אמא_בהלם* »

הוא בן חמישה חודשים
אני לא עושה את זה מפנטיות זה פשוט כל כך הרבה יותר נוח
לי ולו - אז זהו שכואב הגב נורא וזה נורא מסורבל עם כל המעילים
למה כולם כל כך מתלהבים מהOTBH
קנתי סל גוזל - לא משהו
ויש לי מנשא בד ארוך לא גמיש לנשיא מאחור ועל הצד אבל לא מצליח לי עם זה כל כך
במה הOTBH שונה?
אמא_חדשה*
הצטרפות: 21 אוגוסט 2003, 17:49

שליחה על ידי אמא_חדשה* »

מנשא גב! מנשא גב! ועכשיו.

ה "יאמו" ממש הציל את השארית של הגב שנשאר לי...
פעם פעמיים והפיצפון התרגל והתאהב גם. זה מדהים שאפשר לשאת אותו ממש כמו תיק גב.
אודם*

שליחה על ידי אודם* »

otsbh משהו בו פשוט נכון, בתפירה אולי, מרגיש יציב ויחסית נוח, לעומת מנשא בד ארוך הוא נוח יותר ללבישה ולתפעול ומאוד מאוד יציב (לא "נוזל").
עם זאת- מנשא גב עדיין מנצח ללבישות ארוכות ולגדולים יותר , אני התחלתי עם הווילקינט שעבד פחות טוב מהנוכחי, מנשא ילקוט
אמא_בהלם*

שליחה על ידי אמא_בהלם* »

מנשא גב כמו היאמו זה רק אחרי שהם כבר יושבים עצמאית לא?
קראתי את כל דפי המנשאים אני פשוט רוצה לדעת אם יש אנשים שצלחו את השמונה קילו
תודה...
אמא_בהלם*

שליחה על ידי אמא_בהלם* »

otsbh משהו בו פשוט נכון, בתפירה אולי, מרגיש יציב ויחסית נוח, לעומת מנשא בד ארוך הוא נוח יותר ללבישה ולתפעול ומאוד מאוד יציב (לא "נוזל").
זאת באמת הבעיה אם שיטות הנשיאה על הצד - מה לקנות עוד מנשא? בעלי יחטוף חררה....
אודם*

שליחה על ידי אודם* »

בעלי יחטוף חררה....
יתרגל...
אורי_ה*
הצטרפות: 04 ינואר 2006, 20:29
דף אישי: הדף האישי של אורי_ה*

שליחה על ידי אורי_ה* »

אמא בהלם יקרה שלום,
ראית את הגוזל שלי בתמונות, הוא מזמן חצה את שלב 8 הק"ג (בערך לפני 5 חודשים) ועדיין נישא רק במנשא.
הוא לא מכיר עגלה. (בעיקר באשמתי. האמת, אין סבלנות לדבר המסורבל והגדול הזה. זה לא נוח לי)

מה שהכי חשוב לומר, ראשית כל, הוא שיש מנשאים רבים, נפלאים ושונים.
רבות האמהות ורבים האבות שנושאים ילדים במשקל כבד.
באיזה שהוא שלב מבינים שאין דבר כזה מנשא אחד לכל תקופת הנשיאה.
אם נשיאת תינוקך היא חלק מעולמך ומתפיסת עולמך, ומהנוחות שלך, רבים הם הפתרונות המוצעים לך בשוק הזה, שרק הולך ומתרחב.
כמו שהתינוק גדל ואת קונה לו בגדים במידה גדולה יותר, ומשחקים שיותר מעניינים אותו, וכסא אוכל כשמגיע הזמן, ככה זה גם עם מנשאים.
לא צריך שמונה מנשאים, אבל אצל מרבית האנשים, בהחלט צריך יותר מאחד-שניים.

פיצקי שוקל כבר קרוב ל-13 ק"ג ואנחנו צולחים מרחקים ארוכים ביותר. לפעמים שלוש שעות ויותר רצוף. (אנחנו טיילים רציניים)
בטיולים כאלה, הוא במנשא הגב שלי, ובמשך היום, בבית, או למרחקים קצרים, במנשא הצד, שהו וריאציה פשוטה ונוחה על otsbh
בלי הספוג (שכבר אין בו צורך בגיל הזה) ופחות ארוך ומסורבל.
הוא תוכנן בדיוק לגילאים האלה, כשהקטנטן הגיע לשם והיה לי הצורך הספציפי שאת מתארת.
לא רציתי לוותר על הנשיאה, אבל המנשאים שהיו לי עד אז או אלה שנתקלתי בהם, לא ענו יותר לצורך שלי באופן מלא.

מה שעוד היה ועדיין מאוד חשוב לי, זה שבמנשא הגב הוא יישב גבוה, עם הראש במקביל לראש שלי ויהיה שותף מלא בהתבוננות על העולם.
ברבים ממנשאי הגב, הקטנים יושבים נמוך ונחסם להם שדה הראייה שהוא לא הגב של אמא/אבא, או הצדדים.

צריך לבדוק, להתייעץ, ובעיקר לנסות עד שמוצאים את מה שהכי טוב ונוח.
סיגל_ב*

שליחה על ידי סיגל_ב* »

אני פשוט רוצה לדעת אם יש אנשים שצלחו את השמונה קילו
אני נושאת עד היום את בתי בת שנה ועשר ששוקלת בטח משהו כמו 12 ק"ג.
כמו שאמרו לך - עם האובר דה שולדר ועם הארגו.

וחייבת להדגיש: מבחינתי, אין על הארגו. רק היום נשאתי את בתי בטיול בנשיאה קדמית והיא ינקה תוך כדי ונרדמה. שוב - 12 ק"ג.

את לא חייבת לשאת אותו במנשא אם זה עושה לך בעיות.
זה שיש קושי, עדיין לא אומר שחייבים לוותר על הרעיון. אפשר פשוט לטפל בקושי.
אפשר למצוא מנשא מתאים (גם לי הסלגוזל לא היה נוח), אפשר לנסות לדאוג לתחזוקה של הגוף (בשנה הראשונה לחיי בתי טופלתי בשיאצו, מה ששיחרר לי לחלוטין את כאבי הגב ואפשר לי לשאת את בתי כל הזמן).

וקיצוניות מכל סוג שהוא רעה ומזיקה.
אני חולקת. :-)

<קיצונית מוצהרת>
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

_וקיצוניות מכל סוג שהוא רעה ומזיקה.
אני חולקת._

(ילד צריך אמא שפויה ולא אמא עם כאבי גב!)
;-)
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שליחה על ידי פלונית* »

לא מבינה את הקטע של "המגניבות" בקיצוניות. כואב לך הגב? לכי פחות עם המנשא מרחקים ארוכים תהיה עם עגלה ילדים מתים על עגלה הם יכולים להפעיל את הידים את הרגליים לראות את העולם וכו'. החשיבות של המנשא נכונה מאד וחשובה מאד בחודשים הראשונים של החיים(כן ואני יודעת שגיל חמישה חודשים זה חודשים ראשונים). בכל מקרה אני חושבת שהכי חשוב זה אמא בריאה בלי כאבי גב על כל מנשא (למרות שזה נורא באופני)
שליחת תגובה

חזור אל “סוגיות מנשאים”