ספורט אחרי לידה

אנונימי

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי אנונימי »

הועבר מהדף בשמת א :
Pלונית_אחרת*
הצטרפות: 05 יולי 2004, 00:12

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי Pלונית_אחרת* »

מתי מותר להתחיל לעשות ספורט אחרי הלידה - לא שאני כזו ספורטאית אבל בא לי ללכת - הליכה נמרצת, וקצת כפיפות בטן. יודעת שיש איזו תקופה ששניהם לא מומלצים (רצפת אגן ומשהו שקשור לתזוזת שרירי הבטן בהריון) ולא יודעת מה אורך התקופה.
רעיונות?!
חן חן
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי בשמת_א* »

ספורט אחרי הלידה
לפי יהודית שריג, ההחלמה מלידה ראשונה היא בערך חודשיים עד שהאגן חוזר למקומו וכדומה.
עם דברים כמו הליכה נמרצת כדאי מאוד לחכות. ללכת, אבל רגוע, בלי להעמיס על הגוף.
עם כפיפות בטן צריך מאוד להיזהר - רוב הסוגים גורמים נזק קשה לבטן, ועל אחת כמה וכמה אחרי לידה.
יש חוברת מצויינת ש"נשים קוראות ללדת" הוציאו, עם המאמר של יהודית שריג ועם תרגילים שכן מומלצים מכמה ימים אחרי הלידה והלאה.
גם ב"לידה פעילה" יש תרגילים עדינים שלא גורמים נזק אלא מחזירים את הבטן למקום, נדמה לי כבר משבועיים אחרי הלידה.
תנסי להשיג את שניהם. על החוברת של יהודית כדאי לשאול את נירית שפירא ישירות. אני קניתי ביום עיון של נשימקו.
ירוק_ה*
הצטרפות: 18 מאי 2005, 17:40
דף אישי: הדף האישי של ירוק_ה*

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי ירוק_ה* »

וקצת כפיפות בטן
לללללאאאאאאאאאאאא :-]
לא כדאי... אפשר לחזק את שרירי הבטן אבל מבפנים, דרך עבודה על חיזוק שרירי רצפת האגן. ככה זה בצורה בטוחה, מותאמת, הדרגתית, והכי חשוב, מבפנים כלפי חוץ, ולא באלימות (מתנצלת על הקיצוניות שבבחירת המילים) מבחוץ תוך דחיסת כל מה שיש בפנים. כפיפות בטן בד"כ מפעילות את שרירי הבטן החיצוניים, על חשבון רצפת האגן. וזה באמת עלול לעשות נזק רציני. עבודה עדינה מלמטה כלפי מעלה מפעילה ומחזקת את השכבה הפנימית יותר של שרירי הבטן וכך החיזוק הוא מבפנים, והוא מגיע בסוף גם החוצה...
שירלי*
הצטרפות: 06 ינואר 2002, 12:22

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי שירלי* »

כול מה שנאמר כאן מדוייק- ויהודית שריג זה ממש הדבר הכי קרוב לדיאן לי בארץ
תתחילי עם זה שאת מכווצת את שיריר ריצפת האגן על כדור בישיבה רכונה קדימה (בלי לכווץ ישבנים- לעטוף עם השפתיים של הנרתיק את הכדור ) ואחר כך רכונה אחורה ומכווצת את שרירי ריצפת האגן האחוריים(בלי ישבנים - תחושה של עצירת גזים לעטוף את הכדור עם הרקטום)
אם יש לך שליטה על כיווץ תנסי להאריך את הזמן של הכיווץ ל10 שניות ולבסוף תתישבי על הכדור זוקפה במרכז ותראי שאת יכולה לכווץ באופן שווה ועדין את שרירי ריצפת האגן מלפנים ומאחור ללא ישבנים אם את רוצה להמשיך את צריכה לדעת להפעיל נכון את הרחב ביטני והמולטיפידוס - לפי מה שאני לומדת עכשיו על פרמידת התמיכה הכול מתחיל משיחרור ושווה להשקיע מאמץ כי אז הגוף חוזר לעצמו בהדרגה למצב שהעצבים במוח מגיסיים מחדש את השרירים היציבתיים ואז כבר אפשר לחזור להשתולל .
אם את רוצה הנחיות נוספות יש לי אמייל
[email protected]
סלוני*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2005, 22:48

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי סלוני* »

ומה עם פעילות אירובית ומדרגה??? אני לא מתה על הגישה של סטודיו סי לגוף אבל מה דעתכם על הקורסים שלהם לנשים אחרי הריון??? מה בקשר לטאי צ'י? סליחה על שטף השאלות אני מרגיה שחייבת כבר לזוז עם הגוף ותוהה לאן...
אף_חצוף*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 21:08
דף אישי: הדף האישי של אף_חצוף*

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי אף_חצוף* »

אז פילאטיס מומלץ אחרי לידה? מה עם יוגה? עשיתי יוגה בהריון וממש מתחשק לי לחזור לפעילות גופנית, אני פשוט מתלבטת מה יותר מתאים, ויעיל (גם להורדת השומנים :-P )
ציפ_ציף*
הצטרפות: 05 מרץ 2006, 14:45

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי ציפ_ציף* »

אויש,אני בורחת מפה...
<ציפציף בורחת מלהתמודד...>
אמא_של_יונתן_וטל*
הצטרפות: 11 מרץ 2006, 17:29

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי אמא_של_יונתן_וטל* »

טוב אני כבר כמעט חצי שנה אחרי הלידה... ועדיין לא הצלחתי להזיז את עצמי ואת עשרת הקלוגרמים המיותרים שיושבים עלי... עשיתי יוגה לפני הלידה ונכון לעכשיו לא מוצאת את האנרגיות הנפשיות לחזור לזה. מכל מה שכתוב פה פילאטיס נשמע לי טוב, בלי קשר ללידה-נכון? מישהי מכירה מקום טוב באזור גבעתיים? או בגבול גבעתיים ת"א?
@}תודה!
טלי*
הצטרפות: 13 מאי 2002, 13:40

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי טלי* »

למישהי יש ידע לגבי התחלת פעילות אחרי קיסרי ?
אני שבועים וחצי אחרי, עוד קצת כואב בתנועות מסוימות אך התחושה היא שהגוף שלי מתחנן וזקוק לקצת פעילות. מה כדאי ואפשר לעשות בלי לגרום נזק. מתיחות ? איך להיזהר על שרירי הבטן שאמרו לי לא להפעיל ? מה לגבי שחיה ממתי נראה לכן שאפשר ? האם לידיעת מישהי מכן אפשר לפני ההמלצה הרשמית (6 שבועות ?) אשמח על כל ידע בנושא.
בת_ההרים*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי בת_ההרים* »

הי טלי,
שבועים וחצי זה עדיין קרוב מאד ללידה ולניתוח. לא מומלץ לעבוד על שום שרירי בטן כרגע(לא סטאטי ולא כפיפות בטן). את יכולה כן לעבוד על שרירי רצפת האגן וגם לכווץ את שרירי הבטן בשכיבה על הגב.לכווץ לספור עד עשר ולשחרר ולספור עשר. ככה עד עשרה סיבובים. בהחלט אפשר לתרגל מתיחות עדינות.גם הליכות מתונות מומלצות ואפילו יעזרו לגוף להחלים ולהתאושש. אבל ממש במתינות ולא ארוך מידי.
לא הייתי חוזרת לשחייה לפני סיום "משכב הלידה"/6 שבועות.
איילת_השחר*
הצטרפות: 13 יולי 2001, 01:19
דף אישי: הדף האישי של איילת_השחר*

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי איילת_השחר* »

אישה בהריון נחשבת אישה בריאה ואישה אחריי לידה נחשבת אישה חולה כלומר..
יש לעבוד איתה שונה לגמריי,את לא חוזרת לפעילות של לפניי ההריון מייד אלא בצורה הדרגתית מאוד
המתחשבת בטראומה שעבר הגוף ובשינויים החלים על הגוף בתהליך החזרה שלו למצב נורמלי ללא הריון.
כמובן שאחריי ניתוח קיסרי צריך לקחת יותר זמן מנוחה והחלמה לגוף מאשר אחריי לידה רגילה ותקינה.
כדי לא לגרום למאמץ יתר וחלילה להפרמות של התפרים וכאן אצל כל אחת זה אישי.
הייתי ממליצה לך ללכת לבדיקה אצל הגניקולוג כדי לוודא שאת יכולה להתחיל פעילות גופנית בצורה שלא תגרום לך נזק.
אחרי_לידה*
הצטרפות: 11 יוני 2008, 20:12

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי אחרי_לידה* »

מתי מותר לעשות פעילות אירובית ולחזור לרקוד (קפיצות וכו'...) אחרי לידה?
האם חודש אחרי לידה מותר??
לא רוצה לגרום נזק לרצפת האגן/שרירי הבטן.(לידה שניה)
חוחית*
הצטרפות: 24 ינואר 2008, 14:06

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי חוחית* »

רצוי לחכות לפחות 6 שבועות "משכב לידה" שבהם את מאמצת את הגוף כמה שפחות (לא רק נמנעת מפעילות גופנית).
לאחר מכן הייתי מציעה לך להבדק על ידי גניקולוג וחשוב מזה על ידי פיזיוטרפיסטית של רצפת האגן, הן נשות המקצוע שיודעות להעריך את מצב השרירים הכי טוב ויודעות להגיד מה לחזק ואיך לעשות זאת. ראי מידע ושיתוף בענייני צניחת רצפת אגן
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אחרי לידה, קודם כל תדאגי לזה שהבטן ורצפת האגן יחזרו למקומם. אני לא חושבת שכדאי לחשוב על זה במונחי זמן, אלא במונחי מצב פיזי. האם את כבר יכולה לעשות תרגיל כיווץ רצפת האגן ולהחזיק במשך 20 שניות רצוף, תוך כדי שמירה על נשימה סדירה ובקלות יחסית? האם את יכולה לאסוף את הבטן ולהחזיק אותה "פנימה", תוך שמירה על נשימה סדירה ובלי מאמץ, למשך, נניח, 30 שניות רצוף? האם את יכולה לעשות תרגילים אלה בישיבה, עמידה, הליכה איטית? זה צריך להיות המדד.
רק שימי לב שאני לא מומחית בתחום אז המספרים שנתתתי הם בגדר המחשה בלבד.
תמרוש_רוש

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אני רוצה להגדיש משהו:

זמן בלבד איננו מספיק!!
אנחנו צריכות לדאוג באופן אקטיבי לזה ששרירי הבטן ורצפת האגן יחזרו למקומם.
המנוחה שאחרי לידה, שהיא חיונית ביותר, חייבת גם לכלול את הפעילות העדינה והמתונה והמשקמת הזאת: תרגילי רצפת אגן, תרגילי איסוף והחזקת הבטן. תרגילי רצפת אגן, תרגילי שרירי הבטן. רק אחר כך אפשר לחשוב על פעילות גופנית מאמצת יותר.

(בניגוד לכפיפות בטן וכל מיני כאלה, תרגיל איסוף הבטן והחזקתה "בפנים" הוא זה שעובד על שריר הבטן העמוק ביותר, הרוחבי, זה שהכי חשוב להחזיר למקום אחרי לידה)
שלומית*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 16:37

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי שלומית* »

נראה לי שהגעתי למקום הנכון...
אני 3 חודשים לאחר לידה שנייה. מניקה מלא. בריאה.
אני ממש רזה אבל יש לי בטן בולטת כך שנראה שאני בתחילתו של הריון...ואני לא!
אני לא זוכרת בדיוק מתי ירדה הבטן אחרי הלידה הראשונה אבל מתישהו היא ירדה כי הייתי שטוחה לפני ההריון השני.
בכל אופן נראה ששרירי הבטן חלשים ולכן הבטן "נשפכת" החוצה. זה מה שרופא שמתמחה בעניין אבחן וגם לי זה נראה כך.
השאלה שלי היא האם תרגילי בטן רגילים/פילאטיס יעזרו? האם הליכה יכולה לעזור לחיזוק שרירי הבטן??
יש לי מעט זמן להשקיע בפעילות גופנית כלשהי: משהו כמו 4-5 פעמים בשבוע, חצי שעה עד שעה. מה עדיף- כדי לחזק את שרירי הבטן ולהוריד אותה:
לעשות הליכות בחוץ או תרגילי בטן/פילאטיס?
(אגב, ניסיתי גם שיטת פאולה-עם מורה מוסמכת אבל זה נורא(!) משעמם אותי ומעדיפה לצאת להליכה או פילאטיס מזרן)
תודה מראש...
הסטודיו_של_איריס*
הצטרפות: 18 דצמבר 2008, 01:30

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי הסטודיו_של_איריס* »

אני רוצה להוסיף שאפשר להיעזר מאוד בשיטת פלדנקרייז. לאגן ולחוליות הגב ולכל המפרקים בגוף. אולי לאמץ אורח חיים שבו גם יש פעילות גופנית יומיומית וגם תזונה נכונה, ואז לאט לאט הגוף חוזר לעצמו, מתאזן.
אני מלמדת ברמת אביב (רח' רידינג 35) , התעמלות בריאותית שמושפעת משיטת פלדנקרייז (המורה שלי למד אצלו ופיתח שיטה קצת יותר דינאמית ) יש גם חיזוק שרירים וגמישות וגם התייחסות מעמיקה למפרקים. סוג של התעמלות מאוד לא משעממת , עובדים גם על קואורדינציה. יחד עם זה , בקצב איטי ונעים. בעיקר בשכיבה על הגב. לא קפיצות , או כושר של סיבולת. לי נראה מיותר כל התרגילים של "להחזיק את הבטן". לשרירי הבטן הרבה רבדים. צריך לעבוד באופן מגוון ,מכל מיני זוויות (אלכסונים, תחתוניים, עליוניים,ישרים). יש שיעורים שלמים ומגוונים רק על האיזור הזה. אני מורה לחינוך גופני ותנועה בערך 14 שנים.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אשה בהריון היא בריאה ולאחר הלידה נחשבת לחולה?????
המשפט הזה נשמע הגיוני למישהו? כי לי זו נשמעת כמו עוד סוגסטיה שלילית.
אם האישה בריאה,הייתה בריאה, וכל מה שעבר עליה הוא טבעי ובריא - למה בדיוק ברגע מסוים היא מסווגת כחולה???
ואם פלדנקרייז, יוגה, פילאטיס ודומיהם בריאים - אז אנחנו מפלים את השאר? כי יש נשים שלא יודעות להרגיש מה מתאים לגוף שלהן ובאיזה מינון??
תמרוש_רוש

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

_אשה בהריון היא בריאה ולאחר הלידה נחשבת לחולה?????
המשפט הזה נשמע הגיוני למישהו? כי לי זו נשמעת כמו עוד סוגסטיה שלילית._

הריון איננו מחלה, אבל הוא מצב-קיצון פיזיולוגי
(מצב שבו הגוף מתגייס כדי לעבוד בשיא התפוקה שלו, כמעט מגרד את קצה היכולת)
לידה זה גם כן אירוע פיזיולוגי מיוחד. בריא, אבל לא שגרתי וכן תובעני ודורש.
ואחרי-לידה זה גם מצב מיוחד מבחינה פיזיולוגית. לא מחלה, אבל מצב שמחייב את האשה להתנהגות שונה מזו של אשה רגילה במצב רגיל.
פלוני_אלמונית*

ספורט אחרי לידה

אחרי ניתוח קיסרי 5 חודשים של תאומים והבטן לא יורדת... הרופאת נשים אמרה לי רק הליכות עד 6 חודשים, שום תנועה שיוצרת לחץ תוך בטני...אני מתגעגעת ליוגה מאוד.
יש לכן רעיונות איך להוריד את הבטן? איזה פעילות כן מומלץ לחיזוק בלי ליצור לחץ בבטן..
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

הליכה זה נהדר.
אני חושבת שאם אישה קשובה לעצמה, ומתחילה פעילות בהדרגה -זה סביר .
את יכולה ללכת לפיזיותרפיסטית שעושה עבודה בביו פידבק בריצפת האגן ולהתחיל בצורה הכי בטיחותית שיש.אולי שיטת פאולה ופלדנקריז ,שהן מאוד הדרגתיות יסיעו לך בשלב הרשון.
עם יוגה , אני פחות מתמצאת , העינין הוא למצוא מורה שתדע להדריך אותך טוב ושלא תנסי לעשות משהו שאחרים בקבוצה עושים ושאת עדין לא מוכנה.

לפי דעתי, עם תאומים ,לא חשוב,אפילו אם יש רק תינוק אחד, האמא חייבת ללמוד לעבוד חזק וטב עם הגוף שלה. כי במוקדם או במאוחר משימות האמהות יתבעו ממנה להרים וכ', ועדיף ששרירי הבטן שיעבדו שם ולא החוליות של הגב.
אום_שלום*
הצטרפות: 15 ינואר 2006, 19:11
דף אישי: הדף האישי של אום_שלום*

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי אום_שלום* »

אם יש חולשה בשרירי קרקעית האגן והבטן ומן הסתם אחרי הריון תאומים יש חולשה, את זקוקה לחיזוק מדוייק של אותם שרירים מייצבים, אחרת, במצב של חולשה גדולה בשרירים הללו, גם הליכה יכולה להעמיס וליצור נזקים.
לכן- תרגול יוגה נשית או פאולה הוא לדעתי לא פחות מחובה במצב זה.
לעומת זאת לא הייתי ממליצה לך על אשטנגה יוגה בזמן הזה או על כל שיטת תרגול אינטנסיבית מאוד. העבודה שלך צריכה להיות מדוייקת ואיטית וממש שיקומית.
בהצלחה @}
אום_שלום*
הצטרפות: 15 ינואר 2006, 19:11
דף אישי: הדף האישי של אום_שלום*

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי אום_שלום* »

כמובן שאם יש באפשרותך שווה להתחיל בשיעורים פרטיים אם מורה מוסמכת ומנוסה, אם לא אז גם שיעורים בקבוצה אם מורה מנוסה יכולים להתאים.
פלוני_אלמונית*

ספורט אחרי לידה

תודה על העצות יקרות, אני לא יכולה להרשות לעצמי כרגע מבחינה כלכלית שיעור. אבל יש לי DVD של יוגה נשית, אשתמש בו עם הרבה הקשבה לגוף
תודה לכן
דחיינית*
הצטרפות: 22 פברואר 2012, 22:52

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי דחיינית* »

כבר שנה וחמישה חודשים אחרי לידה (שנייה). מייד אחרי הלידה התחלתי שיטת פאולה בגלל פיסורה וצניחת אגן. לא החזקתי מעמד, התרגול שעמם אותי :-(
לאחר הלידה, המשקל חזר לקדמותו אבל הבטן ממש לא. נותנים לי כבוד של הריונית (באוטובוס), אבל אני לא! מביך. בקיצור, חולשה של השרירים, ובטן מאוד בולטת בצורה לא פרופורציונלית לגוף.
נרשמתי למכון כושר, אבל לא נראה לי שאפשר לעשות שם עבודה יסודית ופנימית שתעשה את השינוי המיוחל. אבל פאולה פשוט שעמם אותי, ומה גם שהמורה אמרה שכאשר לומדים פאולה, עדיף לא לשלב פעילות אחרת, כדי שהשיטה תתבסס היטב בגוף. כי בהתעמלות רגילה (כפיפות בטן וכו') הגוף לא עובד מאוד נכון, פאולה הרבה יותר עמוק ופנימי. אחרי שהשיטה הוטמעה אפשר לחזור להתעמלות, ולעבוד ממקום נכון יותר.

אמרתי לעצמי שאתחיל פאולה כאשר אכנס שוב להריון, אבל זה נראה לי כדחיינות, וגם קראתי היום שלא כדאי להתחיל פאולה בשליש הראשון של ההריון.
משתפת אתכן. מלבד זה שהבטן ממש מביכה אותי, אני בטוחה שזה פשוט לא בריא. מה עושים?
תמרוש_רוש

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

הולכים לפיזיותרפיסטית שמתמחה ברצפת האגן. היום.
אם היא לא מצליחה להתניע לך את מנוע המוטיבציה - הולכים לראות עוד אחת. אבל לפני כן אומרים דוגרי לפיזיו הראשונה "אני דחיינית ופאולה הרג אותי משעמום. אני מרגישה עכשיו איך השעמום משתלט עלי שובפעם ואני הולכת לנשור מכל העניין. נסי לתת לי משהו שעובד" :-) חשוב מאוד שהיא תבין עם מי יש לה עסק, ולאילו דברים את זקוקה כדי לחולל שינוי.

תשמעי, את צודקת שזה פשוט לא בריא. העניין הוא שלדעת את זה באופן שכלי זה לא מספיק. את זקוקה גם לדרייב. חפשי את המישהו או המשהו שיעזרו לך למצוא את כפתור המוטיבציה שלך - וילחצו עליו.
פלוני_אלמונית*

ספורט אחרי לידה

כמה זמן לאחר קיסרי אפשר לשחות?
מיריאם*
הצטרפות: 16 ספטמבר 2013, 10:25

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי מיריאם* »

מתי מומלץ לעשות ספורט אחרי לידה ראשונה.....הכוונה ללכת מוכן כושר??
פלוני_אלמונית*

ספורט אחרי לידה

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

כמה זמן אחרי ניתוח קיסרי אפשר לעשות כפיפות בטן
סתם_אחת*
הצטרפות: 13 מרץ 2003, 11:49
דף אישי: הדף האישי של סתם_אחת*

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי סתם_אחת* »

שלום לכולם
אני 6 שבועות אחרי לידה
היום היתי בבדיקת גניקולוגית והיא איבחנה לי צניחה קלה של שלפוחית השתן והמליצה על פיזיוטרפיסטית.
האם יש כאן מישהי שקרה לה והצליחה להחלים? מה עשיתן כדי שיחלים? בנוסף לפיזיו..
והאם הפיזיו עזר?
תודה לעונות
בשמת_א*

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי בשמת_א* »

מה שאת צריכה זה לא סתם פיזיותרפיסטית אלא בעלת מקצוע שנקראת פיזיותרפיסטית של רצפת האגן. אחת הטובות - יעל שוראקי. חפשי בגוגל. נדמה לי שהיא ברמת גן.
כמו כן, אפשר להיעזר ב-שיטת פאולה. חפשי מדריכה באיזורך.

פה יש מאמר מצויין עם עצות טובות שכדאי ליישם כבר עכשיו (בתקופת משכב הלידה):
http://pelvicfloor.co.il/%D7%A2%D7%A7%D ... 99-%D7%91/
סתם_אחת*

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי סתם_אחת* »

הי תודה
כן קבעתי תור לפיזיו מקווה שיעזור. רציתי לדעת האם זה באמת עוזר ואוכל לחזור בהמשך לתפקוד תקין וגם האם אוכל בעה להביא עוד ילד מבלי להחריב את גופי. מקווה שכן ממש לא בא לי ניתוח.
לגבי הקישור - ראיתי שם הסברים פיזיולוגים ובעיקר המלצות של תנוחות ללידה וכדומה. לא ראיתי עצות של מה כדאי לעשות בנתיים (עד התור שלי לפיזיו שהוא עוד שבועיים) ממש רוצה לעזור לעצמי..
בשמת_א*

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי בשמת_א* »

תשובה כללית: כן, זה באמת עוזר.
תשובה אמיתית: איך אפשר להגיד לך דרך האינטרנט משהו לגבי המקרה הפרטי שלך? זו שאלה למומחית שתפגשי וזה בטח תלוי גם בחריצות שלך בתירגול.

עצות מה לעשות בינתיים: למדת פעם יוגה? את יודעת לאסוף את רצפת האגן כלפי מעלה? לא לכווץ, אלא לאסוף. חשוב בכל קימה לעמידה, בכל הרמה של משהו, וכו' וכו' - לאסוף את רצפת האגן לפני התנועה. לא להרים שום דבר כבד. כשאוספים, מוציאים אוויר (נושפים).
האיסוף של רצפת האגן חשוב ביותר, אולי יש מורה ליוגה לידך שאפשר ללמוד אצלה שיעור פרטי על זה.
סתם_אחת*

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי סתם_אחת* »

לגבי האיסוף, מכירה את התרגילים אבל - בקישור ששלחת לי רשום שאם הצניחה מתחת לשרירי רצפת האגן אז האיסוף מסוכן כי הוא דוחף השלפוחית החוצה. אין לי שמץ האם זה צנח מעל או מתחת. האם יש לי דרך לדעת? לכן בנתיים פוחדת לתרגל לבד כדי לא להגדיל נזק
בשמת_א*

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי בשמת_א* »

איסוף נכון אף פעם לא מסוכן. אני לא זוכרת על מה יהודית שריג מדברת שם. כיווץ עלול להיות מסוכן כי הוא אכן דוחף איברים החוצה. אבל האיסוף העדין מהסוג שלומדים בין היתר ביוגה - תמיד בטוח.
לא "מתרגלים" אותו. רק אוספים כשקמים, אוספים כשמתיישבים, אוספים כשמרימים משהו, וכן הלאה.
שוב, יכול להיות שכדאי לך לקבוע שיעור חד פעמי עם מורה ליוגה כדי ללמוד את האיסוף הזה או להיזכר בו. במיוחד אם יש סיכוי להשיג שיעור תוך יום-יומיים ולא לחכות שבועיים שבהם המצב ממשיך להידרדר (פשוט מעצם העובדה שעושים תנועות לא נכונות ולא עושים תיקון).
סתם_אחת*

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי סתם_אחת* »

מעצם העובדה שעושים תנועות לא נכונות ולא עושים תיקון).
בנתיים משתדלת מאוד לנוח הרבה וכמה שפחות לעמוד..וכמובן לא מרימה שום דבר כבד
(מרימה את התינוקת אבל גם זה רק בישיבה).
איסוף נכון אף פעם לא מסוכן מכירה את תרגיל ה"מעלית"? בכל מקום לפעמים הוא מוסבר כאיסוף ולפעמים ככיווץ....אז הוא נחשב טוב לדעתך?
סתם_אחת*

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי סתם_אחת* »

https://gdoula.co.il/%D7%A8%D7%A6%D7%A4 ... %92%D7%9F/

פה למשל...קוראת לזה לפעמים איסוף ולפעמים כיווץ ולפעמים גם וגם...אז מה מהם זה מה שהתכוונת ?
שני_צו*
הצטרפות: 03 פברואר 2005, 00:44
דף אישי: הדף האישי של שני_צו*

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי שני_צו* »

סתם אחת,

אני סבלתי מצניחה משמעותית של שלפוחית השתן אחרי הלידה השלישית.

נעזרתי ביעל שורקי ואחר כך בשיטת פאולה והשתקמתי.
בעקבות החוויה, הלכתי ללמוד והיום אני מורה ומטפלת בשיט פאולה.

בהחלט אפשר לשקם צניחה בודאי צניחה קלה באמצעות תרגול נכון

מוזמנת לדבר איתי ולהתייעץ 0508313532
סתם_אחת*

ספורט אחרי לידה

שליחה על ידי סתם_אחת* »

וואו מדהים שהגעת לזה דרך החוויה האישית שלך..
אני לא גרה בארץ אפשר דרך ואטצאפ או וויבר? או גם להתכתב במייל זה סבבה
אשמח..
שליחת תגובה

חזור אל “דיוני עריכות עם אופק”