צרכנות נבונה מול חברות הסלולר

א_ל_א_ן*
הצטרפות: 12 דצמבר 2004, 15:51
דף אישי: הדף האישי של א_ל_א_ן*

שליחה על ידי א_ל_א_ן* »

שלום לכולכם.
נפגענו משירות חברת פלאפון.
הן בפרסום האגרסיבי שבעזרתו הם משווקים א מוצריהם, הן במתן שירות אמין/ קו נטוי/ מה שהם אומרים בעפ" בשיחת כאילו חולין, ככה בסבבה, אינו מה שקורה לאחר חתימת החוזה. כל מיני הבטחות, ובייחוד קיבלנו מכשיר שאינו תקין.
המכשיר הוחלף למכשיר שעושה כאבי ראש.
כעת כדי למשוך את ידינו מהעסקה אנו נדרשים לשלם אלפי שקלים- 2600 ש"ח.
מישהו נתקל במשהו דומה.
אנחנו כמובן מעוניינים לתבוע את החברה, אם לא להטביע אותה. כל הפקידות איתן דיברנו הן שקרניות.
ראו הוזהרתם מראש. ואם למישהו יש ראש לעזור בטיפים נשמח.
אני מקווה שבהודעתי זו, אין משום פגיעה באתר באופן בדרך כלשהי.
אנטיסלולאר_אני*
הצטרפות: 03 יוני 2007, 21:36

שליחה על ידי אנטיסלולאר_אני* »

תגידי תודה - אולי קרה לך נס ולא תשתמשי במכשיר המזיק לגוף, לנפש ולרוח.
וכמובן שכדאי להשיג את כספך חזרה - בתנאי, כמובן, שלא תרכשי מכשיר אחר...
-
קט_קטית*
הצטרפות: 01 מאי 2007, 10:49
דף אישי: הדף האישי של קט_קטית*

שליחה על ידי קט_קטית* »

הטלפון שעשה כאב ראש הוא דור 3?
מתוך סקרנות אני שואלת,
אין ביכולתי לסייע,
אבל כן רוצה להזהר.
תודה שהזהרת {@
א_ל_א_ן*

שליחה על ידי א_ל_א_ן* »

כן, דור שלישי.
כמובן שהמכשיר מונח מובטל על מדף.
עומר_ס*
הצטרפות: 20 פברואר 2004, 11:51
דף אישי: הדף האישי של עומר_ס*

שליחה על ידי עומר_ס* »

המכשיר מונח מובטל על מדף
כדאי לך לבטל את חבילות התוכן שאתה משלם.
דבר נוסף, אתה יכול להמתין כמה חודשים עד שהחברות יתחילו להפעיל את תוכנית ניידות המספרים, ואז תוכל לעבור ספק.
אני מאמין שבקשת ההתנתקות באלפי שקלים זה שווי המכשיר. תנסה למכור יד שניה.
אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

1-בסלקום זה לא יותר טוב.
2- לקראת תכנית ניידות המספרים "החמודים" הכניסו תקנה (איכשהו כל החברות הכניסו את אותה התקנה ביחד :-/) שצריך לשלם כ900 ש"ח (במקרה הטוב בו אין לך התחייבויות שדרוג) על ביטול התכנית שנמצאים בה. וכולם חייבים להיות בתכנית.
שונאת להרגיש שבויה |אוף|
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

אני קונה טלפון לא דרך ספק השיחות וכך אין לי מחוייבות כלפיו. אגב, מנסיון יש מקום למו"מ איתם. לחץ פיזי מתון עובד טוב מאד עם חברות הסלולר. עוד טיפ:תכתבו בפורום צרכנות בYNET הם מאד עזרו לי בעבר
אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

גם אני לא קונה דרך הספק (יש לזה רק יתרונות והרבה), לכן כתבתי
במקרה הטוב בו אין לך התחייבויות שדרוג
אבל גם ככה נמצאים באיזשהי תכנית: "צעירים מדברים ב0" / "SMS פיקס" וכו. והתקנה החדשה (בת החודש) אומרת שפרישה מהתכנית עולה 900 ש"ח.
אלרונד_גליל_מערבי*
הצטרפות: 03 אפריל 2007, 18:02

שליחה על ידי אלרונד_גליל_מערבי* »

אני קונה טלפון לא דרך ספק השיחות וכך אין לי מחוייבות כלפיו.
זה טוב לעשות בכל מקרה, אבל זה לא עובד אצל פלאפון
זה טוב רק אצל אורנג' וסלקום
אגב זה מה שאני עושה, ואני גם לא עושה ביטוח אצל אף אחד
הרבה יותר זול לקנות כל שנה חדש במקום הביטוח שעולה יותר
קט_קטית*

שליחה על ידי קט_קטית* »

כבר חצי שנה יש לי סיפור עם אורנג'
היו לי שני מספרים
אחד מהם נגנב
ביטלתי
ומאז הם ממשיכים לחייב אותי באותו המספר,
רק מחליפים תוכניות

כל פעם שאני מתקשרת לשאול מדוע מחייבים ולא ניתקו-
מסבירים שלא ביקשתי לנתק (כזאת אני, לא ברורה)
מבטיחים לפקסס תפסים ולא מפקססים
(ואז טוענים שהפקס שלי מקולקל - נקודתית, רק כשהם שולחים הוא מקולקל).
בא לי להגנב.
והכי מגניב כל שיחה איתם הרי יש נציג חדש,
ששואל: אז למה את בעצם רוצה להתנתק?
אהההההההההההההההההההההה!!!!!
תחזיקו אותיייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייי!!!!!
יש להם מזל שזה לא פרונטלי, כי כבר מזמן הייתי תופסת איזה נציג מחוצ'קן כבן ערובה...
פשוט_אלון*
הצטרפות: 07 פברואר 2005, 20:38
דף אישי: הדף האישי של פשוט_אלון*

שליחה על ידי פשוט_אלון* »

הכי כדאי לדעתי לקנות נוקיה 3100/3120 ב 400-500 שקל, בחנויות לסלולרי, ואז להצטרף לאורנג'/סלקום (מאה שקל נדמה לי לכרטיס SIM) וזהו!
הנוקיה מעולה! אחריות יצרן לשנה בקנייה, לדבר/לשמוע מ/ב רמקול במכשיר למינימום קרינה, הרמקול במכשיר גם חוסך צורך לרכוש דיבורית לאוטו.
עזבתי את פלאפון לטובת הנ"ל. ואני מה זה מבסוווווווט....
ח_אלפשה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2005, 11:00

שליחה על ידי ח_אלפשה* »

והרמקול במכשיר חוסך צורך לרכוש דיבורית לאוטו.
לא בדיוק. אם שוטר רואה אותך מדבר כך (קצת קשה לתפוס אבל אפשרי) אתה מקבל קנס.
פשוט_אלון*

הוא מונח על הדש-בורד כשמדברים, זה לא חוקי?
אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

מבחינת קרינה, מאד לא טוב לדבר במכונית ללא דיבורית.
(מרגיעון:התשמע קולי באשר הנךD-:D-:D-:D-:)
המכונית היא כלוב משבש קליטה. בעצם הטלפון מקרין מאד חזק כדי להצליח לגבור על הכלוב ורוב הקרינה נשארת בתוך המכונית. לעומת זאת בדיבורית (קבועה) האנטנה בחוץ, וכל עניין הקרינה (שידור וקליטה) מתרחש מחוץ לכלוב שמגן עלינו.
ח_אלפשה*

שליחה על ידי ח_אלפשה* »

הוא מונח על הדש-בורד כשמדברים, זה לא חוקי?
לפי החוק רק דיבורית קבועה המותקנת ברכב היא חוקית.
כל שאר האביזרים, כולל אוזניות, אינם חוקיים, אם כי השוטרים לא נוהגים לתת דו"חות למשתמשים באוזניות.
ח_אלפשה*

שליחה על ידי ח_אלפשה* »

ראה סעיף 10 בפסיקה:
http://www.robolo.co.il/7/06/05/29/[po]Robolo 92950[/po].asp
ח_אלפשה*

שליחה על ידי ח_אלפשה* »

טוב, אולי יש היתר להשתמש באוזנייה, למרות שהחוק לא מתיר זאת במפורש.
סעיף 6 בפס"ד:
http://www.robolo.co.il/7/03/05/07/[po]Robolo 321832[/po].asp
אלרונד_גליל_מערבי*

הכי כדאי לדעתי לקנות נוקיה 3100/3120 ב 400-500 שקל, בחנויות לסלולרי, ואז להצטרף לאורנג'/סלקום (מאה שקל נדמה לי לכרטיס SIM) וזהו!
אני עושה משהו דומהֿ,
אני קונה מכשירים מדליקים במחירים שרחוקים מאוד מהמחיר של סלקום (דוגמא מכשיר של 4000 ש"ח מחולק ל36 תשלומים אני קונה ב1000 ש"ח מפרטי)
המכשיר שאני קונה הוא דור שלישי בתכונות אבל הקו הוא לא דור שלישי אז אני לא חייב להם שום דין וחשבון וחבילות יקרות :-D
קט_קטית*

שליחה על ידי קט_קטית* »

דור שלישי לסרטן במוח... בגלל הטכנולוגיה המופלאה הזאת בה אנחנו יכולים לראות טלויזיה גם כשממש אבל ממש אין צורך בכך, תקעו מיליון אנטנות חדשות בכל הארץ.
הקרינה של המכשירים האלה הרבה יותר מאסיבית, והנה עובדה - הם גם יכולים לעשות כאב ראש (מזל שהראש כאב ו א ל א ן לא המשיך לסרטן לעצמו את המוח)
ובקיצור, שומר נפשו ירחק
תוהה*
הצטרפות: 19 דצמבר 2001, 17:24

שליחה על ידי תוהה* »

אני עם 2 מכשירים. אחד סלקום ואחד פלאפון.
סלקום נוקיה יש לי יותר מ5 שנים בלי להגיע לתיקון אף פעם!!!!!!
וזה לא שהוא לא נופל המון....
ואילו מכשיר של פלאפון הגיע לתיקון כבר 5 פעמים. כל פעם בערך אותה התקלה וכל פעם גם אומרים שהחליפו לי למכשיר חדש. היה אפילו פעם אחת שתיקנו לי ממצב שהפלאפון לא פעל בכלל ואחרי שעה שהגעתי הביתה זה שוב חזר למצב של חוסר פעולה מוחלט. בקיצור- אני לא בקטע של להתלונן ולכן אני פשוט ממשיכה אבל זה ממש מעצבן..
א_ל_א_ן*

שליחה על ידי א_ל_א_ן* »

כל סיפור הטלפון הנייד הוא מול חברת פלאפון.
השקרים העלאות המחירים, כשרוצים לשגת המעסקה.
מישהו מכיר את החוק שאם רוצים לבטל עיסקה אחרי פחות משבועיים, אז שאפשר.
קוראים לזה עסקת רוכלות.
קט_קטית*

שליחה על ידי קט_קטית* »

חייבים עו"ד נראה לי
פלוניתית*
הצטרפות: 19 מרץ 2002, 12:51

שליחה על ידי פלוניתית* »

ניתן לפנות לייעוץ משפטי חינם בעמותת ידיד או בעמותה אחרת העוסקת בצרכנות וזכויות, למשל - כדאי לבדוק את אמון הציבור. יש פרטים באינטרנט.
במבי_ק*
הצטרפות: 02 אפריל 2005, 11:04
דף אישי: הדף האישי של במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

קודם כל - יש לי נטיה כנראה לתת שמות גרועים לדפים שאני פותחת, שזה דבר די משונה עבור מישהי שהעבודה שלה זה קופי. מקווה שהפעם זה פחות או יותר משקף את תוכן הדף.

אני מבקשת עזרה - עזרה ברעיונות יצירתיים (שאני בטוחה שישרתו עוד רבים :-)) איך צרכנות נבונה מול חברות הסלולר או אפילו איך להשתחרר מהכלא של חברות מגעילות, עם שיטות שיווק ואכיפה ברטואליות (סטייל HOT, כפי שניתן לקרוא ב דברים שלא היו מצחיקים והפכו לכן - עוד שם קצת ככה ככה לדף שפתחתי).

אני אכתוב כאן את הסיפור שלנו, הוא לא מאוד חשוב ואכתוב אותו בכלליות. מה שחשוב הוא שכל חברות הסלולאר מחתימות אותנו על חוזים כובלים ודרקוניים ולמעשה זאת הדרך היחדה (עד כמה שאני הצלחתי לחשוב) להיות בעל מכשיר נייד.

הסיפור שלנו בקצרה - קנינו לפני שנה וכמה חודשים שני מכשירים באורנג'. מכשירים שהיום נחשבים לענתיקה. האינטרס של חברת אורנג' הוא שנשדרג אותם. מכשירים בני פחות משנה וחצי ! המכשיר שלי התקלקל ובכל פעם שאנחנו באים כדי שיתקנו אותו או יחליפו אותו (יש לנו ביטוח) הם כמובן מנסים מאוד מאוד מאוד שנשדרג. וכשהם לא מצליחים הם מחליפים לנו במכשיר אחר דפוק שיש להם במחסן (ממישהו שכן שדרג) או "מתקנים" אותו. לפני כמה ימים, אחרי "תיקון" כזה, כשהיה ברור לבנזוגי ששוב החליפו איזה בורג או "פאנל" ולא פתרו את הבעיה - הוא פשוט אמר לפקיד ששיקר לו בעיניים - "קח, תן את המכשיר הזה מתנה לבוס שלך" ועזב את המכשיר שם. העניין הוא כזה:

כשקנינו את המכשיר, כמו כל אחד מכם כנראה, שילמנו על מין תוכנית עלומה שבה אנחנו משלמים ככה וככה עבור המשכיר בחודש, ומקבלים ככה וככה דקות חינם לדבר. אז עכשיו אנחנו גם משלמים על המכשיר (למשך שלוש שנים) וגם על הדקות - ואנחנו לא משתמשים בו! וזה בעצם הכלא - אנחנו לא יכולים לעזוב אותם! גם אם החלטנו שאנחנו מסתפקים במכשיר אחד (ובאמת הבנזוג הרבה יותר צריך אותו ממני בענייני עבודה וכאלה. אבל גם לי יוצא להשתמש ובעיקר לתיאומים וילדים ורכבת ודי קשה להתרגל להסתדר בלי) - אנחנו עדיין משלמים על המכשיר השני ועל השיחות שאנחנו לא עושים.

בירור קצר העלה שפלאפון גרועים לא פחות (חברה שלנו בדיוק באותו יום עברה איתם סרט בלהות שבו נחשפה למסמכים שחתומים בשמה ולא על-ידה! ועל תשלום שהיא שילמה במזומן באופן חד-פעמי, אבל הם בחרו לפרוס שלא על דעתה ל12 תשלומים כדי ליהנות מריבית. משהו באמת באמת מזעזע!). וחבר שגר בגרמניה אמר ששם זה בדיוק אותו הדבר.

אנחנו לא רוצים להמשיך להיות כבולים לחברה שממש גוזלת מאיתנו את זכותנו לעעבור לחברה מתחרה (למשל), לחברה שגוזלת מאיתנו להשתמש במוצר תקין, שגוזלת מאיתנו את הזכות לשירות הוגן, את הזכות לא להיות סאקרים שמשדרגים כל הזמן את החיים שלהם ("עם דור 3!!!!!" וכל הדברים האלה שאולי פירנסו אותי כמה שנים כי עבדתי בתחום, אבל אני לא צרכנית של הדברים האלה).

אני צריכה רעיונות יצרתיים איך להיפטר מהתלות הזאת שנכפתה עלי. שוב, האבסורד - גם אם אנחנו עוזבים אותם לחברה אחרת או מחליטים שאנחנו מקפיאים את הקו - אנחנו עדיין משלמים על המכשיר ועל דקות שיחה שאנחנו לא עושים.
נורה_קטנה*
הצטרפות: 03 יולי 2007, 18:31

שליחה על ידי נורה_קטנה* »

מכירה מישהי שעברה מסלקום לאורנג' ואורנג' הסכימו לזכות אותה בסכום שהיא עדיין משלמת לסלקום עבור המכשיר הקודם שלה. אבל!!! היא לקוח עסקי וכנראה שזה בסך בכל משתלם לאורנג' לספוג את הסכום הזה.
יכול להיות שזה אפשרי גם ללקוחות פרטיים שמדברים הרבה. צריך לבדוק. מעבר לזה אי אפשר לדעתי לבטל התחייבות שלך.

להבא:
  1. לא חייבים לקנות טלפון דרך אחת מהחברות הסלולריות. בעלי קנה לי לא מזמן טלפון של נוקיה לא דרך אחת מהחברות הסלולריות. זה טלפון חדש וטוב אבל הם לא מוכרים את הטלפון הזה כי הוא לא דור 3 (הם מעדיפים שנקנה טלפוני דור 3 כי זה ערוץ נוסף בשבילם להרוויח כסף מעבר לשיחות).
  2. לא חייבים לקנות טלפון חדש. את הטלפון הקודם שלי בעלי קנה לי בחנות והוא היה טלפון יד שניה. הוא עלה 300 ש"ח והחזיק 3 שנים טובות. לא עשיתי עבורות ביטוח בגלל שהוא כל כך זול.
ח_אלפשה*

שליחה על ידי ח_אלפשה* »

אני ואשתי, שנינו באורנג' במסלול ללא תשלום חודשי. משלמים רק על שיחות.
כשאני רוצה להחליף טלפון אני קונה מספק שלא קשור לחברות הסלולר, ללא התחייבות.
המכשיר הנוכחי שלי, נוקיה 3120, עלה לי לפני שנה 500 שקלים בלבד, בזמן שאורנג' רצו עבורו 1700 שקלים (ב 36 תשלומים).
חפשי בזאפ ותמצאי כל טלפון שתרצי.
עוד יתרון בקניה מספק חיצוני הוא שהטלפון מקבל כרטיסי סים של חברות אחרות ואז אפשר לעבור עם המכשיר מחברה לחברה.
חברות הסלולר מוכרות מכשירים "נעולים" שמקבלים רק כרטיסים שלהן וברוב חוצפתן גובות תשלום נוסף כדי לשחרר את הנעילה הזו.
פשוט_אלון*

כן, אל תקני מהם את הנייד עצמו, תקני נייד בחנות רגילה, ואז רק תשתמשי בsimcard שלהם.
ככה את לא מחוייבת אלא משלמת להם לפי דק' שיחה.
model]נוקיה 3120 id[/po]=371305 חדש עם אחריות יצרן לשנה אפשר לקנות ב 450שקל.
במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

תודה! מתחיל להיות משורטט פה נתיב אלטרנטיבי, וזה מה שאני מחפשת.

משימה 2 - האם עולה בדעתכם דרך להיפטר מהמחוייבות אליהם? כי גם אם אקנה מכשיר באופן עצמאי, אני עדיין משלמת להם על המכשיר הישן ועל דקות השיחה...
with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

שליחה על ידי with_passion* »

ואני כבר חשבתי שזהו עמוד המבקש תמיכה איך באמת להשתחרר מהכלא ולהתחיל לתקשר עם אנשים בצורה פחות אימפולסיבית.. אני מציע את השם להשתחרר מהכלא הסלולארי ולהכנס שוב
פשוט_אלון*

יכול להיות שתוכלי לסגור איתם את הסכום למשל אם נשארו לך לשלם 12 תשלומים של 10 שילינג על המכשיר,
תוכלי לשלם להם 120 שילינג ולסגור את ההתחייבות.
במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

ואני כבר חשבתי שזהו עמוד המבקש תמיכה איך באמת להשתחרר מהכלא ולהתחיל לתקשר עם אנשים בצורה פחות אימפולסיבית

זאת גם אפשרות שאני לא פוסלת. אתה מוזמן להציע. לי באופן אישי לא אכפת לנסות לחיות בלי סלולארי. אם הייתי בלי ילדים - בטוח לא היה לי סלולארי. קשה לי כרגע לדמיין איך זה בלי (אני רק כמה ימים וזה די אחלה), אבל יש מצבים שאני בפירוש הייתי רוצה להיות זמינה או יכולה להתקשר (אגב, חבר שאין לו נייד אמר שכנעט כבר אי אפשר למצוא טלפונים ציבוריים וגם בפיצוציות הרבה הורידו את מכשירי המטבעות כי לא היה ביקוש...) - אני הרבה עם הילדים, אבל לפחות בזמן הקרוב עדיין עובדת, ונוסעת בתחבורה ציבורית, ולומדת - שבחלק מהמצבים קורה שאני צריכה תיאומים וגם לדעת שאני זמינה אם צריכים אותי.

אפרופו צורה אימפולסיבית - אני חושבת שהאינטנט מזמין תקשורת הרבה יותר אימפולסיבית מהנייד. בנייד רוב הזמן אני מדברת רק עם אנשים שאני מכירה, ובאינטרנט זה כמעט הפוך, וזה בפני עצמו וגם האופן הטכני שבו זה מתבצע - מזמין אימפולסיביות. למה אתה מתכוון?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

כשקנינו את המכשיר, כמו כל אחד מכם כנראה, שילמנו על מין תוכנית עלומה שבה אנחנו משלמים ככה וככה עבור המשכיר בחודש, ומקבלים ככה וככה דקות חינם לדבר.

אפשר לקטר עד מחר אבל אל תשכחי שאתם חתמתם על החוזה הזה.לא כיוונו לכם אקדח לרקה. אתם התחייבתם, בתמורה למכשיר שאז נראה יפה ומפתה, שתשלמו להם בשלוש השנים הקרובות כך וכך שקלים לחודש. אז על מה את מלינה?

אם את בטוחה שניתן לתקן את המחשב- קחי אותו למעבדה עצמאית (אגב, לא תמיד כדאי לשלם על ביטוח למכשיר).

הנוסחה שלי היא:
מכשיר- הכי פשוט שיש, לרכוש ללא התחיבות.
שיחות- לבחור מסלול שהכי מתאים לצרכים שלך. לבדוק מידי פעם שאין מסלול משתלם יותר.
אני משלמת 100 ש"ח לחודש על השיחות על שימוש ממוצע בסלולרי וזה בסדר בעיני.
במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

אז על מה את מלינה?

שקיבלתי מכשיר דפוק שמתקלקל הרבה לפני שסיממתי לשלם עליו
שלא ממתקנים לי אותו
שמחליפים לי אותו במכשיר דפוק אחר
שלא נותנים לי שירות
שמשקרים לי
שרוצים לייאש אותי עד ש"אשדרג"

זה הכל. אין בעיה עם החוזה אם הייתי משלמת על מכשיר עובד שלוש שנים ועל דקות השיחה.

אני לא רוצה יותר להיות במעמד כזה - ולכן אני מתייעצת. למה את פלונית אלמונית?? בחיי, מה כל כך נורא בשאלות שלך? כנראה שאת יודעת שהטון שלך מוכיח, ולא באמת מנסה להבין את מה שכתבתי ושאלתי. בכל מקרה - תודה על העצות. עצה משלי - להשתחרר מהכלא האנונימי, זה מזמין רוח אחרת של דברים.
במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

פלונית - אני אנסה להסביר בנימוס ואולי בצורה בהירה יותר, למרות ההתנגדות לנהל דיאלוג עם מישהו שבוחר להיות אלמוני, בדיון כל כך טריוויאלי ולא אישי.

וזה הניסיון שלי:

אנחנו קנינו מכשירים שלא נראו יפים ומפתים, כי זה לא מה שחיפשנו. קנינו מכשירים חדשים ופרקטיים לצרכים שלנו. כדי לקנות אותם היה עלינו לחתום על חוזה דרקוני וכובל. עשינו את זה. זאת אשמתנו המלאה. את הצד שלנו בחוזה מילאנו - שילמנו חודש בחודשו וכו'. הצד של החברה, עם זאת, לוקה בכשלים רבים. אנחנו קנינו מכשיר שאמור להחזיק יותר משנה (הוא התקלקל גם לפני שמלאו לו שנה), אנחנו משלמים ביטוח כדי שיספקו לנו שירות של תיקון או החלפה במידה והמכשיר מתקלקל. כל זה נעשה תוך יריקה בפרצוף שלנו ואם תקראי את הכתבה על HOT בלינק שיש בדף של הדברים המצחיקים, את תביני שזו מדיניות של החברות האלה - הברוטליות היא ללא רחמים, כשהאינטרס במקרה הזה הוא ברור ואחד - שדרוג.

עכשיו, אנחנו רוצים להסיק מסקנות ולקחת אחריות (כמו שנהוג להגיד במקומותינו) כדי שלא לחתום יותר על חוזים כאלה - שהם חוזים כובלים. אין לי בעיה לשלם על מוצר עובד ותקין, אבל המוצר שאני קיבלתי הוא לא כזה. בנוסף, אני משלמת על קומבינה שאולי מתאימה לאנשים מסויימים, אבל לא לי - וזה אחרי שבחרנו את המסלול שהכי מתאים לצרכים שלנו.

אין שום סיכוי שאני אקח את המכשיר למעבדה עצמאית - אני מזכירה לך שזה חלק מהשירות שעליו אני משלמת (ולא מקבלת)...
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

יש לי נטיה כנראה לתת שמות גרועים לדפים שאני פותחת
גם אני חשבתי שהמדובר בדף שמעודד התנתקות מהנייד :-)
אולי אפשר לקרוא לו צרכנות נבונה מול חברות הסלולאר או טלפון נייד וצרכנות נבונה
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

שליחה על ידי נועה_בר* »

גם אני חשבתי שהמדובר בדף שמעודד התנתקות מהנייד
גם אני, ובנוסף - האנטנות שצצות בכל מקום ! אני מרגישה שהן "סוגרות" עלינו מכל עבר, כמו כלא. אין לאן לברוח.

<דף חשוב! תודה.>
with_passion*

לאלה שנמצאים במציאות של "אין ברירה" חייבים סלולארי.. אני ממליץ: מצאו את הדרך הכי זולה שיהיה לכם אחד בתיק שלא עולה כלום אלא אם עושים שיחות יוצאות. עכשיו, השאירו אותו מכובה, כל הזמן. וכשיבוא היום שאתם תקועים באיזה צומת בה אין ציבורי ואין אף אחד אחר עם פלאפון.. אזיי אפשר להדליק ולעשות שיחה יוצאת. הפתרון הזה מדריש משמעת עצמית - ולכן אני לא מאמין בו כי לרובינו ולתרבותינו אין משמעת עצמית - כלומר - אנחנו מפסיקים רק כשבאמת כואב:

וכשילדינו ונכדינו ישלמו את המחיר של הניסוי הזה בו חושפים את כלל האוכלוסיה לקרינה מלאכותית והרסנית.. אז נצחק ביחד על מיטת הסרטן והחידלון ונגיד שהיה לנו נייד "בשביל הילדים".
אלרונד_גליל_מערבי*

_שקיבלתי מכשיר דפוק שמתקלקל הרבה לפני שסיממתי לשלם עליו
שלא ממתקנים לי אותו
שמחליפים לי אותו במכשיר דפוק אחר
שלא נותנים לי שירות
שמשקרים לי
שרוצים לייאש אותי עד ש"אשדרג"_

הבעיה היא בחוזים המגעילים
ובשירות שנותנים למבוטחים
אני כבר מזמן לא קונה אצלהם טלפון
ולכן כבר מזמן סיימתי לשלם כל טלפון שהיה לי אצלהם
ומאז אני עם טלפונים שקניתי יד שניה (חדשים מחו"ל) ומאוד מרוצה
דווקא אני מדבר על טלפונים מאוד מתקדמים
ויש לי מכשיר דור שלישי אבל הקו רגיל
כך שאני לא כבול לסלקום בדרישות שלהם לחבילת דור שלישי מיותרת
ואני לא משלם ביטוח לאף אחד
כי עשיתי את השיקול שהביטוח יעלה לי יותר מאשר לקנות שוב מכשיר טוב
וכך אני נהנה משני העולמות
מצד אחד אני לא כבול אצלהם לכלום רק משלם על שיחות וכו'
ומצד שני אני נהנה משידרוגים מגניבים לטלפון שלי :-)
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

שליחה על ידי אילה_א* »

הדרך הטובה ביותר היא לשלם מה שהתחייבת לשלם ולהתנתק
לקנות מכשיר זול בחנות ואז להצטרף לתוכנית פרי פייד כלומרשלם ככול שתשתמש - מראש
אצל החברות זה נקרא טולק מן או מנגו
זה מעביר אותך לפוזציה של לא מחוזרת ולא כלום פשוט יכולה לדבר כשאת צריכה יכולה לקבל שיחות כשאת צריכה
ולא חייבת כלום לאף אחד
לא ברור לי למה כולם מוכנים להיות בהתקשרות חוזית שברור שהיא לרעתם מול חברות שברור שמז*&^ות אותם
כשאפשר לא להיות !!!
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

יש אפשרות של קניית מכשיר טוקמן או מנגו. קונים מכשיר ואחכ כרטיסי חיוג לפי הצורך.
באופן_לייט*
הצטרפות: 02 נובמבר 2006, 23:58
דף אישי: הדף האישי של באופן_לייט*

שליחה על ידי באופן_לייט* »

במבי אני מקצרת לצד התפעולי
בגלל השיטה של חברות הסוללר כמעט תמיד לא כדאי לשלם להן עבור ביטוח עדיף לקחת את הסיכון שתשלמי על תיקון לכן כדאי לבדוק מה המצב אצלכם וןלהפסיק את תשלומי הביטוח (שימי את הסכום בקופה בצד ותקני מכשיר אחר כשיתקלקל...)

אסור לחברות לכבול אותך לכן ניתן "להתינתק" מהן: להחזיר את המכשיר ולשלם "קנס" - ההפרש בין המחיר בו קיבלת אותו למחירו המלא (מחשבים את החודשים שכבר שילמת באיזה חישוב מסובך שאף לקוח לא יכול להבין)
[שווה לך לברר כמה זה יעלה ולהחליט אם זה יותר / פחות מהמשך קיום ההתחיבות = תשלום עבור המכשיר והשיחות]

יש לי עוד מה להגיד ברמה העקרונית אבל דעי שהחברות הללו עושות הכל כדי שלא נוכל להיות צרכנים נבונים מולן (חבר' הסללור, הכבלים, חברות הביטוח, הבנקים... כל התאגידים הגדולים) במקרה הזה זו לא את זה הם! :-)

ועוד דבר - הייתי מנויה של סלקום יותר מעשור הם היו איומים החוויה שלי עם אורנג' יותר מוצלחת
בר_עדש*
הצטרפות: 31 אוגוסט 2004, 15:16
דף אישי: הדף האישי של בר_עדש*

שליחה על ידי בר_עדש* »

כמעט תמיד לא כדאי לשלם להן עבור ביטוח
בסלקום בשום מקרה לא כדאי לרכוש ביטוח אם המכשיר שלכם תקין.
אמנם התשלום שהם דורשים עבור תיקון יותר יקר מפוליסת ביטוח לחצי שנה, אבל כיוון שאין תקופת אכשרה לביטוח, אפשר פשוט לבוא עם המכשיר המקולקל, לרכוש עבורו ביטוח (כן, אחרי שהוא התקלקל) ובו במקום לתת אותו לתיקון על חשבון הפוליסה (עשיתי את זה כבר פעמיים עם שני מכשירים שונים).
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

קודם כל, גם אני חשבתי שהמדובר בדף שמעודד התנתקות מהנייד
לעניין שאת מעלה, אני אסירה של סלקום. דיברתי על זה קצת ב{{}}דברים שלא היו מצחיקים והפכו לכן
מבחינתי סלקום זה HOT ואורנג' זה הלוויין. כלומר, לא טלית שכולה תכלת, אבל בהחלט הLesser Evil
לא אלאה אותך בכל מעשי הנבלה שסלקום עשו לי, אבל מאורנג' אני מרוצה יחסית.
יש לי שני מכשירים. אחד כבר מזמן בלי הבטריה ובלי הSIM והפך לסוג של צעצוע. השני רב הזמן לא עליי. אני קוראת SMSים באיחור של כמה ימים והודעות שמגיעות לתא הקולי מעלות קורי עכביש בין שבוע לשבועיים עד שאני מגיעה אליהן :-S

מכל מקום, למודת נסיון רע, את המכשיר שלי קניתי בכסף מלא. בלי מחוייבות לעשרים שנים, בלי דקות חינם ובלי שדרוגים (הגניבה הגדולה מכולן) בלי דמי מנוי (אני חושבת שהם כבר לא מאפשרים מסלולים כאלה, אבל לא בטוחה)
בכל אופן, זה בקשר לעתיד.

בקשר למה לעשות עם המצב כמו שהוא עכשיו, אני תוהה אם יש אפשרות לרכוש מהם את המכשיר בשארית ה"חוב" שנשאר לך.
כי אם כן, מה שאת יכולה לעשות כדי לא להפסיד יותר מדי כסף, זה ללכת לאחת מהרשתות שמוכרות מכשירים משומשים (א-הא יש כאלה. יש אחת בפינת וייצמן סוקולוב בכפ"ס) ולברר אם אפשר למכור להם את המכשיר. אני משערת שמפסידים לא מעט כסף בתהליך, אבל עדיף מאשר לזרוק את כל הכסף לפח. ברי לך שאת נשארת בסוף בלי מכשיר, אבל גם בלי מחוייבות. ואז אפשר באמת ללכת לזאפ ולקנות משהו חדש יותר וזול יותר ובלי החטוטרת של שלוש שנים "בפנים".
במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

תודה, הכיוון הוא טוקמן או מנגו משהו מהסוג הזה. גם האפשרות של לקנות מכשיר בלי קשר לחברה מצא חן בעיניי. לגבי התרת המשך ההתחייבות - נבדוק את זה. בינתיים אני בלי מכשיר לכמה זמן עד שנחליט מה.
במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

ולברר אם אפשר למכור להם את המכשיר

מעניין בכמה אפשר למכור מכשיר שכפתור האותיות מ-נ-ס כותב את האותיו י-כ-ל + נמצא במצב של אי קליטה חצי מהזמן ?? (בקיצור - לקומפוסט)

לפני שבוע הבת העלתה לחום גבוה והיתי צריכה לכתוב סמס להומאופת (כי היה לילה). לקח לי מלא זמן עד שהצלחתי לנסח משהו בלי האותיות מ-נ-ס ואחר כך כשכבר ניסיתי לשלוח - הוא לא הצליח לשלוח. וזאת רק אנקדוטה אחת מעצבנת.ההמשך הוא שניסיתי לתפוס את הבנזוג שישלח הוא סמס. הוא היה בפגישה עם נייד סוגר. ניסיתי לשלוח סמס למי שהיע איתו בפגישה כדי לא להפריע עם צלצול באמצע - כי היו עוד אנשים - אבל כמובן שבשלב הזה הכפתור של המספר 4 לא היה לחיץ, וגם את זה לא הצלחתי.

אני לא יודעת לגבי סלקום, אבל חברה שלנו (כתבתי את זה למעלה) סיפרה סיפורים שהם על גבול על הפלילי לגבי פלאפון.
אליס_בארץ_המראה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2004, 18:13
דף אישי: הדף האישי של אליס_בארץ_המראה*

שליחה על ידי אליס_בארץ_המראה* »

במביק יקרה,

המקרה שלי שונה בגלל צרכים יחודיים (אני צריכה חשבונות קיימים ומכשיר בשלוש מדינות שונות, שבשתיים מהן אני לא גרה באופו קבוע אבל כן משתמשת בהן בסלולרי לפחות חודשיים בשנה...). בכל זאת אני אנסה להגיד משהו מהנסיון שלי, ואולי זה יתאים גם לך:

כמו שאמרו קודם - תמיד ובאופן עקרוני עדיף שיהיה לך מכשיר משלך, בלי תשלומים וביטוחים ובלי עניינים. יכול להיות אפילו שעדיף לך לקנות מכשירים בחו"ל (אני מכירה אחת שמוכנה להביא לך ממש בקרוב ;-)) ו"לפתוח" אותם לסימקארד ישראלי (זה עולה 120 שקל בכל מני מעבדות חוקיות-למחצה).

אבל ביחס לתכניות כמו טוקמן או מנגו - תנסי לעשות חישוב של מה באמת (אבל באמת!) הצרכים שלכם, כמה X דקות שיחה את צורכת בחודש ובאיזה שעות של היום, ואז ולעשות סבב שופינג בטלפון עם כל החברות בהתאם לנתונים האלה. כי ממה שאני יודעת (ויתכן שזה לא המצב בישראל אבל זה בהחלט המצב באנגליה), בתכניות מסוג טוקמן התעריף לדקת שיחה הוא גבוה הרבה יותר מאשר בחוזה "רגיל", דרקוני ככל שיהיה, ומעבר לY דקות שיחה בחודש הוא פשוט לא משתלם.

ואת החישוב צריך לעשות לא רק ביחס אליך (כי אני מבינה שאת רק רוצה להיות זמינה) אלא בעיקר ביחס למכשיר הנוסף, אם החבר שלך משתמש בו הרבה לשיחות יוצאות.

זה נכון, החוזים דרקוניים ומרגיזים, וקשה עד בלתי אפשרי להבין איזה חוזה דופק אותנו פחות, אבל מה שאני מנסה להגיע זה שלא תמיד טוקמן הוא הפתרון הכי טוב. תנסי קודם כל להגדיר את הצרכים שלכם באופו ברור, ואח"כ תעשי השוואה ברורה (בכתב) של מה שמציעים לכם כמשפחה וכיחידים במסלולים שונים.

@} (זה על עצות מסוג את יודעת איזה).
במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

תנסי קודם כל להגדיר את הצרכים שלכם באופו ברור, ואח"כ תעשי השוואה ברורה (בכתב) של מה שמציעים לכם כמשפחה וכיחידים במסלולים שונים.

אני מאוד גרועה בדברים האלה, אבל הוא די בסדר. ועכשיו, כשהוא עצבני עליהם, אין לי ספק שהוא יכנס לזה לעומק. אני אעביר לו את העצות (הפרקטיות) מפה. אני יודעת שטוקמן זה יקר. אני לא בטוחה שזה באמת מה שנכון לנו. הייתי מעדיפה אולי באמת מכשיר משלנו ופשוט לדבר מעט אם וכשצריך.
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

שליחה על ידי נועה_בר* »

צריכה לכתוב סמס להומאופת (כי היה לילה). לקח לי מלא זמן עד שהצלחתי לנסח משהו בלי האותיות מ-נ-ס ואחר כך כשכבר ניסיתי לשלוח - הוא לא הצליח לשלוח
יש את תוכנת ICQ במחשב. אפשר לשלוח SMS חינם !!! אני עושה את זה מלא :-P מקלידים במקלדת ולא צריך לחפש את האותיות בטלפון.
עוד שיחרור מהסלולר!!
צריך רק לדעת שמי שמחזיר לך סמס לאי.סי.קיו משלם יותר, אז כדאי להחזיר תשובה לסלולרי.
בר_עדש*

שליחה על ידי בר_עדש* »

בתכניות מסוג טוקמן התעריף לדקת שיחה הוא גבוה הרבה יותר מאשר בחוזה "רגיל", דרקוני ככל שיהיה, ומעבר לY דקות שיחה בחודש הוא פשוט לא משתלם.
מסכים. אנחנו מדברים די מעט (יחסית) בסלולורי, אבל כשבדקתי לא מזמן מצאתי שמשתלם לנו בהרבה להכנס למסלול עם תשלום קבוע לסלקום והתחייבות ל-5 שנים מאשר טוקמן או מסלול אחר חופשי מהתחייבות.

בכל מקרה, אני לא חושב שזה חוזה דרקוני, והם גם לא כולאים אותי במחויבות לחברה. כל העניין הוא שאם אני סוגר את הקו לפני תום תקופת ההתחייבו אני משלם קנס של כמה מאות שקלים. לפי החישוב שלי אם הייתי נשאר במסלול "החופשי" למשך אותה תקופה, הייתי מפסיד סכום גדול הרבה יותר מאשר הקנס האמור.
פשוט_אלון*

אגב כדי "לפתוח/לפרוץ" מכשירים מחו"ל או משל חברות אחרות,
אפשר לחפש באינטרנט מידע, מסבירים ממש בפשטות, אלו קודים של טכנאים שצריך סך-הכל להקליד במכשיר. לחסוך 100-150 ש"ח, ולהרגיש ניצחון קל.
במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

בר עדש - המכשיר הוא דרך סלקום או שקנית באופן עצמאי?
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

השיחות מטוקמן / ביגטוק יקרות יותר בצורה משמעותית מאוד. אם אפשר לקנות מכשיר מחנות סלולרי רגילה, לקבל מחברת הסלולר רק sim שאינו ביגטוק ולשלם רק על השיחות מדי חודש, זה עדיף.
אלרונד_גליל_מערבי*

אפשר לחפש באינטרנט מידע, מסבירים ממש בפשטות, אלו קודים של טכנאים שצריך סך-הכל להקליד במכשיר. לחסוך 100-150 ש"ח, ולהרגיש ניצחון קל.
לא תמיד
רוב המכשירים היום דורשים כבל מיוחד לעניין זה
והכבל כבר עולה לך יותר מאשר התשלום על הפתיחה
אבל לא חייבים לשלם 150 ש"ח
אפשר לחפש באתרים יעודיים אנשים שפותחים ב50 ש"ח
בהצלחה
אלרונד_גליל_מערבי*

השיחות מטוקמן / ביגטוק יקרות יותר בצורה משמעותית מאוד. אם אפשר לקנות מכשיר מחנות סלולרי רגילה, לקבל מחברת הסלולר רק sim שאינו ביגטוק ולשלם רק על השיחות מדי חודש, זה עדיף.
זה מה שאני עושה בשינוי קל
אני מחפש טלפונים טובים באתרי סלולר כמו פוקט
קורא את הביקורות והמלצות על טלפונים
ואז בודק מחירים בלוח מכירות באתר ומוצא מישהו שמוכר
בד"כ אצל כאלו שייבאו את הטלפון בעצמם ומוכרים בקופסה שלמה וסגורה
או כאלו שכבר פתחו וצרבו עברית (אני מעדיף את השני)
המחירים זולים הרבה יותר מכל חנות וגם משתלם יותר מלקנות יד שניה בחנויות
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

שליחה על ידי יעל* »

כבר הרבה זמן אני לא מבינה למה אני צריכה את המכשיר הנייד, לפני שבועיים הכלבה המתוקה שלי נכנסה למים כשהתיק שלי תלוי על צווארה (היא סתבכה איתו כשנסתה להתייבש על השמיכה בחוף) ואז הטלפון נרטב. אני מודה לה על המעשה הנפלא והחכם הזה. הטלפון לא עובד. ניגשתי לסלקום כדי לנתק את הקו והם הציעו כמובן לתקן רק ב-350 שקלים או ולהעביר את הקו לטוקמן שעליו לא משלמים אלא לפי טעינה לפי דקה.
אני ממליצה להשתחרר באמת מהכלא הסלולרי ולחיות חיי בריאות עם נוכחות ואחריות וקשר אמיתי וחסר גבולות לסביבה
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אכן השיטה של אופק- בואו ננצל אנשים אחרים שיש להם סלולרי, ממש נחמד.
ואין אף אחד אחר עם פלאפון.. לא! זה לא כמו טרמפ עם מישהו שממילא נוסע לכיוון
ענן_בעננים*
הצטרפות: 09 נובמבר 2003, 14:52
דף אישי: הדף האישי של ענן_בעננים*

שליחה על ידי ענן_בעננים* »

החברות בסלואריות יודעות להתחמק מאחריות בעזרת חוזים עקלוליים ותחמניים
ובאמת צריך לעמוד עם היד על הדופק, לקרוא כול שורה עליה חותמים ומנסיוני (המר) להתקשר מידי פעם לעבור עם נציג על החשבון שלך על מנת להבין על מה בעצם אתה משלם...

אבל אם לדעתך יש כאן מעשה לא צודק מבחינה מסחרית כדאי לך לפנות ל"אמון הציבור"
הם מאוד יעילים: http://www.emun.org/
with_passion*

I never feel more given to
than when you take from me —
when you understand the joy I feel
giving to you.
And you know my giving isn’t done
to put you in my debt,
but because I want to live the love
I feel for you.
/ /
To receive with grace
may be the greatest giving.
There’s no way I can separate
the two.
When you give to me,
I give you my receiving.
When you take from me, I feel so
given to.

Song “Given To” (1978) by Ruth Bebermeyer from the album, “Given To.”
בר_עדש*

שליחה על ידי בר_עדש* »

בר עדש - המכשיר הוא דרך סלקום או שקנית באופן עצמאי?
במקור רכשתי את המכשיר דרך סלקום חינם תמורת תקופת התחייבות של 3 שנים שסיימתי מזמן. זה מכשיר די ישן, נטול sim ומאד בסיסי.
אל_דנטה*
הצטרפות: 22 מרץ 2004, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אל_דנטה*

שליחה על ידי אל_דנטה* »

יכול להיות אפילו שעדיף לך לקנות מכשירים בחו"ל (אני מכירה אחת שמוכנה להביא לך ממש בקרוב blink) ו"לפתוח" אותם לסימקארד ישראלי (זה עולה 120 שקל בכל מני מעבדות חוקיות-למחצה).

אהמממ... אפשר אולי לארגן לבמבי iphone עם אופציית wifi? ככה גם תחסוך כסף על שיחות וגם תהיה הבחורה הכי שווה בבלוק?
סיפורי_פוגית*
הצטרפות: 23 אוגוסט 2006, 22:37
דף אישי: הדף האישי של סיפורי_פוגית*

שליחה על ידי סיפורי_פוגית* »

אהמממ... אפשר אולי לארגן לבמבי iphone עם אופציית wifi?
:-D
קט_קטית*

שליחה על ידי קט_קטית* »

יש לי נטיה כנראה לתת שמות גרועים לדפים שאני פותחת, שזה דבר די משונה עבור מישהי שהעבודה שלה זה קופי

|אוף|

חחח דווקא שמות סבבה!!!!

אני כבר חשבתי שזהו עמוד המבקש תמיכה איך באמת להשתחרר מהכלא ולהתחיל לתקשר עם אנשים

|Y| גמני!

_להשתחרר מהכלא הסלולארי ולהכנס שוב

|אוף|
אליס_בארץ_המראה*

אהמממ... אפשר אולי לארגן לבמבי iphone עם אופציית wifi? ככה גם תחסוך כסף על שיחות וגם תהיה הבחורה הכי שווה בבלוק?

כבר חודשיים שאני מנסה לשכנע את עצמי שזו תהיה ההוצאה הכי מוצדקת (ונכונה כלכלית, אידאולוגית ומגניבית), מהמוצדקות שבהוצאות! :-D

(סטיה לא ברורה מנושא הדף, אבל אל דנטה, אתה מבין ללבי, נכון?)
אל_דנטה*
הצטרפות: 22 מרץ 2004, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אל_דנטה*

שליחה על ידי אל_דנטה* »

בטח מבין. כפריק של אפל את יכולה להבין מה זה עושה לי. מהמוצדקות שבהוצאות !
למרות שאני ממתין בסבלנות לדגם עם נפח דיסק של 2 טרה וחמש עשר מעבדי אינטל כדי להפטר משאר הציוד ולהשאר רק עם הקופסה הקטנה הזו.

(לא שאני לא אתרגש עד דמעות עם תביאי לי אחד) ( <- רמז דק )
מונו_נוקי*

הי במבי.
אני יכולה רק לספר לך שלאחי היתה בעיה עם אורנג' והוא פשוט ישב להם על הראש כמה שעות טובות. הוא החליט מראש שהוא לא הולך להתעצבן מהם, כי המטרה שלהם שתתעצבני ותלכי. הוא החליט שהוא נשאר שם ומתיש את כל המנהלים שם עד שימאס להם ויתחחנו שרק ילך
בקיצור, הבחור ישב וטחן להם בשכל ובסוף קיבל את מה שרצה.
לי פעם היתה בעיה כשעוד הייתי בפלאפון. הלכתי לשם עם האנרגטי שלי והם נתנו לו המון המון מתנות רק שישב בשקט ולא יעשה ....מה שילדים עושים כשהם מחכים בתור:-P
עוד אפשרות:תפני לפורום צרכנות בYNET לי מאד עזרו בנושאים שונים.
אמא_אינקובטור*
הצטרפות: 19 יוני 2003, 13:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_אינקובטור*

שליחה על ידי אמא_אינקובטור* »

מכשיר ששמים אותו בתוך תיק קטן מוגן ולא משתמשים בו כמעט מחזיק מעמד לאורך שנים. יש לנו מכשיר כזה שכבר גמרנו לשלם עליו לסלקום לפני שנתיים והוא נראה כמו חדש. התשלום עליו עכשיו הוא באמת רק על השיחות.

Hear, hear.
המכשיר שלי נקנה יד-שניה לפני שלוש שנים, היום הוא כבר מוצג מוזיאוני. הוא יוצא מהתיק רק כשצריך לתאם-לאסוף-וכאלה. נראה כמו חדש, מתנהג יפה מאוד. אנחנו בתוכנית pre-paid ומשלמים 10$ לחודש. זהו. לא זוכרת מתי הייתי צריכה לשלם על שיחות נוספות לפני שהחודש הסתיים.
אליס יקירתי, לגבי שיחות חו"ל - התחברנו לרשת המקומית, קיבלנו כרטיס SIM שהחליף זמנית את ה-SIM הרגיל, ושלום על ישראל (או על איזו ארץ שדרושה לך באותו רגע).
אמא_אינקובטור*
הצטרפות: 19 יוני 2003, 13:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_אינקובטור*

שליחה על ידי אמא_אינקובטור* »

השיחות מטוקמן / ביגטוק יקרות יותר בצורה משמעותית מאוד. זה הבאג העיקרי בתוכנית שלי. מצד שני - הטלפון משמש באמת רק לתיאומים נחוצים ולא לשיחות "איפה את/מה נשמע".
במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

והוא פשוט ישב להם על הראש כמה שעות טובות. הוא החליט מראש שהוא לא הולך להתעצבן מהם, כי המטרה שלהם שתתעצבני ותלכי. הוא החליט שהוא נשאר שם ומתיש את כל המנהלים שם עד שימאס להם ויתחחנו שרק ילך

איזה קטע, זאת התוכנית שגיבשנו אתמול בלילה (שני הורים עייפים יושבים ב 2 בלילה ורוקמים מזימות אנטי-תאגידיות. צחקנו הרבה, נראה מה יצא מזה)... הוא יפנה לעצמו כמה שעות וישב שם על פקיד (וינסה לעלות "למעלה" למנהלים) שיסביר לו את כל האותיות הקטנות בחוזה ובחשבון הנייד (להבין באמת את הנוסחאות האלה, המהממות, שהסכום שלהן הוא 0 ולמרות זאת אתה משלם 200 ש"ח לחודש).
הוא ימרוט לו את הזמן באדיבות ולא יצא משם עד שהוא יבין על מה הוא חתום (כולל משפטים כמו made in china) ואם / איך אפשר לצאת מזה. הכוונה היא להילחם בהם בכלים שלהם ובעיקר לבזבז להם הרבה זמן ובאותה הזדמנות גם לנסות לחלוב תועלת. רעיונות יצרתיים - אבל לא אלימים באופיים אלא משעשעים - יתקבלו בברכה (הכוונה היא לייצר משהו שהוא כמו קוץ של סברס - הוא דוקר, הוא מציק ואי אפשר להוציא אותו, אבל לא מדובר במשהו ש"מהווה סכנת חיים").
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

דרך אגב, הקטע עם הנייד הוא שאני צריכה אותו דולק, לא מכובה.
הוא נועד שימצאו אותי כאשר צריך אותי דחוף.
ולשיחות כמו: "נתקעתי מול שער היישוב שלכם והשער נעול", "אנחנו בפקק ומאחרים בשעה", וכיוצא באלה.
לי יש מכשיר אחד כבר שבע שנים (או יותר), שמור ביותר, אני מאוד מרוצה ממנו, ודיברתי בו בערך ב-25 ש"ח לחודש.
לאישי יש נייד עם "איזי" (סוג של טוקמן) והשיחות עולות לו בערך 100 ש"ח ל-8 חודשים. אז אי אפשר להגיד שזה לא תמיד כדאי...
זה מין משהו שחשוב בדיוק למקרים שצריך, באמצע הדרך, תיאומים, תקלות, תאונות וכדומה - ורצוי לא להחזיק אותו על הגוף ולהמנע משימוש בו ככל האפשר, ולקצר שיחות ככל האפשר.
אלרונד_גליל_מערבי*

"נתקעתי מול שער היישוב שלכם והשער נעול"
אז זו את???
כל הזמן מתקשרים אלי לפתוח את שער הישוב....
מה ישוב? איזה ישוב? מה אני והשער של הישוב? וזה בכלל לא הישוב שלי :-P
נראה לי שהם מתקשרים בטעות אלי במקום אליך כי את לא זמינה :-P
אינדי_אנית*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2006, 22:38
דף אישי: הדף האישי של אינדי_אנית*

שליחה על ידי אינדי_אנית* »

היי במבי, אני עבדתי באורנג' כנציגת שירות, וקיבלת פה הרבה עיצות טובות.
אם הבנתי נכון באיזו תוכנית אתם, אז מה שאת יכולה לעשות זה :
א:לבקש לדעת כמה כסף בדיוק נותר לכם לשלם על המכשיר (זה נקרא יתרת תשלומים) על מנת לשחרר אותו מהתחייבות ופשוט לשלם את הסכום הזה. במידה והסכום יותר גבוה ממספר החודשים שנותרו לסיום ההתחייבות כפול הסכום החודשי הקבוע (לדוגמא אם את משלמת 60 ש"ח לחודש ונותרו לך חודשיים אז זה 120 ש"ח ) אז כמובן שלא שווה לשלם ועדיף קצת לחכות ולנצל את דקות החינם.
ב: לפי התיאור שלך אתם נמצאים בתוכנית התחייבות שכוללת אחריות מלאה על המכשיר. אז מה שאני מציעה זה פשוט להמשיך להגיע לנקודת השירות ולא להתעצבן ובסוף ימצאו לך פתרון- הם לא ימשיכו להתעלם מבן אדם שמגיע כל יומיים לתקן מכשיר. בקשי לדבר עם מנהל ותסבירי לו בצורה רגועה את הסיפור, עד שימצא לך פתרון הולם. עכשיו שימי לב- לא לחדש התחייבות על מכשיר בשום פנים ואופן גם אם זה אומר מכשיר אחר חינם.

ג: איפה את גרה? נסי אולי להגיע לנקודת שירות אחרת- לפעמים הבן אדם שמולו את עומדת יכול לעשות את ההבדל.

בהמשך לדברים שנאמרו: פרי פייד הן בדרך כלל תוכניות יותר יקרות אבל אם השימוש הוא באמת מינימלי אז זה משתלם כי אין דמי מנוי. אם את רוצה להמשיך להתייעץ איתי את מוזמנת ליצור קשר דרך דף הבית שלי. בהצלחה.
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

שליחה על ידי אילה_א* »

הי פתאום נזכרתי בעוד פתרון
פעם יצאתי לבליינד דייט עם בחור שעבד בראש מחלקת שירות לקוחות ואחד הדברים שדיברנו עליהם זה לקוחות שמסומנים בתור נודניקים
וכמה ישמחו לתת להם ללכת.
תתקשרי אליהם 4 5 פעמים ביום
לשאול אם הם יודעים איך מכוונים את השעון
אם הם יודעים למה המקש של הנמס לא עובד אם הם יכולים הלגיד לך כמה דיברת החודש וכמה דיברת אתמול
ולמחרת שוב תתקשרי ותשאלי את אותן שאלות בדיוק כעבור חודש יסכימו לתת לך ללכת דרך אגב האריכי את השיחות כמיטב יכולתך נגיד אם אומרים לך שלום גברת במבי תגיד אני מעדיפה שנקרא אחד לשני בשמות פרטיים שמי הפרטי הוא במבית או אם אתה מציג את עצמך בשם פרטי אנא קרא לי בשמי
ושאלי אותם שאלות של נודניקית כמו כמה זמן אתה כבר עובד במקום הזה? האם אתה מרוצה ? עד מתי תארך המשמרת שלך
בקיצור בזבזי להם כסף - על חשבונם
סוג של מלחמת התשה
ותדעי מראש שאת יוצאת מנצחת
בהצלחה
אליס_בארץ_המראה*

אליס יקירתי, לגבי שיחות חו"ל - התחברנו לרשת המקומית, קיבלנו כרטיס SIM שהחליף זמנית את ה-SIM הרגיל, ושלום על ישראל (או על איזו ארץ שדרושה לך באותו רגע).

כן, זה גם הסידור שלי, ואת צריכה לראות אותי מסתובבת עם שלושה כרטיסי סים שונים בארנק, מחליפה סים ונימוסים ואישיות בכל נחיתה...

לגבי מה שנאמר פה בענין הפתיחה של המכשיר לסימים אחרים - אכן לא תמיד אפשר לעשות את זה לבד, התכנה חופשית אבל לעיתים קרובות (או לפחות במקרה שלי) צריך כבל מיוחד.

ובענין המכשירים הנשמרים שנים - הבעיה שחזרה אצלי בשני המכשירים האחרונים היא שבשלב מסויים הבטריה התחילה לזייף (אחרי כארבע שנות שימוש במכשיר) והייתי צריכה להחליף.

(אל דנטה, נכון שהאייפון לא ימות לעולם? כי אם כך אז על אחת כמה וכמה שזו קניה מוצדקת. ואני מבטיחה לך שאחרי שאגמור לרעוב למוות על מנת לקנות לעצמי אחד כזה, אתה הבא בתור ברשימה).
אינדי_אנית*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2006, 22:38
דף אישי: הדף האישי של אינדי_אנית*

שליחה על ידי אינדי_אנית* »

אילה- סליחה אבל הרעיון שלך ממש גרוע. גם נציגי שירות לקוחות הם אנשים שיושבים להם עם סטופר על הגרון שיקצרו בשיחות,
אלה שנתנו להם ללכת הם מופרעים שמתקשרים 40 פעם ביום ויותר. בעיקר מבית חולים טירה.
מה שכן אם היא תגיע הרבה לנקודת שירות זה כן יכול לעזור. לא שתגיע כדי לנג'ס אבל כן שתגיע עד שתצא עם מכשיר תקין.
במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

אינדיאנית - תודה! אני לא המוציאה לפועל, אלא הבנזוג. ננסה לבדוק את מה שאת מציעה, תודה על האינפו.

אילה - זה כבר הופך אותנו לדפוקים, לבזבז כל כך הרבה זמן עליהם :-).אנחנו רוצים רק משהו סמלי, עקרוני ועם מטרה תועלתנית...
במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

אליס, בחורה כמוך חייבת אייפון, וזהו.
מונו_נוקי*

אולי תדפיסי להם את הדף הזה ותתני למנהל. תגידי לו שחברים שלך הציעו לשבת לעשות משמרות מתחת לבית שלו, לשתול לו דשא על גג האוטו, לפוצץ לו צמיגים, להתקשר לאישתו 8 פעמים ביום-אבל לא! את נחמדה, תסתפקי בזה שיחליף לך את המכשיר;-)
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

באחד המוספים של עתוני הסופ"ש (לא זוכרת איזה בדיוק) יש כתבה גדולה על איך חברות הסלולר דופקות אותנו. אולי יש שם מידע מועיל.
שרון_ברקת*
הצטרפות: 11 יולי 2002, 16:02
דף אישי: הדף האישי של שרון_ברקת*

שליחה על ידי שרון_ברקת* »

באחד המוספים של עתוני הסופ"ש (לא זוכרת איזה בדיוק) יש כתבה גדולה על איך חברות הסלולר דופקות אותנו.
במוסף הכלכלה של מעריב
לי_אורה*
הצטרפות: 12 אפריל 2005, 19:07
דף אישי: הדף האישי של לי_אורה*

שליחה על ידי לי_אורה* »

גם _אני בעד השיטה של with passion
השאירו אותו מכובה, כל הזמן. וכשיבוא היום שאתם תקועים באיזה צומת בה אין ציבורי ואין אף אחד אחר עם פלאפון.. אזיי אפשר להדליק ולעשות שיחה יוצאת_

ומסכימה מאוד גם עם בר עדש
בכל מקרה, אני לא חושב שזה חוזה דרקוני, והם גם לא כולאים אותי במחויבות לחברה.

וגם עם בשמת
זה מין משהו שחשוב בדיוק למקרים שצריך, באמצע הדרך, תיאומים, תקלות, תאונות וכדומה - ורצוי לא להחזיק אותו על הגוף ולהמנע משימוש בו ככל האפשר, ולקצר שיחות ככל האפשר.

ולמה שכתוב כאן
מכשיר ששמים אותו בתוך תיק קטן מוגן ולא משתמשים בו כמעט מחזיק מעמד לאורך שנים. יש לנו מכשיר כזה שכבר גמרנו לשלם עליו לסלקום לפני שנתיים והוא נראה כמו חדש. התשלום עליו עכשיו הוא באמת רק על השיחות.

השימוש שלי בנייד הוא מאוד בסיסי וקצר ומועט ככל האפשר (לא יודעת וגם לא מעניין אותי מה זה SIM, פעם ראשונה קראתי על זה כאן). כשקניתי אותו המוכר התחיל להסביר לי שיש כאן זה וזה וזה, ואמרתי לו שלא מעניין אותי: אני לא רוצה חיבור לאינטרנט, לא רוצה לצלם בנייד, לא רוצה לשחק משחקים בנייד, לא מעניין אותי לקרוא חדשות בנייד, לא רוצה שון כלון (אז באמת קניתי את הכי בסיסי וזול, בלי הרבה פיצ'רים מיותרים מבחינתי, שרק מאריכים את השימוש בנייד), רק כשצריך להתקשר ולהודיע ואז לכבות אותו מייד!

אז אני לא מקבלת ולא שולחת SMS, ואת מס' הטלפון של הנייד יודעים אך ורק בני משפחתי הקרובים ביותר. בכל מקום ובכל פעם שמבקשים את מס' הנייד לא מוסרת, ולא משנה במי מדובר! פשוט לא מוסרת! אני לא מוכנה להיות זמינה לכולם. אני מודיעה שיש לי מספר טלפון של בזק (כן, כזה שעם חוט וחלילה לא אל-חוטי) ויש שם משיבון, ואפשר להתקשר ואם אני לא נמצאת או זמינה אפשר להשאיר הודעה במשיבון ואחזור כשיהיה לי זמן. והנייד שלי רוב הזמן מכובה, ואני פותחת אותו כשאני רוצה להודיע הודעה קצרה ביותר או לשאול שאלה קצרה ביותר, ומייד אח"כ מכבה אותו. ואני משאירה אותו פתוח אך ורק כשבני משפחתי הקרובה מבקשים זאת ממני במקרים יוצאי דופן. וכמובן, כשמתקשרת או כשמקבלת שיחה (קצרה!) גם אז השיחה מועברת לרמקול.

והלוואי שהייתי יכולה בכלל להתפטר ממנו. אבל כמו שבשמת כתבה, לפעמים צריך ושמתי לב שיש הרבה פחות טלפונים ציבוריים ממה שהיה פעם וגם יש פחות חנויות שמחזיקות טלפון שעובד על שקלים.
כוכב_מעז*
הצטרפות: 17 נובמבר 2006, 22:41
דף אישי: הדף האישי של כוכב_מעז*

שליחה על ידי כוכב_מעז* »

ואגב, החברות...קיבלתי מכשיר מהעבודה, אבל רציתי עדיין לשמור את הקו שהיה לי. לך תדע, אולי בעבודה יתחרטו, וירצו את הנייד בחזרה :-) אז התקשרנו לאורנג', והם אמרו שכדי לשמור על הקו יש לשלם כ-20 ש"ח כל חודש. סתם ככה, שיהיה. אז שאלנו - אם נעשה מס' קטן של שיחות בחודש (2-3), שיחייבו אותנו רק עליהם, אז זה יצא כמה שקלים, וככה עדיף לנו. הם אמרו שלא. אין אפשרות להיות סתם בעל נייד ולשלם על השיחות שעשית, יש אפשרות רק להצטרף לאחת התוכניות מהמגוון שיש להם (שבכתבה שהוזכרה כאן כותבים שרוב התוכניות האלה לא משתלמות ללקוח). נו,ת מה תגידו על זה? מחזיקים בנו בשיניים.

נ.ב: באופן כללי, אני משתדלת שהנייד יהיה סגור כמה שיותר. נמאס להיות זמינה תמיד ובשביל כולם.
פשוט_אלון*

זה נשמע שקרי לגמרי הם כל הזמן משנים את התוכניות, מה שהיה לפני שנתיים זה לא מה שקורה היום. גם לי יש נייד במגירה.

למי שקונה בחו"ל, כדאי לבדוק לפני הקנייה את התדרים בהם הנודניק משדר, יש dual-band tri-band quad-band,
בישראל בזמן האחרון שבדקתי הניידים עובדים בשני תדרים, ככה שאם תקנו בחו"ל טלפון שלא תומך בתדרים האלה, לא יקלוט.
אם הטלפון תומך בband אחד מתוך שתיים שמשודרים בארץ אז תהיה לכם קליטה כלשהי (למרות שישנו band דומיננטי למיטב ידיעתי)
אז כדאי לבדוק אילו bandים יש בארצות בהם מבקרים, ואיזה bandים עובדים בארץ.
הכי טוב ליוצאים לחו"ל quad-band. הכי הרבה תדרים.
התדרים באירופה הם בד"כ 900 MHZ ו 1800 MHZ.
התדרים בארה"ב הם בד"כ 850 MHZ ו 1900 MHZ.
אם תקנו בארה"ב dual-band - של 850 MHZ ו 1900 MHZ הוא לא יקלוט כלום בארץ.
לי_אורה*

שליחה על ידי לי_אורה* »

_התדרים באירופה הם בד"כ 900 MHZ ו 1800 MHZ.
התדרים בארה"ב הם בד"כ 850 MHZ ו 1900 MHZ._
סליחה, וזה נקרא ניסיון להשתחרר מהכלא הסלולרי? לא יותר פשוט לקנות את המכשיר הכי הכי הכי בסיסי והכי הכי פשוט והכי הכי זול שיש, לשלם מעט כסף כל חודש, ולאחר כמה זמן פשוט לשלם על השיחות? וכמובן, לשוחח ממש מעט כל חודש, ממש ממש מעט.

וכמובן, שכל אחד ואחת יעשו מה בראש שלהם\ן. לדעתי, עדיף להשקיע בכל זה כמה שפחות אנרגיה תרתי משמע, ולבחור בדרך הפשוטה והקלה, שלדעתי בסופו של חשבון גם תתברר כזולה יותר.

ואמנם הבאתי ציטוט בתחילת דבריי, אבל לא התייחסתי להודעה מסוימת, אלא לכל ההודעות על הדרכים העקלקלות והמבזבזות אנרגיה ועצבים (לדעתי האישית כמובן) - כל הקניות מחו"ל, ופריצה ושימוש במעבדות חצי חוקיות (??) ובירור התדרים. זה כולה סלולרי, זה כולה מכשיר שצריך לאפשר לנו להעביר הודעה קצרה ולקבל הודעה קצרה וזהו. זה לא אמור להיות המכשיר שאיתו נשלוט בכל היקום וסביבותיו :-)

וכמובן כל מה שכתבתי = דעתי האישית והסובייקטיבית והבלתי מחייבת.
פשוט_אלון*

לי אורה זה תלוי למי, רבים מאיתנו, כולל אני, אם לא נהיה זמינים, הצעד הבא הוא שהבוס יפטר אותנו.
מי שקונה בחו"ל, כדי לחסוך קניית מכשיר בארץ, כדאי שידע לקנות טלפון שיעבוד בארץ.
ומי שצריך טלפון שיעבוד בכמה מדינות גם כדאי שידע איך עושים את זה.

הכלא הסלולרי המדובר כאן בדף, הוא לא איך להיפטר מהסלולרי ולחיות בלי סלולרי,
אלא איך להיפטר מחשבונות סלולרים מנופחים, ואיך לא להיכלא לחוזים דרקונים.
במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

הכלא הסלולרי המדובר כאן בדף, הוא לא איך להיפטר מהסלולרי ולחיות בלי סלולרי,

לדעתי זה גם וגם. אני חושבת שהכלא הסלולארי זה גם עצם זה שזה טריוויאלי שלכולם יש אותו. עד חודש תשיעי עם הבת הגדולה לא היה לי וחייתי נהדר. עכשיו כמה ימים אין לי, וחוץ מפעם אחת שהרגשתי סוג של "חרדת ניתוק" זה ממש כיף (הייתי בלימודים כמה שעות וממש ממש התחשק לי לשמוע שהכל בסדר, זה הכל. לא פנ'צר או משהו אקוטי, אבל הייתי חצי שעה בחוסר נוחות גדולה וכשיכולתי טסתי הביתה...).
לי_אורה*

שליחה על ידי לי_אורה* »

_הכלא הסלולרי המדובר כאן בדף, הוא לא איך להיפטר מהסלולרי ולחיות בלי סלולרי,
אלא איך להיפטר מחשבונות סלולרים מנופחים, ואיך לא להיכלא לחוזים דרקונים._
בדף הזה משוחחים על 2 הנושאים. והפתרון לשניהם לדעתי הוא: להשתמש כמה שפחות בסלולרי. כמובן, שכל אחד ואחת לפי "כמה שפחות" אפשרי עבורו\ה.

ולדעתי, זה נתון בידינו ובבחירתנו
א) לרכוש את המכשיר הזול ביותר, החף ביותר מכל מיני פיצ'רים וגדג'טים
ב) לבחור בדיל הכי הכי זול ופשוט (קשור ישירות לנקודה א)
ג) להשתמש בנייד רק כשזה ממש נחוץ ורק לשיחות חיוניות
  • ולא כדי לצלם, לגלוש באינטרנט, לשחק, להשתמש בו כיומן וכשעון מעורר וכו'
  • ולא כדי לנהל שיחות נפש ארוכות
ואפשר להיות זמינים עבור הבוס, אבל לא חייבים לתת את מס' הטלפון לכל עם ישראל. רק למשפחה ולבוס ולמי שחושבים שממש נחוץ. ואת שאר התקשורת עם האנשים לנהל בטלפון הרגיל.

אבל שוב, זו רק הצעה. כמובן שכל אחד ואחת ינהגו לפי איך שמתאים להם\ן. ולכל בחירה יש יתרונות ויש מחירים משלה.
פשוט_אלון*

לדעתי זה גם וגם.
סבבה |Y| חשבתי שרוצים להתמקד בחוסר חוזים, או חוזה כדאי, לא קראתי את כל הדף- שרוצים גם לדעת איך להפטר מהמכשיר לגמרי פה.
פעם היה לי צורך בפלאפון לחו"ל ולארץ בגלל זה אני יודע את כל זה, אני אחד הישראלים מאלו שהכי לא ייתנו לקפיטליסטים לבלבל אותם. :-)
היום אני משתמש בו בעיקר לפרנסה ולהוריד דאגה מהמשפחה. החברים לא סובלים פלאפונים, אז השיחות מאוד קצרות, אם הן בכלל לא בSMS.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

שתי תוספות:
  1. לאחרונה שלחו לי מכתב על המכשיר בן ה-7 שלי, שאין עליו שום התחייבות. לקח לי זמן להבין מה הקטע שם. הודיעו לי שעידכנו לי את התוכנית לתוכנית יותר טובה, שבה אשלם הרבה פחות לכל שיחה. נשמע יופי, נכון?
אהה. אחרי שקראתי את המכתב כולו כמה פעמים, קלטתי איפה הקטש שחיפשתי: הורידו את התעריף אבל הוסיפו 13 ש"ח דמי שירות חודשיים!
הרמתי טלפון, ביררתי שקראתי נכון, אמרתי לו שלא משתלמת לי ההורדה בתעריף אם מוסיפים לי דמי שירות. שיבטלו את ההצעה שלהם!
בהתחלה הוא התפתל וניסה להגיד לי שאי אפשר, אבל אני הייתי לגמרי ברורה, אז הוא "הלך לברר וקיבל אישור מיוחד" לבטל לי.
מסקנה:
עירנות תמידית לכל הודעה שלהם!
  1. בשונה מ לי אורה אני דווקא גיליתי את ה-SMS: קצר, קולע, בלי קרינה באוזן, זול יותר משיחה, פשוט.
שליחת תגובה

חזור אל “רפואה ורופאים”