קוסמטיקה תוצרת בית

נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי נועה_בר* »

דניאלה, את יכולה גם לפנות אלי (אחרי שתיראי את האתר, כמובן)
דניאלה_לה*
הצטרפות: 25 מאי 2007, 10:36
דף אישי: הדף האישי של דניאלה_לה*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי דניאלה_לה* »

תודה ניבה :-)
נועה בר, את מפיצה את הסבונים ?
נועה_בר*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי נועה_בר* »

דניאלה, עניתי לך בדף שלך.
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יעל* »

בקשר לוולדה- אני לתומי חשבתי שהם עובדים עם חוות אורגניות, ולא פחדתי מרעלי לוואי במוצרים שלהם. אבל אולי סתם חייתי באשליות.
אבל לא בגלל זה באתי...
באתי לשאול שאלה, ששאלתי גם בארומתרפיה ושמנים ליתר בטחון.
במטבחי אני דווקא רוקחת חובבת של קרמים למיניהם, אבל בעצם, וכמו שנאמר פה כבר לפני- בד"כ אין לי את החשק או הצורך למרוח קרם ישירות על העור, מעולם לא היו לי הרגלים כאלה, (איפה כאן הביצה ואיפה התרנגולת?) ויש לי את הרושם ש-לא משנה כמה הקרם הוא טבעי- זה ממכר! כלומר, וחכמים ממני כבר כתבו זאת- העור מתעצל להיות כמו שהיה לפני שהורגל להיות מטופח ומפונק במיני קרמים מבחוץ.
אבל מה שכן- אני לגמרי מכורה לכל מה שאפשר לזרות, לטפטף או להמיס באמבט.
(בשביל להקל על מצפוני הישראלי אכתוב שאני נמצאת כרגע בארץ שופעת מים במיוחד ושהאמבטיות שלנו זוגיות... אז לא נורא. אה וגם שמדיחים אח"כ את האסלה עם מי האמבטיה, כמובן ;-) )
אז אנחנו מתרגעים לנו עם אמבט מדי ערב, ובד"כ שמים או מלח אמבט, או איזה שמן או קרם שרקחתי ואין לי עצבים למרוח ישירות על העור, או שאני מטפטפת כמה טיפות שמן אתרי שמתחשק באותו ערב.
שאלתי בעצם נוגעת למלח אמבט- מה זה בעצם? כי דווקא בדף זה אם מסתכלים על מה שאנשים כותבים על מלח מוצאים אינפורמציות סותרות, אז לא ברור לי- מלח זה טוב או לא טוב? מה בעצם הענין עם מלח אמבט?
מישהי נתנה כאן מתכון פילינג על בסיס מלח שמאד מפתה אותי להפוך אותו למתכון מלח אמבט- האם זה יעבוד? יש לי מלח גבישי שממש קורץ לי מהמדף...
תודה {@
נועה_בר*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי נועה_בר* »

את סבון הברון קונים דרך אתר האינטרנט שלהם: www.baronsoap.com , והוא טבעי לגמרי, ב- 100%. הוא מיוצר רק משמנים המאושרים למאכל ומופקים בכבישה קרה, וחלק מהרכיבים הם אורגניים. אם תאהבי אותו, כדאי לך לקנות אותו בכמויות, כי אז המחיר יורד. (זה מה שאני עושה).
תיקון טעות לניבה, ולכולם (אם ניבה תסכים אפשר פשוט למחוק משפטים אלו)
דיברתי עם סבון הברון ואין מכירת כמויות בהנחה לפרטיים.
אמרתי להם שאתקן את הטעות.
תודה.
כוכב_מעז*
הצטרפות: 17 נובמבר 2006, 22:41
דף אישי: הדף האישי של כוכב_מעז*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי כוכב_מעז* »

נועה בר ו ניבה שקד - כמה עולה אצלם סבון אחד?
ניבה_שקד*
הצטרפות: 19 מרץ 2006, 11:43
דף אישי: הדף האישי של ניבה_שקד*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

סליחה. אני אמחק. אני חושבת שסבון אחד עולה 18 ש"ח. זה עדיין יותר זול מהסבונים הטבעיים בסופר פארם.
נועה_בר*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי נועה_בר* »

הסבון עולה 18 ש"ח, ולזה צריך להוסיף את דמי המשלוח.
אצלי יש מחירי הכרות ואין דמי משלוח :-) (אם את באזור שלי..)
<יום יבוא ואערוך את הדף הזה, יש בלבול חוזר בינו לבין קוסמטיקה טבעית>
כוכב_מעז*
הצטרפות: 17 נובמבר 2006, 22:41
דף אישי: הדף האישי של כוכב_מעז*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי כוכב_מעז* »

ניבה - תודה :-)

נועה - נשמע אחלה :-) אני בחיפה. את מפיצה של הסבון הזה, או משהו בסגנון?
יעל*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יעל* »

אצלנו הקיץ החל רק לפני שבוע...
ואני מאד רוצה לנסות ויטמין E מעורב עם שמני נשא, כמו שתמי הציעה פעם למישהי
ורק לא בטוחה- האם עלי לערבב אותו מדי יום מחדש, טרי, או שאוכל להכין כמות?
נדמה לי שקראתי על זה פעם משהו באחד הדפים ואני לא מצליחה למצוא עכשיו
עוד שאלה- נמנו פה כמה אפשרויות לשמני נשא, שאפשר לערבב אותם עם E או C, או שניהם? (הצילו, מעודי לא קניתי ויטמינים...)
ואני תוהה, אז באיזה מהשמנים להשתמש, מהן התכונות של כל אחד? מי מהם באמת מגן מהשמש?
אני שוקלת חמאת שיאה ושמן שומשום, נתקלתי בבעיות עם איכויות מפוקפקות של שמן שומשום...
ועכשיו שואלת את עצמי האם לא עדיף לקנות שמנים אחרים שנקבו כאן בשמם- נבט חיטה, חוחובה, אגוזי לוז, שקדים?

שאלה נוספת בענין שמפו- מישהי אמרה בדף זה מזמן, שאפשר להשתמש בפירורי סבון ובמים מזוקקים להכנת שמפו- האם מישהי ניסתה? לי אין את המוצר שנקרא פתיתי סבון, אבל יש לי סבון טבעי שאוכל לכתוש אותו לפתיתים... האם זה אותו דבר?
תודה
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

האם עלי לערבב אותו מדי יום מחדש, טרי, או שאוכל להכין כמות?
אני לא יודעת. אם את יכולה להכין טרי בכל יום, זה נראה לי עדיף. אבל גם אם לא, לא נראה לי שזה מתחמצן כל כך מהר. בעיקר אם תשמרי את זה במקום קריר, יבש והרחק מאור. העצה של גיא בן צבי לשמור על שמן זית לאור זמן, למשל, היא לשפוך לתוכו בקבוק שלם של ויטמין E של שלוס, וכך זה נשמר לחודשים מחוץ למקרר.
ויטמין C על העור עלול לגרום לצריבה, כיוון שהוא חומצי. אפשר לנסות בזהירות, אבל אולי עדיף פשוט לבלוע אותו (-: .
בקהילה שגרתי בה, אנשים השתמשו בשמן זית לערבוב, אבל אפשר לדעתי גם שמנים אחרים. חמאת שיאה, שמן שקדים, חוחובה נראים לי בחירה טובה. אגוזי לוז זה יקר ומדיף ריח חזק. על שמן נבט חיטה אני לא יודעת הרבה.
שווה לשאול את ניבה, אני בטוחה שיהיו לה תובנות.
יעל*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יעל* »

אוקיי, נסעתי העירה וחזרתי עם תובנות!
ועם חומרים....
(בהתאם, המרגיעון- אתה מלמד הכי טוב את מה שאתה הכי צריך ללמוד בעצמך. יש לי הרגשה שאצלך זה מאד נכון, תמי...)
בכל מקרה, חמאת שיאה כנראה אין להשיג פה אלא אם מזמינים מבית מרקחת ואז זה ביוקר, אז ויתרתי.
שמן נבט חיטה- הלא הוא אותו שמן שממנו ממצים את הויטמין E שכמעט קניתי, אז בסוף אמרתי שאני במילא לא בלענית גדולה של כדורים, ועדיף שאקנה את השמן. הוא היה אפילו יותר זול... אם הבנתי נכון- יש בו המון ויטמין E, אז בינתיים התוכנית שלי היא לערבב אותו עם שמן חוחובה (שהבנתי שהוא בעל תכונות משמרות, וגם מגן מפני השמש) וגם שמן שומשום, שקניתי מחנות הירקות של המצרי הנחמד- יש לו צבע נכון הפעם... :-)
עכשיו נשאלת השאלה- מינונים? אני חושבת שאעתיק את כל העסק לארומתרפיה ושמנים ואראה מה יש לניבה לומר...
אבל כולי התרגשות! תמיד שנאתי קרמים נגד שמש P-:
על ויטמין C אוותר בינתיים, מסקרן בעצם לבודד את המשתנים ולראות איך זה עובד... ותודה רבה
ניבה_שקד*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

הי יעלי,
השמנים שמגינים משמש הם חמאת שיאה, שומשום וחוחובה. (בערך כמו מקדם הגנה 10). כל השאר לא מגינים, או לפחות לא באופן משמעותי. (כמו הלבנדר, שיש לו יכולות מסויימות בעניין, אבל לא כמו השלושה הראשונים). שאר התשובה נמצאת בדף ארומתרפיה ושמנים. |#|
נועה_בר*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי נועה_בר* »

שמן אובליפיחה מגן מהשמש! (לא יודעת בעניין שאר השמנים עליהם כתבה ניבה)
הדס_מצוי*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2005, 15:02
דף אישי: הדף האישי של הדס_מצוי*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי הדס_מצוי* »

באיזה ריכוז צריך להיות חומץ כדי לשטוף איתו את השיער במקום מרכך?
אני מניחה שאין צורך לשפוך בקבוק חומץ על הראש (-:
נועה_בר*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי נועה_בר* »

הודעה ב ככר השוק של עמק הטל , נראה לי רלוונטי לכאן:
_22.6 יום שישי 10:30
קוסמטיקה טבעית עדיפה על מוצרים תעשייתים המכילים מוצרי נפט וחומרים אחרים הנספגים בגופנו וגורמים
נזק לנו ולטבע. בסדנא נכין סבון ידידותי לגוף ולסביבה (בתהליך הכנה ללא חימום).
נלמד להכין קרם לחות רב תכליתי המעניק גמישות לעור, מטפל ביובש, מרכך, אשר מתאים גם לעור העדין של פעוטות.
נלמד להשתמש בחומרים טבעיים - שמני בסיס ושמנים ארומטיים בכבישה קרה, בעלי סגולות רבות והשפעה חיובית.
בנוסף לתרגול מעשי נקבל רעיונות וטיפים להכנה בהתאמה אישית. כל משתתף יקבל סבונים וקרם שהכנו בסדנא.
בהנחיית אורנית חומש.
משך הסדנא: כשלוש וחצי שעות
מחיר השתתפות: 80 ש"ח._

באיזה ריכוז צריך להיות חומץ כדי לשטוף איתו את השיער במקום מרכך?
קודם כל עדיף מאוד חומץ תפוחים אורגני (באחרים הבנתי שחסר המרכיב העיקרי של החומץ :-/ ) חוץ מזה אני שופכת כמה שמרגיש לי נכון שהשיער יקבל מגע עם החומר ובעיקר יעזור לי בסירוק קל, אחרת לא ממש חייבים מרכך... אולי תקראי בדף חומץ תפוחים ? (מקווה שדייקתי בשם הדף) נראה לי ששם יכול להיות מידע רלוונטי.
יעל*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יעל* »

שלום חברות
אוי איזה מרגיעון מתוק- הייתי מחבק אותך עכשיו, אבל אני רק מחשב...
אני בעיצומן של התעסקויות עם חמאת שיאה (נהדרת) ששלחה לי ניבה (הנהדרת)
(אגב ניבה לא יוצא לי שמנתי ולבנבן כמו שלך, אבל אני מאשימה את שמן השומשום שהוא כבד יותר משמן שקדים
ואולי גם שמתי קצת יותר מדי ממנו)
בכל מקרה רציתי להעשיר את התערובת עם ויטמין E, רבות הכותבות שהתייחסו אליו
אבל קצת "הסתבכתי" עם זה, קניתי קפסולות ומסתבר שהויטמין שרוי בשמן נבט חיטה, בקפסולות די פיציות עם ציפוי עבה מאד
אז אי אפשר פשוט "לשבור ולפזר" כמו שחשבתי. ואני לא יודעת בדיוק מה לעשות איתן
ובעיקר כמה להשתמש
(אני התחלתי מקופסת קרם קטנה שהיה בה פעם קרם פנים, אז מדובר ב 50 גרם בערך של קרם)
והשתמשתי ב2 או 3 קפסולות קטנות, כתוב שהן מכילות 30 מ"ג, לא רציתי לזרוק אותן פנימה עם הפלסטיק אז ניסיתי לשבור אותן והן די נזלו לי על האצבעות, לכן השתמשתי ב3
האם זה "יותר מדי"? האם זה מזיק שזה נוזל לי על האצבעות?
ומה המינון המומלץ, בעצם?
עוד שאלה- יש לי קרם תעשייתי שמתהדר בהיותו מועשר בויטמין E. (עם כל העצב שבדבר, לא מסוגלת לעבור לשמנים וקרמים עבס שמנים בלבד לשימוש ישיר על הפנים מדי יום) האם אוכל להוסיף לו מהקפסולות שקניתי, סתם בשביל האקסטרה? או שזה עלול להזיק איכשהו?

הגשם עוד יורד... רצוף כבר שבועיים. יעל רוקחת מרקחות בבית ומחכה לשמש כדי לבחון את יעילותן...
ניבה_שקד*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

הי יעלי,

ויטמין E אמור לתפוס 2% מנפח הקרם. כלומר , ב- 50 מ"ל צריך להיות 1 מ"ל ויטמין E.
1 מ"ל = בערך גרם אחד, כלומר 1000 מיליגרם. את שמת רק 90 מ"ג מתוך 1000. כלומר - לא שמת יותר מידי. זה ממש לא מזיק שזה נזל על האצבעות, ואני מכירה קוסמטיקאית ששמה ויטמין E טהור על כויות בלי לדלל בכלל. מצד שני - בשמן שומשום יש ויטמין E טבעי, כך שלא חייבים לשים אותו בתערובת הספציפית הזאת.

לגבי הקרם המסחרי - הוא מכיל אמולגטור שמחבר בין המים לשמנים. אם כמות השמנים תשתנה, יכול להיות שכל הקרם יתפרק!
ביי, ניבה.
תמי_גלילי*

קוסמטיקה תוצרת בית

יעל, זה ממש לא השטח שלי, ונראה לי שזה ממש השטח של ניבה.

"מזיק שנוזל על האצבעות" מזיק למה או למי? לך? ממש ממש לא. לוויטמין? גם לא.

לגבי ויטמין E, יש בקבוקים של חיים שלוס בתפזורת ואז אין הבעיה של פתיחת כמוסות.
יש לי הצעות לפתיחת כמוסות בדף ויטמינים ותוספי מזון . אני פותחת כמוסות של ויטמין E וסוחטת ישר לפה של הילד שלי ואין הרבה נזילה.
יעל*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יעל* »

תמי וניבה תודה רבה
תמי חשבתי פשוט שהתעסקות עם ויטמינים זה בערך גם שטח שלך
ובאמת אם את פותחת וסוחטת ישר לפה זה די עונה לי על השאלה
אנה_בי*
הצטרפות: 27 נובמבר 2006, 21:24
דף אישי: הדף האישי של אנה_בי*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי אנה_בי* »

הנה מתכון לפילינג מהמם לגוף: יוגורט חמוץ מערבבים עם קפה טורקי, נבט שיבולת שואל ודבש. התוצאה מרשימה ביותר!
ניבה_שקד*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

ועוד אחד עם יוגורט: לוקחים שיבולת שועל לא קלויה ושקדים לא קלויים, טוחנים לאבקה דקה ושומרים במקרר בצנצנת סגורה. בכל שימוש לוקחים כפית מהתערובת, מערבבים עם כפית יוגורט ומעסים על הפנים והגוף. כל המתכונים מהסוג הזה (כמו של אנה בי) מצליחים בגלל האינזימים שיש ברכיבים, מעבר לפעולת העיסוי עצמה. בעצם אפשר די לאלתר עם מה שיש בבית (אגוזים, סולת וכו') וכמעט הכל עובד טוב, אם זה לא קלוי ואם מרככים את זה מעט ביוגורט לפני שמשתמשים, כדי שזה לא ישרוט את הפנים.
אנה_בי*
הצטרפות: 27 נובמבר 2006, 21:24
דף אישי: הדף האישי של אנה_בי*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי אנה_בי* »

כן. ואני רוצה להדגיש שיוגורט חמוץ הכוונה היא לטעם חמוץ ולא ליוגורט מקולקל! קראתי באיזשהו מקום שהחומצה של היוגורט עוזרת לקפה ושיבולת שואל "להפתח".
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

למי יש ניסיו עם פתיתי סבון לכביסה?
כתוב שזה עשוי משמן דקלים ,אם כך אולי זה גם טוב בתור סבון לגוף?
הבעיה עם הפתיתים היא הפתיתיות ,אבל אם מערבבים עם מעט מים רותחים ולשים בהתחלה עם כף ואחר כך ביד אפשר לצור כדור ,זה מתיבש ונשאר קצת רך,השאלה אם זה מתאים לעור.
יעל*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יעל* »

באמת גם אני כבר זמן מה, מה זה בעצם הפתיתי סבון ומה ההבדל בינם לבין סבון
אלרונד_גליל_מערבי*
הצטרפות: 03 אפריל 2007, 18:02

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי אלרונד_גליל_מערבי* »

תוכלו להגיד לי כמה זה מחיר הגיוני לחמאת שיאה ביחס למשקל/נפח?

ואם כבר איפה מומלץ לקנות ומה נחשב חמאת שיאה טובה?
כי ראיתי שמציינים בכל מיני מקומות למכירה של חמאת שיאה עם תוספות בתוך המיכל
אז אין לי מושג למה צריך את התוספות ואם אפשר לוותר עליהם.
ג'וניפר*
הצטרפות: 17 יוני 2007, 17:59

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי ג'וניפר* »

כשאני קניתי נדמה לי שזה עלה משהו כמו 130 לקילו.
אלרונד_גליל_מערבי*

קוסמטיקה תוצרת בית

כשאני קניתי נדמה לי שזה עלה משהו כמו 130 לקילו.
מאיפה קנית?
כי לפי מה שאני מוצא רוצים 100 ש"ח ל100 גרם :-/
אז מאיפה?
יעל*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יעל* »

אלרונד
בענין דומה ניבה שקד נורא עזרה לי ושלחה לי במחיר טוב, 60 שח לרבע קילו אם זכרוני אינו מטעני, חמאת שיאה אורגנית מצוינת ואם תקרא למעלה תראה גם מאיפה היא קנתה את זה. (שם של תבלין, כמון? כורכום?...)

אז מה עם איזו תשובה על פתיתי סבון?
ניבה_שקד*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

בעניין חמאת שיאה אורגנית - המחירים שלה יורדים ככל שהכמות גדלה (כי המע"מ, המשלוח והעבודה עולים יותר מהחמאה עצמה), וגם ככל שהזמן עובר, כי אני קונה כמויות גדולות יותר בעצמי במחירים יותר זולים. בכל מקרה - כדאי לקנות חמאת שיאה אורגנית גם אם היא יותר יקרה, כי אז אפשר להיות בטוחים שלא עירבבו אותה עם וזלין.
התחלתי למכור עכשו חמאת שיאה אורגנית ב"תפזורת" (בגוש בתוך שקית ניילון), כדי להוזיל מחירים, יחסית למכירה בצנצנת. אז המחירים נכון לעכשו הם:
60 ש"ח לרבע ק"ג ו- 100 ש"ח לחצי ק"ג. (לחמאה אורגנית). זה לא מפתיע שהמחירים של 100 מ"ל כל כך גבוהים. ככה זה כשקונים מעט.
אלרונד_גליל_מערבי*

קוסמטיקה תוצרת בית

תודה ניבה שקד
אפשר לדעת מאיפה את קונה?
ניבה_שקד*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

אני קונה חמאת שיאה אורגנית משני מקורות: האחד מחו"ל, שדורש ממני המון התעסקות במכס, וכשנגמר לי הסטוק שלהם אני לפעמים קצת נחה מהבירוקרטיה וקונה מספק בארץ.
בחו"ל זה: earthoil (יש להם אתר באינטרנט והם מוכרים רק בכמויות גדולות), ובארץ זה עידו מגל מנהלל, שקונה בעצמו מחו"ל: 04-6515131. עידו מוכר החל מק"ג אחד ומעלה. אם אתה צריך רק ק"ג אחד, המחירים שלי ושל עידו יהיו דומים מאד (כולל מע"מ ודמי משלוח). אם אתה צריך 5 ק"ג ומעלה - כדאי לך לקנות מעידו.
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

שלום בנות...

2 שאלות לי אליכן:
  1. איך אתם מנקות אתפניכן מניקוי? תהיתי אם אפשר להשתמש בחומרים קוסמטיים קונבנצאונליים היותר "ידידותיים"...הרי אנחנו מורחות וישר שוטפות את החומר, לא?
  1. לא מצאתי לי תשובה לגבי קרם לחות...האם שמנים למיניהם (שמני בסיס + אתרי) יכולים להחליף קרם לחות? ז"א יכולים לתת לחות לעור, ולא רק להזין אותו? העור שלי רגיל וקצת שמנוני, אך תחת המזגנים בעבודה אני מרגישה שהוא מתייבש...מה עושים?
ניבה_שקד*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

הי פלונית,
כל קרמי הלחות למיניהם מוסיפים לחות בדיוק כמו מים רגילים מהברז. ומים הם יותר זמינים ופחות יקרים... אלה שמונעים יציאת לחות מהעור בעצם אוטמים את העור ולא מאפשרים לו לנשום, מה שמגביר תופעות כמו הופעת פצעונים. (חוץ מהטבעיים, כמו שמן רוז היפ, שמחזק את המחסום הטבעי של העור, וכך מפחית את בריחת הלחות). בנוסף - כל קרם שמכיל מים, בהכרח מכיל גם חומרים משמרים, שגורמים לעור להזדקנות מואצת. תנסי להשתמש בשמן קלנדולה. הוא מתאים גם לעור שמן. אם את לא מוצאת או רוצה דוגמית - תשלחי לי מכתב ב"צור קשר" באתר שלי.
ג'וניפר*
הצטרפות: 17 יוני 2007, 17:59

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי ג'וניפר* »

אני קונה את החמאה שלי בחנויות של קוסמטיקאיות (מתוצרת "שיפון", שהיא חברה שידועה כבסדר בתחום).
אתה יכול לנסות לפנות גם ל"עומר הגליל" (לא זוכרת איפה הם נמצאים ומי מוכר אותם באריזות גדולות).
אוליב*
הצטרפות: 14 פברואר 2005, 10:41

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי אוליב* »

אני סיימתי תואר מאסטר בחקלאות (M.Sc.Agr) באוניברסיטה העברית. אני רוקחת בעצמי מוצרי טיפוח וריפוי איכותיים על פי ידע קדום על רפואת צמחים. המוצרים עשויים מחומרים טבעיים בלבד: צמחי מרפא אורגאניים הגדלים בר באמירים, בשילוב מינראלים ושמן זית טהור מקומי. אני עזרתי לאנשים להירפא מבעיות עור שונות (הקלה במקרים של פסאוריוזיס, פיטריות, אקנה ופצעי עור). בנוסף, אני רוקחת תערובות צמחיות להרגעה ולטיפול בדיכאון, כאבי ראש, מגרנות ובעיות במערכת העיכול. אני משלבת את הריפוי בצמחים בטיפולים אנרגטיים (הילינג, טיהור אנרגטי, מדיטציות וייעוץ רוחני) לחיבור שלם בין הרוח והגוף.

המוצרים: שמפו, סבון לפנים, סבון מוצק, משחה לעור, משחה לשיער, תמצית פרופוליס, אבקת שיניים, מסיכה לפנים, חליטות תה.

ליצירת קשר: [email protected] נייד: 054-7949149.
עפרה_עדין*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2007, 14:25
דף אישי: הדף האישי של עפרה_עדין*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי עפרה_עדין* »

בתחילת הדף נכתב ע"י מישהי:

קיימים שני סוגים עיקריים של קרם:

קרם על בסיס שומני- זהו קרם טיפולי לעור עייף, מקומט ויבש והוא נספג באיטיות, מרקמו כבד יחסית.
קרם המשלב פאזה של שמן ופאזה של מים- מרקמו קל יותר והוא נספג במהירות, קרם זה מיועד להשבת הלחות לעור.
כל הקרמים שצוינו מכילים שמן צמחי ומיצוי של צמחים.
לקשור שמן למים:
על מנת לקשור מולקולות של שמן עם מולקולות של מים יש צורך בחומר שלישי,, בלעדיו לא תיווצר תערובת הומוגנית. הקושר הטבעי בין מים ושמן הנה שעווה. הקרם הטבעי מכיל שעוות דבורים טבעית._

אני רוצה לחסוך לכם הרבה עבודה ולכלוך במטבח:
לא ניתן לקשור מים ושמן ע"י שעוות דבורים טבעית. בסופו של דבר יתקבלו שתי שכבות.
קרם טבעי לא מכיל מים כי הם המצע הנהדר הזה שמושך חיידקים ופטריות ומקלקל את הקרם. כל קרם שמכיל מים- מכיל גם חמרים משמרים. נקודה.
מי שמעוניינת לדלל את הקרם שלה: תעשה זאת ע"י ערבוב פיזי של הכמות הרצויה עם מים טריים בזמן המריחה.
יעל*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יעל* »

אוף, מאז הפסקת הגלולות התחצ'קנתי כבת תשחורת!
כל השמנים שמרחתי קודם מתיבשים על המדף, חזרתי לקרם של וולדה. זה נורא? (הוא לא לגמרי שומני אז זה אומר בוודאות חומרי שימור?)
עפרה_עדין*

קוסמטיקה תוצרת בית

הי יעל

באילו שמנים בדיוק השתמשת מקודם?
בקרמים של וולדה יש מים. הם לא משתמשים בחמרי השימור הרגילים אלא באלכוהול בכמות די גדולה, ואבקות שמערבבות את השמן והמים. יש להם איזו טכניקה של מיצוי השמנים באלכוהול. זה הרבה יותר טוב מחמרי השימור הרגילים בקרמים אבל הבעיה עם אלכוהול שזה משאיר את העור חשוף ופגיע לחיידקים (חיידקי אקנה) בגלל הסרה של שכבות הגנה חיוניות.
איך נראים הפצעים שלך ובת כמה את? האם יש לך גם קומודונים שחורים?
עפרה_עדין*

קוסמטיקה תוצרת בית

גיליתי עכשיו משהו שניבה שקד כתבה:

ניבה שקד (14.05.2007 17:23):
למתגרדת - משחת הקלנדולה של וולדה מכילה לנולין - שמופק משומן כבשים, ובעצמו גורם לאלרגיות, ומכילה גם מים, בלי שרשום מה החומר המשמר. יכול להיות שהחומר המשמר שלהם נמצא במים מלכתחילה, וכך הם יכולים להרשות לעצמם לא לרשום אותו, כי יצרני המים הסטריליים כבר שמים אותו במקומם... (החומר המשמר גם גורם לאלרגיות).
למה שלא תנסי סתם שמן זית בכבישה קרה מן המטבח? נראה לי שזה יכול לעזור ולהרגיע. גם חמאת שיאה ושמן לבנדר אתרי מומלצים להרגעת גירויים וגרודים. הכי חשוב - לא לקנות משהו עם יותר מידי רכיבים. תנסי בכל פעם רק שמן אחד, טהור, בלי עירבובים. ברגע שיש כבר אלרגיה, יש נטייה לפתח אלרגיה גם לדברים נוספים_
יעל*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יעל* »

הי עפרה, תודה
אני בת 27, החצ'קונים נראים כמו פריחה, בלי "ראש" (סליחה על הגרפיות)
הם בעיקר על המצח והרקות, היו לי מעט על הסנטר. דווקא לא ב T
לא נראה לי שיש לי שחורים, אבל אף פעם לא הלכתי לקוסמטיקאית אז אולי הסטנדרט שלי נמוך יותר משל אחרים..
אני חיה באיזור נקי ובאקלים קר ובעיקר בחורף לא היתה לי שום בעיה להשתמש רק בשמן על מים או בתערובות שונות מ"הסטוק" שלי (פירוט בהמשך) ... אבל עכשיו העור עושה לי בעיות וזה גורם לי להרגיש "מלוכלך".
מסביב למחזור יש לי תחושה של שמנוניות וחצ'קוניות, אז אני מסבנת בעץ התה- סבון שיש לי שנתיים כי אני לא נוהגת לסבן את הפנים. בקיצור חזרתי לנורמות גיל ההתבגרות- סיבון ואח"כ קרם. אני שונאת את זה אבל לא מכירה פתרון אחר.
אם תציעי לי נוהל אחר אני אשמח מאד מאד, אני אגיד לך מה יש לי בסטוק כי אולי זה מספיק לעבוד איתו-
יש לי שמנים- שמן שומשום מצוין, שמנים בסטנדרט גבוה- שמן נבט חיטה, שמן חוחובה, שמן זית. יש לי שמן שקדים בסטנדרט לא ידוע, כלומר שמן זול שנקנה ב"חנות של מהגרים" בלי הרבה פירוט על המיצוי, אני משתמשת בו לשטיפת הפה. יש לי חמאת שיאה ששלחה לי ניבה שחצי ממנה מחכה עדין לשימוש...
שמנים אתריים שאולי רלוונטיים- לוונדר ועץ התה יש לי. יש לי עוד אבל הם בטח לא משמעותיים לשאלת החצ'קונים.
סבונים טבעיים הם גם לא בעיה, יש לי פה כמה סבונים שעשתה חברה שלי, אבל אני לא בטוחה עם הם טובים. אבל כל הסבונים בבית הם "טבעיים".
אז זהו, זה מה שיש לי לעבוד איתו בנתיים,
עפרה_עדין*

קוסמטיקה תוצרת בית

שלום יעל
זה נשמע כמו סוג של אלרגיה קוסמטית. בואי תנסי את הבא בחודש הקרוב:
  1. תפסיקי למרוח את הקרם של וולדה לחלוטין.
  2. תיפטרי משמן השקדים הזול : זה השמן הכי נוח לחיקויים וכנראה שהוא לא אמיתי. שמן זית: לא מתאים לפנים: הוא כבד מידי ומכיל חלקיקים זעירים. שאר השמנים והחמאות יתאימו לך יותר כשלא יהיו לך פצעים או למריחה על עור גופך, כי הם נספגים לאט.
  3. אל תנקי את הפנים בסבונים שיש לך כיוון שככל הנראה הם מייבשים מידי את פנייך-שכבות העור מתעבות והנקבוביות שאמורות להיות פעורות במצב מאוזן- נסגרות והחלב נשאר בפנים: מה שמחמיר את הקומודונים הלבנים שיש לך. בינתיים- הניחי לפצעים הלבנים ואל תגעי בהם: אם הם לא יספגו בעורך בחודש הקרוב, כנראה שתצטרכי לנקז אותם, עדיף קוסמטיקאית שתנקב בהם חור עם מחט סטרילית ותנקז. הסבונים הטבעיים יכולים להיות מאוד מייבשים כאשר המינון של השמנים והסודה קאוסטית לא נכון.
  4. תנקי את הפנים במים חמימים עם מגבת קטנה שאיתה תשפשפי בעדינות את הפנים.
  5. בבוקר : צמר גפן סחוט שעליו טיפה של לוונדר: לנקות איתו הפנים בערב: אותו כנ"ל רק עם טיפת עץ התה. חשוב שגם השמנים האתרים יהיו אמיתיים ולא חיקוי.
  6. קרם פנים: טיפונת ביד אחת משמן זרעי ענבים וביד השניה מעט מים. ערבבי את המים ומעט השמן בשתי ידייך, ומרחי על הפנים (השמנים לא אמורים לעמוד יותר משנה על המדף. אם הם ישנים- כדאי שתחליפי אותם). בכלל: לא כדאי לקנות גדולות מהשמנים במידה והשימוש מוגבל.
בהצלחה
יעל*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יעל* »

יש לי אפריקוט (אפרסקים?)- הולך?
(אני לא רוצה ללכת לקנות שמן זרעי ענבים כי א.זו נסיעה של חצי שעה באוטו לעיר ב. יש לי שמנים אחרים והייתי מעדיפה להשתמש בהם. חוחובה לא, נכון? ניבה אמרה שזה סותם ת'נקבוביות, אני מניחה שנבט חיטה לא מתאים נקי, אז מה יש לנו- שומשום ואפריקוט.
השומשום יותר טרי... האפריקוט בן יותר משנה אבל הוחזק בתנאים טובים (בחושך בטמפ' סבירה בבקבוק זכוכית כהה)

עוד שאלה- נניח שהאבחון מרחוק שלך נכון, וזו אלרגיה
א. על פניו נראה שזה הורמונלי, כי לא היה לי בעיה כל עוד לקחתי גלולות, האם זה מסתדר ביחד?
ב. אם אני עושה זאת וזה באמת אלרגיה, אמור להיות טווח זמן שבו אני אמורה לראות תוצאות? את יודעת בערך כמה זמן?
אני מקווה שבכלל אעמוד בכל זה, ניקויי פנים בוקר וערב הם ממש לא בשבילי. אם אני מנקה רק פעם אחת ביום- מה עדיף- בוקר או ערב?

עוד שאלה- יש לי תערובות אלכוהוליות של עץ התה ולבנדר- 20 אחוז, האם להשתמש? (אני מניחה שלא) הרעיון איתן שהן מסיסות, קניתי באוסטרליה לפני שנה.

אה ועוד- אין שום מצב שאלך לקוסמטיקאית (אני בכלל לא יודעת אם יש פה קוסמטיקאית באזור, וגם אם כן, אין מצב שזה יהיה טבעי אז אני כבר מעדיפה לא ללכת)
זה יהיה בסדר גם אם אף אחד לא ינקז?

מצטערת, אני יודעת שאני קשה... זו דרך אגב הסיבה שאני לא הולכת לקוסמטיקאיות... :-)

ותודה
סירופ_מייפל*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 12:19

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי סירופ_מייפל* »

התחלתי להכין סבונים לשימוש ביתי.
היום קניתי ניר לקמוס -שבודק חומציות- וגיליתי שהחומציות שלהם היא 10 ו 11. זאת אחרי יותר מחודש "התיישנות".
האם בטוח להשתמש בהם?
אני מחלקת חופשי לחברות כמתנת ופתאום יש לי חשש גדול.

אגב, בדקתי עוד סבונים "טבעיים" ואת סבון שמן ית שקונים בשוק- גוש גדול ב5 ש"ח, והם יצאו עם PH דומה.
כל המוצרים ה"תעשייתיים" שבדקתי, יו בעלי PH 7 מקסימום.
די מבאס.
מישהיא יכולה לעזור?
יעל*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יעל* »

רגע מה יותר חומצי- הגבוה או הנמוך?
(בטח הבנת שאין לי ממש עצה טובה אם אני לא יודעת את זה :-) )
סירופ_מייפל*

קוסמטיקה תוצרת בית

יותר גבוה=יותר חומצי (-:
יעל*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יעל* »

אה טוב, אז נכון
די מבאס.
...
ועוד שאלת תם, אם את כבר באיזור.. "התיישנות" אמורה להוריד את החומציות? למה?
עפרה_עדין*

קוסמטיקה תוצרת בית

הי יעל:
אני קוסמטיקאית שמטפלת בחמרים טבעיים בלבד, אז סביר להניח שיש עוד כמוני באזורך..
שמן האפריקוט יכול להחליף את שמן האבוקדו.
שמנים אתרים עם אלכוהול זה לא רצוי אם את באופן טבעי.
זה נכון שהפצעים התחילו כשהפסקת את הגלולות- ומצד שני את יכולה לראות את זה גם כך: הפסקת הגלולות גרמה לך להיות רגישה יותר לחמרים ולמזונות שונים.
כעבור חדשיים יש שיפור. תנקי את הפנים לפני השינה- עדיף.
אם תרצי- אוכל להזמין לך חמרים ולשלוח אליך .

עפרה
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

יעל-
גם לי קרתה אותה התופעה (אפילו בגיל ההתבגרות לא היו לי פצעים על הפנים, ופתאום אחרי שהפסקתי גלולות ...)
לדעתי זו תופעה של ההתנקות של הגוף מכל ההורמונים של הגלולות. כמה זמן לקחת?
אני מציעה לנסות להפסיק לצרוך מוצרי חלב, שמחמירים את התופעה, ואם את חייבת אז לפחות שיהיו מחלב כבשים / עיזים ורצוי מאוד אורגניים. גם ביצים תאכלי רק אורגניות. (מוצרי חלב וביצים לא אורגניים מכילים המון הורמונים ואנטיביוטיקה שמתגברים את הפצעים).
תאכלי הרבה ירקות ופירות ודגנים מלאים ותשתי המון מים עם לימון. זה יעזור לניקוי.
יכול להיות שבהתחלה לא תראי שינוי, כי הגוף מוציא החוצה, אבל זה בדרך כלל עושה שינוי מדהים.
שימי לב למשהו חשוב (שלא קשור בכלל לפצעים)- אחרי שמפסיקים לקחת גלולות יש תופעה (שכיחה, לא יודעת אחוזים מדויקים) של יותר מביוץ אחד בחודש. אז לתשומת ליבך...
ואם יש לך שאלות אשמח לעזור.
ענת_גיגר*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2001, 01:47
דף אישי: הדף האישי של ענת_גיגר*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי ענת_גיגר* »

לא מבינה בסבונים, אבל
רגע מה יותר חומצי- הגבוה או הנמוך?
הגבוה יותר הוא בסיסי. 7 זה ניטרלי, ומתחת לו זה חומצי.
יעל*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יעל* »

ענת וסירופ- נתתן שתי תשובות הפוכות
רגע- הולכת לגגל...
טוב- לפי ויקיפדיה 7 הוא אכן ניטרלי (מים מזוקקים הם ph7)
ומה שנמוך מ7 חומצי יותר
אז הסבונים שלך בסיסיים, סירופ! (זה טוב, לא?)

ענבל תודה רבה, חשבתי שאולי זה קשור להתנקות, אז ככה-
אני אוכלת אורגני, ביצים רק אורגני, חלב אורגני אחושרמ.. (אפילו לא מפוסטר הישר מהפרה), ירקות ובשר אורגני
אם עלי להוריד לגמרי מזון לא אורגני זה אומר אהמ.. בוא נראה, כמעט רק קורנפליקס ואורז לבן (לא אוהבת אורז מלא), להוריד גבינה לבנה (יש רעיון לתחליף? אולי אנסה להכין...) ולהוריד עוף שאני אוכלת אחת לשבוע ותערובות שאני לא יכולה להגמל מהן בבישול- תערובות של קארי וכאלה, שיש בהן גם חומרים משמרים. זה יהיה מאד לא כיף לנקות את כל התזונה שלי :-(... אני חושבת שאנחנו סה"כ "עושים עבודה די טובה" עם התזונה גם ככה..
ירקות טריים ופירות קשה לי להשיג עכשיו, כי חורף סקנדינבי... אבל אני יכולה לנסות בנתיים נניח, להחליף אורז לבן בקינואה אורגנית, ולשתות יותר.
מים עם לימון אני בהחלט אנסה. את חושבת שמיץ לימון (אורגני ללא משמרים) יעזור באותה מידה? לימון טרי קצת בעייתי גם כן..
חולה על חלב עזים, אבל אין להשיג כאן... :-(
בקשר לשני ביוצים- מענין, חודש שעבר חשבתי שאולי זה מה שקרה. אני עוקבת באמצעות מיקרוסקופ קטן אבל די פישלתי עם זה עד עכשיו. בכל מקרה אני די גאה בעצמי על 3 וחצי חודשים ללא גלולות, אחרי 10 שנים עם.

עפרה, תשמעי, אין שום מצב שיש פה קוסמטיקאיות טבעיות, הדבר היחיד שיש פה בשפע זה מכוני שיזוף :-)
היתה פה פעם חנות מדהימה שאפשר היה לנקות בה שמנים מעולים, לרוע המזל הם נסגרו.. :-(
כרגע אני קונה מחנויות טבע בעיר הסמוכה, שמני הבסיס הם בסטנדרט טוב, שמנים אתרים תלוי מה, אבל על לבנדר ועץ התה השימושיים אני לא מתפשרת ולכן יש לי אותם באיכות מעולה. מצד שני דווקא האפריקוט הוא מהחנות ההיא
נכון, השמנים האלה עם האלכוהול זה סתם חרטה, זה ידוע לי ואני משתמשת בהם יותר לחיטוי וניקוי משטחים באמבטיה.. וגם זה לא הרבה. או לפעמים לפצעים, ניסיתי אותם על הפנים פעם וזה היה על הפנים... (אבל זה קצת ממכר תחושה של אלכוהול על הפנים, אני יודעת יודעת שזה גרוע... אבל הענין הוא שגם בגיל ההתבגרות היו לי הרגלים מזעזעים של לאהוב לייבש את האמא-של-הפנים-שלי, ועם הנסיגה במצב הפנים חלה מן נסיגה רגשית או משהו :-) השד יודע אבל ממש "מדגדג" לי באצבעות להתעלל בפנים כמו פעם.. זה נורא לא? :-/ )
תגידי אני נורא רוצה להשתמש בחמאת השיאה שיש לי, אורגנית מעולה, אולי אוכל לרקוח משהו ממנה? יש רעיונות?
יעל*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יעל* »

תיקון- לקנות שמנים לא לנקות שמנים
ועם שמן האפריקוט התכוונתי שהוא כבר ישן ושאין לי איפה לקנות חדש
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

היי יעל.
התזונה שלך בסדר גמור, איזה כיף לך שאת ככה בטבעיות.. הייתי מחליפה אורז לבן בקינואה, כמו שכתבת, או בכל דגן מלא אחר (כוסמת, חיטה, דוחן מלאים וכו'.) את הקורנפלקס בשיבולת שועל (בתור גרנולה למשל או בתור דייסה בבוקר) או בקורנפלקס עשיר בסיבים, אם את חייבת אותו. העניין הוא שהסיבים פשוט מנקים את המערכת מבפנים וסופחים את כל ההורמונים והג'יפה.
לגבי הלימון- זה ממש לא אותו הדבר.... אבל שווה לנסות, תתגברי אותו עם 1-2 כפות שמן זית אקסטרה וירג'ין בכבישה קרה.
1 שן שום כתוש
רבע כפית פלפל אדום. (כמו קאיין). (כמובן עם כוס מים חמימים). תערבבי הכל ותשתי על קיבה ריקה. זה מנקה כבד מדהים ועוזר מאוד לעצירות.
את יכולה לשתות חליטות שמנקות כמו נענע/מנטה, ג'ינג'ר, זרעי שומר.. והרבה מים.
לא יודעת מה מצב הירקות אצלכם בקור אבל תנסי כמה שיותר ירקות ופירות טריים.
במקום גבינה לבנה- תעשי לך יוגורט מהפרה שלך...

לפעמים יש קצת החמרה בסימפטומים כשעושים שינוי טוב כזה, אל תיבהלי.
כתבתי לך את כל זה כי אני לא יודעת אם יש לך שם אפשרות למצוא מטפל טוב, אבל אם כן, אני הייתי הולכת לנטורופת ועושה דיאטת ניקוי יותר קיצונית. אבל אולי גם זה יעזור, כי סה"כ התפריט שלך טוב...
בהצלחה, ואם תרצי מתכונים- בכיף..
סירופ_מייפל*

קוסמטיקה תוצרת בית

וואלה? יותר גבוה=יותר חומצי? תודה, למדתי.
היתה פעם פרסומת לסבון עם חומציות 5.5 כמשהו שיותר טוב לעור.
חברה שלמדה ב'ספירולינה' אמרה לי ששם מלמדים שהסבון צריך להות מקסימום בעם ערך 8.
ובאינטרנט מצאתי מישהו שמכין סבונים עם שומן בע"ח (איזה גועל) שכותב שהמקסימום המותר הוא 10.

אני מבולבלת ופוחדת לתת מתנות שפשוט מסוכנות. וגם למשפוחה שלי, כמובן.
יעל*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יעל* »

אז אם יותר נמוך הוא יותר חומצי הסבונים שלך מאד בסיסיים
אולי אפילו יותר מדי, אבל לא נראה לי כי 10 אם זה החומציות של סבון משומן חיות (דווקא די סביר, יעל חושבת מיד על פייט-קלאב...)
אז זה צריך להיות בסדר
אני לא מבינה בזה כלום כלום כלום ...
תגידי לא נשמע לך עדיף שומן כבשים או משהו על סינתטי?
טוב אולי מישהו שמבין בזה יוכל להסביר לנו את הנזקים בבסיסיות יתר...
מנסיון עם סודה לשתיה כדאודורנט- בסיסיות יכולה לגרום גירוי, נדמה לי שרק בשימוש קבוע כי כל דבר שמשנה את החומציות שעל פני העור פוגע ביכולת של העור להתגונן מכל מיני, פטריות למשל.

אני בהחלט חושבת שהגיע הזמן לוותר על הקורנפלייקס הזה- הרגל מגונה!...
תאמת שאני מתבישת בעצמי, הייתי מכינה יוגורט ואוכלת רק גרנולה שהכנתי בעצמי וכל זה, והפסקתי עברתי ליוגורט קנוי, גבינה קנויה וקלוגס, בושה!
(כל אחד והסטנדרטים שלו...)
ענבל, את לא משתמשת בקרמים?
אני חיבת לחלוק שזו לא פעם ראשונה שנסיתי לעבור רק לשמן או שמן ומים או משהו, ונכשלתי כי הקרמים שמורחים אותם יוצרים איכשהו איזו אשליה שהעור נראה טוב, אני לא יודעת איך ואני בטוחה שלא יתכן שהם יותר בריאים לעור אבל זה עובד עלי!!...
יעל*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יעל* »

טוב אני חוזרת על שאלתי בנוגע למלח באמבטיה
עשיתי קצת מחקר על מהו מלח אפסום, או מלח אנגלי
ואני מבינה שהוא ממש משמש כחומר רפואי, אשמח לשמוע עוד וגם על השימוש הקוסמטי שלו
ועל ההבדלים בין מלח כזה למלח ים בשימוש באמבטיה, למטרות לא רפואיות.
והאם יש דבר כזה "יותר מדי"
ושאר אינפורמציה
אני משתמשת במלח רגיל לא מולבן, להמסת שמנים וענינים במי האמבטיה.
(אגב אם למישהי ידוע על הגבלות שימוש במים כאלה אח"כ להדחת אסלה וכולי אז תגידו לי)
רוני*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2002, 23:19

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי רוני* »

סירופ מיפל מצאת תשובה לגבי הסבונים?
תמי_גלילי*

קוסמטיקה תוצרת בית

מלח אפסום הוא מגנזיום סולפט. אני לא מכירה אותו בהבט הקוסמטי, אבל בהבט הרפואי אם שמים אותו באמבט הוא מסייע לפעולת הכבד (מנגנון שנקרא PST) בפינוי רעלים מהגוף ולכן יש לו אפקט מרגיע. יש ילדים בפורום שלנו שזה עזר להם להירדם ולישון לילה שלם (לאוטיסטיים יש לעתים קרובות דפוסי שינה לא רגילים). אם אוכלים אותו הוא משלשל בטירוף, ולכן עדיף לא לשים אותו באמבט של ילדים שעלולים לשתות מהמים. (הוא גם משמש כדשן).

מתחילים בחצי כוס לאמבטיה - עדיף כמה שיותר חמה, ושוהים באמבטיה כ-20 דקות לאפקט מלא. אפשר להגדיל בהדרגה את המינון עד לשתי כוסות ואף יותר (הילד שלי שופך בכיף חצי חבילה לאמבטיה ומורח על עצמו...). אני לא מכירה מינון יתר בטבילה, בצריכה דרך הפה כאמור זה גורם לשילשול וזו גם אחת ההתוויות שלו.

אפשר גם לערבב אותו בשמן (למשל שמן שקדים) ולמרוח, לאפקט דומה.
לאנשים בעלי עור רגיש הוא עלול לגרום לגירוי בעור.

כדאי להקפיד ולקנות מלח אפסום בדירוג מזון לפחות, כדי שלא יהיו שם עודפי מתכות כבדות. באמריקה כל סוגי המלח אפסום שקונים בחנויות מיוצרים על ידי אותה חברה, וכולם בדירוג מזון לפחות.
יעל*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יעל* »

תודה תמי
מה שקניתי הוא מבית מרקחת ונמכר כחומר משלשל- לכן אני מניחה שהוא "דרוג מזון", נכון?
במריחה- לא מסירים? פשוט משאירים?
(יכול מאד לעזור- אני עובדת עם אשה עם אוטיזם שאין לה אמבטיה, אני יכולה להכין לה למריחה, נניח לפני השינה? )
אני מניחה שאוכל להוסיף שמנים אתריים, ידוע לך אם יש השפעה על ספיגתם?
מאד מאד מענין אותי אם מלח ים לא עושה עבודה דומה באמבטיה, או עבודה כלשהי. אני בטוחה שאיכשהו כן.
שילו_טל*
הצטרפות: 31 אוקטובר 2007, 14:57

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי שילו_טל* »

אשמח להסבר איך מייצרים שמן אתרי מעלי אקליפטוס
תודה טל
יעל*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יעל* »

אני חושבת שיש קצת אינפורמציה ב ארומתרפיה ושמנים
אבל לא הוראות- אפשר למצוא הוראות לייצור שמנים אתריים בספרים על ארומתרפיה
תמי_גלילי*

קוסמטיקה תוצרת בית

לא מסירים? פשוט משאירים?
לא יודעת, אני תמיד שמה באמבטיה. את יכולה לשים שאלה בפורום שלנו.
למלח ים יש הרכב שונה, בהחלט ייתכן שגם הוא עושה משהו אבל זה לא יהיה אותו דבר שמגנזיום סולפט עושה :-).

מה שקניתי הוא מבית מרקחת ונמכר כחומר משלשל- לכן אני מניחה שהוא "דרוג מזון", נכון?
בהחלט, לפחות. מן הסתם זה כתוב על התווית.
סירופ_מייפל*

קוסמטיקה תוצרת בית

סירופ מיפל? מצאת תשובה לגבי הסבונים?
עדיין לא, מחכה לתשובה מ"ספירולינה" הבטיחו עד סוף השבוע.
סירופ_מייפל*

קוסמטיקה תוצרת בית

אז קיבלתי תשובה מ"ספירולינה" אחרי בדיקה מקיפה. בהחלט תשובה כנה.
אסור בהחלט להשתמש בסבון על תינוקות. כאמור, רמת חומציות 10.
אני מאוד מבואסת. הרי למדתי להכין סבון כדי להשתמש על הקטנים במיוחד!
למרות שעל הקטנה אני גם ככה לא שמה כלום, רק מים (בת חצי שנה אוטוטו).
כתבו שעם הזמן החומציות יורדת, אך לפי מה שבדקתי עם סבונים אחרים שהיו לי כבר שנה- לא שאני הכנתי- גם להם רמת חומציות 10.
נו אז לאן מכאן?
נכין סבון מגליצרין?
נשתמש בכל הSLS המקציפים, החשודים כחומר מסרטן?
צריכה לבדוק את זה.
יעל*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יעל* »

אולי אגוזי סבון?
סירופ_מייפל*

קוסמטיקה תוצרת בית

אגוזי סבון? ניסיתי פעם לכביסה ולא עבד.
אין לי מושג איך הם על הגוף.
מעניין.
אולי מישהו ניסה?
יעל*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יעל* »

בדף אחר מצוין שאפשר לבשל אותם קצת במים ולהפיק מזה סבון עדין
טל_שדה*
הצטרפות: 04 נובמבר 2007, 23:40

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי טל_שדה* »

איך אתם יודעים באמת שהשימוש בקוסמטיקה רגילה- סבונים שמפואים אבקות כביסהרגילות וכו-מזיקה באמת??
וזה מחזיר אותי לשאלה שלי, שאנלא יודעת איפה למקמה מבחינת עריכה, אולי בככר השוק:

האם מישהו יכול להפנות אותי לחומר מדעי (מאמרים, אתרי אינטרנט) שיביא הוכחות לכך שהשימוש בחומרי ניקוי וקוסמטיקה קונבנציונאליים אכן מזיק?
במיוחד לכך שמרכיבים או חומרים המקובלים בתכשירי ניקוי קונבנציונאליים עלולים לגרום לתופעות כמו רעילות, סירטון, אלרגיות??

תודה
ניבה_שקד*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

הי טל,
אז ככה: בתקופה שבה השתמשתי בתכשירים קובנציונאליים הייתי צריכה להתמרח כמה פעמים ביום כדי שלא יסדק לי החיוך. היום אני שמה רק שמנים צמחיים, וזה מספיק לי לכל היום. לגבי כל השאר - אני לא מרגישה את ההבדל באופן אישי, אבל מאמינה למחקרים. אני מפנה אותך לאתר שלי - תכנסי ל"מאמרים" ושם תמצאי כמה מקורות, שבהם יש עוד הפנייה למקורות הראשוניים שלהם.
יעל*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יעל* »

טל יש אתר נפלא ששמה תמי גלילי אולי בדף זה אם לא תמצאי אני אמצא לך- זה אינדקס כזה להמון מוצרים, רכיביהם והסכנות
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

יש משהו למרוח על פרונקל?
עפרה_עדין*

קוסמטיקה תוצרת בית

תמצאי אני אמצא לך- זה אינדקס כזה להמון מוצרים, רכיביהם והסכנות

http://www.cosmeticsdatabase.com/specia ... nothanks=1 זה הקישור לאתר עם האנפורמציה (זה באנגלית)
דינ_אמית*
הצטרפות: 14 נובמבר 2007, 16:18
דף אישי: הדף האישי של דינ_אמית*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי דינ_אמית* »

הי עפרה אם את כבר בסביבה רציתי לדווח לך
אני עושה כמעט כל מה שאמרת כמו ילדה טובה...
כלומר- מנגבת עם מגבת קטנה את הפנים בבוקר במקלחת, ושמה במקלחת על הפנים הרטובות מעט שמן אפריקוט.
עדין מחוצ'קנת במצח ולמרבה הזוועה גם בצוואר ובגב, אף פעם בחיים לא היו לי חצ'קונים שם!
אני עדין חושבת שזו איזו ריאקציה להפסקת הגלולות ומקווה להתנקות, אני משתמשת בצוואר ובגב בסבון טבעי מצוין, אבל אם את חושבת שעדיף להפסיק בכלל אולי אנסה את זה. לא ממש הצלחתי לפתח רוטינה של ניקוי הפנים עם שמן לבנדר או משהו, אני גם חוששת מיובש (האויר קר ויבש כאן). זהו, עוד דבר שאני יכולה לומר הוא שזה קורה מסביב למחזור ומסביב לביוץ.
אשמח לעצות (אבל אני אבין אם אין...)

יעל או בימים אלו דינ אמית
עפרה_עדין*

קוסמטיקה תוצרת בית

לא ממש הצלחתי לפתח רוטינה של ניקוי הפנים עם שמן לבנדר או משהו.

הי דינ אמית

לדעתי הניקוי עם לוונדר או שמן עץ התה הכי חשוב. זה לא מייבש- הסבון מייבש.
אמרתי לך לשים שמן זרעי ענבים . את משתמשת באפריקוט והוא כבד מידי לעור עם פצעים.

בהצלחה
עפרה
דינ_אמית*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי דינ_אמית* »

ממשפט זה שמן האפריקוט יכול להחליף את שמן האבוקדו.
הבנתי שאני יכולה להשתמש באפריקוט

:-/ אוף

בקשונת- את יכולה להגיד לי בדיוק בדיוק איך לנקות? ברמת מה צריך להיות ליד הכיור ואיך להתעסק עם זה (אני יודעת שזה נשמע מפגר אבל אני די מפגרת בדברים האלה--
במובן- behind)
עפרה_עדין*

קוסמטיקה תוצרת בית

_שלום יעל
כתבתי אז גם ששאר השמנים והחמאות (חוץ משמן השקדים הזול שביקשתי שתזרקי..) יתאימו לך יותר כשלא יהיו לך פצעים או למריחה על עור גופך, כי הם נספגים לאט.

איך לנקות?

תנקי את הפנים במים חמימים עם מגבת קטנה (או ספוג רחצה עדין שיהיה רק לפנים) שאיתה תשפשפי בעדינות את הפנים.
לגבי חיטוי העור עם שמנים אתרים: צמר גפן סחוט שעליו תטפטפי טיפה של לוונדר או שמן עץ התה או מנוקה : להעביר על הפנים היטב בבוקר והכי חשוב בערב.

קרם פנים: טיפונת ביד אחת משמן זרעי ענבים וביד השניה מעט מים. ערבבי את המים ומעט השמן בשתי ידייך, ומרחי על הפנים (השמנים לא אמורים לעמוד יותר משנה על המדף. אם הם ישנים- כדאי שתחליפי אותם). בכלל: לא כדאי לקנות גדולות מהשמנים במידה והשימוש מוגבל.
בהצלחה
לחמניה*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2007, 08:42

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי לחמניה* »

שלום לכם,
איפוא אפשר לקנות מוצרים קוסמטיים טבעיים 'על המדף' כלומר לא בהזמנה וכיוצא בזה
באזור פ.חנה? בנוסף פרצופי משווע לטיפול -ניקוי, לא רק 'פינוק' באזור? יש משהו?
תודה ויום מוצלח
רוזמרין*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2004, 09:35

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי רוזמרין* »

לחמניה, יש את "סבון הברון" בזכרון יעקב. יש להם גם אתר בשם הזה ובטח יש שם מס' טלפון.
תדברי עם רחל או רויטל ותשאלי אם אפשר לבוא לקחת מהן מוצרים.
אולי הם גם יודעים על קוסמטיקאית טבעית באזור...
דינ_אמית*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי דינ_אמית* »

לחמניה ורוזמרין, ניסיתן את הדף קוסמטיקה טבעית ?
עופרה, לדיווח, המצב השתפר עם מעבר לשמן זרעי ענבים @}
אני מקווה שזה הולך לעבור סופית בקרוב, אני באה לביקור בארץ ולא בא לי לשמוע שהתחצ'קנתי...
צאלה*
הצטרפות: 03 פברואר 2008, 19:59

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי צאלה* »

בס"ד
רוצה להכין סבון בבית.מה לדעתכן מתאים לתינוקות?
מישי*
הצטרפות: 11 דצמבר 2003, 23:50

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי מישי* »

חפפתי עם לימון במשך כחצי שנה זה היה טוב וניתרל את כל הסירחון והשומניות,אבל זה גם שרף לי את כל השער,הייתי צריכה להסתפר בסוף
וגם כבר חצי שנה שאני ובן זוגי לא מתקלחים עם סבון,רק עם מים חמים. ואין שום הבדל,זה אפילו יותר נעים. פעם הייתי סובלת מגרד בנרתיק,וזה עבר לחלוטין
לפעמים אני לוקחת מגבת קטנטנה ומקרצפת את גופי,זה ממריץ את הדם ומוריד תאים מתים.זה אחלה דבר,וריח הגוף שלי נעים מאוד :-)
אם_אוהבת*
הצטרפות: 03 אפריל 2008, 21:52

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי אם_אוהבת* »

לגבי הכנת סוכר להורדת שיער, מופיע למעלה שיעור של 1 לימון ו2 סוכר למה הכוונה? לימון שלם כמיץ או כוס מיץ לימון לכוס סוכר?

האם מישהו מכיר דרך לטפל בפטריות שמש בצוואר ובחזה בדרך טבעית?
ניבה_שקד*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

והנה עוד כמה מתכונים לטיפוח טבעי תוצרת בית, בלי קניות מיוחדות: http://www.shaked-natural.com/index.php?tPath=[po]3 8[/po]
תהנו!
יפעת*
הצטרפות: 28 יוני 2001, 04:05

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יפעת* »

שלום.
הייתי רוצה לדעת, בבקשה, על חברות שמייצרות שמן מצמחים כמו לוונדר, ענבים וכו' (שמותר להשתמש על הגוף) שידוע שהן טובות ואמיתיות ולא מזייפות.
תודה רבה!

(אין לי דף בית אז אפשר במייל-[email protected])
אלון_מעץ_בעיר*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2008, 21:58
דף אישי: הדף האישי של אלון_מעץ_בעיר*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי אלון_מעץ_בעיר* »

קוראי הדף מוזמנים לסדנת הסבון הנקי בהנחיית תמר בורשטיין . תמר מזמינה אותנו לקרוא את האותיות הקטנות שעל אריזות מוצרי הקוסמטיקה התעשייתיים. נשאל את עצמנו, האם היצרנים מכבדים אותנו, הצרכנים, ואיך היינו רוצים את הסבון שלנו באמת? נשיב על השאלה בחלק המעשי, שבו נכין סבון מחומרים מקומיים במידת האפשר וידידותיים לגופנו ולסביבה. נצא עם הידע והמיומנות להכנת סבון בבית ועם הסבון שהכנו. לבטיחותכם, נא לבוא בבגדים ארוכים ונעליים סגורות. זאת ביום שלישי 2/9 ב-19:00 בעץבעיר , ביאליק 23 תל אביב.
לפרטים [email protected] .
מיטל*
הצטרפות: 07 ינואר 2005, 08:52

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי מיטל* »

אני יכולה להמליץ על חברה שנקראת "טבע הגליל", אני משתמשת בסבון שלה לרחצה וגם לחפיפה ויש שם רק רכיבים טבעיים, הם כותבים את הרכיבים בעברית וכל הרכיבים טבעיים ומוכרים.
רק העניין של החפיפה הוא קצת בעייתי אצלי, תמיד מגרד לי לאחר החפיפה וכשאני לא חופפת אני מרגישה יותר טוב.
ניבה_שקד*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

אני אפילו התחלתי לשווק את 4]הדיאודורנטים 12[/po]&itemID=78 של "טבע הגליל", אחרי שגיליתי אותם. מצטרפת להמלצות עליהם.
עודד_החולם*
הצטרפות: 04 יולי 2008, 23:26
דף אישי: הדף האישי של עודד_החולם*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי עודד_החולם* »

לאחרונה אני משתמש בטחינה בתור סבון וגם שמפו!
לפני המקלחת אני מדלל מעט טחינה גולמית לבנה במים, בדיוק כמו שמכינים למאכל.
זה גם מנקה, וגם משאיר את העור נעים כאילו ששמתי קרם גוף מאוד עדין, והשיער גם רך ונעים :)
זה דיי זול, אני קונה קילו טחינה בשוק לוניסקי בתל אביב ב-20 שקלים, וזה מספיק להמון מקלחות.
מישהי*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2001, 07:42

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי מישהי* »

שמן דקלים - איפה אפשר לרכוש?
אלון_אלירן*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 01:38

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי אלון_אלירן* »

קוראי הדף מוזמנים לסדנת קוסמטיקה ביתית בהנחיית תמר בורשטיין.
בסדנה מזמינה אותנו תמר לקרוא את האותיות הקטנות שעל אריזות מוצרי הקוסמטיקה התעשייתיים. נשאל את עצמנו, האם היצרנים מכבדים אותנו, הצרכנים, ואיך היינו רוצים את מוצרי הניקוי והקוסמטיקה שלנו באמת? נלמד להכין מגוון מוצרים, כגון דאודורנט וספריי בישום מהֶחומרים הרצויים ביותר לנו ולסביבתנו.
תמר בורשטיין מפתחת ומייצרת בעצמה, בביתה, מגוון מוצרי סבון וקוסמטיקה, פרי מחקר אישי בלתי נלאה.
הסדנא תתקיים בדירה האקולוגית של עץבעיר , ביאליק 23 תל אביב, ותכלולנה סיור בדירה וטעימות ממטבח הפרא.
מועד: 23/4 19:30
מחיר: 150 ש"ח. הנחה לחברי עץבעיר .
לפרטים alon at citytree.net .
שליחת תגובה

חזור אל “עידוד עריכה”