שפה שסועה הסיפור של אלה

שאק_טי*
הצטרפות: 12 מרץ 2006, 16:37
דף אישי: הדף האישי של שאק_טי*

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי שאק_טי* »

אלה בת חצי שנה ואני רוצה לפרסם את הסיפור שלה גם כאן.

בסקירה הראשונה, בשבוע ה17 להריון גילו שיש לאלה שפה שסועה.
הגילוי היה דרמטי מאוד. הסוקר הפסיק את הסריקה ורשם משהו בצד. הוא המשיך את הסקירה בשקט ובחופזה ובסופה הושיב אותנו ליד השולחן ובישר לנו את הבשורה המרה.
הוא ביקש שנעשה סקירה נוספת בבית החולים כדי לוודא שהממצא נכון והתחיל לדבר איתנו על הפלה.

למחרת התקשרתי לרופא הנשים שלי לבשר לו את הבשורה והוא קרא לי להגיע למרפאה בדחיפות.
עד שהגעתי הוא כבר הספיק לעשות כמה טלפונים וביקש ממני לחכות עם ההחלטה. אמנם הוא לא פרופסור נחשב כמו מי שביצע את הסקירה אבל הוא סיפר לי מלא סיפורי הצלחות וחיבר אותי עם כל מני מומחים

ובשלב הזה אלה התערבה והתחילה לבעוט ולהיות נוכחת. קצת קשה היה לדבר על הפלה כשהילדה ערה כל כך...

היינו בסקירות באיכילוב כל חודש. הלכנו לסוקר פרטי נוסף. קיבלנו תמונות של ילדים אחרי ניתוח. התחלנו לשמוע סיפורים על ילדי שפה שסועה מתוקים ומקסימים. הלכנו לקבל ייעוץ גנטי ועוד 200 בדיקות דם כדי לשלול סיכונים להפרעות נוספות.
וכל הזמן אלה מדגדגת אותי מבפנים ומתערבת. אי אפשר לעשות לה כלום. עוברה אסרטיבית.

בלילות הייתי יושבת מול המסך ומריצה תמונות של ילדים עם שפה וחיך שסוע בגוגל. להתכונן לרע מכל.

דיברנו הרבה בהריון, אלה ואני. הייתי הולכת הרחוב ומלטפת את הבטן ושרה לה שירים. היינו מאושרות מאוד והרגעתי אותה שאהיה אמא נהדרת למרות העיוות האיום. אפילו תכננתי יחד איתה מה נעשה בבית בשלושת החודשים שאחרי הניתוח כי חשבתי שלא אעז לצאת איתה החוצה.

בסוף הלידה, כשהניחו אותה על הבטן שלי, הופתעתי מהגודל שלה ומהלבן הזה שמרוח עליה. שמתי לב שיש לה פטמה אחת שקועה ורק אז ראיתי את השסע.

יצא לה שסע מתוק בשפה והאף שמעליו היה פחוס לגמרי. החיך היה שלם והיא הצליחה לינוק יפה כבר בחדר הלידה. הייתי מאושרת ממנה ומאבא שלה שזרח וקרן ויצאנו והשווצנו בה. כל מי שרצה ושאל וגם מי שסתם עבר ברחוב (כולל ילדות מסכנות בנות 11....) שמע את הסיפור שלה ונאלץ להסכים עם האמא הפולניה שהיא אכן מקסימה.

היו גם מלא בעיות. בעיות בהנקה (בלי קשר לשפה - פשוט לא הצלחתי עד שהגיע היועצת) בשבועיים הראשונים. צורך באסרטיביות מול כל מני נסיינים רפואיים מתלהבים (נושא אחר שנגזר מהסיפור - מלא רופאים נורא רצו להתערב בסיפור שלה (לא נולדים הרבה תינוקות כאלו הרי...)) וההמתנה המעיקה לניתוח.

בסוף דצמבר תפרו לאלה את השסע בשפה. בערב שאחרי הניתוח היא קבלה חלב שאוב בבקבוק מיוחד ומאז ועד היום היא יונקת הנקה מלאה.

ההחלמה היתה קלה בצורה מפליאה. התארגנו לשבוע של החלמה קשה, הכנו את כל המשפחה, אוכל למצור וחופש מהעבודה
ובפועל ישבנו ובהינו בה משחקת על השטיח כשאנחנו קראים את הארי פוטר (המצויין!)

בסוף החודש יורידו לאלה את הפלסטר שיש לה באף ונועד להחזיק את השיקום שעשו לה בו. היא מתוקה ואהובה ואני מודה לאל בכל יום (גם כשהיא מתעוררת באמצע הלילה) על ההחלטה הנכונה שעשינו.
שאק_טי*

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי שאק_טי* »

ועכשיו לעניין.....

כיום מזהים בקלות את השסע בסקירה הראשונה ונהוג להמליץ על הפלה ולאשר את ההפלה בוועדה בלי בעיה.
התירוץ המקובל הוא שייתכנו תופעות נלוות אבל האמת היא שאת התופעות הנלוות אפשר לשלול בבדיקת דם של ההורים ובביצוע מי שפיר.
נכון שעדיף לא לעבור ניתוחים בכלל וללדת ילדים יפים ובריאים ואני לא מעבירה ביקורת בכלל על מי שלקח את ההמלצה וביצע הפלה. אין לי בעיה עם הפלות באופן עקרוני אבל חשוב לי שכל פעולה תתבצע מידע ולא מהפחדה.

המייל שלי: [email protected]

אם יש נשים שנמצאות בדילמה בעניין דומה אני אשמח לעזור בכל שאלה (וגם להגיע לביקור השווצה עם אלה היפיפה אם צריך חיזוקים....)

וכמה שמות חשובים:

ד"ר ארז יזהר - רופא הנשים המצוין שלי (מקבל בתל אביב ובני ברק דרך מאוחדת ומכבי)
ד"ר גור מאיכילוב – הרופא שניתח את אלה. ליווה והדריך אותנו בסבלנות ראוייה לציון כבר מהשלבים הראשונים בהריון.
אריאלה נחמני מבי"ח מאיר - ה"אמא" של ילדי השפה והחיך. היא נפגשה איתנו והרימה טלפון מספר פעמים ללא קשר לתפקידה ובידיעה שלא נעשה את הניתוח במאיר. פשוט אישה עם לב זהב וידע עשיר ורחב בתחום.
ד"ר אורן תבור - רופא ילדים מצויין. אנושי ומקצועי להפליא. הצליח לאבחן תת בעיה אצל אלה שאף אחד לא גילה ויחד עם זה להרגיע אותי בענייני קקי :) באותה הקפדה. מקבל בתל אביב
דוריס ספרר - יועצת הנקה
גלית לירון - מדריכת הנקה (אף אחת לא הסכימה להדריך אותי בהנקה בגלל חוסר הידע שיש ביונקים עם שפה שסועה. לקח לי הרבה יזע ותחנונים להגיע לשתי אלו והן מצויינות)
נמש_בהריון*
הצטרפות: 03 ינואר 2006, 11:55

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי נמש_בהריון* »

מדהים,השנייה הנחתי עיתון של שבת עם כתבה על רופאים ישראלים שמנתחים ילדים ותינוקות עם שפה שסועה בהרי האנדים,שם היה כתוב שפה זה מאד נדיר כי מגלים באולטרסאונד ומפילים ופשוט לא יכולתי להבין איך בשביל דבר כזה להפסיק הריון
כל הכבוד לכם והרבה נחת
שאק_טי*

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי שאק_טי* »

וכאן הייתי שמה תמונת חיוך מצויינת עם רק הייתי יודעת איך.
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי יעלי_לה »

יישר כוח, שאק טי!
שמעתי גם סיפור עצוב על מישהי שהפילה בגלל שפה וחך שסועים שנראו בסקירה, ובהפלה התברר שהעוברית היתה מושלמת ללא כל פגם. כמה ממהרים להפיל... :'( סתם, כל-כך סתם.
וכאן הייתי שמה תמונת חיוך מצויינת עם רק הייתי יודעת איך.
את מעלה את התמונה כאן כשזה גומר להעלות את התמונה זה מראה לך בתוך חלון קטן ואפור את ה-location שלה. את זה את מעתיקה ושמה פה.
שאק_טי*

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי שאק_טי* »

+אלה
אפשר ללחוץ על התמונה להגדלה
ההולכת_בדרכים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_בדרכים*

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי ההולכת_בדרכים* »

איזו ילדה מתוקה!!!
סיפור מרגש וחשוב...באמת קשה לדמיין איך הפלה יכולה היתה לעלות על הפרק בכלל :-(
אמא_לשלושה*
הצטרפות: 17 פברואר 2005, 11:59
דף אישי: הדף האישי של אמא_לשלושה*

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי אמא_לשלושה* »

אוי איזה מתוקה, הסיפור שלך ממש ריגש אותי.
הלוואי ואחרים יקראו את הסיפור שלך ויחליטו אחרת.
יו_יו_בקנדה*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2005, 08:12
דף אישי: הדף האישי של יו_יו_בקנדה*

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי יו_יו_בקנדה* »

איזה ילדה יפיפיה!
כמובן שאני ישר דומעת על המחשבה אם....
עשית מעשה חשוב בפתיחת דף זה.
רונ_צ'ה*
הצטרפות: 20 מאי 2005, 23:08
דף אישי: הדף האישי של רונ_צ'ה*

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי רונ_צ'ה* »

היי שאק טי.
קראתי את הסיפור שלך במקום אחר בו פירסמת אותו, וכבר אז רציתי להגיד כמה אני מעריכה אתכם על היכולת הזאת לעמוד כנגד הזרם, ולא להכנע לתוואים המוכתבים של "מה שמקובל".
אלה מתוקה להפליא, ואני מאחלת לכם רק אושר ובריאות.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי ורד_לב* »

סיפור מקסים ומרגש!
לגבי העזרה בהנקה, מעניין שלא אמרו לך- כי הייתם מטופלים באיכילוב- יש שם מרפאת חך ושפה שסועה ועובדות שם 2 קלינאיות תקשורת שושי פנינה ששתיהן עברו את קורס יועצות ההנקה של בתיה דייויס. אאל"ט לשתיהן נסיון רב עם ילדים "כאלה". אבל ממש נפלא שמצאת את גלית ודוריס :-)
שאק_טי*

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי שאק_טי* »

חייבת להוסיף הבהרה
אני לא כותבת את הסיפור הזה כדי שתראו איזה יופי של הורים אנחנו. וגם לא כמה מיוחד מה שעשינו.
כל כך מקובל לשמוע לעצת הרופאים ולהאמין להם ואני רציתי לתת עדות שיכול להיות גם אחרת.
שאק_טי*

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי שאק_טי* »

ורד
אני מכירה את מרפאת חך ושפה באיכילוב.
ניסינו. באמת שניסינו. כמעט על חשבון הילדה....
ערבנו את כל מי שיכלנו בתחנונים ובאיומים.
עזרה בהנקה היא רק בתשלום ורק פרטי!
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

תודה שכתבת שסיפרת לנו. לא עלה בדעתי שממליצים להפיל בגלל שפה שסועה.

אני תמיד מעריכה אנשים שמבררים וחושבים לפני החלטות גורליות ולא משאירים הכל בידי המומחים.
מזל-טוב באיחור על אלה, וכל הכבוד להורים האמיצים. זה לא קל לעשות משהו נגד המלצה רפואית ונגד אוירה שהיא "נגדך".
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

כל מילה של אמא נמרה! |Y|

שאק טי, לפני הכל, יש לך ילדה פשוט יפהפיה. גם אני וזוגי בנדהמים מכך שממליצים להפיל בגלל שפה שסועה.
האם ידוע לך אם ממליצים על הפלה בכל דרגת חומרה? הלא בכל מקרה זה לא מסכן חיים, אז מה יש מעבר לשיקול הקוסמטי?
סיפרת שאצל אלה ראו את שלמות ותקינות החיך בלידה, זה לא הודגם לפני כן בסקירות שעשיתם?

כל כך מקובל לשמוע לעצת הרופאים ולהאמין להם ואני רציתי לתת עדות שיכול להיות גם אחרת
בהחלט נכון. אפילו אם שפר עלייך מזלך ומצאת מטפלים נהדרים שאת סומכת עליהם, אין להסתמך עליהם כתחליף למחשבה ולהחלטה עצמאיים. הם שם בשביל לבדוק, להסביר, לתת עצה ולתת טיפול. הם לא שם בשביל לחשוב בשבילנו.
שאק_טי*

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי שאק_טי* »

תודה ניצן
את שלמות החיך ניסו לראות בסקירות. לא הצליחו. בשלב מסויים אמרו שכנראה אין פגיעה בחיך אבל זו הייתה השערה בלבד והתבססה על צורת השסע בשפה.

האם ידוע לך אם ממליצים על הפלה בכל דרגת חומרה? הלא בכל מקרה זה לא מסכן חיים, אז מה יש מעבר לשיקול הקוסמטי?

ממליצים על הפלה בקלות שערורייתית לטעמנו. נכון שיש סיכוי שילד עם שפה שסועה יהיה גם מפגר. אפשר לשלול את זה בבדיקות ואפשר גם לקחת את הסיכוי המאוד קטן שהוא אכן "ייפול בסטטיסטיקה". יש סטטיסטיקה גם לילדים שאינם שסועים.

קל להפיל. הפלה נוחה לרופאים ומכניסה הרבה כסף למערכת. זיהוי פגמים מעלה את הקרדיט של הסוקר. הכל לטובת השיטה.
שוב - אני לא אומרת שצריך להתעלם מאזהרות הרופאים. יש מקרים חמורים מאוד. אני לא יודעת אם הייתי רוצה ללדת ילדה שתנותח עשרות ניתוחים בחייה ותסבול מאוד מבעיות דיבור ואכילה. גם הניתוח שעברנו לא היה מגניב מדי ועכשיו אנחנו מסתובבים עם פלסטר. לא הייתי בוחרת בזה. אבל זה לא מספיק כדי לוותר על האלה המקסימה שלנו....
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי נועה_בר* »

_איזו ילדה מתוקה!!!
סיפור מרגש וחשוב...באמת קשה לדמיין איך הפלה יכולה היתה לעלות על הפרק בכלל_
תודה ששיתפת. המון מזל טוב.
איזה מזל יש לילדה שלך שפגשה בך, ואיזה מזל גדול נפל בחלקך @}
רוצה_להיות_אני*
הצטרפות: 15 מאי 2005, 23:58

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי רוצה_להיות_אני* »

שוברת ללבות קטנה
@}

תודה על השיתוף.
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

אצלנו יש במשפחה את הסוג הנדיר התורשתי של שפה שסועה (כ-2% מהמקרים בלבד הם תורשתיים, אם אני לא טועה).
הודות לכך אנחנו זכאים מהקופה לשתי סקירות מורחבות ממוקדות בכל הריון, ואנחנו מנצלים אחת מהם בלבד (לא אוהבת אולטרסאונד), וכמובן שלא עולה על דעתנו להפסיק הריון בשל שפה שסועה, אם תתגלה.
נכון להיום לא נולדו בדור הזה במשפחה ילדים עם שפה שסועה, ככה שהסיכויים נמוכים גם להבא.
אלה תינוקת מקסימה לפי התמונה ונשמעת ילדה לעניין לפי הסיפורים של ההתמודדות שלה לכל אורך הדרך!
הרבה אושר ונחת לכל המשפחה!
הקוסמת_מארץ_עוץ*
הצטרפות: 01 יוני 2005, 21:40
דף אישי: הדף האישי של הקוסמת_מארץ_עוץ*

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי הקוסמת_מארץ_עוץ* »

איזה מתוקה היא...
גם לנו היה סיפור מאוד קשה בבית חולים
ולהילה קראנו אלה עד לפני חצי שנה...(שינינו לה את השם).
בכל מיקרה הבנתי שאת תגיעי למפגשים בנצר,אז נתראה.
ארני_ש*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2003, 07:18
דף אישי: הדף האישי של ארני_ש*

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי ארני_ש* »

נכנסתי לפה בעקבות הפנייה מהדף שלך , שאק טי .
כבר שמעתי ממך את הסיפור , וכבר אז התרגשתי מאוד .
אני לא יודעת מי קיבל מתנה יותר גדולה , את את אלה או היא אותך .
ובכל מיקרה איזה מזל שאתם אנשים חושבים ואמיצים ואיזה מזל , שהרופא שלכם הוא מי שהוא .
זה דף כל כך חשוב למי שנתקל במיקרה כזה .
זהו סיפור העצמה .
מי_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2006, 19:47
דף אישי: הדף האישי של מי_מה*

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי מי_מה* »

זהו סיפור העצמה .
באמת מדהימה הקלות שבה מחליטים על הפלה על סמך אולטרה סאונד. חשוב לזכור שהמון בעיות כלל לא מתגלות בסקירה. בתי הקטנה נולדה עם בעיה במערכת העיכול (IMPORFRATED ANUS ) שלא נראתה בסקירות, יש לי חברה שעברה כל סקירה ובדיקה אפשרית ובכל זאת ילדה שני ילדים מיוחדים עם פיגור שכלי. אלו ועוד הן בעיות שלא רואים בסקירות ולכן הסטטיסטיקה לא מגינה על כל מי שעוברת אותן. לאור הנסיון שלי, כבר הזדמן לי לחשוב האם הייתי מפילה על סמך הממיצאים והגעתי למסקנה שעדיף לא לדעת.
תודה ששיתפת בסיפור שלך. חשובשכל מי שעוברת הריונות וסקירות וכל מי שלצדה יתנו דעתם על האפשרויות האלה.
שאק_טי*

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי שאק_טי* »

המרגיעון כותב לי : באופן טבעי כולנו שייכים
ואני אכתוב לכם את המכתב שהכנתי ליומולדת שנה שלנו

הדבר הראשון שראיתי היה פטמה שקועה
זה נראה מוזר ותהיתי אם יישאר לך ככה.
אח"כ עשיתי "זום-אאוט" וראיתי אותך נחה לי על הבטן, מרוחה בלבן הסמיך הזה
ואז נזכרתי בשסע. צריך לבדוק מה יצא בסוף. וסובבתי אותך וראיתי שזה נראה בדיוק כמו באולטראסאונד. מוכר וברור.
החדר עוד געש מצווחות הכאב שלי ומניסיונות השוחד האומללים שלי ("יש לי המון כסף. אני אתן לך מלא כסף עם תשלפי אותה בואקום עכשיו") שהתחלפו בשטף דברי אהבה (הזויים לא פחות)
ואת יצאת לך בזמן שבחרת ובעיניים עצומות טיפסת למעלה בנחישות לחזה לינוק ממני.

עוד בהריון עשית מה שאת רוצה. תמיד.
בסקירה הארורה ההיא עמדנו מול הפרופסור שהסביר שצריך למהר עם ההפלה וחשבנו שחייך תלויים בנו. ואת נתת בעיטות קצובות והודעת שאת כאן כדי להישאר.

ככה ליווית אותי בהריון, ככה החלטת איך ומתי להיוולד (אחרי 7 התהפכויות בחודש התשיעי), ככה הודעת לי שאת יונקת אל אפן וחמתן של כל יועצות ההנקה והמומחיות שברחו מאתנו כמו מאש, ככה עברת את הניתוח בקלילות

כל פעם שאנחנו רוצים לעשות בשבילך משהו אנחנו מגלים שאנחנו רק מפריעים. את יודעת מה טוב לך ולא נותנת לאף אחד להתבלבל. את מפעילה את העולם סביבך בחן ובחיוך של נסיכה. וחסר למי שיעמוד בדרכך

עברה שנה
בחודשים הראשונים, כשעוד לא ממש הכרנו אותך והיה לנו קשה היינו מגחכים לפעמים ותוהים מה היה קורה אם היינו מקשיבים ומוותרים עלייך למען עולם אסתטי יותר. אבא היה מקנטר אותי "צלאל צדק" בכל מני קפיצות גדילה מרגיזות
והצחוק הגדול הוא שנהיית ילדה יפה. ילדה עדינה ויפה עם חיוך יפה וצלקת מתוקה.
אנחנו כל כך שמחים שאת פה אלה.
כל מה שלמדנו כל החיים לא משתווה למה שאת לימדת אותנו בשנה הזו.
כאילו כל חיי חיכיתי להיות אמא שלך.
תודה שבחרת בי
נהר_זורם_ביניהם*
הצטרפות: 13 מאי 2006, 07:46
דף אישי: הדף האישי של נהר_זורם_ביניהם*

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי נהר_זורם_ביניהם* »

הי שאק טי.

התרגשתי עד דמעות מהברכה המקסימה שכתבת, לאלה המקסימה.

שתהיה לכם שנה טובה ונהדרת, עם גישה חיובית ומדהימה כמו שהיתה לכם בשנה החולפת.
המרגיעון שלי - "כולנו משפחה אחת".

מקווה שנתראה שוב גם השנה (מה עם איזה ביקור באורות?!? יש מפגשים שם כל יום ד').

ביי

נהר
רסיסים_של_אור*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 20:42
דף אישי: הדף האישי של רסיסים_של_אור*

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי רסיסים_של_אור* »

קוראת שוב את הדף הזה שניה וחצי לפני הניתוח של רוני-רחל שלנו ולא מפסיקה להתרגש ורוצה שוב להודות לך על השיתוף הנפלא הזה ולהגיד לך, גם במדיום הזה, כמה כוחות הוא נותן לי ברגעים האלה (())
רק_אני*
הצטרפות: 24 מאי 2006, 09:41

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי רק_אני* »

מקסימה! סיפר נהדר עם סוף טוב! איזה כיף על הבוקר!
שתבורכו ותצליחו בכל מעשה ידיכם
ומזל טוב לאלה
נהר_זורם_ביניהם*
הצטרפות: 13 מאי 2006, 07:46
דף אישי: הדף האישי של נהר_זורם_ביניהם*

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי נהר_זורם_ביניהם* »

היי.

מזל טוב לאלה המקסימה !

ושתמיד תהיה מוקפת באהבה, חמה ומקבלת כמו זו שלכם.

נשיקות

נהר
ארני_ש*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2003, 07:18
דף אישי: הדף האישי של ארני_ש*

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי ארני_ש* »

מזל טוב מזל טוב מזל טוב
אוהבים אותך אלה
רסיסים_של_אור*

שפה שסועה הסיפור של אלה

מזל טוב לאלה ! רוצה לנצל גם את הפורום הזה להודות לאלה ולאמא של אלה על כל הכוחות, הטיפים והעזרה שנתתם לנו סביב הניתוח של רוני. שתזכו לעוד הרבה שנים של יחד מאושר, מלא בריאות, אור ואהבה {@ {@ {@
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

מזל טוב ליומולדת שלוש אלה!
אמא_של_בוטן*
הצטרפות: 17 מאי 2007, 12:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_בוטן*

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי אמא_של_בוטן* »

קראתי את הדף בנשימה עצורה.
מזל טוב לכם,
רק אור וטוב @}

אני מצומררת לגמרי מהרעיון המעוות של המלצה גורפת על הפלה בגלל שפה שסועה.איזו ילדה יפיפיה ומלאת שמחת חיים! תהנו ממנה..
הרגע_שלפני*
הצטרפות: 19 דצמבר 2006, 22:04
דף אישי: הדף האישי של הרגע_שלפני*

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי הרגע_שלפני* »

מזל טוב
איזה דף מרגש!
תמרי*
הצטרפות: 23 מאי 2004, 10:55

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי תמרי* »

מצ"ב n]כתבה 9678[/po]/ שכתב קרוב שלי מארה"ב, שלו תאומות שנולדו עם שפה שסועה.
היום הן בנות 6 פלוס ומקסימות כרגיל.
שאק_טי*

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי שאק_טי* »

בשבוע שעבר חגגנו יום הולדת רביעי
נכון לעכשיו אנחנו לא מרגישים שום בעיה שנגררת מהשסע (יש שסע קטן תת-רירי בחיך האחורי שלא משנה לדיבור ולבליעה, האף דורש ניתוח קוסמטי שנעשה כנראה בשנה הבאה ואת טראומת הניתוח והטיפולים אי אפשר למדוד)
אני מצרפת תמונה מעודכנת וסוגרת בזאת את שפה שסועה הסיפור של אלה
כבר כמעט לא מגיעות אליי פניות, וגם אם יגיעו - כבר אין לי ידע מעודכן ואפילו חיבוק אני לא יכולה להציע (אלא אם תסכימו לנסוע 14 שעות בשבילו :-))

החיים למדו אותנו שהכל יכול לקרות ולכל סיפור יש אלף עלילות והתפתחויות. אנחנו מאחלים רק טוב לכל מי שליווה ומלווה אותנו ומתפללים לבחירות נכונות.

+אלה
אפשר ללחוץ על התמונה להגדלה
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי פלונית* »

אני לא יודעת למה הדף הזה קפץ למה חדש, אבל הסיפור שלכם מקסים!
ישר כוח!
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

עצוב לי נורא גילו לנו גם תינוק עם שפה שסועה אבל עדיין לא עבנרו בירור אם החיך בנוסף פגוע :( סיפור אופטימי והלוואי וכל הסיפורים יסתיימו ככה
רסיסים_של_אור*

שפה שסועה הסיפור של אלה

שלום פלוני אלמונית אם את זקוקה לייעוץ ו/או תמיכה כתבי לי בדף הבית שלי. הבת המדהימה שלנו נולדה עם שפה שסועה ויש לנו גם אחיין שנולד עם שפה וחך שסועים דו צדדית (הרבה יותר מורכב) והוא כבר אחרי שני ניתוחים נראה מעולה וילד מדהים !!!
פלוני_אלמונית*

שפה שסועה הסיפור של אלה

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

שלום לאמא המדהימה של אלה גם אני בשבוע ה17 ובסקירה המוקדמת גילו אף רחב ופחוס ושפה עליונה שקועה שלחו אותנו לאולטרסאונד במסגרת בית חולים וייעוץ גנטי הסיפור שלך נותן לי תקווה וקצת כוח להמשיך!
רסיסים_של_אור*

שפה שסועה הסיפור של אלה

לכל מי שנכנס לדף אני מצרפת קישור לבלוג בנושא חך ושפה שסועים שאני בטוחה שיוכל לעזור להרבה הורים ולילדיהם:
http://safa-chech.blogspot.co.il/2012/0 ... l?spref=fb
אמא_דואגת*
הצטרפות: 15 מאי 2010, 21:33

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי אמא_דואגת* »

גם לי נולדה תינוקת עם שפה שסועה ואף פחוס אבל היא נולדה גם עם פגיעה מוחית היא נולדה לאחר טיפולי פוריות יחד עם אח תאום שהוא תודה לאל בריא לחלוטין וביום רביעי הקרוב היא עוברת ניתוח ראשון לסגירת השפה שיהיה לנו בהצלחה אני מפחדת נוראאאא
נגה*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 01:01

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי נגה* »

בהצלחה, מחזיקה לכם אצבעות ושולחת בריאות והבראה. (())
הרן*
הצטרפות: 08 מרץ 2011, 08:28

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי הרן* »

אמא דואגת, שיהיה בהצלחה, שיעבור מהר ובקלות, שיכאב כמה שפחות, שישאיר כמה שפחות צלקות (גופניות ונפשיות), ושישכח מהר. זה מה שמאחלת גם לנו, גם אנחנו הורים למתוקונת עם שפה שסועה, עדיין אין תאריך לניתוח, אבל יתקיים כנראה במרץ או אפריל. איפה אתם אמורים להיות מנותחים? אנחנו במאיר, אם רוצה לדבר, להחליף חוויות וטיפים, אני במייל [email protected] שוב בהצלחה ושנרבה בשמחה כראוי לתקופה בה אנו נמצאים :-)
רסיסים_של_אור*

שפה שסועה הסיפור של אלה

בהצלחה לשתיכן ובעיקר לשתי הקטנטנות, שהניתוח יעבור בשלום {@
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

בהצלחה לכל המתוקות :)
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי פלונית* »

יש לי אחות בהריון הרופאים ממליצים להפיל היא אמרה איך אפשר להפיל והתינוק בועט אני נושאת תפילה שלאחותי יולד ילד בריא ושלם אמןןןןןן זה ממש דומה לסיפור שלך רק שאחותי עוד לא ילדה לידה קלה.
שם_בדוי*
הצטרפות: 25 מאי 2003, 10:07

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי שם_בדוי* »

כל כך כל לבקר והכי כיף לספר על הצלחה אצלנו גילו את עניין השפה השסועה ואנחנו מאוד מתלבטים מה לעשות ישנם ילדים אשר נולדים עם חיך שסוע בנוסף מה שכרוך בהמון ניתוחים, לא ראיתי בלוג של מישהו שילדו עבר סבל כזה.
למעט ההחלטה שהיא בתחום האפור ישנו היבט פסיכולוגי ונשים מגיבות אחרת אחת מהשנייה אני מקווה שאף אחד לא יעמוד בדילמה הזו כי היא קשה מנשוא,עקידת יצחק 2013 ולהורים עתידיים שנמצאים במצב הזה עשו מה שטוב לכם אני מעריך את הסיפור הזה של אלה ומאחל רק בריאות ואושר ותמיד זיכרו שמה שרואים משם לא רואים מכאן
רסיסים_של_אור*

שפה שסועה הסיפור של אלה

שלום לך איש יקר, רציתי ליידע אותך שדווקא כן קיים בלוג של אמהות לילדים שלנולדו עם שפה וחך שסועים (במקרה אני דודה של ילד כזה ואמא לילדה שנולדה עם שפה שסועה) אם יעניין אותך ויכול לעזור הנה הקישור http://safa-chech.blogspot.co.il/
מעיין_אמא_של_תום*
הצטרפות: 22 נובמבר 2013, 17:03

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי מעיין_אמא_של_תום* »

שלום שאק-טי,
אני מחפשת בנרות אימהות שעברו את הניתוח באיכילוב ובעיקר שהמשיכו להניק אחרי הניתוח, ניסיתי לשלוח לך אימייל ללא הצלחה.
האם יש דרך להשיג אותך? פייס בוק? אימייל?
תודה תודה מראש
פלוני_אלמונית*

שפה שסועה הסיפור של אלה

לאמא של אלה היקרה.
תבורכי! כל כל חשוב ומחזק השיתוף.
בעזרת ה' עוד כחודש בני יעבור ניתוח שפה. הוא נולד עם שפה שסועה ועם חיך כמעט שלם. כעת, הוא בן חודשיים ויונק הנקה מלאה.
רציתי בבקשה לשאול - הבנתי נכון מהבלוג שיום אחרי הוא המשיך לינוק? זה לא בעיה עם התפרים?
אשמח לתשובתך,
חנה.
רסיסים_של_אור*

שפה שסועה הסיפור של אלה

זה תלוי במדיניות של הרופא המנתח. הבת שלנו אכן חזרה לינוק פחות מעשרים ו ארבע שעות לאחר הניתוח.

אני מכירה מישהי שהמנתח התעקש שיש להמתין השבועיים ובסופו של דבר אחרי הרבה "חפירות" שלה איפשר להם לחזור להנקה די מהר.
אמא_מותשת*
הצטרפות: 27 מאי 2004, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אמא_מותשת*

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי אמא_מותשת* »

באיזו בדיקה יגידו לי בוודאות אם החיך נפגע?כרגע קבלנו את הבשורה שלאחת התאומות יש שפה שסועה בצד אחד הרופא לא חושב חיך אבל זו מסכת ייסורים האי וודאות..אני משתגעת...
רוזה_לי*
הצטרפות: 20 יוני 2006, 16:57
דף אישי: הדף האישי של רוזה_לי*

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי רוזה_לי* »

אמא מותשת, לא תמיד אפשר לדעת מראש.
וגם אם הרופא חושב שהוא רואה משהו, תמיד ישנה אופציה של טעות (תלוי בשליטה של הרופא בטכנוליגיה).
פלוני_אלמונית*

שפה שסועה הסיפור של אלה

כל הכבוד שלא הפלת,ואשריך!אני אמא לתינוק בן שנה מתוק ונשמה עם שפה וחיך שסועים,נכון בהתחלה אומנם היה קשה,אבל בסופו של דבר הוא הילד ,הנכד והאחיין הכי אהוב של כולם!
טלי_נדר*
הצטרפות: 10 פברואר 2018, 13:10

שפה שסועה הסיפור של אלה

שליחה על ידי טלי_נדר* »

חזרתי לכאן לכבוד עבודת השורשים של אלה. מי שעדיין מחפש ורוצה לדבר איתי - המייל המעודכן שלי [email protected] ובפייס אני טלי נדר. רק בריאות
פלוני_אלמונית*

שפה שסועה הסיפור של אלה

היי אמא של אלה האלופה גם לי יש ילד מאלף עם שפה וחיך שסועים שתדעו לכם כולם שבחיים אבל בחיים לא הייתי מדיימנת אפילו לוותר חלילה עליו הוא פשוט ילד חכם פיקח טוב לב ברמה מטורפת ,הילד הכי נוח בעולם והנכד והאחיין שכולם מאוהבים בו יש לו עינים גדולות שדברות פשוט מאוהבת בילד שלי ולכל מי שיש שאלה אני זמינה תמיד 058-4216052 אורית אמא של יאיר המתוק שמאיר לנו את החיים באור גדול!!!!!
pleas אל תתחרטו ואל תעשו שיקוליפ פזיזים
אמא של אלה מעריכה אותך על היוזמה להכניס למודעות את הענין הזה!!!!!!!! כל הכבוד!
שליחת תגובה

חזור אל “בדיקות בהריון”