תינוק שפולט הרבה

אורנה_עמוס*
הצטרפות: 06 יולי 2003, 09:47
דף אישי: הדף האישי של אורנה_עמוס*

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי אורנה_עמוס* »

נטע בת 7 שבועות יונקת. לעיתים קורה שהיא משתעלת ופולטת/ מקיאה . האם אחרי שיעול זו הקאה או פליטה? האם זה נורמלי? האם מעיד על בעיה אחרת? אם לא מה לעשות?
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

משתעלת ופולטת/ מקיאה
שעול לעיתים מגרה את הנקודה ההיא שגורמת להקאה. אם אלה לא כמויות היסטריות - דביב שזו רק תגובה לשעול, ואז זה נורמלי (עד כדי המחלה/צינון שגורמת לשעול).
עוברת_אורח*
הצטרפות: 15 פברואר 2003, 19:04
דף אישי: הדף האישי של עוברת_אורח*

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי עוברת_אורח* »

האם ריבוי של פליטות אחרי הנקה לא מעיד על אכילה "מוגזמת" של התינוק?
חבצלת*
הצטרפות: 24 פברואר 2002, 16:35

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי חבצלת* »

ריבוי פליטות יכול להעיד על הרבה מאוד דברים, החל מרגישות לחלבון החלב שבחלב אם וכלה בבליעת אוויר הנובע מתפיסה לא נכונה. הוא יכול גם סתם לנבוע ממחסום "חלש" בין קיבה לוושט, שיתחזק עם הזמן, או על כך שהתינוק "משתולל יותר מדי" אחרי האוכל (אני מדברת על גילאי 8 חודשים ומעלה)
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

מישהו יכול להרחיב בנושא זה? התינוק שלנו (8 חודשים) פולט הרבה מאוד. כבר הרבה זמן שזה כך (כלומר - זה לא רק "משתולל יותר מדי" אחרי האוכל).

איך אפשר לברר מה הגורם? ומה אפשר לעשות אחרי שמגלים מה הבעיה? האם בכלל יכול להיות שזה תקין, למרות שנראה שלא?
POOH*
הצטרפות: 10 מאי 2004, 15:13

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי POOH* »

איך אפשר לברר מה הגורם? פונים לרופא - אנחנו פנינו ליועצת הנקה שהיא גם רופאה [ד"ר ליבוביץ']שאיבחנה מה הבעיה.
אבל אצלנו גיא לא רק פלטה המון אלא גם הקיאה...
אתה יכול בקישור לקרוא את סיפור ההנקה שלנו ושם מפורט גם כל מה שעבר עלינו עד שגילינו מה הבעיה והטיפול מאז...
ויש שם גם המלצות לטיפול שאנחנו קיבלנו ואולי יועילו גם לכם...
http://www.beofen-tv.co.il/cgi-bin/chiq.pl?[po]POOH והתוספות[/po]#bottom

ובכל מקרה תמיד יש את האפשרות שזה תקין והוא פשוט פולט הרבה - והרופאה שלנו שהיא גם גסטרו ילדים אמרה לי שבמידה והילד רק פולטט, אבל העליה במשקל וההתפתחות שלו בסדר ולא נראה שזה פוגע לו באיכות החיים בד"כ לא מתערבים...

בקיצור הכי טוב לפנות לרופא/ה לדעתי..

ותרגישו טוב...

POOH
עודד_המחפש*

תינוק שפולט הרבה

תודה POOH

הילד שלנו עולה יפה במשקל, והוא בסך הכל רגוע ומבסוט. (ממש לא דומה לתיאורים של גיא שלך). בדרך כלל כשהוא פולט זה בנונשאלאנטיות ובלי להתרגש מזה בכלל, תוך כדי שהוא עסוק במשהו...

אבל בכל זאת - קשה לי להאמין שזה סביר. הרי זה הדבר הכי טבעי. תינוק יודע כמה לינוק, הוא לא "אמור" לינוק יותר מדי. אבל אם הוא פולט ובכל זאת גדל כמו שצריך, אז כנראה שהוא כן ינק יותר מדי. אז מה קורה פה?
איתי_שרון*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2001, 00:51
דף אישי: הדף האישי של איתי_שרון*

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי איתי_שרון* »

גם הילד שלנו פלט הרבה, אני כבר לא זוכר אם עד הגיל הזה אבל נדמה לי שכן, ובסוף זה נגמר. ככל שהוא אכל יותר אוכל מוצק ככה הוא פלט פחות.
סוף_מעגל*
הצטרפות: 14 יולי 2002, 18:09
דף אישי: הדף האישי של סוף_מעגל*

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי סוף_מעגל* »

כנ"ל. מרגע שהתחלנו לשלב מזונות "אמיתיים" בנוסף לחלב האם (בערך מגיל חצי שנה, באופן הדרגתי) החלו הפליטות לרדת גם הן בהדרגה. עד אז הוא היה פולט כמויות גדולות וכמעט אחרי כל הנקה. בדיעבד אני מייחסת את זה לחוסר נסיוני כמניקה שגרם לי לדחוף ציץ על כל פיפס. מחד זה היה מרגיע אותו, מאידך כנראה (לפי הפליטות) שהגזמתי עם ההנקות. אבל אני תמיד הייתי מחסידות הגישה לפיה עדיף קצת יותר מידי מאשר קצת פחות מידי (פולניה שכמוני :-)). בכל אופן אם הבנתי נכון אצלכם הילד גדול יותר ותזונתו כבר אינה מתבססת אקסקלוסיבית על חלב אם, נכון ? במקרה כזה הייתי בודקת עם יועצת הנקה את העניין (יועצות הנקה). בשום אופן לא עם טיפת חלב או קופות חולים - אין שם גורמים שבקיאים בנושא.
עודד_המחפש*

תינוק שפולט הרבה

תודה.
יותר רגועים - לא (הוא פתאום מתעורר הרבה יותר בלילה ויש לו פצעונים מאחורי האוזן שמטריפים אותו).
אבל באמת הוא פולט פחות... (נחמה פורתא)
לפחות זה...
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי שרון_ג* »

פצעונים מאחורי האוזן
שמן זית?
רופא_ילדים*
הצטרפות: 11 אפריל 2004, 11:42
דף אישי: הדף האישי של רופא_ילדים*

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי רופא_ילדים* »

נשמע לי מתאים מאוד לרפלוקס שזו תופעה טבעית אצל ילדים בהם המחסום המונע חזרת מזון מהקיבה לושט אינו מפותח ולכן יש נטייה לפליטות מרובות.
התופעה הזו בדרך כלל חולפת עם הגדילה ואם הילד אינו באי שקט והוא גדל יפה אז אין צורך לעשות שום דבר, לא אסטטי אך גם לא מזיק.
הבעיה היא כשיש יש מעבר של מזון חומצי לושט ורירת הושט אינה בנויה להתמודד עם החומציות בזו, זה גורם לתופעה שנקראת אזופגיטיס שזה בעצם כאבים באיזור הבטן העליונה- חזה, וצרבות. ילדים קטנים יכולים להיכנס לאי שקט ניכר מכאבים אלו. ישנם ילדים שאינם עולים טוב במשקל ואז יש אינדיקציה לטפל.
הטיפול השמרני הוא השכבה גבוהה (ב 45 מעלות), להחזיק בתנוחה אנכית הרבה זמן לאחר האוכל ולהימנע מטפיחות על הגב (להוצאת גרפץ), לתינוקות שאינם יונקים אפשר להסמיך כלכלה ע"י הוספת קורנפלור או מעבר לכלכלת אנפמיל AR, אך אין שום הצדקה להפסיק הנקה בגלל זה!!! ישנה תרופה טבעית העשויה מצמחים שנקראית אלגיקל שניתן לתת זמן קצר לפני אוכל (גם הנקה) שגורמת למזון להתמצק יותר בקיבה ובכך מונעת את חזרתו לושט.
במקרים קשים של אזופגיטיס ניתן להשתמש בסותרי חומצה כגון זנטאק ולוסק ובמקרים חריגים לתת תרופה המשפרת את תנועתיות הקיבה ומשנעת את המזון מהר יותר דרך המעבר קיבה -תריסריון , תרופה זו נקראית פרפולסיד ותופעת לוואי רצינית שלה היא הפרעות קצב, משתמשים בה רק במקרים חריגים.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

התינוק שלי בן 5 חודשים הוא ניזון רק מהנקה לאחר ההנקה ולאחר שעשה גרפס אני מניחה אותו במיטה
הוא מתהפך על הבטן ופולט כמות אדירה של חלב שממש מרטיבה את המיטה ואת הבגדים שלו האם זה נורמלי?
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי יונת_שרון* »

זה משהו שהתחיל בזמן האחרון או שזה תמיד היה כך?
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

בדיעבד אני מייחסת את זה לחוסר נסיוני כמניקה שגרם לי לדחוף ציץ על כל פיפס.
ילדון בן שבועיים, יונק בלבד- והרבה (עלה כחצי קילו בפחות משבוע). רוב הזמן רגוע וטוב לב אבל קורה שהוא פולט די הרבה. בדרך כלל כשהוא פולט הוא מבקש לינוק עוד ועוד, רגוע כל זמן שהוא על הפטמה אבל בוכה נורא ברגע שהיא יוצאת לו מהפה ונראה שמשהו מציק לו (כאב בטן? רפלוקס?). התחושה שלי היא שהוא אוכל יותר מדי אבל אם אני לא נותנת לו לינוק הוא בוכה נורא וקשה מאד להרגיע אותו בדרכים אחרות (טיול במנשא, על הבטן עם מסז' בגב וכו'). קראתי ב עודף חלב ולא נראה לי שזו הבעיה (אם כי יש לי הרבה חלב ללא ספק). השאלה היא, האם יתכן שהילד יונק יותר מדי ואם כן, איך מונעים את זה, כאשר הפטמה זה הדבר היחיד שמונע בכי הסטרי? אני בהחלט עונה לתיאור שצטטתי בתחילת ההודעה שלי (חסרת נסיון ודוחפת ציץ על כל פיפס).
תבשיל_קדרה*

תינוק שפולט הרבה

האם יתכן שהילד יונק יותר מדי ואם כן, איך מונעים את זה, כאשר הפטמה זה הדבר היחיד שמונע בכי הסטרי?
אם את מיניקה הרבה (יחסית) זמן רצוף מאותו שד, כמות החלב שהוא יקבל (ביניקה האינסופית) תהיה קטנה יחסית.

קורה שהוא פולט די הרבה.
מתי זה קורה? באיזו תדירות? כל יום? כמה פעמים ביום? יש יניקות שאחריהן אין לו גרעפס?

נסי לתאר את שגרת ההנקה שלכם: תדירות, משך, צדדים, אי את בוחרת צד, מה העדפות שלו...
תזמורת_הים*

תינוק שפולט הרבה

אם את מיניקה הרבה (יחסית) זמן רצוף מאותו שד
זה מה שאני עושה.

מתי זה קורה?
התחיל לפני כמה ימים, קורה בדרך כלל בשעות אחה"צ-ערב, בבוקר יכול להופיע בגרסה מאד מקוצרת.
לגבי הגרפס- בהנקות הטובות, אלו שנמשכות יחסית יותר זמן, הוא מסכים להפסקות גרפס והגרפס יוצא יחסית בקלות. בהנקות הבעיתיות הוא בוכה נורא כשאני מעלה אותו על הכתף לגרפס ולפעמים אני מוותרת לו ונותנת לו להמשיך בלי גרפס. יש גם הנקות בלי גרפס- למשל בלילה הוא נרדם על הפטמה בלי גרפס בסוף הארוחה וישן מצוין, לרוב בלי לפלוט כמעט.

שגרת הנקה- בלילה כל שלוש שעות בערך (פלוס מינוס). מתעורר, יונק מצד אחד עד שנרדם. בדרך כלל ענין של חצי שעה בערך.
בבוקר- קם, יונק, עושה אמבטיה, יונק, מחליף חיתול, יונק. נרדם לשלוש שעות, לפעמים מיד, לפעמים אחרי שעה של ערות כשהוא רגוע + עוד הנקה קצרה. מתעורר, יונק קצת, ואז בדרך כלל מתחיל מעגל הבכי ואי השקט: בוכה, יונק קצת, פולט, נרגע לזמן קצר, בוכה שוב, יונק שוב, פולט, יוצא לטיול, בוכה, יונק, על הידיים, נרדם, מתעורר... כשזה קורה אני ממשיכה להניק מאותו צד במשך שעה- שעתיים לפחות כדי לודא שהוא מרוקן אותו וגם כדי שהכמות שהוא יקבל תהיה קטנה יותר, אבל למעשה אין מה לדבר על ארוחות- הוא יונק כל חצי שעה- שעה, כל פעם קצת, לפעמים רק מוצץ את השד כדי להרדם ולפעמים יונק בתאוותנות כאילו לא אכל כמה שעות. בסוף הוא נרדם לשינה עמוקה וזו בעצם תחילת הלילה. לגבי צדדים, בארוחה אחרי הפסקה ממושכת אני מתחילה עם הצד המלא (זה שלא נתתי בארוחה הקודמת) ובארוחה אחת בדרך כלל נותנת רק צד אחד. בדרך כלל קל להרגיש איזה צד גדוש ואיזה ריק.
אין לו העדפות לצד מסוים, אם כי בהתחלה היה לו קל יותר להתחבר לצד ימין ועכשיו נדמה לי שקל לו יותר להתחבר לצד שמאל. אגב, ההתחברות שלו לא תמיד טובה- לפעמים פוער פה ותופס מיד את הפטמה, לפעמים הוא מתחיל ללקק את הפטמה במקום לינוק, לפעמים פוער פה ענק אבל לא מתחבר, לפעמים פותח פה קטן ומתרגז כשאני לא נותנת לו לינוק ככה. לפעמים כשהוא לא מתחבר טוב נראה שהוא לא באמת רוצה לינוק אבל כשאני מפסיקה לנסות לחבר אותו הוא בוכה ודוחף אגרופים לפה (ואז אני מכניסה לו את הפטמה לפה כשהוא בוכה והוא מתחבר מצוין).
תבשיל_קדרה*

תינוק שפולט הרבה

אתם עם/בלי חיתולים?
אני שואלת כדי שתנסי למצוא קשר בין הבכי וחוסר השקט שאת מתארת ובין יציאות.

עם הקטנה שלי, הבחנתי בשני דברים (וחברות דיווחו דברים דומים):
אחד - יניקה "לא טובה" - אחיזה שטיפונת כואבת, מעידה בד"כ על צורך אחר, ולא רעב - פיפי/קקי/גרעפס.
למשל, לפעמים הייתי משעינה אותה על הזרוע שלי כשהיא מעל סיר, ויכולה למצוץ את הזרוע (היא היתה כ"כ קטנה, שעטפה את הזרוע שלי עם הבטן והפנים שלה), וככה היתה עושה קקי.
מה שכן, ניתוק מהשד במצבים כאלה לא גרר הרבה בכי. אולי כי ידעה ש - למשל - להיות על הכתף לגרעפס, גם כן מקל עליה.
שני - רוב הבכי וחוסר השקט שלה, היו לקראת קקי (הלקראת היה יכול היה להמשך שעתיים). זה נרגע לגמרי כשעשיתי שינוי תזונה מתאים.

מוודאת אתך שוב - יש לך מספיק חלב, נכון? (כמה פיפי וקקים יש ביממה? איך העליה במשקל?) אני שואלת, כי הנקה כמו שאת מתארת - שעתיים מצד אחד, ואף פעם לא שני צדדים עלולה להקטין את כמות החלב.
תזמורת_הים*

תינוק שפולט הרבה

אנחנו עם חיתולי בד.
העליה במשקל מצוינת (מחר נשקול שוב ונראה איך ממשיך), כל חיתול ספוג פיפי ולפחות פעמיים-שלוש ביום קקי חרדלי. יש פחות קקי בימים האחרונים (שניים-שלושה ביממה, מתוך זה אחד בלילה, לעומת כל חיתול מלא קקי עד לפני יומיים-שלושה). בדרך כלל אני שומעת את הקקי והוא לא מלווה באי שקט. לפעמים זה תוך כדי יניקה ולפעמים בהפוגה בין יניקות.

לגבי החלפת צדדים: אני משתדלת לתת לו לינוק לפחות 20 דקות נטו מכל צד לפני שאני מחליפה. הענין הוא ש 20 דקות יכולות להתפרש על שעה ואפילו יותר, אם באמצע הוא נרדם ומתעורר...
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי עדי_יותם* »

נורא ממהרת אז רק על קצה המזלג:
תינוקות נורא מבלבלים, בעיקר בהתחלה :-) קודם כל מזל טוב, {@ וסחתיין על העלייה היפה במשקל. האם מדובר בשתי שקילות רצופות על אותו המשקל?
איך היתה הלידה? (שלב לחיצות קצר/ארוך, פרטים ייחודיים כלשהם?)
ראתה אותך יועצת הנקה מוסמכת?
כמה שעות ביום הוא במנשא?
תזמורת_הים*

תינוק שפולט הרבה

תינוקות נורא מבלבלים, בעיקר בהתחלה
ובעיקר כשזה התינוק הפרטי שלך- הרבה יותר קל להבין תינוקות של אחרים :-)

האם מדובר בשתי שקילות רצופות על אותו המשקל?
כן.

איך היתה הלידה?
לידה טבעית, שעתיים של לחיצות, הוא נכנס לאגן בלי בעיות מיוחדות. בשלב השלישי אבדתי המון דם ועברתי ביקורת חלל הרחם משום שהשלייה לא יצאה שלמה. ביום הראשון הוא לא ממש ינק, ביום השני חשבתי שכן אבל כנראה שייצור החלב התעכב כי הוא ירד דרסטית במשקל והיה על סף התיבשות, וקבל תוספת בבקבוק (חלב ששאבתי או פורמולה) בכל ארוחה במשך יום וחצי בערך ואז חזרנו להנקה מלאה בעזרת המיילדת שלי שלומדת גם יעוץ הנקה אצל בתיה דיוויס. שקלנו אותו יומיים אחרי שיציאה מבי"ח ושוב אחרי שבוע וכאמור היתה עליה של חצי קילו. מאז החזרה הביתה לא ראתה אותי יועצת הנקה.

כמה שעות ביום הוא במנשא?
בינתיים הוא לרוב אצלי על הידיים בישיבה + שעה פה ושם על אבא במנשא. כשהוא ישן שינה עמוקה הוא על המיטה או בעריסה לידי, מעבר לכך הוא רוב היום על הידיים בצורה זו או אחרת. בדיוק הרגע הכנסתי אותו לראשונה למנשא בד ארוך ונרשמה הצלחה מסחררת (נרדם מיד), אבל קשה לי עדיין להסתובב הרבה כשהוא עלי. אני מניחה שאת רוצה לדעת אם הוא מקבל מספיק תנועה- לדעתי לא, ואני חייבת לשאול משהו בהקשר הזה. לידלוף כותבת שלדעתה התינוקות של היקואנה לא פולטים כי הם הרבה בתנועה, וזה נשמע הגיוני, אבל בחברות השבטיות האלו האמא נחה במיטה איזה חודש אחרי הלידה, אז מי בדיוק הולך עם התינוק במנשא בתקופה הזאת? הלא התינוק אמור להיות צמוד לאמא ולינוק.

לגבי יועצת הנקה, אני באמת מתלבטת אם להזמין יועצת או לחכות קצת ולראות איך הענינים מסתדרים. אני עדיין לא ניידת ואהיה חייבת להזמין יועצת הביתה.
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

את מתל אביב?
אני שמחה שהולך לך טוב עם המנשא . על התנועה זה יכול להיות גם בישיבה על כדור פזיו(אצלינו גם יש נדנדה מאד שימושית...אם תרצי אפרט) אולי תנסי גם ערסל או ערסל לתינוקות.
היה דף שעדי פתחה הרגעת תינוקות שדובר בה על התנוחה של התינוק על אמת היד , וכל מיני פטנטים.
אצלינו משום מה ילדי אוהבים כשאני שוכבת על הגב או ב45 מעלות והם נחים על הבטן שלי ונשענים על הירכיים כך שהם מביטים בי(ואני בהם:-) )
יש לי הרגשה שזה מה שנקרא"קוליק" שמתחיל בשלב הזה בערך. בחברה השבטית תמיד יש איזו אחות או דודה שלוקחת את התינוק. מצאי לך אחות או דודה:-)
עדי_יותם*

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי עדי_יותם* »

שעתיים של לחיצות
:-0
תחפשי פרטים על טיפול קרניו-סקראלי.
(סליחה על התקצור)
מיכל_של_יהלי*
הצטרפות: 26 פברואר 2006, 21:03
דף אישי: הדף האישי של מיכל_של_יהלי*

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי מיכל_של_יהלי* »

המון תודה על המידע הרב שסיפתם לי כאן. גם יהלי שלי פולטת המון, היא בת חודשיים, ועדיין לא הצלחתי לאתר את הסיבות לכך או מתי היא פולטת יותר ומתי לא. יש לה ימים שלא פולטת בכלל וימים שכל הזמן פולטת הרבה.
עדי_יותם*

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי עדי_יותם* »

מיכל, אני בטוחה שתוך כמה זמן או שתאתרי את הסיבה או שיהלי תגדל ותפסיק לפלוט :-) אני רוצה לציין שברוב המקרים, פליטות מרובות הן בעיה של כביסה, לא בעיה רפואית (הזכויות לניסוח הזה שמורות, נדמה לי, לד"ר ג'יי גורדון IBCLC). ההתייחסות שלי למה שאורית מתארת היא לעניין האי-שקט, לא לפליטות.
פלוני_אלמונית*

תינוק שפולט הרבה

שאלה אמא דואגת התינוקות שלי בוכה ללא הפסקה מגזים עד הזעה האם זה נורמלית בדקתי חום ואין מה לעשות?
פלוני_אלמונית*

תינוק שפולט הרבה

היי אני מורן אמא לתינוקת בת חודש שסובלת מגזים ופולטת המון ובוכה ללא הפסקה עד הזעה בדקתי חום ואין האם זה נורמלי
??
מורן_אמא_של_ליאלי*
הצטרפות: 08 ינואר 2007, 18:08

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי מורן_אמא_של_ליאלי* »

מנהריה..התינוקת שלי ליאל בת חודש ניזונה ממטרנה {לא מניקה} ושמתי לב שאחרי כל ארוחה היא מקבלת התקפי בטן חזקים עד שמזיעה היא נותנת פפי ויציאה אחת ליום יומיים לא הרבה וצורחת ללא הפסקה ואי שקט, אני ובעלי אבי ניסנו בכל דרך אפשרית להרגיע אותה עם זה אמבטיה חמה ,עיסוי, ידיים וגוופטר שלא עוזר הרבה מה ניתן לעשות במצבים כאלה ??
חן_נושי*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2005, 14:29
דף אישי: הדף האישי של חן_נושי*

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי חן_נושי* »

מורן,
אני מציעה לך להכנס למפתח נושאים ושם למדורים השונים - תמצאי שם המון חומר על גזים, כאבי בטן של תינוקות, תינוקות הניזונים מת"מל וכו'.
חוץ מזה אולי לחפש גם דפים שעוסקים בבכי של תינוקות ועוד. יש המון חומר, תחפשי בין הדפים.

וחוץ מזה!
אל תשכחי לנוח, לאכול טוב, לקבל עזרה אם צריך.
אני מניחה שהיא הרבה על הידיים בגלל הבכי - האמת שאני לא מכירה תינוקות בני חודש שלא דורשים להיות כל הזמן על הידיים.
מנשא יכול להועיל מאד.

אז תוך כדי שאת מחפשת דרכים לעזור לקטנטונת, לא לשכוח לנשום עמוק ולדעת... שזה עובר.

ודרך אגב... מזל טוב!
מורן_אמא_של_ליאלי*
הצטרפות: 08 ינואר 2007, 18:08

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי מורן_אמא_של_ליאלי* »

המון תודה חן .
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

מישהו שמע על התרופה Algical? לדברי הרופאה זו אצה שכשהיא באה במגע עם נוזל היא מתנפחת וצפה וכך מונעת פליטות.
POOH_והתוספות*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 11:38
דף אישי: הדף האישי של POOH_והתוספות*

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי POOH_והתוספות* »

מישהו שמע על התרופה Algical?
כן..
אצלנו היא לא עזרה בכלל ואפילו החריפה את המצב לקטן [אבל אצלו גם טיפול רפואי קונוונציונאלי לא עזר].

אבל יש כאלה שזה עוזר להם..
שרון*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2002, 14:27

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי שרון* »

אלגיקל עוזר במקרים הקלים יחסית.
זו באמת אצה.
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

פו- מה זה החריפה? גרמה ליותר פליטות או סימפטומים חדשים? וזה טיפול קונוונציונלי, קיבלנו מרשם מהרופאה ואני מתלבטת אם לתת.

האם ידוע על בעיות כלשהן לגבי הטיפול הזה? (שרון, הרופאה אמרה שאחת הסיבות שהיא רוצה לתת את זה היא אבחנה מבדלת. אני יכולה להתמודד עם פליטות פה ושם, האם את חושבת שהכרחי? הוא פולט כל כמה ימים, ולפעמים כל יום יומיים, והפליטות הן בעיקר בזמן/ מיד אחרי האוכל)
POOH_והתוספות*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 11:38
דף אישי: הדף האישי של POOH_והתוספות*

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי POOH_והתוספות* »

פו- מה זה החריפה? גרמה ליותר פליטות או סימפטומים חדשים?
בדיוק..
יותר פליטות ובכלל יותר אי שקט.
שרון*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2002, 14:27

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי שרון* »

גברת פלפלת,
אם הילד/ה (ילד או ילדה, מה הגיל?) עולה יפה במשקל, רגוע/ה ומתפתחת יפה ואין בעיות מיוחדות - אין כל צורך לטפל.
מספיק פשוט להפעיל יותר את מכונת הכביסה.
פליטה כל כמה ימים זה ממש, אבל ממש, לא נחשב לתדירות גבוהה.
גם לא ברור לי איזה אבחנה מבדלת הרופאה שלך רוצה לעשות עם אלג'יקל.
...*
הצטרפות: 11 מרץ 2005, 01:11
דף אישי: הדף האישי של ...*

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי ...* »

פליטות מרובות יכולות לנבוע מעודף חלב קדמי או מעודף חלב בכלל. ניתן להתמודד עם זה בניהול הנקה פשוט.
במצב של פליטות הייתי פונה פשוט ל{{}}יועצת הנקה מוסמכת. אם יהיה צורך במענה רפואי מעבר לזה - היא כבר תדע להפנות.
אמא_מודאגת*
הצטרפות: 29 אוקטובר 2003, 21:21

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי אמא_מודאגת* »

שלום רב,
בתי בת שלושה חודשים וחצי, ניזונה מהנקה בלעדית.
היום, באופן יוצא מן הרגיל, היא כל היום פולטת. נדמה שמהשעה אחת בצהריים ועד שהלכה לישון לפני דקות אחדות, לא עיכלה ולו טיפה אחת של חלב.
לרוב היא עושה גרעפס אחרי הנקה, ולעתים פולטת מעט מאד.
הפעם הפליטות לא פסקו. כשניסיתי להשכיב אותה לישון במהלך היום, גם כשעשתה גרעפס אחרי הנקה, התנועעה חסרת מנוחה וקיטרה עד שפלטה - שוב ושוב ושוב, לעתים חלב "גבינתי" כבכל פליטה ולעתים חלב בצורתו הגולמית - כאילו כלל לא הגיע לקיבה. עודף הפליטות גם לא איפשר לה כמעט לישון במהלך היום, מה שהפך אותה לחסרת מנוחה ועייפה מהרגיל.
להוציא הפליטות הבלתי פוסקות וחוסר המנוחה בעקבותן, התנהגותה היתה רגילה למדי, עם מצברוח רגיל.
האם תינוק יכול לפתח ריפלוקס בגיל כזה או שמא ריפלוקס הוא מולד?
האם עליי לחשוש מאירועי היום? היו רגעים בהם הייתי על סף דמעות למראה כל החלב שנשפך וילדתי הקטנה שאינה אוכלת כתוצאה מכך.
לתשובתכם אודה,
אמא טרייה ומודאגת.
תבשיל_קדרה*

תינוק שפולט הרבה

יכול להיות שהיא קצת חולה - וירוס.
אפשרות אחרת - אכלת משהו חדש? פרי? תרופה? תוסף מזון? משהו שלא את בישלת, ואת לא יודעת מה המרכיבים שלו?
פלוני_אלמונית*

תינוק שפולט הרבה

הצילו- פיצית בת 5.5 שבועות התחילה להקיא אחרי ארוחות. אובחן ריפלוקס ונשללה בעיה בשוער. בשבוע הזה ירדה 45 גרם למרות שעברנו להנקה מצד אחד כל שעתיים והחזקה כל הזמן רק על הידיים. קיבלנו זנטק והרופא גער בי לתת לה 30 מל מטרנה אחרי כל הנקה. לתחושתי זה רק יחמיר את המצב אבל אני לא יודעת מה לעשות :-(( אנחנו בטיפול יועצת מוסמכת מעולה, אבל אין לה ניסיון עם ריפלוקס ודר ליבוביץ בחופש עד רביעי שזה רחוק מדי. למי אפשר לפנות לעזרה???
אמא_מודאגת*

תינוק שפולט הרבה

שלום הבן שלי בן חמישה חודשים והוא פולט הרבה ..אני מניקה וגם אוכל בימי לאנק +קורנפלור .ממה זה נובע?
אמא_מודאגת*

תינוק שפולט הרבה

סימילאק*
אינדי_אנית*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2006, 22:38
דף אישי: הדף האישי של אינדי_אנית*

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי אינדי_אנית* »

אמא מודאגת אולי תתני קצת יותר פרטים, קשה לדעת ככה.
לפעמים פליטות מרובות נגרמות מהאכלה מרובה מידי, (ככה היה אצלי עם הילדה הראשונה שכל הזמן דחפתי לה ציצי על כל ציוץ).
לפעמים יש איזושהי רגישות, או אפילו ריפולוקס.
איך העליה שלו במשקל? ולמה את נותנת לו קורנפלור? זה סתם קלוריות ריקות ותופס מקום של חלב אם מזין.. ספרי קצת..
אמונה_בה'*
הצטרפות: 10 יוני 2009, 16:20

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי אמונה_בה'* »

בת שלושה וחצי חודשים
יונקת בלבד
פלטה תמיד הרבה
אבל ברמה של פליטה רבה לא הרגשתי צורך לרוץ לרופא (אם כי עלתה לי תהיה וקראתי על רפלוקס באינטרנט)

היא מצוננת כבר כמה ימים ובפליטה יש קצת ליחה
פולטת יותר . הרבה יותר

יש מה לבדוק?
במצב של פליטות תמיד כדאי לבדוק?
לא אוהבת התערבויות ולא בא לי לפנות על כל דבר ליועצת
כמובן שם צריך כן אבל בגדול-לא.

מה אומרים המומחים?

אשמח תודה
פלוני_אלמונית*

תינוק שפולט הרבה

הבן שלי בן שלוש וחצי חודשים הוא לא יונק אצלי הוא אוכל סימילאק טופ והוא נותן צואה מידי יום הבעיה היא פליטות מרובות ובכמיות רבות מה אפשר לעשות הוא גם באי שקט נוראי כל ערב זה מתחיל אצלו בשעות הערב(19-22) תעזרו לי הייתי אצל הרופא הוא המליץ לי על אינפמיל אבל הוא לא היה מוכן לאכול את זה וגם עם כן ממש מעט 10-20 גרם מה לעשות?
רחל_אקוקה*
הצטרפות: 21 מרץ 2013, 00:43

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי רחל_אקוקה* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

יש לי ילדה בת חודשיים וחצי והיא פולטת המון פלטות כמו קיא קטן ברוב מהלך היום היא אוכלת מיום היולדה סימילק אבנדס החדש ניסיתי אינפמיל לא עסה לה עצירות אכשיו אני מנסה לה נוטרילון נגד פלטות ושוב עשה לה עצירות איומה ויש לה גם אי שקט ובכי פיטאומי אני רוצה יעוץ מה אפשר לעשותת מרגישה חסרת אוניםם :-(((
פלוני_אלמונית*

תינוק שפולט הרבה

שלום,בתי בת 3חודשים החלה לפני שבוע בערך לבכות ולהיות באי שקט אחרי האכלה.אני מניחה אותה על הכתף לעשות גרעפס ולפלוט וזה נמשך משהו כמו שעה עד שהיא נרגעת לגמרי כשכל הסצנה הזו מלווה בבכי.האם זה נורמלי?לי מרגיש שכואב לה ממש לפלוט ולא נוח לה. לכל בעלי הנסיון אשמח לשיתוף...תודה אמא לירון
פלוני_אלמונית*

תינוק שפולט הרבה

קראתי שאף פעם לא יכולה להיות האכלת יתר בהנקה. אבל האם באמת האכלה מרובה לא גורמת פליטות מרובות? הרבה אוכל על קיבה קטנטונת
הרי בכל פעם שאגיש את השד היא תקח אז איך יכול להיות שאין האכלת יתר?
דנד_י*
הצטרפות: 01 ינואר 2014, 13:31
דף אישי: הדף האישי של דנד_י*

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי דנד_י* »

לא בכל פעם שתגישי את השד היא תיקח.
אם היא כבר שבעה והיא תיקח אז היא רק תמצוץ קצת, מקסימום תיקח עוד שלוק קטן ותשחרר.
לפעמים היא אולי תמצוץ ואז יגיע עוד שוונג של חלב והיא כן תשתה, ואם זה באמת יקרה כמה פעמים ויהיה ממש יותר מידי אז אולי היא תפלוט קצת חלב נוזלי ממש.
ככה זה לפחות עם שלי, תנסי, מה אכפת לך? אם תראי שזה לא עושה לה טוב תתנהלי בהתאם.
לילך*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2001, 01:34

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי לילך* »

היי,
יש לי בת רביעית בת 3.5 חודשים. הנקבה מלאה.
היא ילדה שקטה רוב הזמן, משחקת יפה לבד לפחות חצי שעה. אבל פולטת המון המון המון. לאחר ארוחה, בין הארוחות ובמשך כל היום.
היא עולה מאוד יפה במשקל, ודווקא בלילה כשהיא אוכלת פולטת הרבה פחות.
מדי כמה ימים יש לה מה שנקרא הקאה - שפריצה כמות גדולה של פליטה.
מאוד קשה לה להרדם, ויש לה המון גרעפסים להוציא כל הזמן.
האם כדאי לפנות לרופא בנושא?
ללילך*
הצטרפות: 11 אוגוסט 2014, 22:07

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי ללילך* »

לדעתי אם היא עולה יפה במשקל אין צורך לפנות לרופא . מה שכן אחרי שהיא יונקת כדאי להשאיר אותך קצת במאונך עליך כדי שהגרביטציה תעשה את שלה. וכמו כן לנסות לטלטל אותה כמה שפחות אחרי הארוחה. יש סברה שטוענת כי תינוקות פולטים כשחם להם. יכול להיות שיש לך שפע של חלב וכשהוא יונקת יוצא לה מלא מלא בבת אחת וזה מעמיס לה על הקיבה , תנסי להישען אחורנית כשהיא יונקת וככה יצא החלב בזרימה פחות חזקה . בקשר להרבה גרעפסים יכול להיות שהיא בולעת הרבה אויר בטכניקה שבה היא יונקת . לא נשמע נורא כלכך אבל אם לך זה מפריע מאוד תפגשי עם יועצת הנקה שתסתכל ומאבחן ואם יש צורך היא תראה לך איך ללמד את התינוקת טכניקת הנקה שפחות תבלע אויר.
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

זה נשמע כמו מה שמכנים ״עודף חלב״. כעקרון מתחילים להניק משד אחד כל פעם, או אפילו מאותו השד במשך כמה שעות, ואז עוברים לשני (בהנחה שאת מניקה לפי דרישה).
ניהול הנקה שכזה עלול להפחית את כמויות החלב, לכן מקובל לבצע אותו בליווי יועצת הנקה ותוך שקילה תכופה.
כמובן שמותר גם להציע צד שני אם התינוקת נהיית חסרת מנוחה - כלומר, חייבים להסתכל על התינוקת ולראות ששינוי כזה טוב לה ושהיא יותר מרוצה משהיתה.
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

מהנסיון שלי עם תינוקות פולטים, אין כמעט השפעה לדרך שבה נכנס החלב, על אף המיתוסים הנפוצים בנושא. ההרכב של החלב משפיע הרבה יותר.
לילך*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2001, 01:34

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי לילך* »

תודה לכן על התגובות.
היום ניסיתי כל היום לשים אותה מאונך, פחות לטלטל, שמתי את המזרון שלה ב- 45 מעלות, לא טפחתי על הגב, הנקתי אותה כשהיא קצת יותר ישובה והקפדתי שיכנס כמה שפחות אויר בהנקה, וכל העצות המצוינות שקראתי.
האמת שכל היום היה ממש בסדר, בערב היא פלטה שוב כמויות. אין לי מושג למה.
אני אתייעץ עם טיפת חלב במפגש הבא.
לתפוח אדמה, איזה מרכיבים לדעתך בחלב יכולים להשפיע על פליטה מרובה?
ימישהי יכולה לנסות להסביר מדוע בלילה היא לא פולטת בכלל
למרות שהיא אוכלת שתי ארוחות?
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי יונת_שרון* »

הרכב החלב: הכוונה להבדל בין החלב שבתחילת ההנקה (יותר מים, פחות שומן) לבין החלב שבסוף ההנקה (יותר דומן).
כשמניקים רק מצד אחד כל פעם, התינוק מקבל יותר מהחלב השמן. יש תינוקות שזה עוזר להם. שווה לנסות, לדעתי.
(להניק רק מצד אחד זה לא אומר להניק פחות זמן, אלא להניק אותו זמן אבל רק מצד אחד.)
פלוני_אלמונית*

תינוק שפולט הרבה

שלום
השעה 4 וחצי בבוקר ושוב אנחנו על אותו סיפור של שיעול כבד של ליחה
אך הפעם גם הקאה
התינוק שלי מאד רגיש , לפני שבוע עזבנו את הנוטרילון של הפליטות ועברנו לרגיל
אז מאז החל להשתעל באופן מטריד ממש שיעול שנובע מליחה אך הוא אינו מצונן
היום הוא נוציא לילה המשיך להשתעל והקיא
לפני שעברנו לנוטריילון אר הוא היה מקיא הכלל
ואז זה פסק
ועכשיו איך שחזרנו לאוכל רגיל שוב מקיא
קשה לי
מה הפיתרון?? הוא כבר בן 6 חודשים ואוכל הרבה אוכל מוצק.
אמא_של_נתנאלי*
הצטרפות: 29 יוני 2015, 05:45

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי אמא_של_נתנאלי* »

נתנאלי שלי בן חודש וחצי,ולא רגוע ,באמצע ההנקה הוא משתולל ונושך תפטמה עם הפה,היום בבוקר היינו אצל טיפת חלבוהיא אמרה לנו שהוא עלה יפה במשקל,מה גורם לאי נחת אצל נתנאלי
מינה_אוחנה*
הצטרפות: 10 פברואר 2016, 10:19

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי מינה_אוחנה* »

שלום בתי בת 3 חודשים ופולט בכמויות גדולות יחד עם הגראפס שאחרי ההאכלה החלפתי את ההזנה כבר כמה פעמים ואפילו הוספתי קורנפלור וזה לא עזר מה אפשר לעשות ?
רק_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2014, 23:20
דף אישי: הדף האישי של רק_מה*

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי רק_מה* »

למה קורנפלור????
או שאני מפספסת משהו.
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

בתי בת 3 חודשים ופולט בכמויות גדולות יחד עם הגרפס שאחרי ההאכלה
אז ככה:
א. הרבה תינוקות פולטים הרבה, וכל עוד הם לא סובלים מזה, אין צורך לטפל. צריך רק לגבות את מערך הכביסות שלך.
ב. אם היא כן סובלת מזה, והפליטות כואבות וצורבות לה, אז יש מה לעשות. למצב כזה קוראים ריפלוקס, ואפשר להתמודד אתו בעזרת שינויים בניהול ההאכלות, בשינויים סביבתיים (איפה ואיך משכיבים אותה, למשל) ויש גם תרופה נגד ריפלוקס. אבל לפני העצות אני צריכה רקע: מה היא אוכלת עכשיו, כמה למה ואיך.
ג. תינוקות מתחת לגיל חצי שנה לא אמורים לקבל שום מזון מלבד הנקה או תמ"ל. קורנפלור לא מתאים לעיכול של תינוקת בת 3 חודשים, בכלל בכלל בכלל.
מיטל*
הצטרפות: 07 ינואר 2005, 08:52

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי מיטל* »

תינוקת בת שבוע פולטת מידי פעם נוזל ירוק ופעם ביום הקאה
צריך להדאיג ?
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

נוזל ירוק נשמע לי מוזר.
את יכולה להרחיב? איך הנוזל נראה בדיוק, מה זה "פעם ביום הקאה", וכל פרט שנראה לך חשוב.
שמעון_ח*
הצטרפות: 23 יוני 2019, 09:05

תינוק שפולט הרבה

שליחה על ידי שמעון_ח* »

כדאי לנסות תחליפי חלב סמיכים
משהו חדש שיצא בשוק יש על זה מרשם רופא ביותר זול
דוגמת נוטרילון a.r
או מטרנה Extra care a .r
האוכל סמיך ומנטרל את הפליטות
עזר לקטנה שלנו לאחר שסבלה מחוסר משקל בהנקה
שילבנו עם הנקה והיא התחילה לעלות בצורה יפה