תנור עצים

צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

הסדר של 60 שח לשני קוב.

כשמקבלים אישור כריתה/איסוף גזם, צריך לשלם אגרה מסוימת (עשינו את זה פעם דרך בנק הדואר באיזה טופס שפיקססו לנו ממשרד הקק"ל).
זה גרושים, כמה שקלים לקוב.
זה אמור להכניס אותנו למע' יחסים חוזית-משפטית-משהו עם הקק"ל, אולי כדי ששלא נתבע את סבתם אם יפול עלינו העץ.

או אם נכרות את הענף עליו אנו יושבים. רעיון!

בכ"א זה לא מחיר מייצג של הקק"ל לקוב עץ - הם לא מוכרים כסוחר מהשורה לצרכנים.

צוויל
קרפיון_בצפון*
הצטרפות: 23 אפריל 2012, 23:02

תנור עצים

שליחה על ידי קרפיון_בצפון* »

כברי
קרפיון_בצפון*

תנור עצים

אז היה לי מזל של מתחילים ....
אל_המעין*
הצטרפות: 20 ינואר 2013, 10:56

תנור עצים

שליחה על ידי אל_המעין* »

עדכון אמצע. התנור הותקן, בלי לעלות על הרעפים מבחוץ. למרות מחאות המשתתפים בדיון, נעזרנו בעצתכם, וקראנו לאיש מקצוע אמין. שהיה גם נחמד. הוא עבד בזהירות ולא שבר רעפים ואף הדביק כאלו שנראו לו שבורים, ללא קשר להתקנת הארובה. ועכשיו, איך משיגים עצים בזול, באזור פרדס חנה?
דלק_איל*
הצטרפות: 04 דצמבר 2013, 00:18

תנור עצים

שליחה על ידי דלק_איל* »

שלום לכולם !
לאחרונה התקנתי תנור עצים בבית
ובגדול אני אוכל עשן .. , לדעתי יכולות להיות כמה סיבות , ואשמח לעצה ממביני דבר .
אז ככה :
יציאת הארובה מהתנור היא בקוטר של 17 ס"מ , בכדי לחסוך את עלות מפרקי הארובה השתמשתי במפרקים שהיו לחבר
בקוטר של כ 10.5 ס"מ , שנראים קצת קטנים ובמתאם שעשה לי פחח .
בנוסף בכדי להמנע מהתעסקות עם גג הרעפים הוצאתי את הארובה דרך הקיר עם ברך
(הארובה עולה מהתנור 60 ס"מ נשברת 90 מעלות ,יוצאת אופקית החוצה כ 70 ס"מ , ועולה שוב למעלה כ 2 מטר )
בסופו של דבר כמו שאמרתי אני אוכל עשן , והיו כמה לילות שקמתי אחריהם עם כאב ראש לא נעים ושלא לדבר על הסכנות שמעבר לכך ..
השאלה שלי היא מה עלול להיות הגורם לשאיבה הגרועה של הארובה ? , האם קוטר הארובה הקטן , הכיפוף או משהו אחר שלא חשבתי עליו ?
ובמקרה שצריך לוותר על הכיפוף איך מעבירים את הארובה בגג הרעפים ?

בנוסף פלטת הזכוכית רופפת מאוד בדלת התנור ובשעת ההדלקה יוצא משם הרבה עשן .
ניסיתי לחבר אותה למקומה עם סיליקון של 1200 מעלות , אולם מאחר והוא מתקשה לחלוטין הזכוכית נשברה בגלל הפרש מקדמי ההתפשטות בינה ובין מסגרת המתכת שלה .
את זה כבר עברנו ויש זכוכית חדשה .. השאלה איך לקבע אותה ? האם יש סיליקון גמיש מספיק שעדיין יהיה עמיד בחום ?

עוד דבר , לבינתיים השתמשתי בשאריות גזם שאספתי בסביבה (רק אורן ) .
האם שימוש בעצים מספק עצים עלול לייצר לי פחות עשן ?

מתנצל על המגילה ..
תודה רבה רבה לכל העונים !
שלוש_סיבות_טובות*
הצטרפות: 24 יולי 2013, 08:11
דף אישי: הדף האישי של שלוש_סיבות_טובות*

תנור עצים

שליחה על ידי שלוש_סיבות_טובות* »

שלום איל, אנסה לעזור עם החלק השני של השאלה. (ביניקות יש כאן כמה פנתרים ואני בכלל שואב..)
בפתח של קמינים יש איטום נוסף באמצעות שרוך איטום עמיד באש שנקרא באנגלית gasket
הפתרון הנהוג בחיבור זכוכית לקמין הוא חציצה בינה לבין מסגרת המתכת באמצעות אותו השרוך . יש כאן סרטון שמראה איך מחליפים שרוך ישן כשאוטמים פתח של קמין:
http://www.youtube.com/watch?v=niOyCpPNyIo
במקרה שלך, שלא כמו בסרטון, צריך להדביק עם סיליקון 360 מעלות את השרוך לשולי הזכוכית בכל פאה שתבוא במגע עם המתכת (משני צידי הזכוכית).
ואז, ורק אז!, מחברים את הזכוכית לקמין עם פלח ברזל קפיצי שייגע רק איפה שהדבקת שרוך.
הקפיציות חשובה לאלסטיות (בגלל הפרשי מקדמי ההתפשטות).

יספיקו שני פלאחים, העליון והתחתון או שני הצדדיים. איפה שאין פלאח יספיק שרוך איטום רק בצד אחד (זה שנוגע בדופן הקמין)

את השרוך אתה יכול להשיג בחנויות כמו ברונפמן קמינים וגם בזול דרך האינטרנט.

אם אתה יודע לבד - שיחקת אותה, אם תרצה אוכל להפנות אותך למקום בו עשו לי את החיבור.

שיהיה בהצלחה!
דלק_איל*

תנור עצים

שליחה על ידי דלק_איל* »

תודה רבה על התשובה המושקעת !
עזרת לי מאוד .
הבנתי מה עלי לעשות , ואבצע בימים הקרובים .

אשמח לעזרה גם בנוגע לעניין היניקה ממי שיכול
האם די בהוצעת הארובה ישירות כלפי מעלה (כלומר לוותר על שלל הכיפופים )
או שקוטר הארובה באמת קטן מדי ויש צורך לטפל גם בבעיה זו ?

תודה רבה !
שלוש_סיבות_טובות*

תנור עצים

לדעתי , הפתח שבראש הקמין הוא האינדיקציה למה צריך להיות הקוטר הרצוי של הארובה, נראה לי שהכי כדאי ללכת על בטוח, לשמור על קוטר היציאה המקורי ובנוסף להמנע מזויות, חשוב גם שהארובה תהיה מספיק ארוכה- תעבור בלפחות חצי מטר את הגובה המקסימלי של גג הבית. בנוסף כדאי מאד גם לבודד את החלקים שלה שנשארים מחוץ למבנה, יש כאן הסברים למכביר בפורום. בהצלחה!
אר_מהצפון*
הצטרפות: 20 ינואר 2013, 20:06

תנור עצים

שליחה על ידי אר_מהצפון* »

לדלק איל שלום- מצרף קובץ תשובה שנתקלתי באתר של רפי מטלון- בנושא שאיבה ועשן בבית-
בנוסף ע'"פ התמונה לדעתי לא עושים זוית 90 מעלות מעל תנור אלא 33-45 מ עלות לאז יש מצב לעשן לעלות כלפי מעלה ע"פ עקרון שאיבה/ עילוי ( עקרון צינור ברנולי)
להלן הקטע תשובה מקצועית של מטלון _
ארובה שואבת בזכות 2 סיבות:
כשהקמין קר, היא שואבת בזכות היווצרות עקרון פיסיקלי הנקרא צינור ברנולי על פתחה העליון מעל הגג. כשהתנור דולק, מתווספת סיבה נוספת לשאיבת הארובה - כח עילו
של הגזים החמים. אם בזמן שהקמין לא עובד, אתה חש ריחות רעים בבית, זה מסמן כי השאיבה הנוצרת בזכות עיקרון הצינור ברנולי, אינה מספקת.
חפש מה לא בסדר בארובה. כגון הקוטר שלה, מהלכה מהקמין אל הגג, הגובה שלה ואולי קיימת הפרעה חיצונית על הגג ובסביבת הבית.
אם תימצא כל הכל תקין עם הארובה, לא נותר לך אלא לפנות למי שמכר לך את הקמין ולבקש את עזרתו בפתרון הבעייה.

נבוסך- חשוב לתנור נכנסים עצים איכותיים- הדרים, זית , אקליפטוס - אלא קשים הקלים- זה אורנים והכי הכי חשוב --- יבשים יבשים פחות מ 15% לחות אחרת הארובה תסתם לך בהמשך.
דלק_איל*

תנור עצים

שליחה על ידי דלק_איל* »

תודה רבה !

מהזוויות אני יפטר ..
השאלה עכשיו היא האם להתאמץ ולהחליף גם את קוטר הארובה
את התנור סבא שלי בנה , ככה שזה לא איזה משהו מהונדס מדי מבחינת קוטר היציאה
השאלה אם יש בעייה מהותיית עם קוטר הארובה הקיימת מנסיונכם ? (10.5 ס"מ )

חיפשתי גם הרבה בפורום לגבי בידוד הארובה
וראיתי הסברים שאומרים לעטוף את הארובה החיצונית בצמר סלעים , אולם לא הצלחתי להבין אם מדובר בצמר סלעים רגיל
(אני יודע שיש גם צמר סלעים חסין אש , אבל לא מצאתי מקום שמוכר אחד כזה . )
בנוסף , איך מונעים מן הצמר סלעים לספוג מים בעצמו ?

תודה רבה !
שלוש_סיבות_טובות*

תנור עצים

בעניין היניקה - אני ממליץ להשאר עם ה17 ס"מ המקוריים של יציאת הקמין ולבטל את הזוויות אם אפשר, אם לא אפשרי אז מצטרף לא.ר וממליץ למתן את הזוויות.
בעניין בידוד הארובה החיצונית, יש 3 אופציות:
  1. לקנות חוליות מבודדות מוכנות מחנות קמינים.
  2. לקנות "שמיכת בידוד" ייעודית למטרה זו בחנות קמינים, לקשור אותה בחוטי ברזל על הארובה ולצפות מבחוץ בפח מגולוון שימנע הרטבותה.
  3. לקנות צמר סלעים שעטוף מצד אחד ביריעת אלומיניום ולעטוף את הארובה כשהצד הכסוף של האלומיניום פונה החוצה ולא נוגע בארובה ואז כמו באפשרות 2 לקשור עם חוטי ברזל ולעטוף בפח מגולוון.
פח מגולוון מעוגל ולא סגור אפשר לקנות אצל פחחים ומרזבאים. את הסגירה הסופית שלו עושים עם ברגי פח קודח (פח-פינים).
אם תצטרך שמות ומקומות לרכישה - אכתוב לך.
לילה טוב - ומרק כתום.
אר_מהצפון*

תנור עצים

דלק אייל שלום
בתמונה שהעלית נראים גזעי עצים בסמוך לתנור- טעות יסודית של טירונים בתחום.
עצה ידידותית :
תבנה לך מתקן קטן - ארגז עץ סגור ,_ (50X40X50 ) על גלגלים עם מכסה אוטם- הכנס את כמות העץ שאתה זקוק להם לערב/שניים , את השאר השאר מחוץ לבית, אחרת הכנסת לביתך מזיקי עץ/ תולעים/ אשר יאכלו לך את המשקופים רהיטים שולחנות לאט אבל בטוח.
והכי חשוב עץ יבש יבש מפיק פי כמה אנרגיית חום מעץ עם לחות גבוהה.
חורף חם ונעים
א.ר. מהצפון.
דלק_איל*

תנור עצים

שליחה על ידי דלק_איל* »

חברים , תודה רבה !
על התשובות המפורטות והמושקעות .
עזרתם לי מאוד !

עכשיו לעבודה ...
א.ס.*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2012, 14:18

תנור עצים

שליחה על ידי א.ס.* »

ל - דלק איל כמה הערות קטנות
  1. לדעתי לא חייבים להפטר מהזוית לחלוטין. מספיק להפוך אותה לזוית של 60 מעלות.
  2. גם לדעתי בעיית העשן נובעת מקוטר הארובה המוצר. ברור שיש הפרעה ביניקה וזו הסיבה הסבירה ביותר.
  3. אם האורנים שאספת לא יבשים, אל תשקיע מאמץ, הם לא יחממו, גם ככה אורן זה עץ נחות וכשהוא רטוב זו התעסקות מתסכלת שלא מחממת ולא מועילה. יכול להיות ששווה להשלים עם זה שבחורף הראשון משלמים קצת יותר על עצים עד שלומדים איך ומאיפה להשיג ולייבש
  4. לגבי הזכוכית, אצלי היא בתוך מגרעת יעודית ועל מנת למנוע רעשים אני מהדק אותה עם נייר כסף בין המגרעת לזכוכית. זה עובד מצויין. איטום זה הכי טוב אבל לא מחוייב המציאות.
דלק_איל*

תנור עצים

שליחה על ידי דלק_איל* »

תודה רבה על התגובה !
אר_מהצפון*

תנור עצים

חברים יקרים
זהו... החורף בפתח , הפעלתי את הקמין לעונת חורף 2013-14 - מי שטורח בערב שבת אוכל טוב המהלך השבת...
יש לי קמין עצים אפל- הרמוני 3 דגם 2008. ( עם מנערת אפר)
ז"א- הדלקה ראשונית עי איצטרובלים, ואפשרות חתיכות עץ עודפי נגריה בלווי מטלית בד לא ארוג ( מטלית ניקוי) ספוגה בשמן טיגון שרוף מהמטבח ( משמש כפתיל) - נדלק מהר
הכנסת בולי עצים יבשים יבשים - אורנים בתחילה ואח"כ הקשים - זית והדרים - איזה חום נפלא מפיץ הקמין
והעיקרף
חום חם ונעים חברים
א.ר. מהצפון.
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

הי איל,

ברשות חברי אוסיף מעט על העצות הטובות שקיבלת, ושיהיה לך חורף חם ונעים.

ארובה בקוטר 10.5 ס"מ לקמין היא בהחלט חשוד עיקרי לבריחת עשן. זה עשוי לעבוד אם זה מה שתכננו מהנדסים במפעל קמינים, אבל כניראה שסבא ידע מה הוא מרתך. בד"כ מעדיפים לסטות בקוטר הארובה לצד העודף, ולפצות על כך בווסת ("פרפר") בתחילת הארובה.
הוצאת את הארובה דרך הקיר - זווית השבירה המומלצת היא עד 30 מע' . שבירה של 90 מע' אפשר אם היא ממש ביציאה מהקמין.
הארובה נמצאת מחוץ לבית - היא קרה וזה אומר ש-
  • קשה יותר להדליק, כי לוקח יותר זמן לחמם אותה.
קשה לה לסחוב, כי הגזים שיוצאים מהתנור מתקררים מהר ומאיטים בדרכם בתוכה, וזה מורגש בעיקר בלילה, כשהעץ שהכנסת לפני השינה הפך לגחלים (במיוחד אם צמצמת מאד את כניסת האוויר). מה שקורה זה שבהיעדר "סחיבה" מספקת, הגחלים בוערות בסביבה דלת-חמצן* ומייצרות CO (פחמן חד-חמצני) במקום CO2 (פחמן דו-חמצני). ה-CO נדחף אל הבית שלך ע"י האוויר הקר שיורד בארובה וככה אתה עשוי למות בשנתך, מה שיכול להתפרש כקונטרה-פרודוקטיבי לתוצאה המיוחלת (קרי: להינות מחום נעים בחורף).
(-:
כמו כן דפנות הארובה הקרות מעבות עליהן את אדי המים לטיפות זעירות. אליהן נצמדות תרכובות פחמן והנה לך פיח* , נעים מאד, מה שיצר עוד יותר ודי מהר את קוטרה הפנימי של הארובה שלך.
אם אין ברירה, הארובה צריכה לצאת מהבית מיד אחרי התנור, להיות מבודדת מהאוויר בחוץ ואפשר שגם גבוהה יותר ממה שהיא כעת. (היא אמורה בכ"א לעבור את החלק הכי גבוה בחלל הבית בדוק גם אם יש אצלך תחרות לארובה: קולט אדים' יבשן כביסה שמאוורר החוצה, ונטה במטבח? האם הבית די אטום? האם יש חריצים/חלון פתוח במקצת, דרכם יכול אוויר טרי להיכנס? האם יש יציאות אוורור בחלק העליון של הבית (אל חלל הרעפים, למשל)?
כל אלה עשויים להקשות על הארובה ושוב, להטות את הכף כנגד הקמין כשהאש דועכת ולהפוך את כיוון הארובה.
איך מעבירים את הארובה בגג הרעפים ?
הנה ידידנו אל המעיין פה למעלה כותב עדכון אמצע. התנור הותקן, בלי לעלות על הרעפים מבחוץ. למרות מחאות המשתתפים בדיון, נעזרנו בעצתכם, וקראנו לאיש מקצוע אמין. שהיה גם נחמד. הוא עבד בזהירות ולא שבר רעפים . מעודד, נכון?

_עוד דבר , לבינתיים השתמשתי בשאריות גזם שאספתי בסביבה (רק אורן ) .
האם שימוש בעצים מספק עצים עלול לייצר לי פחות עשן ?_
אם זה גזם טרי, שמור אותו לשנה הבאה, כשיהיה יבש.
עצים שקנית מספק - שוב, יבש? לא משנה ספק, חיתוך עצמי, השאלה מה אחוז הלחות בעץ.
עץ לח הוא האויב שלך ושל הקמין. הוא ימרר את חייך.
קנה מספק שנה לפני וכל אביב תקנה לחורף הבא .
ולא, אין שום בעיה עם האורן, אם אתה קונה אותו בזול תייבש אותו היטב ותהנה. קנה לך אם תרצה 20% עץ גיבור כמו זית/אלון/אקליפטוס/הדרים (בולים שמנמנים) שתשתמש בהם לנאגלה אחרונה לפני השינה. נזכור שבאורן מחממים באלסקה, כי זה העץ היחיד שגדל שם, ואם להם זה טוב למינוס 30 מע' זה כניראה יספק אותך ב15 מעל האפס. בגסות, ההבדל יהיה כ30% יותר תפוקת חום אצורה בעץ איכותי. אם העלות מצדיקה - סבבה. כמו שכתב א.ס. -
כשהוא רטוב זו התעסקות מתסכלת שלא מחממת ולא מועילה. יכול להיות ששווה להשלים עם זה שבחורף הראשון משלמים קצת יותר על עצים עד שלומדים איך ומאיפה להשיג ולייבש

צוויל
שלוש_סיבות_טובות*

תנור עצים

מאחר ויזמתי הקולינרית לא המריאה אני פונה אליכם עם שאלת נקיון-

מה הדרך המומלצת שלכם לניקוי מהיר ויעיל של זגוגית הקמין?

אני מנקה עם ספוג קסם רטוב, זה יעיל אבל לא כל כך מהיר.. אשמח לרעיונות טובים..
ואנקדוטה קטנה :
הידעתם שהמצלול "קמין" בערבית משמעותו "מארב"(-: (אם כי נכתב בכ' ולא בק'..)
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

מה הדרך המומלצת שלכם לניקוי מהיר ויעיל של זגוגית הקמין?
אצטט את מצ'רה בעיצה, מסוף השנה שעברה אמנם, אבל עדיין רלבנטית (השיטה, ומצ'רה, לא השנה שעברה כמובן):
_אם הנושא שוב עולה: חברים לימדו אותנו את השיטה הכי מוצלחת לנקות את הזכוכית מפיח.
לוקחים סמרטוט רטוב במים, טובלים אותו באפר של התנור ואיתו מנקים את הפיח.
זה עובד כמו קסם! וזה גם מגניב כקונספט, כמו שמנקים כתמי צבע לשיער מהעור באמצעות קצוות שיער מרוחה בצבע לשיער (אבל אולי הפטנט הזה לא ידבר אליכם באותה מידה, כי אולי יש לכם בכלל קרחת)_
"עובד כמו קסם ומגניב כקונספט" - איזה וואן ליין קילר!

צוויל
דורון_ברשפ*
הצטרפות: 12 מאי 2013, 19:36

תנור עצים

שליחה על ידי דורון_ברשפ* »

ישששששששש !!!!! צווייל, חזרת להגיב בפורום....
היה מישהו שהגיב בגסות רוח לדבריך, ולרגע אחד נעלמת וחשדתי שחס וחלילה נפגעת ונטשת את הפורום.
איזה כייף לקרוא אותך מגיב שוב, בטוב טעם ועם ניסיון. תודה. אל תיעלם מכאן לעולם....
אוהב את הסגנון שלך.
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

תודה דורון... הסמקתני.

נקודה שחשוב להעלות היא ההבדל הגדול בשטח הפנים של ארובה עם כל שינוי בקוטר שלה.
חתך של ארובה אפשר לחשב כמו סטיבן הוקינג (בלי הקול המסונז) פיי X רדיוס בריבוע. אל תצרחו ותרוצו אל החשכה מורטים בשערותיכם.
מה הקוטר של הארובה? מחלקים בשניים וזה הרדיוס.
מכפילים רדיוס כפול רדיוס כפול פיי.
נגיד, אייל שם ארובה בקוטר 10.5 ס"מ, נחלק בשניים - 5.25.
  1. 25 כפול 5.25 כפול 3.1415926535897932384626433832795028841971693993751058209749445923078164062862089986280348253421170679 (-:
קיבלנו נגיד 86.5 סמ"ר
עכשיו נלך על סבא של איל והיציאה שריתך לקמין בקוטר 17 ס"מ:
נחלק לשניים - 8.5 ס"מ
  1. 5 כפול 8.5 כפול 3.1415926535897932384626433832795028841971693993751058209749445923078164062862089986280348253421170679
נותן נגיד 227 סמ"ר.
רואים את ההבדל הדרמטי? בעין זה כולו הבדל של כ-3 ס"מ מרווח בין דופן לדופן, אבל מדובר בהבדל של יותר מפי שתיים וחצי!!!
(זעקות שבר מהקהל. ילדים בוכים, גברים קשוחים עם לסת שמוטה בוהים סביבם. נשים היסטריות מצטערות שלא התחתנו עם החנון הגאון מכיתה ו')
כלומר, כאילו היה איל מכסה יותר מחצי מפתח הארובה של סבא.
ילדים - היזהרו לכם מעצי באובב!

צעד קטן לקוטר הארובה - צעד גדול לשטח שלה! (נילי ארמסטרונגברג)

צוויל
אר_מהצפון*

תנור עצים

ניקוי זכזכוכית מפוייחת
ריסוס קל של במסיר שומנים קר של סנט מוריץ , וניקוי עם מטלית ניר הזכוכית מבריקה
דורון_ברשפ*

תנור עצים

אר מהצפון, זה בטוח עובד, אבל לדעתי כמה שפחות כימיקלים בבית/בעולם יותר טוב.
והשיטה עם המטלית הלחה והאפר עובדת מעולה. לפחות אצלי.
אני מנקה את הזכוכית עם מטלית נייר (סנו סושי) ואז זורק אותה לקמין.
כך צרכתי פחות כימיקלים, שמרתי על העולם ומיחזרתי (אור השמש > עץ > נייר > חום הקמין)
לפעמים אני מנקה אותה אפילו תו"כ שהאש בוערת - העיקר שאפשר לבהות באש.
אר_מהצפון*

תנור עצים

דורון שלום
את שיטת המטלית הלחה והאפר אנסה בניקוי הבא- נדווח תוצאות על הרעיון החדש.
כתבת... אני מנסה זאת תו"כ אש בוערת- עצה ידידותית , תן לזכוכית להתקרר- הפרשי טמפרטורה על זכוכית חמה עלולה לפוצץ אותה.- וזה קורה. .
דלק_איל*

תנור עצים

שליחה על ידי דלק_איל* »

חחחח ,תודה צוויליך
הייתי צריך לסמוך על סבא .. :)
הזכרת שם את עניין המתחרים לארובה .
אז כן , הבית שלי ממש רחוק מלהיות אטום , ובעצם מדובר בצריף .
אטום זו המילה האחרונה המתאימה .
מנגד הזכרת משהו לגבי חריצים דרכם יכול להכנס אוויר טרי .
אז מה אומרת התורה ? , עלי להשאיר את החלון פתוח או סגור בעת פעולת התנור ?

תודה רבה !
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

זכוכית מפויחת, מה לעשות, מעידה על שריפה לא יעילה.
לרוב בגלל עץ לא יבש...
לעיתים בגלל קשיי סחיבה של הארובה.
כשהאש רועמת כמו שצריך, מעט הפיח שהצטבר על הזכוכית (בסוף מחזור השריפה הקודם, אמש ובזמן ההדלקה הנוכחית) אמור להישרף והזכוכית תישאר נקיה.
אם הפיח מצטבר מהר ולא נשרף, כניראה שהעץ שיחזקאל מכר לכם כ"יבש, אח שלי, בטח יבש" יהיה מוכן לשימוש לחורף הבא.

בחלק מהתנורים, אגב, כניסת האוויר ממוקמת כך שהוא עובר בכניסתו על פני הזכוכית ויוצר http://www.stovesonline.co.uk/stove/img/airwash.gif]חיץ[/img] בינה לבין האש.

צוויל
שלוש_סיבות_טובות*

תנור עצים

תודה מצ'רה! תודה צוויליך! השיטה נהדרת - פועלת - מהירה - יעילה וטובה לסביבה!
הפיח שהצטבר אצלי על הזכוכית מקורו בגודל הרב של הקמין ובמרחב העצום שיש לבולי עץ גדולים ליפול ולהישען על הדלת.... וכשבול שעון על הזכוכית יש סימנים...
כמו שנערים עם נטיות פליליות אוהבים להדליק מצית בצמוד לקירות וללוחות מסויימים ולייצר פס כהה....

הניקוי אצלי יחסית במשורה מאחר ובסה"כ נראה לי שהבעירה, היניקה והחימום טובים - אני מבסוט!
אין ארנבים ליד המצדה.
(וגם לא ליד פארק הירדן?!)
אר_מהצפון*

תנור עצים

אהההההההההההההה, בחוץ קפוא מחכים לסערה
הקמין דולק, כמו שאני אומר עצים יבשים יבשים עושים חום עז בבית
ולפי ההגיגים של צוויליך - " מי שטרח בערב שבת נהנה בשבת. "
עדי_א*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2001, 23:06
דף אישי: הדף האישי של עדי_א*

תנור עצים

שליחה על ידי עדי_א* »

חברות יקרות
לרובכן זה לא ידבר, כי יש כאן הרבה אנשים שלא כותבים באופן קבוע בבאופן, אבל: תנור עצים זה כמו לפשפש. רוצה לומר: עבדתם עלי!
אתמול הדלקנו פעם ראשונה את הקמין. וזה הרבה עבודה, זה מלכלך את הסלון (עד כאן, בדיוק כמו פשפושים) ולוקח לו שעה לחמם את הבית.
קיצר, התבאסתי עליכן.
עדי_א*

תנור עצים

שליחה על ידי עדי_א* »

תנור עצים זה הרבה עבודה: צריך לגרזן את בולי העץ לגודל מתאים, לאחסן אותם לייבוש ואז כל החורף לצאת ולהיכנס מהבית עם סלים מלאי בולי עץ שתמיד נגמרים כשיורד גשם והכל בחוץ מלא בוץ.
רק עכשיו קראתי את זה.
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

עדי -

את צודקת. תנור נפט או רדיאטור זה הרבה יותר קל, פשוט ונוח.

די דומה לחיתולים חד"פ. מהרבה בחינות.

(מה שבטוח - לחמם בעץ הרבה יותר מקובל מלפשפש (-: )

צוויל
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תנור עצים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אתמול הדלקנו בפעם הראשונה לחורף הזה את הקמין. היה אושר גדול. חום אמיתי.
מצ'רה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2009, 14:20

תנור עצים

שליחה על ידי מצ'רה* »

עדי
אין להכחיש שזה לוקח זמן ושזו עבודה
רציתי רק לומר לך שזה הולך ונהיה קל עם הזמן, משתכללים ומתייעלים (באופן אישי זה בטווח של כמה חורפים והרבה כשלונות) עד שלמדתי להדליק את התנור (ועד שלמדנו להשתמש רק בעץ יבש לגמרי, להקפיד לנקות את הארובה מדי פעם וכל זה)
ובבסיס חייבת להיות אהבת מדורות, אחרת זה באמת יכול לייגע.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

תנור עצים

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

יש לי בשורה לשונאות להדליק!
קנינו תנור חדש, משוכלל, ומאז שהדלקנו אותו לראשונה לפני כמה ימים כשהתחיל להתקרר לא הגיע גפרור לתנור. לא צריך להדליק בכלל.
מצ'רה*

תנור עצים

שליחה על ידי מצ'רה* »

אז איך?
הדלקתם פעם אחת ומאז הוא שומר על הגחלת?
טרה_רוסה*

תנור עצים

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

כן! גם אם עברו 12 שעות מאז שהכנסנו עצים, פשוט מכניסים איזו חתיכת נייר/קרטון ביצים (בלי הכנות יותר מדי כמו שבתנור פשוט), חתיכה של איזה עץ יבש, וגזע מבוקע, מכוונים ל"הדלקה" סופרים עד 3 ויש אש. נס!
מצ'רה*

תנור עצים

שליחה על ידי מצ'רה* »

מ-ג-ניב!
גם אני רוצה תנור כזה P-:
עדי_א*

תנור עצים

שליחה על ידי עדי_א* »

גם אני! באיזה תנור מדובר?
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

לפשפש?
D-:

לגדל ילדים בלי חיתולים
אזהרה: אתה נכנס אל תוך מימד מקביל לקיום הרגיל. הסוגיות הנידונות פה בדף פשוטות וקלות לעומתו. על אחריותך.

צוויל
פלוני_אלמונית*

תנור עצים

למישהו ניסיון בתנור עצים שעומד על פרקט? איך עובד השידוך הזה? אפשרי? ברור שהכי הגיוני פשוט להכניס בינהם שכבת בידוד כמו שיש או משהו אבל כנראה שיש בעיה להרים את התנור אצלי....(הארובה היא מחתיכה אחת ומחוברת לגג).
מה אתם אומרים?
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

מה אתם אומרים?
מה את אומרת? ברור שלא תסתכני בשריפה.
כרגע, אם להקיש ממה שכתבת, התנור קיים כפי שהוא, עם הארובה, ואת רוצה להניח פרקט. נכון?
השאלה היא מה המרחק שנשאר בין תחתית התנור לפרקט.
מדוע שלא תשאירי משטח תחת וסביב התנור ללא פרקט?
חוץ מהברור מאליו שהפרקט יתחמם ויתעוות תחת התנור, ישנו העניין שתמיד יפלו גחלים זעירות כשמכניסים עץ לתנור בוער. נכון שרצוי שיפלו על משטח לא דליק?
כאן מדברים על 20ס"מ סביב התנור ו45 מלפניו. אני הייתי לוקח 60ס"מ בקלות לפניו, מניח אבנים טבעיות יפות וישן בשקט.

http://www.fplc.ca/Information/SafetyTi ... eed/[po]06 guide files[/po]/floorpad.gif

ואפשרות נוספת היא להתגבר על הבעיה, לחתוך חלק מהארובה (בעל מקצוע או גיבור מקומי) ולרתך ו לחבר עם מחבר זחיח - מה שיתן גם גמישות בניקוי הארובה.

צוויל
טרה_רוסה*

תנור עצים

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

קנינו אפל s43 יש גם קטנים יותר זולים יותר, בהתאם לגודל החלל שרוצים לחמם.
יקר אבל שווה למי שגר באזורים קרים של ארצינו.
חישבנו ומצאנו שתוך שנים ספורות/בודדות נכסה את עלות הרכישה עקב חיסכון אדיר בעץ + מכירת התנור הישן.
אנחנו לא היינו צריכים להחליף ארובה כי היא היתה באותו גודל, אבל צריך לקחת בחשבון גם את זה.
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

kiBsMZQ]התגנבנו, משלחת סוכני חרש מטעם הדף, אל ביתה של [po]טרה רוסה[/po] , וחזרנו עם וידאו. 4 U[/po]

(זה אנחנו שגמרנו את העוגיות מהצנצנת - לא לחשוד בבעל)

צוויל

(זה אנחנו שגמרנו את העוגיות מהצנצנת - לא לחשוד בבעל)

צוויל
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

כן. גמרנו את העוגיות פעמיים P-:

צוויל
טרה_רוסה*

תנור עצים

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

חחחח
כיף שיש זכוכית. בתנור הקודם לא היה.
שלוש_סיבות_טובות*

תנור עצים

אשתי חשבה שהתפרעתי עם המסור בקיץ. חבר מבין דבר הזהיר.. עכשיו אני מכה על חטא ורואה שהלמידה עוד רבה :-) ,-)

יש לי כבר כמות נכבדת לחורף הבא אבל להשנה... השילוב של חופשת לידה אבהית עם גשם זלעפות רוקן לי את הימ"ח עוד שבוע למנא.. מחפש כיבוי שריפה כדי להדליק אש עד סוף החורף...
וגם אם מחר תכבה האש- את החיוך היא כבר הביאה,

דוד של סיזיפוס, דודן של אלי מלמיליאן.
דורון_ברשפ*

תנור עצים

אנשים טובים, בעוד 10 דקות ימלאו 12 שעות רצופות של פעילות הקמין שלי. בפעם הראשונה שהוא מופעל לאורך כל כך הרבה זמן. זו הפעם הראשונה שאני בבית יום שלם, ומספיק קר, ואפילו מושלג, כדי לשמור על אש בוערת כל כך הרבה זמן. פשוט תענוג. הספקתי להרתיח מים לתה/קפה פעמיים, להכין מרק, ולחמם אותו שוב. בקיצור, הלוואי שירד עוד הרבה שלג החורף. אוקיי, הנענע לא ממש מרוצה מכל העניין, בעיקר כיוון שנשתלה זה מכבר. התנסיתי היום באקליפטוס ובאורן. תגידו, זה נכון שכדאי שיהיו מספר סוגים שונים של עצים במערום העצים ? אורן להדלקה וחימום ראשוני, ואז העצים הכבדים (אקליפטוס/זית), ומדי פעם להוסיף אורן לחימום ? או שייתכן שהאקליפטוס שייבשתי היטב מחודש מאי עדיין לא יבש לגמרי ? מד לחות סיני מאיביי טוען שיש בו 15% לחות, וזה נחשב יבש דיו לקמין. (חתיכות אקליפטוס בקוטר 15-20 ס"מ, באורך 20-30 ס"מ, לא מבוקע).
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

הי דורון,

תיסלם על הסיפוק מהקמין.
אפשר להסתדר אחלה עם אקליפטוס בלבד או עם 100% אורן או תערובות מתערובות שונות, הכל נשרף טוב כשהוא יבש.
אני מדבר כמובן על עץ ראוי, לא פלפלון או מנגו או שיטה מכחילה...
אם יש לך תערובת אתה אכן יכול להתחיל עם אורן וגו'...
הספקים רוצים למכור את כל העץ שיש להם, לא להיתקע עם ערימות של אורן שהסנובים לא רוצים, אז מערבבים, עם או בלי רציונל מאחורי זה...
כמובן, יש כאלה שיכניסו שם כל מיני מפוקפקים כדי להגדיל את הנפח - צריך לזכור שאלה בד"כ מי שגם מוריד (בתשלום) עצי נוי שונים וזורק לערימת העץ להסקה שימכור לנו בחורף.

יבש???
בולים מבוקעים באורך 15-20 יכולים להתייבש מספיק בחצי שנה, אם יש להם תנאים מתאימים, אידיאליים . חשופים לשמש ולרוח בסביבה יבשה, רצוי מסודרים לחשיפה אופטימלית וכו'.
אבל, בד"כ זה לא יקרה תוך חצי שנה, לא באקליפטוס.
איך מדדת עם מד הלחות? -
צריך לבקע שוב את הבול הנמדד, ואז לתקוע את הדקרים טוב טוב במרכז המישור המבוקע (רואים לאורך הסיבים). לא לתקוע בקצה הבול המנוסר (שהוא כמובן יבש יותר ממרכז הבול)...!

צוויל
תמרול_ה*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 14:17
דף אישי: הדף האישי של תמרול_ה*

תנור עצים

שליחה על ידי תמרול_ה* »

בימי השלג האלה, כשיש כמעט חצי מטר שלג בחוץ, הקמין זה אושר צרוף.
דורון_ברשפ*

תנור עצים

אוקיי צוייל, תודה,
אז הנה למדתי דבר חדש על הבוקר : יש לבקע את העץ שוב ואז למדוד לחות. באמת נראה היה לי מוזר שכל העצים שלי הראו 15% לחות (אבל זה אכן היה מבחוץ).
אני לא קונה יותר עצים - רק מביא מהיער (עם אישור כמובן).
לגבי האורן - הוא היה טרי כשהבאתי אותו, ניסרתי לפרוסות באורך 25-30 ס"מ, העמדתי בצד הדרומי, בסידור קלאסי, ואכן, לאחר חצי שנה כבר היה קל לביקוע, הרגיש יבש-יבש והוא אכן נשרף היטב.
לגבי האקליפטוס - הוא גם הגיע טרי, ניסרתי לפרוסות באורך 20-25 ס"מ, הקוטר הוא עד 15 ס"מ, הוא שכן במערום בחוץ, אך לא מסודר יפה כמו האורן, הוא החל להפגין סימני התייבשות - הוא התבקע מבפנים.
א-ב-ל : הוא נדלק טוב, אך לפעמים בבוקר, נשארים פחמים שחורים ממנו, כלומר, הוא לא נשרף שריפה מלאה והופך אך ורק לאפר. הייתכן שהוא אינו יבש מספיק ?
מחר, לכשייפסק הגשם, אבקע כמה מהם ואבדוק לחות, ואשווה בין הקריאות של המכשיר.
ועכשיו שאלה לגבי מסור שרשרת - ( Husqvarna 142, 16" f) - האם זה הגיוני שתמיד נשאר מתחתיו כתם שמן ?
הוא נח על עיתון בחדר, ונראה כאילו הוא ממשיך לשחרר שמן גם כשהוא לא עובד. יש איזושהי אפשרות לכוון את זה, נכון ?
תודה
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

לגבי ה142 - האסקים ידועים כנוטים לדלוף... אחרי שעובדים עם משור תמיד תהיה כמות מה של שמן שרשרת שממשיכה לטפטף מהמערכת שימון והלהב-שרשרת.
אם זו כמות גדולה או שלא מפסיק לדלוף כל הזמן, פנה לטכנאי, או תבדוק ברשת לרעיונות לפתרון.
ה-142, אגב, לא רוצה לבאס אותך, דורון, אינו מפסגת ההישגים של הוסקוורנה. הוא דגם של חברת poulan שנרכשה ע"י הוסקוורנה ומהווה מעין משור זול שמתחרה בזולים של חברות אחרות, אבל כל עוד הוא עובד, למה לא. מעבר לו, להוסקוורנה יש ליין משובח, רק שיעלה קצת יותר, כמובן.
יש לי ידיד עם משור סיני קטן שמחזיק מעמד כבר כמה חורפים - אבל זה בגלל שידידי הוא אשף טכני הוא כל הזמן מאלתר תיקונים ומתקן אילתורים. מה שעובד עבורך.

צוויל
דורון_ברשפ*

תנור עצים

אוקיי, תודה. טוב לדעת.
אל דאגה, אני משתדל לא להתבאס ממה שלא בשליטתי, וכבר קניתי אותו, והוא נחמד, ועובד.
אחפש ברשת.
פלוני_אלמונית*

תנור עצים

נכון שרצוי שיפלו על משטח לא דליק?
נכון מאוד! והרי לשם מציאת פיתרון לזה בקשתי עצתכם...
צוויליך יקר למרות הנימה המעצבנת-מתנשאת מעט, מודה על עצתך.
אולי באמת נחתוך קצת מהרגליים של התנור או מהארובה אם לא יסתדר להרים אותו ולדחוף חתיכת שיש.
תודה!
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

הנימה המעצבנת-מתנשאת מעט
באמת, הומור קלוקל, כניראה, זה קורה לי, סליחה.

הכי פשוט יהיה לחתוך חתיכה מהארובה ולהחליף אותה במחבר שניתן להחליק מעלה מטה ולקבע עם 3 ברגי פח - יעשה לכם חיים קלים בכל ניקוי/שינוי עתידי.
ועוד, אם הארובה לא יוצאת מלמעלה של התנור, אלא מהאחורה שלו, איש הארובה יוכל לעשות לכם, במקום הזווית, מחבר T, שלמעלה הולך לתקרה (משולב אולי כמחבר הנ"ל, ולמטה הולך למעין כוס שניתנת להסרה, לאיסוף הג'יפה של ניקוי הארובה.
http://www.stovesonline.co.uk/STOVE/IMG/enamelled-stove-flue-pipe.jpg]כמו[/img] השני משמאל

צוויל
שלוש_סיבות_טובות*

תנור עצים

לילה טוב ומתפצפץ לכל המבעירים, אשמח לקבל עצה (עם עצים אני מסתדר בינתיים) (-:
אחרי לא מעט ניסורים בגשם לעצים שקרסו במושב וקיץ של ניסורי עצים יבשים שמצאתי
הגיע הזמן להתחיל לחשוב על מסור משלי..על מה אתם ממליצים? אני מחפש מסור אמין, סלחן- לאיש עם ידיים עקומות יחסית.. שיהיה ורסטילי ויוכל לעצים בקוטר של עד 60 ס"מ נוח לתפעול. אקנה מקוון כך שמאמין שאוכל למצוא זול יחסית, יש לי מקום עם טכנאי ישר ונחמד לטיפול ותחזוק יותר מורכב.
ועוד שאלה בנושא ניקוי הארובה בקיץ הקרוב:
האם אפשר לנקות את הארובה רק מלמטה, בלי ההפקה הגדולה שתדרוש סולם ממש גבוה כדי להכנס מהקצה העליון? אם כן אז איך?
יבוא על כולם אויר צלול, כנשימת שבלול או עסאם מחול.

בריסטול טיטיס.
שלוש_סיבות_טובות*

תנור עצים

פלונית יקרה, יש לי רעיון שאולי יעזור
ברור שהכי הגיוני פשוט להכניס בינהם שכבת בידוד כמו שיש או משהו אבל כנראה שיש בעיה להרים את התנור אצלי

אם הקמין שלך עומד על רגלי הגבהה קצרות אולי תוכלי לצפות באבני שמוט מסביבן בלי הצורך להרים או לנסר, כוונתי- לייצר משטח חציצה מלבני חיפוי חסינות אש מתחת לכל הקמין ורק מסביב לרגליים להניח אבנים שנוסרו כך שרק קצה הרגל נוגע בפרקט. אצלי היתה בעיה דומה אם כי הקמין עמד על פלטה של אבן קיסר (סכנת סירחון בחשיפה לחום רב..) אז ציפיתי את הפלטה באותן לבני חיפוי וניסרתי את פינות האבנים שמסביב לרגליים.

יש דוגמא מצולמת בהודעתי מה5.11
את האבנים קניתי בזול ממפעל חסין אש בבאר שבע.

אז אולי ?
אבולי*
הצטרפות: 15 דצמבר 2013, 23:04

תנור עצים

שליחה על ידי אבולי* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

מי יכול להמליץ לי על שינוי קמין סולר יציקה לתנור עצים
תמרול_ה*

תנור עצים

שליחה על ידי תמרול_ה* »

התייעצות:
השלג הרטיב לנו משמעותית את העצים שהתייבשו כבר שנתיים.
אנחנו כל פעם משעינים כמה בלוקים של עצים על הקמין מסביב, כדי שיתייבשו...
האם זה בסדר, מסוכן, יעיל או לא, או שהלך עלינו וזהו...
יש אולי טיפים אחרים?
הלוחש_לקמינים*
הצטרפות: 16 דצמבר 2013, 13:57

תנור עצים

שליחה על ידי הלוחש_לקמינים* »

שלום רב
אז הגיע החורף... וסופסוף הבערנו את הקמין (גודין עצים) - אומנם בית חדש/קמין חדש אבל זה כבר הקמין השני שלנו אז אנחנו לא טירונים... :-)
2 שאלות:
  1. בארובה שיוצאת מתקרת הקמין מותקן אביזר וויסות פרפר/דמפר (לא יודע מה השם הנכון), שברור לי שבהפעלה הראשונית הוא צריך להיות פתוח,
אבל לא ברור לי מתי נכון לסגור אותו חלקית או באופן מלא... אשמח לקבל קצת אינפורמציה בנושא.
  1. מחפש מקום מומלץ לקניית מברשת עם משקולת לניקוי הארובה (למיטב זכרוני כ-18 ס"מ).
(אגב בקמין הקודם היה לי בתחתית הארובה מעין "נקודת ביקורת", כמו של אינסטלציה, והייתי דופק קלות על הארובה והאפר היה צונח כלפי מטה.
מעולם לא בדקתי עד כמה הניקין היה יסודי אבל מה שבטוח שלאחר הניקיון הקמין היה עובד מעולה).
תודה ויום קר :-)
א.ס.*

תנור עצים

שליחה על ידי א.ס.* »

שלוש סיבות טובות? - לגבי מסור, אינני מומחה, אני רק יכול להעיד שהיה לי הסקוורנה פשוט, דגם שהם הוציאו כדי להתחרות בסינים (לא זוכר בדיוק) שתפקד רע מאד והתקלקל ללא הפסקה ולבסוף החלפתי ל - Echo, מסור יפני לא רע עם להב 17 אינץ' שעובד מצויין.
אם אתה לא מקצוען והמסור לא הולך לעבוד יותר משעתיים שלוש רצוף, אין צורך ללכת על מותגים יקרים ומספיק מסור טוב באזור ה - 2500 ש"ח.
תקנה בחנות עם אמינות שגם יתנו לך שירות ותיקון אם תהיה בעיה וגם יסכימו להחליף במידה ויהיו בעיות חמורות.
לדעתי עדיף לקנות בחנויות של גינון ולא בחנויות כמו אייס כי מאוחר יותר לא יהיה לך עם מי לדבר.
חשוב גם שתבדוק מראש איך אתה הולך להשחיז את השרשרת כי זה טיפול די שיגרתי וחבל כל פעם לקנות חדשה (חנויות גינון עושות את זה עבור 20 ש"ח).
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

אח, יא ראב, איזו נחת, מלא שאלות ואני יכול לדחות את כתיבת המייל-הצעת-מחיר למאוחר יותר - כשאני אהיה הרוג.
מצוין. ועדיין לא התקלחתי אחרי יום של ניסורים.
וגם ישנה לי על הברכיים גורת חתולים חדשה שהגיעה לפני שעתיים.
קוראים לה "דוכסית" P-: . נו טוב.
זאת העונה של קיצוצי הארוכים מדי שהספק הביא. חברים, מכרים, שכנים, אני שמח לעזור ויש קצת ח'יר מזה, לעיתים.
וגם עשיתי תספורת רדיקלית לפלפלון מת שאיים ליפול על הראש של מישהו. שעה עבודה >סניפ-סניפ< מפה ו>סניפ-סניפ< משם, ונשאר גזע קטן עם כמה ענפים קצרים לטובת טיפוס, נדנדה וערסל. שוקי זיקרי של המשורי שרשרת, זה אני.

שלוש סיבות ,איזה משור:
  1. פירמה טובה עם שירות באיזורך.
לא לשקול שום דבר סיני עם שם מרתק כמו שטראוס-אוסטריה (לא הגבינה. נשמע אירופי? וינה שעל גדות היאנג-צה), קוויק (באמת, נשבע), YD3800 (קרבורטור יפני! קנה אמריקאי! אמור להיות "להב", לא קנה, אבל נו), ועוד להיטים באלף שקל.
ללכת על שמות כמו סטיל, הוסקוורנה/ג'ונסרד, דולמר/מקיטה, אקו, אפקו/אוליו-מק, שינדאיווה, טנקה... יש עוד שמות טובים, אני משער, אולי השמטתי.
  1. שכח מאורך להב. השאלה היא נפח מנוע. אם אתה מדבר על 60 ס"מ לך על לפחות 50 ורצוי 60 סמ"ק בהנחה שתחתוך עצים יבשים. חתכתי גם 60 ס"מ גזע עם משור 45 סמ"ק אבל עזוב, עדיף לבזבז את זמנך על "הדוגמניות החדשות של בגדי הים ב'ספורטס אילוסטרייטד'.
קח בחשבון, אגב, את הגב שלך. יותר משור שוקל יותר. היחס משקל/כוח KG/Kw משמעותי מאד כשאתה יוצא לחתוך ליום שלם. זכור גם שמשור קטן מדי יגרום לך לעמוד איתו יותר זמן עבור אותו ניסור.
  1. חפש מידע ספציפית על הדגם - כוח, אמינות, נוחות. אל תסמוך רק על שם היצרן. יש דגמים משובחים במיוחד לכל יצרן...
קח בחשבון עוד הוצאות - אל תוותר על קסדת קומבו שכוללת אוזניות ומגן פנים. כנ"ל מכנסי מגן למשור שרשרת.
ג'ריקן לבנזין, כלי השחזה, שרשרות ספייר.
צריך ללמוד להשחיז ידנית - אחרת זה כמו לנהוג בלי לדעת להחליף פנצ'ר.

וחשוב, כמו שכתב א.ס.
לדעתי עדיף לקנות בחנויות של גינון ולא בחנויות כמו אייס כי מאוחר יותר לא יהיה לך עם מי לדבר.
כן, וגם וולקאם, אחינו, שיהיה בכיף!

האם אפשר לנקות את הארובה רק מלמטה
המממ, מה, להכניס חלק לארובה, לחבר עוד חלק ולדחוף וכו' וכו'? ולהתלכלך בכל הפיח שנופל על הידיים? לא נשמע הגיוני.
מפרקים את החלק הגבוה של הארובה, מנקים בנפרד אותו ואת החלק שבולט מהגג, מרכיבים.
אוויר צלול !

מי יכול להמליץ לי על שינוי קמין סולר יציקה לתנור עצים
לא אני כי זה עובד אחרת, אלא אם כן אתה רוצה לשחק ולעשות נסיונות כאתגר טכני. אפשר, השאלה אם יש לך יכולת ורצון.

_אנחנו כל פעם משעינים כמה בלוקים של עצים על הקמין מסביב, כדי שיתייבשו...
האם זה בסדר, מסוכן, יעיל או לא, או שהלך עלינו וזהו..._
אנחנו האצנו כך את הייבוש של עצים לא יבשים מספיק בחורף אחד.
אבל !!! מרחק כבוד מהקמין !!! 20-30 ס"מ, ולא להשאיר אפשרות קלושה שבול יתגלגל אל הקמין.
היינו מכניסים כמות מרשימה ומסדרים "קיר" בין הקמין והקיר (יש כחצי מטר מרווח), וקרה לנו כמה פעמים שעץ קרוב מדי התחיל לעשן לו בנחת - לא, זה לא בטיחותי , עכשיו תירו בי.
אגב, ההרטבה היא לא רצינית ותתייבש מהר. כל עוד הם לא עומדים ממש במים זה לא ננורא.

אביזר וויסות פרפר/דמפר (לא יודע מה השם הנכון)
פרפר/דמפר/צ'וק/וסת/פלפטה/קלאפה/זבולון, מה שבא לכם.

מתי נכון לסגור אותו חלקית או באופן מלא
הצ'ופצ'יק הזה מאפשר לכם, ממש כמו הצ'וק בכניסת האוויר למנוע שמכירים מרכב או ממשור שרשרת, להגביל או לפתוח את כמות הגזים שיכולים להיכנס.
כשהתנור והארובה עדיין קרים, קשה לה לשאוב, אז פותחים אותו.
כשהיא מתחממת ומושכת חזק והאש בקמין התבססה, סוגרים חלקית כדי שהאש לא תשאג מדי ותשרוף את העץ מהר מדי = יעני, תלהיט לכם יותר מדי את התנור ותעלים לכם את הקובים מהר מדי.
כמה לסגור? כמה שמאפשר בעירה שמחה שאפשר לשמוע, שלא חונקת את האש.
בתנור סביר, כשפותחים את הדלת בעדינות כדי סדק של כמה ס"מ לא אמור לדלוף עשן לחדר.
בכ"א, אם עומדים להכניס כמה עצים או להכניס את החצילים לבאבא-גנוש או להוציא את מה שהאישה ביקשה, כדאי לפתוח קודם את הצ'ופצ'יק, כי הפתיחה תקרר את השריפה והחום בארובה ירד וכדאי מראש להקל עליה את הנשימה.

בקמין הקודם היה לי בתחתית הארובה מעין "נקודת ביקורת", כמו של אינסטלציה, והייתי דופק קלות על הארובה והאפר היה צונח כלפי מטה.
זה מ-צו-ין !!
מומלץ - מורידים המכסה, קושרים שקית ודופקים על הארובה קלות - הכל נאסף בשקית. אבל זה רק אם הארובה יוצאת מהצד/מאחור... הנה סרטון הדרכה על שימוש נכון במברשת ניקוי ארובות (ללא תרגום)
דורון_ברשפ*

תנור עצים

הי, כמו שכבר הזכרתי הקמין שלי עושה רעשים מוזרים, זהו קמין יציקה, איטלקי, חברת la nordica דגם ISSETA, הוא עושה רעש כשאני פותח את הדלת או לאחר שאני מכניס עצים והאש מתחזקת.
הרעשים הם מגוונים, פעם זה טאק-טאק-טאק, פעם זה קליק-קליק-קליק ופעם זה נשמע כאילו מין לוח פח ממש מקפץ לו בפנים.
הקמין בן שנה, קוטר ארובה 15 ס"מ, לפי ההגדרות של היצרן, התקנה ע"י מתקין מקצועי. פעל בסה"כ 20 ימים מההרכבה.
מצ"ב קישור לסרטונים עם סוגי הרעש השונים, להנאתכם.
יש למישהו מושג אם זה נורמלי ?
http://youtu.be/HAnAjjPq3Mw
http://youtu.be/QyddGTAwlvM
http://youtu.be/irskU2qoX2E
http://youtu.be/-Hh1YpIOHXM

מישהו רוצה להקים להקה ? אני על כלי ההקשה....
שלוש_סיבות_טובות*

תנור עצים

מי שברך אבותינו אברהם יצחק ויעקב הוא שיביא ברכת תספורת עצים על צוויליך (בן?) ויעמידו בראש תאגיד המתן בכיסוי של עצות טובות, ינחיל לו נחת ואורך רוח, זיווגים הגונים ליוצאי חלציו ולהבות בשן למכביר!
ונאמר אמן, איי מן!

תודה! שבתי ממילואים ועשית לי את היום. עכשיו לקונצרט כלי ההקשה-

דורון ברשפ- אתה מצליח לשמוע מאיפה בקמין בוקעים הקליקים?

אש בקמינים!
דורון_ברשפ*

תנור עצים

זה מרגיש מה חלק העליון, בדופן העליונה ובחיבור לארובה. אבל כיוון שמדובר על מתכת ותיבת תהודה בצורת ארובה זה מאוד קשה לזהות מהיכן באמת בוקע הרעש.
ניסיתי להקשיב מכל מיני כיוונים אך גורנישט.
זה לא ברור.
מה שמעניין זה הרעש עצמו, יש סוגים שונים.
תמרול_ה*

תנור עצים

שליחה על ידי תמרול_ה* »

תודה, היה בי חשש מה מהקרבה היתירה.
שאלה נוספת, מה המרווח המינימלי שלדעתך צריך בין הקמין לקיר, כאשר זה קיר חיצוני. באופן שלא יסכן את הקיר בסכנת התקלחות מחמת החום?
לדעתי אצלנו זה קרוב מדי...אפילו חוששת לומר מה המרחק שלא תקפצו לי כאן בזעזוע.
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

היה בי חשש מה מהקרבה היתירה
תראי. חשוב ללמוד להתקרב. לתת אמון. זה אל"ף-בי"ת של יחסים. אפילו באינטרנט. רגשות הם לגיטימיים, מותר לפחד, רק אל תתני לזה להגביל אותך. תמרול ה - אנחנו איתך.

חוששת לומר מה המרחק שלא תקפצו לי כאן בזעזוע
רק תרמזי: את מודדת אותו בעזרת כמה קלפי טאקי את יכולה לדחוף בינו ובין הקיר? (משנה כיוון לא נחשב כמובן)

8pYjuWju]וברצינות: gAxY8sNDlqUSyDQ[/po]
א' - הקיר החיצוני גונב כ"כ הרבה חום מהקמין שאם היית רשות ממשלתית אילנה דיין היתה עושה עליך כתבה והיו ממנים ועדת חקירה ולא היה קורה כלום.
למזלך את לא רשות ואת יכולה לעשות משהו.
אם יש אפשרות להרחיק את קמינך מהקיר החיצוני, ומגדילין וממש מעתיקין אותו לקיר פנימי, אשרייך.
אם הוא נידון לחיי נצח לצד הקיר הגונב, כדאי ליצור מחיצה בין השניים.
מחיצה ניתן לבנות מכל לבנים שהן, לא משנה אקרשטיין או פפרשטיין. יש כאלה בלוקים טרה-קוטה שנועדו לעיצוב גינות במושבי נדל"ן מכוערים מהסיוטים של בכירי ההיי-טק, שיש להם חלל בפנים, ובעצם כל בלוק עם חלל רציף יכול לשמש.
בונים קיר מפריד שתחתיתו מעט מורמת מהריצפה כך שחום התנור גורם לתנועה של האוויר דרך הקיר ומעלה את האוויר החם במקום להשקיע אותו בקיר והחוצה לאטמוספירה.
אם אין לכם מקום אף לא לבלוק 10ס"מ, אפשר להסתפק בחציצה מפח, רצוי בשילוב עם בידוד, אפילו מינימלי, בינו לבין הקיר. קמין-רווח-פח-רווח-בידוד-רווח-קיר. הפח מוליך מצוין, סירקולציה וגו' כמו עם הבלוק.

בנוגע להתלקחות, הקיר מעץ? אם כן, הוא אכן צריך הגנה, אא"כ יש כמטר מרווח, וגם אז זה לא יהיה לו בריא לאורך זמן.
אם זה בלוק/בטון , בעיקר חבל על החום אבל לאורך זמן כדאי איזו חציצה אם הוא באמת קרוב (טאקי וכו').
קירות גבס לא אוהבים חום ונוטים להתפרק כברוקר מול מסכים אדומים של תאגידי בנקאות מתמוטטים.

אני לוקח הפסקה מתודית לומר שממש כיף לי. סיימתי אמבטיה ארוכה ולוהטת עם בקבוק קברנה צ'יליאני של דון חוליו. זה אחרי שסיימתי להכין סיר גדול של קציצות הודו, באבא-גנוש, ומרק כתום. הרגשת שביעות הרצון המטומטמת רק התנפחה עם הגורה החדשה שישבה לה כל האמבט על שפתו, טבלה כפה במים וליקקה אגב הירהור במנהגיהם הנפסדים של בני האדם. כמעט החלקה למים עלתה לי בשלוש נקודות אדומות ליד הברך - ממילא זו אשמתי שהייתי שם. ברקע לאורך כל הערב תחנת האינטרדיו הזאת , למי שאוהב צ'יל.
אשמתכם שאתם לא כאן, תודו.

צוויל - רך לנעיצת קיסם
טרה_רוסה*

תנור עצים

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

הי דורון, ארז אומר שהוא חושב שהרעש מהפרקים של הארובה, ושזה קורה בזמן שהארובה מתחממת ומתקררת, עקב התרחבות של הפרקים. האם זה בעיקר בזמן הדלקה וכיבוי?
שלוש_סיבות_טובות*

תנור עצים

דורון, עוד שאלה דיאגנוסטית: כשאתה משחק עם פתיחה וסגירה של הקלפה או פתחי הכניסה של האויר - יש שינוי ברעש?
אלפא_ג'ולייט*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2013, 19:29

תנור עצים

שליחה על ידי אלפא_ג'ולייט* »

דורון - לפי מה ששמעתי בסרטון, אני חושב דוקא שזו חתיכת הברזל שחוצצת בין חלל הקמין ובין הארובה (שכחתי את השם של זה). יכול להיות שהיא לא במקומה ולכן היא "רוקדת" ומשמיעה רעשים ???
דורון_ברשפ*

תנור עצים

טרה רוסה - זה לא בהדלקה, זה כשאני פותח דלת (=מתקרר, לחץ משתנה), ולאחר שהוספתי עצים וסגרתי דלת (=כל העסק מתחמם, זרימת גזים יותר מהירה).
שלוש סיבות טובות - יש לי קלפה אינטגרלית בקמין, זה מין חלון שזז - יש מצב פתוח, מצב סגור וכל מה שביניהם. בהדלקה אני פותח אותה לגמרי. ולאחר שהעסק קצת מתחמם (2-3 דקות) אני סוגר אותה לגמרי. לאורך כל הבעירה.
אלפא ג'ולייט - זוהי ה'קלפה' שהוזכרה לפני כן, ייתכן שהיא רועדת מזרימת הגזים, אני אנסה לבדוק כשהתנור קר אם היא יחסית דבר יציב או מתנדנד, ואמסור פרטים בהמשך.
כללי : יש רעשי התפשטות, זה כנראה טבעי. אבל יש רעשי קליק קליק חזקים ורעשי רעידה חזקים שהם המוזרים ביותר.
נסו להקשיב טוב לסרטונים, לארבעתם, אלו רעשים שונים והגידו לי אלו רעשים היו גם אצלכם בהתחלה / יש לכם עדיין - כך שאדע שזה נורמלי ואילו רעשים נשמעים ממש מוגזמים.

תודה
דורון
א.ס.*

תנור עצים

שליחה על ידי א.ס.* »

דורון,
הרעש אינו נורמאלי. כל מה שאתה צריך לשמוע זה פצפוץ של עץ שנשרף (לפעמים בשריפה חזקה מאד יש שריקות קלות מאד ונעימות).
אין שום סיכוי שרעש כזה מגיע מהתרחבות והצרה של ארובה. זה גם לא סביר כי חלקי הארובה נכנסים בלחץ אחד לשני ובד"כ גם מחוברים עם ברגי פח.
יש לך משהו משוחרר. סביר שזה הקלאפה. לדעתי , הכי טוב שתתקשר למי שקנית ממנו את הקמין ותזמין אותו לבדוק. אחרי זה תריב איתו על המחיר ואם זה היה מההתחלה או לא.
לגבי מה שענית לשלוש סיבות - יכול להיות שאני טועה, אבל נראה לי שאתה מתבלבל בין שני חלקים שונים. החלון, אכן משמש להדלקה, והוא מזרים אויר לחלל הקמין.
תפקיד הקלאפה הוא לסגור את הארובה והיא נמצאת ביציאה מהקמין ממש לפני החולייה הראשונה. לא יכול להיות שאתה סוגר אותה לגמרי כי כל הבית היה מתמלא בעשן והאש הייתה נחנקת. תבדוק אם יש רכיב כזה במערכת שאתה לא מודע לו ולא מתפעל אותו נכון (אולי שרטוט באינטרנט?)
אם אתה רוצה לבדוק לבד, הייתי ממליץ לפרק את חוליית הארובה הראשונה (זאת שקרובה לקמין) ולבדוק האם משהו מחזיק את הקלאפה או לא.
בד"כ זה לא סיפור מסובך מידי.
בהצלחה
שלוש_סיבות_טובות*

תנור עצים

תעלומת התיקתוקים- עוד רעיון

דורון, את אופציית הקלאפה העלו פה חברים אך חשבתי על עוד בדיקה- סדק. סדקים שלא "קובעו" ונסתמו נוטים להתרחב בחום ולהשמיע תקתוקים בדרך, אולי יש סדק איפשהו?
דורון_ברשפ*

תנור עצים

צ'מעו אנשים, זה לא סדק, לפחות לא כזה שנסתם. התנור הגיע חדש, בניילונים, בארגז המקורי. (ז"א, אם יש סדק אז לא סתמו אותו.) אין דליפות עשן בבית, הוא פועל מצויין.
רק רציתי לוודא שהרעשים האלו אינם משהו שאני אמור להשלים איתו, ועכשיו, לאחר שהאזנתם ל'חיפושיות הקצב' שלי, ואישרתם שאלו הם רעשים חריגים, אני אפנה למתקין הארובה/קמין, ליבואן (ברפמן א.) / לחברת La Nordica עצמה, אציג להם את הסרטונים ושיפתרו את הבעיה.
לגבי קלפה, אין קלפה בחלק העליון של הארובה (כזו מסתובבת), יש 'חלון' מתכת שמקשר בין חלל התנור אל הארובה, הוא מחליק על מסילה, עליו להיות פתוח לגמרי בהדלקה ואז סגור לגמרי (שזה בעצם לא סגור לגמרי, אל דאגה, יש מעברי עשן מובנים בעיצוב התנור דרך ה'חלון' הזה.)
אעדכן לאן העניינים מתקדמים, לטובת הקהילה.
דורון
דורון_ברשפ*

תנור עצים

רעשים מוזרים מהקמין - התפתחויות :
אז היום, כשהקמין היה קר, פתחתי את הדלת ונגעתי בחלקים הנעים של הקמין - כן, אני לא צוחק, מתברר שיש חלקים נעים בקמין שלי.
ואלו הם : לוח פלדה בתוך הקמין, המגן על דופן הימנית מהחום / או שהוא משמש כגוף תרמי האוגר חום. כנ"ל בצד שמאל, כנ"ל בדופן האחורית.
כל הלוחות הנ"ל מחוברים ע"י זוית ברזל המחוברת בבורג על הדופן המאסיבית של הקמין. כשנגעתי בלוחות הנ"ל הבחנתי כי הם רועדים, ועושים רעש דומה לזה הנשמע בקליפ הזה :
http://www.youtube.com/watch?v=HAnAjjPq3Mw
אך זה עדיין אינו מסביר את רעשי הקליק החזקים מהקליפ הזה :
http://www.youtube.com/watch?v=irskU2qoX2E
בנתיים, מתקין הקמין שלי צפה אף הוא בסרטונים, ואישר כי כל ההצעות הטלפוניות שלו הינן כנראה שגויות (עיבוי אדי מים בארובה וטיפטופן בחזרה אל תוך הקמין החם, התפשטות טבעית של המתכת) והבטיח לבוא לראות מה הוא יכול לעשות בנידון.
עידכונים בהמשך.... עד שיגיע היום המיוחל, ואוכל לשמוע אך ורק פיצפוצי גזעים נשרפים.
קרפיון_בצפון*

תנור עצים

אז אולי - מרוב קור - אכלתם המון מרק שעועית בבית, והתיקתוקים בכלל לא מגיעים מהקמין ...
קרפיון_בצפון*

תנור עצים

כל העסק מתחמם, זרימת גזים יותר מהירה
תמרול_ה*

תנור עצים

שליחה על ידי תמרול_ה* »

הי צוויליך, איזה כיף לי שאתה כותב בשירה.
תודה על ההסברים, הקיר הוא קיר בלוקים כפול עם אויר באמצע (משהו ירושלמי מפעם), כך שזה קצת פחות פלילי...
המרווח מהקמין לקיר כשמונה ס"מ. והוא מאד מתחמם.
אכן שמנו לוח פח עקלתוני מאחורי הקמין, אך עדיין הקיר מתחמם.
יתכן שאכן ננסה בכל זאת להרחיק טיפה במסגרת החיבור הקיים, ולשים בלוקים.
החשש שלי מהתלקחות נובע מזה שהקיר מאד מתחמם. ולצורך שריפה אחד ממקורות הסיכון הוא פשוט חום עז...

האיש מאושר בימים אלה של עצים קרוסים בכל רחבי העיר, וחותך עצים בכמויות מסחריות לפני שהמפנים יפנו אותם.
היום הביא עץ צפצפה ענקי ועץ אורן ענק. מקורבנות הסופה.
ידוע לכם אם צפצפה בוער טוב?

שיהיה שבוע טוב!
וצוויליך, תענוג לקרוא אותך כאן בכל מקום. פשוט מחיה נפשות.
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

תמרול ה , תודה (-:

צפצפה - מצוין, עד כמה שזכרוני מגיע.

זה שבבלוקים יש אוויר (חללים) זה לא שוס, כי הוא סגור ולא זורם, מתחמם ומעביר את החום הלאה.
הסוד הוא שהאוויר יתחמם ועקב כך יתרומם ואויר קר מלמטה יתפוש את מקומו ותהיה סירקולציה שתעביר את החום אל חלל החדר במקום החוצה דרך הקיר.
8 ס"מ? המממ, ראיתי מרווחים גדולים יותר... (-:
אם יש לכם אפשרות להרחיק כמה שאפשר מהקיר, יופי. שני מחברי זווית של 30 מע' יוכלו להרחיק את הקמין כרצונכם.
בין המחברים יהיה מפרק שיקבע כמה. http://inspectapedia.com/chimneys/0976s.jpg]משו[/img] כזה.

שוב בנוגע למחיצה - כדאי שיהיה איזשהו בידוד בין הקיר לפח העקלתוני שלכם. ב-8 ס"מ אפשר להכניס כמה שכבות...
למשל, שתי שכבות פח, ואח"כ שכבת בידוד בינן לבין הקיר.
את שלושת אלה אפשר לחבר לחטיבה אחת מהצד - כמו משקוף (אבל לא למעלה או למטה, שיהיה מעבר אוויר אנכי).

צוויל
הלוחש_לקמינים*

תנור עצים

מחסן קידמי קטן :-)
על הרצפה סמוך/צמוד לקמין אנחנו מחזיקים לרוב כמה בולי עץ מוכנים לתדלוק הקמין, וכשנגמר המלאי הקדמי אנחנו יוצאים החוצה וממלאים אותו...
המינוס שהעצים מלכלכים את הרצפה... יש לכם רעיון לכלי קיבול שיתאים להכיל את העצים בהמתנה? לבנות מעץ אני חושש שלא בטיחותי, לבנות ממתכת
זה יתלהט... אז יש לכם רעיון איזה חומר או מוצר כן מתאים? (אני מעדיף כלי צר וגבוה כי הקמין אצלנו ממוקם בתוך נישה).
אודה לרעיונות...
תמרול_ה*

תנור עצים

שליחה על ידי תמרול_ה* »

הי צוויליך, שוב תודה!

אצלם את החיבור אצלנו ותראה מה דעתך.
שאלה, מה אפשר לשים כבידוד בין שתי שכבות הפח לבין הקיר? איזה שהוא לוח של משהו? מאיזה חומר?
אר_מהצפון*

תנור עצים

ללוחש לקמינים
אני בניתי ארגז עץ סגור 0.60 רוחב 0.80 אורך ו0.55 גובה עם מכסה עליון וגלגלים בתחתית - מעין קופסא סגורה בנוסף צבעתי אותה בפנים ובחוץ בחומר נגד תולעים ולאחר
מכן בצבע ורניט על בסיס טרפנטין,
אם לא תשאיר עצים עם חשש לתולעים הרבה זמן בארגז שאין חשש,להגנה נוספת אתה יכול לצפות את פנים הארגז בפח דק 0.3 מ"מ וזה בטוח
חורף חם ונעים

א.ר. מהצפון
אל_המעין*
הצטרפות: 20 ינואר 2013, 10:56

תנור עצים

שליחה על ידי אל_המעין* »

איזה כיף הקמין עובד, נכון זאת עבודה אבל כל שריפת קלוריות תפיק חום.
תודה על השיתוף וההכלה של המגיבים ועכשיו אני רוצה להחזיר לכם תודה. רשימה.
אבא שלי, ששמע שהתקנו תנור עצים, מיהר לחדר העבודה וכעבור שעה יצא עם רשימה של המשקל הסגולי של כל העצים! על מנת שנבחר בקפידה באיזה עץ להשתמש. לבטח אפשר למצוא מידע זה ברשת אך הנתונים הללו מקורם בספר לימוד של גימנסיה בתל אביב לפני 60 שנה, במסלול נגרות. אחר כך לא התעצל וגם הלך לנגריה להביא לנו שבבים של התחלה.
הרשימה ארוכה אך בחרתי את הלהיטים הלוהטים:
אקליפטוס: 0.76-0.86
זית: 0.86-0.92
לעומת אורן: 0.67 וברוש:0.57
קזוארינה (מכירים, זאת מהשיר) 0.77-0.84
אפשר להמשיך ולערוך חידון. שכדי להשתתף בו יש לענות על השאלה הראשונה: ביחס למה הנתונים, כלומר מה מקבל את הצפיפות הגבוהה ביותר, מספר 1 ?
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

איזה שהוא לוח של משהו? מאיזה חומר?
תציצו ברשת, יש כל מיני חיפויים.
נסי לחפש "פנל מבודד" , שני פחים כשבאמצע צמר סלעים. יש כאלה בעובי 5 ס"מ, אולי כזה יעשה לבדו את כל העבודה? או בשילוב עם עוד לוח פח.
אני משער שיש סיכוי שבגודל שאתם צריכים יש סיכוי שנשאר לאיזה מתקין שאריות שיוכלו להעניק לכם בכלום וחצי ש"ח.

צוויל
א.ס.*

תנור עצים

שליחה על ידי א.ס.* »

ללוחש - אני רכשתי חצי חבית של יין (מעץ). לא נורא יקר ודי דקורטיבי.
יש כאלה למכירה אצל פיל (אלו שמוכרים גפת, רק אל תתפתה לקנות גפת כי הריח אוי הריח...)
שלוש_סיבות_טובות*

תנור עצים

תמרולה שלום,

נשאר לי הרבה צמר סלעים שצד אחד שלו מכוסה באלומיניום מבידוד הארובה שלי, מוזמנים לקחת כמה שתרצו (אם השרון קרוב מה טוב, אם לאו -זה לא דבר יקר רק שלא תמיד מוכרים אותו לפי מטר רץ אלא בחבילות..) יש לי גם פלטה של 1.5 על 1 בערך של קיר גבס חסין אש- וגם אותה אשמח לתת לכם- (-:
צוויליך*

תנור עצים

שליחה על ידי צוויליך* »

^^^^^ זה נשמע כמו שיחוק רציני (-:

פלטה ליד הקיר,צמר הסלעים של 3ס"ט צמוד לפלטה הנ"ל כך שצד האלומיניום פונה לקמין, ואז רווח והפח הגלי שלכם.
רק לזכור להשאיר למטה כמה ס"מ שיאפשרו זרימת אוויר בשלושת המרווחים שיווצרו.

צוויל - הרווח בין הצמר לקמין עושה לי דברים
הלוחש_לקמינים*

תנור עצים

ל-א.ס. ובכלל :-)

אהבתי את הרעיון של החבית, אני צריך לבדוק בבית אם רבע חבית תתאים לי במידות...

מעניין למה חשוב שחבית לאחסנת עץ מיוצרת ביד אמן של חבת מקצועי, שלמד שנים רבות ברוסיה
את המקצוע, ושבהליך מחזור החבית הגוף מפורק מטבעות המתכת שמקבלים טיפול ורענון וכך גם העץ אלון???

אגב, לגבי הגפת, ראיתי כאן ו/או במקומות אחרים דיונים אינסופיים האם הגפת מסריחה או לא...
האמת שהשנה לראשונה קניתי גפת, לניסיון, קרטון אחד, אבל אנחנו בבית חדש ועושה רושם
שהשכנים מתלהבים מהעשן והריח הכפרי (יכול להיות? אני הוזה?), אז בינתיים החלטתי להקפיא
את הגפת במחסן ולא לשחק באש... .-)
א.ס.*

תנור עצים

שליחה על ידי א.ס.* »

לגבי הגפת, כבר היו כאן דיונים וגם כתבתי בעבר.
אני לא מייצג אף אחד ויש לי נטייה לבדוק בעצמי כי כמו שאומרים "על טעם וריח אין להתווכח", אז לך תדע? אולי מה שמפריע לאחר דווקא יהיה נעים לך?
אז זהו, שבמקרה הזה באמת אין על מה להתווכח :)
יש כפרי ויש כפרי, שמתי קרטון אחד לניסיון, ובתוך דקות ספורות כל הרחוב הצחין יותר מדיר עיזים.
אל תשחק באש, וגם לא במזבלה (זה גם מסריח וגם מסוכן. המזבלה, הגפת סתם מסריחה)
שליחת תגובה

חזור אל “דפים אישיים”