היכן מחקרים שנעשו על ידי הולצמן

אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

הרבה זמן אני מחפשת אישור לשמועה ששיטת הולצמן נבדקה ואושרה מדעית,
עד היום לא מצאתי.

אולי אפשר להציג פה את המקור הבודק? ואולי את המחקר עצמו?

מדובר בכלים בדוקים מחקרית ומוכחים מדעית
היא שיטה שהוכחה כמדעית

אני מרגישה שרבים ישמחו לאינפורמציה שתאשר אמירות בוטחות אלה .

תודה מראש, @}
טליה*
הצטרפות: 22 ספטמבר 2001, 19:11

שליחה על ידי טליה* »

למטפלת ותיקה
הייתי גם תלמידתו של ד"ר הולצמן.בזמנו חילק לנו מאמרים על מחקריו בתחום הכירולוגי בזיהוי מחלות נפש ,טראומות ועוד...
המחקרים הוכרו ע"י מספר בתי חולים (לחולי נפש) ואוניברסיטאות בארץ ובמספר ארצות. .
אינני בטוחה ששמרתי את המאמרים, אך את יכולה להיכנס לאתר שלו ולחפש או לקרוא בספרו החדש. אפשרות נוספת לפנות אליו אישית ולבקש ממנו.
בהצלחה
אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

טליה תודה@}
לא מה שקיוותי אליו אבל כנראה שזה מה שיש.
משה_אלבאום*
הצטרפות: 31 מרץ 2005, 15:31
דף אישי: הדף האישי של משה_אלבאום*

שליחה על ידי משה_אלבאום* »

בגלל מבנה האישיות שלי, קבלתי את החומר של הולצמן כמובן מאליו וכעובדה, מבלי שהתצטרכתי הוכחות כלשהן.
עסקתי בכף היד הרבה לפני שפגשתי את הולמצן בדרכים מיסטיות בעיקר, וכשמצאתי את הולצמן זה התחבר להגיון שלי בבת אחת וללא שאלות מיותרות. לאחריו לא עסקתי יותר בצד המסטי של כך היד. החומר התחבר למה שמצאתי בגראפולוגיה אבל הרבה יותר מדוייק ומהיר.

אני מודה בזה שנכון היה הרבה יותר לבדוק לעומק, אך אני מגיב למה שהפנימיות שלי מרגישה כנכון.

לאחר שנים של מעקב ומחקר אחר הממצאים השונים בכף היד, מצאתי לא פעם שאני רואה בדרך אחרת את הממצאים, מסביר את הנכחות של הממצאים בכף היד בדרך קצת שונה, ורואה שהתוצאות בשטח אכן מראות שההבנות שנמצאו בתצפיות די נכונות.
אין זה מוריד כהו זה מהעובדה שהולצמן ענק וגאון, שהביא לנו ידע רב חשיבות וערך.

כמו כן חשוב מאוד לזכור ולהבין שהשיטה של הולצמן אינה מסבירה מדוייק מספיק איך לטפל בשיטה שלנו, ואיך לבנות תוכנית עבודה מותאמת ממצאים ומערכי כוחות.
חשוב לא פחות לזכור שהאבחון של כף היד אינו החלק המרכזי והעיקרי באבחון של השיטה, אלה השילוב של הממצאים בממצאי השאלון ובעיקר לממצאי האבחון הגופני, זה מה שישבנה את תוכנית העבודה עם המטופל בדרך שתניב תוצאות טובות מספיק.

סביר להניח שללא הממצאים של הולצמן, לא היה ניתן לטפל "במדויק "בנושאים רבים ושונים. על זה אנו חייבים לו תודה ענקית.
אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

משה שלום
אני מטפלת בשיטה ומשלבת בכך גם הוראה מתקנת. רציתי להציע להקים קבוצה של "הדרכת עמיתים" באיזור פרדס חנה-בנימינה-זכרון יעקוב. האם ידוע לך על מטפלים מהאיזור שיכולים להתעניין בנושא.
תודה
ענבל
ניצה*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2005, 09:58

שליחה על ידי ניצה* »

גם אני חיפשתי את המאמרים שהולצמן נתן לנו . מאמרים המלמדים על ההתאמה בין הממצאים בכף היד לתוצאות המבדקים הפסיכולוגים כפי שנערכו בבית החולים הפסיכיאטרי שבו עבד ד"ר הולצמן.

לא מצאתי אותם אבל הם מופיעים בספר שלו.

אני יכולה לספר שערכתי אבחונים כירולוגים לאנשים שרצו להתקבל ללמודים.. במקביל נערכו גם מבחנים פסיכולוגים,תמיד הדהים אותי כמה הלימה יש בין תוצאות האבחון לתוצאות המבדקים הפסיכולוגים.

שנים הנוהג היה שיש בכול מחלקת יילודים רופא דרמטולוג, זאת לפני עידן האולטרה סאונד ובדיקות מי השפיר. תפקידו היה להסתכל בכפות הידיים של היילודים ולזהות מחלות גנטיות.

כלומר על פי צורות של הדרמה בכפות הידיים ניתן היה לעלות על מחלותת גנטיות. וכאן התעוררה סקרנותו של ד"ר הולצמן שהבין שכפות הידיים מספרות ל רק על מחלות אלא הרבה דברים נוספים כפי שאנו יודעים היום.

לי אישית חשובים הפוטנציאלים המתגלים בכפות הידיים. הרבה פעמים איננו מודעים לקיומם והם ממש מתחננים למימוש. אנו מודעים רק לאי שקט שהם מייצרים , כי כידוע" פוטנציאל הוא צורך " מחויבות

של האדם לעצמו, ואם לא ניתן לו ביטוי הוא הופך להיות גיבנת, וגורם להרבה עוגמת נפש.
משה_אלבאום*
הצטרפות: 31 מרץ 2005, 15:31
דף אישי: הדף האישי של משה_אלבאום*

שליחה על ידי משה_אלבאום* »

ל ענבל זאבי את מוזמנת להשתמש בבמה הזו על מנת לנסות ולארגן את המפגשים. לצערי מכיוון שחזרתי רק לאחרונה ואני עסוק מאוד בלארגן מחדש את הפעילות של אלבאום, אין ברשותי את הזמן הנידרש על מנת לנסות ולהרים פרויקט מעין זה.
בהצלחה

ל ניצה מכיוון שמישהו שכח להחזיר לי את הספר החדש של הולצמן, במידה וזו אינה טירחה גדולה מדיי, האם תוכלי בבקשה לצלם את המחקרים האמורים מהספר , לסרוק אותם ולהעלותם לכאן?
אוריאל*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2010, 12:45

שליחה על ידי אוריאל* »

שלום לכולם,

בהקדמה לספרו החדש (המצויין!) הולצמן מציין בפסקה אחת את העובדה
שנעשו 2 מחקרים ראשוניים בבדיקת שיטתו, אחד באוניברסיטת בר אילן והשני בביה"ח הפסיכיאטרי בנס ציונה.
שני המחקרים היו מוצלחים, לדבריו.
בסוף אותה הקדמה הוא יוצא נגד הממסד הפסיכיאטרי והפסיכולוגי שלא מקבל את השיטה, ועויין לה.
הוא מביע תקווה שיום אחד שיטתו תתקבל ע"י הממסד.

לדעתי מי שעובד עם השיטה שלו מכיר בגאונותו ובאמיתותה ונעזר באבחנות הרבות שלו, ומי שלא רק מפסיד,
אני גם לא מאמין שהשיטה הזו תתקבל ע"י הממסד בטווח הזמן הנראה לעין, כמו עוד הרבה שיטות טובות שפשוט אין מי שישקיע
כסף, זמן ומאמץ בהוכחת אמיתותן.
ניצה*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2005, 09:58

שליחה על ידי ניצה* »

למשה
בספר של הולצמן לא מופיע המחקר, הוא רק מוזכר בשתי שורות. כך שאין מה לסרוק וחבל.
בינה*
הצטרפות: 23 דצמבר 2002, 18:25

שליחה על ידי בינה* »

לענבל
אשמח להשתתף, אפשר לנסות לארגן דרך אתר העמותה.
אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

ממליצה לך לעיין באתר העמותה- (עמותת אלבאום לקידום ופיתוח שיטת אלבאום ע"ר)
http://www.elbaumgroup.com/

שם, תמצאי רשימה מכובדת של מטפלים ומאבחנים מאזורי הארץ השונים.
כל מטפל ומאבחן שחבר בעמותה הינו מוסמך ובעל תו R.C.P
דהיינו, מוכר ע"י הלשכה למקצועות בריאות משלמים .

בהצלחה רבה
ושנה טובה .

הכותבת, הינה מאבחנת ומטפלת בשיטה

אורנה פרידמן
שליחת תגובה

חזור אל “אלבאום”