יוגה בהריון

הגבירה_בחום*
הצטרפות: 30 יוני 2007, 17:29
דף אישי: הדף האישי של הגבירה_בחום*

יוגה בהריון

שליחה על ידי הגבירה_בחום* »

שלייה נמוכה
קודם כל שליה נמוכה למיטב ידיעתי הוא מצב שעשוי להיות מאוד רגיש, במקרים רבים הוא לא דבר שמצריך התערבות, אך כל דבר שעושים לגביו צריך להעשות בזהירות מירבית כדי לא ליצור דימומים או מאמץ יתר. וכמובן שאם מתרגלים יוגה, אז בעדינות מירבית ובהנחיה של מורה מוסמכת ובעלת ניסיון.
אני כותבת את הדברים האלה בהיסוס רב, שכן נראה לי לא אחראי במיוחד לתת פתרונות למצב כזה באינטרנט ובגלל הסיכון שקיים בהריונות עם שליית פתח שהרבה פעמים מביאים את האם להשגחה צמודה במקרה של לידה מוקדמת או דימומים מוגברים.
בגדול, עבודה על איסוף נכון של שרירי רצפת האגן חשובה לכל אישה באשר היא, במיוחד בזמן ההריון שמאוד משפיע ומחליש את קרקעית האגן.
יתכן שחלק מהתנוחות שמומלצות למצג עכוז של העובר יכולות בגירסתן העדינה מאוד להתאים גם כאן.
איסוף של שרירי רצפת האגן, אוסף את אברי האגן כלפי מעלה ובאופן כללי מוביל את האנרגיה למעלה. מאוד יכול להיות שאם רצפת האגן שלך תתחזק, תוכל גם השלייה הנמוכה לעלות למעלה.
מעבר לזה, אפשר לנסות תנוחות הפוכות עדינות, כמו שכיבה על הגב עם הרגליים בזווית של תשעים מעלות לגוף כנגד קיר. אפשר להגביה עם כרית או מספר כריות את הישבן ולעודד עליה של השליה.
עם התקדמות ההריון השליה נוטה לעלות למעלה, אך במקרה של שליית פתח לא תמיד זה קורה.
הטיפול בשליית פתח (כאשר היא מוגדרת סופית ככזאת), נועד למנוע סיבוכים המסכנים את חיי האם כגון דימומים חמורים ופגיעה בעובר, אך בד"כ, איננו יכול לשנות את מיקום השלייה.
אם את אינך מדממת, יש סיכוי סביר שהשליה תעלה מעצמה, וכמו שהומלץ לך בדף הבית, מיילדת או תומכת לידה תוכל לייעץ לך ולתת לך פרטים מדוייקים יותר.
בכל מקרה הייתי נמנעת מעמידת יתר, מעבודה עם שרירי הבטן שיוצרים התכווצויות של הרחם ובכלל ממאמץ יתר.
הרבה בריאות @}
לבנה_במילואה*
הצטרפות: 25 פברואר 2008, 21:44
דף אישי: הדף האישי של לבנה_במילואה*

יוגה בהריון

שליחה על ידי לבנה_במילואה* »

בשעה טובה התחלתי ללמוד יוגה להריון אצל רחל, מישהי מקסימה מנחלאות.
לצערי לא הסתדר לי להצטרף לקבוצה אז מפאת החשיבות החלטתי על פרטי, אבל זה קצת יקר לי, אז לשאלתי:
מישהי רוצה להצטרף אלי לחוג ביום ראשון בשעה 2 וחצי, זה ייצא 50 ש"ח לכל אחת??
הלוואי שתרצו (אני בשבוע 21 וחצי)
אני בדף בית...
או_רורה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2007, 08:03
דף אישי: הדף האישי של או_רורה*

יוגה בהריון

שליחה על ידי או_רורה* »

אני רוצה לשאול שאלה: אני מתלבטת, מצד אחד תרגלתי יוגה בעבר, אבל כבר שנה לא מתרגלת. מצד שני קבוצות יוגה להריון נראות לי קצת חפיפיות. מה עושים?
הגבירה_בחום*

יוגה בהריון

הי או רורה.
קודם כל לא כל קבוצות היוגה להריון הן חפיפיות (חלקן כן, כי רוב הנשים שמאכלסות אותן לא תרגלו יוגה בעבר והצטרפו בגלל ההריון ולא בגלל היוגה, (-:)
אם היית מתרגלת בקבוצה רגילה, לא היתה מניעה שתמשיכי עם המורה שלך בהתאמות ברורות למצבך החדש והמשתנה מחודש לחודש (לי יש תלמידות שמתרגלות אצלי שנים ובמהלך השנים נכנסו להריון וילדו והמשיכו לתרגל כשאני נותנת להן הנחיות ספצפיות להן)
מכיוון שאת לא מתרגלת לאחרונה, זה אומר שתצטרכי לבדוק קבוצות ולהתרגל מחדש לתירגול שהגוף שלך קצת שכח ובגדול ההריון הוא לא הזמן ה"קלאסי" להכניס את הגוף שוב ל"כושר" אלא הזמן לאפשר מרחב לעובר להתפתח, לתחזק את בריאות הגוף וגמישותו, לשחרר מתחים שמצטברים, להקל על תופעות הלוואי השכיחות בהריון ובעיקר להכין את הגוף לקראת לידה באופן הטוב ביותר. כמובן שיוגה היא יוגה ועיקרה טמון בהתבוננות ומודעות והתרגול שלה כאשר נעשה ברצינות עולה מעבר לתרגול הפיסי. כך שאפשר בהחלט לתרגל יוגה אמיתית בזמן ההריון כאשר מתבוננים בשינויים שהגוף עובר, בתנודות, בגדילה וכ'
המלצתי אלייך היא בכל זאת לחפש קבוצה לנשים בהריון (למרות החשש המוצדק שלך), ואם זה אפשרי מבחינתך לקחת שעורים פרטיים זאת פשוט ליגה אחרת

בהצלחה ושיהיה הריון קליל ומעצים @}
אישה*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 14:45

יוגה בהריון

שליחה על ידי אישה* »

עוד רעיון לאורורה.יש קבוצות תרגול של יוגה נשית.בדר'כ המדריכות עברו הכשרה אצל מירה ארצי פדן. גם קבוצה כזו יכולה להתאים לך. מדבור בתרגול זורם אבל רך יותר ועם דגש עם אגן ורצפת אגן.
הריון נפלא.
אום_שלום*
הצטרפות: 15 ינואר 2006, 19:11
דף אישי: הדף האישי של אום_שלום*

יוגה בהריון

שליחה על ידי אום_שלום* »

מחזקת את דבריהן של חברותי מלמעלה.
יש קבוצות תרגול של יוגה נשית.בדר'כ המדריכות עברו הכשרה אצל מירה ארצי פדן. אני למשל [-:
אם את צריכה המלצה/ הפניה למורה טובה ליוגה נשית והריון כתבי מאיזה איזור את ואשמח לעזור.

בהצלחה ושיהיה הריון קליל ומעצים @}
או_רורה*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2007, 08:03
דף אישי: הדף האישי של או_רורה*

יוגה בהריון

שליחה על ידי או_רורה* »

תודה רבה לכן!
כן, אני אשמח להמלצה, אני גרה בגבעתיים. ניסיתי במרכז "דולה" בהריון הקודם ולא כל כך התרשמתי לטוב.
לירי*
הצטרפות: 11 נובמבר 2005, 19:48

יוגה בהריון

שליחה על ידי לירי* »

רוצה להמליץ על תמר המורה שלי ליוגה כבר הריון שני,
לשמחתי היא עברה לאיזור פרדס חנה ממש כמה שבועות אחריי,
ופתחה סטודיו מקסים ונעים.
יוגה לנשים בהריון, אחרי לידה, בייבי יוגה ועיסוי תינוקות.
היא אינטואיטיבית כל כך ומרגישה בדיוק עד איפה כדאי למתוח את הגבול.
חוץ מזה היא גם דולה מדהימה ורוקחת שמנים.( להמלצה בדף אחר...!)
תמר-054-4599693
אום_שלום*

יוגה בהריון

שליחה על ידי אום_שלום* »

right]כאן menu fix[/po] תמצאי את רשימת המורות המלמדות באיזור המרכז שכולן תלמידותיה של מירה ארצי פדן.
לא את כולן אני מכירה אבל זהר קוטלר ונועה גוטפריד (שאת פרטיה תוכלי למצוא באתר שקישרתי בהתחלה) שתיהן מדהימות לטעמי, מקצועיות ביותר ונעימות.
שיהיה בכיף.
מיכל_בר*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2005, 22:41
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בר*

יוגה בהריון

שליחה על ידי מיכל_בר* »

רציתי להתייעץ, בעיקר עם המורות ליוגה שבינינו.
אני צפויה ללדת בסוף יולי. (26? 28? התאריך לא ממש ברור).
לידה שלישית, מתוכננת להיות בבית.
מתרגלת יוגה מזה שנים, במהלך השנה האחרונה הולכת רק לשיעור אחד בשבוע (אבל רציני).
התנחל לי רעיון בראש: לנסוע לנופש יוגה (של שיבננדה) בגליל, 16-19 ביולי.
אני ירושלמית, יש לציין.
בנופשים האלה, מתרגלים יוגה 4 שעות ביום (שני שיעורים של שעתיים), ועושים מיני פעילויות אחרות, בעיקר מדיטציות.
ממש בא לי, נראה לי אחלה הכנה ללידה.
מה גם, שעם תינוקי חדש, אני מנועה מנופשי יוגה וכדומה למשך איזה שנתיים לפחות (כל עוד הוא יונק, ובטח גם אחרי - אמא לשלושה ילדים לא יכולה לעזוב ת'בית ככה בקלות). ז'תומרת זו הזדמנות אחרונה לזמן הקרוב.
עם זאת, זה סיכון. מה אם התינוק ירצה לצאת דווקא אז?
האם האינטנסיביות של היוגה עלולה לזרז את הלידה?
הדבר האחרון שאני רוצה, הוא ללדת בבית חולים. ועל אחת כמה וכמה ללא בעלי.
מה דעתכן?
שרה_לה*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2002, 10:38
דף אישי: הדף האישי של שרה_לה*

יוגה בהריון

שליחה על ידי שרה_לה* »

זה נשמע מעולה לקראת הלידה. אם כי, הרבה נשים, בשבועות האחרונים, מאיטות את הקצב, ויותר מתכנסות פנימה. אבל בשביל זה יש לך את המדיטציות.
שום דבר לא מזרז את הלידה. בטח לא תרגול יוגה.
בקשר למרחק, טוב, נו, אז לא לזוז מהבית כל החודש האחרון? אה, אולי זה מה שמתאים לך, רק את יודעת.
בהצלחה.
חלוקית_נחל*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2007, 08:01
דף אישי: הדף האישי של חלוקית_נחל*

יוגה בהריון

שליחה על ידי חלוקית_נחל* »

בתגובה לאיילת, יכולה להמליץ על שיעורי יוגה בפתח תקווה, מורה מקסימה בשם איילה, מתרגלת גם בשישי בבוקר, לא מיועד רק להריון אבל כשאני הייתי הייתה קבוצה קטנה עם יחס אישי. שווה לדבר איתה. איילה 0524348829 בהצלחה.
מתעגלת*
הצטרפות: 09 דצמבר 2004, 09:46

יוגה בהריון

שליחה על ידי מתעגלת* »

לכל המורות והמבינות (והמורים והמבינים)
אני בשבוע 20 ובשבוע שעבר גילו אצלי התקצרות של צוואר הרחם (29 מ"מ)- והרופא אמר לי לנוח כמה ימים.
אני מתרגלת יוגה להריון מאז שבוע 14. האם כדאי ללכת לשיעור מחר?
מי_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2006, 19:47
דף אישי: הדף האישי של מי_מה*

יוגה בהריון

שליחה על ידי מי_מה* »

נראה לי שכדאי להקשיב לרופא ולנוח כמה ימים. יהיה לך עוד המון זמן לתרגל יוגה וחבל להסתכן בשביל שיעור.
שיעבור בקלות ובנעימים @}
עדידי*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2006, 08:51

יוגה בהריון

שליחה על ידי עדידי* »

הי אילת
אני מתרגלת באמא אדמה כבר הריון שני- ובדרך כלל אנ י מתרגלת יוגה הרבה יותר אינטנסיבית
אבל להריונות זה בדיוק בשבילי אני מתרגלת עם נעמי והבנתי שעכשיו אילה חוזרת-
כל הלידה שלי שמעתי את הקול שלה ואת הדברים שתירגלנו והגוף שלי היה במצב מעולה והרבה בזכותה
ואולי ניפגש- אני באה בימי שישי בבוקר - חוץ מהשבוע...
בהצלחה
חוחית*
הצטרפות: 24 ינואר 2008, 14:06

יוגה בהריון

שליחה על ידי חוחית* »

ממליצה על דפני מסטודיו top]יוגיני menu[/po] בחיפה.
@}
ההולכת_בדרכים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_בדרכים*

יוגה בהריון

שליחה על ידי ההולכת_בדרכים* »

ממליצה על דפני מסטודיו יוגיני בחיפה.
יש לה אפילו דף באתר - ירוק ה
חוחית*
הצטרפות: 24 ינואר 2008, 14:06

יוגה בהריון

שליחה על ידי חוחית* »

יש לה אפילו דף באתר - ירוק ה
עד כמה שידוע לי היא לא כל כך מבקרת בו.
יש_לי_אוצר*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2008, 22:27
דף אישי: הדף האישי של יש_לי_אוצר*

יוגה בהריון

שליחה על ידי יש_לי_אוצר* »

ממליצה על אורית (אין לי מושג מה שם משפחתה), 050-5662366.
מעבירה את השיעורים במתחם טלטלולה בגראנד, קבוצות מאוד קטנות ויחס אישי.
מי_מה*

יוגה בהריון

שליחה על ידי מי_מה* »

נראה לי שהתכוונת לאורית האוזמן גל
יש_לי_אוצר*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2008, 22:27
דף אישי: הדף האישי של יש_לי_אוצר*

יוגה בהריון

שליחה על ידי יש_לי_אוצר* »

כן, התכוונתי אליה. תודה.
יש לי רק דברים טובים להגיד עליה.
מתעגלת*
הצטרפות: 09 דצמבר 2004, 09:46

יוגה בהריון

שליחה על ידי מתעגלת* »

אני נאלצת להפסיק תירגול של יוגה בהריון משום שהמועד ממש לא מסתדר לי עם הלימודים... מחפשת בנרות מורה טובה לתרגול יוגה להריוניות באזור מערב ירושלים רבתי. מישהו מכיר?
תודה
גלית*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2001, 00:23

יוגה בהריון

שליחה על ידי גלית* »

אני תרגלתי בהריון במרכז שיבננדה בבקעה אצל תמר ומאוד אהבתי ונעזרתי בלידה
מיכל_בר*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2005, 22:41
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בר*

יוגה בהריון

שליחה על ידי מיכל_בר* »

יש את המרכז ליוגה אינטגרטיבית של ציפי נגב (יש להם אתר, וגם מפרסמים בעכבר העיר). ממליצה בחום.
ירושלמית*
הצטרפות: 16 מרץ 2003, 20:56

יוגה בהריון

שליחה על ידי ירושלמית* »

גם מרכז נווה שאנן מצוין (אבל לא בטוחה שיש להם קבוצות מיוחדות לנשים בהריון..)
יעלה_ב*
הצטרפות: 11 אפריל 2002, 23:48
דף אישי: הדף האישי של יעלה_ב*

יוגה בהריון

שליחה על ידי יעלה_ב* »

למי שמעונינת נפתח בחיפה קורס בשיטת פאוולה לנשים בהריון יתחיל ב19.12.08
למי שמעונינת פנו לדפנה וולף http://www.nopain.co.il/paula.html
אני אהיה שם...:-) (אני יודעת שפה זה מדור יודה אבל לא מצאתי מדור מתאים... :-\ ,אולי אפשר לפתוח כזה ) הכל אופן מקווה לפגוש אותכן שם... כל טוב
שורש_קסבה*
הצטרפות: 08 נובמבר 2007, 00:50
דף אישי: הדף האישי של שורש_קסבה*

יוגה בהריון

שליחה על ידי שורש_קסבה* »

אולי מישהי יכולה להמליץ על מורה טובה באיזור עמק הירדן?
שרה_לה*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2002, 10:38
דף אישי: הדף האישי של שרה_לה*

יוגה בהריון

שליחה על ידי שרה_לה* »

אחרי הפסקה ממושכת, חידשתי את שיעורי יוגה להרות אצלי בבית (עין איילה). יום שישי שמונה וחצי עד עשר.
יעל_במרכז*
הצטרפות: 15 מרץ 2009, 16:10

יוגה בהריון

שליחה על ידי יעל_במרכז* »

יוגה לנשים בהריון ואחרי לידה
היי לכולן,
למי שמחפשת שעורי יוגה לנשים בהריון
באזור זכרון-פרדס חנה-קיסריה
אני מזמינה אותך ל"במרכז" בגבעת עדה
שעורים מיוחדים לנשים
פרטים נוספים באתר יוגה פרדס חנה
אפרת_אקו_יוגה*
הצטרפות: 19 מרץ 2009, 10:21
דף אישי: הדף האישי של אפרת_אקו_יוגה*

יוגה בהריון

שליחה על ידי אפרת_אקו_יוגה* »

שלום חברים

אני פותחת חוגי יוגה לנשים בהריון.
כרגע מתקיים חוג בקיבוץ ניר אליהו וחוג ברעננה.

כמו כן, אם תתארגן קבוצה קטנה באזור, אוכל להגיע וללמד בביתן של הבנות, זה כמובן יהיה יותר זול למשתתפות.

לפרטים נוספים אפשר להציץ באתר:
http://www.isyoga.co.il/sites/efrathamer

שלום ותודה
לוטוס_תמר*
הצטרפות: 01 אפריל 2009, 14:57

יוגה בהריון

שליחה על ידי לוטוס_תמר* »

למורות ומנוסות - מה דעתכן על "כלב מביט למעלה"/קוברה בשבוע 16? יש בעייתיות להמשיך עם הכלב הלאה והלאה? עד מתיי?
בהנחה שיש גב כף רגל חזק והתנועה מתחילה משם, בלי לחץ על הגב התחתון
<מתרגלת 3 שנים ומרגישה נוח להמשיך גם עכשיו, בשינויים המתבקשים>
מי_מה*

יוגה בהריון

שליחה על ידי מי_מה* »

אם את מרגישה נוח עם כלב מביט למעלה אז , להבנתי, לא צריכה להיות עם זה בעיה, את יכולה להמשיך עם זה בכייף עד סוף ההריון. אני תרגלתי כלב ממש עד הסוף אבל יש לי תלמידות שבהריון הגב שלהן רגיש לתנוחה הזאת ואז הן עושות משהו אחר במקום. קוברה לא הייתי עושה. אני ממש נמנעת ממנה מרגע שאני יודעת שיש הריון.
שיעבור לך בקלות ובנעימים.
הגבירה_בחום*

יוגה בהריון

הי תמר.
לעניות דעתי, כלב עם ראש למעלה היא לא תנוחה שהייתי ממליצה להמשיך לתרגל לתלמידות בהריון.
אין מה לומר, כדי לבצע כלב עם ראש למעלה נכון צריך איסוף מאוד חזק של הבנדהות ובמיוחד האודיאנה בנדהה שנמצאת בבטן (בדיוק בגלל הצורך להגן על הגב התחתון) וזה בדיוק האיזור שאנחנו רוצים לתת לו מרחב ומקום ובהחלט לא ליצור כיווץ או לחץ תוך בטני חזקים.
כמובן שככל שההריון מתקדם הבטן גדלה, הגוף יוצא מהפרופורציות הרגילות שלו, והלחץ על הגב התחתון גדל גם כך, ואין סיבה לדעתי ליצור כזו הקשתה נוספת שכאמור מצריכה עבודת בטן מאוד חזקה כדי שלא תבוא מהגב התחתון.
אני חושבת שיש חשיבות ביכולת לעבוד עם הבטן במידה מסויימת בהריון ולהמשיך לאסוף את השריר הרחב בטני, שבעצם אוסף ומחזיק את תכולת הבטן ומאפשר לה לא "להישפך" החוצה, אבל כלב מביט למעלה היא תנוחה שממש מצריכה סוג של "שאיבה" של הבטן פנימה כדי לאבטח את הגב התחתון, ועם עובר בפנים, זה לא ממולץ.
יש המון דברים אחרים שניתן לעשות כדי להמשיך לחוות פתיחה טובה בגב העליון. דברים שאפשר לעשות בעמידת 6, בעמידה, בשכיבה על הגב או בזוג.
תנוחות שיש בהן עבודת רגליים חזקה, התארכות של עמוד השדרה ופתיחה של הגב העליון - כל מה שקורה בכלב מביט למעלה, רק בלי האיסוף הבטני המסיבי.
מאחלת הריון נעים ומעצים @}
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

יוגה בהריון

שליחה על ידי נועה* »

בהנחה שהרחם שלך עדיין לא יצאה "בגדול" ואת מרגישה נוח, אז בשבוע 16 את יכולה עדיין לתרגל כלב ראש למעלה. על קוברה אין בכלל מה לדבר ואין מה לתרגל אותה בואריציה הקלאסית. ומכיוון שאנחנו עוסקות כאן ביוגה,אנרגטית,שתי התנוחות לא מומלצות החל משבוע 12 של ההריון.
ככה שאני מסכימה עם מה שהגבירה בחום אמרה.
לוטוס_תמר*
הצטרפות: 01 אפריל 2009, 14:57

יוגה בהריון

שליחה על ידי לוטוס_תמר* »

זו הפעם הראשונה שאני שואלת בבאופן ואכן פתאום מרגישה על מה כותבות אלו שאומרות תודה- זו תודה מהבטן
מסכימה מאוד עם דברי הגבירה - הכלב למעלה הרגיש לי משונה אבל לא ידעתי למה.

בינתיים היוגה נותנת לי הרבה חיבור ועוצמה, גשר מעל ומעבר בין העולם שמתעסק כל הזמן בבדיקות ורפואה, ולבין העולם שמקשיב באמת לנשימה
אולי זה האימון בזרימה מאתמול, ללא מילים, שהפך אותי להגיגית
ואולי זו היוגה- שמזכירה לי שהכי נעים- זה להתרכז בנשימה ובהשתרשות גם בדרך לרופא...
הגבירה_בחום*

יוגה בהריון

הי תמר,
את בהחלט נשמעת (נקראת) כמו מי שחווה את היוגה על כל הקסם, העוצמה והרכות שבה (-:
ימים יפים וברוכים והמון בריאות @}
מי_מה*

יוגה בהריון

שליחה על ידי מי_מה* »

כבר מזמן שלא יצא לי לא להסכים עם הגבירה אז אני אשתכשך בזה עוד קצת ברשותכן. אחת הסיבות שבגללן נזהרים מכפיפות לאחור בזמן הריון היא הסכנה של היפרדות שליה ואני חושבת שדוקא האיסוף של המולה בנדה יכול לתמוך שם בכל העסק ולהגן מפני מצב כזה וכלב מביט למעלה אפשר גם לתרגל עם הקשתה מאוד מתונה של הגב, כלומר עם אגן גבוה. אני הייתי נמנעת מהתנוחה רק במידה והיא מעוררת כאב. ההורמונים ההריוניים מרככים את המפרקים ולפעמים מפרקהסקרו-איליום (החיבור של הסקרום לאגן) נחלש קצת ואז יש לחץ על הגב התחתון ואת זה אנחנו לא רוצות.
בסך הכל, אני לומדת לאורך השנים, שכל אחת חווה את ההריון והתרגול בו אחרת. אז נכון, יש כמה כללים גורפים ויש שכל ישר (למשל לא לשכב על הבטן) אבל נראה לי שעדיין יש מקום להקשיב לתחושות ומה שנעים על פי רוב גם לא מזיק ואפילו מועיל. ראיתי כבר נשים הרות, אפילו בהריון מתקדם, עושות תנוחות מרהיבות שלא היו נכנסות לקטגורית היוגה-לנשים-בהריון . כל עוד את לוקחת אחריות על גופך ומקשיבה לו לגמרי, יהיה בסדר. בענין ההקשבה לא הייתי מחפפת.
הגבירה_בחום*

יוגה בהריון

כבר מזמן שלא יצא לי לא להסכים עם הגבירה אז אני אשתכשך בזה עוד קצת ברשותכן.
תבלי כפרה (())
ואני חושבת שדוקא האיסוף של המולה בנדה יכול לתמוך שם בכל העסק ולהגן מפני מצב כזה
לא אמרתי מילה אחת רעה לגבי איסוף המולה בנדהה בזמן הריון, וכל המרבה הרי זה משובח כידוע מבחינת איסוף המולה. אני מתייחסת בעיקר לאיסוף הבטן עצמה שלפחות אני אוספת היטב היטב כדי לא לעבוד מהגב. כמובן הגוף של כל אחת הוא אישי, ואם יש ורסיה מסויימת חלקית שבה המולה אסופה, הבטן לא מתכווצת, הגב התחתון נינוח והגב העליון אומר שירה ((-:) אז אין עם זה בעיה. וגם אני רואה קולגות שלי שעומדות בחודש תשיעי על הראש (!!) ומתעקשות שזה פשוט משחרר להן את הלחץ מהחוליות, אבל כהמלצה גורפת, כלב עם ראש למעלה, כפי שציינה נועה מעלי, מבחינה אנרגטית ופיסית הוא לא ה-תנוחה ה-אופטימלית לקטגורית היוגה-לנשים-בהריון (-:
שבת שלום לכל היוגיגיות בע"מ @}
ר_ו_ת_ה*
הצטרפות: 18 יוני 2008, 00:35
דף אישי: הדף האישי של ר_ו_ת_ה*

יוגה בהריון

שליחה על ידי ר_ו_ת_ה* »

וגם אני רואה קולגות שלי שעומדות בחודש תשיעי על הראש (!!)
אלו שני דברים שונים לגמרי- עמידת ראש היא תנוחה מעולה בהריון (כמובן אם מבצעים אותה נכון ואם מרגישים בה נוח), אני תרגלתי אותה עוד בחדר הלידה(!) וזה היה טריפ. זו תנוחה שנותנת המון אורך בבטן, מרווחת את האיברים הפנימיים שדחוסים בהריון עוד יותר מכרגיל, מאפשרת מנוחה לרגליים וכמובן - כל שאר שלל היתרונות הפיזיים והאנרגטיים שלה.
אורדוה מוקהא שוואנאסאנה- כלב מביט למעלה, לעומתה, זו תנוחה שלא מומלצת כלל בשבוע 16. אלא אם עושים אדפטציות כך שהבטן לא תימחץ על הריצפה- למשל בעזרת כסא
עם זאת, מנסיוני אני חייבת גם להסכים עם מי מה ש יש מקום להקשיב לתחושות ומה שנעים על פי רוב גם לא מזיק ואפילו מועיל. כל עוד את לוקחת אחריות על גופך ומקשיבה לו לגמרי, יהיה בסדר_
ר_ו_ת_ה*
הצטרפות: 18 יוני 2008, 00:35
דף אישי: הדף האישי של ר_ו_ת_ה*

יוגה בהריון

שליחה על ידי ר_ו_ת_ה* »

וגם אני רואה קולגות שלי שעומדות בחודש תשיעי על הראש (!!)
אלו שני דברים שונים לגמרי- עמידת ראש היא תנוחה מעולה בהריון (כמובן אם מבצעים אותה נכון ואם מרגישים בה נוח), אני תרגלתי אותה עוד בחדר הלידה(!) וזה היה טריפ. זו תנוחה שנותנת המון אורך בבטן, מרווחת את האיברים הפנימיים שדחוסים בהריון עוד יותר מכרגיל, מאפשרת מנוחה לרגליים וכמובן - כל שאר שלל היתרונות הפיזיים והאנרגטיים שלה.
אורדוה מוקהא שוואנאסאנה- כלב מביט למעלה, לעומתה, זו תנוחה שלא מומלצת כלל בשבוע 16. אלא אם עושים אדפטציות כך שהבטן לא תימחץ על הריצפה- למשל בעזרת כסא
עם זאת, מנסיוני אני חייבת גם להסכים עם מי מה שיש מקום להקשיב לתחושות ומה שנעים על פי רוב גם לא מזיק ואפילו מועיל. כל עוד את לוקחת אחריות על גופך ומקשיבה לו לגמרי, יהיה בסדר
הגבירה_בחום*

יוגה בהריון

אלו שני דברים שונים לגמרי- עמידת ראש היא תנוחה מעולה בהריון (כמובן אם מבצעים אותה נכון ואם מרגישים בה נוח), אני תרגלתי אותה עוד בחדר הלידה(!) וזה היה טריפ. (-:
זה מדהים. ברור לי שעמידת ראש נפלאה בהריון (כמובן אם מבצעים אותה נכון ואם מרגישים בה נוח) , אלא שבד"כ משלב מסויים האגן מאוד כבד כך שלרוב הנשים לא מתאים להרים אותו בנוסף על תחושת החנק והלחץ בחזה שהבטן הגדולה יוצרת בעמידת ראש.
שוב, זה הרוב. כבר יש כאן הסכמה בין כולנו נראה לי שיש מקום להקשיב לתחושות ומה שנעים על פי רוב גם לא מזיק ואפילו מועיל
אני אישית מעדיפה להיות טיפה מהמחמירות ובתקופת ההריון פשוט להימנע מתנוחות קיצוניות או קשות מאוד, אלא אם המתרגלת מאוד מנוסה ובאמת מרגישה בהן טוב או שהן מבוצעות בוורסיה חלקית וקלה יותר. וכלב עם ראש למעלה נתפס בעיני כתנוחה קשה לביצוע נכון גם לא בזמן הריון. המון דברים צריכים להיות בה חזקים (ידיים ורגליים) ואסופים היטב (אודיאנה בנדהה ומולה בנדהה) וכשהם עדיין לא, לגוף יש נטיה לקחת את העבודה למקומות המועדים לפורענות, במקרה זה הגב התחתון. קל וחומר בהריון.
אבל שוב, כמו שנאמר כאן כל עוד את לוקחת אחריות על גופך ומקשיבה לו לגמרי, יהיה בסדר
ותודה על הדיון הפורה (-:
נועה*

יוגה בהריון

שליחה על ידי נועה* »

בסך הכל, אני לומדת לאורך השנים, שכל אחת חווה את ההריון והתרגול בו אחרת. אז נכון, יש כמה כללים גורפים ויש שכל ישר (למשל לא לשכב על הבטן) אבל נראה לי שעדיין יש מקום להקשיב לתחושות ומה שנעים על פי רוב גם לא מזיק ואפילו מועיל

מסכימה מאד! ראיתי את עצמי,למשל,בשלושה הריונות שונים לאורך תקופות שונות ומה היתה היכולת ורצון שלי לתרגל בכל הריון. וזה היה אחר ושונה בכל פעם.

נכחתי בהמון דיונים לגבי הפוכות בהריון. לא רק כאן. אני חושבת שההנחייה להמנע מהן לאחר שליש ראשון היא בגלל שאף מורה לא רוצה לקחת אחריות על הריונית שלא עולה נכון לעמידת ראש/סארוונגאסנה או רחמנא ליצלן,עקרב(הצלנה אותי מהשם הסנסקריטי).
אבל אם אישה עם מודעות פנימית גבוהה רוצה לעלות לתנוחה הפוכה-יכולה להיות בזה המון תועלת.גם אני עשיתי כך ומצד שני באזור שבוע 32 הגוף שלי צעק "לא עוד".
אותי מטרידה העובדה שבשבועות האחרונים של ההריון ראש העובר מתבסס באגן וצריך לעודד את זרימת האפנה וזה לא מסתדר בכלל עם הפוכות. הרי ההנחייה הכי טובה למצג עכוז היא להכנס למין תנוחה הפוכה(להרים אגן מעל חזה בגדול).
לסיכום,אני עדיין בגישה של הגבירה, גם אני מהיותר קפדניות.ואולי זה גם בגלל שעדיין לא זכיתי לתלמידה שמחוברת לגופה ומתרגלת ברמות שאוכל להניח לה לנפשה ולתת לה להחליט מה לתרגל ומה לא.
אני מקבלת תלמידות בראשית הריון ובדרך כלל מסבירה להן שככל שההריון יתעצם,הן תרגשנה לבדן שהתרגול בקבוצה "רגילה" לא יתאים להן(אין לי קבוצה הריונית ולכן הן מצטרפות לרגילה). בדרך כלל יש אצלן גישה כזו של "לא, אני ג'דאית,אני אמשיך לעשות הכל". אבל זה ממש תהליך שחוזר על עצמו,בסביבות שבוע 24 הן משתנות. האנרגיה שלהן משתנה,כל המעטפת שלהן הופכת להיות רכה,כבדה,נוזלית. אין להן שום רצון בגוף וברוח לתרגל כמו שאר הקבוצה. הן רוצות סופוטות וחתולים ופיתולים עדינים....ונאדי שודנה וכ'ו וכ'ו אז שוב,אני לא מדברת על מתרגלות וותיקות כמותנו. אבל הרי רוב התלמידות שלנו הן לא כאלו. נכון? ולכן הגישה ה"שמרנית" הולמת יותר לדעתי.
סוף הנאום ושבת שלום.
תמר*
הצטרפות: 23 יולי 2001, 15:53

יוגה בהריון

שליחה על ידי תמר* »

הי,
מאיזה שבוע של ההריון מומלץ להתחיל לתרגל יוגה?
תודה.
הגבירה_בחום*

יוגה בהריון

הי תמר
במידה ואין נסיון קודם ביוגה, וזו לך התנסות ראשונה, ממליצים לתרגל בד"כ החל משבוע 14 כשההריון נקלט היטב
לי אישית יש תלמידות וקולגות שמכירות את גופן ותגובותיו ליוגה, שמתרגלות מתחילת ההריון, כמובן בעדינות רבה.
יש הרבה דברים שניתן לעשות גם בשלב הזה שיכולים לשפר, להרגיע, לחזק ולסייע בשלב זה של ההריון.
@}
תמר*

יוגה בהריון

שליחה על ידי תמר* »

שלום גבירה,
תודה על תשובתך המהירה.
אם כך, אחכה מעט, אני עוד בשבוע מוקדם (תרגלתי יוגה משך מספר חודשים לפני שנים).
אשמח להמלצה לשיעורים לנשים בהריון בטבעון (עדיף) או עמק יזרעאל בואכה חיפה (פחות עדיף, ואם יש המלצות על אזור חיפה, אז רק מה שבדרך לאוניברסיטה או ממש קרוב בא בחשבון).
תודה!
נקודות_ורודות_אגדיות*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 18:46
דף אישי: הדף האישי של נקודות_ורודות_אגדיות*

יוגה בהריון

שליחה על ידי נקודות_ורודות_אגדיות* »

אני אישית מעדיפה להיות טיפה מהמחמירות ובתקופת ההריון פשוט להימנע מתנוחות קיצוניות או קשות מאוד, אלא אם המתרגלת מאוד מנוסה ובאמת מרגישה בהן טוב או שהן מבוצעות בוורסיה חלקית וקלה יותר.

שלום לכן יוגיגיות.
מהמקום ההדיוטי שלי, אך בל נשכח שבכל זאת עבדתי עם הגוף לא מעט, כמו כן הייתי בהריון...פעמיים וחצי, אני נוטה להסכים עם המשפט של הגבירה המצוטט פה.
ובסופו של דבר ההקשבה חשובה ביותר. רק שאני לא תמיד סומכת על ההקשבה הזו והייתי מעדיפה משנה זהירות. (-:
הגבירה_בחום*

יוגה בהריון

אשמח להמלצה לשיעורים לנשים בהריון בטבעון (עדיף) או עמק יזרעאל
הי תמר,
מי מה וגם אום שלום מלמדות בעמק, את יכולה לפנות אליהן בדף הבית, אולי יסתדר לך ללמוד אצלן, ואולי הן יוכלו להפנות אותך למורה בטבעון
בהצלחה בכל מקרה @}
ונקודית יקירית,
גם אני חושבת שההקשבה הפנימית הזו אכן חשובה מאין כמוה, וכשמחוברים אליה, יש לנו ידע כמעט על כל דבר בחיים, לא רק בהריון. העניין הוא שההקשבה הזו, היא דבר נרכש, למעשה הוא אחד הדברים שהיוגה מלמדת - לדעת לשמוע את הקולות השונים שיש לנו: מה הגוף אומר, מה הראש אומר, מה הנפש אומרת, לדעת לזהות מי אומר מה ולפיכך לדעת איך נכון לפעול, כמה לדחוף, האם לגייס עוד אמביציה, האם לעצור?
בינתיים עד שההקשבה הזו נרכשת (ולוקח לה זמן לפעמים (-:), כולנו חווים רגעים שבהם אנחנו קשובים יותר ונמצאים במצב תודעה צלול, ורגעים שאחרים שבהם קולות אחרים משפיעים על הפעולות שלנו, ולא תמיד אנחנו יודעים לזהות את הקול. וזה בסדר לחוות אותם וללמוד דרכם בדרך, רק שבהריון ובמצבים רגישים אחרים בחיים, אנחנו באמת לא רוצים לקחת את הסיכון הזה ומעדיפים להיזהר קצת יותר (-:
תמר*

יוגה בהריון

שליחה על ידי תמר* »

תודה.
בז_מצוי*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2008, 18:03
דף אישי: הדף האישי של בז_מצוי*

יוגה בהריון

שליחה על ידי בז_מצוי* »

תמר הי ,מצטרפת להמלצה של הגבירה על מי מה , היא אלופה בלקרא את הגבולות האישיים של ההריוניות שלה ולהגיד איזה תרגילים לא לעשות, למרות שלא עושה תירגול בנפרד להריוניות. לי מעולה איתה בהריונות ומחוץ להם.

לגבי תנוחות הפוכות, בהריון הקודם תירגלתי עם הקבוצה הרגילה תוך אילטורים בזמן שעשו תרגילים שלא מתאימים להריון. עמידת ראש היתה לי פשוט נפלאה, עד יום הלידה, כשבימים האחרונים לפניה עשיתי אימונים די ארוכים כל יום. זו תנוחה שמאפשרת עליה של כל האיברים לכיוון החזה וכשיורדים הכל מסתדר במקום יותר טוב ויש תחושה של קלילות מדהימה. ועם עולים למספר דקות אין סיבה שהתינוק יתהפך חזרה אחרי שהוא כבר מושרש כלפי מטה.
הלידה הייתה בהתאם מאוד אנרגטית, מהירה ואפילו תזזיתית (לא יכולתי להפסיק לזוז) למרות שהייתי מאוד רגועה נפשית.
ההריון הזה, אחר מאוד. אני מתרגלת הרבה פחות אסנות והרבה יותר נשימה, ויש לי תקווה שבלידה הזו אהיה יותר רגועה גם בגוף ולא רק בראש.
מי_מה*

יוגה בהריון

שליחה על ידי מי_מה* »

ואני בדיוק רציתי להגיד לך שאני מתאימה גיאוגרפית, אבל לא עושה קבוצות לנשים הרות...
חרף המחמאות שהורעפו עלי פה (תודה) אני לא חושבת שאני המורה האידיאלית לאשה הרה שלא תרגלה יוגה קודם לכן. כי בז מצוי , למשל, תרגלה יוגה עוד לפני ההריון הראשון , אז אני חושבת שזה מקרה שונה ממי שלא תרגלה לפני. את כמובן מוזמנת בשמחה ובכייף לשיעור נסיון, אבל אני יודעת שיש בטבעון והסביבה גם קבוצות יעודיות לנשים הרות. בתור התחלה אני מצרפת לך כאן את המספר של קרן, היא מטבעון ומלמדת נשים הרות והיא גם מותק של בנאדם.
הנה: 0775035041 .
תמר*

יוגה בהריון

שליחה על ידי תמר* »

תודה לכן. @}
סודית*
הצטרפות: 12 אוגוסט 2007, 08:59

יוגה בהריון

שליחה על ידי סודית* »

קראתי באיזה מקום שלא מומלץ לתרגל יוגה לפני שבוע 14 אם לא תרגלתי גם לפני ההריון,
זה נכון? נשמע לי קצת מופרך...
(תרגלתי לפני ההריון. אבל שנים לפני)
מי_מה*

יוגה בהריון

שליחה על ידי מי_מה* »

לא מופרך בכלל. עד שהשיליה מתבסת טוב ברחם יש יותר סיכוי להפלה ספונטנית (לא זוכרת את הסטטיסטיקה בדיוק ,אבל משהו כמו אחד מארבעה הריונות מסתיימים בשליש הראשון). אז זה סוג של מיזעור סיכונים. לא להעמיס על הגוף דברים חדשים ולא מוכרים בשליש הראשון והרגיש. אם עברת אותו בשלום אז אפשר להניח שהכל בסדר ואפשר להתחיל גם בדברים שאת לא רגילה בהם בשגרה של לפני ההריון.
כמו תמיד, מאחלת הריון קל ונעים ולידה במועדה.
הגבירה_בחום*

יוגה בהריון

כמו תמיד, מאחלת הריון קל ונעים ולידה במועדה
מסכימה עם מי מה ומצטרפת לאיחולים.
אני כן חושבת שיש תירגולים עדינים שאפשר לעשות כדי לעודד את האיזון בגוף, להיטיב עם קליטת ההריון, אבל גם אלה מומלצים בעיני בהנחיה פרטנית ובהתאמה למתרגלת.
רוב המקומות המלמדים בקבוצות (גם קבוצות לנשים בהריון), אליהם מגיעות נשים ללא ניסיון קודם ביוגה, פשוט לא רוצים לקחת את הסיכון (ובצדק מסויים).
סודית*

יוגה בהריון

שליחה על ידי סודית* »

אבל אבל אבל
קודם כל יש לי ניסיון קודם ביוגה (כמו שכתבתי) ואפילו לא מעט, רק שלא תרגלתי בערך 4 שנים
בהריון הקודם התחלתי בערך שבועיים לפני העיבור והמורה לא אמר לי שיש בעיה (הודעתי לו מייד כשידעתי)
ואני מרגישה שאני ממש חייבת יוגה ומייד, כל האגן שלי (והגוף בכלל אני אבל מרגישה את זה בעיקר באגן) מבקש איזה איזון - שמניסיוני מגיע עם היוגה בענק
(אני בשבוע 6)
זה בכל זאת לא מוחלט בעיניכן?
סודית*

יוגה בהריון

שליחה על ידי סודית* »

וחוץ מזה מדובר בקבוצה של 4 תלמידים
הגבירה_בחום*

יוגה בהריון

הי סודית
תראי, ביוגה כמו בחיים, שום דבר הוא אינו מוחלט.
יש הנחיות מסויימות ועקרונות שמקובלים על פי רוב ונקבעו מסיבות שונות, הרבה פעמים כדי להזהיר מסכנות אפשריות ולהטוות תרגול בטוח, אבל הם תמיד דורשים בחינה מחדש והתאמה למתרגל.
החוק היחיד שנכון תמיד ביוגה הוא זה שהיוגה צריכה להתאים לאדם שמתרגל אותה, בין שהוא אישה בשליש הראשון להריונה, אדם עם פריצת דיסק, אדם עם אסטמה או אישה במחזור.
בכל אחד ואחד מהמצבים האלה יש דברים שמומלץ לתרגל ביוגה ויש דברים שבכללי מומלץ שלא. מתוך אותה חשיבה, כשמדובר בגוף של אישה שלא תרגלה בעבר, יש רצון לאפשר להריון להיקלט היטב ברחם לפני שמעבירים את הגוף תירגולים חדשים שזרים לו, כפי שמי מה כתבה לך ברוב דיוק.
מניסיוני בעבודה עם נשים בהריון, כבר יצא לי ללוות נשים ממש משלב התחלתי של ההריון, אבל אלו היו או נשים שכבר למדו איתי יוגה עוד לפני ההריון, או בשעור פרטי כך שההנחיות היו מאוד ספציפיות עבורן, והעבודה בשליש הראשון היתה מאוד מאוד עדינה.
אם לדברייך יש לך ניסיון קודם, והמורה בקבוצה יודע/ת כיצד נכון לעבוד בזמן הריון (לא ציינת אם זו קבוצת הריוניות), את יכולה לנסות בעדינות.
יחד עם זאת, את גם יכולה לחכות עוד קצת עד תום השליש הראשון כדי להיות בראש שקט לגמרי (-:
מי_מה*

יוגה בהריון

שליחה על ידי מי_מה* »

אם את לא יכולה לחכות אז קחי ת זה הכי בעדינות שאפשר. ובלי עצירות נשימה. עדין עדין ובתשומת לב.
בהצלחה.
סודית*

יוגה בהריון

שליחה על ידי סודית* »

תודה.
(כן, זוכרת מההריון הקודם שהמורה לא אישר לי קפהלבטי עד אמצע ההריון בערך.)
הגבירה_בחום*

יוגה בהריון

(כן, זוכרת מההריון הקודם שהמורה לא אישר לי קפהלבטי עד אמצע ההריון בערך.)
קפהלבהטי האמת, ממש לא מומלצת בכלל בהריון. בטח לא באופן החזק והמלא שלה. תחשבי על זה, הדבר האחרון שהעובר שלך צריך זה המכות האלה בבטן.
הדבר שאנחנו הכי רוצים לאפשר בהריון הוא מרחב בבטן, לכן רוצים כמה שאפשר להימנע מכל מה שיוצר דחיסה או כיווץ חזק. וקפהלבהטי איך לומר... היא נשימה שמטרתה העיקרית היא ללבות אש ולחמם את הגוף.
אפשר לתרגל קפהלבהטי שמותאם להריון שזה אומר נשיפות חלשות בקצב מאוד איטי ובמרווחים גדולים ביניהם שיוצרות לכל היותר ניפנוף קטן של הסרעפת, ואת זה כאמור כדאי שהמורה ידעו להנחות @}
סודית*

יוגה בהריון

שליחה על ידי סודית* »

אוישש לא יודעת למה כתבתי קפהלבטי |אוף| התכוונתי קומבהקה.

לגבי קפהלבטי - ברור, ברור (ובאמת לא תרגלתי את זה אז בכלל)

@} @} @}
הגבירה_בחום*

יוגה בהריון

התכוונתי קומבהקה (-:
אדרבה!
קומבהקה (היא עצירת הנשימה), ממש ממש ממש! לא רצויה בלאורך כל ההריון מתחילתו ועד סופו (כפי שמימה הסבירה קודם) (-:
ולמה כ"כ? מכיוון שאנחנו לא ממש יודעים מה קורה עם אספקת החמצן בגוף לעובר בזמן שהאם עוצרת את הנשימה. עצירת הנשימה הוא חלק מרכזי ביוגה ונפלא למערכת הנשימה בכלל, אבל הוא מצב דרמטי משהו לגוף, במיוחד כשיש עובר בבטן, לא בדיוק יודעים האם החמצן ממשיך להיות מסופק או לא... ואם החמצן לא יסופק אפילו לזמן קצר לעובר הצעיר...? מה אז?
על סמך אותה אי ידיעה שלנו, אנחנו פשוט לא רוצים לקחת שום סיכון שיסכן את התפתחותו של העוברון שלנו.
ולכן בקווים כלליים מאוד מאוד, בזמן הריון, אנחנו לא רוצים מכות ודפיקות בבטן, לא רוצים עצירות נשימה בכלל, ולא רוצים פיתולים בטניים בהם הבטן ממש נסחטת
מעבר לזה, המורה פשוט צריך להיות בעל ידע כדי לכוון אותך נכון ספציפית למה שנלמד בשעור
בהצלחה (-:
בדרך*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2003, 12:48

יוגה בהריון

שליחה על ידי בדרך* »

בהמלצה של חברה שזה עתה ילדה, כדאי לבדוק מורה נהדרת ליוגה לנשים הרות שהיא גם דולה. שמה יהודית - 054-6246054.
החברה סיפרה שבכל מפגש היא מקדישה גם זמן מה להכנה ספציפית לקראת הלידה, ושהתרגול הכין אותה באופן מעולה ללידה.
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

יוגה בהריון

שליחה על ידי אלמונית* »

ממליצה לכתוב מאיזה איזור
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

יוגה בהריון

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אשמח להמלצה על מורה ליוגה בהיריון באזור חוף הכרמל או זיכרון יעקב
תודה רבה!
שקדייה*
הצטרפות: 24 פברואר 2009, 20:24

יוגה בהריון

שליחה על ידי שקדייה* »

טוב, עברתי על הדף, בהתחלה קראתי ביתר עיון, ואח"כ עברתי לרפרוף, כדי לנסות למצוא תשובה לשאלה שיש לי- ולא מצאתי תשובה. אז אני שואלת ומתנצלת מראש אם השאלה כבר נשאלה בעבר.

אני מתכננת הריון ראשון, ומתרגלת יוגה כבר 3 שנים (פתאום זה נראה לי המון...). התחלתי עם פעם בשבוע ולאט לאט התמכרתי- היום אני מתרגלת 3 פעמים בשבוע, במסגרת שיעורים (לא מצליחה להתקדם לתרגול יומיומי קבוע בבית, אבל אני עובדת על זה). אני מתרגלת בקבוצה די הטרוגנית, בסטודיו קטן (6 משתתפים לכל היותר) ואני מהמתקדמים בקבוצה בסך הכל. כמו לכולם יש לי נקודות חוזק ויש לי נקודות חולשה שאני עובדת עליהן, אבל בגדול מצבי מצוין והגוף בריא.

השאלה שלי נוגעת לשליש הראשון של ההריון- מה מותר לי ומה אסור לי לעשות? יש לי חברה שעברה הפלה ספונטנית (אוף, "הפלה ספונטנית", איזה ביטוי עצוב) וזה קצת גורם לי לחששות. דבר ראשון, האם תרגול היוגה או תרגילים ספציפיים יכולים לגרום להפלה או לפגוע בעובר חו"ח? והדבר השני- מתי אני אמורה לספר למורתי האהובה על ההריון? אני מניחה שיהיה נכון לספר לה ברגע שאני יודעת, אבל אז אם משהו יקרה אני אצטרך להתמודד גם עם לספר לה שבסוף בעצם דברים לא הסתדרו... האם אני יכולה לשמור על עצמי בשליש הראשון ולספר לה רק בסופו?

וסוגיה אחרונה- מה לגבי השבועיים מהביוץ ועד לאיחור במחזור? כי אני יודעת שיש סיכוי להריון, אבל לא יודעת עדיין האם היתה הפריה וההריון השתרש. האם יש תרגילים ותנוחות שיכולים להפריע להפרייה ולהשתרשות בשלב זה? או אולי אפילו יש כאלה שיכולים לסייע?

תודה רבה מראש לכל הנשים החכמות והמנוסות! @}
הגבירה_בחום*

יוגה בהריון

וזה קצת גורם לי לחששות. דבר ראשון, האם תרגול היוגה או תרגילים ספציפיים יכולים לגרום להפלה או לפגוע בעובר חו"ח? והדבר השני- מתי אני אמורה לספר למורתי האהובה על ההריון? אני מניחה שיהיה נכון לספר לה ברגע שאני יודעת, אבל אז אם משהו יקרה אני אצטרך להתמודד גם עם לספר לה שבסוף בעצם דברים לא הסתדרו... האם אני יכולה לשמור על עצמי בשליש הראשון ולספר לה רק בסופו?
מומלץ לספר לה אפילו ממש בהתחלה. כך תוכל להנחות אותך לעשות את כל מה שלא מומלץ שתעשי ולהמליץ לך על מה מומלץ שכן.
בגדול, בזמן הריון מה שחשוב במיוחד הוא לאפשר מרחב לעובר הגדל להקלט, להתפתח ולגדול ולכן מה ש לא רוצים לעשות בזמן הריון הם: 1. נשימות קפלבהטי נמרצות (לא רוצים את המכות בבטן) 2. לא עוצרים נשימה בכלל (לא יודעים בדיוק מה קורה לעובר בזמן שהאמא עוצרת נשימה ולכן לא לוקחים את הסיכון) 3. לא רוצים פיתולים שסוחטים את הבטן (כאמור רוצים לאפשר מרחב ולא סחיטה) - את כל אלה המורה שלך אמורה לדעת וככל שתקדימי לספר לה, תוכלי לעזור לה לעזור לך.
מכיוון שאת כבר מכירה את הגוף שלך ביוגה, חשוב בשליש הראשון להיות זהירים ולתת להריון להקלט אבל אין צורך להפסיק כמובן את התרגול (בניגוד להריון אצל נשים שלא תרגלו בעבר ואז מומלץ להן בד"כ להתחיל בשבוע 14 - כאמור זה לא המקרה שלך)
וסוגיה אחרונה- מה לגבי השבועיים מהביוץ ועד לאיחור במחזור? כי אני יודעת שיש סיכוי להריון, אבל לא יודעת עדיין האם היתה הפריה וההריון השתרש. האם יש תרגילים ותנוחות שיכולים להפריע להפרייה ולהשתרשות בשלב זה? או אולי אפילו יש כאלה שיכולים לסייע?
בגדול אימון מאוזן ונכון יכול רק לעזור להפרייה, להזרים דם וחמצן אל אברי הרביה לעסות אותם ורק לשפר את מצב הפוריות.
יכולה רק לומר מנסיוני שתלמידות שלי שסיפרו לי עוד לפני ההריון על כוונותיהם, בד"כ נכנסו להריון מאוד מאוד מהר (-:
הרבה הצלחה @}
נועה*

יוגה בהריון

שליחה על ידי נועה* »

שקדייה שלום,
מנסיוני כאישה שהרתה 4 פעמים, ילדה 3 פעמים ומתרגלת הרבה שנים אני יכולה לומר לך שזה הזמן להשקיט את תנודות התודעה...
כל הדאגות האלו לא רלוונטיות, לדעתי. אם ההריון נועד לקרות ולהשתרש היטב,הרי ששום דבר שבעולם לא יוכל לו. גוף נשי שנמצא בכושר,בריא בדרך כלל,לא סובל ממחלות כרוניות- מסוגל לעמוד בתרגול יוגה יומיומי ובקליטת הריון בצורה תקינה. בהפוכה תמצאי נשים שרבות שאינן מתרגלות יוגה (או כל פעילות גופנית אחרת),וההריון שלהן נופל. נשגבות מאיתנו הן דרכי הטבע.
ולכן אני ממליצה לך לא ליצור קישור מראש בין תרגול לבין השתרשות תקינה של הריון.
לא ציינת באיזה סגנון את מתרגלת ואם יש מספיק דגש וזמן להרפייה בין האסנות. לדעתי,הכי כדאי זה ליידע על ההריון את המורה וכמה שיותר מוקדם. כשתלמידה מעדכנת אותי בהריון טרי אני אסירת תודה לה על כך ויש דרכים רבות לעזור ולהדריך הריונית טרייה תוך כדי שמירה על דיסקרטיות.
תביאי בחשבון שהשליש הראשון מלווה בעייפות ולעיתים בבחילות ולכן טבעי יהיה שתחושי בצורך גדל ליותר מנוחה בתוך התרגול ובכלל. מבחינת מותר/אסור מותר הכל בהנחה שהתרגול שלך הוא תרגול מתון ואת יודעת את גבולות היכולת שלך.
בדרך כלל כדאי להמנע מקומבקהות ארוכות,אך ניתן לעצור נשימה לעד 5 שניות(זה תלוי בתחושה שלך)
בשליש הראשון ניתן לתרגל קפלבהטי בצורה עדינה מאד
בתרגול פיתולים יש להזהר ממאמץ יתר
בהנאה!
שקדייה*

יוגה בהריון

שליחה על ידי שקדייה* »

תודה הגבירה ונועה על התשובות המרגיעות @}
בסך הכל הכל אני מרגישה די בטוחה ביכולת של הגוף שלי להרות ולהגן על עצמו, וביכולת שלי להקשיב לו. המסר של לספר למורה כמה שיותר מוקדם עבר כראוי, מקווה להצליח לעשות את זה ברגע האמת...
אגב, אני מתרגלת ויניאסה. רגוע.
גלי_לבנדר*
הצטרפות: 25 מאי 2009, 14:26
דף אישי: הדף האישי של גלי_לבנדר*

יוגה בהריון

שליחה על ידי גלי_לבנדר* »

שלום, אני מחפשת יוגה להריון באיזור הכינרת
אם מישו מכיר אשמח לשמוע בדף בית אישי
אום_שלום*

יוגה בהריון

שליחה על ידי אום_שלום* »

גלי, חפשי את יעל בינדר במעלה גמלא אם מתאים לך המיקום.
פרח_הלימון*
הצטרפות: 22 מאי 2008, 16:47
דף אישי: הדף האישי של פרח_הלימון*

יוגה בהריון

שליחה על ידי פרח_הלימון* »

המרכז ליוגה ויג'ננה בפלורנטין דרום ת"א פותח קבוצת בוקר ל נשים בהריון
עם המורה מינה גושן.
השיעור יתקיים בימי רביעי או חמישי (תלוי לפי הביקוש) בשעה 9:30
למעוניינות זהו האתר של "המרכז ליוגה ויג'ננה בתא
תודה @}
שקדייה*

יוגה בהריון

שליחה על ידי שקדייה* »

טוב, אחרי שכבר נדנדתי כאן לפני ההריון, ובאמת נכנסתי להריון מהר, ובהמלצת החכמות סיפרתי למורה שלי ליוגה (וזה כשאמא שלי עדיין לא בעניינים) אז אני שואלת מתוך סקרנות-

האם יכול להיות שההריון משפיע בצורה קיצונית על שיווי המשקל? אני רק בשבוע 6, ובשיעור האחרון התנדנדתי בזמן העץ כמו לולב. בעבר הייתי מחזיקה דקות ארוכות. אותו דבר קרה לי בואשישטא (ככה כותבים את זה?). לא הופתעתי בכלל מזה שקשה לי יותר להחזיק תנוחות שדורשות ממני יותר כוח, הופתעתי קצת מאי נוחות בתנוחות על הבטן (כבר?), אבל כל הקטע עם שיווי המשקל היה סופר מפתיע. נראה מה יהיה בשיעור היום בערב.
אני חייבת להגיד שזה מאוד מעניין להיות בהריון, אין רגע דל.
הגבירה_בחום*

יוגה בהריון

האם יכול להיות שההריון משפיע בצורה קיצונית על שיווי המשקל? אני רק בשבוע 6, ובשיעור האחרון התנדנדתי בזמן העץ כמו לולב.
באארור (-:
הרי הריון היא דוגמא קלאסית למצב שבו אנחנו יוצאות מאיזון, הווה אומר יוצאות משיווי משקל בכל רובד אפשרי (-:
מבחינה פיסית, יש לנו עובר בבטן שהולך וגדל כל הזמן ומוסיף משקל עודף על גופנו. משקל שלא מתחלק שווה על כל הגוף אלא גדל בכיוון מאוד ספציפי קדימה. שרירי הבטן פחות יכולים לתמוך כנגד הגב התחתון, כך שלרוב העומס מורגש שם.
עם התקדמות ההריון אנחנו רק הולכות ויוצאות יותר ויותר מפרופורציה.
מבחינה הורמונלית, כידוע יש השתוללות, ממש חינגה הורמונלית בגוף, מה שמוסיף לחוסר האיזון הכללי ומשפיע על חוסר היציבות הנפשית, להלון מצבי הרוח השונים
מבחינה מנטלית, הכל חדש לנו, אין רגע דל. אמרת וצדקת. הגוף משתנה, תחושות שלא הכרנו קודם ואנחנו פוסעות אל עתיד אחר ולא נודע.
אז... כן, ההריון משפיע בצורה קיצונית על שיווי המשקל (-:
וזו הסיבה שרצוי ומומלץ מאוד לתרגל תנוחות שיווי משקל בזמן ההריון, גם כדי להמשיך לעבוד, ולהחזיר ולו במעט איזון לגוף והן לחזק את הגוף שכ"כ נזדקק לחוזק שלו, לקראת הלידה, במיוחד אם לידה טבעית.
אני חייבת להגיד שזה מאוד מעניין להיות בהריון, אין רגע דל.
מאוד משמח לשמוע @}
אום_שלום*

יוגה בהריון

שליחה על ידי אום_שלום* »

כל מילה של הגבירה לגבי שיווי משקל בהריון.
הופתעתי קצת מאי נוחות בתנוחות על הבטן לא ממליצה לבצע תנוחות בשכיבה על הבטן אפילו שזאת רק ההתחלה ועוד אין "בטן" הריונית ממש, תנוחות על הבטן מפעילות לחץ על איזור שצריך להיות בו מינימום עומס. אני מבקשת מתלמידות הריוניות לוותר על התנוחות הללו כבר מהתחלה, אפשר למצוא וריאציות דומות שלא מצריכות להעמיס על הבטן את משקל הגוף.
וגם ואשישטא לטעמי לא מתאימה מהסיבה הפשוטה שזו תנוחה שמצריכה התגייסות מסיבית של שרירי הבטן (אחת מהתנוחות הכי חזקות לבטן שאני מכירה).
בקיצור, לא באתי לקלקל לך חלילה רק להאיר את תשומת לבך לזה.
האם את מתרגלת אצל מורה שמוסמכת ללמד הריוניות?
שיהיה המשך הריון נהדר מלא ברגעים לא דלים ומשמחים. @}
הגבירה_בחום*

יוגה בהריון

וגם ואשישטא לטעמי לא מתאימה מהסיבה הפשוטה שזו תנוחה שמצריכה התגייסות מסיבית של שרירי הבטן
כן.. גם אני הרמתי גבה, זו תנוחה שבה יש התגייסות מסיבית של כל שריר בגוף (-:
אם כי, אפשר לעשות אותה בשלל וריאציות מקלות, כשהרגל העליונה תומכת מלפנים או מאחור, כשכפות הרגליים דוחפות קיר, על שתי ידיים במקום אחר, וגם זה לזמן קצרצר,ורק במידה ויש למתרגלת ניסיון קודם והיא אינה חשה במאמץ יתר בבטן ובכלל.
בכל אופן, זו לא אחת התנוחות שמלוות את ההריון עם התקדמותו, ובגדול כדאי לקחת ממנה חופש ולתרגל תנוחות אחרות במקומה @}
שקדייה*

יוגה בהריון

שליחה על ידי שקדייה* »

המורה מוסמכת ללמד הריוניות (אני לא הראשונה), אבל יכול להיות שאני התלמידה הראשונה שהיתה לה שנכנסה להריון ותרגלה קודם לכן, לפחות בשלוש השנים האחרונות, לפני כן אני לא יודעת (היא מלמדת כבר 10 שנים). בדרך כלל ההריוניות מגיעות אלינו ליוגה בתחילת השליש השני, ומשתלבות בשיעורים הרגילים, כך שגם ראיתי אותה מדריכה ספציפית נשים בהריון במהלך שיעורים. אגב- אני מאוד אוהבת את זה שהשיעור קטן וההריוניות משתלבות בשיעורים הרגילים, ואין קבוצה מיוחדת לנשים בהריון.

בגלל שאני מתרגלת הרבה זמן ובגלל שאסרתי עליה לתת לי הנחיות מפורשות במהלך השיעור, כי אני עדיין לא רוצה לחשוף את ההריון (אני עדיין במין חרדה כזו שהוא ייעלם לי...), היא נתנה לי הנחיות כלליות לגבי הקשבה לגוף, לתרגל הכל ביותר עדינות ולא ללכת "עד הקצה", ומתאימה קצת את השיעור ונותנת לי הערות כלליות ועדינות במהלכו, כך שאף אחד לא חושד. חוץ מזה היא אמרה בדיוק את מה שנאמר כאן לעיל לגבי פיתולים, עצירת נשימה, קאפאלבאטי וכו'. לגבי הפוכות היא אמרה שיש אסכולות לכאן ולכאן ושכדאי שאבדוק מה מתאים לי (למשל המחרשה כבר היתה סיוט, מין תחושה שהבטן תקועה לי בגרון, אז לא עשיתי). לגבי תנוחות על הבטן היא אמרה שזה גם תלוי באיך שאני מרגישה ושהיא ראתה נשים שהתנוחות הללו התחילו להפריע להן בשלבים שונים, אולי אני פשוט מאלה שמפריע להן בשלב מוקדם, זה כנראה יהיה חלק ממחקר ההריון שלי. אין רגע דל, כבר אמרתי?

ואשישטא זו תנוחה שאני מאוד אוהבת, אני מאוד חזקה בה, ואני מרגישה שהיא ממש "מאפסת" לי את הגוף. אני אתגעגע אליה. בינתיים אני בהחלט מרגישה שאני יכולה להמשיך לתרגל, אבל אין ספק שבשיעור האחרון תרגלתי אותה לזמן הרבה הרבה יותר קצר - גם בגלל חוסר שיווי המשקל וגם בגלל שהרגשתי שאני מתעייפת מאוד מהר ורציתי לצאת מהתנוחה כמו שצריך ולא "לקרוס". אז נראה לי שבינתיים הגוף שלי מגיב כמו שצריך, מתעייף איפה שצריך ונותן לי רמזים עבים לגבי מה מתאים ומה לא.
באופן כללי אני לא תלמידה עקשנית, ומה שלא נעים לי וטוב לי אני לא עושה. וזה גם בא בתקופות- יש תקופות שפתאום תנוחות מסוימות מרגישות לי "לא טוב", ואחר כך אני אוהבת אותן מאוד ולהיפך.

תודה רבה, אתן מקסימות @}
מי_מה*

יוגה בהריון

שליחה על ידי מי_מה* »

להבנתי ומנסיוני (על עצמי ועל תלמידות) לא לעשות שום תנוחה בשכיבה על הבטן! ממש לא. ואסישטה הייתי ממליצה , כמו שכתבה הגבירה, עם כף הרגל של הרגל העליונה מאחורי או לפני הרגל התחתונה ולא מעליה. כתבת שזו תנוחה שאת אוהבת וחזקה בה אז הגוף שלך מכיר אותה עוד מלפני ההריון ואת יכולה (תוך הקשבה ושימת לב, כמובן) להמשיך ולתרגל אותה.
לגבי שיווי המשקל, נכון שמרכז הכובד שלך משתנה (יהיו שלבים בהריון שאפילו מיום ליום הוא יהיה במקום אחר, בכיוון אחד - קדימה)אבל מאידך, ההריון מאוד מחבר למרכז ואחרי שתסתגלי קצת לשינויים, את עשויה לגלות ששיווי המשקל שלך דוקא משתפר, כי הכל מאוד מחובר למרכז - התודעה והגוף הפיזי גם יחד. ראיתי כבר נשים הרות שדוקא בחודשים המתקדמים מצאו עצמן מאוזנות בתנוחות מאתגרות מאוד מבחינת שיווי משקל כי המרכז שלהן היה כל כך נוכח.
שיהיה לך הריון קל וכייפי ולידה טובה @}
סיגליות*
הצטרפות: 22 יולי 2009, 05:36

יוגה בהריון

שליחה על ידי סיגליות* »

שלום מורות יוגה יקרות, שאלות לי לגבי יוגה בהריון:
אני מתרגלת יוגה באופן קבוע בעצמי שנים רבות, ועכשיו נמצאת בתחילת תחילתו של ההריון.
לגבי תנוחות שעל הבטן: קוברה, סירה, קשת - האם יש בעיה לתרגל אותן עד שיוצאת בטן? וכשיוצאת הבטן?
כנ"ל לגבי הקוברה בברכה לשמש.
אם אכן לא מומלץ התנוחות שעל הבטן, מה הייתן ממליצות במקום?
כמו כן נכתב פה שרצוי לא להפעיל את שרירי הבטן, האם נכון?
תודה על העזרה {@
סיגליות*

יוגה בהריון

שליחה על ידי סיגליות* »

מה זה ואשישטא?
סיגליות*

יוגה בהריון

שליחה על ידי סיגליות* »

אוקי, עכשיו קראתי את שכתבה אום שלום לגבי תנוחות הבטן
מה זה ואשישטא?
הגבירה_בחום*

יוגה בהריון

הי סיגליות
קודם כל, זוהי וסישטהא
דבר שני, (כפי שכבר נכתב פה בעבר, גם על ידי וגם על ידי שאר מורות היוגה) העיקרון בגדול בזמן הריון, הוא לאפשר מרחב בבטן לעובר להתפתח, מה שאומר שעבודה מסיבית איתה, כיווץ שלה, או סחיטה בפיתולים בטניים, או נשימות קפלבהטי או בהסטריקה חזקות לא מומלצות בה.
יחד עם זאת, שרירי הבטן שלנו לא מפסיקים לתפקד לגמרי בזמן ההריון, ואחרי הכל השריר הרחב בטני הוא זה המחזיק את כל אברי הבטן ומונע מהבטן להשפך החוצה.
תרגול היוגה משתף כמעט בכל מצב את שרירי הבטן ובמיוחד את שרירי קרקעית האגן שתומכים מלמטה בכל העסק ומאוד מאוד מומלץ לתת להם תשומת לב בהריון ולאחר הלידה מכיוון שאלה השרירים שנחלשים בהריון הכי הרבה.
כך שאפשר לעבוד בעדינות עם שרירי הבטן, אבל לוודא שלא יצרים בהם מתח מוגזם, לחץ או סחיטה.
מקווה שקצת עזרתי..
@}
אף_חצוף*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 21:08
דף אישי: הדף האישי של אף_חצוף*

יוגה בהריון

שליחה על ידי אף_חצוף* »

קראתי את כל הדף ואני לא מצליחה להגיע למסקנה חד משמעית (אם יש כזו). תנוחות פיתול בהריון, כן או לא?
תרגלתי יוגה להריון בהריון הקודם, ומאז בכלל לא. אני בתחילת חודש ששי, לפני כמה שבועות התחלתי לתרגל שוב בקבוצה של יוגה נשית, והמורה נותנת לי הנחיות שונות, או וריאציות על מה שהנשים האחרות בקבוצה עושות. בינתיים אני עושה תנוחות פיתול, גם על הגב, וזה לא מפריע לי. השאלה היא אם להמשיך כל זמן שזה לא כואב, או שעדיף להמעיט בפיתולים בהריון.
תודה @}
הגבירה_בחום*

יוגה בהריון

הי אף חצוף
ההמלצה לא לתרגל תנוחות פיתול בהריון מתייחסת אך ורק לפיתולים בטניים שיוצרים סחיטה בבטן.
הבטן בזמן הריון הוא כמובן איזור שאנחנו לא רוצים לסחוט, לכווץ, לאסוף חזק מידי, כיוון שגדל בו עובר והמחשבה היא בעיקר על לאפשר בו מרחב להתפתחות העובר ולשפר את זרימת הדם והחמצן לאיזור ובכלל לשאר הגוף.
יחד עם זאת פיתולים לגב העליון או לעורף מומלצים ביותר ומאפשרים שחרור נפלא מהעומס המצטבר בחגורת הכתפיים והשכמות.
ניתן לבצע גם תנוחות פיתול שבמקורן מהוות פיתול בטני, רק להקפיד לבצע את הפיתול לא ממש מתוך הבטן, אלא יותר מאיזור הגב העליון והחזה.
לסיכום: כל עוד הפיתולים אינם יוצרים סחיטה, כיווץ או מאמץ גדול לבטן, אפשר להמשיך לתרגל אותם כמובן מתוך קשב לגוף שלך.
המשך הריון קליל ומעצים (-:
סיגליות*

יוגה בהריון

שליחה על ידי סיגליות* »

מקווה שקצת עזרתי..
בהחלט! עזרת הרבה
תודה
סיגליות*

יוגה בהריון

שליחה על ידי סיגליות* »

אף_חצוף*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 21:08
דף אישי: הדף האישי של אף_חצוף*

יוגה בהריון

שליחה על ידי אף_חצוף* »

המשך הריון קליל ומעצים
תודה, ותודה על התשובה.
אז נראה לי שעדיף תנוחות פיתול בישיבה ולא בשכיבה, כי הן פחות לוחצות על הבטן?
אום_שלום*

יוגה בהריון

שליחה על ידי אום_שלום* »

גם תנוחות פיתול בשכיבה יכולות להתאים עם הם עדינות ואין בהן סחיטה חזקה של הבטן.
למשל שכיבה על הגב עם כפות רגליים עומדות ברוחב אגן והטיית הברכיים לשני הצדדים, זה פיתול עדין, שכן משחרר את הגב התחתון אבל לא מעמיס על הבטן.
אום_שלום*

יוגה בהריון

שליחה על ידי אום_שלום* »

או משהו כזה
אני באופן כללי חושבת שמה שמשנה זה איך מתנהלים בתוך הפיתול, כיוון שלא בזמן הריון כדאי בכל פיתול להעמיק את איסוף הבטן פנימה, זה חלק משמעותי מ"הפעלת" הפיתול, והוא הבעייתי בהריון לטעמי יותר מהתנוחה עצמה. כמובן שלא הייתי ממליצה על פיתולים של בטן כנגד ירך או פיתולים עמוקים בתנוחות עמידה למיניהן (משולש מפותל וכו') אבל לא אמורה להיות בעיה עם פיתול עדין בשכיבה על הגב כל עוד לך נוח.
אום_שלום*

יוגה בהריון

שליחה על ידי אום_שלום* »

ומעניין לעניין באותו עניין:

קבוצות חדשות - יוגה לנשים בהריון ולאחר לידה בעמק יזרעאל
עין חרוד מאוחד ימי שלישי ב- 20.00
גניגר ימי שישי ב- 11.30
התרגול מתאים מאוד גם לנשים שמעוניינות לחזק את פוריותן והקשר עם גופן לקראת הריון עתידי
פרטים נוספים ומועדי שיעורים לקבוצות רגילות ב "אתרון" www.isyoga.co.il/sites/amirdrori
מוזמנות ליצור קשר 052-3785452
אמיר @}
שליחת תגובה

חזור אל “התעמלות בהריון”