יוגה בהריון

אנונימי

יוגה בהריון

שליחה על ידי אנונימי »

ראה גם תנוחות יוגה הפוכות בהריון

השאלות
א) האם ניתן והאם מומלץ לתרגל יוגה בהריון?
ב) האם למי שלא תרגלה קודם?
ג) אם כן האם כל התנוחות מותרות?
ד) מאיזה שלב של ההריון ניתן לתרגל יוגה?
ה)איזה סוגי יוגה אפשר לעשות בהריון?

התשובות
  • בסה"כ מומלץ לתרגל בהריון, גם למי שלא תרגלה קודם. יש שהתחילו בשבוע 15, 28, 37,
משתתפות שהתחילו לתרגל לראשונה בהריון, נהנו, הרגישו שזה תרם להן, "היה נהדר.עזר לי מאוד בלידה.במיוחד בתנוחות השונות. גם בלנשום נכון,להתרכז בצירים ועוד.יש גם תנוחות מיוחדות להריון. (מיץ פטל)
משתתפות אחרות ציינו שהתרגול גרם להן סחרחורת / בחילות בהתחלה. ונענו שזה קורה לפעמים כשמתחילים לתרגל, גם ללא הריון.

מנסיוני אחרי 7 שנות תרגול יוגה, תחושות כאלו אופייניות למתרגלים מתחילים גם ללא קשר להריון. גם אני, כשעברתי לתרגל משיטה אחת לשיטה אחרת, לפני מספר שנים, הרגשתי אותן תחושות בדיוק. למה מרגישים כך? היוגה עובדת עמוק מאוד על הגוף (למשל, על הבלוטות השונות, מרכזי אנרגיה) , ולא רק על השרירים והסיבולת כמו בפעילות גופנית רגילה. לכן, ההמלצה לכל מתרגלי היוגה, ולמתחילים בפרט, ולנשים בהריון בפרט ובפרט להיות מאוד קשובים לגוף.
לעשות רק מה שנעים ונוח, להרפות, לנוח כשצריך. הנחיה זו אינה פשוטה כלל ועיקר, לנו, אנשי המערב. החינוך שקיבלנו מורה לנו להתאמץ על קצה יכולתינו, תמיד לעשות קצת יותר ממה שאנחנו חושבים שאנחנו יכולים לעשות. קשה לנו לותר, ולעשות קצת פחות ממה שאנחנו יכולים. בשבילי, "לעשות פחות" הוא אחד השיעורים החשובים שאני לומדת ביוגה (שיעור שרלוונטי עבורי גם מחוץ למזרן היוגה). (מרב)

כדאי לתרגל בקבוצה של נשים הרות, כך שהתרגילים והקצב,מתאימים להריון, לומדים תרגילים שעוזרים בלידה
(יתרון נוסף הוא שמכירים הריוניות נוספות שגרות לידך).
חשוב! שהמורה תדע שאת בהריון.
להתאים את התנוחות להריון ולשלב ההריון בו את נמצאת.

אסאנות מומלצות בהריון
יש חשיבות לתכיפות התרגול עבור אישה בהריון. גוף הריוני שאינו מתורגל ביוגה עוד מלפני ההריון(תרגול קבוע. לא פעם ב...)עלול להגיב בצורה לא טובה לתרגול פתאומי(כי הלא היוגה פועלת על מערכות הגוף ובעיקר המערכת החיסונית בצורה חזקה ביותר). בעצם,כמו עם כל פעילות גופנית. מעבר לכך,בתור מישהי שמתרגלת כבר שנים ובעיקר בבית-יש כן חשיבות רבה לליווי של מורה מנוסה שמתקן/ת ומנחה. הרבה פעמים אנחנו מתרגלים בבית וקצת שוכחים כמה נקודות שכן חשובות.
לקראת חודש שביעי-שמיני מתחילים להתמקד יותר באסנות ישיבה שפותחות ומקלות על האגן ועצמות החיק(כולל כריעה ועמידה על ארבע). אסנות יוגה רגילות חייבים לתרגל בצורה אחרת שמותאמת להריון. את חלקן ממירים לאסנות עמידה.ושוב,הכל בתנאי שתירגלת גם לפני הכניסה להריון ולאורכו ברציפות.
בקיצור, אני ממליצה לך להצטרף לקבוצה מסודרת וזה לא משנה שאת כבר בחודש שביעי. והמשך הריון קל ונעים. (בת ההרים)

בספר "לידה פעילה שיצא לאור לאחרונה יש פרק ארוך המיוחד לתרגילי יוגה להיריון. התרגילים מבוססים על יוגה בגישה שפיתחה המחברת ג'נט בלאסקאס, כולל השפעות של שיטת אלכסנדר. הפרק מפורט מאוד וכולל תמונות רבות, כמו גם עצות שונות, "הזהרות" מאילו תנוחות/תנועות כדאי להימנע ומתי, וכו' - מתאים למי שרוצה לתרגל עצמאית או אולי גם במשולב עם קורס. (אורית מאלטרנטיבות - ההוצל"א)

לא היתה הסכמה אם מותר או אסור
תרגול בשליש הראשון של ההריון (אם מותר בכלל)

לרקפת ברגר המליצו להתחיל רק אחרי שבוע 15 גם יוגה וגם טאי-צ'י, אלא אם התאמנת באופן קבוע לפני כן.

דיון לגבי: תנוחות הפוכות, ותנוחות פיתול לא מומלצות בשליש הראשון, אם כי בת ההרים שתירגלה גם לפני ההריון כתבה: דווקא אני מתרגלת הרבה שנים ותרגלתי גם בהריון עמידת כתפיים-הרבה וזה היה אחלה. כמובן שבלי המחרשה והקשת. גם עמידת ראש עם גיבוי מהמורה. למיטב ידיעתי אין מניעה מתנוחות הפוכות בהריון תקין. בזמן ווסת-יש.
לכך נענתה ע"י wall paper
try to avoid as much inverted poses. i was doing easily shoulder stands, and then at week 37 i felt a strong movement in my belly- my daughter got stuck in a horizontal position, something pretty rare,in avery entangled postion. i ended up having a horrible cesearean
lafterwards i checked with many teachers, which strongly
mentioned not to do any inverted positions

וסוכם: שיש אסכולות/מורים שמתירות הפוכות בהריון ויש שממליצות לא. ולכן אין תשובה חד משמעית וברורה. זה מחזיר אותנו לעיצה החשובה להקשיב לעצמך!

מה אסור
יש הסכמה (או לא לפחות לא אמרו פה אחרת) שלא לעשות תנוחות על הבטן, (או להתאמץ בהן פחות) להמנע מחלק מתרגילי הנשימה (קאפלאבאטי, עצירות נשימה)

תשומת |לב| לגבי תירגול לחיצות נשאלה שאלה לגבי שבוע 37 תשובתה של שרה לה " לא לא לא לא לא לא לא...................
לא לתרגל ולא לחשוב על לתרגל ולא ללחוץ ולא לתרגל ללחוץ. יותר מיותר מזה לא יכול להיות, יותר מזיק מזה קשה להיות. רצפת האגן שלך תודה לך אם תתרגלי כיווצים, כלומר, כיווצי קגל. מה שכן אפשר לתרגל זה שיטת פאולה. זה כן" .

יש פירוט של הזרמים העיקריים(בארץ) בהאתה יוגה בדף יוגה לכל ; מישהי שמגיעה ליוגה פעם ראשונה בתקופת ההריון,כדאי שתתחבר לתרגול רך יותר.בסגנון שיבננדה או ויניאסה.הגורם הכי חשוב לדעתי הוא המורה. אם יש מורה טוב ליוגה הוא הופך,למעשה,למעין מדריך רוחני כי הוא לוקח אותנו למסע פנימי עמוק באמצעות היוגה. היו לי מורים ששמו דגש על הגוף וזה היה נחמד לתרגל איתם אבל זה נשאר ברמת ה"עשיתי,הפעלתי" וכו'. המורה האחרונה שלי היא אישיות מופלאה שלוקחת אותי למסעות עמוקים עם הרבה דמיון מודרך ואור. התרגול יחד איתה הופך למשהו שהוא הרבה מעבר לתנוחות ונשימות. כל שיעור(כמעט) הוא מסע תגליות של הנפש שלי.
(בת ההרים)

אתרים; _להנאת הצופים בבית אתר עם פוזות
ומילון בעברית"http://www.yoga-studio.co.il/Dictionaries.html"
והנה מחרשה
(באדיבות מונו נוקי)
ארגון מורי היוגה בישראל . מידע על מורים וקבוצות ברחבי הארץ.
__

מורים לפי איזורים בארץ (אם פורסם האיזור), שימו לב זה ערבוב של המלצות ופירסום עצמי:

ירושלים
  • בפורום של תפוז ראיתי המלצה על אדי בכור (במאי 2002) , יש לו סטודיו ברח' הילדסהיימר במושבה הגרמנית, ואפשר לשאול אותו אם הוא מכיר מסגרת עם יוגה להריוניות.
  • שעורי יוגה לנשים בהריון מתקיימים במרכז שיבננדה ליוגה ברח' ראובן 3 ,בקעה ירושלים טל' 02-6714854 (תמר 01/05)
  • 25.08.2004 מיכל אושר מורה ליוגה (וגם בהריון) שגרה באיזור ים המלח ומאד רוצה לפתוח קבוצה לנשים בהריון בירושלים,אם יש מישהי שמעוניינת ויכולה לתת כוון-למשל לארגן כמה בנות בתור התחלה ו/או מקום מתאים- זה יהיה יופי- 053-854633 02-9945147
  1. 08.2004 רות לירן, שיעורי יוגה לנשים בהריון 050-8441659
  1. 12.2004 : חוגי יוגה להריון (ויוגה רגילה) עברו מראשון לציון ל נס-ציונה במרכז חדש נעים ומרווח,עם מורה ותיקה ומנוסה. 054-5394748
www.ronit-yoga.com
  1. 2004 ביום רביעי הקרוב תפתח קבוצת תרגול בלימוד אישי ובאוירה אינטימית- לפרטים רינה0528778291
[email protected]
  1. 4.2009 לירושלמיות - אני ממליצה בחם על שיעורי היוגה לנשים בהריון במרכז "פרפרים בבטן" במושבה הגרמנית. דולה מקסימה בשם רחל קימה מעבירה שם את השיעורים באוירה נפלאה ואינטימית. אני מתאמנת שם חודשיים וממש מרוצה.http://www.dulot.co.il/parparim/show.asp?art=7&t=l
שורשים עמוקים

איזור השרון
  1. 09.2003 המלצה- באיזור השרון, אני מאוד ממליצה על המורות שלי. הן מעבירות שיעור מיוחד לנשים בהריון בימי שישי בבוקר.
יעל/ תמר (2 אחיות) 09-7423565 מעבירות שיעורים ברעננה, רמה"ש, הרצליה (מרב ברויאר)

אן-קתרין, איינגאר יוגה 058-407069 09-7464911 ברעננה(המליצה עפרה ק.)

1. 02.2004
דיאדה בפרדס חנה אצל רוני רות-שלב והיה נהדר!!! היא ממש מלמדת תנועות ותנוחות שעוזרות בלידה עצמה, ומשלבת כל מיני אלמנטים קצת ריקודיים שהם לא ממש יוגה אבל מצויינים ללידה.
חוץ מזה בקיץ שעבר היה פעם בשבוע טאי צ'י למתחילים בחוף קיסריה (חינם) אני הייתי בהריון וחברה שלי עם תינוק בן חודש וחצי במנשא. כיף אמיתי. (מאמאבל)
  1. 02.2004 יש קבוצה טובה במרכז "אמא אדמה" בהוד השרון בימי שישי ב-8.30 בבוקר המורה- רונית פרז. יודעת מה היא עושה וזו חוויה נעימה ביותר וגם בריאה. תגיעי דרך גוגל.

מרכז
  1. 05.204 ההמלצה היא על מכון שנקרא יוגה now מול בניין היכל התרבות בת"א , המורות שם הן ציפי וננסי ואני נהניתי עם היוגה בהיריון שעשיתי אצלן. לא היו לי שום כאבי גב ושום מצוקות גופניות , אם תרצי פרטים נוספים תשמיעי קול. (מרגנית)
  1. 10.2004 יוגה לנשים בהריון בסטודיו ליוגה ושיאצו מול אונ' בר-אילן 03-5329127 (אפרסקים)
  • בגבעתיים - יוגה לנשים הרות החל מיום ששי ה04.15.10
לפרטים נוספים 0528778291 - רינה

ינואר 2005 )נפתחת קבוצה חדשה לנשים בהריון,בימי ששי, בגבעתיים. במקום מתקיימת כבר קבוצה לנשים בהריון במהלך השבוע וכן שיעורים רגילים .
מוזמנים לבוא ולהתרשם.להתראות נועם.www.ima-adama.co.il/yoga

לאחר שהות והדרכת יוגה ופילאטיס בקנדה, מלמד אשטאנגה והאתה יוגה, מאיזור הקריות , כמו כן מלמד יוגה לנשים בהריון, אפשר לפנות לפרטים ל דייויד 0523-694973

יש מורה מדהימה ליוגה, אחת הטובות בשיטת איינגר, גם להריון. גם לדתיות בהפרדה- היא חוזרת בתשובה אני מאוד ממליצה
יולה: 054-0821429(המלצה של עפרה ק.)
  1. 11.2004 נשים לאחר שלושה חודשים בתקופת ההריון , במידה והינכם מעונינות בתירגול יוגה , מוזמנות ליצור קשר ל דייויד 0523-694973
צפון
שיעורי יוגה לנשים הרות ביום שישי 8:30 עד 10:00 . בבית של שרהלה, מורה ליוגה ומיילדת-בית.

עכו - יוגה לנשים בהריון בסטודיו של מורן- "אוהליוגה". http://www.isyoga.co.il/sites/moranbop/index.php?sid=1

חיפה- יוגה מיוחדת להריוניות וקורס הכנה ללידה לזוגות, ברוח היוגה. שיעורים באווירה נעימה ופתוחה, קבוצות קטנות ויחס אישי. השיעורים בסטודיו יוגיני, שבמוריה 60, צומת כרמליה, בהדרכת דפני (ירוק ה), מורה ליוגה לנשים, יוגה להריון, ויוגה לאמהות ותינוקות.

אילת -אצל אליסון,עושה יוגה והכנה ללידה פעילה,ברוח גנט בלאסקאס(מלווה גם לידות מים ביוספטל)ימי שלישי בבוקר
052-8351182
המלצות נוספות -וספציפיות, יהיה יותר קל למצוא באתרים כמו אמנות הלידה או פורומי ההריון השונים, כי יש שם יותר אנשים

תרמו: חבצלת, אסנת ש, איילת השחר, מיץ פטל, אורית טבעי, רחל ש, מתנת פיוס, יונת שרון, בת ההרים, מרב ברויאר, מאמאבל,אם פי 3, מרגנית, שמש, אני, אפרסקים, wall paper,
Pלונית אחרת
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

יוגה בהריון

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

רוצה להמליץ על שירלי בנטואיץ מורתי החביבה ליוגה.בין היתר יוגה הריונית עשויה לתרום להיפוך עבור עוברים סוררים:-)
מונו_נוקי*

יוגה בהריון

יוגה בהריון (בת ההרים מוזמנת לתקן)
IN
חתולים למינהם, כלב מביט למטה, תנועות בהם הרגליים על הקיר והאגן לא באוויר, אריה
OUT
אסנות הפוכות;עמידת כתפיים,עמידת ראש,מחרשה,גלגל ,גשר,תנוחות פיתול.
בת_ההרים*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

יוגה בהריון

שליחה על ידי בת_ההרים* »

תיקון קטן ל-OUT; תנוחות פיתול הן נהדרות בהריון וחשובות,רק עדיף בעמידה כשהבטן מתחילה להיות מסיבית.
תוספת קטנה ל-IN; אסנות איזון על רגל אחת (ובמקביל ריכוז עמוק) כמו "העץ" או "הנשר". חשוב לזרימת הדם ברגליים, למניעת וורידים ובצקות ולמיקוד ורגיעה.
בת_ההרים*

יוגה בהריון

שליחה על ידי בת_ההרים* »

זה העץ
זה הנשר
כדאי לעשות פעם ראשונה עם הדרכה כדי לוודא שעושים נכון
מונו_נוקי*

יוגה בהריון

באמת אחלה, אבל מעניין שבהריון האגן משתנה וקשה לפתל את כף הרגל סביב הרגל השנייה.(למי שיכולה, 2 נקודות רגילות.......). חוצמיזה באמת תנוחה מעולה.
סמדר_נ*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 20:40
דף אישי: הדף האישי של סמדר_נ*

יוגה בהריון

שליחה על ידי סמדר_נ* »

.(למי שיכולה, 2 נקודות רגילות.......).
לפתל את כף הרגל, את מתכוונת? אני יכולה (שבוע 33). אבל מבחינת קואורדינציה, ברגע שאני כך עם הרגליים אני לא מבינה מה צריך לעשות בידיים.
>אכן, כשניסיתי לעשות את זה בשיעור זה היה קומי משהו<
בת_ההרים*

יוגה בהריון

שליחה על ידי בת_ההרים* »

רגע אז הפעם מגיעות לי 4 נדוקות? (פיתול וידיים...)
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

יוגה בהריון

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אבל מעניין שבהריון האגן משתנה וקשה לפתל את כף הרגל סביב הרגל השנייה
המורה שלי אמרה לי בהריון לעשות פיתול בישיבה מזרחית.

OUT - עצירות נשימה.
בת_ההרים*

יוגה בהריון

שליחה על ידי בת_ההרים* »

המורה שלי אמרה לי בהריון לעשות פיתול בישיבה מזרחית
את מדברת על פיתול הגב (-:
OUT-עצירות נשימה
לגמרי. וגם קפלבהטי.
מונו_נוקי*

יוגה בהריון

טוב, מתחיל להיות לא הוגן
מעכשין מקבלת שתי נקודות כל מי שלא מצליחה לישר רגליים עד הסוף בכלב מביט למטה לשם איזון:-) ועוד שתיים מי שחושבת ששלש פעמים ברכת השמש זה מעייף....
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

יוגה בהריון

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

איזה סוגי יוגה אפשר לעשות בהריון? את כולם? התחלתי איינגר יוגה. אני נהנית כי המורה טובה, אבל האמת שהשיטה עם כל האביזרים האלה נראית לי קצת משונה. הבנתי שהבת של זה שפיתח את השיטה המשיכה לפתח ופיתחה הרבה בכיוון של הריון, קראתי על זה קצת בימים האחרונים, אבל לי זה נראה משונה. יוגה בעיני זה משהו שעושים על מזרון, הרבה יותר רגוע, בלי כל המכשירים והכיסאות, הרצועות והכריות. אז אין לי כוח לחפש עוד חוג עכשיו, והמורה מקסימה והנשים שמגיעות מאד נעימות, אז נראה לי שאשאר, אבל זה בכל זאת לא לגמרי כוס התה שלי הדבר הזה.
חיפושית*
הצטרפות: 16 מרץ 2004, 18:29

יוגה בהריון

שליחה על ידי חיפושית* »

מצאתי את מקומי, לשיעורי יוגה, במרכז דיאדה בת"א יש להם גם דיל נחמד..
שיעור נסיוני היה מאוד נעים ובדכותו ישנתי טוב יותר באותו הלילה וגם הרגשתי טוב יותר בערב..
אתחיל ברוטינה מהשבוע הבא-
ממליצה בחום זה מאוד משחרר.
בת_ההרים*

יוגה בהריון

שליחה על ידי בת_ההרים* »

רוקדת ל...(תמיד את מזכירה לי את טנגו) עניתי ואז ערכתי אז התשובה עלתה למעלה לחלק הראשון של הדף.
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

יוגה בהריון

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

בת ההרים
אני עונה כאן.
ברור לי שהקבוצה והמורה הכי חשובות, אבל אני לא יכולה שלא לרצות להיות במקום "רוחני יותר" החלק הזה חסר לי כרגע ואני מרגישה שאני יותר עם השרירים מאשר עם הנשימה. זה קצת מבאס אותי. לא שתירגלתי קודם יוגה, אבל נראה לי שאם כבר אז שיווננדה זה הקטע שלי. בסוגים שונים של עבודה גופנית שעשיתי בחיים (ריקוד, למשל) ראיתי שגם בלי להרגיש את השרירים אפשר לעשות עבודה, לפתח גמישות, אבל הפוקוס במקום אחר. אני מרגישה שאני מתפשרת, הן בשל ההריון והן בשל איזור המגורים שלי. לא מתאים לי למתוח שרירים, למרות שיחסית לא קשה לי, זה לא העניין, זה פשוט באמת יותר מדיי התעמלות בעיני. מה יהיה? עד סוף ההריון אני אתביית על חוג מתאים? בינתיים אני נשארת, אבל היום מישהי נתנה לי טלפון של ריקודי בטן להריון. קצת רחוק, אבל אולי אנסה לשלב, אפילו רק מדי פעם. אם הייתי יודעת על מישהי מהסביבה שמעבירה שיווננדה להריון, הייתי מנסה גם.
בת_ההרים*

יוגה בהריון

שליחה על ידי בת_ההרים* »

אני מרגישה שאני מתפשרת
נסי לקחת את זה כפשרה שאת כרגע עושה כי עדיף מה שאת מתרגלת על כלום. יש אתר של מורי היוגה בישראל,מכירה? אולי אפילו יש קישור כאן איפושהו...אולי תמצאי מורה אחר/ת? או תשלבי את האיינגר במדיטציות או דמיון מודרך.
עפרה.ק*
הצטרפות: 27 נובמבר 2004, 16:09

יוגה בהריון

שליחה על ידי עפרה.ק* »

אגב, ראיתי פה בראש העמוד שכתוב תירגלתי שיבננדה. זה אומנם נכון, אבל למעט זמן. הרוב הגדול איינגר יוגה, גם בהריון. אצל גבי דורון המדהימה מנווה צדק, ועכשיו אצל אן קתרין המדהימה לא פחות ברעננה. אם יש שאלות לגבי זה אשמח לענות, למרות שלצערי כבר בערך חודשיים שלא יוצר לי ללכת לשיעורים. באסה.

אגב, על יולה לא אני נמלצתי אלא עפרה אחרת, אבל גם אני ממלימה עליה:-)
Pלונית_אחרת*
הצטרפות: 05 יולי 2004, 00:12

יוגה בהריון

שליחה על ידי Pלונית_אחרת* »

פלוני 1 ראי בראש העמוד לפי איזורים
פלוני - ההמלצה על הסטודיו כבר נמצאת בראש העמוד לכן מחקתי
מיכל- אשאל את שרה לה וגם תודה (אין גבול למה שאני יכולה לעשות במקום לכתוב עבודת סמינר.... (-: )
רוקדת - הקישור הוסף למעלה
בת הרים - הנחצי שתיקנת לגבי עופרה (-:
לילך_אוליאל*
הצטרפות: 04 פברואר 2005, 17:31

יוגה בהריון

שליחה על ידי לילך_אוליאל* »

האם מישהו מכיר את הסטודיו לאיינגר יוגה של בקי באזור כרכור-פרדס חנה או בנימינה. אבדו לי עקבותיה ואני מאוד אשמח לצור איתה קשר. התוכלו לעזור?
שרה_לה*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2002, 10:38
דף אישי: הדף האישי של שרה_לה*

יוגה בהריון

שליחה על ידי שרה_לה* »

תנסי ב"ריבוע הירוק" בבנימינה. בעלה שם, ועד כמה שהבנתי, גם הסטודיו. ותמסרי לה ד"ש.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

יוגה בהריון

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

מצאתי סטודיו ליוגה בק. אונו עם קבוצות בוקר וערב להריון.
03-5329127
אמירה*
הצטרפות: 13 פברואר 2005, 17:33

יוגה בהריון

שליחה על ידי אמירה* »

אני מאד ממליצה על המורה ליוגה, גם יוגה לנשים בהריון - סיגל לביא בקרית טבעון (ליד חיפה).
מקצועית מאד, רגישה ואישה מדהימה. אפשר לסמוך עליה בעיניים עצומות. מורה בשיטת איינגר.
04-9534022
פלוני_אלמונית*

יוגה בהריון

אני בשבוע 20 וברצוני לקבל המלצה על שיעורי יוגה בקבוצה לנשים בהריון באזור ראש פינה. תודה מראש
בת_ההרים*

יוגה בהריון

שליחה על ידי בת_ההרים* »

תסתכלי בקישורים למעלה. יש את אתר ארגון מורי היוגה בישראל.
פלוני_אלמונית*

יוגה בהריון

תודה על התשובה המהירה. אבל כוונתי היתה להמלצה אישית.
פלוני_אלמונית*

יוגה בהריון

ביום ב' 9.5.05 בשעה 17:00 שיעור פתוח של יוגה להריון בבית ללימודי יוגה בחיפה. נשים המעונינות להתנסות מוזמנות ליצור קשר עם דפני- 04-8662308
או מרינה- 0408644619
שרה_לה*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2002, 10:38
דף אישי: הדף האישי של שרה_לה*

יוגה בהריון

שליחה על ידי שרה_לה* »

לאחר שסיימתי/ הוכשרתי/ ועוטרתי בתואר מורה ליוגה, התחלתי ללמד יוגה לנשים הרות אצלי בבית. מוזמנות כל המעונינות, החל משבוע 14. לא נחוץ נסיון מוקדם, גזרה חטובה או/ו שרירים מפותחים. כן נחוץ- כוונה, רצון להשקיע ובריאות תקינה. (וגם רצון/ יכולת לקום מוקדם).
בימי ראשון ורביעי, 8:30-10:00 , עין איילה, 0528874500.
כן, בוודאי, תוך כדי , לפני ואחרי נדבר על לידה, כיוון שהתרגול מכוון להקל על ההריון ותהליך הלידה.
נטע*
הצטרפות: 29 דצמבר 2002, 20:18

יוגה בהריון

שליחה על ידי נטע* »

המלצה חמה על יוגה בהריון אצל אן קתרין מרעננה 052-8407069
עדיאל*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2004, 12:36

יוגה בהריון

שליחה על ידי עדיאל* »

לאחר חיפושים אחר מורה ליוגה בהריון, שיחות עם 6 מורות, 2 התנסויות בשיעורים פרטיים ואחת קבוצתית, מצאתי אותה (באמצעות שרהלה), בחרתי להתאמן בשיעורים פרטיים
יפעת 054-7607614
מצאתי הקשבה, רכות, עדינות ורגישות, בשילוב עם עבודה מדוייקת, המחזקת פיזית ונפשית
בת_ההרים*

יוגה בהריון

שליחה על ידי בת_ההרים* »

יפעת 054-7607614
מאיפה?
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

יוגה בהריון

שליחה על ידי מיכל* »

אני ממליצה על מרכז ארמוניה http://www.armonia.co.il/ בצהלה בתל אביב, יש שם שתי מורות שלכל אחת גישה קצת שונה, אני הגעתי לקבוצה של איילה וכשלא יכולתי לקבוצה של שירלי. מעולם לא עשיתי יוגה לפני ההריון אבל במהלך ההריון לא פספסתי אף שעור ונהנתי מאוד הן מהתרגול והן מהאווירה. כמו כן המורות מקדישות חלק מהשעור לתנוחות ולנשימות שאמורות לעזור בזמן צירים, אחרי הלידה אדע אם זה היה לי טוב.
יש גם קורס הכנה ללידה המשולב עם תרגילי יוגה לזמן הלידה (לא הייתי בקורס ולכן אני לא יכולה לחוות עליו דעה)
ירוק_ה*
הצטרפות: 18 מאי 2005, 17:40
דף אישי: הדף האישי של ירוק_ה*

יוגה בהריון

שליחה על ידי ירוק_ה* »

נפתחה קבוצה חדשה של יוגה להריון בבית ללימודי יוגה בחיפה|יש|. בימי רביעי בשעה 19:00. השיעורים באווירה נעימה, מורה מוסמכת ליוגה להריון, אולם מרווח מצויד ויפהפה. (שיעור ניסיון ללא תשלום{@) 04-8662308 /048644619
נועם*
הצטרפות: 31 ינואר 2003, 09:46

יוגה בהריון

שליחה על ידי נועם* »

נפתחה הרשמה לשעורי יוגה לנשים לאחר לידה עם התינוקות, בקבוצות קטנות.
הדגשים: חיזוק קרקעית האגן, נשימות , הרפיות , חיזוק הגב ושחרורו.
מיקום: נועם-יוגה, גבעתיים, גולומב 14, 03-7329496/054-2199955
איריס_מרכז_שיבננדה_הרצליה*
הצטרפות: 25 יוני 2005, 12:13

יוגה בהריון

שליחה על ידי איריס_מרכז_שיבננדה_הרצליה* »

קבוצות נשים בהריון, לתירגול יוגה, פעם ופעמיים בשבוע, במרכז שיבננדה נעים ונוח. שעורים בני שעה וארבעים דקות הכוללים תרגולי גוף, נשימה, הרפיה ומדיטציה.
חניה בשפע!!
טלפונים 09-9561004 0528-730367 איריס
yoga2*
הצטרפות: 27 יוני 2005, 14:07

יוגה בהריון

שליחה על ידי yoga2* »

מרכז המחול רעים בחולון מעוניין לפתוח קבוצת יוגה לנשים בהריון.
בתוכנית: עבודה על גמישות, נשימה, חיזוק ריצפת האגן, ותרגילי הכנה ללידה. ישולבו גם תרגילים בדמיון מודרך.
פתיחת החוג מותנית במספר משתתפות.
כל המעוניינת, נא ליצור קשר עם
ליאור - 03-5035299, שלוחה 103
אף_חצוף*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 21:08
דף אישי: הדף האישי של אף_חצוף*

יוגה בהריון

שליחה על ידי אף_חצוף* »

יש למישהי המלצה ליוגה בהריון בירושלים? חוץ ממרכז שיבננדה שמעתי גם על מרכז מעגלים, ועל המקום החדש שנפתח מרכז נשים, אבל אני לא באמת מכירה אף אחד מהם.
אשמח לרעיונות או המלצות ספציפיות, אם יש, מעבר למה שמופיע בראש הדף. @}
סלוני*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2005, 22:48

יוגה בהריון

שליחה על ידי סלוני* »

האם ידוע למי מכם על מורה ליוגה להריון באזור פתח-תקווה??? תרגלתי כמה שנים איינגר, אבל אני אשמח לשלב את ההתארכות של הגוף עם נשימה, דמיון מודרך והכוונה טובה לקראת הלידה. המון תודה
קרן*
הצטרפות: 05 ספטמבר 2001, 00:38

יוגה בהריון

שליחה על ידי קרן* »

מאד ממליצה על יוגה להריון בפרדס חנה עם עידית שהיא אישה פשוט ניפלאה....... אפשר להתקשר לשמחה דר פרלמן בקשר לפרטים... 04-6274884
אמא_נוסעת*
הצטרפות: 03 מרץ 2005, 20:03

יוגה בהריון

שליחה על ידי אמא_נוסעת* »

רוצה להמליץ על אננדי, בבזל (עכשיו אני רחוקה מדי מכדי למצוא את הטלפון, נדמה לי ששמה הישראלי רונה כהן), ת"א. ליתר דיוק - רח' אשתורי הפרחי. עברתי כבר כמה מורים, היא היתה הראשונה, וכל הזמן אני חושבת לעצמי כמה הקצב שלה היה נכון!!
עמית_ההריונית*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2005, 13:23

יוגה בהריון

שליחה על ידי עמית_ההריונית* »

אני מחפשת מורה ליוגה להריון בנתניה. ממש אשמח אם מישהי יכולה להמליץ לי.
תודה
ME*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2005, 18:05

יוגה בהריון

שליחה על ידי ME* »

האם מישהי מעוניינת להצטרף לחוג יוגה לנשים בהריון באיזור הצפון (נהריה-כפר ורדים)? חסרות לחוג לפחות שתי נשים...
פלוני_אלמונית*

יוגה בהריון

ב"קרוסלה" בשוהם ניפתח קורס יוגה לנשים בהריון לא מכירה את המורה אבל עשיתי אצלהם כל מיני סדנאות והם בוחרים את המורים בקפידה כך שוהמורות תמיד מיקצועיות וסופר נחמדות שווה לנסות
פלוני_אלמונית*

יוגה בהריון

יש חוג מומלץ באיזור טבעון?
ל.פ*
הצטרפות: 24 אוקטובר 2005, 10:50

יוגה בהריון

שליחה על ידי ל.פ* »

לסלוני האם מצאת יוגה לנשים בהריון בפתח תקווה אשמח לקבל תשובה , אני גם מחפשת .
שמש_נעימה*
הצטרפות: 01 פברואר 2005, 17:12

יוגה בהריון

שליחה על ידי שמש_נעימה* »

ל.פ. וסלוני היקרות, אני מורה מוסמכת ליוגה ממתן, לא רחוק מפתח תקווה- מלמדת גם נשים בהריון.
אני מאמינה מאד שיוגה צריכה גם לחזק את האשה ההרה פיזית, אבל בעיקר נפשית- ולתת לה כוח להתמודד עם השינווים הגדולים שהיא עוברת. מוזמנות לדבר איתי 054-8016910
מיכל*

יוגה בהריון

שליחה על ידי מיכל* »

אני חדשה בתחום. השאלה שלי מאוד כללית - אני בהריון ומרגישה צורך להרפות את הגוף, להירגע מקצב החיים. מה יתאים לי יותר- יוגה או מדיטציה?
יהודית_שפמן*
הצטרפות: 12 יוני 2002, 21:42
דף אישי: הדף האישי של יהודית_שפמן*

יוגה בהריון

שליחה על ידי יהודית_שפמן* »

מיכל
חלק מהיוגה זנ נשימות שדרכם אפשר להגיע להרפייה ולמדיטציה. נשאלת השאלה האם את רוצה גם לעבוד עם הגוף? או שהגוף יהיה פאסיבי. אם פאסיבי מדיטיציה, ואם עבודה עם הגוף אז יוגה.
תהני והרפייה עמוקה.
יהודית
בת_ההרים*

יוגה בהריון

שליחה על ידי בת_ההרים* »

יוגה היא למעשה הכנה למדיטציה. תנועה מתוך הרפיה. נסי יוגה. בהנאה.
מיכל*

יוגה בהריון

שליחה על ידי מיכל* »

תודה על התשובות. אני אכן אנסה את היוגה. שאלה נוספת- אני מחפשת מסגרת אינטימית ליוגה ברמת-גן גבעתיים, יש למישהי רעיון?
או האם שמעתן על המרכז לדולה בגבעתיים? אשמח לקבל חוות דעת על המקום.
שגו*
הצטרפות: 22 דצמבר 2005, 12:18

יוגה בהריון

שליחה על ידי שגו* »

אני מתרגלת יוגה מהחודש השני ונהנית מאד.מה שכן,זה נהיה יותר קשה לאחרונה (לקראת חודש שביעי),אני עובדת עם קבוצה רגילה ולא של נשים בהריון.האם מישהי מכירה קבוצה לנשים בהריון באיזור קרית מלאכי-אשדוד-אשקלון?...
בת_ההרים*

יוגה בהריון

שליחה על ידי בת_ההרים* »

שגו כדאי לך לבדוק באתר מורי היוגה הישראלי www.isyoga.co.il
בהריון ה-3 תרגלתי עם קבוצה רגילה ומחודש שביעי עברתי לתרגול מאד עדין והריוני. ברכת השמש-מעט מחזורים עם שהיות ארוכות בין תנוחה לתנוחה. הרבה הרפיות ביניים.הרבה דקש על תנוחות ישיבה ופתיחת אגן. בחודש שמיני עברתי לתרגל בבית-האנרגיות כבר לא מסתדרות.
מירב_לב*
הצטרפות: 12 פברואר 2006, 23:13

יוגה בהריון

שליחה על ידי מירב_לב* »

הי פלוניתה,
אני מירב, מעבירה שיעורים פרטיים ליוגה בזמן היריון (ובזמנים אחרים) באיזור רמת גן, גבעתיים, ובסטודיו באיזור צהלה, ת"א. (שיטת שיווננדה)
אפשר לפנות אלי לטל': 052-8537156
תודה ושבוע נפלא לכולן!
פלוני_אלמונית*

יוגה בהריון

אני בשבוע 32 ומתרגלת כבר חודשיים אצל מורה מעולה ומקצועית בשם גוון צרויה, אני מתרגלת אצלה בסטודיו באבן יהודה ומאוד נהנת, אני יודעת שיש לה גם שיעורים בהרצליה וכפר סבא. הטלפון שלה אם אני לא טועה הוא 0547277270, ואם לא אז תחפשו את הטלפון באתר של ארגון מורי היוגה בישראל.
קרינה*
הצטרפות: 13 אוגוסט 2005, 21:34

יוגה בהריון

שליחה על ידי קרינה* »

מול אונ' בר-אילן מתקיימת קבוצת יוגה להריוניות במרכז היוגה 03-5329127
המורה היא מינה גושן שהיא מקצועית ונהדרת. אנחנו חמש בנות וכדי שהקבוצה לא תתמסמס אני מזמינה אותכן.
קשת_בענן*
הצטרפות: 02 אוגוסט 2005, 18:26
דף אישי: הדף האישי של קשת_בענן*

יוגה בהריון

שליחה על ידי קשת_בענן* »

שלום לכל ההריוניות, אני מורה מוסמכת ליוגה בשיטת שיבננדה ומוסמכת ע"י ארגון מורי היוגה להדרכת יוגה להריון.
אני מלמדת יוגה להריון בכפר מעש(בין פ"ת לקרית אונו)או בכל מקום אחר אם תתארגן בו קבוצה.
או אם מישהי מעוניינת בשיעורים פרטניים.
אשמח לשמוע מכן,המעוניינות להצטרף.
טלפון: 050-8813477
אפרת.
עגור_לבן*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2003, 10:37
דף אישי: הדף האישי של עגור_לבן*

יוגה בהריון

שליחה על ידי עגור_לבן* »

רציתי להמליץ בחום על נועם הימן מגבעתיים. תרגלתי אצלה יוגה להריון, התרגול בקבוצות קטנות באוירה ביתית ונעימה. פרטיה מופיעים בראשית הדף www.ima-adama.co.il/yoga
ירושלמית*
הצטרפות: 16 מרץ 2003, 20:56

יוגה בהריון

שליחה על ידי ירושלמית* »

בירושלים: ממליצה מאוד על שיעורי היוגה להריון שבמרכז "מעגלים" www.maagal-im.co.il (עם המורה זוהר) - 025635050. ניסיתי פעם אחת את היוגה להריון במרכז "נשים" ולא כל כך נהניתי. אבל אולי זה משהו אישי שלי.
אף_חצוף*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 21:08
דף אישי: הדף האישי של אף_חצוף*

יוגה בהריון

שליחה על ידי אף_חצוף* »

ממליצה מאוד על שיעורי היוגה להריון שבמרכז מעגלים
|Y| גם אני.
שפע_טל*
הצטרפות: 19 יוני 2005, 14:36
דף אישי: הדף האישי של שפע_טל*

יוגה בהריון

שליחה על ידי שפע_טל* »

אני למדתי בירושלים ב"פרפרים" אצל בחורה מהממת שהיא גם דולה וגם מורה ליוגה וגם מקסימה והיה נורא כיף.
עכשיו אני גרה ברחובות (ושוב בהריון) והתחלתי ללמוד במרכז "דארמה" וזה גם בסדר (אבל פחות)
מאמא_יוגה*
הצטרפות: 18 מאי 2006, 23:42

יוגה בהריון

שליחה על ידי מאמא_יוגה* »

שמחה להצטרף לקהילה ולבשר על סדנת היכרות לנשים בהריון ואחרי לידה שתתקיים בהנחייתי במרכז לאומנויות המחול, רבי עקיבא 48 גני הרצליה ב25 ביוני יום ראשון מ-11-12. כניסה חינם וכולם מוזמנים לבוא - כולל תינוקות! לפרטים: 054-7483345
הריונית*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 08:59

יוגה בהריון

שליחה על ידי הריונית* »

אני ממליצה באהבה רבה על סמדר שמלמדת בפראנה יוגה. מורה מעולה, רגישה ואוהבה סטודיו מקסים. הםהסטודיו בבן גוריון בתל אביב 5230907
פלוני_אלמונית*

יוגה בהריון

אני מירב, מעבירה שיעורים פרטיים ליוגה בזמן היריון (ובזמנים אחרים) באיזור ת"א, רמת גן, גבעתיים, ואיזור רמת השרון, הרצליה ורעננה. (שיטת שיווננדה).

ואם יש מביניכן שרוצות לארגן קבוצה ביתית, גם אפשרי.

מירב 052-8537156
גוון*
הצטרפות: 30 מאי 2006, 00:37

יוגה בהריון

שליחה על ידי גוון* »

שלום לכל האמהות בהווה ובעתיד |תינוק|
אני מורה מוסמכת ליוגה, תלמידה של מירה ארצי פאדן, המלמדת יוגה נשית ויוגה להריון בסטודיו אינטימי באבן יהודה בימי ב' ו-ה בערב. כמו כן בהרצליה וכפר סבא. לא דרוש ידע וניסיון קודם ביוגה. צריך רק הריון תקין (לא בסיכון) ושמחה בלב...היוגה לזמן הריון עובדת בעיקר על חיזוק שרירי רצפת האגן, שיפור היציבה, והכנה ללידה על ידי תרגול תנוחות ונשימות. היא תורמת להשקטת ההכרה, לירכוז ולשלווה. אשמח אם תצרו קשר. גוון צרויה. 05447277270 {@
נתי_בהריון*
הצטרפות: 16 יוני 2006, 12:35

יוגה בהריון

שליחה על ידי נתי_בהריון* »

אני מחפשת מורה ליוגה בזמן הריון באיזור באר שבע עד מצפה רמון
בת_ההרים*

יוגה בהריון

שליחה על ידי בת_ההרים* »

נתי במרכז פאצ'ה ממה יש קבוצות עם שקדיה שהיא מורה ליוגה בקופת ההריון ולאחר הלידה.קיבלתי עליה המלצות חמות.
פאצ'ה ממה
במצפה רמון יש בימי חמישי קבוצת יוגה רכה ויש בה משתתפת אחת הריונית.הקבוצה עצמה אינה מוקדשת לנשים בהריון אבל מתרגלים בה הרבה הרפיות ומדיטציות.למורה קוראים דנה 054-5492415
בהנאה!
<אני לומדת להיות מדריכה אבל אתחיל לבדריך רק בשנה הבאה. טוב,אולי בהריון הבא בה'ש>
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

יוגה בהריון

שליחה על ידי פלונית* »

מישהי מכירה מורה טובה ליוגה בהריון באיזור המושבים של חוף הכרמל?
פלוני_אלמונית*

יוגה בהריון

באתר yoga-cards.com יש מחקרים רפואיים על הקשר בין יוגה ומדיטציה במהלך ההריון ללידה והשלכות ארוכות טווח על העובר, בין היתר יש באתר תנוחות שונות, תרגילים וערכת קלפי יוגה לנשים בהריון- מדהימה, אני משתמשת ונהנית, ברור מאוד ואפשר להתאים לקצב שלך
בת_ההרים*

יוגה בהריון

שליחה על ידי בת_ההרים* »

גם אני התרשמתי מקלפי היוגה להריון.אבל זה לא מתאים למישהי שרק בהריון מתחילה לתרגל.ולא למי שצריכה קבוצה למשמעת תרגול.זה נראה לי מתאים ליוגיות יותר מתקדמות.
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

יוגה בהריון

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

המספר שרשמה גוון 5 הןדעות מעלי שגוי. מישהי יודעת מה המס' הנכון?! או על יוגה בהרצליה.
תודה
אידה*
הצטרפות: 21 אוגוסט 2006, 12:06

יוגה בהריון

שליחה על ידי אידה* »

מישהי מכירה מורה טובה ליוגה באיזור ב"ש-מיתר-להבים-עומר?
בת_ההרים*

יוגה בהריון

שליחה על ידי בת_ההרים* »

להריון נקודתי?
כדאי לנסות את שקדיה לי קלוג שמלמדת בב'ש בפאצ'ה מאמא קיבלתי עליה המלצות חמות.
יש מישהי בלהבים,שמה אירית לביא.אבל איני יודעת אם היא מלמדת נשים הריוניות. היא יותר עוסקת בצ'י קונג וכד'.
אליה_לי*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2006, 20:48
דף אישי: הדף האישי של אליה_לי*

יוגה בהריון

שליחה על ידי אליה_לי* »

במרכז פראנה יוגה בתל אביב מתקיימים שעורים להריוניות פעמיים בשבוע
את השעורים מעבירה סמדר שהיא מורה מצוינת ואדם נפלא
www.pranayoga.co.il
פלוני_אלמונית*

יוגה בהריון

יוגה לנשים בהריון באיזור באר שבע -
נועה גורדון, מלמדת בסטודיו C בבאר שבע יוגה נשית ולנשים בהריון - 0545883566
אידה*
הצטרפות: 21 אוגוסט 2006, 12:06

יוגה בהריון

שליחה על ידי אידה* »

תודה , את שקדיה פגשתי במקרה , ואני לא יכולה באותו יום, אבל אנסה את נועה.
בת_ההרים*

יוגה בהריון

שליחה על ידי בת_ההרים* »

כיף לשמוע על עוד מורה בבאר שבע.אשמח לדעת מאין היא ואיפה עברה את הכשרתה למורה {@
Pלונית_אחרת*
הצטרפות: 05 יולי 2004, 00:12

יוגה בהריון

שליחה על ידי Pלונית_אחרת* »

יוגה בהרצליה יש במתנס בית פוסטר ימי שני ב 1830
מיכל_בר*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2005, 22:41
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בר*

יוגה בהריון

שליחה על ידי מיכל_בר* »

תגידו (הגדנה, בעצם):
האם בסוף ההריון עדיף להימנע מתנוחות הפוכות (עמידת ראש) על מנת שלא לבלבל את העובר ולגרום לו להתהפך (בהנחה שהוא בפוזיציה הנכונה, כמובן)?
החל מאיזה שבוע כדאי להפסיק?
פלוני_אלמונית*

יוגה בהריון

ממליצה בחום על המרכז ליוגה בנווה צדק, מרכז איינגאר יוגה רציני ונעים. הקבוצות קטנות והתרגול הוא כמעט אישי, כלומר מותאם לכל אישה באופן אישי. צוות המורים והאסיסטנטים מקסים ומקצועי.
www.yoga-center.co.il
bd*
הצטרפות: 05 דצמבר 2006, 08:10

יוגה בהריון

שליחה על ידי bd* »

מלמדת יוגה בנס ציונה, גם לנשים בהריון, נסיון רב בהוראה
הקבוצות קטנות ואינטימיות מאפשרות יחס אישי
לפרטים
רביד רוח 054-5933484
[email protected]
וגם www.alternativli.co.il/ravid
פלוני_אלמונית*

יוגה בהריון

תשובה לבת ההרים
נועה גורדון - מוסמכת מטעם מכון וינגייט. סיימה קורס מדריכים אצל ליאורה קסטנבוים ומדריכים בכירים אצל רחל זולברג ושחר בן-דוד. למדה אצל דסיקשאר בצ'נאי הודו. עובדת בעיקר לפי שיטת ויני-יוגה. מעבירה שיעורים בקבוצה ושיעורים פרטיים.
נשים בהריון ויוגה לנשים למדה אצל מירה ארצי-פדן - הכשרה ללימוד נשים בהריון. (כמו-כן בעלת נסיון אישי עם הריון ולידה בעזרת היוגה...).
מלמדת בבאר-שבע וגרה בנאות הכיכר.
אפרוח_בבית*
הצטרפות: 08 דצמבר 2006, 00:27

יוגה בהריון

שליחה על ידי אפרוח_בבית* »

שאלה למי שמבין ביוגה להריון:
ראיתי כאן בדף פנייה לנשים להצטרף לחוג יוגה החל משבוע 14.
ראיתי את הפנייה הזו גם במקומות אחרים.
מה זה אומר , שיוגה לפני סיום השליש הראשון מסוכן להריון?
כותבת מי שכנראה ההריון לא מצליח לה, בשבוע שביעי
והתחילה יוגה רק מעט לפני ההריון.
מי_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2006, 19:47
דף אישי: הדף האישי של מי_מה*

יוגה בהריון

שליחה על ידי מי_מה* »

אפרוח בבית,
ההמלצה להתחיל יוגה החל מהשבוע ה14 להריון נובעת מזהירות. עד 12 שבועות הריון השיליה עוד לא התבססה והסיכוי להפלה טבעית גבוהה יותר. האפשרות שתרגול יוגה יגרום להפלה של הריון תקין עם עובר בריא היא קלושה ביותר אבל למה להסתכן? אם את חושדת שההריון לא עולה יפה אז באמת לא כדאי להסתכן, נוחי קצת, ואם יתברר שההריון מחזיק אז באמת תוכלי להצטרף לקבוצה החל משבוע 13-14, אם יתברר שהחשדות שלך מוצדקים, אז חבל להרגיש אשמה שאולי היית יכולה להמנע מהפלה לו היית נזהרת יותר. בכל מקרה תמיד כדאי להקשיב לגוף. זו המלצה שחוזרת כאן כמה פעמים ובצדק! גם אחרי שבוע 14, אם משהו מרגיש לך לא נכון אל תעשי!
שיהיה בהצלחה!
מדריכת_יוגה*
הצטרפות: 18 דצמבר 2006, 14:34

יוגה בהריון

שליחה על ידי מדריכת_יוגה* »

בעיקרון תרגול יוגה נכון אינו מסוכן להריון, אך חלק מתרגול היוגה הוא ההקשבה לגופך. כרגע נשמע כי גופך זקוק למלוא תשומת ליבך, למנוחה ולהרבה הרפייה ונשימה. במקרה זה יש להקשיב לגופך ולהימנע מתרגול יוגה. עם זאת, ישנן מספר תנוחות עדינות ומומלצות גם לתחילת ההריון וגם לעזרה לקליטת ההריון. את יכולה לפנות אל המדריכה שלך והיא תדריך אותך בהתאם. בכל מקרה ידעי את המדריכה שלך על כל התפתחות.
בהצלחה ותרגישי טוב!
מיכל_בר*

יוגה בהריון

שליחה על ידי מיכל_בר* »

בעצב רב הפסקתי לעשות עמידת ראש. קשה מידי, בעיקר ההתרוממות.
כמו כן הפסקתי עם הברכה לשמש. ההתכופפות כבר בלתי נסבלת, אפילו עם רגליים פסוקות ומכופפות.

יותר ויותר תנוחות של שאנטי...

(אני בשבוע 37)
מי_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2006, 19:47
דף אישי: הדף האישי של מי_מה*

יוגה בהריון

שליחה על ידי מי_מה* »

מיכל, אם יוצא לך, נסי בכל זאת לעשות "חתול" או תנוחת "כלב עם הראש למטה" וקצת להניע את הצלעות תוך כדי.
זה טוב גם בשביל האברים הפנימיים הדחוסים וגם בשביל לשכנע את העובר להיות עם הראש בכיוון הנכון, במיוחד "חתול".

לידה טובה!
מיכל_בר*

יוגה בהריון

שליחה על ידי מיכל_בר* »

אה, בטח, על חתול ועל כלב (גם כלב אמות) אני לא מוותרת.

פתאום תפסתי, שבעצם בעוד כשלושה שבועות אפסיק לגמרי לתרגל, לתקופה כלשהי...
בת_ההרים*

יוגה בהריון

שליחה על ידי בת_ההרים* »

פתאום תפסתי, שבעצם בעוד כשלושה שבועות אפסיק לגמרי לתרגל, לתקופה כלשהי
זה לא שחור ולבן. למעשה,מייד לאחר הלידה כדאי מאד לתרגל כיווצי קגל.
נכון שלא מומלץ לתרגל אסנות לפחות חודש אחרי הלידה אבל אפשר בהחלט לתרגל כל יום מתיחות למיניהן(בעיקר מתרגילי החימום של תחילת השיעור)וגם קצת תנוחות ישיבה.
להבית*
הצטרפות: 05 ינואר 2007, 05:00

יוגה בהריון

שליחה על ידי להבית* »

בשוהם במרכז המסחרי, קרוסלה, רינת מלמדת יוגה ויני עם דגש על שרירי קגל ונשימות. יופי!!!
מיכל_בר*

יוגה בהריון

שליחה על ידי מיכל_בר* »

מייד לאחר הלידה כדאי מאד לתרגל כיווצי קגל/מולה בנדהות.
מה, כמה מייד?
בת_ההרים*

יוגה בהריון

שליחה על ידי בת_ההרים* »

מייד :-) טוב נו,תני קודם לשילייה לצאת....
שליחת תגובה

חזור אל “התעמלות בהריון”