קוסמטיקה תוצרת בית

אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי אילה_א* »

תמי
את מכירה את המוצרים שלסבוקלם ?
הרופאה המליצה לי עליהם ואני ממש מרוצה מהם ויש שם גם סאן בלוק
תמי*
הצטרפות: 12 נובמבר 2001, 14:43

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי תמי* »

תודה לכן על התשובות
לאילה - לגבי סבוקלם , מזמן לפני כשנתיים יסיתי אותם וזה לא הצליח האדמתי עוד יותר.
ולניבה - אשמח לשמוע עוד , ואתקשר בהקדם .
אבל אני לא מבינה כיצד חומרים על בסיס שמן לא ישרפו את עורי עוד יותר בשמש?
תודה ושבוע טוב.
ניבה_שקד*
הצטרפות: 19 מרץ 2006, 11:43
דף אישי: הדף האישי של ניבה_שקד*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

הי תמי,
בנות הדור שלנו (וגם הקוסמטיקאיות שלנו), זוכרות בעיקר את התופעה של בנות שהיו מורחות "שמן תינוקות" או "שמן שיזוף" כדי להשתזף מהר. (ובעצם טיגנו את עצמן בשמש). השמנים האלו הכילו בעצם "שמן מינרלי" שנקרא גם פטרולטום, ובריכוז המקורי נקרא וזלין. זה שמן שמופק מנפט, והוא פועל כמו זכוכית מגדלת: גורם לקרני השמש להתמקד בעור.
לעומתו, חמאת השיאה, שמופקת מאגוזי השיאה, פועלת הפוך: היא יותר כמו מראה שמחזירה חלק מקרני השמש, ולא מאפשרת להן לחדור לעור. היא נהוגה בשימוש באפריקה, בקרב הילידים, שחשופים לשמש המדברית בסודן, ומשמשת ל- 3 מטרות: הגנה חלקית מהשמש, שיקום העור הסדוק בכפות הרגליים החשופות, וכטיפול יופי יומיומי לטיפוח העור, או לפחות לפני חתונות וחגים.
לכל שמן יש את התכונות שלו, ולכן כדאי לצמצם את השימוש רק לשמנים שפועלים כמסנני קרינה (במידה סבירה), או לפחות ניטראליים במגע עם קרינת השמש.
באופן אישי, התחלתי את השימוש בחמאת שיאה עוד בסוף התקופה שבה הייתי חקלאית אורגנית, והרגשתי שאני משתזפת באופן בריא יותר: בלי להאדים ובלי שהעור יתייבש. (זה לא חסם את השיזוף כמו קרמים עם מקדמי הגנה גבוהים, אבל הפך אותו לחום ויפה, בלי היובש הזה של הקמטוטים הקטנים ביד החשופה, שהיה קודם). אבל במקביל, עבדתי גם עם כובע רחב שוליים, כי חמאת השיאה לא חוסמת לחלוטין את הקרינה.
לפני כן, ניסיתי את כל מקדמי ההגנה האפשריים, ולא סבלתי את הריח שלהם והתחושה שלהם על העור. במקביל, גם נוספו לי המון נקודות חן קטנות חדשות באזור הצוואר, שבדיוק עליו מרחתי את הקרמים הסינטטיים (כי בדיוק שם נגמר הצל של הכובע). בדיעבד, הבנתי מכמה מחקרים, שהקרמים הסינטטיים עם מקדמי ההגנה כניראה אחראים לזה יותר מהשמש עצמה. (באזורים שהיו חשופים לשמש ושעליהם לא מרחתי כלום, נגרם פחות נזק. כמה נמשים בודדים + קמטים חדשים וזהו. בלי נקודות חן. ואחרי שהתחלתי עם חמאת השיאה, הקמטוטים נעלמו).
מקווה שעניתי לך, ניבה.
תמי*
הצטרפות: 12 נובמבר 2001, 14:43

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי תמי* »

ניבה - תודה
מרגישה שתשובתך נכונה.
נדבר בהקדם
נועה_היפואית*
הצטרפות: 07 ינואר 2007, 09:44
דף אישי: הדף האישי של נועה_היפואית*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי נועה_היפואית* »

גישה שאומרת שעור שמן צריך רק תכשירי לחות על בסיס מים, ומצד שני - טענה שדווקא אם שמים שמנים על עור שמן, הגוף "מרגיש" שהוא לא צריך להפריש שומן בעצמו ומתחיל להתאזן

אני לא יודעת כמה אני מסכימה עם הגישה. העור הוא לא יחידה עצמאית בגוף, והוא לא מה שגורם לעצמו להפריש יותר או פחות שמן. אני די משוכעת שהפרשת השמן של העור קשורה למנגנונים אחרים מסויימים בגוף (אולי מישהו עם יותר רקע ברפואה סינית או משלימה בכלל יוכל לספר יותר...).
איך שאני רואה את זה, בין אם משתמשים בתכשיר על בסיס שמן או בתכשיר על בסיס מים, החומרים הפעילים בכל מוצר שכזה הם אלה שעושים את ההבדל, והם אלה שיכולים לגרום לעור להפריש יותר או פחות נוזלים מסוג זה או אחר.

(אבל זו רק משנתי הלא לגמרי מקצועית...)
צריכה_עזרה_דחוף*
הצטרפות: 06 מרץ 2007, 15:13

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי צריכה_עזרה_דחוף* »

מישהי יכולה להמליץ לי על מתכון לקרם טיבעי לפנים- נגד חצ'קונים או אפילו שסתם הוא יהיה יותר יפה ורך...לא ממרכיבים מסובכים מדי בבקשה...
רוזה_לי*
הצטרפות: 20 יוני 2006, 16:57
דף אישי: הדף האישי של רוזה_לי*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי רוזה_לי* »

טיפולים על בסיס דבש (אפשר לנסות בבית!)
טיפול בעור הפנים והגוף באמצעות דבש לדבש סגולות רפואיות רבות המעניקות לו ערכים בריאותיים לטיפול בעור הגוף והפנים: מזין את העור, שומר על לחות, מרגיע גירויים, וככזה מתאים לטיפול לבעלי עור רגיש ולטיפוח עורם של התינוקות. חברות הקוסמטיקה המובילות בעולם מציגות בשנים האחרונות תכשירים קוסמטיים המכילים דבש, ביניהם: משחות, מסכות, תמיסות שטיפה לשמירה על חיוניות העור, טיפול באקנה ובמוקדים דלקתיים, ניקוי העור, ומניעה וטיפול בקמטים וקמטוטים.
מסכה לניקוי הפנים – מערבבים 1 כף דבש, 2 כפות שקדים טחונים ו-1/2 כפית מיץ לימון. למרוח בעדינות על הפנים, ולשטוף כעבור 20 דקות במים חמים.
מסכה לחיזוק עור הפנים – להקציף כף דבש עם חלבון ו-1/4 כוס קמח, למרוח על עור הפנים והצוואר ל- 20 דקות, להסיר בעזרת מים חמים.
מסכה למיצוק, הזנה וסגירת נקבוביות – לערבב דבש ושמן נבט חיטה ביחס של 1 ל- ½, ולמרוח על עור הפנים והצוואר למשך מינימום ½ שעה.
מסכת לחות – מערבבים 2 כפות דבש עם 2 כפיות חלב, ולמרח על עור הפנים והצוואר. להסיר לאחר 10 דקות עם מים חמים.
מרכך שיער – לערבב ½ כוס דבש עם שמן זית בהתאם למצב השיער: שיער יבש – ¼ כוס שמן, שיער רגיל 2 כפות שמן. לאחר החפיפה לעשות את המרכך לתוך השיער, להמתין, כשהשיער מכוסה בכובע כ- 30 דקות ולחפוף.
טיפול ברק לשיער – לערבב 1 כפית דבש עם 4 כוסות מים חמים. לאחר החפיפה הרטיב את השיער בתערובת ללא שטיפה.
אמבטיות דבש – להרגעת העור ומראה עור חלק ורך: ¼ כוס דבש באמבט מים חמים (35 מעלות), למשך כ-15 – 30 דקות.
תחליב לעור הגוף – מערבבים 1 כפית דבש עם 1 כפית שמן (רצוי דמן זית) ו- ¼ כפית מיץ לימון. תחליב זה מורחים, בהתאם ליובש העור, על המרפקים, עקבים כפות הרגליים וכו'. להמתין כ- 10 דקות ומשטוף עם מים חמימים.
רטיות פושרות להרגעת כויות חום – קומפרסים בהתאמה לחלקי הגוף השונים, עם תמיסות המכילות 30%-40% דבש.
נועה_היפואית*

קוסמטיקה תוצרת בית

עברתי בשבועות האחרונים לחפוף את השיער עם חומץ תפוחים+שמנים אתריים.
השיער נעים ופלאפי.

אני ממליצה בחום...
אנה_בי*
הצטרפות: 27 נובמבר 2006, 21:24
דף אישי: הדף האישי של אנה_בי*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי אנה_בי* »

נועה, אפשר מתכון?
נומושי*
הצטרפות: 06 אפריל 2005, 15:25

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי נומושי* »

כן נועה, גמני מבקשת
חומץ תפו' טבעי אמיתי תוצרצ חוץ? והשמנים איכותיים ?איזה ושל איזו חברה?איך וכמה.. פליז
ותודה
נועה_היפואית*

קוסמטיקה תוצרת בית

חומץ תפוחים רגיל מהסופר.
רק לשים לב שאין בו כל מיני תוספות של חיטה וסוכר, אלא שהוא פשוט חומץ תפוחים...

יש לי בקבוק זכוכית של 50 מ''ל (אם מכינים בפלסטיק להכין בכוס זכוכית ואז לשפוך לבקבוק, ולוודא שהפלסטיק בבקבוק לא ייפגע מהשמנים) עם פיית שפריצר שכזו.
בו אני מערבבת 50 טיפות שמנים אתריים (לי אני שמה רוזמרין, פצ'ולי ולמונגראס. אני לומדת ארומתרפיה אז החומרים נגישים לי יחסית... ), מוסיפה חומץ, מנערת לפני השימוש, וזהו.

אני מניחה שזו קצת התעסקות למי שאין במקרה את השמן בבית, או בקבוק מתאים וכו'. אפשר בתור התחלה לנסות רק עם חומץ תפוחים בשפריצר ולראות איך השיער מגיב. שמנים אתריים נותנים להכל ערך מוסף, אבל החומץ הוא הבסיס והעיקר.
אמא*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2001, 23:05

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי אמא* »

שאלה לנועה היפואית ,
אבל איך את משתמשת ? אחרי הרטבת השיער את משפריצה בשפריצר עם החומץ והשמנים הארומטיים ?
עוד_אמא*
הצטרפות: 03 ספטמבר 2001, 19:24

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי עוד_אמא* »

אפשר בתור התחלה לנסות רק עם חומץ תפוחים בשפריצר ולראות איך השיער מגיב
גם אני מבקשת לדעת: איך בדיוק משתמשים בחומץ על השיער?
א. האם משפריצים על שיער יבש? או שיער שנחפף כבר בשמפו ונשטף?
ב. האם משפריצים על כל השיער או רק על הקרקפת?
ג. כמה זמן החומץ צריך להיות על השיער?
ד. האם שוטפים היטב את החומץ מהשיער?
ה. האם לא נשאר ריח של חומץ על השיער?
תודה רבה רבה!!!
אנה_בי*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי אנה_בי* »

ובנוסף לשאלות הנ''ל: מוסיפים שמנים לתוך החומץ? לא מדללים?
נועה_היפואית*

קוסמטיקה תוצרת בית

א. אני משפריצה על שיער רטוב, שלא נחפף בשמפו (שלא בא אל ראשי כבר כמה חודשים טובים...).
ב. השיער שלי קצר יחסית, אז אצלי זה יוצא כל השיער...
ג. אני משפריצה, מסתבנת בשאר הגוף, וחופפת.
ד. שוטפים היטב את החומץ מהשיער.
ה. לא, לא נשאר ריח...
ו. החומץ מדלל את השמנים. אבל באמת כדאי להתעסק איתם כשיודעים פחות או יותר איזה שמן עושה מה...
עוד_אמא*
הצטרפות: 03 ספטמבר 2001, 19:24

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי עוד_אמא* »

נועה היפואית , תודה רבה על התשובה המפורטת!
מעניין אם זה יעבוד בהשפרצת החומץ לאחר החפיפה בשמפו. עדיין לא מסוגלת לחשוב על הימנעות טוטלית משמפו...
אלרונד_גליל_מערבי*
הצטרפות: 03 אפריל 2007, 18:02

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי אלרונד_גליל_מערבי* »

מישהו מכיר את המוצרים של מרפא הבושם ?
יש להם מוצרי קוסמטיקה טבעית כמו סבון/שמפו משחות פילינג ועוד מלא
החלטנו שאנחנו רוצים להפסיק להשתמש במוצרי הקוסמטיקה המסחריים ואנחנו בודקים אפשרויות
אז מי שמכיר אשמח לקבל ביקורות כדי לדעת אם הם טובים באמת
אנה_בי*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי אנה_בי* »

אני מכירה את מרפא הבושם. הוא נהדר! השמשתי במוצרים שלו בכיף!תענוג אמיתי.
אנה_בי*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי אנה_בי* »

אוי,שכחתי:-) בגלל שבמוצרים שלו הוא לא מוסיף בושם אז לפעמים ריחות שלהם קצת מוזרים.
אלרונד_גליל_מערבי*

קוסמטיקה תוצרת בית

את יודעת מחירים?
משום מה הוא לא מוכן להגיד בטלפון :-/
ציפ_ציף*
הצטרפות: 05 מרץ 2006, 14:45

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי ציפ_ציף* »

אולי יש למישהי הצעה טבעית לקרם ידיים,יש לי יובש מטורף שנגרם כנראה מסבון כלים שאני רגישה אליו.
קרן_קיימת*
הצטרפות: 18 יוני 2006, 10:59
דף אישי: הדף האישי של קרן_קיימת*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי קרן_קיימת* »

הצעה טבעית לקרם ידיים אולי חמאת שיאה
ניבה_שקד*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

לאלרונד,
מרפא הבושם הם ללא ספק יותר טבעיים מהחברות המסחריות הגדולות (חוץ מוולדה, שהיא גם גדולה וגם טבעית יחסית), אבל גם להם יש קרם לחות, על בסיס מים, שמן הסתם מכיל חומרים משמרים... (אחרת זה לא היה נשמר במצב טוב מספיק זמן. גם החיידקים אוהבים מים. ), וגם להם יש מקדמי הגנה מהשמש, שמזיקים לעור... כדאי לקנות מהם את המוצרים שמכילים רק שמנים צמחיים, ללא מים, ג'ל או מקדמי הגנה.
שוכנת_הצוק*
הצטרפות: 11 מרץ 2007, 14:47

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי שוכנת_הצוק* »

ציפ ציף, יובש בידיים, עם התבקעות של העור, עם כאבים לקפל ולישר אצבעות? אני החלפתי סבון כלים. מסנו סנסיטיב (אלק סנסיטיב) לאקולוגי. לא עזר מייד, אבל שיפור ניכר לאורך זמן, גם בלי להשתמש בקרם ידיים (עצלנות).
קרם ידיים הכי טבעי, שאבא שלי משתמש בו כי הוא שונא את הבשמים שמוסיפים להם - חמאה או שמן זית. אני אישית לא אוהבת, כי זה מסריח, ולא נספג הכי טוב.
לאחרונה גם שמעתי שבדור שלפני קום המדינה היו משתמשים בשמן זית בתור שמן לטוסיק בהחתלה.
אלרונד_גליל_מערבי*

קוסמטיקה תוצרת בית

חמאה או שמן זית. אני אישית לא אוהבת, כי זה מסריח, ולא נספג הכי טוב.
אז אפשר שמן בסיס אחר כמו שמן שקדים או ענבים, ולהוסיף לו שמן אתרי לריח כמו לבנד :-)
השמן בסיס נספג מצויין בעור.
ציפ_ציף*
הצטרפות: 05 מרץ 2006, 14:45

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי ציפ_ציף* »

תודה לכל ההצעות,בנתיים חל שיפור באופן טבעי ללא כל טיפול:-)
לפעמים לא לטפל זה הטיפול הטוב ביותר.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי בשמת_א* »

אגב יובש בידיים, אני לא זוכרת אם כבר כתבתי על זה:
עשרות שנים נזקקתי לקרם ידיים. מאוד סבלתי מיובש וכו'. לפחות עשרים שנה השתמשתי בוזליין אינטנסיב קר. לא מזמן קראתי שהוא מבוסס על תוצרי נפט, ועוד כל מיני דברים, והחלטתי להפסיק להשתמש בו. לפני כמה חודשים נגמר לי האחרון, ולא קניתי שום קרם ידיים חלופי.
בהתחלה סבלתי מאוד מיובש וכו', אבל פתאום ראיתי שבחלוף השבועות, זה הולך ומשתפר.
תוך חודשיים כבר הפסקתי לסבול מתופעות היובש וכבר לא הייתי זקוקה לקרם ידיים (בעבר, אחרי כל רחיצת ידיים, כל מגע במים, כל דבר).
מהחומר שקראתי, תפסתי שההזדקקות לקרם ידיים נוצרה על ידי קרם הידיים ! כלומר, בקרם עצמו היו חומרים שגרמו לתחושת יובש נוראה כל פעם שהייתי בלי קרם. כמו הניקוטין שמכניסים לסיגריות כדי למכר אותך לסיגריות.
ההתנקות של הגוף מהחומרים בקרם ארכה כחודשיים, ואחרי זה התברר שבאופן טבעי אין לי צורך בזה.

ואז הביאו לי כל מיני קרמים "טבעיים" במתנה, וראיתי שתיכף אחרי שהתחלתי להשתמש בהם - הידיים דרשו מחדש את הקרם. כלומר, שוב היה בהם חומר שיצר את הצורך בעוד קרם ידיים. אז עכשיו אני שוב בתהליך התנקות ובפעם הבאה לא אתפתה לנסות שוב קרם ידיים, "טבעי" או לא טבעי.
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי אחת* »

אולי יש למישהו המלצה על קרם לחות לתינוקות?
הקטנה בת 10 חודשים והלחיים שלה כל הזמן יבשות...
קרם לחות לתינוקות של ולדה לא עוזר.
יכול להיות שזה נגרם מקרם שיוזף, אבל לאור הימים השמשיים וכמות הזמן שהיא מבלה בחוץ - אי אפשר לוותר על זה.
תודה
קרן_קיימת*
הצטרפות: 18 יוני 2006, 10:59
דף אישי: הדף האישי של קרן_קיימת*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי קרן_קיימת* »

קרם לחות לתינוקות של ולדה לא עוזר. תנסי את המשחת קלנדולה שלהם, היא מעולה.
בשמת_א*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי בשמת_א* »

יכול להיות שזה נגרם מקרם שיזוף
אני הייתי נזהרת ממסנן קרינה בגיל כזה. יש למסנן נזקים. אולי עדיף למרוח לה חמאת שיאה על העור, וכמובן כובע, ולא לצאת דווקא בשעות הצהריים.
אלרונד_גליל_מערבי*

קוסמטיקה תוצרת בית

אולי עדיף למרוח לה חמאת שיאה על העור.
האם חמאת השיאה גם טובה לים ולבריכה?
אם לא מה מומלץ כמסנן קרינה טבעי ולא יורד במים?
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

מקדם הגנה מהשמש

המלצתי שם על ויטמין E מעורב בשמן כמקדם הגנה. מה שמזיק בחשיפה לשמש הוא מצב שהעור מאדים (נזק חימצוני) ומזה רצוי להימנע. ויטמין E עוזר להימנע מנזקי החימצון או להקל אותם אחרי שקרו (ראו גם בהודעה של גיא בן צבי שהפניתי אליה שם).
אילת*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2003, 17:08

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי אילת* »

עברנו מהמרכז הלח אל הנגב היבש ואני מוצאת שהקרם לפנים לא מספק לי את הלחות הרצוייה.
ברור לי שהלחות היא פנימית ואני צריכה להגביר את כמות מי השתייה.
יחד עם זאת צריכה לשנות את הקרם. יבש לי מאד מאד מאד.
אשמח לקבל ייעוץ בנושא. המלצה על קרם טבעי מתאים לעור יבש, אם יש מתכון לרקיחה ביתית , יתקבל בברכה.
וגם מוצר טבעי לרכישה.
תודה וחג שמח.
אילת
שירין*
הצטרפות: 08 דצמבר 2003, 12:13

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי שירין* »

אבל גם להם יש קרם לחות, על בסיס מים, שמן הסתם מכיל חומרים משמרים... (אחרת זה לא היה נשמר במצב טוב מספיק זמן. גם החיידקים אוהבים מים. ),
ומה אם קונים ג'ל בלי תוספות (יש כזה דבר???) ומכינים בכל פעם בבית כמות קטנה לשימוש עצמי בתוספת של, נניח, שמן בסיס כלשהו, ויטמין E (מקפסולה שפותחים) וכמה טיפות שמנים אתריים מתאימים? יש "חיה" כזו?
אנה_בי*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי אנה_בי* »

אבל גם להם יש קרם לחות, על בסיס מים, שמן הסתם מכיל חומרים משמרים... (אחרת זה לא היה נשמר במצב טוב מספיק זמן. גם החיידקים אוהבים מים. ),
אכן יש להם קרם שאולי על בסיס מים אבל לא נראה לי שהוא מכיל חומרים משמרים כי מחוץ למקרר הוא מחזיק זמן בקושי כמה חודשים וקרמים עם חומרים משמרים אמורים להחזיק מעמד שנתיים לפחות. גם לא ראיתי שם מקדמי הגנה.

_את יודעת מחירים?
משום מה הוא לא מוכן להגיד בטלפון._
לדעתי המחירים לא זולים בכלל אבל יש מבצעים והחומרים עצמם די מרוכזים. בכל מקרה כדאי לכם לקפוץ למפעל שלו כי זה מעניין וזה מאד קרוב אליכם.
ניבה_שקד*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

אהלן,
כשניסיתי להכין בעצמי קרם לחות עם מים מזוקקים, בלי תוספת חומרים משמרים, הוא החזיק בקושי 3 שבועות מחוץ למקרר. ניסיתי כל מיני מתכונים עם כל מיני חומרים משמרים טבעיים (ויטמין E ושמנים אתריים), ושום דבר לא החזיק מעמד. (ובלי המשמרים הטבעיים זה החזיק רק כמה ימים). לכן נראה לי שקרם שמחזיק כמה חודשים מחוץ למקרר, חייב להכיל חומרים משמרים יותר "כבדים". במסווה של שמירה על סודיות המתכון, הרבה חברות "טבעיות" מוסיפות חומרים משמרים כימיים, בלי לרשום אותם. הכי כדאי, למי שחייבת קרם לחות, זה להכין אותו לבד בבית, ולשמור במקרר.
ניבה_שקד*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

לשירין,
אין דבר כזה : ג'ל בלי תוספות". הג'לים מתפרקים ונהרסים ללא חומרים משמרים ומייצבים. תסתכלי על האותיות הקטנות ברשימת התכולה של ג'ל האלוורה או ג'ל אצות ים, ותופתעי מכמות החומרים שיש שם.
נועה_היפואית*

קוסמטיקה תוצרת בית

ומה אם קונים ג'ל בלי תוספות (יש כזה דבר???) ומכינים בכל פעם בבית כמות קטנה לשימוש עצמי בתוספת של, נניח, שמן בסיס כלשהו, ויטמין E (מקפסולה שפותחים) וכמה טיפות שמנים אתריים מתאימים? יש "חיה" כזו?

כן, יש. הולכת שניה למצוא איפה שלי ולהעתיק את רשימת הרכיבים...

אוף, שלי לא דוגמה טובה כי יש בו יותר רכיבים מהמינימום הנדרש, אבל בהחלט יש ג'ל שמכיל רק מים ועוד שני סוגים של סיבים (צלולוז ומשהו שאני לא זוכרת כרגע). אאל'ט לעומר הגליל יש, נסי להתקשר ולשאול.
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי מיכל* »

{סבון - כללי
מבחינה כימית, סבון מוגדר כתוצר של ריאקציה בין שומן (למשל גליצרין) וחומר בסיסי כלשהו (למשל סודה קאוסטית, אפר). סודה קאוסטית (NaOH) היא חומר בעל pH גבוה מאד (13). חומר מאד אגרסיבי שבטוח צורב במגע, מזיק לדרכי הנשימה ולא ידידותי באופן כללי. בהחלט יכול להיות שהוא נעלם מהתוצר הסופי, מתאדה או פשוט ממשחות_
תפרק והופך למשהו אחר, אבל עצם השימוש בו דורש נקיטה באמצעי זהירות, כמו ש אמא אדמה ציינה. למי שאין לו נסיון בעבודה עם חמרים רעילים מאוד לא מומלץ להתעסק עם חמרים כאלו, ואם כן, אז נא לברר טוב טוב מהם אמצעי הזהירות שיש לנקוט כדי להמנע מנזקים ותאונות ביתיות.
מאוד מאוד מאוד מומלץ לא להשתמש בכימיקלים בלי לברר בדיוק מיהם ומהם ומה הם עושים. אם קונים חומר כימי, כמו סודה קאוסטית או בוראקס, רצוי מאוד לפנות ליצרן ולבקש את המפרט של החומר, שבו כתוב בין השאר מה מידת הרעילות של החומר, האם הוא רעיל בשאיפה, במגע, או רק בבליעה, מה אמצעי המיגון הדרושים וכו'. כהמלצה כללית - עדיף לחפש תחליפים טבעיים, פחות מסוכנים ויותר אקולוגיים.
{רכישת סבונים טבעיים
  • בפקיעין את סבון סבתא ג'מילה אמור להיות משמן זית ויודעי דבר מתפעלים ממנו מאד.
  • שלי מוכרת סבונים טבעיים ונרות עבודת יד בתוספת שמנים ארומתיים - ריחות מדהימים והמחירים לא בשמיים
שלי-054588559 ראשל"צ. אפשר לשלוח בדואר + משלוח
  • גילית ט מוכרת סבונים וקרמים טבעיים עבודת יד משמנים בתוספת שמנים ארומתיים 0542372334 אפשר לשלוח בדואר + משלוח
  • מפעל ביתי משפחתי המייצר סבונים, קרם גוף ואפטרשייבים. כולל סבון תינוקות נייטרלי מעולה. "ניחוח טבע" איתי קינן. 08-6586266 (המלצה של בת ההרים)
  • מוצרים אקולוגיים - מחברה חדשה זולה וישראלית שמייצרת גם מוצריים צימחיים ואקולוגיים בשם טיידי.
{מקורות - ספרים ואינטרנט
  • "ניחוחות מרפא" של ארווד. ספר על ארומותרפיה ויש בו מתכונים להמון קוסמטיקה טבעית תוצרת בית ועוד הרבה רעיונות מצוינים ושימושיים. יש אותו בחנויות טבע
  • ספר היופי הטבעי מאת קלייר מאקסוול -האדסון
  • הכנת סבון:
http://dany.shaanan.net/site/index.php?act=soap
http://www.zinman.org.il/html/si/sabon/sabon.html
  • קישורים- כללי:
http://www.keshet-tv.com/Item.asp?Group ... ProgID=164

{הכנת קרם טבעי

קיימים שני סוגים עיקריים של קרם:
  • קרם על בסיס שומני- זהו קרם טיפולי לעור עייף, מקומט ויבש והוא נספג באיטיות, מרקמו כבד יחסית.
  • קרם המשלב פאזה של שמן ופאזה של מים- מרקמו קל יותר והוא נספג במהירות, קרם זה מיועד להשבת הלחות לעור.
כל הקרמים שצוינו מכילים שמן צמחי ומיצוי של צמחים.
לקשור שמן למים:
על מנת לקשור מולקולות של שמן עם מולקולות של מים יש צורך בחומר שלישי,, בלעדיו לא תיווצר תערובת הומוגנית. הקושר הטבעי בין מים ושמן הנה שעווה. הקרם הטבעי מכיל שעוות דבורים טבעית.
חליטות צמחים ומיצוי צמחי:
העשרת הקרם הטבעי נעשית ע"י חליטת, צמחים להם מיוחסות תכונות המיטיבות עם העור. כמו כן, ניתן להוסיף מיצוי מרוכז של הצמח, שמנים שיוצרו בכבישה קרה וויטמינים (A,E,C ובטא קרוטן). השמנים הצמחיים המקובלים הנם: שמן שקדים, שמן זרעי ענבים, שמן נבט חיטה (עשיר בויטמין E), שמן דקל (עשיר בויטמין A), שמן קוקוס, שמן חוחובה שהנו שעווה נוזלית, שמן אגוז מקדמיה, שמן זית, חמאת שיאה, חמאת קקאו.
  • בשלב הסופי מוסיפים לקרם שמנים אתריים, המשפרים את מצב הרוח. לשמנים האתריים מיוחסות תכונות שונות, בהתבסס על ההנחה, כי הריח הנקלט במוח מעורר הפרשת חומרים שונים ויש בכוחם של אלה לשנות את מצב הרוח.
השמנים האתריים מתחלקים למספר סוגים:
  • מרוממים
  • מרגיעים
  • נוגדי חרדות
  • נוגדי דיכאונות
  • מרדימים (נגד הפרעות שינה)
את השמן האתרי מוסיפים כאשר הקרם מוכן, בהתאמה אישית.
מעבדה ביתית:
גם כאשר רוקחים קרם בבית, יש להקפיד על סטריליות. רקיחת הקרם נעשית בתהליך של בישול, ערבול וקירור. בסופו של התהליך מועבר הקרם לצנצנות מעוקרות. את הקרם המוגמר יש לשמור בקירור.
טיפ: תערובת לטיפול בעור מגורה (מתאים מאוד לתינוקות)- תערובת המכילה שמן דקל, שמן נר הלילה העשיר בחומצת אומגה 6, חמאת שיאה וקפסולה של ויטמין E.

{חומרים להכנת תכשירי קוסמטיקה טבעיים
רוב הסבונים מבוססים על איזשהו שמן (צמחי או מהחי) +סודה קאוסטית או חומר טבעי דומה בעל אותם תכונות כמו wood ash (אפר עצים?).
  • אלכוהול -
  • אלכוהול אתילי - ethanol alcohol - אלכוהול שאינו רעיל לאדם. זה האלכוהול שנמצא במשקאות האלכוהוליים שאנחנו שותים.
  • אלכוהול סינתטי rubbing alcohol - אלכוהול אתילי שעורבב עם isopropyl alcohol , תהליך שבעטיו הוא רעיל למאכל, אבל לא אמור להיות רעיל לשימוש חיצוני. נמצא בשימוש רפואי.
  • גליצרין - משמש להכנת סבון, נמכר בבתי מרקחת בצורה נוזלית אפשר לקנות גליצרין (בכמויות קטנות, בקבוקים של 100CC) בבתי מרקחת. זה גם די יקר. עדיף למצוא מקור אחר שמוכר גליצרין במיכל גדול בזול.
  • סאפונינים - מרכיב שיכול ליצור קצף בשילוב עם מים. נמצא בצמחים מסוימים.
  • סודה קאוסטית היא חומר רעיל בשאיפה ובמגע, ומזהם אקולוגית. נמכר בחנות חומרי בניין (אך מרתיע בגלל כל אמצעי הזהירות הנדרשים לשימוש בו).
  • תמצית witch hazel -בלטינית hamamelis, משמש בשימוש קוסמטי ורפואי. הממליס, ממשפחת ההממליים, משפחה בסדרת הוורדנאים. המשפחה כוללת כ-20 מינים וכ-100 סוגים. מהקליפה מכינים תמצית שמשמשת להכנת משחות לריפוי חבלות ופצעים. גם סוגי שרף של חלק מהסוגים משמשים בתעשיית סבונים ובשמים. על הממליס ואפשר גם לקנות דרך האתר אבל לא תמצית אלא עלים.
{סבון מחלב עזים
תהליך הכנה:
  1. מוסיפים בזהירות סודה קאוסטית לחלב תוך ערבוב. החלב מתחמם מאוד ומשנה את צבעו לכתום/זהוב
  2. מחממים שומן מוצק (שומן חזיר או shortening . אני תוהה אם יש תחליף הולם) ומערבבים עם השמנים הנוזליים
  3. מערבבים את שתי המסות
  4. מוסיפים גליצרין בשביל לאחד את שתי המסות ו-borax בשביל ניקוי טוב יותר (הבורקס לא מופיע בכל המתכונים). מתקבל ג'לי סמיך.
  5. שמים בתבניות. מניחים להתמצק יום
  6. מוציאים, חותכים ומניחים "להחלים" עוד כמה שבועות.

{דיון בשיער באופן טבעי - ללא חפיפה - רשמים והמלצות}

אפרת מ מספרת: ראיתי פעם איזו תוכנית מדעית והם עשו שם ניסוי לגבי אי חפיפת השיער. היתה שם בחורה שלא חפפה את השיער חצי שנה אני חושבת. היא דיווחה שבחודש הראשון השיער שלה היה מגעיל ומסריח, אבל שבהמשך הוא היה במצב יותר טוב מאי פעם, ושאין בכוונתה לחזור להשתמש בשמפו.
הטיעון שם היה שלשיער יש שומן טבעי שאמור לשמור עליו במצב אופטימלי, ושאבות אבותינו לא השתמשו בשמפו וכנראה ששיערם לא היה במצב רע בכלל (ותראו את החיות כמה השיער שלהם נפלא גם בלי שמפו, וחתולים מתנקים בליקוק - שזה עם חומר טבעי..).
בכל מקרה מי שהשמפואים התעשייתיים מאוד מפריעים לה, כדאי לה אולי לנסות לחזור לשיר "באופן טבעי".
ה עוגיה עונה: אבות אבותינו כנראה גם לא בילו במקומות אפופי עשן סיגריות ולא טיגנו לביבות, כך שבטח לא סבלנו מסרחונות שנדבקים לשיער. או שאולי ריח הגוף היה חזק מספיק בשביל לכסות על הריח הבא מהשיער... :-)
אביב חדש מתקנת: אבל התחממו מסביב למדורה, שזה לא מסריח כמו סיגריות, אבל מסריח!
ו אמא אדמה חותמת בתגלית מפתיעה: ראיתי נראה לי את אותה תכנית, ולא חפפתי חצי שנה.
כל יום עשיתי שטיפות עם מי רוזמרין,סרפד וכל מיני צמחים אחרים. אני זוכרת שבסוף כשחפפתי הופתעתי מאוד לגלות שהשיער שלי בעצם חום , ולא שחור.
יערה: באופן כללי אני יודעת שגם עור הגוף וגם הקרקפת מפרישים חומרים שאמורים להגן (מהווים קו הגנה ראשון של מערכת החיסון) לכן אפשר למצוא את העמק השווה בין לא לחפוף חצי שנה לבין לחפוף פחות (פעם בשבוע) עם סבון טבעי עד כמה שאפשר.
תמרוש רוש מוסיפה:
סבתא שלי הפסיקה לחפוף ראש ואפילו להרטיב את הראש במים איפשהו בשנות השלושים שלה. בהתחלה השיער היה באמת דביק ולא נעים, אבל הוא חזר למצב של איזון. מאז עברו איזה חמישים-שישים שנה, והשיער שלה מדהים וסוחט מחמאות מכולם.
הטריק: היא פשוט מברישה אותו הרבה. בעדינות כמובן, עם מברשת הומאנית, כל בוקר, כל ערב, עד שהוא נקי ונעים.
פעם היא נקלעה לאיזו סופת חול. זה לקח לה קצת זמן בהברשה עד שכל החול יצא - אבל זה עבד.
בקשר לסירחונות של סיגריות - אני הייתי חושבת על להדליק מקל קטורת בסביבה (לא חייבים צמוד לראש) ואז להבריש את השיער לאט וביסודיות עד שהוא נקי ויצא הריח.

{טיפול בשיער - המלצות
  • אמא אדמה ניסתה להכין שמפו שמבוסס על ביצה אבל עם כל השמנים האתריים שדחפתי לתוכו עדיין הריח לא היה מדהים, בלשון המעטה.
  • כן ממליצה על חומץ תפוחים בכמות קטנה בתוך מים לשטיפה האחרונה של השיער לאחר החפיפה, כי הוא ממיס שאריות שמפו ומחזיר את הקרקפת ל-PH הטבעי שלה (כך אומרים).
  • פעם בשנות החמישים כשלא היה שמפו חפפו את הראש בסבון כביסה (הגוש הזה) ולריכוך השיער שטפו אותו בחומץ. עוף החול ניסתה וממליצה בחום. החומץ עובד נהדר ולא נשאר ריח אחרי השטיפה.
  • בחורף אפשר לאסוף מי גשמים ולשטוף בהם את השיער. הוא יוצא רך כמו פוך.
{הסרת שיער מהרגלים
מתכון לתכשיר ביתי להסרת שערות מהרגליים (מקור: דודה של אביב חדש)
יחס של לימון (1) וסוכר (2) מבשלים עד שנוזלי.
הקוסמטיקאית של הקיבוץ אמרה לה שאפשר להוסיף גליצרין אבל לא זכור כמה על כמה, ובכלל היא מברכת על המצאת המכונה.

תרמו לדף זה: ה עוגיה, תזמורת הים, מרב אמא, ענת גביש, מונו נוקי, עוף החול, ענת גיגר, מנג בין, אביב חדש, אמא אדמה, בת ההרים, לוסיניטרי, מים שקטים, דנה, אפרת מ, אגדה, נטלי, יערה, טרה רוסה, אמא לשתיים ועוד אחד, יערת דבש
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שאלה לניבה איפה למדת להכין קרמים?
ניבה_שקד*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

פשוט ניסיתי. למדתי את תכונות השמנים, ניפיתי את כל מה שלא מתאים לנשים בהריון / ילדים וכו', ואז התחלתי לערבב, עד שיצא מוצלח. אני גם אוהבת לעבוד עם החומרים המקוריים, בכל מקום שבו זה אפשרי. (למשל להפיק בעצמי שמן וניל מפולי וניל אמיתיים). ההתמחות שלי היא בתחום מדעי הסביבה וביוטכנולוגיה, כך שיש לי גם רקע מדעי. אבל בתחום הקוסמטיקה, הלימודים לעולם לא נגמרים...
לי_אורה*
הצטרפות: 12 אפריל 2005, 19:07
דף אישי: הדף האישי של לי_אורה*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי לי_אורה* »

ניבה, שאלה: אם לוקחים את אחד מהקרמים שלך שמורכבים מחמאת שיאה+שמן שקדים+שמן ארומטי, לפני שמורחים אותו על הפנים ושופכים קצת מים על הפנים, וגם לאחר שמורחים אותו שופכים מים (רצוי מינרליים) - האם זה איכשהו יכול להיחשב לסוג של קרם לחות, או שזה ממשיך להיות קרם הזנה שמן שקצת רטוב במים?
בשמת_א*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי בשמת_א* »

מניסיון, לי אורה, אי אפשר. תדמייני שאת מתיזה מים, מורחת חמאה על הפנים, ומתיזה שוב מים. קפיש?
ניבה_שקד*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

הי ליאורה, אני מצטרפת לתשובה של בשמת, למרות שדווקא יש קצת אפקט "לחותי" אם שוטפים את הפנים במים חמים ואז שמים את הקרם. בקרמי הלחות המסחריים, הם מוסיפים אמולגטור, שזה חומר שמצידו האחד הוא הידרופילי (מתחבר למים) ומצידו השני מתחבר לשמן. כך הם מצליחים לחבר את השמן והמים באופן הומוגני. יש גם אמולגטורים טבעיים בחלב, סויה וכו'.
לי_אורה*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי לי_אורה* »

תודה לשתיכן, זה מה שחשבתי.
לי_אורה*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי לי_אורה* »

ושאלה: הרוב, או רק הכל או לא כלום?
לאחר בדיקה ארוכה באינטרנט וקריאת הרכיבים של תוצרים שונים המצויים בבתי טבע שונים הגעתי למסקנה (ואם אני טועה, נא לתקן אותי) שבמוצרים שונים (למשל שמפו, קרם פנים וכו') אמנם אין את כל הזוועות (נפט ומוצריו, לנולין, פוספטים, דטרגנטים וכו' וכו') אבל לפחות בחלק מהמוצרים כתוב שהם מכילים חומרים משמרים (אלו עם הסיומת פראבן) ובחלק מהמוצרים שלא כתוב שמכילים חומרים משמרים אני תוהה אז איך אפשר זה מחזיק מעמד בייחוד באקלים בארץ, כלומר אני מניחה שזה מכיל חומרים משמרים.

אז השאלה: מה לדעתכן עדיף
א) לשמוח מאוד שיש מוצרים שאין בהם את כל הזוועות, אבל להשלים עם זה שלפחות חומרים משמרים הם חייבים לשים שם אחרת זה יתקלקל אחרי כמה ימים ולהסתפק במה שכיניתי "הרוב"
ב) או ללכת עד הסוף בבחינת הכל או לא כלום: אם יש חומרים משמרים אז לא קונה ולא משתמשת. ואז זה אומר שאני צריכה לרקוח לעצמי את כל הסבונים, השמפואים, הקרמים וכו' ולעשות זאת בכמויות די קטנות ולעתים קרובות (הרי גם במקרר הם לא אמורים להחזיק יותר מכמה ימים).
3) אפשרות שלישית שפתאום עלתה בדעתי שמבחינתי היא מאוד רדיקלית: פשוט לוותר על מוצרים שונים (קרם פנים, קרם ידיים ורגליים וכו').

ושאלה לגבי הסבונים של סבתא ג'מילה: האם יש בהם חומרים משמרים? והאם בכלל, בסבונים טבעיים אין חומרים משמרים?

וניבה, מקווה שזה בסדר שאני שואלת: האם במוצרים שלך (אני שואלת בייחוד לגבי הקרמים של חמאת שיאה+שמן שקדים מתוקים+שמן ארומטי) אין שום חומרים משמרים כלשהם? (אם לא בא לך, אז אל תעני).
לי_אורה*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי לי_אורה* »

הכי כדאי, למי שחייבת קרם לחות, זה להכין אותו לבד בבית, ולשמור במקרר.
אפשר בבקשה לקבל מרשם? :-)
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי נועה_בר* »

לי אורה
מציעה לך בחום להיכנס לאתר של "סבון הברון" (תעשי חיפוש בגוגל או דרך דפבית שלי) בעניין סבונים וקרמים ללא חומרים משמרים את מוזמנת להתקשר לרחל (הטלפון באתר) ולדבר איתה, היא אישה מאוד נעימה ומעניינת לשיחה, וגם, יש לה המון ידע שהיא חולקת בשמחה עם מי שמתעניין ואין לה סודות בעניין המוצרים שבהם היא משתמשת, אלא רק בנוסחאות הכימיות :-)

ובעניין שאלתך על חומרים משמרים - אם משתמשים בשמנים (נשא + אתרי) אין צורך בשימור.
ברגע שיש מים, התמונה משתנה. אני יכולה להפנות אותך ל מתכון להכנת קרם של אנאמה מילר
את הקרם הזה מכינים כפי שאת רואה ללא כל חומר משמר. זה אפשרי. אין לי מושג לכמה זמן הוא מחזיק, תוכלי מן הסתם לשאול אותה.
אני עשיתי את הקורס שלה כי עניין אותי איך מכינים את המוצרים, השתמשתי בקרם הזה והיה לי מאוד נעים. הקרם לא התקלקל מהר, אבל נגמר :-( וצריך להכין חדש :-)
בהצלחה.
אנה_בי*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי אנה_בי* »

קרם לחות של אנאמה מילר מכיל בורקס שזה סוג של חומר משמר שלא מזיק לבני אדם והורג חיידקים (מצויין גם להדברת חרקים!) לכן קרם יכול להחזיק מעמד גם מחוץ למקרר די הרבה זמן. דווקא אהבתי את המתכון כי הוא פשוט וחומרים זמינים.
לי_אורה*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי לי_אורה* »

תודה לכן נועה ואנה :-)

ואנה, קראתי עכשיו באינטרנט הרבה על הבוראקס, וכפי שבעצמך אמרת הוא מתאים להדברת חרקים... אז אצלי זה מעורר מחשבות האם מקומו על עור הפנים והגוף...

ושאלה: מה תורם דונג הדבורים לקרם הלחות? האם הכוונה שלו למצק וגם כחלק מתכונות הריפוי של תוצרי הדבורים?
ניבה_שקד*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

הי ליאורה,
אני מצטרפת לתשובה של נועה: גם ממליצה לפנות לרחל מסבון הברון בשאלות שקשורות לסבונים ושמפו (אצלה הכל טבעי!), וגם לתשובה בקשר לשמנים (מכיוון שאצלי הקרמים עשויים רק משמנים ללא מים, אני לא צריכה ולא משתמשת בחומרים משמרים. כמו ששמן זית במטבח עומד שנה - שנתיים ללא חומרים משמרים).
בקשר למתכון לקרם לחות - ניסיתי כמה מתכונים עם שעוות דבורים, וזה לא חומר שנוח לעבוד איתו. מוסיפים שעווה כי היא עוזרת לחבר בין המים לשמן. רק צריך לברר מה מקור השעווה, כי דבורים שחיות ליד עיר לפעמים משתמשות בחומרים כימיים שהן מוצאות לייצור שעווה. עדיף שזה יהיה ממקור אורגני, שבו ברור שהדבורים רחוקות מסביבה עירונית. בקשר לבוראקס - הוא בטוח יותר טוב מכל הפראבנים למיניהם כחומר משמר, והוא לא רעיל לבני אדם. בקיצור - כדאי לנסות את המתכון הזה ולא לוותר לגמרי על קרמים. במזג האויר שלנו - חייבים קצת הגנה חיצונית על העור. אבל תתרחקי מפראבנים. הם גורמים לנזק מצטבר גם בכמויות קטנות.
לי_אורה*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי לי_אורה* »

ניבה, תודה על תשובתך המפורטת ועל העצות {@

ויום עצמאות שמח לכולנו!!! {@ {@ {@
לי_אורה*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי לי_אורה* »

וניבה, כמה זמן בערך מחזיקים הקרמים, והאם יש להניח אותם במקום קריר ומוצל או ממש במקרר?
אילה_בשדה_הדגן*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 18:24
דף אישי: הדף האישי של אילה_בשדה_הדגן*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי אילה_בשדה_הדגן* »

האם למשהו יש ניסיון בהכנת סבון מאפר ושומן?
אני רוצה הלכין סבון בלי סודה קאוסטית .
ניבה_שקד*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

הי ליאורה, הקרמים שעשויים רק משמנים (כמו שאני מכינה) מחזיקים שנה + מחוץ למקרר, במקום קריר ומוצל. קרמים מתוצרת עצמית עם מים, אם אין בהם חומרים משמרים אלימים, אמורים להחזיק מחוץ למקרר תקופה קצרה. בחורף חודש - חודשיים, ובקיץ אפילו פחות מחודש. עדיף להחזיק אותם במקרר.
ועוד טיפ קטן - אם לפעמים מתחשק לי קרם לחות שנספג מיד - אני שמה פשוט חלב על הפנים (כן. חלב לשתייה מהמקרר). זה המקור שכולם מנסים לחקות אותו. שילוב הומוגני של מים ושמן, שהטבע יצר. ובלי חומרים משמרים. לא המלצתי על זה קודם, כי זה לא מחזיק מעמד הרבה זמן. בסוף החלב מתחיל להתחמצן, ואז צריך לשטוף אותו מהפנים ולשים חדש. (לעומת קרם שעשוי משמנים בלבד - שמשאיר את העור גמיש ליום שלם ובלי התעסקויות נוספות).
לי_אורה*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי לי_אורה* »

ניבה, תודה על תשובותייך המפורטות!

ממליצה לפנות לרחל מסבון הברון בשאלות שקשורות לסבונים ושמפו - הכוונה שיש לה שמפו נוזלי טבעי? בדרך כלל כשמדברים על סבון טבעי לשטיפת השיער מתכוונים לסבון קשה - שאולי מתאים לשיער קצר אבל לא נראה לי שמתאים לשיער ארוך. והאם גם לסבוני ירדן יש שמפו נוזלי טבעי? ובכלל, יש עוד חברות שעושות שמפו נוזלי טבעי לשיער?

ומה באשר לסבוני סבתא ג'מילה - טבעי לגמרי או עם תוספות כלשהן?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

הכוונה שיש לה שמפו נוזלי טבעי? בדרך כלל כשמדברים על סבון טבעי לשטיפת השיער מתכוונים לסבון קשה - שאולי מתאים לשיער קצר אבל לא נראה לי שמתאים לשיער ארוך.
כן, יש שמפו נוזלי, הוא עדיין לא מפורסם ברבים. השתמשתי בו היום לראשונה :-)
לפני כן השתמשתי בסבון המוצק, זה לא היה הכי קל לחפוף ולא היו לי התוצאות הכי אידיאליות, אבל זה היה לפני שרכשתי את החומץ תפוחים והשיער שלי ארוך וזקוק למרכך.. עדיין היה עדיף לי להשתמש בסבון טבעי לגמרי.

יש הרבה חברות שאולי יגידו לך שהשמפו שלהם טבעי - אבל איך באמת תדעי? גם ג'מילה אומרת טבעי אבל לא בטוחה שהיא מספרת על כל החומרים בסבון.
אני התרשמתי מסבון הברון מכיוון שאין אצלם שום הסתרה, הכל רשום ונאמר בגאווה. אצלי נוצר אמון. בקוסמטיקה טבעית את לעולם לא תדעי עד הסוף אלא אם כן את הכנת...
אני יכולה לתת לך לנסות מהסבון, איפה את גרה?

נועה בר
ניבה_שקד*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

גם אצלי נוצר אמון לסבון הברון בלבד. אני אמנם חופפת מידי פעם גם עם שמפו "ירדן" (כן, יש להם שמפו נוזלי), אבל מפריע לי שהם וסבתא ג'מילה לא כותבים את רשימת התכולה המלאה. בסבון הברון יש גם רשימת תכולה מלאה, גם בסבון וגם בשמפו, והם גם מאד מקפידים שתהיה סתירה מלאה של הסודה הבסיסית, כך שלא יהיה עודף בסיסיות בסוף התהליך. כדאי לך להכנס לאתר שלהם.
לי_אורה*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי לי_אורה* »

תודה לשתיכן על כל התשובות ועל כל המידע.
אז אתקשר לפי הצעתכן לרחל מסבוני הברון :-)
ושוב תודה {@ {@
נועה_בר*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי נועה_בר* »

הכי כדאי, למי שחייבת קרם לחות, זה להכין אותו לבד בבית, ולשמור במקרר.
ישנו פרט מאוד חשוב שאני לא ממש יודעת איפה לרשום אותו שיהיה בולט וברור לכל מי שרוקח לבד קרם או שמן ומוסיף לו שמנים אתריים
|!|
שמנים אתריים חודרים למחזור הדם. שמן אתרי עוזר לשלל החומרים שאיתו להיספג אל מחזור הדם, ולכן חובת זהירות ותשומת-לב לחומרים שאתם מורחים בסמיכות, או יחד, עם השימוש בהם.
כל קרם שיש בו שמנים אתריים עוזר גם לחומרים כימיים/משמרים/תוצרי נפט לחדור יותר לעומק אל מחזור הדם
גם תערובות שמנים שאינן איכותיות מספיק עדיף שלא יבואו במגע עם שמנים אתריים.

המלצתי - אל תערבבו חומרים איכותיים אם כאלו שאינם לגמרי טבעיים. אם מרחתם קרם או תערובת שמנים איכותית אל תמרחו אחריה סתם קרם
בטח כתבו על זה גם בדף ארומתרפיה ושמנים

שמפו "ירדן" (כן, יש להם שמפו נוזלי),
היום נתקלתי בו לראשונה, מעניין כמה הוא טבעי
<כל הדיון על המוצרים הטבעיים שייך בעצם לדף קוסמטיקה טבעית, בקרוב יהיה כדאי לערוך את הדפים :-) <
לי_אורה*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי לי_אורה* »

ואיפה קונים את שמפו ירדן? והאם לירדן יש אתר?
נועה_בר*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי נועה_בר* »

אם מרחתם קרם או תערובת שמנים איכותית אל תמרחו אחריה סתם קרם.
רוצה להוסיף משהו חשוב שהבנתי היום:
קרם 100% טבעי אינו מכיל שום הגנה מפני השמש. לא כדאי למרוח אותו ומעליו למרוח קרם הגנה.
עדיף למרוח קרם הגנה בבוקר ואת הקרם הלחות/המזין בערב.

ואיפה קונים את שמפו ירדן?
אני ראיתי אותו בביו-סנטר. בטח יש להם אתר.
מבקשת*
הצטרפות: 24 מאי 2006, 21:27

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי מבקשת* »

למישהי יש המלצה לטיפול בפצעון של לפני וסת?תודה
אנה_בי*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי אנה_בי* »

למישהי יש המלצה לטיפול בפצעון של לפני וסת?תודה
שמן לבנדר או שמן עץ התה האוסטרלי ישר על הפצע.
אנה_בי*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי אנה_בי* »

ל weleda יש תקשיר שנקרא dermadoron אני אישית לא ניסיתי אותו ולא יודעת מה הרכיבים אבל שמעתי שהוא טוב מאוד נגד פיצעונים.
לי_אורה*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי לי_אורה* »

בדף ארומתרפיה ושמנים כתבתי שאלה על אפטרשייב טבעי, אבל אולי אמצא כאן את התשובה - סוף סוף השאלה שלי נוגעת ל קוסמטיקה תוצרת בית :-)

איך לדעתכן צריך להכין אפטרשייב טבעי - כותבת כאן את כל האפשרויות שעולות בדעתי:
א) למרוח שמן לבנדר וזהו.
ב) שמן שקדים+שמנים אתריים שונים, למשל לבנדר. ואז שאלה: אילו שמנים אתריים כדאי לדעתכן? והאם כדאי גם שמן קלנדולה?
ג) בספר על ארומתרפיה קראתי את הרצפט הזה: מים מינרליים+מעט וודקה+שמנים אתריים. נראה לי שהאלכוהול עלול להיות חריף מדי לפנים, לא? אפשרות אחת היא לשים מעט וודקה, אפשרות שנייה היא להוסיף גם שמן שקדים, ואפשרות שלישית היא פשוט לא לשים וודקה...

האם יש לכן רצפט יותר מוצלח?
לי_אורה*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי לי_אורה* »

ושאלה לגבי קוסמטיקאית: נראה לי שיש דברים שכדאי שקוסמטיקאית טובה תעשה ולא לעשות לבד, למשל להוציא שחורים. האם יש קוסמטיקאיות טובות שמשתמשות אך ורק במוצרים טבעיים לגמרי, או שאולי כדאי פשוט להביא איתי את החומרים שאני רוצה שתמרח (למשל הסבון)?
נועה_היפואית*

קוסמטיקה תוצרת בית

האם יש לכן רצפט יותר מוצלח?

בשיעור ארומתרפיה הכנו ג'ל לאחרי גילוח מג'ל טבעי, שמן אובליפיחה (ממש מעט, כפית בערך ל-50 מ"ל ג'ל) ושמנים אתריים (בשלי יש קורנית אדומה, סנדלווד ועוד כמה שאני כבר לא זוכרת).
הבעל משתמש ואומר שזה טוב.

אגב, לא יודעת אם זה רק אצלי, אבל אני לא מצליחה לקרוא את 'מה חדש'. הוא אומר שהוא טען אבל בפועל לא קורה כלום.
אם זה רק אצלי, או לא רק אצלי, או למישהו יש רעיון איך לפתור את זה - תשאירו לי בבקשה הודעה בדפבית המבולגן שלי... תודה.
לי_אורה*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי לי_אורה* »

מה זה "ג'ל טבעי", כלומר מה הוא מכיל? הבנתי שכל ג'ל שמורכב גם ממים צריך להוסיף לו חומרים משמרים אחרת הג'ל מתקלקל מהר.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי פלונית* »

האם למישהו יש מתכון להכנת שמפו טבעי?
חשובבב*
הצטרפות: 30 אפריל 2007, 21:17

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי חשובבב* »

איך מכינים קרם לתלתלים
ניבה_שקד*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

הי ליאורה,
אני מכינה אפטר שייב משמן שקדים + לבנדר + ארז + ברוש. (ברוש אסור לבעלי לחץ דם גבוה!). במתכון הזה השמן נספג במהירות ולא משאיר תחושה שמנונית.
אני מציעה לא להוסיף אלכוהול (שמייבש את העור), וגם לא ג'ל, כי לא ניתן לשמר אותו בלי חומר משמר חזק, כמו אוריאה או מתיל פראבן. (זה נכון לכל סוגי הג'לים. אם מישהו יודע על שיטת שימור בריאה - אני אשמח לדעת. כל מה שבדקתי - מכיל חומרים משמרים בעייתיים, שלא תמיד רשומים על האריזה!)
שמן קלנדולה במקום או בנוסף לשקדים הוא מצויין, רק צריך לדעת שהוא עשוי מפרחי קלנדולה שמושרים בשמן אחר (לרוב שמן זית). סתם בשביל הידע הכללי. אם במקרה מישהו אלרגי דווקא לזיתים...
לי_אורה*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי לי_אורה* »

כן, תיארתי לעצמי שלא כדאי להוסיף אלכוהול וידעתי שאסור ג'ל בשל החומרים המשמרים שחייבים לשים וכו'.

ואגב, למה דווקא ארז וברוש - האם משום שהם גורמים לאפטרשייב לא לצאת שמנוני, או בשל תכונותיהם? והאם את עושה אפטרשייב בלי ברוש לגברים עם לחץ דם גבוה?
כוכב_מעז*
הצטרפות: 17 נובמבר 2006, 22:41
דף אישי: הדף האישי של כוכב_מעז*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי כוכב_מעז* »

הי בנות, יש לי מספר שאלות:
1) איך לדעתכן אפשר להוריד איפור? אני מאפרת בעיקר את העיניים - עיפרון ומסקרה, ומורידה ע שמן זית רגיל שצורכת לאכילה (חמיצות 0.5%, virgin). קראתי במספר מקומות שהדבר לא יכול להזיק לעיניים (כמובן שמעט שמן נכנס גם לעיניים). מה דעתכן? חוץ מזה, אחרי שאני מורידה איפור עם השמן, הרבה פעמים העיניים שלי קצת צורבות אחרי זה ונעשות אדומות לזמן מה...מה אתן אומרות?
2) איפה ניתן להשיג בקבוקים קטנים מזכוכית כהה, שבהם ניתן לשמור א אותם הערבובים (כמו לאפטרשייב, למשל. או פשוט שמן בסיס עם כמה שמנים אתריים) שעושים? וכמה זמן אפשר לשמור אותם בכלל? הרי לא מוסיפים לא אלכוהול, ולא שום חומר משמר...

המון תודה! :-)
מורינגה_רותמית*
הצטרפות: 26 פברואר 2006, 09:14

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי מורינגה_רותמית* »

ומה באשר לסבוני סבתא ג'מילה - טבעי לגמרי או עם תוספות כלשהן?
מה שבטוח יש בו זה סודה קאוסטיק וצבעים (אולי בסבון צמחי בר שלה אין צבע)
יערת_דבש*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2003, 00:10
דף אישי: הדף האישי של יערת_דבש*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי יערת_דבש* »

לא נראה לי שיש שם צבעים לא טבעיים.
מתגרדת*
הצטרפות: 10 אפריל 2005, 18:57

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי מתגרדת* »

אולי למישהו יש רעיון לפתרון:
מזה כשבועיים יש לי פריחה אדומה ומגרדת באיזור האגן וירכיים.
רופא עור איבחן את זה כתגובה אלרגית למשהו ונתן לי כמובן משחה סטרואידית.
אני בהריון בשבוע 16 - ממש לא בא לי למרוח סטרואידים.
יש משהו אחר טבעי שיכול לעזור?
משחת קלנדולה של ולדה לא עזרה.
תודה!
ניבה_שקד*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

לליאורה - לארז וברוש יש ריח "גברי", ובשילוב עם הלבנדר, הם גם עוצרים את הדימום במקרה של פציעה ומרפאים חצ'קונים על הדרך... וכן - יש לי גם אפטרשייב רק עם ארז, לבעלי לחץ דם גבוה. השמנוניות תלויה יותר בשמן הבסיס מאשר בשמנים האתריים, ולכן בחרתי בשמן שקדים - שנספג במהירות.

לכוכב - גם אני מורידה לילדים את האיפור של פורים עם שמן (לא משנה איזה - זית / שקדים וכו'), אבל מסביב לעיניים עדיף להסיר את האיפור עם צמר גפן רטוב, ולהשתמש רק באיפור שיורד במים. שמנים יכולים להחזיק מעמד שנה פלוס בלי שום שימור. זה פשוט לא מקום שנעים לחיידקים לחיות בו, בלי מים... אחרי שנה - שנתיים - שלוש הם מתחילים להתחמצן, ואז גם הריח שלהם משתנה. ובקבוקי זכוכית כהים בכמויות קטנות, ניתן להשיג אצלי, במחיר עלות. (אחרת תצטרכי לקנות כמה מאות מ"הוברמן" או יבואנים אחרים). זה עולה שקלים בודדים לבקבוק + משלוח.

למורינגה - את יודעת משהו ספציפי על צבעים בסבונים של סבתא ג'מילה? כי לא ידוע לי שהיא מוסיפה צבעים... והסודה הקאוסטית עוברת סתירה בתהליך ההכנה של הסבון, כך שבסוף היא לא נשארת בסיסית, ומתפרקת, ללא שאריות. (אם התהליך מתבצע כראוי). פרטים על התהליך אפשר למצוא באתר של סבון הברון.
ניבה_ שקד*
הצטרפות: 14 מאי 2007, 17:23
דף אישי: הדף האישי של ניבה_ שקד*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי ניבה_ שקד* »

למתגרדת - משחת הקלנדולה של וולדה מכילה לנולין - שמופק משומן כבשים, ובעצמו גורם לאלרגיות, ומכילה גם מים, בלי שרשום מה החומר המשמר. יכול להיות שהחומר המשמר שלהם נמצא במים מלכתחילה, וכך הם יכולים להרשות לעצמם לא לרשום אותו, כי יצרני המים הסטריליים כבר שמים אותו במקומם... (החומר המשמר גם גורם לאלרגיות).
למה שלא תנסי סתם שמן זית בכבישה קרה מן המטבח? נראה לי שזה יכול לעזור ולהרגיע. גם חמאת שיאה ושמן לבנדר אתרי מומלצים להרגעת גירויים וגרודים. הכי חשוב - לא לקנות משהו עם יותר מידי רכיבים. תנסי בכל פעם רק שמן אחד, טהור, בלי עירבובים. ברגע שיש כבר אלרגיה, יש נטייה לפתח אלרגיה גם לדברים נוספים.
כוכב_מעז*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי כוכב_מעז* »

ניבה, באתר של וולדה כתוב שלנולין מופק מהצמר של כבש, שגם ככה גוזזים אותו מדי פעם.

בנוגע להסרת איפור...למה את לא ממליצה להוריד איפור מהעיניים עם שמן זית? גם אם אני לא אשתמש עם מוצרים עמידים למים (זה תכל'ס לא כ"כ עקרוני בשבילי), עדיין עם מים אין אפשרות להוריד את הכל...

ורציתי גם לשאוןל אותך, ואת האחרות, האם שמעתן על סבון הרמב"ם? מוכרים כל חתיכה בקרטון חום כזה, הסבון עצמו די רך, כתוב שמיוצר ע"י מעבדות ארומתרפיה (?). יש לכן מושג?

תודה, וחג שבועות שמח! :-)
בשמת_א*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי בשמת_א* »

עד כמה שידוע לי, לנולין טהור המופק מצמר כבשים הוא לא חומר אלרגני. לכן הוא אחד החומרים שמשמשים לפטמות סדוקות, בלי סכנה לאם או לתינוק היונק.
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

למיטב ידיעתי, אם הלנולין אינו אורגני, יש בו (או לפחות היו בעבר) record]חומרי הדברה id[/po]=2126&page=313 . (משחת נעליים אורגנית)

מחיפוש זריז בגוגל עלה שיש אלרגיה ללנולין, או "אלכוהול צמר". אני לא יודעת עד כמה זה נפוץ. אגב, אנשים רבים שאלרגיים לצמר, אינם אלרגיים לצמר אורגני כיוון שאינו מטופל בכימיקלים כמו צמר רגיל.
saponini*
הצטרפות: 23 מאי 2007, 21:25

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי saponini* »

לכוכב _ מעז : להסרת איפור אני ממליצה בד"כ לפונות אליי להשתמש בשמן הידרופילי, שהוא מנקה את עור הפנים , ולכלוך המצוי עליו בצורה יעילה מאד. לגבי לנולין - לא הייתי ממליצה כיוון שכ"כ שידוע לי זהו חומר שהרבה אנשים מגיבים אליו באלרגיה .
לגבי בקבוקים חומים- ניתן לקנות אצל "הוברמן" באזור התעשיה בפ"ת, אבל בכמויות גדולות מאד . לפעמים יש להם מבצעי חיסול שבהם ניתן לקנות כמויות קטנות יחסית ובמחיר טוב. , כדאי לבדוק.
כוכב_מעז*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי כוכב_מעז* »

אחלה, תודה על העצה :-)
ניבה_שקד*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

הי כוכב,

לגבי הלנולין - וולדה באמת מפיקים אותו מהצמר, אבל עדיין החומר המופק הוא השומן שבצמר, שבעצם לא שונה באופן מהותי מהשומן בחלקי הגוף האחרים, ומכיל הרבה פעמים, כמו שתמי ציינה, חומרי דברה כמו DDT.

לגבי ניקוי עם שמן מסביב לעיניים - דווקא לי אין בעייה עם זה, כי אני משתמשת בכמות קטנה של שמן על הצמר גפן, אבל אני יודעת על נשים שאיכשהו השמן חודר להן לעיניים והן דומעות. וזה לא משנה אם מדובר בשמן זית או אחר. בכל מקרה, זה לא מזיק. מקסימום קצת דומעים והכל נשטף. אין נזק לטווח ארוך.

לגבי סבונים - שמעתי פעם על שיטה לבדוק אם יש חומרים סינטטיים בסבון: אם הוא מלבין תוך כדי שימוש, סימן שהוא לא לגמרי טבעי. אם הוא שומר פחות או יותר על הצבע המקורי שלו, יש יותר סיכוי שהוא טבעי לגמרי. אז תנסי. אני אישית משתמשת בסבון הברון, שעליהם אני סומכת.
כוכב_מעז*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי כוכב_מעז* »

הי ניבה, תודה :-)

אני קצת דומעת כשמנקה, אבל זה עובר :-)

לגבי סבון - אנסה ואבדוק.
יום טוב! :-)
דניאלה*
הצטרפות: 21 ינואר 2002, 15:27

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי דניאלה* »

הי ניבה
איפה קונים את סבון הברון ?? האם הוא טבעי ?
ניבה_שקד*

קוסמטיקה תוצרת בית

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

הי דניאלה, את סבון הברון קונים דרך אתר האינטרנט שלהם: www.baronsoap.com , והוא טבעי לגמרי, ב- 100%. הוא מיוצר רק משמנים המאושרים למאכל ומופקים בכבישה קרה, וחלק מהרכיבים הם אורגניים.
מכינות אותו אמא ובת, בייצור בייתי מאד מוקפד ומקצועי, בזכרון יעקב.
שליחת תגובה

חזור אל “עידוד עריכה”