טיפול בקנדידה

שלולית_י*
הצטרפות: 08 יוני 2008, 09:57
דף אישי: הדף האישי של שלולית_י*

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי שלולית_י* »

ידעתי כי לקראת הלידה (הביתית) עשיתי בדיקה לחיידק בצוואר הרחם, משהו שגרתי, והרופא נתן לי גם מקל לבדיקת צואה על הדרך. לא זוכרת למה באמת. אבל חשדתי בקיומה כבר הרבה זמן קודם.
טיפלה בי שושנה הררי מרמת רזיאל.
לבנה_במילואה*
הצטרפות: 25 פברואר 2008, 21:44
דף אישי: הדף האישי של לבנה_במילואה*

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי לבנה_במילואה* »

פטריה וקנדידה זה לא תמיד אותו דבר, לא? הטיפול דומה?
אני בשבוע 38+ ויש לי פטריה בנרתיק- גירוי- כואב ומגרד.
מה אפשר לעשות בשלב כזה ??
אני נוטה לחשוב שכדאי לחכות עם זה אחרי הלידה ...

אני אוכלת הרבה מתוק - הרבה פירות קיץ...
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

איך הקולורקס ששמעוני מייבאת?
באמת עוזר או תרגיל מסחרי..?
אור*
הצטרפות: 22 יולי 2002, 01:27

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי אור* »

לבנה במילואה - בד"כ פטריה בנרתיק יכולה להיות אחת מהתופעות של קנדידה. יש לי ניסיון רב עם פטריה בנרתיק ורק דיאטה של קנדידה פתרה את העניין. הריון זה לא זמן להתחיל לנקות את הגוף מקנדידה. כשהייתי בהריון (לפני 8 חודשים) היה לי גירוי כואב ומגרד כמו שאת מתארת וידעתי שלא מומלץ להתחיל דיאטת ניקוי בהריון ובגלל שזה היה בלתי נסבל קניתי קמילוטרקט שהמליצו שתי חברות, מדובר בקצף להיגיינה נשית שהוא טבעי וזה מאוד עזר לי והרגיע את הגירוי והכאב ברגע שזה עבר הפסקתי להשתמש כי הנטורופתית שלי המליצה לי לא להשתמש בזה לטווח הרחוק ושעדיף וחשוב לטפל במקור. בהצלחה ושתהיה לידה קלה!
פלוני אלמונית - אני מעריכה את שמעוני כאדם וכמטפלת אז לא הייתי אומרת תרגיל מסחרי אבל עבורי הקולורקס לא ממש עזר ומניסיוני אין תחליף לדיאטה יסודית שמתאימה לקנדידה. בקיצור - אין קיצורי דרך. בהצלחה!
פלוני_אלמונית*

טיפול בקנדידה

שלום לכולכן,
בחודשיים האחרונים סבלתי פעמיים מפטריה בנרתיק. תמיד מופיעה בעיתוי גרוע (אין באמת עיתוי טוב) תמיד בסופש ולפני מחזור ובנוסף לזה שתורים לגניקולוג שלי אין להשיג מהיום להיום, משטח טרם עשו לי. מטפלת לבד עם נרות אגיסטן וקרם טבעדרם. האם יש טעם שבועיים אחרי הופעת הפטרייה ששיא ההתפרצות כבר מאחורי ללכת לעשות משטח?? אשמח לאבחן את זה ולהיפטר מזה אחת ולתמיד.
קואלה*
הצטרפות: 20 אפריל 2010, 20:58

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי קואלה* »

מזה משנה תוצאות המשטח, אם מגרד לך?
קודם כל תפסיקי עם האגיסטן. אח"כ בתור התחלה
  1. תזונה לטיפול בקנדידה (בלי סוכר, גלוטן ורק אורז בתור פחמימה. אשכוליות וירקות ירוקים מצויין)
  2. פרויביוטיקה
  3. תמצית זרעי אשכוליות שתיפה חיצונית ולשתות. יש פה באתר דף של מינונים
  4. שמן גרניום מהול בשמן שקדים למרוח בפות (לא זוכרת מינון)
בהצלחה
פלוני_אלמונית*

טיפול בקנדידה

שלום לכולן,
יש לי שתי שאלות: כבר כמעט חודש שהתחלתי את הדיאטה של הקנדידה בהנחיית נטורופתית מוסמכת. אני חשה לא בטוב: חולשה, עייפות, סחרחורות. עוד יותר ממה שהרגשתי לפני שהתחלתי עם הדיאטה. אני מקפידה לאכול מסודר ואת כל מה שנדרש. האם התופעות הללו הן תוצאה של הניקוי רעלים מהגוף וזה יעבור?

וגם בעניין הירקות שאסור לאכול.כל אחד אומר לי משהו אחר. אמרו לי רק לחודש הראשון, לא לאכול:תפו"א, בטטה, גזר, פלפל ירוק, עגבניות, פטריות וחצילים. האם יש בזה היגיון? אני חוששת להגיע לחוסרים.
פלוני_אלמונית*

טיפול בקנדידה

מה לגבי תירס?

ובפרות אני אוכלת רק אגס ותפוח ירוק. מישהי יכול להאיר את עייני? האם זה בסדר?

תודה
עדי*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 22:19

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי עדי* »

שלום רב,
אני בת 24 ולאורך השנה האחרונה (שהייתי מאוד לחוצה בה והתזונה שלי הייתה לקויה) אני סובלת הרבה מאוד מגרד והפרשות צהובות לא נעימות. כמו כן, במהלך קיום יחסי מין יוצאות לי הפרשות לבנות דיי סמיכות מה שמאוד מפריע לי ולבן זוגי. לאורך השנה הרופאת נשים שלי הפנתה אותי שוב ושוב לאנטיביוטיקה וטענה כי בטח מדובר בפטריה חוזרת. שבוע שעבר זה שוב חזר לי ויש לי תחושה שלרוץ שוב לקחת אנטיביוטיקה זה לא הפתרון, לא כל שכן שהאנטיביוטיקה גורמת לי להרגיש לא טוב.
המליצו לי לקחת טיפול של 7 ימים עם פרוביוטיק פנימה כדי לקבל חיידקים טובים.
רציתי לשאול האם ייתכן שהסימפטומים מאפיינים משהו אחר חוץ מפטריה? כמו כן, אם יש פטריה שחוזרת ונשנית וככל הנראה לא נעלמת מנטילת אנטיביוטיקה מה הפתרון? האם יש פתרונות אחרים? כמובן שאני שומרת על הגיינה ושוטפת במים פושרים מספר פעמים ביום, אבל זה עדיין לא עובר.
האם יש למי ולאן לפנות חוץ מרופאת נשים בקופת החולים שלי? אני מרגישה שהיא דיי מחפפת אותי ולא באמת מתעמקת בעניין.

תודה רבה.
פלוני_אלמונית*

טיפול בקנדידה

ממליצה לך בחום לפנות לתחום של הרפואה האלטרנטיבית, הייתי ממליצה על רפואה סינית או על הומאופטיה.
כמו שזה נראה ממה שאת מתארת, הכמויות של האנטיביוטיקה רק מחמירות את המצב בכך שהאנטיביוטיקה הורגת גם את החיידיקים הרעים וגם את הטובים, היא משנה את הפלורה במעיים ובנרתיק וכך בקלות יותר פיטריות מגיעות ומתיישבות שם.
כדאי לך לעבור על הדף ולקרוא את ההמלצות.
בגדול- להורית סוכרים (כולל פירות, ירקות מתוקים, מוצרי חלב) שמרים ופחממות.
יש הרבה מידע גם פה וגם ברשת בכלל.
בהצלחה.
שולה*
הצטרפות: 03 מאי 2004, 10:32

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי שולה* »

היי,
אני חדשה בעיניין הקנדידה ולא אוכלת ירקות!
בבעיה רצינית...
יש למישהו מתכונים לבעייתית כמוני?
וכמה דברים חשובים שכדאי לדעת?
פלוני_אלמונית*

טיפול בקנדידה

שולה את אכן בבעיה...
אם את אוכל פירות עכשיו העונה של פומליות וקוקוס וקיוי שמותר לאכול בדיאטת קנדידה
בלי קשר את יכולה להתנהל כמו קודם ...רק להקפיד באדיקות על התחליפים
לחם / לחם שיפון או שאור
סוכר / סטיוויה ,אגבה , סכלורוז
וכו.....
ענבל_נתן_בר*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2007, 16:00
דף אישי: הדף האישי של ענבל_נתן_בר*

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי ענבל_נתן_בר* »

_המליצו לי לקחת טיפול של 7 ימים עם פרוביוטיק פנימה כדי לקבל חיידקים טובים.
רציתי לשאול האם ייתכן שהסימפטומים מאפיינים משהו אחר חוץ מפטריה? כמו כן, אם יש פטריה שחוזרת ונשנית וככל הנראה לא נעלמת מנטילת אנטיביוטיקה מה הפתרון? האם יש פתרונות אחרים? כמובן שאני שומרת על הגיינה ושוטפת במים פושרים מספר פעמים ביום, אבל זה עדיין לא עובר._
אם 7 ימים של פרוביוטיק פמינה היו מעבירים פטריה כרונית, חברת ניוטרילייף היו מליארדרים היום (-:
ראשית עלייך לאבחן את העניין (כדי לאבחן קנדידה את פונה לנטורופת/ית או למעבדה בחיפה) ולאחר מכן לטפל.
ממליצה לך להפחית את מספר השטיפות (שטיפה אחת ביום, בלי סבון, לא פנימית). יכול להיות שהן מחמירות את הבעיה.

בהצלחה ובריאות שלמה.
ענבל_נתן_בר*

טיפול בקנדידה

יש לי שתי שאלות: כבר כמעט חודש שהתחלתי את הדיאטה של הקנדידה בהנחיית נטורופתית מוסמכת. אני חשה לא בטוב: חולשה, עייפות, סחרחורות. עוד יותר ממה שהרגשתי לפני שהתחלתי עם הדיאטה. אני מקפידה לאכול מסודר ואת כל מה שנדרש. האם התופעות הללו הן תוצאה של הניקוי רעלים מהגוף וזה יעבור?
יכול להיות שזה משבר ההחלמה שמתרחש בטיפול בקנדידה. הנטורופתית שלך אמורה לענות לך על כך ולוודא שהחולשה אינה קשורה לבעיות אחרות ולא נמשכת זמן רב מדי.

וגם בעניין הירקות שאסור לאכול.כל אחד אומר לי משהו אחר. אמרו לי רק לחודש הראשון, לא לאכול:תפו"א, בטטה, גזר, פלפל ירוק, עגבניות, פטריות וחצילים. האם יש בזה היגיון? אני חוששת להגיע לחוסרים.
אם הלכת לנטורופתית, היא נתנה לך הנחיות מדוייקות שמתאימות לך. בצעי את ההנחיות שלה- היא אשת מקצוע, היא מן הסתם מבינה יותר מ'כל אחד שאומר לך לאכול משהו אחר'. אם יש לך ספק, את אמורה לדבר איתה ולבדוק את העניין.
אודרי*
הצטרפות: 21 אוקטובר 2012, 03:03

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי אודרי* »

שלום! האם מותר ללעוס מסטיקים בניקוי קנדידה? (אני מכורה ולא אצליח להפסיק...אך המעטתי..)
אני מקפידה על כל כללי התזונה בצורה הכי קפדנית שאפשר... אך יהיה לי חבל שלמרות הסבל שבניקוי, הטיפול יכשל רק בגלל המסטיקים....
אודרי*
הצטרפות: 21 אוקטובר 2012, 03:03

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי אודרי* »

כמובן שהמסטיקים הם ללא סוכר, אבל עם ממתיק מלאכותי כלשהו... (must)
אסנת*
הצטרפות: 21 ינואר 2002, 21:36

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי אסנת* »

אשמח לייעוץ ממבינות דבר.
המצב הוא כזה:
אני בהריון, שבוע 32. כבר כמה שבועות סובלת מפטריה. ניסיתי כמה דברים טבעיים, התייאשתי, החלטתי ללכת על אגיסטן.
עם או בלי קשר (לדעתי בלי) צצו לי פצעי גירוד מחרידים באזור המפשעה (מסביב-מסביב; בחלק העליון של הירכיים ומעל שיער הערווה). הרופאה הציצה ונחרדה. היא נתנה לי אנטיביוטיקה לטיפול מקומי לכמה ימים, בתקווה שזה יספיק ולא יהיה ורך להוסיף גם אנטיביוטיקה בבליעה (אני אופטימית בעניין).
באותו ביקור במרפאה קניתי גם טבליות אגיסטן כפי שהחלטתי.
התחלתי לטפל בפצעים (יש שיפור ניכר). חשבתי להתחיל הלילה גם את הטיפול בפטרייה, אבל פתאום עולה בדעתי שאולי זו שטות - הטיפול באנטיביוטיקה הוא לעשרה ימים, והאגיסטן לשלושה. אם האנטיביוטיקה תמשיך הרבה אחרי האגיסטן, אולי היא תעודד התפתחות פטריה חדשה?
אני מעדיפה מאוד להדביר כבר את הפטריה המציקה הזאת, אבל כמובן מעדיפה לא לבזבז תחמושת סתם.
האם אתן חושבות שרצוי במצב כזה לחכות לסוף הטיפול האנטיביוטי ורק אז לעבור לאגיסטן?
תודה, ברכות על ראשכן (ומארה על פטרייתכן, אם יש).
רונית*
הצטרפות: 03 מרץ 2002, 22:31

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי רונית* »

טיפול טבעי בקנדידה שעזר לי - באמצעות תוסף תזונה מפטריות מרפא של מיקוליביה - זה נקרא מיקו וומן.
מצרפת קישור לאתר שלהם ולמאמר על קנדידה.

"תוספי תזונה" www.mycolivia.co.il
טיפול בקנדידה

בהצלחה!
פלוני_אלמונית*

טיפול בקנדידה

היי. אני כבר שנה וחצי בטיפול של קנדידה. הייתי אצל 3 מטפלים שונים, הוצאתי המון כסף , המון, אני בדיאטה הזו כבר שנה וחצי, והנה כל חודש היא חוזרת בתקופה של הביוץ. אני מאמינה שזה מאוד קשור למצב הנפשי רגשי מנטאלי שלי ופחות כבר לתזונה (האמתי שבזמן האחרון אני קצת שחררתי את כל האיסורים פשוט כי זה מיאש אותי כבר וכוס אעמק מה זה עוזר בכלל?!!!) אני עייפה מטיפולים, לא רוצה לדבר עם אף אחד ולא סומכת על אף אחד, אבל המצב שלי קשה ממש כבר, הצלחתי להזיז ממני את כל החברים שלי, אני עצבנית, כועסת, מתוסכלת , קנאית ולא מאמינה. אפילו בימים אלו אני ובן זוגי ב4 שנים האחרונות נפרדים או משו כזה , ואני באיזשהו מקום מרגישה הקלה כי ככה אני לא ארגיש רע עם זה שיש לי קנדידה ושאנחנו לא יכולים לשכב, אז עדיין תהיה לי קנדידה, אבל אולי פחות רגשות אשמה....... אני צריכה עזרה, לא יודעת למי לפנות, ואני גם רואה שכבר אין כאן ממש פעילות, אני לא מבינה למה אף אחת מכן לא ממליצה על המטפלים שלה, הצילו! הפטריה הזו דופקת לי את המוח, והיא דפקה לי את החיים. אני שונאת אותה ולא יכולה להבין מה אני אמורה ללמוד מזה כי אני כלכך מתעסקת בחוסר הנוחות והגרד הנוראי הזה, ואחרי פאקינג שנה וחצי של דיאטה וטיפול אני נהיית מיואשת והמעגל הזה רק נסגר ומתהדק ומה הסיכוי שהיא תעבור?! היא חוגגת על המצב הנפשי שלי, ואותי זה רק מוריד יותר למטה. פליז, אני צריכה עזרה, אני לבד עם זה, אף אחד לא מבין, אף אחד לא יודע איך לעזור לי. שמישהו יעזור לי!!!!
פלוני_אלמונית*

טיפול בקנדידה

היי, אם הכוונה לקנדידה בפות, אז לפני 7 שנים אני סבלתי ממנה זמן רב. לא עשיתי דיאטה מיוחדת , אבל כן ניסיתי אגיסטן מלא ושתיפות אינטמיות במים עם חומץ תפוחים וגם הכנסתי אבקת אצידופולוס
זה לא עזר
מה שכן עזר היה, א. להפסיק עם כל האגיסטן.
ב. לשמור שיהיה יבש
ג. וזה הכי עזר ואת זה אני מספרת פה בניגוד לכל ההמלצות ולכן לא לוקחת אחריות, ובכן לקחתי צמר גפן הרטבתי אותו במים ואז טיפטפתי עליו 2 טיפות שמן עץ התה ונקיתי מבחוץ את הפות
ששרף לי, זה הבהיל אותי באותו הרגע שגרמתי לעצמי נזק, אז שתפתי שוב עם מים
אבל זה חיסל את הגירוד בפות. כשהגירוד חזר שוב לא התאפקתי והשתמשתי שוב באותה טכניקה. וזהו. ביי ביי קנדידה.

העור שלי בפות בסדר. נכנסתי אחרי זה להריון. הכל בסדר. לא יודעת אם היום היה לי אומץ לעשות ככה בניגוד לכל ההמלצות
פלוני_אלמונית*

טיפול בקנדידה

הי פלוני עם הקנדידה.
קודם כל, אני מצטערת שזה המצב...
דבר שני, האם את בטוחה שזה קנדידה, ולא איזה פטריה אכזרית אחרת?
לפני כמה שנים גם לי הייתה פטריה נוראית שחזרה כ---ל הזמן. השתמשתי בתרופות קונבנציונליות לקנדידה שלא עזרו, עד שהגעתי לאיזה רופא (אני בחו"ל, כך שהמלצה לא תעזור...) שנתן לי איזה תרופה שאני לא יודעת את שמה ולא רוצה לדעת מה יש בתוכה, אבל היא גירשה את הפטריה הזאת.
מאז קרה פעמים ספורות בלבד שהיתה לי תחושה לא נוחה בפות (זה מעולם לא הגיע שוב לאותה רמת סבל) ומה שאני עושה מאז זה למרוח יוגורט בפות וברקטום פעם ביום, מחכה 15 דקות, ושוטפת- בלי סבון!!!
(אף פעם לא משתמשת בשום סבון לפות).
וכן לוקחת 2 כדורי אצידופילוס ביום (או לפי המינון שכתוב על האריזה). במקרה שלך אולי כדאי לקחת למשך תקופה, גם אם כרגע אין התקפה. להזיק זה לא יכול...
את העניין עם שמן עץ התה ניסיתי בעצמי פעם אחת, זה לא עשה שום נזק בכלל והפטריה עברה, ובכל זאת לא התחשק לי לנסות את זה שוב. לא יודעת למה.
שיטת היוגורט קוסמת לי יותר.
שוב, אני מצטערת שזה המצב אצלך כרגע... ואני מקווה שהצלחתי איכשהו לעזור.
פלוני_אלמונית*

טיפול בקנדידה

שלום לכולן ,
אני ניסיתי לאחרונה מוצר חדש וטבעי לטיפול בקנדידה ! בנתיים זה עזר לי בצורה די טובה ..
ממליצה לבדוק את זה - זה נקרא מולטי גין פלורה פלוס. היתרון הוא שזה טבעי לחלוטין וזה לא אגיסטן שוב פעם !
בהצלחה
פלוני_אלמונית*

טיפול בקנדידה

שלום שלום,

האם מישהי יודעת אם קנדידה עלולה להיות מסוכנת בהריון (שבוע 22)?
אני בקושי מרגישה את הפטריה ולא סובלת ממנה, כשיש התקף קצת יותר חזק אני מרגיעה את האיזור בעזרת יוגורט ולוקחת אצידופולוס באופן קבוע.
אתמול הייתי אצל הרופאה (בלי קשר לקנדידה), היא ראתה קצת אדמומיות בנרתיק ומיד רשמה לי משחות ונרות וכאלה מן דברים...
לא התווכחתי ולא שאלתי אם קנדידה מסכנת באיזשהי צורה את העוברית או את ההריון, כי היה ברור מה תהיה התשובה ("שימי את המשחה ותסתמי....").
אם למישהי יש מושג לגבי העניין, אשמח לשמוע!
שלי*
הצטרפות: 09 נובמבר 2001, 11:43

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי שלי* »

הי לכולן.
פעם ראשונה שנכנסתי לכאן שלום לכולם, . יש לי סכרת וגם קנדידה עברתי טיפולי קנדידה ודיאטה בחצי שנה האחרונה.כמעט ולא אכלתי שום דבר. התפריט שלי היה קינואה, גריסי פנינה, אורז מלא, חסה, מלפפון, בטטה, ביצה קשה, דג בתנור, חזה עוף... קניתי לחם ללא שמרים וללא סוכר מסוג קסטן בעדן מרקט. עשיתי הרבה מרק ירקות כמובן ללא ויטה. אסור רסק עגבניות , אסור עגבניות חיות , כמובן בלי מוצרי חלב וגבינות. חצי שנה נלחמתי. ממש קשה בכל תאוות החיים. קבלתי טיפול תרופתי נתורופתי קשה הכולל TOXCI מכל הרעלנים שנשארו לי במעיים , התחילו גירודים מטורפים בגוף. התחילתי להרוג את הקנדידה רק שהכל במעיים היה חסום והרעלנים נשארו בכבד. הרגשתי איך אני מאבדת את החשק להכל. ואז החלטתי לפנות לטיפול קולון הידרותרפיה. חייבת להודות שזה הציל את חיי ואת תחושותי. הטיפול גורם לקנדידה להפרד מדפנות המעיים ואחרי דיאטה הכוללת שתית מיץ אלוורה, סיבים תזונתיים בחודשים האחרונים ובמשך חצי שנה חצי לימון כל בוקר על בטן ריקה. יצאתי מזה. אין לי קנדידה. אני לעולם לא אחזור לאכל פסטות, פחמימות ריקות , בורקסים, גבינות וכ"ו.. כהרגל, אלא רק אם באמת בא לי משהו קטן.חד פעמי.
בדיאטה החצי שנתית, אסור היה לי תפוחי אדמה , אבוקדו אכלתי הרבה מותר רק שזה מאוד משמין כך שלא ירדתי במשקל כמו שצריך אבל לא עליתי.טחינה, היה מותר לי כף ביום ורק גולמית. תירס אסור, קטניות, עשה לי רע מאוד ולכן אסרו עלי גם קטניות. תה קמומיל. הרבה תה קמומיל. היום אני עדיין לוקחת קפסולות של קנדידה כליר של Bטבע. וממשיכה עם האלוורה והסיבים התזונתיים וכמובן הלימון כל בוקר, דרך לחיים. אעשה הכל על מנת שהקנדידה לא תחזור, ואמשיך ניקוי רעלים דרך קולון הידרותרפיה. כך נוכל לבדוק שאכן היא לא חוזרת. מאוד החמירו איתי בכלל הסכרת. מה שכן אכלתי תפוחים. טעם החיים
פלוני_אלמונית*

טיפול בקנדידה

קולון הידרותרפיה- לא יכול לפגוע במעיים?
פלוני_אלמונית*

טיפול בקנדידה

למה מיץ אלוורה?
נטורופתית*
הצטרפות: 11 אפריל 2013, 12:06

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי נטורופתית* »

לפלוני אלמונית. בגדול לא אמורה להיות בעיה להשתמש במשחות נוגדי פטרת במהלך הריון. אבל הייתי מתייחסת לתזונה ולתוספים שאת נוטלת. יש תוספים שמכילים שמרים משום ששמר זהו מקור טבעי למגוון של ויטמיני B. אך בשום מקרה אין לעשות דיאטת אנטי-קנדידה בהריון. ובכלל, משום שהרירית עשירה יותר במהלך הריון, יש נטייה מוגברת להדבקות בקנדידה.
פלוני_אלמונית*

טיפול בקנדידה

תודה על התשובה, נטורופתית.
אך השאלה שלי היתה האם הפטריה עצמה מסוכנת במהלך ההריון, ולא המשחות עצמן.
בדיוק ביקרה אותי המיילדת, ואמרה שיש קצת סכנה של ירידת מים עקב המצאות חיידקים באיזור, אבל שזה לא באמת כזה מסוכן...
היא גם המליצה שטיפות (או אמבטיות) עם תה שחור רגיל, לכל המעוניינות...
נטורופתית*
הצטרפות: 11 אפריל 2013, 12:06

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי נטורופתית* »

לפלוני אלמונית. אם יש קנדידה כלל מערכתית, בעיקר אם היא נכנסת למע' עיכול, אז היא יכולה להשפיע על הויסות של הסוכר בדם, ולזה יכולה להיות השפעה על ההריון, ולכן חשוב להפחית בסוכר במהלך ההריון בכלל, ובהריון עם קנדידה בפרט. המון בריאות!
שלי*
הצטרפות: 09 נובמבר 2001, 11:43

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי שלי* »

הי. קולון הידרותרפיה לא יכול לפגוע במעיים אם עושים את זה נכון ובמקום שמתמחים בזה. אני יודעת שזה מאוד עזר לי . זה לא קל לעבור את הטיפול. אבל הוא שווה כל מאמץ.
לגבי האלוורה- הבנתי שמשקה האלוורה האורגני מרפא במעיים ומגן על המעיים. ניתן למצא אותו במחיר סביר במיוחד בניצת הדובדבן... האלוורה היה חלק מהטיפול של ההידרותרפיה.
שלי
הילה*
הצטרפות: 29 דצמבר 2001, 17:10

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי הילה* »

שלום לכולם,
לפני כחודש לאחר סבל רב מקנדידה בנרטיק התחלתי בדיאטה של קנדידה (לחם מחמצת, בלי מוצרי חלב פרה(כן אוכלת הרבה מוצרי חלב עיזים), בלי סוכר בכל צורה שהוא, בלי פרות, בלי קמח לבן ). לפני כשבוע התחלתי גם לקחת תוספות CANDIDA CLEAR וDETOX לתמיחה בכבד.
המצב השתפר פלאים - כל הסמפטומים נעלמו ואני אפילו התחלתי לאהוב את ה"דיאטה" כי אני רואה בזה אורך חיים יותר בריא.
אתמול גיליתי שאני בהריון(ממש התחלה) - התחלתי לקרוא באינטרנט וקצת נבהלתי כי כתוב כי דיאטץ קנדידה אסורה בהריון, וגם התוספות עלולים להזיק לעובר. כמובן שמיד הפסקתי עם תוספות מזון.
אז הנה כמה שאלות:
  1. אני ממש אוהבת את התזונה שלי עכשיו, אני לא מרגישה שאני מחסירה מהגוף שלי דברים חיוניים. מה שאני מחסירה זה סוכר שלא נראה לי הוא נחוץ לגוף. מצד שני אני גם מפחדת להפסיק את הדיאטה כדי שקנדידה לא תחזור. אז מה אני אמורה לעשות עם התזונה שלי? האם הוספת פירות תספיק? או שאני צריכה להתחיל לאכול שמרים, קמח לבן וכל השאר?
  2. אני דואגת שתוספות מזון פגעו בעובר בשבוע שלקחתי אותם. איך ומה אפשר לבדוק?
בתודה!
הילה
פלוני_אלמונית*

טיפול בקנדידה

אני משתמשת במוצר קנדידה קליר ומאוד מרוצה
אורנה
"קנדידה קליר"www.tevabari.co.il/Product.aspx?id=2861353&subcat=0
שירה*
הצטרפות: 16 יולי 2001, 22:53

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי שירה* »

אני בהריון. היתה לי דלקת בדרכי השתן לקחתי אנטיביטיקה, וכמו שחששתי הופיע הגרוד הזה, כנראה פטריה בנרתיק. למרות שלקחתי פרוביוטיקה בדיוק בגלל זה.
מה אפשר לעשות בהריון בעניין הזה? יש לי גם יותר הפרשות צמיגיות מאז האנטיביוטיקה. וגרוד. הגרוד נסבל,אבל מפריע לי ביחסי מין, וגם חוששת מהפטריה בגלל ההריון והלידה-בכל זאת תינוק אמור לעבור בנרתיק.
בינתים אני עדיין בסיום השליש הראשון,אז יש עוד זמן.
למישהו יש עצות להריוניות?
פלוני_אלמונית*

טיפול בקנדידה

הי שירה, גם אני בהריון, קצת יותר מתקדם, והרגישות כל הזמן שם...
בעיקרון אפשר להשתמש במשחה ובנרות הרגילים, שקונים בבית מרקחת, הם לא אמורים להיות מסוכנים בהריון. אבל לי לא בא עליהם...
גם אצלי בהחלט אפשר לחיות עם הגירוד והוא לא ממש מפריע ביומיום, אבל בכל זאת מעצבן.
אני כבר כמעט שבוע מורחת יוגורט טבעי באיזור (לובשת תחתונים, מחכה איזה חצי שעה ואז שוטפת) זה ממש נעים והמצב מאוד השתפר.
אני גם עושה מדי פעם שטיפות עם תה שחור רגיל. יש לי הרגשה שזה פחות עוזר לי, אבל גם לא מזיק.
אני לא משתמשת בסבון בכלל (אף פעם).
יש גם נרות ווגינלים עם אצידופילוס, אני בדיוק בדרכי לבית המרקת לרכוש לעצמי אותם!

חוצמזה, לפי מה שהבנתי, הפטריה אינה מסוכנת להריון ולעובר, ובלידה היא פשוט תשטף לה החוצה ולא ישאר לה זכר ( בטח יבואו אז בעיות קצת יותר רציניות....).
אבל יש לך עוד זמן, וחבל לסבול.
אה, גם שכחתי לציין שכדאי להשאיר את האיזור מאוורר ונושם (אם ההפרשות לא מציקות, אפשר ללכת, או לפחות לישון בלי תחתונים).

בהצלחה והריון קל ונעים!
פלוני_אלמונית*

טיפול בקנדידה

אגב, על הנרות הפחות או יותר טבעיים עם החומצה הלקטית המליצה לי רופאת הנשים שלי.
אורית*
הצטרפות: 11 מאי 2002, 22:55

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי אורית* »

שלי שכתבה על הקולון הידרותרפיה - אני איפה עשית את הטיפול? מחפשת מקום אמין ומקצועי.
פלוני_אלמונית*

טיפול בקנדידה

לקטנה שלי (שנה וחצי) יש גירוי אדום בעור סביב הפות כבר שבועיים. בדיעבד, גם הרבה יותר רגישה ונוטה לבכי ותסכול, ואולי זה קשור.
אתמול אובחן ע"י רופאת עור כקנדידה (ללא בדיקת מעבדה).
שאלותיי:
כיצד ניתן להקל באופן מקומי ומיידי על מצבה? הומלץ לי לעשות לה אמבטיות עם חליטה של עלי רוזמרין, אורגנו ושום. וגם - לפזר על האזור אבקה המורכבת מאבקת סודה לשתיה וקורנפלור ביחס שווה.
לטווח הארוך יותר - האם טיפול הומאופתי מומלץ לטיפול בקנדידה?
מיכל_אשתו_הראשונה_של_דוד*
הצטרפות: 13 אוגוסט 2013, 10:57

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי מיכל_אשתו_הראשונה_של_דוד* »

אחרי שנים רבות שסבלתי מהפטרייה "הנחמדה" שפלשה אצלי לכל המערכות, מהמעי למערכת הנשית ולדם (אלרגיות ופריחות), אחרי שעשיתי 8 חודשים את הדיאטה למיגור הקנדידה עם כל התוספים האפשריים שקיימים בשוק, הרמתי ידיים וחזרתי לאכילה רגילה. עד.... שניסיתי ולא הצלחתי להוריד במשקל. אז החלטתי שאני חוזרת לדיאטה של הקנדידה אבל הפעם לבד, מקריאה באינטרנט וראו זה פלא, תוך 10 ימים אני מרגישה נפלא. פשוט גיליתי שבדיאטה הקודמת היו כמה דברים שאכלתי ולא ידעתי שאסור. אסור כל סוגי הלחם מלבד אלה שבמפורש לא מכילים שמרים וסוכרים. ואני אכלתי לחם כמעט כל יום שהובטח לי שאיננו מכיל שמרים וסוכרים וכפי שאמרה לי המוכרת "זה לחם בלי בלי בלי". אז לא ראיתי מה כתוב על תכולת הלחם והאמנתי לה, וככה הלכו לי 8 חודשים של סבל לחינם. היום אני אוכלת את הלחם של ד"ר מרק, שהוא באמת לחם מתאים. קראתי שיש כאלה שלא אוכלות בכלל פירות זה גם לא נכון. מותר לאכול פרי אחד ביום מתוך רשימת פירות מומלצת (בעיקר פירות עם אינדקס גליקמי נמוך), תפוח, אגס, כל פירות ההדר (כולל לימון, פומלה, פומלית, תפוז ואשכולית). מותר לאכול עוף, דגים, בשר, ביצים, קטניות, ותחליפי חלב (למדתי לעשות גבינה משקדים [בסדנת בריאות] ואני משלימה את ההפסד בסידן בשקדים, אגוזים וקשיו). לגבי קנדידה בווגינה, כבר לפני כמה שנים יצאו באלטמן עם תכשיר מצויין של חיידקים פרביאוטיים עם מוליך ישירות לאזור המגורד. תוך 7 ימים של טיפול בוקר וערב נעלמת הפטרייה מהמקום להרבה מאוד זמן. במקביל צריך לקחת חיידקים טובים כל כמה זמן, למניעה ולא רק לטיפול. עכשיו אני עם הדיאטה נגד קנדידה ועם 2 כפסולות של חיידקים טובים (כל כפסולה עם הרכב חיידקים שונה כדי שיגיעו כל הסוגים למערכת העיקול).הגעתי ליום ה-9 ואני כבר מרגישה מצויין. למרות ש-4 הימים הראשונים היו זוועה, בגלל תופעות הלוואי שמתחילות כשהקנדידה מפרישה את הרעלנים שלה לדם, היום סוף סוף אני מרגישה שוב טוב ואני ממליצה לכל מי שסובלת לעיתים תכופות מהקנדידה לעשות את הדיאטה הזו כמו שצריך. לא לחפף ולא לעשות שום הנחות באוכל. כל טיפת פחמימה ריקה גורמת לקנדידה להרים את הראש אז פשוט בהקפדה.
אלדד*
הצטרפות: 28 דצמבר 2002, 19:23

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי אלדד* »

שלום לכולם,
אני רגע לפני רכישה של הספר Yeast Infection No More מאת לינדה אלן
האם מישהו כאן שמע ויכול להמליץ ?
http://www.yeastinfectionnomore.com/Yea ... ?hop=zracx
מצד אחד נשמע מבריק
מצד שני לא מצאתי שום חומר על המחברת
או על הספר שהם עדויות אמיתיות של אנשים ולא נסיונות למכור.
כולנו משפחה אחת :)
א_ל_א_ן*
הצטרפות: 12 דצמבר 2004, 15:51
דף אישי: הדף האישי של א_ל_א_ן*

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי א_ל_א_ן* »

אני עוברת טיפול אצל מטפלת בקנדידה כבר מעל לחודשיים וחצי ואני פתאום מרגישה את כל הסמטופמים שהיו לי שוב - האם זה סימן לכך שהקנדידה נאבקת במוות שלה ואם לא .. מישהי יודעת מה מרגישים כאשר הקנדידה מתה ?
איילת*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 13:15

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי איילת* »

האם מישהי ותיקה מהאתר, שאינה "פלוני _אלמונית" יודעת משהו על ביו-קונטרול?
http://www.bio-control.co.il/
לא הייתי רוצה להוציא סתם כספים על דברים שאין לנו מושג אם הם באחראיות או לא.
מתולתלת*
הצטרפות: 07 אפריל 2006, 19:58

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי מתולתלת* »

שלום לכולן.יש לי ריח לא נעים מהנרתיק אבל לא שורף או מגרד או נפוח משהו אחר.קצת ריח ונמאס לי מזה.במיוחד זה מציק לבעלי.יש לי התקן מירנה.שותה 3-4כוסות נס קפה ביום ואוכלת לא מאוזן ממש.מה תרופתי ???אני שוטפת את הנרתיק מבחוץ.אין לי מושג מה לעשות ומה יפסיק את זה
פלוני_אלמונית*

טיפול בקנדידה

היי לכולם, לצערי חזרה לי הקנדידה בפעם השנייה. בפעם הראשונה הצלחתי לשמור על דיאטה קפדנית. הפעם אני ממש מתקשה ומה ברק הולך ומחמיר.
איך מצליחים? איך מתגברים על הצורך המתוק?

ועוד דבר, התגלה אצלי מחסור גדול בוויטמין d ואנמיה. האם ניתן לקחת תוספים אלה יחד עם תמצית זרעי אשכוליות או שאני צריכה להמתין זמן מסויים?
פלוני_אלמונית*

טיפול בקנדידה

אצלי יש פטרת בגרון שמעתי שאבקת סודה לשתיה עם מים עוזר לטיפול בפטריה ..אשמח לדעת מה אופן הטיפול ...
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

גם אני אשמח למידע על פטריית קנדידה בגרון!!!!
איך גילית?
חשבתי לגרגר עםgse ןשמן אורגנו
ויקה*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2014, 13:49

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי ויקה* »

איזה פורום אדיר !
ויקה*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2014, 13:49

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי ויקה* »

יש לי כאבים בבטן התחתונה וכאבים באגן ותכיפות שתן וצריבה נוראית בפות תחושה של שריפה כל הזמן ובגלל זה הסקס נהיה נוראי ושורף וכואב האם זה הגיוני שזה גם פטרית קנדידה? כי אני יודעת שהייתה לי קנדידה לפני חצי שנה ומאז זה לא עובר פשוט . כל זה יכול להיות מקנדידה??ומה אני יכולה לעשות כדי שזה יעבור?אתן מדהימות בנות קראתי את כל התגובות של כולן מזל שיש את הפורום הזה
מחפשת_דרך*
הצטרפות: 20 ינואר 2005, 10:44

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי מחפשת_דרך* »

הנה מצאתי את עצמי שוב עם אותה תחושת צריבה וגירוד פנימיים וחיצוניים בנרתיק וסביבו.
הלב נופל.

אני בתהליך של חזרה למערכת יחסים עם בעלי, אחרי פרידה של כמה חודשים. החלטנו שאנחנו יחד, אחרי 21 שנה של קשר קשה וכואב. אני בתהליך של שינוי פנימי עמוק, מדהים, מוצאת את השפה שלי, את הלב שלי, את הקול שלי. אני מוצאת גם את המיניות שלי, את החשק שלי, את הרצון שלי לחיות, לחוות את הרגש והחיות במלואם, לדעת להגיד לא, ולהגיד כן, להיות אחראית על חיי.

אני ואישי מוצאים חיבור חדש דרך הגוף.
אנחנו מרגישים עולמות חדשים דרך המין.
תחושה של חקירה וחיפוש וגילוי ושמחה.

אז למה דווקא עכשיו הנרתיק שלי החליט לעצור אותי??
אז שאלתי את הנרתיק שלי - מה? מה אתה רוצה להגיד לי?

והוא אמר. אלימות. הוא חווה אלימות.
מי בתוכי חווה אלימות? מי בתוכי חווה נוקשות?

יש בתוכי חלק שעסוק כל כך בלעשות אותי מוכנה ויפה ונחשקת ורצויה, שכל כך פוחד שאם ארפה הוא יעזוב אותי.
יש בתוכי חלק שכל כך בלחץ והיסטרי, והוא כועס על הנרתיק, לא קשוב לו, לא רך אליו ולא עדין איתו. הוא מסתכל על הנרתיק שלי כעל פונקציה תפקודית, שאמורה לחבר אלי את אישי, שאמורה לגרום להנאה לי והנאה לו, ואני כועסת עליו שהוא שובת.
כמה תסכול וכמה לחץ יש בו בחלק הזה שכל כך פוחד להרפות כי אם ירפה אשאר לבד!
אני מקשיבה לחלק הזה, אני מרגישה בכמה מתח הוא נמצא.
אני מבקשת ממנו רגע לנוח, לעצור לרגע...
ואז שקט משתרר בי. שקט ונוכחות של הידיעה שאני -אני. שעם ובלי בן זוגי אני קיימת, שהנוכחות שלי והטוב שלי לא תלוי באיש. שאני שלמה כך או כך.

יש נשימה, יש רגיעה.
ואז יש גם הבנה.

מעולם לא באמת אהבתי את הנרתיק שלי. אני כל כך מתוסכלת ממנו, מצפה ממנו, דורשת ממנו, מתייחסת אליו כאל חור תפקודי, כאל בעיה, כאל לא מספיק. מעולם לא חשבתי לכמה רוך ולכמה עדינות הוא זקוק, ממני, לא מאיש אחר.
כמה אני לא נתתי לו את המקום הראוי, השקט, המחבר והקדוש שהוא.
ממנו יצאו ילדי, שם אני פוגשת את אישי באופן הכי קרוב שאפשר, וכל מה שאני רואה זה קירות נגועים בקנדידה?

ואז אני חושבת לעצמי, כמה אני לא לבד. כמה אנחנו הנשים מעולם לא חונכנו להכיר ולאהוב את החלק הזה בגופנו שהוא כל כך קרוב לאלוהים.
לא מצאנו את הרטט העדין של האנרגיה של מקור החיים הזה.

החלטתי שאני מקבלת את המצב. אני לא שוכבת עם אישי, יהיה מה שיהיה, כי אהבה וחיבור מתבטאים בסקס למשל, מקורם אינו בסקס. הפחד שלי מנטישה ודחיה הוא שלי, תמיד היה שם, ואני לוקחת עליו בעלות.

אני מטפלת בנרתיק היקר שלי תוך התייחסות אוהבת, בחיידקים פרוביוטיים, בשמן עץ התה, בחומץ, ביוגורט, לאט, בסבלנות. מקשיבה למה שקורה שם, לתחושות.
אני נחה, שולחת לשם אהבה ומבקשת ריפוי.

גם הטיפול עצמו התחיל בלחץ ללא שום הקשבה ורכות. אז שיניתי את הגישה.

לפחות דבר אחד אני מרגישה, שיש לי יותר כבוד לעצמי, ויותר התייחסות מכבדת לגופי.
אמא_צעירה*
הצטרפות: 19 ינואר 2004, 15:18
דף אישי: הדף האישי של אמא_צעירה*

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי אמא_צעירה* »

וואיו!!!
מסכן הנרתיק שלי, הלוואי והייתי מתייחסת כך אליו.
הולכת ללמוד ממך D-:
ג'ודית*
הצטרפות: 02 דצמבר 2014, 11:48

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי ג'ודית* »

אני מאמינה שאין בין אדם שלא סובל מקנדידה, לא משנה גברים או נשים, נוכחתי לדעת שזה תוצאה של לחץ נפשי ואוכל לא בריא. גם אני סובלת מקנדידה, ובעבר טיפלתי באופן פרטי תקופה ארוכה השקעתי המון כסף ובקושי הורדתי מספר ק"ג מהמשקל. עשיתי דייטות על ימין ועל שמאל. מדייטנית דרך קופת חולים כללית ועד דייטנית פרטית. כל עוד שאני לא רגועה נפשית לא עוזר לי כלום. אני סובלת מגרד מאוד לא נעים עד כדי פציעת הגוף, אני לא יוצאת מהפצעים האלה. טופלתי אצל רופאי עור, נאמר לי שזה מלחץ נפשי. רופאת המשפחה שלחה אותי למחלקת אלרגייה בבי"ח קפלן. עברתי סידרת בדיקות ולא גילו שום ממצאים. אני אוכלת תזונה נכונה ובריאה, הרמב"ם אמר: "הייה רופא לעצמך" . רופאת המשפחה אמרה לי תבדקי את התחושה אחרי הארוחה ותראי מה מזיק לך. לא פשוט היה לי לערוך לעצמי את האבחון, לא התייאשתי, וגיליתי שהבוטנים גרמו לי לגרד נוראי. אכלתי בוטנים במשך שבוע ימים רצוף כמויות קטנות, היה לי קשה מאוד עם הגרד. לאחר מכן לא אכלתי במשך שבועיים, הרגשתי הקלה ללא גרד. אבל גיליתי שגם הקשיו גורם לי לגרד. שאר האגוזים אני אוכלת במינון וטוב לי איתם. מה עוד גיליתי שהשוקולד וצבע מאכל גורם לי לגרד ופריחה בפנים. איך שהפסקתי עם זה יש לי הקלה. אבל אני בטוחה שהסוכר עושה גם את שלא, כשאני פוחתת בסוכר יש הקלה ורגיעה. אפילו שזה סוכר חום גורם לי לגרד. מה שכן אני רוצה לשתף את קהל הקנדידה בדבר מופלא , שקיבלתי ממרצה העוסק בצמחי מרפא ( אומנם גם אני עוסקת בזה וחוקרת ומנסה ומטפלת בתרופות סבתא מזה שנים דוגלת באכילת שום, שזה האנטיביוטיקה שהציע לי הרמב"ם. יש לי המון ספרים ולקט של מאמרים, ולא הגעתי לטיפ שנתן לנו המרצה .זה" קפה ירוק" ברור ששותים אותו ללא סוכר אפשר להוסיף חוו'ייג' שהתימנים שותים בקפה, שזה קינמון וג'ינג'ר. שלוש כוסות ליום אחרי הארוחה. זה בדוק להוריד במשקל לפחות שלוש קילו. עשיתי זאת ירדתי במשך חודש וחצי ארבע קילו לא האמנתי. מאז מלחמת "צוק איתן" נכנסתי שוב ללחץ (אגב אני גרה בדרום ולא יצאתי מהבית הייתי בחרדות נוראות ) עליתי שוב במשקל חזרתי לטיפול רפואי נשלחתי לפרופסור במרכז הארץ עברתי ביובסיות במקומות של הגרד. הרופאה אמרה לי שהגרד הוא סוג של מחלת עור, היא לא ידעה לתרגם לי את שם המחלה בעברית. אני היום מנסה לחפש אנשים מקורבים העוסקים ברפואה לתרגם לי את השם. בקיצור אני אחרי המלחמה אך עדיין במתח, החלטתי להמשיך לשתות "קפה ירוק" ברור שללא סוכר. ולהמשיך עם האוכל הבריא שלי .לחזור להתעמלות והליכה. היום מהבוקר אני יושבת מול המחשב וקראתי את כל מה שכתבתם היה מאוד מעניין אמרתי כבר קודם יש לי המון סבלנות לכן לא התייאשתי וקראתי הכול. את מרבית הטיפולים והטיפים ששיתפתם אני משתמשת, רשמתי מספר טיפים ואשמח לעדכן אתכם בהמשך. אגב: לא זכור לי שהיה לי פעם גרד בנרתיק.החלמה מהירה לכולכם ובהצלחה, מחזיקה לכם אצבעות
טלי*
הצטרפות: 13 מאי 2002, 13:40

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי טלי* »

מחפשת דרך.. את פשוט השראה!
אני חייבת להשתמש בדרך שלך, לאהוב ולהכיר בו לתת ללחצים להשתחרר ,ללא ספק נפש בריאה בגוף בריא
מדהים ועורר השראה
ענבל_נתן_בר*

טיפול בקנדידה

מחפשת דרך , מקסים לקרוא את מה שאת כותבת. ההבנה כי ה"מחלה" איננה אלא רק סימפטום לדבר פנימי ודרך של הגוף להעביר לנו מסר. המשיכי בדרך החיפוש והמודעות. (רק תעשי טובה לנרתיק, עץ התה לא אוהב אותו והוא לא אוהב עץ התה. זה שמן שלא מתאים לרקמות ריריות)
דידי*
הצטרפות: 28 אפריל 2004, 13:59

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי דידי* »

תודה על כל מי ששיתפה מנסיונה.
אני מתה מפחד!
התחלתי אתמול את הדיאטה לאחר בדיקה וייעוץ נטורופתי ואני מיואשת מאלו שכתבו שאחרי כל המאמצים- לא הצליחו להפתר באמת מהקנדידה.
יש מישהי שיכולה להעיד שהצליחה במסע הזה?
להתחיל_לטפל_בעצמי*
הצטרפות: 09 פברואר 2015, 05:02

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי להתחיל_לטפל_בעצמי* »

שלום , קיבלתי היום את תוצאות בדיקת המעבדה- קנדידה דרגה 4 במערכת העיכול. אני מחפשת נטורופתית באיזור ירושלים שתעזור לי להרכיב דיאטה והשלמות מתאימות לי.. למישהי יש המלצות או רעיונות?
נעמה*
הצטרפות: 29 ינואר 2002, 22:03

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי נעמה* »

ממליצה לך לפנות אל "מרכז חנוך" www.hanoch.com - אותי הם ממש הצילו. הם נותנים שרות של אבחון וטיפול בקנדידה בכל הארץ (גם בירושלים), באמצעות מטפל צמוד
שיהיה אתך בכל עת שתהי זקוקה לו - אין שרות וליווי אישי כזה באף קליניקה בארץ ותאמיני לי, אני יודעת על מה אני מדברת...
במידת הצורך, הם גם מאבחנים קנדידה בבדיקת דם פשוטה ועם תוצאה מידית.
פשוט תקישי בגוגל "מרכז חנוך". בהצלחה !
לולה*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2004, 12:58

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי לולה* »

שלום לכולן,
אני נאבקת בקנדידה כבר שנים,
מדובר על קנדידה רב מערכתית לא נרתיקית.
כבר עברתי שלב של דיאטה, ואובחנה אצלי גם הקנדידה בצמיחה דלה על הלשון, ולאחר טיפול של אנטיביוטיקה לחיסולה, ערכתי מספר בדיקות ולא הופיעה צמיחה על הלשון . אך בכל זאת ניתן לראות בבירור מין ״שורשים״ פטרייתיים על הלשון מבסיסה ואילך.. כמו כן אני סובלת מעצירות וריח רע מאוד מהפה. היום אני מתחילה דיאטה שוב, באופן נחוש ומקווה לראות תוצאות. כמובן בשילוב פרוביוטיקה ותוספים אנטי פטרייתיים שארכוש בבית הטבע.
אעדכן בהמשך על התוצאות ונקווה שיהיה טוב. אגב-בדיקה ביתית לגילוי קנדידה:
קחו כוס שקופה עם מים, תירקו לשם את הרוק הראשון של הבוקר. אם הכל תקין, הרוק אמור להצטבר למעלה ולצוף.
אם מתחילים לאחר כמה דקות לרדת מין קורים כאלה ולהצטבר בתחתית=סימן מובהק לקנדידה בגוף. יש להמתין כ10 דקות וראות את התוצאה.
מאחלת הצלחה לכולנו. אעדכן
אין_עוד_מלבדו*
הצטרפות: 08 מאי 2015, 14:13

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי אין_עוד_מלבדו* »

לולה,
אני גם סובלת מקנדידה כבר 12 שנים.
התנסיתי בכמה סוגי טיפולים, וכמו שהקנדידה היא רב מערכתית- גם הטיפול בה צריך להיות כזה. אז ככה-
אני טבעונית, וכיום צורכת רק ירקות, אגוזים, זרעים וקטניות מסוימות.
אני שותה מי כסף שממש עובדים פלאים. מדובר במי כסף של אילן רז. מציעה לך לרכוש, בייחוד שיש לך על הלשון ואת צריכה לרסס עליה משהו. תחושתי שזה יעלים לך את הפטרת בלשון.
אני לוקחת צמחי מרפא תומכי כבד לניקוי רעלים (חשוב מאוד!) וכן חומצה קפרילית בכמוסות. מדובר בחומצת שומן שקוטלת פטריות. היום התחלתי לצרוך בנוסף לכל אלו- טינקטורה לחיסול הקנדידה, ששמה "קנדינטע" של חברת נטע. אם תרצי לדעת יותר, אשמח לכתוב ולשתף בתקוה לעזור.
כל טוב.
בעזרת השם נעשה ונצליח!
יוני*
הצטרפות: 03 אוגוסט 2005, 05:23

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי יוני* »

קמילוטרקט עוזר להגיינה הנשית
https://www.telepharma.co.il/qvsmtiqh/t ... 7%A4%D7%93[/u]%D7%A8%D7%95%D7%96%D7%9E%D7%A8%D7%99%D7%9F.html
פלוני_אלמונית*

טיפול בקנדידה

האם עוד מישהי שמעה על מרכז חנוך? תודה.
נאבקת_קשות*
הצטרפות: 01 נובמבר 2015, 20:29

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי נאבקת_קשות* »

שלום לכולן, רציתי לשאול לגבי ד"ר אחינעם לב שגיא,
באתר שלה כתוב על טיפולים בנושאי חיידקים ואגינאליים שונים, אבל לא על פטרת ואגינאלית או קנדידה.
בנוסף, עלות פגישה 800 ש"ח (אין החזר מהקופה שלי) וכל ביקור נוסף 450,
המזכירה לא ידעה להגיד לי כלום על סגנון הטיפול, האבחון, האם תשלח אותי לבדיקות ואז טיפול נוסף יהיה כרוך בעוד תשלום ביקור,
אז רציתי לשאול ממישהי שהייתה אצלה, איך באמת מתבצע אצלה האבחון והטיפול, והאם היא גם בגישה הוליסטית או רק תרופתית מערבית קונוונציונאלית. תודה ובאמת באמת זקוקה לתשובה.
נאבקת_קשות*

טיפול בקנדידה

וכן שמעתי המלצות רבות על תזונת 80 10 10 שזה אומר תזונה עם הרבה מאד פירות דווקא, כמעט ללא חלבון וכמעט ללא שומן, שבנות מספרות לי שהיו שנים בקנדידה וזה עזר להן ממש. ואני לא מבינה. כי זה נוגד את כל מה שאני קראתי לפני כן על תזונת הקנדידה. האם מישהי מכאן שיש לה ידע בתחום יודעת להאיר את הנושא הזה?
זהבית*
הצטרפות: 21 מאי 2004, 09:03

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי זהבית* »

כי זה נוגד את כל מה שאני קראתי לפני כן על תזונת הקנדידה
אני לא ניסיתי את שיטת 10 10 80 אבל גם לי אין בעיה עם פירות בהקשר של הקנדידה, אני אוכלת הרבה פירות וזה לא גורם לי לקנדידה. מה שגרם אצלי לקנדידה היה לקיחת גלולות ואכילת מזון תעשייתי ומעובד. כדי להמנע מקנדידה אני צריכה להמנע מהדברים האלו. לכן אני דווקא יכולה להבין את ההיגיון מאחורי תזונת 80 10 10 ולמה זה יכול להביא שיפור משמעותי לקנדידה. נשמע לי כמו משהו שאמור להיטיב גם עם כל מיני מצבים דלקתיים ומחזק את המערכת החיסונית.
אני משערת שקראת שמי שיש לו קנדידה צריך להמנע מסוכר אבל למיטב ידיעתי יש הבדל בין סוכר מעובד לבין הסוכר שאת מקבלת מהפרי כאשר את אוכלת פרי טרי, עד כמה שאני יודעת אין נזק באכילת פירות טריים חוץ אולי מאשר במקרים של מחלות כמו סוכרת או סרטן שמעתי שיתכן שבהן צריך להגביל את הכמויות.
מבולבלתמאוד*
הצטרפות: 03 נובמבר 2015, 20:33

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי מבולבלתמאוד* »

שלום לכולן,
עשיתי משטח אצל רופא נשים והתגלה שיש לי קנדידה בנתריק.
האם אני חייבת לעשות בדיקה כדי לבדוק אם יש לי גם במעיים?? אני כל הזמן קוראת מידע סותר ואני חייבת לברר אחת ולתמיד.
הלכתי גם לנטורופתית והיא אומרת שזה לא המקרה שלי כי אין לי תופעות לוואי חוץ מעייפות שהמקורות שלה אחרים.
הבנתי שזו בדיקה פרטית והיא לא זולה. מה לעשות??
נאבקת_קשות*

טיפול בקנדידה

זהבית, תודה לך :)
אבל... אני לא נוגעת במזון מתועש או מעובד או בשום סוג של מתק (מלבד טיפות סטיויה) באופן כללי כבר שנים. העניין הוא שבדיאטת הקנדידה אסור לאכול אפילו פירות, חוץ מאשר באופן מאד מוגבל (רק פירות מאד מסויימים ובכמות מאד מועטה), לכן להפציץ את הגוך בפרי פשוט לא ברור לי איך זה מסתדר וממש ממש אשמח לשמוע כאן הרבה דעות בנושא, כי באמת שאני כבר נואשת.
בנוסף, בדיאטת 80 10 10 כמעט לא צורכים שומן, ואני משעתי כל כך הרבה כמה שמן הקוקוס טוב למצבי קנדידה, וכמה להכניס אותו לתזונה כמה שיותר, ובכלל יש גם את התזונה הטבעונית בקיטודנית שדוגלת בהורדת פחמימות הרבה יותר קיצונית מאשר בדיאטת הקנדידה ה"קלאסית" ובהעלאה של חלבונים (טבעוניים) ושל הרבה מאד שומנים מסוג שמן קוקוס, שמן המפ, שמן זית, אבוקדו וכד' (כמובן רק שמנים מומלצים בבריאותם ולא כל מיני מרעיו בישין).
לכן אני כל כך מבולבלת, בייחוד כשאני שומעת עוד ועוד חומר בנושא, שלא הסוכר שבדם אלא שהשומן שבדם הוא זה שמפריע לפירוק תקיו של הסוכר.
מאד אשמח אם הבנות הוותיקות כאן יוכלו לתרום מנסיונן ומדעתן, גם אם דעתן תומכת או הפוכה או כל דבר שהוא.
דידי*

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי דידי* »

אבל... אני לא נוגעת במזון מתועש או מעובד או בשום סוג של מתק (מלבד טיפות סטיויה) באופן כללי כבר שנים
ומה עם גלולות, התקנים, תרופות? האם את לוקחת משהו מאלה? עבור חלק מהנשים גם אלו יכולים להיות מגבירי סיכוי לקנדידה, אפילו יותר מאשר ג'אנק פוד וסוכרים.

(מלבד טיפות סטיויה)
עד כמה שידוע לי סטיויה עושה גם כן בעיות, לא יודעת אם היא גורמת לקנדידה אבל יש טענות שסטיויה מגבירה סיכון לסרטן. לדעתי עדיף להמנע.

העניין הוא שבדיאטת הקנדידה אסור לאכול אפילו פירות,
לדיאטת הקנדידה יש כל מיני גרסאות. לאיזו מהן את מתייחסת? מי נתן לך אותה?

לי פירות לא עושים קנדידה גם אם אני מידי פעם מגזימה באכילתם, אבל אני אוכלת מגוון מאוד ועוד לא ניסיתי דיאטת פירות בלבד.
נאבקת_קשות*

טיפול בקנדידה

תודה דידי :)
לא גלולות, מעולם לא, לא התקנים, לא תרופות.
סטיויה כרגע זה הממתיק היחיד שאני משתמשת בו, 2-3 טיפות בשתיה חמה,
מי נתן לי את הקנדידה? אלוהים :(.. סתם.. אני מתייחסת לדיאטת הקנדידה שנתן לי עד היום כל נתורופאת ורופא סיני שהייתי אצלו עם שינויים קלים בין המטפלים
(בעיקר עניינים של חימום או לא, בישול או לא, מצליבים כן או לא, כתומים כן או לא, אבל וורסיות דומות).
דידי*

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי דידי* »

מה שאני יודעת על קנדידה זה בעיקר מניסיון אישי שלי או של אנשים שאני מכירה, ככה שבינתיים עד שיבואו מי שמבינים יותר, יש לי שתי נקודות נוספות למחשבה:

אני מתייחסת לדיאטת הקנדידה שנתן לי עד היום כל נתורופאת ורופא סיני שהייתי אצלו עם שינויים קלים בין המטפלים
אם הקפדת על הדיאטות זמן רב ואין שיפור, קיימת האפשרות שאולי מה שאת סובלת ממנו אינו קנדידה אלא משהו אחר. לדוגמא, טפיל מעיים או אלרגיה למשהו יכול לגרום לתופעות דומות לקנדידה. אולי כדאי לבדוק גם כיוונים כאלה.

(בעיקר עניינים של חימום או לא, בישול או לא, מצליבים כן או לא, כתומים כן או לא, אבל וורסיות דומות).
אני אישית לא מאמינה בעניינים הללו של להמנע מכתומים או מצליבים וכו' זה נשמע לי התעסקות בזוטותוהמנעות ממאכלים מזינים ומועילים, במקום בגורמי הבעיה העיקריים אלא אם כן יש אלרגיה חריפה למאכל כלשהו או מחלה כרונית קשה ברקע. מהניסיון שלי תזונה עשירה בירקות מגוונים עד כמה שאפשר (לפחות 50% מהתזונה, בשילוב סביר של פירות ומזונות מלאים והמנעות ממה שאינו מזון (כולל תוספים לא מזוהים וכל דבר שאינו אוכל) זה מה שפתר לי את הקנדידה אבל אי אפשר להסתמך על ניסיון של מישהו אחד או אנשים בודדים ככה שאני אומרת את זה לא בביטחון מלא כי לא בטוח שמה שעזר לי יעזור גם לך.
מניסיון שלי נטורופתים ורופאים סיניים נותנים יעוץ טוב בנושא תזונה בדרך כלל אבל לטעמי נוטים לרשום יותר מידי תוספי תזונה, לדעתי צריך להזהר עם זה ולקחת תוספים רק אם באמת נמצאו חסרים בבדיקות. ולהזהר מדברים שאינם מזון שכל מטרתם "לנקות את הגוף", אם את לוקחת כאלה תנסי לבדוק אם יש בתוסף חומרים לא מזוהים או דברים שנויים במחלוקת כמו מי כסף, ובכלל להזהר לא לקחת יותר מידי דברים שאינם מזון. זו גם הגישה שלי כלפי סטיויה. הגוף רוצה מתוק אז או שנותנים לו מתוק (אבל בריא - כמו פרי טרי או יבש) או שלא נותנים מתוק. משהו שהוא 'תחליף' כמו סטיויה לדעתי מרמה את הגוף ולא טבעי אז אני הייתי נמנעת. משקאות חמים מומלצים לפי הגישות שעזרו לי יכולים להיות רק תה צמחים או תה ירוק - ואת אלה רצוי לשתות ללא המתקה כלל.
נאבקת_קשות*

טיפול בקנדידה

דידי אני כל כך שמחה עלייך :) איזה נעים ומנחם ועוטף לקרוא אותך.

לא מצאו לי טפיל, אבל אמרו לי גם שבקופות החולים לא יודעים לזהות טוב טפילים, אז שוב - כל דבר גורר עוד ועוד ספקולציות על טיב השירות של הקופות, אינטרסים של מטפלים, אינטרסים של מכוני אבחון פרטיים ואני כבר עייפה ושחוקה. לדעתי גם אין לי אלרגיות אבל מאמינה שכדאי לבדוק בכל מקרה.

אני בראשי ובנפשי גם מאמינה שלא יכול להיות שאכילת ירקות כתומים לצורך העניין הוא כל כך פוגעני לגוף, דיאטת הקנדידה על כל איסוריה הקטנים והקטני-קטנים גם לי מרגישה הרבה פעמים התעסקות לא הגיונית בזוטות, אבל אני מושפעת כי אכן אני רואה שמצבי לא משתפר אלא רק מורע ואני מחפשת מה עוד יכול להיות בתזונה שמזין את הקנדידה ונמנעת.
הבעיה היא שאין לי מושג האם הדברים שאני קוראת עליהם אכן מזינים את הקנדידה או לא. אין לי מעבדה, אני לא יכולה לערוך ניסויים קליניים, ואני מתבססת על עוד ועוד קריאה של עוד ועוד אנשים עם עוד ועוד דעות (ולמי שתוהה - לא - אני לא מצליחה מתוך זה להבין מה טוב לי, כי הגוך שלי אכן מורע במצבו). אם אני מחפשת פנימה, גם לי נראה שתזונה שמכילה ירקות מכל הסוגים, פחמימות מלאות במידה, שומנים מסויימים במידה, קטניות וכן הלאה, לא מזה צומחת פטריה שמשתלטת על גופי ועל מוחי ועל עצמותיי. המציאות היא שהדיעה שלי הזו לא עובדת. זה נשמע לי הגיוני, אבל הגוף שלי חולה.

ולגבי מי כסף - זו שאלה ממש חשובה - כי אני שוקלת לנסות את זה, וגם אותי זה מרתיע אבל שוב - אני כבר סוג של אבודה. מעניין לשמוע מה שמעת על זה. מעניין לדעת איך אפשר לבודד מידע מהימן משפע המידע שמוצג בפניי. אני לא יודעת לעשות את זה. אני מכירה אנשים, מטפלים ומטפלים, שממש נשבעים במי כסף, שחושבים שזו בושה שזה לא נגיש לאנשים ככלי נוסף לריפוי. ואני שומעת גם את הדעות שמתריעות מפני זה, ולא יודעת בדיוק למה. שוב - אין לי מעבדה, אני לא חוקרת קנדידה, ואני כבר לא יודעת לאיזה כיוון לפנות.
דידי*

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי דידי* »

לא מזה צומחת פטריה שמשתלטת על גופי ועל מוחי ועל עצמותיי.
כן גם לי קשה להאמין שזה מה שגורם לבעיה. אולי זה משהו בסביבה שלך? מהניסיון שלי עם עצמי לאורך השנים ראיתי שכאשר אני נמצאת בסביבה שלא טובה לי או מזיקה לי הגוף מגיב ביצירת בעיה גופנית שסיבותיה לכאורה אינן הגיוניות. במקרה שלי היה מדובר בדרך כלל בסביבה אנושית, יכול להיות במקום עבודה, לימודים, משפחה או אפילו מטפל לא מתאים שכובל אותך או מישהו שקרוב אליך אליו למרות שטיפולו מזיק יותר מאשר מועיל - במקרים כאלה כמעט תמיד פיתחתי איזו בעיה גופנית שהלכה ותפחה במהירות עד שנאלצתי לפרוש מהסביבה שהיתה בעייתית בשבילי. כאילו נוצר אצלי מצב שבו כאשר אני לא מסוגלת להוציא את עצמי לבד מסביבה 'מרעילה' אז הגוף שלי 'לוקח פיקוד' ועושה את העבודה במקומי. חבל רק שאת המסקנה הזו אני תמיד מגלה בדיעבד.

עוד אפשרות לסביבה מרעילה יכולה להיות ממקור אחר שאינו אנושי כמו עובש בבית או קרינה, זה יכול לגרום גם לתופעות של קנדידה אפילו אם התזונה טובה.
גם חוסר שינה, עייפות פיזית או מנטלית יכול לגרום לגוף להגיב כך (למרות שנראה לי שבטח כבר קראת על זה מספיק).

מי כסף - אני ניסיתי את זה לבעיותי השונות, על סמך יעוץ נטורופתי שקיבלתי, וזה לא עזר בכלום. ואחרי כן קראתי ברשת על האנשים הכחולים אז בכלל הצטערתי שניסיתי את זה על עצמי...
במקרה שלי אחרי ניסיונות של שנים של חומרים שונים ומשונים מהרפואה הקונבנציונלית והאלטרנטיבית הגעתי למסקנה שבשביל הגוף שלי אני צריכה רק אוכל מים ואוויר. אבל אני רק מקרה בודד ולא דוגמא מתאימה לכל אחד.
האם שמעת על שיטת קינגסטון קליניק? לי זה עזר למרות שאני לא מיישמת אותה במדויק, יש בה כמה עקרונות שמצאתי אותם טובים בשבילי.
נאבקת_קשות*

טיפול בקנדידה

דידי, אני באמת ממש ממש מודה לך - את אדירה :) העלית כאן וואחאד נושא... הסביבה שלי לא טובה לי, זה נכון. גדלתי במשפחה שהייתה לי לא טובה, כלכלית מצבי לא טוב, זוגיות אין ועוד דברים.
גלגל שמזין את עצמו? אולי. אבל גם כשהייתי בזוגיות טובה הייתה הבעיה. גם כשהייתי בחופשות ארוכות. אני מרגישה שכל חיי היה לי קשה לחיות, לשרוד, לתפקד. אבל גם בתקופות טובות ושמחות, עם חברים טובים ובני זוג נפלאים תומכים ואוהבים, פרצו להן ההפרשות הפטרייתיות על ימין ועל שמאל, הגיעה העייפות הקשה, כאבי הראש.

לגבי עובשים בבית או קרינה - איך בודקים את זה? שוב - התסמינים האלה אצלי כבר שנים, בדירות שונות, בערים שונות.
עייפות מנטלית יש לי בצורה חזקה הרבה זמן - אבל אולי זו תוצאה של הקנדידה ולא סיבה? אולי שוב - הזנה הדדית? ובכלל - מה עושים עם זה כשסיפור החיים באמת לא פשוט, לא כל כך קל
ולא מכיל הרבה עזרה ותמיכה. אבל שוב - גם בתקופות שהייתה הרבה עזרה ותמיכה - התסמינים שבו וחזרו.

מי כסף - מה שאמרו לי נטורופאתים הוא, שהאנשים הכחולים שפוט שתו כמויות מוגזמות ולא מומלצות.

גם אני רוצה להצטרך רק אוכל מים ואוויר. נשאלת כאן שאלה חשובה לגבי איזה אוכל בדיוק :) אבל רק מתזונה אני לא מבריאה.
הייתי מאד שמחה אם אוכל מים ואוויר באמת היו כל מה שאני צריכה. יש לי אוכל, יש לי מים, יש לי אוויר, אבל אני לא מבריאה.

על קינגסטון קראתי עכשיו ואכן יש שם אלמנטים מעניינים מאד. כל דבר שתורם אפילו במעט תורם הרבה.
אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי אישה_במסע* »

משהו שהוא 'תחליף' כמו סטיויה
בעיקרון אני מסכימה עם הגישה שלך לתוספי תזונה, אבל לא לסטיביה. מצאת עלי סטיביה בחנות שקניתי בה עלים (ופרחים) אחרים לתה - כמו לואיזה (שעוד מעט נגמר לי ואני רוצה לקנות), לימונית, מרווה, זוטא לבנה, נענע. זה פשוט עלים מיובשים של צמח, מה לא טבעי בזה?
חלטתי והוספתי למים במתכון לעוגה, ויצא טעים ואפילו קצת מתוק מידי. לו היה לי כוח וצורך הייתי לא חולטת בקומקום, אלא מכינה כמו שצריך - שמה עלים במים רותחים בפינג'אן, וככה נותנת למים לרתוח עד שריכוז הטעם במים גבוהה. ואז היו יוצאות לי טיפות סטיביה.
אני לא יודעת איך בדיוק מכינים טיפות סטיביה קנויות, אפשר להכין לבד בבית, כמוני (או פשוט לחלוט תה כמו שאני עושה לרוב, ולהוסיף לחליטה עלי סטיביה. לו הייתי אוהבת תה מתוק זה מה שהייתי עושה). אבל אם שיטת ההכנה לא שונה מהותית, מה מלאכותי בזה?
עלי_השלכת*
הצטרפות: 12 מאי 2014, 15:46
דף אישי: הדף האישי של עלי_השלכת*

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי עלי_השלכת* »

מעבירה לכאן את מה שכתבתי בדף תרביות חיידקים מועילים . אולי כאן יתפתח איזה דיון מעניין?

אני משתמשת בשנים האחרונות און אנד אוף בתכשירי פרוביוטיקה,
הבנתי שזה מאוד מועיל לי, בעיקר מאוד מרגיע את הקנדידה הואגינלית.
ועכשיו- אחרי שמספר ימים לא לקחתי והפטריה הרימה ראש, וחזרתי לקחת והיא שוב נרגעה, עלתה השאלה-
האם החיידקים לא אמורים אחרי זמן מה להתרבות ולתחזק את עצמם? מוזר!
אולי בתוספים האלו שמים חיידקים מוחלשים באיזשהו אופן? כאלו שלא מסוגלים להתרבות?
או שאולי הם לא מסוגלים להסתגל לסביבה החדשה כשהגיעו אליה בצורה כ"כ לא טבעית?
מישהי יודעת על זה משהו?

וגם-
אני מדי פעם מנסה לצרוך ירקות בהתססה ביתית וזה כ"כ מנפח לי את הבטן שאני בכל פעם מתייאשת ומפסיקה.
יכול להיות שאפקט ההתנפחות יפסיק אם אתמיד בזה (הגוף יתרגל)? או שצריך לאכול כמות ממש קטנה בכל פעם?
רעיונות אחרים לשיקום הפלורה הידידותית? (כאלה שלא כוללים מוצרי חלב, סוכר, תה...)
עלי_השלכת*
הצטרפות: 12 מאי 2014, 15:46
דף אישי: הדף האישי של עלי_השלכת*

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי עלי_השלכת* »

לגבי היחס שלי לקנדידה-
אני גם מסתובבת איתה כבר שנים, לעתים יותר ולעתים פחות, עם טיפולים כאלו ואחרים שעזרו יותר או פחות.

פעם נתקלתי בבחור שסבל מהחיידק הליקובקטר פילורי (אליקו). הוראות ההפעלה שלו להיפטרות מהחיידק היו מאוד דומות להוראות שאני קיבלתי לגבי הקנדידה (קנדי).
ולאט לאט הבנתי (יש סיכוי שגם קראתי על זה פה באתר, אבל זה היה לפני שנים רבות אז אני לא יודעת אם ואיפה)-
הבנתי שקנדי ואליקו הם חלק מעוד כמה תופעות שהופיעו בעולם המודרני המתועש שלנו בשביל לתת לנו קריאת כיוון. להזכיר לנו שיש דברים שמוכרים לנו כאוכל אבל הם ממש לא ראויים להיקרא כך, להזכיר לנו איזה סוג אוויר כדאי שננשום, כמה שעות ביום כדאי שנעבוד, אילו מערכות יחסים כדאי לנו לטפח וכו'... ואם לא נעשה את הדברים שנכונים לגוף ולנפש שלנו, הם יפרישו לנו בגוף כל מיני חומרים מציקים שוב ושוב עד שנהיה טובים לעצמינו :-)

אז לחיזוק הדברים שכבר נאמרו פה- אוסיף את אותו הדבר מהזווית שלי:

תוסף התזונה היחיד שאני לוקחת כרגע הוא פרוביוטיקה כמו שכתבתי למעלה, וגם מההתמכרות הזאת הייתי רוצה להיגמל אבל עוד לא יודעת איך.

אני גם מאוד מחבבת את שיטת קינגסטון בעקבות קריאה של הספר של שרה חמו. אני מיישמת אותה בגרסה מטובענת.
בתקופות שהיא מיושמת בצורה יותר קפדנית- עם הקפדה על שעות האכילה, שעות שינה, ללא מלח (אני די נגמלתי, אבל זה קשה ליישום מחוץ לבית)- ועם שתייה מאוד מינימלית (בעקבות הפחתת המלח וכמויות הפרי והירק), וכל שאר העקרונות (חוץ ממקלחות קרות- ברררר.... וחבילת גבינה ביום בלעעע...), אני מרגישה שהגוף שלי הכי הכי שמח. אבל כמובן שלאט לאט זה זולג, החיים לא מאפשרים לפעול לפי שיטה אחת.
אז בתכלס רוב הזמן אני משתדלת לשמור על העיקרון של כמה שיותר ירקות ופירות (כן, גם פירות- כל דבר שמרגיש כמו אוכל אמיתי) ופחות מכל השאר.

לאט לאט ויתרתי על השאיפה להיפטר באופן גורף ומהיר מהפטריות (יש לי עוד כמה חברות בגוף חוץ מקנדי).
אני יודעת שכשהן מרימות ראש, זה סימן שאני צריכה לבדוק (בעדינות) מה קורה בחיים שלי כרגע שלא מיטיב איתי ולתת לדבר הזה מקום ויחס (אם זה תזונה זלוגה מדי או משהו רגשי).
ובמקביל אני עושה תהליכים רגשיים איטיים ועמוקים שאולי בסוף גם יעזרו לי להגיד שלום לקנדי וחברותיה, ואולי לא...
וכן, לפעמים זה מתסכל ומבלבל ונמאס. ואז אפשר להגיד שלום (ומה שלומכם) גם לתסכול ולבלבול ולמיאוס ולבדוק מה הצורך שלהם עכשיו :-)
ולפעמים בא לי למצוא איזו הומיאופטית או מדקרת או אייפקיסטית או משהו שיעזור לי להעלים את זה בצורה פלאית, אבל בינתיים זה עוד לא הצליח לי...

אז, כמו ששמעתי גננות אומרות לילדים: סב-ל-נות, לא קונים בשום חנות. (למה הן אומרות את זה לילדים לא הבנתי...).
@}
דידי*

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי דידי* »

זה פשוט עלים מיובשים של צמח, מה לא טבעי בזה?
מה שמפריע לי בסטיויה, בהשוואה לעלים אחרים כמו של לואיזה נענע וכד'. זה שבניגוד אליהם מי שמשתמש בסטיויה משתמש בה כתחליף למתוק, לסוכרים, לפחמימות. עלים אחרים משמשים סתם בשביל הריח וההרגשה הכללית ולא בשביל להיות תחליף למשהו שהגוף צריך. אבל כשמדובר בסטיויה משתמשים בה רק כי יש למישהו צורך במתוק, הוא הבין מתישהו ממישהו שפחמימות וסוכרים זה רע, וסטיויה יש לה טעם מתוק אבל אין בה פחמימות וסוכרים אז החליטו שזה תחליף ראוי למתוק. אני לא מבינה גדולה ולא חקרתי לעומק את הנושא של הסטיויה אבל אינטואיטיבית זה נשמע לי כמו רמאות של הגוף. עד כמה שידוע לי הגוף צריך גם סוכרים אבל הם צריכים להיות ממקורות טבעיים כמו פירות ואז הם לא אמורים להזיק.
יתכן מאוד שבעלים מיובשים טבעיים של סטיויה אין שום נזק, אך בכל זאת מטריד אותי שבניגוד לעלים כמו פטרוזיליה מרווה ונענע כשמדובר בסטיויה היו פרסומים שהיא מעודדת סרטן אז השאלה אם שווה לקחת סיכון. אולי מישהו כאן קרא שמע או יודע האם יש איזו תרבות אנושית שמשתמשת בסטיויה לאורך דורות או שסטיויה זו תגלית חדשה?
ובעניין הטיפות, השאלה כמו שאת אומרת איך מפיקים את הטיפות והאם יש שם חומרים נוספים לסטיויה שהם פחות ידידותיים לגוף שלנו.
אישה_במסע*

טיפול בקנדידה

מי שמשתמש בסטיויה משתמש בה כתחליף למתוק, לסוכרים, לפחמימות

מתוק סוכרים ופחמימות זה לא אותו הדבר...
מתוק זה טעם, שזו בדיוק הסיבה שבגללה אנשים שותים תה בדרך כלל. וזה לדעתי מה שמחפשים רוב משתמשי הסטיביה.

הטבעיות שפירות היא מפוקפקת למדיי - הפ הוכלאו במשך מאות שנים בצורה שהגדילה את כמות הסוכר בהם והקטינה את כמות הויטמינים. תנסי לטעום גרגרי יער, ותראי שהם חמוצים.

בנוגע לסוכרים ופחמימות - אלו הכללות מאוד מערביות. הדעה שלי, שהיא גם דעה רווחת באתר, היא שלאנשים בריאים (שלא חולים בסכרת או בטרום סכרת) אין בעיה לאכול פירות, דבש, ושאר מתוקים טבעיים (למשל בצל מטוגן).

פחמימות זה לרוב המילה בה מציינים דגנים. לדעת רבים יש בעיה עם דגנים. לדעתי היא זניחה ביחס לבעיות אחרות, אם נמנעים מחיטה ודגנים ריקים. אנשים אכלו דגנים וחיו טוב אלפי שנים. אי אפשר להגיד את זה על סוכר.
הטעם של דגנים שונה משמעותית מהטעם של סוכר או סטיביה, ואני לא חושבת שסטיביה מחליפה דגנים באיזשהי דרך.

כעת לנושא התחליפים - לדעתי המצב הוא הפוך. כעת רוב מתכוני העוגות מכילים בתוכם סוכר. אבל סוכר זה תחליף! תחליף לדבש, לפירות, לעוד כל מיני דברים. סטיביה לעומת זאת היא השאיפה לחזור לדברים טבעיים, לצומח. ובתור מי שמכינה תה מעלים מיובשים כמעט כל יום, אני מתייחסת לסיטיביה באותה דרך (חוץ מזה שמשתמשת בה בתדירות קטנה משמעותית).

חלק ממשתמשי הסטיביה הם חולי סכרת, והמצב שלהם שונה משמעותית, עליהם לא אדבר פה.

בקיצור, לדעתי המטרה של הסטיביה היא להחליף את הטעם הטעים של המתוק. הצורך הזה הוא צורך פסיכולוגי, לא גופני. הגוף לא צריך סוכרים, והוא יכול לחיות חיים שלמים בלעדיהם. כך שזו רמאות של המוח, לא של הגוף. ובגלל שהמוח מלכתחילה מרומה על ידי תכנות שלו לאהוב מתוק, לי זה נראה בסדר בהחלט.

בנוגע לסטיביה וסרטן - לא מאמינה. נו אז מה שיש מחקר, מידת אמינותו נמוכה מלכתחילה (רמתם של המחקרים בתזונה לרוב נמוכה, והעיוותים שלהם בתקשורת גדולם), וזה שהוא מאשים בסרטן צמח זה מפוקפק בעיניי. ממה שרשום בויקיפדיה נראה שהצמח נפוץ במקסיקו ודרום אמריקה, ומוכר לאירופאים עוד מהמאה השש עשרה. לא איזו תגלית חדשה.

ובנוגע לטיפות - יש כל מיני סוגים. באלו שבסופר היה איזה חומר משמר מפוקפק, אבל אני בכל מקר מכינה לבד בבית, אז לא אכפת לי.
דידי*

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי דידי* »

הטבעיות שפירות היא מפוקפקת למדיי - הם הוכלאו במשך מאות שנים בצורה שהגדילה את כמות הסוכר בהם והקטינה את כמות הויטמינים. תנסי לטעום גרגרי יער, ותראי שהם חמוצים.
אני חושבת שעדיין פירות של היום הם מזון טוב מתוך כל מה שאדם בחברה המודרנית יכול להשיג, פירות וירקות הם טובים ומזינים בהשוואה ליתר המזונות הקיימים עד כמה שידוע לי. מה דעתך? מה לדעתך עדיף כיום על פני הפירות והירקות האורגניים הקיימים, בהנחה שאפשר להשיג את זה ללא שימוש במכונת זמן שתחזיר אותי כמה מאות שנים אחורה?

הדעה שלי, שהיא גם דעה רווחת באתר, היא שלאנשים בריאים (שלא חולים בסכרת או בטרום סכרת) אין בעיה לאכול פירות, דבש, ושאר מתוקים טבעיים (למשל בצל מטוגן).
זו בדיוק גם הדעה שלי, בגלל זה אני בדרך כלל קוראת וכותבת כאן ולא בפורומי "דיאטות ותזונה" באתרים אחרים.

וזה שהוא מאשים בסרטן צמח זה מפוקפק בעיניי
גם אני מתייחסת בחשדנות למחקרים אך בגלל שלא מדובר במוצר ממש חשוב בשבילי אז לא שווה לי לקחת את הסיכון שאולי במקרה בסיכוי של אחד למיליון במקרה גילו שם משהו נכון. אגב לא כל מה שמהצומח וצומח טבעי הוא גם בריא ומועיל, בגינתנו גדל צמח נפוץ וידוע בארץ ששתיית תה מעליו רעילה לאדם, היה גם מישהו באזורנו שניסה את זה על עצמו והכין לעצמו תה מאותם עלים כי לא ידע וזה היה סופו הטרגי.
אישה_במסע*

טיפול בקנדידה

אני חושבת שעדיין פירות של היום הם מזון טוב מתוך כל מה שאדם בחברה המודרנית יכול להשיג, פירות וירקות הם טובים ומזינים בהשוואה ליתר המזונות הקיימים עד כמה שידוע לי.
בתור מי שנחשפת ומושפעת מרעיונות תנועת הפליאו, אני יכולה לספר שבכבד בקר יש יותר ויטמינים ומינרלים מבפירות וירקות. הגרסא הרשמית של פליאו כוללת מגבלה על כמות מנות הפרי ביום, וממליצה לאכול גרגרי יער למיניהם, שהם בריאים מאוד, וחמוצים.
ירקות זה מזין. פירות זה נחמד ולא מזיק, ואני לא ממליצה להימנע, אבל הם לא כל כך מזינים.

בגלל שלא מדובר במוצר ממש חשוב בשבילי אז לא שווה לי לקחת את הסיכון
למה לגבי סטיביה ולא לגבי חלב, בשר, פירות, וכו'? אם כבר, ההיגיון של אומר לא לשים את כל הביצים בסל אחד. ואת זה למדתי מ{{}}תמי גלילי שלא מזמן חזרה לכתוב באתר.
אחד הדברים שהחלטתי לגבי תזונה פשוט מאוד - נניח שתזונת פליאו מסרטנת (יש הטוענים שבבשר לא אורגני יש דברים מזיקים למיניהם). ונניח שאוכל תזונה אחרת, ואעלה במשקל או אחטוף סכרת - זה פחות מסוכן?
למה המחקר על סטיביה נראה לך יותר אמין מהטענה שזה מזיק שאני אוכל למצוא בקלות בערך על כל מזון מהתפריט שלך, אם תפרטי אותו?

אם לא תשתמשי בסטיביה, תשתמשי במשהו אחר. את בטוחה שהמשהו אחר הזה לא מזיק?

דעתי שתזונה נכונה חייבת לכלול מזונות מהחי. אין אף חברה אנושית שלא כללה אותם. דגים, בשר (ולא רק עוף. בעיקר לא העוף הלא אורגני בישראל, אבל גם באופן כללי עדיף בקר על עוף), ביצים, בתור חלק קבוע מהתזונה. הם מזינים יותר מירקות, ובטח שיותר מזינים מפירות. ולמיטב ידיעתי הם לא אמורים לסתור באיזו דרך תזונת קנדידה.

ובנוגע לסרטן - אם את חוששת אז תכיני לבד בבית, מעלי סטיביה. זה פשוט לא מסתדר לי פסיכולוגית, להסתכל על העלים האלו ולחשוב שאם אשפוף עליהם מים רותחים יצא משהו מסרטן. מה גם שהמחקר כנראה לא בדק תה סטיביה אלא את הדברים שמוכרים בבקבוקונים.
דידי*

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי דידי* »

אם לא תשתמשי בסטיביה, תשתמשי במשהו אחר. את בטוחה שהמשהו אחר הזה לא מזיק?
כמעט כל דבר יכול להזיק, יש מי שמאמין כך, במיוחד אם מגזימים אני חושבת שהכלל יכול להיות תקף גם לכבד בקר העשיר בויטמינים. מצד שני נתקלתי באנשים שמוכנים להשבע שדיאטת פירות כמו 80 10 10 הצילה אותם מכל התחלואים האפשריים או כנ"ל בקשר לדיאטת פליאו עתירת חלבונים מהחי או דיאטת מיצים עתירת ירקות ועשבים מעובדים בבלנדר ככה שקטונתי מלפסול שיטה זו או אחרת אם מישהו טוען שהיא פתרה לו את הבעיות.
יכול להיות שלכל אחד מתאימה שיטה אחרת, או שאולי יתברר בסוף שמה שחשוב יותר במניעת מחלות הוא ההמנעות מג'אנק תעשייתי לסוגיו ולא אם אוכלים יותר פירות או יותר בשר.

ובנוגע לסרטן - אם את חוששת אז תכיני לבד בבית, מעלי סטיביה.
אין לי צורך נכון להיום כי אני לא ממתיקה את התה שלי, בפעמים הנדירות שאני בכלל שותה תה או חליטה, לא מוצאת סיבה להמתיק תה או משקה. ואני הייתי בעבר מכורה כבדה לסוכר אז אני חושבת שזה יכול להיות אפשרי לשתות תה ללא המתקה אם מעוניינים. לדעתי אם ממש חושקים במתוק אפשר לאכול פירות, ואם ממש משתגעים אז יש גם פירות יבשים אני חושבת שפעם ב...לא מזיק לאכול קצת תמרים או צימוקים אורגניים, או שאפשר להמנע לגמרי מהמתקה אם מסוגלים, או,עבור מי שפחות מקפיד על שיטה זו או אחרת ואין לו בעיות בריאות רציניות, יכול לפעמים להכין בבית עוגה או עוגיות מחומרים טבעיים ולהמתיק במשהו כמו סילאן או מייפל. בקשר אליי, אין לי צורך בסטיויה או בתחליפי מתוק.

דגים, בשר (ולא רק עוף. בעיקר לא העוף הלא אורגני בישראל, אבל גם באופן כללי עדיף בקר על עוף), ביצים, בתור חלק קבוע מהתזונה. הם מזינים יותר מירקות, ובטח שיותר מזינים מפירות
אין לי משהו נגד תזונה אורגנית מהחי אך אני לא השתכנעתי שפירות וירקות מיותרים או מזיקים גם אם יש קנדידה, כי עד כמה שידוע לי חומרים מועילים לגוף שמצויים בפירות וירקות טריים כמו ויטמין C אינם קיימים או שקיימים פחות במוצרים מן החי. לי באופן אישי תזונה עשירה בירקות ופירות טריים עושה טוב, כשאני נמנעת מהם אני מרגישה רע גם אם יתר הדברים שאני אוכלת הם אורגניים ומותרים בגישת פליאו.
אישה_במסע*

טיפול בקנדידה

כנ"ל בקשר לדיאטת פליאו עתירת חלבונים מהחי
דיאטת פליאו היא לרוב עתירה בשומנים, לא בחלבונים.

אני חושבת שזה יכול להיות אפשרי לשתות תה ללא המתקה אם מעוניינים
בוודאי שזה אפשרי. אני אישית השתמשתי בסטיביה בעוגה. מייפל יקר נורא, וסילאן פחות טבעי מסטיביה לדעתי.

אך אני לא השתכנעתי שפירות וירקות מיותרים או מזיקים
לא ניסיתי לשכנע, ואני לא חושבת שירקות מיותרים או מזיקים, ואני חושבת שפירות הם גם מזיקים, וכדאי לנסות להשיג אותם בגרסא האורגנית שלהם, ולא בגרסא המתוקה מידי, כשאפשר. אבל זה לא אומר שאני בעד לוותר על פירות.

אני מאמינה שכל המזון שיש כרגע הוא גם מזיק, כמו שהאוויר שלי מכיל בתוכו גם זיהום. אבל זה לא סיבה לא לנשום, או לא לאכול.

אני אישית בטוחה שהימנעות מג'אנק היא 80% מההצלחה. ואני גם יודעת בוודאות שהיו חברות שאכלו בעיקר צמחים והיו כאלו שאכלו בעיקר בשר (אין אף חברה אנושית טבעונית, והחברה היחידה המוכרת שחייה על בשר היא בעלת בעיות בריאות רבות) והן היו בריאות, עד שהמערב הגיע אליהן, ואז הבריאות הדרדרה משמעותית ובצורה ידועה ומתועדת. גם התימנים שאכלו המון דגנים, שבעיני רבים פה הם מזיקים, חיו חאורך זמן וובריאות טובה, שהתקלקלה אחרי שהם עלו לארץ ועברו מהתזונה המסורתית שלה לתזונה מערבית סטנדרטית.
דידי*

טיפול בקנדידה

שליחה על ידי דידי* »

דיאטת פליאו היא לרוב עתירה בשומנים, לא בחלבונים
אם את אומרת אז את יודעת יותר טוב ממני, אני לא ממש עושה את זה ולא מתכוונת לעשות כי גם זה וגם זה (חלבונים, שומנים מהחי) לא משהו שאני יכולה לאכול הרבה מהם כי במקרה שלי זה יותר מידי בשביל מה שהגוף שלי מסוגל.

אין אף חברה אנושית טבעונית,
אני חושבת שאולי יש קהילות קטנות שהן טבעוניות אבל זה נדיר.כמו קהילת העיבריים בארץ, שהם טבעונים ומקפידים אל סגנון חיים בריא, ונדיר אצלם שיש תחלואה מהסוג המערבי כמו סרטן. אבל זו קהילה מאוד קטנה והמנהגים האחרים שלהם שלא קשורים לתזונה מאוד שנויים במחלוקת (בלשון המעטה), מעניין אם זה נכון מה שאומרים עליהם בקשר לאחוזי התחלואה הנמוכים. ראיתי גם באיזה סרט תעודה על איזה שבט קטן בשמורה בדרום אמריקה שחיים ממש כמו לפני מאות שנים, מנותקים לחלוטין מהחברה המערבית ומכל סביבה אנושית אחרת, והמנהיג סיפר שהם אוכלים רק שורשים של איזה צמח שגדל שם והם אמרו שאין אצלם בכלל שום דבר מהמחלות שאנחנו מכירים.

גם התימנים שאכלו המון דגנים, שבעיני רבים פה הם מזיקים, חיו לאורך זמן ובריאות טובה, שהתקלקלה אחרי שהם עלו לארץ ועברו מהתזונה המסורתית שלה לתזונה מערבית סטנדרטית.
המסקנה שאני מסיקה מכל זה שהבעיה נעוצה בתזונה המערבית (מעובדת, מהונדסת, חומרים שמוספים למזון וכו'). בגלל זה אני לא עושה דיאטה זו או אחרת שאומרת להמנע מפירות או ממוצרים מהחי או מדגנים או לא משנה ממה כל עוד מדובר במאכלים שיש סיכוי שהסבתא של הסבתא שלי גם אכלה (דגנים, שמנים, פירות ירקות וגם מוצרים מן החי, אורגניים) אני לא רואה סיבה להמנע מהם.

לא ניסיתי לשכנע,
בקשר לפירות, התייחסתי לטענה שהעלו כאן קודם שפירות מזיקים לדיאטת קנדידה.

וכדאי לנסות להשיג אותם בגרסא האורגנית שלהם,
גם לדעתי, כל מוצר מזון כדאי לנסות להשיג ולהעדיף בגירסא האורגנית, ואם מדובר במשהו כמו סילאן או מייפל אז אפילו אם כתוב עליו "אורגני" כדאי לקרוא ברשימת הרכיבים שהוא מכיל רק מה שאמור להכיל ולא תוספות כמו "גלוקוזה אורגנית", ראיתי להפתעתי בחנויות כבר כמה מוצרים שכאלה, מעצבן.
אישה_במסע*

טיפול בקנדידה

קהילת העיבריים
למיטב ידיעתי לא טבעונית.

כנ"ל לגבי השבט. אין אף חברה אנושית שאוכלת משהו אחד בלבד, כנרא השורש הזה הו אמירב התזונה שלהם, אבל לא כולה.

הבעיה נעוצה בתזונה המערבית
התזונה המערבית היא בעיה. זה מוכח ממש. יש נשים שרוצות תזונה טובה עוד יותר, אבל כולן (לפחות כאן בבאופן) מסכימות שלהימנע ממזון מעובד ומתועש זה הבסיס והחלק הכי חשוב.

שהוא מכיל רק מה שאמור להכיל
אני כבר לא מופתעת מדברים כאלו. אם מוכרים סוכר אורגני, למה לא להוסיף את הסוכר האורגני לריבה האורגנית? בהקשר הנ"ל היה מדוייק יותר לרשום שכדאי להשיג ענבים מזן קדום יותר, שלחא הכליאו אותו כדי להגדיל את המתיקות שלו יותר מידי. אבל זה ארוך, והכי חשוב - לא נתקלתי בזנים כאלו שלא בחקלאות האורגנית. זה לא נכון לגבי חיטה, למשל. לחם השיפון שאני קונה לא אורגני, ואני במודע מעדיפה לחם שיפון שיש בו רק קמח שיפון, אחוזים בודדים של קמח חיטה, מלח ומחמצת, על פני לחם חיטה אורגני (שמכיל כמובן גלוטן |אוף| שדוחפים לכל מקום). כי הטבעיות חשובה לי מהאורגניות.
נאבקת_קשות*

טיפול בקנדידה

האם מישהם/הן יודעים להסביר מדוע מחמצת (של לחם השיפון או הכוסמין) מותרת בדיאטת קנדידה?
פלוני_אלמונית*

טיפול בקנדידה

האם קנדידה במעי הגס זה אותה דיאטה כמו קנדידה בוגינה?
פלוני_אלמונית*

טיפול בקנדידה

מישהי מכירה או מליצה על נרות לקנדידה, האם זה מחמיר בחורף?
פלוני_אלמונית*

טיפול בקנדידה

מורינגה מותרת
פלוני_אלמונית*

טיפול בקנדידה

היי
קצת לידע (מהנטורופטית שלי)
יש מעל 100 סוגי קנדידה
קנדידה מפרישה קרוב ל100 רעלנים

קורנית עוזרת מאוד במיוחד כשהיא טריה
שמן אורגנו
שום טרי (לא לחתוך עם סכין מתכת על מנת שהאליצין לא יברח , למעוך ולהשאיר באוייר הפתוח כ15 דקות )
פלוני_אלמונית*

טיפול בקנדידה

האם יש כאן נשים או גברים שהצליחו בטיפול כלשהו בקנדידה והתופעות לוואי שלה נעלמו או ירדו?
אני סובל מכאבי ראש כרוניים ודלקות פרקים בברכיים(גבר) במיוחד בשינויי מזג אוויר, אפילו קטנים.
אחרי שהתחלתי לקחת פרוביוטיקה כל יום התחלתי להרגיש שיפור כלשהו. אבל אני מניח שצריך להעיף פחמימות לגמרי. העניין שעשיתי את זה פעם שנה שלמה וזה לא עזר, כי מן הסתם בטח הייתי צריך לאכול/לקחת משהו שיחסל את הקנדידה.

וגם האבחון שאתן עשיתן נעשה רק על ידי נטורופתית או מישהי נבדקה וגילו לה?
שליחת תגובה

חזור אל “מחלות מין”