כסאות בטיחות לרכב

טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אגב, לכיסא הזה נתנו הרבה יותר מ 5-6 שנים. זה שאנחנו קנינו טוב עד 2012, ואני בטוחה שקנינו אותו בשנה-שנתיים "איחור". האם זה בגלל שהוא אמור להספיק ל-9 שנים, אז פתאום החומרים מספיק חזקים ?
אם_הבנים_שמחה*
הצטרפות: 11 מאי 2004, 23:14
דף אישי: הדף האישי של אם_הבנים_שמחה*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי אם_הבנים_שמחה* »

מישהו יודע מאיזה משקל/גיל אפשר להשתמש בבוסטר עם מגן קדמי?
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי עדי_יותם* »

האם זה בגלל שהוא אמור להספיק ל-9 שנים, אז פתאום החומרים מספיק חזקים ?
טרה, ניסיתי למצוא על זה משהו, אבל אתרים לא עולים לי. ממה שכן עלה, הבנתי שהיה דיווח על הכיסא הזה ב-consumer's report. אולי תוכלי למצוא תשובות שם, או באתר היצרן.

אמבנים - לְמה את מתכוונת ב"מגן קדמי"? (מה זה מגן אחורי?)
יש בוסטרים מגיל שנתיים וחצי (14 ק"ג?) ויש מגיל 4 (18 ק"ג).
אם_הבנים_שמחה*

כסאות בטיחות לרכב

זה בוסטר כזה שהוא מושב מוגבה ומלפנים יש מתקן כזה שעובר בין הרגלים ונצמד לבטן. מזכיר קצת כסאות במתקני לונה פארק.
עדי_יותם*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי עדי_יותם* »

אני מכירה כזה כיסא לאמבטיה (-;
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי שרון_ג* »

נדמה לי שאין הבדל בין בוסטר רגיל לבוסטר עם מגן קדמי (בפרט אם יש גם חלוץ ושוער...) מבחינת גיל השימוש.
אם_הבנים_שמחה*

כסאות בטיחות לרכב

דוקא זכרוני הדלוח מאותת לי שזה מקדימת גילשימוש.
רק לא זוכרת למתי...
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

אבל הכיסא לא ממש קובע מבחינת הבטיחות, אלא אופן הקשירה שלו באוטו - כלומר, אם ההורה קשר את הכיסא נכון.
גם וגם. עיגון לא נכון לרכב ימנע מהכסא למלא את תפקידו כראוי. כסא לא מתאים לא יתפקד בשעת מבחן גם אם יהיה מעוגן כראוי.

האם זה בגלל שהוא אמור להספיק ל-9 שנים, אז פתאום החומרים מספיק חזקים ?
תנסי הפוך; הצליחו לייצר חומרים מספיק "חזקים" שמתבלים יותר לאט ומחזיקים מעמד יותר זמן, אז פתחו כסא שמתאים ליותר גילאים.
יש גם כסאות "רגילים" שמספיקים להרבה זמן, שיהיה ליותר מילד אחד.

מישהו יודע מאיזה משקל/גיל אפשר להשתמש בבוסטר עם מגן קדמי?
תבדקי מה מוטבע על הכסא עצמו. לפעמים זה מתחת לריפוד לפעמים למטה.
ההגבלות הן בדר"כ ביחס למשקל ולא לגיל.
העיקרון אומר שאם את לא משתמשת בחגורה האלכסונית של הרכב, את יכולה להושיב ילד יותר נמוך ויותר צעיר. לדעתי כדאי "למשוך" כמה שיותר בכסא ולעבור לבוסטר בגיל יותר מאוחר שבו הילד מספיק גבוהה ובעזרת הבוסטר הוא כבר יכול להשתמש בחגורה האלכסונית (כתף) בצורה שלא תסכן אותו.
אנונימי

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי אנונימי »

מה דעתכן:
למה לא להשתמש בסלקל הזול ביותר שיש לו תו תקן, עד גיל שנה, אז - לעבור לכסא בטיחות הזול ביותר שיש לו תו תקן, ואז כשעולה הצורך, לעבור לבוסטר הזול ביותר שיש לו תו תקן?

ביררתי היום מחירים, והכסא של cosco עולה לא מעט. יותר משלושת הנ"ל ביחד.

טרה,
אתם משתמשים בדגם elite או ברגיל?
הוא ממש מתפרק, ובסוף נשארים, בערך, רק עם בוסטר?
< לא היה בחנות, כך שלא ראיתי במו עיני >

שוני גדול מדי לסלקל שלו, וצריכה כבר להעביר אותו לכסא, ולהושיבו עם הגב לכיוון הנסיעה. הדר יושב בכסא שעדין בטיחותי, אבל שני כסאות ביחד, כשאחד מהם נגד כיוון הנסיעה - הם יתפסו את כל המושב האחורי, כך שרכב עם חמישה מקומות ישיבה הופך לשלושה וחצי, כי הכסא שיותקן הפוך, מחייב את הכסא הקדמי להיות יותר קדימה ממה שנוח ליושבים בו.
מתלבטת אם בגלל זה, להעביר את הדר לבוסטר, כך שישאר יותר מקום ועוד נוסע יוכל להידחס מאחור.
דילמות כבדות.
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

למה לא להשתמש בסלקל הזול ביותר שיש לו תו תקן, עד גיל שנה, אז - לעבור לכסא בטיחות הזול ביותר שיש לו תו תקן, ואז כשעולה הצורך, לעבור לבוסטר הזול ביותר שיש לו תו תקן?

אני מתעלמת לרגע מהשיקולים (רוחב הכסאות, ילדים בהפרשים קטנים וכד') ומתיחסת רק לרעיון הכסאות הזולים.
מסיפורים של חברות שלי שקנו כסא זול (ככסא לרכב שני או לרכב של הסבים וכד') אני למדה שכסאות זולים בד"כ נוחים פחות להורים (הקשירה לאוטו, כיוון הרצועות כד') , מתבלים הרבה יותר מהר ונוחים פחות לתינוק (כי הם נעדרים מיני פיצ'רים של נוחות).

כשהסלקל (השאול) התחיל להיות קטן עלינו בחרנו בכסא בטיחות של אוונפלו (מדליון). זה כסא אמריקאי שאפשר להרכיב ישר וגם הפוך ולכן אפשר להתחיל להשתמש בו ברגע שהסלקל קטן (ולא ממשקל 9 קילו שאצלנו לא הגיע כלכך מהר). הכסא מתאים עד 18 ק"ג.
זה כסא מ-אוד נוח (אמריקן קומפורט אשכרה). גם ההרכבה פשוטה מאוד ואפשרית במושב האמצעי (הרכבה עם הפנים אחורה מעט יותר מורכבת).

יצא לי כבר לקחת עוד ילד בגילה באוטו ולהרכיב את הכיסא שלו צמוד לשלה. זה אפשרי (ז"א - יש מקום לשני כסאות ואדם מאחור או כסא ושני אנשים).

לא בחרנו ברובוטריק שמתפרק לבוסטר מתוך הנחה שעד שנגיע לבוסטר כבר יהיה לנו עוד ילד שיזדקק לכסא.
אנונימי

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי אנונימי »

עוגיה,
כשמתקינים את הכסא הפוך לכיוון הנסיעה, במרכז המושב האחורי, איפה בערך ממוקם כסא הנהג וזה שלצידו? זאת אומרת, אם אתם אנשים ממוצעי קומה (אני 1.70), יש לכם מספיק מקום מקדימה?

קיבלתי בהשאלה סלקל של אוונפלו (עד שאקנה כסא או בוסטר. תוך שבוע כנראה), וניסיתי להתקין אותו במרכז, באותו המקום בו היה הסלקל הקודם. לדאבוני, הוא לא נכנס שם. לא אם אני רוצה לשמור על תנוחת נהיגה נוחה עבורי.
ה_עוגיה*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

ליאת,
לא יצא לנו להתקין את הכסא נגד כיוון הנסיעה. קנינו אותו בגיל שנה והתקנו אותו עם הפנים קדימה למרות שהיה חסר לנו איזה חצי קילו בשביל המינימום האולימפי.
הסלקל היה של פג (אם אני לא טועה), הוא הותקן במרכז (בדיעבד אני יודעת שזה היה שגוי כי צריך חגורה מלאה) ולא הפריע לנו לדחוף את הכסאות הקדמיים עד הסוף אחורה, כמו שאנחנו אוהבים (יש לנו פולו קלאסיק. לא מאוד מרווחת מאחור...).

כשאת הולכת לקנות כסא - בדקי אם הוא מתאים לך לאוטו לפני הקניה (בחנות, אצל מכרים שיש להם).
אם את רוצה למדוד את שלי - את מוזמנת (אני גרה בפרדס חנה).
מאוד_בטיחותית*
הצטרפות: 10 נובמבר 2003, 18:35

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי מאוד_בטיחותית* »

הכי חשוב, לפני הכל, לבדוק את תאימות מושב הבטיחות לרכב. בד"כ התקני ריסון אמריקאים קצת גדולים ומגושמים (מתאימים לרכבים שלהם). ההתקנים האירופאים מתאימים יותר לרכבים אירופאים. הסל קל של אוונפלו באמת קצת גדול וכשמורידים את הידית למצב נסיעה ברכב הוא בכלל ארוך. אפשר לשים גם במושב האחורי הקיצוני (לא בצד של הנהג) ואותו להזיז קצת קדימה. הכי טוב, אחרי שקבעת את הכיסא תתרחקי עם המושב שליד הנהג , כמה שאת יכולה (זה יקבע את הכיסא טוב יותר בין שני המושבים וגם יצור מקום לנוסע נוסף מלפנים .
אני נתקלתי במושבי בטיחות שחגורת הבטיחות של הרכב לא הספיקה ע"מ לקבע אותו נכון. מסתבר שיש הבדלים גדולים.
אנונימי

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי אנונימי »

אחרי שקבעת את הכיסא תתרחקי עם המושב שליד הנהג , כמה שאת יכולה
זה מה שעשיתי, אבל בין הסלקל לכסא, לא נכנס אדם בוגר ממוצע. ויותר גרוע, אני לא יכולה להתיישב לצד הצינוק ולהניק אוצו, מבלי להוציא אותו מהסלקל :-(
אכן אבקש להתקין קודם את הכסא ברכבי, לפני שקונה.

עוגיה,
אם נזדמן לפרדס חנה השבוע - קשה לי להאמין - אהיה איתך בקשר. תודה על ההצעה.

תודה על העיצות.
טרה_רוסה*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

ליאת, לנו יש דגם elite. לא קנינו אותו בגלל שיהיה בוסטר עוד כך וכך שנים, אלא פשוט כי היה היחיד שמצאנו שענה על כל שאר הדרישות שלנו.
הבעיה עם הכיסאות הזולים היא שהם הרבה פחות נוחים לתינוק, ולפי מה שסיפרת על כמות הנסיעות שלכם, כדאי שיהיה לתינוק נוח. כשיש רק שכבה דקה של קלקר מתחת לבד, נראה לי שאחרי שעה נסיעה כבר מתחיל לכאוב התחת.
הכיסא באמת ענק, ואני לא יודעת איך אפשר להכניס שניים כאלה מאחורה. אנחנו שמנו אותו הפוך בין שני הכיסאות הקדמיים והוא די בולט קדימה. זה התאפשר כי במכונית חגורת בטיחות מלאה גם במושב האמצעי.
אנונימי

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי אנונימי »

שוב - תודה {@
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אני צריכה המלצה לכסא בטיחות לגיל שנה.
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי אביב_חדש* »

יש לנו בעיה...
החלפנו אוטו לפני כמה חודשים. במקרה, כשנסעתי עם חברה לטעם העיר, גילינו שהסלקל שלה לא יכול להתחבר באוטו שלנו מכיוון שהרצועות קצרות. בסוף נסענו באוטו שלה.
למחרת ניסינו את הסלקל שלנו, ויוק, כלום. הסלקל שיושב נגד כיוון הנסיעה מצריך רצועות ארוכות יותר מאשר כסא שמותקן עם כיוון הנסיעה.

בררנו עם המוסך המרכזי לגבי הסוגיה ואי אפשר להחליף את חגורות הבטיחות באוטו, אין להם אישור מהמפעל בארה"ב (קרייזלר וויאג'ר) וגם אסור לבטל את כרית האוויר מקדימה, שם הכסא נכנס בלי בעיה, גם בגין אישור מהמפעל בארה"ב.

להחליף אוטו זה פשוט לא רלוונטי לנו. מה עושים?
עדי_יותם*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי עדי_יותם* »

/-:
כיסא שמתאים מגיל אפס, גם כן לא נקשר נגד כיוון הנסיעה?
אף פעם לא ראיתי בעיניים, אבל איך נקשרת התושבת הקבועה לאוטו של סלקלים מסוג מסוים?
אביב_חדש*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי אביב_חדש* »

אף פעם לא ראיתי בעיניים, אבל איך נקשרת התושבת הקבועה לאוטו של סלקלים מסוג מסוים?
שאלה מצויינת. נלך לבדוק. במילא הסלקל שלנו כבר בן 7.

אין לנו כרגע במלאי כסא שמתאים מגיל 0. אנסה לשאול מחברים ולבדוק.
אנונימי

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי אנונימי »

מנסיוני הדל, כסאות שקושרים הפוך לכיוון הנסיעה מצריכים חגורות בטיחות ארוכות עוד יותר.
יחד עם זאת, הסבירו לי פעם שלא חייבים להעביר את החגורה מאחורי הסלקל או הכסא; מספיק להעביר בתפס הקידמי, זאת אומרת כאילו היתה לכם רק חגורת מותן, ולא אלכסונית 'מלאה'. ולפי ההגיון שלי (של אמא מניקה...), זה נשמע סביר ביותר.

ומזכירה שבשמת הציעה שאפשר לקבל סלקל בהשאלה מיד-שרה או עזר מציון וכו'.
אנונימי

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי אנונימי »

מנסיוני הדל, כסאות שקושרים הפוך לכיוון הנסיעה מצריכים חגורות בטיחות ארוכות עוד יותר.
והיום הייתי בשילב, לבדוק מה הם מציעים.
היה להם כסא אחד בלבד שמתאים מגיל 0 ועד 18. כל השאר הם סלקלים. והכסא הזה, אפילו לא נכנס לאוטואי בצורה בטיחותית. מה עושים?
יש למישהי להשאיל סלקל או כסא בטיחות, שמתאים לתינוק מתחת לגיל שנה אבל ששוקל למעלה מ-9 ק"ג, לתקופה של 7 חודשים???
אביב_חדש*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי אביב_חדש* »

מה עם כסא של רנולוקס? הוא לא גדול מאוד, מתאים ממשקל 0-18, וניתן לקשור אותו הפוך.
היו לנו 2 כסאות כאלו והיינו מרוצים מאוד. הוא גם לא יקר במיוחד.
עירית_לוי
הצטרפות: 13 יוני 2004, 20:33
דף אישי: הדף האישי של עירית_לוי

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי עירית_לוי »

ליאת,
אם לא תמצאי בהשאלה, נסי בשני מקומות:
  1. בייבי שיק בגבעת שמואל (בן גוריון 11, מגדלי אילן, 03-5323568). יש להם מבחר שונה משל שילב וזול מהם באופן משמעותי.
  1. שרון ודלית, יד שניה לתינוקות וילדים, ביפו, www.sharon-dalit.co.il , דברים נחטפים שם מהר, אז אפשר לבקש בטלפון שישמרו לך כסא מסויים כשהן מקבלות אותו. למשל כסא של רנולוקס .
שרה_ומייק*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 23:52

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי שרה_ומייק* »

עדיין לא ברור לנו האם חייבים בסל-קל ואח"כ מעבר לכסא בטיחות או שהכסאות מ-0 עד 18 מספיקים (מהיום הראשון ) מבחינה בטיחותית ומבחינת צורת הישיבה של הילד?
אנונימי

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי אנונימי »

שרה ומייק,
המסקנות שלי הן אלה:
אפשר להשתמש בכסא 0-18, אלא שצריך לחבר את הכסא הפוך לכוון הנסיעה עד גיל שנה וגם 9 ק"ג.
זה יוצר בעיה מסויימת, כי מושב הרכב משופע, וגורם לכסא להיות בזוית לא נכונה.
הוצע לי לשים מגבות כמידת הצורך, בתוך השקע, כך שהכסא ישב על משטח אופקי, ואז אפשר יהיה לקשור אותו בצורה בטוחה.
לא יודעת אם הסידור הזה הוא בטיחותי או לא.
צריך גם לבדוק אם אורך חגורת הטיחות ברכבכם מספיק עבור כסא הפוך.
יש סלקלים, למשקל של 0 עד 13 ק"ג, ואותם לרוב אפשר לקשור בצורה בטוחה וביתר קלות. זה היתרון שלהם.
אנונימי

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי אנונימי »

_הוצע לי לשים מגבות כמידת הצורך, בתוך השקע, כך שהכסא ישב על משטח אופקי, ואז אפשר יהיה לקשור אותו בצורה בטוחה.
לא יודעת אם הסידור הזה הוא בטיוחותי או לא._
וכמו בחיים, כך היום: פגשתי את דפנה, והיא שאלה אותי לגבי כסאות בטיחות. למה אותי? לא יודעת. אולי כי הייתי שם. 'צירוף מקרים'...
דיברנו על נושא המגבת, והיא הראתה לי שבחוברת הסבר של evenflow מוסבר מפורשות ועם איורים בהירים, להשתמש במגבת / בד מגולגל, שממקמים בשקע, בזוית בין המשענת לגב.
אז זהו. זה ההסבר וככה עושים.
טרה_רוסה*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

מה עושים אם הריפוד קרוע? מישהי יודעת איפה אפשר לקנות רק את הריפוד (כיסוי) ?
אביב_חדש*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי אביב_חדש* »

טרה - אם זה כסא משילב, אין בעיה בכלל, הם מחזיקים מלאים של ריפודים. אנחנו החלפנו בעבר ריפוד לאחד הכסאות תמורת סכום לא גדול.
אם זה מרשת אחרת, כדאי לחזור ולשאול באותה רשת.
טרה_רוסה*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

תוד אביב. אולי יסכימ בשילב למכור גם לכיסא שלא נקנה אצלם. הכסא מרב-קט, והם אמרו שאין להם ריפוד בנפרד.
אם_הבנים_שמחה*

כסאות בטיחות לרכב

אנחנו דוקא קנינו רק ריפוד מרב קט.
זה היה לפני כשנתים בפ"ת.
איתי_שרון*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2001, 00:51
דף אישי: הדף האישי של איתי_שרון*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי איתי_שרון* »

display]כתבה מהקונסיומר רפורט של אוגוסט 2004 על כסאות בטיחות report[/po].jsp?FOLDER%3C%3Efolder id=343869&bmUID=1107187846938
display]דרוג של הכסאות שנבדקו בכתבה report[/po].jsp?FOLDER%3C%3Efolder id=343873&ASSORTMENT%3C%3East id=333145&bmUID=1107188059195

מה זה LATCH . האם זה בכלל מקובל בארץ?
איתי_שרון*

כסאות בטיחות לרכב

הלינקים ששמתי לכאורה לא עובדים, אבל מה שצריך לעשות זה:
  • ללחוץ עליהם ולקבל חלון עם הודעת שגיאה
  • לשים את הסמן בחלק של ה-URL בחלון שנפתח וללחוץ ENTER
הפלא ופלא - אז הלינקים עובדים... אצלי לפחות.
טרה_רוסה*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

ה-LATCH אמור להופיע בכל רכב משנת ייצור מסוימת. בפועל, ברכבים חדשים שאני ראיתי - לא היה. סכסא שקנינו קיימות הרצועות. חבל, כי נראה לי שזה מגביר את הבטיחות (מקטין את האלמנט של הרכבה לא טובה מספיק של הכסא).
אם_הבנים_שמחה*

כסאות בטיחות לרכב

רכשתי כסא חדש.
הזול ביותר שהיה.
לא זוכרת של איזו חברה.
קראתי 5 פעמים לפחות וכתוב שם לקשור עם כוון הנסיעה כשהרצועות של הכתפיים יוצאות מתחת לכתפים. אני זכרתי שהן צריכות לצאת מעל לכתפים.
חוץ מזה שהפתחים הגבוהים ביותר לא יוצאים מעל לכתפיים שלה. מה לעשות?
טרה_רוסה*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

נקודת היציאה של הרצועות מהכיסא, צריכה להיות נמוכה יותר או שווה לגובה הכתף. ככה לפחות בכסא שלנו. אני מניחה שזה אותו דבר בכל הכיסאות, אבל מי יודע?
אם_הבנים_שמחה*

כסאות בטיחות לרכב

אז כשיושבים עם הגב לכוון הנסיעה הן צריכות לצאת מעל?
טרה_רוסה*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

לא חשבתי שכיוון הנסיעה משנה לעניין זה. אולי תתקשרי ל"בטרם" לשאול ?
נפילה_חופשית*
הצטרפות: 08 יוני 2004, 22:29

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי נפילה_חופשית* »

About the latch, also called isofix
when I first heard of it, I was so impressed, that it we changed to a leasing car that had it!
We got a pegeult, all their new models have it, and we also bought their car sit,
at the time it was the only car sit available here with the isofix.
it was expensive!!!! I think 1500 shekel
Anyway, all went well until we came to the front facing direction stage.

This car seat is terrible !!
it doesn't allow you to use the car sit belts ,like in the rear facing direction,
it's designed that way, and you can't install the chair otherwise
Instead you have to use the adult car belt with some kind of huge bulky suffocating shelf thing
in front, that is absolutely unpractical because no child will sit still with such a thing,
they strech the belt and slide down and out. I took the belts apart and improvised until
we buy another chair.
This Isofix/Latch is going to be standardized in all cars and chairs, so if you get a chair,
check that it has a normal belt closure in the front facing direction,
because really no one with children could have concieved such a stupid idea. ,
טרה_רוסה*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אז ה-LATCH לא מתאים לכסא עם כיוון התנועה? מוזר. אולי זה רק אותו דגם של כסא ?
איתי_שרון*

כסאות בטיחות לרכב

אגב - לפי הבדיקות שלהם - ברב הכסאות שנבדקו הבטיחות של חיבור ע"י חגורה היתה גבוהה יותר מאשר חיבור ע"י LATCH.
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי צוויליך* »

אם אני לא טועה Latch זה 'אבזם' עם קפיץ - כמו בחגורת בטיחות.

תעשיית כיסאות הבטיחות האמריקאית אוהבת - כמו כל האמריקאים :-) - ראשי תיבות.
LATCH גויס כראשי תיבות של Lower Anchors and Tethers for Children

זאת מע' עיגונים שאמורה להחליף את רוטינת קשירת כסא הבטיחות ע"י חגורת הבטיחות הרגילה.
מכוניות מ-2002 ומעלה אמורות לצאת מהמפעל עם ה-LATCH הזה, וצריך להשלים אותו חיבור מתאים בכסא הבטיחות עצמו.

ה-LATCH אמור להיות בטוח יותר בכך שהוא
א. מאפשר עיגון הדוק יותר של כסא הבטיחות
ב. מקל על עיגון כסא הבטיחות עבור ההורים ובכך מעודד אותם להשתמש בו. (ראה נסיעה בטוחה עם ילדים )

את האינפ' הזו מצאתי כאן , דף המלצות לשימוש בכסא בטיחות של אגודת רופאי הילדים האמריקאית, ה-AAP. בתחתית הדף רשימה של כסאות בטיחות (הנמכרים שם, כמובן) עם התוויות משקל ומחירים שפשוט, כן, לקנא... :-)
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי צוויליך* »

הנמכרים שם, כמובן

שם = באמריקע, לא באתר ה-AAP ! :-)
פלוני_אלמונית*

כסאות בטיחות לרכב

מי יודע באיזה גיל מותר לילד לשבת מקדימה?
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

תמיד, בתנאי:
1 - הוא חגור כהלכה, עם כסא מתאים.
2 - אין כרית אוויר פועלת.
עולם_ומלואו*
הצטרפות: 20 פברואר 2005, 20:31
דף אישי: הדף האישי של עולם_ומלואו*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי עולם_ומלואו* »

תבשיל, זה אומר שמותר לשים כסא בטיחות מקדימה, (ולחגור כמו שצריך כמובן), גם אם זה לא סלקל נגד כוון הנסיעה אלא כסא בטיחות מהשלב הבא?
בזמנו בדקתי והיו אפילו כמה קישורים לאתר של המשטרה, והיה נראה לי שהבנתי שזה בסדר, או יותר נכון שאין חוק נגד זה, אבל כתבת ככה בנחרצות אז אני רוצה לתפוס טרמפ על הידע שלך...
אוריה*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 13:35

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי אוריה* »

גם כסא בטיחות שאינו סלקל מותר לשים מקדימה, נגד ועם כיוון הנסיעה, כל עוד חגורים כראוי ואין כרית אויר פעילה. בתור רוכשים טריים של כזה, בדקנו היטב את ההנחיות.
עולם_ומלואו*

כסאות בטיחות לרכב

יש את זה מתומך איפושהו? שאם בא אלי מישהו בטענות אפשר להראות לו את זה ושיעזוב אותי בשקט?
אוריה*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 13:35

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי אוריה* »

http://www.beterem.org/Pages/categories ... GlobalId=5
יש שם דף להןרדה על התקנות החדשות בעניין רתימת ילדדים ברכב.
כל התשובות לשאלותיך כחול על גבי לבן.
עולם_ומלואו*

כסאות בטיחות לרכב

תודה אוריה, אבל אני לא מצליחה לפתוח את הקישור שיש שם. עזרה למאותגרים טכנית???
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

עזרה למאותגרים טכנית
כנראה שאין לך תוכנת אקרובט (שמאפשרת צפייה בסוג הזה של קובץ).
את יודעת להוריד תוכנות? אם כן, היכנסי והורידי מפה http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html
או מפה http://www.download.com/3000-2378-10000062.html
אחרי שתורידי ותריצי את התוכנה, תוכלי לפתוח מסמכים בפורמט PDF.
יפעת_בועז_וערנצ'וק*
הצטרפות: 07 ינואר 2006, 11:55

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי יפעת_בועז_וערנצ'וק* »

בני בן 4 חודשים וכבר עבר את המשקל המקסימלי המצויין על הסל קל שלו,
מה עלינו לעשות?? "למשוך" עוד קצת?? או לקנות כסא בטיחות אחר?? הוא עדיין לא יושב!
מילא ההחלפת בגדים התכופה (בלי עין הרע, טפו טפו) עכשיו להתחיל החלפות של כסאות בטיחות??
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

יפעת, השקיעו בכיסא טוב שמתאים מגיל 0 ועד 18 קילו. יש של איוונפלו, ושל עוד יצרנים. אלו שמתאימים מגיל אפס יש להם אפשרות לזווית שכיבה (איוונפלו טריומף). אנחנו השקענו בזה כשהתינוקת היתה בת 5 חודשים והגיעה למשקל המקסימלי של הסלקל, והוא משמש אותנו עד היום- בת שנתיים ושמונה.
אזדרכת_בשלכת*
הצטרפות: 25 דצמבר 2005, 15:27

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי אזדרכת_בשלכת* »

מאיזה משקל ניתן להשתמש בבוסטר מן הסוג עם הגב אבל שנחגר באמצעות חגורת הבטיחות של הרכב?
אנונימי

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי אנונימי »

אוף. אני מזיעה. ניסיתי עכשיו לקשור את כסאות הבטיחות של הילדים כמו שצריך.
גיליתי שעד היום לא קשרנו אותם טוב. כלומר, תמיד ידעתי שזה לא טוב, אבל זה היה לפי ההוראות.
ולחשוב שבסלקל הזה נסעתי עם הגדולה כ"כ הרבה נסיעות מחוץ לעיר ובתוך העיר..

לא מוצאת בנט הוראות קשירת כסא הבטיחות/סלקל לרכב. הכסאות לא מעוגנים למושבים כמו שצריך.

מישהו יכול לעזור/להפנות?
קר_שינדו*
הצטרפות: 01 אפריל 2006, 03:41
דף אישי: הדף האישי של קר_שינדו*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי קר_שינדו* »

לאיזה כסא את מתכוונת ? לאיזה גיל ?

אני אשמח להסביר לך איך אני מעגן את הכסא שלנו (אלפא אומגה) למושב האחורי.

אם את רוצה לקבל הסבר לכסא מסוים את יכולה להתייעץ בפורום של בטרם. הם ישמחו להסביר לך.
ניתן להיעזר בהם גם לביצוע התקנה פיזית של הכסא בתשלום סמלי.
הרגע_הזה*
הצטרפות: 05 יולי 2003, 01:00
דף אישי: הדף האישי של הרגע_הזה*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי הרגע_הזה* »

• בד"כ יש הוראות במדבקה על דופן הכיסא.
  • חשוב לבדוק, במקרה של התקנה עם חגורת ירכיים (לא משולשת - אוטומטית) שזה מותר בכיסא הספציפי. יש כיסאות שאסור להשתמש בהם עם חגורת ירכיים (של 2 נקודות במושב אחורי באמצע).
  • עד 9 ק"ג וגיל שנה (גם וגם - שני התנאים) נוסעים הפוך. הראש צריך להיות עד אינטש אחד מתחת לגובה המשענת.
  • היום יש כסאות שניתנים לעיגון הפוך גם מועבר ל-9 ק"ג.
  • בנסיעה 'ישרה' אסור שהכסא יזוז יותר מ-2 ס"מ (או אינטש' - לא זוכרת) ימינה ושמאלה.
  • בנסיעה 'ישרה' אסור שקו האוזניים יעבור את גובה המשענת.
אנונימי

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי אנונימי »

לאיזה כסא את מתכוונת ? לאיזה גיל ?

אחד סלקל - לגיל 3 חודש.
שני כסא בטיחות (בת שנה וחמישה עוד מעט).

אני אשמח להסביר לך איך אני מעגן את הכסא שלנו (אלפא אומגה) למושב האחורי.

אבל שלי בטח שונה משלך.

ניתן להיעזר בהם גם לביצוע התקנה פיזית של הכסא בתשלום סמלי.

נראה לי שזה מה שאעשה. רק שעכשיו אני מוטרדת מהקשירה הנוכחית. נדמה לי גם שאחד הכסאות פג תוקפו.

בד"כ יש הוראות במדבקה על דופן הכיסא.

אז זהו. שאני קושרת בדיוק לפי ההוראות וזה לא מעוגן טוב.

כל יתר הנקודות שרשמת אני מכירה. אני רק רוצה שהכסאות יהיו מעוגנים היטב.

בנסיעה 'ישרה' אסור שהכסא יזוז יותר מ-2 ס"מ (או אינטש' - לא זוכרת) ימינה ושמאלה.

אז רגע, יכול להיות שהם כם מועגנים טוב? הנסיעה ישרה הם לא זזים, אבל בסיבובים הם זזים לצדדים. זה לא נראה לי בטיחותי.
קר_שינדו*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי קר_שינדו* »

אני חושב שההתקנה ברוב הכיסאות דומה.
הרכב שלנו ישן יחסית ולכן אנו משתמשים בחגורת הבטיחות.
המושב של הרכב אינו ישר ולכן אנו נעזרים במגבת מקופלת (מניחים אותה על המושב) ע"מ שכסא הבטיחות יותקן ישר.
ע"מ שכסא הבטיחות שלנו יהיה מעוגן היטב אני פשוט "יושב" עליו פיזית עם הברכיים בעת ההתקנה ואז מותח את חגורת הבטיחות ע"פ ההוראות.
ניסית להתקין באופן כזה את הכסא שלכם ?
אנונימי

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי אנונימי »

הרכב שלנו ישן יחסית ולכן אנו משתמשים בחגורת הבטיחות.

גם שלנו ישן, לא יחסית. מאוד.

המושב של הרכב אינו ישר ולכן אנו נעזרים במגבת מקופלת (מניחים אותה על המושב) ע"מ שכסא הבטיחות יותקן ישר.

לא חשבתי על זה. גם שלנו לא ישר. אנסה עם המגבת.

_ע"מ שכסא הבטיחות שלנו יהיה מעוגן היטב אני פשוט "יושב" עליו פיזית עם הברכיים בעת ההתקנה ואז מותח את חגורת הבטיחות ע"פ ההוראות.
ניסית להתקין באופן כזה את הכסא שלכם ?_

לא. איך אפשר לשבת עליו וגם למתוח את חגורת הבטיחות? את עושה את זה בשלב הסופי, כשהחגורה כבר קשורה?
נראה לי שהקשירה לפי ההוראות שעל הכסא פשוט לא בטיחותית, כי כמה שאני מותחת את החגורה, זה לא מספיק. הכסא זז.
הרגע_הזה*
הצטרפות: 05 יולי 2003, 01:00
דף אישי: הדף האישי של הרגע_הזה*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי הרגע_הזה* »

יש לי פיתרון - קליפס אבטחה שמצמיד את החגורה מלמעלה לזו שלמטה (בחגורת 3 נקודות) ומונע את מתיחת/שחרור החגורה.
הסבר: חגורה משולשת, כמו שיש במושבים הקדמיים ובחלק מהאחוריים, נמתחת כשמושכים בעדינות אבל ננעלת במשיכה חדה כמו בתאונה. הקליפס מונע את אפשרות המתיחה. זה עוזר גם בחגורת ירכיים (חגורת 2 נקודות כמו שיש במכוניות ישנות באמצע) כדי שלא תתארך.
הבעיה היא שמשקל התינוק (כולל הכיסא) לא מספיק כדי להפעיל את המנגנון וכל משיכה, גם בתאונה, תגרום לחגורה להימתח ולא להינעל. לכן חשוב לנתקין קליפס כזה תמיד. מצאתי תמונה ברשת:
http://www.familyonboard.com/media/[po]sunshine kids super lock[/po].jpg

הסבר מהאתר של חברת safty 1st כאן:
Super Lock: 2 Premium Locking Clips $6.00 871 [Order] [View Cart/Checkout]
Made from nickel plated, hardened steel, Super-Lock is a premium locking clip that features specially shaped slots to provide superior performance. Fits all vehicle seat belts. Crash Tested for Safety.

מהקישור הזה:
http://www.familyonboard.com/[po]car seat security[/po].html

זה די למטה ונראה כמו האות I (אָיי גדולה) 'שוכבת' על הצד או כמו 8 פחוס שחסר לו קצת בקו העליון והתחתון.

לרוב זה מגיע עם הכיסא ונמצא הגב המושב רק שרוב האנשים לא יודעים מה עושים עם זה.
זה טיפה יותר גדול מקופסת גפרורים.
קר_שינדו*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי קר_שינדו* »

לא. איך אפשר לשבת עליו וגם למתוח את חגורת הבטיחות? את עושה את זה בשלב הסופי, כשהחגורה כבר קשורה?
אני מעביר את חגורת הבטיחות במקום המיועד (בחלק האחורי של הכסא),סוגר (?) אותה ומותח ככל האפשר.
לאחר מכן ע"פ ההוראות עלי למתוח היטב את החגורה ולחבר אבזם בטיחות שימנע את תזוזתה
(אבזם זהה לזה שכתבה עליו הרגע הזה ושמופיע בתמונה למעלה. אני מחבר את האבזם בצד השני של הכסא ולא כפי שמופיע בתמונה).
בשלב הזה אני יושב על הכסא הפוך (עם הברכיים על הכסא, הפנים מופנות לחלון האחורי), מותח את חגורת הבטיחות ומחבר את האבזם.
אני מודה שזה קצת מתיש ואולי נראה מצחיק לצופה מהצד, אבל הכסא לא זז לאחר מכן.

לגבי המגבת - השימוש במגבת מומלץ ע"י "בטרם" להיעזר במגבות ע"מ ליישר את המושב בעת ההתקנה.
בורמזית*
הצטרפות: 10 דצמבר 2005, 13:41

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי בורמזית* »

האם מישהי מכירה את כסא הבטיחות של BABY SAFE?
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי נועה_בר* »

אנחנו רוצים כסא בטיחות חדש ואני מחפשת המלצות לבת 3.5 ששוקלת בערך 14 ק"ג.
ממה שראיתי יש את הכסאות שנמכרים לפי משקל הילד ויש כאלו ( בוסטרים ) שנמכרים לפי גיל הילד. מה נראה לכם נכון, מה מומלץ?
תודה @}
נוסעת_סמויה*
הצטרפות: 29 נובמבר 2004, 10:10
דף אישי: הדף האישי של נוסעת_סמויה*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי נוסעת_סמויה* »

נועה, לפי אתר בטרם אפשר להושיב בבוסטר רק ילד שמשקלו מעל 18 קילו.

לכן ההמלצה החד משמעית היא על כסא.
נועה_בר*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי נועה_בר* »

כן, גם אני ידעתי על ההמלצה הזו.
אז בכל זאת התלבטות, להשקיע בכסא יקר, או לקנות בזול ולחכות שתעלה בעוד שני קילו ולעבור לבוסטר?

<שקלתי אותה היום שוב, והיא על 15.5 ק"ג >
ה_עוגיה*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

את יכולה לקנות בוסטר עם רצועות (זה בא עם משענת ורצועות משלו אבל בלי כל השיכלולים של הזוויות המשתנות של הכיסא. המחיר - זול משמעותית לעומת כיסא). בוסטר כזה מתאים גם לילדה שלך (שלי עברה אליו בגיל רבע לשלוש במשקל 12 קילו בערך)
1אילת2*
הצטרפות: 25 ינואר 2006, 15:53

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי 1אילת2* »

_נועה, לפי אתר בטרם אפשר להושיב בבוסטר רק ילד שמשקלו מעל 18 קילו.
לכן ההמלצה החד משמעית היא על כסא._ זה מאוד משעשע. הילד שלי הגיע למשקל הזה לא מזמן. הוא בן שש. הילדה בת השש שוקלת 13 ק"ג. את יודעת מתי היא תגיע למשקל הרצוי? שניהם יושבים בבוסטרים עם משענת גב, כזו שהרצועה עוברת מעל הכתף. ברכב שלי אכן מותקן בוסטר כמו שהעוגיה תיארה, והילדה יושבת בו מגיל ארבע לערך.
נועה_בר*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי נועה_בר* »

לקנות בוסטר עם רצועות
יכולה לתת קישור ולהראות לי במה מדובר?
תודה @}
עירית_לוי

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי עירית_לוי »

הנה:

תמונה

שלקוח מהקטלוג של catalogue]שילב. item[/po].asp?itemId=2884&stage=0

אבל קיימים זולים יותר. תראי למשל בהשוואת מחירים של זאפ.
פלוני_אלמונית*

כסאות בטיחות לרכב

בשמת ממחשב אחר:
עד כמה שידוע לי, בוסטר הוא מ-15 ק"ג.
והנתון 18 ק"ג מתייחס למשקל המקסימלי בכסא בטיחות מלא לתינוק. וגם פה, יש כמה סוגים.
כלומר: אם יש כסא בטיחות מלא (לא סל קל), הוא מתאים עד 18 ק"ג בדרך כלל (אלא אם בכסא הספציפי נאמר אחרת, כי יש כסאות שמתאימים גם עד משקל יותר גבוה) ועד גובה מסוים (כשראש הילד חורג מעל כך וכך סנטימטרים מעל גובה הכסא, הכסא כבר מסוכן לו).
אבל עד כמה שאני מבינה, הבוסטר מתאים כבר מ-15 ק"ג, וזה אומר שאפשר להעביר את הילד כבר ב-15 או להשאיר אותו עוד 3 ק"ג בכסא הבטיחות הגדול, הכל לפי עוד מדדים.
ומה שחשוב לדעתי הוא איפה חגורת הבטיחות. חשוב שהיא לא תחתוך את הצואר, ולכן בוסטר שמחזיק את החגורה חיוני. ופה זה עניין של גובה ולא של משקל.
נועה_בר*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי נועה_בר* »

תודה פרח יקרה, כהרגלך עזרת @}

באמת רוב הכסאות שמתאימים עד 36 ק"ג יש בהם רצועות, אבל לא כולם - כך לפחות לפי התמונות שראיתי בזאפ, וזה הפתיע אותי מאוד ( כי חלקם לפי הכתוב מתאימים החל מ 9 ק"ג והלאה ) והביא אותי למחשבה שחשוב לראות את הכסא, איך הוא נחגר למושב, איפה עוברת החגורה, כל אלו מאוד לא ברורים בתמונות ברשת, כך שאם אין המלצה לדגם ספציפי, כדאי או צריך להוציא אנרגיה וזמן על בדיקה מעמיקה.
ומה שחשוב לדעתי הוא איפה חגורת הבטיחות. חשוב שהיא לא תחתוך את הצואר,
לי באופן אישי החגורה תמיד חותכת בצוואר! אצל הילדה בכסא ישנן שתי אפשרויות לחגורה, אחת גבוהה יותר מהכתפיים והשניה נמוכה ואני באמת לא יודעת מה נכון יותר. כרגע החגורות באות לה מהבסיס שמתחת לכתפיים, כך זה גם נראה לי פחות חותך בצוואר, אבל אני לא בטוחה איך נכון.
כשהיא היתה קטנה יותר, כל הזמן הפריע לי שהחגורות חותכות לה בצוואר בגלל הרגישות שלי לעניין ( לי החגורה תמיד מפריעה בצוואר כי אני נמוכה ויושבת קרוב יותר להגה ) תפרתי לה ריפוד שאותו חיברתי על החגורה באזור הצוואר, לאחרונה היא הורידה אותו ונראה שפחות חותך לה, כנראה בגלל שהיא גבהה.

בכל מקרה, שאלה נוספת למנוסים: האם את הכסא/בוסטר עם הגב ניתן לחבר בחגורת האמצע ( זו שסביב המתניים בלבד ) ? או שכסא כזה מתאים רק ליד אחת הדלתות?
נראה לי מאוד חשוב לשבת באמצע, הרחק מהדלתות.
עירית_לוי

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי עירית_לוי »

נראה לי שהבעיה עם החיתוך בצוואר היא לא רק בגלל התחושה המציקה בצוואר, אלא בעיקר בגלל האפקט שיהיה לחגורה בזמן התנגשות או בלימה חזקה, לא?
נועה_בר*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי נועה_בר* »

כמובן :-) פשוט את המציק אני חווה יומיום, את הבלימה לשמחתי לא.

שכחתי לציין את הבדלי המחירים המדהימים והמעצבנים בין שילב לחנויות ברשת.
POOH_והתוספות*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 11:38
דף אישי: הדף האישי של POOH_והתוספות*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי POOH_והתוספות* »

_בכל מקרה, שאלה נוספת למנוסים: האם את הכסא/בוסטר עם הגב ניתן לחבר בחגורת האמצע ( זו שסביב המתניים בלבד ) ? או שכסא כזה מתאים רק ליד אחת הדלתות?
נראה לי מאוד חשוב לשבת באמצע, הרחק מהדלתות._
את שלנו אפשר לחבר איפה שרוצים וגם יש לו חיבור כזה ישר לאוטו לא עם החגורות בטיחות.
אבל היא בכל מקרה מאחורי הנהג כי אח שלה גם שם אז אין מקום לשניים באמצע..
ה_עוגיה*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

שכחתי לציין את הבדלי המחירים המדהימים והמעצבנים בין שילב לחנויות ברשת.
יש עוד חנויות חוץ משילב, את יודעת...
נדמה לי שאנחנו קנינו בTRU (ממש לא ביוקר).

אגב, ברשת היה לנו ניסיון טוב (שירות ומחיר) עם פילון. זה היה מזמן אבל שווה לבדוק.
אמא_נחה*
הצטרפות: 22 מרץ 2005, 14:55
דף אישי: הדף האישי של אמא_נחה*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי אמא_נחה* »

למישהו יש המלצות על הכסא/בוסטר הנ"ל?
http://www.doctorbaby.co.il/[po]product page2[/po].asp?product id=125&company id=65?_company id=262&PageId
POOH_והתוספות*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 11:38
דף אישי: הדף האישי של POOH_והתוספות*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי POOH_והתוספות* »

למישהו יש המלצות על הכסא/בוסטר הנ"ל?
לנו יש משהו דומה שלהם [פשוט הביאו לנו מחו"ל משהו שאין בארץ]...
לפני שעלתה האופציה להביא משם תיכננו לקנות את זה...
בכל אופן אנחנו מרוצים מהכסא שיש לנו שכאמור מאד דומה לזה.
נועה_בר*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי נועה_בר* »

ה עוגיה תודה, את יכולה לתת המלצה על הדגם שיש לכם, של איזו חברה?
מנסה_לעזור*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 14:49
דף אישי: הדף האישי של מנסה_לעזור*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי מנסה_לעזור* »

יש ברשת שופרסל דיל בוסטר ב-269 ש"ח של גרקו.
מנסה_לעזור*

כסאות בטיחות לרכב

מנסה לעשות קצת סדר ובעיקר לקרוא לכם לשים לב להוראות של כל יצרן ויצרן לגבי מגבלות שונות בצורות השימוש השונות.
אני לא מומחית מקצועית אבל היסטרית מקצועית שעשתה קצת סקר לימוד אינטרנטי.
אני רוצה בעיקר להאיר את עיניכם לנקודות שאנשים נוטים 'לפספס' משום שרוב מוחלט מהילדים שנפגעים בתאונות דרכים, גם אם היו בהתקן ריסון, הרי שהשימוש בו היה שגוי ולקוי וגרם להחמרת הפגיעה.
מזכירה גם שרוב מוחלט של תאונות הדרכים מתרחשות קרוב לבית.

ישנם שלושה סוגים של התקני ריסון לרכב - סלקל, כיסא ובוסטר. לפעמים יש כאלה שעונים ליותר מקטגוריה אחת.

כללי:
#חשוב מאוד לקרוא היטב את הוראות היצרן - רצוי בשפת המקור.
#חשוב מאוד לשים לב איזו חגורת בטיחות נדרשת לעיגון הכסא ברכב: משולשת כתף-ירכיים (כמו החגורות הקדמיות) או חגורת ירכיים בעלת שתי נקודות עיגון. חשוב במיוחד למי שברשותו רכב ישן שבו החגורה האמצעית היא חגורת ירכיים. לפעמים צריך לתפוס חגורה משולשת בתפס מיוחד על מנת שלא תוכל להימתח בעת בלימה (חגורה 'נתקעת' במקום להימתח רק ממשקל/תנופה מסויימים).
#חשוב לשים לב שהחגורות שטוחות ולא מפותלות. חגורה 'מסובבת' - יעילותה נפגמת (נסו לקרוע נייר תוך משיכה שטוחה ושווה לשני צדדים נגדיים ...)
#חגורות הבטיחות ברכב מיועדות לגוף באורך 145 ס"מ לפחות. מתחת לגובה זה צריך לשבת על בוסטר על מנת שבעת בלימה חגורת הבטיחות לא תחנוק את הילד. חגורת הבטיחות צריכה לעבור במרכז הכתף ולא על הצוואר או הגרון.
#אסור לחגור ילד בחגורה משולשת כאשר החלק העליון מאחורי הגב או מתחת לבית השחי (נזקים לאברים פנימיים).
#לעולם לא לשים ילד במושב הקדמי כאשר יש לפניו כרית אויר - בשום התקן ובשום צורה. הכרית מתנפחת בעוצמה שיכולה להרוג!
#כל התקן מתאים למישקלים שונים ובמיוחד לשים לב שיש הבדל בין המשקל המקסימלי בהתקנה רגילה והפוכה. לדוגמה: יש כסאות שמיועדים עד ל-18 ק"ג אבל מותרים לשימוש בעיגון כנגד כיוון הנסיעה רק עד 9 ק"ג. כיום, רוב הכסאות מותרים לעיגון הפוך גם עד מישקלים גדולים יותר.
#תינוק עד גיל שנה וגם 9 ק"ג חייב לשבת עם הפנים לאחור.
#בכסא בטיחות רגיל, חגורות הכתפיים צריכות לצאת מעל לקו הכתפיים וקצה הכיסא אסור לו להיות נמוך מקו האוזניים של הילד.
#בוסטרים יכולים להיות מסוגים שונים ולשימושים שונים. חשוב לקרוא את הוראות היצרן.

סלקל או כיסא לתינוק שיושב 'הפוך'
#עד גיל שנה וגם 9 ק"ג חייב התינוק לשבת עם הפנים לאחור. הצוואר שלו לא מפותח דיו לעמוד בטלטלות הבלימה.
#אין לחגור סלקל עם הפנים לכיוון הנסיעה.
#חגורות הכתפיים צריכות לצאת מתחת לקו הכתפיים.
#ינדרש לפחות אינץ אחד בין קצה הראש וקצה הסלקל.
#חשוב לשים לב לזוית בה התינוק צריך לשבת/לשכב כנגד כיוון הנסיעה. זו זוית שונה מהישיבה הזקופה בנסיעה עם כיוון הנסיעה.
#חשוב לשים תמיכה סביב ראשו של התינוק. גם בכסאות שבאים עם 'בייגלה' שכזה מומלץ, במיוחד עבור תינוקות צעירים, לשים עוד תמיכה פנימית כי לרוב הראש 'הולך לאיבוד' גם בתוך התמיכה.

כסא 'רגיל'
#לרוב מיועד עד 'גיל 4' אבל למעשה המגבלה היא גובה ומשקל. המשקל נקבע ע"י היצרן ויכול להיות שונה בין צורות העיגון השונות. הגובה נמדד כך שקצה משענת הגב של הכיסא צריך להיות לפחות בקו אמצע האוזניים של הילד.
#יש כיסאות שאינם מותרים בעיגון כנגד כיוון הנסיעה והם לרוב יהיו יותר זולים. חשוב לשים לב בעת הקנייה להתאים לצרכים.
#חשוב לשים לב לדרישות היצרן לגבי סוג חגורת הבטיחות שנדרשת לעיגון הכסא ברכב - ירכיים או משולשת.
#בחלק מהכסאות יש מגיני ריסוק מצידי הראש ובחלק לא.

בוסטר
#בוסטרים מתחלקים לסוגים שונים: חלוקה אחת יכולה להיות בין כאלה שמעוגנים לרכב בדומה לכסאות בטיחות רגילים ולהם יש רצועות לחגירת הילד ובין כאלה שמונחים על מושב הרכב והילד נחגר יחד עם הבוסטר. הסוג הראשון כמעט תמיד יהיה עם משענת גב והסוג השני יכול להיות עם או בלי.
#בוסטרים עם גב לעיתים מתאימים בתצורה זו רק עד 25 ק"ג וללא משענת הגב עד 36 ק"ג.
#בוסטרים שניתנים לעיגון לרכב ובנוסף עם חגורות מובנות לרוב מתאימים כך מ-9 ק"ג ועד 15. עד 25 ק"ג משאירים את משענת הגב וחוגרים את הילד בחגורות של הרכב תוך שימוש בנקודות ההתאמה המיועדות לכך לפי גובה הילד ועד 36 ק"ג ללא הגב.
#בוסטרים עם משענת לרוב מחייבים חגורת בטיחות משולשת ולכן לא תמיד ניתנים לשימוש במושב האמצעי - יכול להיות בעייתי בעיקר במכוניות ישנות.
#ברוב הבוסטרים עם משענת הגב ניתן לשנות את גובה משענת הראש וחגורת הבטיחות (לרוב מושחלת דרך חריץ מתאם במשענת). חשוב להקפיד שגובה החגורה יהיה מעט מעל לקו הכתפיים ושהחגורה תעבור במרכז הכתף ולא על הצוואר. אסור שקצה המשענת יהיה נמוך מקו אמצע האוזניים של הילד.

שילובים
#כיום ישנם כיסאות שמתאימים מגיל 0 ועד גיל 8 ויותר. מלידה ועד 45 ק"ג.

לנו יש קוסקו אלפא אומגה שמתאים עד 13 ק"ג בעיגון הפוך ועד 36 ק"ג בעיגון רגיל כאשר בשלב כלשהו צריך לעבור לשימוש בחגירה עם חגורת הבטיחות שמותאמת לגובה הילד ע"י חריצים בצד משענת הגב שמיועדים לכך. ישנו גם קוסקו סמיט עד 45 ק"ג אבל הוא מעט יותר רחב בבסיס ואם יש 3 ילדים זה יהיה צפוף. גם לחברות אחרות יש כסאות משולבים שכאלה.

#יש עוד המון מידע ברשת והמון אפשרויות - צריך להתאים למטרת השימוש, סוג הרכב ולתכנון המשפחתי.
#לכל הכסאות שמיובאים לארץ אמור להיות תקן.
#כדאי לבדוק אם היו 'קריאות להחזרה' של הכסא שאתם רוצים פשוט ע"י חיפוש בגוגל לפי car seat recall. לפעמים יש recall בגלל צבע ריפוד שנוטה לדהות אבל לפעמים זה גם משהו בטיחותי.
#מומלץ תמיד לכסות את הכיסא בעת החנייה ובמיוחד להיזהר שלא תיגרם לילד כוויה מחלקי המתכת של האבזמים בחגורות הבטיחות.

מקווה שעזרתי למרות שזו טיפה בים.
נסיעה בטוחה
עירית_לוי

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי עירית_לוי »

מנסה לעזור, תודה רבה על הסיכום!
נראה לי שכדאי להעתיק אותו גם לפתיחת הדף.

יש לך מושג למה בכסא בטיחות רגיל חגורות הכתפיים צריכות לצאת מעל לקו הכתפיים,_ ואילו בסלקל או כיסא לתינוק שיושב 'הפוך' _חגורות הכתפיים צריכות לצאת מתחת לקו הכתפיים. ? מה ההבדל בעצם?
מנסה_לעזור*

כסאות בטיחות לרכב

אני חושבת שזה קשור לכיוון תנועת הגוף של הילד בזמן בלימה. כאשר התינוק יושב הפוך ובזוית מתאימה הרי שבזמן בלימה הגוף שלו "עולה" במעלה הכסא כך שהרצועות מחזיקות אותו במקום. בכיוון הרגיל הגוף נזרק קדימה ואם הרצועות יהיו מתחת לקו הכתפיים הן בעצם ימחצו אותן ואילו מלמעלה זה פשוט מצמיד לכסא.
(זו השערה שלי ולא משהו שקראתי)
נועה_בר*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי נועה_בר* »

מנסה לעזור, תודה רבה על הסיכום! |Y| מאוד עוזר !
נראה לי שכדאי להעתיק אותו גם לפתיחת הדף.

בוסטרים עם משענת לרוב מחייבים חגורת בטיחות משולשת
מעניין למה?

חשוב להקפיד שגובה החגורה יהיה מעט מעל לקו הכתפיים ושהחגורה תעבור במרכז הכתף ולא על הצוואר
העניין הוא שהראש זז :-) בעיקר אם ישנים בנסיעה, ואז נוצר מצב שהחגורה על הצוואר.
דווקא כשהחגורה מתחת לקו הכתפיים זה מרגיש לי הרבה יותר עוצר ממוחץ, גם עם כיוון הנסיעה.

חגורות הבטיחות ברכב מיועדות לגוף באורך 145 ס"מ לפחות. מתחת לגובה זה צריך לשבת על בוסטר

בקישור לבוסטר של אוונפלו דגם אפולו שנתנה אמא נחה כתוב כי הוא מתאים לשימוש לילדים בגובה 74 ס"מ - 137 ס"מ. אז מה פתרון הביניים ??

תינוק עד גיל שנה וגם 9 ק"ג חייב לשבת עם הפנים לאחור.
לצערי הרב יש לי סיפור שאולי מתאים יותר לדף מעצבן לראות מסביב. לשכנים שלי יש ילד בן 7-8 חד' עם מלא בעיות מאז הלידה, בריאותיות, מוטוריות, התפתחותיות - הכל ! קנו לו כסא חדש והכסא מתאים רק עם כיוון הנסיעה. אמרתי להם כמה פעמים כמה זה מסוכן ואני יודעת שהם ניסו להחליף את הכסא ולא הצליחו - ועדיין - הילד יושב עם כיוון הנסיעה ! אוף, זה פשוט מדהים ומעצבן איך אנשים שאין להם טיפת נסיון או שכל לקרוא עושים כאלו שטויות ולא מוכנים להקשיב.
עירית_לוי

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי עירית_לוי »

אני חושבת שזה קשור לכיוון תנועת הגוף של הילד בזמן בלימה.
נשמע הגיוני!

מה שמזכיר לי שקראתי פעם כתבה בעיתון על כסאות בטיחות, ונאמר שם שהמעבר לישיבה עם כיוון הנסיעה בגיל שנה הוא מוקדם מדי, ועדיף לחכות עם זה לגיל מאוחר יותר. אם אני לא טועה הם דיברו על גיל 4 אבל אני לא זוכרת במדוייק (לא שאני רואה איך אפשר לצפות מפעוט/ילד לנסוע הפוך. מצד שני, אולי זה רק עניין של הרגל).

הסיבה היא שבזמן תאונה הראש של הנוסעים נזרק בחוזקה קדימה. חוליות הצוואר של ילדים קטנים לא מספיק חזקות וההיזרקות קדימה עלולה לגרום לשבירה של המפרקת, מה שלא קורה כאשר הילד יושב עם הגב לכיוון הנסיעה.

הם נתנו שם דוגמא של תאונה. במכונית ישבו שני הורים מקדימה, ושני ילדים מאחורה: תינוק שישב בסלקל נגד כיוון הנסיעה, וילדה (לא זוכרת את הגיל) חגורה היטב עם כיוון הנסיעה. הילדה נהרגה משבירה של המפרקת. שאר הנוסעים נשארו בחיים. מפחיד.
מנסה_לעזור*

כסאות בטיחות לרכב

_בוסטרים עם משענת לרוב מחייבים חגורת בטיחות משולשת
מעניין למה?_
כאשר יש משענת גב יכולים להיות שני מצבים:
  • אם הבוסטר מעוגן לרכב אז החגורה דרושה לצורך העיגון.
  • אם הילד נחגר עם הכיסא אז גם המשענת 'נחגרת' עם הילד ולכן צריכה להיות חגורה שיוצאת גם מהכתף ותופסת את המשענת והילד יחד.

המעבר לישיבה עם כיוון הנסיעה בגיל שנה הוא מוקדם מדי, ועדיף לחכות עם זה לגיל מאוחר יותר.
  • בהחלט - כמה שיותר לשבת הפוך זה יותר טוב ובלבד שהתקן הריסון מתאים למשקל ולגובה.
  • מהבחינה הזאת עדיף כיסא שלרוב מתאים ליותר זמן מסלקל. לפעמים גם תינוקות שמקטרים בסלקל יהיו יותר רגועים בכסא.
מוסיפה עוד נקודה לבטיחות
  • לעולם אסור לחגור שניים יחד - לא מבוגר וילד ולא שני ילדים. אם נוסעים, למשל במונית, ללא התקן - המבוגר ייחגר ויחזיק את התינוק בשתי ידיים. אם הילד חגור יחד עם המבוגר באותה חגורה, בעת בלימה הילד יימחץ בין המבוגר והחגורה. בצורה דומה גם בין שני ילדים - עדיף לחגור רק אחד מאשר שניים יחד.
תודה למי שהעתיק את הסיכום להתחלה. בעזרה כתוב שהסימן # יהפוך לתחילת פיסקה - איך עושים סעיפים? בעזרת כוכבית *
נועה_בר*

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי נועה_בר* »

לעולם אסור לחגור שניים יחד - לא מבוגר וילד ולא שני ילדים. אם נוסעים, למשל במונית, ללא התקן - המבוגר ייחגר ויחזיק את התינוק בשתי ידיים.
ואוו, תודה על המידע. ( מאיפה כל הידע ? :-) )
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

כסאות בטיחות לרכב

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

לעולם אסור לחגור שניים יחד - לא מבוגר וילד ולא שני ילדים. אם נוסעים, למשל במונית, ללא התקן - המבוגר ייחגר ויחזיק את התינוק בשתי ידיים. אם הילד חגור יחד עם המבוגר באותה חגורה, בעת בלימה הילד יימחץ בין המבוגר והחגורה. בצורה דומה גם בין שני ילדים - עדיף לחגור רק אחד מאשר שניים יחד.

מה לגבי השיטה שבה הילד על המבוגר במנשא (מלפנים), והמבוגר חגור?
היא ודאי לא הבטיחותית ביותר, אבל האם במונית בנסיעה בתוך העיר היא סבירה?
מנסה_לעזור*

כסאות בטיחות לרכב

מאיפה כל הידע ?
מההיסטריה :-P (כתבתי למעלה)

תראי את מה שעשיתי לרובריקה "כללי" בראש הדף ותגידי אם לזה התכוונת
בדיוק
שליחת תגובה

חזור אל “הצעות לשיפור האתר”