אוף קרציות

שי_האופה*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2011, 08:44
דף אישי: הדף האישי של שי_האופה*

אוף קרציות

שליחה על ידי שי_האופה* »

החורף מגיע ורוב הקרציות הולכות לישון בימים אלו (אני מקווה שכולן יטרפו עד הקיץ)
בקיץ הן מגיחות ומכסחות את החיות.
אני נמנע מכימיקלים גם אצל הכלב שלי, אני מספר את פרוותו (כך גם נעים לו יותר בחום) ופשוט מקדיש כמה דקות ביום לתפוס את הקרציות שכן הצליחו לעלות עליו.
אני מכין שמן רוזמרין, את השמן אני מורח על העורף של הכלב - זה מחסל את אלו שלא ראיתי וגם לכמה ימים בודדים זה מרחיק קרציות.
אגב, את השמן הזה אני מורח לאמצעית שלי על השיער והוא מחסל לה את הכינים בראש - בלי כימי.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

אוף קרציות

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

לחתולת החצר/בית שלנו יש קרציות כל השנה. חורף אביב קיץ וסתיו.
עד החורף הזה היא היתה רק בחצר אבל בעקבות החורף העוצמתי שהיה לנו השנה, רחמינו נכמרו עליה והיא הורשתה להיכנס לבית וגם לישון איתנו במיטה.
ואז התחלתי למצוא קרציות בבית מדי פעם.
קולר נגד קרציות לא הועיל לה מעולם.
האמפולות גם לא הביאו לתוצאות ניכרות.
לאור האמור בדף, אני מבינה שהפרונטליין והאדוונטג' כבר לא יעילים וצריך לעבורלחומר חדיש אליו לא פיתחו עמידות? מכירים חומר כזה?
מקוה לפתרון יעיל. לא ששה להשיבה לחיי חצר בלבד.
תודה
פלוני_אלמונית*

אוף קרציות

שי,
איך אתה מכין שמן רוזמרין?
פלוני_אלמונית*

אוף קרציות

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

איך שראיתי את השם של הדף הזה, חשבתי: "או! זה בדיוק מה שאני צריכה.. להוציא את כל הכעסים שיש לי על ההורים הקרציות של בעלי.
ורק אחרי שנכנסתי גיליתי את המשמעות האמיתית של הדף.. חיחי.
כניראה שאני ממש בתוך העניין.
סתם הצחיק אותי המקרה, אז חשבתי לשתף
מיכאלה*
הצטרפות: 13 פברואר 2003, 21:29

אוף קרציות

שליחה על ידי מיכאלה* »

אוף קרציות
מצאתי על ריצפת הסלון (מתחת לספה) קרציה מנופחת ואפורה במימדים מפחידים ומיד הורדתי עליה נעל כשכמובן דם התיז לכל הכיוונים ( מצטערת על התיאור הדוחה), מיד ניקיתי ושיפשפתי, כיבסתי מה שניתן היה לכבס (חוץ מהספה) כולל הכלבה ועכשיו הפחד שלי שהיא הספיקה להטיל ביצים איפשהו, איך יודעים, מה עושים? אני מתה מפחד יש לי שני ילדים קטנים בבית.
פלונית_מחפר*
הצטרפות: 01 מאי 2009, 12:05
דף אישי: הדף האישי של פלונית_מחפר*

אוף קרציות

שליחה על ידי פלונית_מחפר* »

שאלה מפגרת אבל שואלת ברצינות... למה אנשים מתעקשים למעוך/לשרוף/להחמיץ (=להטביע בחומץ) את הקרציות שמוצאים על המחמדים שלהם? ואם סתם נזרוק אותן לחור של הכיור, זה לא מספיק? פשוט לשלוח אותן אל הביוב?
ספל_חמאה*
הצטרפות: 08 מרץ 2007, 11:39
דף אישי: הדף האישי של ספל_חמאה*

אוף קרציות

שליחה על ידי ספל_חמאה* »

לא יודעת מניסיון, אבל שמעתי טיפ: סופגים צמר גפן בסבון, לוחצים/משפשפים במקום 5-15 שניות עד שהקרציה משחררת לחץ ונדבקת לצמר גפן.

>ספל חמאה תשמח לדעת אם זה באמת עובד<
שיחות*
הצטרפות: 17 נובמבר 2003, 23:29

אוף קרציות

שליחה על ידי שיחות* »

ואם סתם נזרוק אותן לחור של הכיור, זה לא מספיק? פשוט לשלוח אותן אל הביוב?
הן יטפסו בחזרה.

סופגים צמר גפן בסבון, לוחצים/משפשפים במקום 5-15 שניות עד שהקרציה משחררת לחץ ונדבקת לצמר גפן.
נשמע מלא עבודה, לא יותר פשוט סתם לתלוש אותן?
שיחות*

אוף קרציות

שליחה על ידי שיחות* »

איך יודעים, מה עושים?
בודקים היטב אם יש "ענן" של נקודות שחורות זעירות על הקירות, קרוב לפאנלים, באזור שמצאת את הקרציה. כדאי לבדוק כשיש תאורה טובה. בד"כ אחרי הטלה הן מטפסות על הקירות. מקפידים במשך כמה ימים על טאטוא יסודי, אוספים לערימה את מה שהמטאטא אסף ומתבוננים בשקט כדקה, רצוי עם משקפי קריאה או זכוכית מגדלת, אם יש תנועה. קרציות שמזיזים אותן קופאות על מקומן אז את צריכה ממש לחכות ולראות אם יש תנועה.
אם במשך שבוע (בערך, לא בדקתי משך דגירה אבל נראה לי סביר) לא מתרחש כלום, סביר שלא הייתה הטלה.
אבל הכי חשוב, ממש לעולם לא להרוג ככה קרציה (-: בגודל כזה אפשר לשרוף עם גפרור (קצת מגעיל) או לזרוק לשירותים. את הקטנות סתם לשרוף עם גפרור.
אם את דואגת שכבר יש קרציות, אז אפשר לבדוק על גוף הילדים פעם ביום, במקומות האהובים על קרציות:
בתי השחי, עורף, מורדות הקרקפת, אזניים, מפשעות, וכל מקום חבוי וחמים אחר. לפעמים זה נראה כמו נקודת חן חדשה חומה בהירה.
ועוד הכי חשוב אחד: אל תפחדי כל כך. רוב מקרי הקרציות על ילדים לא מובילים לכלום חוץ מלקצת גועל.
פלונית_מחפר*
הצטרפות: 01 מאי 2009, 12:05
דף אישי: הדף האישי של פלונית_מחפר*

אוף קרציות

שליחה על ידי פלונית_מחפר* »

_ואם סתם נזרוק אותן לחור של הכיור, זה לא מספיק? פשוט לשלוח אותן אל הביוב?
הן יטפסו בחזרה._
באמת?
איכס'שתכנעתי...
פז*
הצטרפות: 10 אפריל 2005, 19:00

אוף קרציות

שליחה על ידי פז* »

_סופגים צמר גפן בסבון, לוחצים/משפשפים במקום 5-15 שניות עד שהקרציה משחררת לחץ ונדבקת לצמר גפן.
נשמע מלא עבודה, לא יותר פשוט סתם לתלוש אותן?_
_ יפעת ו (31.03.2008 07:41):
אגב קרציה מוציאים בשני שלבים (גם את זו שנראית כמו עכביש וגם את זו שאחרי שהיא תופחת ונראית כמו עיגול דוחה ואפור). שלב ראשון צמר גפן עם סבון ניקוי כלים מוצמד אליה לחצי דקה. לחכות רגע ובשלב השני להוציא. מדוע השלב הראשון כיוון שאם תולשים אותה ככה סתם צינור היניקה שלה נותר בגוף החיה ומזדהם (שנים של עבודה במרפאה וטרינרית....) הסבון מאלץ אותה לשחרר._
פז*

אוף קרציות

שליחה על ידי פז* »

המידע שמעלי הוא ציטוט מיפעת ו
אגב שיחות, למה הכי חשוב, ממש לעולם לא להרוג ככה קרציה ?
שיחות*

אוף קרציות

שליחה על ידי שיחות* »

מדוע השלב הראשון כיוון שאם תולשים אותה ככה סתם צינור היניקה שלה נותר בגוף החיה ומזדהם
אני מכירה את החשש הזה אבל כבר שנים רבות נוהגת בדרך הפחות זהירה על חיות ובני אדם (סתם תולשת) ולא היה זיהום, טפו טפו, אף פעם.

למה הכי חשוב, ממש לעולם לא להרוג ככה קרציה ?
כי זה מגעיל (-: (משפריץ ומטנף. כל מי שדרך פעם על קרציה יודע.)
פז*

אוף קרציות

שליחה על ידי פז* »

אה
תמר*
הצטרפות: 23 יולי 2001, 15:53

אוף קרציות

שליחה על ידי תמר* »

את הקרציות הנפוחות אני פשוט זורקת לפח הגדול, כי הן לא יכולות לטפס אז אין בעיה. את הקטנות אני לפעמים מועכת, לפעמים זורקת חזרה לאדמה במקום קצת מרוחק מהבית ופעמים מטביעה.
עמית*
הצטרפות: 25 אוגוסט 2001, 23:47

אוף קרציות

שליחה על ידי עמית* »

אם יש מכת קרציות תמיד אפשר להרתיח כמות נכבדת של צמח הרוזמרין ולשפוך את הנוזלים. הריח של הרוזמרין מרחיק את הקרציות.
אם קרצייה נדבקת לבעל חיים כדאי לקחת צמר גפן ומעט אלכוהול או וודקה או משהוא כזה ולמרוח על האיזור של הקרציה והיא מיד משחררת את שינייה וניתן להוציא אותה בקלות בלי להשאיר את השיניים בתוך בעל החיים.
לא כדאי למעוך קרצייה כי אם בתוך הקרציה יש ביצים הן עלולות להשתחרר, עדיף לקחת מצית ולשרוף אותה כמה שזה נשמע אכזרי... או לזרוק לאסלה...

בעבר היה לי מכת קרציות שפכתי את המים של הרוזמרין אחרי שבישלתי על הגז והן ברחו... כמובן ששתלתי בגינה שני שתילים של רוזמרין ומאז טפו טפו טפו כמעט ואין לכלבים שלי קרציות (ויש לי 3 כלבים...)
בהצלחה
יוסי*
הצטרפות: 25 אוגוסט 2002, 21:34

אוף קרציות

שליחה על ידי יוסי* »

עמית, את המים שהרתחת עם הרוזמרין אתה שופך על הכלב? או זה בכלל לשימוש סביבתי כמו על הריצפה של הבית או על הקירות? תודה
החוקרת*
הצטרפות: 27 ינואר 2014, 18:12

אוף קרציות

שליחה על ידי החוקרת* »

לאחרונה נתקלתי באזורי בכמה מקרים של קרציות שישבו בקרקפת ראשם של ילדים וגרמו לסימפטומים לא נעימים: כאבי ראש, צוואר תפוס, חום ועוד. האם למישהו ידוע באיזה סוג קרציה מדובר? מה המקור שלה והאם יש עליה בשכיכות התופעה?
החוקרת*
הצטרפות: 27 ינואר 2014, 18:12

אוף קרציות

שליחה על ידי החוקרת* »

שכיחות, כמובן...
טדליק_נהנאנע*
הצטרפות: 05 נובמבר 2008, 00:10
דף אישי: הדף האישי של טדליק_נהנאנע*

אוף קרציות

שליחה על ידי טדליק_נהנאנע* »

חוקרת, יש לי תחושה שאנחנו מאותו הכפר...
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

אוף קרציות

שליחה על ידי ורד_לב* »

שלום חברים, חזרתי אליכם.

עברנו מכרכור - סוף סוף, ודודו ואני פרודים. אין יותר כלבים, זהו! גמלתי בליבי להיפטר מהמתוק-הקטן. זהו, גם מתוך האוזניים שלו לא ייצאו אפורות מגעילות במיוחד. תקשיבו כולם, במיוחד מייק, עזרתם לי מאוד במשך כל השנים האלה ואני מוכרחה להודות - יעני, להגיד בקטע טוב - טפו, טפו, טפו אני חופשייה

דודו אני מתגעגעת.

(סתם)
פלוני_אלמונית*

אוף קרציות

חברים יקרים חומר הפולריס לריסוס הוא מצוין אני משתמש בו שנים והיום יש כדור נגד פרעושים וקרציות הוא תופש ל3 חודשים והוא מצוין לברר אצל הויטרנר.
לברדור_שעיר*
הצטרפות: 16 אפריל 2020, 12:55

אוף קרציות

שליחה על ידי לברדור_שעיר* »

היי במסגרת הקורנה אני לא מצליחה להגיע לספר, אני יכולה להתמודד בלי המספרה אבל הכלב שלי ממש צריך תספורת חם לו מאוד, יש למשהו\י המלצה למכונת תספורת לכלבים או לספר כלבים שעושה ביקורי בית באזור המרכז?
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

אוף קרציות

שליחה על ידי פלונית* »

אולי ספרית כלבים בשם טלי ספרה לי (פרטים בגוגל) תדע להמליץ לך על מכשיר או על ספר באזורך.
לברדור_שעיר*
הצטרפות: 16 אפריל 2020, 12:55

אוף קרציות

שליחה על ידי לברדור_שעיר* »

תודה רבה פלונית, אחפש אותה. רק לוודא השם שלה "טלי ספרה לי" ?
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

אוף קרציות

שליחה על ידי פלונית* »

כן
לימור_חמד*
הצטרפות: 01 יוני 2020, 13:55

אוף קרציות

שליחה על ידי לימור_חמד* »

שאלה אולי מטופשת אבל בכל זאת... האם קרציות מתים בלי חמצן, אם הילדה באמבט או בריכה האם הקרציות (במידה ויש) מתות, או שהם לא טובעות?
שוב לא תחליף כמובן לבדיקה אבל יש כרגע המון קרציות ואני ממש מפחדת מהם ואני לא רוצה להיות יותר מידי אובססיבית עם בדיקות כל כמה שעות של הילדה.
פלוני_אלמונית*

אוף קרציות

לא.
אין לי דיפלומה בקרציות, אז אפשר לקחת את התשובה שלי בערבון מוגבל, אבל נראה לי שאמבטיה נעימה לא תזיק לקרציה המגעילה... הן שורדות כמעט הכל.
שליחת תגובה

חזור אל “בעלי חיים”