שאלות לבשמת לגבי תינוקות

אמא_של_נוקי*
הצטרפות: 18 יולי 2009, 02:44
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_נוקי*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי אמא_של_נוקי* »

אני לא מומחית ואני בודאי לא בשמת :-) הגעתי בעקבות כיכר השוק.
אבל אני יכולה לאמר בודאות כמעט מוחלטת שהעלייה במשקל תקינה לגמרי.
נראה לי פחות רלונטי כמה הקטנה עולה בשבוע מסויים ויותר חיתוך שבועי ממוצע.
הממוצע אצלכן עומד על 150 גרם בשבוע, כאשר עלייה נחשבת לתקינה מ140 גרם ואילך. נראה יופי.

לא נראה לי שהקטנה ירדה עקומה וגם אם כן זה אני מאמינה שזה די חסר חשיבות כל עוד העלייה בגבולות הנורמה.
בחודש הראשון בחיי התינוק יש גדילה מטאורית שמתמתנת בחודש השני.

אני שוב חוזרת, אני לא אשת מקצוע, אם יש לך חשש אני מאוד ממליצה להתייעץ עם כזו, דרך ליגת לה לצ'ה, דרך דיאדה( יש מפגש הנקה שבועי שעולה 40 שקלים) או דרך יועצת הנקה פרטית.

אני לא הייתי נותנת פורמולה לפני שהייתי מתייעצת עם יועצת הנקה.
חוץ מזה, בגיל שלושה חודשים האם והתינוק מגיעים לסינכרון מושלם בנוגע לתפוקת החלב בהתאם לצרכי התינוק. את כולה שלושה שבועות משם.
מהנקודה הזו, הכל הרבה יותר קל.

<וכייף, יא אללה, כמה כייף>
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי אילה_א* »

למה את שוקלת אותה כל כך הרבה?
יונקים יכולים לא לעשות קקי עד עשרה ימים וזה נחשב לתקין
אני לא רואה שום סיבה לתת פורמולה
כן רואה סיבה להתייעץ עם יועצת או מדריכת הנקה כדי להרגע
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

יונקים יכולים לא לעשות קקי עד עשרה ימים וזה נחשב לתקין
אבל זה תקף רק אחרי השבועות הראשונים, לא? בהתחלה צריך לספור חיתולים מלוכלכים ורטובים...
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

גם לי זו נראית עליה לגמרי סבירה.
אל תשכחי שגם בשבועות שהיא עולה יענו מעט זה יכול להיות בגלל החלפת משקלים או שעה ביום או לפני/אחרי הנקה וכו'.

למה את שוקלת אותה כל כך הרבה?
שאלת מפתח. נראה לי שיש טעם להתמקד בלטפל בחרדה שלך ((()), מכל הלב. אני נורא מזדהה. חרדות לתינוק אחרי לידה זה נורא טבעי ונורא לא קל. @} @}) ולעזוב את הקטנה, היא בסדר גמור.
אנד_לוסיה*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2009, 22:35
דף אישי: הדף האישי של אנד_לוסיה*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי אנד_לוסיה* »

אני רק מוסיפה שגם אם תיתני פורמולה, מי ערב לך שהיא תעלה יותר במשקל? אולי היא תאכל בדיוק אותו דבר את הפורמולה? ואולי בכלל תקיא אותה חו"ח? זה לא נדיר שתינוקות מקיאים את הדבר הזה.
כך שאם היא נולדה קטנה, היא בוודאי עדיין חלשלושית וקשה לה לינוק הרבה (שלי היתה כזאת בהתחלה, יונקת דקה ומתעלפת). לאט לאט היא תתחזק ותינק יותר, ומה יותר טוב מאשר לתת לה את הפורמולה הכי טובה בשביל שהיא תגדל ותתחזק, הלוא היא חלב האם.
ואחרון חביב, יש לי לפחות שתי חברות שסבלו סבל רב בשנה הראשונה של ההורות בגלל ילדים שהיו פשוט רזים וקצת קטנים. והם נשארו כאלה עד היום. בתקופה שבה המגיפה הקטלנית ביותר היא השמנה, דווקא לרזים עם המטבוליזם המואץ יש מזל. בקיצור, כדאי להתחיל ליהנות. היא עולה במשקל.
(ועוד מבחן קטן בשבילך: היא מחייכת? רגועה? אם כן, כנראה שהכל בסדר)
ההולכת_בדרכים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_בדרכים*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי ההולכת_בדרכים* »

על פניו העלייה במשקל לא רעה (הלוואי עלינו :-P)
113 גרם בשבוע נחשבת עליה סבירה ותקינה לתינוק יונק, ואת לגמרי בטווח הזה בדרך כלל.
אבל העניין של היציאות בימים הראשונים ובכלל אולי קצת מעורר חשד...
בכל מקרה אי אפשר לדעת דרך האינטרנט!!!
אם יש לך תחושת בטן שמשהו לא עובד טוב אז אולי זו האמת ואת לא סתם היסטרית?
כל תינוק הוא עולם ומלואו ויכולים להיות הרבה כיוונים לבדיקה... וכמובן בהחלט יש אפשרות שהכל באמת בסדר.
אני אומרת שאם את מודאגת תקשיבי לעצמך וקבעי פגישה עם יועצת הנקה מוסמכת.
אם יש בעיה אז כדאי לעלות עליה, ואם אין בעיה אז שווה להרוויח שקט נפשי. בכל מקרה זה שווה את ההשקעה הכספית.
חבל על כל יום שאת מתנדנדת בין מחשבות של דאגה ומחשבות שאולי את "סתם היסטרית", זה מאוד מחליש במצטבר.
גם אותי מעניין למה את שוקלת כל כך הרבה - האם קיבלת הנחיה לכך ממישהו, או בגלל שמההתחלה חששת שיש בעיה עם ההנקות הקצרות והמיעוט בקקי, או אולי יש לך התנסות בעבר עם בעיה ואת "מקדימה תרופה למכה"?
אבל תכלס לא חשוב מה הסיבה, אני עדיין ממליצה לקבל ייעוץ מקצועי אם יש לך אינטואיציה אמהית שמשהו לא כשורה. נחמד שכולם סביבך רוצים שתהיי רגועה, אבל מה לעשות ולפעמים באמת יש בעיות שרק האמא קולטת בחושיה החדים ומתוך הקשר ההדוק והרצוף עם התינוק.
שרון*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2002, 14:27

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי שרון* »

דואגת שלום
אני מדריכת הנקה. דבר ראשון- לכי לייעוץ הנקה, כמה שיותר מהר. על מה ההתלבטות בכלל? אם יש בעיה אז כדאי לעלות עליה, ואם אין בעיה אז שווה להרוויח שקט נפשי. בכל מקרה זה שווה את ההשקעה הכספית.

המצב שאת מתארת יכול להיות תקין - אבל הוא די גבולי. עבור רוב התינוקות פוטנציאל העלייה במשקל הוא גבוה יותר. 113 גרם בשבוע נחשבת עליה סבירה ותקינה לתינוק יונק זו לא עלייה סבירה, ממוצע העלייה הוא כ 200+ בשבוע לתינוק יונק. (וחוץ מזה ההולכת בדרכים, ממש כל מילה!)
אצל התינוקת שלך אתם כל הזמן קרובים למינימום התקין. יכול להיות שזה בסדר ויכול להיות שזה יכול להיות יותר טוב. אשת מקצוע תדע לאבחן כשתראה את התנהגות היניקה ואת התינוקת באופן כללי.
דפוס היציאות בחודש הראשון בהחלט מעיד על בעיה. בחודש הזה תינוקות אמורים לעשות לפחות 3-4 קקי ביום, בכמות יפה ולא רק הכתמות שבאות במאמץ.
אני ממש מבינה את הרצון להתעלם מהאזהרות וההפחדות, זה מאד טבעי שאת מנסה לשמור על האוטונומיות שלך והבטחון שלך בטיפול בביתך, אבל זה לא סותר התייעצות עם אשת מקצוע. ולפעמים גם אמירות מרגיעות מידי יכולות להיות מחלישות אם פתאום מסתבר שהיתה בעיה והתעלמנו ממנה...
איפה את גרה?
ההולכת_בדרכים*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

113 גרם בשבוע נחשבת עליה סבירה ותקינה לתינוק יונק
זה מספר שקיבלתי מד"ר ליבוביץ', האורים והתומים של יועצות ההנקה בארץ...
יש מצב שהמספר הזה מתאים לגיל 3-4 חודשים ולא לחודש-חודשיים הראשונים, ובכל מקרה זה המספר המינימלי

ולפעמים גם אמירות מרגיעות מידי יכולות להיות מחלישות אם פתאום מסתבר שהיתה בעיה והתעלמנו ממנה
בהקשר זה יש את הדף אמא רגועה מדי

לכי לייעוץ הנקה, כמה שיותר מהר. על מה ההתלבטות בכלל?
זה באמת הדבר הכי טוב שאת יכולה לעשות במקרה כזה. אני מבינה את המצב הנפשי של התלבטות ובלבול, בוודאי אחרי לידה, זו מין נדנדה רגשית כזו בין דאגה לבין תקווה, וקשה לחתוך עניין ולקבוע תור כשכל יום המצב נראה קצת אחרת וכל אחד אומר משהו אחר...
ובכל זאת, בלי קשר, גם אם פתאום ירגיש לך שבטח הכל בסדר - שווה להתקשר ליועצת, לקבוע וללכת, את רק תרוויחי מזה, זה ממש שווה את הכמה מאות שקלים האלה, גם אם תצטרכי לגרד אותם במאמץ :-P
רוני.של.4*
הצטרפות: 04 יולי 2010, 10:13

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי רוני.של.4* »

לשקול כל שבוע זה קצת יותר מידי... מכיוון שעליה במשקל של תינוקות איננה מדוייקת ולא תמיד היא לינארית, שקילות תכופות מידי עלולות לגרום לכך שיהיה קשה לראות מגמה של עליה. אם למשל היית שוקלת אותה בגיל חודש ושוב בגיל חודשיים היית מגלה שבארבעת השבועות הראשונים היא עלתה 688 גרם, שזה סביר בהחלט (ממוצע עליה של 170 גרם בשבוע לערך), ובארבעת השבועות שלאחר מכן היא עלתה 652 גרם, שגם זה די סביר (ממוצע עליה של 160+ לשבוע). אז בשבוע אחד היא עלתה פחות - נכון. בדיוק בגלל זה לא שוקלים כל כך הרבה, כי יש שבועות כאלה שעולים פחות, ואח"כ עולים יותר, ובסופו של דבר זה מתקזז. האמיני לי, גם אני כיועצת הנקה בעצמי עשיתי את הטעות הזאת עם בני, שבאמת לא עלה טוב במשקל בהתחלה. היה לי משקל בבית, היה לי קל לשקול, והכנסתי את עצמי לסרטים... חבל. תני לעצמך כמה שבועות בין שקילות. לא נהוג לשקול כל שבוע כשהכל תקין, אלא יותר קרוב לכל חודש (למעט החודש הראשון).

עם כל שאת אני מסכימה עם דבריה של שרון, שבהחלט אצל רוב התינוקות פוטנציאל הגדילה גבוה יותר ואם את כאמא מרגישה אצלך בתוך הקישקע שאולי משהו לא בדיוק כמו שצריך - לכי תבדקי. לכי ליועצת הנקה טובה, שתראה שההנקה יעילה, שיש מעבר חלב טוב, שיש אספקה טובה, שניהול ההנקה תקין. אני אישית הייתי מתחילה מלהציע לה לינוק לעתים תכופות ככל שאת יכולה, או שהיא מבקשת. להציע את השד בכל פעם שיש ציוץ - לא לחשוב שאולי זה גזים או שהיא צריכה מוצץ... כל ציוץ - ציצי. לסחוט את השד תו"כ הנקה, לתת לה גם צד שני תמיד תמיד (לפחות לנסות להציע, לא להסתפק באחד גם אם היא נרדמת). לא להבהל אם ההנקות קצרות - אפשר לינוק די הרבה בחמש דקות, אם אלו 5 דקות יעילות של הנקה טובה עם בליעות. אבל אפשר גם להחליף אח"כ חיתול (או לקחת לפשפש, כרוח האתר ;-)) ולהציע גם צד שני, אם את מרגישה שהיא לא מקבלת מספיק.

חוסר יציאות או הכתמות יכול להיות קשור גם לרגישות תזונתית, או לקשיים אחרים שאוסתיאופט יכול לפתור. זה יכול גם להיות קשור לכמות שהתינוק יונק, כמובן, אבל לא רק. לי נשמע מההודעה שלך שאת קצת מודאגת - אז לכי לבדוק, להזיק זה לא יזיק הרי, מקסימום תקבלי זריקת הרגעה ותוכלי להמשיך בדרכך השמחה והרגועה :-)
ההולכת_בדרכים*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

חוסר יציאות או הכתמות יכול להיות קשור גם לרגישות תזונתית, או לקשיים אחרים שאוסתיאופט יכול לפתור
אוסטיאופת או הומאופת? בכל מקרה בהחלט יכול להיות משהו שצריך לטפל בו אבל לא קשור להנקה, ודווקא משום כך חשוב לראות יועצת הנקה -
אם היא בודקת ורואה שההנקה בסדר ואת עדיין מודאגת בקשר ליציאות ולעלייה הבסדר-גמור-אבל-מינימלית במשקל תוכלי לבדוק בכיוונים אחרים.
דואגת*
הצטרפות: 24 אפריל 2004, 21:59

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי דואגת* »

תודה על התגובות
לגבי השקילות הרבות -
אני שקלתי אותה בגלל העניין עם היציאות והסבל שלה סביב זה - זה גרם לי להרבה דאגות ומצב לא רגוע אחרי לידה התווסף לזה - וגם אני הכרתי מהגדול שלי עליה הרבה יותר מהירה במשקל ובלי בכלל כאבי בטן תנוק רגוע לחלוטין (שבוע ראשון 600-700 ג' - הוא קפץ מאחוזון 10 לאחוזון 50, עקב בו עד אולי 7 חודשים ואז נעצר לכמה חודשים) - לא יכולתי שלא להשוות למה שמוכר לי...
יועצת הנקה - נפגשתי עם שתיים שהדריכו אותי דברים שכבר ידעתי ולא ידעו איך להתייחס ליציאות
לגבי ההנקה - עד עכשיו גיל חודשיים ושבוע קשה לה מאדמאד לתפוס את הפטמה, המציצה שלה חלשה ומתנתקת הרבה פעמים, אני לא יודעת אם אפשר לשפר את זה בגיל כזה... בכל אופן כבר נפגשתי עם 2 יועצות...
יש לי גם בעיה שזרם החלב כ"כ חזק שכמעט ואין הנקה שהיא לא נחנקת לפחות פעם אחת.
גם זה וגם המציצה החלשה הופכות את ההנקות ל לא רגועות אני לא יכולה להסיר את העיניים שלי ממנה כדי לייצב לה את השד בפה ולדאוג שהיא לא תחנק .

אמא של נוקי , ניצן , אנדלוסיה - תודה אתן באמת מרגיעות

קרוטונית - ככה גם אני הבנתי שפעם בעשרה ימים זה תקין רק אחרי חודש
כנראה שזו מחלוקת בין יועצות ההנקה לרופאים
ההולכת בדרכים את ממש צודקת --> חבל על כל יום שאת מתנדנדת בין מחשבות של דאגה ומחשבות שאולי את "סתם היסטרית", זה מאוד מחליש במצטבר.

שרון - תודה על הדברים שכתבת
אני גרה בירושלים, יש לך טלפון ל יועצת הנקה טובה אולי שווה לנסות בפעם השלישית לשפר את היניקה של הקטנה שלי?
תודה רבה רוני - מה זה אוסתיאופט?
אנד_לוסיה*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2009, 22:35
דף אישי: הדף האישי של אנד_לוסיה*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי אנד_לוסיה* »

תפיסה חלשה ומתנתקת -- ממליצה מאוד על טיפול קרַניוֹ סַקרַל אצל אוסטיאופת/ית. אצלנו זה עשה נפלאות, שיפר את הוואקום, הפחית קצת קליקים ובליעת אוויר ובכלל עזר לעוד כל מיני דברים (קושי להירדם ולהירגע וכו'). וגם אני הזמנתי יועצת הנקה בגיל חודשים פלוס, והיא היתה מאוד נחמדה ותלתה הרבה דברים ב{{}}עודף חלב, אבל לא פתרה לי את הבעיות. מדובר בטיפול שבו מעסים את עצמות הגולגולת. לעצבים שבבסיס הגולגולת יש השפעה בין היתר על שרירי הלשון והלוע. וזה יכול לעזור לפליטות, גזים, בעיות עיכול ועוד כל מיני. אני הלכתי לברונו רוזמבלום בתל אביב, בירושלים אני לא מכירה אבל אם את לא מוצאת שווה לעשות את הנסיעה. ואל תיתני שיפנו אותך למישהו אחר, תבקשי רק אותו.
(אוסטאופתיה ובעיות בהנקה, כמדומני)
וגם אצלי היה עודף חלב והיחנקויות, זה אמנם מפריע להם אבל זו לא הבעיה.
ואני שבה ומזכירה, היא תתחזק ותינק יותר טוב.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

יועצת הנקה - נפגשתי עם שתיים שהדריכו אותי דברים שכבר ידעתי ולא ידעו איך להתייחס ליציאות
חשוב ללכת למישהי טובה.

עד עכשיו גיל חודשיים ושבוע קשה לה מאדמאד לתפוס את הפטמה, המציצה שלה חלשה ומתנתקת הרבה פעמים, אני לא יודעת אם אפשר לשפר את זה בגיל כזה... בכל אופן כבר נפגשתי עם 2 יועצות...
בהחלט אפשר לשפר.
חשוב ללכת למישהי טובה.
לא רוצה להשמיץ אף אחת, אז לא שואלת אותך למי כבר הלכת, אבל אולי כדאי לך ללכת לד"ר דינה צימרמן?
מעתיקה לך:

מרכז הנקה בירושלים – יועצות הנקה מוסמכות: דר` דינה צימרמן, דבי קלי, ליסה שץ, ומדריכת הנקה: פראן ברונשטיין. בבנין מד"א ברח` המ"ג, במרפאת טר"מ, חדר 6. 5379578 - 02,
1-705-416666 מנוי 33595.

לא יודעת אם זה מעודכן. תנסי.
כמו כן:
בתיה דיוויס, Mother-Baby Connection, 02-5325383
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

אה, ואני מסכימה עם אנדלוסיה לגבי הטיפול. גם קראניו סקראל עוזר מאוד במצבים כאלה.
ההולכת_בדרכים*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

תפיסה חלשה ומתנתקת – ממליצה מאוד על טיפול קרַניוֹ סַקרַל אצל אוסטיאופת/ית. אצלנו זה עשה נפלאות, שיפר את הוואקום, הפחית קצת קליקים ובליעת אוויר ובכלל עזר לעוד כל מיני דברים
כנ"ל אצלנו, היתה בעיה קשה של תפיסה וואקום וטיפול אצל אוסטאופטית עזר מאוד.
יועצת הנקה טובה יכולה לאבחן את הבעיה (זה לא כזה מובן מאליו לאבחן טוב וזה הצעד הראשון והכי חשוב),
אבל אין לה כלים לתת פתרונות, זה מתויג כבעיה אורגנית והפתרון צריך לבוא ממקום אחר.
הטיפול בקרניו סקרל מאוד מאוד עדין ומתאים לתינוקות, אולי גם לך יעזור, שווה לנסות...
דואגת*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי דואגת* »

טיפול קרַניוֹ סַקרַל אצל אוסטיאופת/ית
מה זה?
יש לכן שם של מטפל/ת בירושלים?
ההולכת_בדרכים*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

אנחנו הלכנו לד"ר דקלה אורן בהרצליה... אני לא מכירה בירושלים אבל גם אם אין לדעתי שווה לנסוע, זה לא הרבה טיפולים בדרך כלל.
שרון*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2002, 14:27

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי שרון* »

מסכימה שקרניו יכול לשפר מאד.
לא מכירה בירושלים אבל במרכז:
דקלה אורן- שמעתי עליה דברים מדהימים
לילך סבט
מיכאל סנהדרין- 052-8035505 מתמחה בתינוקות

_קרוטונית - ככה גם אני הבנתי שפעם בעשרה ימים זה תקין רק אחרי חודש
כנראה שזו מחלוקת בין יועצות ההנקה לרופאים_
למרבה הצער, לא הייתי אומרת מחלוקת... הייתי אומרת חוסר ידע מצד הרופאים :-P
דואגת*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי דואגת* »

_ככה גם אני הבנתי שפעם בעשרה ימים זה תקין רק אחרי חודש
כנראה שזו מחלוקת בין יועצות ההנקה לרופאים_
פעם בעשרה ימים תקין רק אחרי גיל חודש ובתנאי שהתינוק לא סובל ועולה במשקל - זה מה שקיבלתי מיעצות הנקה
רופאים אמר לי שכל עוד יש עליה במשקל, גם פעם ב8-10 ימים זה תקין, ולגבי הסבל שלה והקושי ביציאות הוא אמר שלוקח זמן עד שהמערכת מבשילה וייחס את זה לגזים
בסופו של דבר גם יועצות הנקה אמרו שכנראה שזה האופי שלה והמערכת מבשילה - וזה כל עוד היא עולה במשקל
מה שאני רואה בגיל חודשים וקצת זה שבחודש הראשון היו כל הזמן הכתמות וקושי רב להוציא ובכי, לאחר חודש הפסיקו ההכתמות הפסיק הקושי והבכי ואז באמת היו יציאות כל 5,8 ימים ולאחר מכן התאזן על אולי פעמיים שלוש בשבוע ובשבוע האחרון זה באמת כל יום.
שקדי_ה*
הצטרפות: 06 אפריל 2010, 22:21

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי שקדי_ה* »

מיכאל סנהדרין- 052-8035505 מתמחה בתינוקות

גם לנו טיפול אצל אוסתיאופט מאוד עזר ליניקה- בעקבות המלצה של מדריכת הנקה, וגם סידר לי מחדש את כל האגן במקום, כאבים שהתחילו בהריון והחמירו אחרי הלידה נעלמו תוך כמה ימים, אחרי טיפול של 30 דקות.
הלכנו למיכאל סנהדרין בתל-אביב ואני מאוד ממליצה עליו. נסענו מחיפה במיוחד בשבילו.
לפני כן אצל לילך סבט בטיפול אחד ולא המשכנו, לא הרגשנו שזה מתאים לנו. אני ראיתי הבדל מאוד גדול בדרך האבחון והעבודה שלהם.
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

דואגת, מה עם תור ליועצת הנקה מהדרגה הראשונה?
מה שאת מספרת מעורר גם בלבי דאגה.
חבל לחכות.
ההולכת_בדרכים*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

דואגת, מה עם תור ליועצת הנקה מהדרגה הראשונה?
אני ממליצה על ד"ר ליבוביץ' שהיא גם יועצת הנקה תותחית וגם רופאת ילדים ולכן יש לה ראיה רחבה מאוד והמון נסיון.
היא תוכל לבדוק איתך אם יש בכלל בעיה, ואם כן האם היא בהנקה או מתוך מצב רפואי אחר (לדוגמה אלרגיה למזון, דלקת בדרכי השתן וכדומה)
היא נמצאת באיזור השרון אבל לדעתי שווה לך לנסוע לפחות פעם אחת לייעוץ אצלה.
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני ממליצה על ד"ר ליבוביץ'
קצת רחוק לנסוע עד אודים כשהקולגה שלה דינה צימרמן מקבלת בירושלים.
ד"ר ליבוביץ' היא מומחית ברפואת משפחה, ודינה צימרמן ברפואת ילדים. בכל אופן, שתיהן "תותחיות על" (-:
דואגת*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי דואגת* »

עבר זמן ואני מעדכנת...
הקטנה שלי בת 3.5 חודשים
היינו בקרניוסקרל שלא השפיע במאום, נראה לי שהמטפלת לא היתה משהו...
המצב התקבע בצורה כזו שהיא לא אוכלת הרבה ועולה בסדר במשקל ומתפתחת (כבר מתהפכת בטןגבטן... ) זזנה ומתנועעת המון
כשהיתה בת 12 שבועות שקלה 4.6
יומיים אולי היא בקושי! ממש בקושי! אוכלת ואז פותחת במרתון להרבות חלב - מצב שחוזר על עצמו אחת לשבוע בערך (אוכלת חצי שבוע ושובתת רעב בחציו השני) וזה מושפע ומשפיע על משק החלב וכן מושפע ןמשפיע על היציאות שכרגע הם 2-3 פעמים בשבוע.
לאור המצב אחליט להתחיל במוצקים, שתבחר מה טוב לה כאוות נפשה... - למרות שהיא קטנטונת, אבל אני צריכה הדרכה ... במה להתחיל? מה לא כדאי לתת? איך יודעים שהיא בשלה למזון נוסף חוץ מחלבאם?
עם הגדול שלי התחלתי בגיל 6 חודשים אבל הוא היה בשל לכך הרבה לפני, והיא עדיין תינוקת פיצית אבל היניקה שלה לא כ"כ חלקה...

מה דעתכן?
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

דואגת יקרה, התחלת מזון מוצק בגיל כזה נמצאה במחקר כגורם שמשפיע לרעה על העלייה במשקל, כך שאת עלולה להשיג מטרה הפוכה.
כתבת שהלכת לקרניוסקראל, אבל לא כתבת אם ראית יועצת הנקה מהשורה הראשונה שהיא גם רופאה, כי במה שאת מתארת יש גם חשש לבעייה רפואית. האם ראית את ד"ר מירה ליבוביץ או ד"ר דינה צימרמן, שהומלצו לך?

היציאות שלה נשמעות תקינות לגילה, אבל דפוסי היניקה שאת מתארת דורשים מישהי מנוסה ומבינה שתראה אותה. לא דרך האינטרנט.
דואגת*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי דואגת* »

תודה בשמת על התשובה המהירה
אז מאיזה גיל היית ממליצה להוסיף מוצקים?
אני מתארת לעצמי שגם ההיקואנה היו נותנות מוצקים לאט לאט בשילוב עם יניקה, אצלם אין מחקרים ואזהרות... משיחה קצרה עם ג'ין לידלוף לפני שנה וחצי בערך היא אמרה שהיא זוכרת אותן לועסות ונותנות בננה לתינוקות, וכן גם בטבע המצב דומה, הגדיים היונקים יוצאים למרעה עם אמותיהן מגיל לידה\מספר ימים ומתנסים כאוות נפשם במיני עשבים וצמחים. האם אצלינו נכון לנהוג שונה?
לגבי רופאה יועצת הנקה-
אליהן לא הגעתי, מסובך לי מאד לסוע רחוק, אבל דר שושנה גרוס שכתבתי לך עליה שהיא גם יועצת הנקה מוסמכת ראתה אותה + קשר טלפוני, אני יודעת שזו לא סמכות שמוכרת לך אבל כמו שכתבתי לך היא מאד טובה בתחומיה.

רב תודות!
דואגת*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי דואגת* »

היום ניסיתי ליצור קשר עם דר צימרמן ונאמר לי שהיא בחו"ל אמשיך לנסות לפי המלצתך.
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

אוי אני לא מאמינה!
כתבתי לך המון, ועכשיו אני נכנסת לדף ואין זכר לכל מה שכתבתי )-:

אז ככה, אשחזר בקצרה:
אז מאיזה גיל היית ממליצה להוסיף מוצקים?
לא אני ממליצה, יש המלצות כלליות.
באופן עקרוני, חשוב לראות על התינוק סימני מוכנות למזון מוצק. הם מרמזים לנו שמערכת העיכול של התינוק מסוגלת כבר לעכל מזון נוסף על חלב האם. אפשר למצוא הרבה מידע על זה בדף התחלת מזון מוצק ובדפים אחרים שאפשר למצוא בדפי האינדקס מדור תינוקות ואולי גם מדורים אחרים, את מוזמנת לחפש באתר. יש המון מידע וטיפים טובים.

לגבי היֶקואנה - לא רק אצלם אלא אצל כל החברות אפשר למצוא את הנוהג של מתן מזון לעוס מפי האם לפי התינוק בתור שלב ראשוני בהתרגלות למזון מוצק. עם זאת, זה נוהג שעובד רק בחברות שחיות חיים טבעיים יחסית, ושהתזונה שלהם טבעית ומקומית, למשל הם מלקטים וצדים בעצמם את המזון שלהם. לכן גם אין להם עששת.
בחיים שמבוססים על מזון תעשייתי (שבא מבתי חרושת ושלא גידלת וצדת במו ידייך), ובחברה שבה אין כמעט אדם שלא עבר עששת בחייו - זה מסוכן, כי ביחד עם האוכל עוברים לפה של התינוק גם החיידקים בפה שלנו. החיידקים שיש לנו בפה, מסוכנים לשיניים החדשות של התינוק, ולכן לא הייתי ממליצה לחקות את היקואנה בעניין הזה, או כל שבט אחר.
לעניין הזה אני גם ממליצה על הדף הקשר בין תזונה לניוון הפנים והגוף. שם יש מידע שקשור לעניין הזה.

עוד דבר: בשום פנים ואופן אנחנו לא יכולים לעכל עשב, ולכן הדמיון שלנו לעזים ושל התינוקות שלנו לגדיים מסתיים בהנקה... עובדה היא שתינוקות אנושיים גם לא מסוגלים לעמוד שעות אחדות לאחר הלידה, בעוד שהגדיים כבר עומדים, הולכים ורצים שעות אחדות לאחר ההמלטה. (-;

לגבי ד"ר שושנה גרוס: אני לא מכירה אותה ולכן אין לי מושג אם היא יודעת לאבחן בעיות ביניקה. אולי כן ואולי לא, אבל עובדה שהבעיה ממשיכה - אז מה היא איבחנה? מה לדעתה הקושי? מה הפיתרון שהיא הציעה? לא מצאתי בדף הזה, אולי כתבת בדף אחר?
לדעתי, המצב שאת מתארת דורש בדיקת מומחה. לא נראה לי שהבעיה נפתרה, ולכן אני שבה וממליצה לפנות אל ד"ר ליבוביץ או ד"ר צימרמן. אם דינה צימרמן לא נמצאת, אולי כדאי לנסוע לד"ר ליבוביץ. הרי אילו היתה בעיית לב והיו מפנים אותך לקרדיולוג, היית נוסעת גם עד חיפה לראות את המומחה, לא? {@
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

בשמת יקרה
אני רואה שאת מלאת רצון טוב ומנסה לעזור לדואגת, אך בעיני אין לשתף פעולה ולתת עיצות באינטרנט לאורך זמן, כאשר את רואה בעצמך שמי שמולך לא מיישמת את העיצות של כל מי שכתבה כאן בדף, ולא מוכנה לפעול בצורה אחראית לקבלת עזרה מקצועית.
דיון תיאורטי בנושא היקואנה הוא נחמד, אבל למקרא כל הסיפור הארוך, הייתי מנסחת משפט קצר וחד משמעי- לכי לקבל עזרה מקצועית פנים אל פנים!
בשמת_א*

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי בשמת_א* »

והערה לסדר היום:
הדף הזה הוא דף של כל מיני שאלות שלא ידעתי איך לסווג.
זהו דף לעריכה.
המטרה היא שעורכות אחרות יעבירו כל שאלה לדף יותר רלבנטי.
בבקשה לא להוסיף פה דברים שצריך יהיה לערוך אחר כך.
יש דפים לשאלות על קקי ולשאלות על אלרגיות. נדמה לי שיש דף על שלשול דמי - כדאי להעביר לשם את השאלה והתשובות, שיעזור לאחרים.
תודה!
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

שאלות לבשמת לגבי תינוקות

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

העברתי את שאלתה של אמא של נושקי וטלהצ'וק בנושא דם בקקי ל שילשול דמי אצל תינוק יונק

(וגם כתבתי פתיח לא להוסיף שאלות לדף)
שליחת תגובה

חזור אל “שינה והנקה”