חלומות טרום התעברות

נועה_ברקת*
הצטרפות: 30 יוני 2002, 17:11
דף אישי: הדף האישי של נועה_ברקת*

חלומות טרום התעברות

שליחה על ידי נועה_ברקת* »

האם קרה לכם שחלמתם/ן קצת לפני ההתעברות או בשבועיים לאחריה חלום על התינוק/ת שלכם? מעין חלום מבשר כזה? זה יכול להיות גם חלום בהקיץ. אשמח לשמוע.
שולמית_ש*
הצטרפות: 20 מאי 2002, 11:23
דף אישי: הדף האישי של שולמית_ש*

חלומות טרום התעברות

שליחה על ידי שולמית_ש* »

סליחה שאני סוטה מהנושא, אבל אם הזכרת חלומות: בכל השנים בהן ניסיתי להיכנס להריון חלמתי שוב ושוב אותו חלום. חלמתי שאני צריכה ללדת אבל שום דבר לא יוצא. מן חלום מתסכל ומאכזב שכזה.

כשאוריה הגיע אלינו הביתה, לפני חודשים, הופיע לי חלום חוזר אחר: התינוק נופל לי מהידיים, בכל מיני מקומות, ובל מיני מצבים, וברגע האחרון אני תופסת אותנו. ייתכן שזו תחושת כובד האחריות, לא?

לאוריה היתה אחות. היא נולדה קטנה מאוד (600 גרם) והיתה איתנו רק שבוע. באותו שבוע שוב ושוב ראיתי בעיניי רוחי ילדה קטנה בשמלה מתנפנפת, מתנדנדת על נדנדה גבוה, גבוה. היא התנדנדה על אותן נדנדות שאני התנדנדתי כשהייתי קטנה. wishful thinking?
נועה_ברקת*
הצטרפות: 30 יוני 2002, 17:11
דף אישי: הדף האישי של נועה_ברקת*

חלומות טרום התעברות

שליחה על ידי נועה_ברקת* »

האם את זוכרת מתי בדיוק חלמת את החלום על בתך? כשאוריה הגיע הביתה? כשהיא נפטרה? מיד אחרי הלידה?
יש משהו בחלום הזה שהוא יותר מ-wishful thinking אלא מבטא דווקא תחושה שהיא שמחה עכשיו ומשוחררת.... האם את זוכרת בת כמה היא היתה בחלום?
שולמית_ש*
הצטרפות: 20 מאי 2002, 11:23
דף אישי: הדף האישי של שולמית_ש*

חלומות טרום התעברות

שליחה על ידי שולמית_ש* »

נועה, החלום על בתי היה יותר חזיון מחלום.
הוא הופיע מספר ימים לפני הלידה, כאשר אישפזו אותי, וגילו שהיא במצוקה. חברה הציעה לי לחשוב על התינוקות כאילו הם כבר כאן, כאילו הם נולדו - וזה מה שהופיע. גם אוריה לא היה במצב משופר (אם כי הרבה יותר טוב ממנה), אולם החזיון נגע רק בה.
לפני הלידה, אהבתי את החזיון, ונאחזתי בו, והעלתי אותו שוב ושוב במחשבתי.
לאחר הלידה, עמדתי ליד האינקובטור שלה, ושוב עלתה התמונה הזו של הילדה המתנדנדת. הפעם התחושה היתה של תקוה גדולה והמון עצב.
אני מקווה, שהיא משוחררת, כמו שאת אומרת.
היא היתה כבת 7 בחלום.
עירית_ל*
הצטרפות: 04 מרץ 2002, 09:48
דף אישי: הדף האישי של עירית_ל*

חלומות טרום התעברות

שליחה על ידי עירית_ל* »

אני לא חלמתי כלום כל ההריון וגם אחריו במשך שנה וחצי. פתאום בשבוע שעבר, שני חלומות. אחד שאני יולדת, השני שאני מניקה. מי יודע? אולי אלו חלומות טרום-טרום התעברות חדשה?
אורית_טבעי*
הצטרפות: 19 יוני 2002, 09:28

חלומות טרום התעברות

שליחה על ידי אורית_טבעי* »

מירב , זה מאוד אופיני לחלום חלומות אלו.
חלומות משקפים את התת מודע שלנו , אשר במצב ערות הוא לא מתבטא מספיק.
חששות ופחדים יופיעו בצורות שונות בחלום.
לפעמים בחלום יופיעו הבזקים מגלגולים קודמים שקשורים באיזה ענין שמטריד אותנו בחיים האלו.
כשאני הייתי בהריון היה לי מין חלום בהקיץ כזה שאני נופלת על הבטן.
היה לי פחד מוות ליפול בהריון. שלא יקרה כלום לעובר. ולאן שהייתי הולכת הייתי מסתכלת על הרצפה לראות על מה אני דורכת.
וממדרגות בכלל הייתי מפחדת !!!
קרה לי שחלמתי על איך הבת שלי תראה כשתגדל לפני שהיא נולדה. זה היה חלום מקסים !
עירית , התכוונת שאת לא זוכרת כלום מהחלומות , לא שלא חלמת... :-)
כל בנאדם חולם כל לילה אך מחליט בתת הכרה שלו האם לזכור או לשכוח את החלום. יש תרגילים שנועדו על מנת לזכור חלומות.
החלומות שלך על לידה והנקה מעידים על רצון להכנס להריון נוסף, ובנוסף : חלום על לידה מעיד על התחדשות , משהו חדש בחיים , שלב חדש ...
והנקה זה הנתינה שלך , הרצון לתת מעצמך לאחרים.
מתאים לך , לא עירית ?!
עירית_ל*
הצטרפות: 04 מרץ 2002, 09:48
דף אישי: הדף האישי של עירית_ל*

חלומות טרום התעברות

שליחה על ידי עירית_ל* »

מתאים בהחלט.
לגבי זכירת חלומות - אני תוהה. ברור שאנחנו חולמים תמיד. יתכן שהחלומות שאנחנו שוכחים הם החלומות הא-מורפיים שאי אפשר לתאר במילים? אני זוכרת יחסית הרבה חלומות שלי, כך שנראה לי מוזר שדווקא חלומות על ההריון שכל כך העסיק אותי חלמתי אך לא זכרתי.
אורית_טבעי*

חלומות טרום התעברות

בדרך כלל אנחנו שוכחים חלומות שהתת-מודע שלנו מחליט לא להתמודד איתם. חלומות שבהחלט נוכל לתאר במילים אם רק נזכור אותם.
אני למדתי במכללת רידמן קורס "חלומות ודמיון מודרך" , ושם לימדו אותנו תרגילים על מנת לזכור את החלומות.
עוד יותר מזה , יש אפשרות לשאול "שאלות חלום" , שזה שאלה שמענינת אותי שאני מבקשת תשובה עליה בחלום.
חשוב מיד לרשום את החלום ורק אחר כך לחשוב האם זה ענה לי על השאלה.
זה פשוט דיבור עם הפנימיות שלנו , וכיוון שלפעמים אנחנו מפחדים מתגליות על עצמנו , התת-מודע מדחיק את החלום ואנחנו לא זוכרים אותו.
חלומות שבאים לתת לנו מסר כלשהו ואנחנו הדחקנו אותם , יחזרו בוואריאציות שונות , עם סמלים שונים אך ינסו להגיד את אותו המסר שניסו ולא הצליחו.
קצת קשה ללמד דרך האינטרנט איך לזכור חלומות , ובכלל את כל הנושא.
אך אני מוכנה לענות על שאלות ואפילו להעביר הלאה לגדולים ממני.
בהצלחה
אורית
אורית_טבעי*

חלומות טרום התעברות

זה פורום חלומות של עידן הדלי , אפשר גם שם לשאול ולהתייעץ :

http://www.idan-hadli.com/forums/forum. ... &[po]forum id[/po]=12&forum title=חלומות
אמא_מתחדשת*
הצטרפות: 09 ספטמבר 2003, 22:36
דף אישי: הדף האישי של אמא_מתחדשת*

חלומות טרום התעברות

שליחה על ידי אמא_מתחדשת* »

היו לי שני חלומות על הריון. לא בטוח שהם שייכים לדף, אפילו שאלו בטוח חלומות טרום התעברות - אני רק מקווה שיש לי עוד איזה שנה וחצי שנתיים עד רגע ההתעברות :-).

החלום הראשון היה אתמול בלילה. הייתי עם הרבה אנשים, אני חושבת שרובם חברים מהעבר. עמדנו ללכת להופעה גדולה בפארק גדול או משהו דומה אולי מסיבה גדולה. היינו גם בצבא - היינו צריכים לחתום על מזרונים לקחת איתנו להופעה.

איפה שהוא ברקע ידעתי שאני אמא ויש לי את נריה, אבל הוא לא היה איתנו באותו רגע.
אני בהריון - לא רואים כלום ולא יודעים סביבי, ואני נכנסת למכנסיים מלפני ההריון עם נריה. אני חושבת שזה קצת מוזר כי אני בחודש שביעי ולא רואים כלום. אחרי זמן מה בחלום אני מתחילה להרגיש קצת את הבטן. עדיין לא רואים כלום.

במהלך החלום יש הרבה התארגנות לקראת ההופעה וההליכים של ההחתמה על המזרונים.

חבר'ה לוקחים כל מיני סמים לפני ההופעה ואני חושבת על זה שכבר הרבה זמן לא לקחתי סמים ושגם לא בא לי.

התעוררתי וגיליתי שנרדמתי עם נריה שוכב לי על הבטן והוא כבר לא כ"כ קל (זה היה הלחץ בבטן שהתחלתי להרגיש בחלום)

החלום השני היה הלילה.
שוב היו הרבה אנשים - חברים אבל לא דמויות שאני מכירה מהחיים
. היו כמה בנות בהריון מתקדם.
אחת מהן עומדת ללדת ואחרי התארגנויות והליכות החבר שלה לוקח אותה לבית חולים על טוסטוס.
אני חושבת לי איך אפשר לרכב על טוסטוס תוך כדי צירים ואיזה חזקה היא. אח"כ אני מבינה שאין להם כסף לאוטו ולא היתה לה ברירה.
אני בחודש שביעי. (שוב לא רואים כלום) כשהיא נוסעת ללדת אני מגלה שגם אני מתחלה צירים. בן זוגי מציעה לי לחכות לפני שנעלה לבית חולים, אבל אני מפחדת שהלידה תהייה עוד יותר קצרה ומחליטה לעלות לבית החולים.
אני עולה לבד ברגל, שביל עפר בוצי חלקלק ותלול. אני מגעה לבית החולים ורואה שם את הבחורה שעלתה בטוסטוס.
מתחילות לי מחשבות על איזה קטן נריה עדיין ואיך אני אניק את שניהם ואיך אני אסתדר עם שניהם במנשאים. אני מאוד דואגת לנריה. בחלום נריה כמו במציאות בן 8 וחצי חודשים. (בשני החלומות לא כ"כ נוצר לי קשר עם התינוק שבבטן).
אני מדברת עם האחות בבית החולים. לתינוק שבבטן יש בעיה גנטית ויצטרכו להזריק לו משהו לעמוד השידרה או משהו כזה. האחות מתייעצת איפה להזריק ואומרת שתזיק ממקום מסויים כי לי זה יהייה יותר קל. אני מהרהרת בזה שלאחות לא איכפת איך יהייה יותר קל לתינוק , אלא איך לי, לאמא יהייה יותר קל.
אני מגלה שאני מפחדת מהלידה ולא בטוחה שאני מסוגלת לעשות את זה. אני מספרת לאחות ואומרת לה איך בלידה שעברה ידעתי אני יכולה ועכשיו אני מפחדת. אני מהרהרת בזה שאסור היה לי להגיד לה את זה כי היא מהממסד ועכשיו היא לא תעודד לידה טבעית. אנ י חושבת על זה שאסור להראות ליד האחות חולשה צריך להיות אסרטיבית כדי לקבל מה שאני רוצה.
כל הזמן הזה אין לי צירים (לא היו בכלל). אני מחליטה לעזוב את בית החולים. אני הולכת במערכת מרפסות מעל לגן די יפה - בית החולים מתפאר באיזה גן יפה ותנאים טובים היולדות מקבלות.
אני הולכת בתור של אנשים למקום היציאה. האיזור נראה כמו אתר אריכולוגי - מצודה אולי. כשאני סוף סוף מצליחה לטפס במדרגות האבן והשבילים אני מגיעה (עדיין בטור עם עוד אנשים) לגשר עשוי מתכת שנראה צינור כלובי. שאני נכנסת לתוכו אני מגלה שמלא שם בוץ רטוב וחלק ודביק אני מחליקה במורד עד קבוצה של אנשים שיושבים שם ואני אמורה לעבור אותם.

התעוררתי - מנריה. הייתי צריכה לשירותים - היה לי לחץ בבטן.

יש לי כל מיני רעיונות מה משמעות החלומות- אשמח לשמוע גם ממכם.
חיפושית*
הצטרפות: 16 מרץ 2004, 18:29

חלומות טרום התעברות

שליחה על ידי חיפושית* »

אולי חידוש הדף?
בכל אופן אני חושבת שחלמתי על הנשמה של התינוק שאנחנו מקווים שיתהווה בקרוב אצלי...
חלמתי על רוח רפאים שהיא (!) זו שהרה ... ואילו כשקמתי ונזכרתי בחלום פתאום היתה לי הרגשה מאוד חזקה שזו הנשמה של התינוק שלי שמחקה שאכנס להריון....
האמת, מחשבה מאוד מעודדת..
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

חלומות טרום התעברות

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שלום , שמי טליה , ורציתי לספר על חלום שגורם לי לטעות כל פעם מחדש .. אני חולמת המון על האקס שלי מלפני שלוש שנים , זה מוזר כי זה קורה לי המון פעמים , כל פעם במקום אחר , חלמתי אתמול בלילה למשל שאני נמצאת בחתונה של אח שלו .. ויום אחרי אני יושבת עם אמא שלו כל היום ומדברת איתה שיחה נורא עמוקה על המשפחה ודברים נורא מוזרים .. אני חולמת עליו דיי הרבה , זה נורא מפריעה לי כי בכל זאת עבר שלוש שנים .. אשמח אם תוכלי להגיד לי פחות או יותר מזה אומר אם הבנאדם הזה שאהבתי פעם , לפני המון זמן - מזה אומר שהוא מופיע לי בחלומות ?
גל_הגלגל*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2010, 22:24
דף אישי: הדף האישי של גל_הגלגל*

חלומות טרום התעברות

שליחה על ידי גל_הגלגל* »

טליה, זה קרה לי עם בחור אחד. אמנם לא עברו 3 שנים, וזה היה יחסית טרי, אבל גם הקשר בנינו לא היה עמוק וממושך- פשוט חזק כזה...
גם כשבחיים הערים שלי הוא היה מבחינתי "עבר", בלילה הוא המשיך להיות שם...
התסכול היה בעיקר מזה שהחלומות עצמם היו חזקים, ושואבים מבחינה רגשית. התעוררתי כמו אחרי עבודה קשה... מין שינה כזאת שלא נחים בה
אחרי תקופה די ארוכה כזאת פגשתי אותו לקצרה, היתה בנינו שיחה קצרה, קצת מרוחקת, אבל סיפרתי לו בשיא הכנות שהחלומות האלה מתישים אותי ואני מבקשת ממנו להפסיק להגיע אלי. זה עבד מיידית ולחלוטין.
הקשר שהיה בנינו היה אחד שאפשר שיחה כזאת וזה היה מובן. אני מניחה שזה לא ככה עם כל אחד אבל אולי אם תעשי עם עצמך סשן בו את מבקשת, ממנו אישית, וגם מ"אדון החלומות" שלך (את עצמך בפרסונה אחרת) לסיים עם החלומות האלה, לפחות עד שתוכלי להבין אותם בלב מלא ולהשלים איתם באהבה..
אולי זה יעזור.
עשיתי "חוזה" כזה פעם עם עצמי כשהיתה לי תקופה של חלומות מפחידים עם משמעויות שלא הצלחתי להבין. זה עבד גם אז
גל_הגלגל*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2010, 22:24
דף אישי: הדף האישי של גל_הגלגל*

חלומות טרום התעברות

שליחה על ידי גל_הגלגל* »

סליחה- לא התכוונתי להתייחס לזה כאילו את צריכה פשוט להפסיק לחלום עליו וזהו... פשוט מנקודת המבט שלי זה היה נראה לי נחוץ בנוסף לעצם ההבנה של פשר החלומות
אבל עצם זה שהיתה לי שיחה כזאת איתו והיא עזרה גרמה לי להבין הרבה בנוגע לחלומות מסוג זה
קורה בחיים שאנחנו פוגשים מישהו שיש לנו איתו קשר עמוק וחזק, שמתמשך ומקיף את הכל וגדול יותר מהאישיות הנוכחית שלנו בגלגול הזה. אבל בגלל דברים כאלו ואחרים שאנחנו "הינם" בחיים אלו, אין לקשר הזדמנות להתממש או להתמצות עד תום... זה פשוט מסוג הדברים שקורים..
כאן זה המקום שלי לבחון האם העובדה שאני לא בתקשורת עם האדם - היא נוחה לי? אני שלמה עם הבחירה הזאת? האם אני מרגישה שזה "בלית ברירה"? ואם כן, האם אני מוכנה לקבל את הסיבות שהובילו לניתוק הקשר, ולהמשיך הלאה מעכשיו, או שאני רוצה לעשות ניסיון נוסף למגע...
אם את מגיעה לתשובות שמאותתות לך שהפרק של האדם הזה נגמר בחייך, את יכולה להבין שכנראה באמת הקשר חזק וממשיך, אבל אין לך מה לעכב את עצמך שם, ולשחרר.
אם התשובות אחרות... תעשי משהו בנידון..

אני גם מכירה תרגיל מדהים בדמיון מודרך שבא מתטה הילינג שממש עוזר לעשות ניתוקים אנרגטיים כאלה... אבל אולי כדאי לערוך את הדיון הזה לדף אחר?
קוראת_בעניין*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2011, 15:59

חלומות טרום התעברות

שליחה על ידי קוראת_בעניין* »

אולי כדאי לערוך את הדיון הזה לדף אחר?
חלומות ומשמעותם, או חלומות חוזרים
אהבת_עולם*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2008, 01:17
דף אישי: הדף האישי של אהבת_עולם*

חלומות טרום התעברות

שליחה על ידי אהבת_עולם* »

לדעתי לא כדאי לאחד עם סתם דף חלומות. כן יש כאן משמעות לכך שזה לפני ההתעברות.
אם כבר לאחד אז אולי עם חלומות בהריון (ואז יש לשנות את שמו ל-חלומות לפני או בזמן ההריון או משהו בדומה).
ע_ע_ע*
הצטרפות: 07 מרץ 2008, 17:36
דף אישי: הדף האישי של ע_ע_ע*

חלומות טרום התעברות

שליחה על ידי ע_ע_ע* »

לדעתי לא כדאי לאחד עם סתם דף חלומות
מישהו הציע דבר כזה?
יש פה דיון שלא קשור לדף והציעו להעביר אותו בלבד...
אהבת_עולם*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2008, 01:17
דף אישי: הדף האישי של אהבת_עולם*

חלומות טרום התעברות

שליחה על ידי אהבת_עולם* »

יש פה דיון שלא קשור לדף והציעו להעביר אותו בלבד...

אה, לא שמתי לב. סבבה....
שירנילה*
הצטרפות: 09 אפריל 2014, 14:04

חלומות טרום התעברות

שליחה על ידי שירנילה* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

חלמתי שאני נמצאת במקום מעין בית חולים, שהידר בדיקות דם בו הראה מעין קולנוע. אני משכנעת את האחות שתעשה לי בדיקת דם, ואני מאוד ממהרת לאורך החלום... כשהיא הסכימה ועשתה לי היא אמרה ״טוב את לא בהריון״ ומהרה לסיים את המשמרת. יש לציין שהחלום הזה התמזג לחלון שהיה לפניו, בו אני רואה אחות של חברה שלי שנמצאת בזוגיות (לא נשואה, עוד צעירה יחסית), שהיא בהריון ומנסה להסתיר אותו... אבל לפני שהיא שמה לב ראיתי. אחרי החלום הזה מיד חלמתי על הבדיקה... אני רוצה להוסיף שאני מנסה להכנס להריון אבל לא ממהרת ולא לחוצה...
זרעי_סביון_ברוח*
הצטרפות: 09 אפריל 2014, 14:23
דף אישי: הדף האישי של זרעי_סביון_ברוח*

חלומות טרום התעברות

שליחה על ידי זרעי_סביון_ברוח* »

לא חלום, אבל משהו מוזר לא פחות - יום לפני יום ההתעברות (דבר שנודע לי רק בדיעבד...) הייתי עם בעלי והתינוק בבית קפה. היו שם חלונות גדולים שקופים ופתאום הלב ניתר - בשמיים נראו המון המון חסידות (מאות רבות, אולי אפילו אלפים) שעפו קרוב מאוד אלינו, ממש יכולנו לראות את הפנים שלהן. יצאתי עם התינוק שלי החוצה, שיראה אותן בלי חציצה של חלון. הוא התרגש מאוד וניסה "לתפוס אותן", ולי היו דמעות של שמחה בעיניים.
שליחת תגובה

חזור אל “חלומות”