עגלה כן או לא

אנונימי

עגלה כן או לא

שליחה על ידי אנונימי »

הדיון מהדף יתרון העגלה על המנשא סימן שאלה הועבר לדף זה, בהמשך...
טושו*
הצטרפות: 04 דצמבר 2002, 21:29

עגלה כן או לא

שליחה על ידי טושו* »

יש לי וידוי............ :-)
מלפני שבועיים יש לנו גם עגלה.
אמיל חזר לעבוד לפני חודש. טוהר בן חצי שנה ושלושה שבועות, וכנראה שכבר עבר את ה 9 קילו.
חצי שנה היינו שבט קטן בבית ולא הבנתי מה כולן מדברות על הקושי לגדל ילד לבד. עכשיו אני כן....
מספר ימים אחרי שאמיל התחיל לעבוד לי התחיל להציק הגב, התחלתי לחשוב על עגלה והצטמררתי רק מהמחשבה על כך: אני עגלה??? בחיים לא. במשך שנים כל פעם שראיתי אישה עם עגלה חשבתי לעצמי כמה מסכן התינוק, איזה ניכור, איזה בידוד...
עברו עוד כמה ימים והגב נתן את אותותיו, הרגשתי שאני תקועה על עיקרון...
עברו עוד כמה ימים ונכנסתי למיטה עם כאבים חזקים. יש לי עבר של פריצת דיסק בגב תחתון והכאבים הפעם הזכירו את תחילתו של התקף נוסף ואז נפל לי האסימון - אם אני לא אקשיב לגוף שלי ואעזר בכלים קונבציונאליים, יש סיכוי די סביר שבמשך כמה ימים לא יהיה מי שיחזיק את טוהר על הידיים בכלל, אני פשוט לא אוכל לטפל בו.
יומיים אחרי זה היתה לי עגלה בבית, ומה אני אגיד לכן - זה נפלא.
טוהר עדיין נישא על הידיים ובמנשא והרבה, אבל לפעמים אנחנו יוצאים לטיול בישוב בעגלה, ולהפתעתי הרבה הוא מת על זה. ממש אוהב.
בערב החג יצאנו פעם ראשונה לארוחת ערב במסעדה, בשעה שבה טוהר תמיד ישן, כשהוא נרדם הנחנו אותו בעגלה, לידנו, וככה יכולנו להנות מהמשך ערב נעים וטוהר ישן כמו מלאך. לידנו.
נכון, אני עדיין מתפדחת לצאת עם העגלה, ולפעמים כשאני רואה עוד אמא עם עגלה בא לי לצעוק לה שטוהר שלי בעצם רוב הזמן במנשא, ורק עכשיו בגלל שאמיל עובד, והמשקל,והגב וקצת קשה...

בכל אופן, לי היה פה שיעור מאוד חזק בללמוד להתגמש ולהתאים עקרונות מסוימים, כמה שיהיוי יפים ונכונים, לחיים שלי, ליכולות שלי.

אשמח לשמוע את דעתכן, ונסיונות שלכן עם הכלי הקונבנציונאלי הזה...
אה, וגם קצת חיזוק לא יזיק לי (עדיין, אני עם עגלה ???)
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי אביב_חדש* »

קבלי חיזוק!
חוץ מזה עוד מעט הוא יזחל, יישב, יעמוד, ילך, ירוץ ואת תתגעגעי למנשא וגם לעגלה...
לפני כמה באופןים חדוה כתבה על השימוש בעגלה בבית שלהם. אם להם יש, קטן עלייך!
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי עדי_יותם* »

טושו, עם השני, עברתי תהליך דומה מאוד לשלך... אבל עצרתי לפני פריצת הדיסק. מה שכן, הייתי צריכה "אישור" מדיאנה אידלמן-קרת לקנות לו את הטיולון...
ענת_גביש*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 23:50
דף אישי: הדף האישי של ענת_גביש*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי ענת_גביש* »

שלנו בת שנה וארבעה, וממש אוהבת את העגלה. גם אני, כמוך, תוקעת בכל אשה עם עגלה מבטים מרחמים, שלא לומר מתנשאים, ובפעם הראשונה שיצאתי לסיבוב בעגלה לפני איזה חודשיים, היה לי כל כך כיף, שחשבתי שאם מישהו כמוני יבוא ממול ויעיז לרמוז אפילו משהו קטן אני מכניסה לו בוקס. זה היה כל כך נוח!!
העגלה עמדה בבית בלי החלק התחתון, והקטנה אהבה נורא לשבת בה ולשחק. לא זוכרת מתי חיברנו את הגלגלים ולאיזה צורך, זה לא היה לטיול, אבל היא התחילה לבקש לשבת בה. ואז העזתי ונחשפתי בפני העולם עם עגלה....היה קשה, אבל שווה (-:
(ודווקא אז רני כשר מאושיות הקהילה ראה אותי. איזה פאדיחה.)
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי יונת_שרון* »

עם עגלה אף פעם לא הסתדרתי, אבל היה לנו עגלול ובגיל המתאים זה היה נחמד מאוד -- מחזיק את התינוק בגובה העיניים של הכלבים.
גם_הולכת_עם_עגלה*
הצטרפות: 08 יוני 2003, 23:59

עגלה כן או לא

שליחה על ידי גם_הולכת_עם_עגלה* »

טושו חכי ,יש עוד שלב,מעגלה עוברים לטיולון קטן "צעצוע",שזה הכי קולי.
אפשר למדוד את המסכנות על פני הנשים לפי גודל העגלה,כמה שיותר גדולה העגלה ככה היא מאמינה יותר בחיים קונבנציונלים.
יש ממש טנקים ענקיים,עים מגשית,וריפוד,וגלגלים גדולים,מי צריך את כול זה?
אני לעומת זאת מרחמת ומתנשאת על נשים שנושאות תינוקות ופעוטות במנשאים,תינוקות כי צריך להיזהר ולשמור על רמת אנרגיה רגועה וגם תיק הגב נורא כבד,וזה סיוט להוציא משהוא מהתיק,ופעוטות פשוט כי רואים שזה נורא כבד,על מי הן עובדות? הן הולכות עים פרצוף כאילו :"לא כבד לי מה פתאום" .
גם אני קניתי עגלה בגלל בעיות וכאבי גב.קנינו אותה כשהילד היה בן שלושה חודשים .
יונת_שרון*

עגלה כן או לא

הבעיה עם עגלה שאז קצת קשה לרוץ אחרי שני הגדולים... :-)

> יונת עדיין לא יודעת איך להעביר עגלה במדרגות <
ענת_גביש*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי ענת_גביש* »

עם הגלגל הקדמי באויר. אני זוכרת עוד מאמא שלי. שפעם, פתאם נזכרתי, עפה לה העגלה במדרגות קדימה בהפוכה, פליק פלק לפנים שכזה ואחותי המופתעת נמרחה למרגלותיה. אולי מאז היא הפנימה את ענין הגלגל האחורי.
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי אם_פי_3* »

לנו יש עגלה בבית. נוח לי לשים אותו בה כשהוא ישן לפעמים, וללכת לשירותים בנוחות, או לעשות משהו אחר שלא נוח עם מנשא - והוא ממילא ישן.
בשבועות לראשונה יצאנו איתה מהבית. היה אירוע בבריכה, ורציתי גם אופציה להיות פנויה יותר לגדולים (ובאמת, כשהוא ישן, ביקשתי ממישהי שתשמור עליו, ותקרא לי אם מתעורר, וכך יכולנו להיות שני הורים עם שני ילדים בבריכה של הגדולים). בנוסף - החום הגדול. מילא אני, אבל הוא. היה לו חם מדי במנשא, והוא קיטר, ונרדם מיד כשהנחתי אותו בעגלה.
זה לא במקום, זה משלים.
בדרך כלל הרבה יותר נוח לי לצאת עם המנשא. ככה אני יכולה לטפל בו עוד לפני שהוא בוכה, וזה הרבה פחות כבד מ"על הידיים".
> כרמית זוכרת טיולים עם עגלה ריקה, ושני תינוקות על הידיים <
עדי_יותם*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי עדי_יותם* »

עם הבכורה, לא היו עוד סלינגים בארץ (ז"א היו בערך לארבע נשים, ולא הכרתי אף אחת). וביקשתי מתנה ללידה מנשא, אבל עד שקיבלנו אותו עוד נאבקתי בעגלה האיומה שקיבלנו במתנה עוד בהריון. הזכרת לי עכשיו, ענת, את הסיוט הזה: תארו לעצמכם להסתובב עם עגלה במדרכות הצרות והמכוסות במכוניות בת"א, לסובב את העגלה אחורה עם כל מדרגה, ובזהירות בזהירות להוריד אותה, שהתינוקת בפנים לא תקפץ לה...
אבל מה לעשות, יש כאלה שמסתדרות עם מנשא ולא עם עגלה, יש כאלה שמסתדרות עם עגלה ולא עם מנשא, ויש שגם וגם, ושום פתרון אינו מושלם (-:
אביב_חדש*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי אביב_חדש* »

ודווקא אז רני כשר מאושיות הקהילה ראה אותי
ענת - מעולה!
אותי תפסו לפני שבוע שותה קוקה קולה מבקבוק!
אנהאטה_א*
הצטרפות: 05 מרץ 2002, 22:00
דף אישי: הדף האישי של אנהאטה_א*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי אנהאטה_א* »

גם הולכת
רואים שזה נורא כבד,על מי הן עובדות
רואים שלא קראת את עקרון הרצף מה פתאום שפורסם באחד מה"באופן" האחרונים. בקיצור: כנראה שלא הלכת רצוף עם התינוק צמוד אליך.
מנסיון, אם הולכים רצוף עם מנשא זה לא כבד!! ואני ממש לא אחת שעושה חשבון מה אחרים חושבים עלי. להיפך!
רק לאחרונה, כשהקטנה שלי יותר בחוץ מאשר במנשא, אני מתחילה לחשוב על עגלה. והיא בת עשרים חודש! כשאחרי חמש דקות בחוץ עם המנשא אני מציעה לה לרדת וללכת לבד, זה סימן שבאמת כבד לי. עובדה! העגלה נמצאת עכשיו בתיקון וכאשר היא תחזור משם, כנראה גם אני אתהלך לי כמו כולן עם עגלה, ואז כולם ישאלו אותי מה קרה ולמה היא לא במנשא... (-: ואז אני אפתח דף חדש.
אישה_אחת*
הצטרפות: 05 דצמבר 2002, 18:17

עגלה כן או לא

שליחה על ידי אישה_אחת* »

אני גם קניתי עגלה לא מזמן, זיו בן 7 חודשים.
ממש היה לי קשה עם עצם המחשבה שאני אשים אותו בעגלה. אבל הוא נהיה ממש כבד "במסעות" ארוכים. הלכתי עם חברה לקנות את העגלה, בהתחלה התוכחתי עם המוכר שרצה למכור לי משהו בומבסטי. שאני לא מסכימה לסחוב עגלה ששוקלת יותר מזיו. בסוף יצאנו מהחנות עם העגלה/טיולון , שחברה שלי דוחפת אותה וזיו עלי במנשא יונק. עד שהסכמתי לשים אותו שם. נוכחתי שזה נורא מסורבל וקשה להסתובב עם עגלה. אי אפשר לעבור בכל מקום , להכנס מכל כניסה. זה ממש מגביל.
אבל היום, אני לוקחת את העגלה לטיולים ארוכים. כשהתיק והבקבוק מים ועוד כמה דברים יושבים שם. זיו עדיין עלי... :-P אבל יש את האופציה להפוגות לשים אותו בעגלה, זה מאוד נוח בכמה מצבים. בשבט האידיאלי יש כל פעם משהו שלוקח את התינוק עליו, אבל כשאת לבד רוב היום זה נהיה כבד. במיוחד שאני מטיילת הרבה.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי בשמת_א* »

לא מבינה אתכן.
מה זה רגשות האשמה האלה?
מה הבעיה עם עגלה לילד בן 7 חודשים שבטח כבר יושב, או לילד בן שנה וחודשיים, או עשרים חודש (אנהאטה אני יודעת שלך אין שום בעיה)?
הלו!!!
לתינוק קטן במשקל שסביר לאמא וכשלאמא אין בעיות גב - מובן שעדיף שהתינוק יהיה צמוד לגוף האם.
לא כל כך נעים לתינוק הקטן לשכב מוטל שם בעגלת השכיבה, לא נוגע באף אחד.
אבל תינוק שכבר יושב הוא תינוק גדול, ואלה שכבר אפילו הולכים או כמעט הולכים - בשבילם אין שום בעיה עם הטיולון. להיפך, הם באמת אוהבים "לרכב" בעגלה. יושבים להם ונהנים מנסיעה על גלגלים. זו חוויה בדומה למכוניות הקטנות שלהם, או להסעת עגלות בובות, או למכוניות מתנגשות בלונה פארק.
זה לא נוגד שום "עקרון רצף".
ובכלל, רבותי, למה נדמה לאנשים שיש פה "משטרת באופן טבעי" שיש לה איזה כללים והיא גם אוכפת אותם?
להירגע, ומייד.
aglaya*
הצטרפות: 04 דצמבר 2002, 11:33

עגלה כן או לא

שליחה על ידי aglaya* »

טושו,
עגלה זה אחלה. לי יש גם מנשא וגם עגלה וגם ידיים...
בכל פעם מתאים לנו משהו אחר. גם הבייבי אוהב את העגלה, הוא שוכב (בן חודשיים), רואה אותי, אני רואה אותו (במנשא זה לא בדיוק ככה, לפחות אצלי), אני מדברת ושרה - אם אנשים מדברים ברחוב בסלולרי, אז לדבר אל תינוק בקול רם, זה ממש נורמלי. לפני שבוע ירדתי עם העגלה שלוש מדרגות ברחוב תל-אביבי, ואיך שנחתנו בשלום, אני אומרת לו "איזו אמא מוצלחת, יש לך, נכון?", אז איש אחד שבדיוק ראה ושמע אמר לי "באמת מוצלחת" וחייך. אז תהני מהעגלה, כמו שאמרה בשמת, בלי רגשות אשם.
ענת_גביש*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי ענת_גביש* »

בשמת, נו, בחיים כאלה שהכל מותר ואף אחד לא אומר לנו מה לעשות, אנחנו צריכים לפחד ממישהו! ואם הוא לא קיים אז ממציאים אותו, ובבקשה לא להפריע לנו להנות מקצת הלחצות (-:
אמיל*
הצטרפות: 18 דצמבר 2002, 22:40

עגלה כן או לא

שליחה על ידי אמיל* »

למה נדמה לאנשים שיש פה "משטרת באופן טבעי" שיש לה איזה כללים והיא גם אוכפת אותם
>יום אחד יעשו כאן מחקר פסיכולוגי -חברתי ...<:-D

אנשים מרגישים לא בנוח מול התפיסות החדשות בגידול ילדים, ונראה לי גם שטמונה פה תחושת אשמה של הורים על איך נכון וצריך לגדל ילד, ואבוי אם נטעה ,כי אף אחד לא רוצה שהילד שלו יגדל עם בעיות נפשיות(שריטות) והרבה אנשים רוצים להיות הורים מושלמים.
אז יש לי חדשות בנושא, כל ילד יגדל עם הבעיות איתן הוא בחר להתמודד ,משום שכל ילד ביצע את הבחירה להיוולד בעולם הזה ,לעם מסוים, ולמשפחה ספיציפית ולהתמודד עם מה שהוא בחר להתמודד כאדם וכנשמה.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי ורד_לב* »

בשמת, הקדמת אותי עם הפליאה על over רגשות האשם פה.
זה ממש בסדר עם, בלי וכו'.
בחודשים הראשונים הלכתי לא מעט עם העגלה, כי הגב והכתפיים והגוף שעוד לא התחזק מספיק והיא ישנה המון (טוב, גם עכשיו), והציצים כאבו ומה לא.
גם השתמשתי בעגלה בבית לעבודות מטבח, שרותים, מקלחת וכו'.
היום יש טיולון שעוד לא היה בשימוש. כרגע העגלה היא בעיקר בשביל הסבים שלא יכולים לשאת אותה. עכשיו היא ממש לא כבדה לי, אמנם 10 ק"ג, אבל זה היה הדרגתי, אז התרגלתי וזה עדיין ממש כיף לי לשאת אותה.
וסתם בשביל להלשין ל יעל זלאיט יש עגלה- אבל איזו עגלה שווה!!!
איתי_שרון*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2001, 00:51
דף אישי: הדף האישי של איתי_שרון*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי איתי_שרון* »

אני חייב לציין שהדף הזה ממש משעשע. מסתבר שכולם שמרו את זה שיש להם עגלה בבטן, עד שבאה טושו והוציאה את האצבע מהסכר.
בדמיוני אני מנהל את הדו שיח הבא:

אני: "שלום, קוראים לי איתי, ויש לי עגלה"
הקהל: "אוהבים אותך איתי"
אני: "לא רק שיש לי עגלה, מרגע שאור התחיל להיות יציב בישיבה הוא מאוד נהנה להיות בעגלה"
הקהל: "אל תבכה איתי, זה בסדר"
אני: "הייתי הולך איתו במשך שעות... והכל בעגלה, בלי להיות קרוב אלי...הוא פשוט כל כך נהנה שם שלא היה לי לב להכניס אותו למנשא שהבאתי אתי במיוחד מהבית..."

וכן הלאה וכן הלאה.
בשמת_א*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי בשמת_א* »

התפוצצתי מצחוק! כל הכבוד לאיתי על היצירתיות!
עדי_יותם*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי עדי_יותם* »

איתי, גדול D-:
בשמת, אבל אם אני חושבת שיותר טוב לו במנשא מאשר בעגלה, ואני מונעת את זה ממנו בגלל הקשיים שלי, אני מרגישה לא לגמרי טוב עם זה (תני לי ליהנות מהפולניות שלי, אם לא אכפת לך).
ואגב, הזכרתם לי גם את הקטעים שבהם התינוק או התינוקת לא רצו להיות בעגלה אלא על הידיים, ולא היה לי מנשא, והיה מסובך כ"כ לדחוף את הטיולון (שתי ידיות) ביד אחת ולהחזיק אותם בשנייה...
ויונת, בעיר הגובה של העגלה הוא לא בגובה הכלבים אלא בגובה האגזוזים, וזה יכול להיות די מגעיל.
ואחרון, כל אשה עם מנשא היא פרסומת מהלכת למנשאים - יש חשיבות חברתית לזה שיראו אותנו! (-;
אמא_ל_5*
הצטרפות: 09 יוני 2003, 09:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_ל_5*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

לנו יש טיולון עוד מהילד הראשון - הוא בן 17 שנה, קשור עם די הרבה חוטי ברזל שלא יתפרק (הטיולון, לא הילד...), אבל עד לפני כשלושת רבעי שנה שימש אותנו מידי פעם. אפילו סחבתי אותו לניו זילנד כשהילדה היתה כבר בת שנתיים ורבע. מדובר על שלוש טיסות, שתיים של כ- 12 שעות, ועוד אחת קצרה של שעתיים בינהן, וכמובן שדות תעופה אינסופיים. חשבתי שהקטנה תוכל לפחות לנוח או לישון קצת בעגלה. אבל בסוף רוב הזמן היא הלכה ברגל, או על הידיים של מי מאתנו, ובעגלה דחפנו את תיקי היד... אולי עוד חודש אשתמש בו שוב, כשאטוס לאוסטרליה, כדי שביתי בת ה 15 תוכל להסתובב עם אחותה הקטנה בסידני, כשאני בכנס..
אבל אני מודה, כשהם קטנים יותר אני והם די נהננו מהעגלות. עם מנשא אף פעם לא הסתדרתי, הם המון על הידיים, אבל מאחר ואנחנו גרים בבית קרקע אז עגלה זה ממש נוח. וגם האחים הצעירים יכולים לקחת לטיול, ואם התינוק נרדם אפשר בכל זאת לעשות משהו אחר, שקשה עם תינוק על הידיים או במנשא (והם כמובן מיד מתעוררים כשמשכיבים אותם).
ואני מאד ממליצה על עגלה נוחה וטובה, עם עבירות טובה. ואם יש לכם מזל, היא גם תחזיק מעמד 17 שנה וחמישה ילדים...

מה שאני ממש, אבל ממש, לא יכולה לסבול זה סחיבת התינוק בכסא הבטיחות של האוטו. רואים אמא, או אבא, סוחבים את התינוק בתוך קופסת הפלסטיק הזאת, ממש קשה להם, אבל הם לא יעלו בדעתם פשוט לקחת את התינוק על הידיים. אפילו מרחק קצר, כמו מהרכב לתוך מרפאת הרופא. מה יותר נעים ונוח מאשר להרים תינוק על הידיים? וזה בודאי לא קל יותר לגב לסחוב את כסא הבטיחות הכבד, הלא נוח, שדופק על הרגל כל הזמן. ומה הסבירו לי? שזה טוב, כי אז אפשר להניח את התינוק על הרצפה. יש לי קרובי משפחה שבנם למד ללכת בגיל 9 חודשים, לדעתי כי הוא כל הזמן היה בתוך כסא האוטו הזה, והסיכוי היחיד שלו להחלץ משם היה להתחיל ללכת...
ועוד דבר על עגלה - ההורים שעושים הכל כדי לא להוציא את התינוק מהעגלה. רואים אמא בבית קפה עם תינוק בעגלה. התינוק בוכה, והיא מנדנדת את העגלה, נותנת מוצץ, הופכת מהגב לבטן וחזרה, נותנת מים, ובקבוק - הכל בלי להוציא את התינוק. בא לי לפעמים לגשת בעצמי ולהוציא את התינוק המסכן. (אני מתאפקת...)
טוב, מי היה מאמין שאפשר להגיד כל כך הרבה על עגלה?
אנהאטה_א*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי אנהאטה_א* »

היום סוף סוף העגלה שלנו חזרה מהתיקון, והקטנה שלנו כל כך שמחה. "נה-נה נה-נה", כך היא קוראת לעגלה וכל היום רצתה לשבת בעגלה בבית. אחה"צ, יצאנו לגינה. ואני רוצה בהזדמנות זו לומר תודה לכולם בפורום שכתבו בדף הזה שבזכותם יכולתי ללכת בגאווה עם העגלה, ואפילו להפנות את תשומת ליבם של מכרים אקראיים שפגשנו בדרך על החידוש (-:
אני יודעת שלולא התמיכה הייתי הולכת שפופה ומחכה להערות. (כן. צריך פה גם תמיכה לעגלה, מה יש?)
עירית_ל*
הצטרפות: 04 מרץ 2002, 09:48
דף אישי: הדף האישי של עירית_ל*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי עירית_ל* »

אולי העניין בהליכה עם סלקל זה אם הילד נרדם בנסיעה, לא להעיר אותו ע"י הוצאתו מהסלקל. אבל אני מודה שאני אישית אלרגית.
ובעצם, אם להיות כנה, נזכרתי פתאום בארוחה אחת במסעדת יוקרה שבה הילד ישן לכל אורך הערב בסלקל שבו הוצא מהאוטו. כמה חבל שהחרופים המופלאים האלה שמאפשרים בילוי במסעדה חלפו עברו להם כל כך מהר...
אם_פי_3*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי אם_פי_3* »

כשהתינוק נרדם באוטו, לפעמים אני מעדיפה לקחת אותו בסלקל (עם הגדולים עשינו את זה יותר. עם הקטן כמעט שלא). וגם - במקומות שאני לא יכולה להשאיר אותו על הרצפה, ובכל זאת רוצה אופציה נוספת לידיים ומנשא, במיוחד כשהוא ישן (שוב - עם הקטן עוד לא ניצלנו את האפשרות הזאת, אבל אני לא פוסלת אותה). היתרון הגדול של פתרונות שאינם מנשא זה עבור הילדים הגדולים. כשאנחנו בחוץ - המנשא מאפשר לי להיות איתם יותר, אבל בבתים (שלנו, של אחרים, וגם בריכה נכללת כאן), עם המנשא אני מוגבלת (בחיבוק, בתנועה) והעגלה מאפשרת התפנות מלאה אליהם. כשהוא ישן, זה לא על חשבונו. (חוץ מזה, שלפעמים, כשהוא עייף, הוא בוכה עד שמשכיבים אותו בעגלה או במיטה (שלנו), לא במנשא. לפעמים להיפך). אני בעד שימוש בכל האפשרויות. ככל שיש יותר אפשרויות, אפשר להיות יותר גמישים ומתאימים למצב.
אתמול קיבלתי עגלול (מושאל מהקיבוץ), והשתמשתי בו בדרך הביתה, כולל עצירה לארוחת צהרים בחדר האוכל. קיבלתי הרבה תגובות של: זהו, הוצאת אותו מהשק סופסוף? (וזה היה הרבה יותר מגביל. היום כבר השארתי אותו בבית).
בשמת_א*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי בשמת_א* »

הוצאת אותו מהשק
באמת על המנשא אני אומרת: "תינוק בשק" ולפעמים "חתול בשק..." אם הוא משמיע קולות D-:
אמא_של_יונת*
הצטרפות: 23 דצמבר 2002, 00:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יונת*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי אמא_של_יונת* »

כשהנכד הבכור הגיע לביקור ממושך בקיבוץ, בגיל 8 חודשים בערך, קיבלנו עגלול בהשאלה והוא ממש חגג. בכל הטיולים הוא עמד בעגלול ונהנה מחופש התנועה ומנקודת התצפית הטובה. זה לא הפריע לו לאהוב להיות על הידיים או במנשא בזמן טיול. כל דבר בנסיבות המתאימות.
שולמית_ש*
הצטרפות: 20 מאי 2002, 11:23
דף אישי: הדף האישי של שולמית_ש*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי שולמית_ש* »

אנחנו קיבלנו עגלה מתנה מהדודה.
בהתחלה העגלה העלתה אבק, וראתה אור יום רק כשהסבתא הגיעה, או הדודה - כדי שתראה שמשתמשים במתנה שלה... אמנם הסבתא ניסתה מנשא פעם אחת, אבל מהר מאוד נשברה והכריזה שזה לא בשבילה.

היום, כשהג'וניור כבר בן שנה + חודשיים, עדיין אנחנו מעדיפים מנשא (במיוחד במפגשים של באופן ;-) ), למעט במקרים הבאים:
  • זמן עצבים - כשאני עצבנית קשה עלי הצמידות. אני צריכה מרחב!
  • זמן סידורים - כמה שזה כיף להרגיש את ג'וניור קרוב אלי, לאפשר לו תצפית טובה, להרגיש מקרוב את תגובותיו - זה בכלל לא כיף כשיש לי תיק עמוס על הגב + כמה שקיות של קניות ביד ועוד צריך לעצור בחנות נוספת בדרך. או אז, רק הורדת התיק להוציא ארנק הופך למבצע מסורבל, המעורר רחמים אצל העוברים והשבים. לכן סידורים נעשים בעגלה!
  • זמן מספרה - השבוע גיליתי טריק נהדר. הרדמתי את ג'וניור בעגלה, למנוחת הצהרים שלו, וכך יכולתי סוף סוף, לאחר דחיות אין קץ, להסתפר בשקט ובשלווה.
מה_זה_משנה*
הצטרפות: 18 מרץ 2003, 23:06

עגלה כן או לא

שליחה על ידי מה_זה_משנה* »

לעגלה יתרונות משלה היתרון הבולט הוא שאפשר להעמיס עליה כל מה שצריך... הילד במנשא והידים פנויות לדחוף אותה...
אנחנו תמיד החזקנו עגלה וגם מנשאים ואף פעם לא השארנו ילד בוכה ונידנדנו ,מי שבוכה מיד על הידיים חזרה.
העגלה שימשה ומשמשת אותנו לילדים היותר גדולים מהתינוק שאינם גדולים וכ"כ ,כיון שבמנשא אפשר לקחת רק 2 ילדים (אחד על אמא אחד על אבא) טוב שלאחרים תהיה גם אופציה. צריך לצאת מהקטע הזה של ההתנשאות בה אנחנו (מודה) מסתכלים על כל מי שחושב/עושה אחרת מאיתנו אמהות לא מניקות זאת סוג של עבריינות ,עגלות עבירה קצת פחות חמורה,אצל חלק מהקהילה ברית מילה ממש התעללות וכ"ו אנשים לא רוצים שעקרון הרצף יחליף את התנ"ך ואת ה"שולחן ערוך" זאת לא דת איש באמונתו יחיה.
אמא_אינקובטור*
הצטרפות: 19 יוני 2003, 13:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_אינקובטור*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי אמא_אינקובטור* »

_אפשר למדוד את המסכנות על פני הנשים לפי גודל העגלה,כמה שיותר גדולה העגלה ככה היא מאמינה יותר בחיים קונבנציונלים.
יש ממש טנקים ענקיים,עים מגשית,וריפוד,וגלגלים גדולים,מי צריך את כול זה?_

היכן אני עומדת בסקלת האומללות? בתי נוסעת בנגמ"ש ואכן שמתי לב שחיינו נעשים קונבנציונליים מיום ליום.
מגשית? אביזר חובה לאכילת צ'יריוס או פיצוחים תוך כדי נסיעה _למה לא לתת גרעינים לבנים בגיל שנתיים?).
מגשית לי? למפתחות (אני כל כך קונבנציונלית שאני אפילו נועלת לפעמים את דלת הכניסה), מים (או דיאט קולה כמנהג הבורגנים), ואפילו לפלאפון (enough said).
המגשית בשילוב עם הגלגלים הגדולים והשילדה החזקה מאפשרים לילדה של 11 קילו לטפס לתוך העגלה לבדה ולבצע בה תרגילי אקרובטיקה.

עדיין לא החלטתי האם להיות משועשעת מההודעה או (שוב) להתעצבן על השיפוטיות של מי שרואה אותנו עם הנגמ"ש ומיד מתייג אותי.
ענת_גביש*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי ענת_גביש* »

אני לועסת לה את הפיצוחים. (בת שנה וארבע). למרות שהזהירו אותי על עששת מפה האם וכל זה.
אני כבר התעצבנתי מההודעה. נשאר להשתעשע , לכי על זה.
בשמת_א*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי בשמת_א* »

ועכשיו לי יש התלבטות עגלה:
לפני כשנתיים הוצאנו את העגלה שקיבלנו מתנה לבכורה מהבגאז' של האוטו והעברנו אותה לאבא שלי לאיכסון.
עכשיו הוא צריך לפנות, והבגאז' שלנו מלא באופניים של הילדה.
אין פה בבניין מקום לעגלות או לאופניים.
אז אנחנו צריכים לקחת את העגלה, ואנחנו לא חושבים שנשתמש בה גם להבא, לפחות 3 חודשים.
ואם נשתמש בה כשהינוקא כבר בן שנה ויושב יציב, למה לי עגלה מהסוג שיכול גם להיפתח לעגלת שכיבה, ועם ידית מסתובבת, ואמנם מתקפלת אבל כבדה קצת בשבילי? למה שלא נשיג איזה טיולון מטריה קליל שלא יתפוס מקום ומשקל בשביל הפעמים הבודדות שמישהו פה ישחק איתו בעגלה?
מצד שני, יש כבר עגלה. אפשר להשתמש בה, ולא לבזבז זמן או אפילו כסף על משהו כה שולי, שיהיה קצת יותר נוח לנו.
אני ממילא משתמשת במנשא, ולא רואה את עצמי שוב מתנגשת במדרכות ומקללת מדרגות עם הדבר המסורבל הזה. אבל אולי בעלי? אולי חמותי? בעצם, בעלי יוצא איתו עם מנשא, כבר התרגל. ואצל חמותי הוא עוד לא היה דקה. מה פתאום שמהיכרות כזאת הוא יקפוץ ישר לטיולים בעגלה איתה?
אז לסיכום:
למסור או לא למסור, זו השאלה?
אנהאטה_א*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי אנהאטה_א* »

בשמת, תקראי את מה שכתבתי למעלה.
הקטנה ממש נהנית לנסוע בעגלה.
ואגב הבנתי למה עגלה זה "נה-נה":
כשאנחנו נוסעים, השיר הקבוע שאני שרה לה זה:
אן אן אן אן,,,
נוסעים נוסעים
מי יודע לאן?
(שיר של אריאלה סביר)
לכן היא קוראת לעגלה נה נה,
כמו שמישהי כתבה פה לפני:
אבל תינוק שכבר יושב הוא תינוק גדול, ואלה שכבר אפילו הולכים או כמעט הולכים - בשבילם אין שום בעיה עם הטיולון. להיפך, הם באמת אוהבים "לרכב" בעגלה. יושבים להם ונהנים מנסיעה על גלגלים. זו חוויה בדומה למכוניות הקטנות שלהם, או להסעת עגלות בובות, או למכוניות מתנגשות בלונה פארק
בשמת_א*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי בשמת_א* »

אז מה, תהיה לו ילדות עשוקה אם אני לא אשמור את העגלה?
אמא_של_יונת*
הצטרפות: 23 דצמבר 2002, 00:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יונת*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי אמא_של_יונת* »

לא.
ולעומת זאת, הוא גם לא יצא מופרע אם כן תשמרי את העגלה ואפילו תשתמשי בה, רחמנא ליצלן, במקרים החריגים שזה יתאים לך...
בשמת_א*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי בשמת_א* »

אוף, אני חושבת שפשוט אתן לבעל להחליט. הרי אין איפה לשים את העגלה...
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

אין איפה לשים - אז למסור.
אבל לתת למישהו אחר להחליט זה רעיון טוב, כי למה ששוב תצאי הפנאטית? (-;
עדי_יותם*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי עדי_יותם* »

אני בעד טיולון מטריה.
תמר*
הצטרפות: 23 יולי 2001, 15:53

עגלה כן או לא

שליחה על ידי תמר* »

חבל לקנות טיולון חדש אם השימוש בו יהיה מועט. אולי החמות תשמור אצלה את העגלה?
גם אני חשבתי למסור את העגלה שקיבלתי במתנה והיתה תקועה לי בבית, אבל היתה תקופה שהקטנה ביקשה טיול בעגלה- ורק בשביל זה היה שווה לשמור.
עכשיו היא התחילה ללכת- ולא זזה בלי העגלה הקטנה שלה.
זה מזכיר לי, לא כ"כ שייך לדף הזה, אבל בכל זאת:
השבוע, כשהייתי עסוקה ב"לרדוף" אחרי הקטנה, באה אלי מישהי ואמרה לי:
מה, למה את לא שמה אותה בעגלה? שימי אותה בכוח, תאלפי אותה.
טליהש*
הצטרפות: 24 ספטמבר 2002, 13:09

עגלה כן או לא

שליחה על ידי טליהש* »

בשמת,
אני עברתי בזמנו התלבטות דומה. חיפשתי בנרות עגלות נוחות וקלילות (טיולון), רצוי כאלה שאפשר גם לסגור ולפתוח ביד אחת וכל מה שמצאתי היה גם כבד מידי לטעמי וגם יקר להחריד. בסופו של דבר קיבלתי בהשאלה ממישהי שכבר סיימה את פרק הילדים שלה טיולון קליל קליל של מקלרן שלא מביאים לארץ עד כמה שאני יודעת (וחבל) - משומש מאד, אחרי שנים ארוכות של עבודה טובה, מה שגרם לי להרגיש מאד טוב (אני אוהבת לראות דברים ישנים שעובדים היטב). הוא עשה עבודה מצוינת גם אצלנו, אם גם לא מרובה במיוחד, ועכשיו נראה שהוא סיים את תפקידו כאן. אם את מעונינת אוכל לבדוק אם הוא יכול לעבור הלאה. היא נורא שמחה להוציא אותו מהמחסן לטובת מישהו שיעשה בו שימוש, ונראה לי שאפשר יהיה להמשיך את השרשרת.
בשמת_א*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי בשמת_א* »

תודה, אני אראה, כי למעשה אין לנו מקום לאף תוספת... בודקים אפשרות פשוט לשים את העגלה שלנו, שחמי וחמותי הביאו לנו מארה"ב, אצלם...
נאוה*
הצטרפות: 15 פברואר 2002, 23:31

עגלה כן או לא

שליחה על ידי נאוה* »

קודם כול תודה!
נכנסתי לדף הזה כי אני מחפשת המלצות לעגלה בעלת 3 גלגלים. בינתיים קראתי את מה שנאמר ומאוד הזדהתי עם ההסתיגויות משימוש בעגלה, ועם התדמית שזה יוצר אצל מי שרגיל למנשא.
אבל:
רייני בת 5 חודשים ושוקלת 8 ק"ג, והגב שלי כבר לא נהנה מהמנשא (שהיה חבר טוב כולכך ב-6 החודשים הראשונים). יצא לי לאחרונה לדבר עם כמה חברים שממש לא הבינו מדוע קשה לי עם הרעיון של שימוש בעגלה. אז בזכותכם גיליתי שאני לא היחידה....
אני מנסה להיות חיובית כלפי העגלה, ובאמת גיליתי שזה יכול להיות מאוד נוח. רייני מאוד אוהבת את הנסיעה בה, ובכלל לא נראית סובלת.

העניין הוא כזה, העגלה הקונבנציונלית שקיבלנו לא מתאימה לצרכים שלי מאחר ואני הולכת עם רייני הרבה בשטח (בשטח מדברי). אז החלטנו שאם כבר עגלה אז שתהיה 4X4, או במילים אחרות בעלת 3 גלגלים. אנחנו נוסעים לקנדה בקרוב וחשבנו לקנות שם. העניין הוא שהמבחר בצפון אמריקה הוא עצום ומבלבל (וגם יכול להיות יקר) ותהיתי האם אוכל לקבל המלצות מבעלי נסיון?
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

נאווה, בקרב החברות של מאוד פופולרית הSPORT RUNNER. יש לה 3 גלגלים, גדולים (מנופחים, כמו של אופניים) והגלגל הקדמי יכול להסתובב 360 מעלות (עם אפשרות נעילה). הקטע הזה של גלגל קדמי מסתובב משמעותי מאוד לקלות ההיגוי.
ויש לעגלה הזאת עבירות של ג'יפ, זה לא יאמן.
המחיר שלה בארץ - 750 ש' בערך.
הבעיה: המשקל (משהו כמו 9 ק"ג) והמקום שהיא תופסת (חצי תא מטען).
(חברה שלי שיש לה ספורט ראנר הלכה וקנתה עכשיו טיולון כי נשבר לה הגב מהעמסות ופריקות של ה SR)
ה_עוגיה*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אחרי נדנודים אינסופיים של הסבתות הלכתי וקניתי טיולון.
איזה כיף!
הוא קל ומתקפל למשהו קטן למדי
הנסיכה פשוט הרוסה עליו (השבוע מתישהו התקשו להרגיע אותה וכששמו אותה בטיולון, בלי להזיז אותו בכלל, היא השתתקה מיד).
הסבתות לוקחות אותה מתי שרק אפשר לסיבובי שופוני או סתם לטיולים
אפילו אני לקחתי אותה לסיבוב סתם כך
זה ממש נחמד
זה לא במקום מנשא. זה בנוסף. זה רכב אחר.
היא כבר לא מסכימה במנשא יותר מדי... היא רוצה לשבת או לזחול ולהתקדם מהר ולראות עוד ועוד.

מה שהיה לי חשוב בבחירה שלו זה שהוא באמת יתקפל כמו מטריה כדי שלא יהיו לי התלבטויות אם לקחת אותו או לא (כי תמיד בנסיעות יש המון ציוד בבגז') שלא יהיה כבד (מאותה הסיבה ממש) ושלא יעשה חביתה מקושקשת מהמוח של הילדה (יש לו בולמי זעזועים בגלגלים. הוא נוסע חלק למדי).
אביב_חדש*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי אביב_חדש* »

שלי מתעקשת להתיישב בעגלת הבובות. היא יושבת שם כמה דקות ביום...
היא גם מסיעה שם בובות ובשביל האיזון, מבקשת מנשא קטן ושמה בפנים בובה קטנה... זה כל כך חמוד.
עירית_ל*
הצטרפות: 04 מרץ 2002, 09:48
דף אישי: הדף האישי של עירית_ל*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי עירית_ל* »

הייתי צריכה ללכת לקניות והיתה לי התלבטות קשה. הסופר קרוב אבל הייתי צריכה לקנות די הרבה דברים. אין אופציה אידיאלית:
  • לנסוע ואח"כ לשים את הסלקל בעגלת הקניות.
  • ללכת עם מנשא ולסחוב שקיות הביתה.
  • לנסוע שני מטר, להוציא אותה מהסלקל, להכניס למנשא, לקנות, להכניס לסלקל ולחזור הביתה, להכניס למנשא ולסחוב שקיות הביתה.
  • ללכת עם עגלה ולשים את הקניות בסל של העגלה (מנשא בתיק למקרה שתתעורר).
בחרתי ללכת עם עגלה. ברור שהבחירה מאוד מושפעת מקלות הלבישה של המנשא שיש לי - יש לאן לשאוף מבחינת מבחר המנשאים.
לילה_טוב*
הצטרפות: 24 נובמבר 2002, 23:01
דף אישי: הדף האישי של לילה_טוב*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי לילה_טוב* »

גם אני הולכת לסופר עם עגלה כדי לקחת את השקיות. ולפעמים גם ל"גינה הרחוקה" כמו שהגדולה קוראת לה או לספרייה שלידה. כי באמת כבד לי קצת (שנה ורבע). בהרבה מצבים אחרים היא במנשא וגם די הרבה ברגל.
ולמרות ההקלה בחזית האחורית (הגב), אני מרגישה ממש רע בחזית הקדמית (הלב).
קודם כל אני לא רואה את הפנים שלה. אני לא יודעת אם משהו משך את תשומת לבה, אם היא מחייכת, אם היא עצובה. סתם ככה. ברור שבמצבים קיצוניים היא תיידע אותי.
וכשאני רואה אותה אני רואה מן מבט בוהה כזה ולא מוכר, שונה מאוד מן המבט מלא החיים והעניין שבמנשא.
תנוחת הגוף נהיית פתאום רופסת (ההורים שלי יקראו לזה נינוחה).
אני פתאום יכולה לעזוב לרגע את העגלה ולהתרחק כדי לעזור לגדולה עם האופניים, ואז אני מגלה כמה קל להתנתק כשהיא לא עלי, כמה קל לא לשים לב אליה. כמה קשה כן לשים לב.
בקיצור, גם בגילה המופלג אני לא מרגישה טוב עם העגלה.
יונת_שרון*

עגלה כן או לא

גם אני הולכת לסופר עם עגלה כדי לקחת את השקיות.

ברור: שמים את השקיות בעגלה ואת התינוק במנשא. :-)
בשמת_א*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי בשמת_א* »

שמים את השקיות בעגלה ואת התינוק במנשא
כן, גם אני עשיתי את זה כמה פעמים: את התיק וכל החפצים בעגלה, והילדה עלי...
עם הינוקא עוד לא שלפתי את העגלה... עוד מעט בן שנה וחודשיים... אבל אין לי כוח לעגלה. צריך להוציא אותה מהבגאז' של האוטו, לפתוח, אח"כ שוב לקפל ולהכניס.... אוף. ולא בטוח שהוא יאהב את הצעצוע יותר מחמש דקות...
יותר פשוט להכניס למנשא וללכת וזהו.
אישה_אחת*
הצטרפות: 05 דצמבר 2002, 18:17

עגלה כן או לא

שליחה על ידי אישה_אחת* »

אצלנו הוא מאוד אוהב את הצעצוע הזה ומבקש אותו. הוא אוהב כל דבר שיש בו גלגלים או דומה לגלגלים.(אפילו גלגלים של האוטו :-/) הוא אוהב לעשות טיולים במושב, כשהוא עומד על העגלה עם הפנים אלי. ושנמאס לו הוא רוצה לחזור לידיים.
לצאת עם העגלה לקניות זה יותר מדאי מסורבל לטעמי. ניסיתי בהתחלה וזה לא משהו. אלא אם כן הולכים לשוק ואז יש המון שקיות עד שמגיעים לאוטו.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי ורד_לב* »

גם אצלנו היא מאד אוהבת את העגלה לאחרונה ואפילו צוהלת לקראתה "אאלה". אני לא רואה עם זה בעיה, בדיוק כרגע דיברתי על זה עם אמא שלי. בגלל שזה משהו שהיא בוחרת מעצמה ולא אני הכרחתי אותה אליו, זה ממש מקובל עליי. וגם לה נהיה המבט הבוהה הזה, אני מתייחסת אליו כמבט בוחן, בודק, צופה ומאד רחוק ממנותק. זה פשוט state of mind אחר, אני חושבת וגם לו יש מקום.
עגלה אצלנו היא לסיבובים בשכונה וכו', לפעמים גם כשאני תולה כביסה, היא רוצה להיות בעגלה לידי. לקניות אני הולכת עם מנשא ולפעמים היא בעניין של לשבת בעגלה בסופר.
אמא_ל_5*
הצטרפות: 09 יוני 2003, 09:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_ל_5*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

ואצלנו בת השלוש וחצי מתחננת שאני אקנה לה עגלה. היתה לה עגלה כשהיא היתה קטנה, אך העגלה התפרקה כשהיא היתה בערך בת שנתיים, ומאז היינו בלי עגלה - ברגל, והמון על הידיים. ועכשיו היא ממש מתחננת שאני אקנה לה עגלה. היא רוצה רק לחזור שוב ושוב לאיקאה, כי שם היו עגלות לשימוש הקונים. ומה שהיא זוכרת מגן החיות בסידני, אוסטרליה, שאפשר היה לשכור שם עגלה...
אז אני לא בטוחה שלילדים יש קושי עם העגלה, זה רק אנחנו שלא תמיד מרגישים נוח עם זה.
מיה_גל*
הצטרפות: 07 דצמבר 2002, 09:46
דף אישי: הדף האישי של מיה_גל*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי מיה_גל* »

אני הלכתי פעם אחת עם העגלה לסופר, זה היה עם גב תפוס לגמרי כך שממש לא יכולתי לשאת אותה במנשא. היה סיוט. איך אפשר לערוך את הקניות ככה??? לדחוף שתי עגלות במקביל? אני לא מספיק מתוחכמת בשביל זה :-P מאז - קניות אך ורק עם מנשא.

מצד שני, בתקופה הקצרה ההיא של הגב התפוס וההסתובבויות עם העגלה, גיליתי שאני היא הסובלת העיקרית מהניתוק ממנה. היא היתה די מבסוטית, התאפשרה לה נקודת מבט חדשה על העולם. ישבה זקופה בעגלה, מחזיקה את המעקה הזה מקדימה (איך קוראים לו?) והתבוננה בריכוז רב על העולם.
אני לעומתה, התגעגעתי בטרוף. לא יכולתי לחכות לרגע בו אוכל לשלוף אותה ממה שאני תפסתי ככלא, לחבק אותה וסוף-סוף להרגיש אותה צמודה אלי.
החיבוקים ההם, אחרי נסיעה בעגלה, היו יותר שווים אפילו מהחיבוק הראשון של הבוקר.
גלית_ועמרי*
הצטרפות: 06 אפריל 2003, 00:11
דף אישי: הדף האישי של גלית_ועמרי*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי גלית_ועמרי* »

אם היא יושבת זקופה בעגלה היא כבר יכולה לשבת בתוך עגלת הקניות ואז לא צריך להסחב עם שתי עגלות (בלתי אפשרי לדעתי) ולהתלבט בנושא המנשא
אני ויתרתי סופית על המנשא בערך בגיל שנה כשהוא עבר את ה15 קילו - מתברר שיש דבר כזה ילד שגדל במנשא ופתאום כבד מדי לסחוב אותו
אם_פי_3*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי אם_פי_3* »

שמים את השקיות בעגלה ואת התינוק במנשא
מה, לא בשביל זה יש עגלול? ואני חשבתי שהוא בשביל הכביסה (עם המוביילים מסבתא...)...
גם אני מעדיפה את השיטה הזו. לפעמים אני גם מניחה אותו שם, כמה דקות, עד שנמאס לו, ואז חוזרים למנשא.
עדי_יותם*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי עדי_יותם* »

גלית - טוב עשית - המנשאים מיועדים, בטיחותית, עד לגבול של 15 ק"ג בערך. (מנשאי גב - אולי יותר, לא מכירה מספיק).
אביב_חדש*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי אביב_חדש* »

המנשאים מיועדים, בטיחותית, עד לגבול של 15 ק"ג בערך
לגבי המאיה ווראפ:
We recommend an upper weight limit of 35 pounds (16 kilos) . This is based on concern for the adult's back and balance. Both the Sling and the Pouch are capable of supporting well over 100 pounds (45 kilos) .

ותוספת שלי: במקרה מכר (בלתי תלוי) שמתמחה בחוזק חומרים אמר שהמנשא יכול להחזיק הרבה יותר מ 16 ק"ג.
בשמת_א*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי בשמת_א* »

א. איזה משקל מותר לאמא שמשקלה 50 ק"ג לסחוב במנשא?
ב. אצלי הילדים עושים טובה, ומגיעים ל-15 ק"ג בגיל 5-6...
אביב_חדש*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי אביב_חדש* »

איזה משקל מותר לאמא שמשקלה 50 ק"ג לסחוב במנשא?
אני חושבת זו שאלה לאורטופד.
אם_פי_3*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי אם_פי_3* »

לא ידעתי שיש לך כבר כמה ילדים בני 5-6 (-;
אני מודה שכבר ב-7.5 ק"ג של בני (התינוק. אחיו הגדול שוקל פחות מפי שניים, אבל כבר לא יעלה על הדעת לקחת אותו במנשא) כבד לי לאורך זמן.
אממ''פ*
הצטרפות: 12 מרץ 2003, 14:51

עגלה כן או לא

שליחה על ידי אממ''פ* »

בקשר לקניות בסופר אז אני קושרת שקית מהקופה עם ידיות לעגלה ושמה בפנים את הקניות.
או מנסה לשים אותו בעגלה של הסופר,לא כול כך הולך...
למעשה הוא מעדיף לנסוע בעגלה מאשר ללכת ברגל ,תופעה.ביום כיפור התחננתי אליו שיילך קצת בשביל הספורט וגם כדי לתרגל הליכה ברחוב,
זה היה בערב והוא התחיל לבכות ,ספסל של זקינות צקצקו "תראו את התינוק הזה הולך ובוכה..."
עדי_יותם*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי עדי_יותם* »

טוב, בעצם זה שייך לאיזשהו דיון על מנשאים, אבל לדעתי, הגם ש הבד יכול לתמוך בהרבה יותר מ-15, ישנן הטבעות, שאין לי מושג עד כמה הן עומדות בשימוש ממושך, עם כמה ילדים. חבל שאין עדיין תקן ישראלי למנשאים )-: ואז השאלות היו ברורות יותר. אז בעצם, עולה לי תהייה: האם גם לטבעות יש תאריך תפוגה, כמו לכיסאות בטיחות?
אביב_חדש*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי אביב_חדש* »

הטבעות של המאיה הן ממתכת (אני לא זוכרת איזה בדיוק, המכר הזה דווקא אמר לי), הן בטח מסוגלות יותר מהפלסטיק (באופן יחסי ולאורך זמן).
בשמת_א*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי בשמת_א* »

לא ידעתי שיש לך כבר כמה ילדים בני 5-6
LOL
פשוט הינוקא כבר מראה, שהוא ישקול עוד פחות מהבכורה. )-:
רעות_וצליל*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2003, 16:28
דף אישי: הדף האישי של רעות_וצליל*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי רעות_וצליל* »

התחלתי להסתובב קצת עם עגלה (כדי שיהיה איפה לשים את התיק)
רוב הזמן היא במנשא או על הידיים אבל לפעמים היא נרדמת בעגלה אז אני משאירה אותה שם
ואז כשפוגשים אותי מיודעי כשהילדה בעגלה אז אני אומרת "תראו אני קונבנציונלית"
כאילו אני מזמינה אותם לצחוק עלי ועל אורח חיי, כך זה נראה להם פחות מאיים.
ה_עוגיה*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

רונציק -
אני יודעת שבקרב חברותי ה"ספורט ראנר" היתה מאוד פופולרית בחודשים הראשונים. היא מתאימה מגיל אפס ועד שהילד עושה רשיון לרכב אחר ( :-) ) ולגבי בולמי הזעזועים - מדובר בעגלת שטח אמיתית. יש לה עבירות של ג'יפ. המחיר הוא 750 ש' שזה לא הרבה לעגלה (מסתבר).
רק מה - מדובר בעגלה ולכן היא גם גדולה כשהיא מקופלת וגם כבדה (9 או 10 קילו).
אז יוצא שכולן עכשיו קונות טיולון...
לי נראה שהכי כדאי למצוא בהשאלה איזושהי עגלה לחודשים הראשונים ומרגע שאפשר (גיל חצי שנה? מרגע שהילד יושב?) לעבור לטיולון קליל. זה מה שאנחנו עשינו
רונציק*
הצטרפות: 06 נובמבר 2003, 20:38

עגלה כן או לא

שליחה על ידי רונציק* »

עוגיה שלום
תודה על התיחסותך.לגבי הטיולון האם המושב יציב מספיק? ראש התינוק (כשנרדם) מונח במקום ראוי למוחו המתפתח?:-)
ה_עוגיה*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

לא מבינה את השאלה לגבי יציבות המושב. את יכולה לפרט בבקשה?

טיולונים שונים נבדלים בזוית אליה יורדת המשענת. לשלי טווח מצומצם למדי.
כשתינוק יושב ונרדם ראשו מן הסתם נשמט. גם של מבוגר. כשמגדילים את זוית המשענת המצב משתפר.
יושי*
הצטרפות: 13 אפריל 2003, 11:45

עגלה כן או לא

שליחה על ידי יושי* »

החלטנו לקנות עגלה, היא כבר כבדה במינשא עבורי והחלטנו על רכישת עגלה. אנחנו מעונינים בעגלה מגיל 0 ועד טיולון, אני לא בדיוק יודעת מה ההגדרה המדוייקת של העגלה(משולבת?). נשמח לקבל המלצות על סוגים וחברות. עד כה המליצו לנו על פג דגם אטלנטיק. אגב, ישנה חשיבות רבה לגלגלים מאסיביים כי אין אצלנו מדרכות, עגלת הספורט נראתה לנו כבדה מדי.
אמא_של_איסתרא_ובלגינא*
הצטרפות: 10 אפריל 2002, 21:51
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_איסתרא_ובלגינא*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי אמא_של_איסתרא_ובלגינא* »

אני ממליצה על אינגליזינה אבל-
לא משילב, אם את מעוניינת בחדשה אשמח לפרט לך על חנויות של חרדיים שהן יותר זולות ועם אחריות של שילב. אם את מעוניינת ביד שניה היכנסי ללוח באתר הורים , שילב וכי"ב יש שם מליון (אחרי חצי שנת שימוש).

את יכולה גם לקנות טיולון ב250 ש"ח בערך ואחרי שנתיים לזרוק ולקנות אחר
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

עגלה כן או לא

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

ישנה חשיבות רבה לגלגלים מאסיביים כי אין אצלנו מדרכות

במקרה כזה גם אני ממליצה על אינגליזינה. לנו יש את דגם "זיפי" שניתן לסגור ביד אחת (והתינוק ביד השניה) מאד מאד נוח.
אמא_של_אופק*
הצטרפות: 13 יולי 2001, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_אופק*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי אמא_של_אופק* »

היי יושי! אני ממליצה על העגלה הכי זולה שמצאתי - גרקו ב"טויזאראס" בצבע טורקיז, עלתה 400 ש"ח ויש לה מגן גשם והיא שימשה אותנו יפה הדרכים עקלקלות בגולן.
ע_החדשה*
הצטרפות: 18 פברואר 2004, 09:43

עגלה כן או לא

שליחה על ידי ע_החדשה* »

גם לנו יש אינגליזינה. הסיבה היחידה שיש לי אותה היא כי לא שילמתי עליה בעצמי (חמותי היא מסוג האנשים שעבורם הכי יקר = הכי טוב). אבל היא התבררה כרכישה מוצלחת ביותר נוחה לתפעול, קלה לתמרון והאפרוחית מתה עליה.
יושי*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי יושי* »

אמא של איסתרא, אשמח לשמוע על חנויות במרכז שאפשר לקנות. נאחנו יורדים למרכז ביום שישי וחשבתי לבדוק בחנות גבעת שמואל ואם לא שם אז בראש העיין או בפתח תקוה למרות שהיחס שם מזעזע, עבדו עלי כמה פעמים וכל פעם אני נשבעת שלא אכנס לשם...
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

עגלה כן או לא

שליחה על ידי נועה* »

רק אני לא מרוצה מהאינגלזינה שלנו? רוצה לקנות?
אש''א*
הצטרפות: 22 אפריל 2003, 14:07

עגלה כן או לא

שליחה על ידי אש''א* »

יש בר' עקיבא בבני ברק כמה סוכנים של אינגליזינה- פחות 700 ש"ח משילב אבל למה שלו תבדקי משומשת? נגיד מנעה?
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי חגית_ל* »

יש לנו אינגליזינה כבר 7 שנים. סוחבת כל שבוע את האוכל מהמושב, סוחבת 6 שישיות בקבוקי ליטר וחצי כל פעם - ועדיין מתפקדת היטב! הקטנה על אמא והקניות בעגלה.}
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

הקטנה על אמא והקניות בעגלה
לא עדיפה עגלת-קניות?
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי חגית_ל* »

לסופר לא צריך עגלה גדולה, כי לא קונים שם הרבה. במושב יש עגלות קניה. אבל כשלוקחים את הסחורה הביתה זה מאוד נוח בעגלה ולי נוח שהקטנה עלי במנשא.
יונת_שרון*

עגלה כן או לא

אצלנו בקיבוץ יש הרבה עגלות תינוקות לשעבר שהוסבו לעגלות קניות/סידורים (החלק העליון הוחלף בארגז).
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שלום לאמא של איסתרא,
אשמח מאד אם תוכלי להמליץ לי על חנויות בהם ניתן לקנות את עגלת אינגליזינה.
תודה
מייקי*
הצטרפות: 12 מאי 2004, 03:18

עגלה כן או לא

שליחה על ידי מייקי* »

מישהו יודע היכן ניתן להשיג עגלה של אינגליזינה ולא משילב היקרים???
אני מתכוונת לעגלה חדשה ולא משומשת.
אודה על התייחסות מהירה....
ראיתי כאן משהו על בני ברק, אבל אני זקוקה למידע מדוייק יותר.
שוב תודה
מייקי*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי מייקי* »

פג פליקו קומליטו?
האם מישהו שמע על העגלה/טיולון הזו, אנא המלצותיכם. אנחנו מתלבטים בינה לבין האינגליזינה זיפי בראוו.
נשמח לעזרתכם
יושי*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי יושי* »

אם הכוונה לפג פרגו ולדגם קומפלטו - מומלץ ביותר.לא מכירה את האינגליזינה, אבל לפני כחודש רכשנו אותה והיא נהדרת: מגיל 0 עד טיולון, כיסוי חורף ( שנחוץ באקלים הקשה שבו אנו גרים), מתקפלת לאורך כמו מטריה, קלה לפתיחה וסגירה, לא כבדה, גלגלים קדמיים שמסתובבים סיבוב מלא ומאסיבים.והכי חשוב- אם אתם גרים בבית קטן יחסית היא נוחה לתמרון ועוברת במעברים צרים.
אורנה_דא*
הצטרפות: 17 מאי 2004, 21:33

עגלה כן או לא

שליחה על ידי אורנה_דא* »

אני דווקא זקוקה בדחיפות לעגלול עבור המטפלת של הלל ביתי. משהוא נחמד יד שניה. אם משהוא מוכר או יודע איפה אפשר להשיג במחיר סביר, נא להודיעני.
כיוון שאני לא מבקרת תדיר בפורום שלחו לי דוא"ל ל-[email protected]
מייקי*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי מייקי* »

ok אז שאלתי ואני עונה לעצמי......
בעבר שאלתי איפה אפשר להשיג את אינגליזינה במיחר זול יותר משילב. הפנו אותי לבני ברק ואכן חיטטתי רגלי ברחובותיה (רבי עקיבה וירושלים) ומצאתי שם אינגליזינות, אבל... המחיר כמעט זהה לזה של שילב וההבדל הוא בערך של 100 - 150 ש"ח. אפילו לא הייתי צריכה להתלבט אם לקנות שם או בשילב. שילב קרוב לי יותר לביתי ובעיקר לגבי האחריות - שלא אצטרך להגיע כל פעם לבני ברק.....
אז אם אינגליזינה - אז קצת יקר ואני מקווה שישתלם, אבל בשילב !
בהצלחה לכולם.
ענן_בעננים*
הצטרפות: 09 נובמבר 2003, 14:52
דף אישי: הדף האישי של ענן_בעננים*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי ענן_בעננים* »

אני פונה לדף הזה אחרי שכבר חרשתי את כול החנויות בבאר שבע בחיפושי אחרי טיולון, ואני לא מוצאת משהו ששוה קניה (במחירים הגיוניים). אז ככה :
דרוש טיולון
  • קיפול מטריה,
  • נוח להליכה (לתינוק ולמלווה),
  • עמיד ,
  • גלגלים גדולים,
  • ללא פגוש או עם פגוש נשלף (פגוש = המעקה הזה ששמים בחלק מהעגלות- מסיבות שאינן ברורות לי עדיין)
  • רצוי סל קטן, אבל לא הכרחי.
  • מחיר: עד 400 ש"ח
ממה שראיתי בנתיים,אם הוא נוח לישיבה אז הפגוש לא נשלף. כשהפגוש כן נשלף, אז הוא לא מתקפל כמטריה, וכו'... בבאר שבע יש 4 חנויות (כולל שילב) ושם לא נמצאה הישועה. מצד שני אני לוקחת בחשבון שחסרים בחנויות מוצרים עקב שביתת הנמלים.
אשמח להמלצות טיולונים וגם להמלצות על חנויות בעלות מבחר טיולונים באיזור המרכז/ השרון.
מיצי_פיצי*
הצטרפות: 30 מאי 2003, 08:14
דף אישי: הדף האישי של מיצי_פיצי*

עגלה כן או לא

שליחה על ידי מיצי_פיצי* »

ראית את easy baby אנחנו משתמשים בו כבר שנתיים וחצי, גם בדרכים עקלקלות ומאוד מרוצים (יש לו גם הטיית גב וזה מאוד נוח). אין לו סל והתיקון היחיד שנדרש היה החלפת קפיצים של בולמי הזעזועים בגלגלים (וגם זה רק בגלל שהעמסתי עליו עודף קניות). חיסרון קטן הוא שהדרך היחידה לנקות אותו היא עם צינור מיים (הבדים לא נשלפים). נדמה לי שהמחיר בערך 300 ש"ח בלי פגוש. קניתי אותו בהרצליה (יש פה רק חנות אחת לציוד תינוקות ברחוב הראשי ואיני זוכרת את שמה).
שליחת תגובה

חזור אל “סוגיות מנשאים”