שאלות על הפלה

אישה_אחת*
הצטרפות: 05 דצמבר 2002, 18:17

שאלות על הפלה

שליחה על ידי אישה_אחת* »

חזרנו עכשיו מהביקור הראשון אצל הרופא. שבוע תשיעי. אחרי דיון שלם בכמה בדיקות אני רוצה לעשות ואם אולטרסאונד מסוכן או לא,
נבדקתי (התכוונתי לעשות את הבדיקה הזאת). יש שק הריון אבל לא רואים עובר.
הרופא אמר שאבוא להבדק בעוד שבוע למרות שלא נראה לו שנראה משהו אחר.
מישהו יודע על טעויות בשלב הזה? (שלא לדבר על - זה לא משכנע שכדאי להבדק?).
ועוד בקשה - אינפורמציה על גרידה. מה זה וכמה זה כואב והכל והכל. וגם אם יש אלטרנטיבה.
תודה.
ארני_ש*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2003, 07:18
דף אישי: הדף האישי של ארני_ש*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי ארני_ש* »

אצלי היה כזה הריון , אחרי שבוע ראו דופק חלש ואחרי עוד כמה ימים כבר לא . בכל זאת חיכיתי קצת . אפשר לחכות לגמרי שתהיה הפלה טבעית שיכולה גם להיות אחרי חודש אבל כששמעתי שזה כרוך בהמון דימום פתאומי ירד לי החשק כי דמיינתי איך זה מגיע בזמן והמקום הלא מתאים ...
אז עשיתי גרדה .
ביום ראשון הרדימו אותי אבל הפתח היה צר מדי אז הכניסו למינריה שזו אצה מקלית שגורמת להרחבת הפתח ואמרו לי לחזור למחרת .
זה 24 שעות מאוד לא נעימות כי יש לחץ מבפנים וקשה למצוא תנוחה לגוף . אחרי 24 שעות גרדו . אחר כך עוד קצת דימום , וזהו (לפחות פיסית , ריגשית לוקח קצת יותר זמן להתאושש)
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

שאלות על הפלה

שליחה על ידי אחת* »

שבוע 6, הפלה טבעית. רופא רצה שאעשה גרידה ואני רוצה שזה ייגמר לבד.
דיברתי עם כמה אנשי מקצוע שיותר בראש שלי, כולם אמרו לחכות. ללכת לגרידה רק אם יש דימום היסטרי או חום.
ואין לי מושג אם הדימום שלי חזק מדי.
מנסיון, כמה זמן יש דימום חזק? מתי הוא נחלש?
אחת_שהיה_לה*
הצטרפות: 01 ינואר 2004, 18:41

שאלות על הפלה

שליחה על ידי אחת_שהיה_לה* »

אצלי היה הריון כזה, שהיה שק הריון ולא התפתח עובר. בשבוע 9, אם אמנם את בטוחה לחלוטין בשבוע, אין טעות בדבר כזה. את העובר רואים כבר בשבוע 6-7 אם ההריון תקין. דופק בשבוע 8.
לצורך ההחלטה אם לחכות להפלה טבעית או לבצע גרידה עשו לי בדיקת דם. בגלל בעיית אנמיה הרופא אמר שעדיפה גרידה, כי הוא חושש מתוצאות הדימום. הגרידה היתה בשבוע מתקדם, וההריון לא הראה שום סימן שהוא נופל לבד.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי ורד_לב* »

אחת (())
אחת*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי אחת* »

זה מעודד לדעת שההחלטה קשורה לברזל כי שלי בשמיים (ואולי כבר לא....)
ורד, תודה. ולא רק על החיבוק.
מיכל_שרייבר*
הצטרפות: 21 אוקטובר 2003, 09:24
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שרייבר*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי מיכל_שרייבר* »

לי היתה הפלה טבעית כמעט ללא דימום. היה מעט דימום, הרגשתי רע מאדבלילה והקאתי, הרגשתי מאד חלשה ובאמת איזה מוות בגוף, אבל זה היה כמו גל ששטף את הגוף - ועבר. זה היה די מדהים מהבחינה הזאת. פתאום הרגשתי כבר לא בהריון. אבל בגלל שכמעט לא היה דימום אז כל הזמן קיוויתי שיהיה בסדר, ונחתי וכל זה, והיה לי עצוב וקשה לקבל את התשובה באולטרסאונד, למרות שבתוכי ידעתי.
וזה מעלה אצלי את השאלה או הרצון בדבר התהליך שצריך לעבור סביב הפלה, של פרידה מהעובר הזה, של השלמה. בסך הכל זה היה קשה, היה קשה למצוא את המקום, כי כאילו הכל נורא מהר וחוזרים לחיים. לקח לי ממש חודשים ארוכים להרגיש שבאמת ההריון הזה לא היה בזמן ובמקום, והוא יבוא בחזרה בזמן המתאים. והאם יבוא אותו ילד או ילד אחר?
אחת*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי אחת* »

אני כמעט ולא הרגשתי שום פרידה. בקושי ידעתי שאני בהריון ולא הספקתי להרגיש בהריון, גם לא במחשבה.
רק שהתהליך ארוך נורא. לא נגמר. כמה דם עוד אפשר לראות?
אחת*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי אחת* »

למה צריך לחכות לפחות למחזור אחד אחרי הפלה כדי לנסות שוב? אפילו ברדה הנאור אמר לי את זה. מרוב שוק לא שאלתי אפילו למה.
ונניח שבכל זאת נכנסתי להריון מיד אחרי פלה בלי שום מחזור באמצע, אז?? מסוכן? משהו?
תמר_ס*
הצטרפות: 30 יוני 2003, 10:48
דף אישי: הדף האישי של תמר_ס*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי תמר_ס* »

משהו יודע משהו על הפלה בשאיבה? לא בשבילי.
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי אביב_חדש* »

חברה שלי עברה הפלה בשאיבה לפני כמה חודשים. ראשית, זה ללא הרדמה וזה כואב. זה לא כל כך מקובל בארץ מכיוון שיש צורך במיומנות גבוהה יותר ויש מעט רופאים שעושים (ד"ר בר עושה) בעיקר מכיוון שהם רכשו את המיומנות בבית חולים בזמן שהשאיבה היתה בניסוי. הסיכונים מעטים יותר כפי שהרופא הסביר לה וגם לגבי העתיד, אין פתיחה של צוואר הרחם ולכן הסיכוי לאי-ספיקת צוואר הרחם קטן יותר.
(בכל מקרה, חברה שלי הגיעה לשאיבה אחרי שהתחיל כבר תהליך של הפלה והיה צריך לסיים איזה גוש שהיה נעוץ ברחם לכן צוואר הרחם כבר היה פתוח בעצמו).
אמא_צעירה_ברוחה_ואוהבת_תינוקות*
הצטרפות: 09 מרץ 2004, 20:13
דף אישי: הדף האישי של אמא_צעירה_ברוחה_ואוהבת_תינוקות*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי אמא_צעירה_ברוחה_ואוהבת_תינוקות* »

כאשר חיפשתי בספרות המקצועית מסתבר שאם ממתינים בסבלנות 90% מההפלות שהתחילו עם דימום יסתיימו בלי כל התערבות. כמה חבל שרוב הנשים לא יודעות זאת, ושגם רוב הרופאים הרבה יותר אוהבים לעשות "משהו". מסתבר שרק במיעוט המקרים באמת צריך גרידה. וזה על סמך הרבה מאמרים מהספרות המקצועית. ההמלצה העולה משם היא שרצוי להציע לאשה להמתין, תוך ציון סימנים מתי כדאי לפנות לטיפול רפואי מצאו ש - 70% מהנשים העדיפו להמנע מגרידה, וש 80-90% מהמקרים אכן לא נדרשה גרידה. וגם לא היו יותר סיבוכים אחר כך.
גלית_ועמרי*
הצטרפות: 06 אפריל 2003, 00:11
דף אישי: הדף האישי של גלית_ועמרי*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי גלית_ועמרי* »

שאם ממתינים בסבלנות 90% מההפלות שהתחילו עם דימום יסתיימו בלי כל התערבות
רק נורא להזהר עם זה כי את אף פעם לא יכולה לדעת אם את לא אחת מהעשרה אחוזים האחרים

אצלי אחרי כמה שעות דימום בבי"ח בהמתנה לגרידה כמעט התעלפתי מאובדן דם והובהלתי במהירות לביצוע ההליך

שאלות על הפלה

אכן אמרו שחשוב לשים לב לסימנים שיש דימום רציני, כמו סחרחורת, דפיקות לב ובודאי התעלפות. אחד התנאים שהם ציינו שם היה שלאשה יש גישה רציפה לשרותי הבריאות. דובר שם על אלפי נשים, והיו מיקרים שלגרידות דחופות (בודדים), ואף לא מקרה אחד של צורך בערוי דם. דווקא ציינו שהירידה הממוצעת בהמוגלובין עם גרידה היתה מעט גדולה יותר (סטטיסטית) מאשר בלי גרידה. עוד סימן לפנות לטיפול - חום.
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

אמא יקרה, אם חקרת בנושא, אולי את יודעת במקרה כמה סביר יכול להיות מה שנראה כווסת הינו בעצם הפלה?
תמר_ס*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי תמר_ס* »

כמה חבל שרוב הנשים לא יודעות זאת, ושגם רוב הרופאים הרבה יותר אוהבים לעשות "משהו".
בול. פשוט בול מה שהרגשתי השבוע. גיסתי הקטנטונת הפילה. לא יאמן כמה צריך לדעת כדי לעשות את הדבר הנכון. מזל שהיה לה שכל להתקשר אלי. (ומזל שיש לי אינטרנט לדעת הכל).
תמר_ס*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי תמר_ס* »

תודה אביב.
אחרי ששלחתי אותה לברדה היא כנראה תצטרך שאיבה. יש לה מולה. השאלה למי להפנות אותה. אפשר מן הסתם לעשות את זה פרטי, נכון?

מולה = אוסף של תאים בלתי ממוינים. ז'תומרת, זאת לא הפלה רגילה של עובר שלא התפתח ויכול ליפול לבד, אלא משהו שיכול להמשיך להתקיים ברחם גם עוד כמה חודשים. זה מהקצת שאני יודעת בינתיים. מבררת עוד.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

כמה סביר יכול להיות מה שנראה כווסת הינו בעצם הפלה?
זה כבר ענינים של הסתברות בייסיאנית... תלוי בים גורמים.
מניסיוני (מדגם סטטיסטי עצום של אשה אחת, הפלה אחת): הפלה בהחלט יכולה להראות כמו וסת רצינית במיוחד.

שאלות על הפלה

כמה סביר יכול להיות מה שנראה כווסת הינו בעצם הפלה?
באמת קשה לדעת - כנראה שלא מעט. אפילו עם הריונות מוכחים יש 15-20% הפלות. אבל רק אם כולן היו עושות בדיקת הריון יום לפני המחזור הצפוי אפשר היה לדעת באמת מה קורה. אבל הרי זה לא נדיר שהמחזור לא ממש סדיר, וגם אם כן, שלעיתים מאחר ביום יומיים. אז אולי חלק מהמקרים זה אכן הריון מוקדם והפלה. אם יש בדיקת הריון חיובית וזמן קצר אחרי זה מחזור, זה נקרא הריון כימי - כלומר ניתן היה לזהות אותו רק באופן כימי.
בעבר היותר רחוק יכלו לעשות בדיקות הריון רק לאחר שבועיים אחור - כך שיש להניח שעוד יותר הריונות נגמרו ב"אחור במחזור"בלי שאף אחד ידע שזה הריון. למעשה זה לא ממש משנה, אבל אם זה מאד חשוב לדעת שיש כניסה להריון - אפשר לעשות בדיקת הריון אפילו יום לפני המחזור הצפוי. אבל מה זה בעצם משנה? נראה לי שיכול לגרום רק לכאב לב...
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

בעבר היותר רחוק יכלו לעשות בדיקות הריון רק לאחר שבועיים אחור - כך שיש להניח שעוד יותר הריונות נגמרו ב"אחור במחזור"בלי שאף אחד ידע שזה הריון.
לאמא שלי יש סיפור כזה, היא זוכרת אותו בדיוק, כאילו היא ידעה שהיא בהריון, היא אומרת שהיא הרגישה וקיוותה. בהקשר הזה כאב הלב הוא אותו כאב, עובדה שהיא זוכרת אותו גם 20+ שנה אחרי.
פעם קראתי בספרות המקצועית ש-75% מההריונות מסתיימים בשליש הראשון, רובם בלי שהאשה אפילו ידעה שהיא בהריון. אין לי מושג איך עשו את המחקר הזה, נתקלתי רק במסקנות, אבל זה נראה לי הגיוני, משום מה.
לימור*
הצטרפות: 05 נובמבר 2001, 07:46

שאלות על הפלה

שליחה על ידי לימור* »

השיקול לעשות גרידה במקרה שלי נבע משני טעמים , ראשית מצבי הנפשי הדרדר מאד מההריון ה"מת" ורציתי מאד לסיימו מבלי להמתין (לעיתים חודש ויותר) שיפול לבד וכמובן ישנו סיכוי לזיהום כי מה שהספיק להפתח ומת מתחיל להרקב ברחם - לא מחשבה מרנינה במיוחד
מירב*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2002, 14:22

שאלות על הפלה

שליחה על ידי מירב* »

איזה כיף שמצאתי אתכן.
אני בשבוע ה-7 להריוני הראשון אליו הצלחתי להכנס לאחר חדשים של ניסיונות כושלים ונידנודים חסרי טאקט מצד הסביבה.
אתמול הופיע לי דימום שהתגבר היום בבוקר. רצתי למיון נשים בקופת החולים שם עברתי בדיקת אולטרא-סאונד שהראתה שק הריון אך לא עובר ולא דופק. הופנתי לעוד בדיקות דם וא"ס שיראו אם מתפתח עובר אך הרופא הבהיר לי שהסיכוי להריון תקין הוא נמוך וחוץ מזה אני ממשיכה לדמם, כך שאני כבר יודעת - הפלתי.
אף אחד עוד לא יודע, גם לא בעלי שטרם חזר מהעבודה.
בינתיים אני לא מפסיקה לבכות, לא מבינה למה זה קרה לי ומה נדפק.
הספקתי לקרוא כל מידע כתוב ובאינטרנט, למדתי את כל הסטטיסטיקות והסיבות להפלה בשלב זה של ההריון וזה לא הקל את הכאב.
ואז הגעתי אליכן והבנתי שאני לא עוף מוזר ודפוק ( מה שלא הצלחתי להבין מתוך ההסתברות היבשה של 1 ל- 5 או 6 מההריונות מסתיימים בהפלה ) ושזה באמת קורה ושיהיה בסדר.
אז תודה ויישר כח.
מירב*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי מירב* »

תודה על החיבוק ותודה על ההפניה לדף הפלה בכל אופן, אני נדהמת מחדש ומתנחמת.:-)
ליזה_ליזה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2003, 17:28
דף אישי: הדף האישי של ליזה_ליזה*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי ליזה_ליזה* »

מירב יקרה,
אני יודעת שצרת רבים זו לא ממש נחמה, אבל.. הייתי שם. שולחת לך חיבוק וירטואלי ומבינה אותך.
דפנה*
הצטרפות: 22 ספטמבר 2001, 18:35

שאלות על הפלה

שליחה על ידי דפנה* »

גם לי היתה הפלה בשבוע 7 ,עובר ללא דופק,כמה בכיתי כשקראתי את המילים על הטופס בדרך לחדר ניתוח.
3 חודשים הייתי בדיכאון ובכיתי ערב ערב וכולם סביבי היו בהריון,אחותי ו-4 חברות (שאחת מהן איבדה אחר כך את התינוק בחודש שישי-שזה באמת עצוב וטראגי).
מירב*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי מירב* »

באמת עצוב
מירב*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי מירב* »

נפל לי היום, בשרותים, אספתי אותו בכלי ולקחתי אותו לבית חולים, חזרתי בלעדיו...
עתליה_בתותים*
הצטרפות: 28 ינואר 2004, 19:25
דף אישי: הדף האישי של עתליה_בתותים*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי עתליה_בתותים* »

אם יש דימום, לא צריך לבדוק שאכן היתה הפלה? לא יכול להיות מצב שיש צורך בפעולות נוספות?
אמא_ל_5*
הצטרפות: 09 יוני 2003, 09:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_ל_5*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

אם יש דימום, לא צריך לבדוק שאכן היתה הפלה? לא יכול להיות מצב שיש צורך בפעולות נוספות?
אם הדימום סביר, נמשך זמן סביר, אין כאבים חריגים - אין צורך במשהו נוסף. גם כאן -
הטבע דואג לכך שהדברים יתנהלו כנדרש
תבשיל_קדרה*

שאלות על הפלה

הרבה פעמים (אני לא מספיק יודעת כדי לומר שזה בעצם בד"כ), בהפלה ספונטנית בשבועות הראשונים של ההריון, אין שום צורך בהתערבות נוספת. זה שרופאים נוטים להמליץ בד"כ על גרידה-דחופה-עדיף-אתמול, זה ענינם.
אמא_ל_5*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

בהפלה ספונטנית בשבועות הראשונים של ההריון - למעשה, עד שלא היו קיימות בדיקות ההריון המשוכללות שיש היום, אפשר היה לבדוק הריון רק לאחר שבועיים אחור במחזור. זה לא היה נורא מזמן, אולי 15-20 שנה. ואז הפלות כאלה היו בעצם אחור במחזור, עם מחזור קצת יותר חזק.\
וגם הפלות בשבועות קצת יותר מתקדמים, נניח 6-10 יכולות בהחלט להסתיים באופן עצמאי ללא כל צורך בהתערבות.
עתליה_בתותים*

שאלות על הפלה

תהיתי במובן הזה שבהריוני הראשון והתקין היו לי דימומים כמה פעמים. איך יודעים שדימום הוא אכן הפלה?
אמא_ל_5*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

איך יודעים שדימום הוא אכן הפלה?
ראשית לפי חוזק הדימום - אם זה דימום חזק עם קרישים - סביר שזה הפלה.
ואם זה דימום חלש, יתכן שזה לא הפלה, אבל בכל מקרה - אין הרי מה לעשות. אז אפשר פשוט לחכות. אם הדימום מתגבר, והפוך חזק עם קרישים - זה כנראה הפלה, ואם לא, אפשר לקוות שההריון ממשיך. ואז עושים מעקב הריון, ואז יודעים מה קורה.
נכון שכיום אנחנו תמיד רוצים לדעת הכל עכשיו, ומיד, אך יש גם גישה של לחכות ולראות, ויש נשים שלא ממש מתלהבות שכל הזמן דוחפים לתוכם מכשירים כדי לבדוק בדיוק בדיוק מה קורה כרגע. כי, כאמור - אין לזה כל משמעות מעשית. אין מה לעשות נגד הפלה בשבועות כל כך מוקדמים, היא לרוב נובעת מהריון לא תקין.
תבשיל_קדרה*

שאלות על הפלה

זה מזכיר לי את התשובה של הרופאה ממעקב ההריון הראשון שלי, על "איך יודעים האם הצירים מדומים או אמיתיים?", תשובתה היתה "צירים אמיתיים מובילים ללידה".
כך גם פה - איך יודעים האם זו הפלה? אם ההריון מתקדם, סימן שזו לא היתה הפלה.
ואכן, זו תשובה שקצת קשה לחיות אתה, משום שכיום אנחנו תמיד רוצים לדעת הכל עכשיו, ומיד.
עתליה_בתותים*

שאלות על הפלה

אכן קשה לחיות עם זה וכל הכבוד לארך רוח. בהריוני הראשון הרגשתי השגוף בוגד בי. שקורים דברים שאני לא מבינה. כל הכבוד לנשי םשמצליחות פשוט להמשיך הלאה בלי להתעסק בזוטות שלא ניתן לשלוט עליהן.
מיכל_שץ*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

אני חשתי בנפילת ההורמונים, לפני שההריון נפל השדיים התחילו להיות "הריוניות" (נפיחות, קושי, רגישות)
וכשהתחיל הדימום גם הרגישות נעלמה והם חזרו למצבם הטרום הריוני. כך שאפשר גם לסמוך על הגוף שיגיד לנו.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אם יש כאבי בטן, אך לא דימום האם זה סימן להפלה?
כאבי_בטן*
הצטרפות: 16 אוגוסט 2004, 12:44

שאלות על הפלה

שליחה על ידי כאבי_בטן* »

עד כמה שידוע לי זה לא סימן.זה יכול להיות קשור להתרחבות של הרחם.אם הכאב מאוד חזק כדאי להבדק אצל רופא.
פלוני_אלמונית*

שאלות על הפלה

אני בשבוע 9 ופתאום אין לי בחילות וכאבים בחזה, האם יש סיכוי שעבתי הפלה?(ללא דימום)
זקוקה_לעזרה_דחופה*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2004, 20:02

שאלות על הפלה

שליחה על ידי זקוקה_לעזרה_דחופה* »

אני בשבוע 9 ופתאום אין לי בחילות וכאבים בחזה, האם יש סיכוי שעבתי הפלה?(ללא דימום)
מיכל_שץ*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

פלוני אלמוני וזקוקה לעזרה דחופה זו אותה אחת?
כי אם לא, אז אני ממליצה לשתיכן לגשת לרופא, אם ההריון לא מתפתח ולא נופל צריך להוציא אותו, אבל יכול להיות שיקח לו קצת זמן והגוף יטפל בזה לבד. אבל אם אין לך סבלנות לחכות לראות מה קורה, תגשי לרופא שיבדוק, הכל יכול להיות.
עדיאל*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2004, 12:36

שאלות על הפלה

שליחה על ידי עדיאל* »

אני מחפשת מידע על צמחים, דיקור ושאיבה, אשמח אם "הודעה חשובה" תמסרי פרטים......אני לפני הפלה (שבוע 6 וחצי)
תמר_ס*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי תמר_ס* »

עדיאל, אם את בשבוע כזה אולי אפשר בלי גרידה.
תתקשרי לד"ר ברדה מירושלים, תתייעצי איתו.
מרים*
הצטרפות: 19 אוקטובר 2002, 02:34

שאלות על הפלה

שליחה על ידי מרים* »

עדיאל , בדיקור יש אפשרות ליצור מצב שההריון נופל לבד בלי התערבות רפואית זה לא תמיד מצליח אבל אם האופציה השניה היא גרידה שווה לפחות לנסות.שאיבה לעומת גרידה היא החדרה של צינורית דקה עם אולטרה סאונד יש פחות הרחבה של צוואר הרחם וגם הרופא רואה מה הוא עושה...
יש מעט מומחים בארץ והעלות לא זולה,וגם אפשר לעשות את זה רק אם עדיין לא התחיל דימום.אולי בשבוע שלך אפשר לקחת מייפגין שזה כדורים שיוצרים הפלה,תבררי בתל השומר. שאיבה עושה דר יגאל וולמן מתל אביב.בקשר לדיקור וצמחים אפשר לפנות לגלעד בטלפון 056-512738,או לרויטל (המקסימה)-052-2218646
בכל מקרה אני שוב ממליצה לחכות שבוע כדי להיות בטוחה שהעובר אכן לא מתפתח,גם אם הרופאים אומרים שאין סיכוי זה יכול לקרות,וגם מזה אפשר ללמוד שיעור בחיים...
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי אביב_חדש* »

יש מעט מומחים בארץ והעלות לא זולה,וגם אפשר לעשות את זה רק אם עדיין לא התחיל דימום
באופן פרטי אצל רופא ידוע מאזור המרכז עלות השאיבה (לא תאמינו, ללא הרדמה) היא מעל 3000 ש"ח. לחברה שלי עשה שאיבה גם אחרי שהיה כבר דימום.

דרך המשלים (של כללית) אפשר גם אצל מומחים אחרים במחיר זול בהרבה (כמה מאות שקלים). חברה אחרת עשתה במדיקל סנטר בראשון לציון. לה עשו עם הרדמה כללית של רבע שעה.
פלונית_עגמומית*
הצטרפות: 21 אוגוסט 2004, 20:55

שאלות על הפלה

שליחה על ידי פלונית_עגמומית* »

לעדיאל ולמי שיקרא -
סבלנות. אנא סבלנות.
כמי שעברה את זה אך לפני חודש (שבוע 8-9, לא נמצא דופק) עוד לפני שהספקנו לעכל את הבשורה המרה אמרה לנו הרופאה המדהימה שלי (קונבציונלית לחלוטין, אגב) לחכות. להשלים, להבין, לקבל. סביר, היא אמרה, שהגוף ידע לעשות את שלו ולסיים את ההריון בעצמו.
ובמקרה כזה (של הפלה עצמונית) כדאי לחכות. עם כל הכאב והצער - פשוט לחכות. אלא אם מדובר בדימום מאסיבי, עליית חום (העלולה להצביע על תחילת זיהום) או כאב בלתי נסבל. ההפלה עשויה להסתיים כווסת קשה מאד (מאד) בלא התערבות חיצונית.

וכך אכן היה. אחרי מספר ימים החל דימום - קל שהפך לכבד וכלל גם קרישים (סליחה על הגרפיות, חשוב לי שתדעו את הפרטים). זה כאב יותר מהרגיל, היה קשה יותר מהרגיל, אבל הסתיים מעצמו, בזמן שהיה טוב לגוף, והכי חשוב - בלא כל התערבות חיצונית, שלא לומר כירורגית. אגב, לאחר פרק זמן מסוים (כשבועיים) התבקשתי לעשות ספירת דם כדי לוודא שלא איבדתי יותר מדי דם (אכן, האנמיה הרימה ראש), אבל זו היתה ה"התערבות" היחידה בתהליך.

אני מודה לאותה רופאה מכל ליבי על אורך הרוח והתבונה שגילתה. התמיכה שלה עזרה לי לעבור את התקופה הקשה הזו באופן קל יותר.
אילה*
הצטרפות: 16 אוגוסט 2004, 11:41

שאלות על הפלה

שליחה על ידי אילה* »

שלום , משהי שאלה מה זה מולה- ובכן , מולה היא למעשה גידול שפיר , התרבות של תאים בלי שום יכולת שלהם ליצור עובר ,כי החומר הגנטי הוא רק של האב .
בלי פאניקה !!
אם עושים מעקב הריון עם אולטרה סאונד עולים על זה ומטפלים . יש גם גידול שמקורו בתאים שליתיים וגם בזה מטפלים עם סטטיסטיקה טובה .
רק בריאות .
עדיאל*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי עדיאל* »

תודה על התשובות, עידכון לגבי מצבי אפשר לקרוא בדף בקשת עזרה להפסקת הריון. אכן לעכל ולחכות!
בכל מקרה אני מתכוונת לבדוק עוד אפשרויות, שאם מישהי אחרת תרצה לדעת איפה ומי אוכל לתת פרטים ולתמוך, כך פחות נשים תרוצנה "לגרזן" (הפחד שמא משהו יסתבך) ושתמצאנה אנשים שיתמכו בהן להמתין ןלעבור זאת באופן יותר מחובר, ובאמת לסמוך על תבונת הגוף.
אני הפלתי לפני שנה בדיוק, ואפילו שהדימום החל (שבוע 9) רצתי לסיים זאת בבית החולים, זו הייתה חוויה מלמדת, כתבתי על כך בירחון, אך מבחינת הגוף לקח לי חודשים עד שחווית החדירה התמוססה.
אהבה ואור לכולכן
מרים*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי מרים* »

כשנודע לי שההריון לא תקין הרופאים אמרו לי שאפשר לחכות שיפול לבד אך המליצו מאוד לעשות גרידה.ממש לא רציתי,זה הפחיד אותי הרבה יותר מאשר הכאבים וההמתנה.החלטתי להעזר ברפואה סינית ועשיתי דיקור היו לי התכווצויות אבל לא יצאה טיפת דם...בהמשך פניתי למישהי שתתן לי תרופות סבתא נוספות ולהפתעתי היא אמרה שלדעתה העובר עדיין חי.אז חיכיתי עוד שבוע ועשיתי אולטרה סאונד נוסף ולמרות הנחרצות של כל המומחים למיניהם היה דופק איטי וגדילה של העובר.בבדיקות הבאות היו תהפוכות לא ברורות ובסוף אחרי שלושה שבועות הבנו שזה נגמר.היתה לי הרגשה שזה לא יפול לבד בקלות והכי פחדתי שייפול רק חלק וזה בכל זאת יגמר בגרידה.אז עשיתי שאיבה שזה הרבה יותר עדין,היה לי נורא חשוב לשמור על הרחם ולא להסתכן,גם לא בזיהום שיכול להווצר אחרי המתנה כל כך ארוכה.בכל מקרה בשורה התחתונה אין שום סיבה לרוץ לעשות גרידה.כדאי לחכות לעכל לחשוב מה רוצים ואולי גם יהיה שינוי מפתיע באבחנה...לחכות עם עובר מת לא הרתיע אותי כל כך כמו להפטר ממנו מהר בלי לחשוב ובלי להיות מעורבת בתהליך.
אני מאמינה שלכל אישה מתאים משהו אחר,והרעיון זה לבדוק ברצינות מה מתאים לך ולא לפעול תחת לחץ
עדיאל*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי עדיאל* »

אצלי לא התפתח עובר, ושק ההריון ממש קטן, הרופא אמר ש"גרידה" זה שם כולל, וכן המליץ על שאיבה (בביה"ח),הוא הסביר שפותחים את צואר הרחם ממש מעט. מה ההבדל? בכל מקרה זהו אישפוז, ידחפו את האינפוזיה ויחדרו לגופי, לא?
תמר_ס*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי תמר_ס* »

עדיאל, מהקצת שאני יודעת בגרידה ממש פותחים את צוואר הרחם. בשאיבה רק מעט. זה הבדל משמעותי מבחינת מה שהגוף עובר.
אבל כן, בכל מקרה זאת התערבות.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי עדי_יותם* »

עברתי גרידה (להוצאת שאריות שליה) אצל ד"ר עמוס בר, שהיה אז הגינקולוג שלי, דרך מכבי. הוא גילה אנושיות רבה בכל התהליך והייתי מרוצה מאוד. התורים אצלו עמוסים ביותר, אבל ענייני הריון מקבלים קדימות גבוהה. התהליך התבצע באסותא והוא ביצע אותו בעצמו.
אני יודעת שיש את הכדורים האלה, שלוקחים כל יום במשך כמה ימים. אין לי מושג מה עדיף - התערבות הורמונלית/כימית אינטנסיבית או התערבות מכנית אינטנסיבית. סה"כ זה מנגנון עדין לשני הכיוונים.
לא זכורה לי "החלמה", רק התאוששות מטושטשת מההרדמה. אם את מניקה - היונקת שלי חיכתה לי עם אבא שלה, וינקה ברגע שהרגשתי טוב.
אמא_אינקובטור*
הצטרפות: 19 יוני 2003, 13:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_אינקובטור*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי אמא_אינקובטור* »

פורום אובדן הריון בתפוז - מידע ותמיכה ככל שתבקשי.
תמר_ס*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי תמר_ס* »

קחי רופא פרטי.
מונו_נוקי*

שאלות על הפלה

יש לך איזה ביטוח רפואי? ביטוח רפואי מכסה כל ניתוח. תתקשרי למוקד של מכבי לברר את הפרטים של מה הם נותנים.
אולי תשאלי את אמא ל 5 כאן באתר היא רופאה ועברה הפלות בעצמה.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי עדי_יותם* »

לא שילמנו כלום, ככל הזכור לי. יש "הצדקה רפואית" ואז את מכוסה.
תראי, גם בדיקת מי שפיר עשינו אצל פרופ' ליפיץ דרך מכבי, בעלות נמוכה. את יכולה לבחור את הרופא גם בלי ללכת אליו באופן פרטי ולשלם אלפי שקלים. מגן זהב של מכבי מחזיר כמה ביקורים בשנה אצל רופא מומחה, לפי קריטריונים מסוימים, ומן הסתם גם טיפולים.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

בדף הפסקת הריון רצוי שהוא לא ארוך מאוד יש דיון בדיוק על השאלה אם פרטי או לא. ראי החל מההודעה הרביעית, של תות שדה.
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי נועה_בר* »

בי"ח או פרטי.
אם פרטי - אז הרופא דואג לכל הסידורים עם המקום שבו הוא עובד. הוא גם משלם להם, את משלמת לו.
בי"ח - הרופא של קופ"ח נותן לך הפניה ואת צריכה להגיע למיון נשים ושם לקבוע איתם זמן ( לפי מה שפנוי להם)
בכל מקרה תצטרכי לעבור 'וועדה' אבל זה סתם פורמלי, יש לך מכתב מהרופא על האבחנה ולא ישאלו כלום רק ימלאו טופס (זה החוק).

ויתרונות וחסרונות של השיטות השונות. לשאול אם הגרידה מבוצעת תחת אולטרסאונד.
אם לא חבל על הזמן אחרת איך יראו שלא עושים לך נזקים והכל נקי?
לשאול איך מרחיבים את צוואר הרחם! יש חומר צמחי מאוד עדין שמחדירים כ-12 שעות קודם ועושה 'עבודה' עדינה מאוד של הרחבה שאת לא מרגישה וזה עושה הבדל גדול בהחלמה של המקום.

מה ידוע לכן לגבי ההחלמה.
ההרדמה כללית אבל חלשה ואת מתעוררת מיד. מקומית יכול להיות כאב אבל לא נורא בכלל ( קצת "עוזר" לא להתמקד בכאב הלב )
אני ממליצה על ד"ר יגאל וולמן.
מרים*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי מרים* »

כתבתי גם בדפים הריונות נפל,המלצות רופאי נשים, מידע שיכול להיות לך שימושי אולי.
אצלי היה אבחון מוטעה של כמה רופאים,כולל מומחה מפורסם,ורק בגלל שהשתפנתי מהגרידה וחיכיתי עוד התגלגלתי
איכשהו למצב שגיליתי את הטעות.אם זה נוגע לך ויש לך עוד שאלות אני אשמח לענות.
  • בשלב כזה אפשר לעשות הפלה עם כדורים.לדעתי עדיף על גרידה. ("מייפגין" נדמה לי,תבדקי בגוגל)
  • או בשאיבה,תהליך יותר עדין,תחת אולטרסאונד,בהרדמה מלאה ,גם אם זה פרטי (ממליצה על דר יגאל וולמן בתל אביב)
  • אני עשיתי הכל פרטי,מאחר וגם לא היו לי ביטוחים מתאימים.חברה בכל מקרה אמרה לי ללכת למקום כמו רמת מרפא
(אם את חברת מכבי) ולא לבית חולים,פחות תחושה של בית חרושת,והקופה שילמה לה על זה (הייתה צריכה להוציא
מהם אישור- מה שנקרא טופס 17)
  • מבתי החולים הבנתי שתל השומר הכי נחמדים (אם אפשר לקרוא לזה ככה...)
  • אצה להרחבת צוואר הרחם נקראת למינריה.בגרידה חשוב שזה יהיה,מרחיב בהדרגה.
  • לגבי החלמה-רשמית זה עניין של כמה ימים.לפי חוק מגיע לך חופש מהעבודה.יש לי המלצות למטפלים אלטרנטיבים
אם זה מעניין אותך.
  • האם חשבת על האופציה של לנסות לגרום הפלה באמצעים טבעיים?אם כן יש לי כמה עצות.
חלי*
הצטרפות: 01 דצמבר 2004, 22:34

שאלות על הפלה

שליחה על ידי חלי* »

עברתי כבר 2 גרידות אצל ד"ר אילן שורץ - דרך מכבי בבאר שבע. הוא רופא מקסים, מקצועי, הכל עבר בשלום.
אחרי הגרידה הראשונה הריתי ויש לי ילד שני בריא ומקסים בן שנתים. הגרידה השניה היתה לפני חודש וחצי.
הוא באמת רופא 10. אם תתחרטי ותרצי רופא דרך הקופה אשמח לתת לך עוד פרטים.
לגבי ההחלמה - לא הרגשתי כלום. התעוררתי והלכתי הביתה. מלבד דימום קצת יותר ארוך ממחזור.
הכאב האמיתי הוא הכאב הנפשי ולא הפיזי.
נועה_בר*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי נועה_בר* »

איזה באסה שכל הבלגן מתנקז לסוף השבוע. הכל כל כך לחוץ,
חמודה, זה לא חייב להיות לחוץ ( בטח לא מבחינת הזמן..) יש לך את הזמן ולא יקרה כלום אם יעבור עוד יום. הלחץ הוא ביטוי למצוקה הקשה שנקלעת אליה. משהו חייב לנקז החוצה את הקושי וכל אחד מגיב אחרת.
נסי לנוח, להבין שישנם דברים גדולים שקשה לנו להבין ולעיתים גם לקבל, תבכי, תתפנקי כמה שיותר ותעטפי עצמך במה שאת הכי אוהבת ואם אפשר בכמויות.
מה שעומד להיות הוא בלתי נמנע ויקרה אם או בלי לחץ.
העיקר שהחלטת, פנית לרופא, עשית מה שאפשר והדברים יסתדרו בימים הקרובים.
(())
חלי*
הצטרפות: 01 דצמבר 2004, 22:34

שאלות על הפלה

שליחה על ידי חלי* »

אני חברת מכבי ועשיתי את הגרידה ברמת מרפא בבאר שבע. כנראה שייש להם איזה שהוא הסדר עם מכבי. בכל אופן ד"ר שורץ שהמלצתי לך עליו עובד שם ואת יכולה לבקש אותו. המקום שקט, נעים (עד כמה שאפשר ) ואין שם אווירה של בית חולים בכלל.
כמובן שלא שילמתי שקל - הכל דרך הקופה.
משי*
הצטרפות: 27 פברואר 2003, 15:07

שאלות על הפלה

שליחה על ידי משי* »

אני עברתי הפלה לפני כשנה.שק ללא תוכן הייתה ההגדרה.עשיתי בדיקת הורמונים, ב"ה הכל תקין, המחזור שלי סדיר, ואין הריון. מאז ההפלה לא עשו לי אולטראסאונד. יכול להיות שיש משהו שאפשר לבדוק רק באולטראסאונד או בבדיקה אחרת? (כמו קרישת דם).
ציטוטק_במקום_גרידה*
הצטרפות: 15 פברואר 2005, 12:18

שאלות על הפלה

שליחה על ידי ציטוטק_במקום_גרידה* »

הכל בסדר ! חששתי נורא מלבצע גרידה, ולכן מחיפושים באינטרנט מצאתי את האפשרות של הפלה ע"י כדורים - ציטוטק שזה בעצם כמו נרות. (הגעתי לשבוע 8 עם עובר בגודל 6.5 ללא דופק...)
זה עבד מעולה והכל יצא החוצה בשלמותו עם מעט מאד כאבים אבל עם דימומים רבים.
אני חושבת שאני רוצה להמליץ לכולן אם מגיעות למצב הזה אז זה הפתרון הכי טוב למי שלא רוצה לקחת סיכונים מיותרים שקיימים בגרידה ומוכנה לסבול דימומים בערך שבועיים במקום יומיים שלושה בגרידה. ומינוס נוסף שיש לזה רק 70-75 אחוזי הצלחה... שזה גם משהו למי שמאד רוצה להמנע מגרידה ... כמוני.
אשמח לענות לכל מי שצריכה ייעוץ נוסף. האימייל שלי [email protected]
את האפשרות הזו כיום ניתן לבצע רק בבי"ח שיבא - תל השומר (זה מוגדר כנסיוני אבל עושים את זה כבר כמה שנים...)ויש מספר קריטריונים שצריך לעמוד בהם כדי להתאים לשיטה הזו. הטלפון שלהם - 5302090.
בהצלחה
אמא_לאחד_בינתיים*
הצטרפות: 21 מרץ 2005, 11:40

שאלות על הפלה

שליחה על ידי אמא_לאחד_בינתיים* »

אני באמצע שבוע 8. יש שק הריון ואין לי לא דופק ולא עובר. הרופאה אמרה לי לחכות שבוע, אולי היה לי ביוץ מאוחר. איך עוברים את השבוע הזה בהמתנה? בהמתנה אולי לסוף. זה באמת יכול להיות שהיה לי ביוץ מאוחר ובסוף הכל כן יהיה בסדר? מישהי יודעת מה הסיבות לזה שלא מתפתח עובר?
אמא_לאחד_בינתיים*
הצטרפות: 21 מרץ 2005, 11:40

שאלות על הפלה

שליחה על ידי אמא_לאחד_בינתיים* »

תודה על ההסבר. אני מנסה להתעודד, אולי עוד יהיה בסדר. את חושבת שיש קשר לכך שאני עובדת מאוד מאוד קשה (לא פיסית), המון שעות, כמעט בלי שינה ועם המון לחץ? יש קשר בין זה לבין אי ההתפתחות?
משי*
הצטרפות: 27 פברואר 2003, 15:07

שאלות על הפלה

שליחה על ידי משי* »

אני חושבת שזה תמיד נחמד לקחת קצת חופש להרגע והכי חשוב
לא לחשוב על זה! מה שיהיה יהיה. מה שכן מדיציה או דימיון מודרך יכול לעזור.
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

שאלות על הפלה

שליחה על ידי נועה* »

עברתי שאיבה בשבוע 5 להריון מטעמים אישיים.
השאלה היא האם אישה פורייה בחודש הזה לאחר ההפלה והאם יש ביוץ כרגיל ויכול להיות קליטה של הריון שוב?
נטע*
הצטרפות: 29 דצמבר 2002, 20:18

שאלות על הפלה

שליחה על ידי נטע* »

הפלתי באופן טבעי בשבוע מקסימום 12 (יכול להיות שזה גם שבוע צעיר יותר- פשוט המחזור שלי לא סדיר). רופאים המליצו לי ללכת ולבצע בנוסף גם גרידה ואני ממש לא רוצה. מה השיקול לבצע גרידה בנוסף להפלה טבעית? באולטרסאונד שעשיתי כ- 4 ימים אחרי שהתחילה ההפלה לא ראו יותר שק הריון וראו רק רירית גדולה. האם למשהי יש נסיון עם מקרה כמו שלי?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי בשמת_א* »

כ- 4 ימים אחרי שהתחילה ההפלה לא ראו יותר שק הריון וראו רק רירית גדולה
חבל לרוץ לבצע גרידה. הרופאים הישראלים ישר דוחפים להתערבות הזאת, שלא כמקובל בפרוטוקולים רפואיים במדינות מתוקנות אחרות.
4 ימים של הפלה טבעית זה ממש בהתחלה.
הפלה טבעית ממוצעת אורכת בסביבות השבועיים, וגם זה יכול להשתנות מאשה לאשה.
אבל קחי סדר גודל של שבועיים לפחות כנורמלי.
רק אז אולי כדאי ללכת לבדוק באולטרסאונד, או פשוט לחכות עד סוף הדימום ואז לבדוק. שום דבר נורא לא יקרה. נדיר ביותר שנשאר משהו. תנוחי, תשתי, תקחי כדורי ברזל, את מאבדת דם וזה מחליש.
אחרי שבועיים-שלושה או אחרי שנגמר הדימום את יכולה ללכת לאולטרסאונד ולבדיקת דם (יבדקו את הביתא [הם כותבים בטא משום מה, זאת האות בית ביוונית, התחלה של שם ההורמון bhcg אם אני לא טועה), ותחזרי אלינו לפיענוח התוצאות. אם אחרי שנגמר הדימום לא רואים כלום ברחם, את מרגישה בסדר, והביתא נמוך עד אפסי, אז זהו, נגמר ואין בעיות.
נטע*
הצטרפות: 29 דצמבר 2002, 20:18

שאלות על הפלה

שליחה על ידי נטע* »

גילה ומיכל, תודה על ההפניות. בשמת- תודה על התגובה המרגיעה. זאת גם התחושה שלי שלא כדאי למהר ובגלל זה אני ממתינה ומתייעצת. מחר אני הולכת לרופא שאני סומכת עליו- נגד דברים פולשניים מיותרים ואשמע מה הוא אומר. הדאגה הגדולה שלי באה מכך שרופאים הפחידו אותי שאם לא אנקה את הרחם, זה עלול לפגוע בסיכויים שלי להכנס להריון בעתיד.
מירבי*
הצטרפות: 11 מאי 2005, 09:40

שאלות על הפלה

שליחה על ידי מירבי* »

נכנסתי להריון לא רצוי ואני רוצה לעשות הפלה דחוף
tאמא*
הצטרפות: 02 מרץ 2005, 16:22

שאלות על הפלה

שליחה על ידי tאמא* »

פני לרופא נשים אל תחכי, הוא יכוון אותך, . קרוב לודאי שיתן לך מס' בדיקות לעשות. דם ואולטרסאונד. ועם תוצאות הבדיקות יכוון אותך לוועדה .
אם את בגיל מאוד צעיר , (נערה או אפילו שנות העשרים המוקדמות) . פני ל"דלת פתוחה" (את יכולה לבדוק באתרי חיפוש באינטרנט דלת פתוחה לנוער. ) בירושלים יש את ש.י.ל.ה. -- שירות יעוץ למניעת הריון. הם מקבלים כל אחת ואחד בלי שיפוטיות. ויתנו לך את התמיכה. אם את לא קרובה לירושליים בררי באזור מגורייך על "דלת פתוחה".
גם אם את בגיל יותר מבוגר, אל תשארי לבד . פני לעזרה.
tאמא*
הצטרפות: 02 מרץ 2005, 16:22

שאלות על הפלה

שליחה על ידי tאמא* »

באגודת אפרת יעזרו לך לשמור את ההריון . יתנו לך כל תמיכה אפשרית. יעוץ סוציאלי כלכלי. וכו' ובלבד שלא תבצעי הפלה.

אך אם האלטרנטיבה היחידה שלך זה הפלה, אל תפני אליהם, זה רק יקשה עלייך.
מונו_נוקי*

שאלות על הפלה

ממש לא ממליצה על אגודת אפרת!! הם יעשו הכל לשכנע לא לעשות הפלה כולל הפחדות ואיומים!
אמא_לשלושה*
הצטרפות: 17 פברואר 2005, 11:59
דף אישי: הדף האישי של אמא_לשלושה*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי אמא_לשלושה* »

כמה הכוונות לגבי ועדת הפלה, אם את נשואה בלי בעיות כלכליות רציניות ועם זוגיות טובה רוב הסיכויים שלא יאשרו לך הפלה. הפלה במקרה כזה מאשרים רק אם את במצב נפשי לא טוב. (הבנת את המסר?)
במבית*
הצטרפות: 23 מאי 2005, 19:52

שאלות על הפלה

שליחה על ידי במבית* »

שלום לכולן, עברתי לפני שבוע גרידה לאחר הפלה טבעית בשבוע 8. רק לאחר מכן גיליתי שבעצם לא חייבים בכל המקרים לעבור גרידה, אלא לפעמים פשוט צריך לתת לגוף ולטבע לעשות את שלהם.... אני רוצה לציין שזה הריון ראשון ואני בת 23 וכשהגעתי לביה"ח ביום הגרידה שאלתי לגבי אולטרסאונד ואמרו לי שהם עושים אותו מס' דקות לפני הניתוח עצמו, אך בחדר הניתוח לאחר הרדמה... האם זה נכון? ואם לא, מה עלי לעשות? איך אדע ששום דבר לא נפגע? באולטרסאונד חוזר? האם מותר היה להם לעשות דבר כזה? הרי יכול להיות שהגוף "טיפל" בעצמו בכל העניינים ולא היה כל צורך בהתערבות כירורגית.... אני די אבודה , עזרו לי... תודה
פלוני_אלמונית*

שאלות על הפלה

היום אמרו לי שההריון שלי לא מתפתח שיש ירידה בהורמון אני בשבוע שביעי ואמרו לי לחזור על הבדיקה בעוד שלושה ימים מה זה אומר? אין לי דימומים, למה זה קרה? יש סיכוי?????......
קרן*
הצטרפות: 05 ספטמבר 2001, 00:38

שאלות על הפלה

שליחה על ידי קרן* »

שלום .
3 שבועות לאחר קבלת מחזור ביצעתי בדיקת ביוץ ע"י בדיקת דם.
להלן התוצאות:
Estradiol E2=255
  1. 1= Progesterone
בבקשה אם תוכל לומר לי בקצרה האם היה לי ביוץ
ואם היה, האם היה תקין ?
אשמח לקבל תשובה במהרה.
חיבוקי*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2005, 09:34

שאלות על הפלה

שליחה על ידי חיבוקי* »

אתמול אחרי בדיקת אולטרא סאונד הרופא אמר לי ולבעלי שאין עובר ואין דופק וצריך לעבור גרידה.
הוא המליץ לחכות להפלה טבעית ואם היא לא מגיעה לפנות לבית חולים.
מה הפרוצדורה שעלי לעשות?
אני מאוד מפחדת מכל עניין הבית חולים. האם יש דרך לזרז את ההפלה הטבעית?
אני לא מפסיקה לבכות ומאוד קשה לי להשלים עם כל הסיפור הזה בעיקר בגלל שאני לא מבינה מה הסיבות שזה קורה.
אני מבינה שלא עשיתי שום דבר לא בסדר אבל זה מלחיץ שבעזרת השם בהריון הבא אני לא אדע איך למנוע...
פלוני_אלמונית*

שאלות על הפלה

נכנסתי להריון לא רצוי בכלל. אני באה ממגזר חרדי וחייבת עזרה חשאית ודחופה אני מציינת גם שאני נשואה ולא יודעת מה לעשות, לעובר אין שום בעיה אבל הוא לא רצוי (לא מבעלי) , אין לי אמצעים כלכליים ולא יכולה לעשות זאת פרטי .
מה עושים? כל דבר יעזור.
חברה*
הצטרפות: 01 ינואר 2003, 19:53

שאלות על הפלה

שליחה על ידי חברה* »

אני עברתי הפלה יזומה לפני כשבועיים, ואנסה לעזור לך במידע שברשותי או לחפש בעבורך.
מהיכן את בארץ? בגדול את צריכה לגשת לועדה להפסקת הריון באחד מבתי החולים. הועדה מאוד רגישה ומתחשבת. הכול דיסקרטי ויש שמירה מלאה על סודיות רפואית. כאישה נשואה עם עובר תקין, את צריכה להביא חוות דעת פסיכיאטרית, הוועדה אפילו הפנתה אותי לפסיכיאטר שעובד איתם ומחיר הפגישה שגבה היה מאוד מאוד זול. אין קושי לקבל חוות דעת פסיכיאטרית במיוחד לאור מצבך, במחשבה שניה, ייתכן שאת לא צריכה להביא אפילו את זה לוועדה כי את אומרת שהילד לא מבעלך! עלות ההפלה והוועדה מסתכמים סה"כ בכ-2000 שקלים. האשפוז הוא לחצי יום לא יותר, ואת משתחררת הביתה לאחר מספר שעות. חשוב מאוד! באיזה שבוע את???
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שאלות על הפלה

שליחה על ידי פלונית* »

לנשים דתיות 02-6730002

זהו מספר טלפון של קו סיוע לנשים דתיות בנושאי תקיפה מינית שמצאתי באתר זה - גם אם המקרה שלך הוא לא כזה אני משוכנעת שהם יוכלו לקשר אותך ולהדריך אותך.
נועה_בר*

שאלות על הפלה

שליחה על ידי נועה_בר* »

לא צריכה להביא אפילו את זה לוועדה כי את אומרת שהילד לא מבעלך!
גם לדעתי זה מספיק, בעיקרון בכל בי"ח יש ועדה כזו, צריך לשאול באיזה ימים ושעות, או דרך רופא הנשים שלך שיפנה אותך.
אם את חרדית תדעי שלא לפנות ל'אפרת ' שיעשו הכל כדי לשכנע אותך לשמור על ההריון.
שליחת תגובה

חזור אל “דפי בית של עורכים שבהם דיונים וטיפים”