שמים קץ לסחר בנשים בישראל

אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

מאות נשים מוחזקות בערים מרכזיות בישראל בניגוד לרצונן, בדירות ומרתפים בהם הן מוכות ונאנסות רוב שעות היממה.
רשויות האכיפה בישראל יודעות בדיוק היכן כלואות הנשים הללו אך לא פועלות לשחררן, וכלי התקשורת כמעט שאינם מדווחים על מצבן.
מדובר בתעשייה שמגלגלת מיליארדי שקלים בשנה: תעשיית הזנות.

בימים אלו מתארגנת קבוצה רצינית וחדורת מוטיבציה שמטרתה לשים קץ לתופעה.
אם הנושא קרוב ללבך וברצונך לפעול להפסקת העוול,
ראי עצמך מוזמנת לפגישה ראשונית שתתקיים ביום א, 6 בדצמבר בשעה 19:30 ברחוב דובנוב 20א, תל אביב
לפרטים:
054-6282728
(נכתב בלשון נקבה מטעמי נוחות, אך פונה לאנשים מכל מין ומגדר)
pumkin*
הצטרפות: 29 נובמבר 2009, 13:28

שליחה על ידי pumkin* »

כדאי מאוד לבוא ולסער מוחין בכדי למגר את הרישעות הזאת
יחד עם זאת,כדאי לזכור שלהצטרף לפייסבוק,זה להצטרף לגוף שממומן בארץ מבנק מזרחי טפחות של משפחת עופר,קוקה קולה ועוד אנשים מאוגדים בתאגידים שדואגים לעצמם על חשבון הציבור,קחו בחשבון שמידע זה כוח , ולתאגיד פייסבוק אין כוונות להשתמש בו לטובת הציבור-הוא לטובת הכסף.
בריא_טבעי*
הצטרפות: 08 מאי 2009, 01:01
דף אישי: הדף האישי של בריא_טבעי*

שליחה על ידי בריא_טבעי* »

אורי כל הכבוד על פתיחת הדף. אבל נראה לי שכאן מעט מאוד אנשים רואים, וחוץ מזה, אני מציע שתעזור לרתום למאבק את כל האנשים הרבים שאתה מכיר ומקושר אליהם, שממה שראיתי הרבה מהם הם אנשים שלא רק מסתגרים בבית עם האוכל האורגני ורועדים מפחד, למשל כל החברים שקשורים למערכות הביטחון ואנשי עסקים מיליארדרים וכו' כמו אלה שpumpin כאן הזכיר.
צל_הימים*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2007, 09:20

שליחה על ידי צל_הימים* »

שי, בבקשה לא לסגור חשבונות מעל דפי האתר.
יש לך את כל מרחבי האינטרנט בשביל זה.
תודה.
אורי_יורמן*

נראה לי שכאן מעט מאוד אנשים רואים
אבל אם ייצא מזה עוד פעיל/ה או שתיים, הרי זה מבורך לא?
להזכירך האתר באופן טבעי מושך אליו שפע של נשים חזקות שלא פוחדות מהאמת
רוזמרין*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2004, 09:35

שליחה על ידי רוזמרין* »

אני חייבת לציין שימות המשיח הגיעו... דף בנושא החפצת נשים נפתח ע"י גבר והמגיבים הינם רק גברים, בינתים.
אני מאד גאה בכם, הגברים של "באופן"!!!
לדובנוב אני כנראה לא אגיע (אולי לזכר ימי העסקנות הקבוצניקית שלי) אבל לא חסרה עבודה גם כאן בצפון. תודה.
בריא_טבעי*

_שי, בבקשה לא לסגור חשבונות מעל דפי האתר.
יש לך את כל מרחבי האינטרנט בשביל זה.
תודה._
???
ג'ראר על מה אתה מדבר? כתבתי רק מחמאות והצעה לכיוון יותר אקטיבי.
בריא_טבעי*

_נראה לי שכאן מעט מאוד אנשים רואים
אבל אם ייצא מזה עוד פעיל/ה או שתיים, הרי זה מבורך לא?
להזכירך האתר באופן טבעי מושך אליו שפע של נשים חזקות שלא פוחדות מהאמת_
בהחלט. ולכן אשמח אם חוסר הפחד ילקח לכיוון מעשי. יחד עם זאת לא צריך להשאיר את המאבק בסחר בנשים לנשים בלבד כפי שנעשה עד היום בארגונים השונים, כדאי לגייס גם את הגברים, שהם אלה שמבצעים את האונס בפועל. ובמיוחד אלה שיש להם את הכוח הכי גדול להפסיק אותו וחבל שבמקום זה הם מחפים עליו. למשל אנשי המוסד, אני בטוח שכשהם הצטרפו הם חשבו שהם ירדפו אחרי נאצים וצוררי ישראל למיניהם, הם לא ידעו שהם אלה שיגנו עליהם ויסתירו אותם. כדאי לגייס כמה מאלה שישנו כיוון ויפעלו למען תושבי המדינה במקום נגד.
אורי_יורמן*

רוזמרין
אשמח לשמוע ממך קצת על מה שידוע לך מהצפון

בתל אביב באיזור התחנה המרכזית הישנה המצב מאוד ברור
קשה ללכת 100 מטר בלילה בלי להבין מה קורה

כשקיבלתי את ההזמנה בפייסבוק
בהתחלה לקח יום עד שנפל לי האסימון
אבל אז קלטתי פתאום שבעצם מדובר ביוזמה של כמה חבר'ה רציניות למדי שמתמחות במעשים יותר מאשר בדיבורים
(בניגוד אלי למשל)
ושהדבר הנכון מבחינתי זה להצטרף ולעזור
צל_הימים*

שליחה על ידי צל_הימים* »

_???
ג'ראר על מה אתה מדבר? כתבתי רק מחמאות והצעה לכיוון יותר אקטיבי._
אה, אם זה כך אז סבבה. כנראה שלא הבנתי אותך נכון...
|#|
סבטקסט_כפול*
הצטרפות: 09 יוני 2005, 18:20
דף אישי: הדף האישי של סבטקסט_כפול*

שליחה על ידי סבטקסט_כפול* »

אני רואה בזה מאבק נגד האונס
אורי_יורמן*

האם זה לא מעניין אף אחת כאן?
אפשר לסגור את הדף?
סבטקסט_כפול*

לא לסגור את הדף זהו דף חשוב.
מה עוד אפשר לעשות בנושא?
צל_הימים*

שליחה על ידי צל_הימים* »

היה בזמנו דיון בקפה דה מרקר שהפך למלחמת עריכה פראית סביב העובדה שעיתון הארץ מפרסם מודעות לשירותי מין, למרות שזה נגד החוק. הכותבים שמחו כנגד צונזרו והיה על כך וויכוחים לרוב. הנה קצה חוט למהומה הזו:
הזכרתי את השם עמוס שוקן ונחסמתי בקהילת התמיכה לקפה
עדות לרוחה של המחאה:
_פוסט זה נכתב באתר השייך לעמוס שוקן, שמרוויח כסף על גבן של נשים המנוצלות לתעשיית הזנות בישראל.
אמליץ גם לכם להבהיר נקודה זו בסוף כל פוסט ובכך להפגין כנגד המשך הבזיון_.
זה הבלוג של הכותבת , בעמודה השמאלית יש רצף קישורים בנושא הסחר בנשים והתעלמות הממסד.
yael_o*
הצטרפות: 23 מרץ 2009, 01:52

שליחה על ידי yael_o* »

אורי, האם הפגישה בת"א רלוונטית רק לפעילות באזור ת"א?
בכלל, יש רעיונות איך לפעול מרחוק או איפה יש מוקדים בעייתיים באזור הצפון? (כי לת"א אני אצליח להגיע אולי פעם בשנה)
אורי_יורמן*

אורי, האם הפגישה בת"א רלוונטית רק לפעילות באזור ת"א?
בימים אלו אני בחו"ל. אני לא מיוזמי הפגישה, רק שליח לצורך העניין.
אני מניח שמדובר בכל הארץ אם כי הדגש כנראה יהיה על תל אביב.

פעם בשנה.
אני מקווה שפעם בשנה משמעותו פעם אחת - כלומר שתוך פחות משנה התופעה תהיה לא רלוונטית
צל_הימים*

שליחה על ידי צל_הימים* »

רוב החומר הכתוב נמצא בפייסבוק, בדף המקושר במעלה הדף. חלק ממנו ניתן לראות גם בלי לפתוח שם חשבון. אם יש כאן עניין, אפשר להעתיק לדף הזה.
צל_הימים*

שליחה על ידי צל_הימים* »

מתוך אותו דף בפייסבוק, קטע על המצב החוקי בארץ:

" שחיתותן של רשויות האכיפה בישראל
"המוכר או הקונה אדם להעסקתו בזנות או המתווך למכירה או לקנייה כאמור דינו מאסר 16 שנים; לעניין זה, 'מוכר או קונה' – תמורת כסף, שווה כסף, שירות או טובת הנאה אחרת." (סעיף 203 א' לחוק העונשין, התשל"ה 1977).

מאז נקבע החוק הזה, בשנת 2000, רק בתיקים בודדים נפסקו עונשים חמורים, של שמונה עד עשר שנות מאסר, ובשאר גזרי הדין נגזרו עונשים של חודשים אחדים עד שנתיים. למרות העובדה שעברו כחמש שנים מאז תוקן חוק העונשין, וסחר בבני אדם הפך לעבירה שהעונש המרבי עליה הוא 16 שנות מאסר, סוחרי הנשים עדיין זוכים במרבית המקרים להסדרי טיעון ועונשים מקלים: לרוב שנתיים מאסר או פחות.

הזנות עצמה היא חוקית (רק הסרסרות אינה חוקית) אך קורבנות הסחר אינן זוכות ליעוץ משפטי או סיוע נפשי מטעם המדינה. הנשים עדיין נתפסות כעברייניות ולא כקורבנות: במקרים לא מעטים נשים הבוחרות להעיד נכלאות בניגוד לנהלים. עדות תביעה אינן זוכות להגנה בזמן ההמתנה לעדות ומגורשות מיד לאחריה, לעיתים תוך סיכון חייהן במדינת המוצא.

מומחים בלתי תלויים, בהם הפרופסור מנחם אמיר מהאוניברסיטה העברית בירושלים, מסבירים כי המשטרה מאפשרת למכונים לפעול בתמורה למידע שהמפעילים מספקים על פעילויות פליליות אחרות: למעשה, המפעילים והסרסורים משמשים מודיעים משטרתיים. עו"ד ישראל קליין המייצג סוחרי נשים: "בחישוב קל שאני עושה מגיעות כ 12 עד 20 בחורות, שלוש פעמים בשבוע. כלומר כ60 בחורות בשבוע, כ500 בחורות בחודש. אנחנו מדברים על 6,000 בחורות בשנה.

המשטרה יודעת איך הן מגיעות." השוטרים מעורבים בסחר, כלקוחות בבתי הבושת, ביחסי ידידות עם בעלי בתי בושת, ובחלק מן המקרים אף בשיתוף פעולה ישיר עם הסרסורים והסוחרים (למשל, באמצעות אזהרתם מפני פשיטות מתוכננות) ולקיחת חלק בסחר עצמו. נשים שרואיינו העידו כי רבים מהלקוחות בבתי הבושת הם שוטרים, ואפילו העידו על קשרי ידידות בין שוטרים לבין סרסורים ועל העברת כספים בין הסרסורים לשוטרים.

ביקורי שוטרים כלקוחות בבתי הבושת מעניקים הכשר לסחר בנשים, אך המחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים מסרבת לפתוח בחקירה במקרים אלה, בטענה שמדובר בעבירה משמעתית בלבד. לכן, כאשר עוצרים אותן, הנשים מסרבות לדבר עם המשטרה או להעיד - אפילו כאשר המשטרה פושטת על המוסדות הללו. הנשים פוחדות כל-כך מסרסוריהן ומהשוטרים עד שהן אפילו לא מבקשות מהמשטרה להצילן.

לחץ עולמי
החוק האמריקני אוסר על ממשלת ארה"ב להעביר כספים למדינות שנמצאות ברשימה השחורה של המדינות שמעודדות (או לא פועלות לעצירת) "הסחר בזונות, עובדי כפייה וילדים שמשועבדים למין" – כמו ישראל. לחץ של ארגונים אמריקנים על ממשלת ארה"ב לקיים את החוק ולהפסיק העברת כספים לישראל עקב סחר בבני אדם, גרם לישראל להקים ועדות ולבצע כמה פעולות למראית עין, על מנת שתוכל לעלות בדירוג, לקטגוריה של "המדינות שאינן ממלאות לחלוטין אחר הסטנדרטים האמריקניים בתחום, אך מגלות מאמצים כדי לשפר את המצב."

לאחרונה פורסם דוח חדש על ידי מחלקת המדינה של ארה"ב שממקם את ישראל שוב ברשימה השחורה, של המדינות שנמצאות תחת אזהרה לפני הטלת חרם בינלאומי עליהן, יחד עם סין, מצרים, מקסיקו, רוסיה, קפריסין, פרו ואחרות. בדוח נכתב ש"ישראל הועברה לרשימה בשל כישלונה לספק מידע על מצבם של עובדים בכפייה. הממשלה לא העבירה חוקים המטילים אחריות פלילית על כל סוגי הסחר בבני אדם, כולל חקיקה למניעת סחר בעובדים".
צל_הימים*

שליחה על ידי צל_הימים* »

נפתחה חזית חדשה במאבק נגד התופעה המכונה "קשרי הון שלטון". או בניסוח יותר סלחני, אזלת היד של הרשויות.
בין אם זה בתחום הזיהום הסביבתי, הפרטת נכסי הציבור ושאר ירקות, עדיין הכל סובב סביב אותו הגרעין.
תרומתי הצנועה תהיה להציג נתונים ולשאול את השאלות העולות מהם.

באדיבות הכתבת שלנו לענייני דיכוי אלים של נשים והדחתן לזנות בניגוד לרצונן, להלן צרור כתבות:

מפלה לעירייה - מועדון החשפנות לא ייסגר

אני מביא את דברי אתה כתבת ללא שינויים, כולל הדגשים:

בדצמבר 2009: בית משפט בר"ג לא מוכן להיענות לתביעת העירייה לסגור מועדון חשפנות בו שוטר סמוי קיבל הצעה למין בתשלום.

בין טיעוני פסק הדין: "אף שחשדות פליליים בדבר זנות עשויים להיות נסיבה כבדת משקל...הם אינם יכולים להיות השיקול היחיד. במקרה זה לא הובהר כיצד הפעילות הפלילית יוצרת סכנה מיידית לציבור או מטרד המחייב את הפסקת פעילותו של המקום בצו לפי חוק רישוי עסקים... "

אבל אם חשבתם שהעירייה והמשטרה סבבה, ורק בית המשפט בעייתי, תחשבו שוב, כי לפי הכתבה: "בשולי ההחלטה ציין השופט חיימוביץ' כי מהבקשות שהובאו לפניו עולה כי נמצאו ראיות לכאורה למתן שירותי מין בתשלום בחמישה מועדונים שונים בלילה אחד... "ממצאים אלה מעלים חשש כי אין מדובר בתופעה מקרית או חד פעמית" ציין.

לדבריו, אם הרשויות מעוניינות להפסיק את פעילות אותם מועדונים - עליהן להשתמש בדרכים אחרות ולא בצו הפסקה מינהלי הנשען על חוק רישוי עסקים. בין החוקים העומדים לרשותם: חוק הגבלת שימוש במקום לשם ביצוע עבירות, שחוקק בשנת 2005 וקובע כי למשטרת ישראל יש סמכות להגביל בצו מינהלי את השימוש בעסק שעל-פי החשד משמש לביצוע עבירות זנות או סרסרות.

"דרך המלך למאבק בתופעה פסולה זו היא הגשת כתבי אישום והפסקת פעילותם של העסקים באופן קבוע ובסמוך לאחר שהחלו לפעול, ולא בצו מינהלי זמני המוצא לעסק הפועל ללא רישיון במשך תקופה ארוכה ובידיעת הרשות המקומית", לשון ההחלטה". אני תוהה למה אי אפשר להוציא צו הפסקה מינהלי זמני לפי חוק רישוי עסקים, ואז לפעול לקראת כתב אישום לשם הפסקה קבועה.

[סוף ציטוט]

ללא ההשכלה המשפטית שאין ברשותי, עולה גם בי התמיהה שמא התמונה המצטיירת מהמאמר הזה היא של "אזלת יד" של המשטרה.
אך ייתכן שלא בהם האשמה, כי הרי אנשי משטרה תפקידם לאכוף את החוק, אלא איכשהו יש "סדרי עדיפויות" שונים עקב מגבלות התקציב וכוח האדם החמורות שהמשטרה נתונה בהם, ומנגבלות אלו עקב מגבלות התקציב של המשרד לבטחון פנים, שהן עצמן עקב מגבלות התקציב של מדינת ישראל, שהן עצמן נובעות מכך שאזרחי ישראל אינם מספיק חרוצים ויצרניים אלא מעדיפים לשבת בבית לחיות כפרזיטים על כספי משלמי המיסים. עימם לא נימנים הסרסורים. זאת אומרת, אותם אזרחים הם אומנם אזרחים עובדים חרוצים ויצרניים, המספקים שירות חשוב לאוכלוסיה, ולאור זאת הם זוכים לפטור גורף ממס. שהיה יכול לממן את פעילות המשטרה ובתי המשפט באכיפת החוקים נגדם.

רגע רגע... אני קולט כאן ניגוד עיניינים: למה שהסרסורים ישלמו מס שבסוף יחזור אליהם כבומרנג ויגרום לשבירת מטה לחמם ואף לכליאתם? זהו, אני חושב שזיהיתי את הכשל. זהו שורש הבעייה.
מיכאל*
הצטרפות: 22 יוני 2004, 18:30

שליחה על ידי מיכאל* »

הקבוצה בפייסבוק נגד סחר בנשים:
http://www.facebook.com/group.php?gid=175171145427

ממליץ להכנס, תצטרפו ותצרפו חברים! שכמה שיותר אנשים יידעו מה קורה ויפיצו הלאה ויפיצו... עד שלא תהיה ברירה ולא יוכלו להמשיך את הסחר הנורא הזה בבני אדם.
תמרי*
הצטרפות: 23 מאי 2004, 10:55

שליחה על ידי תמרי* »

שאלת תם: ממתי פייסבוק הוא גוף שממומן בארץ מבנק מזרחי טפחות של משפחת עופר,קוקה קולה ועוד אנשים מאוגדים בתאגידים שדואגים לעצמם על חשבון הציבור ?
האם פייסבוק היא לא חברה אמריקאית? והיא לא ממומנת מפרסומות אלא מבנק המזרחי?
תמרי*
הצטרפות: 23 מאי 2004, 10:55

שליחה על ידי תמרי* »

וכמובן שאפיץ את הקבוצה בפייסבוק
התפוז_האורגני*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2009, 18:58
דף אישי: הדף האישי של התפוז_האורגני*

שליחה על ידי התפוז_האורגני* »

חיפשתי ברשת עדות לטענה על הבעלות על פייסבוק ולא מצאתי.
אשמח אם מישהו יקשר
אהבת_עולם*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2008, 01:17
דף אישי: הדף האישי של אהבת_עולם*

שליחה על ידי אהבת_עולם* »

מה הקשר בין זנות במועדון חשפנות לבין הנושא של הדף?

סחר בנשים והעסקתן בכוח זה דבר שצריך למגר.
לא כל זנות היא סחר בנשים.
צל_הימים*

שליחה על ידי צל_הימים* »

נושא הזנות הוא רחב.
יש כאלו שמעדיפים להתרכז בהיבט המוסרי-דתי. זה אפיק אחד לעסוק בנושא.
ויש את העמדה של הנשים הנשואות שנפגעות מכך שהבעל שלהן צורך את השירותים הללו.
מנגד יש את אלו שדווקא חשות הקלה, כי נשות המקצוע מורידות מהן את תובענותו של הבעל, ואולי בכלל הן לא יכולות לסבול יותר את הבעלים, ובטח ובטח שלא מוכנות לשכב איתם.
ובקרב העוסקות במקצוע, יש גם את אלו שבאו לשם מתוך בחירה אחראית, רצונאלית, שקולה, צלולה ומפוקחת, שולטות בחייהן, לא נותנות לסרסור לרדות בהן, לא מכורות לסמים, אלכוהול או כדורים פסיכיאטריים, בוחרות את הלקוחות ואולי אף נהנות מהעבודה.
ויש כאלו שרק רוקדות במועדון. או מצטלמות לסרטים ומגזינים.
כך שהתמונה מורכבת.

ויש את הצד השני, שניתן לכנות הצד האפל.
והוא של נשים, לעיתים אף קטינות שהוכרחו לעסוק במקצוע, באמצעים אלימים שונים. את המקרים הללו חלק מהמאמרים סוקר, אני מודה שכרגע אני מתרשל בתפקידי בהבאתם לידיעת הציבור.

אז למה להתעסק בזה?
לכל אחד מהמעורבים יש את הזווית שלו, אני רואה בזה עוד אפיק של ניצול ודיכוי. יש אולי שיכעסו עלי בשל דברים אלו, אך אני מכניס את המקרה של אותן מנוצלות אל אותה חבילה עם עוד מקרים של דיכוי וניצול, בחלקו ממוסד.

לא עניתי על השאלה, למה להתעסק בזה?
כי מקרים אלו של ניצול נשים, כמו של ניצול בני אדם אחרים בעיסוקים מבזים ואף שבעצם עושים דה-הומניזציה לאותם בני-אדם, מתקיימים בחסות, ואף בזכות ההתעלמות שלנו. יש לומר אף ההסכמה שבשתיקה. אז בתור שלב ראשון, רק לדעת. זה נשמע פשוט וטריוויאלי, אך זהו צעד ענק. כי מצב ברירת המחדל שלנו הוא ההתעלמות. המקבלת לגיטימציה באמצעות שלל הסברים מנומקים היטב, אשר את חלקם ניתן להכניס תחת המונח "רציונליזציה".
רוזמרין*

שליחה על ידי רוזמרין* »

לא כל זנות היא סחר בנשים.
אהבת, זנות צריכה להעלם מהעולם לדעתי. אי אפשר להגיד שיש זונות שבחרו מרצונן הטוב את העיסוק הזה רק בגלל שאחת מכל מאה באמת בחרה. זה זניח מדי. זנות היא פועל יוצא של נשים שנזנחו ע"י החברה, בעיקר הגברית. חלקן עוד בילדות, ע"י התעללות ו/או אונס, וחלקן ע"י בני זוגם שנעלמו והשאירו להן את האחריות הכלכלית לגידול הילדים. לא פעם זה גם הולך יחד- ילדות שהופקרו בילדותן מתחברות עם גברים מועדים להפקרה.

זנות היא המצאה של עולם פטריארכי המשוכנע שקיום יחסי מין הוא צורך של הגבר בדיוק כמו חמצן, אוכל ומים. ולא סתם צורך, אלא כזה שאי אפשר לממש אותו ביד ימינו של הגבר.
אני מעתיקה לכאן טוקבק של גבר המגיב לגבר אחר בדיוק על העניין הזה מתוך כתבה בווינט

גבר א' אומר:
"לאישה קל להשיג קשר ( אני מדבר על קשר רציני, לא על סקס). עם 95% מהנשים מתחילים בתדירות גבוהה יחסית. כן, מתחילים איתן ערסים, משעממים, טיפשים, אבל מתחילים איתן. מדי פעם מופיע מישהו מדהים. וגם אם האישה לא מעוניינת כל התחלה כזו היא זריקה עצומה לאגו. ואם לא מתחילים איתה מספיק היא יכולה להירשם לאתר הכרויות. תוך שבוע תקבל מאות פניות ובטוח תמצא מישהו מתאים.
עכשיו תארו את המצב שלי. אני בחור עם מראה ממוצע, ביישן. אף אחת לא תתחיל איתי. כשאני מתחיל עם מישהי, במקרה הגרוע אני מקבל מבט של "מי אתה בכלל שתתחיל עם אחת כמוני", במקרה העוד יותר גרוע זה "אתה באמת בחור חמוד, נחמד, אחלה, אבל לא בשבילי" . וכן, אני מחפש קשר רציני ולא רק סקס. ומה לעשות אני גבר, יש לי צרכים. וכשאני לא במערכת יחסים זמן ארוך אני מבקר מדי פעם אצל נערות ליווי. הלוואי ולא הייתי צריך את זה.
אז כשיהיה לגברים קל להשיג קשר כמו לנשים, תהיה לנשים זכות להטיף לנו מוסר ".

גבר ב' עונה לו:
"גם אני חושב שנשים משיגות בקלות קשרים, וגם אני הייתי במצב שלא הייתי בקשר למשך שלוש שנים ומעלה. אבל ההבדל ביני ובינך הוא שאתה לא מסוגל לחיות ללא סקס - אתה מגדיר את זה "צרכים" - ואני יודע שזה לא צורך. אני יודע שבמשך מאות שנים נזירים חיו במנזרים ולא קיימו יחסי מין כל החיים שלהם והם שרדו טוב מאוד. אני יודע שאני אישית לא ביקרתי אצל זונה בחיים שלי ואני עדיין בסדר גמור. עד כאן האמפתיה שלי כלפיך, כי הבה נדייק .. לא מדובר ב"צרכים" שלך - מדובר ברצונות האנוכיים שלך שאתה מתרץ שהם צרכים.

כל פעם שאתה הולך לזונה ומשלם לה כסף כדי שהיא תשכב איתך - כשהיא לא רוצה אותך, לא נמשכת אליך, מכורה אולי לסמים ובמצב כלכלי קשה - אתה מנצל את הצרות של אחרים למען קידומך האישי. אתה אונס אישה בתשלום, כמו שבימים עברו היו קונים שפחה בכסף ואונסים אותה. אתה אנס זבל ומקומך בקבר. אין לך מוסר פנימי ולא חשבת ברצינות על הרגשות של אחרים. תכלס, הנשים האלה הם לא בני אדם בראייה שלך עם ילדות ומשפחות וחיים וחלומות, אלא אתה רואה אותן כסחורה שקונים כמו בסופר.
איל_גיא_חיים*
הצטרפות: 11 יוני 2009, 15:46
דף אישי: הדף האישי של איל_גיא_חיים*

שליחה על ידי איל_גיא_חיים* »

נראה לי שאלימות כלפי נשים שיכת גם שיכת לדף הזה
אני מאשים דבר ראשון את ההון שילטון
יש משטרה מוסד ושבכ
אם היה רצון היו ממגרים את התופעה ועוקרים אותה מהשורש בפולין אוקראינה סין וכל מקום שישראלים מרושעים חוטפים נשים ע"י תכמנות ,היום
היום זה יכול לקרות אם נדע להפנות את האצבע למי שמשתף פעולה עם הפשע המאורגן ומחפה עליו:ההון שילטון
לא זה לא במקרה קורה ,יש סיבה לדברים ויש לשים דברים על השולחן,אתמול הם היו חבים לשים לזה סוף ולהלחם מלחמת חורמה במסחר
לא עוד תירוצים
איל_גיא_חיים*

נראה לי שאלימות כלפי נשים שיכת גם שיכת לדף הזה
יש משטרה מוסד ושבכ
ועדין יש סחר בנשים
http://www.overstream.net/view.php?oid=i0rymftce3ay

אם היה רצון היו ממגרים את התופעה ועוקרים אותה מהשורש היום
בפולין אוקראינה סין וכל מקום שישראלים מרושעים חוטפים נשים ע"י תכמנות ואכזריות לשם הכסף,אפשר לתפוש את הישראלים המעורבים ולעצור את זה.
היום זה יכול לקרות
אפשר להפסיק מסחר בנשים
אם נדע להפנות את האצבע למי שמשתף פעולה עם הפשע המאורגן ומחפה עליו:ההון שילטון
לא ,זה לא במקרה קורה ,יש סיבה לדברים ויש לשים דברים על השולחן,אתמול הם היו חיבים לשים לזה סוף ולהלחם מלחמת חורמה במסחר
לא עוד תירוצים
רוזמרין*

שליחה על ידי רוזמרין* »

אתה יכול לפרט? כי אני חושבת שהחפצת נשים חוצה מיגדרים,מגזרים ולאומים.יש גם נשים הרואות עצמן (או את זולתן) ככלי למען אחרים (ילדיהן,הוריהן, בעליהן, מנהליהן, מפקדיהן). הן עסוקות בלתקן ולסדר את ה"כלי" שיעמוד מוכן להכלה.
איל_גיא_חיים*

לסחור בנשים זה עינין שלא כל אחד יכול לעשות,אפילו אם הוא שובניסט ואפילו אם הוא רוצה מאוד.צריך קשרים וחברים במקומות הלא נכונים.
אפשרי היום בישראל לעצור את הסחר בנשים
יש את הגופים שיכולים לעשות את זה.אבל אין את הרצון כי יש שיתוף פעולה של ההון שילטון עם הפשע המאורגן וחבל,זה משליך על החברה כולה...
אהבת_עולם*

רוזמרין,
אני חושבת שגבר א' כתב יפה מאוד ותיאר את מצוקתו, ולדעתי אפשר בהחלט להבין את המקום ממנו הוא בא, ואני לא רואה פתרון אחר למצב כזה.
גבר ב' לעומת זאת סתם שיפוטי, צדקן ומתלהם.

אם לגבר ב' קל לא לקיים יחסי מין 3 שנים, זה לא אומר שכך לכל גבר.
וצורך בסקס הוא באמת חיוני לא פחות מאוכל מים ואוויר. (אם כי לא באותה תדירות.(

אתה מנצל את הצרות של אחרים למען קידומך האישי.
ומה בדיוק עושים רופאים? מטפלים אלטרנטיביים? פסיכולוגים? עורכי דין? וכו' וכו'...?

אם אישה מציעה את גופה תמורת כסף, אני לא רואה למה גבר שמממש את האפשרות הזאת הוא אנס ונצלן.
תלוי כמובן איך הוא מתייחס אליה. ואם הוא חושב עליה בכבוד או בזלזול.
אבל מעבר לזה...

אני גם לא מבינה למה להציע את הגוף תמורת כסף זה בזוי, ולהציע את הידיים שלי תמורת כסף (מסאז' למשל, שרברבות, קלדנות וכו'), או את המוח שלי או כל דבר אחר שלי - זה בסדר.

לא מבינה. לא מסכימה !!!!!!!!!!!!!!!!

כן יודעת ומסכימה שיש מצב שבו נשים הגיעו לזנות מתוך חיים קשים, ולכן צריך לעזור להן. אם הן רוצות שינוי - לאפשר להן אותו. לתמוך בהן בדרך לשינוי.
אבל אם הן כן רוצות ובוחרות (מרצונן ה'חופשי' או ה'לא חופשי' זה לא משנה. גם הבחירות שלי לא באמת 'חופשיות' ועדיין הן הבחירות שלי) להמשיך להיות זונות - אני לא חושבת שזה לא בסדר מצד גברים לקנות את שירותיהן. כמו כל שירות אחר. נקודה.
ושוב, אם הבחירה שלהן להמשיך להיות זונות, אז גם לעזור להן לחיות חיים יותר טובים בתור זונות !

ואני חושבת שזנות היא חשובה וחיונית וצריכה להמשיך להתקיים,
אם כי במתכונת אחרת ומתוך יחס שונה!!! (נא לשים לב לסיוג הזה !)
אהבת_עולם*

עדיין, ברור שאני מתנגדת לסחר בנשים, לאילוץ נשים לעשות דברים נגד רצונן, ולסרסרות.
צל_הימים*

שליחה על ידי צל_הימים* »

אהבת עולם, אני חושב שניתן לסכם על המוסכם:
  1. אני גם לא מבינה למה להציע את הגוף תמורת כסף זה בזוי, ולהציע את הידיים שלי תמורת כסף (מסאז' למשל, שרברבות, קלדנות וכו'), או את המוח שלי או כל דבר אחר שלי - זה בסדר.
אני לחלוטין לא מתיחחס להיבט הזה, האם סקס תמורת כסף או בחינם (או בתמורה לכתובה וחופה :-)) הוא בזוי. המימד "המוסרי" הזה לא רלוונטי בעיני.
  1. כן יודעת ומסכימה שיש מצב שבו נשים הגיעו לזנות מתוך חיים קשים, ולכן צריך לעזור להן. אם הן רוצות שינוי - לאפשר להן אותו. לתמוך בהן בדרך לשינוי.
גם כאן אנו נמצאים בסנכרון מלא ומדוייק. ממש תואם מושלם.
מכאן אני גם מסכים עם החלק השני של האמירה שלך:
  1. במתכונת אחרת ומתוך יחס שונה!!!
  1. ברור שאני מתנגדת לסחר בנשים, לאילוץ נשים לעשות דברים נגד רצונן, ולסרסרות
מצויין. זהו בסיס התיזה.
רוזמרין*

שליחה על ידי רוזמרין* »

אהבת, אם היו נשארות בעסק הזה רק אותן נשים שרוצות ובוחרות אז זה היה כל-כך זניח שלא היה שווה בכלל לדון על כך. בטח לא להלחם על חקיקה וכולי. עכשיו, כשאת יודעת שהרוב המוחלט הן נשים שאין להן ברירה או מוצא- מה את חושבת על זנות?

אם לגבר ב' קל לא לקיים יחסי מין 3 שנים, זה לא אומר שכך לכל גבר.
השאלה היא אם זה חייב להיות מלווה בחדירה לאדם אחר. אי אפשר לפרוק לבד? ואגב, אני מכירה גברים נשואים שתדירות יחסי המין שלהם התדרדה לפעמים ספורות בשנה ועדיין מצליחים לשרוד בלי לפרוק בחוץ. היית מאמינה?
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

אהבת,

האם פגשת בחייך זונות מרצון?

אני פגשתי כמה, משכילות ויפות ולא עניות ולא מסוממות, חלקן סטודנטיות ואף שתיים שהתנדבו בארגון ציבורי נחשב. כולן לא היו מאושרות, לכולן היו גם שריטות עמוקות נפשיות.

אם היו נשארות בעסק הזה רק אותן נשים שרוצות ובוחרות אז זה היה כל-כך זניח שלא היה שווה בכלל לדון על כך. בטח לא להלחם על חקיקה וכולי
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אהבת עולם
את יוצאת מהפנטזיות המיניות שלך. אין לך מושג לאיזו רמה של השפלה ועליבות אישה צריכה להגיע כדי להציע את גופה לסקס תמורת כסף. את פשוט לא יודעת על מה את מדברת.
איל_גיא_חיים*

_ברור שאני מתנגדת לסחר בנשים, לאילוץ נשים לעשות דברים נגד רצונן, ולסרסרות
מצויין. זהו בסיס התיזה._
פלוני_אלמונית*

כדאי להיכנס לקרוא יותר באתר של מכון תודעה:
http://www.macom.org.il/todaa-home.asp
הם עוסקים כבר שנים באיסוף מידע וניתוחו בתחום של זנות וסחר בנשים.
מומלץ לקרוא את המאמר של לאה גרינפטר גולד "למה נשים עוסקות בזנות?" - נמצא ברשימת המאמרים

גם אורית קמיר כתבה על הנושא פוסט מעניין:
http://www.notes.co.il/orit/49416.asp

מישהי קראה את "מופקרות"/ ענת גור?

ליאת טאוב
טלי*
הצטרפות: 13 מאי 2002, 13:40

שליחה על ידי טלי* »

תודה ליאת לקישורים, היה מרתק וקשה לקרוא.

מכירה כמה נשים שעוסקות בזנות, אף אחת מהן לא באמת בחרה בזה, יותר נסיבות חיים שגררו לשם.
טלי*
הצטרפות: 13 מאי 2002, 13:40

שליחה על ידי טלי* »

והמרגיעון היה, "כולנו זקוקים לחסד"
ועכשיו מופיע "בכל מקרה, לכל אדם, יש מקום"

זה מדהים המרגיעונים האלה, כמו עוגיות מזל סיניות, תמיד פוגעים.
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

תודה ליאת לקישורים, היה מרתק וקשה לקרוא.

ובעיקר עצוב עצוב עצוב.

מעניין שבפרשת השבוע, כשהתורה מתארת את תמר מתחפשת לזונה, הסימן לכך הוא שהיא מכסה את פניה בצעיף. אני הבנתי את זה - זונה זו אשה שמפרידה את הזהות (הפנים) מהגוף. איך אפשר לומר שאדם כלשהו בוחר לחיות ככה?
פלוני_אלמונית*

הסימן לכך הוא שהיא מכסה את פניה בצעיף
היא מכסה כדי שיהודה לא יזהה אותה כי אחרת הוא לא ישכב איתה.
אבל לא סתם השפה העברית משתמשת גם במילה "פרוצה". כמו דלת שנפרצה וכל אחד יכול להכנס.
אורי_יורמן*

ראשית, ברוכות המצטרפות, ותודה לליאת.
רציתי אולי להסב את הדיון מעט ל דרכי פעולה להפסקת התופעה .
הרי שם הדף מתחיל ב "שמים קץ ל" ולא סתם.
מה לדעתכם ניתן לעשות כדי למגר את התופעה?
מישהי יודעת מה עשו במדינות אחרות? נראה לי שבשוודיה היתה פעילות רצינית ואיכותית בנושא, לא?
פלוני_אלמונית*

אורי, תקרא באתר של תודעה, יש שם מידע על המודל השוודי. הם למדו אותו לעומק.
http://www.macom.org.il/todaa-articles.asp חפש ברשימה את המאמר ששמו מתחיל כך - "תמלול הישיבה שהתקיימה בכנסת...בנושא מצב אקטואלי במדינות הנורדיות..."
מי שמאוד מתעניינת, שתיצור איתם קשר. הם מקסימים (לאה וניסן מתודעה).

לפני הרבה זמן (7-8 שנים) הקמנו קבוצה שפעלה בירושלים וקראו לה רח"ב - ראיה חברתית ביקורתית.
בירושלים בתי הזונות מוסתרים, כנראה מפחד להתנכלויות של דתיים. הם מתחבאים מאחורי שלטים ועסקים אחרים - מועדון ביליארד, בית מלון וכו'. בחרנו אז לעשות אאוטינג לבתי הזונות. קיימנו מיצגים תיאטרליים מול בתי הזונות, חילקנו חומר הסברה תוצרת בית, כולל סטיקרים שהכינו שני נערים בני 15 (אם אני זוכרת נכון). אני זוכרת שעל אחד היה כתוב:
"הולך לזונה? ומה אם זאת היתה אחותך?"

אני על סף לשלוף את התיקייה העבה של החומר שאספתי אז...

ליאת טאוב
אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

_אני מאשים דבר ראשון את ההון שילטון
אתה יכול לפרט?_
הנה כתבה על דיון שהתקיים בכנסת בנושא הזנות
אחת הנשים אומרת:
היו שוטרים שצרכו שירותי מין
במהלך הדיון טענו הנשים כי שוטרים שיתפו פעולה עם בעלים של מכוני ליווי ואף צרכו שירותי זנות, דבר שחולל סערה בוועדה. נציג המשטרה, רב פקד רענן כספי, מאגף המודיעין והחקירות של משטרת ישראל, דחה את הדברים.
הוא אמר כי בעבר השתמשו שוטרים בסרסורים כמקורות מודיעניים אולם בעקבות הנחיות שהוציאה הפרקליטות ב-2002 הופסק הדבר. אם היו מקרים שבהם שוטרים צרכו שירותי זנות או פגעו בבנות שהועסקו במכונים הן צריכות להגיש תלונה, הדגיש. בתגובה מחו הנשים בזעם על דבריו וטענו כי הן חששו להתלונן.
היו שוטרים שבאו למכון הליווי והכירו אותנו בשמות. הם בדקו דרכונים, יצאו ולא עשו כלום. היו שוטרים שצרכו שירותי מין, טענה ענבל (שם בדוי)

והנה מה שאומרת חברת הכנסת אורית זוארץ בדיון בוועדה לקידום מעמד האישה : בואו לא נטמון את ראשנו בחול. התעשייה הזו מגלגלת מיליונים וזה אחד המניעים שלא מטפלים בתופעה
לצערנו היא לא מפרטת ומנמקת את טענתה...
רוזמרין*

שליחה על ידי רוזמרין* »

היו שוטרים שצרכו שירותי מין
נכון, אבל זה לא הון ושלטון. סתם גברים שחושבים שללכת לזונה זה לגיטימי.

זנות היא עסק שמגלגל מיליארדים בדיוק כמו סמים, אלכוהול, טבק ונשק.
מאד סביר, לכן, שאנשים מהתעשייות האלו ינסו להתברג בשלטון כדי להמשיך להתעשר מאותן זוועות.
יותר שקוף לראות איך תעשיית הבטחון שולחת את זרועותיה לשלטון. למשל- אלופים ורמטכ"לים שהופכים להיות שרי בטחון הדואגים לתעשייה או אפילו "סתם" שרים וח"כים שדואגים למשלמי הפנסייה שלהם...ולכן, במיוחד בישראל, חייבים לחרחר מלחמה אחת לתקופה כדי להמשיך את תזרים המזומנים.

אז בהמשך לאותה דוגמא, הייתי שמחה לדעת מי מאנשי השלטון מחובר לתעשיית המין ודואג לביטול או מסמוס חוקים נגדה.
איל_גיא_חיים*

_אני מאשים דבר ראשון את ההון שילטון
אתה יכול לפרט?_
אני מרגיש שאני חוזר על עצמי ,אבל אולי צריך לחזור שוב ושוב עד שהציבור יפסיק עם האדישות הרצחנית שלו:
השבכ המוסד והמשטרה יכולים גם יכולים לסגור את הסחר הישראלי בנשים בארץ וגם בקפריסין היום
למה הם לא עושים את זה?
כי ההון שלטון לא מעונין,זה למה! אני יודע שלא תיקני להגיד :"זה למה", אבל פחות תיקני יהיה יותר כסף להלחם בהון שילטון וגם פחות תיקנה ,ביחוד את השקרים שלהם שהם "דמוקרטיים" והם כ"כ "בעדינו" ו"אנחנו ,הציבור ,לא יכול לדעת באמת מה קורה כי אנחנו לא בשלים להכיר באמת ולנהוג באחריות לגבי זה ולא לאבד את העשתונות"
כדאי שהסיווג והמידור של הציבור בארץ מהשכל שלו יופסק לאלתר
אור השמש הוא המחטא הטוב ביותר
רוזמרין*

שליחה על ידי רוזמרין* »

צר לי, אייל, לא הבנתי. זה היה סוג של הסבר או נסיון להסביר למה לא חשוב ההסבר?
מהמעט שקראתי אותך בדפים נוספים יש לי הרגשה שלא כל-כך חשוב לך אם הפרטים נכונים או לא אלא שמיד עם קריאתך נעזוב הכל ונרוץ למחות ולהפגין. אני טועה?
צל_הימים*

שליחה על ידי צל_הימים* »

אני על סף לשלוף את התיקייה העבה של החומר שאספתי אז...
מה זה על הסף? עיזבי הכל ורוצי לשלוף אותה!!!
:-)
צל_הימים*

שליחה על ידי צל_הימים* »

רוזמרין:
אכן איל זרק את הטיען ישר מהלב בלי לבסס אותו עם מובאות, ועד שאני אמצא משהו, אפשר בינתיים להסיק כמה מסקנות מתוך המידע הגלוי:

מתוך הסקירה שכתבו "משנים" באתר שלהם - להפסיק את הסחר בנשים!

רשויות האכיפה בישראל יודעות בדיוק היכן כלואות הנשים הללו אך לא פועלות לשחררן, וכלי התקשורת כמעט שאינם מדווחים על מצבן.

מפקד משטרת חיפה: "אלה שמסרבות לעבוד מוכות, ומביאים להן כנופיות כדי לאנוס אותן ולהוכיח להן שאין ברירה. בסופו של דבר הן מסכימות ונמכרות. נשים אלו חייבות לעבוד יומן ולילה תחת פיקוח מתמיד ותחת איומים מתמידים. הבנות עושות מה שאומרים להן, שכן הן יודעות מה עלול לקרות להן ברוסיה. בנות שאינן רוצות לעבוד מקבלות סמים מסרסוריהן. הסרסורים מספקים אמפטמינים וספידים כאשר הם רוצים שהבנות תעבודנה קשה יותר. הם נותנים לנשים תרופות נגד דיכאון. חלקן מתמכרות." חוץ מכמה יוצאות מן הכלל, הנשים המוברחות לישראל שרויות בפחד. הן אינן מכירות את השפה, מסמכיהן האישיים נלקחים מהן, הן משועבדות לחובות, ותלויות לחלוטין בסרסוריהן. נשים רבות מוחזקות בניגוד לרצונן, בתנאים הדומים לתנאי כלא. הנשים מאולצות לשרת לקוחות שבעה ימים בשבוע, בממוצע של 13 שעות ביום. למרביתן לא ניתנות ימי חופשה, אף לא בזמן המחזור החודשי. לעיתים הן מורעבות או מואבסות בסמים עד שהן מתמכרות. נשים שמנסות להתנגד או לברוח מוכות ונאנסות עד שהן משתפות פעולה. עקב מעמדן הלא חוקי הן חשופות לניצול ולאיומים נגדן ונגד משפחתן שנותרו במדינות חבר העמים, המונעים מהן לברוח, להתלונן למשטרה ולהעיד נגד הסוחרים והסרסורים. השילוב של מעמדן – זרות בלתי חוקיות – ועיסוקן בזנות רק מחריף את פחדן. בדרך כלל, גם אם התלוננו, הנשים הן המוענשות, והן נכלאות ומגורשות, בעוד הסרסורים והסוחרים ממשיכים בשלהם. כמה מהנשים מעידות במשטרה אחרי שהן נעצרות, אך הן עדיין חוששות שיהרגו אותן כאשר תגענה הביתה. גם כאשר הן מצליחות לברוח – הן נתפסות ומואלצות לחזור לעבודה, ואף מענישים אותן באונס והתעללות גופנית.

אני מוכן לקבל את הטענה שאני מסיק דברים ללא שום קשר לטקסט, שאני קופץ למסקנות וגם על הדרך פוסח על שני הסעיפים ואף יותר, אך אני מזהה כאן מספיק חומר גלם המצביע על התעלמות מהרשויות. ולא סתם רשויות, אלא אותן רשויות שתפקידן לטפל בנושאים כגון אלו.

למשל, המשפט הבא תפס את עיני, וחזק, עד לכדי כאב ממשי ברישתית:

בדרך כלל, גם אם התלוננו, הנשים הן המוענשות, והן נכלאות ומגורשות, בדרך כלל, גם אם התלוננו, הנשים הן המוענשות, והן נכלאות ומגורשות, בעוד הסרסורים והסוחרים ממשיכים בשלהם
בואי נפרק את הרצף המילולי הזה:
הן נכלאות ומגורשות, בעוד הסרסורים והסוחרים ממשיכים בשלהם
הבנות מגורשות, ואנשי התשתית ממשיכים.

מממ... בו'נה, איזה מטומטמים יש שם ברשויות... איך הם לא מבינים שאם הם מגרשים את העובדות, אך משאירים את התשתית, אותה תשתית תמשיך לתפקד ותדאג לייבא כוח אדם חלופי? וואלה, אין ספק שהשירות הציבורי באמת מאוכלס במפגרים, ושהגיע הזמן להפריט אותו, כדי שסוף סוף יגיע לכדי "יעילות".

רגע רגע... זה מצלצל לי מוכר... מזכיר לי את מדיניות הדלת המסתובבת של שאר "העובדים הזרים", אלו שמועסקים בשאר עבודות במשק חוץ מתעשיית הזנות... היה איזה בכיר שמקושר הן להון והן לשלטון ששמו נקשר בפרוצדורה הזו... גם מתוך אתר "משנים", תחקיר מאתגר:
איום וניסיון סתימת פיות כנגד אתר זה ע''י אורי שני מנכ''ל ''בינוי ושיכון''

אותו מאמר מקשר למאמר המוביל על סחר בנשים, ממנו דליתי עוד פיסת מידע המעוררת חוסר נוחות:

לאחרונה פורסם דוח חדש על ידי מחלקת המדינה של ארה"ב שממקם את ישראל שוב ברשימה השחורה, של המדינות שנמצאות תחת אזהרה לפני הטלת חרם בינלאומי עליהן, יחד עם סין, מצרים, מקסיקו, רוסיה, קפריסין, פרו ואחרות. בדוח נכתב ש"ישראל הועברה לרשימה בשל כישלונה לספק מידע על מצבם של עובדים בכפייה. הממשלה לא העבירה חוקים המטילים אחריות פלילית על כל סוגי הסחר בבני אדם, כולל חקיקה למניעת סחר בעובדים".

ושוב, אני שולה ומדגיש:
" ישראל הועברה לרשימה בשל כישלונה לספק מידע על מצבם של עובדים בכפייה. הממשלה לא העבירה חוקים המטילים אחריות פלילית על כל סוגי הסחר בבני אדם, כולל חקיקה למניעת סחר בעובדים ".

שוב, המדינה פשוט נכשלה. היא נורא התאמצה, באצמת, אבל מה, לא יצא. קורה, מה לעשות. מכירה את הביטוי _רוצה רוצה אבל לא יוצא"? הרי כ"כ קשה להעביר חוקים נגד סחר בבני אדם ועבדות... הרי ידוע שאין רוב בכנסת לחוקים כאלו... ולמה שיהיה רוב? הרי כולנו נהנים מעובדים בתנאי עבדות, בדרך זו או אחרת: בחקלאות, בבניין, בסיעוד, בזנות...
מצ'רה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2009, 14:20

שליחה על ידי מצ'רה* »

_למה להתעסק בזה?
כי מקרים אלו של ניצול נשים, כמו של ניצול בני אדם אחרים בעיסוקים מבזים ואף שבעצם עושים דה-הומניזציה לאותם בני-אדם, מתקיימים בחסות, ואף בזכות ההתעלמות שלנו. יש לומר אף ההסכמה שבשתיקה. אז בתור שלב ראשון, רק לדעת. זה נשמע פשוט וטריוויאלי, אך זהו צעד ענק._

ז'ראר,
אפשר שאלה בקשר לזה?
היא נשמעת פילוסופית, אבל בעצם היא מאד מעשית מבחינתי:
אם בשלב ראשון רק לדעת על כל הדברים המתקיימים סביבנו, בהסכמתנו-שבשתיקה ובעקיפין במימוננו וכו' -
איך אפשר להכיל את כל זה? איך אפשר לחיות ככה, בידיעה של הזוועות האלה, ביחס לכל כך הרבה דברים שאין סיכוי שאני - בן אדם, אישה ואם שיש לה חיים
לנהל רשימה ענקית של תנאים סמויים להתגייסות לפעולה אקטיבית באיזשה נושא - לא יכולה בעצם להשפיע עליהם כמעט?
נגיד שאני עושה משהו אחד כדי לשפר משהו אחד בעולם. (זה גם נכון).
אבל לדעת ה-כ-ל? בלי יכולת לעשות כלום בקשר להכל? הצילו! איך אפשר להשאר שפויים ככה?

(זה לא שייך דוקא לנושא הזה. פשוט כאן בדף הזה כתבת את המשפט הנ"ל, שאני מסתובבת איתו מאז שקראתי אותו.
צל_הימים*

שליחה על ידי צל_הימים* »

מצ'רה, יש משהו בדבריך.
אני יכול עכשיו לשפוך קיטונות של תיאוריה נלהבת שכביכול תסתור את דבריך, אך בסופו של דבר, את נוגעת בנקודה כואבת. איך מתרגמים את כל זה לעשייה אפקטיבית? רוב הוויכוחים בין "האקטיביסטים" בעצם עוסקים בשאלה הזו. והאמת, גם אני תקוע שם. אחרי כל הררי המלל, בסוף נשארים באותו מקום.
קצר בזמן כרגע, וגם נטול תשובה ממשית חוץ מאשר לשוב ולדקלם "כל אחד הוא אור קטן, אך כולנו אור איתן".
ש_י_ר_י*
הצטרפות: 18 יולי 2008, 15:29
דף אישי: הדף האישי של ש_י_ר_י*

שליחה על ידי ש_י_ר_י* »

מצ'רה,
מזדהה איתך. קשה לדעת שגם אם תנסי לתמוך בכל מאבק שנקרה בדרכך עדיין יהיו 1000 אחרים.
אבל לא מסכימה איתך בנוגע לידיעה - חשוב לדעת. הכל. משם מתחילה העשייה. ועצם העובדה שמתחילים לדבר על זה, לדוגמה על הסחר בנשים, תורם להפחתת התופעה.

קחי לדוגמא את הטיפול בילדים מוגבלים או חולי נפש. פעם לא היו מדברים על זה. אם חס וחלילה היה ילד כזה במשפחה, זה היה סוד ונטל וכתם על המשפחה הזו, ולכן הסתירו, ומנעו טיפול מאותם ילדים מסכנים, ובהרבה מקרים גם התעללו.
כיום המצב טוב בהרבה כי משפחות התחילו לדבר על זה, ולדרוש הכרה וטיפול ומימון. אני בטוחה שהיו הרבה אנשים שלא רצו לדעת שבדירה ליד יש ילד מוגבל או חולה נפש, וכעסו שלעולם הבטוח והמוגן שלהם חדרה ההכרה שצריך לעזור ולהתייחס למסכנים האלו.
ש_י_ר_י*

שליחה על ידי ש_י_ר_י* »

ובנימה חיובית -
כתבת השער של המקומון בעירי הוקדשה לסחר בנשים, תוך הדגשה שמיסוד הזנות לא יוביל לשיפור במצבן של הזונות, ושהפיתרון הוא חינוך - ללמד גברים שלקנות שירותי מין בתשלום אינה אופציה רצויה.
מצ'רה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2009, 14:20

שליחה על ידי מצ'רה* »

אבל לא מסכימה איתך בנוגע לידיעה - חשוב לדעת. הכל.
למה את לא מסכימה איתי? לא אמרתי שזה לא חשוב או שזה לא עוזר. רק אמרתי שאני לא מבינה איך אפשר לחיות ככה.
ש_י_ר_י*

שליחה על ידי ש_י_ר_י* »

סליחה, לא קראתי נכון. :-)
נראה לי שהטעות שלי נבעה מכך שכל פעם שדיברתי עם מישהו על הקושי שבלדעת על כל כך הרבה עוולות הצד השני אמר באיזשהוא שלב שעדיף לא לדעת הכל בגלל שקשה לחיות ככה.
אני מניחה שאפשר להפעיל את אותו מנגנון שמאפשר לנו להמשיך בחיינו למרות שאנחנו יודעים שנמות בסוף...
רוזמרין*

שליחה על ידי רוזמרין* »

encr]מי שהולך לזונה הוא לא גבר אלא פושע id[/po]=9c49ef7f18fd2856e25ba3f733093f7a&id=769
פוסט נדיר של גבר בשם אריק בנדר המפורסם ב"מעריב".
עוד ועוד מאמרים, כתבות ופוסטים כאלה בהחלט יכולים לעזור בחינוך ע"י הכרה והבנה ובמיוחד העלאת מפלס הבושה אצל לקוחות פוטנציאלים לעתיד שעד היום חשבו שזה מאד לגיטימי לפרוק את נוזליהם אצל אדם/אישה זרים תמורת תשלום.
סבטקסט_כפול*

תחזקנה ידיכם,להציל את אותם בנות אומללות מחיים שכאלה.
yael_o*
הצטרפות: 23 מרץ 2009, 01:52

שליחה על ידי yael_o* »

מומלץ לקרוא - שיחה עם שתי זונות מת"א, שמנפצות חלק מהמיתוסים שממציאים מי שרוצים להרגיש בסדר עם העניין, וגם אפשר לקרוא בין השורות את האינטרסים של המשטרה...
מה שעוד נורא לקרוא שם זה איך הן עובדות שעות נוספות כשיש הוצאות מיוחדות עבור הילדים (גדולים)...זה באמת ייתכן שאמא זונה והילדים לא שמים לב?
אהבת_עולם*

אני היום חושבת קצת אחרת ממה שחשבתי כשכתבתי כאן בזמנו את מה שכתבתי.
אבל אני עדיין לא יודעת להגדיר אחרת באיזה מובן בדיוק, ובהתייחס לאיזה נקודות.

קראתי כאן כל מיני נקודות חשובות, ואני עדיין מעבדת את הנושא הזה.

(זה היה חשוב לי לכתוב, כי אני כרגע לא לגמרי עומדת מאחורי מה שכתבתי.
אבל אני גם לא רוצה למחוק את זה, כי בכל זאת העליתי נקודות למחשבה לעצמי ולאחרים...)
פלוני_אלמונית*

תחזקנה ידיכם,להציל את אותם בנות אומללות מחיים שכאלה.
לא כל הזונות הן בנות אומללות, ולא כל הבנות (והבנים) האומללות הן זונות.
ישנה איזו אידיאולוגיה שצריך למגר את הזנות, וישנה קונספציה שזונות תמיד סובלות.
הנה דברים שכתבה זונה על עצמה על הזנות ובכלל. כאן בעניין החוק להפללת הלקוחות, אך משם ליתר דבריה הרבים והמעניינים מאוד.
http://www.tapuz.co.il/blog/userblog.as ... ame=geisha
היא מופעה בשם יונית בן שאול או ביומנה של גיישה
תקראו http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.a ... yId=959402
ויש שם עוד הרבה
אהבת_עולם*

פלוני אלמונית, תודה על הקישורים. מאוד נהניתי לקרוא.
מנסה*
הצטרפות: 17 מרץ 2003, 13:03

שליחה על ידי מנסה* »

איך זה שהדפים האלו לא פעילים שנים?
זה התחיל באנרגיות לטוב המשיך לדיונים פילוסופים ונגמר.
האם מישהי מישהו יודע כיצד אני בחורה פשוטה מהצפון יכולה לתרום ולו במעט לעשות נגד התופעה העצומה של סחר בנשים בארץ?
שליחת תגובה

חזור אל “תעשיית המין”