תולעים במעיים

אנונימי

תולעים במעיים

שליחה על ידי אנונימי »

ראו גם: מדור ריפוי אלטרנטיבי, מדור בריאות התינוק, תפקיד הטפילים בגופנו (מבט הוליסטי על טפילים ועל הדרך להשתחרר מהם)

תה ואורז יש בסין
בארץ הנידחת
ובארץ יש חמסין
ותולעים בתחת

מה איכפת?
לא איכפת
אוכַל זרעים של דלעת
שום ו- cina
בלי סוכר
וורמוקס מלוא קוּבעת

(והסליחה עם א. שלונסקי)

תולעים במעיים זה לא נעים, ולכן רוב ההורים רוצים טיפול מיידי. אבל יש הגורסים שתולעים מסוימות קיימות באופן טבעי במערכת העיכול של אנשים רבים ואין בכך רע. לכן, כשמבחינים בהן והן מפריעות זה מראה שהמערכת המיקרוביאלית במעיים יצאה מאיזון ועדיף לאזן אותה ולא לקטול את כל התולעים.

ניתן להבחין בהן בצואה של הילד / מבוגר ולעתים יהיו גם גירודים באזור פי הטבעת.
ישנם ילדים המגלים אי שקט, קושי להירדם, עצבנות, התקפי זעם ועוד בגלל תולעים.
אצל בנות יכולות התולעים לעבור לנרתיק, אם לא תטופלנה.

קיימת גם האפשרות שה הדבקה הייתה מבע"ח שמסתובבים בבית, שווה לבדוק אותם גם.
(הערה: מספר ווטרינרים שנשאלו ענו שאין חפיפה בין סוגי התולעים של חתולים ושל בני אדם.
התולעים שיש לחתולים, אלה שביציהן מועברות ע"י הפרעושים, ושגופותיהן (סביב הטוסיק של החתול ואיפה שהוא נוהג לרבוץ) נראות כמו גרגרי שומשום, הן "תולעי סרט", שלא עוברות לבני אדם. הן, אגב, נצמדות לדופן המעי של החתול וניזונות ממציצת דמו – לכן אפשר לתת לחתול את התרופה גם בזריקה ולא רק דרך הפה) .

הומלצו פה מספר טיפולים:

טיפול קונבנציונלי:
  • תכשיר בשם וורמוקס ( לילדים - מגיע בנוזל ובטעם סביר נעה גל . למבוגרים – כדור לבליעה). עפ"י מרשם רופא יש לקחת ממנו טיפול פעם אחת (מומלץ לכל המשפחה) ואחרי 7 ימים עוד פעם. (ויש רופאים הנותנים בהפרש של 10 או 14 יום, ויש הנותנים חד פעמי.). יש הגורסים לעשות אוטומטית טיפול לכל המשפחה, ויש כאלה שלא.
.
התכשיר כפי הנראה אינו מומלץ בהריון והנקה, אך כדאי לברר במרכז טרטולוגי:
  1. בית חולים בילינסון – פרופ´ מרלוב – 7472 937 03
  2. בית חולים אסף הרופא – "הריופון" ד"ר ברקוביץ – 9309 977 08
  3. מרכז הרעלות בית חולים רמבם - 04-8541900 (גם מידע על חומרים מסוכנים).
כששאלנו רופא ילדים אם אין סיכון במתן ורמוקס לתינוקות, הוא אמר שזו תרופה שהגוף לא מעכל, כלומר היא לא יוצאת מהמעיים ועוברת למחזור הדם. ייתכן שתחליפים כמו שום הם פחות יעילים, כי הגוף מעכל אותם. (לאנשים שאוכלים הרבה שום, חילבה, כוסברה וכו' יש ריח גם מהעור) עדי רן

תמיכה תזונתית (להלן) ו שמירה על הגיינה - לאורך זמן! - חשובים גם במקרים של טיפול קונבנציונלי.

שמירה על הגיינה:
מעגל ההדבקוּת הוא: התולעים יוצאות בלילה ומטילות את ביציהן המיקרוסקופיות באזור פי הטבעת. יד מגרדת את הטוסיק, הביצים עוברות אל היד. אצבעות נכנסות לפה או נוגעות במזון – בינגו! הביצים נכנסות אל הארץ המובטחת, מערכת עיכול זבת חלב ודבש. או: היד שגרדה נוגעת בחפץ כלשהו (צעצוע למשל...), יד של אדם תמים נוגעת באותו חפץ – הביצים נדבקות אל היד, ו- אחת אפס לגייסות התולעים: אדם נוסף הצטרף אל מאגר הפונדקאים.
כדי לשבור את מעגל ההדבקה:
כשקמים בבוקר לרחוץ טוסיק ולהחליף תחתונים.
לרחוץ ידיים אחרי כל ניגוב/גרוד, ולפני כל אכילה או הכנת מזון. לשים לב לנקות תחת הציפרניים; רצויות צפרניים גזורות.
לא להסתובב (ולא לישון) עם טוסיק חשוף. מבאס אך מועיל.
אור השמש אינו חביב על כוחות האופל, אווררו מצעים להנאתכם כמעשה סבתותינו.
החלפת מצעים ומגבות.

לסובלים מ עצירות – לטפל, כי גושי הצואה שתקועים במעיים יכולים להכיל מאגר ביצי תולעים, שכל עוד הם לא יוצאים משם – אי אפשר יהיה להפטר מהתופעה. (שרון ג מפי גסטרואנתרולוג)

תמיכה תזונתית ושאר טיפולים טבעיים :
  • הרעֵב את האויב: הקפדה על דיאטה נטולת סוכרים (גם פירות, דבש ומתוקים טבעיים). התולעים ניזונות מסוכר פשוט וכדאי "להרעיב" אותן.
  • גרעיני דלעת לא קלויים ידועים ברפואה הסינית כעוזרים לטיפול בתולעים עם / בלי צום מלא/ חלקי. מומלץ: על הבוקר, על קיבה ריקה. וגם גזר חי נחשב כמועיל.
  • שוס לתולעים אצלנו בבית: טוחנים במטחנת תבלינים: שורש שן הארי, לענה, טימין,קצח, שומר 3 פעמים ביום מיכלי לי
  • צמר גפן רטוב ועליו טיפה אחת של שמן עץ התה למרוח בטוסיק.
  • ד"ר ליאורה אוריאל מירושלים נתנה לנו טיפות צמחים בשם אוקסיור לוקחים בסה"כ 3 טיפות פעמיים ביום למשך 5 ימים, הפסקה של 5 ימים ו-5 ימים נוספים.רות לב
  • סווידיש ביטר
  • רצוי להשלים כל טיפול (טבעי או קונבנציונלי) עם אסידופילוס- בקטריות המעיים הידידותיות. אלו יעזרו להילחם בתופעה מבפנים וגם יספקו תמיכה למערכת העיכול וימנעו את היפגעותה.
  1. אפשר לכתוש ולשים במקום. יכול לשרוף, אבל גם לעזור.
  2. אפשר לצפות שן שום ("נר שום") בוזלין ולהחדיר, כדאי להקפיד שלא לפצוע את השן בעת הקילוף, למניעת תחושת שריפה.
  3. שמן שום למריחה במקום (להשיג בחנויות טבע, בתי מרקחת וכו').
  4. כמוסות שום לשימוש בתור נר (להשיג בחנויות טבע, בתי מרקחת וכו').
  5. אכילת מזונות עם שום.
  6. אפשר לבשל חלב עם שום, להמתיק בדבש ולשתות. מופיע ב"ריפוי טבעי" של חיים ברנשטיין ומניסיון של חברה, זה עזר להם. (לילה טוב)
נסיון מוצלח של דנה: אני השתמשתי בשיטת החלב עם השום+גרעיני דלעת אורגנייים טחונים באוכל.
טפו טפו - זה עזר ודרור לא מתלונן יותר על תולעים.
וגם הכנתי בעצמי שמן שום (לחמם שמן זית עם שום כתוש), ומרחתי על הטוסיק)
  • תה או מיצוי צמחי של שיבא וזרעי שומר.
  • משקה מ קליפות רימון מורתחות (פרוט בהמשך הדף).
  • שמן אורגנו.
  • "החלילן מהמלין" - אמבטית מי סוכר:
להקלה מידית אם גם זמנית: פיתוי התולעים לצאת מהמעי (לא עוזר לחסל אותן אבל עוזר להפטר מחלקן); ממיסים חצי קילו סוכר במים פושרים (בעצם מכינים סירופ). ממלאים אמבטיה בלי סבון, רק מים.מוסיפים לה את מי הסוכר. לא למלא את האמבטיה גבוה מידי, שהמים יכסו את הישבן של הילד שיושב בה. מושיבים את הילד "הנגוע" ותוך מספר דקות המים מתחילים להתמלא בתולעים שיוצאות אל הסוכר. מוציאים את הילד מהמים, שוטפים ומרוקנים את המים עם התולעים.
יאק...
  • פח יקוש – מלכודת דבק:
למרוח ווזלין סביב פי הטבעת בלילה. התולעים שיוצאות להטיל, והביצים, תדבקנה. לשטוף בבוקר.

הוליסטי :
  • עבודה נפשית של מוּכנוּת לוותר על התולעים והטפילים בחיינו ( צפריר שפרון )
הומאופטיה -
תרופת מדף:
  • מנסיונה של שרהלה-קיבלתי תרופה הומאופטית בשם CINA במינון של 200 CH מחולק לשלוש מנות לשלושה ימים עוקבים. כיוון שלא יכולתי לבדוק לפי ההרגשה שלה, בדקתי את מנות התוצרת לאחר כמה ימים, ואכן- התולעים נעלמו. לא עשיתי כביסה של כל הבית, ולא נתתי טיפול לאחרים , אבל הסברתי את החשיבות של רחצת ידים וכאלה מיני היגינה.
הומאופטיה קלאסית:
יש להתייעץ עם הומיאופט כדי לקבל את התרופה המתאימה לאותו אדם באופן ספציפי. הרעיון הוא שהתולעים ניזונות מעודפי קלט שהגוף - והנפש - לא מסוגלים לעכל. הטיפול יעזור ליכולת ההתמודדות של האדם.

נטורופתיה:
מאמר של [po]ענבל נתן בר[/po] על טיפול נטורופתי בתולעים
רפואה סינית: אז יש "נקודת קסם" בדיקור לתולעים!!! האמת שיש יותר מנקודה אחת. לשלב האקוטי (כשמגרד) מדובר בטיפול אחד מאוד יעיל. עם הבעיה היא כרונית וחוזרת על עצמה צריך יותר טיפולים. בשילוב עם דיקור כדאי לקחת בבית אורגנו (במינון מתאים לגיל הילד) GSE וצמחים (אחד מהם או שילוב). (רויטל לב ארי).
  • טיפות קיוליק (שום) ויומיים של שום בטוסיק*.
  • תה הדסים
תרמו: מיכל דנקנר , נעה גל , ורד לב , צפריר שפרון , עלמה, שרהלה, דנה, לילה טוב , עדי רן , תבשיל קדרה , קרן אור שירי בן דב
ענת_שן_לוי*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2001, 22:10
דף אישי: הדף האישי של ענת_שן_לוי*

תולעים במעיים

שליחה על ידי ענת_שן_לוי* »

בני בן השנתיים וקצת עדיין יונק.
לפני כמה חודשים הוא נהיה מאד בררני באוכל, כמעט לא אכל, אכל בעיקר תפוחי אדמה ותפוצ'פס.
במקביל הוא התחיל לסבול מנדודי שינה קשים, שהלכו והחמירו. בלילות האחרונים הוא לא היה נרדם עד אחת ושתיים בלילה.
במקביל, היו לו כמובן התקפי זעם. איך לא.
התחלנו לצאת מדעתנו עד שגילינו שהילד סובל מטפילים במעיים שגורמים לכל התסמינים המתוארים לעיל.
לפני כמה ימים התחלנו טיפול נגד טפילים והתוצאה מדהימה.
פרטים נוספים בדף: התקפי זעם

טיפול תרופתי או צמחי מרפא. האחרונים עדיפים כי יש להם פחות תופעות לוואי. תופעות הלוואי הן קשות כי תהליך ההתנקות מטפילים מאופיין בתסמינים של גמילה - דכאון, עצבנות, חום, הקאות ועוד.
יש מרקחות שכוללות לענה ועוד כל מיני. הרבליסטים יכולים לעזור בזה.
וגם ב תזונה - יש לחתוך מתוקים מן הסוג הגרוע, (מותר פירות מתוקים), ולחתוך פחמימות מעובדות: קמח לבן, אורז לבן. למשל עברנו מבייגלה רגיל לבייגלה מקמח מלא.
[*הוליסטי] לואיז הייי כותבת שטפילים הם סימן ל - "מתן כוח לאחרים על חייך", וממליצה לשנן את האפירמיישן:
"אני מחזיר לעצמי את כוחי באהבה ומפסיק כל התערבות".
מכיוון שמדובר בבן שנתיים שאינו יכול לשנן בעצמו, ומכיוון שבן שנתיים סופג הרבה מאימו, (ובטח גם את הסיבה הרגשית להמצאות הטפילים) שיננתי בעצמי עבורו.
השינון הוביל אותי להתמקדות באיזור האגן ואולי אפילו באיזור המעיים, תוך תחושת התחזקות נעימה.
עידית*
הצטרפות: 16 פברואר 2003, 21:20

תולעים במעיים

שליחה על ידי עידית* »

לגבי ורמוקס קיבלתי תשובה מרופאה נחמדה בבילינסון, אגב, ההריופון עולה כסף וגם לקח להם הרבה זמן לענות.
מותר לקחת ורמוקס בתחילת הריון.
בת_ההרים*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

תולעים במעיים

שליחה על ידי בת_ההרים* »

[תינוקות]
יש לנו יש לנו יש לנו
תולעים מה ז'תומרת מה?
נורי בן 3 מפוצץ. הלל בן 11 חודש-לא בטוח. אבל נראה לי שכן. נראה לי שגם לי יש.
החלטנו להיות הפעם קונבנציונלים למהדרין וללכת על הוורמוקס. רק לא ברור לי-מהו הדין לגבי פעוטות מתחת לגיל שנתיים? אפילו במרכזים הטרטולוגים שורר בלבול מה בקשר לזה. נתנו לי קומבנטרין בשביל הלל שזה הולך לפי מינון פר משקל גוף. מישהו התנסה?
בת_ההרים*

תולעים במעיים

שליחה על ידי בת_ההרים* »

טוב. אל תתנו קומבנטרין לתינוק מתחת גיל שנתיים.
עבר עלינו לילה נוראי עם הקאות וחום. בגלל התרופה.
חוזרים להומאופתיה.
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

תולעים במעיים

שליחה על ידי שרון_ג* »

קומבנטרין היה מה שהומלץ לנו ע"י הוטרינר לתילוע הכלבה.
גילה, אני מאמצת את גרעיני הדלעת שלך. את יודעת כמה ורמוקס אני רושמת בשבוע ממוצע?
את יכולה לתת לי מידע קצת יותר מדוייק כדי שאשמע משכנעת כשאני ממליצה...?
בת_ההרים*

תולעים במעיים

שליחה על ידי בת_ההרים* »

אז זהו שהגדול שלי לא סובל את זה. בגלל זה מלכתחילה נתתי וורמוקס כי בכל מה שקשור לבליעת מרקחות שום עם דבש/חלב, גרעינים וזרעונים הוא ממש בעייתי. עם הקטן עוד אפשר איכשהו לשכנע. בקיצור...יוצא לי לתת לו כף של זרעונים טחונים על הבוקר נקי-ככה. והאמת היא שאין לי כוח להתעסק עם זה בשאר היום. לזכור להוסיף לאוכל, לטחון...בקטעים האילו אני ממש חלשה. עכשיו גם הבאתי טיפות טבעיות של מיצוי צמחי והן מה זה מגעילות פויה. אין לי מושג איך אני נותנת אותן 3 פעמים ביוםכפול 20 טיפות. כאילו, יש לי מושג אבל זה הולך להיות מבצע "תילוע" p-:
קרן_שמש*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2001, 16:23

תולעים במעיים

שליחה על ידי קרן_שמש* »

שרון ג את בטח תדעי לספר לי סוף סוף האם זה נכון שאסור לתת וורמוקס יותר מפעמיים רצוף בגלל שזה גורם לנזק בכבד?

פעם השתמשנו ואז הבהילו אותי קשות, מאחר שהן חזרו מיד אחרי הטיפול הראשון עברנו לכל שלל הטיפולים הטבעיים והפחתנו משמעותית מאכלים מתוקים. לקח יותר זמן אבל עבד.
שרון_ג*

תולעים במעיים

שליחה על ידי שרון_ג* »

מה זה פעמיים רצוף? בהפרש של כמה זמן?
לדעתי אין לזה חוקים. ורמוקס עלול לגרום לנזק בכבד, אבל אני לא חושבת שמפעמיים שימוש זה יקרה.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

תולעים במעיים

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

[זרעי דלעת]
והאמת היא שאין לי כוח להתעסק עם זה בשאר היום
אני לא פחות עצלנית ממך...
מה שעשינו היה - טחנּו (במטחנת קפה) כל פעם צנצנת מלאה (בגודל של צנצנת דבש סטנדרטית קטנה), ואז היה נורא פשוט להוסיף כל פעם כפית-שתיים-שבע לאוכל.

נועה -
[הגיינה]
למיטב הבנתי, הדבר שיעבוד לא פחות טוב הוא לעשות מאמץ גדול לא "לסגור מעגל" - שידיים לא יגיעו מהתוסיק לפה: הולכים כל היום לבושים, לא נוגעים בתוסיק בכל בכלל, רוחצים ידיים (הם ואת) עם סבון אחרי כל קקי/פיפי/ניגוב/ספק-גירוד.
בנוסף, אם את רואה תולעים (יוצאות לטיול בעיקר בלילה, והרבה פעמים הילדים מתעוררים מזה. כשזה קרה ביום, הילדים שלי שיתפו פעולה - כי הם הרגישו שמשהו מציק בתוסיק, והסכימו שאבדוק מה קורה) - להוציא אותן, לנקות את התוסיק, לרחוץ טוב ידיים.
(זה [כלומר - חיסול ע"י היגיינה], שרון, נאמר למכרה המשותפת שלנו כשלמדה "ילדים", יחד עם הערה "אבל אני לא מציע את זה להורים, כי רובם לא יעמדו בזה")
אולי שווה לך לנסות את הרעיון של נר- שום (למעלה כתוב שאפשר כמוסה, אבל אני שמעתי שאפשר להשתמש בחתיכת שום כבנר, או סתם לשים שום בתחתונים ללילה).

שרון -
[זרעי דלעת]
אין לי משהו רציני יותר לומר, פרט לשיתוף בניסיון שלי - לא התעמקתי: בעידודה של חברה נתתי לילדים לאכול הרבה מזה, לשמחתי היה להם טעים, ונגמר הענין. מצטערת.
מה שכן - מדובר בטיפול של מספר שבועות, שחייב להמשך אחרי שנראה שכבר אין תולעים, לחיסול מוחלט. (אנחנו נפלנו בהתרשלות שגרמה להצטרך להתחיל מהתחלה).
אולי ורד לב תדע.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

תולעים במעיים

שליחה על ידי ורד_לב* »

[זרעי דלעת]
לפי הרפואה הסינית אפשר להכין חליטה מהזרעים או לאוכלם על קיבה ריקה.
אני חושבת שעניין הקיבה הריקה חשוב פה!
אנסה לברר עוד על מינונים וכו'. אני משערת שחופן בכל פעם יעשה את העבודה.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

תולעים במעיים

שליחה על ידי ורד_לב* »

גרעיני דלעת לא חמניות.
חשוב שלא יהיו קלויים. אפשר לטחון לבד בבית. יש גם לקנות טחון, כמו השקדיה. של אותה החברה, בחנויות טבע.
תבשיל_קדרה*

תולעים במעיים

מה זה וורמוקס ולמה הוא לא מומלץ בגיל הזה ?
לנו בזמנו, בגיל שנתיים, רשם רופא תרופה (נדמה לי שוורמוקס). לא מימשנו את המרשם, כי פחדתי לתת לילדים משהו שנותנים אותו מינון בגיל שנתיים כמו בגיל 30.

גרעיני דלעת ("גרעינים לבנים") מקולפים ו לא קלויים, יש לפעמים בסופרים, יש בחנויות הטבע. יותר קל למצוא ממה שנדמה.

שום חי דרך הפה - אמור לעזור. (אפשר לעשות סלט של עגבניות ושום קצוץ דק-דק, או סלק).
שרון_ג*

תולעים במעיים

שליחה על ידי שרון_ג* »

אני נותנת ורמוקס גם לקטנים, אבל במינון נמוך יותר.
בת_ההרים*

תולעים במעיים

שליחה על ידי בת_ההרים* »

אני הוספתי את ה אמבטית סוכר כי זה עבד בגדול. לא בכדי להפטר מהן אלא כדי להקל על הגירוד ולוודא הן אכן קיימות.
קראתי משהו שליאת נהרי-נטורופתית-כתבה בעניין. חופן גרעיני דלעת על בטן ריקה בבוקר יעשה את העבודה. גם להוסיף הרבה גזר חי לתפריט.
למה חייבים לטחון את גרעיני הדלעת?חייבים בכלל?
שן שום בתחת זה מעולה. אבל זהירות-ילדים רגישים יגיבו חזק מידי. סה'כ זה עובר למחזור הדם. מאותה סיבה גם להזהר עם טיפות שום.
בת_ההרים*

תולעים במעיים

שליחה על ידי בת_ההרים* »

דפנה- טיפול טבעי עובד ממש טוב על קטנטנים. לי יש את הלל בן השנה והצלחנו להעיף ת'תולעים בלי כימיקלים.
קרן_שמש*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2001, 16:23

תולעים במעיים

שליחה על ידי קרן_שמש* »

לגבי שן שום - לבחור אחת קטנטנה מהשיניים הפנימיות של ראש השום. לקלף בזהירות כדי לא לפצוע את שן השום. אם פוצעים אותה אז זה שורף נורא. לשמן בקצת וזלין או שמן זית ו- הופה. לא נעים - לא נורא אם מקפידים ששן השום לא תהיה פצועה.
בשום אופן לא לחתוך חתיכה משן שום גדולה ולהכניס - זה שורף אימים. מנסיון (-: (אני לא עושה לילדים משהו לפני שאני בודקת את העניין - מכאן הניסיון...).
בת_ההרים*

תולעים במעיים

שליחה על ידי בת_ההרים* »

דווקא אני חתכתי משן שום גדולה וציפיתי בהרבה שמן ולא שרף להם מאד. רק בהתחלה קצת.
סוף_מעגל*
הצטרפות: 14 יולי 2002, 18:09
דף אישי: הדף האישי של סוף_מעגל*

תולעים במעיים

שליחה על ידי סוף_מעגל* »

עדכון מהחזית - הבעיה נפתרה. אמנם לא באופן טבעי, אבל כידוע אני מבין הראשונות להודות ב אני באופן טבעי מזוייפת , מה שלא מפריע לי להרגיש פה מאוד נוח ומאוד שייכת :-)

תולעת א' הגיחה לה בערבו של יום שישי, זמן בו כידוע קופות חולים אינן פעילות. מיד חוייג מספר הטלפון של מה שנקרא "ביקור רופא", שירותי רפואה מחוץ לשעות הפעילות הרגילות. כשמזמינים רופא בלילה, הוא מתקשר טרם הגיעו. וכך בטלפון, שחתי לד"ר את הבעיה, והיא אמרה לי שאין מה לעשות. הנחתי, שאם לרופאת שירותי לילה אין מה לעשות, אין סיבה שלרופא ביום כן ימצא פתרון. וכך, הגעתי לקופת חולים בבוקרו של יום שלישי, רק לאחר גיחתה לעולם של תולעת ב', בליל יום שני. שמחתי לגלות ש וורמוקס כן מהווה פתרון, גם לגיל זה, התעצבתי על ליבי שלא פקדתי את קופת החולים יומיים קודם ומונעת מבני יומיים נוספים של אי נעימות.

האח הידד לרפואה הקונבנציונלית !!! תוך כמה שעות (כדברי הקטנצ'יק) "ברחו כל הנמלים מהטוסיק" !!!

< האם נגזר על רופאים שעובדים בשירותים כאלה (ביקור רופא) להיות כאלה #$%^ ??? >

< ולגבי שום חי דרך הפה - אמור לעזור. (הוא שיתף פעולה? - הוא מת על תרופות. אמרתי לו : הנה תרופה, זה מגעיל אמנם, אבל יבריח לך את הנמלים מהטוסיק. הוא טעם, ירק קצת ובלע קצת... >
שרון_ג*

תולעים במעיים

שליחה על ידי שרון_ג* »

האם נגזר על רופאים שעובדים בשירותים כאלה (ביקור רופא) להיות כאלה #$%^ ???
כן. הם מרוויחים שכר רעב ובתמורה לא חייבים להפגין כישורים מיוחדים.
אני, למשל, לא חשבתי לעבוד שם. כך גם אפ'חד מהרופאים בסביבתי. זה ממש תחתית המדרגה.
ובוודאי שאין להם (לרופאי הלילה) מושג ברפואת ילדים. לרוב הם רופאים כלליים.
בת_ההרים*

תולעים במעיים

שליחה על ידי בת_ההרים* »

דפנה יקירה...מנסיון למוד וורמוקס...אל תבני על טיפול שימגר סופית את הבעיה. בדרך כלל יש הרבה ביצים במעיים ולכן עוד שבוע שבועיים זה עלול לחזור. וגם אז...לא בטח שהטיפול ימגר את כל מה שנשאר בבטן. לכן כדאי כן לשלב טיפול משלים.
סוף_מעגל*
הצטרפות: 14 יולי 2002, 18:09
דף אישי: הדף האישי של סוף_מעגל*

תולעים במעיים

שליחה על ידי סוף_מעגל* »

לכן כדאי כן לשלב טיפול משלים.
ברור ! עברנו לתזונה מבוססת שום !
< מעניין למה אין לנו חברים בזמן האחרון >

ובוודאי שאין להם (לרופאי הלילה) מושג ברפואת ילדים
גם זה לצערי, ברור...
רעות_ג*
הצטרפות: 11 אוגוסט 2004, 21:06
דף אישי: הדף האישי של רעות_ג*

תולעים במעיים

שליחה על ידי רעות_ג* »

דפנה, רק שתדעי ש ורמוקס הוא טיפול שלא נגמר בפעם הראשונה - אכן צריך לתת אחרי 10 ימים עוד מנה.
תבשיל_קדרה*

תולעים במעיים

ניתן לראות האם לחתולים יש תולעים.
בחתולים אפשר לטפל עם זריקה או כדור.
אם אין לחתולים תולעים, לא הייתי מחפשת צרות איפה שאין (-;
תבשיל_קדרה*

תולעים במעיים

[הדבקה מחתולים]
גילה, איך אפשר לבדוק אם לחתולים יש תולעיים?
רואים אותן יוצאות מפי הטבעת. כדורים/קוים לבנים/בז' קטנים מאוד [נגיד - בקוטר מילימטר] על הזנב, בחלק התחתון שלו.
וגם נשארות איפה שהוא נוהג לישון הרבה (אם יש בבית מקום כזה), מתות, יבשות, צהובות - כמו כדור קטן מעוך.
בת_ההרים*

תולעים במעיים

שליחה על ידי בת_ההרים* »

[תולעים אצל תינוקות]
להלל היו תולעים בערך מגיל 10-11 חודש. לקח לי זמן לעלות על זה אבל חוסר שקט בלילה והרבה בעיטות יכולים להיות אינדיקציה אם כי לא כסימן חד משמעי ומוחלט. לפעמים יש פרזיטים אחרים שמפריעים באופן כללי (על פי המטפלת שלנו בביקום). בכל מקרה מה שעוזר לנו לטפל בו עכשיו זה;
טיפות מגעילות של מיצוי צמחים שמחסלים את התולעים/פרזיטים. אני מוסיפה לו את זה לבקבוק מיץ תפוחים או רוזטה מתוקה מאד וככה הוא שותה הכל במשך היום ואני יודעת שהוא קיבל את המנה שהוא צריך.
כל בוקר גרעיני דלעת טחונים(אני טוחנת עם הפה ונותנת לו)
הוספתי לו יותר גזר מגורר/מיץ גזר לתזונה

כדי להיות על ה"צד הבטוח" כדאי לברר אם החתולים נגועים ואם התינוקת נגועה.
שרה_ק*
הצטרפות: 05 יוני 2003, 21:32
דף אישי: הדף האישי של שרה_ק*

תולעים במעיים

שליחה על ידי שרה_ק* »

תמונות של תולעים שהתפטרו. יש באתר הזה הרבה עיצות מעשיות להתפטרות מתולעים. זהירות!!!! תמונות מגעילות :-P ומזעזעות. התמונה הראשונה היא של ילד מחרבן תולעים כמו ספגטי. |!| image]התמונה gallery[/po]/parasites/all/ |!|
שרון_ג*

תולעים במעיים

שליחה על ידי שרון_ג* »

אלה תולעי אסקריס, שכמעט ולא נראות בארץ (ואם כן, בד"כ מאוכלוסיות שגרות בתנאים לא ממש היגיינים).
גם שאר התמונות באתר הזה הן של כל מיני טפילים אקזוטיים, שאני באופן אישי ראיתי רק בספרי הלימוד המגעילים של פרזיטולוגיה.
שרון_ג*

תולעים במעיים

שליחה על ידי שרון_ג* »

הנה image]ג'יארדיה gallery[/po]/parasites/all/default.asp?i=41&n=75 שעושה לפעמים מגפות בגני ילדים.
והנה תמונות של התולעים ה"רגילות" שמדברים עליהן שנקראות pinworms או enterobius vermicularis
http://www.gastrolab.net/0501-09.jpg]תמונה[/img] אחת
01Enterobius]ועוד אחת files[/po]/slide0105 image010.jpg
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

תולעים במעיים

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

_רואים אותן יוצאות מפי הטבעת. כדורים/קוים לבנים/בז' קטנים מאוד [נגיד - בקוטר מילימטר] על הזנב, בחלק התחתון שלו.
וגם נשארות איפה שהוא נוהג לישון הרבה (אם יש בבית מקום כזה), מתות, יבשות, צהובות - כמו כדור קטן מעוך._
נזכרתי.
אנחנו קראנו לזה "שומשומים" כי זה נראה ממש כמו השומשום שנושר מהביגעלה :-P (כשהן יבשות).
כנראה שהחתול נדבק בזה מאכילת רפרפים (פרפרי לילה) שהם הנשאים של התולעים. הטיפול הכי יעיל זה תילוע- כדור/זריקה לחתול. פעם בשנה עושה תעבודה.
[הערה – התולעים המתוארות כאן הן "תולעי סרט", אינן עוברות לבני אדם, ההדבקות החוזרת היא דרך הפרעושים – ראו בראש הדף]
גילה, לא נחפש מה שלא מפריע. אבל אם מאכל תזונה עשירה בשום, הן יתנקו ויעלמו מהמערכת.
משפחה_שסובלת*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2004, 10:13

תולעים במעיים

שליחה על ידי משפחה_שסובלת* »

התרופה ההומאופטית משרהלה שכתובה למעלה : את ה CINA** אפשר להשיג בכל בית מרקחת הומאופתי אבל בהום גליל בתל אביב ישנו בחור בשם סרג' שמשלב עוד תרופה אחת לפני ה CINA ונותן הוראות ללקיחת התרופה גם על פי הירח המלא או החסר...
אנחנו ניסינו את זה וזה עבד. החסרון של השיטה היא שזה דורש מעקב ונתינה מסודרת לאורך של בערך שבועיים... בקצב החיים שלנו מי זוכר את זה... אבל גם עם הפישול של הזמנים זה עבד.... עד שזה חזר.
אני לא בטוחה שקראתי כאן לגבי הוורמוקס - אבל יש הגבלה אני חושבת של לתת אותו לא יותר מפעמיים בשנה (שני מחזורים של 10 ימים), מישהי יודעת על זה?
רונה_בראון*
הצטרפות: 20 אוגוסט 2001, 01:27
דף אישי: הדף האישי של רונה_בראון*

תולעים במעיים

שליחה על ידי רונה_בראון* »

אנחנו נעזרנו ב ביטר השוודי גם לטובת תולעים. למעשה בשלב מסויים השתמשנו בו רק לתולעים. ברגע שהחברה מתלוננים על גירוד, כמה מנות לפני הארוחה ושכחנו מהסיפור (עד שזה מופיע שוב...)
בכורי כבר מתורגל, ואם הוא נמצא אצל חברים/משפחה כשמתחיל הגירוד הוא מנחה אותם לכתוש לו שן שום ולשים בכוס עם קצת מים... הורים של חברים שלו תמיד מתקשרים לקבל אישור... (אם הוא היה מבקש אקמול בטח היו נותנים לו בלי לשאול את רשותי, אבל שום?!!!)

שמעתי מרופא ילדים שאם בודקים קבוצה של ילדים, יותר מ:80% מהם יהיו "נגועים" בתולעים. רק שיש כאלה שסובלים מזה (כנראה יוצא מאיזון סביר) ויש כאלו שלא... לא יודעת אם זה נכון או לא.
עדי_ל*
הצטרפות: 06 ספטמבר 2004, 01:58
דף אישי: הדף האישי של עדי_ל*

תולעים במעיים

שליחה על ידי עדי_ל* »

בקשה לעצה : לבת של חברה שלי, שהיא בת 7 וקצת, גילו אמבות בקיבה.
היא קיבלה תרופה בשם "פיגין" , שהגיבה אליה לא טוב (הקאות) והפסיקו את הטיפול.
האם יש למישהי/ו עצה לגבי טיפול אלטרנטיבי, וגם לרופא/ מטפל מתאים ? המשפחה מתגוררת בתל אביב.
תודה !
שרון_ג*

תולעים במעיים

שליחה על ידי שרון_ג* »

אמבות במעיים. התרופה נקראת פלג'יל. אנטיביוטיקה
ענת_שן_לוי*

תולעים במעיים

יש מטפל בצמחי מרפא סיניים - אמיר קלי, שנחשב מומחה גדול, שווה להרים לו טלפון ולשאול מה האפשרויות מבחינתו.
אם תחפצי, ואם לא תמצאי טלפונו ב- 144 (ברחובות ו/או בת"א), תאיימלי לי ואשלח לך.
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

תולעים במעיים

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

האם בהכרח רואים את התולעים יוצאות בלילה מפי הטבעת?
לבננו (3.5)היו תולעים לא מזמן. בדקנו בלילה עם פנס וראינו אותן. ניסינו טיפולים שונים שהוצעו כאן: גרעיני דלעת - הוא אכל פעם אחת או פעמיים ואחר כך כבר לא הסכים. חלב עם שום ודבש - הוא ממש ניסה לשתות את זה (חמוד) וגם הצליח כמה פעמים, אבל היה לו קשה בגלל הטעם, ופעם אחת הוא אפילו שתה אבל מיד הקיא כל מה שהוא אכל לפני כן (מסכנצ'יק). בסוף מה שהצליח הכי הרבה היה פשוט להכניס שן שום לטוסיק. עשינו את זה כל לילה במשך כמה לילות, ובסוף כבר לא מצאנו תולעים.

אבל: הוא לא רגוע. יש לו התקפי זעם ורואים שהוא לא שקט. יכול להיות שזה מגורמים אחרים שאנחנו מנסים להבין, אבל אני גם תוהה אם עדיין יש תולעים, למרות שבכל הפעמים שבדקתי (מדי שנים שלושה לילות בשבועיים האחרונים) לא ראיתי שום דבר, למרות שבדקתי טוב טוב.

האם יכול להיות שהתולעים עוד שם אבל לא רואים אותן?
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

תולעים במעיים

שליחה על ידי חגית_ל* »

גזר. הרבה גזר.
עודד_המחפש*

תולעים במעיים

התכוונת:
|גזר|. הרבה |גזר|.

תודה.
אמא_לבן_שנתיים_וחצי*
הצטרפות: 24 נובמבר 2004, 21:26

תולעים במעיים

שליחה על ידי אמא_לבן_שנתיים_וחצי* »

אני גם גיליתי שהכי קל זה השן שום בתור נר,(בגיבוי אסידופולוס) כמה ימים רצוף צריך לטפל? שמתי יומיים ועדיין רואים אותם. לאן השום הולך? מתעכל? עשיתי את ה אמבטיית סוכר וזה לא מי יודע פעל אולי קצת אבל לא בטוח.
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

תולעים במעיים

שליחה על ידי חגית_ל* »

גזר חי. רצוי אורגני עם קליפה. מרוסק.
ענת_שן_לוי*

תולעים במעיים

אומרים שגם אכילת סלק טרי מרוסק מרחיקה תולעים, אם כי גם המבושל - כנראה עוזר למניעה.
בסלק כמדומני יש איזו חומצה קצת חריפה לקיבה, לכן אני מניחה שלא מתאים לפני גיל שנתיים-שנתיים וחצי. בטח לא הטרי.
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

תולעים במעיים

שליחה על ידי נועה* »

שלום,
רציתי לשאול כמה גרעיני דלעת ביום צריך לתת לילדה בת 5 כדי שלא יחזרו לה התולעים?
נתתי לה עד עכשיו כף ליום וזה חזר לה.
תודה
ענת_שן_לוי*

תולעים במעיים

נדמה לי שכ-15 גרעינים אבל שלוש פעמים ביום.
נועה*

תולעים במעיים

שליחה על ידי נועה* »

ענת תודה. נראה לי שהיא אכלה לפחות 45 גרעיני דלעת ביום והיום זה חזר לה.
אולי צריך יותר? אני כבר לא יודעת איך למנוע את התופעה הזאת שחוזרת כל כמה זמן.
הייתי בטוחה שכף גרעינים מספיקה.
ענת_שן_לוי*

תולעים במעיים

[הוליסטי]
את יכולה לנסות לברר איפה בחיים שלך את מאפשרת טפילות.
איפה את עסוקה בלספק אחרים במקום למצוא איזון ולטפח גם את עצמך, את הצרכים שלך, הרצונות שלך.
מנסיון, כשלילדה קטנה יש תולעים, זה קשור לבעיות של ההורים.
נועה*

תולעים במעיים

שליחה על ידי נועה* »

ענת תודה
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

תולעים במעיים

שליחה על ידי פלונית* »

אצל בנות יכולות התולעים לעבור לנרתיק, אם לא תטופלנה.

מה זאת אומרת?
שהן יכולות להתפתח גם בנרתיק, ולעשות שם מה?
תבשיל_קדרה*

תולעים במעיים

לא להתפתח, רק לטייל לשם כדי להטיל שם ביצים.
משם הביצים אמורות להגיע למע' העיכול כדי להתפתח לתולעת (בעזרת ידיים שמגרדות ואח"כ מגיעות לפה, עם או בלי אוכל).
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

תולעים במעיים

שליחה על ידי פלונית* »

האם הן יכולות לגרום לזיהום בנרתיק?
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

תולעים במעיים

שליחה על ידי נועה_בר* »

קראתי עכשיו ששמן אתרי שושנה משמיד תולעי מעיים.
שווה לשאול ארומתרפיסט.
אחת_בהריון*
הצטרפות: 21 אוקטובר 2004, 18:46

תולעים במעיים

שליחה על ידי אחת_בהריון* »

אתמול בלילה גיליתי אצלי תולעת - איחס ! ברר...
"צדנו" אותה, פעלתי על-פי ההוראות והשתמשתי בשן שום ללילה.
ההקלה היתה מידית אבל לא הפסקתי לחלום על תולעים....:-(

שאלתי למומחים ולבעלי הניסיון -

האם אני צריכה להמשיך עם "נר שום" שוב הלילה?
למשך כמה זמן מומלץ לעשות זאת?
ומה עושים עם הילדים והבנזוג? אחד הילדים כבר התלונן הבוקר שמגרד לו....
עודד_המחפש*

תולעים במעיים

לא הייתי קורא לי בעל נסיון, אבל לבננו הבכור (3.5) שמנו נר שום בין 3 ל-5 פעמים (לא זוכר בדיוק), בתוספת פעם אחת בערך של אכילת גרעיני דלעת, ופעמיים של שתיית חלב עם שום ודבש, וזה עבר. לפחות לבינתיים...
אחת_בהריון*

תולעים במעיים

תודה עודד!
אני גם התכוונתי להמשיך עם "הנר" בערך 5 לילות.
עודד_המחפש*

תולעים במעיים

התרופות ה"רגילות" כנראה יעילות, אבל יש להן תופעות לוואי. לעומת זאת, הטיפול הטבעי (שום, גרעיני דלעת, גזר) הוא גם יעיל מאוד, יכול להשפיע תוך ימים ספורים, וגם אין לו תופעות לוואי. אם את יכולה לאכול גרעיני דלעת, שום, וגזר בכמויות, אז תוכלי להרגיש שיפור מהיר ולהיפטר מהן לגמרי.

עד כמה שאני יודע אין נזקים לטווח ארוך מהתולעים - כשנפטרים מהתולעים זה נגמר. (לעומת זאת, לתרופה הקונבציונאלית עלולות להיות השפעות לטווח ארוך כמו השפעה על תפקוד הכבד).

ועוד דבר - אין מה לפחד. זה לא נעים וזה מגעיל, אבל זה עובר.
תבשיל_קדרה*

תולעים במעיים

הכי חשוב עם תולעים זה לשמור על היגיינה: לרחוץ ידיים לפני כל פעם שאוכלים, ואחרי כל פעם שמנגבים בשירותים/מגרדים וכו'.
עוד משהו - גם אחרי שנדמה שאין יותר, כדאי להמשיך בטיפול עוד [נגיד - שבועיים] - עד שכל הביצים שעוד במערכת העיכול שלך יבקעו והתולעים יחוסלו.
(לכן בטיפול התרופתי נותנים שתי מנות בהפרש זמנים ביניהן)

אני, במקומך, הייתי הולכת על טיפול טבעי - יש שלל הצעות בראש הדף.
מנסיוני (זה גם למיכל): את הילדים שלי ריפאנו לגמרי בעזרת אכילה של כמויות גדולות של גרעיני דלעת. חברות ריפאו לגמרי את ילדיהן עם "נר שום".

יש לך חתול? יתכן שנדבקת ממנו. טפלי גם בו (פני לוטרינר. אני לא מכירה טיפול טבעי לחתולים).
שרון_ג*

תולעים במעיים

שליחה על ידי שרון_ג* »

לתרופה הקונבציונאלית עלולות להיות השפעות לטווח ארוך כמו השפעה על תפקוד הכבד
רק רציתי לומר, שבימי חלדי ראיתי שני ילדים שעמדו בפני השתלת כבד לאחר טיפול באקמול, ושמעתי על עוד כמה וכמה.
לעומת זאת, מעודי לא ראיתי או שמעתי על מישהו שניזוק מ וורמוקס.

ככה סתם, בשביל הפרופורציות.
אחת_בהריון*

תולעים במעיים

יש לך חתול? יתכן שנדבקת ממנו
בדקתי עם וטרינר שטוען שאי-אפשר להידבק מחתולים כי זהו זן שונה של תולעים.
בכל מקרה, מומלץ לתלע את החתול.

"נר שום".
אני השתמשתי בשיטה הזאת במשך 6 לילות רצופים. אתמול בלילה עשיתי הפסקה ולא גירד לי.

עד שכל הביצים שעוד במערכת העיכול שלך יבקעו
כמה זמן לוקח "סבב" כזה? האם עליי להשתמש ב"נר שום" עוד שבוע?
עודד_המחפש*

תולעים במעיים

ככה סתם, בשביל הפרופורציות.
את צודקת. באמת לא כדאי להשתמש באקמול (ראו עדיף בלי אקמול).

<עודד עושה את עצמו שהוא לא מבין מה רצית לומר :-)>
תבשיל_קדרה*

תולעים במעיים

בדקתי עם וטרינר שטוען שאי-אפשר להידבק מחתולים כי זהו זן שונה של תולעים.
מוזר.
אצלינו זה היה אחד לאחד: חתול, תולעים, מרחנו זמן עד הטיפול ו - הופ! ילדים עם תולעים.
שרון_ג*

תולעים במעיים

שליחה על ידי שרון_ג* »

עודד,
:-)

שטוען שאי-אפשר להידבק מחתולים כי זהו זן שונה של תולעים.
לא יודעת לגבי חתולים. יודעת שכשנכנסתי להריון עם הגדולה, המליץ לי הוטרינר לתלע את הכלבה.
ענת_שן_לוי*

תולעים במעיים

כבר קרה לנו שהיו תולעת או שתיים ולא עוד, בלי שום טיפול.
<עשינו שריר והתולעים ברחו (-: >
אלף*
הצטרפות: 18 דצמבר 2004, 00:27

תולעים במעיים

שליחה על ידי אלף* »

היי
נתתי לבתי בת ה3.5 את התרופה הקונבנצ... ואני לא זוכרת אם הרופא אמר לתת מנה גם מחר ואז שוב בעוד 10 ימים או לתת שוב רק בעוד 10 ימים, מישהו יודע
שרון_ג*

תולעים במעיים

שליחה על ידי שרון_ג* »

רק בעוד 10 ימים.
לא לשכוח לכבס היום וגם בעוד 10 ימים כלי מיטה ומגבות ב- 60 מעלות לפחות.
טל_טיבי*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2004, 18:48
דף אישי: הדף האישי של טל_טיבי*

תולעים במעיים

שליחה על ידי טל_טיבי* »

מצטרפת בחום להמלצות על שן השום, ומוסיפה לתבל הכל עם זעתר.
תולעים לא אוהבות זעתר...
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

תולעים במעיים

שליחה על ידי מיכל* »

היי
מישהו ניסה תכשיר טבעי שנקרא קומפוזר 13 נגד תולעים?
הבנתי שהוא מצויין. הוא מכיל שום, קורנית, קמומיל וארתימיסיה.

תודה
שירה_7*
הצטרפות: 15 דצמבר 2004, 10:16

תולעים במעיים

שליחה על ידי שירה_7* »

שלום לכולכן, רציתי לדעת אם יש עוד הסברים לתלונות בלילה על טוסיק מגרד שהם לא תולעים, נגיד פטריה בטוסיק או משהו כזה?
אני לא רוצה סתם לתת תרופה, והבן שלי מסרב לכל הדברים הטבעיים. כולל נר שום. רופא הילדים אמר שלא תמיד ניתן לראות תולעים בבדיקת צואה רגילה.
תודה רבה
ענת_שן_לוי*

תולעים במעיים

הסברים לתלונות בלילה על טוסיק מגרד שהם לא תולעים
יכול להיות פטריה או גרוי אבל אז צריכה להיות אדמומיות בעור.
מנסה_לעזור*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 14:49
דף אישי: הדף האישי של מנסה_לעזור*

תולעים במעיים

שליחה על ידי מנסה_לעזור* »

אמא שלי בדיוק ספרה לי שהיא כתשה שום, ערבבה עם המישחה לטוסיק (אז כשהיינו ילדים זה היה דזטין, היום כל הביבי פסטות למיניהן) ומרחה סביב פי הטבעת. טוענת שזה עשה את העבודה. מסריח אבל אפקטיבי. לא ודעת כמויות אבל זה היה הרבה שום.
נוגה*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 00:19

תולעים במעיים

שליחה על ידי נוגה* »

בני בן 11 חודשים וגיליתי שיש לו תולעים הוא היה חסר שקט ישנוני ולא אוכל
לקחתי אותו לרופא ונתנו לי קומבנטרין. ונתתי לו אתמול 1.5 מהתרופה. האם משהו ניסה את התרופה לילד בגיל כזה?
ומה היו ההשלכות? ולא בדיוק הבנתי מה זה הנרות שום, איפה משיגים? ןאיך משתמשים?
תבשיל_קדרה*

תולעים במעיים

נוגה - "נר שום" הכוונה לשן שום קטנה מקולפת (אך לא פצועה).
טל_טיבי*

תולעים במעיים

שליחה על ידי טל_טיבי* »

נר שום לא עושה כוויות אבל שורף כן.
עטפי אותו בווזלין. גם יקל על ההחדרה וגם לא ישרוף.
אם את בטוחה שהשן לא פצועה בשום מקום - תמרחי שמן זית במקום וזלין.
נוגה*

תולעים במעיים

שליחה על ידי נוגה* »

לא נראה לי הגיוני ששמים לילד בן 11 חודש שן שום מקולפת.
אני מפחדת לשים לו כי אי אפשר לדעת אך זה ישפיע עליו.
טל_טיבי*

תולעים במעיים

שליחה על ידי טל_טיבי* »

פה אני לא יכולה לעזור לך. כשהתינוקות שלי היו בני 11 חודש עוד לא ידעתי את כל הדברים האלו. אבל יש פה המון אמהות עם תינוקות שכבר ניסו ויוכלו להעיד מנסיונן.
תהיו בריאים, זה נורא מציק......
תבשיל_קדרה*

תולעים במעיים

[הגיינה]
נגה - הוא עם חיתול?
די אם במשך כמה שבועות תקפידי מאוד-מאוד על רחיצת ידיים אחרי כל החתלה, ולא תשאירי אותו בלי חיתול - כדי שלא יגרד בתוסיק.
זה אמור להספיק.
אה - וכמובן - לבדוק מאיפה הוא נדבק, ולטפל במקור.
נוגה*

תולעים במעיים

שליחה על ידי נוגה* »

תודה רבה לכולם על העזרה
טוב שיש אתר כזה, ושאנשים מתיחסים.
תבשיל_קדרה*

תולעים במעיים

גרעיני דלעת הם ירוקים, כי הם מקולפים. הקליפה שלהם (זאת שכבר קולפה) לבנה, והם נקראים "גרעינים לבנים" בחנויות פיצוחים. אגב, "גרעינים שחורים" הם גרעיני חמניה, די שחורים מבחוץ ואפרפרים מבפנים
אסידופילוס קונים בבית מרקחת.
עוד_מישהי*
הצטרפות: 04 פברואר 2003, 01:31

תולעים במעיים

שליחה על ידי עוד_מישהי* »

אם שמים שן שום...היא אמורה לצאת אחרי כמה זמן בשרותים?
מודאגת*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 22:03

תולעים במעיים

שליחה על ידי מודאגת* »

בתי בת 3.5 מתלוננת על גרד באזור פי הטבעת לסירוגין בערבים האחרונים. בהסתכלות איני מבחינה בדבר. פרט לכך לא שמתי לב להתנהגות חריגה, אך בעייתי העיקרית היא שאם אכן מדובר בתולעים, יש תינוק חדש בבית ( בן חודש וחצי) שיונק בלבד. כיצד אוכל לטפל בו? לשים לו נר שום? לאכול בעצמי גרעיני דלעת/שום?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תולעים במעיים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

כמה שאלות
האם זה יכול לעבור "מעצמו" בלי כל טיפול?? (במיוחד בגילאי ה20 +)
ז"א האם הגוף מפתח תנגודת כלשהי לתולעים הללו??
תבשיל_קדרה*

תולעים במעיים

האם זה יכול לעבור "מעצמו" בלי כל טיפול?? (במיוחד בגילאי ה20 +)
כן. בתנאי שמקפידים על היגיינה - רחיצת ידיים עם סבון אחרי כל ספק-מגע עם אולי-ביצה-של-תולעת (כלומר - גירוד, ניגוב, ליטוף החתול ממנו נדבקת, טיפול בקקי של תינוק ממנו נדבקת וכו' וכו').

ניתן להמנע משום?
כן.

יכול להיות שהגירוד שמרגישים אחרי שהתופעה כביכול עברה הוא גירוד פסיכולוגי?
יכול להיות שנשאר גרוי. אצל ילדות, למשל, לפעמים זה מגיע לפצעים בפות, שלוקח להם כמה ימים להחלים.

האם יש אפשרות שהתופעה תעבור תוך 2-4 ימים ולא כפי שאתם רומזים..על שבועיים שלושה?
למיטב הבנתי, עלול להיות שיש עוד ביצי תולעים במערכת העיכול שלך, ולכן ממליצים על טיפול ארוך יותר. אני לא יודעת מה אורך מחזור החיים של תולעת מביצה עד ביצה.

תינוק
אין צורך לטפל בתינוק. פרט ל (אוף. תקליט שבור) הקפדה על היגינה.
כשיתחיל לזחול ולאכול את הרצפה זה יהיה מסובך יותר :-D
שרון_ג*

תולעים במעיים

שליחה על ידי שרון_ג* »

כן. בתנאי שמקפידים על היגיינה
סליחה על הבורות. את יכולה לפרט ולהסביר לי קצת יותר?
תבשיל_קדרה*

תולעים במעיים

איך חיות תולעים?
הן יוצאות מפי הטבעת להטיל ביצים בסביבה (כלומר - *אצל בנות - גם בפות).
מגרד - מגרדים.
עכשיו, באמצעות הידיים, הביצים מועברות לפה למחזור נוסף - בוקעות איפשהו במערכת העיכול.
(אני לא מכירה את הפרטים המדויקים - משכי זמן, איפה בדיוק במערכת העיכול הביצים בוקעות וכו')
מודאגת*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 22:03

תולעים במעיים

שליחה על ידי מודאגת* »

למה לא מטפלים בתינוק. איך זה יעבור ללא טיפול כלשהו?
תבשיל_קדרה*

תולעים במעיים

למה את חושבת שהתינוק נדבק?
אם הביצים לא מגיעות לשום מערכת עיכול, לא יתפתחו מהן תולעים.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תולעים במעיים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

איך אפשר לדעת אם נדבקים בסוגים אחרים של תולעי מעיים
את התולעים הקטנות אפשר לזהות על ידי שהן מגרדות בפי הטבעת
אבל איך מזהים את האחרות, איך אפשר לדעת שנדבקים בהם
?
תבשיל_קדרה*

תולעים במעיים

פונים לרופא?
אחת_בהריון*

תולעים במעיים

אני מיואשת לאללה!
לפני חודש גיליתי שאני סובלת מתולעים ומכיוון שלא מומלץ ליטול ורמוקס בהריון,
פניתי לטיפול אלטרנטיבי - נר שום, המנעות ממתוק וגרעיני דלעת.
התולעים נעלמו.
חודש אחרי - טאדאם! גיליתי לתדהמתי תולעת סוררת ומגרדת. שוב חזרתי לטיפול האלט'
ואני פשוט לא יודעת מה עוד ניתן לעשות.
אני לא אוכלת מתוק, לא אוכלת קמח לבן, שותה מים+לימון ומשתדלת לאכול מעט פירות ופירות יבשים ולמרות הכל
אני עדיין חשה בגרד (אבל לא ראיתי יותר תולעים).
יש למישהו עצה? נחמה? תמיכה?
פרח_סגול*
הצטרפות: 22 ינואר 2005, 21:10

תולעים במעיים

שליחה על ידי פרח_סגול* »

מישהו נתקל בתולעים, בצבע שחור ? מצאתי מספר תולעים כאלו לאחר אמבטיה חלקן בגודל 2 ס"מ.
אשמח אם מישהו ידע לומר לי יותר פרטים ?
דפנה_14*
הצטרפות: 25 ינואר 2005, 16:32

תולעים במעיים

שליחה על ידי דפנה_14* »

עשיתי מה שכתבתם והתחלתי לאכול גרעיני דלעת
ומאז יש לי מאות נקודות שחורות קטנטנות בצואה
האם יתכן שאלו הביצים של התולעת ??
שליחת תגובה

חזור אל “צרכים ויציאות”