תכנית טלויזיה חשובה נגד אנטיביוטיקה

יערת_דבש*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2003, 00:10
דף אישי: הדף האישי של יערת_דבש*

שליחה על ידי יערת_דבש* »

אהלן,
יש עכשיו תכנית ראשונה מתוך סדרת תכניות המציגה את הבעיתיות שבאנטיביוטיקה ומראה את ההתמכרות הישראלית לתרופה.
חשוב, מלמד ומעניין.
עכשיו אני גם יודעת למה אני נגד.

יום ראשון 21:30 בערך בערוץ 2.

תהיו בריאים :-]
אמא_לשלושה*
הצטרפות: 17 פברואר 2005, 11:59
דף אישי: הדף האישי של אמא_לשלושה*

שליחה על ידי אמא_לשלושה* »

היי יערת,
את יכולה לפרט יותר מה היה בתוכנית?
לא יצא לי לראות.
יערת_דבש*

שליחה על ידי יערת_דבש* »

ראיתי רק כמחציתה.
במה שראיתי- דובר על העמידות שהחיידקים מפתחים לאנטי' וכמה שנשתמש יותר, יתפתחו חיידקים אלימים יותר.
העניין הוא שאנחנו משתמשים המון ללא צורך.
וכאן עולה נושא ההיסטריה הישראלית שנובעת גם מדאגנות, אבל בעיקר מחיסכון בזמן.
הורים לא ששים להשאר עם ילד חולה בבית.
זאת לא נראית להם אופציה. צריך לקטול את המחלה כמה שיותר מהר.
היה סיור בגן, ראו שרוב ההורים ממהרים לתת אנטי' (לעיתים בלי מרשם רופא, שזה גרוע) וכמו כן ראו שרוב הילדים חלו בחורף הזה.
הסדרה מסיירת בהולנד, שם הממשלה ביצעה גמילה ארצית מאנטיביוטיקה, שזה בטח חינוך מחדש לאוכלוסיה, היה לי בדיוק טלפון אז לא קלטתי כל את העניין...
סיירו גם שם בגן, בו הילדים לא מקבלים אנטי' וגם חולים הרבה פחות... הגננת אומרת שמחלה היא הדרך הכי טובה לפתח את המערכת החיסונית, ולא מוכרת לה התופעה של הורים שלחוצים להחזיר את הילדים לגן.
מנחת התכנית נכנסה לבית הולנדי, שם ההורים עשו לה שיעור ב"אהבה כתרופה"-
אם הילד חולה, לתת לו להיות בבית, להרעיף עליו אהבה, ובעיקר לתת לו להיות חולה-
הגוף מסמן שהוא רוצה לנוח.

אני יצאתי מהפרק הזה בעיקר עם תחושה של הישראליות המתלהמת והעדרית והלא-עוצרת-לשניה-לחשוב.
אולי לשם הקצנה, הראו את האמהות האלה שמתפעלות את הילדים שלהם באוטומטיות, וזה צבט אותי.

עניתי לך (-; ?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

תכנית על הפנים. התכנית "מאשימה" את ההורים בזה שהם נותנים אנטיביוטיקה שלא לצורך אך למעשה האשם הוא הרופא שמביא כל פעם אנטיביוטיקה לילד שלא לצורך. למעשה הוא לא רופא. בסך הכל הוא פקיד שרושם תרופות
ההולכת_באתרים*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 11:44
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_באתרים*

שליחה על ידי ההולכת_באתרים* »

התוכנית היא פופוליזם זול.
הנושא ידוע כבר עשרות שנים. יש בעיה עם האנטיביוטיקה. אמצעים חלופיים נמצאים בפיתוח. מקור חלק מהם בתרופות הסבתא לדוגמא: קרנבריז.
הסברים מפורטים לפי דרישה.
אמא_לשלושה*

היי יערת
כן ענית לי, אבל הם לא חדשו הרבה.
כבר לפני שנים התריעו על כך שידם של הרופאים
קלה על האנטיביוטיקה, ולבסוף החיידקים יפתחו
עמידות.
אני באופן אישי כן נותנת לילדים אנטיביוטיקה
במקרה הצורך כי פשוט כואב לי הלב לראות אותם
סובלים.
הראו את האמהות האלה שמתפעלות את הילדים שלהם באוטומטיות, וזה צבט אותי.
את זה לא הבנתי. אנא פרטי נמקי והסבירי :-)
יערת_דבש*

שליחה על ידי יערת_דבש* »

פופוליזם זה דבר חשוב להמונים שמתנהגים כמו שתארתי בפסקה האחרונה.
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

לפני כמה חודשים התפרסמה באחד ממוספי השבת כתבה נורא מעניינת על משהו ששכחתי איך קוראים לו או איך לתאר אותו בכלל, שגילו בגוש הקומוניסטי לשעבר, משהו שיכול להחליף את האנטיביוטיקה לגמרי ולהתמודד עם החידקים בדרך שונה לחלוטין והרבה יותר הגיונית מבחינת הטבע. מישהו נתקל / זוכר / יודע יכול להפנות לקישור?
יערת_דבש*

שליחה על ידי יערת_דבש* »

אמא לשלושה, קראת את הדף חום גבוה ? זה יכול לתת מענה לנושא נתינת התרופות, לא בהכרח אנטי'.

אני יודעת שהנושא ידוע כבר מזמן, גם אני ידעתי את העובדות.
אבל יש משהו שמכה בך, או הכה בי- לראות את הדיבור המפעיל הזה של האמהות ש הראו בסרט -וזה לא אומר שכל האמהות שנותנות אנטי' הן כאלה- שלא רואֵה את המחלה, לא רואֵה את הילד, רואה את ה"מבצע", את התוקף שיש לחסל בלי בכלל לחקור קצת, לשאול שאלות, כמו בצבא- את יודעת...
יערת_דבש*

שליחה על ידי יערת_דבש* »

היה בסרט משהו מחדש ורענן לתרבות הישראלית במובן של לתת למחלה להיות, או לגוף להתבטא.
זה הרבה מעבר לסוגית האנטיביוטיקה, וזה נושא קרוב ללבי.
אמא_לשלושה*

רואה את ה"מבצע", את התוקף שיש לחסל בלי בכלל לחקור קצת, לשאול שאלות, כמו בצבא- את יודעת...
צחקתי כשקראתי את הקטע הזה, כי ראיתי קצת מעצמי בו.
כן אני מכירה את הדף חום גבוה, אני משתדלת לאט לאט להוריד את כמויות התרופות שהילדים שלי בולעים
אבל זה הרגל שמאוד מאוד קשה לשנות.
יערת_דבש*

שליחה על ידי יערת_דבש* »

אל תקחי אותי אישית, אמא לשלושה.. אני בכלל עוד לא יודעת איזה אמא הסטרית או לא אני אהיה... |אפרוח|
אמת_הארץ*
הצטרפות: 12 דצמבר 2005, 23:24

שליחה על ידי אמת_הארץ* »

צחקתי כשקראתי את הקטע הזה, כי ראיתי קצת מעצמי בו.
אין עלייך. תמיד טוב להיתקל ברוח הרעננה שאת משרה עם הכנות שלך.
אמא_לשלושה*

אין עלייך. תמיד טוב להיתקל ברוח הרעננה שאת משרה עם הכנות שלך.
תודה תודה (אייקון של קידה) :-)
אמא_לשלושה*

אל תקחי אותי אישית
לא לוקחת, תרגישי חופשי לומר תמיד את האמת
גם אם לא כל כך נעים לשמוע אותה, זה רק גורם
לי להתעורר ולעשות שינויים.
מאמא_מאוהבת*
הצטרפות: 25 אוגוסט 2003, 01:27
דף אישי: הדף האישי של מאמא_מאוהבת*

שליחה על ידי מאמא_מאוהבת* »

ראיתי את התוכנית מהתחלה עד הסוף. לדעתי, אחלה תוכנית (למרות שלא למדתי משהו חדש בגדול, אבל נחשפתי לכמה עובדות שלא ידעתי).
מאוד אהבתי את הקטעים מהולנד. כל ההתייחסות למחלות - כן לתת לגוף להיות חולה, שזה טוב שאנחנו חולים לפעמים, שככה המערכת החיוסנית שלנו מתחזקת - דיברה אלי.
וכשהילד חולה, לאמא (הספציפית הזו שרייאנו) מאוד ברור שהיא נשארת איתו עוד יום בבית. שזה פסק זמן שהוא מבקש והיא לא רואה אופציה יותר טובה מלהיות איתו.
טוב, נו, הולנדים :-) יש שם קצב חיים כל כך שונה ממה שמצוי כאן.
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

שליחה על ידי נועה_בר* »

_שיעור ב"אהבה כתרופה"-
הגוף מסמן שהוא רוצה לנוח._
יופי! חשוב חשוב. גם אם ידוע כבר מזמן.. כאן הכל פועל על זכרון קצר מידי, וחשוב להזכיר שוב ושוב להורים להיות קשובים. להיות עם הילד, לתת לו לבטא את עצמו וללמוד הרבה על הקשבה, על קבלה ועל נתינה.
<אוי ריבונו של עולם, למה צריך להזכיר להורים להרעיף על הילד אהבה!!! למה?>
ענת_הפלישתית*
הצטרפות: 05 יולי 2005, 22:44
דף אישי: הדף האישי של ענת_הפלישתית*

שליחה על ידי ענת_הפלישתית* »

הזדעזעתי, כעסתי, בכיתי. התכנית הזאת נגעה בי כנראה במקום מאוד אישי והיא מחוברת לתכנים אישיים אותם אני מעבדת בתקופה הזאת.

תגובות ההורים המשועשעים ניראו לי מפחידות ומעוותות והמניעים והשיקולים שלהם היו כמעט בלתי נתפסים בשבילי.
אני מאוד מסכימה עם יערת דבש בקשר להקבלה התרבותית. מעין חוסר יכולת טוטאלי "להחזיק" את הצורך של הילד במחלה (שאולי בעצמה נבעה מחוסר יכולת "להחזיק" משהו שקדם לה...) ובעקבותיו תגובה מיידית, שנתפסת אצלי כאגרסיבית כלפי הילד. מלחמה "דון קישוטית" כדי שהכל יהיה בסדר כל הזמן, שהתרגום שלה עבורי הוא שהיא סימפטום לפחד מאוד חזק.

בקשר לרופאים- אחרי שילדתי את בתי היה לי חום גבוה (היום בדיעבד אני יודעת שזו היתה דלקת בשד- כמו חמש הנוספות שהיו לי וחלפו עם טיפול נכון וללא תרופות), סירבתי לקחת אנטיביוטיקה וביקשתי לדבר עם הרופא שהיה מקסים והסביר לי בנחמדות ובסבלנות שהם לא יודעים ממה החום ויש שתי אפשרויות; או שזה שום דבר רציני וזה יחלוף מעצמו, או שמתפתח לי זיהום ברחם ואם אני לא אקח אנטיביוטיקה
זה עלול לגרום למוות! ומאחר וכרגע לא יודעים ברור שאני חייבת לקחת את האנטיביוטיקה כדי שלא אמות.
אין כמו שימוש בפחד מהמוות לשכנוע יולדת טרייה...

ובכן כמו שאמרתי- מקום מאוד אישי.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שליחה על ידי פלונית* »

_וביקשתי לדבר עם הרופא שהיה מקסים והסביר לי בנחמדות ובסבלנות שהם לא יודעים ממה החום ויש שתי אפשרויות; או שזה שום דבר רציני וזה יחלוף מעצמו, או שמתפתח לי זיהום ברחם ואם אני לא אקח אנטיביוטיקה
זה עלול לגרום למוות! ומאחר וכרגע לא יודעים ברור שאני חייבת לקחת את האנטיביוטיקה כדי שלא אמות._
קרה לי בדיוק אותו הדבר. היתה ירידת מים יותר משלושים שעות, שאז הסיכון הוא זיהום ברחם. ביקשו שאקח אנטיביוטיקה ליתר ביטחון ואחרי הלידה אמרו שמאחר וכבר לקחתי אנטיביוטיקה לא יודעים אם אצל התינוקת יש זיהום כלשהו או לא, כי האנטיביוטיקה תסתיר את הסימנים אם יתפתח זיהום וזה עלול להביא למותה.

אין כמו שימוש בפחד מהמוות לשכנוע יולדת טרייה... אבל לא השתכנעתי לשים אותה בתינוקיה עם חיבור לאנטיביוטיקה לארבעה ימים כנדרש, חרף האיומים הקשים של מוות לתינוקת. עזבתי את בית החולים עם פחד מוות. אולי אם הייתי רופאה שחייבת לוודא שבמשמרת שלה לא יקרה שום אסון חס וחלילה, אפילו אם הסיכוי קטן, הייתי נוהגת כמותם.
עדינה_מאוד*
הצטרפות: 26 מרץ 2003, 09:35
דף אישי: הדף האישי של עדינה_מאוד*

שליחה על ידי עדינה_מאוד* »

_אני באופן אישי כן נותנת לילדים אנטיביוטיקה
במקרה הצורך כי פשוט כואב לי הלב לראות אותם
סובלים_
מי אמר שילדים שאינם מקבלים תרופות סובלים יותר?
זה לא נכון, בעיקר כי הם חולים פחות ופחות גרוע.
אמא_לשלושה*

מי אמר שילדים שאינם מקבלים תרופות סובלים יותר?
אני מתכוונת לאותו רגע ספציפי שבו כואב הגרון או האוזן, אז עם אנטיביוטיקה זה עובר יותר מהר.
אני יודעת שאנט' זה לא בריא בכלל אבל מה לעשות? זה עובד הכי מהר. (אייקון עצוב).
שאלה_דחופה*
הצטרפות: 16 ינואר 2006, 14:47

שליחה על ידי שאלה_דחופה* »

הרופא אמר שיש לילדה סקרלטינה והיא חייבת לקחת אנטיביוטיקה
האם באמת חייבים אנטיביוטיקה לסקרלטינה ?
יעל_נוי*
הצטרפות: 05 מרץ 2002, 09:16
דף אישי: הדף האישי של יעל_נוי*

שליחה על ידי יעל_נוי* »

אמא לשלושה,
נסי להפריד את הכאב מהסבל.
אולי כואב עוד יום אבל האם הם בהכרח סובלים?
סיגל_ב*
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

שליחה על ידי סיגל_ב* »

אני יודעת שאנט' זה לא בריא בכלל אבל מה לעשות? זה עובד הכי מהר.
מאידך זה מחליש את הגוף כל כך שמחלות נוספות באות בתכיפות גבוהה - מחלות שאחרת הגוף היה מתעלם מהן. כלומר: אולי ברמה הנקודתית והמיידית יש בזה תועלת (אולי!) אבל בטווח הארוך זה דווקא מגביר את "הסבל" כתוצאה מבונוס: מחלות נוספות וקשות יותר.

שאלה דחופה,
אולי יעזור לך הדף: האם לקחת אנטיביוטיקה.

<שיווק עצמי :-S>
ההולכת_באתרים*

דרך אגב, חלק גדול מהבעיה הוא לא באוכלוסיה הבריאה אלא בבתי החולים. בגלל שיש הארכה מסיבית של תוחלת חיים של אנשים שפעם היו מתים: מדוכאי חיסון למיניהם, אנשים שעברו השתלות ומערכת החיסון שלהם דוכאה, חולי איידס, זקנים וחלשים אחרים, יש שימוש אנטנסיבי באנטיביוטיקה על מנת להילחם בזיהומים שהם לוקים בהם. חלק גדול מהזיהומים הללו נובעים מחיידקים שנקראים חיידקים אופורטוניסטים. אלה הם חיידקים שיושבים באופן טבעי בגוף (למשל על העור) ואינם מזיקים לאדם עם מערכת חיסון תקינה אבל, במדוכא חיסון הם רואים אופורטוניטי ותוקפים אותו. החולה שאינו מסוגל להתמודד עם הזיהום עקב מערכת חיסון חלשה מאוד מקבל טיפול אנטיביוטי אנטנסיבי והחיידקים שלא היוו בעיה קודם באוכלוסייה עוברים סלקציה ויוצאים החוצה לאוכלוסיה כשהם אגרסיביים יותר. שלא לדבר שהם מתפשטים בבית החולים ומדביקים חולים נוספים שגם הם מקבלים אנטיביוטיקה במינון גבוה כדי לטפל בזיהום. בסופו של דבר, נוצר מצב שיש כבר זנים עמידים כמעט לכל סוגי האנטיביוטיקות הקיימות בשוק. אם נגיע למצב שהם יהיו עמידים להכל, אכלנו אותה.
יערת_דבש*

שליחה על ידי יערת_דבש* »

בגלל שיש הארכה מסיבית של תוחלת חיים
אגב, איך קורית התופעה הזאת?
מישהו יודע?
בטח בגלל תרופות, לא :-S ?
יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

נוצר מצב שיש כבר זנים עמידים כמעט לכל סוגי האנטיביוטיקות הקיימות בשוק. אם נגיע למצב שהם יהיו עמידים להכל, אכלנו אותה.

אז זהו, שיש פתרון. חוזרת על הודעה שכתבתי אתמול, בתקווה שמישהו בכל זאת שמע על זה חוץ ממני וזוכר במה מדובר:

לפני כמה חודשים התפרסמה באחד ממוספי השבת כתבה נורא מעניינת על משהו ששכחתי איך קוראים לו או איך לתאר אותו בכלל, שגילו בגוש הקומוניסטי לשעבר, משהו שיכול להחליף את האנטיביוטיקה לגמרי ולהתמודד עם החידקים בדרך שונה לחלוטין והרבה יותר הגיונית מבחינת הטבע. מישהו נתקל / זוכר / יודע יכול להפנות לקישור?
מתוקה_מתחילה_מחדש*
הצטרפות: 02 ינואר 2005, 15:31
דף אישי: הדף האישי של מתוקה_מתחילה_מחדש*

שליחה על ידי מתוקה_מתחילה_מחדש* »

_שיעור ב"אהבה כתרופה"-
הגוף מסמן שהוא רוצה לנוח._
ואני נתקלתי בלא מעט ילדים, אפילו פעוטות שהופכים חולים ובדיעבד מסתבר שכל מה שהיו צריכים זה יום חופש עם ההורים בבית, וכואב לי שילד יכול להיות בבית רק אם הוא חולה, והייתי צריכה להסביר לילדים ובעיקר להורים שזה בסדר גם להיות בבית עם אמאבא גם אם לא חולים, סתם ככה לקחת יום חופשי.
ובעיניי, תכנית חשובה, מעניין מה ייצא מהניסוי שהם עשו בגן הילדים.
תמר_מתחילה*
הצטרפות: 26 מאי 2005, 18:33
דף אישי: הדף האישי של תמר_מתחילה*

שליחה על ידי תמר_מתחילה* »

יעלי לה ' את מתכוונת לפאז'ים. אלו חיידקים שנמצאים בביוב. גילו אותם לראשונה בגרוזיה אם אני לא טועה, וכדי להשיג אותם, המדענים היו פשוט הולכים וממלאים דלי במי ביוב, ומהם היו מפיקים את הפאז'. זה נחשב לגילוי מדהים ואני באמת לא יודעת למה לא התחילו להשתמש בזה עדיין. אין לי כרגע קישור, אבל אני אחפש משהו.
תות_שדה*
הצטרפות: 19 פברואר 2002, 21:05
דף אישי: הדף האישי של תות_שדה*

שליחה על ידי תות_שדה* »

אני אהבתי את הקטע בתוכנית שהמראיינת (וייס משהו...)התפלאה שהילדים לא מתרחצים לפני השינה.
"הם מתרחצים כל יומיים" ענתה האמא ...והיא (וייס) נשארה בשוק...
יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

את מתכוונת לפאז'ים. אלו חיידקים שנמצאים בביוב. גילו אותם לראשונה בגרוזיה אם אני לא טועה, וכדי להשיג אותם, המדענים היו פשוט הולכים וממלאים דלי במי ביוב, ומהם היו מפיקים את הפאז'. זה נחשב לגילוי מדהים

בדיוק - לזה התכוונתי!
תמר_מתחילה*

הקישור לויקיפדיה לא עובד. משום מה קופץ לו החוצה איזה גרש...
תמר_מתחילה*

זה הקישור ל כתבה מהארץ
אם כי הקישור שהביאה קומ"ג מאד ממצה.
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

שליחה על ידי נועה_בר* »

תודה תודה על הקישור לכתבה.
ההולכת_באתרים*

את מתכוונת לפאז'ים. אלו חיידקים שנמצאים בביוב. גילו אותם לראשונה בגרוזיה אם אני לא טועה, וכדי להשיג אותם, המדענים היו פשוט הולכים וממלאים דלי במי ביוב, ומהם היו מפיקים את הפאז'. זה נחשב לגילוי מדהים
פאג'ים הם אינם חיידקים אלא וירוסים "אוכלי חיידקים". הם תוקפים חיידקים ומחסלים אותם. הפאג'ים נמצאים בכל מקום בו יש חיידקים.
ההולכת_באתרים*

_בגלל שיש הארכה מסיבית של תוחלת חיים
אגב, איך קורית התופעה הזאת?
מישהו יודע?_
תוחלת החיים גדלה באופן כללי, גם בגלל תזונה, גם בגלל הגיינה וחיסונים וגם כמובן בזכות התרופות. אם פעם חולה סרטן היה נפטר אז היום הוא עובר ניתוחים וכימוטרפיה.
ההולכת_באתרים*

דרך אגב, על הפאג'ים יודעים המון המון זמן. זה לא משהו שהתגלה בגוש הקומוניסטי. חוץ מזה יש בעיה להשתמש בהם פשוט כך, צריך לפתח תרופות מבוססות פאג'ים.
יש פיתרון נוסף לעניין האנטיביוטיקה וזה הקריפלרס כדוגמת הקרנבריז.
סיגל_ב*

שליחה על ידי סיגל_ב* »

הקריפלרס כדוגמת הקרנבריז
מה זה?
ההולכת_באתרים*

הקריפלרס כדוגמת הקרנבריז
או.קיי. הקריפלרס (הכוונה מנכות) זו קבוצה של חומרים שמשמשים לטיפול נגד חיידקים. הרעיון הוא שהחומר לא הורג את החיידק (וגורם לסלקציה באוכלוסייה לטובת העמידים) אלא יוצר תנאים לא נוחים מבחינת החיידק להתבססות ברקמה כך שהחיידק יוצא החוצה חי ויכול להדביק אחרים אבל האדם שטופל מבריא, כך נשמר האיזון.
דוגמא אחת לקריפלר היא מיץ הקרנבריז. המיץ מכיל סוכר הדומה לסוכר הנמצא על דופן תאי האפיתל של שלפוחית השתן. החיידק נוהג להיקשר לתא האפיתל דרך הסוכר הזה. כשצורכים את המיץ (או קפסולות וכו') יוצרים למעשה תחרות. כך שהחיידק נקשר לסוכר של הקרנבריז במקום לסוכר שעל תא האפיתל ונשטף החוצה עם השתן. כך "עובדים" על החיידק. החיידק שיצא יכול להדביק אנשים אחרים ולכן לא עובר סלקציה מלאכותית. (החיידקים עוברים גם סלקציה טבעית-אבולוציה).
החוקרים המפתחים תרופות המתבססות על קריפלרס נוהגים לחפש רמזים בתרופות סבתא שונות של הרפואה העממית. רמזים רבים לחומרים כאלה נמצאים ברפואה העממית של הגוש המזרחי. אנשים השתמשו בזה פעם בלי לדעת איך זה עובד.
ההולכת_באתרים*

נראה לי שיהיה מעניין לזמן את הרופאים שבינינו לדיון שכאן.
אנטי_אנטי*
הצטרפות: 17 ינואר 2006, 08:34

שליחה על ידי אנטי_אנטי* »

השימוש באנטיביוטיקה בארץ, כמו במדינות לא מתפתחות אחרות, הוא כמו השימוש בחומרי הדברה.
המציאו את שניהם והמדינה בהתלהבות היסטרית מזה עשרות שנים. הרופאים מפציצים באנטיביוטיקה כל מה שזז והחקלאים מרססים ומרססים ומרססים... השינוי המנטלי בארץ הוא תהליך ארוך שיבשיל אולי בעוד כמה עשרות שנים, בינתיים הוא מזדחל אחר המדינות הנאורות והמפותחות. הכל פה מושחת ומכור מראש. פשוט מאפיה. כנראה שיש איזשהו הסכם בלתי כתוב בין הממשלה ליצרני התרופות ויצרני חומרי ההדברה, אין להם בעיה להרעיל את המדינה. ולאן כל הכסף הולך?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

תוחלת החיים גדלה באופן כללי
קודם כל: היגיינה ותזונה.

במיוחד היגיינה ציבורית (הביוב לא זורם ברחובות, לא נהוג לירוק בכל מקום - אם תתבוננו היטב עדיין תוכלו לראות עולים מרוסיה או עובדים זרים ממזרח אירופה עושים את זה, רוחצים ידיים אחרי ביקור בשירותים, ועוד הרגלי היגיינה שהוקנו לציבור והצליחו להפחית את ההידבקות במחלות קשות שהיו פעם נפוצות כמו גזזת, גרענת, מחלות עיניים שונות ועוד).

תפקידם של החיסונים או התרופות דווקא שנוי במחלוקת. למשל, מסתבר שהחיסונים גרמו פעמים רבות למוות המוני ולמגיפות. מצד שני, המחלות היו בירידה לפני שמצאו חיסון להן (זה כאילו שהשלב שבו כבר יש חיסון למחלה הוא השלב שבו היא כבר הפסיקה ממילא להיות מסוכנת...). בכל מקרה, אותן מחלות גרמו בעיקר לתמותת תינוקות, כך שלא היה להן קשר לאורך החיים של האנשים, אלא רק לנתון המשוקלל הממוצע (אם תשקללי תינוק שמת בגיל יום עם אדם שמת בגיל 90 תקבלי תוחלת חיים ממוצעת של 45 שנה... לא זה ולא זה חיו 45 שנה. מובן?).

עוד נתון שקשור בתוחלת החיים: מוות מתאונות רבות, שהיום אפשר להציל; מוות מאיבוד דם מסוגים שונים (היום יש תרומת דם, לא תרופה, אבל בכל זאת ידוע מספיק על סוגי דם ותרומת דם כדי להציל כך); מוות מהיטרפות בידי חיות (בהודו במאה ה-19 זה עוד היה גורם מוות משמעותי), והרבה הרבה אלימות בחברה (שאלה מעניינת היא, אם כיום יש פחות אלימות ברחובות).

עוד גורם: בחברה המערבית, הנוהג הרפואי של הקזת דם הרג יותר חולים מאשר ריפא. זה בהחלט קיצר חיים של אנשים רבים בחברה המערבית, שהיו יכולים להחלים יפה מאוד לולא הקיזו להם דם כל הזמן... אותו דבר לגבי לידה בעזרת רופאים - עוד כמה מאות שנים שבהן הרופאים "הרגו" הרבה מאוד נשים בלידה...
סוף_מעגל*
הצטרפות: 14 יולי 2002, 18:09
דף אישי: הדף האישי של סוף_מעגל*

שליחה על ידי סוף_מעגל* »

אני מתכוונת לאותו רגע ספציפי שבו כואב הגרון או האוזן, אז עם אנטיביוטיקה זה עובר יותר מהר.
וזה גם מחולל את ההרגשה שעשית משהו, ולא עמדת בשקט וצפית בסבל של ילדיך. במובנים מסוימים, תרופות לילדים הם הרבה יותר תרופות לאמהות. הפתרון - פלאסבו :-D. האפקט הפסיכולוגי נשמר - הן על הילדים שקיבלו חיזוק והן על האמהות כמחזקות.
< מדברת על מחלות ילדים "טובות" >
זה נושא לכאורה משעשע, אבל מתחיל לזכות בכבוד מחודש גם בקהילה המדעית. לאחרונה יצא לי לשמוע הרצאה של ד"ר עופר כספי מקו"ח כללית בעניין. לאלמנט הציפיה לשיפור בעקבות מעשה שעשיתי (לקחתי תרופה) חשיבות מכרעת על השתלשלות המחלה. הרפואה היום מתחילה (לאט לאט) להכיר בתפקידו של מרפא השבט לא רק כחולט צמחים אלא גם כמשענת פסיכולוגית.
ההולכת_באתרים*

דרך אגב השימוש באנטיביוטיקה בגידולי צאן בקר עופות וחזירים מהווה בעיה מאוד גדולה. אנחנו אוכלים את האנטיביוטיקה הזאת.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

שליחה על ידי עדי_יותם* »

החוקרים המפתחים תרופות המתבססות על קריפלרס נוהגים לחפש רמזים בתרופות סבתא שונות של הרפואה העממית. רמזים רבים לחומרים כאלה נמצאים ברפואה העממית של הגוש המזרחי. אנשים השתמשו בזה פעם בלי לדעת איך זה עובד.
האם שום, למשל, עובד בצורה דומה?
סיגל_ב*

שליחה על ידי סיגל_ב* »

אנחנו אוכלים את האנטיביוטיקה הזאת.
אלא אם אוכלים מזון אורגני.
ההולכת_באתרים*

האם שום, למשל, עובד בצורה דומה?
לא יודעת צריך לחפש באנטרנט.

אלא אם אוכלים מזון אורגני
כן, העניין הוא שרוב האנשים לא אוכלים מזון אורגני ובשורה התחתונה זה לא משנה כי אנחנו לא מבודדים משאר האנשים ולכן הסלקציה תשפיע גם עלינו.
נילי_קו*
הצטרפות: 17 ינואר 2006, 13:45
דף אישי: הדף האישי של נילי_קו*

שליחה על ידי נילי_קו* »

השימוש באנטיביוטיקה בארץ, כמו במדינות לא מתפתחות אחרות, הוא כמו השימוש בחומרי הדברה.
אנטי אנטי,
אני כל כך מסכימה עם ההקבלה הזאת. פעם עבדתי בחווה אורגנית באירופה, ובעלת הבית הייתה לא רק מגדלת אורגנית, אלא גם הומופאתית, ופעילת שלום רצינית ביותר. היא הרחיבה את ההקבלה הזו עוד יותר:
לאנטיביוטיקה (והרבה תרופות קונבנציונליות אחרות), חומרי הדברה וכלי נשק יש מהות דומה:
שלושתם נתפסים כמועילים ומשפרים את איכות חיינו (בריאותנו / אספקת המזון שלנו / בטחוננו), כשלמעשה הם מורידים מאיכות חיינו.
שלושתם נתפסים לרוב כאופציה היחידה להמשך קיומנו, כשלמעשה הם מחלישים את השרדותנו.
ובעיקר שלושתם הם תעשיות המכניסות מיליארדים, ולתאגידים המייצרים אותם יש כוח כלכלי ופוליטי עצום, ולכן הם במיינסטרים.
(זה לא הסכם בלתי כתוב בין הממשלה ליצרני התרופות ויצרני חומרי ההדברה , זו פשוט המציאות בחברה שלנו שכסף גורם להשחתה)

אני לא לוקחת אנטיביוטיקה. לגוף שלנו יש יכולת התמודדות מדהימה, שרק הולכת ומשתפרת ככל שהוא נקי מתרופות וכימיקלים.
המון בריאות לכולם.
אנטי_אנטי*

אני לא יכולה גם להבין את הרופאים:
למה הם לא סומכים על גוף האדם?
למה הם לא מאמינים בגוף שלנו, בעוד להם יש כביכול את הידע?
הם קיבלו יוקרה וכח ובתמורה הפכו כלי בידי השלטון.
שרה_ק*
הצטרפות: 05 יוני 2003, 21:32
דף אישי: הדף האישי של שרה_ק*

שליחה על ידי שרה_ק* »

הם קיבלו יוקרה וכח ובתמורה הפכו כלי בידי השלטון. ענית בעצמך על שאלתך. אין כאן עניין של לא לסמוך על גוף האדם. יש כאן עניין רווחי. מצידם לא משנה מה קורה איתנו.
ישנה אמרה: "אוכלוסיה בריאה = חברת תרופות מתה" הם יעשו הכל שהאוכלוסיה תמשיך להיות חולה שתהייה הצדקה לקיום שלהם ולעסקים שלהם. חברת התרופות היא החברה השניה בעולם אחרי חברת הנשק.
בגלל זה הם ילחמו נגד כל דבר יעיל שבאמת עוזר. כל רפואה טבעית נגד סרטן הם יחסלו (מה שהצלחתי לרפא את אמא שלי מסרטן תוך חודש, בזכות מרפא טבעי שלימד אותי. אילו הם היו יודעים מזה, לא הייתי רוכשת תהילת עולם אלא מקום מאחורי הסורגים)
בגלל זה הם מקרינים את המזון כדי 'להרוג חיידקים' ובעצם זה מעוות את המבנה הגנטי ומחליש אותנו הצרכנים.
בגלל זה הם משתמשים בשיטות חקלאות רעילות ולא בשיטות אורגניות שהיו יכולות ליצור תוצרת שהיא פי 3 - 10 מהתוצרת בחקלאות המודרנית. את הקישור לחקלאות אורגנית תוכלי למצוא בבלוג שלי במקום של הקישורים שבצד ימין
בגלל זה הם מסממים את האוכלוסיה בתרופות. הם רוצים שנהייה מכורים לתרופות שלהם.
סוף_מעגל*

שליחה על ידי סוף_מעגל* »

הכל מובן, אבל מי זה הם ?
גילויי אמונה בתיאורית הקונספירציה מפתיעים אותי כל פעם מחדש.
אני יכולה להסכים איתך שיש גופים רבים בעולם שהם אינטרסנטים ולאו דווקא טובתי האישית (או טובתך) עומדת לנגד עיניהם :-D.
אבל להאמין שהם כולם מאוגדים תחת איזה הם_ קולקטיבי, ועושים יד אחת נגדי (או נגדך) ? נראה לי שאת נותנת ל _הם יותר מידי קרדיט...
אנטי_אנטי*

הם - האנשים עם הכח - הכסף - השולטים בנו - השלטון.
ראי את הסיפור המזעזע על איתן ש שרה ק הפנתה אליו.
הם כוחות הרשע בהתגלמותם. הם אלה שרוב האנשים התמימים מפקירים בידיהם את בריאותם.
אנחנו כלי משחק בידיהם. הם יכולים לכלוא אותנו אם משהו בהתנהגותנו נראה להם קצת מאיים.
זה נשמע קצת הזותי, אך לצערי זה מציאותי.
איך הם מקיימים עסקים כל כך גדולים. רשתות מזון ענקיות. מי קונה את כל הג'אנק הזה? הם מרעילים אותנו ואין אף גוף שיכול לפקח עליהם, הם משמידים אנשים ומעלימים אותם אם משהו מפריע להם.
דליתוש_ב*
הצטרפות: 14 דצמבר 2004, 11:40
דף אישי: הדף האישי של דליתוש_ב*

שליחה על ידי דליתוש_ב* »

"הם" זה כל מיני. לדוגמא:
ארגון הסחר העולמי שאוסר על הודו לשווק בתחומה תרופות גנריות זולות כי זה פוגע ברווחי חברות התרופות (תאגידי התרופות) (מתוך הרצאה של דב חנין על גלובליזציה אתמול בגלי צה"ל).

שיש גופים רבים בעולם שהם אינטרסנטים ולאו דווקא טובתי האישית (או טובתך) עומדת לנגד עיניהם
בגופים האלה יושבים בני אדם. וליתר דיוק, טובתך האישית מנוגדת לאינטרסים שלהם. פעילות לטובתך ולטובת רוב האוכלוסיה תפגע אנושות ברווחים העצומים שהם מפיקים מניצול עובדים בצד אחד ומעידוד מסיבי לצרכנות מותגים בצד השני.
מעניין גם לבדוק את הקשרים הבין אישיים והכלכליים בין ראשי מדינות (ופוליטיקאים בכלל), תאגידים, ובנקים. מסתבר שמדובר במערכת מקושרת בעלת אינטרסים משותפים. (לא האינטרסים שלך), הפועלת בשיתוף פעולה מעורר השראה למיקסום ריווחי השותפים.

אני חושבת שלתיאוריות קונספירציה יצא שם רע שלא לגמרי בצדק. עד כמה שאני מבינה פשוט מדובר בשיתוף פעולה ריווחי בין אנשים שהגיעו לעמדות בכירות של קבלת החלטות גלובליות .
(רוב הדיונים בבנק העולמי (הנוגעים לכלכלת כל העולם, ישראל בתוכה) נעשים בדלתיים סגורות.
מה אנשים אומרים שם? על אילו אינטרסים הם מגינים? את מי משרתות ההחלטות?)
סוף_מעגל*

שליחה על ידי סוף_מעגל* »

קטונתי מלסנגר על כל העולם.
אולם אני מאמינה בכל ליבי ש (רוב ה) אנשים אינם שוחרי רע במהותם.
ברור שמניעים כלכליים מעוורים (לפעמים) עיני ראשי מדינות (ופוליטיקאים בכלל), תאגידים, ובנקים_, אבל למה מזה _מסתבר שמדובר במערכת מקושרת בעלת אינטרסים משותפים. ???

וחוץ מזה, מבחינה כלכלית טהורה כדאי לחברות לדאוג לאינטרסים של לקוחותיהם.
אם יש שוק למוצר מסוים (אנטיביוטיקה, זה נושא הדף, לא ?), כנראה שיש ביקוש למוצר הזה.
קל להטיל את האחריות על החברה שמייצרת את התרופה.
קשה יותר להטיל אחריות על אמהות שדואגות לילדיהן.
אני באופן אישי שמחה לחיות בחברה שבה יש מפעלים לייצור תרופות, וב זכות הבחירה שבידי אם להשתמש בהן או שלא.
דליתוש_ב*

שליחה על ידי דליתוש_ב* »

אולם אני מאמינה בכל ליבי ש (רוב ה) אנשים אינם שוחרי רע במהותם.
"הם" אכן שוחרי טוב. טובתם. מה לעשות שיוצא שא-נשים אחרים סובלים?

אבל למה מזה מסתבר שמדובר במערכת מקושרת בעלת אינטרסים משותפים. ???
לא בגלל זה, פשוט מסתבר.
לדוגמא:
לביבי ולאולמרט יש "לובי" של מיליארדרים מארה"ב התומכים בהם כלכלית. כך שביבי עושה החלטה כלכלית במסגרת תפקידו כשר אוצר, הוא מתחשב באינטרסים שלהם. שכאמור, מנוגדים לשלך.
כנ"ל אולמרט. כנ"ל כל פוליטקאי צמרת. הוא בצמרת בגלל שהיה לו גב כלכלי כלשהו (לפרץ זה ההסתדרות כנראה, ע"פ האינטסים שהוא מייצג).
מניאת ההפרטה שנחתה על העולם היא תוצאה ישירה של דרישות קרן המטבע העולמית, ארגון הסחר והבנק העולמי המציבים הפרטה כתנאי מקדים להלוואות למדינות נחשלות. כמו גם דרישה להקפאת שכר המינימום (בהאיטי) העלאת שכר הלימוד באוניברסיטאות (מקסיקו) והפרטה כוללת (בארגנטינה). שם אגב אחד התנאים לעזרה כלכלית אחרי המשבר בשנת 2000 היה הקפאת הליכים משפטיים נגד בנקאים שברחו עם הכסף.
(יש עוד דוגמאות אם תרצו)

וחוץ מזה, מבחינה כלכלית טהורה כדאי לחברות לדאוג לאינטרסים של לקוחותיהם.
או שכדאי להם שלוט באינטרסים של הלקוחות. וכמובן אפס דאגה לעובדים שלהן (מליוני א-נשים בכל רחבי העולם).

אני באופן אישי שמחה לחיות בחברה שבה יש מפעלים לייצור תרופות, וב זכות הבחירה שבידי אם להשתמש בהן או שלא.
אבל לאם שתינוקה נפגע כתוצאה מחשיפה לחיידק עמיד בבית החולים (או בגן) אין זכות בחירה.
ולאם ההודית שנמנע ממנה לקנות תרופות בחצי מחיר אין בחירה.
האם היית שמחה פחות לו תרופות היו מיוצרות בבית? היית שמחה פחות לו היתה לך גישה חופשית ויומיומית למודעות פיסית ונפשית שמונעת או מרפאת ללא השימוש ברעלים?
רעלים- לא כדי ליצור פרובוקציה, אני מדברת מנקודת מבט ביולוגית אקולוגית. אנטיביוטיקה הורגת חיידקים, בדיוק התפקיד של ריסוס כימי בשדות (לא כולו, ברור).
אני חושבת שרוב האנטיביוטיקות הורגות גם חיידקים טובים. אני זוכרת בהחלט חולשה פיסית כללית בכל פעם שלקחתי אנטיביוטיקה.
אין ויכוח שהאנטיביוטיקה במקרים מסויימים מצילה חיים. השאלה היא לכמה מהמקרים השימוש הפרוע גורם? האם המצב כרגע, מאוזן?
אנטיביוטיקה זו לפעמים (לא אצלך) לא רק תרופה, זו גישה לחיים. יש תרופת פלא, לא צריך לדאוג (לאכול נכון ונקי מרעלים, לנשום אויר נקי, לשתות מים נקיים וכו').
כל המערכת הרפואית מכוונת לתרופות קסם.
מי מרוויח?
  • א-נשים שחייהם ניצלים עקב השימוש.
  • ראשי תאגידי התרופות וראשי מערכת הבריאות.
  • אולי יש עוד
דליתוש_ב*

שליחה על ידי דליתוש_ב* »

קצת פירוט:
הוא בצמרת בגלל שהיה לו גב כלכלי כלשהו
לרוב בעלי הממון שרובם קשור לתעשיית תאגידים כלשהי. כולל נשק, טבק, תרופות, נפט, טקסטיל, אלקטרוניקה, בנקים ועוד.

דרישות קרן המטבע העולמית
המטרה הבסיסית היא להעלות את החזרי החובות של מדינות נחשלות למדינות המפותחות. אחד הצעדים הנפוצים הוא העברת כוח מהקהילה למדינה. ואז מהמדינה לתאגידים.
התוצאה- פגיעה בעובדים פשוטים, הריסת תנאי מיחיה של קהילות קטנות.
הגופים הבנילאומיים מעוניינים בפרויקטים גדולים. לדוגמא סכרים לחשמל לערים. הסכרים מייבשים אדמות חלקאיות מיושבות בקהילות קטנות והורסים את האיזון האקולוגי. אלפים רעבים. במקרים מסויימים הצבא של המדינה נשכר כדי להלחם בפעילים המקומיים.
עולם_ומלואו*
הצטרפות: 20 פברואר 2005, 20:31
דף אישי: הדף האישי של עולם_ומלואו*

שליחה על ידי עולם_ומלואו* »

_אנחנו אוכלים את האנטיביוטיקה הזאת.
אלא אם אוכלים מזון אורגני._

סיגל ב,
בעקבות שיחותינו... יצא לי לדבר עם הוטרינרית שלי, שטוענת כי גם האורגני לא נקי מאנטיביוטיקה. מנסיונה האישי היא טוענת שבהרדוף, למשל, נותנים אנטיביוטיקה, רק פשוט מחכים יותר זמן מאשר ב"רגיל". היא באופן אישי לא אוכלת כבד כי זה המחסן ובו יש הכי הרבה אנטיביוטיקה.
עצוב, כי השאיר לי תחושה שאין מקום נקי מזה. גם האורגני לא נקי מאנטיביוטיקה.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שליחה על ידי פלונית* »

אם פעם חולה סרטן היה נפטר אז היום הוא עובר ניתוחים וכימוטרפיה.
שטויות במיץ
עיין*
הצטרפות: 19 ינואר 2006, 18:07

שליחה על ידי עיין* »

חברת התרופות היא החברה השניה בעולם אחרי חברת הנשק.
אנטי_אנטי*

קשה יותר להטיל אחריות על אמהות שדואגות לילדיהן.
האחריות מוטלת על האמהות בכל מקרה. אבל כמו שאמרת, אני מאמינה בכל ליבי ש (רוב ה) אנשים אינם שוחרי רע במהותם. הרי שאותן אמהות תמימות חושבות שהרופא באמת רוצה את טובתם כשהוא רושם להם אנטיביוטיקה., הן באמת חושבות שהמזון שהן קונות הוא מזין ושהפרות צוהלות בדרך אל החליבה או השחיטה.

יצא לי לדבר עם הוטרינרית שלי, שטוענת כי גם האורגני לא נקי מאנטיביוטיקה
אני מציעה לבדוק דברים בצורה יותר מעמיקה, כמו בארגון לחקלאות אורגנית או בהרדוף עצמו. חוץ מזה גם באורגני יש זרמים וגישות שונות, כל עוד זה תחת פיקוח וקריטריונים מסוימים. לא הייתי סומכת על משהו שוטרינרית אחת אמרה. בכל אופן, אין שום הצדקה לאכול מזון מן החי או את החי עצמו, אבל זה שייך לדף אחר...
ההולכת_באתרים*

שטויות במיץ
לפני שאומרים שטויות במיץ ופוסלים משהו שמישהו אחר אמר כדאי קצת לקרוא, להתעדכן ואז לדון בצורה עניינית תוך נימוקים עובדתיים.
עולם_ומלואו*
הצטרפות: 20 פברואר 2005, 20:31
דף אישי: הדף האישי של עולם_ומלואו*

שליחה על ידי עולם_ומלואו* »

_יצא לי לדבר עם הוטרינרית שלי, שטוענת כי גם האורגני לא נקי מאנטיביוטיקה
אני מציעה לבדוק דברים בצורה יותר מעמיקה_

היא אמרה את זה מכיוון שעבדה שם פעם.
כרגע_אלמונית*
הצטרפות: 29 ספטמבר 2004, 18:36

שליחה על ידי כרגע_אלמונית* »

עצוב, כי השאיר לי תחושה שאין מקום נקי מזה. גם האורגני לא נקי מאנטיביוטיקה.
עולם ומלואו, יתכן ויש אורגניים שאינם נקיים לחלוטין. אבל אני משערת שהמצב אצלם טוב יותר מהקונבנציונלי בכל מקרה.

מנקודת מבט כוללת של הדברים גם לו כל הרעלות האנטיביוטיקה היו נעלמות מחר עדיין היינו מתמודדים עם סביבה רעילה ומדודלדלת משאבים מאין כמוהה. האויר, המים, האדמה ימשיכו להיות מזוהמים. קיצור, לא ניפול או נקום על האם יש אנטיביוטיקה באורגני כן או לא. כנראה, שאם כולם יעשו מה שעושים באורגני בקשר לאנטיביוטיקה, כרגע דיינו.
לדעתי בהצגת המצב כחסר תקווה יש עבירה על החוק הראשון של מדריך הטרמפיסט/ית לגלקסיה:

DONT PANIC :-)

כמובן שכדאי לבחון לעומק את הנושא באורגני. האם ישנו מקור מידע אמין למידע בנוגע לשימוש באנטיביוטיקה בחקלאות אורגנית?
מי מכיר/ה מקור מידע מהימן?
אמא_לשלושה*

הרי שאותן אמהות תמימות חושבות שהרופא באמת רוצה את טובתם כשהוא רושם להם אנטיביוטיקה
וואלה צודקת, כבר כמה פעמים קלטתי את הרופא שלנו (אחרי שנתן לנו מרשם לאנטי')
מתקשר ישירות לחברת התרופות ודורש את העמלה שלו. |אוף|
מישהו*
הצטרפות: 08 פברואר 2003, 14:23

שליחה על ידי מישהו* »

מתקשר ישירות לחברת התרופות ודורש את העמלה שלו
הו לא, אין שום צורך. הם מגיעים ישר אליו למרפאה. עם מתנות ודוגמיות.
יש תפקיד כזה "תועלמתנית תרופות". משווקים תרופות באופן אקטיבי והמהלך מתקבל בברכה. האם היו מקבלים באותו סבר פנים מבין גם תועלמתנית של אורח חיים בריא ללא תרופות?
אנטי_אנטי*

הו הו הו הוטרינרים...
איך שהם אוהבים לדחוף אנטיביוטיקה.
וזריקות פה וזריקות שם.
וצילום פה וצילום שם.
וכמובן לא לשכוח את דמי הביקור.
ואני אמרתי לעצמי לא עוד.
שיחפשו את החברים שלהם.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

הו לא, אין שום צורך. הם מגיעים ישר אליו למרפאה. עם מתנות ודוגמיות.
ובלי בושה, ליד הפציינטים.
לא פעם ולא פעמיים יצא לי להיות בחדר הרופא (גם במרפאות קופת חולים, גם בבית חולים) כשהתועמלן/ית נכנסו לחדר עם מרכולתם.
שלא לדבר על מה שהם משאירים: עטים, לוחות, פרסומות קרטון עומדות, מוביילים ועוד ועוד.
ההולכת_באתרים*

"תועלמתנית תרופות
זה נקרא תועמלנית או תועמלן רפואית או רפואי. המקצוע בכלל נקרא תועמלנות רפואית. הם עובדים בשביל חברות התרופות. מעין סוכני מכירות של תרופות.
ההולכת_באתרים*

הו לא, אין שום צורך. הם מגיעים ישר אליו למרפאה. עם מתנות ודוגמיות
נכון.
סלעית*
הצטרפות: 28 יולי 2003, 05:24

שליחה על ידי סלעית* »

ביקורת אוהדת על תכנית טלוויזיה שיוצאת נגד שימוש מיותר באנטיביוטיקה
http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/S ... ntrassID=0
אמא_לשלושה*

הו לא, אין שום צורך. הם מגיעים ישר אליו למרפאה. עם מתנות ודוגמיות
נכון, אבל מפה ועד לטענה שהרופא אינו מעוניין בטובת החולה הדרך ארוכה מאוד.
אפשר לומר המון דברים בגנות הרפואה בארץ, אבל לבוא ולטעון שהרופאים ביודעין
רוצים לגרום נזק לחולים זה כבר ממש מוגזם.
דליתוש_ב*

שליחה על ידי דליתוש_ב* »

_אפשר לומר המון דברים בגנות הרפואה בארץ, אבל לבוא ולטעון שהרופאים ביודעין
רוצים לגרום נזק לחולים זה כבר ממש מוגזם._
תראי, מה זה מוגזם?
(שרון ג ושאר הרופאים והרופאות, אנא, תקנו אותי אם לדעתכם אני טועה.)
אני חושבת שרוב הרופאים שמעו שיש דבר כזה שנקרא רפואה אלטרנטיבית, או שמעו את המושג "גוף נפש" ודומיו. רובם שמעו שמתנהל קמפיין לגבי השימוש באנטיביוטיקה. שמעו שכימיקלים מריסוס חקלאי מזיקים לבריאות וכו'. הם יודעים משהו על כל אחד מהנושאים האלה, רבים פשוט אומרים "שטויות" וממשיכים לחלק תרופות ואנטיביוטיקה לעבוד בלחצים קשים, לאכול ככה ככה, לישון ככה ככה, להתגרש, לחלות (הסדר לא מחייב ולא הכרחי) ו להתיימר להבין משהו בבריאות .

תהיתי הרגע כמה א-נשים בריאים רופאים זוכות לפגוש. מה הפרשנות שלהם למושגים "בריאות".
"רפואה". "הדרך בה בני אדם פועלות".
האם האופן בו הם מתנהלים בעולם המקצועי משקף את ההבנות שלהן לגבי המושגים האלו?
מהנעשה סביב אני מתארת לעצמי שהסוגיות האלו לא הועלו בבתי ספר לרפואה או בישיבות צוותים רפואיים באופן נפוץ במיוחד.

ועם זאת, אני חושבת שהתשובה של רבים היא- לא, לא משקף.
אז מה קורה? שוב המנגנון?
אני לא אתפלא :-)
אמא_לשלושה*

רובם שמעו שמתנהל קמפיין לגבי השימוש באנטיביוטיקה. שמעו שכימיקלים מריסוס חקלאי מזיקים לבריאות וכו'. הם יודעים משהו על כל אחד מהנושאים האלה, רבים פשוט אומרים "שטויות" וממשיכים לחלק תרופות ואנטיביוטיקה

אז אפשר לומר עליהם שהם אידיוטים (סליחה סליחה שרון ג, זה נאמר רק לצורך הדיון).
אבל לא לומר שהם מנסים לגרום נזק.
דליתוש_ב*

שליחה על ידי דליתוש_ב* »

לא לומר שהם מנסים לגרום נזק.
לא, אבל כן לומר שחלקם (רובם) מצליחים די בעקביות P-:
אמא_לשלושה*

לא, אבל כן לומר שחלקם (רובם) מצליחים די בעקביות
עם זה אני ממש לא מתווכחת :-)
שרה_ק*
הצטרפות: 05 יוני 2003, 21:32
דף אישי: הדף האישי של שרה_ק*

שליחה על ידי שרה_ק* »

_הקמפיין של מכבי באינטנרט נגד אנטיביוטיקה
אפשר לקבל גם ספר._ ימות המשיח הגיעו. בארה"ב הם ממשיכים לשחק אותה כלום ושום תוכניות טלוויזיה נגד האנטיביוטיקה.
אנטי_אנטי*

לא לומר שהם מנסים לגרום נזק.
אם הם לא מנסים לגרום נזק אז למה הם רושמים כל כך הרבה אנטיביוטיקה בלי אבחנה??? מתמימות??? מחוסר ידע???
אם הם רושמים אנטיביוטיקה בלי אבחנה - מה זה גורם אם לא נזקים???

הקמפיין נגד האנטיביוטיקה הוא כדי שהציבור ידע איך להתמודד נגד הרופאים מפציצי האנטיביוטיקה, כי הרי הרופאים ממשיכים לרשום אותה בלי סוף והם ימשיכו עד שהאנשים יסרבו. כלומר הם ינצלו את המומנטום עד תום.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

מישהו הקליט במקרה את התכנית הראשונה לאלו שלא רואים טלוויזה?
מיכלול_ה*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2005, 22:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלול_ה*

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

וגם את התכנית השניה?
אני רוצה מאוד לצפות בתכנית.
נילי_קו*
הצטרפות: 17 ינואר 2006, 13:45
דף אישי: הדף האישי של נילי_קו*

שליחה על ידי נילי_קו* »

אני מאמינה שמרבית הרופאים, כמו גם רובו של הציבור, מאמינים שאנטיביוטיקה היא נחוצה ומועילה, ואין זה בגלל שהם טיפשים באופן יוצא דופן, או בעלי כוונת זדון, אלא פשוט משום שהם משרתים את המערכת המונעת על ידי כסף.
זו לא תאוריית קונספירציה. זו פשוט התבוננות ביקורתית על המציאות בה ישנם תכתיבים המשרתים אינטרסים כלכליים של תאגידים, ולא את האינטרסים שלנו.

סוף מעגל, כתבת אם יש שוק למוצר מסוים (אנטיביוטיקה, זה נושא הדף, לא ?), כנראה שיש ביקוש למוצר הזה אבל גם עצם זה שיש ביקוש בקרב הציבור מעיד על כך שכולנו כלואים בתוך מערכת פרדיגמות מטעה ומזיקה. (הרי באותה המידה ישנו ביקוש בציבור למזון מרוסס-מעובד-משומר, גם כאן היצרנים והצרכנים אחראים על קיומם באותה מידה, אך הם כולם קורבנות של עולם קפיטליסטי וציני).

דליתוש ב, אני מאד מסכימה עם הדברים שכתבת.
אביטל_1*
הצטרפות: 22 יוני 2004, 23:13
דף אישי: הדף האישי של אביטל_1*

שליחה על ידי אביטל_1* »

משהו שלא הצלחתי להבין: האם אפשר להתעלם מחידק סטרפטוקוק שאובחן במשטח גרון ולא לתת אנטיביוטיקה? איך הם עושים את זה בהולנד? אולי הסטרפטוקוקים שם יותר נחמדים ולא מתקיפים ?
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

להתעלם מחידק סטרפטוקוק שאובחן במשטח גרון ולא לתת אנטיביוטיקה
אפשר לא לתת אנטיביוטיקה.
אבל לא הייתי אומרת "להתעלם". יש דברים אחרים שאפשר לעשות כדי לחזק את הגוף שיתגבר על החיידק.
שליחת תגובה

חזור אל “נושאים שקשורים לבאופן טבעי בתקשורת”