גיל המעבר באופן טבעי

אנונימי

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי אנונימי »

כדאי כדאי לקרוא גם את אישה מתבגרת
הילדה_של_אמא*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2002, 18:58

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי הילדה_של_אמא* »

אמא שלי "חטפה אותה" בגיל צעיר, 40. היא מייד נטלה הורמונים והיה כלא היה במשך כעשר שנים. עם הסערה שהתעוררה בנושא ההשלכות הבריאותיות, עקב נטילת אותם הורמונים,היא פסקה לקחתם וניסתה טיפול אלטרנטיבי- טבעי. עזר ככוסות רוח למת. עכשיו היא מנסה כימיקלים אחרים שגורמים לה לפרצי בכי בלתי ניתנים לשליטה (כמעט), מצבי רוח, חוסר מנוחה ועוד היד נטויה. להלל את רופא הנשים שלה שניחם אותה בכך, שכן, יכול להיות יותר גרוע, יש לו שתי פצינטייות מאושפזות בבי"ח לחולי נפש...!
קראנו בספר גופה של אשה-תבונתה של אשה, אמי אמצה חלק מן ההמלצות אבל אין שיפור ממשי.
אה.... לא נעים. קודם סיבלה וגם סיבלנו, לא נעים לראות את אמא ככה סובלת. מעבר לכך, הפחד שאולי, גם אני, אוטוטו עומדת בפיתחה של אותה תקופה נוראית (מבחינתי).

איך אתן או האמהות שלכן מתמודדות עם הגיל הזה על צרותיו? האם יש קליניקה בארץ המתמחה בגישה הוליסטית ואלטרנטיבית בנושא נשים?
אורנה_שפרון*
הצטרפות: 11 אוגוסט 2001, 22:59
דף אישי: הדף האישי של אורנה_שפרון*

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי אורנה_שפרון* »

לילדה של אמא,
זה חלק ממעגל החיים ולכן גם חלק מהפורום הזה.
אין כאן עדיין נסיון בנושאים כאלו.
אנחנו התחלנו לטפל לאחרונה באשה הסובלת מתופעות של גיל המעבר.
לכשיהיו לנו רעיונות מועילים, נספר.
בעניין הספר גופה של אשה... יש בו גם התיחסות לפן הרגשי - עניינים לא פתורים מהעבר. האם אמא שלך רוצה, מעוננינת ויכולה להסתכל על מצבה גם מההיבט הזה? נראה לי שזה יכול להיות קצה חוט.
בכל מקרה, נשמח לשמוע על המשך הטיפול.
ברונית*
הצטרפות: 12 מרץ 2002, 12:03

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי ברונית* »

בספר "רצות עם זאבים" יש סיפור יפה על אשת הפרפר. אולי כדאי לאמא שלך לקרוא אותו.
גילה*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 06:17

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי גילה* »

ילדה, אולי כדאי לאמך לקרוא את "גופה של אשה, תבונתה של אשה". הספר נוגע גם בנושאים של גיל המעבר, כולל הפסקת מחזור מוקדמת.
גלי_חום_תכופים*
הצטרפות: 20 דצמבר 2003, 02:16

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי גלי_חום_תכופים* »

לאחרונה, אני מנסה להפסיק את נטילת כדורי ההורמונים ולקחת תחליפים שונים. כרגע אני משתמשת בפתיתי סויה אפויים (כפית ליום) + 3 אגוזי ברזיל. אמנם מועיל אך פחות יעיל מכדורי ההורמונים אשר אינני רוצה לחזור אליהם. האם יש תחליפים אחרים המועילים מעט יותר ?

גיל המעבר באופן טבעי הוא לא דף כל כך פופולרי. שמעתי על תחליף מוצלח להורמונים הניתנים עם סיום המחזור לנשים. "לויאל" או בלועזית "livial". מחפשת עוד מידע על כך או תחליפים אחרים.
קרובה_של_גלי_חום*
הצטרפות: 20 ינואר 2004, 13:08

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי קרובה_של_גלי_חום* »

עוברת עם מטלית לחה ומרעננת בפינות {@
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שמעתי על תרופה אלטרנטיבית נר הלילה . ואינני מוצאת שום כתבות על נושא זה, במידה ומישהו יכול לעזור לי אשמח מאוד
סבתא_מתנות*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2003, 14:46
דף אישי: הדף האישי של סבתא_מתנות*

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי סבתא_מתנות* »

אני יודעת שלרפואה הסינית יש תרופות טבעיות להתמודדות עם תופעות גיל המעבר.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

תרופה אלטרנטיבית נר הלילה
Evening primrose oil. יש קפסולות בכל בית טבע.
דברים נוספים ששמעתי שעוזרים: פיטואסטרוגנים (חומרים צמחיים הדומים להורמונים הנשיים), שנמצאים בסויה למוצריו ובזרעי פשתן.

<ידע כללי לא מוסמך.>
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי אלמונית* »

מטריד אותי שהדף הזה נמצא תחת הנושא "בעיות רפואיות". גיל המעבר איננו בעיה רפואית כמו שוסת אינה בעיה רפואית. אולי אפשר להזיז את הנושא הזה למקום אחר ולהתחיל להתייחס לנושא כאל שלב נוסף בחיים?
אשמח לשמוע מנסיונן של אחרות אם לדעתכן כדאי להתייחס לסימנים הראשונים של גיל המעבר - מחזור לא סדיר, (בגיל 46), ולהתחיל בטיפול כלשהו או לחכות להתקדמות התהליך?
אחרי_בלותי*
הצטרפות: 01 מאי 2005, 04:49

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי אחרי_בלותי* »

גם אצלי הפסיק מוקדם. לפני ארבעים.
כיום גילי הוא 45.
בזמנו לא רציתי להאמין לזה וגם לא רציתי הורמונים, אז לא התייחסתי לזה כאל תהליך סופי של פרידה דרמטית מהווסת והפוריות וכל זה. סתם שכנעתי את עצמי כמו מפגרת ש"קורה שמדלגים מחזור. או שניים. או שנים-עשר".
למזלי המופלא בתקופה ההיא הילדים שלי היו קטנים, בין הגילאים 6-13 בערך, לפיכך תופעות גיל המעבר עברו עליי בנעימים באטמוספירה שהביאה בזמנו את גולדינג לכתוב את חיבורו האלמותי "בעל זבוב".
תופעות גיל המעבר שלי לא זכו מעולם לכבוד המגיע להן. היסטרית הייתי גם קודם .
ואז יום אחד פתאום שככה הסערה. והכל נהיה הרבה יותר רגוע. יותר רגוע משהיה אי פעם. ואתן יודעות מה, בנות? כמו שרה אמנו - אחרי בלותי הייתה לי עדנה.
נכון, השמנתי קצת ועור הפנים פחות זוהר. אבל מעניין שהרבה יותר נעים לי בתוך עצמי עכשיו מאשר כשהייתי מידה 38. לפני זה תמיד הייתי עצבנית ורעשנית וחרדה למצוא חן והאושר שלי היה באישור של כל זב ומצורע שאני יפה ומבריקה. אחרי בלותי הופתעתי עד מאוד לגלות שייעודי בחיים אינו להתאמץ ולקשט את העולם. זה כאילו שעם הביציות שהלכו וההורמונים שברחו נמלטו גם הפחדים והחששות וחוסר השקט שליוו אותי כל חיי כצל. אני חברה של כבוד בין זקנות השבט, ראבאק!
אה. ופואנטה לקינוח. הנה תגובתה של אימי היקרה כשסיפרתי לה שנגמר אצלי הווסת- בשמחה כנה:" איזה יופי לך! עכשיו לא תצטרכי לדאוג לאמצעי מניעה".
אורנה_הודיה*
הצטרפות: 15 פברואר 2005, 11:28
דף אישי: הדף האישי של אורנה_הודיה*

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי אורנה_הודיה* »

אחרי בלותי, התענגתי על הסגנון שלך (()) :-)
זה_מתחיל*
הצטרפות: 01 מאי 2005, 20:51

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי זה_מתחיל* »

כיום גילי הוא 45
גם אני. ואצלי זה רק מתחיל עכשיו. החודש לא קיבלתי. חודש שעבר דווקא קיבלתי פעמיים - כל שבועיים.
סה"כ אני מרגישה טוב, אבל אני ממש בפניקה. מספרים כל כך הרבה דברים איומים על ההרגשות הצפויות שאני ממש בחרדה. אני שמחה לקרוא את דברייך אחרי בלותי, זה מעודד.
כל הזמן עוד קיויתי להכנס עוד פעם אחת להריון, ולא קל לי לקבל את עבודות החיים שזהו, נגמר, צריך לעבור שלב.
גם אצלי יש עדיין ילדים קטנים, אז אולי גם אני אוכל לעבור את זה בקלות. בכל אופן - תודה על השיתוף, יש בזה משהו מנחם.
אחרי_בלותי*
הצטרפות: 01 מאי 2005, 04:49

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי אחרי_בלותי* »

תודה ל אורנה הודיה , התענגתי על התענגותך :-)

ל זה מתחיל אני שמחה שאת מוצאת תועלת בדבריי. הכל אמיתי.

מספרים כל כך הרבה דברים איומים - מאוד מוכר לי, במקרה שלי מי שהכי טרח ודאג שלא אקבל את התהליך בטבעיות, היו דווקא גברים, וראיתי שהם טעו, ובגדול.
בגיל שהייתי אז, ווסת "מגמגמת" זה לא משהו שמקלים בו ראש. דימומים שנראו אז לא מוסברים זה משהו שצריך בדיקה. אף אחד לא העלה בדעתו בהתחלה גיל מעבר.

כשהיה ברור שזה הורמונלי, הרופא ביקש שרק ננסה שבוע הורמונים בשביל הקטע. הסכמתי. אחרי שבוע קיבלתי מחזור. הרופא ובעלי - שניהם במקהלה - ירדו לחיי שאמשיך לקחת הורמונים. אחזור שנית לשם הדגשה - ירדו לחיי.
הרעיון המרכזי שלהם היה שאם לא אקח הורמונים, אז יהיו לי "תופעות". אילו תופעות בדיוק? - תופעות, נו.
כשדיברתי על ה"תופעות" הללו, עם נשים שעברו את זה, ראיתי שכל אשה וסגנונה - יש נשים שהתמכרו לזה ועשו מזה טררם גדול, ויש נשים שזה היה פרט מאוד שולי באוטוביוגרפיה שלהן. תנחשי באיזו קבוצה היו נשים סימפטיות יותר, שאגב - גם נראו יותר טוב.

גלי חום זה לא כזה ביג-דיל - מדליקים מזגן. גל קור? - נכנסים מתחת לפוך. עובר. הכל עובר.
גם דיכאון קטן זה משהו שכל אשה צריכה לפרגן לעצמה מידי פעם, ושינויים קטנים בגוף, מה אני אגיד לך, כבר די השלמתי עם זה שבגלגול הזה לא יזמינו אותי להצטלם לעמוד האמצעי בפלייבוי של ספטמבר.
מה גם שיש בחורות שמקפידות על תזונה ומתעמלות ונראות נפלא. מי שכמוני שמטבעה מקפידה על זלילה ורביצה המומה בכורסאות - תשמין קצת, משום מה.
לאנשים יש פחד מגיל המעבר כי זה מסמל בשבילם זיקנה. וזיקנה זה משהו שמתקרב למוות יותר מאשר לחיים. ומוות זה משהו מאוד מפחיד. אז אנשים חושבים שאם הם ידחו את גיל המעבר אז הם ידחו את הזיקנה וגו'.
לדעתי זו השתלשלות מחשבתית לא חכמה. הבלות לכשעצמה לא עושה "זיקנה", בדיוק כמו שסקס בפעם הראשונה לא הופך בדרמטיות נערה ל"אשה". זה משהו אישי, שמבגר אותך במובן הטוב של המילה. מחכים, מעשיר, מעדן. זה נותן לך להסתכל על העולם במבט מפוייס יותר ומבין יותר, מבין הרבה יותר.

אין מה לפחד מגיל המעבר. זה מעבר למקום טוב. יש לי ידידות בנות חמישים פלוס, מלאות חיים, שמתאהבות ומתרגשות ומתרוצצות. זו הדוגמא בשבילי.
כמובן שכולן גרושות או אלמנות, מה שמסביר הרבה משמחת החיים שלהן. אבל מעניין שאחד האספקטים היותר טובים של הבלות הוא שלוות נפש מסויימת בסיטואציות שפעם הוציאו אותך מדעתך. כמו למשל - סיטואציית חיי הנישואים.
ח.ב.(54)*
הצטרפות: 27 יולי 2005, 14:51

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי ח.ב.(54)* »

נחמד לחלוק את תחושות גיל המעבר. האם יש לכן הצעות להתגבר על ענין התנפחות הגוף? זה מאוד מפריע לי. אשמח לשמוע מנסיונכן. וכמובן אם יש גם התיחסות ספציפית לאפקט של ג'ינגשן על כל התופעות.
אדוה*
הצטרפות: 15 יולי 2004, 08:39

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי אדוה* »

לאחרי בלותי: היה לי מאד מעניין לקרוא את תגובתך. גם אני כנראה נכנסתי לבלותי כי יש לי כל מני תופעות (גלי חום? בעיות שינה, דכאונות ללא סיבה) אך עדיין יש לי ווסת כמעט באופן סדיר. הרופא רשם לי תרופה ALTERNA PLUS אך מפחיד אותי להתחיל להיות תלויה במשהו חיצוני. אצטרך עוד לחשוב על זה.
רחל_רחלי*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 20:46

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי רחל_רחלי* »

גיל מעבר באופן טבעי ממליצה להוסיף מי ורדים למים קרים וזה גורם לרגיעה בגלי החום
פלוני_אלמונית*

גיל המעבר באופן טבעי

האם תמצית הג'נגשין מותר לנשים הסובלות מלחץ דם גבוה?
מרוה*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2005, 07:54

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי מרוה* »

גם אני בת - 40 והמחזור שעד לפני שלושה חודשים היה סדיר פתאום הפסיק. אמנם אתמול קיבלתי שוב מחזור , אבל בזמן שהוא לא הופיע, רצתי ועשיתי את כל הבדיקות שהצביעו על כך שנכנסתי לתקופת מעבר. זה חדש לי. בינתיים אני מרגישה נפלא גופנית וגם החשק נפלא אך מתאבלת על מה שהיה. אני גם מבוהלת לקראת גלי החום שעוד צפויים לי ומתפללת שהם יפסחו עלי.האם זה אפשרי ? האם מישהי חוותה את גיל המעבר ללא גלי חום ?? אמא שלי לא עמדה בזה ולקחה הורמונים. אשמח לשמוע חוויות של נשים נוספות, עם אלו שינויים נאלצתן להתמודד והאם זה נורא או לכל דבר יש גם צד חיובי.
תגובת "אחרי בלותי" היתה מאוד מעודדת - תודה.
מרוה*

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי מרוה* »

אני רואה שאין חדש בדף הזה וכבר עברה שנה. אבל אצלי יש חדש. אחרי שהמחזור פסק שלושה חודשים הוא שב לחצי שנה והיה סדיר מאוד. בזמן זה עשיתי שוב בדיקות הורמונליות וקיוויתי שהערכים ההורמונלים השתנו. הרופא במרפאת גיל מעבר הסתכל עלי במבט מצטער ואמר.. את כבר לא יכולה להכנס להריון. לא משנה שיש מחזור. כעבור חצי שנה המחזור שוב הפסיק לשלושה חודשים ואז הופיע פעמים ומאז לא הופיע. כבר ארבעה חודשים. במהלך התקופה חשתי מעט עייפות, הבטן שמנה והכל כמובן שייכתי לתופעות גיל המעבר. עד שאנשים החלו להעיר לי שאני נראת בהריון. הבדיקה אישרה את העינין והרופא את העובדה שאני כבר בחודש רביעי. מה אני אגיד לכם... כבר עברתי תהליך אבל על פוריות שנגמרה, והתפנתי לדברים אחרים, ועכשיו פתאום אני מצפה לתינוק (ילד רביעי) כשאלד אותו אהיה בת 42 . מה שנחמד שיהיה לי הריון קצר של 5 חודשים :-)
אום_שלום*
הצטרפות: 15 ינואר 2006, 19:11
דף אישי: הדף האישי של אום_שלום*

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי אום_שלום* »

ברכות @}
לגוף תוכניות משלו (וגיל 41-42 הוא לרב קצת מוקדם מדי לגיל מעבר).

מאחלת לך הריון קל ונעים ולידה טובה בבוא העת.
אנונימי

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי אנונימי »

איזה יופי!
מזל טוב :-)
ג'ודיתה_בן_דוד*
הצטרפות: 27 אפריל 2008, 16:55
דף אישי: הדף האישי של ג'ודיתה_בן_דוד*

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי ג'ודיתה_בן_דוד* »

ש צמח שמצאתי במקסיקו שממש עוזר עם העצבנות והמתח שנוצר בגוף בתקופה זו. דאמיאנה. קפסולות גינגשין הסיניות טובות אך כדאי להזהר למי מכן שרגישה לגאזים.
עדי_ברן*
הצטרפות: 14 יולי 2005, 11:39

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי עדי_ברן* »

אחלה דף מאד מתאים לי. תודה לפותחים.
ורוצה לספר שלדר' כריסטיאן נורתרופ (מחברת " גופה של אישה תבונתה של אישה") יש ספר שניקרא תבונת גיל המעבר.
עדי_ברן*
הצטרפות: 14 יולי 2005, 11:39

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי עדי_ברן* »

ועוד מילה קטנה כי אני ממהרת, השם גיל הבלות לא מתאים לי בכלל.
אוהבת יותר את השם אביב שני, לא תמיד קל לצמוח מחדש אבל יש תמורה :-)
50*
הצטרפות: 05 אפריל 2009, 10:15

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי 50* »

אז ככה, דיווח מהשטח,
מאיחור של 45 יום -גלי החום הראשונים הגיעו
בלווית סחרחורות,וקושי בהרדמות, עם המון התעוררויות בלילה,
לקח לי זמן לעכל את העינין ולהבין שאין לי חום ואני לא חולה...
הייתי המומה , מתנה ליום הולדת 54 החל ביום העצמאות, כה סימבולי...
הרגשות מעורבים, יש שימחה של לעבור שלב, ואולי לזכות ביותר שלווה,
ומצד שני האם נפגעת הבריאות?
איזה תוספי מזון לקחת?
איך לישון יותר טוב?
איך להקל על גלי החום?, (אני עובדת וזה קשה,)
אנא כל מידע- שתפו
מה אפשר לעשות בכדי להקל על התופעות?
עשב_השדה*
הצטרפות: 27 נובמבר 2006, 02:52
דף אישי: הדף האישי של עשב_השדה*

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי עשב_השדה* »

אני עברתי את גלי החום וחסל אחרי טיפול מרגיע ומדוייק ברפלקסולוגיה
והגלים היו קשים עד כדי כך שהיו ימים שמרגע שהופיע גל חום הוא לא עזב שעות ללא הפוגה ובעצם לא גל אלא הצפת חום , מטריף את הדעת
רפלקסולוגיה במשך כארבעה חדשים העלימה את התופעה לחלוטין
בנוסף אני מטפלת בשיטת פאולה וסביר להניח שגם זה השפיע אבל
וזה אבל חד משמעי
גם לפני הרפלקסולוגיה עסקתי בטיפול בשיטה ואז זה לא השפיע
מסתרי גוף האשה( מושכת בכתפי)
אמא_ל_5*
הצטרפות: 09 יוני 2003, 09:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_ל_5*

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

כמובן שכולן גרושות או אלמנות, מה שמסביר הרבה משמחת החיים שלהן.
שמחה לבשר שגם כאשר את נשואה באושר רב מזה 25 שנה יש שמחת חיים. מאד מעניין איך, כמו תמיד, כל אחת רואה את הדברים מהזוית שלה. מבחינתי הדבר המפחיד ביותר, שאני ממש לא מוכנה אפילו לחשוב עליו, ואני כותבת כאן מהר מהר ועוברת הלאה, הוא שמשהו יפגע במשך חיי הנישואין. ומישהי אחרת, שכנראה חיי שנישואין שלה פחות משמחים אותה, רואה שנשים מעל גיל 50 הן מלאות חיים, שמתאהבות ומתרגשות ומתרוצצות., אבל רק בגלל שהן לא נשואות. אני מלאת חיים, מאוהבת ביותר, מתרגשת ומתרוצצת - עם אהוב נעורי.

אני גם מבוהלת לקראת גלי החום שעוד צפויים לי ומתפללת שהם יפסחו עלי.האם זה אפשרי ? האם מישהי חוותה את גיל המעבר ללא גלי חום ??
מזה כשנתיים שלוש, יש לי מחזור כל כמה חודשים, וגלי חום לסרוגין. זה ממש לא "ביג דיל". אז קצת חם לי ואני מזיעה. ולאחרים בדיוק לא חם באותו רגע. אני יודעת שתוך דקות בודדות זה עובר, אולי קצת מנפנפת עם מניפה או עיתון, וזהו. ובלילה - היו כמה לילות שהתעוררתי עם גל חום ומין תחושה מאד מוזרה בכל הגוף, כאילו נמלים זוחלות על כל הגוף. אבל לאחר הפעמים הראשונות, כשהבנתי במה מדובר - גם לא ביג דיל. מחכה כמה דקות, זה עובר, וחוזרת מיד לישון. למזלי אני לרוב נרדמת מאד בקלות לאחר שתמעוררת בלילה. זה מה שהציל אותי בשנים שהילדים התעוררות כל שעה בלילה. ועם חמישה ילדים היו הרבה שנים כאלה...

ולמעשה - לאחרונה כמעט כבר אין לי גלי חום. או שאני עוד פחות שמה לב אליהם.

מהספרות הרפואית - אחד הדברים שמאד יעילים נגד גלי חום זה פעילות גופנית. מצאו שנשים העוסקות בספורט סובלות מכך הרבה פחות. א אולי זו סיבה שאני לא מאד סובלת. בשנה - שנתיים האורונות התחלתי לעסוק קצת יותר בספורט - ריצה של כ - 5 ק"מ כשלוש- ארבע פעמים בשבוע. לפני שבועיים השתתפתי בטריאטלון נשים. אבל בחודש אחרון אני קצת מתעצלת, ובכל זאת אין גלי חום משמעותיים.

ביום ההולדת הבא שלי, בעוד 5 חודשים, ימלאו לי 50.
פלוני_אלמונית*

גיל המעבר באופן טבעי

לפני שבועיים השתתפתי בטריאטלון נשים
ספרי...ספרי... כמה זמן את מתאמנת? שחיה בים? אני מהרצות... שלוש פעמים בשבוע 7 ק"מ, מתלבטת מה טוב יותר לכושר והגיזרה; 5 ק"מ (שאני מסוגלת כמעט) כל יום, או מרחק גדול יותר, פחות פעמים בשבוע.
נו...זה לא ממש מעניינו של הדף, אבל לקחתי את הפריווילגיה כאחת שפתחה אותו אי שם לפני 7 שנים, מסתבר... וואו, זמן טס!

ביום ההולדת הבא שלי, בעוד 5 חודשים, ימלאו לי 50.
מזל טוב!
42_לקראת_סיום*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2009, 00:12

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי 42_לקראת_סיום* »

אמא שלי סיימה את המחזור לפני גיל 43 ואני באותו הגיל עכשיו, כבר חודש לפחות בלי מחזור, המחזור האחרון היה הפרשה חומה ללא דם. לא עשיתי בדיקה אבל אני פשוט מרגישה ויודעת שאני בשלבי סיום.
מעניין אותי מה הולך לקרות לי. מקווה לא לפחד אלא לקדם עם רוגע ושלווה את כל התופעות שהן בעיני רק סמפטומים של התופעה עצמה.
להשלים_ולזרום*
הצטרפות: 15 יולי 2010, 15:17

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי להשלים_ולזרום* »

למרות שחל כאן איזשהו נתק ברצף הכתיבה וחבל...מרגישה שלטובת כל ה"דורות הבאים" חייבת להוסיף את שלי...
(וגם עצם הכתיבה - ללא קשר אם קוראים או לא - לפחות פסיכולוגית משפר את ההרגשה)
בתקופה האחרונה - מאז החלו אצלי כל התופעות, שלפי הנסיבות, ההגיון והאינטואיציה, חייבות להיות שייכות לתקופת גיל מעבר (או קדם גיל מעבר) -
אני מרגישה אדם שונה לחלוטין, בפירוש לא אותו אדם שהייתי קודם,
ההרגשה מאוד לא נעימה - כאילו אין שליטה על הגוף והוא עושה מה שבא לו, בהתחלה זה אפילו היה ממש מפחיד, היו התקפות של צמרמורות בלילות,
רעד בלתי נשלט בכל הגוף שלפעמים נמשך שעה ויותר, נגמר עידן השינה הרציפה והטובה בלילות,
הכי מייאש ומתסכל היה שלא היה מי שהבין אותי או שיכול היה להבין את מקור התופעות האלו, אז כולם - כולל טובי הרופאים שנועצתי בהם במצוקתי -
החליטו שאני סתם היסטרית ושאלו תופעות של חרדה ושאני צריכה טיפול נפשי וטיפול תרופתי למניעת חרדות,
זה היה אפילו יותר קשה ומשפיל מכל התופעות הפיזיולוגיות יחד !...כמהתי למצוא, ולו אחד, שיבין אותי ויוכל לעזור, לפחות להרגיע, לתמוך נפשית,
היו דפיקות לב מהירות שצצו משום מקום - שהרגשתי שלא היתה לי כל שליטה עליהן והלב כאילו איים לצאת לחלוטין מכלל שליטה,
הלחץ דם עלה וירד, אני ממשיכה להתעורר עם סחרחורות ובחילות, חולשה, כאבי שרירים, קוצר נשימה, תחושה כללית של חוסר אנרגיה בלתי מוסבר,
התעקשתי מידי פעם לעשות בדיקות הורמונליות, שהראו שיש שינויים, לעומת המצב הקודם, אולם עדיין היו - לטענת הרופאים "בגבולות הנורמה",
ובמצב כזה - לא ניתן להתחיל לקבל טיפול הורמונלי,
איני יודעת אם זה מזלי או לא - כי כל הזמן יש מחקרים ומחקרים סותרים לגבי ההשפעות ותופעות הלוואי של הטיפול ההורמונלי...שזה ממש מבלבל,
לי יש חששות כבדים מפני טיפול הורמונלי ומאוד הייתי מעדיפה שלא אצטרך להגיע לכך, מצד שני - לעיתים נדמה לי שלא אוכל לסבול יותר ואז אני כבר
אומרת לעצמי - רק שיתנו לי משהו שלא אצטרך לסבול כל כך...
בינתיים המליצו לי על תוספי מזון - פיטו פימייל - שמכילים תערובות של צמחים שונים, ידועים (כמו: קוהוש שחור, דונג קוואי ועוד) - ועובדה שמאז התחלתי
לקחת אותם - נעלמו הצמרמורות בלילות (אבל לא יתר התופעות - שעכשיו הופיעו מחדש - בעוצמה מוגברת...), אני מניחה שזה שייך לחלק מתהליך
ההסתגלות שפיתח הגוף לחומרים ולמצב - כפי שהוא עושה בדרך כלל בכל סיטואציה,
הבנתי שאין פתרונות קסם...אימצתי מה שלימדו אותי בכל מיני מסגרות וסדנאות שעשיתי לפני כן - שצריך לדעת לזרום ולקבל את עצמנו כפי שאנחנו,
כי זה חלק מתהליך טבעי שאנו עוברים, ואין דרך לעקוף אותו או להעלים אותו באמת, וצריך גם לדעת להתחבר לצדדים הטובים שבכל התהליך הזה,
כמו למשל : שמתי לב שנהייתי הרבה יותר אסרטיבית ועומדת על שלי, הרבה יותר חדה וברורה בהחלטותי, קיבלתי פרופורציה אחרת לגמרי לגבי
מה עיקר ומה טפל, גם נפתח בי איזשהו סכר של : כבר לא איכפת לי יותר "מה יגידו, מה יחשבו" אני עושה מה שטוב לי, לא עושה יותר חשבון לאף אחד,
כמו שאמרתי מלכתחילה...הפכתי להיות אדם אחר ממה שהכרתי את עצמי עד עתה ולמדתי להשלים ולקבל את עצמי כפי שאני כרגע,
לפעמים אפילו מרגישה טוב עם כל התופעות הפיזיולוגיות שאני עוברת כרגע - במובן הזה שאני ממש מרגישה שזה כמו איזשהו תהליך שעובר בעל חיים
כשהוא "משיל את עורו" על מנת לעבור לשלב הבא המתבקש בחיים שלו...
תודה מראש על הסבלנות של כל מי שתקרא ותגיב (או סתם תקרא...),
ומאוד מקווה שמה שכתבתי יוכל לעזור - ולו במעט - לכל מי שתגיע לכאן אחרי,
ומאוד מקווה שתמיד נדע לשמור על מסגרת התמיכה הזו - ובכל דרך אחרת - האחת לשנייה, כי כוח התמיכה הוא דבר מדהים שלא ניתן לוותר עליו,
ובעיקר_באהבה*
הצטרפות: 25 נובמבר 2009, 04:58
דף אישי: הדף האישי של ובעיקר_באהבה*

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי ובעיקר_באהבה* »

מתוך המדריך שלי THE FAMILY GUIDE TO HOMEOPATHY - DR. ANDREW LOCKIE בכל מצב שאני אובדת עצות:
זו לא מחלה, כמו בגיל ההתבגרות, זהו שלב בו מתחוללים שינויים גופניים ורגשיים, שינויים אליהם יש נשים המגיבות באורח שונה לזה של נשים אחרות.
סימן ראשון להפרעה במחזור, אזהרה מוקדמת לתחילת השינוי באיזון העדין שבין החצוצרות ושאר החלקים הדואגים לפוריותינו.
הסימנים להדלדלות תפוקת ההורמונים על ידי החצוצרות מלווה לפעמים בגלי חום והזעה, כאבי פרקים, כאבי ראש, יובש בנרתיק,
קוצר רוח, דכאון, בעיות שינה וכדומה, אך רק 1 מתוך 4 נשים חוות זאת ברמה שמפריעה לאורח חייהן.
הגישה ההומיאופטית רואה במצבים אלה חוסר איזון שהיה קיים מזה זמן רב
אני מדלגת לקטע המדבר על עזרה עצמית:
להימנע משתיית תה, קפה, אלכוהול ואוכל חריף. (לי יהיה קשה לוותר על האוכל החריף)
להישמר מעצירויות על ידי אכילת מזון עתיר סיבים ולהימנע מאוכל עשיר וכבד.
מספר ארוחות קלות במשך היום עדיפות על פני ארוחה אחת שמפוצצת.
תוספי מזון כמו: סידן, אבץ, ויטמין E, ותשלובת ויטמין B, שמן כבד דג שיבוט, ונר הלילה Evening primrose oil מומלצים.
אם ההזעה מפריעה ליבשי תחתוני כותנה ובגדים קלים והימנעי מאבטיות חמות מאד.
תרגלי באופן קבוע נשימות עמוקות והתחילי פעילות גופנית מתונה.
והמרגיעון אומר: כאשר הטיפה מגיעה אל הים, איננה אובדת שם.
אני מקווה שהטיפה לא תאבד ותסייע בסידור בבילבול ובבהלה
אני בעד ההתיחסות של עדי והנה מתחיל האביב השני שלי
אני בת 43 ולפני כשלושה חודשים החלו הסממנים ככאבי פרקים וחולשה תהומית
עתה אני בשלב המחזור השב ומבקר אחת לשבועיים ועדיין חולשה כללית וכאבים ברוב חלקי גופי
הרופאה איבחנה: MENOPAUSE PREMATURE
אני לא מתכוונת ליטול הורמונים כלשהם אלא אמשיך ליטול את תוספי המזון הנ"ל ואאמץ את משקה מי הורדים
אהובי ואישי אוהב ותומך והכל חולף ויחלוף, עדיין לא רואה בי אחת מזקנות השבט אך בהחלט מודה לכן על השיתוף והתמיכה
יום נפלא לכולנו
להשלים_ולזרום*
הצטרפות: 15 יולי 2010, 15:17

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי להשלים_ולזרום* »

הי "ובעיקר באהבה", ותודה על התגובה המעודדת ומחזקת...
אני בת 47, ואני מצאתי את עצמי בשלב בו תוספי המזון כבר לא כל כך השפיעו (כנראה שהגוף הסתגל, או שהשינויים נהיו יותר חדים),
לכן פניתי שוב לעזרת הרפואה הקונבנציונאלית - אולם ההורמון שניסו לתת לי נדחה באופן טוטאלי ע"י הגוף, שהגיב במרדנות מוחלטת
ובתופעות לוואי שהיו יותר גרועות מן הסממנים המקוריים,
לפי הבדיקות ההורמונליות - האסטרוגן שלי משתולל - מנמוך לגבוה ולהיפך - מה שכנראה משפיע גם על יתר ההורמונים (ההורמון שאחראי לויסות
לחץ הדם ומאזן המים בגוף, וגם על הורמון בלוטת התריס, שגם כך היה עניין מאוד בעייתי אצלי...), ואני מוצאת את עצמי מבינה שלמעשה ייתכן מאוד
שלא ניתן יהיה לעזור לי כלל, אלא הגוף יצטרך להתמודד ולעבור את כל התהליך הזה בעצמו,
התופעות לא נהיו יותר קלות - להיפך, רק שיש ימים יותר נסבלים ויש ימים ממש גרועים שמאוד קשה לי איתם,
מאוד קשה שאי אפשר במצב הזה לתכנן שום דבר...פשוט לא יכולה לדעת איך אקום בבוקר (במידה והצלחתי לישון באופן סביר בלילה),
נקווה שנעבור את התקופה הזו כמה שיותר מהר ועל הצד הטוב ביותר...
אוגרת כוח, משתדלת להיות חזקה, חייבת..
שוב תודה !
א_ל_א_ן*
הצטרפות: 12 דצמבר 2004, 15:51
דף אישי: הדף האישי של א_ל_א_ן*

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי א_ל_א_ן* »

אני מרגישה כפי שהרגשתי, כשהייתי בת 15, קופצת ממצב רוח אחד לשני.
נראה לי שהעניין הוא להיות גם בגיל ההתבגרות, וגם ההורים למולם אנו כביכול חווים אותו.
פתאום בן הזוג שלי, רגוע ויציב (לעומתי).
וזה מה שכתבתי לפני שנה וארבעה חודשים, תחת הכינוי כל הריון הוא _התחלה
אני בת 42. והתאריך המשוער של הלידה (הרביעית) היה אתמול 8.8
ב_עילום*
הצטרפות: 25 יוני 2005, 16:36

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי ב_עילום* »

כשהתחילו גלי החום שלי, הם באו בעוצמות קשות מאד.

אני מדברת על ימים שלמים שבהם היה לי גם חום כל 10 דקות. משהו כמו חמישה שישה בשעה.
ובערב גלי קור איומים.
הייתי הולכת לישון ב22:00 ומתעוררת ב1:30 עירנית לגמרי (שטופת זיעה) . זהו נגמר הלילה. בלי יכולת לחזור לישון.
וכל גל חום התלווה עם גל חרדה רציני.

בקיצור- העתיד מעולם לא נראה רע יותר או כמו שאומר ידיד יקר: יכול להיות רק יותר גרוע...

מאז עברו להן כבר שנה או שנתיים (בחיי שלא זוכרת)

המחזור הגיע לבקר עוד איזה פעמיים שלוש ועדיין יש לי גלים אבל הרבה יותר מתונים
מקסימום אני מורידה לפתע את כל השכבות ואחרי שתי דקות מתלבשת שוב.
אם מישהו ראה היום אישה נוהגת בשיא הקור (על הכביש מירושלים) עם חלונות פתוחים עד הסוף - זו אני בתוך גל חום.
גם המזגן באוטו הפך לידיד קרוב.

ההתעורריות בלילה הן די קבועות בשעה מסויימת ואח"כ אני נרדמת שוב.
קצת מפדח כשאני בשיעור פרטי עם תלמיד ולפתע אני מאדימה כולי ונצמדת למאוורר אבל אני פשוט עוצרת: סליחה רגע, יש לי גל חום, ולא חשוב מי יושב מולי....
וזהו.

תמיד, לפני שהמחזור מגיע (בערך אחת לחצי שנה) אין גלי חום ותמיד אני מבסוטה שאולי הם נגמרו ואז הוא מגיע ומצד אחד זו אכזבה כי זה אומר שהם עוד כאן.
מצד שני לא האמנתי שאני ככה אתגעג למחזור... אני נהנית מכל אספקט שלו (ולא אכנס לפרטים)

אז מה השתנה בכל זאת?

אני הולכת כל בוקר חמישה ק"מ שיניתי מאד את התזונה- הכל מלא, הרבה יותר ירקות ופירות, בלי מטוגן וכד'
אני שותה עשב חיטה שמשום מה מאד עוזר (ממש הבדל בשבועות שאני לא מצליחה להשיג )

ובעיקר זה הפסיק להיות אישו כל כך גדול...

ונכון העור בפנים כבר משתנה וכשאני מביטה במראה ורואה את הקמטים , אני מזכירה לעצמי שאני מביטה באישה שקרובה כבר ל-50 ולא בבחורונת צעירה בת 35. ואז זה נראה הגיוני.....
אמא_ותיקה*
הצטרפות: 10 אפריל 2006, 23:47

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי אמא_ותיקה* »

אני רוצה לכתוב כאן עבור קוראות שמתקרבות לגיל המעבר שיכול להיות גם אחרת. כנראה עיניין של מזל.
אני בת 51, והמחזור הפסיק לפני כשלוש שנים. כשנתיים לפני כן הופיע לעיתים יותר רחוקות מהרגיל עם הפסקות שהלכו וגדלו.
אני בקושי הרגשתי את גיל המעבר. בכלל לא הרגשתי מצבי רוח, קשיי שינה או קושי ממשי כלשהו. הכל כרגיל.
מה שכן - היו, ועדיין יש, קצת גלי חום. אצלי זה בעיקר כאשר אני מתעוררת משינה - כמה דקות של הזעה שכל הגוף רטוב, אחר כך מתיבש וזהו. זה קורה גם בלילה מידי פעם, ועוד לא ברור לי אם אני מזיעה כי התעוררתי ממשהו, או אם ההזעה עצמה העירה אותי. זה נמשך כמה דקות, אני מיבשת את עצמי עם מניפה שאני שומרת ליד המיטה, וחוזרת לישון. ממש לא ביג דיל. לא הרגשתי שום צורך לקחת או למצוא טיפול לזה. יתכן ועוזרת לי התכונה שקל לי לרוב להרדם חזרה, כמו שגם היה כאשר הילדים היו תינוקות - הייתי מניקה כמה פעמים בלילה, ומיד חוזרת לישון. אני יודעת שיש כאלו שמאד קשה להן להרדם בחזרה, וזה באמת קשה.
יש כמובן שינויים אחרים בגוף שבאים עם הגיל - השיער דליל יותר, עור יבש יותר, נטיה לעלות במשקל. אבל אני בסך הכל לא מתלוננת.
אני מרגישה מצוין, גופנית ונפשית.
ובכלל - יש גם לא מעט יתרונות לעבור לשלב הבא - הילדים גדלים, יש יותר זמן פנוי לעבודה ובילוי בנושאים שמעניינים אותי, יותר זמן לבלות עם בן הזוג, כמו פעם, לפני שנים רבות, לפני שנולדו הילדים.
אני חושבת שחשוב להבהיר שגם זאת אפשרות לעבור את גיל המעבר, כדי שנשים לא יכנסו לחרדות לקראת הגיל הזה. אולי זה לא יהיה בעיה בכלל.
א_ל_א_ן*

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי א_ל_א_ן* »

אז ככה-
לא קיבלתי מחזור.
על תופעת /תופעות גיל ההתבגרות דילגתי- עקב הפרעת אכילה, שפשוט הפסיקה לי את המחזור... אבל זה כבר מאחורינו.
עשיתי כבר שתי בדיקות הריון, ובשתיהן התוצאה היתה שלילית- מתחיל להפסיק לי המחזור- וזה נהדר!!!
יש לי, תודה לאל, ארבעה ילדים מקסימים, הצעיר בן שנה וחצי, וגדולה בת 17 וחצי, ואני תוהה- נראה למישהי מכאן שנכנסה לדף שאחרי 2 ערכות לבדיקת הריון, שהיו שליליות, אני צריכה להבטיח את זה, ולהיבדק אצל רופאת נשים.
לא ציינתי- אני בת 44, מניקה המון- המחזור האחרון וזה שלפניו היו לא סדירים, וחלשים מאוד מאוד...
ריש_גלית*
הצטרפות: 14 יולי 2007, 01:22
דף אישי: הדף האישי של ריש_גלית*

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי ריש_גלית* »

קודם כל, איזה כיף לך שאת שמחה על תחילת הפסקת המחזור! @}
שנית, אני לא מומחית אבל מנסיוני זה לא חד משמעי - מפסיק וזהו. זה יכול להפסיק אפילו לכמה חודשים ואחר כך לחזור, להיות פתאום רגיל עם דימום כמו שהיה תמיד ואז פעם בשבועיים עם דימום סמלי... עם זאת, חשוב להדגיש - מכיוון שאת כנראה די פורייה (ילד רביעי בגיל ארבעים ושלוש), אבל זה יכול לקרות גם למי שמעולם לא הרתה קודם - את עדיין עלולה להרות! אז אם זה לא מתאים לך כדאי להיזהר. יש נשים שזה בדיוק השלב שבו לא נזהרו כי היו בטוחות שזהו, נגמר, וזה נגמר בעוד הריון.
אז השאלה היא למה את רוצה לדעת? אם כדי לעשות הפסקת הריון - אולי כדאי לבדוק שוב בערכה ביתית אם לא יהיה דימום בעוד שבועיים-שלושה. או בבדיקת דם. עוד אפשרות - אם את מודדת חום ויודעת מה החום הנמוך אצלך (עד הביוץ) ומה הגבוה (אחרי הביוץ) - את יכולה לדעת בביטחון כמעט מוחלט שאם החום נמוך את לא בהריון. אבל זה טוב רק אם עקבת בעבר ואת יודעת את החום הממוצע הנמוך והגבוה אצלך.
יצא מבולבל... זאת תקופה מבלבלת.
מתבגרת*
הצטרפות: 17 נובמבר 2003, 11:01

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי מתבגרת* »

רוצה להחיות את הדף, מקווה שאמצא פה פרטנריות כיוון שבנושא הזה אני קצת בבדידות (באשמתי), בחיים האמיתיים.

גיל המעבר "קפץ" עלי מוקדם מאד, גיליתי את העניין בסביבות גיל 39 כשניסיתי להרות והפעם, בניגוד לפעמים הקודמות
זה לא קרה. בדיקות הורמונאליות הראו חד משמעית שאני בתחילתה של הדרך (תלוי בעצם את מי שואלים, רופא נעים הליכות אחד ציין ביובש שהשחלות שלי הן כמו של בת 70, אחרים היו יותר עדינים..), בכ"ז הצלחתי לתפוס כנראה את אחת הביציות האחרונות והריתי..
מהרגע של ההריון דחיתי הצידה את כל המחשבות על "הדבר הזה" והיה לי הריון נהדר ולידה מעולה.

רופא הנשים שלי אמר שכשאפסיק להניק אחזור אליו להתאמת הורמונים וציין ש"אנחנו נחזיר לך את נעורייך..",
עכשיו, שנתיים וחצי אחרי הלידה, גמלתי את בתי מהנקה לפני שבועיים ואני מתפנה להתעסק מעט בעצמי.

מצד אחד- אני נראית צעירה, מרגישה לא רע ובעצם הכל כמעט כרגיל.
יש לי מדי פעם גלי חום קלים (ממש לא כמו בסיפורי האימה ששמעתי) שאיתם אני יכולה לחיות בשלום, מה שמפריע יותר היא עצבנות הבקר
שהשתלטה עלי ואני בכוונה משתמשת במילה השתלטה כי זו ההרגשה. זה לא קשור למה קרה או לכמה זה חמור- התגובה שלי היא חסרת פרופורציות ואני מרגישה שאיבדתי שליטה על עצמי. אני אמא לקטנטנים (הקטנה כאמור שנתיים וחצי) והבקר אצלנו כמו אצל רבים הוא זמן מלא ענינים וממש לא מתאים לי לעבור ולהעביר את יקירי דרך הג'ננות שלי. לפעמים אני מסתכלת על עצמי רגע מהצד ולא מבינה מי זאת משתוללת פה על הילדים ולמה לעזזאל היא עושה את זה...ההרגשה היא שזה לחלוטין הורמונאלי, כמו להיות על סמים..כמו משהו שהוא לא שלי, לא אני..

אני תוהה מה השלב הבא? והלא אני אשה בתהליך פיזי ומנטלי מסוים ואיך בעצם אני אמורה לתמוך ולטפל בעצמי? כל מיני מילים כמו "צפיפות העצם" "בריחת סידן" ודומותיהן, ששמעתי בחצי אוזן צפות לי בראש ואין לי מושג מאיפה תוקפים את הנושא...
אני די לבד בעניין. בעלי נפלא אבל הוא גבר, והחברות עדיין לא שם (או שאני לפחות לא יודעת כמו שהן לא יודעות עלי), יש משהו כ"כ לא "סקסי" בלדבר על הקטע הזה ואני לגמרי בארון מול הסביבה.

טוב, נראה לי שזהו לבנתיים, אם יתפתח דיון אמשיך כי יש עוד אבל אני צריכה לחדד את המחשבות והתחושות שלי.
א_ל_א_ן*

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי א_ל_א_ן* »

פתאום נכנסתי לדף הזה, ואני יכולה להגיד בוודאות, שאם הייתי כותבת את דבריי, שמופיעים כאן בדף, תחת שם אחר- לעולם לא הייתי מחברת בין הסיפורים ובין ה א ל א ן
האם זו סניליות של גיל המעבר???
רחלי*
הצטרפות: 27 נובמבר 2002, 23:47

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי רחלי* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

קראתי את כל התגובות כאן וגיליתי שאני לא לבד בעולם התופעות של גיל המעבר אני אוטוטו בת 45 עדין יש לי מחזור חודשי למעט לפני כ3 חודשים הוא איחר ב3 וחצי שבועות וחודש אחרי והא הקדים בשבוע וחצי
לא הבנתי מה קרה גלי החום הזכירו לי את מה שעומד לקרות כנראה זו תופעה "מטריפה" עשרות פעמים ביום בשיאו של הקיץ זה מופיע לילות חסרי מנוח פעם מזגן מפעם חלון פתוח פעם מאוורר עדין לא החלטתי מה טוב
השבוע קראתי באינטרנט על תוסף תזונה פמארל קניתי ומשתמשת בו 4 ימים נראה בהמשך .. במקביל לוקחת תרופה קבועה להורדת כולסטרול שנקראת קרסטור לא יודעת אם מותר לשלב בן שנהם מה שמוזר שיש לי תופעות של גיל המעבר אבל יש לי עדיין מחזור לאימי נגמר המחזור בגיל 40 היום היא בת 60 פלוס כל השנים לקחה הורמונים בסוף עברה ניתוח בצואר הרחם כי הרירית התעבתה מאז אני לא רוצה לשמוע על לקיחת הורמונים
טוב ..... אלה החיים ... שתהיה לכולנו שנה טובה ומתוקה ונטולת תופעות ... "שלא נותנות מנוח " חג שמח רחלי מהצפון
ב_עילום*
הצטרפות: 25 יוני 2005, 16:36

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי ב_עילום* »

הי רחלי

את אכן לא לבד בעולם....

מה שאצלי מאד עוזר לעוצמה של גלי החום- להוריד קפה.

גם גמילה מקמח וסוכר עוזרת מאד אבל זה כבר דורש מוכנות אחרת לגמרי

עוד עוזר- יוגה (אשטנגה יוגה, במקרה שלי...)

חוץ מזה שהגלים באים ב... גלים... יש תקופות יותר ויש תקופות פחות.

שנה טובה @}
רחלי*
הצטרפות: 27 נובמבר 2002, 23:47

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי רחלי* »

טוב אז ככה ............ יש חדש תחת השמש .......... אני עם תוסף התזונה פמארל כבר שבועיים הפלא ופלא גלי החום חלפווווווווו חברות שווה לנסות זה טיבעי לא הורמונים בבתי מרחקת ללא מרשם
גמר חתימה טובה לכולם
קליפורנאית*
הצטרפות: 08 נובמבר 2011, 02:44

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי קליפורנאית* »

שמחתי לראות את הדף הזה. אני בת 43. בחודשים האחרונים איכות השינה שלי התחילה מאוד להדרדר עד שבשבוע האחרון מצאתי את עצמי ישנה בקושי שלוש שעות בלילה. יש לי בעיות להרדם (אם כי פחות מאז שצימצמתי מאוד את צריכת הסוכר) אבל עיקר הבעיה היא שאני מתעוררת באמצע הלילה ומאוד מתקשה לחזור להרדם. בהתחלה כולם אמרו סטרס וכו' מה שעצבן אותי אף יותר כי ידעתי שאין שום בעיה אחרת מלבד השינה. היום הייתי אצל הרופאה שמצאה שהפרוגסטרון אצלי נמוך מאוד מאוד וזה בנוסף לקצת גלי חום קלים שיש לי מדי פעם בלילות הביאו אותנו לחשוב שזה כנראה פרימנופוז. הרופאה המליצה לי על משהו צמחי בשם אסטרובן שהוא בעיקרו קוהוט שחור פלוס עוד כל מיני דברים. אני אתחיל לקחת היום ובתקווה שיתן לי קצת הקלה כי אחרת אצטרך להתחיל לקחת את כדורי השינה שהיא נתנה לי לשעת חירום. דבר שאני מאוד לא רוצה, מצד שני גם לתפקד אני צריכה ושלוש שעות בלילה זה לא מספיק.
מרוה*

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי מרוה* »

שלום בנות, כתבתי פה לפני שש שנים, מאז שהמחזור החל להשתבש. היום אני בת 46 וכבר בלי מחזור שנתיים. אני רוצה להמליץ לכם על הספר 40 + . חשוב לי להגיד שאין לי גלי חום ואני מרגישה מצויין ושזה לא חובה. בספר כתוב שאחרי הפסקת לקיחת הורמונים המצב נהיה קשה יותר מבחינת תופעות גיל מעבר. עוד כתוב שמי שסבלה מתסמונת קדם ויסתית מועדת לעבור גיל מעבר בצורה קשה יותר.
רחלי_זגורי*
הצטרפות: 14 יולי 2012, 13:11

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי רחלי_זגורי* »

שיטת אביבה היא שיטת אימון ייחודית המבוצעת באמצעות תרגילי התעמלות ומשפיעה על המערכת ההורמונאלית של האישה. השיטה נועדה לפתור באופן טבעי, ובלי התערבות חיצונית, בעיות פוריות, בעיות מחזור ותופעות גיל המעבר.
השיטה תחזיר לך את השליטה בגופך ובתהליכי הפריון הטבעיים, ותעזור לך להשיג הריון טבעי או לשפר את סיכויי הצלחת טיפולי פוריות. רחלי0505493511
מאבדת_צלם_אנוש*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2014, 11:05

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי מאבדת_צלם_אנוש* »

אני בת 48 . לאחרונה המחזור שלי השתנה קיבלתי פעמיים בחודש וחר כך אחרי עוד3 שבועות גם הצחזורים משונים: ללא גודש וללא נפיחות שאותה הייתי רגילה להרגיש . אבל הפסקתי לישון. לחלוטין . כבר חודש אני ישנה כ3 שעות בלילה או פחות. והתחלתי כדורי שינה מצב הרוח שלי גרוע מאוד עצוב, עצוב .אני גוררת עצמי בכוח מן המיטה לתפקד. בבדיקות ההורמנליות (שלא נעשו בזמן המתאים אלא ככה באמצע החודש )רואים FSH גבוה 37 אבל השאר על פניו תקין. האסטרוגן לא נבדק .מישהי מכן חוותה משהו דומה ?מישהי יכולה לעזור? אנא אנא אני משתגעת
מצ'רה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2009, 14:20

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי מצ'רה* »

ממליצה על האתר של סוזן וויד (Suzzane Weed בגוגל)
ועוד יותר - על הספר שלה בנושא גיל המעבר
ספר מעולה, שמערב תובנות, היבטים רוחניים והצעות פרקטיות
ליאת*
הצטרפות: 14 אוקטובר 2001, 12:05

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי ליאת* »

בת 51, ארבע שנים ללא מחזור, לא נוטלת הורמונים. לשמחתי כמעט לא סבלתי מתסמינים כמו גלי חום וכו'.
בחצי השנה האחרונה יש יובש בנרתיק וכאבים בזמן חדירה וגם באוננות. איכשהו המקום פחות נעים למגע.
הרופאה המליצה לי על תכשיר בשם ג'ינומונל. מכירות? זה אכן טבעי ובטוח לשימוש?
תודה רבה.
מצ'רה*

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי מצ'רה* »

לא מכירה אבל סוזן וויד - הגורו של גיל המעבר - ממליצה על שמן קוקוס (אין לי נסיון אישי אבל נשמע טוב!)
ליאת*

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי ליאת* »

לא מכירה אבל סוזן וויד - הגורו של גיל המעבר - ממליצה על שמן קוקוס (אין לי נסיון אישי אבל נשמע טוב!)
תודה, צריך לשים את זה בחוץ או אפשר גם בפנים? באופן קבוע או רק לפני יחסי מין? את יודעת? (סליחה על הפירוט אבל חשוב לי לדעת :-))
מצ'רה*

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי מצ'רה* »

לא זוכרת בדיוק איזה הוראות שימוש היא נותנת, ואין לי נסיון אישי, אבל ההגיון שלי אומר: איפה שמציק ומרגיש יבש, ולקראת יחסי מין ולא כל הזמן.
אני חושבת שזה מוצע כחומר סיכה ולא כחומר טיפולי, והרעיון לשים באופן קבוע חומר זר על ריריות רגישות לא נשמע לי בכל מקרה.
ליאת*

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי ליאת* »

תודה, זה גם ההיגיון שלי אבל אני תוהה אם התכשיר הזה שהמליצו לי עליו אכן טבעי ולא מזיק. הוא אמור לפתור את הבעיה לאורך זמן.
pk*
הצטרפות: 12 אפריל 2014, 08:35

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי pk* »

העצה שלי לגיל המעבר היא תזונת פליאו/ תזונה קדמונית 60% -80%. אפילו שלא יישמתי אותה בצורה קיצונית אבל הורדתי 90% מצריכת הסוכר, 50% דגנים ועליתי בצריכת שומן בריא, נעלמו לי תופעות כמו גלי חום, דכדוך וחרדה, חשק מיני ירוד. התזונה הזו מאוד "מפחידה", במיוחד את מי שחס על החיות כי היא כוללת הרבה מוצרים מהחי, אבל אם מבינים את העקרונות שלה, אפשר לעקם אותה קצת כדי שתתאים לנו, לא כדאי לעשות אותה בצורה קיצונית, אלא אם כן קיצוני זה מה שאתן צריכות.
אני טוענת שהגוף שלנו הוא לא בדיוק הגוף הקדמוני כמו שהם טוענים (בתזונה הזו) אלא עובר שינויים רבים והתאמות שחלקן אפשר להוכיח בצורה מדעית (התאמות לצריכה של מוצרי חלב באוכלוסיות מסוימות , התאמות לצריכה של דגנים, אוכלוסיית חיידקים שמשתנה כל הזמן ועוד...).
לכן צריך להתאים אותה אלינו. הבסיס שלה נכון- אוכל אמיתי, לא מתועש, מבוסס על הרבה שומן בריא, שפע של וויטמינים ומינרלים מהתזונה, נטול אלרגנים כמו גלוטן.
מעבר לתזונה צריך לטפל בתופעות של מתח שנגרמות מין הסתם מיאוש ועצבים. בגיל המעבר הגוף כאילו הופך לראי של הנפש וכל מה שהציק לנו שנים מתחיל לבעור, החיים לא פיקניק :-). ממליצה על הספר של מיקי בן דור "מבריזים לגן עדן" שנותן רעיונות מעשיים לחיים קדמוניים לצד תזונה קדמונית.
פלוני_אלמונית*

גיל המעבר באופן טבעי

וואוו PK ממש מעניין מדוע בעצם הרבה חלבון מן החי?
pk*
הצטרפות: 12 אפריל 2014, 08:35

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי pk* »

השומן זה המרכיב החשוב שמסתבר שחסר לנו מאוד כי למדו אותנו שהוא מזיק. אבל עד לפני 40 שנה אף אחד לא חשב ששומן זה מזיק. זו הייתה טעות של חוקר שהסיק שאנשים חולים בגלל צריכת שומן גבוהה אבל בעצם זה היה בגלל צריכת פחמימות וסוכר גבוהה. הוא גם היטה את המחקר כדי שיתאים למסקנה שלו :-(
עד היום מופיעים חדשות לבקרים מחקרים מטופשים שבודקים דבר אחד ומתעלמים משאר הדברים. לדוגמא: בודקים צריכה של חלב באוכלוסיה ומתעלמים מזה שחלב נצרך בעיקר עם סוכר (מעדנים, קורנפלקס, קפה, עוגות שמנת....)

תקראי...יש הרבה חומר באינטרנט.
בתור התחלה: https://www.youtube.com/watch?v=[po]9ZnlW w1HF8[/po]

ולפני שאת מעמיקה פשוט תחתכי חזק בכמויות סוכר, קפה, אלכוהול ודגנים. תוסיפי שומן (לא מרגרינה ולא שמנים תעשייתיים ותראי את ההבדל).
ספורטאית*
הצטרפות: 16 נובמבר 2015, 09:23

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי ספורטאית* »

שלום אני בת 48 והמחזור לא הגיע מזה חודשיים, מרגישה נפיחות ועליה של כ 2 קילו בתוך כשבועיים .אני מתעמלת הרבה, אוכלת בריא, הורדתי קפאין וסוכר, הרבה ירקות ומעט פרות, כמויות קטנות של אוכל
כך שהסיבה לעלייה במשקל נעוצה כנראה בנפיחות מנוזלים.
האם יש תוסף מזון שניתן לקחת ויכול לסייע בעניין זה של אגירת נוזלים?
תודה
מצ'רה*

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי מצ'רה* »

אפשר חליטת סרפד בריכוז גבוה (20 גר' סרפד יבש לליטר מים רותחים, לתתל לזה לעמוד 4-8 שעות ואז לסנן ולשתות במשך היום) - מסייע להפחית אגירת נוזלים
אבל תנודות במשקל וגם עליה הדרגתית במשקל לאורך זמן הן חלק טבעי (אף כי מעצבן) מגיל המעבר.
גיל_המעבר_מעבר_לאן*
הצטרפות: 22 פברואר 2016, 12:49

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי גיל_המעבר_מעבר_לאן* »

עוד 10 ימים אהיה בת 56. אשמח לשתף אתכן יקירותיי בניסיון שלי. איך חסכתי מעצמי את כל התופעות המפחידות האלה. תודעה, תנועה ותזונה זה הסוד זה פשוט זה קל זה אפשרי. לשרותכן. [email protected]
פלוני_אלמונית*

גיל המעבר באופן טבעי

האתר הזה פשוט מדהים. שלחו אותי לכאן חברות, אמרו לי לקרוא אתכן, ולכתוב לכן...אני כבר הרבה יותר רגועה, רק מלקרוא את כל הדף הזה...אני בת 41 עד לפניי חודש מחזור סדיר וסבבה לגמרי...16 ימים אחריי המחזור, קיבלתי עוד מחזור...רופאה אמרה לי שיש מצב שזה ביוץ! היום אני 14 ימים אחריי הביוץ או מחזור הזה, מרגישה לגמרי לפניי מחזור שוב... אני קוראת כאן שיש נשים שאפילו קיבלו 3 פעמים בחודש. ואני חשבתי שאני לבדי. חייבת לציין שאיכות החיים שלי מעולה. אין לי מה להתלונן...אבל מה זה כל העצב הזה שמציף ככה פתאום????
רסיסים_של_אור*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 20:42
דף אישי: הדף האישי של רסיסים_של_אור*

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי רסיסים_של_אור* »

(())
גם אני שומעת על שינויים כמו שאת מתארת וגם לי כבר היה מחזור שהגיע כשבועיים לאחר הקודם... נראה לי שנכנסנו לשלב שהסדיר כבר קצת פחות סדיר ולמיטב הבנתי עשוי להימשך כך כמה שנים טובות...
פלוני_אלמונית*

גיל המעבר באופן טבעי

רסיסים של אור. כשמך כן את! תודה על תגובתך. הרופאה אמרה לי שזה ביוץ. אני עדיין בטוחה שזה היה מחזור...ממש מוזר. מרגיע לשמוע שאת שמעת על זה. לי זה חדש לגמרי. עכשיו מחכה למחזור הבא...שיהיה יום טוב.
שרה*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2002, 21:53

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי שרה* »

וואוו, באמת כיף לקרוא אתכן. מרגיע. מנחם. ומהתאריכים בדף אני מבינה שזה קרה לנשים כבר לפני שנים. אני לא הרגשתי כלום :) וכנראה שעכשיו שאולי זה קורה לי, אצל אף אחת אחרת לא רועד העולם...
נוח לי לחשוב שזה כמו שזחל נהיה גולם, וגולם נהיה פרפר. בטח הוא משקשק שם בתוך הפקעת לפני היציאה, לא מבין מה קורה לו ואיזה יופי ודיוק ועדינות הוא עומד להוסיף לעולם.
רפרוף נעים אחיות,
ב(אין) דמייך חיי!
אישה_טיבעית*
הצטרפות: 01 מאי 2017, 07:40

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי אישה_טיבעית* »

הי אחיות
תודה על השיתוף הכנה..זה מחזק ומועיל..
ולכן אוסיף גם משלי- אני כבר שנה ללא מחזור, בת 49. היו לי מעט גלי חום, מעט דיכאון, לילות שהתעוררתי ב4 לפנות בוקר..ופשוט התחלתי את היום..( בכלל ישנה מעט..), גם שינויים בעור: פריחות שחלפו, קימטוטים בפנים ובזרועות הידיים, מעט כאבי מפרקים באגן ובשכמות....שינוים ברקמת העור הואגיאלית..
אבל-
גם- חוסן פנימי לשנות את התזונה ובעיקר להפסיק קפה וסוכר, תחושת עוצמה והחלטיות- כאילו איזו בהירות מחשבתית ומיקוד, תחושת אמפתיה לעולם , למשפחתי ולעצמי..
המלצה חמה לי אליכן- לעשות טיפול זוגי- זו המתנה שלנו( שלי ושל זוגי) לתקופה של עזיבת הילדים את הבית- פתאום יש לננו זמן ופניות לעצמינו..ועבורי זו מתנה של התקרבות ואינטימיות, כך שיכולה לשתף את החבר הכי קרוב שלי..בשינויים שעוברים עלי..במיוחד גם בנושא המיני. אגב, גם הגברים עוברים שינויים בהתבגרות וזה נפלא גם עבורם להתמך על ידי האישה..ולא להרגיש מאויים ע"י הגיל.
אז..עצתי היא, לקחת נשימה..עמוקה.. להבין מה קורה בגוף, לקבל את השינויי כי יש לו שני צדדים..ולדבוק בחיוביות..
פלוני_אלמונית*

גיל המעבר באופן טבעי

הנה נגמרה לה הווסת, כנראה, כבר כמה חודשים שלא הגיעה. גלי חום היו לי פעם או פעמיים. אבל עכשיו, אני מרגישה שחיי המין שלי נפגעים! בשבועות האחרונים אני כמעט שלא מצליחה להגיע לשיא במיטה. מגיעה כמעט על יד, ממש קרוב, ואז זה מתרחק. ההרגשה מאוד מתסכלת, בפרט שבן זוגי שם לב שלא ממש גמרתי וכנראה חושד שאני מזייפת או משהו - לא ידעתי איך להסביר לו, בלי שיחשוב שהאשמה היא בו. עד שקראתי קצת על גיל המעבר והבנתי שזה חלק מהחוסר באסטרוגן. האם יש פה מישהי שנעזרה בתוספי סויה? התחלתי לאכול טופו ולקחת קוהוט שחור ואני מקווה שזה יעזור.
גם דלקת בדרכי השתן הופיעה לי בפעם הראשונה בחיי לפני שבועיים. הבנתי שגם זה קשור.
עניין הגמירה הלא מספקת מטריד אותי מאוד, פתאום אני מבינה איך מרגישים גברים שמאבדים את האון. רק בעשור האחרון גיליתי באמת את המיניות שלי וחגגתי אותה, לפני כן היה די חיוור. והנה זה נלקח... :-/
מתרגשת_מהסתו*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2017, 22:45

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי מתרגשת_מהסתו* »

הי הי, קראתי את כל הדף לאורך חודשים האחרונים.... עזר לי להבין מה קורה, גיל המעבר עבורי היה , ועדיין ההפתעה גדולה. המחזור הסדיר האחרון שלי היה כנראה לפני כמעט שנתיים, בגיל 43, זה התחיל בכמעט שנה ללא מחזור, שהיו בה לעיתים גלי חום, לעיתים בטן נפוחה, ואז- פתאום דימומים פרופיל.הורמנלי שקבע בודאות גיל מעבר,.וכל הבדיקות לשלול מחלות ... הכל תקין. לאחר מכן מספר חדשים של שקט ותחושה של כניסה לשגרה חדשה, וכעת בפעם השלישית ברצף משהו שמרגיש כמו מחזור חודשי אינטנסיבי, עם הרבה דימום וכאב... ומצברוח והכל. כאמור, אני במוד של הפתעות, אבל מה זה??
פלוני_אלמונית*

גיל המעבר באופן טבעי

גם אני בת 41 כרגע חודש וחצי ללא מחזור פעם אחרונה היה לי מחזור שבוע הפסיק וחזר ל3 ימים
ומאז נעלם
סובלת מגלי חום עצבנות יתר קשיי שינה נשירת שיער עיפות...
צריכה לעבור בדיקות שאכן אני בגיל המעבר
מקווה שאכן כן יהיה ולא חלילה משהו אחר
בשנים האחרונות סבלתי מדימום חזק משני הכיוונים וכרגע למרות הכל ממתינה למחזור קצת בחששות מהמצב החדש
מבחינת הורמונים חוששת לקחת אם אקח אולי משהו על בסיס טבעי
פלוני_אלמונית*

גיל המעבר באופן טבעי

שלום אני בת 60 לאחר כ15 שנה של לקיחת הודמונים ,הפסקתי כי חשבתי שהנפיחות תרד .חזרו לי גלי חום זוועתיים סיוט .אני כיצי שנה ללא הורמונים לוקחת תחליף סימידונה שמן קצח שמן שיח אברהם וכלום לא עוזר סיוט גלי החום.יש למישהי איזה עצה .ממש לא רוצה לחזור להורמונים.
פלוני_אלמונית*

גיל המעבר באופן טבעי

היי הדף הזה כל כך ממלא ומרגיע .תודה לכן!אני בת 44 בריאה אוכלת בריא מתעמלת... הכל מעולה. מחזור סדיר. ומאוד קליל.
לפניי שבועיים היו לי כתמים חומים. שנמשכו יום וחצי... מאוד קליל. וזה קרה שבועיים לאחר המחזור. ובזמן ניגוב. רמת ההיסטריה הייתה בשמיים.
הרגעתי את עצמי שאולי זה ביוץ עם קצת דם... שמעתי שזה קורה.
היום שאני מחכה למחזור הסדיר, שוב כתמים חומים שבאים והולכים במשך יום ( היום) . חייבת לציין שיש לי את כל הסימפטומים של מחזור...אבל עדיין אין ממש מחזור... מישהי מכירה ?? זה מוכר?? כי רובכן כתבתן על דימום מוגבר מאוד. ולי יש ההפך... האם זה ההתחלה של הסוף?? למישהי זה מוכר???תודה לכולן.
לורן_בת_39*
הצטרפות: 04 נובמבר 2018, 13:10

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי לורן_בת_39* »

היי , בת 39. חודש אחרי שהתחלתי לשתות חלב סיוה נעלם המחזור שלי ל3 חודשים והרופא המליץ רק הורמונים שלקחתי 2 חפיסות ושוב חזר המחזור לחודשיים ונעלם שוב עכשיו כבר חודש ללא מחזור ומאוד מיואשת! לא רוצה שיגמר כל כך מהר וגם מאוד רוצה שוב להכנס להריון.. יש למישהי המלצה על משהו טבעי??
יולי_קו
הצטרפות: 03 אוגוסט 2014, 09:09
דף אישי: הדף האישי של יולי_קו

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי יולי_קו »

לא טבעי לגמרי, אבל אלטרנטיבי: דיקור וצמחים סינים. טיפול טוב יכול להעיר ולאושש את המערכת ההורמונלית.
גם רפלקסולוגיה יכולה לעזור בכיוון.

שאלה:
מתי הפסיק המחזור לנשים אחרות במשפחה? אמא, סבתות, דודות...
האם קרה בחייך אירוע או תהליך מעייף או מלחיץ בחודשים האחרונים? שינית בחדות את התזונה או הפעילות שלך? אולי נכנסת להריון והוא נפל בתחילתו?
כל הסיבות הללו ואחרות יכולות לגרום את התופעות הללו גם ללא כניסה לגיל המעבר.
חוץ מזה, אין לי ניסיון עם השיטה, אם כי קראתי עליה- אבל אולי שיטת אביבה תעניין אותך, או יוגה נשית?
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי יונת_שרון* »

למה התחלת חלב סויה? אולי כדאי לנסות להחליף אותו במשהו אחר לתקופת נסיון? (שקדים, אורז, חלב אמיתי, או בלי שום חלב ושום חיקויים.)
יולי_קו

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי יולי_קו »

יונת, פרח לי חלב הסויה. הוא מכיל חומרים דמויי הורמונים.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי יונת_שרון* »

שפעם חשבו שהם עוזרים נגד גלי חום, בגלל זה?
אחר כך התברר שנשים היפניות (שבגללן האמינו בהשפעת הסויה על גלי חום) פשוט לא מדווחות לחוקרים על מה שהן חוות, בגלל הבדלים תרבותיים.
בכל מקרה, אפילו היפניות לא צורכות את הסויה בצורת חיקוי חלב.
פלוני_אלמונית*

גיל המעבר באופן טבעי

יש דרך לדעת אם אי קבלת מחזור נובעת מהגיל או שזה הריון?
למ*
הצטרפות: 05 מאי 2010, 12:33

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי למ* »

בדיקת הריון?
שני*
הצטרפות: 13 מאי 2004, 14:40

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי שני* »

מה דעתכן, יקרות -
אני בת 39, וסת כסדרה, לאחרונה התחלתי להרגיש מדי פעם משהו משונה עם הדופק שלי. זה די מוזר, אני לא ממש מבינה מה אני מרגישה - שהוא מהיר מדי? איטי מדי? חזק מדי? מה שזה לא יהיה זה קצר ומהיר, שתי שניות והכול חוזר להיות רגיל. אני מנסה לפענח מה הרגשתי וזה כבר נעלם. אבל אחרי כמה דקות קורה שוב. יש ימים שזה קורה לי שוב ושוב ושוב ויש ימים שזה כמעט ולא קורה. ונראה לי שזה קורה יותר כשאני במנוחה (כולל ישיבה מול מסך או ספר), ולא כל כך כשאני בפעילות.
האם, לדעתכן, זו תופעת גיל המעבר מוקדמת? אני כל הזמן מנסה להאמין שאני עומדת להיפרד מהווסת בקרוב, אין לי שום דבר נגדה אבל מיציתי אותה... האם שינויים בדופק (לבד, בלי תחושת חום או משהו דומה, השבח לא-ל) - זו תופעה אופיינית לגיל המעבר? והאם תופעות כאלה יכולות כבר להגיע בגילי הצעיר יחסית, וכשהווסת עוד סדירה? או שאני בכלל לא בכיוון, וקורה לי משהו אחר?
די לא מתחשק לי ללכת לרופאה, שאולי תפנה לכל מיני בדיקות. תוהה אם זה הכרחי (גם אם תייעצו לי, האחריות עליי בלבד).
אשמח לתובנות. תודה מקרב לב דופק.
שני*

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי שני* »

(אני לא חדשה פה, זה סתם המחשב שכחן.)
מישהי*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2001, 07:42

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי מישהי* »

אני בת 50 ומכירה את מה שאת מתארת. כן, זו יכולה להיות תופעה של גיל המעבר, כאילו הלב מחסיר פעימה.
יחד עם זאת ממש ממליצה לעשות בדיקה אצל רופא. לב זה דבר רציני, ואי סדירות יכולה להצביע על בעיה או על שום דבר.
יולי_קו

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי יולי_קו »

שני,

העתקתי לך קטע קצר ממאמר שעוסק בתופעות שונות של גיל המעבר.

תנשמי לאט
מרגישה שכל יום בתקופת גיל המעבר הוא כמו מרתון? זה לא רחוק מזה. במהלך גיל המעבר את עלולה לסבול מדופק מהיר, הזעות לילה וקוצר נשימה. הדופק המהיר בגיל המעבר הוא תוצאה של הפרשה מוגברת של הורמון בשם נוראפינפרין. השינוי ההורמונאלי האדיר שעובר בגופך במהלך גיל המעבר פשוט גורם לדפיקות לב חזקות ודופק מהיר. כדאי כמובן לבדוק שמדובר בשינויים הורמונליים ולא חלילה במשהו אחר.

זה לא מתייחס בדיוק למה שתיארת, ואולי כדאי בכל זאת לבדוק בשביל לשלול בעיה רפואית, אבל יש קשר לשינוי בדופק.
שני*

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי שני* »

תודה רבה לשתיכן @}
פלוני_אלמונית*

גיל המעבר באופן טבעי

היי לכולן. כמה הדף הזה בריא.! בת 46 וחייבת את עזרתכן. כל תגובה, דעה, ובעיקר ניסיון יעזרו עד השמיים.
לפניי 5 ימים הגיע המחזור אחריי PMS הכי ארוך בעולם. המחזור הגיע חלש, ודימום בעיקר בניגוב. היום אחריי 5 ימים, יש קצת יותר דם. אבל מחזור בדכ לוקח 4-5- או מקסימום 6 ימים אצלי. זה נשמע לכן הגיוני,? למישהי יש ניסיון כזה? אני בחרדה .זה חדש לי. כאילו מחזור צולע... שפתאום נפתח... 😭
יולי_קו

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי יולי_קו »

האם התקופה האחרונה היתה מתוחה במיוחד? (שאלה מצחיקה קצת בהתחשב בבלגן העולמי, ובכל זאת).
אם הוסת 'לא מתניעה' זה אומר שהכוחות הפנימיים נחלשו או נתקעו (זה לא אותו מצב) או שניהם.
את יכולה לספר קצת יותר על המחזור החודשי הרגיל שלך, אם זו פעם ראשונה שמתנהג כמו שתיארת, וכל מידע נוסף על שינויים בחיים שלך?
פלוני_אלמונית*

גיל המעבר באופן טבעי

היי יולי היקרה. כן החודשיים האחרונים היו מלחיצים בצורה יוצאת דופו. עם המון שינויים. לא יכולתי להגדיר יותר טוב ממך. ״ מחזור לא מתניע״ זה בדיוק ההרגשה. כמה זמן זה יכול להמשך?? אני היום עומדת על שבוע. ועדיין עם זה. כמו מחזור ארוך וככ איטי. לא מתניע!!! אבל חשוב לציין מרגיש כמו מחזור עם כל הסימפטומים....מוכר לך ???
פלוני_אלמונית*

גיל המעבר באופן טבעי

המחזור שלי דיי סדיר. ותמיד קל מאוד. זה פשוט מוזר כל פעם שיש שינוי והרי כל הזמן אנחנו בשינויים.גיל מוזר. כל דבר ככ מלחיץ. כי הכל נראה כמו איבוד שליטה.
יולי_קו

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי יולי_קו »

עוד שאלות:
מהו צבע הדימום הרגיל? האם יש קרישי דם גדולים או קטנים (גושים בצבע יותר כהה)? והאם יש סיכוי שאת בתחילת הריון?

אם תקראי את הדף הזה תראי שכששוללים הריון אז וסת כזו מצביעה על אחד משני מצבים:
הראשון הוא הליך תקין של כניסה לשלב הפרידה מהפוריות. לרוב קורה סביב גיל 50 אבל הגיל הזה יורד בשנים האחרונות מאוד (לי התחיל בגיל 43). לפעמים יש וסתות שמתרווחות, דימום שונה מהרגיל (קל/כבד), בעל אורך שונה (קצר או ארוך משמעותית). לפעמים יש סימנים אחרים, כמו יובש בנרתיק, מצבי רוח משתנים, עצבות, תחושת דיכאון, בהלה. לפעמים יש תחושת עלית גלי חום (מקור לחום תוך דקות/ שניות).
מצב לא תקין יכול לנבוע ממחסור בתזונה (דיאטה קיצונית), מתח קיצוני, או בעיה אחרת. בשביל לשלול כדאי לעשות בדיקות דם, או לעבור אצל רופא/ה כללית או של נשים.

ממה שאת מתארת אני חושבת שתוכלי למצוא מענה לבעיה אצל מטפל בדיקור וצמחים סיניים ׳רופא סיני׳, לשני המקרים. בשיטת הטיפול הזאת יש מענה לצ׳י (ויטאליות, חיות) תקוע וגם לחוסר צ׳י. חשוב ללכת למישהו שמבין גם בצמחים וגם בדיקור, מוקסה (טכניקות חימום), וגם קצת טווינא (עיסוי סיני).
בנוסף כדאי לך מאוד לדעתי לפנות זמן יומיומי לתרגול טכניקות שמאזנות ומרגיעות ברמה הגופנית, הנפשית והמחשבתית. טכניקות שאת מתרגלת בקבוצה ובבית כמו צ׳י קונג או יוגה ודומיהן, וכן דימיון מודרך והתבוננות (מדיטציה), וגם גננות, צעידה בטבע, ריקוד, שירה, נגינה. דברים שגורמים לך שמחה ועונג.

מהזווית שלי: אני אהבתי מאוד את המחזור והוסת של. בכל אופן התקופה שאחרי אכן היתה תקופת מעבר עם שינויים גופניים, כולל גלי חום שנמשכו שנתיים, אבל זרמתי עם זה ולא נזקקתי להתערבות, חוץ מללבוש ולפשוט סוודר. התקופה שאחרי הוסת היא מאוד נחמדה.

עכשיו אני צריכה ללכת, אז שולחת לך חיבוק.
פלוני_אלמונית*

גיל המעבר באופן טבעי

יולי קן. תודה ענקית על התגובה. אני ממש צמאה לאינפורמציה לא מלחיצה. משהו שיחזיר אותי בחזרה הביתה״
הריון בטוח לא. אלה אם כן אפשר להיכנס להריון מאישה.....
הדימום לא נראה כמו דם טרי. ורק אתמול היה קריש דם אחד קטן. שנראה כמו מחזור. בגדול זה רק בניגוב. כבר שבוע נראה כמו סוף מחזור...משו ממש מוזר. הרגשה כללית של כל החודש האחרון זה כמו מחזור. התקפי חרדה, שינה לא שינה.... עצבים לא מוסברים, נפיחות, ....אני קוראת כאן שנשים כותבות שזה מעבר למקום טוב יותר... וזה מרגיש קצת ככה. זה מוזר. פשוט הלוואי והפחד היה נעלם אשמח ככ לקרוא על נשים שזה היה להם. מחזור איטי וארוך . וPMS. הכי ארוך בעולם.כמה טוב האתר הזה. זה צעד לפניי שאני פונה לרופא
שוב רוצה להודות לך על תגובתך. ואגב בודקת בקשר לדיקור. זה יהיה לי מצויין. חייבת לשחרר את ה צ׳י !!! ❤
לא_מפה*
הצטרפות: 20 אוגוסט 2020, 15:39

גיל המעבר באופן טבעי

שליחה על ידי לא_מפה* »

אני רוצה להגיד תודה לכולכן ששיתפתם וכתבתם. תודה על ההמלצות.
מרגש לקרוא כמה אחיות אחרות גם הודו וקיבלו תמיכה מהעמוד הזה, מהפתיחות והכתיבה.
אני בת 41, ללא ילדים, ושמחה מאוד מכך. לפני חודשיים פתאום משום מקום התחילו כול מיני דברים שמתחברים לי לפרימנפוז.
לראשונה בחיי בעיות שינה, מחשבות דכאוניות, חום, מחזור קצר, ושינויים לא רגילים של השדיים.
זה מעלה בי חששות וחבר ביטחון, ותחושה של "לא בשליטה", ואילו מחשבות אובדניות.
התחלתי לקחת כמוסות של נר הלילה, בינתיים מרגישה שזה עוזר אבל עוד מוקדם לדעת.
יחד עם זאת כול התופעות אני מפרגנת לעצמי.
ואני מרגישה רכות גדלה בי.
עם החששות, אני חושבת איך הייתי מדברת לעצמי של גיל ההתבגרות - אחרי שקיבלתי מחזור ראשונה והנחתי פד בפעם הראשונה.. חשבתי לעצמי - אתם צוחקים עלי? להסתובב עם החיתול הזה כול חודש במשך שבוע?!!!
ואף אחד אל שאל אותי אז אם זה מתאים לי ואף אחד לא שואל עכשיו.
על אף השלום ואהבה שיש לי למחזור שלי אני מוכנה להפרד ממנו רק מקווה שהמעבר יהיה עדין.
שולחת לכולן תמיכה והודיה!
שליחת תגובה

חזור אל “דיונים/ויכוחים על עריכות והתנהלות באתר”