הריון עם בלוטת תריס לא מאוזנת

אנונימי

שליחה על ידי אנונימי »

מתוך הדף תת פעילות של בלוטת התריס:

ישנה תמימות דעים לגבי כך שזה מסוכן לעובר, בין הכותבות כאן ובין רופאים.

חומרת הפגיעה תלויה ברמות T3 ו T4 בגופך. ככל שהחוסר רב יותר כך חמורה יותר הפגיעה. לא ממליצה לשחק עם זה, והבעיה החמורה היא כניסה לא מתוכננת להריון בהיפו
אני הייתי בטיפול נטורופתי לפני ההריון, והתאזנתי איתו, למרות שכל רופא יאמר שאין שום סיכוי לאזן בלי אלטרוקסין... לא כך הדבר. איך שנכנסתי להריון עשיתי בדיקת דם וכשראיתי שחזרתי להיפו מיד התחלתי באלטרוקסין. (ההריון תמיד מוריד את פעילות הבלוטה, גם בנשים ללא עבר של היפו, רק ששם זה נשאר לרוב בטווח התקין)
אני לא הייתי לוקחת את הסיכון הזה לעולם. רק מידיעה של הסיכונים האפשריים לעובר. מה גם שזו תרופה באמת באמת הכי פחות בעייתית שאני מכירה. רק כדי לסבר את האוזן- לא הייתי לוקחת אקמול אפילו, ואלטרוקסין כן (לא הייתי לוקחת סיכון עם העובר שלי, זה מפחיד מדי ואני מעזה לומר אפילו חסר אחריות. כך יאמר לך גם כל מטפל טבעי מקצועי)
אסור לקחת סיכון עם עובר. זה עלול לגרום לפגיעות מאוד מאוד חמורות, בהנחה שלא נגרמת הפלה.
וכן, אפשר גם להיכנס להריון עם היפו (למרות שקשה יותר)
אז גם כהבלוטה שלך מאוזנת, ואת יודעת שיש נטיה לבעיה את חייבת להיות עם יד על הדופק הזמן, למקרה שתיכנסי להריון. (גברת פלפלת)

מה שעוד עשוי להשפיע על העובר, במצב של מחלה אוטואימונית (השימוטו), זה גם רמת הנוגדנים. בודקים את זה באותו שוונג של השאר, אבל צריך לבקש במיוחד. (פלוניה)
בהריון*
הצטרפות: 23 דצמבר 2004, 21:29

שליחה על ידי בהריון* »

חשוב לדעת - כל ההריוניות
היום (שבוע 9 ) נודע לי שבלוטת התריס שלי בתת פעילות, ישנו מחקר (או כל מני) שמראים על נזקים לתינוקות
שלאמם היה חסר, פגיעות נוירולוגיות, פיגור ושאר צרות.
התחלתי לקחת אלטרוקסין בהעמסה (כמות גדולה) ופגשתי היום אנדוקרינולוגית מקסימה שהסבירה לי הרבה
ובעצם אמרה שאני צריכה לשקול את המשך ההריון כיוון שב - 12 השבועות הראשונים לחייו
העובר מקבל את ההורמונים שמפרישה בלוטת התריס של האם ואין לו משלו ואני כאמור כבר בשבוע 9.
אני קוראת לכולכן המתכננות הריון ולאלו ככבר לדרוש את הבדיקה (ב.דם פשוטה) ל- tsh ול- t4 מהרופא/ה
כי זה לא ברור מאליו שעושים ולי זה בפוקס נעשה .דרך אגב לא היו לי התסמינים בכלל ובכל זאת tsh חריג בגובהו
אני פותחת דף בנושא הזה ובעניין ההתלבטות האישית שלי, אשמח לתמיכה ושיתוף וגם אם יש שאלות
רק בריאות
בהריון*

שליחה על ידי בהריון* »

מוסיפה שהרופאה אמרה שהמחקר אינו מקיף ובעיניה יש הרבה פרטים שלא נבדקו על קבוצת הסקר.
וגם שהמלצת ארגון הבריאות האמריקאי לנשים במצבי הוא כן להמשיך בהריון
ושהמחקר המדובר בדק נשים שכל ההריון לא ידעו על מחלתן והיו חולות ולא טופלו
ולא על נשים כמוני שהתגלו במהלך ההריון וטופלו.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

מציעה לך בחום לפנות לדר' ברונשטיין מחיפה "על קול", עוסק בסקירות מעודכן, ועונה לנשים המתקשרות אליו (מארץ ומחו'ל...)גם כאשר אינן מטופלות שלו. אפשר לנסות להתייעץ גם עם דר ישראל שפירא, גם הוא מחיפה. בריאות !
מלכת_שבא*
הצטרפות: 19 יוני 2011, 18:35

שליחה על ידי מלכת_שבא* »

בהריון קודם כל קבלי ממני חיבוק ומאחלת לך המשך הריון תקין ותלדי ילד בריא ושלם.
אני גם בהריון חודש שלישי. עשיתי את הבדיקות של תחילת ההריון וביניהן היתה גם TSH (אני חושבת שעושים את זה אוןטומטית, אם אני זוכרת מהריונות קודמים), התוצאה היתה 0.99 אני לא יודעת מה זה אומר אם את מבינה בזה אשמח לשמוע.
מה זה בדיקת הT4? לא ראיתי את זה בתוצאות הבדיקות או שיש לה עוד שם האם זה קשור גם לבלוטת התריס?
שיר_ה*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2006, 13:50
דף אישי: הדף האישי של שיר_ה*

שליחה על ידי שיר_ה* »

מחזקת אותך, החלטה לא פשוטה. מאחלת לך שתרגישי שלמה ושמחה בהחלטתך.
רוצה לספר לך סיפור אופטימי למקרה שתחליטי להמשיך את ההריון.
חברה טובה שלי נכנסה להריון לא רצוי (מבן זוג לא רצוי...) ואחרי התלבטויות רבות עשתה גרידה. לאחר זמן, התברר לה שהיא עדיין בהריון! היא עברה הריון לא קל. רובו בשכיבה. עקב דלקת ברחם ומצוקה של העוברית נאלצה ללדת בשלב מאוד מוקדם בקיסרי. התינוקת הפגה הזעירה היתה מונשמת באינקובטור. אחרי יומיים היא הוציאה לעצמה את מכשיר ההנשמה והחלה לנשום עצמאית. היום היא ילדה בריאה וחזקה. בת 5.
יש ניסים (והרבה) שלא כתובים בשום מחקר...
אפרת_מ*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2003, 22:08
דף אישי: הדף האישי של אפרת_מ*

שליחה על ידי אפרת_מ* »

אכן נשמע כמו התלבטות לא קלה.

אישית הייתי הולכת על כיוון של תקשור עם העובר. יש אייפק ושיטות אחרות שעוסקות בזה.
ראי כאן: http://www.dyada.co.il/category/[po]baby talking[/po]
וכאן: http://www.leida.co.il/page.asp?id=99278
ויש גם את ד"ר מאשא בר שלום שמתמחה בתחום הזה של תקשורת עם עוברים. פה יש כתבה שלה: http://www.ipec.co.il/articles.asp?cat=19&aid=135

חיבוק!
פפריקה_הונגרית*
הצטרפות: 17 מאי 2006, 01:14
דף אישי: הדף האישי של פפריקה_הונגרית*

שליחה על ידי פפריקה_הונגרית* »

תראי, לא קראתי את כל מה שכתוב, רק רציתי לספר- שני ההריונות הראשונים שלי, לא ידעתי שאני עם בלוטה מתה (תת-פעילות מסוג השימוטו, ושניהם נולדו, ב"ה ב"ה, מעל ומעבר לממוצע...
ממה שאני מבינה-
חוסד ב יוד אצל התינוק יכול ליצור קרטיניזם. שזה בעיה מוחית.
לפי מה שהבנתי התת פעילות עצמה, חוץ מאשר לגרום לאמא להיות מסוחררת ומעורפלת עד מעולפת על הספה בלי יכולת לתפקד כלל זה לא אמור לגרום לנזק.
זה מה שאני אישית הבנתי.
אני לא מבססת על לינקים.
מציעה לא להפסיק את ההריון , אלא לטפל במצב, לקחת בי12, Q10, אומגה , (לא יודעת מה מצבך המתקשר להצעה הבאה...) ומציעה להתפלל לה', ולסמוך עליו.
יש המון נשים עם פעילות תקינה ביותר של הבלוטה, ובכל זאת...
אני בכלל נגד הפסקת הריון. אבל זה דיון אחר לגמרי....
בכל מקרה, באמת, אני מציעה שלא תפחדי כלכך, שוב (האמור לעיל) , אני גם לא להיט בלהקפיד כל יום כל יום על לקיחת אלטרוקסין, כך שמאוד מאוד הגיוני, שגם בשלישי לא הייתי במצב מאוזן לגמרי מבחינה זאת, וב"ה גם הוא במצב מעבר לתקין.....
לעודד אותך.
יש גם דרכים טבעיות לטפל בתת פעילות (אם הבלוטה לא תקינה. אם היא מתה, אין יותר מדי איך....)
בהצלחה, מתוך בריאות איתנה.
נטע_ש*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2001, 04:54
דף אישי: הדף האישי של נטע_ש*

שליחה על ידי נטע_ש* »

שיר ה איזה סיפור! מחזק את דעתי שנשמה שרוצה/צריכה להגיע - תגיע בכל מקרה!
מדהים
בהריון*

שליחה על ידי בהריון* »

שלום לכולן ותודה גדולה לכל מי שנכנסת וכותבת, זה מחזק אותי ונותן אוויר.
מלכת שבא, בוודאות לא עושים את הבדיקה לכל אשה בהריון וחבל שכך, המדד של הtsh שלך בתווך הנורמה
ו - t4 זה טירוקסין, ההורמון העיקרי והחשוב שמופרש מבלוטת התריס.
שירה, תודה על הסיפור המדהים.
ופפריקה, את מאד מעודדת אותי עם הנסיון שלך.
אני מאד רוצה לשמור את ההריון, חיכיתי לו הרבה זמן . ביום ראשון יש לי התייעצות מקצועית עם עוד רופאה
וגם טיפול בעוצמת הרכות, אני אקח לי עוד כמה ימים להרגיש את הדברים.
ואעדכן גמובן בהתפתחויות.
אורנה_שפרון*
הצטרפות: 11 אוגוסט 2001, 22:59
דף אישי: הדף האישי של אורנה_שפרון*

שליחה על ידי אורנה_שפרון* »

בהריון,

בהקשר של השאלה המדעית/רפואחת אין לי מה לומר.

רוצה להפנות אותך לשאלות אחרות שמתעוררות במצב בו את נמצאת.
את שואלת האם לשמור את ההריון לנוכח העובדה שיתכן כי העובר פגוע.

למעשה את נפגשת פה עם מצב שאת צריכה לקבל החלטות שאינן יכלות להסתמך על מידע וודאי, כמו שקורה אגב בכל ההחלטות שאנחנו נדרשים לקבל.
את ההחלטות אנחנו תמיד צריכים לקבל בהווה למען עתיד לא ידוע. אם היינו יכולים לדעת בוודאות מה צופן העתיד לא היינו מתלבטים.

התחילי להתבונן בהתלבטויות שלך, בתהליכי קבלת החלטות שלך, בהשפעה של שאלות כאלה על מצבי הרוח שלך, על חיי היומיום שלך.

אם הכוון הזה מעניין אותך, נוכל להמשיך מכאן.
אני_צ'ה*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2007, 20:48
דף אישי: הדף האישי של אני_צ'ה*

שליחה על ידי אני_צ'ה* »

רוצה לשתף אותך מניסיון אישי
בהריון האחרון שלי התגלו ערכים חריגים של TSH ו T4 בשלישי הראשון של ההריון
שלחו אותי לאנדוקרינולוג, שאמר לי שיש דבר כזה שנקרא חוסר איזון של בלוטת התריס על רקע הריוני
הוא הסביר לי שההורמונים של ההרון הם כמו מפתח שדומה מאד בצורתו למפתח שפועל במוח על ההורמונים של הבבלוטה, ולכן משבשים לעיתים את הערכים
אמר שאחרי ההריון זה יעבור, והמליץ לי לעקוב בבדיקות דם אחר הערכים
כאמור - אני לא זוכרת את התוצאות עצמן ואולי זו הבנה שהיתה לו בעקבות המספרים שראה על הדף
אני מניחה שזה תלוי גם ברמת החריגה - ובעקבותיה רמת ההלחצה - ובכל זאת, נראה היה לי חשוב לשתף
בהצלחה בבריאות ובאמונה
(-:

נ.ב. המרגיעון כתמיד אינו מאכזב - "לפעמים הדרך לנצח היא להכנע" ........
בהריון*

שליחה על ידי בהריון* »

מעדכנת
הייתי אתמול אצל גניקולוגית מומחית המתמחה בבריאות העובר, מישהי מאד בכירה מתל השומר.
היא מאד הרגיעה אותי, פירטה בפני בידע רב את המחקר המדובר ואת מגבלותיו ואיפה המקרה שלי שונה מהנסקרות במחקר והכי חשוב בדקה אותי בדיקה יסודית עם אולטרסאונד בו ראיתי את הנשמה הזו שצומחת בתוכי וכבר יש לה התחלה של ידיים ורגליים.
בבוקר כבר הודעתי לאנדוקרינולוגית שהחלטתי לשמור את ההריון ובערב קבלתי עוד חיזוק.
תודה למי שהיתה כאן איתי ובריאות טובה לכל.
רסיסים_של_אור*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 20:42
דף אישי: הדף האישי של רסיסים_של_אור*

שליחה על ידי רסיסים_של_אור* »

שמחה שאת במקום יותר ברור ושלם ומאחלת לך הריון קל וארוך ובסופו לידה של תינוק חי, בריא ושלם {@

(בהריון האחרון שלי גם היו ערכים לא תקינים, הלכתי לרפלקסולוגית שבדקה וטענה שהיא לא רואה שום בעיה במערכת האנדוקרינית שלי ואכן כעבור כמה שבועות הסתבר שאני נושאת תאומים ולא עובר אחד כפי שנצפה בהתחלה והעובדה הזו בפני עצמה היא שהשפיעה על ערכי הבדיקות של בלוטת התריס (אם אני זוכרת נכון יש קשר משמעותי בים רמות ה- HCG להורמונים הנבדקים)
אני_צ'ה*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2007, 20:48
דף אישי: הדף האישי של אני_צ'ה*

שליחה על ידי אני_צ'ה* »

הי הריונית
לשאלתך- לא הרופא לא הציע שום תרופה ואמר שזה יתאזן מעצמו
בדיקת דם לקראת הסוף הראתה תזוזה לכיוון האיזון, הוא היה מבסוט ומאז לא בדקתי את זה יותר
הרגשתי שזה בסדר
את נשמעת כבר באמת במקום אחר מההודעה האחרונה......אופטימי ומחוזק ומלא אמונה
מאחלת שכך ימשיך
חיבוק
(-:
טליה_אלמתן*
הצטרפות: 21 ינואר 2005, 21:41
דף אישי: הדף האישי של טליה_אלמתן*

שליחה על ידי טליה_אלמתן* »

כמה סיפורים יפים :-) איזה יופי של דף!
אפרת_מ*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2003, 22:08
דף אישי: הדף האישי של אפרת_מ*

שליחה על ידי אפרת_מ* »

כמה סיפורים יפים איזה יופי של דף!
לגמרי.
פלוני_אלמונית*

שלום
הגעתי לפה המקרה ופתאום קלטתי שזו אני פה שכותבת בתור "בהריון " אז רק קציתי לשתף
שנולד לי תינוק בריא ומדהים, הוא כבר בן שנה וחודשיים.
תודה שוב
שיר*
הצטרפות: 23 פברואר 2003, 13:59

שליחה על ידי שיר* »

טוב לקרוא את זה :-)
גוגי*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2013, 01:52

שליחה על ידי גוגי* »

אם רמת ה tsh שלי היא 7 אבל ה t4 תקין? אני בשבוע 5, יש סיכון כלשהו??
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

שליחה על ידי מיכל* »

לגוגי,
אני חושבת שלא (שאין סיכון), כי מה שחשוב זה ה T4, אבל גם חושבת שחשוב להתייעץ עם רופא/ה שמבין.
וגם, כן לקחת אלטרוקסין בהמשך ההריון (כלומר מעכשיו) כדי לאזן.
בהצלחה!
OBN*
הצטרפות: 10 דצמבר 2013, 07:51

שליחה על ידי OBN* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

היי,
אני בת 25, בחודש שישי להריון ראשון, שבוע 25 ליתר דיוק ולפי כשלושה שבועות גילו לי תת פעילות של בלוטת התריס,מחלת השימוטו והפנו אותי לביופסיה ונתנו לי כדורים.
אני חוששת מאוד לגבי ההשפעה על העובר בגלל התת תפקוד של הבלוטה והאם ליטול את הכדורים האלו בכלל..
אני נכנסת לאתרים לקבל מידע וכל אתר מלחיץ יותר מהראשון...
אשמח לקבלת הרגעה ושהכל יהיה בסדר עם העובר...
Tsh*
הצטרפות: 26 יולי 2015, 00:05

שליחה על ידי Tsh* »

אז ככה. שתדעו. הטווח של tsh צריך להיות לפני כניסה להריון בין 0 ל 2.5 לא יותר. למי שיש בעיה בבלוטה צריכה כמובן לקחת אלטרוקסין או יוטירוקס. לאזן את הבלוטה לפחות מ- 2.5 ולעלות מינון מיד כשהיא מגלה שהיא בהריון. להתקשר דחוף לרופא ולהתייעץ כמה לעלות. לפי מה שאני יודעת מרופאים, זה לא מספיק כשה t4 בסדר ולכן יש לאזן את הבלוטה בכל מקרה.
המקרה שלי: בהריון הראשון לפני שנכנסתי להריון, היה לי tsh 6 הרופא, מפורסם וידוע שכתב ספר מפורסם, לא אמר כלום והוא כמובן ידע שאני מתכננת הריון, בגלל זה הבדיקות. שבועיים לאחר מכן כבר נכנסתי להריון, כשהבלוטה לא באיזון וזה, להבנתי, ממש מסוכן. האנדוקרינולוגית שלי אמרה לי אח"כ שאסור להיכנס להריון כשה tsh מעל 2.5. בבדיקה הבאה בשבוע 7 בערך, אחרי שנצפה דופק, הערך עלה ל8. קיבלתי את התוצאה כשאני בירח דבש בתאילנד, אחרי אישור מהרופא הנ"ל שאין בעיה לטוס והכל בסדר. הוא רק אמר שאני אקבע תור לאנדוקרינולוג. לא דחוף. שאפשר להמתין עד שנחזור מחו"ל ואפילו יותר. חזרנו אחרי שלושה שבועות. עשיתי בדיקה. העובר הפסיק להתפתח בערך בשבוע 7. הגוף שלי עדיין תמך בהריון והייתי צריכה לקחת ציטוטק כדי להפיל, הוא לא יצא לבד. אז זהו. אל תסמכו על רופאים ואם אתן רוצות ללכת על בטוח תקשיבו לי. בריאות טובה!
פלוני_אלמונית*

שלום לכל הבנות. אני רוצה לשתף מהלב שלי את החרדה שעוברת עליי בשבועות האחרונים.
עשיתי בדיקת TSH בשבוע 8 שהראתה שהוא 2.96. הרופאה שלי אמרה שהערך גבולי ושכדאי לבדוק שוב. באותה תקופה הראש שלי היה במקום אחר והמילה גבולי נשמעה לי כמו שהכל סבבה אז חיכיתי המון זמן עם הבדיקה. עכשיו אני בשבוע 18 ו TSH של 3.7 (שאמור להיות עד 3) ואני לא ישנה כבר כמה ימים. לצערי הרב אני לומדת רפואה ולא יכולה להתאפק מלקרוא את כל המחקרים בנושא. ממה שראיתי אם יש מחלה אוטואימונית שנקראת האשימוטו או אם יש תת פעילות של בלוטת התריס עם תסמינים חייבים לטפל כי יש ירידה קוגניטיבית לעובר. אני לא מסוגלת לחשוב על הפלה אבל אני מפחדת להביא לעולם ילד שיהיה עם יכולת פחותה ויהיה תלוי בחברה כל חייו. זה הילד הראשון שלנו ואני ממש בלחץ ולא יודעת מה לעשות. מחר יש לי פגישה עם אנדוקרינולוגית שאמורה להתחיל לי אלטרוקסין אבל אני מרגישה שזה כבר מאוחר מדי בשביל הילד שלנו. אם למישהי יש עצה טובה אני אשמח לשמוע...
פלוני_אלמונית*

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

לפלוני אלמונית
אני יכולה להגיד לך שגם אני סובלת מתת תיפקוד, לקחתי אלטרוקסין באיחור בשני ההריונות שלי כי הרופאים כשלו בלהבהיר לי עד כמה העניין חשוב...
שני הבנים, היום בניי שש וחצי וחמש, בסדר גמור ואף מעבר.
אני מקווה שהכל יהיה בסדר גם במקרה שלך, ושתמיד תזכרי את תחושות הפחד והדאגה שאת חשה כעת בשל התפקוד הלקוי של הרופא, ושהמקרה הזה יעשה אותך רופאה איכפתית ואחראית יותר מהרופא שהיה לך ומהרופאים שהיו לי.
זרח_הפרח*
הצטרפות: 20 מרץ 2010, 20:33
דף אישי: הדף האישי של זרח_הפרח*

שליחה על ידי זרח_הפרח* »

נכנסתי להריון מאוזנת (3.5), אבל עם ההריון הערך עלה עד 5.5.
העלתי מינון, ולאט לאט זה התאזן.
כולם היו בפניקה חוץ ממני. היום מתכננת הריון נוסף ושומרת על איזון 1.5.
הילדון מההריון הלא מאוזן בן 2.7 והכל היה תקין, מתחילת ההריון ועד עכשיו. תתחילי טיפול ותשני בשקט.
עצובה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2004, 18:23

שליחה על ידי עצובה* »

שבוע 8, נצפתה רמה מאוד גבוהה של HTS = 10

קיבלתי המלצה מרופא בכיר מאוד לעשות הפלה. ומחרתיים אני לוקחת את הכדור להפסיק את ההריון.
הייתה פה מישהי שילדה עם ערכים גבוהים מאלה והיום הכל בסדר?
פלוני_אלמונית*

אל תעשי הפלה ממש לא אני עם הבן הראשון היה לי 17 התחלתי טיפול ירד ל13 ואחרי זה ל9 נולד לי ילד בריא גדול בשבוע 37.2 נוךד 3.530 היום בן שנתיים וחודיים ילד חכם יותר מילדים אחרים מפותח חברתית שיהיה בריא אין אחד שלא מתלהב ממנו
פלוני_אלמונית*

היי, אני לפני ההריון עשיתי בדיקה וקיבלתי תוצאה של 3.7 בערך הרופאה אמרה שזה תקין ואז נקלטי להריון בשבוע 7 עשיתי בדיקה ויצא tsh בסביבות ה100 נשלחתי במיידית לאנדוקרינולוג והתחלתי טיפול של כדורים. אף אחד לא הסביר לי דבר על הסיכונים... בשבוע 12 לא נצפה דופק לעובר ועברתי גרידה...
שליחת תגובה

חזור אל “טכניקות לעריכה”