התעללות הבנקים בנו

כועסת*
הצטרפות: 05 אפריל 2005, 13:24

התעללות הבנקים בנו

שליחה על ידי כועסת* »

איך מרשים לעצמם הבנקים למנוע מאיתנו משהו בסיסי כמו להתקשר לסניף שלך ולבנקאי שלך?

הם הוציאו את המענה הטלפוני החוצה למוקדים. בשביל לדבר עם הבנקאית האישית שלי אני צריכה להשאיר הודעה אחרי המתנות ומוזיקה ומה לא ולצפות שהיא תחזור אליי. לפעמים היא לא נמצאת באותו היום ואין מי שיודיע לי.
לפעמים היא תחזור אחרי שעות.
לפעמים זה כבר לא יהיה רלוונטי.
לפעמים וזה הכי צורם - היא חוזרת כשאני לא פנויה! אין חוק ששולל את האפשרות רק לחזור ללקוח במקום לאפשר לו גישה ישירה לנותן השרות?

ומה אם אני לא מעוניינת לפרט את סיבת הפנייה לבנקאי שאינו שלי? למוקדן זמני?

בקשה שלי לטלפון ישיר של הסניף נדחתה. אבל התשובות הו התשובות - "אין לנו" אומר לי הנציג הטלפוני. איך אין לכם?
אתם בתקשורת עם הבנקים כל היום.
אנימדברת עם האחראי משמרת, שמאשר. אין לנו. אם הסניף רוצה הוא ייתן, לנו אין.

תגידו, בנקים חביבים, אנחנו טיפשים או מה?

תגידו, שאתם רוצים לחסוך בעלויות בשביל לזמבר מאיתנו עוד יותר רווחים ואל תשאירו את המוקדנים עם תשובות שעושות לנו פריחה במח!

ואם אני רוצה להתקשר ולשאול שאלה בקשר להפיכת חשבון של בן משפחה למשותף אני לא יכולה להשאיר הודעה לסניף שלו! פשוט לא! אני צריכה ללכת פיזית רק בשביל לשאול שאלה (לא בנוגע לתוכן החשבון, פרוצדורלית!).

ואם קורה משהו, מישהו מאושפז מישהו חלה, רוצים לקבל ייפוי כח, או אפילו סתם להרחיב סמכויות, למשל לקבל שירות דרך הטלפון, הבן אדם לא יכול להגיע לבנק, אתה צריך להוציא מכספך תשלום ליפוי כח נוטריוני (אלף שח לביקור בבית) איתו ללכת לבנק. במקום שנציג של הבנק יגיע לבית או לביח לבצע יפוי כח בנוכחות החולה.

ומה קורה לאדם שלא השתמש בשירותי טלפון או אינטרנט לתקשורת עם הבנק. לא מדובר בעבמים. מדובר בעיקר במבוגרים, הרבה מאוד. לדעתי עשרות אלפים, אם לא מאות אם כוללים בזאת עולים חדשים ותיירים וסתם אנשים שמאמינים בשירות פרונטלי. רובם לא נזקקים להרבה מעבר לפעם בחודש לקחת גמלאות בסניף. ודווקא הם חולים הרי לעיתים קרובות ודווקא אצלם יש סיכוי שלהזדקקות לשירותים חליפיים. למה הבנק לא מציע להם לעבורלשירותי טטלפון אינטרנט ו/או יפוי כח מראש? ביררתי עם מספר קשישים ומעולם לא נעשתה אליהם פנייה. גם קוצר הרוח של הפקידים לא מעודדת והדבר נדרש הרי להסבר. אז מה עושים? אותו קשיש שצריך את כספו ומאושפז בבית חולים? או שחלה ירידה בתפקודו? כלה דרכים חסומות. אלא אם ישלם על יפוי כח (גם כשלא צריך) לנוטריון או שיתפלל להחלמה מהירה. הכסף, בינתיים שבוי בבנק.

ואני עוד כזו שמנהלת הכל דרך האינטרנט. חוסכת כח אדם וניירת בכמויות (לא ששזה מתבטא בעמלות שהבנק גובה). בפעם ב.. שאני צריכה לדבר ישירות עם סניף אין עם מי לדבר!
בסניף אגב גם לא נותנים טלפון. ביום שהייתי רציכה להיות בקשר רציף עם הבנקאי נאמר לי ליצור קשר עם המוקד ויחזרו אליי.
תענוג. ככה כמה פעמים באותו היום ואחכ כמה פעמים לצאת באמצע פגישות בשביל לדבר איתו כשהוא חזר אליי.

יש הרבה תלונות על הבנקים אבל החוצפה שלהם כבר מתחילה מהשירות הבסיסי שניתן לך כלקוח ואף אחד לא מדבר על זה. העיוורון. התרגלנו. והתשובות אותן תשובות וחוסר האונים. רובינומתעסקים בשרות דרך האינטרנט. יופ ילנו. רובינו כאן, חיות אינטרנט. ומה על עשרות האלפים שלא?
ומה עליכם שתתצטרכו מתישהו כמוני, פתאום כן לדבר עם הסניף, בלייב?
ומה על אלו שאם לא היום, מחר יידרשו ליפוי כח?
אפס נגישות, אפס נוחות. והכסף שלנו שבוי שם.

ואם לא -
אין חוק שיכול להפסיק את האיוולת הזו?
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

התעללות הבנקים בנו

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אכן, איוולת.

בסנף החדש של לאומי בכרמיאל, הכניסו עמדות לקבלת מספר לתור.
כדי לקבל מספר הלקוח צריך להקליד מספר תעודת זהות או מספר חשבון, וכן לציין מה מטרת הביקור בבנק.
אין יום שאני לא עוברת בבנק להפקיד צ'קים ואני לא עומדת 20 דקות ועוזרת לקשישים ערבים/רוסים/אתיופים להסתדר עם המכשיר וכל זאת רק על מנת לקבל מספר לתור!!
דלית_ב*
הצטרפות: 18 נובמבר 2005, 17:43
דף אישי: הדף האישי של דלית_ב*

התעללות הבנקים בנו

שליחה על ידי דלית_ב* »

מישהי יודעת אם גם בבנק הדואר זה ככה?
או מה קורה עם הבנק החברתי?

זו לגמרי שערורייה.
ח_אלפשה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2005, 11:00

התעללות הבנקים בנו

שליחה על ידי ח_אלפשה* »

אני עובד עם לאומי ישיר (הישיר הראשון) כבר למעלה מעשור.
אני חושב שבגלל שהם מראש נבנו כבנק וירטואלי, הכל מתקתק יותר טוב מאשר בנק רגיל שעובד גם באינטרנט\טלפון.
בכל התקופה שלי איתם, הגעתי רק פעם אחת לסניף וגם זה כי הייתי צריך לקחת כרטיס אשראי באותו יום ולא יכולתי לחכות למשלוח.
אין לי בנקאי אישי, אבל כל בנקאי שמדבר איתי יודע את כל הפרטים הרלוונטים וכשצריך שמישהו יחזור אלי בנוגע לדברים שמעבר (מסגרת אשראי, פקדונות וכו') הם תמיד חוזרים אלי תוך 24 שעות.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

התעללות הבנקים בנו

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אני הייתי בישיר הראשון ולי היתה שם חוויה גרועה.
היום אני בבנק אגוד וזה תענוג- יחס אישי, יש לי בנקאי ויש לי את הטלפון שלו וכל מה שצורך. בלי כל המוקדים המעצבנים האלה.
בכלל, אני מכירה הרבה אנשים שמרוצים מבנקים קטנים.
ר_ו_ת_ה*
הצטרפות: 18 יוני 2008, 00:35
דף אישי: הדף האישי של ר_ו_ת_ה*

התעללות הבנקים בנו

שליחה על ידי ר_ו_ת_ה* »

אני ביקשתי לעבור בפועלים ל"בנקאות פרטית",
ומאז יש לי טלפון ישיר של הפקידה בסניף שלי, זה גם מקצר את זמן ההמתנה אם אני כבר כן מתקשרת למוקד...
בקיצור, רק צריך לבקש
(ולא, ממש אין לי מיליונים שם בבנק:-))
עוד_אחת*
הצטרפות: 15 ינואר 2004, 22:45

התעללות הבנקים בנו

שליחה על ידי עוד_אחת* »

לי יש חשבון בבינלאומי בכרמיאל וכן יש לי יחס אישי. יש לי טלפון ישיר של הבנק, אני מדברת עם הפקידה, היא מכירה כבר את הקול שלי ומאשרת לי המון דברים טלפונית (למשל פעם הייתי חייבת אישור לחריגה והיא סידרה לי טלפונית, אפילו לא ביקשה פרטים מזהים, היא כבר מזהה את הקול שלי).
גם למשכנתאות יש לי טלפון ישיר לחלוטין והפקידה שם מכירה אותי. כנראה שמדובר רק בבנקים מסויימים, אז את מוזמנת לעבור בנק וגם להודיע לבנק שלך מדוע.
מה שכן, להרבה מקומות יש מוקדנים שלא עושים את השירות. למשל ביטוח לאומי - עונה מוקדן שקורא לי מה שכתוב לו, אי אפשר לדבר עם אף אחד, וזו ממש בעיה. הלוואי והיה חוק נגד זה, זה באמת מקומם.
עכשיו_טוב*
הצטרפות: 22 פברואר 2011, 12:07
דף אישי: הדף האישי של עכשיו_טוב*

התעללות הבנקים בנו

שליחה על ידי עכשיו_טוב* »

הייתי בפועלים והרגשתי בדיוק ככה (כמו כועסת..). שנה לקח לי להבין שבנק זה לא חתונה ואין שום סיבה לנסות להתעקש על להשאר יחד..
התלוננתי בפניהם והסברתי בדיוק למה אני עוזבת את הבנק, שהם עשו טעות בכך שהם הפכו היכולת ליצור קשר לבלתי אפשרי,
אותי הם הפסידו, בטח הם לא בוכים על זה בלילה אבל אני עברתי לבנק אוצר החייל ויחסית הרבה יותר נוח וטוב.
בנק הפועלים הם ממש מנוולים, וקשה לסגור את החשבון אצלם, בעקבות כך הם הרוויחו עוד כמה שקלים על חשבוני אבל סגרתי אותו בשמחה רבה.
כועסת*

התעללות הבנקים בנו

שליחה על ידי כועסת* »

מה שכן, להרבה מקומות יש מוקדנים שלא עושים את השירות. למשל ביטוח לאומי - עונה מוקדן שקורא לי מה שכתוב לו, אי אפשר לדבר עם אף אחד, וזו ממש בעיה. הלוואי והיה חוק נגד זה, זה באמת מקומם.

ביטוח לאומי זה באמת מכה.
המוקדנים לא יודעים לענות לרוב השאלות ולסניפים אין טלפון.
אבל גם כשהגעתי לסניף, מישהו היה פעם בסניף ביטוחלאומי?
כל העמדות בעמידה! כמו שוק, אולם ענק עם מיליון מאבטחים ורעש הבאזר בכניסה.
אין עטים לעמדת הטפסים וצריךתורלכל שאלה.

למשל באתילבדוק משהו לגבי גמלת אבטלה + חוב ביטוח לאומי שהם טוענים שיש לי מתקופה שעבדתי בה ושולם עליי ביטוחלאומי עי המעסיק.

אז הייתי צריכה לקחת שנימספרים לתורים שונים!
כשאת מגיעה לדלפק הכל מהיר, השאלות שלך מתוצקבות וכמובן שיש ים אנשים עצבניים מסביב ולכן האבטחה הכבדה.

זועה.
כועסת*

התעללות הבנקים בנו

שליחה על ידי כועסת* »

_התלוננתי בפניהם והסברתי בדיוק למה אני עוזבת את הבנק, שהם עשו טעות בכך שהם הפכו היכולת ליצור קשר לבלתי אפשרי,
אותי הם הפסידו, בטח הם לא בוכים על זה בלילה אבל אני עברתי לבנק אוצר החייל ויחסית הרבה יותר נוח וטוב._

כל הכבוד לך! לא מידזהאפשרי אם מנהלים אוברדראפט.

הבאסה שזה יכול להשתנות כל הזמן גם בבנק שעברת אליו.

ליהודיעו בסניף פתאום ביום בהיר שאין גישה לבנקאית שלי. אני מצליחה להגיע אליה אבל הדרך לא דרך.

גם בחברות תקשורת וכאלה דוחפים מסרים פרסומיים ומייבשים זמן רב עד להגעה לגורם המתאים במקום לפרסם מספרים ישירים לשרות טכני לשרות מכירות וכו'. זו ממש התעללות כשיושבים דקות ארוכות ולעיתים עשרות ואחכ עוד אומרים שיחזרו אליך.
קואלה*
הצטרפות: 20 אפריל 2010, 20:58

התעללות הבנקים בנו

שליחה על ידי קואלה* »

לכעוס על השירות של הבנקים שהפך להיות לא אישי, זה כמו לכעוס על אנס על כך שלא שם חומר סיכה וקונדום בזמן שכפה מעשה סדום על קורבנו.
האנליזה אולי נשמעת קיצונית באלימות אבל-
אם תבחנו לעומק הדברים, בעלי הבנקים נמצאים בראש הפירמדה של ההגמוניה השלטת וההשיטה הקפטילסטית- השיטה שמשיחתה את רוח האדם, הורסת את החי והצומח בכדור הארץ במסווה של שפע נאור ודמוקרטי
השקר הזה עובד כל כך טוב ולכן כמה שלא מבינים את הדברים שכלית, עדין קשה להפנים אותם
בעלי הבנקים נמצאים מעל המממשלה, מעל הצבא, מעל התקשורת, אפילו מעל הטייקונים
וגם בבנקים יש היררכיה- יש בנקים בינלאומיים שמלווים כסף לבנקים מקומיים
כשהממשלה צריכה עוד כסף, לא רק בגלל התנהלות כלכלית לא נכונה, גם בגלל הגידול הטבעי של אוכלוסיה שמצריך להזרים עוד כסף לשוק, אז הממשלה לא יכולה להדפיס כסף! היא לוקחת הלוואה בריבית מהבנק
כל מדינות העולם חייבות סכומי עתק לבנקים!!
הכללה הקפיטליסטית המבוססת חוב מבטיחה את ניצחיות החוב. כל עוד לא נשנה את השיטה, החוב של המדינות לעולם לעולם לא יוחזר
החוב של המדינות הוא החוב של האזרחים
ודבר נוסף- הבנקים תמיד יכולים להלוות פי 10 יותר כסף ממה שיש להם ולקבל ריבית על הכסף ללא הכיסוי שהם נתנו! זה נקרא יחס רזרבה
זה אפילו לא 99% נגד 1%
עד שלא נשתחרר מהשיטה הקפטילסטית והבנקים שמשליטים אותה נשאר עבדים. לפחות מבחינה כלכלית
כל החידושים הטכנלוגים היו אמורים למגר את הרעב מהעולם, להקטין כמות שעות העבודה לכמה שעות בודדות בשבוע
הצהוב טוען שהכל בתואם מושלם
ואני חושבת שלא צריך לקשט את קירות הכלא בתמונות נאות, צריך למצוא את הדרך לצאת ממנו!
על כלכלת מבוססת חוב ויחס הרזרבה ראו בסטון הבא החל מדקה 3.3
http://www.youtube.com/watch?v=VYsjVUosIBg
דלית_ב*

התעללות הבנקים בנו

שליחה על ידי דלית_ב* »

קואלה תודה!

מה לגבי בנקים חברתיים?
למישהו יש נסיון? היכרות?
כועסת*

התעללות הבנקים בנו

שליחה על ידי כועסת* »

בדיוק ראיתי סרט על מה שאת כותבת קואלה!
הוא נקרא ה משהו עם הצלחה ומסבירים שם איך הבנקים ושל שלוש משפחות ענק בארהב שולטים בכלכלה.
איך קברו טיפול שהצליח לרפא 16 חולים מסרטן סופני לגמרי כך ששרפו את מעבדתו של הרופא שגילה אותו.

לחברות התרופות יש אינטרנס לקדם רק טיפולים ותרופות המשכיים. כלומר כאלה שצריך לקחת תמיד לאורך זמן. כאלה שצורכים ביקורות וטיפולי תחזוקה, כאלה שיזרימו כסף.
דיברו שם על עוד הרבה תרופות זולות בנגישות יומימומיות מהצומח שמי שגילה אותם הוקע מאישורי הארגון הבריאות האמריקאי.

ועל אנרגיית הטורוס שנמצאת בבסיסו של היקום שמאוזן מטבעו ומתקיימת בכל כלכלה מאוזנת ושיש כוחות מאוגדים למנוע מהכלכלה לשגשג. דיברו שם גם על איך הבנקים למעשה גרמו למשבר הכלכלי הגדול של 2008. כי מי למעשה הרוויח מהמשבר? הבנקים גרפו כמויותענק של שטחים, מבנים, בתי אב ונכסים באפס כסף כי הלווים שלהם לא הצליחו לעמוד בתשלומים שהבנק בכלל לאשילם, רק העביר כמספר מחשבון לחשבון. ואחרי זה גם הבנק העולמי גיבה והעביר כמויותשל כספים לבנקים במקום לאותם פושטי רגל. ההסבר שם מאוד ברור גם למי שלא מבין גדול בכלכלה. עלידי מומחים לכלכלה.

לגבי הבנקים הסבירו את מה שקואלה אומרת כך -

כשאתם מבקישם מהבנק הלוואה על סך 10000 שח. הבנק מעביר לחשבונכם מספר ובו רושמים 10,000 שח. זה לא כסף זה רק מספר. לצורך העניין לבנק אין בכלל את הכסף הזה. כמו שאמרה קואלה לבנק יש אישור להלוות על סמך אפס כסף.

בכסף הזה אתם קונים רכב. בעל הרכב לוקח את הכסף ומפקיד בבנק אחר. הבנק האחר לוקח את הכסף ועליו יכול לאפשר שוב הלוואות פי כמה מערכו רק בגלל הסדר הרזרבה (אם זה לא ברור, שערו שעל כל שקל שהכנסתם לבנק אתם רשאים להוציא 10 שקל בלי ריבית ובלי הצמדה. בכסף הזה אתם יכולים לקנות ולמכור ולהלוות עד להתעשרות).

ואז מגיע עוד אדם ומבקש להלוות עוד 10,000 בינתיים הבנק כבר עשה מה-10,0000 הראשונים ש"הלווה" מכסף שאין לו ריבית נאה של אדם אחדועכשיו של עוד אדם.וכך הלאה.
במהרה יוצא שהבנק מוויח פי מאות אחוזים מאיקס כסף שהפקדתם בו רק לשם משמר או אפילו בעובר ושב.

אז לא רק שהבנק לא משלם לנו הוא גובה מאיתנו ריביות על מינוס, ריביות על פעולות גם כשהעובר ושב בפלוס והוא נהנה מזה. וכשנבקש לקחת שמשכנתא או כל הלוואה אחרת נשלם ריביות ענק.

לכן לשמירה על הבנקים שהם התאגיד הכלכלי הגדול ביותר והעווצמתי ביותר יש גב פוליטי ענק בכל מדינה. בדרך כלל המשפחות הגדולות בכל מדינה ששולטות בכסף שולטות גם ברפואה שולטות באוכל שולטות במקומות העבודה. לא פלא שאריסון ומשפחת עופר תרמו לביח איכילוב בניין. במילא הביח בשליטתם. לפחות יקבלו קרדיט.
קואלה*

התעללות הבנקים בנו

שליחה על ידי קואלה* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

חיפשתי באינטרנט מיהם האנשים הכי עשירים בעולם וביל גייסט ווארן באפט קיבלו את המקומות הראשונים ולא בעלי הבנקים. יכול להיות שאנחנו אפילו לא יודעים על האנשים הכי עשירים בעולם והונם חסוי?
נשמע לי הגיוני ביותר.
המוצא היחידי שאני רואה למצב הזה הוא גרימה של קריסת השיטה ויצירת סדר כלכלי חדש, על ידי כך שכל האנשים בעולם בבת אחת יבקשו להוציא את הכסף
האמת היא שלא צריך שכולם בבת אחת ימשכו את הכסף, שהרי אין באמת לבנק את כל הכסף שהוא רושם שיש לו
האמת היא שברגע שמסה קריטית תעשה זאת, כל השאר יהיה אפקט הדומינוס
ואחרי שהכסף יחזור להיות רק ניר
אפשר יהיה לבנות סדר חדש
אבל קודם בשביל שלא תיהיה אנרכיה שתוביל לאלימות, החברה חייבת להגדיר את החוקים החדשים שהיא מעוניינת להכיל לאחר הקריסה הגדולה
האם זה אפשרי? או האם זה רק חלום אוטופי?
אני מאמינה שזה אפשרי, אם כל אחד מאיתנו יעיר את חבריו ומכריו לאמת ו"ידביק" אותם בדרכי הפתרון, או יותר טוב: יגרום להם להציע הצעות לתיקון עיוות זה?
דלית_ב*

התעללות הבנקים בנו

שליחה על ידי דלית_ב* »

"שגשוג
Thrive

בקישור הזה עם כתוביות בעברית.
שעתיים ורבע. חזק.
כועסת*

התעללות הבנקים בנו

שליחה על ידי כועסת* »

_"שגשוג
Thrive

בקישור הזה עם כתוביות בעברית.
שעתיים ורבע. חזק._

הו דלית זה בדיוק הסרט שראיתי וציטטתי ממנו באופן מבולבל ונלהב. מומלץ לצפות גם אם הוא ערוך מצחיק ובדיוני. שוו הלהקשיב לתוכן.
כועסת*

התעללות הבנקים בנו

שליחה על ידי כועסת* »

קואלה ברמה הפרקטית צריך קודם לשנות תפיסות ואחרי זה התנהגות כלכלית ולבסוף את ההתנהלות מול הבנק.
אי אפשר לקום בבוקר ולזרוק את כל המחויבויות וההשקעות שעוברות דרך הבנק לעזאזל. זו לא מחאת הקוטג' וגם איתה היה קשה להתמיד.

אני קשורה בעבותות לבנק בגלל מחוייבויות. כך גם 99.9% מהאנשים שסביבי. אם בחבויות ואם בהשקעות.
בשביל שאצליח להתנתק מהבנק אני צריכה לנהל שינוי היסטרי בחיי וזה כולל גם ויתור על משכנתא בעתיד. על קניית דירה משלי.
על פריסת תשלומים בהווה. אצטרך למשוך קרנות פנסיה, השתלמות ועוד. כל המערכות שלנו נשענות על בנקים.

האם זה אפשרי? לא בטוחה.
האם אני מעוניינת? לא בטוח.

הסיבה שהבנקים שולטים בנו והמרחק הרבה שעשו מהרגע שהתחילו בזה עושה את שלו.

אני חושבת שאפשר בתור התחלה לגרום לדור הצעיר רגע לפני הגיוס והעברת המשכורת הראשונה לפתוח חשבון בבנק הדואר ולא בבנק רגיל.
שם אין עמלות ואין אוברדראפטים ואין ריביות ואין מסלולים שמייצרים תלות הדדית בבנק.

וגם לצמצם תלות.להתחיל לבדוק היטב מהלוקחים ומאיזה בנק ובכמה. לדבר על עוולות. לנסות לשנות. גם הדף הזה, גם המחאה שעוד תבעיר את הארץ בקיץ. גם שינויים קטנים בזכויות שלנו כמו הזכותלדבר עם הבנקאי שלך או מעבר קל בין הבנקים (שחוקק לדעתיב שנים האחרונות) ועוד תורמים.

וגם ההבנה שכל שקל שהולך מאיתנו לבנק מעשיר אותו פי כמה ממה שנדמה לנו, ובדרכ מחליש אותנו.

מעבר לזה אם יש לך עוד הצעות פרקטיות אני אשמח לשמוע. כאלה שהן לא שחור לבן כי להתנתק משירותי בנק באופן גורף בנקודה אקראית בחיים זה בלתי אפשרי.
אההה*
הצטרפות: 03 יוני 2012, 18:49

התעללות הבנקים בנו

שליחה על ידי אההה* »

חטפתי חום עכשיו.
עברתי דירה לפני קרוב לשנה ומסתבר שביטוח לאומי שלחומכתבי התראה לכתובת הקודמתולא קיבלתיאותם.
הדייר שגר שם התקשר אליי ואמרליש קיבלתי מכתבים אדומים התראות מביטוח לאומי.
נכנסתי הערב לאתר של ביטוח לאומי עם סיסמא שקיבלתי וחטפתי חום.
בגלל חוב בביטוח לאומי שמעסיק לשעבר שלי לא שילם הסתבר ששלחו הודעות עיקולים על שמי לכל הבנקים.
עבדתי אצלו שנה והוא לא העביר את תשלומי הביטוח הלאומי שלי בזמן
מה זה אומר?
הבנתי שהחוב של מעסיקי שולם השבוע.
האם העיקולים יבוטלו? ומה זה אומר לגבי העתיד מבחינת הבנקים? אני רשומה כבעלת עיקול ולכן יהיו עליי הגבלות?
האם ברגע שעיקול בוטל זה נמחק מהמחשב או שזה כמו חשבון מוגבל?
האם אני יכולה לבוא למעסיקי לשעבר ולתבוע תיקון כלשהו?
קואלה*

התעללות הבנקים בנו

שליחה על ידי קואלה* »

אני קשורה בעבותות לבנק בגלל מחוייבויות. כך גם 99.9% מהאנשים שסביבי. אם בחבויות ואם בהשקעות.
מה שנדרש לדעתי זה למשוך את כל הכסף של החסכונות והעו"ש. זה לבדו יעשה את העבודה
פלוני_אלמונית*

התעללות הבנקים בנו

קואלה לראשות הממשלה!
(או לפחות לראשות ההסתדרות)
תמרול_ה*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 14:17
דף אישי: הדף האישי של תמרול_ה*

התעללות הבנקים בנו

שליחה על ידי תמרול_ה* »

אני חושבת שהיחס של אנשים לכסף הוא מפתיע ומוזר.
נתקלתי בכמה מקרים של התנהגות מאד מוזרה בקשר לכסף.
זה נושא שמעלה רגישויות לא פשוטות, כך מתברר.
לגבי בנקים, השאלה מה הציפיות שלנו מהם...
הם לא חשים הכרת תודה, הם לא שומרים נאמנות הם לא זוכרים לך חסד נעוריך, לא זוכרים את האחריות שלך בעבר ובאופן כללי, ואם כן, אין בזה שום כרדיט לעתיד...
הם חסרי סנטימנטים...
כך שיש כאן בעיקר היבט שירותי, והיבט של התנהלות כספית יעילה עבורנו, במידת האפשר, ואם נצליח להתגבר על קשיי ההבנה של מה זה ריבית פריים וגו', כל הטרמינולוגיה הכספית הזאת, באופן שיאפשר להבין היכן ומתי כדאי להתנהל, ללא סנטימנטים גם כן...
לגבי האופן בו הם מנהלים או לא מנהלים את העולם...
לפני כמה שנים הייתי באיסטנבול, וראיתי בנמל אוניות ענקיות פורקות סחורה,
ראיתי משאיות פורקות עורות מסיביר, שקי חיטה מרוסיה, ושלל סחורות מכל המזרח ומאסיה,
ופתאום הבנתי שיש כוחות גדולים מאד שמנהלים את העולם.
המסחר הגדול הזה, המעבר הענקי הזה של הסחורות,
כלי התעבורה האדירים, משאיות תובלה, רכבות, ספינות, אוירונים
הדלק לנסיעה שלהם, בנזין וכו'.
שטחי אדמה גדולים, נדל"ן,
פתאום הרגשתי במין תובנה כזאת את הכוחות הגדולים המניעים את העולם.
הבנקים זה רק חלק מזה.
המסחר האדיר חזק מזה, לתחושתי... מבלי שיש לי הבנה פיננסית...
הבנקים הם כלי עבודה בהיבט זה, שלדעתי טרם קם על יוצרו...
קואלה*

התעללות הבנקים בנו

שליחה על ידי קואלה* »

הבנקים הם כלי עבודה בהיבט זה, שלדעתי טרם קם על יוצרו...
הבנקים מזמן קמו על יוצריהם.
כולנו משעובדים להם. האם את יכולה לחיות מחוץ לשיטה?

הפיקידים הם נותני שירות, יועצי המשכנתאות הם סוחרי הלוואות
מנהלי הבנקים נאמנים לבעילהם
הסוחרים הם עסקנים, הנהגים, הרב חובלים והטיסים הם פועלים
כולנו חלק קטן מהמכונה הקפיטלסטית הענקית והמשומנת הזאת שמזינה אותנו תוך כדי שהיא משעבדת אותנו ומנצלת את כל מה שנכרה בדרכה
אין לה סנטימנטים, היא רק רוצה לגדול
ואלו שנוהגים בה, במפלצת הקפיטלזים מונעים על ידי אגו עצום
קטע עם האגו הזה, ממש כמו התמכרות לסוכר ככל שיהיה לנו ממנו נרצה. לעולם הוא לא שבע
אז יש להם לבעלי ההון יותר כסף ממה שאי פעם יוכלו לבזבז, אבל הם כנראה לא רוצים רק לבזבז, הם רוצים עוד כדי להרגיש יותר חזקים
איך הם מוכנים לעשות זאת כש70% מהאוכלסיית העולם רעבה אינני מבינה
איך אפשר למדר, אלו ראויים לשפע ואלו לא
אולי אפשר להבין זאת שכולנו עושים זאת אפילו בזעיר אנפין
מבלי לתת את הדעת שהתענוגות שלנו באים על חשבון מישהו אחר
האם באמת ההיתי זקוקה לקפה ההפוך בחלב סויה שקניתי לי ונהניתי ממנו ?
האם העובדים בבית הקפה מקבלים משכורת ראויה?
האם פולי הקפה הריחניים שנטחנים במכונת האספרסו נרכש מגדלי הקפה בסחר הוגן?
ואולי משפחה שלמה מאפריקה הייתה יכולה לחיות מה15 שקל שהקפה עלה לי?
כמה אנחנו מוכנים לקחת אחריות על הנעשה בעולמנו?
השיטה הקפיטליסטית תגווע כנראה בכל מקרה בקרוב, מפני שהולכים וכלים משאבי כדור הארץ
השאלה היא האם כשזה יקרה נעבור לאנרכיה, או לסדר חדש מתקדם ומוסרי יותר
נדמה לי שהתשובה לשאלה זאת תלויה בנו
האם אנו מוכנים לקחת את הגלולה הכחולה ולראות את המטריקס?
האם אנו מוכנים לנקות עמדה ולהיות אקטיבים?
איזה מחיר אנחנו מוכנים לשלם כדי לעשות את השינוי?
וכמה רע צריך עוד להגיע עד שנסכים לשלם את המחיר?
האם אנו רוצים לקחת סוף סוף לקחת אחריות על חיינו?
לבד לא נוכל לשנות. מדובר פה על כוחות עצומים שפועלים מולנו. רק אחדות כוחות תביא להכחדתם
פלוני_אלמונית*

התעללות הבנקים בנו

קואלה, כל מילה
וכמה רע צריך עוד להגיע עד שנסכים לשלם את המחיר?
בכלל לא צריך להיות רע. מספיק בניצול המחפיר הקיים, גם אם אנחנו יכולים לשלם 15 ש' לכוס קפה. עושים לנו תעמולה קפיטליסטית שהיא סתם שטיפת מוח פשוטה, ומספרים לנו שככה צריכה להיות הכלכלה. עם אילן בן דב ולב לבייב.
כל כך שטפו לנו את המוח, שאם מפקיעים את הרכוש שלנו, של כולנו, ונותנים אותו לכמה מקורבים, (הפרטה), זו כלכלה נכונה.
לפעמים אין ברירה, ומוכרחים להפקיע רכוש פרטי לטובת הציבור. (ואז גם מפצים את בעל הרכוש בפיצוי הוגן). אין ולא יכול להיות מצב של הכרח להפקיע את רכוש הציבור לטובתם של אנשים פרטיים. לעולם לעולם, "מכירה" של הפרטה לא תהיה באמת בתנאי שוק חופשי, אלא רק בתנאי שוק סגור ומצומצם ביותר של בעלי הון ואינטרסנטים, ש"קונים" מנערי האוצר שבשנה הבאה יעבדו אצלם בתנאי שכר מועדפים.
מדובר פה על כוחות עצומים שפועלים מולנו.
אנחנו במו ידינו נותנים להם את הכוח.
קואלה*

התעללות הבנקים בנו

שליחה על ידי קואלה* »

אנחנו במו ידינו נותנים להם את הכוח.
נכון
ובמקום מיליון חוקים שינסו להגביל את כמות העושר שיכולה להיות בידי בן אחד
מוטב לומר
אוכל, רפואה, קורת גג, מים, חשמל, גישה להשכלה ומלבוש צריכים להיות נגישים חופשי חינם לכו-לם
אף אדם לא רשאי להחזיק יותר מ2 דירות בבעלותו
אף אדם לא רשאי להחזיק יותר מ70 מ"מ לאדם
אף אדם לא רשאי שסך כל הונו הפרטי ונכסיו יעלו על 5 מיליון
הבנקים צריכים להיות שיכים לכולנו.
רוזמרין*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2004, 09:35

התעללות הבנקים בנו

שליחה על ידי רוזמרין* »

אף אדם לא רשאי להחזיק יותר מ70 מ"מ לאדם
????? איזו מילה נשכחה במשפט?
מישהי*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2001, 07:42

התעללות הבנקים בנו

שליחה על ידי מישהי* »

אני חושבת שהכוונה היא 70 מ"ר (מ"מ = מטר מרובע)
קואלה*

התעללות הבנקים בנו

שליחה על ידי קואלה* »

אני חושבת שהכוונה היא 70 מ"ר (מ"מ = מטר מרובע)
כן, ברור (:
כועסת*

התעללות הבנקים בנו

שליחה על ידי כועסת* »

אומרים שאחרי הזעם על חברות התקשורת והמהפכה בתחום הסלולאר הבאה בתור לחטוף הן מאיתנו והן בחקיקה היא המערכת הבנקאית.
היא פשוט הצליחה לעצבן ולהימנע מהרדאר שלנו הרבה יותר מדי.
שווה לעקוב ולהצטרף למהפכה מתרקמת.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

התעללות הבנקים בנו

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

הנה, בבנק אגוד יש חשבון עם ריבית על הפלוס ועוד.
http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/374 ... 902&loc=51

חבל שאין באזור שלי סניף.
נהר_שליט*
הצטרפות: 25 יולי 2001, 09:26
דף אישי: הדף האישי של נהר_שליט*

התעללות הבנקים בנו

שליחה על ידי נהר_שליט* »

הי, רציתי לבדוק תאוריית קונספירציה שעלתה בי בימים אלו, אשמח לשיתוף פעולה.
הפקדנו צ'ק בחשבון וגילינו שהוא הופקד, חזר ושוב הופקד, הכל ללא התערבותנו, על הבלבול הנ״ל שלמנו 21 שקלים, הכל נעשה ללא התערבותנו והסכמתנו וללא סיבה.
חשבתי שכך הבנק יכול להרוויח מליוני שקלים ביום/שבוע ללא כל מאמץ וברמייה.
החשבון שלי בבנק הפועלים ואני מנהלת אותו באתר האינטרנט כך שקל לי לראות את כל מה שקרה.

אני אשמח אם עוד בעלי חשבון בבנק הפועלים שהפקידו צ׳ק בחודשים האחרונים ייבדקו אם קרה להם מקרה דומה וידווחו פה או במייל.
תודה רבה וחג שמח
פלוני_אלמונית*

התעללות הבנקים בנו

התאריך היה נכון? אולי שכחתם לחתום על משהו?
נהר_שליט*
הצטרפות: 25 יולי 2001, 09:26
דף אישי: הדף האישי של נהר_שליט*

התעללות הבנקים בנו

שליחה על ידי נהר_שליט* »

תודה על ההתענינות :-)
כמובן שבדקנו את כל זה בטרם יצאתי בהאשמה, עכשיו אני רוצה לבדוק אם זה דפוס חוזר (לי זה קרה פעמיים בחודשים האחרונים ) או רק טעות.
כמובן שאני יכולה להעמיד אותם על טעותם והעמלה תוחזר לי, רק שאני חוששת שיש שעלולים לפספס את זה והבנק פשוט גוזל אותם, לכן רציתי לברר האם עוד לקוחות בנק הפועלים נתקלו בזה.
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

התעללות הבנקים בנו

שליחה על ידי אחת* »

אותי מחייבים כל חודש דמי כרטיס ויזה שהובטח לי ללא עלות. בכל פעם אני מתקשרת ומקזזים לי.

אני לא מבינה למה לא מחייבים בנקים להתקשר ללקוח להתריע שהוא נכנס לחריגה מהמסגרת לפני שגובים ממנו 60 שח אוטומטית זה ברור שלפעמים לא נעקוב ברמת הימים לגבי ההכנסות וההוצאות ועם כל הכבוד הבנק אמור להעניק שרות בסייס וזה חלק מזה.
זה ועוד טעויות שתמיד הבנק יוצא מהן נשכר הם כסף קל של הבנקים.

מישהו פעם חווה טעות לטובתו מול הבנק? פעם לא ירדה עמלה או ריבית בטעות?
הכל להיפך - אוטומטית יוררד אבל לא אוטומטית מזוכה.
מירב_ליאת*
הצטרפות: 12 אוגוסט 2021, 08:00
דף אישי: הדף האישי של מירב_ליאת*

התעללות הבנקים בנו

שליחה על ידי מירב_ליאת* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אני יכולה לכתוב ספר על התעללות הבנקים והמערכת הממוחשבת בי. זה התחיל דרך אגב בתקופת הגירושין לאחר שפירסמתי טקסט חריף נגד חברות הביטוח שהן הבעלים של חברות האשראי. אבל אני מעתיקה הנה קטע ששלחתי למועצה לצרכנות הבוקר כי על אף שהם לא מטפלים בבנקים אני רוצה שאנשים יקראו את זה ויהיו מודעים להגן על עצמם.
אני רוצה להוסיף כאן על אף שהבנתי שהמועצה אינה מטפלת בבנקים. לכתוב את הסיפור שלי שאנשים יהיו מודעים אני בטוחה שזה קורה לאנשים נוספים
בשנת 2015 מכרתי בית וכספי המכירה הגיעו בתשלומים כך שבתזרים מזומנים נוצרו תקופות עם פחות כסף ותקופות עם מאה אלף שקלים בחשבון עובר ושב. לקחתי הלוואת גישור אותה החזרתי. אולם אחרי סילוקה המשיכו חיובים חודשיים. כאשר שמתי לב לזה ולצקים שאינני מזהה ומשיכות כפולות של משיכת אשראי מכספומט פניתי אל מורשה החתימה הוא הפנה אותי אל מנהלת החשבונות בסניף והיא אמרה לי שהיא לא יכולה לעזור ואם אני רוצה ללכת למשטרה להגיש תלונה על גניבה אמירה לא הוגנת כי אז גם יחקרו אותי שעות כי המשטרה חוקרת לא מנהלת חשבונות. באותה תקופה חששתי שהמשטרה יפעלו חשד ראשון נגד בעלי לשעבר מה שעלול לפגוע בעבודתו, לא הוא גנב מחשבוני. אלא חברת ישראכרט.
סגרתי את כל כרטיסי האשראי במרץ 2016 כשאני מסלקת את כל החובות משאירה הסדר החזר לבנק על הלוואה שחברים ביקשו והמשיכו להפקיד את הכסף חודש בחודשו. להפתעתי במאי יוני ירדו כרטיסי אשראי וכאן כבר היה ברור כי מתבצעת גניבה מחשבוני. ביקשתי החזרים וחליתי מאוד באותו חורף כך שלא יכולתי להגיע לבנק. הבנק מצידם שמחו למשוך זמן.
הסניף נסגר ב 2017 הועברתי חד צדדית לסניף אחר שכלל לא רציתי להיות בו בעיר אחרת ומאז אין מי שמטפל בי, כי על סמך דרישת תשלום שגויה שלא הסכמתי לשלם עד שאפגוש בנקאי הם שלחו לי הוצאה לפועל וטויפול משפטי לפיכך החשבון בטיפול משפטי ואין לי אפילו אמצעי קבלת מידע בחשבון. כבר 4 שנים אני מנסה להסדיר מול משרד עורכי דין רשף ומשרד עורכי דין ישראכרט בכפר סבא מהם היו משיכות כספים לא מוצדקות שיצרו יתרת חוב. הם מצידם לא מוכנים לכל הסדר בלי שאחתום להם על הסכמה למהות החוב. זאת לא אעשה כי נגנבו לי מהחשבון עשרות אלפי שקלים.
וכך הכל מוקפא. אין לי איך להתמודד איתם כי מערכת תשלומי הוצאה לפועל אוטומטית לתשלום הסברתי להם כל זה אמרו תתחילי לשלם בינתיים להיות במעמד של משלם חייב. זאת עשיתי. פניתי לעשרות עורכי דין שיחות מוקלטות אף אחד לא רוצה לריב עם בנק הפועלים. אמרו לי 40 אלף הוצאה לפועל זה סכום קטן תשלומי להם וזהו. לא שווה ללכת למשפט על כך. אבל המעילה בחשבון היא בסכומים יותר גבוהים. העניין הוא שכל תלונה שלי מצריכה ממני להוכיח את הסתירות ולא כפי שהיה ראוי להיות שהבנק יוכיח על מה הוא גובה כסף
הדברים ברורים אצלי. יש שורות מסודרות של הנהלת חשבון. נגנב לי כסף. אבל אין מי שיעזור. פניתי לפני שבוע למפקח על הבנקים כשיש לי סופסוף אסמכתאות לדבריי אחרי שסיכמתי את כל הורדות האשראי לפי דפי החשבון החודשיים וסיכמתי את כל הורדות הצ'קים ומזומן לפי רכישות על פני שלוש שנים להוכיח כי אין התאמה בין ההכנסות וההוצאות מחשבון זה כאשר נגבו לרעתי אלפי שקלים. הפואנטה היא שישרכארט מבית בנק הפועלים. הלכתי להתלונן בבנק שחברת האשראי שלהם סילקה ממני כספים. מצחיק מאוד. אבל עצוב. כי אני כבר 5 שנים ללא כרטיסי אשראי עם הוצאות לפועל וכנגזרת לכך לא יכולה לשכור בית או לעבוד הם יעקלו כל שקל שארויח. בחשבון הסופי המדינה הפסידה כי לא עבדתי חמש שנים בתפקידי כסוכנת נדלן / מורת דרך
שליחת תגובה

חזור אל “דפים למיון”