גידול עיזים

אנונימי

גידול עיזים

שליחה על ידי אנונימי »

דף זה הוא דף דיון בגידול עיזים באתר הקהילתי של באופן טבעי. זה לא פורום לתשובות מומחים. כתבו פה בעבר חברי קהילה שגידלו עיזים ורכשו ניסיון. הם כבר אינם פעילים באתר.
קובו_לוקו*
הצטרפות: 25 אוגוסט 2005, 15:11
דף אישי: הדף האישי של קובו_לוקו*

גידול עיזים

שליחה על ידי קובו_לוקו* »

לרוני - העיזים יכולות להיות בדכאון ( עקב מעבר דירה \ הפלה \ הפרדה מגדיים )
אני מציע להפריד אותן (כדי שאחרות לא יתחרו איתן על מזון ) ולתת להן אוכל ברמה גבוהה
הכי טוב - גם להוציא למרעה או טיולון בחוץ , אם זה מתאפשר.
לגיל - טלפון אחד לאגודת הנוקדים ואתה מסודר.
קובי....
מתרגמת*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2005, 11:12

גידול עיזים

שליחה על ידי מתרגמת* »

שלום לכם,
האם מישהו מכיר שמות של זנים שונים של עזים או היכן ניתן למצוא? אני מתרגמת ספר ויש לי שם כמה שמות באנגלית שצריכה לתרגם לעברית (אם בכלל יש שמות מקבילים בעברית)
שמות הזנים באנגלית הם:
LaMancha, Biondo dell'Adamello, West African Dwarf, Tennesee Fainting Goat
תודה רבה
טרום_חובבן*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2005, 11:37

גידול עיזים

שליחה על ידי טרום_חובבן* »

מהי תפוקת החלב של עז?
כמה עיזים צריך בשביל משפחה אחת (חלב וגבינות) ?
גיל*
הצטרפות: 13 אוגוסט 2003, 15:33

גידול עיזים

שליחה על ידי גיל* »

התיש שלי התחיל להכווץ היום בצורה מוזרה, וירד לו קצת דם מאיבר המין.
האם מישהו יודע מה יכולה להיות הסיבה לכך, אחרי כמה דקות הוא חזר להיות בסדר ולא ראיתי שיורד לו דם.
תודה מראש, אשמח לתשובות גם בפלאפון 0546614235
תודה, גיל
אחיק*
הצטרפות: 14 יולי 2001, 16:38

גידול עיזים

שליחה על ידי אחיק* »

כנראה יש לו סתימה בדרכי השתן. זה יכול להגמר במוות, כדאי לפנות לוטרינר.
אבי_''ציפוריה_בכנות''*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2005, 23:36

גידול עיזים

שליחה על ידי אבי_''ציפוריה_בכנות''* »

לכולם חג סוכות שמח
גיל - אחיק כנראה צודק גם אצלי היה מקרה כזה שנגמר רע . פנה מיד לווטרינר .

חג שמח ולילה טוב ZZZ
גיל*

גידול עיזים

שליחה על ידי גיל* »

תודה לאחיק ולאבי, מה הטיפול שהווטרינר מבצע, האם זה כרוך בניתוח או כדורים (לא שזה משנה, אני אדבר איתו דחוף בכל מקרה)
אחיק*

גידול עיזים

שליחה על ידי אחיק* »

הוטרינר מחדיר צינורית ופותח את דרכי השתן של התייש. כדאי למהר, זה יכול להגמר במוות של התייש.
אבי_''ציפוריה_בכנות''*

גידול עיזים

לכולם שלום
אחיק - מאיזה גיל גדייה יכולה להתעבר ?

גיל - גם אני חיפשתי, אם תמצא תגיד לי גם אני מעוניין .

שבת שלום
אחיק*

גידול עיזים

שליחה על ידי אחיק* »

מאיזה גיל גדייה יכולה להתעבר ?
באופן תיאורטי בסביבות גיל 7 חודשים, לנו הייתה פעם עז שהמליטה בגיל 9 חודשים, כלומר התעברה בגיל 4 חודשים.

לגבי ספרים: יש חומר באנציקלופדיה לחקלאות כרך בעלי חיים, ויש ספר באנגלית, אחפשהו ואתן לכם את שמו.
אילה*
הצטרפות: 16 אוגוסט 2004, 11:41

גידול עיזים

שליחה על ידי אילה* »

תודה שהדף הזה קיים !
המצב אצלנו הוא כזה : לבן זוגי היקר מתחשק לראות אם יש עוד דברים בעולם חוץ מהיי טק . אני יודעת שלמי שעובד בהיי טק + במשפחה תובענית כמו שלנו (עיקר התובענות באה מהכיוון שלי ויש גם תביעות וציוצים מצד ילד בו 3,5 ותינוקת בת חודשיים ), אין אפשרות לעסוק בתחביב.
מה שכן , אולי יש משהו שמוכן לארח אותו בחווה שלו להדגים , להנות מכך שהוא מוכן לעבוד (במאי נגמר החוזה עם החברה הנוכחית ), אבל הוא חשב שבישביל שהעיזים יצאו למראה צריך לעשות 'שיפט' וכדי לחלוב אותן 'אנטר '...
חגית_פ*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2001, 17:18
דף אישי: הדף האישי של חגית_פ*

גידול עיזים

שליחה על ידי חגית_פ* »

היי אחיק. בדיוק התכוונתי לכתוב ולשאול אותך על גיל התעברות והנה ענית על זה.
השאלה שלי מאיזה גיל מומלץ/ לא מסוכן עבור הגדייה.
עדנה שלנו בת שבעה חודשים ומויישלה הגדי בן חצי שנה. הוא קופץ עליה למטרות רציניות אבל ממה שראיתי לא ממש מצליח לו :-S . אם זה באמת יקרה עכשיו זה בסדר או שהיא צעירה מדי? מישהו הזהיר אותי מהמלטה כשהעז אינה בוגרת, התינוק יכול להתקשות לצאת וזה מסוכן.

שאלתי השנייה- האם באמת אין להם שיניים עליונות?

תודה מראש!
חגית_פ*

גידול עיזים

שליחה על ידי חגית_פ* »

לגבי חומר קריאה- בעברית באינטרנט קיים לדעתי רק הדף הזה :-)
בחיפוש באנגלית מצאנו אתרים ממש מוצלחים (אגב שם הומלץ לאפשר לזכר ולנקבה "להתידד" רק בגיל שנה וחצי!)
דני_בפולין*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2005, 22:12

גידול עיזים

שליחה על ידי דני_בפולין* »

לאחיק. זה נכון, שעיזה מוכנה פיזית להיכנס לרעיון בגיל 8 חודשים, וכאשר משקל שלה מגיעה ללפחות 39 קילו, אבל הוכך, שהמלתה כל כך מוקדמת גורמת לעצירת פיתוח הפיזי של העיזה. היא גודלת קטנה. ספרות מקצועית מציע הרבעה באיחום הבא, ז"א בגיל כ- עשרים חודשים.
דני_בפולין*

גידול עיזים

לחגית. גם בספרות פולנית ממליצים על " התידדות" בגיל 20 - 23 חודשים, ז"א בייחום השני.
אחיק*

גידול עיזים

שליחה על ידי אחיק* »

אם זה באמת יקרה עכשיו זה בסדר או שהיא צעירה מדי?
אצלנו רוב העיזים התעברו בגיל 7 חודשים באופן טבעי.

שהמלתה כל כך מוקדמת גורמת לעצירת פיתוח הפיזי של העיזה.
עז ממשיכה לגדול גם אחרי ההמלטה הראשונה. יתכן שהמלטה בגיל שנה, פוגעת בצורה זו או אחרת בעז, אנחנו פשוט לא התערבנו. אם יש אהבה וההורמונים משתוללים, הזוג הצעיר יצליח לגדל את הגדיים.

בדרך כלל אצלנו בהמלטה הראשונה יש מספר קטן יחסית של גדיים - אחד או תאומים, אבל כבר הייתה לנו מבכירה שהמליטה רביעיה.

שאלתי השנייה- האם באמת אין להם שיניים עליונות?
לעיזים אין חותכות עליונות. זה נחמד שגדיים יונקים את האצבע (באזור השיניים החותכות), אבל מאוד לא נחמד שנמאס להם והם נוגסים עם הטוחנות.
גיל*

גידול עיזים

שליחה על ידי גיל* »

היום כשהתיש שלי ניסה לעלות על העז, היא התעוותה עם הרגליים האחוריות, האם זה דבר טבעי?
שאלה נוספת היא לגבי התיש, שהיה מתעוות. הוטרינר נתן לו זקירה הפירקה לו את החלבונים ששקעו בדרכי השתן ואמר להחליף לו את התערובת. מאז לא נתתי לו בכלל תערובת אלא אספסת וירקות, ולאחר שבוע הוא החל להתעוות פעם נוספת. האם זה משהו שיחזור כל הזמן או שזה אמור לעבור לו באיזהשהוא שלב?
תודה!
חגית_פ*

גידול עיזים

שליחה על ידי חגית_פ* »

תודה לדני ואחיק
אלמוני*
הצטרפות: 05 אפריל 2004, 01:52

גידול עיזים

שליחה על ידי אלמוני* »

יש לי גדי בן שבעה חודשים ויש לו משהו שנראה כמו עטינים ממש לפני האשכים.
האם נורמלי?
מה זה יכול להיות?
דני_בפולין*

גידול עיזים

לפלוני אלמונית: כמו שכתבתי, ממליצים על רבעה ראשונה בגיל 20 - 25 חודשים. זה נותן זמן לעיזה לגדול, להגיעה לבגרות מלאה, והתוצאה היא כמות הרבה יותר גדולה של חלב.מצב אופטימלי גם לגידול לצורך ייצור חלב, וגם לבשר.
גיל*

גידול עיזים

שליחה על ידי גיל* »

אולי למישהו יש מספר טלפון שן וטרינר באזור הדרום (ב"ש) שאפשר להתייעץ איתו בנושא העיזים, הוטרינר שלי לא מתפקד...
דני_בפולין*

גידול עיזים

בסוף שנה עיזות הם בתקופת ייחום, ומאבדות חלב, או מייבשים אותם לתקופה של חודשיים אחרונים של הריון. כך שאם תמצא עכשיו עיזה עם חלב, שלא נכנסה להריון, כנראה היא תאבד את החלב בקרוב.הייתי מציע לקנות עיזה באביב , אחרי המלטה ואז היא חולבת. שאלה מה עם גדי.
גיל*

גידול עיזים

שליחה על ידי גיל* »

דני לפי מה שאתה אומר תקופת הייחום של העיזים היא תמיד בתחילה החורף? האם מדובר במשהו מחזורי קבוע של שנה?
דני_בפולין*

גידול עיזים

לגיל שלום! האמת שאני לא לוקח בחשבון שוני באקלים פולני וישראלי, אבל הכן זה כך. כ % 90 מי יחומים הם בחודשים אוקטובר , נובמבר, ואז המלטות הם אביב, 153 יום אחרי זה ( אפשריות סטיות קטנות). כ % 10 - שלא יתייחמו לפני חורף, יכולים להתייחם גם באביב, אבל, בדרך כלל יש זמן קבוע לזה.
אחיק*

גידול עיזים

שליחה על ידי אחיק* »

דני וגיל
בארץ העיזים מתייחמות באוגוסט וממליטות בינואר (במזל גדי). הייחום מושפע, כנראה, מהתקצרות היום בקיץ.
ההמלטות בינואר כדי שלעיזים ההרות והמניקות יהיה מה לאכול (עשב ירוק וטרי).
אבי_''הציפוריה_בכנות''*
הצטרפות: 20 נובמבר 2005, 12:13

גידול עיזים

שליחה על ידי אבי_''הציפוריה_בכנות''* »

לכולם שלום
דני - אפור וקר שם בפולין , לא ? כמה עיזים אתה מחזיק שם ? האם ממש משק לחלב וגבינות ?
להתראות ושבוע טוב לכולם .
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

גידול עיזים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

לעיזה שלי יתעקמה הקרן ממש אחד ישר ואח עקום לגמרי האם יכול ליקרות לה משו? אם כן אז תגידו לי מה אני צריך לעשות?דחוף!
דני_בפולין*

גידול עיזים

לאבי שלום! אמת, אמת היא. אפור, קר פה עכשיו, ולעיזים שלי אני משאיר את האופציה ליבכור לבד, האם להשאר בבית גידול, או לצאת החוצה. התחלתי גידול בינואר השנה, הכנתי בתי מגורים לכ- עשר עיזים. התחלתי משתי עיזים, והתחלתי ללמוד את הנושא. היום יש לי ארבע עיזים, שאני מגדל לגידול חלבי. שני גזעים: גזע מרכז אירופאי צבעוני ו גזע אלפאי. כרגע יש לי שוק לכל התוצרת גבינות וחלב. שתי עיזות הם בהריון, כך שבאביב עדר יגדל בעוד כמה עיזים.
.
דני_בפולין*

גידול עיזים

לאבי שלום! בהמשך לרשום מעלה, הסבר קצר. כל בית גידול בפולין עובר תהליך רשום באיחוד האירופי, וזה יותר פשוט לעשות עם עדר קטן. עיזים עוברות בדיקה נגד ברוצלוסיס ושחפט, מקבלת מספר רשום באיחוד ועגילים לעוזניים. את כל השלבים אלה עברתי, ועכשיו אני יכול לפתח את העדר. לקח לי זמן ללמוד סודות ייצור גבינות, לכל אחד יש סודות שלו, אבל זה גורם להווצר לחוג קונים קבועים..
אבי_''ציפוריה_בכנות''*

גידול עיזים

לכולם שלום
פלוני אלמוני שלום לך - עד כמה שידוע לי ( ואין לי הרבה ידע ) צריך לעקוב ולראות אם הקרן העקומה לא צומחת חזרה לכיוון הראש , כי אז היא בהחלט יכולה להזיק לעז . במצב כזה הפתרון הוא פשוט ביותר - לנסר אותה . ראיתי אצל חבר איך זה מתבצע , זה ממש פשוט ולא כואב או דרמתי .
אם היא ( הקרן ) לא צומחת חזרה לכיוון הראש - אז זה רק עניין אסטטי וההחלטה אם לנסר או לא היא כולה שלך ...

דני בפולין - שלום גם לך, גם אצלנו כאן יש מעקב אחרי הברוצלוזיס ע"י השרותים הווטרינריים , הם מאוד מקפידים לבדוק בבדיקות דם אם הברוצלה קיימת . אם כן הם משמידים את העז או הכבשה הנגועה ומכניסים להסגר את כל שאר העדר . מאוד חשוב להם להיות בשליטה על כל קניה ומכירה של הצאן מאיפה נקנו ולמי נמכרו , ( גם בגלל הפיקוח על השחיטה והבשר ) .
אצלי בציפוריה הפיקוח צמוד יותר וגם חמור יותר , היות והעדר נמצא בתוך כפר הנוער ( וזה ממש לא עדר גדול - כתריסר ראשים ) הם מצד אחד קצת מעיקים עם ההגבלות של המכירה והקניה , אבל מצד שני הם מאוד נחמדים אלינו ומסייעים לנו בכל הקשור לחומר לימוד והסברה לנוער שמגיע אלי .
הם גם מבצעים אצלנו אחת לשנה חיסונים - נגד הברוצלה ,נגד מחלת הדבר ומחלת הפה והתלפיים .
המחירים שהם דורשים על החיסונים ממש נמוכים מס' שקלים בודדים לראש . אישית אני שמח על זה שיש פיקוח מה גם שעם חלקם "אפילו" פיתחנו יחסי חברות .
אצלנו עכשיו התחילו הגשמים, ולא כל יום העדר יוצא למרעה . אבל כשהם כבר יוצאים הם ממש משתוללים משמחה . יש לנו עיזים מעורבות בלאדי עם שאמי וקפריסאיות וכל מיני מישמש , לא הקפדנו על הגיזעיות שלהן , כי לדעתי ככל שהעז מעורבת יותר כך היא חזקה ובריאה יותר .
אני עוד לא התחלתי לייצר גבינות כי אין לי מספיק חלב לכך . מה גם שברגע שאני כבר חולב כמה טיפות הן נחטפות ע"י התלמידים שגומעים את החלב בשקיקה רבה . וזה שווה לי הכל .
אשמח להמשיך לשמוע ממך ....
לילה טוב ZZZ
דני_בפולין*

גידול עיזים

שלום אבי מ"ציפוריה" בכנות. האם אני קולט נכון וזה בית ספר הקלאי בכנות ליד צומת גדרה? אם כן, הינו שכנים הרבה שנים, כי גרתי בגדרה כ- 15 שנה. היתי רוצה להחליף איתך יותר פרטים מקצועים, הערות וכד. אולי תכתוב לא-מייל שלי? אוכל גם לשלוח לך קצת תמונות. [email protected]
הגידול שלי מכוון לתוצרת חלב, ולא לבשר, לכן גם גזעים שאני מגדל, הם גזעים או תערובות גזעים עם כמות יחסית גדולה של חלב. אתה כותב שיש לך תריסר עיזים. אם מחצית מי זה נותנת חלב, זה צריך לתת לך כ- 12 ליטר חלב ליום. מחקים בקוצר רוח למייל ממך.
דני_בפולין*

גידול עיזים

אבי תודה, אני מצפה לא-מייל. האם מישהו יודע על ספרות עברית בנושא עיזים?
דני_בפולין*

גידול עיזים

לאבי שלום! בגדרה בניתי בית בגיבע. אבל זה היסטוריה. עזבתי את גדרה, ועברתי לפולין ב 2003. הנה "אימייל" andrzej kudesh@hotmail.com

"ועוד אחד"kd invest@wp.pl . בתשובה לשאלתך: זכרים שיוולדו, יילכו למכירה. בגידול לחלב אשור לגדל זכרים יחד עם נקבות.
אסתר*
הצטרפות: 29 דצמבר 2004, 23:28

גידול עיזים

שליחה על ידי אסתר* »

שלום,
אנחנו רוצים לגדל עיזה או שתיים לחלב,הציעו לנו גדי(נקבה-גדיה?),בת חודשיים- השאלה היא מה ההליך הבירוקרטי-ואם אפשר לוותר עליו(הכוונה מול משרד החקלאות וכד) מה אנחנו צריכים לברר על הגדי? ומה השלבים עד שתתן חלב? (לא אכפת לנו לגדל אותה באהבה כמה שיקח...)
אנחנו מעדיפים כמה שפחות התערבות-האם ווטרינר הכרחי?
תודה...
אחיק*

גידול עיזים

שליחה על ידי אחיק* »

השאלה היא מה ההליך הבירוקרטי-ואם אפשר לוותר עליו(הכוונה מול משרד החקלאות וכד)
כדי להעביר את הגדיה אליכם אתם צריכים אישור העברה ממשרד החקלאות. אחרי שהגדעב אצלכם צריך לחסן אותה פעם בשנה נגד פו"ט (פה וטלפיים) ודבר צאן. אם מבקשים אפשר גם נגד כלבת.
אחרי המלטה צריך לחסן את הגדיים בסביבות גיל חודשיים נגד פו"ט, דבר וברוצלוזיס. בחיסון הראשון העיזים מסומנות במספר אוזן.
מה אנחנו צריכים לברר על הגדי?
  1. האם הוא מחוסן - האם יש מספר אוזן ?
  2. אם חשוב הייחוס - מי אמא שלו, מי אבא שלו, האם הוא נולד יחיד, בתאומים, שלישיה או רביעיה, האם לאימו יש דלקות עטין.
ומה השלבים עד שתתן חלב?
מגדלים את הגדיה באהבה ובגיל 7 - 8 חודשים ומעלה, מפגישים אותה עם תייש לתקופה של כשבועיים ומחכים לקופידון העיזי שיעשה את שלו. אחרי זמן מה ניתן לעשות אולטרסאונד אם רוצים, אנחנו פשוט מחכים לראות מה שלומה. בסוף החודש השלישי הפטמות מתנפחות ויורד העטין, ובסוף חמישי העז ממליטה.

האם ווטרינר הכרחי?
וטרינר הוא כמו רופא משפחה. הוא הכרחי רק כשחולים או צריך אישור מחלה.

_מחפשים לקנות עז או גדיה, בהריון או לא
עדיף לבנה_
לנו יש שתי גדיות בהירות, עם אמא חומה, סבתא לבנה, אבא אנגלו נובי ואופי חביב.
דני_בפולין*

גידול עיזים

לאחיק ואסתר שלום! אכן עיזה יכולה להכנס להריון בייחום הראשון , 7 - 8 חדשים, מתחילה לתת חלב אחרי המלטה, איך חודשיים הראשונים חלב דרוש לגדיות לגידול, וחוזק הגוף. אחרי זה עיזה נותנת חלב מעולה.
דני_בפולין*

גידול עיזים

אבי מ"ציפוריה" אני אהיה בארץ בחודש הקרוב. אני מקווה לבקר אותך. האם אתה מכיר בתי גידול גדולים של עיזים בארץ? לא יודע, למה אתה לא מצליח לשלוח לי א-מיילים? אצלי עיזים מיובשות עכשיו ובהריון.
אבי_''ציפוריה_בכנות''*

גידול עיזים

שלום גם לך דני ,
אני מצפה לראות אותך לכשתגיע .
אני לא מכיר בתי גידול גדולים של עיזים , אבל אני מכיר אחד מומחה שמגדל עיזים לחלב , העניין הוא שמזמן לא הייתי איתו בקשר . אני אשמח לנסות לחדש את הקשר איתו ולבקר אותו יחד איתך .
אצלי כבר יש המלטות ( בעצם נגמרו ההמלטות ) ויש המון חלב שהולך בעיקר לגדיים . השאר הולך לאדמה .... אני אסביר לך כשתבוא . אגב מתי אתה מגיע ???

לילה טוב ZZZ
הדס*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2002, 18:28

גידול עיזים

שליחה על ידי הדס* »

שלום לכולם... קנינו עיזה לבנה מפינת חי שעברה הפלה לפני שבוע נותנת חלב - לא הרבה והיא מאוד רזה. היא רגילה לאכול תערובת וקש. (קוראים לה לבנה והיא בת שבעה חודשים).
שאלה - איך אפשר לשפר לה את מצב הרוח? לגרום לה לרעות? ולעלות במשקל? ולתת יותר חלב?
אנחנו מחפשים לה חברה. אם למישהו יש הצעה מענינת נשמח לשמוע
אבי_''ציפוריה_בכנות''*

גידול עיזים

הדס שלום לך
קודם כל מזל טוב על הקניה , דבר י איתי מחר בבוקר בטלפון - 057-5533825 . אני אשמח לעזור .
דני_בפולין*

גידול עיזים

לאבי שלום! תודה על התשובה. בדיוק את התאריך אני לא מכיר, כנראה עוד חודש. בוודאי אני אודיע לך. מאוד אשמח על ביקורנו המשותף אצל מכר שלך.
אצלנו עוד אין המלטות, אבל זה בגלל הבדל באקלים. פה זה חורף, היום בבוקר היה מינוס 20 מעלות. ברכות דני.
דני_בפולין*

גידול עיזים

להדס שלום! גם מאיתנו ברכה על הקניה. לפי דעתי הבעיה היא שנתנו לעיזה להרות בגיל כל כך צעיר. זאת יכולה להיות גם סיבה להפלה. תני לה להרגע, תני לה אוכל טוב, אנחנו נותנים בבוקר ובערב תערובת של חיטים, קצת פישתן, וממתקים מיוחדים לעיזים ( תוצר עודף מייצור סוכר). בצהריים תערובת תפ"א, גזר, סלק לחיות, וגם מזה הן נהנות מאוד. מסוף החורף הם מעבירים את זמן בשדה עם תערובות לאוכל עיזים. בנוסף הרבה אהבה, הן מאוד אוהבות פינוקים, גירודים אחרי קרניים., בהצלחה.
חגית_פ*

גידול עיזים

שליחה על ידי חגית_פ* »

שאלה קצת מוזרה, מקווה שתתקבל בהבנה ע"י מגדלי העזים :-P

יש לנו עז ותיש מקסימים, בני שנה. יש להם שטח מרווח ונעים אלא שלפעמים נדמה לנו שמשעמם להם!.
לפני כמה חודשים שמנו להם כדורגל שהתיש מאוד אהב לנגח מצד לצד , צמיג וסלעים למיניהם לקפץ עליהם.

אנחנו מסתכלים עליהן המון ונראה שהם זקוקים לתעסוקה כלשהי (אם כי בפינות חי לא ראיתי אף פעם מתקני שעשוע לעזים!).

כל דיעה או רעיון יתקבלו בברכה !
אביב*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2004, 14:35

גידול עיזים

שליחה על ידי אביב* »

לפי איזה סימנים אפשר לדעת שהעז בהריון?
פלוני_שמעז*
הצטרפות: 15 פברואר 2006, 23:31

גידול עיזים

שליחה על ידי פלוני_שמעז* »

אביב שלום
אם היא שחורה עם עניים בהירות ועצובות , והבטן שלה נפוחה ולא מגזים (אפשר לראות שהיא מתפנה טוב) אז היא בתחילת ההריון ואם העטינים שלה מתחילים להתמלא חלב זה גם סימן !
אם כל הסימנים מתאימים אז מזל טוב לך, יש לך עז מעוברת !!! שמור עליה ותאכיל אותה טוב . אגב אני הייתי נמנע מלהאכיל אותה לחם .
אביב*

גידול עיזים

שליחה על ידי אביב* »

תודה על העזרה! והעיניים שלה באמת בהירות ועצובות!!
פלוני_שמעז*
הצטרפות: 15 פברואר 2006, 23:31

גידול עיזים

שליחה על ידי פלוני_שמעז* »

אביב שלום
אז כנראה מזל טוב - אבל הכי בטוח ---- אולטרה סאונד אצל וטרינר !
גיל*

גידול עיזים

שליחה על ידי גיל* »

באמת יש דבר כזה אולטרה סאונד?
שאלה נוסףת שמעניינת אותי היא מי מהאנשים כאן מגדל את העיזים כחיות מחמד ומי כעסק?
אביב*

גידול עיזים

שליחה על ידי אביב* »

תודה על העצה אני ינסה, אבל כמה זה עולה? זה יקר?
חגית_פ*

גידול עיזים

שליחה על ידי חגית_פ* »

מבקשת עצה ממגדלים מנוסים:
העז שלנו בת שנה. לפני כשבועיים שמנו לב שבטנה קצת שמנה והעטינים גדלו (אם כי לא גדושים ).
גם ההתנהגות השתנתה, היא יותר שקטה ובאה אלינו (קודם לכן היתה פחדנית יותר).

כמובן שחשבנו מיד שהיא בהריון והפרדנו בינה לבין הזכר (שהוא מאוד אגרסיבי ופחדנו שיקרה לה משהו).

פתאום בימים האחרונים אני תוהה אם זה אכן הריון או אולי היא מיוחמת?
התיש משתולל המון, רוצה לקפוץ עליה ולא יכול כי הם מופרדים אבל זה בעיקר גרם לי לחשוב שאולי היא לא בהריון ואנחנו מפספסים אופציה להריון.

איך אפשר לדעת ללא עזרת וטרינר ואולטרסאונד?
אחיק*

גידול עיזים

שליחה על ידי אחיק* »

האם העז כבר המליטה פעם ?
אם היא מבכירה (הריון ראשון), ירידת העטין היא סימן להריון, למרות שכבר נתקלתי בהריון מדומה אצל עיזים.
אצלנו עיזים הרות הן לרוב ידידותיות יותר ומחפשות תשומת לב. הזכר משתולל לפעמים כשהוא מריח עז הרה, לפני המלטה. אולי הן מפרישות הורמונים שמשגעים אותו.
חכו בסבלנות, הסימנים לפני המלטה הם:
התנפחות העטין - סימן זה יכול להופיע שבועיים ויותר לפני ההמלטה, ויש עיזים שהעטין מתמלא להן מספר שעות לפני ההמלטה.
פעיות - העז מתחילה לפעות כאילו היא קוראת לגדי קטן.
עמידה מוזרה - חלק מהעיזים מסתכלות למטה, מחפשות את הגדי.
בטישה - כל ציר מלווה בגרוד עצבני של הקרקע על ידי רגל קדמית.
הפרשה - "הפקק" יוצא ורואים ריבה לבנה בצבע של ארטיק אננס.
רגליים של גדי - תכף יצא הראש וכל הגדי.
גדי שוכב בשלולית ליד האם - העז ממליטה.
גדיים עומדים מלוקקים ליד האמא הלועסת את השיליה - מזל טוב.
אביב*

גידול עיזים

שליחה על ידי אביב* »

שלום! לעז שלי יוצא דבר אדום כזה מאיבר המין קניתי אותה בהריון אבל כל פעם יוצא לה דבר עגול אדום כזה מאיבר המין בייחוד שהיא יושבת שהיא עומדת זה ניכנס פנימה הדבר הזה חוזר על עצמו כל הזמן חייב עזרה שמישו יגיד לי מה זה הדבר הזה דחוף!

אמרו לי שהיא הפילה אבל איפה הגדי אני צריך ליראות אותו זרוק באיזה מקום והוטרינר אמר לי שאיבר המין שלה ממש יוצא בקיצור חייב עזרה!
אחיק*

גידול עיזים

שליחה על ידי אחיק* »

יכול להיות ששפתי הבושת פשוט נדחפות החוצה. אם זה משהו גדול זה יכול להיות הרחם. אולי פשוט תקרא לוטרינר. תסתכל איך העז מתנהגת - אם היא לא אוכלת, או אם היא רובצת כל הזמן, כדאי מאוד לקרוא לוטרינר.
הפלה נראית כמו המלטה: יש נפל, שיליה, הפרשה דמית וכו'.
אביב*

גידול עיזים

שליחה על ידי אביב* »

אחיק העז אוכלת שותה הכל כמו עז בריאה אבל אין שום דבר אם היא הייתה מפילה הייתי רואה גדי מת אבל אין כלום!
חגית_פ*

גידול עיזים

שליחה על ידי חגית_פ* »

אחיק, רוב תודות!
אם היא בהריון מדומה, היא עושה את זה ממש טוב :-P
זהו הריון ראשון, היום היה נראה שהבטן גדלה אף יותר והרגשתי התחלה של התמלאות בעטין.
כולי תקווה שזה- זה.
גם התיאור לגבי התיש המשתולל ממש מדוייק, בהחלט נראה שמשהו בה משגע אותו יותר מהרגיל!.
האם הגיוני שלמרות הריונה היא עדיין אקטיבית ומקפצת? (כדי לצאת מהשטח המגודר שלה עליה לקפוץ לגובה מטר והיא עושה את זה בקלילות.
דני_בפולין*

גידול עיזים

שלום גיל. אני מגדל עיזים לחלב ומייצר גבינות, וקוטגים, וגם מוכר חלב עיזים.
דני_בפולין*

גידול עיזים

שלום אבי מכנות, אני איהיה בארץ שבוע מ 20 לחודש, בטוח שאבקר אותך.
עופר*
הצטרפות: 03 דצמבר 2002, 11:13

גידול עיזים

שליחה על ידי עופר* »

לחגית שלום
לדעת בודאות לגבי הריון רק באמצעות אולטראסאונד
אבל אתן לך טיפ ......
הסתכלי על העז מלפנים - אם הצד הימני בולט קצת ,או אם יש חוסר סמטריה בין צדדי הבטן יש סיכוי שהיא בהריון
סמניים מהותיים מאוד אפשר לראות בגדילה של העז עליה במשקל ובמידות הפיזיות ורק ממש סמוך להמלטה -כשבועיים ניתן להבחין בעמידה והליכה משונות
סימניים ברורים יותר רק ביממה האחרונה אם בכלל
בהצלחה
תום*
הצטרפות: 29 מאי 2005, 02:53

גידול עיזים

שליחה על ידי תום* »

שלום לכולם.
יש לי שתי עיזים בנות שנה
פיספסתי את עונת היחום הקודמת והכנסתי לדיר תיש היום
האם יש סיכוי שיקרה משהו?
גיל*

גידול עיזים

שליחה על ידי גיל* »

עופר, אני לא יודע אם יש אפשרות, אבל אם כן אולי תפרסם כאן כמה תמונות שלך.
יהיה נחמד לראות קצת תמונות ולא רק לקרוא מלל כל הזמן
חגית_פ*

גידול עיזים

שליחה על ידי חגית_פ* »

תודה, עופר.
נחכה ונראה...
עופר*

גידול עיזים

שליחה על ידי עופר* »

תמונות בשמחה - יש לי שפע של תמונות כולל סרטון מדהים בזמן אמיתי של ההמלטה האחרונה מרביצת האם עד ליניקת הגדי
אני לא יודע איך ניתן להצמיד כאן קבצי וידיאו ו/או תמונות
אם מישהו יודע שיספר לי
עופר*

גידול עיזים

שליחה על ידי עופר* »

לתום
כדאי לשים את התיש ליד אבל לא במגע ע העזים - ליצור גדר הפרדה למשך שבוע -10 ימים כידי שיתחיל גירוי
במשך הזמן הזה לתת לנקבות מנה גדושה יותר ב-30% של תערובת עזים שמכילה חלבון (11-16%)
ובמקביל לתת לתיש שחת טובה - קש שנקצר חצי ירוק
אחרי תקופה זאת הכנס את התיש לדיר ותוך 2-3 תתחיל פעילות מינית שתרגע כעבור 3-4 ימים
תמתין עוד כ12-15 יום אם הנקבות יהיו אדישות לתיש תספור 150 יום להמלטה
בהצלחה
אבי_''הציפוריה_בכנות''*

גידול עיזים

לכולם שלום !
דני בפולין לכשתגיע תרים טלפון כדי שאחכה לך .
ואשמח מאוד אם תביא איתך גבינות שלך לטעימה ואולי גם מתכון או שניים - כולנו נשמח לטעום את פרי תוצרתך !!!
גיל*

גידול עיזים

שליחה על ידי גיל* »

נשברה לעז שלי הקרן!
מישהו מכיר באזור הדרום וטרינר או מישהו אחר שיכול לבוא להוריד לי את הקרן?
זאת כבר פעם שניה שהיא נשברת, כשהעז הייתה קטנה יותר כבר נשברה לה הקרן ואז הורדתי וקיוויתי שזה לא יקרה יותר
צריך תשובה כמה שיותר מהר
תודה מראש
גיל*

גידול עיזים

שליחה על ידי גיל* »

היא לא נשברה באמצע, היא התעקמה מהבסיס, אם זה משנה
עופר*

גידול עיזים

שליחה על ידי עופר* »

לגיל
הכי חשוב בנתיים זה לחטא את המקום באמצעוות פולידין
אחיק*

גידול עיזים

שליחה על ידי אחיק* »

מה שלום העז ? האם הקרן מדממת ? בעצם אם הקרן עדיין מדממת העז כבר מתה. אפשר לחתוך קרן עם מסור או כבל מיוחד. מה שחשוב זה לחבוש טוב את הקרן כדי למנוע פציעות חוזרות, ולחטא טוב את האזור.
גיל*

גידול עיזים

שליחה על ידי גיל* »

תודה לעופר ואחיק, בינתיים אין שינוי במצב של הקרן מאתמול.
אין כבר סימנים של דם והעז מתפקדת בסדר.
אפשר לחתוך את הקרן לבד או שחייבים לקרוא לוטרינר? דיברתי אתמול עם אחד והוא כנראה לא יוכל להגיע אליי היום.
פעם נוספת תודה על העזרה, מחכה לשמוע מכם שוב.
גיל*

גידול עיזים

שליחה על ידי גיל* »

שאלה נוספת ששכחתי לשאול: אפשר להשאיר אותה עם הקרן עקומה? זה דבר שיכול להסתדר בלי להוריד אותה?
אחיק*

גידול עיזים

שליחה על ידי אחיק* »

אפשר להשאיר את הקרן כמו שהיא בתנאי שהעז לא חובטת את קרניה בחפצים שונים, דבר הגורם לפתיחה מחודשת של הפצע. אתה יכול לחתוך את הקרן לבד. אם החיתוך נעשה 3 ס"מ ויותר מבסיס הקרן, לא אמור להיות דימום. קרוב יותר לבסיס הקרן יש הרבה כלי דם וסיכוי לדימום מסיבי.
גיל*

גידול עיזים

שליחה על ידי גיל* »

אחיק, אתה יכול להסביר בצורה יותר מפורטת איך חותכים את הקרן?
תודה!
הילה*
הצטרפות: 29 דצמבר 2001, 17:10

גידול עיזים

שליחה על ידי הילה* »

ראשית שמחתי למצוא את האתר כבר הרבה זמן אני מחפשת חומר באינטרנט על עיזים ולא מוצאת
רציתי לשאול יש לי שתי עיזות שהמליטו לפני חודש וחצי ואני רוצה להתחיל לחלוב אותם.את תהליך החליבה אני יודעת.אבל יש תאוריות שונות לגבי איך להתחיל את החליבה בלי לפגוע בגדיות.העיזים יוצאים כל יום למרעה והם מקבלים גם תערובת בסוף היום.
האם להפריד בין הגדיות לאמא במשך הלילה לחלוב ביום ולתת לקטנות להיות שוב עם האמא במשך כל היום?
האם להפריד לגמרי?
האם לחלוב ולא להפריד את האמא מהגדיות?
תודה מראש הילה
אחיק*

גידול עיזים

שליחה על ידי אחיק* »

מנסרים את הקרן כמו שמנסרים עץ משתולל. מחזיקים חזק, זה קצת לא נעים לעז אבל אם המרחק מהבסיס יותר מחמישה ס"מ היא לא אמורה לדמם. ניסור מחמם את הקרן אז כדי למנוע סבל מיותר כדאי לעשות הפסקות מדי פעם.

הילה
את יכולה להחלוב בלי להפריד אבל אז יהיה לך מעט חלב, אפשר להפריד למשך היום או הלילה ומאוחר יותר, בגיל חודשיים להפריד לגמרי. זה כרוך קצת בכאב לב ופעיות. אנחנו היינו מפרידים למשך היום אבל בשנים האחרונות אנחנו פשוט חולבים מה שנשאר עד למכירת הגדיים בגיל חודשיים. אנחנו מפרידים את הגדיים לפני החליבה מוקדם בבוקר, לפני שהגדיים מספיקים לינוק. אחרי החליבה הגדיים חוזרים לעטיני אימותיהם.
אביב*

גידול עיזים

שליחה על ידי אביב* »

יש לי שאלה! למה אסור לעיזים לחם??
דני מפולין*
הצטרפות: 20 מרץ 2006, 18:32

גידול עיזים

שליחה על ידי דני מפולין* »

לאבי שלום! הגעתי היום מפולין. לצערי אין לי טלפון שלך, אז כנראה אגיע ללא התרעה. לכל מקרה אם תספיק, תרשום את הטלפון פה
אבי_''הציפוריה_בכנות''*

גידול עיזים

לכולם שלום !
קודם כל מזל טוב לאביב " פרידג'ה " העז שלו המליטה תאומים בשעה טובה ומוצלחת ... בהצלחה בהמשך .

דני מפולין שלום לך וברוך הבא הביתה . מס' הסלולרי שלי - 052-2533825 , מצפה לשיחה ממך .להיתראות

יום טוב לכולם !!
סבטקסט_כפול*
הצטרפות: 09 יוני 2005, 18:20
דף אישי: הדף האישי של סבטקסט_כפול*

גידול עיזים

שליחה על ידי סבטקסט_כפול* »

אני רוצה לדעת יותר על הזנים של העיזים ואיך יודעים את מה אנחנו רוצים לגדל?
דני_מפולין*
הצטרפות: 23 מרץ 2006, 09:51

גידול עיזים

שליחה על ידי דני_מפולין* »

קודם כל לאבי מכנות ואביב תודה רבה מכל הלב על האירוח בבית גידול שלכם. אני מקווה להספיק עוד היום, לפני שאני עוזב את הסביבה, לקפוץ אליכם. אם תעביר לי כתובת הא-מייל שלך, אשלח לך תמונות מלידה גדיים חדשים שלי.
אבי_''ציפוריה_בכנות''*

גידול עיזים

דני שלום לך אני מניח שאתה כבר נמצא בבית !!
בכל אופן ראיתי את התמונות הן מדהימות ( העיזים ) , אני מקווה שתצליח להגדיל את העדר וילך לך עם מה שאתה עושה , - זה ממש יפה .
כשתגיע שוב לארץ קפוץ לביקור .

להיתראות ZZZ
סבטקסט_כפול*
הצטרפות: 09 יוני 2005, 18:20
דף אישי: הדף האישי של סבטקסט_כפול*

גידול עיזים

שליחה על ידי סבטקסט_כפול* »

אני רוצה לקנות עיזה לחלב,אנחנו גרים בהרי חברון הקרירים ו
רציתי לדעת איזה סוגי זנים אני צריכה לחפש שיתאימו לאיזור גידול זה?, ומתי כדי לקנות?
ואם למישהו יש למכור במחיר סביר( מקציבה לענין כולל דיר 2000 ש"ח האם זה יספיק?),תודה מראש.
אבקש לא למחוק את ההודעה הזאת כי כבר כתבתי אותה מספר פעמים ואשמח ליחס הוגן.
אחיק_ושלומית*
הצטרפות: 26 נובמבר 2001, 20:58
דף אישי: הדף האישי של אחיק_ושלומית*

גידול עיזים

שליחה על ידי אחיק_ושלומית* »

סבטקסט כפול
עז אחת תהיה בודדה מאוד. אין צורך בזן מיוחד - עיזים סובלות מגוון מצבי מזג אוויר וקור זה ארוחת הבוקר שלהם.
כדאי לקנות גדיה ולגדל אותה. כך היא תכיר אתכם ואתם אותה על כל השריטות האישיות שלה.
מחיר של גדיה בגיל חודשיים אחרי חיסון נע סביב 300 ש"ח . כדאי להכין לעיזים מקום לפני שמביאים אותם. מקום מוגן מרוח ומגשם בחורף ושמש קופחת בקיץ, עם חצר שיוכלו לזוז בה בלי לאכול את כל הגינה.

אם אתם מעוניינים, יש לנו גדיות למכירה [email protected]
הילה*
הצטרפות: 29 דצמבר 2001, 17:10

גידול עיזים

שליחה על ידי הילה* »

שאלה דחופה
נולד לי לפני שעה כבש קומרנית ורציתי לשאול אם אפשר לתת לה חלב עיזים?
תודה הילה
דני_מפולין*

גידול עיזים

להילה שלום ! קודם כל מזל טוב להולדת נחדיך. ךעיניין, לפי סיפרות, את צריכה עד חודש לתת להם חלב עיזים, אחרי חודש את יכולה לערבב עם חלב פרות, ולהתחיל לתת קצת מזון יבש, אני מדבר על עדר לגידול חלבי. אם את לא מעוניינת בתוצרת חלב את יכולה להמשיך ולתת להם חלב אם, אבל את גם צריכה אןתו?
דני_מפולין*

גידול עיזים

לאבי ואביב! שלום ידידים! עוד פעם תודה רבה. כן, אני בבית ומצטער שלא הספקתי לבקר אותכם עוד פעם, אבל ילדים ונכדים קודם כל. לא הספקתי אפילו לצלם את העיזים שלכם, ו זה גזע זר בפולין, אז אם תוכל לצלם אותם ו לשלוח לי תמונות בא-מייל, הייתי מאוד מאוד מודה לך.
גיל*

גידול עיזים

שליחה על ידי גיל* »

העז שלי עומדת להמליט בשבועות הקרובים.
רציתי לקבל טיפים מה אפשר וצריך לעשות כדי שההמלטה תעבור בשלום.
זאת המלטה ראשונה שלה, והיא בגיל שנה וקצת.
תודה מראש...
אחיק*

גידול עיזים

שליחה על ידי אחיק* »

כמו שאומרים בחדשות "עוקבים בדאגה..." לא צריך להכין לה כלום, רק לראות שהכל בסדר: שהיא אוכלת כמו שצריך, הולכת בצורה נורמלית, לא רובצת יותר מדי. אם יש לה הפרעות אכילה, רביצה ממושכת והליכה מוזרה (כמו על ביצים) יכול להיות שיש לה "רעלת הריון" הנקראת גם מחלת התאומים או קטוזיס. במקרה כזה אפשר לשנות את התזונה ולתת תוספי מזון, אבל הכי פשוט קרא לוטרינר כדי שהמצב לא יתדרדר.
בזמן ההמלטה אתה כמו אב מאושר בלידת ילדיו. כדאי שתהיה שם אבל אין לך שום תפקיד רפואי. אתה יכול לנחם את העז, לדבר איתה, להתרגש. חכה בסבלנות ליציאת הגדי, שים לב שקודם מגיעות הרגליים. אם מופיע ראש - יש בעיה. צריך לדחוף את הגדי חזרה לרחם, בעצם בוא לא נגרום לכולם להקיא. אם יש בעיה קרא למישהו בעל ניסיון שיעזור לך.
אחרי ההמלטה ודא שהשקית נקרעה והגדי נושם, נגב את הגדי, חטא לו את חבל הטבור ודאג שהוא יינק קולסטרום. אם העז היא אמא טובה, אתה יכול ללכת לישון מאושר ורגוע.
שיהיה בהצלחה.
חגית_פ*

גידול עיזים

שליחה על ידי חגית_פ* »

היי אחיק, בדיוק רציתי לשאול אותך על ההמלטה הקרבה ובאה אצלנו ומה תפקידי על הסט ...
הגיוני שיש סימנים כבר חודשיים בערך (השמנה בבטן לכדי אי-סימטריה, התמלאות העטין) אך היא עוד לא המליטה?. ז"א הבנתי מהכתוב פה בדף שכשרואים סימנים ברורים זה כבר רגע לפני ההמלטה... אז מה קורה?! הגיוני ?
גיל*

גידול עיזים

שליחה על ידי גיל* »

אחיק, רציתי לדעת גם האם צריך להפריד בין העז לתיש? הוא מרבה לרדוף אחריה ולהציק לה (מנסה לעלות עלייה, כנראה לא ראה שהיא בהריון).
זה יכול להזיק לה כל הריצות האלה או שזה בסדר?
שליחת תגובה

חזור אל “בעלי חיים”