מכירת חלב אם

אנונימי

מכירת חלב אם

שליחה על ידי אנונימי »

[h=3]

אמהות שרוצות לתרום חלב, או שזקוקות לתרומת חלב, אנא פנו לדף תרומת חלב אם[/h]
(הדיון בדף זה מבטא מחשבות על מכירת חלב אם)

ראו גם בנק חלב אם בישראל
ענת_פרידמן*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2004, 12:20
דף אישי: הדף האישי של ענת_פרידמן*

מכירת חלב אם

שליחה על ידי ענת_פרידמן* »

נעים להכיר. אני אם טרייה ששואבת ושואבת . . .וחושבת למה בעצם אין מכירה של חלב אם- ותקנו אותי- אם יש.
הרי עם כל המודעות למוצרים טבעיים, לויטמינים ותוספות מזון- שקונים- מה יותר טבעי ומזין מחלב אם??
עלו לי מספר נקודות ושאלות למחשבה ואשמח לכל תגובה ונקודה נוספת
  • האם היית נותנת לילדך חלב אם של מישהי אחרת?
  • עד כמה משמעותי שהחלב אינו בגיל של תינוקך מבחינת התרכובת?
  • איך לתמחר?(מחיר) - אני חשבתי מחיר ל100 מ"ל - אין לי מושג כמה - והאם יש דרך אחרת לדעתכן
  • האם יש בעייה כלשהי להעביר חלב לתינוק אחר- בגלל שהאם, למשל, בעלת תזונה אחרת וכו'
חשבתי שבאם השואבת באה ממקום של מודעות וממקום של התייחסות לתזונה שלה ומכוונה טהורה לעזור- זה יכול להיות ברכה גם לתינוקות נוספים וגם לאם. המחיר בעיניי הוא חשוב ואינו מוריד מערך העזרה.
אם הרעיון נראה לכם , אשמח לשמוע על דרכים לדעתכן להפיצו- האם להציע זאת לתינוק בן יומו והלאה- האם לתינוקות שזקוקים לתוספת, האם לאימהות שיוצאות לחופש לשבועיים וזקוקות ל"מחליפה".
  • איך אפשר לפקח על תהליך כזה? אם אני קונה ממישהי- איך אני יודעת שזה באמת שאוב, טרי, מזין, סטרילי
האם רק לפי אמון? האם יש דרך לזהות חלב אם ?

אני רואה זאת כליווי חודשי של השואבת (צריך למצוא לזה שם יותר מושך) לאם היולדת.

באם יש לכן עוד רעיונות או דעות- אשמח לשמוע

באם יש מישהי המעוניינת לקנות חלב בעיקר באיזור ירושלים- אשמח לשמוע (לא אני השואבת)

אז שתהיה לכולנו שנה שופעת בתנובה טבעית

ענת
דנה_ה*
הצטרפות: 13 אפריל 2004, 22:21
דף אישי: הדף האישי של דנה_ה*

מכירת חלב אם

שליחה על ידי דנה_ה* »

תגובה ראשונה, מן הבטן:
לא בטוחה לגבי הרעיון הזה, עקב כמה דברים שעולים:
  1. חלב אם אינו סטרילי ועשוי אף להעביר מחלות (הפטיטיס C, אידס) - איך מפקחים על זה?
  2. אמא מיניקה שיוצאת לשבועיים חופשה?
  3. אני הייתי נותנת לילדי חלב של מישהי אחרת, אך רק בתנאים מאוד מסויימים (נאמר - מאחותי).
  4. מעבר לגיל התינוק, גם הרכב החלב בשלבים שונים של היניקה (או השאיבה) משתנה - בתחילה יותר מימי ואח"כ יותר מזין.
  5. ואיך באמת אפשר לפקח?
  6. נראה לי שטבעי יותר ששתי אחיות / חברות יניקו האחת את ילדי השניה (במידה ועולה הרצון והצורך), אך לא כשיטה נרחבת.
  7. לא נראה לי הרעיון של למכור את זה בכסף ולעשות מזה עסק. לא יודעת למה, כי הרי פעם היו נשים מייניקות שהתפרנסו מכך. מצד שני, המקור העתיק היה שבטי, עזרה הדדית בין נשים מאותה הקהילה ולא מוצר תמורת כסף.
מחשבות ראשונות.
איתן*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2004, 16:35

מכירת חלב אם

שליחה על ידי איתן* »

ואם כבר, אז כבר:
גבינה צהובה מחלב אם
יוגורט מחלב אם
מילקי מחלב אם
קוטג' מחלב אם
גבינת אורדה מחלב אם
ושיא השיאים - רוקפור מחלב אם
(-:
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

מכירת חלב אם

שליחה על ידי בשמת_א* »

סליחה שאין לי כרגע זמן לחפש, אבל בשלב זה יש גם בארץ הזנה של פגים ותינוקות בחלב של אמהות אחרות.
עד כה, הדבר נעשה רק כתרומה ולא בתשלום, כעזרה למצבי חירום רפואיים (כאמור, פגים כאשר האם אינה מצליחה לשאוב מספיק חלב, תינוקות חולים או אלרגיים לכל תמ"ל שאמם אינה מצליחה לייצר עבורם חלב או מספיק חלב [הרבה פעמים אחרי שהופסקה ההנקה התגלה שהתינוק אלרגי לכל מזון אחר] וכדומה).

יש נוהלים מסודרים לעניין הזה של תרומת חלב אם. בין היתר, כפי שעלה מתגובתה של דנה, הם כוללים את המחלות שעלולות להיות מועברות בחלב אם - התורמת נבדקת כדי לוודא שאינה חולה במחלות אלה, ויש עוד כמה כללים ונהלים.

אין לי לצערי גישה להוראות כתובות בעברית. רק לנהלים באנגלית, והמסמך די ארוך.
את יכולה לערוך חיפוש באתר הזה על המלים "תרומת חלב אם" או "לתרום" וכדומה (נסי בכמה וריאציות), ותמצאי כמה תשובות שמפרטות חלק מהנהלים המקובלים לתרומה.

כאמור, עד היום אף אחת לא התנתה את התרומה שלה בתשלום, ועד היום לא ידוע לי על מקרה שבו אמא רצתה חלב של אם אחרת שלא בגלל סיבה רפואית .

אה, משהו שכן חשוב כבר לכתוב:
אין שום בעיה מבחינת גיל התינוק.
פגים מקבלים גם חלב אם מאמהות שמניקות גם ילד גדול.
תחשבי על זה ככה: אם אפשר לתת לתינוק שרק הרגע נולד מוצר תעשייתי שעשוי מחלב פרה, שנועד לעגל ובכלל לא לתינוק אנושי, ושאף אחד לא שואל כמה זמן הפרה הזאת אחרי המלטה - אז על אחת כמה וכמה אין בכלל שום בעיה לתת לתינוק אנושי חלב אנושי בכל גיל {@
ענת_פרידמן*

מכירת חלב אם

תודה על התגובה דנה- אני חושבת שאם היינו חיים כמו פעם ובמעגלים שבטיים- אז היה כנראה יותר פשוט
אך לא לכל אחת יש אחות מיניקה, או חברה מיניקה או שכנה- ובטח לא בהכרח שתסכים להתחייב לשאיבה
וגם יש משהו בכך שאת קונה ולא מבקשת טובה ממישהי- במיוחד שזה גם דורש הרבה השקעה.
אני בעצמי תוהה האם הייתי סומכת מספיק על מישהי
אך המחשבה שלי היא באמת על עזרה- ולדעתי עזרה שעולה כסף היא לא פחות עזרה. הרי היא משקיעה זמן וכמו כל טיפול או שירות אחר, גם זה עבודה.
בהקשר לפיקוח זה באמת שאלה. אם זו מישהי שאת מכירה, או שחברה שלך מכירה וסומכת עליה- האם זה מספיק?
בתור אמא שבזמן הימים הראשונים נתתי לבתי תוספת מטרנה- אני חושבת שיכול להיות שהייתי שמחה לאפשרות לתת לה תוספת הנקה
ובאמת אני חושבת על תינוקות שלא מקבלים בכלל חלב אם או במקרה של בעיה כלשהי בחלב האם ועוד
לגבי ההרכב- זו באמת שאלה ובעניין הזה בהשוואה לתחליפים - האי גם התחליפים לא מותאמים לכל שלב
תודה על ההתייחסות

איתן, הידעת שחלב אם הוא פרווה? כך שזה אפילו מוצרי חלב- פרווה

ענת
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

מכירת חלב אם

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

איתו, אי אפשר להכין גבינה מחלב אם. ראה בדף הכנת גבינה
ענת_פרידמן*

מכירת חלב אם

תודה על ההתייחסות
בשמת- בתרומה אני מתארת לעצמי שנותנים רק למקרים רפואיים. למה לתת רק למקרי חירום?
למה לא לאפשר לתינוקות "רגילים" גם את האופציה?
למה לא להגדיל את כמות המייצרות ?
בהקשר אחר- פעם מישהי אמרה לי שלא צריך להיות ילד עם צרכים מיוחדים כדי לקבל את כל ההשקעה ההתפתחותית והלימודית-שניתנת- כגון: תרפיה באמנות, בדיבור, במוסיקה וכו'- לכל ילד מגיע גם השקעה כזו
אז למה צריך להיות מקרה רפואי כדי לזכות באופציה של קבלת חלב אם מאמא אחרת?
ענת
טרה_רוסה*

מכירת חלב אם

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

ענת, ההבדל הוא, שמשום מה, א/נשים אינם מעוניינים לתת לתינוקם חלב של אם אחרת. הם מעדיפים לתת פורמולה. ולכן, ממה שאני הבנתי, רק אמהות לתינוקות שרגישים לפורמולה, מחפשות תרומת חלב. התגובות שזה מעורר מאוד עזות. האמת, לא ברור לי מדוע. הרי דם או איבר או זרע של מישהו זר לא מגעיל אותנו לקבל.
לפני כמה זמן היתה כתבה על אפשרות של בנק חלב אם (זה שאורן שכתב כאן מנסה לקדם) והתגובות שהיו לכתבה, היו ממש מוזרות בעניין זה.

גם לא ברור למה עניין הכסף תמורת החלב מעורר התנגדות. הרי מקובל לקבל כסף עבור תרומת זרע. ואני מכירה אנשים שתרמו דם תמורת כסף, במטרה להרוויח כסף.

בכל מקרה, יכול להיות שבגמ"חים חלב אם שקיימים, דווקא היו מוכנים לשלם תמורת חלב. צריך לשאול אותם.
אלמוני*
הצטרפות: 05 אפריל 2004, 01:52

מכירת חלב אם

שליחה על ידי אלמוני* »

שחלב אם הוא פרווה
לא מובן לי. הסבר בבקשה.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

מכירת חלב אם

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

_שחלב אם הוא פרווה
לא מובן לי. הסבר בבקשה_
חלב אם הוא פרווה.
כלומר - מבחינה הלכתית - מותר לערבב אותו עם חלב או עם בשר.
דנה_ה*

מכירת חלב אם

שליחה על ידי דנה_ה* »

הרי דם או איבר או זרע של מישהו זר לא מגעיל אותנו לקבל.

דווקא אותי כן. אני מאמינה שאיברים / חלקי גוף וגם דם נושאים בחובם משהו מן האדם שממנו באו. יש אגב הרבה עדויות לשינויי אופי שחלו באנשים שעברו השתלות שונות ובמיוחד השתלות לב. לא לחינם יש דתות שונות שמאמינות שאסור לקבל תרומת דם. אני אמנם לא פנטית בנושא אבל אני לא מרגישה לגבי קבלת תרומת דם כמו שאני מרגישה לגבי שתיית כוס מים.
לגבי החלב - אני מרגישה שחלב אם נושא בחובו לא רק סוכר חלבון ושומן אלא גם רגשות והטבעה אישית של האם ממנה בא החלב. כאשר החיים היו שבטיים היו זהות ודימיון גדולים בין הנשים (בהקשר של אופי, אמונות, גישות לחיים וכו') ולכן גם לא הייתה בעיה להיניק האחת את תינוקה של השניה. אני, למשל, לא הייתי רוצה לקבל חלב מאישה אלמונית שאולי היא באופייה עצבנית, תוקפנית ומרשעת. אני מאמינה שמשהו מזה עובר בחלב.
סמדר_נ*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 20:40
דף אישי: הדף האישי של סמדר_נ*

מכירת חלב אם

שליחה על ידי סמדר_נ* »

דנה -- גם אם זה היה הסיכוי היחיד של תינוקך לשרוד?
אנונימי

מכירת חלב אם

שליחה על ידי אנונימי »

שמעתי מיד שניה או שלישית, על מישהי שמכרה חלב שאוב במשך שנה, והרוויחה מזה מספיק כסף בשביל לקנות דירה...

בזמנו, דנתי עם חברה על האפשרות של הנקת הפעוטות האחת של השניה. הם כמעט בני אותו גיל. לשתינו המחשבה היתה מוזרה, ולא ניסינו זאת, אבל הסכמנו שאם חלילה קורה משהו לאם, אז כמובן שהשניה תניק את שניהם.

אין לי טיעונים מדעיים, אבל יש לי הרגשה מוזרה, שכמו שדנה חושבת, בחלב עוברים עוד דברים. דברים שמשפיעים על אופי התינוק.

מעבר לכך, יש תינוקות שאלרגיים לכל מיני מזונות שהאמא אוכלת. מן הסתם, יהיה אלרגי גם לדברים שהמינקת אוכלת... מסובך לבדוק.

הנושא מורכב.
אמא_ל_5*
הצטרפות: 09 יוני 2003, 09:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_ל_5*

מכירת חלב אם

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

אין לי טיעונים מדעיים, אבל יש לי הרגשה מוזרה, שכמו שדנה חושבת, בחלב עוברים עוד דברים. דברים שמשפיעים על אופי התינוק.
ומה עם אלה שאוכלים חלב פרה - זה גם משפיע על האופי?
אני אישית מרגישה שההנקה, כפעולה, מעבירה עוד דברים לתינוק, מעבר למרכיבים של החלב. ולכן יש אמהות מאמצות, או אמהות שלא יכולות ליצר די חלב עבור תינוקיהן, ש"מניקות" תינוקות בעזרת חלב אחר (עם צינורית שמעבירה את החלב לתינוק, בעת שהוא יונק מהשד). אבל להרגשתי, חלב האם, החומר עצמו, הוא פשוט הנוזל המתאים ביתר לתזונת תינוקות.
אין לי ספק שאם חס וחלילה היה לי תינוק שלא הייתי יכולה לספק את החלב שלו הוא זקוק הייתי עושה כל מאמץ לדאוג לו לחלב אם ממקור אחר.
אין ספק היום שאצל פגים למשל, תזונה בחלב אם לעומת פורמולה, יכולה להיות הבדל בין חיים למוות. בעולם קיימים בנקים לחלב אם, ונהוג לקבל תרומות חלב אפילו מאמהות לתינוקות עד גיל שנה, עבור פגים קטנטנים.
לגבי תרומה או מכירה של חלב אם - זה דיון דומה מאד לדיון על מכירת איברים בכלל - כליה למשל. וזה כבר דיון פילוסופי שאין לי כרגע זמן להכנס אליו. עובדה שבנק הדם עדיין עובד על תרומות בלבד.
אמא_אדמה*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2002, 01:11
דף אישי: הדף האישי של אמא_אדמה*

מכירת חלב אם

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

אי אפשר להכין גבינה מחלב אם.

אבל קרטיב אפשר...
דנה_ה*

מכירת חלב אם

שליחה על ידי דנה_ה* »

גם אם זה היה הסיכוי היחיד של תינוקך לשרוד?
טוב, אמרתי כבר שאני לא פנטית בנושא. בכל אופן, אם בעיה שכזו הייתה מתעוררת אני מניחה שהייתי מחפשת אם תורמת ובודקת מי היא ויוצרת עימה קשר גם מעבר לקבלת / קניית החלב.
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

מכירת חלב אם

שליחה על ידי אם_פי_3* »

יש בעייתיות מוסרית במכירת לכל דורש - חלק מהבעייתיות של תמ"ל, בתקופה הראשונה, היא שהשימוש בו מקטין את יצור החלב של האם - ומכניס למעגל שבו חסר חלב, נותנים תוספת ואז חסר יותר חלב... אם יהיה חלב אם זמין - יתנו אותו יותר בקלות. כמו כן, אם הייתי שואבת במטרה לתת לנשים אחרות, לא הייתי רוצה להיות שותפה לתהליך הזה. ולא נראה לי סביר למיין ולתת חלב רק למי שכבר לגמרי לא מיניקה... (לא מדברת על בעיה ספציפית אלא על שוק חפשי).

כמו כן, בשביל לייצר חלב בכמויות ששווה להשקיע בשינוע, אחסון ומכירה (שזה הליך מורכב, במוצר רגיש כמו חלב אם), צריך מישהי שמשקיעה הרבה שעות/מאמץ בזה - כי היא צריכה לספק חלב מעבר לצריכה של התינוק שלה. אם היא לא מייצרת לפחות ליטר ביום (למכירה), זה לא שווה (וגם זה בעצם מעט מאד. אבל המון עבודה לשאוב.)

מה שכן, ישנה יוזמה חשובה מאד להקמת בנק חלב אם. כאן, אכן מדובר על נזקקים.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מכירת חלב אם

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אני חושבת שקצת חסרה כאן מודעות למורכבות של התהליך. אני שמעתי שהיה בישראל בנק חלב שנסגר, משום שלא היו להם תנאי סטיריליזציה מספקים. נדמה לי ששמעתי שכל החלב שעובר בבנק חייב לעבור סקירה לבדיקת חיידקים וזיהומים, וכמובן שזה דבר יקר מאד ומסובך.
כמו כן, לא מובן לי מי הוא המקרה הלא-רפואי שצריך לקבל חלב אם? תינוק של מיליונרית ש"מגעיל אותה" להניק, והיא רוצה לתת לו חלב אם?... אם מדובר בתינוק של אם שלא הצליחה להניק, והוא כן מסוגל לעכל תחליף חלב כלשהו, אז ברור שיש לתת עדיפות למקרים הרפואיים, כי גם ככה אין ולא תהיה בשנים הקרובות אפשרות לספק בצורה כזאת את צרכיהם של אפילו עשירית מהתינוקות שהם מקרים רפואיים.

אני אישית לא הייתי עושה את זה בלי תמורה כספית. מה - לשאוב, ולאכסן, ובתנאים סטיריליים מיוחדים - תגידו, זה נראה לכם כל כך פשוט?! זה לוקח המון כוחות מהמיניקה, הן בגלל החלב שיוצא מגופה והן בגלל הטרחה הטכנית שבשאיבה. זה נורא קשה. אני האכלתי את התינוק שלי בחלק שאוב מבקבוק בשבועיים וחצי הראשונים לחלב. זה מקרה שונה, אבל זה היה סיוט. לשאוב, ולשאוב ולשאוב.

הרמב"ם אומר, שאישה שילדה תאומים - בעלה מחוייב לשלם למינקת שתניק אחד מהם. ואישה שילדה ורוצה להניק תינוק נוסף על תינוקה - לא תעשה זאת. זה כמובן לא סותר את העובדה שרבות וטובות מניקות תאומים בכיף.

אגב, בקשר להנקת ילד של חברה: אני מכירה הרבה שעושות את זה במסגרת בייביסיטר. אני עשיתי את זה פעם אחת,.לתינוק עם פה של שואב אבק, ואחר כך היה לי גודש יומיים.
טרה_רוסה*

מכירת חלב אם

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אני עשיתי את זה פעם אחת,.לתינוק עם פה של שואב אבק, ואחר כך היה לי גודש יומיים.
:-D
אמא_ל_5*

מכירת חלב אם

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

אני אישית לא הייתי עושה את זה בלי תמורה כספית.
אין ספק שתמורת תמורה כספית היו עושות זאת יותר נשים - אך גם ללא כל תמורה יש רבות ששמחות לתרום. יש כל הזמן אמהות הפונות לפורומים השונים ומציעות חלב שאוב כדי לתרום. יש נשים ששאיבה הולכת להן בקלות, והן שואבות למטרות שונות, ויש להן עודפים, והן שמחות לתרום.
גם תרומת דם זה לא דבר של מה בכך, זה מעייף, זה גוזל את הכוחות שלך - ויש אנשים רבים העושים זאת. שלא לדבר על תרומת מח עצם. נכון ששאיבה לאורך זמן זה נראה מתיש יותר, אך יש אמהות ששואבות בין כה, ואין להן כל בעיה לשאוב בקבוק אחד נוסף.
בארה"ב יש בנקים לחלב אם עם כמויות חלב מאד מרשימות העוברות שם כל שנה - הכל מתרומות.
טובי_י*
הצטרפות: 28 פברואר 2004, 06:09

מכירת חלב אם

שליחה על ידי טובי_י* »

ענת, הרעיון של מכירת חלב אם - בעיניי הוא מצויין. רק שלא ברמה הפרטית. נאמר כאן מספיק על בדיקות שונות שנוזלי גוף צריכים לעבור לפני שמעבירים אותם הלאה לגוף אחר, אחת כמה וכמה כשמדובר בתינוקות.

ההבדל בין היישום של זה תחת פיקוח, לבין היישום של זה באופן פרטיזני הוא ענק לדעתי.
באופן מקצועי, תחת פיקוח כמו בנק החלב שהוזכר פה - הסכנות של העברת זיהומים קטנות יותר, וכנראה שוות את הסיכון. אגב, בכל העברה של מנות דם, מח עצם וכדומה לחולים יש סיכונים שונים של זיהומים, גם אם הם לא ברמות היסטריות, הם קיימים.
באופן פרטיזני, חלב אם לכל דורש - מדובר על חוסר אחריות משווע. דווקא בגלל שמדובר בתינוקות, בתזונה, ובנוזלי גוף.
לכן אולי שווה לבדוק בתינוקיות אם יש איזשהי פרוצדורה, אפילו ניסיונית ומסודרת של העניין הזה. שוב, באופן פרטי זה פשוט מסוכן.
אנונימי

מכירת חלב אם

שליחה על ידי אנונימי »

כשקראתי את הכתבה על הבחורה הדנית (?) שקנתה רכב מכספי מכירת החלב, ניסית לחשוב איך זה יכל לעבוד פה...
המחיר שם, לפי הכתוב בכתבה, כ 20$ לליטר.
נשמע קצת יקר, לא? מאידך, על מנת לשאוב ליטר, צריך לעבוד די קשה...
לפי חשבון של ליטר ביום, 22 ימי שאיבה בחודש - אפשר גם 30, אבל לפעמים צריך לנוח, לא? - מתקבל 440$. (30 יום - 660$)
שווה את המאמץ?
אמא_ל_5*

מכירת חלב אם

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

לפי חשבון של ליטר ביום
נדיר שאמא תוכל לשאוב ליטר ביום, ועוד כדי לתרום. זה אומר שעליה לייצר כפול - אם היא גם מניקה תינוק, ואז זה אולי אומר שהיא תתן לתינוק שלה תמ"ל, ותמכור את חלב האם - וכאן כבר מתחילה הבעיה האתית של מכירת חלב אם. אני מכירה אמהות לתאומים ששואבות 2 ליטר ביום - אבל זה באמת נדיר, ושוב - זה הרי לתאומים שלהן.
אנונימי

מכירת חלב אם

שליחה על ידי אנונימי »

אם ליטר ביום זה נדיר, מה הממוצע?
יכולה להעיד על עצמי שכששאבתי - עד לפני כשנתיים וחצי, הלך לי מאד בקלות - 150 CC בשאיבה, כמו כלום. לפעמים גם יותר. כמו שאומרים "פרה טובה" ;-)
שאבתי פעם עד מקסימום פעמיים ביום, ולא כל יום. אבל אם הייתי צריכה, לא נראה לי שהיתה לי בעיה לשאוב עוד 5 - 6 פעמים, ואפילו כל יום כמעט. ז"א למעט המועקה והעול הכרוכים בכך.
אמא_ל_5*

מכירת חלב אם

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

אם ליטר ביום זה נדיר, מה הממוצע?
הייצור, או הצריכה, של תינוק מגיל כמה חודשים היא 800-1000 סמ"ק ליום. לאמהות רבות קשה מאד להגיע למלוא אספקת החלב בשאיבה בלבד, במצבים שהתינוק לא יונק. כמובן שיש אמהות שמצליחות בכך, אבל גם אם כן - זה החלב הדרוש לתינוק שלהן. לשאוב עוד ליטר זה כבר מאד מסובך.
בשאיבה של פעם עד פעמיים ביום 150 סמ"ק זה לא מאד מסובך, אבל לשאוב כל 3-4 שעות בכמויות כאלה זה כבר יותר קשה. לכן לעיתים אמהות מעדיפות לשאוב לעיתים רחוקות כדי שיצא יותר בכל פעם, למרות שזה עלול להוריד את ייצור החלב.
אם_פי_3*

מכירת חלב אם

שליחה על ידי אם_פי_3* »

במיוחד שכאמור, מדובר על שאיבה מעבר לצריכה של התינוק הפרטי. ואם האם סיימה עכשיו שאיבה, האם יהיה לה מספיק עבור התינוק שלה? תיאורטית כן, כי התינוק הוא משאבה יותר יעילה - אבל הוא יצטרך לעבוד יותר קשה, ולא כל תינוק מוכן לכך. במיוחד תינוקות שהתרגלו לזרם חזק (ואלו התינוקות שיש יותר סיכוי שאמם תשאב לצורך מכירה), או תינוקות שיש להם קשיים אחרים / תפיסה לא אופטימלית.
חשבתי הרבה על האפשרות הזאת כששאבתי, במיוחד כשזה היה בחברת "שטראוס"... הגעתי למסקנה שזה לא ישים / לא משתלם / לא מוסרי.
ענת_פרידמן*

מכירת חלב אם

אני שואבת כל יום בערך ליטר- כל פעם 150-200 סמ"ק כשכל פעם כזו לוקחת לי כרבע שעה- עם המשאבה הדו צדדית
אם מישהי הייתה לוקחת על עצמה לשאוב כמות יותר גדולה- צריך משאבה רצינית וכמובן לפנות לזה זמן
ונכון שזה לא מתאים או אפשרי לכל אחת
אך נראה לי שאם התהליך היה תמורת כסף יותר נשים היו מסוגלות להעניק (ולהניק) לעוד. אם מבחינת השקעה וזמן וכן- גם מבחינת מוטיבציה
  • ובהקשר לפיקוח- איזה פיקוח הוא מספיק יסודי לדעתכן?
לוקחים דגימה של החלב למעבדה? פיקוח של משרד הבריאות? איפה ואת מי אפשר לשאול?*

ענת
ענת_פרידמן*

מכירת חלב אם

מצאתי מכתב עם שאלון לדוגמא שניתן לתת לאשה שרוצה לתת חלב אם- המאמר המלא מופיע ב:
http://www.pagim.net/modules.php?name=N ... icle&sid=6
קטע מתוך המכתב הכולל את השאלון:

אני מקווה כי בנק חלב אם בישראל יקרום עור וגידים ויהפוך אט אט למציאות אשר תשפר את איכות החיים של ילדים רבים וכמו כן יוריד את רמת תמותת התינוקות בארץ. אני מקווה כי מכתבי זה ישפיע עליכם לחיוב וכי הוא יהווה צעד אחד בדרך ארוכה להקמת התשתית של בנק חלב אם בישראל. בכבוד רב, מלברגר אורן נספח: שאלון לתורמת שאלון למועמדת לתרומת חלב אם: ילדים רבים נזקקים לחלב אם בעוד שאימם, לצערנו, אינה מסוגלת להעניק להם אותו. תינוקות המאושפזים בפגיות זקוקים לחלב אם, אשר יכול להוות לשון המאזניים בין חיים למוות. גם תינוקות בעלי רגישויות מסויימות עלולים להיקלע לקשיים עקב מחסור בחלב אם. וכאן אתן נכנסות לתמונה. אם אתן יכולות לתרום כמות מסוימת של חלב, נשמח מאוד אם תוכלו לענות על השאלון המצורף, ובכך להבטיח שתרומת החלב שלכן תגיע לתינוק נזקק, ותעזור לו לשרוד ולהתפתח בצורה הטובה ביותר. אנו מודים לכן על עזרתכן ותרומתכן. (הערה: השאלון דורש עידכון, דיון וניסוח מחודש. זהי גרסא שמבוססת על שאלון מבנק החלב הצפון אמריקאי שתי סוגיות שדורשות פיתרון הינן נשים המחלימות מסרטן ולפי השאלון לא זכאיות לתרום, וכמו כן נשים החולות בהרפס "רדום").

חלק א'- כללי 1. גילך?- 2. כמה זמן עבר מהלידה?___ חלק ב'- תזונתי 1. האם את אוכלת מוצרי חלב פרה? 2. האם את אוכלת מוצרי חלב עיזים? 3. האם את אוכלת מוצרי סויה? 4. האם את אוכלת כשר? (במידה והתשובה באחד הסעיפים האלו משתנה- יש לידע אותנו) חלק ג' – בריאותי 1. האם את בעלת היסטוריה של זיהומים כרוניים (לדוגמה: HIV, HTLV, שחפת פעיל, צהבת, הרפס, סקלרוזיס או היסטוריה של סרטן ממאיר)? 2. האם ב-12 החודשים האחרונים קיימת יחסי מין עם שותף שנמצא בסיכון גבוה לאיידס, HTLV או צהבת (כולל אנשים חולי המופיליה, אנשים שהשתמשו במחט להזרקת סמים לא חוקיים או תרופות ללא מרשם, או כל אדם שקיים יחסי מין עם שותפים רבים)? 3. האם בשנים עשר החודשים האחרונים קיימת יחסי מין עם אדם אשר עשה כתובות קעקע, איפור קבוע עם מחטים, חירור מקומות שונים בגוף, או שנדקר בטעות ממחט מזוהמת? 4. האם נאמר לך שלא תוכלי לתרום דם מסיבה רפואית כלשהי למעט משקל גוף נמוך, הריון או הנקה? 5. האם ב-12 החודשים האחרונים קיבלת מנת דם, מוצר כלשהו מדם, השתלת איבר או ריקמה, עברת חירור איבר בגוף, עשית כתובת קעקע, איפור קבוע עם מחטים או שנדקרת בטעות ע"י מחט מזוהמת? 6. האם במהלך ההריון קיבלת מנת דם לעובר? 7. האם חלית אי פעם בצהבת ? האם היית ב-12 החודשים האחרונים בקירבה לחולה צהבת (מגורים משותפים או יחסי מין)? 8. האם נחשפת ב12 החודשים האחרונים לצהבת B או קיבלת זריקת גמא גלובולין? 9. האם עברת דיקור או הסרת שיער במחט שנעשו במחטים לא סטריליות? 10. האם קיבלת הורמון גדילה ממקור אנושי, DURA MATER או BRAIN COVERING FRAGT, או קיימת יחסי מין עם חולה במחלת קרוציפלד – יעקב (ה"פרה המשוגעת")? 11. האם את משתמשת במוצרי טבק, במדבקת ניקוטין, במסטיק ניקוטין, או משתמשת בקביעות ביותר משתי אונקיות של שתיה חריפה או מקביל לה ביממה? 12. האם את משתמשת בסמים לא חוקיים? 13. האם נולדת, גרת או טיילת ארץ אפריקאית שהיא מאז 1977? 14. האם ב-12 החודשים האחרונים גרת באיים הקריבים, המזרח הרחוק או יפן? 15. האם בין 1980 ל-1996 התגוררת בתחומי הממלכה המאוחדת (אנגליה, צפון אירלנד, סקוטלנד, ווילס, האי מאן, איי התעלה, גיברלטר או איי פולקלנד) ליותר משלושה חודשים, או קיבלת אי פעם מנת דם בממלכה המאוחדת? 16. האם מאז 1980 שהיית באירופה לפרק זמן מצטבר של יותר מ 5 שנים? 17. האם הזרקת אי פעם סמים, או שקיימת יחסי מין עם אדם שמזריק סמים? 18. האם את משתמשת בקביעות בתרופות הנמכרות ללא מרשם רופא או בתרופות מרשם שלא מהרשימה הבאה: הורמונים מחליפי תירואיד, אינסולין, תרסיסי אף, טיפול חיצוני מקומי, טיפות עיניים, ויטאמינים, תוספי ברזל, גלולות למניעת הריון מסוג פרוגסטין- (כל אלה מותרים)? 19. האם את לוקחת מוצרים טבעיים פעילים פרמקולוגית, ויטאמינים הכוללים תוספים צמחיים או ויטאמינים במינונים גבוהים? 20. האם את צורכת מעל 700 מ"ל של משקאות בעלי קפאין ביום או צורכת אלכוהול בקביעות ? ( בין צריכת האלכוהול לשאיבת החלב חייבת להיות תקופת צינון של 12 שעות לפחות). 21. האם נמצאת אי פעם בבדיקה חיובית לשחפת (יש לשוחח על הנסיבות)? 22. האם את צימחונית או טבעונית מלאה אשר אינה מאזנת את תזונתה ע"י בתוספי ויטאמינים?
בשמת_א*

מכירת חלב אם

שליחה על ידי בשמת_א* »

יש פה שאלות ממש מדהימות.
זה בוודאי שאלון אמריקאי, כי לפיו עולה שאף אשה שגרה באירופה ובמיוחד בבריטניה (מי האידיוט שתרגם "הממלכה המאוחדת" לעברית? טוב, זו לא שגיאת התרגום היחידה), באפריקה, ביפן, במזרח הרחוק, באיים הקריביים ובקיצור כמעט בכל מקום חוץ מאמריקה ואוסטרליה... לא טובה לתרומת חלב.
אז מה, נשים שגרות באירופה או ביפן לא מניקות? ולא תורמות חלב?
ומה פירוש "האם את אוכלת כשר"?
אתם רוצים להגיד לי, שאשה דתיה תהיה מוכנה לקבל חלב אם רק מאשה שומרת כשרות? זה כמו יין נסך? גם אשה חרדית בטיפול נמרץ תקבל תרומת דם או תרומת איבר רק משומר כשרות? מדהים. וגם נראה לי פשוט מטורף, במיוחד לאור העובדה שבאלפיים-שלושת אלפים השנים האחרונות, עד המאה העשרים כולל, נשים יהודיות דתיות כשרות היו מוסרות את ילדיהן למיניקות גויות בלי שום בעיות (פולניות בפולין, גרמניות בגרמניה, ערביות מרוקאיות במרוקו, וכן הלאה).
או שמדובר בשאלה שדומה לצריכת חלב פרה, חלב עזים, וסויה - כלומר, מחפשים אם היא אוכלת דברים כמו בשר חזיר או צדפות? אז שישאלו.
טרה_רוסה*

מכירת חלב אם

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אהבתי במיוחד את : האם קיימת יחסי מין עם חולה במחלת קרוציפלד – יעקב.
כן. היה מ- ש - ג - ע !
א_גרויסע_מויש*
הצטרפות: 08 פברואר 2004, 17:47

מכירת חלב אם

שליחה על ידי א_גרויסע_מויש* »

_האם קיימת יחסי מין עם חולה במחלת קרוציפלד – יעקב
כן. היה מ- ש - ג - ע !_
:-D
תבשיל_קדרה*

מכירת חלב אם

אה, נו. זה היוזמה של אורן.
התכונה העיקרית שלו (הנוגעת לעניננו): טנק - אנטי - ביורוקרטיה.
הוא ישמח לקבל הערות כאלה (כמו של בשמת), וכל עזרה ממבינות.
תבשיל_קדרה*

מכירת חלב אם

_ומה פירוש "האם את אוכלת כשר"?
אתם רוצים להגיד לי, שאשה דתיה תהיה מוכנה לקבל חלב אם רק מאשה שומרת כשרות?_
אנילא יודעת מה אשה דתיה תהיה מוכנה לקבל , אבל בגמ"ח חלב אם חרדיים לא מקבלים חלב אם מחילוניות.
אמא_ל_5*

מכירת חלב אם

שליחה על ידי אמא_ל_5* »

אה, נו. זה היוזמה של אורן.
כן, הערתי לו כבר על השאלון הלא ממש רלוונטי. זה כמובן אכן נלקח מחו"ל, וסוכם שיש להתאים אותו לארץ.
טרה_רוסה*

מכירת חלב אם

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

בגמ"ח חלב אם חרדיים לא מקבלים חלב אם מחילוניות.
באמת?? למה?
ומגויות ?
בשמת_א*

מכירת חלב אם

שליחה על ידי בשמת_א* »

כי לראשונה מזה "אלפיים שנות" החרדים התחילו להיות גזענים (נכון, לא "התחילו", אבל עלו כיתה, יותר נכון, קפצו שלוש כיתות).
ה"כשרות" הפכה להיות אבן בוחן לטוהר.
אני מרשה לעצמי לשתוק עכשיו בנושא הזה, פן אומר את דעתי באופן לא תרבותי.

ודרך אגב, אם כבר שאלות מרתקות ומוגזמות בטירוף, למה לא:
  • האם את צורכת שמן זית ושמן דגים, או שמנים סינתטיים בלבד?
  • מה צריכת הויטמינים היומית שלך, והאם תזונתך כוללת את מינימום המנה היומית המומלצת של פירות וירקות?
  • האם תזונתך אורגנית?
  • האם תזונתך מכילה מזונות מעובדים רבים?
  • האם את נוהגת לאכול במסעדות מזון מהיר יותר מפעם בחודש?
(רגע, רגע, יש לי עוד המון שאלות חשובות, שבלעדיהן אי אפשר לקבל את החלב הנתרם, חכו, למה אתם בורחים... ) P-:
אם_פי_3*

מכירת חלב אם

שליחה על ידי אם_פי_3* »

אבל בשמת, חלק מהשאלות חשובות לסיווג. למשל, חלב של אם שאוכלת מוצרי חלב הוא נהדר - אבל לא לתינוק שלך, למשל... הבעיה היא באמת איך לנסח כך שיהיה ברור שזה מיועד לסיווג, ולא כאיסור. ובאמת, חשוב שיהיה ידוע האם האם נחשפה לפחות לאלרגנים הנפוצים. מן הסתם אי אפשר לכסות את הכל, ומי שהתינוק שלה רגיש במיוחד, תצטרך או להניק בעצמה, או ליצור קשר ישיר עם אמהות שמוכנות להתאים את תזונתן וגם לתרום חלב (כפי שמתרחש היום, למעשה).
בשמת_א*

מכירת חלב אם

שליחה על ידי בשמת_א* »

אין לי בעיה עם שאלות שחשובות לסיווג. אני בהחלט חושבת שזה חשוב לשאול על מוצרי חלב וסויה. למען תינוקות אלרגיים, אולי כדאי להוסיף רשימה לסמן מזונות שהמיניקה נמנעת מהם.
אבל יש שאלות שנראות לי מוגזמות.
לגבי השאלות שהוספתי - אני לא אפתח כאן את הדיון הזה (יש בו סכנה לנשמות תמימות), אבל את יודעת, לא סתם חיברתי אותן.
אני רק חושבת שיש דברים שמוגזם לשאול על חלב אם - אנחנו לא שואלים אותם על הפרות שמהן לוקחים חלב לתמ"ל, ולא שואלים אותם על חברות התמ"ל, ולא עושים כזאת מערכת ביקורת קיצונית לתמ"ל (וגם לא לדם!), אף על פי שהסכנה מהתמ"ל גדולה פי כמה וכמה מהסכנה ההיפותיטית מחלב אם בארץ.
ההשתמעות מהשאלון הזה היא שחלב אם הוא איזה חומר עתיר סכנות, מכל דבר צריך לחשוש, המון דברים עלולים להשתבש בו...
יש בו גם כמה דברים מטעים וכמה דברים מגוחכים:
  • לגבי תרופות, רוב התרופות בטוחות בהנקה.
  • יש הרבה שאלות שאף אחת לא תענה עליהן. מגוחך לגמרי. בכל מקרה אפשר לבדוק בחלב דברים כמו שימוש בסמים, ולכן במקום שאלות מגוחכות עדיף לרשום על הטופס דברים כמו: מיניקות המשתמשות בסמים כגון... מתבקשות שלא לתרום חלב.
נכון, השאלון הזה נועד למקרה שבו - במיוחד בנושא של מכירת חלב ולא תרומת חלב, כי אוכלוסיה שתורמת לא תמיד חופפת את האוכלוסיה שמוכרת - יצאנית נרקומנית שחיה עם חולה איידס מכור לסמים, וילדה זה עתה תינוק, לא תנסה למכור את החלב שלה. אני מבינה. אבל האם הדרך למנוע מקרים כאלה היא לשאול "האם את יצאנית נרקומנית שחיה עם חולה איידס מכור לסמים?"
אמא_שלנסיכות*
הצטרפות: 26 יולי 2004, 16:35
דף אישי: הדף האישי של אמא_שלנסיכות*

מכירת חלב אם

שליחה על ידי אמא_שלנסיכות* »

אתם רוצים להגיד לי, שאשה דתיה תהיה מוכנה לקבל חלב אם רק מאשה שומרת כשרות?
למה מקובל עליכם שאישה שצורכת אלכוהול, קופאין או תרופות- לא יקחו ממנה חלב כי החומר עובר בחלב?
וכן כולם יודעים שדיכאון או עצבים ג"כ עוברים בחלב.
אבל לא מקובל עליכם שאשה ששומרת שילדיה יאכלו אוכל כשר, לא תרצה לקבל חלב ממישהי שלא אכלה כשר (אם אין מצב חרום כמובן ויש אפשרות לכך).
אני בטוחה שאין כאן עניין של חרם כי כל ארגוני החסד, למיטב זכרוני, לא עושים הפליות

דרך אגב מסופר על משה רבינו שלא רצה לינוק מבת פרעה ולכן חיפשו לו מינקת יהודיה (את אמא שלו).

ומה עם אלה שאוכלים חלב פרה - זה גם משפיע על האופי? כן
חלק מעניין הכשרות הוא שאנחנו אוכלים ומשתמשים במוצרים (ביצים למשל) של חיות עדינות ואוכלות עשב, חיות טורפות הן לעולם לא כשרות ואחת הסיבות היא האופי של החיה שנאכלת ונכנסת לתוך הדם של היהודי.
אבא_אפלידו*
הצטרפות: 23 מרץ 2005, 14:53

מכירת חלב אם

שליחה על ידי אבא_אפלידו* »

רעיון נחמד ככל שיהיה, אך יש בו בעיה.
הבעיה היא בדפוסי החשיבה, בדיוק כמו שאת לא מסוגלת מאותה צלחת של אדם זר, לא תוכלי לתת לתינוקך לקבל מזון מאישה זרה.
תרבות המיניקות פסחה מן העולם.
מניסיון שלנו, גם להניק את האחיין שלך, אינו אפשרי. עדיף שייתנו לו מטרנה... :-(
א_ל_א_ן*
הצטרפות: 12 דצמבר 2004, 15:51
דף אישי: הדף האישי של א_ל_א_ן*

מכירת חלב אם

שליחה על ידי א_ל_א_ן* »

דף מעניין.
אני חושבת שאם מישהי חושבת ברצינות על לשאוב חלב, למען תינוק אחר, היא בהחלט צריכה לגבות על זה כסף.
כי זו אנרגיה.
אבל-------
לא בטוח שהתינוק שלה ייצא מורווח מהעסק הזה.
כלומר כמה פעמים ביום הוא צריך את אמא שלו מתעסקת עם החלב הזה.
כלומר מתי היא תשאב- כשהוא ישן, במקום לעשות משהו יותר מועיל, כמו להתקלח, או לקרא או לכתוב או לצייר.
או שהיא תשאב כשהוא ישחק, וכשהוא ירצה ציצי, היא תגיד לו- אח"כ מותק, עכשיו אמא 'עובדת' או שואבת.

יש לי חברה שהניקה בגרמניה תינוק נוסף, ההורים הביאו לה אותו כל פעם ליניקה. במשך חצי שנה.
עדיין אני חושבת שזה לא היה שם מוצלח, בגלל שהבת שלה לדעתי חוותה סוג של נטישה קצרה. שמבחינתה היתה מיותרת. זה לא שהיא היתה חייבת לספוג אותה, כי יש לה אח קטן.

יש פתגם- עניי עירך קודמים.
אורן_מלברגר_לה''ב*
הצטרפות: 29 מרץ 2005, 09:21

מכירת חלב אם

שליחה על ידי אורן_מלברגר_לה''ב* »

חברות- אפשר להתערב?
דבר ראשון- הדף הינו, כמו שאמרתן, תירגום (לאו דוקא מוצלח) של שאלון שנמצא בשימוש בחו"ל.
אני לא מדען ולא בקיא יתר על המידה בנושא זה או אחר ועל כן לא יכול להחליט על דעת עצמי איזה סעיף יותר חשוב או רלוונטי מאחרים.
אני יכול רק לתת את החומר הזה לבקיעים ממני (משרד הבריאות) ולקוות שבקורב, ב-11 באפריל ליתר דיוק, הם יחליטו בעד הקמת בנק חלב אם.
לדעתי, אסור לתת תמורה כספית והתמורה צריכה להיות באמצעות בדיקת רופא על חשבון "הברון" וכמו כן מתן תרומת חלב אם במידה והאם התורמת תזדקק אי פעם וזה כדי שלא ליצור מצב בו אמהות עניות תסכנה את שלום בנן או לא תספק להם חלב אם אלא תמכורנה אותו על חשבונו. למשל.
ישנן עוד סיבות נוספות אבל שוב, אני לא עד כדי כך בקיא ויכול להגן על הדעות הללו בחירוף נפש, וגם אני לא חושב שזה כ"כ משנה. ההחלטה תהיה בסופו של דבר בידים של "גדולים" מאיתנו ואנו נצטרך לשפוט את החלטתם. הלוואי וקודם כל יקום הבנק חלב אם.
אז היה לי מאוד נחמד לקרוא את השירשור ולראות אפילו את שמי משתרבב. זה בהחלט עושה נחמד בלב.
ואם תרצו לדבר איתי על הנוש, המייל שלי הוא:
[email protected]
להשתמע,
אורן
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

מכירת חלב אם

שליחה על ידי עדי_יותם* »

אוי, איך פספסתי את ההודעות האחרונות.

וכן כולם יודעים שדיכאון או עצבים ג"כ עוברים בחלב.
היי היי, מי זה כולם? יש לך הפניה למחקר שמראה את זה? כי לי אין.
(ואני יודעת שלא לכך התכוונת, אבל כבר היו כאן דיונים על כך שגם פרות לא בדיוק מסתובבות להן בשאנטי עם חיוך על הפנים כל היום, ושגם לאי קבלת חלב אם יש מחיר, והוא לא נמוך).

אני בטוחה שאין כאן עניין של חרם כי כל ארגוני החסד, למיטב זכרוני, לא עושים הפליות
לא בטוחה שהבנתי למה את מתכוונת, אבל הגמ"חים של חלב אם, שקיימים (או היו קיימים כשביררתי) בבני ברק ובירושלים, לא מפלים ב נתינה של החלב, אבל בהחלט לא מקבלים מאמהות חילוניות.

אבל לא מקובל עליכם שאשה ששומרת שילדיה יאכלו אוכל כשר, לא תרצה לקבל חלב ממישהי שלא אכלה כשר (אם אין מצב חרום כמובן ויש אפשרות לכך).
שוב ה"עליכם" הזה...
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

מכירת חלב אם

שליחה על ידי ורד_לב* »

מצרפת את הכתבה ממעריב של היום בנושא.
יש בתגובות גם קישור לעצומה הקוראת לפתוח את בנק החלב בכ"ז.
אורן_מלברגר_לה''ב*

מכירת חלב אם

והנה הקישור ישירות.
ובמאמר מוסגר אני יכול לומר ש"כנראה" יקום הבנק חלב אם. יו"ר הועדה (גב' דורית קלוסקי) מאוד תומכת ברעיון ומה שנשאר זה ה"איך".
http://www.petitionspot.com/petitions/azoma
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

מכירת חלב אם

שליחה על ידי אילה_א* »

דרך אגב מסופר על משה רבינו שלא רצה לינוק מבת פרעה ולכן חיפשו לו מינקת יהודיה (את אמא שלו).
איזה קשקוש בלבוש אמא של משה וגם אבא שלו ואפילו הוא בעצמו לא אכלו אוכל כשר ! ובעצם בשלב הזה הם גם לא היו יהודים אבל ניחא.
למה ? כי כללי הכשרות לא נתנו עדיין כשמשה ינק !!!
אבל אפשר לספר עליו הכל מה אכפת לו הוא .
ובאותו עניין
אלוהים:לא תאכל גדי בחלב אמו[
משה:אתה מתכוון שלא נערבב חלב עם בשר?
אלוהים :לא , רק את הגדי אל תבשלו בחלב של אמא שלו .
משה אתה מתכוון כיורים נפרדים, כלי מטבח נפרדים וכל זה ,נכון?
אלוהים:לא תכאלו גדי בחלב אמו
משה:אה, הבנתי בין חלב לבשר 3 שעות אבל בין בשר לחלב 7 לפחות
אלוהים:לא תאכל גדי בחלב אמו .
משה: אם סכין חלבי שמקרה שימש לבשר אז צריך לתקוע אותו באדמה לכמה ימים נכון ?
אלוהים:נו טוב תעשו מה שאתם רוצים .
אורן_מלברגר_לה''ב*

מכירת חלב אם

לא יודע עד כמה השירשור הזה עדיין פעיל ונראה- אבל רק רציתי להודיע לכם שביום שני הקרוב תתאסף ועדה מיוחדת במשרד הבריאות וכנראה תחליט בעד הקמת בנק חלב האם בישראל.
ולבחורה האחרונה שענתה בנוגע לכשרות- אני לא זוכר שאמרתי משהו בנוגע לכשרות, אבל לפי ההלכה משה אכן היה פג וכך למעשה הוא "התחמק" מהגורל שהיה צפוי לשאר הילדים שנולדו במועד. לא הבנתי איך שירבבת את הכשרות לענין- אבל ניחה.
סמדר_נ*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 20:40
דף אישי: הדף האישי של סמדר_נ*

מכירת חלב אם

שליחה על ידי סמדר_נ* »

שביום שני הקרוב תתאסף ועדה מיוחדת במשרד הבריאות וכנראה תחליט בעד הקמת בנק חלב האם בישראל.
מצוין! כל הכבוד אורן!
נשאר רק לחשוב כמה זמן יעבור מההחלטה עד הביצוע.
>סמדר, שמעודה לא התקרבה למשקל הסף לתרומת דם, שמחה שסוף סוף יהיה גם לה משהו לתרום.<
> רק צריך לקוות שזה יהיה כשעדיין יהיה לה חלב<
צפרדע_ית
הצטרפות: 03 מאי 2006, 05:13
דף אישי: הדף האישי של צפרדע_ית

מכירת חלב אם

שליחה על ידי צפרדע_ית »

אני יודעת שחלף המון זמן - אבל אני חייבת...
איילה - את פשוט ענקית!!!
אהבתי!
me
אביגיל*
הצטרפות: 17 ספטמבר 2001, 16:35

מכירת חלב אם

שליחה על ידי אביגיל* »

מסתבר שיש עכשיו שוק למכירת חלב אם:
http://www.wired.com/magazine/2011/05/[po]ff milk[/po]/
לקוחה_פטנציאלית*
הצטרפות: 25 יוני 2012, 07:28

מכירת חלב אם

שליחה על ידי לקוחה_פטנציאלית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אייזה עולם זה, אנחנו מעדיפים לבטוח באבקה תעשייתית שלא שמה דגש על שלבים(0-6 חודשים זה לא שלבים)
ושאין בה מספיק כדי לחסן את התינוק וכתוב אפילו על האריזה שחלב אם טוב יותר והאבקה,משוכללת ככל שתהיה,
לא מגיעה לרמה של חלב אם וכל זה ארוז בקופסאות שהשד יודע איזה חומרים הן פולטות שם במחסנים הלוהטים ובשינוע הארוך.
קיצר, אני מעוניינת לקנות ממך. אני גם ככה קונה . ואני מרגישה כל פעם שאני מאכילה אותו בוץ.
אגב פעם היה מקצוע כזה- מינקת.
תשאירי פרטים
ללו*
הצטרפות: 11 ינואר 2011, 09:59

מכירת חלב אם

שליחה על ידי ללו* »

תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

מכירת חלב אם

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אגב פעם היה מקצוע כזה- מינקת.
אם מתעקשים לקרוא למינקת "מקצוע", זה היה מקצוע שכרוך ברמות משתנות (ולעיתים מכובדות) של ניצול.
אני נגד מיניקות כ"מקצוע", ואני נגד קנייה ומכירה של חלב אם. אני כן בעד תרומות לבנקי חלב-אם, תרומות קהילתיות, והנקת ילדי אחרים בהתנדבות ומתוך בחירה חופשית.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מכירת חלב אם

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

מעוניינת לתרום חלב אם
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

מכירת חלב אם

שליחה על ידי יעל* »

הי,