הורות שווה

ענת_גביש*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 23:50
דף אישי: הדף האישי של ענת_גביש*

הורות שווה

שליחה על ידי ענת_גביש* »

עוד משהו שסתם בא לי לשתף אתכם בו ושתביעו דיעה. יש אתר חדש שנקרא "הורות שוה". אבא אחד היפנה שאלה בקשר לשאיבה במקום הנקה, וקיבל תשובה ממנהל הפורום, מישהו בשם טל. זה נקרא הקשר בין שוויון להנקה או משהו כזה.
http://community.walla.co.il/ts.cgi?tss ... id=5339326
אם לא הצלחתם לפי הכתובת, זה ב"קהילות וואלה".}
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

הורות שווה

שליחה על ידי יונת_שרון* »

המושג "הורות שווה" מעורר בי חלחלה. אני זוכרת שהיינו אומרים על בית הספר הקיבוצי שהדרך שמשיגים בו שוויון היא לכסח את כל מי שגדל מעל גובה הדשא. נראה לי שהרעיון של "הורות שווה" הוא להשיג שוויון על ידי כיסוח היתרונות שיש בשוני בין ההורים.}
ענת_גביש*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 23:50
דף אישי: הדף האישי של ענת_גביש*

הורות שווה

שליחה על ידי ענת_גביש* »

יונת אני מאמצת את הגדרתך להורות שווה במה שהכי דומה ל... הקלה. לא כתבת אם עיינת באתר ההוא ובתשובה הספציפית. אני די נירעשתי ממנה. המצחיק הוא שנכנסתי לשם כשחשבתי שהכונה להורות "שווה", כאילו worthy (אם אני מדייקת בתרגום.) משהו אחלה שכייף לעשות אותו. "שווה".}
עמית_מגן*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 23:09
דף אישי: הדף האישי של עמית_מגן*

הורות שווה

שליחה על ידי עמית_מגן* »

אותי מעוררת חלחלה הגישה הזו של הגברים.
לשמחתי אני נשואה ל לגבר אמיתי ולא ליצור מטושטש זהות, ואין לו שום צורך לחקות אותי. אני זו שמניקה את הילדים והוא שותף במשפחה בדרכים אחרות. בתי בת השלוש מעריצה אותו ומיד כשהוא מגיע הביתה היא רצה אל בין זרועותיו. לעומת זאת בלילה היא יונקת ממני. וכך צריך להיות. זו דרכו של עולם וכך נבראנו.
לצערינו ישנם כאלה שרואים בהנקה של האישה את התינוק גזילה מן הגבר אבל הרי יש כל כך כל כך הרבה דברים שהבעל יכול לעשות ולטפל בתינוק, כפי שהמסעדה הניידת () כתבה והסבירה בטוב טעם.
ולענת, גם אותי בלבלה ההגדרה הזו של "הורות שווה". נדמה לי שהמילה הנכונה היא "הורות שויונית" ותקני אותי בשמת אם אני טועה. (אם את קוראת הודעה זו)
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

הורות שווה

שליחה על ידי אם_פי_3* »

סליחה, אבל לא ברורה לי ההגדרה "גבר אמיתי".
יש יותר מדרך אחת להיות גבר/אישה/אדם וכולן אמיתיות מאד
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

הורות שווה

שליחה על ידי אביב_חדש* »

לקיתי בבחילה קשה למקרא אותה הודעה בפורום הורות שווה. וכמו שאמרו לי כבר: "שווה לתחת" (הפורום, כמובן).
שביט מסוגל לעשות דברים שאני לא מצליחה להגיע אליהם עם הילדים. טיול לילה. כמעט כל לילה, לפני השינה, עם הטוסטוס או בלעדיו, בעיקר עם פנס, טיול ברחבי הקיבוץ, רואים חיות לילה, ציפורים ותופעות מעניינות. אני לא עושה טיולים כאלו. אני מצטרפת אליהם כדי להיות חלק מהנהנים, כמו הילדים.
ושביט לא יכול להניק, וגם לא מסוגל להרגיע את הילדים כמוני.
אני לא חושבת ששנינו צריכים להיות שווים בתפקידנו. אבל אנחנו שווים בהתנהגויות אל הילדים, בגישותינו (משתדלים), חושבים אותו הדבר (כמעט).
יש דברים שידועים לילדים ולשנינו שרק אחד מאיתנו מסוגל לעשות, ואנחנו מכבדים את ה"דבר" ומשאירים לו מקום חשוב בחיינו.
נאוה_פרנס*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2001, 00:39
דף אישי: הדף האישי של נאוה_פרנס*

הורות שווה

שליחה על ידי נאוה_פרנס* »

קראתי את הדיון, וגם את ההודעה ההיא בפורום ו...
איזה כייף שאני לבד!!!
זה שווה, שווה באמת
וגם שיוויונית: אני עושה גם את מה שאימא עושה (להניק, לבשל, לכבס, לנקות ולרפא פצעים) וגם את מה שאבא עושה (פרנסה, גינון, עבודות חשמל, תיקונים והדבקות) ;-)
ולכל אלו שיתחילו עכשיו לספר לי כמה זה חשוב שיש עוד אדם בבית, וכמה נהדרת היא הזוגיות ובכלל...
תתרגלו, בבקשההההה!!! זהו חוש ההומור שלי

והמציאות הלא מצחיקה חחחחח
תסתכלו בתחתונים: אנחנו לא שווים ז"א אנחנו שווים המון אבל לא זה לזו :-D חחחח

התגובות של האנשים הללו שמדברים על הורות שווה נובעות מפחד ומתחושה של אימפוטנציה - לא מינית אלא רגשית. אין מה להתרגז, זה סתם עצוב :-(
עמית_מגן*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 23:09
דף אישי: הדף האישי של עמית_מגן*

הורות שווה

שליחה על ידי עמית_מגן* »

ל-אם פי 3, הכוונה שלי הייתה לומר בזאת, שבשונה מאותם יצורים מצחיקים שמנסים לחקות את האישה בהזנת התינוק ע"י שימוש בבקבוק, בעלי מעולם לא חשב להחליף אותי בזאת. הוא יודע שהוא גבר וגבר לפי טבעו אינו אמור להניק את ילדו!! גם לא תוך שימוש באביזר הבא להחליף את השד.
נועה_ברקת*
הצטרפות: 30 יוני 2002, 17:11
דף אישי: הדף האישי של נועה_ברקת*

הורות שווה

שליחה על ידי נועה_ברקת* »

עוד פן של נושא ההורות השווה הוא מה קורה כשמתגרשים ובאתר ההוא מקובלת הדיעה שההורים מתחלקים שווה בשווה במשמורת ובהסדרי הראייה של הילדים. למשל, חברה שלי והגרוש שלה, התחלקו בילדים בצורה כזו: כל יום הם אצל אחד ההורים וסוף שבוע לסירוגין. הכל נורא טוב ויפה ושיוויוני אבל הילדים די סובלים. אין להם בעצם בית ובסיס אחד אלא הם נודדים מכאן לשם, שלא לדבר על כך שצריך כל הזמן לעדכן אחד את השני (בבני הזוג) מה המצב עם הילדים ותקשורת טובה לא היתה כנראה הצד החזק של הורים גם קודם. מכיוון שהיא חברה טובה וגם החוק נוטה לצד האם, ניסיתי לדבר אל ליבה טרום הגט שתנסה להגיע להסדר אחר שבו הילדים יותר איתה (ומדובר בילדים ממש קטנים), אבל אז הסתבר לי שהיא פשוט לא רוצה, היא רוצה את החופש שלה ואת הזמן שלה וההסדר הזה ממש מתאים לה. רק עכשיו, היא מתחילה לגלות סימני חרטה ובכל הזדמנות היא לוקחת את הילדים יותר אליה.
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

הורות שווה

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

ואני חשבתי שהורות שווה פירושה - הורים מעולים שכדאי לאחרים ללמוד איך להיות כאלה. באסה.
שליחת תגובה

חזור אל “מה זה הורות?”