בעלי במילואים

אנונימי

בעלי במילואים

שליחה על ידי אנונימי »

שלל עצות:

תעסוקה
למסוע להורים כל פעם שהחצי יצא למילואים.
אופציה אחרת לנסוע להתארח אצל חברים [בהנחה שהילדים לא במסגרות] ולפחות חלק מהמילואים להעביר בטיולים בין חברים...
להזמין אנשים

עזרה
  • פשוט דרשתי שיבואו לעזור לי, ובסוף אבא שלי בא. אם הוא לא היה בא, מישהו אחר היה בא, ואם לא הייתי מוצאת, הייתי מכריחה את הבעל לעזוב הכל ולבוא. אמנם ממילואים זה יותר קשה... אבל אני בטוחה שלא תצטרכי להגיע לזה...
  • מנשא גב? יש לי אחד מזה כשלושה ימים והוא מגלה לי אפשרויות שלא חשבתי עליהם, כמו לאכול אוכל מבושל באור יום, לקפל כביסה ולשטוף כלים בערות ולא בלילה מתוך שינה - ובהתאם ללכת לישון בשעה פחות-או-יותר נורמלית.
  • (מנשא גב שלא תוך תנועה)שירה וריקודים. עוזר מאוד למצברוח... :-) כשנגמרים השירים, אני עוברת להסברים.
  • הילדים יכולים לישון לפעמים אצל סבא וסבתא
  • אם זה נראה לך מלחיץ מדי(לינה אצל סבא וסבתא), רעיון אחר: לבלות את רוב היום אצל הסבים. כלומר, להפקיד אותו בביתם בבוקר, ולאסוף אותו לקראת ערב, ואם אפשר שהם יקחו אותו ויחזירו אותו, עוד יותר טוב.
  • להשאיר מישהו איתם לשעה או לפצל בין שתי הסבתות לשעה-שעתיים ולקחת קצת זמן לעצמך, זה יכול להיות מעולה.
  • לקחת בייביסיטר - נערה בתשלום שתשחק קצת עם הפעוטות ותעזור לך קצת בבית. בשבילי זה הבדל של שמיים וארץ בהתמודדות.
  • וכשממש אין לי כח וחשק אני מזמינה ארוחות. פינוק אמיתי, ובדרך כלל גם נשאר למחר.
תובנות וציפיות
  • עדיף להבין מראש שהבית יהיה פחות מסודר והארוחות פחות מושקעות מאשר כרגיל, וככה לא תרגישי רע על הבלגן.
  • לדעתי חשוב להתגבר על הפולניות ודווקא להרבות להיפגש, להזמין אלייך, לצאת החוצה - להיות עם עוד אמא + ילד אמנם יוצר יותר בלגן בתוך בית, אבל הרבה יותר קל להסתדר.
  • החודש הזה יהיה קשה, אין ספק, אבל מה שיכול לעזור לך הוא לשנות את ההסתכלות עליו, מסיוט ודאִי והרעת תנאים טוטאלית, לאתגר שטמונות בו גם כמה הזדמנויות:
הזדמנות להשתחרר מהתפקיד המיותר לחלוטין של הסופר-אמא הקולית, לעשות לעצמך הנחות, להיעזר בכל מי ומה שאפשר (לינה אצל הסבים - בטח!), ולהרשות לאחרים לראות אותך לא במיטבך. אני חושבת שתופתעי לראות כמה טוב זה עושה לך ולקשרים עם אנשים סביבך, כמה זה יכול להיות מקרב ומשחרר לכל הצדדים.
הזדמנות לגלות שאת מסוגלת להסתדר בלי בן-הזוג שלך, לשמור על שפיותך ואפילו להנות לפעמים.
הזדמנות לחוות משהו אחר עם הילדים, סוג אחר של אינטימיות שמתפתחת במהלך חודש כזה לבדכם.

מצבי לחץ והתמודדויות
  • להתקלח בווילון פתוח. :-) (עכשיו הוא כבר בשלב שפותח לי את הווילון בעצמו).
  • להכניס את הגדול איתי למקלחת (כי "פוטנציאל הנזקים" שלו יותר גדול, אז הייתי מצמידה אותו אלי) ולהשאיר את הקטנה בטרמפולינה לידכם. אותה הייתי מקלחת בנפרד, אם בכלל - עכשיו חורף, אפשר גם בלי (אלא אם היא חולה עם חום ומזיעה).
  • מטלות בבית - צעצועים לא הייתי אוספת, אלא אם הגדול אוהב לעשות את זה כמטלת שעשוע (הוא אוהב לסדר דברים, נכון? ראיתי).
  • כלים וכביסה - מורידים סטנדרטים, וזה כולל גם לשים את הילדים מול הדי.וי.די ולשטוף כלים 10 דקות.
  • כשאני הייתי חולה (והוא היה עם וירוס בטן), פשוט רבצתי לידו על שמיכת הפעילות, כל היום, בזמן שהוא שיחק. הכנתי הכל לידי, מטלפון ועד בקבוק מים, ולא זזתי משם. אפשר לעשות את זה עם תינוק, עם ילד זה קצת יותר מסובך - אלא אם את מצליחה לשכנע אותו לשחק קלפים על השטיח איתך, או פעילות שקטה דומה.
  • כלים חד פעמיים בעיתות מצוקה, חוסכים שטיפת כלים ארוכה אח"כ (בזבזני במשאבי כדור הארץ, חסכוני בשפיות האמא)
  • אם כמויות של צעצועים מתפזרות כל יום, אכסני את כולם במדף גבוה או בארון סגור, והורידי כל יום צעצוע מתפזר אחד (יום לגו, יום קוביות, יום פזלים...) וכך יהיה הרבה פחות לאסוף.
  • גם אני בעד לא לאסוף צעצועים. או לאסוף את כולם לארגז אחד בפינה, ולמיין בעוד חודש. או - אם יש לכם מצברוח טוב - לשחק יחד (בהנהגתך) בסידור-מיון.
  • כביסה עם מנשא - בשמת סיפרה בזמנו שהיא היתה לוקחת בגד אחד, מקפלת, ושמה בארון. ככה את כל הזמן הולכת, כמו שהיא אוהבת, וגם מרויחה שאין לך ערמת כביסה-מקופלת שאת חרדה שמא איזה ילד יקפוץ עליה. קושי: הקילומטראז'.
  • כשנשארתי לבד עם הילדות, התחלתי לטפל בהכנת ארוחת הערב פחות או יותר מחמש. וגם בכביסה. הילדות שיחקו בסלון (ולא בחדר שלהן, שהוא מחוץ לטווח הראייה שלי כשאני במטבח). שיתפתי פעולה ככל שהתבקש ממני במשחקי הדמיון של הגדולה, וחילצתי את הקטנה ממצבים מסכני חיים אחת לרבע שעה בערך (אני סתם מגזימה. מה כבר מסוכן בתינוקת במשקל תשעה קילו שעומדת בראש סולם אמיתי, של גדולים, ואין לה מושג איך לרדת ממנו). אבל באופן כללי - הן העסיקו את עצמן לא רע, ואני התקדמתי לאטי בהכנת הארוחה.
(אגב- הכנתי דברים פשוטים. ירקות טריים חתוכים, ירק אחד - אפונה / ברוקולי / בטטה / תפו"א - מבושל במים ומלח, חביתה, לחם עינן, גבינה לבנה ותותים לקינוח).
כך יצא שאכלנו מוקדם יחסית, והתחלנו מוקדם מהרגיל את שרשרת האמבטיות וההרדמות.

בנוסף, במהלך ואחרי ההרדמה של הקטנה, אפשרתי לבכורה להעסיק את עצמה (כולל צפייה בווידאו) וניצלתי את הזמן לסידור הבית. היא הייתה מרוצה מכך שקיבלה הארכה לפני השינה, תהליך ההרדמה התקצר כי היא הייתה עייפה יותר כשהגענו אליו, ולי היה נעים יותר לצאת מהחדר שלה בסוף ההרדמה לבית נקי ומסודר, ולדעת שזהו, עכשיו אני חופשייה לנפשי.

אוכל
בד"כ אני לא מספיקה לאכול רק מחממת ומנקה לרוב כשהם ישנים או מעסיקים את עצמם 5 דקות - לפעמים זה קורה כמה שעות אחרי האוכל...
לנצל כל הזדמנות למנוחה ולהכנת אוכל לאח"כ (תרמוס תה שתוכלי למזוג ביד אחת, קופסה של פירות חתוכים, קערה של פירות רחוצים - זה הגדול יכול להביא לך כדי שתחתכי לשניכם וכו' וכו').

אופטימיות:
ניתן להעזר בגדול. הילדים האלה "מתגייסים" במצבים בהם עזרתם נדרשת. תתפלאי כמה קל יהיה לך להרדים את שניהם (לעומת כמה קשה לשניכם יחד להרדים שני ילדים)

אופטמיות 2:
עם כל יום שעובר, עובר יום.

אופטימיות 3 (לטיפשים):
בקרוב אצלי :-P

עוד אופטימיות: מנסיון שלי פתאום הכוחות שלנו יוצאים אל הפועל ואני מגלה שאני מסוגלת ליותר ממה שחשבתי,
מה שלא מונע ממני להוריד הילוך שהפרטנר חוזר...

ועוד אחת:לרוב הצרה עם הנסיעות והמילואים היא בעיקר הלפני. אני תמיד לחוצה ומדאגת ובסוף מסתדרת איכשהו.

תרמו והזדהו: POOH והתוספות תבשיל קדרה יעלי לה בתנועה מתמדת ציפציף נונה בי קרוטונית מהמרק הגדול עין הסערה מיצי החתולה נוסעת סמויה מיכל צמות ורד לב תמר ס ב דרך
סוף מעגל תזמורת הים
גילה*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 06:17

בעלי במילואים

שליחה על ידי גילה* »

לקח לי הרבה זמן להתישב ולכתוב את זה:

ביום שני ערן יוצא לחודש מילואים.
מנסיון העבר - אני אשרוד, איכשהו, אבל אשחק עם הזמן, ואקרוס רגע לפני הסוף.
אני אשמח לארח - בעיקר אחה"ץ ובערב (שעות לפני השינה הקשות והמבאסות). גם אורחים ליותר מיום יתקבלו בברכה רבה.

(לשאלתכם: יהיה תיגבור של המנקה, סבתות וחברות יבואו לעזור, ותהיה תנועה ערה של נערות על תקן בייביסיטר בבית. and yet...)

> גילה מבועתת ודוחה את הבכי לאחרי ה - 5/12 <
ענת*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 07:30

בעלי במילואים

שליחה על ידי ענת* »

גילה חזקי ואימצי!!!
היכן את גרה?
את לא תקרסי, זה יעבור. אני יודעת שזה נשמע בנאלי ונדוש - ואני שונאת כשאומרים לי את זה כשהאיש שלי במילואים, אבל הם צודקים. תתכונני לחשבון טלפון מנופח...
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

בעלי במילואים

שליחה על ידי בשמת_א* »

גילה, אני בהחלט חושבת על זה.

גם בנזוגי היה אמור להיות ב-21 יום מילואים עוד כמה ימים, אבל הסכימו לשחרר אותו הפעם.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

בעלי במילואים

שליחה על ידי פלונית* »

ןאני חשבתי שרק בעלי עדיין עושה מילואים...מסתבר שיש עוד כמה "פראיירים".....
גילה*

בעלי במילואים

שליחה על ידי גילה* »

קשה.
(תרשו לי קצת להוציא. אתם לא חייבים לרחם כ"כ - מספיק שאני עושה את זה ביסודיות כזו)

עד עכשיו הדחקתי - אני היתי במין מצב אדיש בשבוע שלפני המילואים - ממש התחמקתי מעודף משפחתיות.
אני עדיין תוהה מתי אני אקלטו מה נפל עלי, ואבכה קצת. /-:
רק היום הבנתי שאני בעצם לא יכולה לעשות המון דברים שאני ממש צריכה לעשות, כי הילדים אתי 7*24.
כשהסבתות היו פה, בעיקר ניסיתי לישון, לא הייתי מסוגלת להתרכז במשהו מסובך כמו לכתוב מכתב בקשה (טכני לחלוטין), או לעזור לאמי במשימה דומה.
ביום שני אחה"ץ היתה פה בייביסיטר (אני נסעתי ללימודים). היתה קטסטרופה. מזמן הם לא הגיבו כ"כ רע להעדרות שלי. אולי בפעם הבאה ניסע ביחד (אני משתדלת להמנע מנסיעות מיותרות - לא אוהבים את זה פה, בזמן האחרון).
לכן אני ממש ממש מהססת לקרוא לבייביסיטריות בשביל זמן ללימודים (אני מתכוונת - בבית).
היו עד כה שני לילות. אחד - קל באופן מפתיע - והשני - מוזר לגמרי, אבל עם גיבוי של אמי הצלחתי לישון בצורה סבירה.

מעצבן לגמרי - יש להם אפטר הערב, אבל לא נוכל לנצלו בגלל המרחק (והעובדה שיש לנו רק מכונית אחת).
מעצבן לגמרי II - הוא מצונן, ונשמע רע מיום ליום. (גם הילדים, ד"א).

די להפעם.
גילה*

בעלי במילואים

שליחה על ידי גילה* »

כמובן -
כתבתי את הדברים, התנתקתי, וחיכתה לי הודעה שהוא חוזר היום לכמה ימים.
יש!
(אני אמשיך לכתוב, זה יעזור כ"כ תמיד?)
חבצלת*
הצטרפות: 24 פברואר 2002, 16:35

בעלי במילואים

שליחה על ידי חבצלת* »

אוי, הצבא אוהב אתכם, משהו משהו...
לנו יש 4 ימי אימון שבוע אחרי תא''מ של הלידה. לא יודעת מתי אלד אז אין לי מושג אם נצליח להתחמק. בעלי אמר שלפחות ידרוש שיתנו לו לצאת בלילה ולחזור בבוקר (זה יחסית קרוב) וככה הוא יקפיץ את הילדים למסגרותיהם וכו'.
והמילואים הארוכים שלנו בסוף ינואר. לפחות זה חופף לחופשת הסמסטר שלי. אם הגדול שלי לא היה בכיתה א', היתי עוברת לכמה זמן להורים. אבל לא רוצה שהוא יפסיד.
תחזיקו מעמד, העיקר לא להתיאש ולקחת כל יום בנפרד ולא לראות כמה עוד נשאר. יום יום ומטלותיו. לא להסתכל קדימה.
כתבי לי מייל אם את צריכה משהו, לא שאני במצבי (שבוע 40:-P) יכולה לעזור במשהו, אולי רק לעודד...
בשמת_א*

בעלי במילואים

שליחה על ידי בשמת_א* »

אוי, גילה, לבי איתך.
אם כי, ערן כ"כ עוזר ותומך שמילואים שלו ממש משמעותיים.
בשמת_א*

בעלי במילואים

שליחה על ידי בשמת_א* »

חבצלת, בעלי הסביר שרק עכשיו נולד לו בן, וזה אחד משני הדברים שעזרו לשחרר אותו מהמילואים החודש (השני: הלימודים, אמצע סמסטר אחרון).
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

בעלי במילואים

שליחה על ידי אביב_חדש* »

לפי החוק, משחררים חודש לפני התאריך המשוער וחודש אחרי. מי שלא מנסה לא יודע.
גילה*

בעלי במילואים

שליחה על ידי גילה* »

עם ערן אמור היה לשרת מישהו שאשתו בשבוע 40. הוא שוחרר.
חבצלת*

בעלי במילואים

שליחה על ידי חבצלת* »

החוק הוא לגביי מילואים (תעסוקה) ולא לגביי אימון. בכל אופן, כמובן שננסה להשתחרר. רק לא בטוח שנצליח. אגב לפני האינתיפאדה החוק היה ש-3 חוד' אחרי לידה לא מגייסים. הוא הוקפא:-(
לפני לידה, עדיין משחררים. אבל לא אסכים לסחוב עד אז רק בשביל זה;-)

גילה, אני איתך בכל נפשי...
גילה*

בעלי במילואים

שליחה על ידי גילה* »

תרשו לי לשחרר (עוד) קיטוּר, נכון?

בתי נדבקת אלי. דבק טוטאלי. היא משחררת קצת, רק בבית, או כשאחת הסבתות נמצאת. היא דבוקה אלי כשיש אורחים, היא מבקשת להיות על הידיים (או במנשא) כשאנחנו בחוץ. היא ממש דבק.
ולי נראה - זה פשוט לא הוגן שילדה בת שנתיים צריכה לשלם את המחיר העיקרי במשפחה על שירות מילואים של אבא.
ונמאס לי שכואבת לי היד (הגב שורד. אין לי מושג איך זה) מרוב ילדה על הידיים, בגלל שירות מילואים של אבא.

בני, לעומת זאת - אני מרגישה שהוא עוזר לי. (זה חלק מהנד-נד של תאומים: היום הוא תופעני, מחר הוא מרפה, ולהפך). הוא פשוט מפנה לה את השטח. הוא משחרר אותי, הוא רק לפעמים מתעקש אתי שאני אסיע אותו על האופניים כשאני עייפה. אפשר לחשוב.
ואני חושבת שזה לא הוגן שעל ילד בן שנתיים נופל נטל של להתאפק, לא להראות שקשה לו, ופשוט לתמוך באמא. (ו - לא. לא ביקשתי. אבל אני מודה לו מאוד.).

די.

פינת האופטימי:
לפני חצי שנה, מילואים של שבוע, תופעות הלואי חלפו תוך חודש.
סביר, אם כן, שתוך חצי שנה יחלפו שיירי המילואים האלה, נכון? P-:

פינת ה - לא-יודעת-מה-לעשות-ואולי-אפילו-מבקשת-עצה:
אני לומדת פעם בשבוע. שעה נסיעה כל כיוון, שעה וחצי שעור, עוד חצי שעה נסיעה בחיפה, שעה פגישה עם מנחה. סה"כ 5 שעות, אחה"ץ.
בפעמיים האחרונות, אבא לא היה בבית, היא פשוט הצטרדה מרוב בכי עם הבייביסיטר שהם מכירים ואוהבים.
בשבוע הבא, אני מקווה שאבא יהיה בבית.
מה עושים הלאה?
(אחרי המילואים - עד שנחזור לשגרה - אבא יהיה אתם בבית. אנחנו מסוגלים לספוג את שעות החופשה שיקח לשם כך).
שוב - אני קלטתי שהמחיר שהיא משלמת גבוה מדי. זה לא הוגן. ואין סבתא פנויה ביום בו אני לומדת. (אולי סבא? הנושא יבדק).
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

בעלי במילואים

שליחה על ידי עדי_יותם* »

ממש מצטערת שלא יכולה לעזור, גילה. חזקי ואמצי.
בשמת_א*

בעלי במילואים

שליחה על ידי בשמת_א* »

גם אני ממש מצטערת. (())
אוף.
ובטעות גם ראיתי את השמות היום בטלביזיה.
אמרתי לשי שלי, שאני לא רוצה שהוא יסתער בחברון. טוב, די. רק מחשבות חיוביות.
חבצלת*

בעלי במילואים

שליחה על ידי חבצלת* »

לנו היו מילואים כאלה כשהבכור היה בן שנה ועשר...
האמת היא שתופעות הלוואי עברו מהר יותר ממה שחשבתי (כשבוע אחרי שאבא חזר) אבל תוך כדי המילואים כמעט איבדתי את שפיותי...היו לי 2 תינוקות והקטנה הייתה תינוקת מאוד תובענית מטבעה ועדיין מאוד קטנה...והבכור פשוט עשה לי את המוות, אין לי הגדרה אחרת. בכי, היסטריות, חוסר שינה, חוסר תיאבון, דבקיות, התעוררויות עם צרחות...סיוט מתמשך. שבועיים על השעון.

התופעה שהיתה אחרי שאבא חזר- הבכור לא הסכים להסתכל עליו בכלל. פשוט התעלם ממנו. זה היה נורא קשה לכולם.

אם זה עוזר- מאז, שכחנו את זה, רק עכשיו פתאום נזכרתי. ומילואים אחרים היו בסדר, משום מה. כלומר, לילדים היה בסדר יחסית...לי עדיין היה קשה מאוד, ועוד צפוי לנו לא פעם ולא פעמיים...

אבל כנראה שהכל עובראיכשהו...תחזיקי מעמד...
גילה*

בעלי במילואים

שליחה על ידי גילה* »

תודה.
אני אחזור הנה בשבוע הבא. הוא אמור להגיע היום לשבוע עבודה (קיצרו מהאמצע), ואח"כ לצאת לשני שבועות עם סופ"ש בבית.
חבצלת*

בעלי במילואים

שליחה על ידי חבצלת* »

אז הנה הגיע תורנו- בעוד שלשה שבועות, חודש מילואים. הקטן שלנו יהיה רק בן 4 חודשים, בקושי.
אני לא מדמיינת איך אצליח לעבור את זה. בא לי להכנס למיטה ולא להתעורר עד סוף המילואים. פשוט ככה.
כדי שתבינו- אנחנו עם 4 ילדים, ועדיין לא מצליחים להתסדר כשבעלי כאן. אפילו ששעות העבודה שלו יחסית די גמישות (הוא מורה בפנימייה). אז כשהוא לא ייהה כאן- איך?..מה?..
היום היתה לנו שיחה קשה מאוד בנושא. הוא טען שאני עושה לו רגשות אשם, שאני לא תומכת בו, שהוא היה רוצה לראות שאני מבינה גם את זה שהוא סובל במילואים, ושלא אצפה ממנו לעזור כשהוא בא לחופשה כי הוא בא לנוח. יש לציין שזה לא נחת עליי יש מאין, תמיד יש לנו בעיות בנושא של המילואים אבל עכשיו הם פשוט צצו על פני השטח. אין לי מושג איך לאכול את זה. זה באמת מה שהוא חושב? שאני אישה רעה אם אני לא מזדהה עם הסבל שלו כשהוא יושב שעות בשמירה או נוסע שעות בג'יפ, כשאני פה לבד עם הבית והילדים (בני 6, 5,2, ו3 חודשים וחצי) העבודה והלימודים? אולי מישהו מהבנים יעויל בטובו להסביר לי את הנקודה שלו? אויל מישהי מהבנות נתקלה בקצר כזה ויודעת מה אני אמורה לעשות עכשיו? כמובן אם לא לקחת בחשבון את האופציה של לפגוש אותו מהמילואים ב"הו, בעלי היקר, הא לך כוס תה מהביל, אתה וודאי כה עייף ומדוכדך, ילדים אל תרעישו אבא חזר מהמילואים תנו לו לנוח". מיותר להסביר שגם אם מאוד הייתי רוצה, האופציה הזו לא קיימת מבחינתי, טכנית. הכוחות האלה לא קיימים בתוכי. אני, כמו שכבר הבנתם, מרוכזת מדי ב-איך לעבור את הסיוט, בלי כל יכולת הזדהות עם כל דבר אחר.
יוליה*
הצטרפות: 20 מאי 2002, 01:15

בעלי במילואים

שליחה על ידי יוליה* »

חבצלת,
ארבעה ילדים בהפרשים כל כך קטנים! וואו! ואת עוד לא בת שלושים, נכון? עוד וואוו...
(())
מה עשית במילואים קודמים? יש חברות/סבתא שיכולות לעזור ושהגדולים יכולים לבלות אצלם אחרי הצהריים?
יש אפשרות לבייביסיטר? גם נערה צעירה יכולה להעסיק/לטייל לגן שעשועים תמורת תשלום של 10-15 ש"ח לשעה.
אני יודעת שהמצב הכלכלי לא משהוא, אבל מדובר במצב חירום שאת לבד עם ארבעה שאחד עדיין גוזל של ממש.
איך הם מגיעים לבית ספר ולגן? את מסיעה אותם? יש הסעה? הם בחינוך ביתי?
מישהוא עוזר לך עם הבישולים?
סליחה אם זה נשמע כאילו אני מנדנדת וחוקרת, אבל הייתי רוצה לחשוב על פתרונות שיוכלו להקל במקומות שקשה במיוחד.
אגב, אם יש לך תינוק כל כך צעיר יכול להיות שהוא יכול לקצר את המילואים. אברר עם בעלי.
שולמית_ש*
הצטרפות: 20 מאי 2002, 11:23
דף אישי: הדף האישי של שולמית_ש*

בעלי במילואים

שליחה על ידי שולמית_ש* »

בהצלחה לכל הנטושים במצוות צבא הגנה לישראל. שיעבור מהר ובקלות.
אני דווקא אוהבת שבעלי נוסע למילואים (ובמיוחד כשהוא חוזר בשלום, עם המראה השרמנטי של המדים, והריח הסקסי של שמן רובים מעורבב באבק).
אבל לי אין 4 ילדים קטנים, וגם בעלי לא יוצא למילואים לעיתים קרובות וגם לא ליותר משבועיים.

זכרון ילדות מתוק שלי: נוסעים לבקר את אבא במילואים. אדיר. מרגש.
אם זה אפשרי לוגיסטית, נראה לי דרך נפלאה לשבור את שגרת המילואים של שני הצדדים.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

בעלי במילואים

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

מירב - חכי לילד השני-שלישי. אולי תדברי אחרת. ואם לא - אשרייך! (באמת. הלואי שיכולתי).

חבצלת - קודםכל (()). חוצמזה - לבוא לבקר? זה יעזור? רוצה לבוא הנה לסופ"ש?
לגבי הפער בין תפיסתך לתפיסתו את המילואים שלך - אני לא יודעת מי משרת אתו, אבל הם אולי היחידים שיכולים להכניס משהו לקופסה שלו. אולי. לפי מכתבי האהבה שאנחנו מקבלים - דווקא המערכת הצבאית מאוד מאוד מבינה גם את המאמץ הנדרש מהנשים.
בשביל שלוות נפשך, את יכולה לנסות להניח שאין לו חופשות: את לא צריכה להגיש לו כוס תה, אבל גם אל תצפי לעזרה. ככה לפחות לא תתאכזבי.

לא כדי לזרות מלח על פצעיך -
אתמול בעלי התקשר למישהו כדי לקבוע איזה תור, והסתבר שהאיש במילואים. הוא סיים את השיחה (עם אשה שאינו מכיר) ב"תחזיקי מעמד".
הד_בר_ניסן*
הצטרפות: 07 ספטמבר 2001, 00:43
דף אישי: הדף האישי של הד_בר_ניסן*

בעלי במילואים

שליחה על ידי הד_בר_ניסן* »

אלא אם כן הוא יוצא לאימון והוא חירני'ק ששונא לרוץ (ופיתח כרס באזרחות) אז מצבו טוב (אולי בהרבה) משלך.
מה היכולת שלו להשתחרר? לבקש הקלות? הרבה פעמים זה מחסום נפשי שעל האישה לנתצו.
(אני פעם אמרתי לאביגיל "מילואים מעל הכל" וכמעט חטפתי סטירה)
חבצלת*

בעלי במילואים

שליחה על ידי חבצלת* »

ואו כמה תגובות...תודה..נלך אחד אחד-
מהסוף להתחלה.
להשתחרר לא יכול אבל הוא יבקש שחרור לליל הסדר, ומקוה שיקבל. אין לו מחסום, די, הוא כבר מלא שנים בזה ונמאס לו נורא. אבל הוא גם לא ישקר כדי להשתחרר ולא יתלונן יותר מאחרים כי לא נעים, כי מה , לאחרים אין אישה וילדים ועבודה וכו'?
מצבוט טוב בהרבה- הוא לא מתווכח עם זה, הוא רק אומר שאני צריכה גם לראות את הבאסה שלו קצת, מעבר למסכנות שלי, ונפגע כי אני לא מצליחה.
גילה, בטח, תבואו!!! אבל אם זה רחוק לך מדי, גם טלפון של "מה נשמע" יעזור:-)
יוליה- כן, אני מנסה להמציא את הגלגל הזה כל מילואים מחדש. הבעיה היא גם כלכלית. משפחה קרובה אין לי בסביבה, אז רק בשכר וכמו שאמרתטי- לא פשוט. אבל אני בהחלט אעבוד בכיוון. כי האישפוז בבית חולים פסיכיאטרי יעלה לי יותר מבייביסיטר, ואני לא צוחקת.
דברים כמו הקפצות ילדים- אנצל את השכנים הטובים שיש לנו כאן.
אתמול דיברתי עם מישהי וסיפרתי לה על המילואים. היא אמרה שזה מאוד לא הוגן שהמדינה לא מוכנה להשתתף בהוצאות עזרה של המיעוט שעושה מילואים, כי זה באמת חיוני מאוד, וכמה כבר כמונו יש?
תבשיל_קדרה*

בעלי במילואים

יש היום את הכסף שמשלמים למי שעושה יותר מ 26 יום.
זה לא מגרד את הוצאות הבייביסיטר, ימי עבודה של סבתות, דלק של חברות, תיגבור מנקה, יותר אוכל קנוי מוכן (ובטח יש עוד כמה שאני לא זוכרת).
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

בעלי במילואים

שליחה על ידי עדי_יותם* »

יש היום את הכסף שמשלמים למי שעושה יותר מ 26 יום.
גילה, מתוך אתר אכ"א - "בימים אלה נבחנים גם כללי התגמול בעבור השמ"פ שיבוצע במהלך שנת 2003. הכללים יפורסמו לאחר שיסוכמו."
מי שעשו יותר מ-26 יום ב-2002, יקבלו את הכסף באפריל 2003.
אלה שיעשו יותר מ-26 ב-2003 - אולי. זה "בדיונים" כרגע.
חבצלת*

בעלי במילואים

שליחה על ידי חבצלת* »

בקיצור, עד שהוא יהיה בן 41 (הוא עכשיו בן 36) ויפסיק עם המילואים, סביר שלא יחליטו כלום. :-(
תבשיל_קדרה*

בעלי במילואים

איזה כיף לך!
לנו יש עוד 10 שנים לענין, לא 5.
מיץ_פטל*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2001, 22:40
דף אישי: הדף האישי של מיץ_פטל*

בעלי במילואים

שליחה על ידי מיץ_פטל* »

סתם כדי לעודד... גם אנחנו במילואים....עד סוף החודש....
אני מצויידת בסבתא ובמטפלת.....וזה עדיין קשה.
חבצלת.....חיזקי ואימצי....
חבצלת*

בעלי במילואים

שליחה על ידי חבצלת* »

אז זהו. היום זה היום. ישי יצא מהבית ואני יושבת ובוכה. לא ממש בוכה, אבל כמעט. אז נכנסתי לכאן לפני שאני מתיישבת לעבוד. אין לי מושג איך עוברים את זה. בסוף, הוא גם בגיזרה מסוכנת ביותר.
שרון_ברקת*
הצטרפות: 11 יולי 2002, 16:02
דף אישי: הדף האישי של שרון_ברקת*

בעלי במילואים

שליחה על ידי שרון_ברקת* »

לפחות נמצא המקור לכל זה, מעיון בפרשת השבוע של השבת שעברה, פרשת "צו":

"וּמִפֶּתַח אֹהֶל מוֹעֵד לֹא תֵצְאוּ שִׁבְעַת יָמִים עַד יוֹם מְלֹאת יְמֵי מִלֻּאֵיכֶם כִּי שִׁבְעַת יָמִים יְמַלֵּא אֶת יֶדְכֶם" (ויקרא ח', לג)

ומה זה אם לא שבוע מילואים באוהל במדבר, נניח אימון בצאלים כהכנה לחודש תעסוקה או או משהו כזה...
ובל נשכח שמדובר בפרשיית הקורבנות, אם כבר אנחנו מרגישים קורבניים...
חבצלת*

בעלי במילואים

שליחה על ידי חבצלת* »

ובעלי במקרה כהן אז באמת מתאים...
יוליה*
הצטרפות: 20 מאי 2002, 01:15

בעלי במילואים

שליחה על ידי יוליה* »

חבצלת,
רציתי לעודד אותך כשבעלך ייצא למילואים ו...
בינתיים צץ אצלנו צו שמונה, בעלי גויס ללא כל אזהרה ו...
כרגע אין לדעת מתי ישוב.
(())
חבצלת*

בעלי במילואים

שליחה על ידי חבצלת* »

מזדהה...צו שמונה זה בכלל נורא. זה נוחת עלייך פתאום בלי שום הכנה מראש. זה פשוט הלם.

בנתיים אנחנו כבר מחזיקים מעמד 3 ימים...נראה מה יהיה הלאה...באמת היא שאני פשוט הורדתי את הדרישות, כדי לשרוד. לא אוכלים מסודר, הבית די מבולגן, לובשים מה שיש במייבש, בלי לכפל, וכו'. וגם הרבה בייביסיטר.
גילה_אצל_אח_שלה*
הצטרפות: 29 מרץ 2003, 20:19

בעלי במילואים

שליחה על ידי גילה_אצל_אח_שלה* »

חבצלת (())
את מוזמנת להרים טלפון לפני שאת מתפרקת. אולי אפילו נבקר בפסח.
חבצלת*

בעלי במילואים

שליחה על ידי חבצלת* »

איחרתי, לא הספקתי להתקשר - כבר התפרקתי! השבת הרסה אותי...יותר מ- 24 שעות לבד איתם בלי וידאו בלי בייביסיטר ועם המון געגועים;-(
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

בעלי במילואים

שליחה על ידי חגית_ל* »

איך עושים את זה? הולכים לשרותים, מתרחצים, רוחצים את הגדולה ואת הקטנה, מפצים את הגדולה שאבא לא יקריא לה חודש סיפור לפני השינה כשאמא מוצץ?
תבשיל_קדרה*

בעלי במילואים

מזמינים חברים, מתארחים,
ממציאים טכס שינה אלטרנטיבי-זמני,
משלימים עם זה שהפיצוי יושלם רק כעבור איזה זמן מסוף המילואים.

יום אחד, ועוד יום אחד, ועוד...
מתפרקים דקה לפני הסוף,
וזה נגמר.
(())
חגית_ל*

בעלי במילואים

שליחה על ידי חגית_ל* »

:-) - (זה אני יכולה להרשות לעצמי עכשיו).
מה עם הדברים הבסיסיים - שרותים, מקלחת, אוכל?
תבשיל_קדרה*

בעלי במילואים

שרותים - אני לוקחת את כולם איתי.
(התינוקת על שמיכה מקופלת עבה).

מקלחת -
אני - כשיש מישהו אחר בבית (או אצל חברים), או לקחת צ'אנס כשהתינוקת ישנה והגדולה באה אתך (הילדים שלנו באים אתנו למקלחת, לפעמים סתם לפטפט ולפעמים להתקלח יחד).
התינוקת - אין לי פתרון, כי אני מתרחצת אתה. אולי, אילו הייתי חייבת לרחוץ אותה לבד הייתי משתמשת בגיגית/אמבטית תינוקות.
הגדולה - אפשר למלא לה אמבטיה ביד אחת, ולהדריך אותה לרחוץ את עצמה. אפשר לרחוץ אותה ביד אחת, עם מים מהאמבטיה.

אוכל: דואגים למלאי של אוכל קל-הכנה/קל לאכילה (פירות, אגוזים, לחם פרוס). ממלאים את הפריזר באוכל מבושל במנות קטנות, רק לחמם. מוודאים שיש בבית די סירים קטנים (לחימום), ובכלל די כלים, כך שלא חייבים לרחוץ מיד. אצלינו יש ענין של בקבוקי תינוקות, אז הכפלנו את מספרם בבית לקראת שירות המילואים האחרון שהיה.

ועוד - אפשר ללכת לישון יחד: להיות מוצץ תוך כדי מילמול ספור שהמצאת, או אפילו לדבר - מה אבא עושה עכשיו?

> גילה הולכת לחתל את הגדולה, תוך שהיא מיניקה את הקטנה, והגדול אוסף את השקדים שהוא ירק <
תבשיל_קדרה*

בעלי במילואים

ד"א - חגית - איך את מסתדרת ביומיום?
אלה אותם טריקים, בסה"כ.
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

בעלי במילואים

שליחה על ידי אביב_חדש* »

אוי, חגית, חיבוק גדול ומקווה שתעברי את התקופה הקרובה בהצלחה
בשמת_א*

בעלי במילואים

שליחה על ידי בשמת_א* »

(())
אני רוחצת את שני הילדים איתי. מבקשת מהגדולה לחכות ולא להירדם ;-) עד שארדים את הקטן ואז אנחנו מתפנקות ומתחבקות יחד (כוח לדבר כבר אין לי). אוכל - קשה. עם הקטן על הגב או כל מיני פטנטים כאלה אני מכינה לה.
חגית_ל*

בעלי במילואים

שליחה על ידי חגית_ל* »

וואו, המון תודות לכן. אני כבר מתחילה לצייר לי את התמונה בראש.
ביום יום אבא כל הזמן איתנו (כן, כן, מה לעשות) ואני מתקלחת עם הקטנה והוא רוחץ את הגדולה אחרי שהם גמרו לראות את כל השידורים ובינתיים אני מרדימה את הקטנה עם ציצי אחרי שגמרה להתגלגל שמאלה וימינה ושלחה מבטי ניצחון לכל עבר.
תבשיל_קדרה*

בעלי במילואים

ביום יום אבא כל הזמן איתנו
ואו! איזה כיף!
אני לא יודעת אם לקנא בך על היומיום, או להתבאס בשבילך על הנפילה למילואים ב"בום".

אצלינו, אבא בעבודה כל יום מ 7:30 בבוקר עד 5:15 בערב. מ 4 בערך אני כבר על קוצים (כמו השועל בנסיך הקטן).
אחרי הלידה, הגענו למצב הנוכחי (אני מסוגלת להיות כמעט 10 שעות בלעדיו) מאוד מאוד בהדרגה, וגם זה - יומיים בשבוע יש פה סבא/סבתא לכמה שעות, ויום בשבוע אני נפגשת עם חברה.

> גילה מרחמת על עצמה בסוף שבוע מתיש <
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

בעלי במילואים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

חשבתם פעם כמה כסף המילואים עולים לנו - מנקות, ביביסיטרים, הפסד ימי עבודה...
לדעתי המדינה צריכה לשלם את זה (לפחות את זה אם כבר מתעקשים לקחת לנו את האבאים מהבית)
תבשיל_קדרה*

בעלי במילואים

כן, ח(י)שבתי. לא זוכרת כמה יצא.
חגית_ל*

בעלי במילואים

שליחה על ידי חגית_ל* »

גילה, ליבי לך. יש לי חברה עם 2 ילדים ותאומים שנולדו עכשיו ואבא שחוזר ב-22 במקרה הטוב - מעודד? ומה עם אלמנות ההי-טק? ועוד אחת שיש לה תאומים שנולדו עכשיו והבעל נוסע לחו"ל (אבל אצלה כל המשפחה באה להיות איתה).
וכמובן, לכל מטבע יש 2 צדדים - אצלינו הצד הכספי ק-ש-ה!!! אז זהו, שלכל דבר יש יתרונות וחסרונות.
מסכימה עם פלוני אלמוני, וגם על זה שאנחנו מגדלות את הילדים להיות אנשים בריאים, שפויים ויצירתיים.
תבשיל_קדרה*

בעלי במילואים

גילה, ליבי לך
לא כ"כ צריך...
ביומיום למדנו להסתדר לא רע.
חגית_ל*

בעלי במילואים

שליחה על ידי חגית_ל* »

אתם בחינוך ביתי? יש לו דווקא שעות טובות של עבודה יחסית.
תבשיל_קדרה*

בעלי במילואים

כן (בחינוך ביתי).
נכון (שעות העבודה), ואני אסירת-תודה על כך (ולא רק על זה, אם כבר מרכלים על בעלי).
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

בעלי במילואים

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

החל משבוע הבא לחודש שלם!
מה יהיה?
אני כבר עכשיו מנסה להתכונן- אתמול התקלחתי לראשונה כשליה ישנה. בד"כ אני מחכה שיהיה האיש איתה בכדי להכנס למקלחת זריזה...
אבל שעות הערב- כשהוא מגיע ולוקח אותה קצת, ואז יש לי זמן לעצמי- מזה אני חוששת...
יש עצות?
מ_י_כ_ל*
הצטרפות: 08 דצמבר 2003, 10:54

בעלי במילואים

שליחה על ידי מ_י_כ_ל* »

לא נעים לי להודות אבל, לרוב, כשה'שיחייה' (וזה מקבל עוד משמעויות בזמן מילואים!) שלי במילואים, אני אורזת הכל: את עצמי, את הילדים, את הבית, ועוברת להתנחל אצל הורי. כך כולנו עסוקים, בדרך זו או אחרת, בהתנחלויות...

אם זה לא אפשרי (או לא רצוי מבחינתך), אולי תארגני מישהו שיבוא אליך, לפחות כתגבור לשעות הערב? גילה ציינה את זה די הרבה למעלה.
מעבר לכך - חזקי ואימצי.
תמר_ס*
הצטרפות: 30 יוני 2003, 10:48
דף אישי: הדף האישי של תמר_ס*

בעלי במילואים

שליחה על ידי תמר_ס* »

ושלי מאתמול. לשבועיים וחצי אחרי שקיצרו לו שבוע שלם.
איך אני שורדת? נתחיל בזה שהגעגועים הורגים אותי. אני פשוט מתגעגעת בטרוף. הפשפש כנ"ל. לא מפסיק לשאול עליו, לחפש אותו (מתחת לשמיכה...), להתקשר אליו. אנחנו כל היום עם חברים וככה עוברים את הימים עד שיחזור. בלילה הפשפש צמוד אלי אז לפחות אני לא לבד.
ביום שישי ניסע לבקר אותו (באשור יממלח, לפחות אפשר לבוא, בניגוד למילואים הקודמים שהיו ליד שכם). ושבת הבאה הוא יבוא.
כבר הספקתי לבכות אתמול פעמיים. (פעם אחת אחרי שקראתי את המכתב שהוא השאיר לי).
תמר_ס*

בעלי במילואים

שליחה על ידי תמר_ס* »

אה וענבל, רק עכשיו קלטתי שאת אמאשלליה!
במילואים הקודמים שלו בדיוק התחלתי עבודה חדשה, מתן התחיל אצל המטפלת ועברנו דירה. הפשפש היה בן 7 חודשים. תוך 3 ימים חטפתי דלקת איומה בשד. רק היום אני יודעת שאצלי יש קשר הדוק בין דלקת לעייפות. אם הייתי יודעת את זה אז הייתי נעזרת יותר בביביסיטר. גם הפעם אני אעשה את זה אם צריך.
ובקשר למקלחת, גם אני במצוקה נוראית לעשות מקלחת כשהוא ישן. מעדיפה לעשות את זה כשהוא ער ואיתי. את יכולה?
תבשיל_קדרה*

בעלי במילואים

לא נעים לי להודות אבל, לרוב, כשה'שיחייה' (וזה מקבל עוד משמעויות בזמן מילואים!) שלי במילואים, אני אורזת הכל: את עצמי, את הילדים, את הבית, ועוברת להתנחל אצל הורי
ראית מה כתבתי על זה בדף על חפצים יקרים (או איך שקוראים לו)?
לא עובד.

גם תמר, גם ענבל - אתן מוזמנות להתנחל אצלינו לכמה ימים.
> בקרוב אצלינו. מרץ. <
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

בעלי במילואים

שליחה על ידי יעל* »

אח, איך הצבא מת עלינו... .
קיבלנו הביתה צו לחודש, לעוד חודש, יומיים אחרי שאני נכנסת לשבוע 38, ועם בת שנתיים בבית. כולל כל פסח וההכנות אליו.
אין אוטו, והמזוודה היחידה אותה אארוז, רק מהמחשבה על עזרה מאמא/חמות, היא למחלקה הסגורה באברבאנל.
מאידך, אם יבקש דחיה, יישלח מאוחר יותר, כשאני אחרי לידה, לאיזור מסוכן יותר (ולבחירה המלבבת: כרמי צור היום, או עזה מחר), לזמן ממושך יותר (כאן עוד יש סיכוי לקיצור, אם כולם יגיעו) ועם פלוגה זרה.

אז מה עדיף? ואיך זה שאין לי למי לבכות, חוץ מלכן, כי (כמעט) אף אחד בסביבתי לא עושה מילואים (מטעמי דת, בריאות וכו')?
הצילו!
עתליה_בתותים*
הצטרפות: 28 ינואר 2004, 19:25
דף אישי: הדף האישי של עתליה_בתותים*

בעלי במילואים

שליחה על ידי עתליה_בתותים* »

יעל יקרה! את בטוחה שאח"כ יקראו לו למקום אחר? בעלי גם משרת כחיל קרבי. התקשרו לזמן אותו בצו חרום, אך הוא היה בחו"ל ולא קראו לו שוב... הם קוראים עכשיו רק אחת ל3 שנים. (כך אמרו לי.......) איפה את גרה?אולי אפשר להתארגן ולבדר אותך?
מ_י_כ_ל*

בעלי במילואים

שליחה על ידי מ_י_כ_ל* »

לא עובד
ראשית, בלי לערב הורים! (שזה ב'בית ספרית' לא לכלכתי על ההורים שלך אל תלכלכי על שלי :-P). שנית, עובד גם עובד. בית הסבים אצלנו הרבה יותר ידידותי לילדים מביתנו שלנו, שלא לדבר על כמה הוא ידידותי לאמא שלהם...
ולבסוף, לא עובד? אין בעיה - פעם הבאה אצלך! (שני סוכרזית וחלב קר >:))

יעל - אם אני מבינה נכון, באופציה הראשונה הוא יחמיץ את הלידה, לא?

עכשיו, ממש לא במישור הפרקטי. פשוט ה- "אבל שעות הערב- כשהוא מגיע ולוקח אותה קצת, ואז יש לי זמן לעצמי- מזה אני חוששת" הביא אותי לחשוב על זה:
אני זוכרת שפעם, לפני פרוץ הילדים, כשבעלי היה יוצא למילואים נורא הטריד אותי שזה מטריד אותי, שאני לא מרגישה ממש שלמה כשהוא איננו (אתן עוד איתי?:-)).
שלא תבינו לא נכון, ידעתי למצות את 'זמן הלבד' הזה נהדר, אבל זה תמיד היה בצל התחושה הזו. והתחושה הזו הרגיזה אותי. בכל מיני הזדמנויות מספרים על זוגות קשישים, שכאשר האחד נפטר, האחר הלך ודעך, עד שתוך זמן קצר הלך לעולמו אף הוא. כאילו כדי להצטרף. אני ממש לא הסכמתי להשלים עם זה. מה? לשני אין חיים משלו? אין לו משמעות? אין טעם בחייו בעבורו הוא? ופתאום - אני הרגשתי כך. טוב, לא ממש התנדבתי לעבור מן העולם. רק הרגשתי קצת לא שלמה. אבל מן הצד השני - אנחנו לא יחד 50 שנה...אז אני בדרך לשם? בחרתי להסביר לעצמי שחלק גדול מההרגשה הזו נעוץ כנראה בעובדה שה'לבד' לא היה מבחירה (הוא הלך, לא אני..) ולא היה ניתן לביטול בכל רגע שאבחר (שמתן לב, שכשהבעל בחו"ל או במילואים, מתחילים להתגעגע בערך בזמן שבו הוא היה בארוחת צהרים לו הוא היה הולך לעבודה כרגיל?).
טוב, כל זה היה אז. היום, פתאום נתקלתי במשפט הזה שענבל ו כתבה, וקלטתי - כיום, כשהוא במילואים או בחו"ל, שני דברים, סותרים לכאורה, מטרידים אותי גם יחד! גם הוא חסר לי וגם ה'זמן לבד' (דהיינו - גם בלעדיו..) שהוא מספק לי, חסר לי.
ואני שואלת את עצמי - @#$%&??????
תבשיל_קדרה*

בעלי במילואים

ולבסוף, לא עובד? אין בעיה - פעם הבאה אצלך! (שני סוכרזית וחלב קר )
לא מאימים על יונה ביין.
מיץ_פטל*

בעלי במילואים

שליחה על ידי מיץ_פטל* »

והיום הוא הלך לו ל21 יום....
ובד"כ אימי באה אלינו ועוזרת.לפני חודש וחצי שברה את היד ורק השבוע מורידים לה אותו.אז אנחנו לבד. אולי הסבתא השניה תקפוץ לביקור קצר בעוד שבועיים.
והמטפלת על בסיס כוננות ( אני מנסה גם לחסוך).

הקיצר...אתגר!

ברגעים קשים שיהיו אני מבטיחה להיות פה!!!

ואני קצת מתגעגעת.....( אנו רגילים שהוא חוזר מאוד מאוחר מהעבודה... אז עדיין לא נפל האסימון)

ויש לי בכי שתקוע לי בגרון ולא יוצא...
תבשיל_קדרה*

בעלי במילואים

ובד"כ אימי באה אלינו ועוזרת.לפני חודש וחצי שברה את היד ורק השבוע מורידים לה אותו
החלמה מהירה! מסרי לה ד"ש (גם אם אינה זוכרת אותי, אני זוכרת אותה ממפגש-שניים).

ויש לי בכי שתקוע לי בגרון ולא יוצא...
אוף. הבכי של המילואים.
תמר_ס*

בעלי במילואים

שליחה על ידי תמר_ס* »

בכי נוראי הבכי הזה. אשכרה תקוע כל היום בגרון עד שיוצא.

יעל, תדחו. אולי דווקא אם ידחו לו יבטלו את הבאים. לכי תדעי.
וגילה, תודה על ההזמנה, איך בדיוק נתנחל? את רחוקה מדי :-(
תבשיל_קדרה*

בעלי במילואים

איך בדיוק נתנחל? את רחוקה מדי
נו, בדיוק ככה מתנחלים.
אם כבר נוסעים רחוק, נשארים כמה ימים.
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

בעלי במילואים

שליחה על ידי יעל* »

עתליה - צו חירום אין דינו כשירות מילואים מלא, שתוכנן ונקבע מראש. אחת לשלוש שנים? לא בבית ספרנו.
והבטחון שלי (שלו) בכך שהוא יקרא לשירות אחר, ארוך ומסוכן יותר, הוא שכבר היו דברים מעולם.
האופציה המסתמנת היא, שיעשה בכל זאת את תחילת המילואים, ואולי תמורת השארות בליל הסדר (:-(), יתחשבו בו ויקצרו לו. אני מצידי אתאפק לא ללדת בהעדרו.
תודה בכל אופן על הצעת העזרה :-), אבל נראה לי שאני לא בסביבה.

וגילה - לאן יוצא בעלך במרץ, אם אפשר לשאול? (אולי הם ביחד...).

לכל נשות המילואימניקים - חזקו ואמצו!.
תבשיל_קדרה*

בעלי במילואים

ד"א - יש פה שתי יעל! אולי (לפחות) אחת מכן תשנה ניק?
מ_י_כ_ל*

בעלי במילואים

שליחה על ידי מ_י_כ_ל* »

גילה, טוב שאת לא אומרת להן גם לפתוח דף בית ;-)...

ובל נקפח את אנשי המילואים - איחולי שלום וחזרה מהירה לכל הבעלים!
תבשיל_קדרה*

בעלי במילואים

ובל נקפח את אנשי המילואים
חשבתי שגם הם צריכים לפתוח דפי בית.
חבצלת_השרון*
הצטרפות: 01 דצמבר 2003, 19:34
דף אישי: הדף האישי של חבצלת_השרון*

בעלי במילואים

שליחה על ידי חבצלת_השרון* »

(()) חצי ממה שכתבתם כאן עושה לי חסימה רגשית, אז רק חיבוק לכל מי שעובר מילואים. בעלים כנשים כילדים.
מיץ_פטל*

בעלי במילואים

שליחה על ידי מיץ_פטל* »

תודה ותודה......
היום כבר התחיל להיות לי קצת קשה.....התפרצתי היום על הילדים ודי מהר הבנתי שזה כלל לא אשמתם ושאני כה מתוחה שחסר לי איזו סיכה קטנה ואני ...טרח...אתפוצץץץץץ
לוטם_מרווני*

בעלי במילואים

אני יושבת כאן ובוכה. מרגישה מטופשת. כועסת עליו.
נכון, רק ביום שני המילואים אבל הוא עושה שעות נוספות בעבודה (מסכנים, הם יצטרכו להסתדר בלעדיו חודש שלם)
אמר שיגיע בתשע בערב. צלצל בתשע וחמישה- עכשיו יצאתי. התעצבנתי.
יצא בבוקר- ליה ישנה. הזכרתי לו שלא רק העבודה תתגעגע אליו במשך חודש. אוף אני ממש כועסת עליו.
הוא מנסה להכין אותי למילואים?
מיץ פטל- אני איתך. אני מבינה את המתח הזה. שולחת לך חיבוק וירטואלי שיעזור לך להרגיש קצת יותר טוב, ואולי למוסס חלק מהמתח. אולי אנו, האמהות שבמילואים, צריכות לעשות איזה מפגש תמיכה ולהוציא קצת קיטור?
מיכל- כן, הזמן הזה לעצמי ממש חיוני. עכשיו למשל ליה לידי, מוצצת את המברשת של החתולים בכדי שאוכל לפרוק פה את המועקה.
גילה- תיזהרי עם ההזמנה. אבל רק בתנאי שאפשר לבוא לבכות לך על הכתף ולקבל חיבוק. זה מה שהכי חסר לי כעת. אמא שלי בהודו (סבתא קוּלית) ותחזור רק בעוד 8 ימים. ואני כל כך רוצה חיבוק...(אני יודעת שאת לא מהמחבקות).
אני מסתכלת על ליה, מתוקה כזו. היא מתבוננת בי ואני רואה את הכעס שלי מתנתב למקום הלא נכון.
כן, תמר, אני אכן אמאשלליה. מאיזה פורום אנחנו מכירות?
)':
עינבל
תבשיל_קדרה*

בעלי במילואים

אבל רק בתנאי שאפשר לבוא לבכות לך על הכתף ולקבל חיבוק. זה מה שהכי חסר לי כעת. אמא שלי בהודו (סבתא קוּלית) ותחזור רק בעוד 8 ימים. ואני כל כך רוצה חיבוק...(אני יודעת שאת לא מהמחבקות)
אלמד? אלמד.
יש עם זה בונוס: לקבל ממני שיחות טלפון בוכות. רק המחשבה מבכה אותי.
אוף. המערבולת הזו של לפני המילואים כ"כ מוכרת לי. הכעס, ה"תחרות" עם העבודה, וזה ממשיך גם אחרי המילואים - כי גם פה וגם פה צריך להשלים משימות, להחזיר שעות.
תמר_ס*

בעלי במילואים

שליחה על ידי תמר_ס* »

גם שלי במילואים. משגע אותי שהשעות שאנחנו יכולים לדבר לא מתואמות. הוא תמיד ישן או עסוק כשאני רוצה לדבר.
אמאשלליה, אני מפורום הנקה בניק אחר. נחשי לבד.
טלי*
הצטרפות: 13 מאי 2002, 13:40

בעלי במילואים

שליחה על ידי טלי* »

המון חיבוקים לאמהות! עוד שבוע וקצת בעלי יסע לחו"ל, אבל זה פחות גרוע ..... אז אסור להתבכיין;-) תמרי! מה עם לבוא לת"א ביום שישי מתישהוא? מה שלי ממש עזר זה מחשבות של השלמה עם המצב. מחשבות כמו"הוא לא נמצא ואני אתמודד" "אני חזקה" "אני אעבור את התקופה הזו בקלות" "זה קטן עלי"....
עוד דבר שעזר לי למשל זה להתגבר על הבושה לבקש מאנשים דברים קטנים שקשים עם ילד: להוריד את הפח , לעשות עבורי משלוח מהסופר כשהם הולכים, או סידורים אחרים .
טלי*

בעלי במילואים

שליחה על ידי טלי* »

ועוד משהו ששכחתי: לפני שבעלי נוסע\יוצא למילואים יש לנו רשימה של דברים שהוא צריך לעשות: קניות של דברים "כבדים", לסדר עניינים כספיים שהוא מטפל בהם, לארגן מראש איתי ביביסיטר לזמנים שהוא בדרך כלל שמר על הקטןצ'יק (אני יוצאת לעבודה מוקדם), לטפל באוטו . ועוד ועוד. מעבר לזה זה לא משאיר אותי בבלאגן אטומי איך שהוא נוסע (למשל קרה כמה פעמים שהוא טס ולקח איתו את המפתח של האוטו וכאלו...) זה עוזר לכולנו להתכונן לנסיעה וגורם לו להיות מודע לקושי הטכני שבכך. אין לי פתרון לגעגועים:-(
מ_י_כ_ל*

בעלי במילואים

שליחה על ידי מ_י_כ_ל* »

אין לי פתרון לגעגועים
וטוב שכך! ביום שנמצא פתרון לזה, מן הסתם כבר לא נתגעגע...ואז גם לא נצטרך פתרון...
שתמיד נתגעגע אליהם כשלוקחים לנו אותם! (רק שיפסיקו כבר לקחת!)
תמר_ס*

בעלי במילואים

שליחה על ידי תמר_ס* »

טלי, אז זהו שאני ממש מפשלת.
אתמול גיליתי שלפשפש אין ולו זוג מכנסיים אחד להיום. (נחשו מי אחראי אצלנו על הכביסה??) שמתי מכונה, כשהיא גמרה גיליתי שהבגדים לא ממש התכבסו, לא יודעת מה היה שם. הפעלתי שוב. לא שמתי במייבש כי מצאתי זוג אחד שהיה בתיק של המטפלת להחלפה.
קמנו השכם (מאוד), הוא לבש את המכנסיים הירוקים האחרונים ויצאנו החוצה. איך שיוצאים הוא מתיישב על המדרגות (ה-ר-ט-ו-ב-ו-ת) וחולם בהקיץ. כמעט התעלפתי. כ"כ התאפקתי לא לכעוס עליו כי הוא באמת לא הבין למה התעצבתי פתאום. מה הוא עשה לא בסדר? כזה מתוק.
חזרנו הביתה ולקחתי מכנסי פליז שיגרמו לו להרגיש כאילו הוא בסאונה כל היום. מסכן קטן. יהיה לו כ"כ חם בגללי.
טלי*

בעלי במילואים

שליחה על ידי טלי* »

סיבה מצוינת לארוז את הפשפש ןלקנות כמה בגדים נוספים כדי שפחות תצטרכי כביסה . ........ מקסימום יהיה יותר לילד הבא;-)
צפי_ג*
הצטרפות: 23 יולי 2002, 11:32

בעלי במילואים

שליחה על ידי צפי_ג* »

זה המקום לסכם 14 שנות מילואים.

כשהכרתי את בעלי, הוא יצא למילואים. את החודש הראשון להכרות שלנו הוא עשה ברפיח ואני בסקנדינביה. בחודש השני התארסנו.

מאז מידי כחודשים שלושה בעלי יצא למילואים. בין אם זה ליום ובין אם זה לחודש. בין אם לעזה ובין אם לטול כרם. בין אם לשמירות ובין אם לאימונים.

בתחילה בכיתי.

אח"כ כעסתי.

לאחר מכן התרגלתי.

והנה, בבוקרו של יום בעודי בתשיעי, אני שומעת את בעלי מלעלע בנייד. מהדמעות שנתלו על עפעפו, ומלמוליו ההמומים, הבנתי שהצבא חסך לי מלחמה, ופטר את בעלי ממילואים, לא על שום הבן השישי שמשמש ובא, אלא על שום פירוק הגדוד וגילו המזדקן (39).

וכך לאחר שנות סבל, הפרישו את בעלי לגמלאות, ובננו הרך לא יזכה לשמוע את אבא שלו אומר : להתראות חמודי אבא יצא למילואים.

איזה כיף.

בהצלחה לכולכן.
תבשיל_קדרה*

בעלי במילואים

איזה כיף, צפי! גמאני רוצה!
תמר_ס*

בעלי במילואים

שליחה על ידי תמר_ס* »

ביום שיש הלכנו לבקר אותו. איזה אושר עולמי. לא יאמן.
היה לי עצוב שמתן צריך לשאול על הנשק "מה זה" (כמו על כל דבר שהוא ראה שם והיה לו חדש).

עוד 11 ימים. (ושבת חופש באמצע).
לוטם_מרווני*

בעלי במילואים

תמר- את טונטי!!!
איזה כייף לכם שביקרתם! ומזלטוב ליומולדת 30!
לוטם_מרווני*

בעלי במילואים

אפשר לקטר?
הלילה הייתי לבד. ליה ואני במיטה שלנו. לקח לי המון זמן להרדים אותה. כל כמה דקות היא ירדה מהמיטה תוך קריאות "אבא...אתזה"
וזה אחרי טראומת ערב לא נעימה- ביקשתי מחמותי לבוא לעזור. היא הגיעה. א. מסריחה כאילו ישבה בתוך שלולית זעה. ב. הגישה שלה. אני שוכחת כמה זה מרגיז אותי. אין לה כבוד לליה. מדברת מעליה. לא איתה.
"היא אוכלת?""מה היא צווחת?" "היא כבר מפחדת ממים?"(למה? מה עשית שגרם לילדים שלך לפחד?). הריח שלה עשה לי בחילה. הגישה הרגיזה אותי ויצא שליה בכתה ללא הפסקה עד שהחמות הלכה לה וגם קצת אח"כ. השיא: ליה מתחילה להרגע. החמות רוצה לתפס את תשומת ליבה ואומרת לה:
"ליה! ליה! איפה אבא? איפה אבא?"
ליה ישר מחפשת, מגלה בפעם המאה שאבא לא בא, ופורצת בבכי מחוזק.
והבוקר קמתי עם בחילה היסטרית. ומצברוח רע.
בעצם, אני באמת לבד. כי אני לא רוצה את ה"עזרה" של החמות.
כי אמא שלי תחזור רק מחר (כי עשו אובר בוקינג באלעל מבומביי לארץ ואבא שלי שכח לעשות לה וידוא לטיסה)
אוףףףףף...
תבשיל_קדרה*

בעלי במילואים

נו... מחר זה ממש עוד מעט!
> מנסה להיות אופטימית <
לוטם_מרווני*

בעלי במילואים

היום כבר יותר טוב. העברתי את שעת האמבטיה לצהריים, כשיש לי עוד כוח במותניי. ליה מקשרת בין הטלפון לאבא- בבוקר היא הצביעה על הטלפון ואמרה "אבא!". אז התקשרתי לאביה. שמתי את השפופ על האוזן שלה והיא חייכה ונישקה את השפופרת. אחרי כמה שניות ליה הושיטה לי את השפופרת והצמידה לאוזני. וככה התחיל הבוקר, עם קולו של אבא וחיוכים מתוקים...
אמי חזרה ואני כבר מרגישה פחות לבד.
ואולי אולי הוא יחזור לשישבת...
תמר_ס*

בעלי במילואים

שליחה על ידי תמר_ס* »

איזה כיף שהיא מדברת בטלפון. מתן רצה לדבר איתו רק ביומיים הראשונים. עכשיו הוא כבר לא רוצה. זה מרגיז אותו שאני שואלת אם הוא רוצה לדבר. מצד שני, כל טלפון הוא שואל מי זה ומקווה שזה אבא.
תמר_ס*

בעלי במילואים

שליחה על ידי תמר_ס* »

הלילה הכי קשה שלי כאמא היה הלילה.
הוא התעורר ב-22:00 אחרי שעתיים שינה בבכי קורע לאבא. עד 24:00 בכינו יחד. כלום לא עזר. כל פעם שכמעט נרדם, הוא נזכר בו פתאום ושוב פרץ בבכי. ישן שעה וחצי ושוב קם לחצי לילה.
נקרעתי לגזרים.
שליחת תגובה

חזור אל “דפים אישיים”