דכאון בעקבות צמחונות טבעונות האם קיים

חיה*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2003, 00:47

שליחה על ידי חיה* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

שלום, כבר שנים שצמחונית עם תקופה כטבעונית ועכשיו חזרתי להיות צמחונית, מסיבות מוסריות בעיקר.
קצת עצובה מכך אבל אוכלת מוצרי חלב אף על פי שזה לא מוסרי בעיניי, כי ממש ממש קשה לי לא לאכול מוצרי חלב, בעיקר לאחר הלידה של הבן הבכור.
בשר ודגים אני לא רואה איך אני בכלל יכולה להכניס לפה, זה הגיע למצב שזה ממש מגעיל אותי.
בשנים האחרונות אני סובלת מדכאון, יש מחקרים שמצאו קשר בין טבעונות/צמחונות לדכאון, כנראה המחסור בB12, ברזל, אבץ וכיוב׳ גורם לכך אבל אולי עוד גורמים,
אני כרגע על ציפרלקס תקופה ארוכה ורוצה להפסיק אבל פוחדת שיחזרו לי התחושות הקשות של הדכאון והחרדה,
השאלה האם יש סיכוי ששינוי תזונתי לבשר/דגים באמת יכול לעזור? אין לי מושג איך אעשה ואם אעשה את השינוי התזונתי אחרי כל כך הרבה שנים,
אבל מצד שני הסבל שלי מהחרדה והדכאון הוא קשה, אני גם סובלת מחולשה ועייפות ביומיום,
אז לא יודעת, כבר שוקלת איכשהו לעשות תהליך חזרה לאכילת בשר, דגים...
קשה לי מאוד לסבול, לא בא לי להיות על כדורים, ואני רוצה לתפקד ולהיות שמחה.
אשמח לעצות אם יש פה אנשים שמבינים בזה..
סלט_פירות*
הצטרפות: 14 נובמבר 2004, 14:09
דף אישי: הדף האישי של סלט_פירות*

שליחה על ידי סלט_פירות* »

השאלה האם יש סיכוי ששינוי תזונתי לבשר/דגים באמת יכול לעזור?
לדעתי כן.
אני קוראת לאחרונה על השפעות שומן מהחי על המוח, וזה מרתק.
לעשות את השינוי אולי כדאי בהדרגה, ולוודא שהתזונה דלה בפחמימות. תבדקי בפייסבוק - תזונה קטוגנית. יש שם כמה וכמה צמחונים (שמיישמים את התזונה), וכמה צמחונים וטבעונים לשעבר.
גם בקבוצות הפליאו תוכלי למצוא אנשים שעשו את השינוי.
חיה*

שליחה על ידי חיה* »

תודה סלט פירות !
חשבתי להוסיף קצת בשר/דגים איכשהו אם זה יכול לעזור...
אני רואה שתזונה קטוגנית זה קצת כמו פליאו(?) חשבתי לאכול אולי קצת בשר לא בעיקר בשר :-)
מכירה אולי קבוצה יותר מאוזנת? הכי טוב אולי באמת קבוצה של צמחונים טבעונים לשעבר אם יש כזו..
סלט_פירות*
הצטרפות: 14 נובמבר 2004, 14:09
דף אישי: הדף האישי של סלט_פירות*

שליחה על ידי סלט_פירות* »

לא. את הצמחונות הכושלת שלי עזבתי כבר לפני 19 שנה... אז לא מכירה קבוצות כאלה אבל אם תחפשי בטח תמצאי.
קצת בשר זה יותר טוב מכלום, ויש שמבצעים פליאו ודומיו גם כצמחונים. חשוב לוותר על סוכר ודגנים. ולוודא שהתזונה דלה בפחמימות
אם אין לך רגישות למוצרי חלב אז ביצים ומוצרי חלב עתירי שומן אמורים להועיל.

כשהתחלתי פליאו לפני 5 וחצי שנים הדגנים היו הדבר האחרון שעוד אכלתי שהוא לא פליאו. הייתי ממש קרובה, בגלל מעי רגיז ושאר עניינים.
והחויה שלי בשבוע השני לאתגר (30 יום), באמצע קורס, מחכה לניקורים שיגיעו אחרי ארוחת הצהריים. נשארתי עירנית ומרוכזת וזה פשוט הדהים אותי.
אביבה123*
הצטרפות: 12 דצמבר 2013, 08:47

שליחה על ידי אביבה123* »

אני חושבת שהשאלה על הצמחונות כן יכולה להתאים לאתר הזה כי יש פה לא מעט אנשים שמבינים בתזונה. אני אישית לא יודעת אם בשר יכול לעזור עם דיכאון. אבל אני כן יכולה להמליץ על אומגה 3 איכותית (חייב להכיל DHA ואת זה ניתן להשיג רק מדגים או מאצות). בכמויות מספיק גדולות, ידוע לי שזה יכול לעזור עם דיכאון. ממליצה על "אומגה גליל" שהם מאד איכותיים.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

שליחה על ידי יונת_שרון* »

גם תהליך הייצור של ציפרלקס ותרופות אחרות גורם לנזקים לסביבה, וכך להרעלה ומוות של ייצורים חיים. (וגם תהליך הייצור של חסה, אגב.)
את לא חייבת לאכול תרנוגלות סוללה, את יכולה לבחור פרות שחיות במרעה, או דגים קטנים שגדלים בים. או לאכול את אותם חלקים בחיה שהם שאריות, שלא בגללם הורגים אותה: עצמות, גרונות, אברים פנימיים.
אלמונית*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2001, 09:06

שליחה על ידי אלמונית* »

את הדיון על הפלות אפשר להמשיך (למי שלא מיצה...) ב דיון על הפלה יזומה
חיה*

שליחה על ידי חיה* »

תודה אלמונית.
צמחונית_לשעבר*
הצטרפות: 01 נובמבר 2018, 13:32

שליחה על ידי צמחונית_לשעבר* »

לי עזר הוספת בשר ודג לדיכאון...לדעתי רצוי להתייעץ עם מישהו ... כי זה לא רק הבשר והדג אלא שינויים נוספים
חיה*

שליחה על ידי חיה* »

תודה צמחונית לשעבר.
שליחת תגובה

חזור אל “בדיקות בהריון”