המלצות ספרים על נשים חזקות

פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

_אם היה ספר על אחותי הייתי שולחת לך....
ספרי, ספרי, ספרי!_
מצ'רה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2009, 14:20

שליחה על ידי מצ'רה* »

אולי כבר המלצתי פה אבל לא מצאתי:
סדרת "סוכנות הבלשיות מס' 1"
סדרה על אישה בבוצואנה שפותחת סוכנות בלשיות (של בלשית אחת - היא). מעולה. מצחיק. מגניב ומעצים.
הרמוני_7*
הצטרפות: 10 פברואר 2011, 21:50
דף אישי: הדף האישי של הרמוני_7*

שליחה על ידי הרמוני_7* »

המסע של ברנדון בייס.
גילוי מחלת הסרטן וההתמודדות הייחודית שלה עם עצמה ,הרופאים והסביבה.
היא הצליחה להבריא ללא טיפולים רגילים...אישה בהחלט חזקה ומיוחדת.
עדי*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 22:19

שליחה על ידי עדי* »

שום גמדים לא יבואו
אמל_ית*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2008, 21:48
דף אישי: הדף האישי של אמל_ית*

שליחה על ידי אמל_ית* »

מכשפה של דוב טרובניק. הם מוציאים הרבה ספרים שם בהוצאת ה"רוח הגדולה" , לא קראתי את השאר, אבל זה ממש ממש טוב. מאוד מחבר לכישוף הארץ ישראלי.
אורלי_נ*
הצטרפות: 09 ינואר 2011, 10:49
דף אישי: הדף האישי של אורלי_נ*

שליחה על ידי אורלי_נ* »

האפיפיורית יוהנה.
זה מיד עלה לי לראש
תכלת*
הצטרפות: 10 פברואר 2005, 16:31

שליחה על ידי תכלת* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

בית הרוחות,אנה פרנק ׁ(אם אפשר למצוא את היומן המלא שלא צונזר על ידי אביה)
פלוני_אלמונית*

פרידה מאמא אגם-נעורים בקצה העולם- יאנג ארצ'ה נאמו וכרסטין מאתיה, סיפור ההתבגרות האמיתי, האמיץ והמרגש של נערה בשבט המוסו המטריארכלי, שבסין. מדהים גם לנערות בעיני....
מצ'רה*

שליחה על ידי מצ'רה* »

אלגנטיות של קיפוד
"להתחתן"
פלוני_אלמונית*

לו אנדראס-סלומה. - בעיני, ספר חובה!
אישה מדהימה שחיה את החיים איך שהיא רוצה. גרמה לגברים לאבד את עצמם. הספר הכי חזק של ניטשה, ניכתב אחרי ששברה את ליבו. אני התאהבתי בה.

"התופרת" - סיפור מעניין על שתי אחיות. אחת מהן מנהיגה של כנופיה. כתוב יפיפה, ונותן רקע היסטורי מעניין על ברזיל.
מצ'רה*

שליחה על ידי מצ'רה* »

אינדיאני בהרווארד
הגיבורה והמספרת - נערה נוצריה לבנה, בניו אינגלנד 1660 - מפעילה עוצמה, בחירה וחופש בתוך חיים מגבילים מכל הבחינות.
אבישג_א*
הצטרפות: 25 נובמבר 2006, 22:44
דף אישי: הדף האישי של אבישג_א*

שליחה על ידי אבישג_א* »

ספר מקסים שסיימתי לקרא הרגע ולא יכלתי להניחו מידי : "חוטים מקשרים" של ויקטוריה היסלופ
האמת, תכננתי לרשום אותו ב המלצות ספרים אבל גיבורת הסיפור כל-כך מדהימה וחזקה שמגיע לה להופיע כאן.

הספר מביא את סיפורם של שני אנשים על פני עשרות שנים ודרכם הוא בעצם מביא את סיפור ההיסטורי של יוון.
כללית, אני מרגישה לאחרונה שחסר לי הרבה ידע על מה קורה וקרה בעולם ברמה הבינלאומית אז הספר פתח לי צוהר להיסטוריה המאוד לא פשוטה של יוון.

מבחינה ספרותית הספר כתוב מקסים, תיאורים עשירים, ומה שמאוד אהבתי - עולם נפש מאוד עשיר שמתייחס למורכבות של האדם ורגשותיו.
מבחינה פוליטית, בשבילי זו הייתה חוויה מטלטלת לנוע עם ההיסטוריה ורגע אחד להזדהות עם הפציפיזם וההבנה שמלחמה, כל מלחמה, היא נוראית ומיותרת ורגע אחר כך באותו הספר להזדהות עם הצורך של אדם להגן על מולדתו, ארצו, בני עמו. על החשיבות של סובלנות וחיים במשותף ואהבת האדם באשר הוא אדם מצד אחד ומצד שני ההבנה שליהודים יש רק מקום אחד - ארץ ישראל (שזה קצת מפתיע בהתחשב בעובדה שאני משערת שהסופרת לא ישראלית ולא יהודיה)

ויש דברים שלא הבנתי : בעמוד אחד כתוב שהימין ליבה את האנטישמיות ובעמוד אחר בשיחת אחים הם מדברים על כך שלא רק השמאל אנטישמי.
עוד מבחינה פוליטית זה מעמד האשה, ההבנה שבעצם לנשים לא היו שום זכויות, וגם על חשיבות הדמוקרטיה דווקא כשהדיעות כל-כך קוטבייות ודווקא כשכל צד חושב שהצד השני הוא נוראי, כי אם לא דמוקרטיה מה שנשאר זה שפיכות דמים נוראית.

ועל הגיבורה : מצד אחד היא עושה בדיוק מה שבעלה אומר ומצד שני היא יודעת בדיוק מה היא רוצה ואיך לכוון את עצמה לשם, מתחילת התיאור שלה בספר בגיל 5 היא נשמעת מאוד עוצמתית.

יש איזה קטע קיטשי שהכל פתאום הסתדר נפלא באופן קצת מוגזם, ומצד שני הספר מלא בכל-כך הרבה תיאורים מחרידים שתנו לנו קצת רומנטיקה (והאמת, שונאת ספרים עם סוף רע, במיוחד סוף רומנטי רע, במיוחד אם הם אמיתיים - ולכן לעולם לעולם אל תקראו את הספר המדהים "אהבתה של סלטנאת" )

זהו, היה לי מאוד מעניין, ואם מישהי רוצה, אשמח להדיין איתה על הספר (וכל הערב והלילה לא עבדתי בכלל בכלל - מצד שני אם האפשרות השנייה זה להתעצבן על כולם ולהתבאס על עצמי עדיף קצת לשקוע במשהו אחר).
מיקה*
הצטרפות: 02 יולי 2004, 07:36

שליחה על ידי מיקה* »

ווי אבישג, תודה על ההמלצה. קיבלתי את הספר ומשום מה הייתה לי הרגשה שהוא קיטשי וחשבתי למסור אותו הלאה.
עכשיו, אחרי ההמלצה שלך, אקרא אותו.
והמלצה שלי: קוראת את " זכרונות מאפריקה". איכשהו גם על הספר הזה הייתה לי דעה קדומה. חשבתי שבגלל הסרט שנעשה לפיו הוא שטוח במידת מה והתבדיתי לחלוטין, לשמחתי.
הסופרת, ברונית דנית שחיה באפריקה לפני מאה שנה, אישה חזקה, מרשימה, עם ידע כללי מרשים ומעורר קנאה. ההתיחחסות שלה לבני השבט האפריקאי היא בגובה העיניים: לא מבט מעריץ כאל "הפרא האציל" ולא מבט מתנשא בשום צורה. מרתק לקרוא על חייה ועל אפריקה.
אישה מרשימה, מיוחדת במינה, אמיצה וחכמה מאוד. וגם הומור יש בספר, למכביר. הייתי שמחה להיות חברה שלה.
פלוני_אלמונית*

מוקסי זה ספר ממש טוב
גיליה*
הצטרפות: 03 אוקטובר 2018, 16:22

שליחה על ידי גיליה* »

הלן מק'גיל גיבורת "פרנסוס על גלגלים"
מצטרפת להמלצות על הקוראת המלכותית ועל זכרונות מאפריקה.
חוץ מזה אני ממליצה על אני והשימפנזים, ג'יין גודול שהלכה לחלוטין אחרי חלומה מילדות והצליחה באופן שלא יאמן בהעדר תעודה או תואר
יולי_קו
הצטרפות: 03 אוגוסט 2014, 09:09
דף אישי: הדף האישי של יולי_קו

שליחה על ידי יולי_קו »

רוזלין פרנקלין הגברת האפלה של הד.נ.א. שכחתי את שם המחברת.
ספר מעולה על מדענית אשה יהודיה.
שליחת תגובה

חזור אל “המלצות ספרים לפי נושא”