טפטופי חלב

ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

טפטופי חלב

שליחה על ידי ורד_לב* »

לא ממש מצאתי דף רלוונטי לכתוב בו את שאלתי, אז פתחתי אחד. אם נראה למישהו שזה מתאים לדף אחר, בבקשה...
רציתי לברר עד מתי נמשך הקטע הזה של טפטופי החלב מהשדיים? גם בזמן ההנקה (מהשד השני) וגם בין לבין.
אני פשוט תוהה עד מתי משתמשים ברפידות ההנקה הללו. הן קצת מעצבנות , מה גם שהרבה יותר כיף לי להיות בלי חזיה (ובלי כתמים ועיגולים למיניהם).
יש רעיונות?
בשמת*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 14:17

טפטופי חלב

שליחה על ידי בשמת* »

ורד, זה מאוד אישי.
אצלי זה היה עד שהילדה היתה בת שנה וחודש. עברתי בשלב מסוים לרפידות הבד הרב פעמיות, והיה פחות מעצבן, אבל האמת שזה לא ממש הפריע לי.
לפעמים, כשהולכים בכלל בלי חזיה, הטיפטופים דווקא נפסקים תוך זמן די קצר, כי החזייה עלולה דווקא ללחוץ ולעודד מלאות שמובילה לגודש, וחזה משוחרר עשוי לפעמים להתאזן מהר יותר בייצור חלב שמתאים בדיוק לצריכה, תוך שבועות מהלידה.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

טפטופי חלב

שליחה על ידי עדי_יותם* »

אכן משתנה מאחת לאחת, אצלי זה שבועות ספורים.
  1. אם הטפטופים הם בין לבין, ובזמן שלא נוח לך - לשלב את הידיים על השדיים ולהפעיל לחץ עדין, והטפטוף ייפסק (זה טוב בסיטואציות שבהן יש עוד אנשים ואת לא רוצה שישימו לב. כשאת לבד פשוט תלחצי איך שבא לך).
  2. טפטוף מהצד השני בזמן הנקה - אם יהיה לך שימוש לזה, ואם את מטפטפת המון, אפשר לאסוף את החלב לכלי סטרילי ולהקפיא לשעת הצורך.
  3. שמעתי טיפ מצוין ממישהי ששונאת חזיות - להדביק את הפדים לשד בעזרת סלוטייפ רפואי, שאפשר לקנות בפרוטות בכל בית מרקחת. עם הסוג הזה (לבן ודק) זה לא כואב כשמורידים.
ורד_לב*

טפטופי חלב

שליחה על ידי ורד_לב* »

עוד שאלה, מה לגבי הזעה בזמן ההנקה?
אומני ממש מזיעה כשהיא יונקת, גם אם זה אחרי אמבטיה מרעננת? זה נורמלי? מכירות את זה גם כן?
חגית_ו*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2001, 15:26
דף אישי: הדף האישי של חגית_ו*

טפטופי חלב

שליחה על ידי חגית_ו* »

כן, גם יובל מאד הזיע בתהחלה בזמן ההנקות. השער שלו היה ממש רטוב
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

טפטופי חלב

שליחה על ידי יונת_שרון* »

כנראה לינוק זה לא קל... :-)
מיכל_דנקנר*
הצטרפות: 24 יוני 2002, 12:54
דף אישי: הדף האישי של מיכל_דנקנר*

טפטופי חלב

שליחה על ידי מיכל_דנקנר* »

לגבי הזעה.
אני הייתי פשוט נושפת (עושה פו) על הפנים והצוואר של התינוק בזמן ההנקה בקיץ.
זה די יעיל לקירור הגוף כשאין מזגן או דרך אחרת להתקרר (וגם כשיש)
גילה*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 06:17

טפטופי חלב

שליחה על ידי גילה* »

אני לא יושבת להניק לפני שהדלקתי מזגן או מאוורר (אלא יש מישהו בבית, ואז אני מתישבת, ומיד מזעיקה להדלקה), אחרת - כולנו טובעים בים של זעה.
אבל...
דולב למד לכבות את המאוורר, ועוד לא למד להדליק (קשה יותר ללחוץ) )-:
אמא_של_איסתרא_ובלגינא*
הצטרפות: 10 אפריל 2002, 21:51
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_איסתרא_ובלגינא*

טפטופי חלב

שליחה על ידי אמא_של_איסתרא_ובלגינא* »

איפה אפשר לקנות פדים מבד?
החד פעמיים יקרים ומגעילים...
עדי_יותם*

טפטופי חלב

שליחה על ידי עדי_יותם* »

בפקס, יבואנית מדלה, מייבאת גם את הפדים של מדלה. גם הם יקרים, אבל מוצלחים מאוד. אפשר נדמה לי בשילב, ובטוח אצל חלק מיועצות ההנקה, ואם לא אז בבפקס יוכלו לומר לך - 09-9727600. חוץ מזה במ.מ.ש מוכרים סוג יותר זול.
א-ב-ל ובינתיים - לא תאמיני, חשבתי על הדף הזה היום בעודי שוחה בבריכה ואמרתי לעצמי, שווה לשים בו טיפ לגבי פדים - שאם את בבית, אפשר להסתפק בחיתולי טטרה (שלמים או גזורים, תלוי עד כמה חזק הטפטוף...). בכלל, נראה לי כיום שחיתולי טטרה הם המצאת המאה או לפחות השנה (שבה הומצאו).
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

טפטופי חלב

שליחה על ידי אביב_חדש* »

אני זוכרת שפעם שירה לוריא המייצרת תחבושות רב פעמיות אמרה שהיא עושה נסיון לייצר גם פדים רב פעמיים. אולי אפשר לשאול אותה?
אימא_של_איסתרא*
הצטרפות: 07 אוגוסט 2002, 19:41

טפטופי חלב

שליחה על ידי אימא_של_איסתרא* »

מסעדה-
א.תודה.
ב.מה זה מ.מ.ש?
ג.חיטולי טטרה אלה חיתולי הבד הרגילים?(סליחה עת הבורות...)
חוצמיזה השם שלך נובע מהעיסוק המתמיד?אני קוראת לזה קפיטריה חלבית...
עדי_יותם*

טפטופי חלב

שליחה על ידי עדי_יותם* »

א. עלודבר.
ב. מרכז להורים ותינוקות בת"א (ר"ת מרכז משפחתי שכונתי) שגם יש בו מרפאת הנקה ומוכרים כל מיני ציוד.
ג. כן, הדקים, להבדיל מהפלנל. וזו לא בורות, רק חוסר ידיעה (-:
חוצמיזה - כן. וזה חלבי רק במובן שיש בזה חלב - אבל החלב הזה הוא פרווה (-:
אמא_של_איסתרא_ובלגינא*
הצטרפות: 10 אפריל 2002, 21:51
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_איסתרא_ובלגינא*

טפטופי חלב

שליחה על ידי אמא_של_איסתרא_ובלגינא* »

איפה נמצא המ.מ.ש הזה? זה מסובך להגיע אני לא מהאזור בכלל והאמת נהגתי בת"א רק פעם אחת...
ותדעי שבעלי לא האמין לי בהתחלה שהחלב הוא פרווה אבל אח"כ הוא הודיע שמעכשיו יש קפה אחרי ארוחה בשרית...
עדי_יותם*

טפטופי חלב

שליחה על ידי עדי_יותם* »

מ.מ.ש נמצא ברמת החיל, משמר הירדן 79, יש חנייה. אבל לדעתי יעשו לך גם הזמנה בדואר. 03-6472411.
ואכן, עם כמויות השאיבה שלך, נראה לי שקפה לחלב זה בכלל לא בעיה בשבילך להפיק (-:
טוב, אם כבר אני פה, למרות קוצר הזמן, תשובה לשאלה ששאלת בדף אחר, לגבי החלב שנראה לך דליל:
אנחנו רגילים לראות חלב פרה, שנראה סמיך יותר מחלב אנושי.
אבל בהחלט יכול להיות שאת רואה בעיקר את החלב הקדמי. כשהבקבוק עומד קצת במקרר, השומן צף למעלה, וקל לראות עד כמה גדול או קטן החלק השומני.
לי היתה מדלה פמפ-אין-סטייל, כפולה, ויש לי תמונה יפה שמראה איך בקבוק שנשאב מצד אחד מכיל כמות קטנה אבל כמעט כולה לבנה-אטומה (חלב אחורי שמן) ובקבוק שני מלא, עם שכבה דקה של לבן אטום צף למעלה, מעל החלב הקדמי הדליל שכמעט ממלא את הכוס. זה מפני שהשאיבה מהצד הראשון היתה זמן קצר אחרי הנקה ממנו, בעוד הצד השני היה עדיין מלא.
כמה זמן לחלב האחורי? כללית, עשרים דקות מכל צד זה די הרבה, ואמור להספיק. אבל אם תשאבי אחרי הנקה, תקבלי כמות קטנה שעיקרה חלב אחורי.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

טפטופי חלב

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אפשר להכין לבד פדים רב-פעמיים להנקה. כתבתי הסבר בדף בגדי הנקה.
איילת*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 13:15

טפטופי חלב

שליחה על ידי איילת* »

שלום! מישהי נתקלה בתופעה המוזרה הזו שכשהיא מניקה משד אחד, דווקא השד השני כואב?
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

טפטופי חלב

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

מכירה. אני חושבת שהוא פשוט מתגעגע או מקנא
(לא מדובר על כאבים חזקים)
אמא_של_מאיה*
הצטרפות: 13 ספטמבר 2004, 11:12

טפטופי חלב

שליחה על ידי אמא_של_מאיה* »

שלום,
כשאני מתחילה להניק מצד אחד, אני מרגישה צריבה בפטמה של הצד השני, ואז מתחיל טפטוף חזק מאוד ממנו. לפעמים אפילו "שפריצים". מישהי חוותה את הצריבות האלה? האם הן נגרמות מפטמות פצועות?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

טפטופי חלב

שליחה על ידי בשמת_א* »

מישהי חוותה את הצריבות האלה? האם הן נגרמות מפטמות פצועות?
הצריבות האלה הן התחושה של "רפלקס שחרור החלב" - מפעל החלב שלך נפתח, ומתחיל על המקום לייצר את החלב היותר שמן, שמתחיל לרדת למטה בצינוריות החלב. לפעמים מרגישים את זה בעיקצוץ או צריבה או משהו כזה. יש כאלה שמרגישות רק דיגדוג קל. יש כאלה שלא מרגישות בכלל, וזה גם משתנה במהלך תקופת ההנקה.
החלב יורד במקביל בשני הצדדים, אז כשהתינוק יונק בצד אחד החלב משפריץ לו ללוע, ובצד השני הוא מטפטף או משפריץ החוצה.
העניין הזה גם תלוי בשד: יש נשים שהשד שלהן נוטה יותר לטיפטוף ויש כאלה שהחלב אף פעם לא יוצא מהשד בלי התערבות התינוק. זה קשור למבנה השד.
אין לזה קשר לפטמות פצועות.
''צפונית''*
הצטרפות: 27 פברואר 2005, 16:31

טפטופי חלב

שליחה על ידי ''צפונית''* »

אצלי מטפטף חלב, גם בזמן ההנקה וגם סתם ללא סיבה (או אולי כשאני רק חושבת בתת מודע על הקטנצ'יק ישר פורץ לו זרם...),
בכל אופן זה היה בלתי נמנע מלהשתמש בפדים (בהתחלה עשיתי שלוליות ענק במיטה/על הכיסויים, ואחר כך עטפתי את החזה בחיתולי בד שנספגו לחלוטין גם הם), אך גיליתי דבר שהבהיל אותי מאוד בחד פעמיים, חלק מהם לעיתים מדליפים מהסיבים שלהם על הפיטמה, וכשהסיב בא במגע עם חלב/רוק, הוא הופך לחומר דמוי ג'ל סיליקוני שממש לא נראה לי בריא!!!
לקח לי קצת זמן להבחין בכך וכשהבנתי מה זה זה היה בסיום ההנקה חתיכות ג'ל כזה על הפיטמה והזדעזעתי מהמחשבה שאולי (כנראה זה מה שקרה )-: )
הקטנצ'יק בלע חלק מזה S-:
הסתכלתי על האריזה ואין שם שום טלפון לתלונות הציבור, אך יש למטה באוטיות קטנטנות המלצה לשטוף את השד לפני כל הנקה!...
זהו הספיק לי אני, עוברת לפדים רב פעמיים. מצאתי את האתר הזה http://www.chitulim.com/ , האם מישהי מכירה את הפדים שלהם להנקה?
או שאולי למישהי יש המלצה על חברה אחרת?
בשמת_א*

טפטופי חלב

שליחה על ידי בשמת_א* »

אה, שיח טבע! ראיתי את הרפידות שלהם בהפנינג ההנקה של לה לצ'ה בפארק רעננה לפני עשרה ימים. חמודות מאוד.
באיזה חד פעמיים השתמשת? נשמע נורא ואיום!
''צפונית''*
הצטרפות: 27 פברואר 2005, 16:31

טפטופי חלב

שליחה על ידי ''צפונית''* »

ניסיתי מס' סוגים ובכולם יש בפנים את החומר הזה (נראה לי אותו החומר שיש בטיטולים) ובאלו של ג'ונסון&ג'ונסון (אריזה ורודה) זה דלף, יתכן וזה יכול לקרות גם בחברות אחרות, אבל דוקא אצלם הציפוי החיצוני די חלש ויתכן שבגלל זה דלף (הם לפעמים גם נדבקים לקצה הפיטמה וזה כואב להפריד).
בכל אופן זה הספיק לי! P-:
אבל אולי בכל זאת שמעתן(ממקור קרוב) /יש לכן המלצה מנסיון, על פדים רב פעמיים, כי אני גרה במקום די מרוחק ולכן לא אוכל לראות בעצמי את הפדים (קנייה בהזמנה), חשוב לי שיהיו נעימים, שלא אזיע בהם יותר מידי, ושיספגו טוב! (דוקא במקרה אחרי שכתבתי את הלינק למעלה קראתי איפשהו באתר שהפדים של קושיז לא מספיקים למטפטפות רציניות... מישהי מכירה את אלו של DISANA שמופיעות בלינק? או אם שמעתן על רב פעמי של מדלה ויודעות היכן יש להשיג?
תמר_מ*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2003, 19:02
דף אישי: הדף האישי של תמר_מ*

טפטופי חלב

שליחה על ידי תמר_מ* »

צפונית,
כתבתי כבר במקום אחר אבל שוב: אצלי הקושיז לא עשו את העבודה החלב פשוט עבר דרכן לחולצה. ועדיין מחכות אצלי 12 רפידות רב פעמיות למסירה.
המדלה יותר טובות וניתן להשיג בשילב.

החד פעמיות של מדלה ושל גרבר מכילות את הג'ל הזה שיש בחיתולים וגם אצלי היו תקלות. ג'ונסון שינו את הרפידות ולדעתי הן פחות טובות . אני מרוצה מהרפידות של אוונט.
ליאת_ס*
הצטרפות: 13 אוקטובר 2005, 16:02

טפטופי חלב

שליחה על ידי ליאת_ס* »

הרב פעמיות של מדלה לא סופגות כמעט כלום, לפחות לא אצלי (ילדתי לפני חודש, אם זה משנה). כל פעם שאני מניקה מצד אחד אני צריכה לספוג בחיתול טטרה את הצד השני, כי הפד הרב פעמי של מדלה מעביר הכל ישר לחולצה ולחזיית ההנקה. זה מרגיז, כי ארבע פדים עלו לי שמונים שקל בשילב, וקניתי אותם מלכתחילה כדי להימנע מלהשתעבד לפדים החד פעמיים היקרים גם הם. למישהי יש הצעה זולה ויעילה? וחוצמזה, האם יש איזשהו זמן ממוצע, פחות או יותר, שבו מצב החלב אמור להתאזן והדליפות - להצטמצם?
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

טפטופי חלב

שליחה על ידי יעלי_לה »

ממליצה על הרפידות הר"פ של "בראוואדו" www.bravado.co.il.
ליאת_ס*

טפטופי חלב

שליחה על ידי ליאת_ס* »

תודה רבה.
כמה שאלות:
מה יחודי בהן, האם הן עשויות בד בלבד? מה המחיר שלהן ואיפה ניתן להשיג אותן?
ליאת_ס*

טפטופי חלב

שליחה על ידי ליאת_ס* »

אוקיי, נכנסתי לאתר שהפנית אליו וקיבלתי תשובה על שאלותיי. עדיין ארצה לשאול האם לנסיונך הן עומדות בדליפה מרובה? וכמה הן עולות. תודה
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

טפטופי חלב

שליחה על ידי יעלי_לה »

הן עולות בערך 20 ש"ח לזוג, אם אני לא טועה (קניתי 5 זוגות באותה קנייה יחד עם חזיות, אז אני לא זוכרת מספר מדויק).

בכל הנקה יש לי שפריצים איומים מהצד השני. אם אני רק בבגד בית ללא חזיה, צד שלם שלם הבגד ספוג. עם הרפידות, היתה לי דליפה רק פעם אחת, ואני גם לא בטוחה שבאותה פעם הרפידה ישבה טוב ובמקום.
צרות_של_עשירים*
הצטרפות: 02 מרץ 2006, 12:47

טפטופי חלב

שליחה על ידי צרות_של_עשירים* »

הפיצפון שלנו בן שבוע ובכל פעם שהוא יונק מצד אחד הצד השני מטפטף כמויות מסחריות... יש דרך להפסיק את זה?
ענת_גביש*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 23:50
דף אישי: הדף האישי של ענת_גביש*

טפטופי חלב

שליחה על ידי ענת_גביש* »

שבי עם כוס. ככה אני הייתי עושה, לא זוכרת מי היה שותה. זה יפסיק לבד. אם אני זוכרת נכון, הצמדה של רפידה או חיתול קצת מפסיקה את זה אבל אולי זו היתה אשליה. בכל אופן אל תדאגי זה יכנס לאיזון ויפסיק לבד. ומזל טוב!
צרות_של_עשירים*
הצטרפות: 02 מרץ 2006, 12:47

טפטופי חלב

שליחה על ידי צרות_של_עשירים* »

תודה רבה. מחכה בקוצר רוח לאיזון ...
אם_פתיה*
הצטרפות: 05 נובמבר 2007, 16:02

טפטופי חלב

שליחה על ידי אם_פתיה* »

שלום וברכה, איך אני יודעת אם יש לי עודף חלב או שזה סתם טיפטופים נורמלים שייתאזנו בקרוב? כי ראיתי שלעודף חלב יש כל מיני פתרונות...
ילדת_טבע*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 13:35
דף אישי: הדף האישי של ילדת_טבע*

טפטופי חלב

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

אני לא מאמינה ב"עודף חלב" כמו שלא מאמינה ב"חוסר חלב" יש כמה שצריך. האיזון יגיע. לא צריך לשחק בזה. מה שלי מאוד עזר, בתור מישהי שממש שונאת חזיות ורפידות עוד יותר אפילו, היה כשהציץ מתחיל להשפריץ (השני) פשוט לתפוס את הפטמה לכמה שניות אחר כך בדרך כלל השפריץ היה מפסיק וזהו, פשוט הייתי תופסת כמו שסותמים את האף כשמסריח וממש לכמה שניות, לא יותר מזה, לא להכאיב לעצמך, רק לעצור.
<ילדת לקראת הלידה הקרבה בונה על היונקת האימתנית שלי (בת שנתיים וארבע) שתופיע בפה פעור לתפוס כל שפריץ שיציץ וחסל עניינים>
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

טפטופי חלב

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

אבל הרפידות ממש עבות, והן בולטות דרך החולצה!!! ממש אפשר לראות אותן!
יסכו_נט*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2007, 21:34
דף אישי: הדף האישי של יסכו_נט*

טפטופי חלב

שליחה על ידי יסכו_נט* »

משתמשת ברב פעמיות רק בבית, החלב עובר אותן אצלי. אולי חסר הקטע החוסם בסוף הבד, כמו שעל חיתול בד יש כיסוי...
ילדת_טבע*

טפטופי חלב

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

תפרתי לעצמי עכשיו רפידות רב פעמיות מחיתולי בד ישנים, שכבה חיצונית מפלנל ושתי שכבות פנימיות מטטרה, יש לזה כושר ספיגה מצויין. המטרה היא כשכבר יוצאים מהבית ומניקים. מכיוון שאני לא מתכוונת לנטוש את החינוך הביתי וללכת לעבוד ולכן להיות בלי הילדים היונקים שלי שעות רצופות אני לא מוצאת סיבה לספיגה מטורפת והחלפה של רפידה אחרי הנקה נראת לי מספיקה למדי. בכל אופן לחיתולי טטרה יש כושר ספיגת נוזלים מצויין, יותר טוב מכל דבר אחר שאני מכירה ובכלל, לא טוב להשאר עם רפידה רטובה וכמה שפחות רפידות הרבה יותר בריא לפטמה, חוסך במשחות למניהן ומונע התפתחות פטריות ואיכס שמאוד כייף להם בסביבה המתוקה-רטובה שנוצרת כשיש רפידות. שכבת נילון נראת לי משהו ממש ממש לא בריא על המשקל הזה.
בזמנו פגשתי רפידות סיליקון, סוג של משהו שקוף כזה ששמים על הציצי וזה נדבק וזהו. לא ניסיתי, לא הייתי צריכה (אצלי הנזילות הסתיימות אחרי חודש גג) אפשר ללבוש אותן בלי חזיה בכלל והמשווקת אמרה לי שזה הכי טוב ללילה כשיש דליפות וכל הסדין נרטב. הן לא סופגות, הן חוסמות את היציאה על ידי לחיצה. לא יודעת אם זה טוב או רע, זה יקר ולי כאמור לא התאים ואני לא מרגישה צורך לקנות כאלה לקראת הלידה הקרבה. אולי מישהי אחרת תדע לתת מידע אקטואלי.
ילדת_טבע*

טפטופי חלב

שליחה על ידי ילדת_טבע* »

תפרתי לעצמי עכשיו רפידות רב פעמיות מחיתולי בד ישנים, שכבה חיצונית מפלנל ושתי שכבות פנימיות מטטרה, יש לזה כושר ספיגה מצויין.
אז ככה, "משק החלב" שלי, כמו שהמומחים אוהבים לקרוא לזה, די באטרף, היונקת הגדולה לא ממש עיקבית בארוחות שלה ולא טורחת תמיד לרוקן את הציצי, אני בינתיים עברתי לגישה של לא להזמין אותה לינוק, בניגוד לימים הראשונים אחרי לידת אחיה הזערור שזה היה בגדר SOS כי תכף אני מתפוצצת והוא כמובן לא עומד בכמויות האדירות אם כי מאוד משתדל... בכל אופן, כבר כמה ימים שאני גם מסתובבת ברחובות לסידורים-עניינים-פה שם עם חזית הנקה, שני ציצים דולפים פחות או יותר תמידית והרפידות שתפרתי לעצמי ואני חייבת להודות שהן מעולות. סופגות בדיוק כמו שצריך, לא עבות ולא בולטות מהחזיה (אפילו פחות מה חד פעמיות המזעזעות אבל דקות) הן רכות ולא מורגשות בכלל בחזיה ולוקח כלום זמן להכין כאלה (אני תפרתי ידנית אבל עם מכונת תפירה זה בכלל כלום זמן). ממליצה להכין לבד.
הילה*
הצטרפות: 29 דצמבר 2001, 17:10

טפטופי חלב

שליחה על ידי הילה* »

פתאום התחלתי לדלוף. הילדון בן 1.9. מישהי ניתקלה? האם נורמלי או מעיד על בעיה כל שהיא?
ורד_לב*

טפטופי חלב

שליחה על ידי ורד_לב* »

הגעתי לדף הנוסטלגי הזה דרך דפים באקראי וגיליתי שאני בעצם פתחתי אותו :-D
קטעים!
עם הילדה הזו (שלישית) אנ י מטפטפת רק מצד אחד ובשני היה לי רפלקס שחרור חלב ממש חזק עד כואב בשבועיים- שלושה הראשונים. בינתיים זה עבר.
זה מצחיק בעיניי שכל שד מתנהג בצורה אחרת לגמרי...
ורמיר*
הצטרפות: 06 אפריל 2011, 21:15

טפטופי חלב

שליחה על ידי ורמיר* »

מישהי התנסתה ברפידות הנקה רב פעמיות?
תודה מראש
עולם_חדש_מופלא*
הצטרפות: 18 יולי 2010, 13:26
דף אישי: הדף האישי של עולם_חדש_מופלא*

טפטופי חלב

שליחה על ידי עולם_חדש_מופלא* »

התנסתי. היה מצויין. (תוך 3 שבועות בערך לא היה לי צורך)
נדמה לי שקנו לי בשילב, אבל אני בטוחה שאפשר לקנות גם במקומות יותר נעימים...
לירי_יער*
הצטרפות: 13 פברואר 2010, 21:29
דף אישי: הדף האישי של לירי_יער*

טפטופי חלב

שליחה על ידי לירי_יער* »

נדמה לי ש{{}}ר ו ב י נ א מוכרת
יעל_ש*
הצטרפות: 17 ינואר 2009, 23:56

טפטופי חלב

שליחה על ידי יעל_ש* »

אני. צריכה אותן כל השנתיים הראשונות. יש לי של חברות שונות. מחבבת במיוחד את של שילב עם התחרה בצד החיצוני. הכי נעימות לי.
ושורדות גם אחרי מליון כביסות (ילדה שלישית, הנקות לטווח ארוך, וכוחן עוד במתניהן...)
מה שכן, כל הסוגים של רב פעמיות שניסיתי עשויות להיות "לא עמידות" מה שיוצר כתמים מביכים בחולצה.
(נגיד מניקים בצד אחד, ובו זמנית נוצר כתם בשני.)
אחרי כמה תקריות עברתי לחד פעמיות לעבודה...בבית נשארת עם הרב פעמיות הנעימות.
מנטרה*
הצטרפות: 10 אוגוסט 2009, 20:07

טפטופי חלב

שליחה על ידי מנטרה* »

חבבת במיוחד את של שילב עם התחרה בצד החיצוני. הכי נעימות לי.

אני משתמשת באלו של "מדלה" אלו אלה שמוכרים בשילב... עם התחרה.
הקאצ' היחיד הוא שמדלה שינתה את הדגם, משופר לטענתם, ועכשיו הוא קצת שונה (עם התחרה זה הישן, אם את מוצאת אותן, תקני) את החדשות אני לא אהבתי כל כך, אולי כי הייתי רגילה לישנות.
בכל מקרה הן טובות ומאד נעימות, אך לעיתים יש קצת נזילות... צריך להיות במודעות.
כל טוב.
מעבר_לקשת*
הצטרפות: 22 נובמבר 2010, 14:36
דף אישי: הדף האישי של מעבר_לקשת*

טפטופי חלב

שליחה על ידי מעבר_לקשת* »

יש לי שני סוגים- של "מדלה" ושל "כותנה"-
מדלה, פרקטיות, די מרוצה מהן, צד אחד שלהן אטום ולא נזל לי דרכן, אבל נדמה לי שזה פחות נושם, קצת נראות בלויות אחרי כביסה
לעומתן"כותנה", עשויות מכותנה אורגנית, היו לי נזילות דרכן (עוד חברה השתמשה ולה לא נזל) , הן קצת גדולות לי בקוטר ואם אני מוציאה
להניק ומחזירה הייתי צריכה ממש לסדר כי הן מתקווצצות ומתקפלות מרוב שהן רכות (יתרון וחיסרון...)
יש לי 3 זוגות של "כותנה" מוזמנת לקחת ממני, אני בת"א
ורמיר*

טפטופי חלב

שליחה על ידי ורמיר* »

תודה רבה על המענה המהיר!
מעבר לקשת, תודה לך אבל אני לא חיה בארץ... אני אקנה מהמצאי המקומי.
יש פה 3 סוגים: כותנה, פלנל ושילוב של משי וצמר(!). משהו נשמע מומלץ?
כמו כן, כמה זוגות נראה לכן שאצטרך? עם החד״פ החלפתי פעם ביום בהריון הקודם (אני יודעת, צריך להחליף בכל הנקה אבל היה נראה לי דבילי למדי אם לא היה טפטוף משמעותי), וממילא עם תינוק סל הכביסה עולה תדיר על גדותיו.
ורמיר*

טפטופי חלב

שליחה על ידי ורמיר* »

אוי ברח לי באמצע.... אני אחפש גם את המדלה, תודה על ההמלצות
הריונית_גלילית_חדשה*
הצטרפות: 01 מרץ 2013, 15:58

טפטופי חלב

שליחה על ידי הריונית_גלילית_חדשה* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

מחפשת לרכוש בד מכותנה אורגנית להכנת רפידות הנקה ביתיות, יש למישהו רעיון איפה?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

טפטופי חלב

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

הילדה שלי בת 3 שני ינקה עד החשב ופיטהום לפני שבועה הציצי שלי מתחיל לטפטף בלי סוף גם ביום וגם בלילה וזה פדיחות הבוס שלי שאל אותי למה רתוב לי החזה וזה מפדיך אותי גם בלילה אני מניקה את הבת שלי והשד השני מטפטף כול הזמן ואני קמה בבוקר וקול ההזור של הציצי סחוט מה לעסות
פלוני_אלמונית*

טפטופי חלב

איך מכבסים את הרפידות?
עם כל הכביסה? אז כמה רפידות כאלה צריך? אני לא עושה כל יום כביסה של התינוקת
וחוץ מזה-לא צריך להרתיח את הרפידות בשביל ההגיינה?
פלוני_אלמונית*

טפטופי חלב

שואלת שוב לגבי כביסה של רב פעמיות
פלוני_אלמונית*

טפטופי חלב

האם יש קשר בין טפטוף החלב לבין הרצון הפתאומי של התינוק לינוק? אישתי חושבת שברגע שמתחיל טפטוף התינוק צריך להתעורר ולאכול וכשזה לא קורה היא מתוסכלת.. שזה רוב הפעמים...
ביאנקה_מתחדשת*
הצטרפות: 04 פברואר 2018, 03:05

טפטופי חלב

שליחה על ידי ביאנקה_מתחדשת* »

חושבת שיש קשר בין הרצון של התינוק לינוק, וגם איזשהו זכרון גופני של זמני הנקה, השד ישחרר חלב כשהתינוק היה יונק .לא אומר שיש צורך להעיר תינוק ישן או להיות מתוסכלים אם לא נמצאים לידו באותו רגע (למרות שאשמה ואמהות נולדות יחד ). אצלי היו טפטופים לאורך הרבה זמן , כשיצאתי לעבודה , כשעמדתי בשמש...בשלב מסויים הפסיק
פלוני_אלמונית*

טפטופי חלב

עם הבת הראשונה החלב טפטף לי כל הזמן - ברגע שבכתה/כשדמיינתי שאני שומעת אותה והייתי במקלחת/ סתם כשחשבתי עליה/ בהנקה מהשד השני.
עם הבת הזו, בת שבוע היום, החלב לא מטפטף בכלל באף אחת מהסיטואציות שהזכרתי. האם זה הגיוני?

בנוסף, אני זוכרת שכשהייתי לוחצת על השד עם הבת הראשונה בזמן הנקה החלב היה ניתז לכל עבר בשפריצים, הפעם (ואולי זה מוקדם מדי לזה?) אני רואה שיוצא חלב אבל ממש לא ניתז בשפריץ קדימה אלא יותר טיפ טוף קל שיוצא מהשד. מה זה אומר? שאין לי מספיק חלב הפעם?
החיתולים מלאים בינתיים כמו שצריך.

שאלה אחרונה- מה משך זמן ההנקה בימים הראשונים? גם כאן אני רואה הבדל ענק בין הראשונה לשנייה - אני זוכרת שעם הראשונה הייתי יושבת כמעט שעה בימים הראשונים ועכשיו זה מסתכם בכ 10 דקות עד רבע שעה במקסימום מכל צד..
יולי_קו
הצטרפות: 03 אוגוסט 2014, 09:09
דף אישי: הדף האישי של יולי_קו

טפטופי חלב

שליחה על ידי יולי_קו »

מזל טוב להולדת הבת השניה!
כל תינוק שונה, ולכן אם החיתולים מלאים והתינוקת רגועה (יחסית...), אין מה לדאוג.
גם אצלנו ילד ראשון ינק שעות, והשניה והשלישית היו יעילות מאוד וינקו ביעילות ובזריזות.
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

טפטופי חלב

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

השדיים משתנות מהנקה להנקה, בדרך כלל לכיוון של יותר תאי ייצור חלב, מעבר מהיר יותר בין הקולוסטרום לחלב הלבן, ובאופן כללי ייצור יעיל יותר.
אני ניחה שזה יכול להתבטא בכל מיני דרכים. אולי אצל אשה שהיתה לה נטייה לגודש בפעם הראשונה, הגוף יידע יותר בקלות איך לווסת את עצמו. אצל נשים אחרות זה יכול להיות רפלקס שחרור חלב חזק יותר דווקא, ואולי יותר טפטופים.
בקיצור, אין מה להתפלא על ההבדלים, גם אצלך ובטח שאצל התינוקת. חברה שלי נשבעת שהיא זיהתה את האופי השונה של כל אחד משלושת ילדיה על פי דפוסי היניקה שלהם, שהיו מאוד שונים זה מזה.

מזל טוב! @}
פלוני_אלמונית*

טפטופי חלב

תודה על התשובות🙏
מירב_דג_מדריכת_גינון_טיפולי_מרפאה_גננית*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2018, 20:46
דף אישי: הדף האישי של מירב_דג_מדריכת_גינון_טיפולי_מרפאה_גננית*

טפטופי חלב

שליחה על ידי מירב_דג_מדריכת_גינון_טיפולי_מרפאה_גננית* »

קוראת את הדף הזה ונזכרת כמה אני אוהבת את הא/נשים הכותבים/ות כאן. בחיי, אני זוכרת כמה זה היה קשה בילד הראשון כל ההתמודדויות, עד שקיבלתי את החוברת הראשונה של באופן לידיים, מחברה שלמדה בחוג לתקשורת,
ודף כזה פשוט עוזר שאף פעם לא תרגישי לבד.
לא ראיתי כאן תזכורת לעלי כרוב.
ככלל כל גודש בחזה וגם מצבי דלקת שונים ניתן להקל על ידי הנחת עלי כרוב במקום רפידות סופגות. הכרוב מקרר ואין לי שום הסבר כימי או אנרגטי אבל הוא פועל כמו קסם לעצור את ייצור בלוטות החלב.
ככלל גירוי של פטמות רגישות מרבה חלב, ולכן אם תופרים לבד את הרפידות, אני קיבלתי בזמנו 10 כביסות מחברה בהולנד וזה הספיק לי לגמרי לכל מצבי ההסתגלות, הן לא היו כוסות כמו הסוג החד פעמי אלא שני סוגים 1, בד עגול עם רדיוס גזור בצד אחד. מגזרת (קונוס) אותה אפשר היה לכוון סביב החזה כמו תחבושות ולא היה צורך בהדבקה. החומר היה פד קטיפה כותנה מצד אחד ומצד שני חומר דמוי סאטן חוסם רטיבות. 2. פסי כותנת טריקו מסוג סופג. אותה גזרה כמו תחתוניות אבל מבד רך ונעים. אפשר היה להזיז אותן כך שהיו נוחותק זו ממש לא בעיה לתפור כאלה... אם משהי צריכה, תגידו, נתפור
פלוני_אלמונית*

טפטופי חלב

ורק עוד משהו. ממש אהבתי לטפטף. היה לי יותר קשה משהיה לילדים בגיל הגמילה (בדיוק כמו שאומרים על הפרה והעגל..). ותמיד כשהיה שפע חלב חייכתי, אומרת, ארץ זבת חלב ודבש... ואמרתי תודה על הברכה הזו.
בשמת_א*

טפטופי חלב

שליחה על ידי בשמת_א* »

אבל כרוב זה לייבש את החלב...
שליחת תגובה

חזור אל “טכניקות לעריכה”