ליגת לה לצ'ה

אנונימי

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי אנונימי »

לאתר הישראלי של ליגת לה לצ'ה: http://www.LLLisrael.org.il
לאתר הבינ"ל של ליגת לה לצ'ה: http://www.lalecheleague.org

קו תמיכה: 1-599-5258-21

ראו גם: תזכורות למפגשי ללל, הנקה טבעית, תומכת הנקה.

מה קורה במפגשי ליגת לה לצ'ה, למי זה מתאים ולמי לא:
לכל קבוצה יש אופי משלה, שמוכתב הן ע"י המדריכה ובמידה רבה גם ע"י הנשים שבאות.
הרבה נשים חושבות שבמפגשים מדברים רק על בעיות. אז לא, ברוב המקרים מתנהל איזשהו סוג של דיון מזוויות שונות על "אימהות דרך הנקה", בשיתוף האמהות. הארגון פועל בשיטה של עזרה מאמא לאמא. בהרבה מפגשים אפשר ללמוד דברים חדשים ועדכניים על הנקה, לנפץ מיתוסים, וכו'.
לא "צריך" להגיע עם בעיות. להפך, יש הרבה בעיות שלא יכולות להיפתר במסגרת של מפגש קבוצתי, מחוץ לבית, במסגרת זמן מוגבלת. מצד שני, בהחלט יש הרבה בעיות שמתוך עצם מתן המידע, ולפעמים קצת עזרה מעשית, יכולות להיפתר שם.
יש קבוצות שבהן רוב האמהות באות עם תינוקות קטנטנים, ויש כאלה שבהן יש נציגות יפה לילדים בני שנה פלוס מינוס, ואף יותר.
יש כרגע (מרס 2005) לפחות שתי קבוצות (במ.מ.ש בת"א, בהרצליה) שבהן גם האבות מוזמנים להצטרף. אפשר להתקשר למדריכת הקבוצה הקרובה ולברר איתה אם אבות יכולים להגיע (בפרט בקבוצות הערב וימי שישי).
בהרבה קבוצות התנאים הפיזיים מאפשרים גם סביבה נוחה לפעוטות וילדים קטנים.
לנשים בהריון מומלץ מאוד להגיע למפגשים, זה יכול לחסוך הרבה בעיות עתידיות.
אחרות מוזמנות להוסיף מניסיונן...
עדי יותם
גילה*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 06:17

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי גילה* »

פונקציה חדשה בארץ - תומכת הנקה - תמיכה של אמא-לאמא. פרטים בדף המתאים.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי עדי_יותם* »

נשים בהריון תמיד מוזמנות בחום, כדאי מאוד. ובכלל כל אשה שמתעניינת בהנקה. המטרה המקורית של ללל היא תמיכה באמהות, וזה בראש ובראשונה המקום "שלהן". יש קבוצות שאליהן מוזמנים גם האבות, ולפעמים יש מפגשים על בסיס חד פעמי שאליהם מוזמנים האבות, אם יש דרישה לכך מתוך חברות הקבוצה.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי בשמת_א* »

להוסיף בעניין הגברים:
במפגשים יושבות אמהות ומיניקות בחופשיות.
אי אפשר להניח מראש שכולן ירגישו בנוח בנוכחות גבר.
אבל כבר הייתי במפגשים שבהם נכח גבר (אב טרי שהביא את אשתו), ולאף אחת מהנוכחות לא הפריע להיניק לידו.
א.ילת*
הצטרפות: 02 אפריל 2002, 23:24

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי א.ילת* »

פגישת לה לצ'ה הקרובה בפרדס חנה הינה בנושא גמילה מהנקה. מעבר לדעתי האישית בעניין, למה ללל מתעסקים בהזה בכלל? ועוד ליזום מפגש בנושא?! מילא, אם לרב המשתתפות במפגשים היו ילדים בגילאי חמש. אבל בד"כ מגיעות אמהות לילדים צעירים, עד שנה ואם זכור לי נכון ללל לא בדיוק בעד לגמול בגיל הזה.
או שאני לא מבינה שום דבר ואז תסבירו לי מהתחלה.
בשמת*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 14:17

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי בשמת* »

א.ילת, ראשית, הגמילה מתחילה מרגע שנותנים מזון מוצק (היא יכולה להימשך עוד 5 שנים אח"כ ;-) ).
שנית, מדברים על סימני המוכנות למזון מוצק, מזונות ראשונים, ועוד.
ושלישי - גמילה, כן, פשוטה כמשמעה.
דווקא לללל חשוב ללמד גמילה.
אמהות גומלות בכל גיל (0 והלאה), וללל עוזרת להן לגמול בדרך הכי טובה גם לאם וגם לתינוק.
ללל היא אירגון של עזרה ומידע של אמהות מיניקות לאמהות אחרות. ללה לצ'ה חשוב לתמוך בכל אם בהחלטה שלה, ולעזור לה לבצע את החלטתה (בכל מה שקשור בהנקה) בדרך האופטימלית לה ולתינוקה. וזה בהחלט כולל גמילה. ללל איננה מחרימה שום אם, ולא כופה שום דבר על שום אם.
חשוב מאוד להדגיש את זה, כי מסיבות שונות נוצר בקרב חלק מהציבור רושם שמדריכות ללל הן איזה פנאטיות שמכריחות אמהות להיניק ואוסרות עליהן לגמול. (הפחד והאשמה של מי שלא רצתה להיניק?)
סליחה על הקיצור, כרגיל ביד אחת.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

מאותה סיבה שהפורום שלי עוסק בגמילה - כי נשים גומלות, ותמיכה של מיניקות/מיניקות לשעבר מתאימה לזה, (בוודאי יותר מתמיכה של נשים שלא היניקו כלל).
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי ורד_לב* »

בשמת, אני מסכימה איתך לחלוטין.
לגבי
מסיבות שונות נוצר בקרב חלק מהציבור רושם שמדריכות ללל הן איזה פנאטיות שמכריחות אמהות להיניק ואוסרות עליהן לגמול.
כנראה שהיו מקרים מעולם וזו לא סתם השמצה. בטח לא כולן, אבל אני בהחלט שמעתי סיפורים על מדריכות שהיו בלשון המעטה מאד לא סימפטיות.
אני גם יודעת על המון שהן אחלה.
סתם רציתי להבהיר משהו בנוגע לשמועות שלא נוצרות סתם.
עדינה_מאוד*
הצטרפות: 26 מרץ 2003, 09:35
דף אישי: הדף האישי של עדינה_מאוד*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי עדינה_מאוד* »

ורד אנא הבהירי : אלו ששמעתן עליהן היו פנאטיות , ואלה שהן עכשיו הן לא?
ובאשר לגמילה, יפה ענתה בשמת!
כדי להעצים את הנשים , ללל עוזרת להן לבצע החלטות שהן מחליטות. לא מחליטה עבורן.
האופציה של גמילה קיימת מתחילת ההנקה ועד לסופה. לפעמים דווקא השיחות בנושא הזה "עושות שכל" לאמהות שחשבו לגמול לגמרי, לגמול חלקית וכדומה (זה בדר"כ קשור לחזרה לעבודה)
ורד_לב*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי ורד_לב* »

התכוונתי ששמעתי סיפורים על 2 נשים לפחות (כבר לא זוכרת פרטים מדוייקים ובכלל כוונתי איננה השמצה, רק להראות שיש עוד צד לדברים) שכאשר ניסו להתייעץ עם מדריכות לה לצ'ה בנוגע לגמילה, הפסקת הנקה וכד' הן דיי חטפו על הראש על העניין הזה.
שוב, ברור לי שזו אינה גישה רווחת ויכול להיות שנפלו על מישהי / מישהן ברגע כזה או אחר, או עם דיעות כאלו או אחרות.
בכל אופן, השורה התחתונה היא ששמועות אינן מתעוררות סתם וכנראה היו דברים בגו. זה בהחלט לא אומר שיש לשים תווית כזו או אחרת על ארגון שלם, או על כל המדריכות. רק ציינתי עובדת חיים קטנה, ואינני מאמינה שחידשתי פה משהו למישהי. יש אנשים כאלו ואחרים בכל מקום, ארגון או חלק בעולם. גם אם זה המקום עם הכוונות המקסימות ביותר עלי אדמות.
{@
עדינה_מאוד*
הצטרפות: 26 מרץ 2003, 09:35
דף אישי: הדף האישי של עדינה_מאוד*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי עדינה_מאוד* »

זה מה שחשבתי שהתכוונת אבל אני ניסיתי להבין האם היתה זו מגמה של הארגון בעבר, והיא השתנתה, או שזה תמיד ישאר דעות של פרטים בלבד. למה זה משנה? כי הלך הרוח העקרוני מוביל למהלכים משמעותיים ולא מדריכה אחת שאומרת כך או אחרת.
בשמת_א*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי בשמת_א* »

ורד, גם יכול להיות שנשים שקיבלו ייעוץ הוגן (אם שמעת את הקלטת השיחה) הרגישו לא טוב עם הרצון לגמול, ולכן זכרו את השיחה כאילו חטפו על הראש.
הסברתי את עצמי?
ורד_לב*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי ורד_לב* »

כן, בשמת.
ענת_גיגר*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2001, 01:47
דף אישי: הדף האישי של ענת_גיגר*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי ענת_גיגר* »

שמעתי עכשיו ברשת ב' ראיון עם ג'ינה וייסמן בנושא הנקה, ושאלות של מאזינות.
לא שמעתי ממש מההתחלה, אבל מה ששמעתי היה הסבר על לה לצ'ה ומה התפקיד של מדריכות הנקה.
בסה"כ היה חיובי וברור ולא מטיפני, אבל שני דברים צרמו לי מעט.
האחד, שכשג'ינה הסבירה על כך שהנקה זו מיומנות נלמדת, המראיין (לא זוכרת מי זה היה) סיכם: "כנראה שזה לא כל כך פשוט כמו שזה נראה". זה הפריע לי כי מישהי יכולה לשמוע ולחשוב שהנקה זה דבר נורא מסובך, שצריך ללמוד אותו... כשהכוונה הייתה שבהתחלה זה מסובך, אבל בהמשך זה קל.
השני, המראיין שאל אם פונות אליה נשים שלא רוצות להניק. והיא הסבירה שהיא עוזרת לנשים כאלה לפתור בעיות של גודש, והוא שאל שוב אם נשים כאלה צריכות להרגיש רגשי אשמה או שהן אמהות פחות טובות, בגלל שהן לא רוצות להניק כלל. ג'ינה ענתה שאין זה מתפקידה לקבוע מי אימא טובה ומי לא, והיא רק יכולה לעזור להן להימנע מפגיעה ברקמת השד. זו תשובה מתונה ודיפלומטית מאוד, אבל חסרה לי ההדגשה חלב אם הוא המזון הטוב ביותר לתינוק. נקודה.
(.)(.)
ענת_גיגר*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי ענת_גיגר* »

אה, והיא הזכירה ואני מזכירה גם, שיש הפנינג הנקה לה לצ'ה 2003 !
(.)(.)(.)(.)........
בשמת_א*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי בשמת_א* »

חסרה לי ההדגשה חלב אם הוא המזון הטוב ביותר לתינוק. נקודה.
חס וחלילה, חס וחלילה. ענת גיגר, זה בדיוק משהו שטוב עשתה ג'ינה שלא אמרה. אילו היא היא אומרת את זה זה היה נשמע כמו הטפה, היה מקלקל את כל הרושם המתון והתומך שהיא כבר עשתה, ויוצר ללה לצ'ה שוב דימוי של "מסיונריות הנקה".
כל הכבוד לג'ינה. ממה שתיארת נשמע שהיא היתה מעולה.
חבל על המראיין הצורם.
מצד שני, יופי על כל במה להנקה.
בשמת_א*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני אסביר קצת יותר (נדמה לי שקפצתי קצת):
ג'ינה, ולה לצ'ה, לא רוצים "למכור" למאזינים את ההנקה.
ג'ינה רוצה שהמאזינים יזכרו את לה לצ'ה ככתובת תומכת ונחמדה לכל מה שקשור בהנקה - וזה כולל בהחלט גם גמילה.
וכן, גם גמילה בגיל 0.
שמשרד הבריאות יסביר שההנקה הכי טובה.
לה לצ'ה צריכה רק להגיד: "אנחנו כאן, אנחנו נחמדים וסובלנים, אנחנו בקיאים בחומר, אנחנו תומכים בכל בחירה שלך, ואנחנו נעזור בכל מה שקשור בהנקה" וגמילה בכל גיל הרי היא שאלה של הנקה.
ענת_גיגר*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי ענת_גיגר* »

אני מסכימה איתך, בשמת, שזה היה הדבר הנכון לומר,
אבל לפעמים נמאס לי מהזהירות המופלגת הזאת לא לגרום למישהו אחר להרגיש רגשות אשמה. מה שירגיש זבש"ו. אבל נכון שזה עובד אולי במישור בינאישי ואילו במישור ציבורי צריך ליישר קו עם הכלל ולהיות פוליטיקלי קורקט.

דווקא ממך שמעתי וקראתי אמירות נחרצות ופסקניות בנושא...

<ענת מגלה שהחיים מורכבים>
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

אבל לפעמים נמאס לי מהזהירות המופלגת הזאת לא לגרום למישהו אחר להרגיש רגשות אשמה

אם את מדברת על לה לצ'ה
אז אני יכולה לספר לך שעוד כשהייתי בתחילת ההריון ולא ידעתי כלום מהחיים שלי
לקחה אותי חברה (שמה שמיחד אותה משאר החברות שלי זה שהיא קצת יותר מבוגרת מכולן. הילדים שלה כבר לא תינוקות) ואמרה לי - אני צריכה לדבר איתך על לה לצ'ה
ואחכ בהמשך היא סיפרה לי על מיסיונריות שגרמו רגשות אשם לשותפתה לחדר שלא יכלה להניק
ועל רגשות אשם שנגרמו לה בגלל קשיים שלא נמצא להם פתרון
וסיימה ב: "זה לא נורא אם לא תצליחי להניק. זה לא כזה פשוט ואת לא תהיי אמא פחות טובה אם לא תניקי. רק אל תתני ללה לצ'ה האלה לגרום לך להרגיש רע".

כנראה שיש קבוצה גדולה של נשים (אולי מדובר על דור מסוים. אולי היום זה כבר לא כלכך ככה) שנפגעו מ"לה לצ'ה" בגלל גישה תוקפנית של "הנקה בכל מחיר". לא נשים שמתנגדות להנקה. נשים שהיו להן קשיים שטופלו בעיקר בדרך של הטפה ולא של סיוע מקצועי.

אני חושבת ששיפור תדמית בהחלט יכול להועיל.
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי אביב_חדש* »

עצוב לי לשמוע שזה הרושם שנשאר אצל החברה שלך. אני בטוחה ששיפור תדמית יעזור, וחלק מהעניין זה לשים את לה לצ'ה במרכז התודעה ולהגיע לקהל רחב יותר ולהתאים את לה לצ'ה לקהל הרחב.
אבל לעתים, אם יש מישהי שלא מעוניינת להניק, גם המדריכה ה"הכי לא מטיפה בעולם" תישמע מטיפה...
בשמת_א*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי בשמת_א* »

דווקא ממך שמעתי וקראתי אמירות נחרצות ופסקניות בנושא...
ענת גיגר, אני לא מייצגת את לה לצ'ה!
ואם תתפסי אותי פעם בטלביזיה מייצגת את נושא ההנקה - את תשמעי אותי נזהרת והולכת על ביצים!
אמא_של_יונת*
הצטרפות: 23 דצמבר 2002, 00:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יונת*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי אמא_של_יונת* »

אבל לעתים, אם יש מישהי שלא מעוניינת להניק, גם המדריכה ה"הכי לא מטיפה בעולם" תישמע מטיפה...
ואם יש מדריכה מיסיונרית אגרסיבית - גם הדבר הרצוי ביותר בעולם יישמע שלילי. הכל תלוי באדם שמפגיש אותך עם הנושא (הנקה כמו כל עניין אחר). אם גורמים לצד השני תחושה שהוא מותקף ומעוררים בו צורך להתגונן - אין סיכוי לשכנע אותו.
מאיה_ת*
הצטרפות: 17 נובמבר 2002, 23:04

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי מאיה_ת* »

אני מניקה בהנקה מלאה תינוקת בת שלושה וחצי חודשים. חשוב לי להמשיך להניק באותה הצורה גם לאחר ניתוח בהרדמה מלאה/חלקית (שאולי אצטרך לעבור. וחשוב לשמור על אופטימיות). האם צריך לשאוב ולשפוך את החלב וכמה זמן???
עדי_יותם*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי עדי_יותם* »

בררי עם הרופא באילו חומרים בדיוק משתמשים, למשך כמה זמן, והאם ייתכן שתזדקקי לטיפול תרופתי אחר לאחר הניתוח. בהרבה מקרים אין צורך לשאוב ולשפוך. אפשר להתקשר למרכזים הטרטולוגים באסף הרופא או בבילינסון כדי לקבל מידע מדויק על תרופה ספציפית, אבל גם אם התשובה שלילית שם, אפשר להמשיך ולבדוק הלאה - קורה שהם (לפחות בבילינסון) לא לגמרי מעודכנים.
מאיה_ת*
הצטרפות: 17 נובמבר 2002, 23:04

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי מאיה_ת* »

האם אפשר להניק כרגיל לאחר שני צילומי רטגן בגב? ומהם מספרי הטלפונים של אסףהרופא ובלינסון, או מישהו יותר עדכני?
בשמת_א*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי בשמת_א* »

מאיה, אין שום בעיה עם צילומי רנטגן.
בדיוק מישהי שאלה אותן שאלות כמו שלך את ד"ר מירה ליבוביץ. תעשי חיפוש על "ניתוח" ו"רנטגן" באתר:
http://starmed.msn.co.il/Forum/?ForumID=31
ואם התשובות שם לא מתאימות לך בדיוק, את יכולה לשלוח שאלה!
שרהלה*
הצטרפות: 16 נובמבר 2002, 10:12

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי שרהלה* »

מישהי יודעת איך אפשר להשיג את הספר/חוברת על הנקה של ללל? בהנחה שיש כזה. כתבתי להם אבל לא ענו לי. תודה מראש.
עדי_יותם*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי עדי_יותם* »

בהחלט יש. "הנקה - פשוטה וטבעית". אפשר במפגשים הקבוצתיים, או בהזמנה דרך הדואר.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

רציתי לשאול אותך, איך הופכים לתומכת הנקה בקהילה? מה ההבדל בין זה לבין מתנדבת לה לצ'ה?איך הופכים למתנדבת לה לצ'ה? זה נכון שאם מתנדבים כמה שנים אפשר לעשות את מבחן ההסמכה של מדריכת הנקה?
תודה
פלוני_אלמונית*

ליגת לה לצ'ה

יש לי את "הנקה - פשוטה וטבעית". וגם את החוברת שאלן שיין כתבה (שכחתי, אולי "להעניק מהרגע הראשון") ולא התלהבתי בכלל. אין כמו מפגשי לה לצה או קלטת הוידאו שנמכרת היום בחנויות סטמצקי וכאלו.
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

מסעדה יקרה, האם הספר הרשמי של לה-לצ'ה לא נקרא "הנקה - אומנותה של האישה" ?
עדי_יותם*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי עדי_יותם* »

אכן - The Womanly Art of Breastfeeding הנחתי ששרהלה שאלה על ספר בעברית. גם בגלל השימוש במלה "חוברת", כנראה. "הנקה - פשוטה וטבעית" הוא דק יחסית - כמאה עמודים.
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

אז מה, עדיין לא תירגומו את כל הספר?

>האמת כולה חושבת על הפרוייקט הבא<
אנונימי

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי אנונימי »

האמת כולה,
מדובר בשני ספרים שונים.
The Womanly Art עדין לא תורגם לעברית (וגם - קשה לי להאמין שהוא יתורגם, מכיון שהוא מתעדכן בתדירות די גבוהה, והוא מאד עבה).
אני מאד אהבתי את "הנקה פשוטה וטבעית". הגעתי אליו באיחור גדול, אחרי שכבר ידעתי את כל מה שכתוב בו, ובכל זאת מאד נהניתי לקרוא בו, והוא נראה לי גם מתנה נפלאה לאמא טריה שמעוניינת להניק.
שרון_ק*
הצטרפות: 14 אפריל 2004, 18:19

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי שרון_ק* »

אשמח לעזרה. אני מתקשה להכניס תוספות לילדתי בת השמונה חודשים. היא מבלבלת אותי. היא יכולה לינוק כל שעתיים בלילה ואז במשך היום לינוק מעט יחסית למה שהייתי מצפה מתינוקת שאינה מעוניינת בתוספות. מצד שני אני לא מצליחה לחבב עליה אף אחת מהתוספות בכל צורה שהיא. מה עושים?
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי יונת_שרון* »

יכול להיות שהיא יונקת לא מרעב אלא מסיבה אחרת, למשל צורך בקרבתך.
ורד_לב*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי ורד_לב* »

שרון הסתכלי גם ב מעבר לאוכל מוצק
בולי*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 17:23

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי בולי* »

מתי ישנו מפגש לה לצ'ה בקרוב, באזור כרכור - נתניה- חרב לאת (פחות או יותר)
תודה.
עדי_יותם*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי עדי_יותם* »

בולי, יש קבוצה בחרב לאת. ייתכן שדף המפגשים באתר "ללל ישראל" www.LLLisrael.org.il לא מעודכן כרגע - במקרה כזה התקשרי למדריכה של הקבוצה.
בולי*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי בולי* »

תודה מסעדה, על התשובה הזריזה. אלוהים איזו יעילות. רק שאין לי שמץ של מושג מי זו המדריכה של הקבוצה, איזו קבוצה, והיכן בדיוק הכל קורה. אשמח לקבל את שמה והטלפון שלה אם יש לך. המון תודה.
עדי_יותם*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי עדי_יותם* »

אוקיי... באתר בוחרים 'הפעילות בישראל' ושם 'מפגשי קבוצות' העדפתי לשים כאן לינק לדף הספציפי מאשר לכתוב שמות ומספרי טלפון. התאריך אכן לא עדכני, אבל עפ"י תאריך המפגש בחודש מרס, כנראה שהמפגשים מתקיימים בכל יום חמישי השלישי של החודש, הווה אומר שהמפגש הבא הוא ב-20 במאי. תסתכלי בקבוצות האחרות לראות אם יש משהו שקרוב יותר. אגב, גם ב-יום עיון באופן טבעי 2004 יהיו מעגלים שינחו מדריכות בללל.
בולי*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי בולי* »

מסעדה, אני חייבת לך חוב גדול. ואני מקווה שמפגש זה יהיה יעיל ויביא אותי קרוב יותר להצלחה בהנקה הפעם. אין כמוך ותזכי למצוות :-)
עדי_יותם*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי עדי_יותם* »

בולי, כ"כ בקלות קונים אותך? (-; בהצלחה!
הדס_רייס*
הצטרפות: 27 יוני 2004, 12:34

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי הדס_רייס* »

אני אמא לתינוקת בת 5 חודשים היא עדיין יונקת אבל קצת פחות ממני מקבלת 3 פעמיים ביום אבל אני ממשיכה בכל זאת לתת לה לינוק בנוסף היא מקבלת גם בקבוק האם יש עוד משהו שאפשר לעשות בנידון כי אני יודעת שהנקה חשובה מאוד והייתי מאד רוצה להמשיך להניק אותה
עדי_יותם*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי עדי_יותם* »

הדס, קשה קצת להבין דרך האינטרנט איך ניתן לעזור במקרה שלך. אני מציעה שתנסי להתקשר לקו התמיכה של לה לצ'ה - 1-700-700-254. אם יהיו לך שאלות נוספות אחרי שיחת הטלפון, את מוזמנת לשאול כאן או באחד מדפי מדור הנקה המתאימים למצבך. בהצלחה!
אפרת_פלאי*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2004, 14:24

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי אפרת_פלאי* »

אני רוצה לעבוד עם נשים לקראת לידה, איפה אפשר ללמוד דברים בנושא, כמו: יועצת הנקה, עיסויים, דולה. תודה.
ענת*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 07:30

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי ענת* »

שלום לכל המיניקות,
כמה טוב לא להרגיש לבד עם אהבת ההנקה שלי.
רציתי להגיב לגבי ללצ'ה. אני אם לילד שני, את הילד הראשון לא הנקתי. את הילד השני אנ מניקה הנקה מלאה (שהיום היא כבר ממש לא מרובה, הוא בן 8 חודשים ומחליט מתי בא לו לינוק).
בכל מקרה, זו היתה הפעם הראשונה שהנקתי לאחר הלידה הזו ולא היה לי צל של מושג איך ומה. כבר בבית החולים הגיע אלי מתנדבת של ללצ'ה ועזרה לי מאד בעניין האחיזה הנכונה ותפישת הפטמה באופן נכון. אח"כ היו לי שאלות רבות , בכל תקופה שאלות אחרות ולפעמים ממש מוזרות שלא היה לי את מי לשאול. נעזרתי גם ביועצת הנקה מוסמכת של ללצ'ה באופן פרטי במפגש. אני חייבת לומר שבניגוד לכל מה שנאמר לי על ה פאנטיות של הנשים מללצ'ה גיליתי שהן מדהימות ומוכנות לעזור לי בכל רמה שהיא שאני בוחרת בהנקה (אני שילבתי גם בקבוק תמ"ל אחד ביום). היו פעמים שהעצות של המתנדבות היו נראות לי שאינן מתאימות לסגנון חיי ולפילוסופיה האישית שלי לגבי הנקה, אז פשוט לא השתמשתי בהן. אבל מעולם לא הרגשתי שהן לוחצות עלי בעניין כל שהוא. אולי פשוט צריך לדעת לקחת מהן מה שמתאים לך באופן אישי ומה שלא - אז לא.
אני מודה לאל שיש מקום כזה שאפשר לפנות אליו ולקבל את התמיכה, אני לא הייתי ממשיכה להניק כל כך הרבה זמן ולעבור את כל המשברים השונים שעברתי בהנקה ללא התמיכה של ללצ'ה. תודה.
אביב_חדש*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי אביב_חדש* »

ענת - איזה יופי! באיזה בית חולים מדובר?
שרון*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2002, 14:27

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי שרון* »

שלום לכולן

הנקה זה דבר מדהים אין תחליף, תיכף ידעתי ברגע שאני אלד ללא שום עוררין "הנקה תצא לפועל" אין שום הסבר, התינוק בטבעיות יונק ואני נהנית להניק לראות את כל תהליך ההתפתחות ואיך מהנקה בלי תוספת חלב , את רואה את תוצאת האמת הילד שלך "גדל ומשמין" פשוט להתענג כמה ההנקה חשובה , אך יש פרט חשוב אחד שקשה לי אתו אני מנסה לגמול אותו בלילות מאחר וילדי מעל חצי שנה לאחר התייעצות עם אחות מטיפת חלב לאחר קריאת הספר "לוחשת לתינוק" איני עומדת בצרחות של הילד איך אתן מתמודדות ?
גם_שרון*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2004, 23:24

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי גם_שרון* »

מדוע את בעצם רוצה לגמול אותו? חצי שנה, לעניות דעתי הבלתי קובעת לחלוטין, זה עוד ממש תינוק. חסרים פרטים כמו סדרי השינה בבית ומניעים להפסקת ההנקה.
גם אני קראתי את "הלוחשת לתינוקות", ורק מקריאת הספר כמעט שהתחלתי לבכות. ממש לא נראית לי השיטה.
אם אני לא טועה, יש בפורום "הנקה" בתפוז, תאורים של תהליכי גמילת לילה (גמ"ל) מוצלחים.
פורום הנקה
ביתי, בת שנתיים ורבע, עדיין יונקת בלילות. לא תמיד זה קל, אבל בשבילנו, זאת הדרך הנכונה.
בהצלחה לכם בכל דרך שתבחרו.
עדי_יותם*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי עדי_יותם* »

שרון, לגבי פתרונות של משתתפות הפורום הזה, את יכולה לנסות לקרוא ב-שינה של תינוקות.
ורד_לב*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי ורד_לב* »

ביום ה' הקרוב 4/11 יתקיים מפגש של לה לצ'ה ב"דיאדה"- פרדס חנה עם שלי גת ושרון צברי.
המפגש יתחיל בשעה 13:00 ומתאים לנשים בהריון, אמהות צעירות וותיקות.
מוזמנות להגיע ולהעביר הלאה לחברות ומכרות {@
אביב_חדש*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי אביב_חדש* »

וכמובן שתינוקות מוזמנים גם...
בת_ההרים*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי בת_ההרים* »

נפתחה קבוצת לה לצ'ה במצפה רמון בהנחיית רוזי וייזל. אנא ספרו לכל החברות מהסביבה. המפגשים מתקיימים במרכס לגיל הרך במצפה רמון(בחדר המשחקים-כיף), יחד עם הזאטוטים, אחת לחודש. הפגישה הראשונה היתה מוצלחת ביותר. המפגש הבא יתקיים אי'ה ב- 16-12-2004 בשעה עשר וחצי.

חוץ מזה...הצטרפתי לליגת לה לצ'ה ורוזי רוצה להכשיר אותי כמדריכה. מה זה אומר? שאני צריכה להשתתף לפחות ב- 4 מפגשים,לקרוא ספרים סויימים. מה עוד? מה אתן ממליצות מנסיון?
הדס_בוים*
הצטרפות: 27 ינואר 2005, 11:40

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי הדס_בוים* »

סבלתי קשות מההנקה לאחר הלידה הקודמת (פטמות שטוחות וסדוקות). אני נמצאת כעת בחודש 7 של הריוני השני ואני מעוניינת להכין את הפטמות במידת האפשר לקראת הלידה. האם יש דרך להתכונן ובכך להקל על ההנקה ? שמעתי על "קונכיות הנקה" - מה זה, האם מומלץ, מתי משתמשים ואיפה רוכשים? תודה מראש בשמי ובשם ביתי שטרם נולדה.
עדי_יותם*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי עדי_יותם* »

הדס, ראי אולי בדף פטמות שקועות, יש דיונים ארוכים, אולי זה יענה לך. קונכיות שד אפשר להזמין דרך יבואן מוצרי מדלה, 09-9727600. בהצלחה ואם יש לך שאלות נוספות, שאלי.
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

למה כל המפגשים של לה לצ'ה בצפון הם תמיד בבקרים? שלא יגידו שמזמינים נשים בהריון, כי אני אישה בהריון ועובדת ובבוקר הפנוי שלי אני עושה יוגה להריון. הייתי מוותרת על היוגה בשביל מפגש פעם אחת, אבל כל המפגשים בצפון זה בימים ושעות שאני ממש לא יכולה לעזוב את העבודה /-:
אז לנסוע שעה וחצי ומעלה בשביל מפגש ערב במרכז אחרי יום עבודה ארוך ומייגע? נראה לי קצת מוגזם.
אם רוצים שנשים בהריון יחשפו לנושא ויגיעו למפגשים גם לפני הלידה, צריך גם מפגשים בשעות שמאפשרות להן להגיע.
(רוקדת מאד מתוסכלת, כבר 3 חודשים עוקבת אחרי מפגשים בנושא הנקה ולא מצליחה להגיע אף פעם).
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

בדיוק בשבוע הבא יש בשרון - ברעננה ביום שישי:-D
עדי ואני נשמח מאד אם תגיעי
בשמת_א*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי בשמת_א* »

צריך גם מפגשים בשעות שמאפשרות להן להגיע.
את כל כך צודקת, אבל מה לעשות - מתנדבות לה לצ'ה הן אמהות מתנדבות. לרבות מהן גם תינוקות וילדים קטנים, ויש להן כל מיני אילוצים לימים ולשעות של המפגשים, אפילו לפני האילוצים והשעות של המתנ"ס או המקום שבו מתקיימים המפגשים.
למשל, מדריכות שיכולות רק בערב כשהבעל חוזר מהעבודה, כי הקטנים שלהם בגיל שבו הם ממש לא מאפשרים להנחות מפגש לה לצ'ה.
למשל, מדריכות שיכולות רק בשעות שהילדים בגן או בבית הספר, אבל לא בערב.
מדריכות שומרות שבת שאינן יכולות להנחות מפגש ביום שישי בבוקר - שאז הן בתוך כל ההכנות לשבת.
מדריכות שלא יכולות בשום אופן להנחות בשעות שאחרי העבודה, כי הן בעצמן עובדות (לוקחות יום חופש בשביל להדריך במפגש) ובערב הן מקדישות את עצמן לילדים שלהן.
והמקום של המפגשים נקבע גם לפי מקום המגורים של המדריכות שיכולות להדריך מפגשים, בצירוף מציאת מקום שנותן בית למפגשים (מעט מאוד מדריכות גם רוצות וגם יכולות להדריך מפגשים אצלן בבית). אם יש במקרה כמה מדריכות באיזור השרון - אז יהיו כמה קבוצות שם. ואם אין אף מדריכה באיזור כרמיאל - אז לא יהיו שם מפגשי לה לצ'ה.
אם יתנדבו לאירגון יותר ויותר אמהות מיניקות שמגדלות את ילדיהן ברוח הפילוסופיה של לה לצ'ה, אז בוודאי יהיו יותר מפגשים ביותר מקומות בארץ, בשעות שמתאימות למגוון של אמהות.
אף_חצוף*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 21:08
דף אישי: הדף האישי של אף_חצוף*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי אף_חצוף* »

איך אני יכולה למצוא מנחה/ספונסרית כדי ללמוד להיות מדריכת הנקה? אין על זה מידע באתר של לה לצ'ה, והבנתי שעדיף שזו תהיה מישהי שגרה באותה עיר כמוני (ירושלים במקרה זה), ולא משהו שכדאי לעשות בשלט רחוק. לצערי, אף פעם לא השתתפתי במפגש של לה לצ'ה, אז אני לא מכירה מדריכות בסביבה.

אם יש למישהי רעיון, אפשר גם לענות בדף בית שלי.
פלוני_אלמונית*

ליגת לה לצ'ה

אם את רוצה להיות להתנדב כמדריכת הנקה של לה לצ'ה, הצעד הראשון יהיה להתחיל להגיע למפגשים. המדריכות שם יוכלו לתת לך את המידע שאת מחפשת. אם את רוצה ללמוד להיות יועצת הנקה כמקצוע, זה תהליך אחר.
אף_חצוף*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי אף_חצוף* »

הכוונה כרגע היא להתחיל עם לה לצ'ה, ואם זה ילך אז אולי להמשיך ללמוד להיות יועצת הנקה, אבל זה תהליך ארוך. אין לי אפשרות ללכת למפגשים כי הם מתקיימים בבוקר ואני עובדת. חוץ מזה, אני כרגע לא מניקה, ורק בתחילת הריון, כך שלא רלוונטי לי כל כך. רציתי לנסות להתחיל את התהליך בקרוב, במקום לחכות עד שאני אהיה לקראת לידה או בחופשת לידה.

כנראה שאני אצטרך לברר יותר לעומק עם המקורות המעטים שיש לי.
בשמת_א*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי בשמת_א* »

מחזקת את מה שפלוני אלמוני כתבה.
כדי להיות מדריכת לה לצ'ה את צריכה להתחיל להשתתף במפגשים.

כי הם מתקיימים בבוקר ואני עובדת
אז אולי זה לא מתאים לך כרגע. מה בוער?
אולי באמת תתחילי להתעסק בזה רק בחופשת הלידה. למה לא?
אגב, יש גם מפגשים לא בבוקר (למשל, בהרצליה זה בערב. לא יודעת איפה את גרה, אבל אולי גם באזורך יש בערב). תבררי. חוץ מזה, המפגש מתקיים פעם בחודש בלבד, ולפעמים גם מדריכת הקבוצה עובדת וגם היא לוקחת בוקר חופש בשביל לבוא למפגש. אם המטרה חשובה לך, קחי חצי יום חופש ובואי למפגש. זה בסך הכל שעתיים, כל המפגש.
העיקר הוא שאת צריכה באמת להחליט: אם את באמת רוצה, אז זה דורש מאמץ: לבוא למפגשים, לקרוא די הרבה חומר באנגלית ולכתוב כל מיני דברים.
בהצלחה.
בושם*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2005, 04:08

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי בושם* »

ילדתי לפני חודשיים ואני מניקה הנקה מלאה, , התחלתי לתת לה חלב שאוב בבקבוק פעם ביום וזה הולך די טוב, הבעיה היא שאני שואבת ידנית לתוך כלי וויוצא לי עשרים שלושים סיסי בשאיבה. אני אוספת לה את החלב כדי לתת לה ולא יודעת מה לעשות, אני אמורה להתחיל ללמוד באוקטובר וצריכה לצערי להכניס אותה לפעוטון, השאלות שלי הן: כמה סיסי נחשבת ארוחה לילדה בת 4חודשים? כמה ארוחות היא צריכה לקבל ביום?מה לומר למטפלת לגבי זמני האכלה?(כרגע היא אוכלת מתי שהיא רוצה ללא זמן קבוע לפי שעות ולא לפי דקות הנקה) מה עושים בשיש שבת, האם נותנים"רגיל" או ממשיכים לשאוב ונותנים בבקבוק?אני רוצה להמשיך לתת לה חלב אם המחשבה שלא תהיה לי ברירה אלה לתת לה פורמולה ממש מייסרת אותי, אבל אני לא מוכנה בשום אופן שהיא תישאר רעבה.מה לעשות גם בקשר לזה שהיא רגילה להיות הרבה עלי גם כשהיא לא אוכלת. מבקשת עזרה בושם
אף_חצוף*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי אף_חצוף* »

תודה בשמת. אני בירושלים ואין כאן מבחר. יש מפגש אחד, פעם בחודש, בבוקר. לא תהיה לי אפשרות בחודשים הקרובים לקחת זמן חופשי מהעבודה, לצערי.
מה בוער? שאני הרבה זמן משתעשעת ברעיון, ואני "מפחדת" שאם אני לא אתחיל לקדם אותו, זה יתמוסס, כי משהו אחר יצוץ. ברור לי שזה לא לגמרי נכון, אבל לפעמים צריך לתפוס את האנרגיות כשהן באות.
אין לי בעיה עם האנגלית, ואני גם מכירה חלק מהחומר כבר, גם אם לא באופן רשמי.

צודקת, מקסימום זה יחכה עוד כמה חודשים, לא יקרה כלום. :-)
בשמת_א*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני בירושלים ואין כאן מבחר
מודיעין ובית שמש רחוק לך? כי גם שם יש מפגשים.
אם היית כבר במפגשים, את יכולה ליצור קשר עם המדריכה שהכרת מתוך המדריכות, ולקבל ממנה קודם כל רשימת קריאה בתור התחלה. עד שתוכלי להגיע למפגשים.
זה רחוק לך לנסוע להרצליה במרכז או לקיבוץ רבדים בדרום בשביל מפגש ערב? כי גם זו אפשרות (אני מודה שבזמנו, עם התינוקת שלי, נסעתי כמעט שעה עד למפגש...).
בושם*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי בושם* »

מי יכול לעזור לי אולי את בשמת? שלחתי מספר שאלותועדיין לא קיבלתי תגובה מאף אחת.
בשמת_א*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי בשמת_א* »

בושם,
השאלה שלך מאוד מסובכת ודורשת ייעוץ אישי לא באינטרנט.

וויוצא לי עשרים שלושים סיסי בשאיבה
זה אומר שאת מצליחה להוציא רק את החלב שממילא ממתין בשד להתחלת ההנקה הבאה, אבל לא מצליחה להפעיל את "רפלקס שיחרור החלב". צריך ללמוד את זה. האם את יכולה לבוא ל מפגשי לה לצ'ה ?
או לבוא למרכז הנקה כלשהו באזורך? (שם יש יועצות הנקה מוסמכות בתשלום, שיכולות ללמד אותך את כל מה שקשור באמנות השאיבה, שהיא אמנות שונה לחלוטין מאמנות ההנקה).

כמה סיסי נחשבת ארוחה לילדה בת 4 חודשים?
זה הולך לפי משקל. הנוסחא היא בערך כך: ההמלצה היא באופן כלל 150 מ"ל לק"ג משקל גוף ליממה, ולחלק את זה לשמונה - שזה ממוצע של מספר ארוחות ביום. אם נגיד שהמשקל שלה 5 ק"ג, אז היא צריכה בערך 750 מ"ל ליממה (שלושת רבעי ליטר), וזה כולל גם את החלב שהיא תקבל שאוב וגם את החלב שהיא תינק.
כמה עקרונות:
  1. תינוקות יונקים אינם אוכלים אותה כמות בכל ארוחה, אלא בכל הנקה - ארוחה אחרת. לפעמים הם רוצים ארוחה גדולה, ארוכה וכבדה, לפעמים סתם נישנוש. לפעמים היא בעיקר צמאה. לפעמים רעבה נורא. כשאת מיניקה כל זה לא מעניין אותך, כי היא מווסתת בעצמה. אבל כשצריך להשאיר חלב שאוב, את בחוסר וודאות.
  1. תינוקות יונקים מגיבים אחרת לפרידה מאמא. יש תינוקות שבתור פיצוי ירצו כל הזמן לאכול מהבקבוק ויחסלו כמויות גדולות בפעוטון. לעומת יש תינוקות שיעדיפו לישון כמה שיותר שעות בלי אמא, ובכלל לא ירצו לאכול, או יעשו טובה וינשנשו טיפה, וזהו. אחר כך כשאמא חוזרת - הו, הו! הם יינקו ללא הפסקה שעות על שעות. בין שתי הקיצונייויות האלה יש כל טווח האפשרויות. שוב - אי וודאות. לא תדעי איך התינוקת שלך עד שלא תנסי. את תהיי יותר חכמה אחרי כמה ימים בעבודה, וגם אז, תצפי לשינויים.
  1. לתינוקות יש נטייה לאכול יותר מדי מבקבוק. כלומר, זה נשפך להם לגרון וחסר להם המנגנון שמאותת להם שינוי בחלב או שההנקה מסתיימת, והם לפעמים בולעים עד שהבטן מתפוצצת (בניגוד להנקה, שבה אין דבר כזה "לאכול יותר מדי"). זה קשור לדרך שאוכלים מבקבוק, וזו בדיוק הסיבה שתינוקות לא יונקים נמצאים בסכנת השמנה.
מכל האמור לעיל נגזרים כמה טיפים:
א. להשאיר רק בקבוקים עם הפטמה הכי קטנה (אף פעם לא לעלות מעל פטמה 0 או 1), ולשמור בכמויות קטנות - 30, 50, 80 מ"ל, במיוחד בתקופה שעוד לא יודעים איך היא אוכלת בפעוטון.
ב. לתת הנחייה למטפלת שמאכילה אותה שתתן כמות אחת, ותרים לגרעפס ותבדוק - אם היא בטוחה שהיא עוד רעבה, לתת עוד כמות קטנה, ושוב הפסקה קטנה לגרעפס ולחיתול. ככה היא תאכל בכמויות קטנות ולא תבלע בבת אחת כמות ענקית, ואפשר יהיה באמת לראות אם היא עוד רעבה ולתת לה עוד.
ג. אחרי כמה ימים אפשר יהיה לדעת כמה היא אוכלת ומתי. נגיד, יכול להיות שבעשר בערך היא תמיד תבקש עוד ועוד עד שהיא תאכל בסך הכל 160 מ"ל, ואחר כך בשתים עשרה היא תאכל תמיד 30-50 ולא יותר. סתם לדוגמא. אז תדעי מראש להכין לה מראש בקבוק אחד שכבר יהיו בו 160 בשביל הארוחה שיודעים מראש כבר שהיא תהיה גדולה, ובקבוקים נוספים קטנים, גם לארוחה הבאה, וגם כדי שתהיה תוספת ליתר ביטחון (שהרי מתישהו יגיע היום שהיא תרצה יותר, הרי היא גדלה).
ד. כדאי להניק אותה לפני היציאה לעבודה/לפעוטון, ולסדר עם המטפלות שלא יאכילו אותה סמוך לשעה שאת לוקחת איתה, שלא יקלקלו לך, וככה תוכלי להניק ברגע שאתן נפגשות. זה חוסך לך שאיבה ולה בקבוק.
ה. רוב התינוקות מתגעגעים לאמא (זה לא בגלל ההנקה, זה בגלל שאת אמא) ולכן כשאת חוזרת הם נוטים להיצמד, גם מתוך פחד מעוד פרידה. חשוב להבין את הפחדים ואת הצרכים שלהם, ולהכין לעצמך עזרה ותמיכה כשאת בבית כדי שתוכלי לאפשר לה את ההיצמדות אלייך ואת הביטחון שגם כשאמא הולכת - היא תמיד חוזרת, ושוב שלה.
ו. אמהות רבות דוחות את החזרה לעבודה לגיל חצי שנה, כי אז מתחילים מזון מוצק וזה יכול לחסוך שאיבה אחת. יש גם הבדל משמעותי בהתפתחות ובצרכים בין 4 ל-6 חודשים מבחינה זו.

כמה ארוחות היא צריכה לקבל ביום?
זה תלוי בה. המטפלת צריכה לשים לב לסימני הרעב שאת מכירה אצלה - ידיים לפה, תנועות עם הלשון, וכדומה.
האם יש אפשרות שתהיי איתה בפעוטון כמה ימים לפני שהיא נשארת שם לבד? תניקי אותה לפני, ואז תהיי איתה שם ותרשמי מתי היא רעבה. תשאירי להם את הרשימה שלך, שיבדקו לפי זה. נגיד, אם היא ינקה שם כל שעתיים - שיבדקו כל שעתיים אם היא רעבה. אבל אי אפשר לדעת מראש. הן חייבות ללמוד להכיר אותה ואיך היא מבקשת לאכול.

מה עושים בשיש שבת, האם נותנים"רגיל" או ממשיכים לשאוב ונותנים בבקבוק
זה תלוי בך.
אם את מעוניינת ורוצה להמשיך להיניק (ככה זה נשמע) אז הטיפ הכי חשוב שאני יכולה לתת לך הוא אף פעם לא לתת לה בקבוק. שתהיה הפרדה ברורה: בקבוק זה מאחרים, כשאמא איננה. מאמא - רק הנקה. ככה, גם אם יש " שביתת יניקה " (ממליצה לך לקרוא את הדף) אפשר לטפל בזה מהר.
כשאמא מתחילה לתת בקבוקים זאת הדרך לגמילה מהירה מהנקה.
כדי לשמור על תפוקת החלב שלך, מאוד חשוב להניק כל השעות שאתן ביחד. השאיבה אף פעם לא יעילה כמו הנקה, ואם את רק שואבת תפוקת החלב שלך עלולה לרדת.
האם תוכלי לשאוב בעבודה כל יום?

מה לעשות גם בקשר לזה שהיא רגילה להיות הרבה עלי גם כשהיא לא אוכלת
מה לעשות? הרי את חייבת ללכת לעבודה, אין לך שום אפשרות להישאר איתה או לקחת אותה לעבודה.
אפשר להסביר למטפלות בפעוטון שמאוד חשוב לך שהן יחזיקו אותה הרבה על הידיים, אבל אני לא יודעת אם זה ריאלי.
כשתהיי ביחד איתה, אז בוודאי תחזיקי אותה הרבה עלייך כרגיל. ובשעות שאתן בנפרד - מה לעשות, לא.

יש מידע רב בדפים הבאים:

שאיבת חלב
משאבות חלב
אחסון חלב שאוב
אסור לשקשק חלב אם שאוב
השפעת עיסוי השד על הרכב החלב

וראי עוד הרבה מאוד חומר בדף האינדקס מדור הנקה .
מקווה שעזרתי. {@
פלוני_אלמונית*

ליגת לה לצ'ה

מודיעין ובית שמש גם שם המפגשים הם בבוקר. כרגע התוכנית שלי היא לנסות להגיע לפיקניק לה לצ'ה ב-17(מקווה מאוד מאוד להגיע) ואולי שם אני אצליח לקדם את העניינים. אם לא, אני אמשיך לחפש. אני מעדיפה מאוד למצוא פתרון בסביבה ולא להתחיל עם נסיעות ארוכות בערב, זה קצת מסובך לי.
אני אתחיל מהפיקניק, ונראה איך אני מתקדמת משם.
תודה. @}
אף_חצוף*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי אף_חצוף* »

זו כמובן הייתי אני ה פלוני אלמונית .
בשמת_א*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי בשמת_א* »

רעיון מצויין, ואני שוב שכחתי להזכיר את הפיקניק |אוף|
בושם*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי בושם* »

היי בשמת, גם השם שלי בשמת וזה נחמד לפגוש עוד מישהי עם שם כזה. תודה רבה לך על העיצות היעילות רשמתי לפני הכל. כן יש מצב שבו אוכל להישאר איתה כמה ימים בפעוטון לבדוק מתי היא רעבה. לצערי אני לא חוזרת לעבודה, אלא מתחילה לימודים שהתקבלתי אליהם בדחילו ורחימו כך שאין לי אפשרות לדחות אותם עד שהיא תהיה בת חצי שנה ,אין ספק שהייתי עושה את זה אם מצבי היה אחר. אני מתכוונת ללכת למפגשים של לה לצ'ה באיזור שלי ,מצאתי משהו קרוב אלי ואני אלך ללא ספק. תודה על ההפניה לדפים השונים אני מקווה שעם משאבה טובה ויותר סבלנות ,אני אצליח לשאוב יותר, פשוט לפעמים אני מותשת מההנקות ומרגישה שהשדיים שלי 'ריקים'', גם קראתי שהמשאבה של יד שרה עלולה לגרום לעיוות של הפיטמה לכן הפסקתי לשאוב בה ועברתי לשאוב ידנית תרתי משמע... ושוב תו
ענבל*
הצטרפות: 06 פברואר 2002, 10:42

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי ענבל* »

אני 3 חודשים אחרי לידה.החודש הראשון היה סיוט כי הייתי מאושפזת מסיבות שלא אפרט כי זה ייקח הון מקום וזמן. אומר בקיצור שלא ראיתי את התינוק לאחר קיסרי מסובך (שלא תוכנן מראש כמובן) כי היה לי דימום רציני והרחם שלי לא התכווץ. נכנסתי לניתוח שני שהביא אותי לשהות שבוע בטיפול נמרץ. כל השבוע הזה לא ראיתי את בני. לאחר מכן במחלקה סבלתי מזיהום וקקיבלתי מכווצי רחם כך שלא נתנו לי להניק . לאחר שלושה שבועות אושר לי להניק (היה חלב כי שאבתי וזרקתי) אך התינוק לא רצה שד. הזמנתי יועצת הנקה ו=בגיל חודש תום (בני) החל לינוקהוא יונק כבר חודשיים והיום אני מרגישה שאני רוצה להמשיך להניק אך חייבת גם להתחיל להתאוורר מידי פעם אפילו ללכת לרופא לביקורת, למסאג' אחרי מה שגופי עבר בוודאי לא יזיק לי. מאחר ואין שעות ממש קבועות להנקה אני לא יכולה כל כך להשאיר אותו בבית בלעדיי. הוא לא רוצה לחזור לבקבוק... יורק או לא ממש יודע מה לעשות עם זה: שכח כנראה. אני שואלת קודם כל איך להתחיל להעביר אותו לבקובוק. דבר שני אם יש למישהו עצות טובות לאיך מרגילים תינוק לקחת מוצץ-הוא כמעט מקיא אותו ולא ממש יודע מה לעשות איתו חוץ מלפלוט אותו החוצה במקר הטוב ולפלוט איתו חלב במקרה הרע. שאלה שלישית למנוסים בתינוק שלא לא לא אוהב להיות ברכב. לדעתי אין לו בעיה לא עם הכיסא ולא עם האוטו כי כשהוא רגוע אין לו בעייה לא לשבת בכיסא ולא ברכב. העניין הוא שלאחר כמה זמן הוא מתחיל לבכות וממש מגיע לצרחות עד שאני מוצאת היכן לעצור. יכול להיות שהוא לא יכול לשבת ברכב לאורך זמן כי אין לו יכולת הרגעה עצמית הוא צריך ידיים או הנקה כדי להרגע. אני מצליחה לכל היותר לנסוע איתו 10 דקות ללא בכי וזאת רק אם הוא אחרי שינה טובה וארוחה משביעה חייכן וען מצב רוח טוב. איך מרגילים אותו לנסוע ברכב? יש אומרים לי שאתן לו לבכות כדי שיתרגל ולי זה נראה בלתי הגיוני לחלוטין. אוסיף שמצאתי כי חיתול בד החל להרגיע אותו. המון שאלות, המון מלל... זהו ילד ראשון אודה לכל המעוניין לענות.
בשמת_א*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי בשמת_א* »

חייבת גם להתחיל להתאוורר מידי פעם אפילו ללכת לרופא לביקורת, למסאג' אחרי מה שגופי עבר בוודאי לא יזיק לי. מאחר ואין שעות ממש קבועות להנקה אני לא יכולה כל כך להשאיר אותו בבית בלעדיי
אני אספר לך מה עבד אצלי, ואצל המון אמהות:
לקחנו מישהי איתנו.
כן, כן. פשוט איתנו. נגיד, הלכתי לטיפול פנים (שעתיים) - עם חמותי. קבעתי את הטיפול לזמן שהקטנה בדרך כלל ישנה (אם תרשמי כמה ימים תראי שיש פחות-או-יותר שעות קבועות שהוא נוטה לישון). היא הסתובבה עם הקטנה בעגלה בסביבה, והנקתי כשיצאתי מהטיפול.
תינוק בן חודשיים יכול להחזיק עד שעתיים בלי בעייה, לפעמים אפילו יותר אם זה באוויר החופשי ויש אקשן בסביבה, ויש שיטות לעניין אותו ולהרגיע אותו גם כשהוא מתחיל לבקש לינוק ואת עוד לא יצאת מהרופא/מהמסאז'/מהחנות. אמא, חמות, בייביסיטר שאוהבת תינוקות, או בעל שמאוד רוצה לעזור - יכולים כולם לבוא איתך ולהיות בסביבה עם התינוק.
זה חוסך בקבוקים ומוצצים. לגבי מוצץ - יכול להיות שהוא אלרגי לחומר של המוצץ. יש תופעה כזאת, וזה גורם לרפלקס הקאה כמו שאת מתארת. לגבי בקבוק - את מתארת מאמץ אדיר להחזיר אותו להנקה. חבל לקלקל את זה עכשיו עם בקבוק שוב.
לגבי נסיעות - הרבה תינוקות סובלים מזה.
אני לקחתי את התינוק שלי לטיפול ב שיטת אייפק שממש שיפר את הנסיעות (הוא סבל פיזית מהנסיעה, כנראה כאבי אוזניים, וטיפלו לו בזה ואחר כך יכולנו סוף סוף לנסוע איתו בלי צרחות ובכי). אבל בגיל חודשיים זה באמת הגיל הקשה. אני מצאתי הרבה פעמים מישהו אחר שינהג (למשל נסעתי עם חברה, והיא נהגה) ואני ישבתי ליד הכסא שלו (עשיתי לי הגבהה עם שמיכות פיקה, ואני הייתי קשורה בחגורות הבטיחות והתינוק היה קשור היטב בכסא שלו) והתכופפתי והנקתי תוך כדי נסיעה, וככה הוא היה נרדם בהנקה והיה שקט. עם הבכורה גיליתי שאם אני שרתי לה נון סטופ זה הרגיע אותה (את השירים שהייתי שרה לה גם בבית, ונעזרתי בקלטת "מאה שירים ראשונים" כדי לזכור איזה שירים אפשר לשיר כי תוך כדי נהיגה לא תמיד זכרתי איזה שירים יש...), ויש עוד פטנטים באיזה דף פה באתר שעוסק בנסיעה עם תינוקות. ראי מדור תינוקות או משהו דומה לזה.
שיהיה בהצלחה!
(בכל זאת את רק חודשיים אחרי הלידה, בקושי החלמת, זה זמן קשה - לאט לאט זה נעשה פחות קשה, בחיי!).
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

אני מרגישה שאני רוצה להמשיך להניק אך חייבת גם להתחיל להתאוורר מידי פעם אפילו ללכת לרופא לביקורת, למסאג' אחרי מה שגופי עבר בוודאי לא יזיק לי. מאחר ואין שעות ממש קבועות להנקה אני לא יכולה כל כך להשאיר אותו בבית בלעדיי
את כל הסידורים מהסוג הזה עשיתי בליווי בעלי, ועם הפסקה להנקה בעת הצורך.
בושם*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי בושם* »

לענבל, עמדתי בפני אותן בעיות ומצאתי שהעיצות שבשמת נתנה לי לגבי בקבוק היו טובות, אמנם בתי לא לוקחת את עניין היניקה מבקבוק בקלות ועדיין יש קשיים.היא לועסת את פיטמת הבקבוק, שמה אותה כמו סוכריית מנטה בצד הלחי, אבל אם לא מתייאשים ומנסים שוב היא ''מתלבשת'' עליה ושואבת כמו גדולה. ,אני לא נותנת לה אלה בעלי או השכנה. פשוט הייתי חייבת להכין אותה לפעוטון ,מכיוון שאני מתחילה ללמוד בחודש הבא. אתמול שמתי אותה בפעוטון ל4שעות ונתתי להן הוראות מדוייקות ,היא לא אכלה מהבקבוק בהתחלה ,אז נתנו לה לאכול את החלב השאוב עם כפית! ורק כשהיא הייתה עם משהו בבטן, יותר נינוחה נתנו לה שוב לנסות את הבקבוק עם זרימה איטית.עדיף לנסות לתת להם כשהם לא רעבים במיוחד או עייפים. הבעיה החדשה שלי היא היא שהן היו ב''שוק'' מזה שהבאתי להן כמות קטנה של חלב כדי לבדוק כמה באמת היא צריכה (חזרתי לבדוק כל שעה אם הכל בסדר) כמעט התחלתי להרגיש אשמה על זה שאני מניקה. הן רגילות שילדים בגיל שלושה חודשים אוכלים פורמולות בכמויות אסטרונומיות של 100 מ''ל כל ארוחה! ובהתחלה הן ניסו לומר לי שאולי עם פורמולה היא תאכל יותר טוב ,הסברתי להן יפה שזה לא מה שיש בתוך הבקבוק אלה העיניין של זה שהיא לא רגילה לאכול בצורה כזו בכלל. לגבי המוצץ,אני ויתרתי על הרעיון כשראיתי ששום דבר לא עוזר והיא כמעט מקיאה ולא משנה איזה מוצץ ,עגול ,פחוס, מליטקס, מסיליקון ,כלום. זה חזר על עצמו בכל פעם, חשבתי על זה שקודם''נילחמים'' שיקחו מוצץ ואח''כ ''נילחמים'' שיוציאו אותו, אז בשביל מה בכלל לעשות את זה מלכתחילה? היא מצאה שמציצה של האצבעות יותר נוחה ומרגיעה אותה ,אז אני מאפשרת לה. אני עצמי מצצתי אצבע עד גיל יחסית מאוחר ולא קרה כלום לשיניים שלי.מצאתי בזה נחמה והרגעה ,וזה עבר לבד. אמא שלי בחוכמתה לא לחצה עלי להפסיק והפסקתי לבד.אז למה שאני לא אאפשר לבתי? תאמיני לי שבגיל חודשיים עדיין אין להם יכולת או כלים להרגיע את עצמם מבכי לבד, הבכי רק הופך יותר היסטרי ואנוש. עדיף לחפש כל הזמן מה מרגיע אותם בדרך של ניסוי וטעיה מאשר לקבל חור בראש וחור בלב. גם לנעמי חיתול בד עוזר. לגבי נסיעות אני לא נהגתי בעצמי עד עכשיו. תמיד ישבתי לידה והיא נרדמה, אז אני לא יודעת מה לומר לך.בעוד שבועיים אנחנו נוסעים איתה לחופשה והנסיעה ארוכה, קרוב לוודאי שזה יקח יותר זמן להגיע לים המלח כי אני נוהגת בעצמי, אבל נעשה כנראה כמה הפסקות יניקה בשבילה. מאחלת לך כל טוב ובהצלחה.
אילנה_ב*
הצטרפות: 29 מרץ 2006, 10:57
דף אישי: הדף האישי של אילנה_ב*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי אילנה_ב* »

חייבת עזרה דחוף!!!!

בת שלי חצי שנה. הנקתי בהנקה מלאה. חזרתי לעבודה ואני שואבת חלב. היא לא מוכנה לבקבוק. עשיתי זאת עם הגדולה. הנקתי עד גיל שנה וחצי בצורה כזאת. היא לא הסכימה לבקבוק ממני אך הסכימה עם אחותי. הקטנה לא מסכימה. 3 יומים רצוף לא אוכלת 6 שאות רצופות מכקה לי.
בשמת_א*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי בשמת_א* »

שלום אילנה,

קודם כל, כל הכבוד לך על השאיבה.
אני מבינה שהשארת מספיק חלב, אבל מדובר רק ב-3 ימים.
מי מטפל בקטנה כשאת בעבודה? איך היא או הוא מנסים לתת לה את הבקבוק?

בכל מקרה, אני יכולה להרגיע אותך, שזה ממש בסדר!
כן, נכון, מבהיל מאוד לאמא, תחושה מאוד קשה שתינוקת כל כך קטנה מחכה לך - אבל בעניין הזה אני למדתי מד"ר מירה ליבוביץ, מומחית ברפואת משפחה ויועצת הנקה מוסמכת, שזה בסדר ולא מסוכן.
אז קודם כל - אפשר להרגע.
זה לא אסון, ובאמת היא יכולה להסתדר עם זה ולא יקרה כלום. בגיל הזה, היא גם יכולה לישון את ה-6 שעות ולא יקרה כלום.
יש תינוקות שעשו את זה גם 8 ו-9 שעות...
אז ככה (אני כותבת לא לפי סדר עדיפויות, כי אני קצת לחוצה בזמן וכותבת לפי סדר מקרי):
  1. זה רק 3 ימים. חשוב לזכור, שהקטנה מגיבה לא רק לעניין של בקבוק לעומת הנקה, אלא מתגעגעת לאמא, והשינוי קשה לה, והיא מנסה למחות ולהתמרד בדרך שלה, ולהביע את המצוקה שלה מול המצב החדש.
אין מה לעשות - רק אנחנו מבינים אותה, מקבלים אותה, מחבקים אותה, ומחכים בסבלנות ובהרבה אהבה שהיא פשוט תתרגל, כי לאמא אין ברירה.
מנסיון של אמהות אחרות, אחרי כמה זמן רוב התינוקות שעושים את זה - מתרגלים, ומסכימים לקבל בקבוק.
  1. מאוד משמח שכאשר את חוזרת, היא יונקת. זה אומר שהיא לא מגיבה בדחייה של השד, היא פשוט מחכה לך ומתגעגעת אלייך, והיא משלימה את כמות החלב כשהיא יונקת. נכון שזה יותר קשה לך, כי גם שאבת וגם את צריכה לייצר ולהניק שוב את כל הכמות בנוסף לכמות הרגילה, וזה בטח גורם להנקות צפופות מאוד, אבל מה לעשות, לתינוקת בכל זאת יותר קשה מאשר לנו )-:
  1. בגיל חצי שנה, אפשר אולי כבר להציע מזון מוצק. אולי כשאת בעבודה, מי שמטפל בה יתחיל להציע בזהירות מזון מוצק? זה לא בקבוק, זה לא "אמא", זה משהו אחר, ואולי בהדרגה היא תאכל ממש ארוחה בשש שעות האלה.
  1. בגיל חצי שנה אפשר לדלג על בקבוק ולתת ישר מכוס. כדאי כמויות קטנות כל פעם, כי מאוד מאוד חבל אם יישפך חלב או אם היא לא תגמור וצריך יהיה לזרוק, אבל הרבה תינוקות יונקים לא אוהבים פטמה של בקבוק ומאוד אוהבים פייה של כוס.
מקווה שאלה מספיק רעיונות.
בהצלחה, ותעדכני אותנו!
אילנה_ב*
הצטרפות: 29 מרץ 2006, 10:57
דף אישי: הדף האישי של אילנה_ב*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי אילנה_ב* »

היי בשמת,
תודה על תשובתך. הקטנה התכילה לאכל דייסה על בסיס חלב שלי. בקבוק לא מוכנה. אוכל מוצק לא מוכנה. אני לחוצה בזמן . חייבת להגיד לך תודה ולזוז. אעדכן אותכן בהמשך
פלוני_אלמונית*

ליגת לה לצ'ה

ביום ראשון הקרוב ה-5.11.06 ב-10:00 בבוקר, יתקיים מפגש תמיכה בהנקה של ליגת לה לצ'ה בנושא "תינוק חדש בא והבית כמרקחה"
בואי לקבל מענה לשאלותייך ולשוחח על הנקה והורות עם אימהות אחרות. המפגש נמשך כשעה וחצי ומועבר על-ידי מדריכות מוסמכות. תינוקות ופעוטות מוזמנים כמובן. תרומה מומלצת: 20 ש"ח. המפגש יתקיים במרכז קהילתי "עולמות", רח' שולזינגר 10 פ"ת.
עריכת כל הדף
מדריכת_לה_לצ'ה*
הצטרפות: 10 אוגוסט 2007, 15:47

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי מדריכת_לה_לצ'ה* »

תראו את תשדיר השירות החדש שהכינו עבור ליגת לה לצ'ה:
http://www.metacafe.co.il/watch/759047/
אביב_חדש*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי אביב_חדש* »

שלום לנוכחות
אני מזמינה אתכן להצטרף לקבוצת ללל וירטואלית בצ'אט של תפוז ביום א', 7/10/07 בשעה 21:00
זו הזדמנות לאמהות שמעוניינות להגיע לקבוצת לה לצ'ה ולא יכולות להגיע מכל סיבה שהיא להיות חלק מקבוצת התמיכה של לה לצ'ה!
הכניסה דרך chat+ללובי ולחדר של ליגת לה לצ'ה
נהיה שם כבר מ 21:00 בערב!
ליגת לה לצ'ה ישראל
בואו בהמוניכם.
אביב_חדש*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי אביב_חדש* »

מקפיצה
קטינה*
הצטרפות: 29 ספטמבר 2007, 10:40

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי קטינה* »

אשמח לדעת מתי הפגישה הקרובה באזור רעננה או תל אביב
אביב_חדש*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי אביב_חדש* »

באתר של לה לצ'ה - www.lllisrael.org.il
לה_לצ'ה_כפר_יונה*
הצטרפות: 25 נובמבר 2008, 12:54

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי לה_לצ'ה_כפר_יונה* »

מפגש לה לצ'ה מחר, במתנ"ס של כפר יונה, ב-9 בבוקר.
בואו, יהיה נהדר!
מניקה_למרחקים*
הצטרפות: 25 נובמבר 2008, 16:23
דף אישי: הדף האישי של מניקה_למרחקים*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי מניקה_למרחקים* »

לה לצ'ה כפר יונה, העברתם את המפגשים מימי רביעי?
ג'וניפר*
הצטרפות: 17 יוני 2007, 17:59

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי ג'וניפר* »

מצאתי באתר של ליגת לה לצ'ה מתי נערכים מפגשים שאוכל להגיע אליהם (נגיד, כמו המפגש הבא בהרצליה) אבל כשהתקשרתי לברר על הוראות הגעה - לא ענו...
אפשר לדבר עם המארגנות גם כאן? (השמות מוכרים לי מאוד... :-))
עדי_יותם*

ליגת לה לצ'ה

שליחה על ידי עדי_יותם* »

כנראה הם בחופשת פורים... תתקשרי: 054-4954361
שליחת תגובה

חזור אל “דפים למיון”