מפגשים עם אהבה ומפגשים בלעדיה

אלמונית_ופלונית*
הצטרפות: 14 נובמבר 2003, 12:54

שליחה על ידי אלמונית_ופלונית* »

פתחתי דף זה כדי לשתף אתכם וכדי לשמוע את דעתכם.
בחיי נתקלתי בשני סוגים של מפגשים חברתיים:
  1. מפגשים עם אהבה - אנשים מביאים למפגש את האהבה שבתוכם לעולם ולאחרים, הם משדרים אותה לסובבים אותם, הם מכבדים אותם, מקשיבים להם, מתבוננים בהם, מחייכים אליהם, מברכים אותם, מחבקים אותם (לא בהכרח חיבוק פיזי), משתדלים לתת לאחר תחושה שהוא רצוי, טוב ומוצלח בדיוק כמות שהוא. הם מאמינים זה בזה.
  2. מפגשים שחסרה בהם אהבה - אנשים מביאים למפגש מטענים שליליים, ומשדרים אותם לסביבה. אלו מפגשים שבהם אנשים שופטים זה את זה, מתעלמים זה מי זה, פוסלים זה את זה, מבטלים זה את קיומו של זה, מתנשאים זה כלפי זה, פוחדים זה מזה, מפגינים התנהגות עצורה, לא איכפתית, קרה ודוקרת. הם חשדניים.
מה שמאד מעניין זה התכונה המדבקת - במפגש עם אהבה, האהבה מדבקת, לאט לאט כולם משדרים את הדבר הנפלא הזה (גם הבחור שעבר עליו יום קשה במיוחד, או הבחורה הסגורה ביותר). ובמפגש שחסרה בו אהבה, החוסר שלה מדבק, אפילו לאדם הכי חם מחבק ואוהב קשה לבטא את עצמו והוא נסגר.
לאחרונה הייתי במפגש שחסרה בו אהבה, זה עשה לי כל-כך עצוב כי זה היה מפגש של אנשים שחושבים, שחושבים אחרת ועושים אחרת בהרבה תחומים בחייהם - אז למה לא בתחום הזה. איך נלמד את הילדים שלנו אהבה לזולת אם אנחנו מראים להם בדיוק את ההפך.
אסיים בברכת אהבה רבה לכולכם.
קרן_אור*
הצטרפות: 27 יולי 2002, 23:17
דף אישי: הדף האישי של קרן_אור*

שליחה על ידי קרן_אור* »

לא חייבים להראות לילדים את מה שלא רוצים - תמיד אפשר לקום וללכת.
אם לא נהנים במפגש בו חסרה אהבה ואין מוצא - אז הולכים. למה לסבול?
אלמונית_ופלונית*

לקום וללכת זה הפיתרון הקל, לנסות ולעורר מודעות ושינוי בהתנהגות של אנשים זה הפיתרון הקשה יותר,אך לדעתי זה פיתרון יותר טוב עבור כולם.
זה ההבדל בין להאמין שיש באדם אהבה להראות לסביבה, לבין לחשוד בו שהוא חסר אהבה ואז להתרחק ממנו.
כך לפחות אני מבינה את הדברים, אך אם מישהו רואה זאת אחרת אשמח לשמוע.
ארני_ש*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2003, 07:18
דף אישי: הדף האישי של ארני_ש*

שליחה על ידי ארני_ש* »

מכירה טוב את ההרגשה, וזה באמת מדבק, באחד ממקומות העבודה שלי יש ישיבת צוות מסויימת שאני יושבת ופשוט מרגישה איך זה מרעיל אותי, שום דבר לא על פני השטח ובכל זאת. אני לא מספיק קרובה לשאר הנוכחים כדי לשאול איך מרגישים אבל נראה לי שלא מכירים משהו אחר .
גל_יה*
הצטרפות: 14 נובמבר 2003, 18:48

שליחה על ידי גל_יה* »

אולי נסתכל, נעקוב, נביט על הילדים ונלמד מהם מה זאת אהבה בתור התחלה. ילדים יודעים מה זאת אהבה זה האור אליו הם נמשכים. אם אין בליבו של אדם זה או אחר אהבה הילד לא יתקרב אליו, יבכה או יביע זאת בדרכו שלו. יש לסמוך על הילד הוא מרגיש אותנו הוא מרגיש. הפן הזה שלו מפותח מאוד מנסיוני.
אלמונית_ופלונית*

אני חושבת שזו משימה גדולה מידי להטיל על ילדינו. הם בוחנים אנשים חדשים בכוחות עצמם, אבל בעיקר הם עושים זאת דרכינו (במיוחד כשאנחנו בסביבה). זה לפחות ניסיוני . לכן אנחנו צריכים להתחיל את השינוי, ואני בטוחה שהם יוכלו לעזור לנו בכך -בגלל כל התכונות שציינת.
ארני_ש*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2003, 07:18
דף אישי: הדף האישי של ארני_ש*

שליחה על ידי ארני_ש* »

התעוררתי בבוקר (חגי הוזעק לרפת) והמחשבה הראשונה שעלתה לי לראש היא דף זה , ופתאום חשבתי מה קורה לנו בתא המשפחתי , אל הילדה שנינו מלאים אהבה אבל זה לזה יש הרבה רגעים של שיפוטיות , ביקורתיות בלי כוונה רעה רק מזה שחיים ביחד ואולי זה מרעיל . אנחנו מתעמתים רגע ונרגעים , אבל מה זה משאיר , איזה אנרגיות ?
אלמונית_ופלונית*

הי ארני,
כתבתי למעלה שזה מדבק, ועכשיו חשבתי שזה משאיר באדם משהו שהוא לוקח איתו, לאנשים אחרים שהוא פוגש, ולאנשים שהוא הכי אוהב.
למשל הישיבות צוות שכתבת עליהן למעלה, ושאני שולחת לך חיבוק קבוע של אהבה שתקחי איתך אליהן, ותתעטפי בו.
אז הישיבות צוות האלו מכווצות משהו באדם שנוכח בהן ואת הכיווץ כל אחד לוקח למקום הבא שאליו הוא הולך. אני גיליתי שאם אני מודעת לכיווץ ומשחררת אותו ע"י הכנסת אהבה לגוף שלי (נשימה עמוקה עם התכוונות לאהבה), אני מצליחה להפסיק את ה'הדבקה'. ולפעמים עוד לפני שאני מודעת לכיווץ מישהו מתייחס אליי באהבה ומפסיק את ההדבקה. וכמובן, כמובן... שיש הרבה פעמים שאני מדביקה מישהו אחר.
לדעתי אהבה מרפאת כל התנהגות שהיא לא מאהבה, כך שאני לא חושבת שאפשר להרעיל אם רוב הזמן חיים באהבה.
סליחה שלקח לי זמן לענות, רק הבוקר נכנסתי קצת לאינטרנט.
עירית_לוי
הצטרפות: 13 יוני 2004, 20:33
דף אישי: הדף האישי של עירית_לוי

שליחה על ידי עירית_לוי »

דף יפהפה.
נכון. תודה שהעלית אותו ל מה חדש !

אצלינו בבית קוראים להבחנה הנהדרת שאלמונית עשתה בראש הדף - "אנשים נותני אנרגיה" ו"אנשים זוללי אנרגיה":
יש אנשים שנותנים לך אנרגיה במפגש איתם, גורמים לך להרגיש טוב עם עצמך ובכלל, ויש אנשים שלוקחים ממך אנרגיה ומותירים אותך עייף ומרוקן.

ואפרופו הדיון שהיה כאן על האם להישאר או ללכת ממפגשים ללא אהבה:
בעיני, לא תמיד אפשר "להדביק" את כולם באהבה. אפשר וכדאי לנסות.
אבל בסופו של דבר יש אנשים שהם פשוט כאלה. יש סביבות חברתיות שזה מה שמניע אותן, שזה הדלק שלהן, שזה מה שמגבש את כולם ביחד ומספק "נושאי שיחה".
בנזוגי ואני החלטנו כבר מזמן על "מדיניות" של - לא לתת לעצמנו להישאר בסביבות אנושיות לא מעצימות כאלה, עם אנשים ביקורתיים, שיפוטיים, לא מפרגנים שבשורה תחתונה רק לוקחים מאיתנו אנרגיות ועושים לנו רע. מעבר לכך שזה מאוד "מדבק".
אם אנחנו נקלעים לכזו סביבה שלא הצלחנו "להדביק" אותה באהבה, אנחנו פשוט לא נשארים בה. זה לא בריא לאף אחד, לא ל"ילדים" גדולים כמונו ולא לילדים קטנים.
אני*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2001, 17:25

שליחה על ידי אני* »

"החלטנו כבר מזמן על "מדיניות" של - לא לתת לעצמנו להישאר בסביבות אנושיות לא מעצימות כאלה"...
לא תמיד אפשר סתם כך לקום וללכת. יש סביבות שהן כאלה ואתה נאלץ מכל מיני סיבות להשאר בהן לפחות בינתיים. ומה אז?
עירית_לוי
הצטרפות: 13 יוני 2004, 20:33
דף אישי: הדף האישי של עירית_לוי

שליחה על ידי עירית_לוי »

לא תמיד אפשר סתם כך לקום וללכת. יש סביבות שהן כאלה ואתה נאלץ מכל מיני סיבות להשאר בהן לפחות בינתיים. ומה אז?

נכון, יש נסיבות ואילוצים וזה לא תמיד מתאפשר במאה אחוז, אבל אפשר להיות עם התכוונות כזאת. או לפחות עם מודעות לעניין, שיוצרת התכוונות.

אני יכולה לחשוב כרגע על שתי דוגמאות שבהן "נאלצים" להישאר בהן (לא סתם כתבתי נאלצים במרכאות):
מקום עבודה ומשפחה מורחבת. אם יש לך דוגמא ספציפית - את מוזמנת לפרט.

בעיני זה עניין של סדרי עדיפויות, ולפעמים המחיר של להישאר במקומות הללו כבד מדי, וגדול מאשר של לעזוב.

אני אתן שתי דוגמאות אישיות:
גם לי וגם לבנזוגי יצא בתקופה בה היינו שכירים (היום שנינו עצמאים) לעזוב מקום עבודה בדיוק מהסיבה הזאת. במקרה שלי זה היה בוס "מקטין" וזולל אנרגיה, ובמקרה שלו - תרבות ארגונית נוראה של רכילות, שיפוטיות וחוסר פירגון. זה ממש לא פשוט לעזוב מקום עבודה, וכמובן שצריך לקחת אחריות על הפרנסה, אבל שוב, כשהמחיר כבד מדי - זה לא שווה את זה. במקרה שלי הייתי במקום העבודה ההוא שנה אחת, שבה חליתי אינספור פעמים בשפעת ובדלקת גרון. זה לא קרה סתם. הגוף שלי סימן לי סימנים ברורים. נסיתי לשנות, ניסיתי להביא אהבה המון פעמים, עד שהבנתי שזה לא יעזור ועדיף לי לא להיות שם.
וגם: יש לנו במשפחה המורחבת איש אחד כזה שבכל אינטרקציה איתו אתה יוצא מותש ועצבני. אז אנחנו מקטינים מינונים של מפגשים איתו. אנחנו לא מתנתקים - כדי לא לפגוע באף אחד, אבל לא נשארים יותר מדי זמן - כדי לא לסבול. אני חס וחלילה לא מעודדת אף אחד להתנתק ממשפחתו המורחבת, אבל אפשר אם המצב קיצוני ולא נעים, להקטין מינונים.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אני לא חושבת שיש לי זכות לנסות להדביק אחרים באהבה במפגש מן הסוג השני שהוזכר (של אנרגיות שליליות). אני במקרה הכי טוב יכולה לנסות להמשיך להיות אני עצמי למרות ההשפעה השלילית, זה כל מה שאני יכולה, רוצה ויש לי זכות לעשות.
בעדינות*
הצטרפות: 14 מאי 2005, 22:32

שליחה על ידי בעדינות* »

יופי של דף!
אלמונית_על_מונית*
הצטרפות: 26 יולי 2004, 21:06
דף אישי: הדף האישי של אלמונית_על_מונית*

שליחה על ידי אלמונית_על_מונית* »

נראה לי קצת פשטני. במפגשים יש מספר אינסופי של רגשות, שכל אחד מהמשתתפים חווה ומחליף כל ננו-שנייה בערך. אז עניין השנאה והאהבה...מאוד מאוד כוללני. לבנאדם אחד זה יכול להיות מפגש מלא אהבה ולשני- אותו מפגש בדיוק- סתמי, או מעצבן, או מחליא.
סרינה*
הצטרפות: 31 מרץ 2009, 16:18

שליחה על ידי סרינה* »

מעלה ל מה חדש נראה רלוונטי מאוד.

המרגיעון: "קחו זמן להפנמה".
שליחת תגובה

חזור אל “קהילה”