קריירה שניה

בשמת_*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2001, 19:12

קריירה שניה

שליחה על ידי בשמת_* »

רועי, סליחה על הבוטות אבל בגיל 53 לעשות "קריירה שנייה" בקלות? נדמה לך. רק אם היא יכולה/רוצה להיות עצמאית ולהקים סוג של "עסק" משלה. אני, למשל, שבונה קריירה של מרצה באוניברסיטה אבל עכשיו נשארת כמעט לגמרי בבית בשביל האמהות - האם יהיה לי לאן לחזור כשהילד האחרון שאלד יוכל כבר להיפרד ממני ל-40 שעות בשבוע?
רועי_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 18:34
דף אישי: הדף האישי של רועי_שרון*

קריירה שניה

שליחה על ידי רועי_שרון* »

דודתי, שהיא מדענית במכון ויצמן, אמרה לי פעם שמדענים מגיעים לשיאם המקצועי בפחות או יותר עשר שנים לאחר שהם נכנסו למקצועם, כמעט ללא תלות בגיל ההתחלה. אני חושב שהיא אמרה את זה בקטע ציני של "ואחר כך הם חיים על זרי הדפנה", אבל כשאני חושב על זה הרבה אנשים אחרים שאני מכיר שאינם מדענים גם הגיעו לשיא מקצועי פחות או יותר בפער זמן דומה. כנראה שזה משהו שקשור לתהליכי התפתחות שכליים ורגשיים שגורם לזה.

עכשיו בואי תסבירי לי מה כל כך רע בלעשות קריירה שניה בגיל 53? אני מכיר המון אנשים בריאים לא פחות ממני, בעלי כושר שכלי טוב ומעלה, וללא ספק עם ניסיון חיים ובגרות שאין לאנשים צעירים. מה בדיוק הבעיה שלהם לעשות קריירה שניה?
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

קריירה שניה

שליחה על ידי יונת_שרון* »

אבא של אבא שלי התחיל קריירה שניה בגיל חמישים. קודם הוא היה ספרן (בספריה משפטית), ובגיל חמישים הוא הלך ללמוד משפטים ונהיה עורך דין. יש בארץ כמה חוקים שהוא השתתף ביצירתם.
אבא של אמא שלי התחיל קריירה שניה בגיל חמישים. עד אז הוא היה פלח. אבל אז ברופא שלו אסר עליו להמשיך לעבוד בשמש, אז הוא הלך ללמוד תכנות ועבר לעבוד כמתכנת למשך כ-20 שנה.
נורית_מ*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2001, 17:51
דף אישי: הדף האישי של נורית_מ*

קריירה שניה

שליחה על ידי נורית_מ* »

הבאתם כאן דוגמאות מעוררות קינאה (אולי זה מקרה אבל מדובר בהן בגברים) אבל אני חושבת שאם להיות מציאותיים הפתרון הזה בעייתי. עד כמה שידוע לי יש העדפה של מעסיקים לעובדים צעירים (לא פעם שמעתי שאפילו עובד בגיל 30 כבר פחות אטרקטיבי). אני מסכימה עם בשמת שיש סיכוי לקריירה שנייה בעיקר אם מדובר בעסק עצמאי. אבל שוב המצב של אשה שבחרה בקריירה ראשונה בגידול ילדים הוא קשה יותר כי מבחינה כלכלית היא לא הייתה יצרנית בערך שני עשורים. אפילו אם יש לה בן זוג שעבד בתקופה הזו, החינוך הביתי בדרך כלל מלווה בפשרה כלכלית כך שזה לא פשוט כמו שתיארתם.
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

קריירה שניה

שליחה על ידי אביב_חדש* »

חברה קרובה ומבוגרת שלי, אמנם לא גידלה את ילדיה בבית אבל תמיד היתה שם בשבילם, עכשיו פוצחת בקריירה שניה בגיל 50 כרפלקסולוגית. הילדים גדלו, והיא בקריירה שניה מתוך הבית.
קליניקה יכולה באמת להיות מקום טוב לפרנסה מהבית.
עין_הסערה*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2001, 11:34
דף אישי: הדף האישי של עין_הסערה*

קריירה שניה

שליחה על ידי עין_הסערה* »

נפתח בתפוז פורום חדש בשם להדליק אור בעבודה
נראה מעניין.
ברונית_ב*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 14:16
דף אישי: הדף האישי של ברונית_ב*

קריירה שניה

שליחה על ידי ברונית_ב* »

עכשיו פוצחת בקריירה שניה בגיל 50 כרפלקסולוגית
גם חברה של הורי. בכלל, מקצועות הטיפול האלטרנטיבי הם קלאסיים לקריירה שניה, למי שבעניין.
ואפילו עדיף להגיע אליהם בגיל מבוגר, כי הם מצריכים ניסיון חיים ובשלות פנימית, שהורות רק מחדדת.
עודד_לבנה*
הצטרפות: 05 אוגוסט 2002, 23:41

קריירה שניה

שליחה על ידי עודד_לבנה* »

יונת,
אאל"ט, אבא של אבא היה עו"ד בגרמניה (ואפילו עשה דוקטורט במשפטים), והוא עבד כספרן בגלל שלא היה לו רשיון לעריכת דין בארץ, וגם העברית שלו עדיין לא היתה מספיק טובה.
כך שהוא בעצם חזר למשפטים אחרי שהיה ספרן (וגם נהג מונית תקופה מסויימת), רק "השתלם" במשפט ישראלי, במקום גרמני.
אמא_של_יונת*
הצטרפות: 23 דצמבר 2002, 00:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יונת*

קריירה שניה

שליחה על ידי אמא_של_יונת* »

אחרי שהיה ספרן (וגם נהג מונית תקופה מסויימת), ופקיד, ומנהל חשבונות - וכל עבודה שאיפשרה לו לפרנס את משפחתו כאשר לא היה לו עדיין רשיון עו"ד ישראלי.

כך שהוא בעצם חזר למשפטים - נכון, אבל לצורך זה הוא נדרש ללמוד די הרבה תחומים שלא נכללו במשפט הגרמני.
אמא_של_יונת*
הצטרפות: 23 דצמבר 2002, 00:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יונת*

קריירה שניה

שליחה על ידי אמא_של_יונת* »

וסבתא שלך, עודד, אחרי שיצאה לפנסיה מעבודתה כאחות (בגיל 60 ומשהו), למדה פדיקור ועבדה כפדיקוריסטית.
מייק_בר_רב_אשי*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2003, 17:14
דף אישי: הדף האישי של מייק_בר_רב_אשי*

קריירה שניה

שליחה על ידי מייק_בר_רב_אשי* »

כשאני חושב על זה, הרי רבות מאלה שפתחו קריירה שניה בגיל 50 פלוס-מינוס עברו לנושא הקשור איכשהו בטיפול בפרט, באדם. משהו במרווח בין עובדת סוציאלית לבין גוזזת צפורניים. רפואה אלטרנטיבית, ניחוש בקפה וכנכנס בזה.
סאמארה*
הצטרפות: 02 אוגוסט 2005, 00:00

קריירה שניה

שליחה על ידי סאמארה* »

עזבתי בגיל 52 עבודה מסודרת כפקידה בגלל שחיקה של שנים ואני מאוד מתלבטת מה לעשות כי בכל זאת יש לי את מי לפרנס , מי מכם יכו לתת לי רעיון
כדי שסוף סוף אעסוק במשהו שירענן לי את השנים עד הפנסיה ואולי יותר? אני מאוד אוהבת לשמוע אנשים שמספרים את סיפור חייהם יש לי כושר האזנה טוב
מאוד אוהבת לתת תשומת -לב לזולת , ואם גם אפשר לכתוב ולתעד, זה החלום שלי .האים יש מישהו שיש לו רעיון לשלב את חלומי למציאות ?
ואים יש מקום כזה אולי תציעו לי .
רוני_בלוני*
הצטרפות: 10 מאי 2004, 11:42
דף אישי: הדף האישי של רוני_בלוני*

קריירה שניה

שליחה על ידי רוני_בלוני* »

סאמארה, את יכולה לנסות לפרסם מודעות בבתי אבות או בעיתונים לגיל הזהב (חיים אחרים למשל)
שאת מעוניינת לכתוב ולתעד חיים של אנשים (אולי ניצולי שואה או אחרים).
עדית*
הצטרפות: 08 ספטמבר 2004, 19:46

קריירה שניה

שליחה על ידי עדית* »

הבעייה שלי היא שאני לא רואה אנשים כל היום.
אין לי בעייה לעבוד לבד, אבל אין למה לקום להסתרק,
שוכחים מה זה לדבר עם אנשים.
זה מפחיד.
וסתם מעבירים את כל השנים היפות בבית,
כמו בכלא.
דורון*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2003, 07:43

קריירה שניה

שליחה על ידי דורון* »

שלום לכולם,
אני רוצה לעבוד מהאינטרנט בבית, יש לי ילד קטן וחמוד ולא מזמן פיטרו אותי מהעבודה ואני מתקשה למצוא חדשה ואני אשמח לדעת איך עושים כסף מהבית ולהיות עם הילד שלי... :) אני לא מתכוון לכל ה-MLM למיניהם, בדקתי וניסיתי לא בשבילי.

חשבתי על עסקים באינטרנט, כמו Ebay למשל. ראיתי קורס של מכללה של קשפלואו בנושא: http://cashflowclub.org.il/node/3773

האם מישהו כאן עשה את הקורס או מכיר מישהו שעשה אותו? האם מישהו כאן הוא בעל עסק ב-Ebay?

תודה,
דורון
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

קריירה שניה

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

שלום דורון,
אין צורך לכתוב אתה הודעה פעמיים.
לגבי השאלות שלך, אין לי מושג.
גולי*
הצטרפות: 06 ספטמבר 2006, 18:35

קריירה שניה

שליחה על ידי גולי* »

ההחלטה שלי בגיל 36 היא לחזור למה שאני הכי אוהבת לעשות לכתוב ודוקא מאוד עניין אותי הרעיון של תיעוד חיהם של ניצולי שואה רק אי למען השם עושים זאת פליז עזרה......
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

קריירה שניה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

אני מורה 25 שנים, מקווה ליציאה לגמלה מוקדמת על רקע רפואי (אחרי ועדה רפואית וממתינה להחלטתה), מעוניינת בקריירה שנייה שאינה קשורה לחינוך, אך לא יודעת לאיזה כיוון לפנות מאחר וכל חיי עסקתי רק בהוראה ולא פיתחתי כישורים אחרים ואינני יודעת באילו תחומים נוספים הינני טובה. החלום שלי לנהל סוג של מלון בוטיק שישמש כמקום כנסים וימי עיון לאנשי עסקים, זהו חלום...אך אינני יודעת מה עליי לעשות כדי להגשים חלום כזה, כמה זמן יקח להגשים דבר כזה (אני בת 49.5)? היכן ניתן ללמוד זאת? מה בעצם עליי ללמוד? היכן? עם אילו כישורים עליי להגיע? מהו ההון ההתחלתי שעליי לגייס? אשמח לייעוץ ולהתייחסות שלכם. אפשר להתייחס גם לכיוונים אחרים אותם אינני מכירה.
תודה, ב. י.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

קריירה שניה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

_עכשיו פוצחת בקריירה שניה בגיל 50 כרפלקסולוגית
גם חברה של הורי. בכלל, מקצועות הטיפול האלטרנטיבי הם קלאסיים לקריירה שניה, למי שבעניין._
יכול להיות שהדברים התנו כי עברו 20 שנה מאז שנכתבו
כיום השוק רווי כל כך, וכל הלימודים האלטרנטיבים האם מסחרה בפני עצמה (לדעתי מרוויחים יותר מלנהל וללמד מוסדות לימוד מאשר מהטיפולים עצמם. כל מטפל הול להיות מורה אחרי כמה שנים)
אני מאוד אוהבת את התחום אבל מפחדת שלא אוכל להתפרנס מהדברים בסגנון הזה שיש בהם אינלפציה של מטפלים, וצריך להיות עצמאי ולשווק את עצמך באופן מאוד אגרסיבי
אשמח להתבדות,אבל לא נראה לי
קרוב_לחמישים*
הצטרפות: 09 מרץ 2016, 22:34

קריירה שניה

שליחה על ידי קרוב_לחמישים* »

בעבר התייעצתי כאן וקיבלתי עצה לא רעה שסייעה לי והריני חוזר אפוא שוב: אני כבן חמישים בעל מספר תארים במדעי הרוח ושוקל לעשות הסבת מקצוע לעולם המחשבים, וליתר דיוק לעולם בדיקות תוכנה. יש לי משמעת עצמית גבוהה למדי ומאמין שאוכל ללמוד מקצוע זה. לימודים של כשנה בערך יעלו לי כ25k האם יש כאן למישהו ניסיון דומה? האם אוכל להתקבל בגילי בלא כל ניסיון בתחום זה לעבודה? תודה לעונים
יונת_שרון*

קריירה שניה

אני הייתי מנסה לפנות לחברות ולהציע לעבוד אצלן בחינם לשנה.
זה יתן לך שנה נסיון (ששווה יותר משנה לימודים), קשרים מקצועיים, ובעיקר אפשרות לחוות את המקצוע ולהבין אם זה בשבילך.
(וכמובן שזה יחסוך 25k)
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

קריירה שניה

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

אני חושבת שאפשר גם לא בחינם אבל בשכר נמוך.
אני ממליצה לבוא עם ידע. יש המון המון מדריכים על תוכנה ברשת, ולדעתי כדאי להתחיל לקרוא על אחת השפות הכי נפוצות, java.
C++
Html
נראה לי שגם כדאי לנסות לברר איזה תחום מושך אותך. האם משהו טכני כמו שרתים, או עיצוב אתרים, אפליקציות. התחום רחב.
אם תגיע לחברות בחיפוש עבודה כשיש לך קצת קוד שכתבת זה יראה רציני יותר.
קרוב_לחמישים*

קריירה שניה

בעצם שוקל לעבוד בתחום בדיקת תוכנה, האם יש כאן למישהי ניסיון עם זה? תודה.
יונת_שרון*

קריירה שניה

אני לא בודקת אלא מתכנתת, אבל עובדת עם בודקים.
הם צריכים הכרות טובה עם מערכת ההפעלה, יכולת להתקין תוכנות ולהפעיל תוכנות, וכמה טריקים בסיסיים כמו צילומי מסך ובדיקת מצב התוכנות הרצות (system monitoring).
בודקים ברמה מתקדמת יותר ממש כותבים סקריפטים של בדיקות, שזה סוג של תכנות, אם כי מאוד בסיסי.

אני חוזרת על ההצעה: פשוט להתחיל. אפילו בחינם. בתחום הזה נסיון חשוב יותר מתעודות.
נוודית*
הצטרפות: 09 נובמבר 2012, 00:10

קריירה שניה

שליחה על ידי נוודית* »

מסכימה ומצטרפת ליונת.
גם אני לא בודקת אלא מפתחת תוכנה. מעסיקה ועובדת עם בודקים.
הבודקים הכי טובים שעבדתי אתם היו חסרי תעודה, אבל בעלי יוזמה, יכולת לימוד עצמי, התמדה, ואפילו עקשנות (על גבול האובססיביות).

אפשר לשאול למה בחרת את התחום הזה?

בכל מקרה - בהצלחה!
קרוב_לחמישים*

קריירה שניה

יש לי יכולת לימוד עצמי מוכחת (לימודים בישיבות וכוללים, תואר ראשון מהאו"פ, דוקטורט מהעברית, וכן תואר שני נוסף לאחר לימודי הדוקטורט). למה אני שוקל תחום זה? נראה לי שעולם המחשבים הוא מאתגר ומרתק, ואני מאמין שעולם הבדיקות שכרוך בחיפוש מעמיק של בעיות ושל מה שעשוי להשתבש מתאים לאופי שלי.
גליש*
הצטרפות: 26 מרץ 2016, 20:19

קריירה שניה

שליחה על ידי גליש* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

נוודית ויונת שרון אולי כדאי שתאמרו לאדון הנכבד מה טווח השכר שמשלמים כיום לבודקים מתחילים.
נראה לי שהוא מצפה לשכר נאה במיוחד בעוד שבפועל השוק היום משלם לבודקים שכר ממוצע.
שליחת תגובה

חזור אל “מדינה וחברה”