תדמית לידת בית בתקשורת

אנונימי

תדמית לידת בית בתקשורת

שליחה על ידי אנונימי »

[b]דף שהופרד מהדף [po]באופן טבעי בתקשורת[/po][/b]

[b]ראו גם [po]מדור לידת בית[/po][/b]

[spoiler=דיון על 'נשים קוראות ללדת' אצל דן מרגלית בערוץ 1 - מאי 2002]

[b][po]ענת גביש[/po][/b] (2002-05-14T23:25:00):
עוד מישהו ראה עכשיו את נשים קוראות ללדת אצל דן מרגלית בערוץ אחד? אני תוהה אם צריך להיענות לכל הזמנה לחדור לתקשורת, גם על במה כל כך לא ראויה. מה היה שם? כמה נשים שניסו לספר על דבר שהציבור ברובו לא מכיר, מול בולדוזר שמיהר להרגיע את אותו ציבור "זה בסדר,אתה גם לא צריך להכיר. מדובר בתמהונים חסרי אחריות."
ראיון אגרסיבי וקופצני, מרואיינים נקטעים, שומעים את מי שצועק יותר, ומי שלא ידע קודם מה זה לידה טבעית או לידה בבית יודע עוד פחות אחרי הצפייה בקטע האומלל הזה, שקיבל את התנאים הכי לא מתאימים לנושא. אלונה אני לא מכירה את התכנית של רבקה מיכאלי אבל כדאי לברר היטב אם לא מדובר במשהו דומה.

[b][po]יונת שרון[/po][/b] (2002-05-15T01:30:00):
ראיתי את התוכנית והתחזקתי בדעתי: סיסמאות והסברי מעלית. ובנוסף, מה שהמסעדה כתבה: להגיד מה שמכינים בבית ולא להגרר אחרי הצד השני/המראיין. בקיצור, ללמוד מביבי! :-)

[b][po]עדי יותם[/po][/b] (2002-05-15T12:11:00):
כן, גם אני התחזקתי בדעתי שלא צריך ללכת למקום שבו לא נותנים בימה ראויה. אי אפשר להכניס 7-8 מרואיינות לאייטם של רבע שעה, כשמתוכו חצי הזמן מוקדש לקריינות שמי שכתב אותה לא מבין מהחיים שלו. איזה שטויות אמרו שם - ללידה טבעית אין פתרונות לסיבוכים, או משהו כזה. אנשים חושבים שלידה טבעית בהכרח=לידה בבית, או מה? כבר שמעתי את זה בעבר, שלידה טבעית היא יותר מסוכנת...

[b][po]אורנה שפרון[/po][/b] (2002-05-17T00:18:00):
לדעתי, למרות הכשלים שהיו בהצגת הדברים שנובעים מכל מיני סיבות (מראיין שלא מבין כלום, נשים שלא מתורגלות בשיווק רעיונות - הלא לידה היא לא רעיון, היא העניין עצמו) היתה חשיבות עצומה לכך שדנו בנושא הנחשב שולי, נשי ולא ראוי למקומות בהם דנים ב"בעיות האמיתיות של החיים", דוקא בתכנית האיומה הזאת.
היתה כאן אמירה חזקה מאוד שלידה היא נושא שראוי להתיחס אליו אפילו בתכנית פוליטית.
התגובות המבוהלות של הממסד לנושא לידת בית מראות בברור כי הבחירה ללדת בבית היא אקט פוליטי החותר תחת מוסדות חברתיים מכובדים ביותר כגון המדע, הרפואה, וכן כנגד ממסדים שונים - בתי חולים, משרדים ממשלתיים, ובעקיפין אפילו נגד בתי הספר.
בפראפרזה על שירו של ארכדי דוכין ב"רדיו בלה בלה" - כתבו על כך בעיתון, דברו על כך ברדיו, ראו את זה בטלויזיה - משמע זה קיים.
לידות בית אכן מתקיימות בישראל, וזה המסר החשוב.
והוא עבר.
עובדה - דיברו על זה בטלויזיה.

[b][po]צפריר שפרון[/po][/b] (2002-05-19T22:02:00):
אילו היינו משתיקים את הקול בעת הצפיה בתוכנית פופוליטיקה, בעת האייטם של הלידה הביתית, היינו רואים, שלוש נשים רגועות, בוטחות בעצמן, טבעיות, אדיבות ומפגינות ריבונות עצמית שקטה (ומכאן עולה עוצמה), אל מול מישהי אשר בתנועות ידיה, ובכל שפת הגוף שלה משדרת, פאניקה, פחד ונסיון לכפות את דעותיה.

כל זה עבר בין השיטין. הפרופסורית ספגה נוקאאוט סמוי אך ודאי. יש להבין שזו, המייצגת את הסמכות הנקנית בהפחדה, נמצאת בפאניקה אל מול מי שאינו מוכן לקבל את סמכותה.
אני באופן אישי, אילו הייתי צריך ללדת, לא הייתי מסכים להיות תחת עינה הפקוחה של הפרופסורית ובמטווחי ידיה. אפילו לא לשנייה. לא כל שכן, זוגתי (לטענתה המתלהבת).

הופעה מעולה. יישר כוח.

[b][po]רועי שרון[/po][/b] (2002-05-23T03:03:00):
הדמות שהפרופסורית הזו הכי הזכירה לי היא גאולה כהן. לא הייתי רוצה שאחת כזו תטפל בי טיפולים עדינים, או כאלה שדורשים שיקול דעת... :-0

[/spoiler]
[spoiler=כתבה על לידות בית ב'סופשבוע' של 'מעריב' מרץ 2003]

[b][po]פלוני אלמונית[/po][/b] (2003-03-09T10:26:00):
סופשבוע של מעריב, [url=http://www.nrg.co.il/online/archive/ART/445/100.html]כתבה[/url] על הלידות בבית

[/spoiler]
[spoiler=כתבה ב'סופשבוע' של 'מעריב' על אילנה שמש ולידות בית - דצמ' 2003]

[b][po]שרון ברקת[/po][/b] (2003-12-19T08:42:00):
[url=http://www.nrg.co.il/online/archive/ART/609/491.html]פותחת ציר[/url] כתבה ב"סופשבוע" של מעריב על אילנה שמש, לידות בית והספר [po]ללדת בבית המדריך ללידות בית בישראל[/po]

[/spoiler]
[spoiler=כתבה על 10 דברים שחובה לדעת לפני לידת בית - מאי 2004]

[b][po]נורית מ[/po][/b] (2004-05-13T16:21:00):
[url=http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2915507,00.html]10 דברים שאת חייבת לדעת לפני שאת יולדת בבית[/url]
כתבה אוהדת התגובות לא משהו.

{[b][url=http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=448517&contrassID=2&subContrassID=13&sbSubContrassID=0]כתבה ב'הארץ' בעניין אי מתן מענק לידה ליולדות בית[/url] - יולי 2004[/b]

[/spoiler]
[spoiler=דיון על פאנל בנושא לידות בית בתכנית 'פוליטיקה' בערוץ 1 - ינואר 2005]

[b][po]אביב חדש[/po][/b] (2005-01-04T11:26:06):
היום בערב, בתוכנית פוליטיקה, פאנל על לידות בית עם נירית שפירא, ד"ר אבנר שפטן, אנוכי מהצד של הכלה. מהצד של החתן: ד"ר דרורית משהו ועוד יולדת בית שסיימה את הלידה בבית חולים.

[b][po]ה עוגיה[/po][/b] (2005-01-04T11:44:04):
ערוץ? שעה?

[b][po]טרה רוסה[/po][/b] (2005-01-04T11:52:30):
ראיתי אתמול את נירית בתוכנית של פרופ קרסו.
נירית - היית מצוינת!

[b][po]יושי י[/po][/b] (2005-01-04T13:47:28):
אנחנו גם ראינו, היא היתה מצויינת. אבל עיצבן אותי כשבסוף רפי קרסו חתם ואמר שהוא ממליץ על בית חולים, והרופא מאיכילוב שאמר שאין סיכון בניתוח קיסרי. ובכלל, הצד של לידות בית חולים היה הרבה יותר אוהד... אבל שוב, נירית היתה מצויינת.

[b][po]אביב חדש[/po][/b] (2005-01-04T14:19:06):
ערוץ 1.

[b][po]תמר מ[/po][/b] (2005-01-04T15:54:27):
וכשנירית שאלה אותו אם הוא נכח פעם בלידת בית, הוא השתתק לרגע.
אולי הוא בעצמו הבין איך הוא יכול לצאת נגד לידות בית אם הוא אפילו לא נכח באחת כזו.

אותי הוא לא שכנע..
גם אותי עצבן קרסו שסיכם את הדיון בנקיטת עמדה.

[b][po]בשמת א[/po][/b] (2005-01-04T23:10:46):
אביב חדש, היית יפהפיה ומקסימה!

חבל שפיספסתי את ההתחלה... היה מעניין, וסך הכל היה מאוזן מאוד וחיובי ל"צד שלנו".

[b][po]ענת שן לוי[/po][/b] (2005-01-04T23:12:18):
הי, אביב, ראיתי! איזה מרגש! (פעם ראשונה שאני רואה תכנית טלביזיה בנושא, והפתעתי עד כמה זה ריגש אותי...)
נראה שכבר אין שבוע בלי איזה תכנית על לידות בית.
ההיא מהבית חולים נראתה קצת מיושנת, אם להיות אובייקטיבית. (-:
גם לא ראיתי את הכתבה המצולמת שהיתה בהתחלה, שהבנתי מבן זוגי שהיתה מאד בעד. גם הכותרת ברקע המאויר של הפאנל היתה "אין כמו בבית"!
סך הכל היה מפרגן למדי!

[b][po]דקל נור[/po][/b] (2005-01-04T23:18:57):
[u]ד"ר דרורית משהו[/u]
פרופ' דרורית הוכנר מהדסה הר הצופים. לא צפיתי בתכנית אבל נכחתי לפני שנה בפאנל כמעט זהה במשתתפיו באוניברסיטה, עם ד"ר שיפטן (המקסים), נירית, גילה רונאל, בילי מוסקונה לרמן הנחתה והפרופ' הוכנר שהתבטאה בצורה כוחנית ומתנשאת, וכל מה שהיה לה לומר בשורה התחתונה (חזרה על זה כל פעם שלא היתה תפנית מעניינת בדיון) :"אבל מה תעשי כשיהיה לך פרולפס??" (צניחת חבל הטבור).

[b]גאה[/b] (2005-01-04T23:23:46):
איך, איך פיספסתן את הכתבה המצולמת והחברה שלנו שם במלוא הדרה ויופיה מביאה תינוק לעולם. היה מרגש עד דמעות. גם בכתבה, גם באולפן, מרשימה מרגשת ואמינה. כל הכבוד על האומץ והחשיפה, שירות גדול עשית (()) (()) (())

[b][po]תמר ס[/po][/b] (2005-01-04T23:28:42):
[u]אביב חדש, היית יפהפיה ומקסימה![/u] ממש. איזה כיף היה לראות אותך.
לא הבנתי מה ההיא נבחה שם על מחקרים שלא קיימים ואף אחד לא הצליח לענות לה. מעצבנת.

[b][po]בשמת א[/po][/b] (2005-01-04T23:29:02):
למי יש הקלטה של הכל? אני כל כך רוצה לראות מה שפיספסתי...

[b][po]ה עוגיה[/po][/b] (2005-01-04T23:32:41):
[u]למי יש הקלטה של הכל? אני כל כך רוצה לראות מה שפיספסתי...[/u]
גם אני גם אני

[b][po]יוחנן בצק[/po][/b] (2005-01-05T00:12:56):
הקלטנו באיכות די גרועה. אני אנסה מחר להעביר אותה לקובץ .
אם הוא יהייה סביר אני אשים ברשת.

[b][po]אם פי 3[/po][/b] (2005-01-05T00:14:33):
גם ראיתי מהאמצע. אביב - באמת היית נהדרת, וכרגיל גם נירית.

"אהבתי" שה"היא" אמרה שהיום בכל בית חולים מאפשרים לדולה (ויותר מאחת!) להכנס. ממש. ובכלל - היא מוציאה נתונים שסותרים כל מה שמוכר (שבהולנד התוצאות המיילדותיות הכי גרועות באירופה, שלידות בית יעלו למערכת יותר (כשזה בדיוק להיפך... רק לבי"ח הם יעלו יותר, כי הכסף לא יגיע אליהם. למערכת הבריאות הן יעלו פחות).

[b][po]רני כשר[/po][/b] (2005-01-05T01:20:23):
טיעון מעניין העלתה פרופ' הוכנר. היא אמרה שהמחקרים שאבנר שפטן מדבר עליהם וגם נירית שפירא אינם מחקרים קבילים, ושצריך לעשות מחקר "פרוספקטיבי" (ולא רטרוספקטיבי, כלומר כזה שמתבסס על נתונים שנאספו [b]שלא[/b] למטרת המחקר המוצהרת), כלומר (המשיכה לומר) שנשווה אותה יולדת באותם תנאים, פעם בלידת בית ופעם בלידה בבית חולים. ואז היא אמרה (שבקושי שמעו) שלא ניתן לערוך מחקרים כאלו.
אז אם כך אני יכול להסיק ש:
[list=1]
[*] לעולם לא נוכל להוכיח שלידת בית טובה יותר מלידת בית חולים (אבל גם לא ההיפך).
[*] מעניין אם היא מוכנה לערוך מחקרים פרוספקטיביים כאלו על, למשל, מתן חיסונים לילדים, עריכת ניתוח קיסרי, מתן אנטיביוטיקה, או (אפילו) טיפול כימותראפי בסרטן.
[/list]

[b][po]ענת שן לוי[/po][/b] (2005-01-05T01:58:11):
תודה לד"ר דרורית משהו. היא עושה שרות מצוין ללידות הבית.

[b][po]פלוני אלמונית[/po][/b] (2005-01-05T09:31:04):
ילדתי 4 ילדים בריאים ומקסימים בבית חולים. נכון, ויתרתי על אינטימיות ונוחות, ויתרתי על העצמה נשית,ויתרתי על תמיכה של חברות, על הרגשה של בית, המטרה שעמדה לנגד עיני היתה ללדת ילדים בריאים, שום צ'אנס ולו הקטן ביותר של סיכון לא היה שווה בעיני את המחיר. לכן מזדהה מאד עם פרופ' דרורית (כן, יש לה שם והיא לא "ההיא" ), דיברה בצורה מאד משכנעת. ודרך אגב, קצת התפלאתי שהמצדדות בלידת הבית לא העלו בכלל את נושא בואו לעולם של הילוד בתנאים מעולים בבית ,(שקט, מגע,אור עמום והכי טבעי שאפשר אבל מנקודת מבט של התינוק ולא של האם) נקודת פתיחה מעולה לחיים חדשים.
ולסיום, כנראה שכל צד רואה את עצמו. אתם המצדדים חושבים שנירית, שגית ודר' שפטן היו משכנעים ואני בתור ספקנית דוקא קיבלתי חיזוק חיובי מהמתנגדים פרופ' דרורית וטל זכרין.
איש באמונתו יחיה, ואת נימת הזלזול כדאי להוריד מסדר היום.

[b][po]אמא ל 5[/po][/b] (2005-01-05T09:46:51):
כמו בכל ויכוח על אמונות - יש כאן הבדל באקסיומות שאיתן עובדים. כמו בויכוח פוליטי, בין תומכי ימין לשמאל, בו אלו מאמינים באמונה שלמה ש"כל הערבים שונאים אותנו ורק רוצים להרוג אותנו, ולא יעזור שום דבר" והאחרים מאמינים ש"צריך ואפשר לדבר ולהגיע להסכמים, צריך רק להשתדל מספיק", כך בעניין לידות בית - האי הסכמה היא ברמה הבסיסית ביותר, בין מי שמאמינים ש [u]שום צ'אנס ולו הקטן ביותר של סיכון לא היה שווה בעיני את המחיר[/u] ושבית חולים הוא באמת המקום הבטוח ביותר, בו יש את הצ'אנס הנמוך ביותר לסיכון. ושום מחקר לא ישכנע אותם אחרת.
הרי גם אלו שיולדים בבית לא רוצים שום צ'אנס של סיכון, רק שהם מאמינים באמונה שלמה שהסיכון בבית לא יותר גדול בכלום, ואולי אפילו להפך, שהסיכון בבית חולים יותר גדול. וכמו בדת או בפוליטיקה - יש אנשים שלא ישנו את דעתם, לא חשוב כמה מחקרים יראו להם. תמיד אלו [u]אינם מחקרים קבילים,[/u] .
וכמו שבפוליטיקה תמיד אלו שמדברים בעד הדעה שלך נשמעים לך הגיוניים יותר, בעלי טעונים משכנעים יותר ובכלל צודקים יותר, כך גם לגבי לידות בית. למעשה בכל נושא - חינוך ילדים, לינה משותפת, הנקה. אנו נוטים תמיד למצוא את הספרים והאנשים שאומרים לנו מה שאנחנו רוצים לשמוע.
רק אנשים שאין להם דעות מאד מוצקות בנושא מסוים, שמתלבטים, שמפקפקים, יכולים לשמוע את שני הצדדים, ובאמת לקבל החלטה על סמך כל המידע שהם אוספים.

[b][po]עדי יותם[/po][/b] (2005-01-05T09:56:07):
אני הרגשתי שהדיון הספציפי הזה לא יכול לשנות דעות, רק לחזק את אלו הקיימות. כל המרואיינים טובים ונכונים לדיון כזה, אבל לדחוס שישה מרואיינים לעשר דקות בערך לא יכול להביא לשום דיון רציני.

[b][po]אם פי 3[/po][/b] (2005-01-05T10:11:23):
[u]אבל לדחוס שישה מרואיינים לעשר דקות בערך לא יכול להביא לשום דיון רציני[/u]
למה? למרות שבהתחלה היה נראה אחרת, בסופו של דבר הם הצליחו להשיג את המטרה שלהם, וברגעי הסיום של התכנית, כולם דיברו בבת אחת ואי אפשר היה להבין אף מילה. כמו בכל תכנית. P-:

[b][po]אם פי 3[/po][/b] (2005-01-05T10:11:57):
[u]גם אלו שיולדים בבית לא רוצים שום צ'אנס של סיכון, רק שהם מאמינים באמונה שלמה שהסיכון בבית לא יותר גדול בכלום, ואולי אפילו להפך, שהסיכון בבית חולים יותר גדול[/u]
|Y|

[b][po]פלוני אלמונית[/po][/b] (2005-01-05T14:11:54):
[u]ואת נימת הזלזול כדאי להוריד מסדר היום.[/u]
היא חשובה, מאד, הנימה הזאת. במיוחד כשמפזרים הבטחות שוא והפחדות מתוך אינטרסים שלא נוגעים לטובת האדם, גם כשהם לא נובעים מרוע טהור, אלא סתם מבורות וקיבעון על נורמות.

[u]בסופו של דבר הם הצליחו להשיג את המטרה שלהם, וברגעי הסיום של התכנית, כולם דיברו בבת אחת ואי אפשר היה להבין אף מילה.[/u]
:-D

[b][po]איתי שרון[/po][/b] (2005-01-05T17:06:12):
בסה"כ - בהתחשב במדיום הצעקני - לדעתי היתה הופעה די טובה של תומכות לידת הבית. אפילו גילה גמליאל כמעט דיברה כמו בנאדם נורמלי.

[u]אבל לדחוס שישה מרואיינים לעשר דקות בערך לא יכול להביא לשום דיון רציני[/u]
גם בעיני זה היה יותר מדי, אבל אני מניח שאלו שיקולים של עורכי התוכנית.

[u]ודרך אגב, קצת התפלאתי שהמצדדות בלידת הבית לא העלו בכלל את נושא בואו לעולם של הילוד בתנאים מעולים בבית ,(שקט, מגע,אור עמום והכי טבעי שאפשר אבל מנקודת מבט של התינוק ולא של האם) נקודת פתיחה מעולה לחיים חדשים.[/u]
בגלל שעל זה אין ויכוח, כך שאין טעם להעלות את זה. האסטרטגיה (מודעת או לא) של הבאת המאמרים המדעיים היתה מוצלחת מאוד, ובאה, למיטב הבנתי, לענות בדיוק על משפטים כמו:
[u]המטרה שעמדה לנגד עיני היתה ללדת ילדים בריאים, שום צ'אנס ולו הקטן ביותר של סיכון לא היה שווה בעיני את המחיר[/u]
כלומר - בבסיס זו כמובן החלטה ואמונה של כל אחת איפה יותר בטוח, אבל אם פונים ל"מדע", אז תחושת הבטן שללדת בבית יותר מסוכן היא כנראה לא מגובה.
בפעם הבאה אולי רצוי גם לנפנף במאמר ממש, או לצטט אחד כזה עם מספרים.

[u]אני הרגשתי שהדיון הספציפי הזה לא יכול לשנות דעות, רק לחזק את אלו הקיימות.[/u]
אני חושב שכמו ויכוחים פוליטיים, גם הויכוח הזה לא ישפיע על עמדת 98% מהאוכלוסיה. אבל על 2% שאולי מלבטים הוא יכול להשפיע. חוץ מזה - ייצוג טוב של רעיונות שנויים במחלוקת יכול להגדיל את מספר האנשים שמקבלים את הרעיון אפילו אם לא מאמצים אותו לעצמם, וגם זה משהו.

[b][po]תמר ס[/po][/b] (2005-01-05T17:58:23):
[u]בגלל שעל זה אין ויכוח, כך שאין טעם להעלות את זה.[/u] לדעתי אתה טועה. אנשים לא חושבים על זה בכלל. תסתכל באחוזים לכמה נשים חשוב ביות מלא בבית חולים. אחוז נמוך. (אחרת בתי החולים היו מתאימים את עצמם לדרישה. אבל אין דרישה). זה בכלל לא קריטריון שבודקים אותו בשיקול היכן ללדת.

[b][po]ענת שן לוי[/po][/b] (2005-01-05T20:05:18):
מישהו יודע בכמה אחוזים יש היום יותר לידות בית, מכמה שהיו לפני שלוש שנים?
כמה מיילדות בית יש היום לעומת לפני כמה שנים?

כוחה של התקשורת אינו בהכרח בנאמנות למציאות, והצגת דברים כהווייתם, לחיוב או לשלילה. כוחה היחידי של התקשורת הוא בחשיפה. ולידות הבית זוכות לחשיפה עצומה כל הזמן. לדבר הזה יש כיוון אחד בלבד. צמיחה.

לפלוני אלמוני שילדה ארבעה ילדים בבי"ח, אני שמחה שהזדהית עם דר' דרורית.
אבל הדבר שעליו נאבקים פה הוא הזכות של כל אשה לבחור מה שמתאים לה ולאפשר מערכת שתתמוך בכל אשה בדרכה. זה לא כל כך בשמיים, ולא זר או מוזר.
דר' דרורית חושבת שהיא יודעת מה הכי טוב לכולן. וזו בעיני ראיה קצת מתנשאת, שלא לומר שתלטנית. יש אנשים שמעדיפים שיחליטו בשבילם ויש אנשים שרוצים להחליט בשביל עצמם. על מי זה מאיים, ולמה?

[b][po]רני כשר[/po][/b] (2005-01-05T21:55:24):
[u]המטרה שעמדה לנגד עיני היתה ללדת ילדים בריאים, שום צ'אנס ולו הקטן ביותר של סיכון לא היה שווה בעיני את המחיר[/u]
גם לי.
ובדיוק בגלל זה ילדנו את שלושת ילדינו האחרונים בבית ולא בבית חולים. לא בגלל שבית החולים המסויים שלנו לא טוב. להיפך - הוא בסדר גמור. פשוט כי יותר בטוח ללדת בבית.
כנראה, כמו שאמרת - הכל בעיני המסתכל.

[b][po]נונה בי[/po][/b] (2005-01-05T22:19:12):
[u]אבל על 2% שאולי מתלבטים הוא יכול להשפיע.[/u]
אמא שלי לא במתלבטים אבל אני מקווה ללדת את ילדי הבאים בבית ואחרי התכנית, שאני לא ראיתי אבל אמא שלי כן, נפתח לראשונה ערוץ תקשורת חיובי נטול פרצופי 'נפלת על הראש'.
אם לשפוט על פי אמי נירית שפירא וד"ר אבנר שפטן עשו עבודה מצוינת.

[b][po]בשמת א[/po][/b] (2005-01-05T22:45:55):
אני לגמרי בדיעה של [po]נונה בי[/po] :
תוכניות כאלה לא חשובות כל כך בשביל לשכנע נשים שלא חשבו ללדת בבית - ללדת בבית.
אבל הן עוזרות [b]מאוד[/b] לאלה שרוצות ללדת בבית לקבל קצת פחות "עליהום" מהסביבה, כי הרי "היה רופא בטלביזיה שאמר שלידות בית יותר בטוחות מאשר בבית החולים, כל המחקרים מראים". וכל המשתתפים מהצד של לידות הבית - [po]אביב חדש[/po] שלנו, נירית שפירא (שלנו (-; ) וד"ר שיפטן (עדיין לא ניכסנו אותו (-; ) - נראו כמו "בני אדם" ולא כמו תמהונים סהרוריים, וגם רגועים ובטוחים בעצמם. לעומתם, פרופ' דרורית הוכנר נראתה לחוצה ומתקיפה, ונשמעה לא הגיונית כששללה את כל המחקר המדעי-הרפואי בשם "לדעתי".

[b][po]עדי יותם[/po][/b] (2005-01-06T02:03:06):
[u](עדיין לא ניכסנו אותו )[/u]
הוא מתנכס מעצמו (-: מפרסם בעלון ואף התראיין אליו בגיליון היובל וכתב [url=http://www.beofen-tv.co.il/cgi-bin/chiq.pl?[po]תוכנית]פעם[/url] לידה וחוק זכויות החולה מתוך באופן 44[/po] [url=http://www.beofen-tv.co.il/cgi-bin/chiq.pl?[po]באופן]פעמיים[/url] 45[/po].

[b][po]עדי יותם[/po][/b] (2005-01-06T02:03:25):
פעם פעמיים.

[b][po]בשמת א[/po][/b] (2005-01-06T15:39:37):
צודקת! שכחתי! ובזכותך קראתי שוב והתרגשתי שוב (-:

[b]אלמוניסטית[/b] (2005-01-06T21:49:27):
[u]פרופ' דרורית הוכנר נראתה לחוצה ומתקיפה[/u]

אם לא בהמית ואגרסיבית.
כמו חומת אבנים נעמדה בכל גבריותה המתפרצת ודיברה על כך שהלידה , עם כל הכבוד, היא לא המטרה אלא רק הדרך.
המטרה היא לסיים את הלידה עם אמא ויילוד בריאים.
ועוד אמרה: אין בעיה לפתוח מרכזי לידה, אם אתן רוצות, בתוך בתי החולים.

[b][po]מאמא מאוהבת[/po][/b] (2005-01-08T16:53:59):
ראיתי והקלטתי את כל האייטם (~16 דקות). מי שמעוניין לשאול את הקלטת - בשמחה ובכיף @} אני פעמיים בשבוע בת"א (עובדת ליד העירייה) ושאר הזמן באזור אשדוד.

[po]אביב חדש[/po] - היית מקסימה ויפה וכ"כ שלווה ומקרינה ביטחון - תענוג לראות! @} נירית גם הייתה מצוינת |Y|

[po]רני כשר[/po], עד כמה שאני זוכרת ד"ר דרורית הדברנית (לא, זו לא נימה צינית, רק משהו שמתחרז :-D) הציעה לעשות מחקר [b]רנדומלי[/b] ולא [u]"פרוספקטיבי"[/u], אבל אולי אני טועה) על 2 יולדות שונות שיהיו במעקב כל ההריון ואז כל אחת מהן תלד במקום אחר..

ובאופן כללי הצפיה בתוכנית היתה לי ממש קשה בגלל כל הצעקות וזה שכולם דיברו ביחד - איך בכלל אפשר להבין משהו?! טוב, נו, אני מניחה שרוב התוכניות מהסוג הזה הן כאלה, אם לא כולן...

[b][po]אביב חדש[/po][/b] (2005-01-08T17:56:01):
מאמא - היא הציעה [u]מחקר רנדומלי פרוספקטיבי[/u]
תודה.

[b][po]רני כשר[/po][/b] (2005-01-08T18:43:42):
[u]מאמא - היא הציעה מחקר רנדומלי פרוספקטיבי[/u]
זה מצויין. זה אומר שכדי לערוך אותו צריך למצוא נשים בהריון [b]אקראיות[/b] (כלומר לא כאלו בעלות דעות מוקדמות כלשהן, למשל) שתסכמנה ללדת בבית או בבית חולים ושיעשו עליהן מעקב וכד'.
אני בטוח שיש המון נשים שעומדות בתור...

[b][po]בשמת א[/po][/b] (2005-01-08T19:23:54):
והיא צודקת: זה בלתי ניתן ליישום, ומה שהיא לא אמרה: לא מוסרי וגם מיותר.

[b][po]בשמת א[/po][/b] (2005-01-08T19:26:12):
הנה רני כבר אמר את זה לפני, בציניות המתבקשת...

[b][po]יונת שרון[/po][/b] (2005-01-09T00:36:48):
מחקר כזה לא תקף יותר מאחר שאף אחד לא טוען שגם נשים שלא בחרו ללדת בבית צריכות ללדת בבית. לכן יש לבדוק לידת בית של נשים שרוצות בכך, מול לידת בי"ח של נשים שבחרו בזה. נראה לי סביר שלאלץ אשה ללדת במקום אחר ממה שהיא בוחרת זה דבר שיגביר סיכונים, בין אם בבית ובים אם בבי"ח.

[b]שני[/b] (2005-01-12T12:05:36):
לרני, בקשר למחקר הפרוספקטיבי יש ויכוח עומד בקרב חוקרים רפואיים האם אפשר בכלל לקיים מחקר רפואי כזה. קראתי מאמר מאוד מצחיק שכתבו מתנגדים לשיטה, ובו הם הראו שלמעשה מעולם לא הוכחה "השפעתו החיובית של המצנח על מניעת פגיעות גופניות הנובעות מכוח המשיכה". וזאת כמובן משום שלא נערך ניסוי בו זורקים אנשים שנבחרו בקפידה להיות בעלי מאפיינים זהים מאותו מטוס, מחציתם עם מצנח ומחציתם ללא :-).
ההצעה שנכתבה בסוף המאמר הייתה לבצע את הניסוי הזה כאשר כל המתעקשים על מחקר רפואי פרוספקטיבי יהיו אלו שנזרקים מהמטוס ללא המצנח. :-)

[b][po]אביב חדש[/po][/b] (2005-01-12T16:01:14):
[u]ההצעה שנכתבה בסוף המאמר הייתה לבצע את הניסוי הזה כאשר כל המתעקשים על מחקר רפואי פרוספקטיבי יהיו אלו שנזרקים מהמטוס ללא המצנח.[/u]
LOL

[b][po]בשמת א[/po][/b] (2005-01-12T16:07:48):
[u]לרני, בקשר למחקר הפרוספקטיבי[/u]
שני, רני כתב באירוניה.
איזו דוגמא מעולה, עם המצנח! מותר לצטט אותך בכל מקום?

[b][po]תבשיל קדרה[/po][/b] (2005-01-12T18:40:21):
:-D יופי של ניסוי!

[/spoiler]
[spoiler=ראיון עם מיילדת בית בתוכנית של ירדנה ארזי בערוץ 2 - ינואר 2005]

[b][po]ב דרך[/po][/b] (2005-01-12T20:56:21):
מחר בבוקר, בתוכנית של ירדנה ארזי, יתקיים ראיון עם אחת ממילדות הבית.
<מקווה להתעורר בזמן>

[b][po]תמר ס[/po][/b] (2005-01-12T21:21:46):
[u]מחר בבוקר, בתוכנית של ירדנה ארזי,[/u] באיזה שעה זה?

[b][po]בשמת א[/po][/b] (2005-01-12T21:29:20):
באיזה ערוץ זה?

[b][po]מיכל שץ[/po][/b] (2005-01-12T21:49:58):
ערוך 2, שש ארבעים ושלוש בבוקר (או שעלי לומר - לפנות בוקר?)

[b][po]נונה בי[/po][/b] (2005-01-13T08:10:26):
עכשיו בערוץ 2 איה קורן וענת תל-אורן

[b][po]רני כשר[/po][/b] (2005-01-13T08:24:19):
ראינו את הראיון. מצויין! סוף סוף בלי הפחדות של הממסד הרפואי (כמובן שדב וירדנה לא ויתרו על ייצוג ההפחדות הרגילות) אבל ענת ענתה ברהיטות ובבטחון, ואיה היתה זוהרת - הלוואי שכל ההופעות של לידות הבית תהיינה כך.
<איך עושים מחיאות כפיים?>

[b][po]מיכל שץ[/po][/b] (2005-01-13T11:19:44):
כיוונתי את הוידיאו ושכחתי להדליק את הממיר. אוף!
בקצב הזה צריך לעשות ספריה...

[b][po]בשמת א[/po][/b] (2005-01-13T20:26:50):
[u]בקצב הזה צריך לעשות ספריה...[/u]
כן! גם אני שכחתי (תוך כדי הנקה ממושכת ומקרקעת ביקשתי לתכנת, ולא תוכנת, ואני כבר שכחתי בלילה).
[/spoiler]
[spoiler=דיון על כתבה בנושא מחקרים לטובת לידות בית ב'ידיעות' - יוני 2005]

[b][po]Pלונית אחרת[/po][/b] (2005-06-19T11:24:14):
ראיתם ראיתם קראה פלונית בהתלהבות - היום בידיעות אחרונות כתבה על לידות בית עם כותרת גדולה ואוהדת!!
לה לה לי לו לה (-:
<מזל שלידיעות יש מבצעי שיווק ושמו לנו עיתון על מפתן הדלת>
<הולכת לקרוא גם את התוכן>

[b][po]תבשיל קדרה[/po][/b] (2005-06-19T11:44:24):
שמענו. לא ראינו. מתי באינטרנט? נו...
טוב, אקרא מחר.

[b][po]איתי שרון[/po][/b] (2005-06-19T14:34:45):
מתכוונת ל [url=http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3100879,00.html]זה[/url] ?

[b][po]תבשיל קדרה[/po][/b] (2005-06-19T15:41:43):
כן, תודה.

[b]צוויליך[/b] (2005-06-19T18:10:15):
מעניין למה כמעט תמיד לא נותנים מראה מקום למחקר.

בכ"א, מעודד מאד! לא עוד שמועות על מחקרים מהולנד משנות ה-90 (?), אלא קצת בשר על העצם...

מצחיקה / עצובה היא תגובתו של פרופ' לסינג מ"ליס" שטוען שביה"ח הוא המקום הבטוח ליולדת.
מזכיר את הסיפור החבוט על הכפרי שנלקח לסיור בגן החיות בעיר הגדולה והשתאה למראה כל האריות והפילים, אך משהגיע אל הכלוב של הג'ירף, נעצר והביט דקות ארוכות תוך כדי שהוא מנענע בראש לאיטו.
"אין חיה כזאת", אמר והמשיך הלאה.

אצטט את פרופ' לסינג - אולי אביא גאולה לעולם :-) - לשם הסיום המעודן:
[u]המערכת הרפואית מבינה ומכבדת את רצון היולדות ללדת בתנאים אינטימיים ולצמצם את ההתערבות הרפואית למינימום הנדרש.[/u]

:-P

[b][po]טרה רוסה[/po][/b] (2005-06-20T09:16:53):
[u]מעניין למה כמעט תמיד לא נותנים מראה מקום למחקר.[/u]

[url=http://bmj.bmjjournals.com/cgi/content/full/330/7505/1416]הנה המחקר המלא[/url]

[b][po]איתי שרון[/po][/b] (2005-06-20T09:50:36):
מקריאת ה-abstract של המאמר עולה שהכותרת ב-ynet לא מדוייקת: מסקנות המאמר הן שלידה בבית בטוחה באותה מידה כמו לידה בבי"ח עבור נשים בהריון בסיכון נמוך, אבל דורשת פחות התערבות רפואית. אם להיות "פרקליטו של השטן" לרגע, אפשר גם להסביר את הממצאים האלו, לפחות חלקית, בזה שנשים שבאות לבתי החולים [b]מצפות[/b] במקרים רבים שיתנו להן אפידורל ושהלידה תהיה קצרה ככל האפשר (כלומר: התערבות מכשירים "אם צריך"). בכל מקרה זה נותן תקווה (או שאולי לא...) שבתי החולים יתחילו להפנים שההתערבות הרפואית שהם נותנים היא מיותרת במקרים רבים.

[b][po]טרה רוסה[/po][/b] (2005-06-20T10:30:31):
[u]מסקנות המאמר הן שלידה בבית בטוחה באותה מידה כמו לידה בבי"ח עבור נשים בהריון בסיכון נמוך, אבל דורשת פחות התערבות רפואית.[/u]
אז האם לא ניתן לומר כי הן אכן בטוחות יותר, בהתחשב בכך כי להתערבויות השונות יש גם השפעה ארוכת טווח על בריאות האישה?

[b][po]נורמה טבעית[/po][/b] (2005-06-20T11:44:10):
מתוך תקציר המחקר:
[b]Results[/b] 655 (12.1%) women who intended to deliver at home when labour began were transferred to hospital. Medical intervention rates included epidural (4.7%), episiotomy (2.1%), forceps (1.0%), vacuum extraction (0.6%), and caesarean section (3.7%); [b]these rates were substantially lower than for low risk US women having hospital births[/b]. The intrapartum and neonatal mortality among women considered at low risk at start of labour, excluding deaths concerning life threatening congenital anomalies, was 1.7 deaths per 1000 planned home births, similar to risks in other studies of low risk home and hospital births in North America. No mothers died. No discrepancies were found for perinatal outcomes independently validated.

[b]Conclusions[/b] Planned home birth for low risk women in North America using certified professional midwives was associated with lower rates of medical intervention but similar intrapartum and neonatal mortality to that of low risk hospital births in the United States.

[b][po]טרה רוסה[/po][/b] (2005-06-20T11:49:06):
אני בעד להעביר את הדיון הזה לדף כלשהו על [po]לידות בית[/po].

[b][po]איתי שרון[/po][/b] (2005-06-21T11:53:02):
[u]אז האם לא ניתן לומר כי הן אכן בטוחות יותר, בהתחשב בכך כי להתערבויות השונות יש גם השפעה ארוכת טווח על בריאות האישה?[/u]
יכול להיות שזאת מסקנה מתבקשת, אבל זה לא כתוב במאמר (או, לפחות לא בחלק שקראתי...).
חוץ מזה, גם "בטוח באותה מידה" + האחוזים הנמוכים הרבה יותר של התערבות רפואית זה מספיק טוב, לא? שבתי החולים והיולדות יפנימו את העניין הזה, ואז לכולם יהיה יותר טוב...

[/spoiler]
[spoiler=דיון על כתבה נוספת בנושא מחקרים לטובת לידות בית ב'ידיעות' - יוני 2005]

[b][po]איתי שרון[/po][/b] (2005-06-21T15:17:33):
[url=http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3101925,00.html]וכהמשך לכתבה מאתמול[/url]

[b][po]בשמת א[/po][/b] (2005-06-21T16:26:37):
אוף, עכשיו ניתקע עם ההנחיות המפגרות? ואיך בדיוק מתכוונים לאכוף אותן? טוב, לפעולה.

[b][po]דליתוש ב[/po][/b] (2005-06-21T16:40:00):
בשמת,
יש לי הרבה זמן ומוטיבציה, אבל אין לי מושג איך לפעול...
אז איזה [u]פעולה[/u] שלא תעשי אני אשמח לעזור..

[b][po]בשמת א[/po][/b] (2005-06-21T17:24:14):
אני מדברת על המפגש שהיה עם מיילדות הבית ועל ההחלטות שם לפעולה לגבי ההנחיות הבעייתיות האלה ועוד.
אני בצוות אחחד, אבל עוד לא התחלנו לזוז...

[b][po]רחל ה[/po][/b] (2005-06-21T20:06:57):
כנראה לא הבנתי משהו - למה אלה הנחיות בעייתיות? הרי לא מחייבים [b]לעשות[/b] משהו, רק שיהיו כמה חפצים....
איפה הבעייה?

>[po]רחל ה[/po] מתבישת לשאול כי זה לא רלבנטי לה...<

[b][po]תבשיל קדרה[/po][/b] (2005-06-21T21:23:46):
[u]איפה הבעייה?[/u]
ראשית - בכתבה היה רק על קצה המזלג.
יש מגבלות על אילו יולדות רשאיות ללדת בבית (איזה משפט מגוכח! ירשו לי, ל-י, ללדת). למשל - טווח המשקל, טווח גיל ההריון (שבוע 41+1 כבר אסור ללדת בבת! 41+1!), אסור לנל"ק, אסור עבר מילדותי בעיתי (גם אם הסיבה לבעיות בהריון הקודם לא רלוונטיות להריון הנוכחי) וכו' וכו'.

הנה, ראי:
בין השאר, נקבע כי מותר ליילד בבית אישה שיש לה הריון עם עובר אחד, המצוי במצב ראש, שנמצאת בשבוע 37 עד 41.1 להריונה, שמשקל העובר שלה נע בין שניים וחצי לארבעה קילו. זאת בתנאי שהיא בת יותר מ-18 ובריאה גופנית ונפשית.
ההנחיות קובעות כי די באחד המצבים הבאים על מנת לשלול את האפשרות ללידת בית: מחלות שונות אצל האם, בהן מחלות לב וכלי דם, מחלות דרכי הנשימה, זיהומים כרוניים ומחלות דם, עבר מיילדותי כושל, פגמים ברחם או בתעלת הלידה ועוד.

מה שנורא הוא שכל הטקסט הזה נראה תמים (הנה, גם את חושבת שזה סביר), ובבדיקה מדוקדקת מסתבר ש - כפי שניסחה [po]אם פי 3[/po] (אולי בעקבות [po]שרה לה[/po]) - אישה בעלת רחם אינה יכולה ליולד בבית.

[b][po]רחל ה[/po][/b] (2005-06-22T06:41:52):
גילה,
תודה על התשובה המפורטת.
קראתי מעט על לידות בית ואני מבינה שגם היולדות בבית וגם המילדות משתדלות להמנע ממצבי סיכון.
האם מה שתואר בציטוט שלך [לא הופיעו ההדגשים, לצערי , אז לא ידעתי למה לשים לב במיוחד] אינו יכול לסכן את התינוק/האם בלידת בית?
כלומר, ברור לי שבלידה ללא סיכונים אפשריים הנובעים ממחלות - הלידות פחות מסתבכות מאשר בבית חולים עקב מיעוט ההתערבות, הקצב הטבעי וכן הלאה.
אבל מה קורה כאשר יש בכל זאת גורמי סיכון? כמו "פגמים ברחם או בתעלת הלידה"? או "מחלות דרכי הנשימה"?
אני מסכימה שמשפט כמו "מחלות שונות אצל האם" עשוי לכלול גם שפעת.... ואז זה מוגזם.
אבל בואי רגע נתייחס עקרונית - האם ישנם מצבים שבהם גם שוחרי הלידה הטבעית יגידו - "טוב, זה מצדיק בית חולים" או שהעקרון של הלידה הטבעית הוא גורף?
אני שואלת, כיון שאני חוששת ממצב שבו עקרון מסוים עשוי לגרום לסוג של "עיוורון" למציאות מסוימת וזה נכון לכל עקרון, כידוע! - ואז - האם לא עלול להיות סיכון?
רק להבהרה - אני סבורה שלידות בית הן דבר נפלא ונכון, אבל כיון שאינני מאד מאד מצויה אני מנסה להבין.

[b][po]תבשיל קדרה[/po][/b] (2005-06-22T07:40:13):
[u]האם ישנם מצבים שבהם גם שוחרי הלידה הטבעית יגידו - "טוב, זה מצדיק בית חולים"[/u]?
בוודאי! גם לפני הלידה, וגם במהלכה.
יתר על כך, יש מצבים שהם "על הנייר" (אפילו הנייר הזה) מתאימים ללידת בית, ומילדות לא יקבלו אותם (לפירוט פה אצטרך להזמין את [po]שרה לה[/po] לדיון).
(לא ראית הדגשות כי ויתרתי עליהן, ושכחתי למחוק את ההערה)

[b][po]ה עוגיה[/po][/b] (2005-06-22T08:01:57):
[u]אישה בעלת רחם אינה יכולה ליולד בבית.[/u]
נדמה לי שהמקור הוא [po]נירית שפירא[/po]

[b][po]יונת שרון[/po][/b] (2005-06-22T09:43:33):
[u]אבל מה קורה כאשר יש בכל זאת גורמי סיכון?[/u]
יש סטטיסטיקות מאוסטרליה (שם בחלק מהמקומות אין ברירה ויולדים בבית גם אם יש גורמי סיכון) ומהן עולה:
[list=1]
[*] כשהסיכון הוא מאוד גבוה -- עדיף בי"ח
[*] כשהסיכון נמוך -- אין הבדל גדול, רק יתרון קטן לבית (הכוונה מבחינת תמותת אם ותינוק, לא מבחינות אחרות)
[*] כשהסיכון ברמות ביניים -- יש יתרון [b]עצום[/b] לבית.
[/list]
כשראיתי את זה בפעם הראשונה (בספר Homebirth של שילה קיצינגר) חזרתי וקראתי שלוש פעמים רק כדי לוודא שאני קוראת את זה נכון. אז כן: דווקא כשיש גורמי סיכון ברמה בינונית, בי"ח מזיק במיוחד. (אני משערת שלידה אחרי קיסרי נכללת בקטוגריה הזאת, למשל.)

[b][po]תבשיל קדרה[/po][/b] (2005-06-22T10:07:52):
ואו! מענין.
מובן שאני יכולה להסביר את זה בקלות :-P

[b][po]אם פי 3[/po][/b] (2005-06-22T10:09:48):
אכן, [po]נירית שפירא[/po] אמרה את המשפט: "אשה שיש לה רחם לא יכולה ללדת בבית" בהקשר ההנחיות של בי"ח.
ישנם, כמובן, מצבים בהם לא רצוי ללדת בבית (אגב, לפי שילה קיצינגר, בספר הנ"ל, לנל"ק נכלל. וגם עוד "מצבי ביניים" - למרות שגם אני ראיתי את הטבלה שיונת מתארת, ומראה שגם בסיכון בינוני מוטב ללדת בבית (לא כתוב, אבל מניחה שלמעט מצבים שגם אם הסיכון הוא לא גבוה, אז ברור שהפתרון הוא רפואי)) אבל הרשימה של משרד הבריאות כוללת כל כך הרבה מצבים שהם פשוט לא רלוונטיים. זה לא תואר בכתבה, אבל חלק ניכר מהסעיפים בנוהל הזה, הם מגוחכים או שיש להתייחס אליהם בהקשר, כלומר - לפי שיקול הדעת של המיילדת.
למשל - מה הקשר של תינוק קודם במשקל נמוך? אפשר להעריך את משקל התינוק הנוכחי, אפשר לנסות לגלות מה הגורם למשקל הנמוך, והאם סביר שיחזור או שניתן לטפל בו כבר במהלך ההריון. העובדה שבני הבכור נולד במשקל נמוך, למשל, נבעה מהיותו תאום. למה זה צריך להשפיע על אחיו הצעיר (שנולד בבית במשקל ממוצע להפליא).
ומה שיונת כתבה: [u]דווקא כשיש גורמי סיכון ברמה בינונית, בי"ח מזיק במיוחד[/u] זה בהחלט אחת הסיבות שהובילו אותי הביתה. הסיכון שלי, לאחר קיסרי, בבי"ח היה גבוה במיוחד. בבית, לא. מיותר לציין שעפ"י משרד הבריאות אני לא זכאית ללדת בבית (כבר סיבה שניה, והיו עוד כמה) ונידונה לסיכון הגבוה.

[b][po]דליתוש ב[/po][/b] (2005-06-23T12:37:10):
לי אין ממש מושג איזה מצבים מצדיקים מה. מעולם לא ילדתי...
מה שהרתיח אותי הוא החוצפה של להגיד לי איפה ואיך ללדת בבוא הזמן.
[b]אני[/b] יולדת, לא "הם". ואם בא לי לסכן את עצמי ואת העובר שלי, זו בחירתי.
דבר נוסף הוא, שמרגע שהמדינה נכנסה לנושא לא ירחק היום ורק אשה שעומדת בקריטריונים האלה תהיה מבוטחת, תקבל מענק לידה, עזרה במימון מיילדת וכד'.
אולי למיילדות יהיה אסור בחוק לילד בבית במקרים שלא עומדים בקריטריונים.
והנה שוב, "התקנון" ירים את ראשו.

[b][po]לוטם מרווני[/po][/b] (2005-06-24T16:57:16):
ועד שהחוק הזה יאכף (בתקווה שלעולם לא)
ויבק היי!

[b][po]תמרוש רוש[/po][/b] (2005-06-27T12:57:01):
מה זה ויבק? כבר ראיתי את המונח איפשהו, ולא הצלחתי להבין.

פתחתי דף חדש, ופתאום אני מבינה ששגיתי והייתי צריכה להכניס אותו לכאן. וכמובן, אין לי מושג איך. ולמי פונים. אז בבקשה.. תיכנסו לדף [po]פרויקט נשים מומחיות[/po] (גם השם מזעזע, אני יודעת... טעויות של טירונית... אנא סלחו לי)
ושגדולים וחכמים ממני יזיזו, יעתיקו, ימחקו אותו, או מה שזה לא יהיה.

יש שם מכתב משדולת הנשים, שמזמינה נשים שמומחיות בתחומים שונים להיכנס לרשימת הנשים המומחיות שלה, כדי שיוכלו להתראיין בתקשורת על נושאים שונים. חשבתי שבאופן ונשימקו יוכלו לעשות בכך שימוש טוב.

[b][po]תבשיל קדרה[/po][/b] (2005-06-27T13:21:24):
לידה נרתיקית אחרי קיסרי.
שיניתי לך את שם הדף, תגידי אם סטיתי רחוק.

[b][po]תמרוש רוש[/po][/b] (2005-06-29T05:43:49):
תודה גילה, זה שיפור, אבל הייתי רוצה שהנשים המומחיות באמת יגיעו אליו, ואיכשהו זה לא ברור. טוב, אולי רציתי למשוך אליו תשומת לב בדרך לא נאותה. הייתי רוצה שבשם יהיה קישור יותר ברור לענייני הזכות ללדת.
באיזה מדור הוא? אולי כדאי להכניס אותו למדור לידה טבעית והאספקט החברתי והציבורי? לא יודעת (כי זה באמת כללי)
טוב, העיקר שיש אליו קישור מפה.

איך משנים שם דף? תוכלי להסביר?

[b][po]תבשיל קדרה[/po][/b] (2005-06-29T07:47:09):
[po]שינוי שם דף[/po].
אולי כדאי לשים הודעה שמסבירה למה פתחת פה את הדף ההוא באחד מדפי [po]מדור לידת בית[/po].

[/spoiler]
[spoiler=כתבה ב'הארץ' - ' רוצה מענק לידה? לכי לבית החולים בבקשה' - נוב' 2005]

[b][po]עודד המחפש[/po][/b] (2005-11-15T08:00:40):
[url=http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?contrassID=1&subContrassID=5&sbSubContrassID=0&itemNo=645030]רוצה מענק לידה? לכי לבית החולים בבקשה[/url]

[/spoiler]
[spoiler=דיון על כתבה של ריקי כהן ב-YNET נגד לידות בית - פבר' 2006]

[b][po]תמר א[/po][/b] (2006-02-22T00:04:40):
[url=http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3219255,00.html]ריקי כהן משתוללת[/url]

[b][po]תמרוש רוש[/po][/b] (2006-02-22T13:26:50):
איזה אידיוטי.

לדעתי, וזו תגובה אימפולסיבית לחלוטין שאני הולכת להתחרט עליה עוד חמש דקות, אבל לדעתי צריך "לרדת למחתרת" בנושא לידות הבית, לחכות בסבלנות עוד חמישים-שישים-שבעים שנה עד שייפתרו כמה בעיות אחרות במדינה הזאת ונוכל להירגע קצת, להיות קצת יותר שפויים בסגנון ההתנהלות הכללי שלנו, ולהתייחס לנושאים שעל סדר היום בצורה רגועה יותר ופחות... איך אפשר לקרוא לזה... לחוצה?
אגרסיבית?
זה כאילו יש היום בישראל רק שתי דרכים להתווכח: או להיות אגרסיבי, או להיות מואשם באגרסיביות.
או לשתוק.

להתחיל לריב בצרחות על נושאי לידה נראה לי חוטא לחלוטין לרעיון הלידה הטבעית, ובייחוד הצורך ברמת אדרנלין נמוכה :-).
וכנראה שבישראל של היום פשוט אי אפשר לדון בנושאים האלה בצורה שפויה בלי לגלוש לצרחות ו"התקפות".
די לטרור הטרור.

[b][po]אמא של יונת[/po][/b] (2006-02-22T14:03:10):
תמרוש,

[u]בישראל של היום פשוט אי אפשר לדון בנושאים האלה בצורה שפויה בלי לגלוש לצרחות ו"התקפות".[/u]
בישראל של היום אי אפשר לדון [b]בשום נושא[/b] בצורה שפויה. הכל גולש להתקפות לא ענייניות.
ואשר ליולדות-בית, הבנתי שלא [b]בדיון[/b] הן מעוניינות.. הן מבקשות [b]ללדת[/b] במקום ובאופן שהן מעדיפות, בלי שיאלצו אותן להתווכח, לשכנע, לדון ולהילחם.

[b][po]נועה בר[/po][/b] (2006-02-22T14:03:23):
תמרוש |Y|

[b][po]שרון ברקת[/po][/b] (2006-02-22T15:57:15):
גנדי (למען הסר ספק: מהטמה, לא רחבעם זאבי) הגדיר פעם ארבעה שלבים הכרחיים בהתפתחות של כל מאבק חברתי:

First they ignore you, then they ridicule you, then they fight you, then you win.

ובעברית:
ראשית הם מתעלמים ממך, ואז הם לועגים לך, ואז הם נלחמים בך, ואז אתה מנצח.

אין ספק שלידות הבית בישראל, מאבק חברתי אמיתי וראוי, נמצא בשלב השלישי, וריקי ושות' בסה"כ משקפים זאת היטב.

האמינו, יום יבוא.
והעיקר, לא לפחד כלל.

[b][po]תזמורת הים[/po][/b] (2006-02-22T16:59:10):
[u]ואשר ליולדות-בית, הבנתי שלא בדיון הן מעוניינות.. הן מבקשות ללדת במקום ובאופן שהן מעדיפות, בלי שיאלצו אותן להתווכח, לשכנע, לדון ולהילחם[/u]
|Y|

[b][po]תמרוש רוש[/po][/b] (2006-02-24T14:41:03):
[u]ואשר ליולדות-בית, הבנתי שלא בדיון הן מעוניינות.. הן מבקשות ללדת במקום ובאופן שהן מעדיפות, בלי שיאלצו אותן להתווכח, לשכנע, לדון ולהילחם[/u]
מסכימה.

[/spoiler]
[spoiler=? דיון בתכנית של יעל דן בגלצ על לידת בית שהסתבכה – ינו' 2007]

[b][po]רוח ערב[/po][/b] (2007-01-21T13:43:59):
עכשיו אצל יעל דן מתרחש דיון קצת מוזר על לידת בית שהסתבכה בקשר לתאומים, שרק בצו בית משפט הסכימה לקיסרי- היתה מצוקת עובר.
ברגעים אלה זה כבר סיפור על כת שהכריחה אותה ללדת בבית. הסיפור נשמע הזוי להפליא (האחות מתראיינת עכשיו)
ובינתיים יעל דן משמיצה בנחת לידות בית. אולי צריך מישהו שפוי שיגן על לידות הבית?

[b][po]לי אורה[/po][/b] (2007-01-21T20:21:56):
אפשר לקרוא ולשמוע הכל כאן
http://glz.msn.co.il/glz/news/sounds/92b5a7f2691249f594481cc9a9b47f6c.htm

[b][po]Hilla Kr[/po][/b] (2007-01-22T08:10:08):
הצחיק אותי, שחלק גדול ממה שהאחות אמרה, אחותי יכולה להגיד עלי....

[b][po]אידה ג[/po][/b] (2007-01-22T10:29:17):
[u]הצחיק אותי, שחלק גדול ממה שהאחות אמרה, אחותי יכולה להגיד עלי....[/u]
גם עליי...(-:

[b][po]שי רי[/po][/b] (2007-01-22T14:10:43):
איזה צחוקים. כזה סיפור הזוי ומצחיק בחיים לא שמעתי. בפעם הבאה שאני אהיה עצובה אני אזכר בסיפור הזה ואתחיל לצחוק

[b][po]תמר א[/po][/b] (2007-01-22T18:08:09):
[po]שי רי[/po] תוכלי להסביר?

[b][po]שי רי[/po][/b] (2007-01-22T18:33:33):
חבל שמסיפור כזה מה שיש לכמה נשים להגיד זה שזה הצחיק אותן. מדובר במקרה חמור ומפחיד. ומי שאומרת שמה שהאחות של היולדת אמרה,ניתן להגיד גם עליה- אז זה רע מאוד, לא מצחיק. לידת בית היא אופציה נורמאלית ושפויה ואם יש פה אוירה שזה עוד סיפור מטומטם שמטרתו התיקשורתית היא לרדת על לידות בית ובמקום לבחון את המיקרה לגופו יוצאים למיגננה אז אנחנו בעצם הופכים את לידת הבית למשהו הזוי ביזארי וחסר אחריות. ומי פה שמיזדהה עם היולדת ומה שהאחות סיפרה על היולדת אז לא פלא שלידת בית נישמעת כמו נוהג לא שפוי וזה גרוע מאוד שאתן אומרות שאפשר לומר אותו דבר עליכן. אם כך- לדעתי אתן לא בוחרות בחכמה בלידת בית ולא מהסיבה הנכונה אם אתן מיזדהות עם הדברים שנאמרו על היולדת

יעל דן לא משמיצה בנחת לידות בית. ותיתפלאו שגם הרופא לא. הראיון עם הרופא ועם "נשים כורעות ללדת" היה מעניין וענייני

הייתי מצפה שיהיה פה גם דיון ענייני ורציני בנושא שכל כך קרוב לליבן של משתתפות האתר. לפטור את מה שקרה כאילו זה מצחיק או הזוי זו גישה שהופכת את לידות הבית לבחירה מטומטמת ומסוכנת.

זה בטוח לא מצחיק. זה עצוב מאוד ומפחיד וצריך להודות לאלוהים או למזל שהלידה הסתיימה בשלום

[b][po]תמר א[/po][/b] (2007-01-22T18:43:01):
אה זהו, לא הבנתי אם היית רצינית או צינית. גם אני כמוך לא ממש ראיתי משהו משעשע במקרה הזה ולא בכיסוי התקשורתי שלו.
הפרופ' היה נשמע מצוין וגם נירית. יעל דן ניסתה בכוח להוציא איזה מיץ עסיסי ולא הלך לה כל כך.
דרך אגב, מי זה ה [u]אתן[/u] הקולקטיבי שכתבת עליו?

[b][po]אידה ג[/po][/b] (2007-01-22T19:17:08):
[po]לשי רי[/po]

כל כך קל לקחת מילים או מקרה ולהפוך אותו לסיפור שערורייתי, מי ששמע את המשך השיחה היום, עם כתב שפנו אליו הורים לילדים (שמסתבר שכולם מבוגרים) בתלונות על מה שקורה בקהילה המסוימת הזאת, ומי שקצת מכיר אנשים שנוהגים אחרת מהנורמה (לדוגמא חלק גדול ממשתתפי באופן), מכיר את ההתייחסות של רוב האנשים ל...לידה בבית, חיים של מודעות, אוכל אורגני, חיים בפשטות וכו' וכו'.
הצחוק הוא כמובן ציני, ולא בא מתוך הזדהות עם היולדת, אלא מתוך הכרות עם התגובות בסביבה הקרובה, גם אני התחתנתי ב"מעגל" ולא ברבנות, גם אני חברה בקהילה שבוחרת גישה שונה לחיים מהנורמה, גם אני בוחרת ללדת בבית, ולחתל בחיתולים ר"פ ואולי גם בלי בכלל. ומאוד מאוד כאב לי לשמוע איך יעל דן שבדר"כ נשמעת הגיונית, נסחפה לתוך סיפור וניסתה לעשות מכל העניין, סיפור של כת שבהשפעתה אנשים נוהגים באופן בלתי אחראי לגבי ילדיהם.

[b][po]Hilla Kr[/po][/b] (2007-01-22T19:49:36):
לא אמרתי, ואני לא חושבת שההחלטה של היולדת היתה נכונה.
גם אני חושבת שהיא עשתה מעשה קיצוני ושיקול הדעת שלה היה לא נכון. ואפילו מהבחינה הפרקטית של הפצת הבשורה, היא עשתה מעשה "רע" לקהילה הטבעית, כי היא "הוציאה שם רע" ללידות הבית.
אבל, בהחלט הצחיק אותי, איך שלפעמים אנשים מחוץ לקהילה מסתכלים עלינו כאל משוגעים. ובמיוחד בני משפחה. אני אישית לא ילדתי בבית כלל. אבל שמעתי אנשים ממשפחתי הקרובה מדברים מאחורי גבי על כך שאני ממש משוגעת (ולא בצחוק, אלא עד כדי דאגה ממשית לשפיותי) על כך שהנקתי את בני עד גיל שלוש וחצי.
אני סיימתי דוק' בביולוגיה במחלקה של טיפול במזון, למדתי הרבה קורסים בתזונה. לאחיין שלי החלו הפרעות אכילה קלות. אחי וגיסתי לא הסכימו שאדבר איתו על תזונה, כדי שלא אכניס לו את השטויות הקיצוניות שלי (אורז מלא, קינואה, קוסמת וכל מיני דברים מזעזעים שכאלו).
דוגמא נוספת, כל חברותי שילדו בבית אמרו להוריהן שהן מתכוונות ללדת בבית חולים כדי שלא "יציקו" להן. בדיוק כמו שהאחות סיפרה בדרמטיות רבה איך היולדת שיקרה ואמרה שהיא מתכוונת ללכת לבית החולים.
וההבדלים בתת-התרבויות שנוצרו, והיחס של הקונסנזוס ליוצאי הדופן (האמת הייתי בטוחה שאני כבר לא כזאת יוצאת דופן) עדיין מעלה חיוך על שפתי.

[b][po]פלוני אלמונית[/po][/b] (2007-01-22T19:52:56):
[u]הצחוק הוא כמובן ציני, ולא בא מתוך הזדהות עם היולדת, אלא מתוך הכרות עם התגובות בסביבה הקרובה[/u]
כך הבנתי את התגובות של "אתן" . כל ביקורת תקשורתית על מי שחי שונה מרתיעה אותי ומזכירה לי דברים מחיי הפרטיים, בלי בכלל להכיר את הפרטים או לרצות להכיר אותם.

[b][po]שי רי[/po][/b] (2007-01-22T20:14:23):
ה"אתן" מכוון בדיוק לתגובות שהיו לפני. לא אמרתי כולן לא אמרתי הן אמרתי אתן. ואתן זו הטייה שמכוונת למישהו ספציפי שנמצא. גוף שני רבות. לא מבינה מה לא ברור .
[u]ומאוד מאוד כאב לי לשמוע איך יעל דן שבדר"כ נשמעת הגיונית, נסחפה לתוך סיפור וניסתה לעשות מכל העניין, סיפור של כת שבהשפעתה אנשים נוהגים באופן בלתי אחראי לגבי ילדיהם.[/u] יעל דן לא ניסתה לעשות מזה סיפור של כת. האחות של היולדת סיפרה על הקבוצה הזאת (שאכן נישמע שיש בה מאפיינים של כת ושל גורו) ולא יעל דן
אידה, אין שום סיבה לקחת את הסיפור הזה כביקורת על לידות בית או כביקורת עלייך. הכתבה מאוד התמקדה בסיפור הספציפי הזה. מי שהפך את זה ל"עליהום" על מי שחי מחוץ לנורמה הוא את בעצמך ולא יעל דן כי הרגשת שהסיפור כנראה נוגע לך. אבל הוא לא היה עלייך ספציפית ואני מקווה שלא על הקהילה שלך (כי אם מקום לחלום זו הקהילה שלך אז דווקא יש מקום לביקורת)

[u]כל כך קל לקחת מילים או מקרה ולהפוך אותו לסיפור שערורייתי[/u] במקרה הזה זה באמת קל. וברור שזו שערורייה אם יש קבוצה שמעודדת נשים לעשות דברים מסוכנים

[b][po]אידה ג[/po][/b] (2007-01-22T21:01:39):
[u]מי שהפך את זה ל"עליהום" על מי שחי מחוץ לנורמה הוא את בעצמך ולא יעל דן כי הרגשת שהסיפור כנראה נוגע לך. אבל הוא לא היה עלייך ספציפית ואני מקווה שלא על הקהילה שלך (כי אם מקום לחלום זו הקהילה שלך אז דווקא יש מקום לביקורת)[/u]
כנראה שלא שמעת את כל הכתבה, כי יעל דן בפירוש התבטאה שזה נשמע מדאיג מה שקורה שם, והיא גם הכניסה את המושג כת, אני לא מכירה את הקבוצה אבל היה מאוד ברור שממעט מאוד מידע הוצגה תמונה של קבוצה קיצונית שגם לא מחסנת את הילדים ...
היום ראיינו את האישה, האם הטרייה, ובקלות היה אפשר לשמוע שפשוט המשפחה שלה, במיוחד אחותה החליטו לעשות על הקבוצה עליהום, ולהשתמש בתקשורת. אני אישית בעד חקירה יותר מעמיקה של העובדות לפני שמציגים מסקנות חותכות , וזה כולל גם את אלה שממהרות לומר דברים כמו:
[u]ומי פה שמזדהה עם היולדת ומה שהאחות סיפרה על היולדת אז לא פלא שלידת בית נשמעת כמו נוהג לא שפוי וזה גרוע מאוד שאתן אומרות שאפשר לומר אותו דבר עליכן.[/u]

[b][po]פלוני אלמוני[/po][/b] (2007-01-22T22:50:29):
[u]גם אני חושבת שהיא עשתה מעשה קיצוני ושיקול הדעת שלה היה לא נכון.[/u]
איך אפשר בכזו קלות להגיע למסקנה כזאת? קיצוני לעומת מה? את יודעת דברים שהתקשורת לא סיפרה? היא התעקשה לא לקבל את חוות דעת הרופאים, ואולצה ע"י שופט להיכנע לנורמה הרווחת. שופט התערב לה בלידה כי השיקולים שלה זרים לו.
[u]יעל דן לא ניסתה לעשות מזה סיפור של כת. האחות של היולדת סיפרה על הקבוצה הזאת (שאכן נישמע שיש בה מאפיינים של כת ושל גורו) ולא יעל דן[/u]
היא בהחלט ניסתה. אחרת הסיפור על סתם עוד משוגעת לא היה מרגש אף אחד. האחות המרואיינת הסכימה בהיסוס למושג "כת" שאותו הכניסה יעל דן וחזרה עליו שוב ושוב. ואם זו כת? אז מה? תראו כמה קל עם מילים, סתם מילים שנזרקות בחוסר אחריות וממניעים לא כשרים, ליצור רושם נורא ואיום.
מזעזע אותי שראיון צהוב ונקמני עם אחות חסרת מוסר משמש לריגושים תקשורתיים על חשבון אדם פרטי, יהיו אמונותיו אשר יהיו. יכלו באותה קלות לתפוס איזו נוצריה שהגורו שלה מנחה אותה להימנע מהפלה למרות המלצות הרופאים, או איזו חרדית נידחת שלא מחסנת בהנחיית הגורו שלה ומסכנת את תינוקה - וזה קורה כל הזמן- אבל נוצרים ויהודים זה הרי לא כת מוזרה. ולכן לא מעניין.

[u]ואפילו מהבחינה הפרקטית של הפצת הבשורה, היא עשתה מעשה "רע" לקהילה הטבעית, כי היא "הוציאה שם רע" ללידות הבית.[/u]
הקהילה הטבעית עושה לה מעשה רע בעצם כתיבת המילים האלה.

[u]וההבדלים בתת-התרבויות שנוצרו, והיחס של הקונסנזוס ליוצאי הדופן (האמת הייתי בטוחה שאני כבר לא כזאת יוצאת דופן) עדיין מעלה חיוך על שפתי.[/u]
איזה כיף לך. לי זה מביא דמעות.

[b][po]פלוני אלמוני[/po][/b] (2007-01-22T23:06:08):
[u]מי שהפך את זה ל"עליהום" על מי שחי מחוץ לנורמה הוא את בעצמך ולא יעל דן כי הרגשת שהסיפור כנראה נוגע לך.[/u]
שירי, המשפט הזה כ"כ לא הוגן. הסיפור הוא במפורש עליהום על מי שחי מחוץ לנורמה. והוא נוגע אישית לכל מי שמסוגל לזהות עוול מחוץ לד' אמותיו.
שימי לב, את מקניטה את אידה דרך הזדהותה עם המקרה. אולי את מרגישה מוגנת כי את לא עושה דברים שנויים מדי במחלוקת? ואולי את מרגישה מוגנת כי את שייכת לקבוצה שגיבתה את דרכה מספיק ותוכל להתמודד עם עליהום דרך דוברים רהוטים ומחקרים?

[b][po]קרוטונית מהמרק הגדול[/po][/b] (2007-01-22T23:10:08):
[url=http://www.makom-lahalom.co.il/layda.htm]תגובת מקום לחלום[/url]

[b][po]קרוטונית מהמרק הגדול[/po][/b] (2007-01-22T23:10:59):
[u]שופט התערב לה בלידה כי השיקולים שלה זרים לו[/u]
אבל ממה שנאמר, הבנתי שאף אחד ממילא לא הסכים ליילד אותה.

[b][po]בשמת א[/po][/b] (2007-01-22T23:13:48):
מישהו יכול לתת תקציר? אין לי מספיק עצבים לשמוע את הכתבה המקורית...

[b][po]קרוטונית מהמרק הגדול[/po][/b] (2007-01-22T23:16:48):
בשמת, התקציר כתוב בקישור (לא חייבים להאזין).

"העיתון "מעריב" חשף הבוקר את סיפורה של אישה אשר סירבה ללדת את ילדיה בניתוח קיסרי, למרות הפצרות הרופאים כי צעד כזה יסכן את התאומים שבבטנה. אחותה, שרית, סיפרה היום בראיון לגלי צה"ל כי מה שהשפיע עליה זו קבוצת תמיכה מסתורית בשם "מקום לחלום", המנוהלת ע"י אדם בשם עופר. לדברי שרית, אותו "מטפל" משפיע על דעותיהם של חברי הקבוצה וגורם להם לעשות דברים שלא חשבו עליהם קודם".

[b][po]קרוטונית מהמרק הגדול[/po][/b] (2007-01-22T23:30:01):
[url=http://www.tapuz.co.il/forums/main/Viewmsg.asp?forum=1345&msgid=92809982]פרטי המקרה מפי זהר כרמי[/url]

[b][po]פלוני אלמוני[/po][/b] (2007-01-22T23:34:34):
איפה פורסמה התגובה של "מקום לחלום"?

[b][po]פלוני אלמוני[/po][/b] (2007-01-22T23:49:21):
זהר כרמי בקישור: [u]לקחת פה את הצד של היולדת זו לדעתי טעות כי יולדות כאלו עושות שירות גרוע מאד לכולנו כיולדות בית.[/u] מפחידים אותי משפטים כאלה.
(תודה קרוטונית על כל הקישורים!)
ראיתי בתגובות שבקישור : "אם נדרשו פרופסור ושופט ללידה הזאת כנראה שהזוג באמת נהג בחוסר אחריות."
הסמכות, אין עליה איך שהיא עושה לנו את זה.

[b][po]קרוטונית מהמרק הגדול[/po][/b] (2007-01-23T07:13:50):
התגובה נלקחה מהאתר של מקום לחלום
http://www.makom-lahalom.co.il

[b][po]ליאת Skippy[/po][/b] (2007-01-23T09:24:20):
אפרופו יעל דן - גם כשדיברה לא מזמן עם רופא או פרופסור שחלה בסרטן ובחר בדרך טיפול לא שגרתית, היא התעקשה שאם אין פה משהו שעונה להגדרה [b]טיפול לא קונוונציונאלי[/b] או [b]אלטרנטיבי[/b] אז בעצם הראיון לא כזה מענין. למה? כי הוא השתמש במשהו שנקרא בערך "הידרותרפיה" או משהו דומה. טיפול עם מים. לא בארץ. ולא נענה להגדרה שהיא רצתה, אז זה לא מספיק מענין ולא מספיק מחוץ למיין סטרים.
לפחות ככה אני הרגשתי כשהקשבתי לראיון.
בדומה, לפני כמה שנים היא ראיינה מישהי שמתנגדת לחיסונים והראיון היה שטחי ומתלהם מצידה של יעל..

יכול להיות שהיא לא כל כך פתוחה להקשיב באמת לדברים שהיא לא מכירה מקודם? לדברים שהם לא הדרך המקובלת והנורמטיבית???!
גם אם במקרה הם מוצלחים ונותנים מענה ופתרון לסיבוכים הקשים שיש לנו כתוצאה מצורת חיים מקובלת אך שמזיקה לגוף שלנו, שנשאר עם אותה התפתחות גנטית, ולא התאים את עצמו לקרינה רבה, לאויר מזוהם, לג'אנק פוד, למים מזוהמים, לדלק בכל מקום וכו'?

[b][po]באופן לייט[/po][/b] (2007-01-23T09:49:34):
[u]יכול להיות שהיא לא כל כך פתוחה להקשיב באמת לדברים שהיא לא מכירה מקודם? לדברים שהם לא הדרך המקובלת והנורמטיבית???![/u]
ואז היא כל כך שונה משאר המראינים ברדיו ;-)

אגב אני מצטרפת למי שהתרשמה מדברי מנהל הלל יפה - הוא לא אמר שום דבר נגד לידות בית, שמר על כבוד היולדת (אפילו כשנירית אמרה שזה נשמע פנאטי הוא הסתייג מההגדרה) ובאופן כללי אני מרוצה ממנו.
גם נירית היתה מאוזנת בתגובותיה.

והם לא רבו אלא הסכימו וזה כשלעצמו הישג יפה, לא?! [שיחה על לידה טבעית בלי השמצות של לידה טבעית / של לידה רפואית - חזון אחרית הימים ?]

[b][po]Hilla Kr[/po][/b] (2007-01-23T13:55:36):
_גם אני חושבת שהיא עשתה מעשה קיצוני ושיקול הדעת שלה היה לא נכון.
איך אפשר בכזו קלות להגיע למסקנה כזאת? קיצוני לעומת מה? את יודעת דברים שהתקשורת לא סיפרה? היא התעקשה לא לקבל את חוות דעת הרופאים, ואולצה ע"י שופט להיכנע לנורמה הרווחת. שופט התערב לה בלידה כי השיקולים שלה זרים לו._
אני חושבת שהמעשה היה קיצוני ושיקול הדעת היה מוטעה כי אם היא עברה רופא אחר רופא, כולל כאלו הידועים בגישתם הטבעית, כולל כאלו הנוהגים לילד לידות עכוז וגינאליות, וכ-ול-ם, כולל מילדות הבית אמרו לה שבמצבה זה מסוכן מאד ללדת וגינאלי קל וחומר בבית, והיא בכל זאת רצתה, זה מעשה קיצוני, ולדעתי שיקול הדעת מוטעה. התערבות שופט בלידה גם היא מעשה קיצוני מאד.
_ואפילו מהבחינה הפרקטית של הפצת הבשורה, היא עשתה מעשה "רע" לקהילה הטבעית, כי היא "הוציאה שם רע" ללידות הבית.
הקהילה הטבעית עושה לה מעשה רע בעצם כתיבת המילים האלה._
לא מתיימרת להיות דוברת הקהילה הטבעית ולכן אין לראות בדברי ייצוג של מי מטעמה אלא מטעמי בלבד. ה"שירות" רע, כי מחזק את המתנגדים ללידות בית ולכן מרחיק את קבלתן של לידות הבית כמשהו נורמטיבי.
_וההבדלים בתת-התרבויות שנוצרו, והיחס של הקונסנזוס ליוצאי הדופן (האמת הייתי בטוחה שאני כבר לא כזאת יוצאת דופן) עדיין מעלה חיוך על שפתי.
איזה כיף לך. לי זה מביא דמעות._
הומור כדרך להתמודדות עם קשיים היא אכן תכונה מעולה ואכן כיף לי.

יעל דן ידועה בצהובתה. זה בעיקר בולט בראיונותיה בענייני פשעים על רקע מיני בהן היא לוחצת את המרואיינים (למרות ניסיונות הבריחה שלהם) לסיפורים עסיסיים במיוחד, כולל איזה אצבעות חדרו לאיזה נקב.

גם אני מצטרפת למריעות לדיון שהתנהל בין נירית למנהל המחלקה בהלל יפה.

[b]פלוניתא[/b] (2007-01-23T14:28:32):
[u]שרק בצו בית משפט הסכימה לקיסרי- היתה מצוקת עובר.[/u]
לא צו ולא בית משפט, שופט ששכנע.

[b][po]נבט חיטה[/po][/b] (2007-01-23T15:45:02):
פרופסור מוטי חלק הוא אחד הרופאים המעולים ביותר שפגשתי. הוא היה הרופא שלי בהריון הראשון. עוד כשעבד בבאר שבע. אדם מקסים, רציני וסופר מקצועי שמתייחס לכל עכבה ושאלה ברצינות הראויה. לא מזלזל ונוהג בבוז כמו מקצת רופאים שפגשתי לצערי. ליווה אותי משך כל ההריון (הריון בסיכון) נתן יחס אישי באופן יוצא מן הכלל ומעבר לכל הוא כה אנושי. מאחלת לכל אחת רופא כזה שילווה אותה בהריון (אם ההריון מחייב זאת). יש לי רק מילים טובות לומר עליו והוא אכן היה למופת בראיון שהיה איתו בערוץ 10 לאחר המקרה. לא מכירה את המקרה אבל רק באתי לומר מילים טובות על רופא שמגיע לו את כל המילים הטובות שיש.

[b][po]רוח ערב[/po][/b] (2007-01-23T16:34:48):
טוב אני פתחתי את הדף. וכשהקשבתי אכן היה נשמע שאלו שהתראיינו לא אמרו שום דבר רע על לידת בית אבל,
אין מה לעשות, הדומיננטית בשיחה היתה יעל דן שניסתה לגרור אותם בכוח לכך שלידת בית זה דבר נורא ואיום ואיך נשים בכלל חושבות ללדת כך ועוד תאומים רחמנא ליצלן. אז ברור שכול מקרה לגופו אבל אני אשה שילדה ותלד בבי"ח ונחשפה ללידות בית רק דרך האתר הזה.
אני חושבת על אנשים שלא שמעו על לידת בית מעולם ויש לי השערה חזקה על מחשבותיהם על לידות בית עקב כך..
סיפור הכת הוא כבר משהו אחר , אבל ברור לי שבקשר ללידות בית נעשה נזק בראיון המתלהם הזה.

[b][po]קרוטונית מהמרק הגדול[/po][/b] (2007-01-23T19:06:19):
[u]ברור לי שבקשר ללידות בית נעשה נזק בראיון המתלהם הזה[/u]
מה שמוזר, כי עיקר הסיפור כלל אינו לידת בית אלא לידה טבעית - ובעצם אפילו זה לא, כי היולדת כבר הסכימה להתערבויות שונות, ונשארה להתעקש רק על הלידה הווגינלית (גם לדעתי מתוך שיקול דעת מוטעה).

[b]קוראת[/b] (2007-01-23T20:13:39):
מה שאותי הכי הטריד, היה הדיווח של זהר כרמי שתוכננה לידת בית ו"הרופא הבריז". מיילדת הבית הפעילה שיקול דעת וכולי והגיעו לבית חולים. משם הכל התגלגל.
[u]ממה שנאמר, הבנתי שאף אחד ממילא לא הסכים ליילד אותה.[/u] אבל מיילד הבית הסכים. והבריז? מישהו יכול להסביר?

[b]קוראת[/b] (2007-01-23T20:26:45):
[u]לא צו ולא בית משפט, שופט ששכנע.[/u]
"תראי, אם לא תסכימי, יש באפשרותי להוציא צו. חבל שנתדרדר לזה."
(אני מנסה לחשוב איך עוד יכול שופט תורן שהוקפץ, לשכנע בסוגיות מיילדות ורפואת נשים במקום שהצוות הרפואי נכשל)
באמת קשה לדעת מה נכון ומה לא נכון, בכל לידה יש תהיות אחורה ונסיונות לנחש מה היה נכון יותר להחליט ברגע קריטי, ולפעמים זה כולל הרבה האשמות הדדיות לאחר מעשה בין היולדת לצוות המיילד, אם נוצר מצב שנוי במחלוקת והצוות הפעיל לחץ על היולדת. העיקר שכולם בריאים ברוך השם ועצוב לי על היולדת שנאלצה למצב כזה. אני מקווה בשבילה שהשמחה תמחק את הצער מהחוויה שעברה, ומקווה שקבוצת ההשתייכות שלה לא תפנה לה עורף עכשיו, כשלא באשמתה הוכתם שמה של הקבוצה בתקשורת.

[b][po]אידה ג[/po][/b] (2007-01-24T00:31:01):
[u]תראי, אם לא תסכימי, יש באפשרותי להוציא צו. חבל שנתדרדר לזה."[/u]

ממה שאני שמעתי , השופט הודיע לה שאחרי הלידה הוא יוכל להוציא נגדה צו שיפריד ממנה את הילדים בתואנה של אי-כשירות. מאחר וכל עוד העובר בבטנה החוק לא מאפשר להכריח אותה לעשות דברים נגד רצונה, אולם לאחר הלידה המצב משתנה.

[b][po]תמר א[/po][/b] (2007-01-24T09:30:42):
[u]ממה שאני שמעתי[/u]
זו סכנה גדולה בעיסוק עם דיווחים תקשורתיים. לי אישית אין מושג מה קרה שם. פנו אלי מערוץ 10 להתראיין בעקבות הנושא וסירבתי כי לא חשתי שיש סיכוי להשמע אובייקטיבית או מבינה משהו בפרטי המקרה וההשלכות שלו ספציפית על לידות בית ועל זכויות אשה על גופה וכל מיני נושאים שעולים מזה קצת בצורה מאולצת בתקשורת. זה מאוד עדין. תמיד יש את אותו פאנל של רופא ומישהי שקשורה ללידות בית ומראיין עם ריר בזוית הפה והרבה הרבה ספקולציות שמתבססות על תפיסה מאוד מיינסטרימית.
ואני כמוך,כמו שכתבת, גם עלי יכולים חברי ואחיי לדבר כאילו אני מטורפת לגמרי בתחומים מסויימים.

[b][po]פלוני אלמונית[/po][/b] (2007-01-24T12:21:09):
[u]מאחר וכל עוד העובר בבטנה החוק לא מאפשר להכריח אותה לעשות דברים נגד רצונה, אולם לאחר הלידה המצב משתנה.[/u]
זה אולי "אני שמעתי" אבל זה נכון ומפחיד. אני גם לא בעד להיזון מהתקשורת ולהזין אותה. תמר, טוב עשית.

[b][po]Hilla Kr[/po][/b] (2007-01-25T07:36:01):
[b]הגיג[/b]
לא אומרת מה נכון והגיוני, מהגגת.
עד שקראתי כאן, לא ידעתי מה אומר החוק, ולא חשבתי על זה. אבל אם
[u]מאחר וכל עוד העובר בבטנה החוק לא מאפשר להכריח אותה לעשות דברים נגד רצונה, אולם לאחר הלידה המצב משתנה.[/u]
אז איך זה מסתדר עם ועדת ההפלות? ז"א איך זה שקובעים לאשה כאשר העובר בבטנה? ומה קורה כאשר לא מאשרים לאשה לעבור הפלה ואז היא נוקטת בסיכונים קשים בלידה כדי שהעובר לא ישרוד?

הדיון בנוגע להפלה עבר לדף: [po]שאלות על הפלה[/po]

[b][po]אלטר אגו[/po][/b] (2007-12-31T21:13:03):
לא רוצה להביע דעה על המקרה הספציפי, רק רוצה להעיר לגבי השם הרע שזה מוציא או לא מוציא. אף אחת לא מייצגת שום דבר בהחלטות שלה לגבי לידה. כל אחת עושה את הבחירות שלה בלי שום אחריות לגבי למי זה מוציא שם ואיזה.

[/spoiler]
[spoiler=כתבה בNRG על לידת בית – ינו' 2008]

[b][po]אלודאה בלבן[/po][/b] (2008-01-25T01:08:54):
ועכשיו גם אני גאה להוסיף לדף הזה - http://www.nrg.co.il/online/43/ART1/688/094.html
(לכו לגרש משם את הטוקבקיסטים העוינים...)

[b]...[/b] (2008-01-25T10:04:57):
[u]גם אני גאה להוסיף[/u]
זאת את?
סחתיין עלייך.

[b]...[/b] (2008-01-25T10:06:09):
בפרט אהבתי את הפתיחה:

"קוראים לי קרן, אני רופאה בת 30 ממרכז הארץ, וילדתי בבית. לא כי זה "טרנד" או כי אני "מחוברת לאמא אדמה" או כי "בא לי" לסבול מכאבים של צירים בלי אפידורל, אלא כי שקלתי את האלטרנטיבות בצורה מעמיקה, יסודית וללא דעות קדומות, ובניגוד למשרד הבריאות, הגעתי למסקנה שזה עדיף מכל הבחינות."

[b][po]רחל ברמן[/po][/b] (2008-01-25T11:47:59):
כל הכבוד!
[u](לכו לגרש משם את הטוקבקיסטים העוינים...)[/u]
הלכתי, הלכתי :-)
(למרות שרובם דוקא בסדר)
ואגב שבוע עזרה - בהולנד גם זה ממומן ע"י הביטוח הרפואי, בין אם ילדת בבית או בבית חולים. נחמד, לא? (מה שמזכיר לי שכדאי שאני אסדיר את הניירת הרלוונטית לפני שמאוחר מידי)

[b][po]אלודאה בלבן[/po][/b] (2008-01-25T13:16:44):
[u]הלכתי, הלכתי[/u] ילדה טובה :-)

[b][po]גברת פלפלת[/po][/b] (2008-01-26T12:38:04):
אלודאה, איזה יופי של כתבה! (וכתיבה!) ממש נפלא!

[/spoiler]
[spoiler=כתבה ב'תפוז' על נ ע מ ה ותשלום אחרי לידה – מרץ 2008]

[b][po]נ ע מ ה[/po][/b] (2008-03-08T16:03:12):
מצ"ב כתבה שפורסמה בעניניינו בתפוז אנשים (דרישה של ביה"ח לחייב אותנו בתשלום דמי אישפוז ושלילת מענק לידה,רק משום שיצאנו מביה"ח 4 שעות אחרי לידה (ולא 12 מינימום ככתוב בנהלי ביטוח לאומי)

http://www.tapuz.co.il/birth/article.asp?CatID=3&ArticleID=1740&SubCatID=13

[/spoiler]
[spoiler=כתבה ב'הארץ' על לידות בית – אפר' 2008]

[b][po]קלמנ טינה[/po][/b] (2008-04-24T11:56:30):
חשבתי להוסיף את זה ב [po]מדור לידת בית[/po] , אבל לא מצאתי עמוד מתאים.
אז [url=http://www.mouse.co.il/CM.[po]articles]הנה[/url] item[/po],427,209,22323,.aspx מה שכתוב ב"עכבר העיר" על לידות בית (דווקא כתבה אוהדת יחסית).

[b][po]טרה רוסה[/po][/b] (2008-04-24T19:00:30):
[u]דווקא כתבה אוהדת יחסית[/u]
ותראו מי כתב אותה! "מנהל בית החולים לנשים במרכז הרפואי רבין, ראש החוג ומופקד על הקתדרה למיילדות וגינקולוגיה באוניברסיטת תל אביב"
אגב, קראתי גם מאמר שלו לפני כמה חודשים, בהארץ, על ניתוחים גניקולוגיים מיותרים.

[b][po]אלטר אגו[/po][/b] (2008-04-24T22:45:05):
הי, אותה כתבה הופיעה גם במוסף "בריאות" של הארץ! ודרך אגב, הרגיזה אותי מעט, למרות שאני מכירה בהשג שמנהל בית חולים לנשים כותב דברים כאלה. אבל איפה הנתונים? כמה לידות בית בישראל נגמרו באסון? ומה הסטטיסטיקה בארצות מפותחות? להגיד שבעולם השלישי יש יותר מקרי מוות בלידה, [b]וגם[/b] יולדים בבית, ומכאן להסיק שלידת בית מסוכנת זה, מה אני אגיד, מדעי משהו-משהו. וכן: "להזכיר שרוב ההתערבויות המיילדותיות ניתנות לבחירת היולדת." ממש. ניתנות לבחירה? מישהו שואל אותה בכלל? מישהו עושה טובה ובכלל מודיע לה מה עומד לקרות?
"מקרים חריגים ומזעזעים המייצגים, כביכול, לידה בבית חולים." כ--ן.
<אסור להזכיר לידי לידות בית-חולים. זה מקפיץ לי יותר מדי פיוזים>

[b]סלעית[/b] (2008-04-25T02:47:14):
הנה הקישור למאמר בהארץ, יש גם תגובות. [url=http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=976577&contrassID=2&subContrassID=2&sbSubContrassID=0]המאמר[/url]

[b][po]פיצה והתוספות[/po][/b] (2008-04-26T10:04:39):
אני הוספתי תגובה בעכבר העיר, היא טרם פורסמה. להציג את הנשים היולדות בבית כמתפנקות זו ראיה מגמתית ומתנשאת. לנפנף בסטטיסטיקה שמציגה רק חצאי דברים, כפי שכבר כתבה [po]אלטר אגו[/po] לפני זה לעוות את המציאות. אנא הגיבו שם עוד על מנת שאחרים ואחרות ידעו שפרופ' גלזרמן מציג תמונה חלקית ומעוותת.

[/spoiler]
[spoiler=כתבה במעריב של אור זוהר על לידת בית - יוני 2008]

[b][po]סיגל ב[/po][/b] (2008-06-21T11:59:19):
ועוד במעריב: [url=http://www.nrg.co.il/online/55/ART1/749/490.html]אור זוהר כותב על לידת בית[/url] .
תענוג.

[/spoiler]
[spoiler=כתבה בYNET 'ההורים ביקשו להשהות חיתוך חבל הטבור והתינוק אושפז' – יוני 2008]

[b]סלעית[/b] (2008-06-23T11:35:28):
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3558787,00.html
ההורים ביקשו לחכות עם חיתוך חבל הטבור והתינוק אושפז
לכאן או ל [po]מעצבן לראות מסביב[/po] ?

[b][po]אלטר אגו[/po][/b] (2008-06-23T12:27:35):
[u]יש הרבה אנשים, [b]יאפים בדרך כלל,[/b] שאומרים שצריך ללדת לידה טבעית, לתת לדם לזרום, ולחתוך את חבל הטבור רק לאחר שהשלייה יצאה.[/u]
:-0
אובייקטיבי לגמרי ונטול דעות קדומות.

[b][po]פלוני אלמונית[/po][/b] (2008-06-23T14:33:07):
[u]לכאן או ל [po]מעצבן לראות מסביב[/po] ?[/u]
כתבה מעולה. בכלל לא מעצבן. הרופא ההוא אמנם אמר משפט אדיוטי והציג דעה נטולת ביסוס מחקרי, אבל הכתבה מעולה. סופסוף כתב שעושה עבודה שהולך ומחפש מחקרים ומפריך את השטויות שאומרים הרופאים.
כל הכבוד לכתבת מיטל יסעור בית-אור!
שימו לב שהיא ראיינה גם את מיכל בונשטיין שכל מילה שלה שם פשוט זהב.
כתבה חשובה ביותר. בעומק המיינסטרים.

[b][po]סיפורי פוגית[/po][/b] (2008-06-23T22:55:53):
[u]לכאן או ל [po]מעצבן לראות מסביב[/po][/u]
את התגובות הייתי מעבירה ל{{}}[po]מעצבן לראות מסביב[/po].

[/spoiler]
[spoiler=skira20080728]כתבה ב'דה מרקר' על לידות בית והאינטרס הכלכלי 1006011 – יולי 2008]

[b][po]אל דנטה[/po][/b] (2008-07-29T00:08:48):
כתבה מצויינת על לידות בית בישראל והאינטרס הכלכלי בthe marker.
http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?log=tag&ElementId=[po]skira20080728 1006011[/po]

כיף לקרוא!

[/spoiler]
[spoiler=כתבה בעיתון 'ערב ערב' עם נ ע מ ה 'טבעי ללדת ביוספטל' – ספט' 2008]

[po]נ ע מ ה[/po]* (2008-09-04T21:08:25):
היום התפרסמה כתבה שכותרתה "טבעי ללדת ביוספטל" ,בעיתון "ערב ערב"
אפשר לקרוא את הכתבה באתר האינטרנט של העיתון,כולל הארות שהוספתי כתגובה(משום שלא ניתנה לי האפשרות לעבור על הטכסט לפני הוצאתו לדפוס)

כל מי שרוצה לתרום להעלאת מודעות הציבור לנושא החשוב הזה,מוזמן להוסיף גם הוא תגובה באתר העיתון.
אולי אם מלא מלא אנשים/נשים יגיבו,הם יעשו משהו עם התגובות: יפרסמו אותן או יעבירו למנהל מחלקת יולדות בביה"ח בדרישה לשנות את המדיניות

תודה
יום נעים
נעמה

[po]מחקחגית פ[/po] (06.09.2008 10:20):
הנה קישור לכתבה :
http://www.ereverev.co.il/article.asp?id=6023

[/spoiler]
[spoiler='הוט בידור ישראלי' עדן הראל ועודד מנשה על הלידה הטבעית – דצמ' 2008]

[b]סלעית[/b] (2008-12-03T15:17:08):
[url=http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3632782,00.html]ילדנו אותו בצימר[/url]
עודד מנשה בתכנית של עדן הראל, על הלידה הטבעית בצימר

[b]אתי[/b] (2008-12-13T19:03:20):
[u]סלעית[/u]
הם לא ילדו אותו בצימר, אלא בבי"ח בחדר ה"טבעי".

[/spoiler]
[spoiler=תכנית ביס דוקו על לידות בית ללא מיילדת]

[b][po]מיכלי לי[/po][/b] (2009-01-11T14:18:50):
היום יש בערוץ 8 בייס תוכנית על לידות בית ללא מיילדת, לידות מקסימות! ממסד אטום שטוען שהן אמהות מזניחות.
הכי הפריע לי היתה מיילדת שטענה כי לידה היא תהליך מסוכן ואשה לא יודעת ללדת.

[b][po]אהבת עולם[/po][/b] (2009-01-11T20:51:02):
[u]היום יש בערוץ 8 בייס תוכנית על לידות בית ללא מיילדת[/u]
מי יודע מתי יש שוב?

[/spoiler]
[spoiler=כתבה בynet על בטיחות לידת בית - אפר' 2009]

[b][po]דניאל של מורן וענבר[/po][/b] (2009-04-16T15:29:46):
לידה בבי"ח מול לידת בית
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3701999,00.html

[b][po]רחל ברמן[/po][/b] (2009-04-16T16:55:28):
מתוך הכתבה:
[u]לידות הבית, בהן בוחרות כשליש מהנשים בהריון.[/u]
לא נכון. שליש מכלל היולדות מסיימות את הלידה בבית. אבל יותר מ-60 אחוז מתחילות אותה בבית, ורק 10 אחוז בוחרות ללדת בבית החולים. השאר הן יולדות בסיכון גבוה, שלא נותנים להן את האפשרות ללדת בבית עם מיילדת.

ומי הרופא הטמבל שמצוטט בסוף וסותר את עצמו כל כך יפה בשניים ורבע משפטים?

(אגב, אחת מהחוקרות היא חברה שלנו. בחורה מגניבה לאללה, המיילדת השישית בהולנד שקיבלה דוקטורט בתחום. מחקר שנעשה ע"י מיילדות ולא ע"י גניקולוגים זה משהו מאד חדש כאן, הן מתמקדות במחקר של הנורמלי במקום של הפתולוגי).

[/spoiler]
[spoiler=כתבה ב'הארץ' מחקר על בטיחות לידות בית - אפר' 2009]

[b][po]קלמנ טינה[/po][/b] (2009-04-16T22:35:10):
והנה המדע מתייצב לצדנו, [url=http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1078789.html]כאן[/url] בעיתון הארץ (ידיעה מתורגמת באתר).

[b][po]קלמנ טינה[/po][/b] (2009-04-16T22:35:57):
(לעצלנים: הכותרת היא [b]מחקר: לידה בבית בטוחה בדיוק כמו בבי"ח[/b] )

[b]סלעית[/b] (2009-04-17T07:17:46):
הכתבה מצוינת, אבל התגובות... בחיי, ב YNET כבר היו תגובות יותר אינטליגנטיות. מה שנקרא:
אל תבלבלו אותי עם עובדות.

[b][po]Hilla Kr[/po][/b] (2009-04-17T10:04:27):
התפתח דיון בנושא בדף [po]לידה בבית[/po]

[/spoiler]
[spoiler=Nrg גברי בנאי ואחיו נולדו בבית – מאי 2009]

[b]סלעית[/b] (2009-05-10T10:05:53):
גברי בנאי ואחיו נולדו בבית
http://www.nrg.co.il/online/54/ART1/888/087.html?hp=0&loc=164&tmp=749
מתחת לכותרת "בן זקונים"

[b]פלונית[/b] (2009-05-10T11:00:01):
סלעית,
פעם הרבה אנשים נולדו בבית..... :-)

<אבא שלי למשל, היום הוא בן שבעים>

[b]סלעית[/b] (2009-05-10T13:32:05):
אה, ברור, רק שלהרבה אנשים כיום זה לא ברור, או שנראה להם שזה היה לפני המהפכה התעשייתית או משהו כזה, והנה, גם אנשים נורמליים ילדו ונולדו בבית.

[/spoiler]
[spoiler=כתבה בערוץ 10 על לידת בית שהסתבכה והילדה פגועה – מאי 2009]

[b]רונית[/b] (2009-05-18T13:43:01):
אמא שלי ראתה לפני יומיים כתבה בערוץ 10 על לידת בית
משהו על ילדה פגועה
מישהו?????

[b][po]ע ע ע[/po][/b] (2009-05-18T14:46:20):
יש על זה דיון בדף [po]התלבטות ללידת בית[/po] (כולל קישור לכתבה)

[/spoiler]
[spoiler=כתבה ב'הארץ' על לידות בית והקושי ברישום במשרד הפנים - מאי 2009]

[b][po]בלה שנדמה לה[/po][/b] (2009-05-18T16:24:32):
כתבה על לידות בית ובעיקר על [url=http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1086326.html]הקשיים שברישום התינוק במשרד הפנים[/url]

[/spoiler]
[spoiler=כתבה ב'הארץ' על לידת בית ללא מיילדת - יוני 2009]

[b][po]Manty T[/po][/b] (2009-06-26T15:02:57):
unassisted birth in Israel
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1095582.html

[b]...[/b] (2009-06-26T15:53:04):
מהמם!

[b][po]יעל צ[/po][/b] (2009-06-28T09:30:33):
[url=http://www.haaretz.com/hasite/spages/1095582.html?more=1]בלי מיילדת, בלי דולה - נשים מספרות על חוויית הלידה לבד[/url]
הארץ, 26.6.09

[b][po]יעל צ[/po][/b] (2009-06-28T09:31:11):
אה... רק עכשיו ראיתי שהקדימו אותי. :-)

[b]פלו[/b] (2009-06-28T14:35:52):
תודה לכל הנשים היפות יפות שהתראיינו וריגשו, ותודה לכתבת שכתבה על נושא כל כך טעון, בצורה כל כך מרגשת.

[b][po]טליה אלמתן[/po][/b] (2009-06-28T16:50:34):
נשאלת השאלה האם אפשר ללדת אנאסיסטד סתם "משה"???

[b][po]ה עוגיה[/po][/b] (2009-06-28T16:57:47):
[u]נשאלת השאלה האם אפשר ללדת אנאסיסטד סתם "משה"[/u]
בודאי שאפשר (בתנאי שזו תינוקת)

[b][po]בשמת א[/po][/b] (2009-06-28T19:10:37):
[u]נשאלת השאלה האם אפשר ללדת אנאסיסטד סתם "משה"???[/u]
כן, גם אני הרמתי גבה למקרא השמות ה, אה, מיוחדים.

[b]פלונית[/b] (2009-06-28T19:14:32):
למה הציניות?

[b][po]בשמת א[/po][/b] (2009-06-28T19:17:29):
מה פתאום ציניות, לשון נקייה.

[b]פלונית[/b] (2009-06-28T19:59:30):
המממ. על מה הרמת גבה בשמת?

[b][po]בשמת א[/po][/b] (2009-06-28T20:11:44):
[u]נשאלת השאלה האם אפשר ללדת אנאסיסטד סתם "משה"???[/u]

[b][po]טליה אלמתן[/po][/b] (2009-06-28T22:51:08):
[u]למה הציניות?[/u]
די, נווווו, נאמר ברוח טובה, ומקווה שיתקבל ברוח טובה. מתנצלת אם לא (במידה ואת אחת מהנשים שהיו עשויות להעלב מהנאמר, אם היו בוחרות לעשות כן).

[b][po]טליה אלמתן[/po][/b] (2009-06-28T22:51:46):
[u]נאמר ברוח טובה[/u]
שכחתי - ומתוך קנאה (בלידה, ובשמות המיוחדים).

[b][po]פלוני אלמונית[/po][/b] (2009-06-29T01:03:11):
[u]תודה לכל הנשים היפות יפות שהתראיינו[/u]
[po]Liza Liza[/po], is that all we are going to get as a story?
rotsim si-pur!
([po]Smadar N[/po](

[b][po]טליה טקאוקה[/po][/b] (2009-06-29T01:09:49):
[u]נשאלת השאלה האם אפשר ללדת אנאסיסטד סתם "משה"[/u]
יוקה זה שם מאד פופולארי ביפן (רק לבנות...)@}

[b][po]אלטר אגו[/po][/b] (2009-06-29T11:06:44):
[u]יוקה זה שם מאד פופולארי ביפן (רק לבנות...)[/u]
את את במיינסטרים? :-)
<[po]אלטר אגו[/po] נוהגת להזכיר לעצמה, ועוד יותר מזה להורים שלה, שיש אנשים שאין להם זכות לצחוק על שמות נדירים של אחרים>

[/spoiler]
[spoiler=כתבה בהארץ על לידה טבעית בלי אפידורל - אוק' 2009]

[b][po]ביצה עלומה[/po][/b] (2009-10-25T08:54:13):
לחשוב חיובי, וללדת בלי אפידורל
מאת ימימה עברון
לידה נטולת כאבים, בלי אפידורל, המסתיימת בהחלקת התינוק החוצה. נשמע כמו מדע בדיוני? לפי שיטת קיי, כל מה שצריך הוא רק לשנות את אופן החשיבה
פורסם היום ב"הארץ" (במדור בריאות)
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1123371.html

[/spoiler]
[spoiler=כתבה בידיעות אחרונות על אחים בלידות בית – יוני 2010]

[b]יעל[/b] (2010-06-05T11:48:33):
על ילדים בלידת בית. כתבה שטחית ולא משקפת במוסף של שבת, ידיעות אחרונות.
מי שיודע לשים קישור שיעשה זאת.

[b]סלעית[/b] (2010-06-05T22:56:59):
כרגע לפחות אין קישור, זה במוסף 7 ימים.
אני אגיד מה מפריע לי כתבה, במיוחד בהתחשב בכך שסמדר שיר הבטיחה כתבה מפרגנת:

[list]
[*] הטיזר על הכריכה : טרנד חדש - ילדים מיילדים את אמא. זה הרי קשקוש בלבוש. לא הילד מיילד ולא הבעל מיילד, ולא הדולה מיילדת. לצורך העניין במיין סטרים - הרופא או המיילדת מיילדים, ולא חלילה אמא יולדת. אבל בכל מקרה לא הילד הוא המיילד.
[*] הציטוטים המודגשים בכתבה היו אחד של אילנה שמש, והשני של ד"ר משהו, שהתבטא בחריפות רבה נגד נוכחות הילדים והשתמש במילים קשות מאוד כמו טראומה ונזק.
[*] בכתבה עצמה, באף אחד מהראיונות שנערכו, לא הוזכרה נוכחות של מיילדת בלידה. אני לא יודעת אם זה כי במקרה ראיינו 3 משפחות שילדו אן-אסיסטד, או שסתם שכחו(?) להזכיר את נוכחות המיילדת, אבל בכל אופן ברור שיש מספיק מקרים שבהם יש מיילדת וגם ילד. זה גרם לראות את המוזרים שעושים את זה כחסרי אחריות. במקום מיילדת או רופא, השתמשו בילד שלהם.
[*] התמונות בכתבה אכן יפות, נעימות, חמות. רק מה? כולן צולמו "בטבע". כי האנשים האלה, אין להם סלון או בית כמו לאנשים נורמליים.
[*] מזכירים בכתבה מחקר שנערך על גברים לגבי לידת בית חולים, ועד כמה היא השפיעה עליהם קשה. והם מבוגרים, ואללה יסתור מה האנשים האלה עושים לילדים שלהם. שכחו להזכיר שמדובר בלידות בית, שהחוויה שלהן הן בעיני האשה הן בעיני הגבר היא חיובית יותר. זה בכלל לא רלוונטי המחקר הזה.
[*] בכתבה מצטטים את אילנה שמש שאומרת שרצוי שהילד יהיה מעל גיל 4. ואז במקום להביא את הדברים החיוביים שהיא ראתה כמיילדת בנוכחות ילדים גדולים יותר, מצטטים רק את הדברים השליליים שאמרה על ילדים קטנים שהפריעו למהלך הלידה.
[/list]

לסיכום: הרושם שעולה מן הכתבה רחוק מאוד מלפרגן. מי שעושה את מצטייר כהזוי, כחסר אחריות, וככזה שפוגע בילדיו. נורא חבל.

<בדיוק קראתי השבת בעיתון המקומי על לידה שהתרחשה בכביש החוף כי לא הספיקו להגיע להלל יפה. התינוק נולד לעיני בני המשפחה, כמה נהגים זכו להיות שותפים לחוויה, והאמבולנס הגיע אחרי שהכל נגמר. הכל בטון ידידותי ונעים, מזל טוב לכולם, בלי דיבורים על טראומה לבעל או לילדים היותר גדולים שהיו שם>

[b]סלעית[/b] (2010-06-05T23:27:47):
מצאתי קישור לתקציר כביכול [url=http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3898572,00.html]כאן[/url]
ונזכרתי שגם האיור היה זוועתי כמובן, עם הילדה שמתה מפחד, ואיך הכל קורה בחדר הלידה הבית-חולימי...
[/spoiler]
סלעית*
הצטרפות: 28 יולי 2003, 05:24

תדמית לידת בית בתקשורת

שליחה על ידי סלעית* »

כתבה היום בהארץ. לא משהו.
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1185689.html
יעל_ש*
הצטרפות: 17 ינואר 2009, 23:56

תדמית לידת בית בתקשורת

שליחה על ידי יעל_ש* »

והנה דווקא משהו חיובי בעיני...
סדרת צילומי ברבי יולדת בבית (והלוואי עלינו החיוך התמידי הזה...היפנובירתינג, ברבי?)
http://www.inhabitots.com/watch-barbie- ... -her-side/

התמונות די מדוייקות לסיטואציה.
ובכתבה על הצלמת כאן http://www.inhabitots.com/watch-barbie- ... -her-side/
היא מסבירה מסבירה את החלטתה לצלם את ברבי יולדת בבית בכך שברבי היא אישה חזקה...בתקופה זאת, אני מאמינה שברבי הייתה לומדת וחוקרת לגבי האופציות שלה.
זה מה שנשים צריכות לעשות כיום."
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תדמית לידת בית בתקשורת

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

מישהי יודעת משהו על לידת הבית שהסתבכה (לכאורה) בחיפה? פורסם היום. אני יולדת בית פעמיים כבר ורוצה להרגיע את עצמי
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תדמית לידת בית בתקשורת

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

הפרטים מופיעים בפורום לידה פעילה וביתית בתפוז.
מיילדת הבית עשתה החייאה מוצלחת ומד"א פינה לבי"ח. לתינוקת שלום.
Paolina*
הצטרפות: 25 נובמבר 2012, 18:36

תדמית לידת בית בתקשורת

שליחה על ידי Paolina* »

מאמינה שבעוד כמה עשורים, הרבה אחרי שבארצות הברית יכירו בלידות בית שמשהו טוב יותר, גם כאן זה יתחיל לחלחל. חשוב לזכור שיולדות ולידות הן הפרה החולבת של בית החולים ולא כל כך מהר הם יסכימו לוותר.
שליחת תגובה

חזור אל “קהילה”