עישון מריחואנה בהנקה

אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי אחת* »

ורוצה גם לצטט סיכום לא רע של בשמת בעניין
_לכן - אמא שממש מוכרחה לעשן גראס,
מומלץ לה בתוקף להמנע מהנקה במשך הזמן שהיא מעשנת גראס ולתת תמ"ל.
מה לא ברור פה?
מה הבעיה?
היא יכולה לעשן אם היא רוצה -
בסך הכל שתעשה את זה במקום רחוק פיזית מהתינוק (נשימה) ולא תעביר אליו חלב שלה במשך שניים או שלושה שבועות לאחר העישון (או פחות: כדאי לבדוק במרכזים הטרטולוגיים כמה זמן לוקח לחומר להתפנות מדם האם, ואז היא יכולה לחזור להנקה. זה בדומה לכללים של כמה חומרים רדיואקטיביים ותרופות מסוכנות אחרות [מומלץ לשאוב כדי לשמר את אספקת החלב, ולזרוק] )._

אם בשמת ממליצה לתת תמ"ל... נו.. כנראה שהיא לא באמת מפחדת מגראס (-;
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

ולא לעשן גראס אם זה מה שזה גורם לך
את זה ידעתי מאוחר מידי.
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי יעל* »

נהפוך הוא!
אם בשמת ממליצה לתת תמ"ל... כנראה שהיא מאוד מאוד מפחדת מגראס!!!
אינדי_אנית*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2006, 22:38
דף אישי: הדף האישי של אינדי_אנית*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי אינדי_אנית* »

מרגיז לקרוא תגובות כאלה. מסבירים לך שיש דברים שאת לא יודעת ויכולים להיות מסוכנים לילד שלך אם את מניקה.
אם את יותר אוהבת את הגראס שלך מאשר את הילד שלך אז תעשני. אלטרנטיבי ונאור זה לא טיפש ואנוכי!!!!!!!!!!!!!!
מתישהו צריך להתבגר ולהבין שיש לחומרים שאת מכניסה לגוף שלך השפעה על ילד שאת מניקה.
את מגיבה כאילו אמרו לך שאסור לך לנשום או לאכול. תירגעי ומהר
התגובה היא למישמיש אם מישהו לא הבין...
אינדי_אנית*

עישון מריחואנה בהנקה

והמרגיעון בהתאמה מדהימה- כשאת לא יכולה יותר- אל תכילי...
מישמיש*
הצטרפות: 21 ינואר 2004, 15:36

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי מישמיש* »

לא התכוונתי לפתוח עוד התנגחות רבתי.........אני יודעת שאני במיעוט פה,אבל זאת האמת שלי,נובעת מההתנסות שלי,לא מתכוונת להביא צידוקים מדעיים למרות שאם מחפשים תמיד מוצאים,מצטערת על ה"פסיכולוגיזציה הזולה",עדיין חושבת שמעבר להתנגדות הלגיטימית שלכן לעישון בהנקה ,עדיין יצאתן קצת מכלל פרופורציה עם המתקפה על הבנות שלא שוללות ועם הביקורת הכללית נגד הסם בלי קשר להנקה.
תירגעי ומהר אינדיאנית יקרה? אני זו שרגועה,ולא לי אמרו לא לנשום או לאכול. הגבתי על מתקפה שהיתה פה על כמה בנות אחרות. אז את מוזמנת להצטרף אלי לרוגע. בטבעי. אם לא הולך אז יש כמה חומרים שעוזרים....
תומכת_בסתר*
הצטרפות: 21 אפריל 2007, 11:42

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי תומכת_בסתר* »

אז את מוזמנת להצטרף אלי לרוגע. בטבעי. אם לא הולך אז יש כמה חומרים שעוזרים....
אהבתי
אינדי_אנית*

עישון מריחואנה בהנקה

כן אני מכירה אותם, הם מופרשים בהנקה ע"י הגוף שלי (אוקסיטוצינים קוראים לזה?)
נועה_היפואית*
הצטרפות: 07 ינואר 2007, 09:44
דף אישי: הדף האישי של נועה_היפואית*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי נועה_היפואית* »

נדמה שנאמר כאן הכל, אבל אם אפשר להוסיף עוד שתי מילים:
ברפואת צמחים, לא סתם מרביתם אסורים בהריון והנקה, וחלקם הגדול בעייתי לתינוקות. אמנם מריחואנה ל מוגדרת בדיוק צמח מרפא, אבל כצמח בעל השפעה על הגוף הייתי מחילה עליה את אותם כללי הזהירות שאומרים שאם לא יודעים - לא עושים.

ובאשר לטיעון ה''ראיתי הרבה ילדים שהוריהם עישנו מריחואנה והם יצאו נפלאים'' - אני לא חולקת. אבל גם אני מכירה אחת שהוריה עישנו מריחואנה בילדותה (ובבגרותה), והיא היום דיסלקטית, דיסגרפית, דיסקלקולית ולא נהנית במיוחד מ-OCD.
לא אתיימר ואגיד שהכל בגלל הג'וינטים וכו' יימח שמם, אבל אני לא יכולה להגיד בפה מלא שאין לזה שום קשר.
ואני לא אתיימר להגיד שהנה הוכחה שמריחואנה על כל צורותיה פוגעת בילד, אבל כן אגיד שמקרה אחד כזה - כבר לא שווה את הסיכון שבעניין.
רחל_ברמן*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2006, 12:11
דף אישי: הדף האישי של רחל_ברמן*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי רחל_ברמן* »

אמנם מריחואנה ל מוגדרת בדיוק צמח מרפא
מריחואנה ועוד איך מוגדרת צמח מרפא, ועוד חזק במיוחד. לפני החוקים שהגדירו אותה כסם היא הייתה בשימוש רפואי נרחב (וגם אחרי, כמובן, רק בסתר). מה שרק מחזק את מה שאמרת:
ברפואת צמחים, לא סתם מרביתם אסורים בהריון והנקה, וחלקם הגדול בעייתי לתינוקות.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי פלונית* »

בשמת א, אמא של יונתן וטל ועוד...
אני מבינה שמצטבר ריכוז גבוה של חומר, אני לא מבינה מה הנזק בזה? או למה כל-כך ברור שיש נזק?
כלומר, ברור שיש השפעה ,אבל ממה ברור שלהשפעה יש נזק כל-כך חמור שנזקים מתמ"ל בטוח פחותים ממנו?
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי מיכל* »

פלונית, אם את רוצה לקבל תשובה מקצועית תפני לאחד מהמרכזים הטרטולוגיים (יש אחד מצויין בירושלים שנעזרתי בו הרבה).
פלונית*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי פלונית* »

תודה מיכל, אבל כאן קראתי על ההמלצה והתיאור (נזק) החד המשמעיים, אז הן בטח יודעות להגיד אפילו קצת... אם לא, אולי כדאי לעדן את המסרים?
יוטי_לונדון*
הצטרפות: 06 יוני 2007, 01:23
דף אישי: הדף האישי של יוטי_לונדון*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי יוטי_לונדון* »

גראס לא מפחיד אותי, אבל בעיני זה נורא לעשן סם (כל סם) אם קיים חשש, ולו הקל ביותר, שאת מעבירה אותו בחלב שלך לתינוק. זה המזון שלו.
ואני מוסיפה- אם גם קים חשש, ולו הקל ביותר, שהחומר הזה מזיק לו.

אבל ממה ברור שלהשפעה יש נזק כל-כך חמור שנזקים מתמ"ל בטוח פחותים ממנו?
תמ"ל מותר לשימוש אחרי בדיקות מקיפות של משרד הבריאות, נראה לך שגראס יעבור את הבדיקות האלה?
פלונית*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי פלונית* »

ואם נניח גראס יעבור בדיקות?
אני לא מנסה להשתכנע שגראס לא מזיק, בכלל לא, אני באמת רק מעוניינת לברר למה קוראים "נזק" בהקשר הזה.
יוטי_לונדון*
הצטרפות: 06 יוני 2007, 01:23
דף אישי: הדף האישי של יוטי_לונדון*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי יוטי_לונדון* »

אני באמת רק מעוניינת לברר למה קוראים "נזק" בהקשר הזה
כי גראס משפיע על המוח ולא ממש לטובה (פגיעה מוטורית, בעיות זיכרון ועוד). שיא ההתפתחות של המוח היא בשנתיים הראשונות ומכאן מסיקים משתתפים רבים בדיון הזה שלתינוק נגרם נזק.
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

מצטטת את בשמת מהדף נזקי הבריאות מחשמל בתאריך 08.11.2004:
_זו כמות שיש כאלה שטוענים שעלולה לגרום נזק.
אז אני שואלת:
מי טוען?
על סמך מה?
איזה נזק?
התחושה שלי - אל תחזרו אלי עם תשובות הטיוח של אלה שטוענים ש"חומרי ההדברה במזון בטוחים לחלוטין לשימוש ואין נזק מחומרי הדברה", בגירסה ה"חשמלית", טוב?_
אמנם בשמת יוצאת מנק' הנחה שזה מזיק ומבקשת הוכחות שאין זה מזיק, וזה הפוך ממה שנשאל פה, ובכל זאת, הזכיר לי קצת.

אז אני חוזרת על השאלה של פלונית שנראה לי שלא קיבלה מענה רציני:
_אני מבינה שמצטבר ריכוז גבוה של חומר, אני לא מבינה מה הנזק בזה? או למה כל-כך ברור שיש נזק?
כלומר, ברור שיש השפעה ,אבל ממה ברור שלהשפעה יש נזק כל-כך חמור שנזקים מתמ"ל בטוח פחותים ממנו?_
מעניין אותי לשמוע את התשובה. לא מעשנת בכלל, אבל הדף הזה מעניין אותי ומעניינת אותי התשובה.

באופן אישי ברור לי שלי אישית עדיף לא לעשן וזהו, ואין שאלה בכלל.
אבל אם השאלה היא לעשן או להניק, ועל סמך ההמלצות המוחלטות והגורפות פה יש אמא שתעדיף לעשן ולוותר כליל על ההנקה, אז אני אשמח לשמוע למה.
ו גראס משפיע על המוח ולא ממש לטובה זה לא מספיק טוב בשבילי. כי גם תמ"ל לא משפיע על הגוף הזעיר מי יודע כמה. אז למה?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

אני לא חושבת שיש אפשרות אמיתית לשקול נזקי מריחואנה לעומת נזקי תמ"ל, כי הם מאוד שונים זה מזה.

אין לי ידע מבוסס בנושא, רק ממה ששמעתי וראיתי. מה שלי אישית הכי מפריע - וראיתי כמה וכמה אמהות מעשנות, שבכל אמת מידה אחרת היו אמהות נהדרות - זו הידיעה שהתינוק מסומם. שכתינוק רך הוא לא מצליח או לא מקבל הזדמנות לחוות את העולם כפי שהוא. לכפות על תינוק בריא ערפול חושים למספר שעות, או להפך, לכפות עליו תחושה של חידוד חושי חזק יותר, לפעמים צורם ומטריד מאוד, ועיוות של תחושת הזמן (שני האפקטים קיימים במריחואנה) - לדעתי זה עוול.

אגב, גם להחליט מראש לא להיניק אותו זה עוול :-P אז מה (ואני מבינה לגמרי את הטיעון הפוליטי שלך, על נזק שהועצם בידי הממסד מול נזק ש"רוכך" וטושטש. רק לא בטוחה שזה אמור להכשיר את המריחואנה).
מעשנת_בסבבה_כבר_לא_מיניקה*
הצטרפות: 10 דצמבר 2007, 22:17

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי מעשנת_בסבבה_כבר_לא_מיניקה* »

פה יש אמא שתעדיף לעשן ולוותר כליל על ההנקה
אני מניחה שיש אמהות כאלה, אבל אני בספק אם הן מסתובבות באתר הזה. נראה לי שכל הבאופניות שמעשנות גנג'ה וכיף או הפסיקו את זה בהנקה, או שלא, אבל לא העלו על דעתן לוותר על ההנקה.
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי מיכל* »

למי שמחפשת מידע מקצועי, הנה קישור לאתר של ד"ר הייל. אמנם בספרו הוא מקטלג מריחואנה כ-L5, אך בקישור הזה הוא ממליץ למשתמשת שאינה כבדה להמשיך להניק, ולגבי משתמשת כבדה הוא אינו בטוח מה עדיף.
http://66.230.33.248/discus/messages/53 ... 1176126749

מכאן ועד הסוף - ציטוט מתוך הפורום:
Posted on Tuesday, June 07, 2005 - 08:59 am: Edit Post Delete Post View Post/Check IP Print Post
Suzanne:

First, the use of marijuana by a breastfeeding mother is simply stupid, there's no good reason for it, and she should not do it.

That said, from the few studies we have, MJ does not appear to be really dangerous to an infant, even though small amounts do pass into milk and are ingested by the infant. The amounts in milk are probably not clinically relevant, as they are rapidly dissipated upon absorption and transferred to storage sites in adipose tissue.

In my opinion, marijuana tainted milk is always better than formula, particularly for preterm infants who need the immunological substances found in human milk. The only time a mothers milk might not be suitable is if the mom is a terribly heavy user and immediately after she's used MJ...and I'm not even sure this is true.

Tom Hale Ph.D.
פלונית*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי פלונית* »

תודה על ההתיחסות :-)
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי אחת* »

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1092204.html

סליחה, אבל מה הקשר לנושא הדף?
פלוני_אלמונית*

עישון מריחואנה בהנקה

סליחה, אבל מה הקשר לנושא הדף?
בואי נחשוב באמת איך זה קשור לנושא הדף.....
פלונית_לרגע*
הצטרפות: 06 פברואר 2004, 22:23
דף אישי: הדף האישי של פלונית_לרגע*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי פלונית_לרגע* »

נו באמת,
ברור שזה לא תקין שהורים סטלנים משאירים חומרים במצב שילד יכול לנגוס...בהחלט מעיד על סטלה כבדה...וזה חמור כי היה יכול להגמר רע.
אבל שם הדף הזה מזכיר לי נשכחות, עת הנקתי את בני הראשון חלב מעושן לפני מלא שנים...גרתי אז בחו"ל והתיעצתי עם הרופאה שלי, תשובתה הממה אותי. לדבריה, נערך מחקר בברזיל שכלל 1000 נשים מניקות. 500 מסטוליות (עד 5 ג'ונטים ביום)מול 500 סחיות..והתוצאה:
התינוקות של המסטוליות היו יותר מפותחים מבחינה תקשורתית וחברתית, וזהים בהתפתחות המוטורית. אותה רופאה גם ספרה שתוצאות מחקר זה מעולם לא נחשפו עקב ההשפעה שזה עשוי ליצור...שערו בנפשכם...
אגב עם כל ילדי עישנתי בהנקה, לא יותר מג'ונט עד שנים ביום. לכל ילדי שלום עם התפתחות תקינה ביותר. אין זה אומר כמובן שאני ממליצה על עישון בהנקה, אלא רק שזה לא כזה אסון. אלכוהול גרוע פי כמה.
פלונית_לרגע_2*
הצטרפות: 12 יוני 2009, 10:04

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי פלונית_לרגע_2* »

אלכוהול גרוע פי כמה
גם תחליף חלב יותר גרוע מחלב מעושן, ראו ד"ר הייל כמה הודעות לעיל. אז אם יש מישהי שמתקשה להפסיק לעשן גראס ולכן מתכננת לתת תמ"ל, עדיף להניק למרות הגראס. וכמובן כמובן שעדיף לא לעשן בכלל ולאכול בריא ולהיות מאוזנים באופן כללי פיזית ונפשית :-P.
אום_צופציק*
הצטרפות: 20 ינואר 2009, 13:08
דף אישי: הדף האישי של אום_צופציק*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי אום_צופציק* »

נשים אמהות יקרות,
רוצה לשתף אתכם בדבר מה. בד"כ אני נכנסת לאתר ורק קוראת, אף פעם לא משתתפת, הפעם החלטתי לשנות ולכתוב.
יש לי ילד בן שנה ושבוע. לפני ההריון עישנתי מריחואנה, בהפסקות, לפעמים לתקופות ארוכות, לפעמים בכלל לא, כשנכנסתי להריון הפסקתי לגמרי ומאז שהילד אור שלי נולד עישנתי 3 פעמים בכמויות מזרעריות ולא בלב שלם.השבוע שוב עישנתי ועברנו חוויה מזעזעת, עישנתי בלילה עם בעלי ואחכ עוד כמה שאכטות בעצמי (שכחתי לציין שאני מניקה, כמובן) וצופציק התעורר וביקש ציצי, נתתי לו בלי לחשוב.. וכשהוא סיים לינוק הבנתי שהוא פשוט מסומם. מזעזע. אבל מסומם. נהייה אפאטי (זה רחוק מהרגיל שלו), טונוס שרירים חלש מאוד, בלי כח, ראיתי אותו במקום אחר בסוטול מאוד חזק. פשוט נורא ואיום, הוא לא ידע מה לעשות עם עצמו. ורצה להירדם שוב. פחדתי שהוא ילך לישון ככה, אז יצאתי איתו מהמיטה והתחלתי לשחק איתו. הוא ילד מאוד חזק ולא יכל לעמוד ולהיות יציב.. אני לא מגזימה זה מזעזע ומפחיד לראות את הילד שלך במצב כזה.
התפללתי שזה יעבור לו ויקרה נס שיטהר וינקה לו את הגוף הקטן הזה ויוציא לי את זה מהמערכת. ובעיקר נשבעתי שאני לא מעשנת יותר לא בהריון ובטח לא בהנקה וגם לא יודעת אם בכלל.
אני מרגישה שזה היה קרוב מאוד לעשות נזק. מאוד קרוב. רק למחרת בערב הוא חזר לעצמו לגמרי ויצא מהאיטיות.

אז לכל האימהות, מזהירה ומתריאה. אל תעשנו כשאתם מניקות. אני עוד מתגברת על זה.
אימהית*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 06:49

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי אימהית* »

נשמע כמו חוויה קשה בשביל כולכם.
היו חזקים ושמרו על אורח חיים בריא.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי ורד_לב* »

וואהו!
תודה על השיתוף (())
רויטל_S*
הצטרפות: 20 נובמבר 2008, 22:37
דף אישי: הדף האישי של רויטל_S*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי רויטל_S* »

מפחיד.....כל הכבוד שרשמת כאן. (()) {@ מאחלת רק בריאות
פלונית*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי פלונית* »

נשמע ממש קשה... תגידי, יכול להיות שבגלל שהיית מסטולית ראית צל הרים כהרים?
אום_צופציק*
הצטרפות: 20 ינואר 2009, 13:08
דף אישי: הדף האישי של אום_צופציק*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי אום_צופציק* »

לפלונית
לא. מה שתארתי, זה מה שהיה, מאד יכול להיות שהפחד געה, אבל עדיין הוא עבר משהו קשה..
אימהית*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2006, 06:49

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי אימהית* »

תגידי, יכול להיות שבגלל שהיית מסטולית ראית צל הרים כהרים?
חחח...

אום צופציק, לא נורא, עבר. הכל בסדר. סילחי לעצמך, ומצטרפת להצדעה ההמונית על שבחרת לספר ולהזהיר אחרות.
מישהי*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2001, 07:42

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי מישהי* »

_עישנתי בלילה...
וצופציק התעורר...
ורצה להירדם שוב. פחדתי שהוא ילך לישון ככה, אז יצאתי איתו מהמיטה והתחלתי לשחק איתו._

נשמע כמו ילד מאוד עייף שמנסים להחזיק אותו ער.
אחת_שקוראת*
הצטרפות: 05 נובמבר 2008, 23:27

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי אחת_שקוראת* »

וואו איזה חוסר אחריות לעשן סמים בהריון או בהנקה...
באתר עושים עניין מכל פיפס, אמהות נכנסות ללחץ כי התפלקה להן צעקה או אמרו לילד משהו לא מספיק מכיל... אבל לא מטריד אותן שהן מסממות את הילד שלהן ומכניסות לו לגוף חומרים משני תודעה.
והתגובות שמקבלים כאן הן לא נורא זה יעבור... בעוד שעל איזו שטות שהאבא אמר לילד או משהו כזה יושבות ומנתחות במשך שעות...

מבקשת לא למחוק, גם אם לא נעים למישהו לשמוע. לדעתי חשוב שהדברים ייאמרו.
tאמא*
הצטרפות: 02 מרץ 2005, 16:22

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי tאמא* »

אחת שקוראת מסכימה איתך ב100%, גם לי התחשק להגיב כמוך.
אבל היות ואום צ'ופצ'יק בעצמה הבינה שעישון מריחואנה בהנקה או בהריון ,מסוכן ( וגם עישון סיגריות או אלכוהול מסוכן לא פחות) אז נמנעתי מלהגיב.
מזכיר לי שהיה כאן תיאור לידה בלידת בית שהיולדת עישנה מריחואנה. ואם אני לא טועה היה דיון בערך כמו מה שתיארת. לא שפטו את זה לחומרה.

מזכיר לי שהיתי בשמירת הריון בבית חולים, שכבה איתי אישה גם בשמירת הריון וכשהינו יוצאות לחדר קבלת אורחים נהגה לעשן (סיגריות) , אני נהגתי להתרחק ממנה מיד כשהיתה מוציאה את הסיגריות. יום אחד בעלי קלט את הסיטואציה ומאז היה אומר לי היא לא אוהבת את הילדה שלה. (גם כשהינו בפגיה והינו נוהגות לשאוב חלב) . אחרת לא היתה מעשנת ומאכילה אותה רעל.
וגם היה טוען שהיא אשמה בלידה המוקדמת היות ועישנה ולא שמרה על בריאות בהריון.
בפגיה איתנו שכב ילד/תינוק לצורך טיפול גמילה מסמים. זה יותר ממזעזע
אחת_שקוראת*

עישון מריחואנה בהנקה

תודה tאמא.
אחת_שקוראת*

עישון מריחואנה בהנקה

אבל היות ואום צ'ופצ'יק בעצמה הבינה שעישון מריחואנה בהנקה או בהריון ,מסוכן ( וגם עישון סיגריות או אלכוהול מסוכן לא פחות) אז נמנעתי מלהגיב.

נכון, אבל חבל (ואפילו מסוכן!) שבאתר מתייחסים לזה בסלחנות במקום לפתוח לאנשים את העיניים כך שלא יגיעו בכלל למצבים האלה. ויותר חשוב לי לדבר על ואל אלה שממשיכות לעשות את זה וחושבות שזה לא נורא, וכאן בנוסף עוד אומרים להן שזה יעבור כשבסוף קורה משהו מפחיד כמו מה שהאמא הזאת תיארה. מאוד מוזר לי הפער בין הדפים שנפתחים כאן חדשות לבקרים על רעלים מסוגים שונים ואפילו על קצה של חשד שחומר מסוים מסוכן, תלי תילים נכתבו כאן על הסכנות שבקמח לבן וסוכר לבן ונשים בהריון נלחצות מכל פירור לא אורגני שהן מכניסות לפה - אבל לעשן מריחואנה? סבבה, אחותי... לכי על זה.
ניצן_אמ*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אמהות נכנסות ללחץ כי התפלקה להן צעקה או אמרו לילד משהו לא מספיק מכיל... אבל לא מטריד אותן שהן מסממות את הילד שלהן ומכניסות לו לגוף חומרים משני תודעה.
כי זו אותה אמא.
בכלל, כל האתר הזה הוא אישה אחת. מקלידה מהר בלי עין הרע, אבל אין לה זמן בשיט לילדים.

אותך לטבריינית.

ואם אני לא טועה היה דיון בערך כמו מה שתיארת. לא שפטו את זה לחומרה.
אני שופטת לחומרה את זה שלא קראתי את זה <הייתי עסוקה בילדים בדיוק. פדיחוווו....> ולא שפטתי לחומרה. מיד הייתי שופטת לחומרה, שיהיה ברור העניין הזה.

נכון, אבל חבל (ואפילו מסוכן!) שבאתר מתייחסים לזה בסלחנות במקום לפתוח לאנשים את העיניים כך שלא יגיעו בכלל למצבים האלה.
שיט. לא שפטתי לחומרה, התייחסתי בסלחנות (אני מהאתר) ולא פתחתי לאנשים את העיניים. BAD IMA! אני הולכת לישון על מיטת קוצים (משפחתית) ומחר על הבוקר מכות יבשות עם שוט רטוב.

תלי תילים נכתבו כאן על הסכנות שבקמח לבן וסוכר לבן ונשים בהריון נלחצות מכל פירור לא אורגני שהן מכניסות לפה - אבל לעשן מריחואנה? סבבה, אחותי... לכי על זה.
האתר עוד יצטרך לתת על זה את הדין. ובחומרה.
ניצן_אמ*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

למה נמנעת? אני אומרת עשרים הייל מרי וחמישה עשר אבינו שבשמים.
פלונית_וזהו*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2009, 11:49

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי פלונית_וזהו* »

ניצן התגובה שלך הזויה ברמות
אולי כדאי שתישני קצת במקום לזלזל באנשים שכותבים אמת שקשה לאנשים לשמוע...
בתגובה המזלזלת שלך את מסיתה את הדיון ממה שאחת שקוראת כותבת, האווירה המעושנת שנודפת מהדף הזה - מריחואנה זה טבעי אז בטח אין שום בעיה עם זה, ואוי למי שמטיל ספק - הוא בטח פוץ פולני עם בעיות שליטה, וכדאי שהוא יעשן משהו ומהר כדי שכולנו נהיה סבבי-בבי P-:
מי_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2006, 19:47
דף אישי: הדף האישי של מי_מה*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי מי_מה* »

טוב אז אני אנסה להגיב באופן שלא יראה הזוי. יש אינסוף סוגים של אנשים . רק היקום/אלוהים הוא אחד. זה היה יכול להיות נורא נוח אם היתה אמת אחת מוחלטת לפיה צריך לנהוג אבל אין. אז יש ילדים שהחומר הפעיל עובר אליהם בחלב ויש כאלו שלא, יש ילדים שנהיים מצולקים מזה שצעקו עליהם ויש כאלו שלא. כל הענין כאן באתר הוא בלשתף ולחלוק ולמצוא את מי שהנסיון שלה הכי דומה לחויה שלך ואת יכולה ללמוד ממנו משהו על עצמך או את מי שהנסיון שלה מלמד אותך על עצמך בגלל שהוא לחלוטין מנוגד לתפיסה שלך ועוזר לך לחדד מה את לא.
אני יותר מזדעזעת מביסלי מאשר מעישון מריחואנה. אני גם יכולה להביא מחקרים שיגבו את עמדתי אבל אני מצהירה כאן ועכשיו שלא אשפוט לחומרה את מי שנמנעת מעישון אבל נותנת ביסלי. ושתקום ותעמוד הצדיקה שלא עשתה אף פעםשום דבר "רע" .
הי, את שם שקמת, ראיתי שהכנסת את הדיאט קולה מתחת לכסא!
tאמא*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי tאמא* »

אז יש ילדים שהחומר הפעיל עובר אליהם בחלב ויש כאלו שלא,
החומר הפעיל הזה הינו חומר מסוכן (שאגב אסור על פי החוק, אבל גם חומרים מסוכנים המותרים על פי החוק אסורים בהריון והנקה). אם אומר את זה בצורה בוטה ולא הזויה אז אמא שמרשה לעצמה להעשן בהריו/הנקה זה פשע .
בגידול ילדים וביכלל אין אמת אחת, אבל כמו שתגידי שלתת מכות עם שוט לילד יש ילד שזה ישאיר צלקת אצלו ויש ילד שלא.
היי ורוצה כוס דיאט קולה? מצונן אחלה עם קרח! בימים חמים אלו זה מה זה מרענן.
tאמא*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי tאמא* »

מקריאת הדף שנית (אם כי בריפרוף) אני רואה שאכן רוב רובם של הכותבות בדף זה הם נגד עישון מריחואנה בהנקה או בהריון.
וכמה אף חושבות כמוני שזה פשע.
אבל תמיד טוב להחזיר את הדיון למען אלו שעדיין חושבות שלא יגרם כל נזק אם יקחו שכטא פה או שכטא שם.
ניצן_אמ*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אולי כדאי שתישני קצת במקום לזלזל באנשים שכותבים אמת שקשה לאנשים לשמוע...
לא הצלחתי לישון כי הנקתי באמצע העישון. או.. שניה, עישנתי באמצע ההנקה? לא זוכרת. כנראה הTHC מחק לי את הזיכרון.
<אני נגד עישון מריחואנה בזמן ההנקה, אבל אני יותר נגד אמירות חסרות שחר שמסתוות לאמת רק בגלל האופן שבו כותבים אותן ומפלס השיפוטיות ה{{}}הזוי שבהן.>
ניצן_אמ*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אני אנסה את כוחי בלתרגם את עצמי.
אמהות נכנסות ללחץ כי התפלקה להן צעקה או אמרו לילד משהו לא מספיק מכיל... אבל לא מטריד אותן שהן מסממות את הילד שלהן ומכניסות לו לגוף חומרים משני תודעה.
יש כאן המון אנשים. יש כאלה שצועקות ומעשנות, לא צועקות ולא מעשנות, צועקות ולא מעשנות, לא צועקות ומעשנות. (ובכלל לא נכנסתי ל"מכילות" יחד עם זה. עוד ביט.)
אז על מי בדיוק מדובר במשפט <תרתי משמע> הזה?

אני מבינה את הנסיון המוסרני מלא הכוונות הטובות לעזור לכולן עד אחת (נשמות טובות אחת אחת) אבל אני באופן אישי חושבת שאמירה בסגנון זה מחטיאה את המטרה וממרידה את השומע. אני חושבת שיש מסרים, ויש מקומות, שבהם "מורתיות" פשוט מקלקלת את המסר. לא חשוב מה מנסים להטיף, כשזה בהטפה, רוב האנשים שכן חושבים מגלים שאט נפש.

ואם אני לא טועה היה דיון בערך כמו מה שתיארת. לא שפטו את זה לחומרה.
נכון, אבל חבל (ואפילו מסוכן!) שבאתר מתייחסים לזה בסלחנות
שוב, מי? מי? מועצת זקני האתר? האתר עצמו? הקהילה הזאת שרצה ליישר קו וחיה "נעשה ונשמע" את כל מה שכתוב בכל-כל-כל הדפים?
אני הזויה? הרי זו הנחה מגוחכת.

במקום לפתוח לאנשים את העיניים כך שלא יגיעו בכלל למצבים האלה.
ובבנין ציון ננוחם? אה... אנחנו בדיוק עסוקים בפניות קודמות?

תלי תילים נכתבו כאן על הסכנות שבקמח לבן וסוכר לבן
בצדק! :-P

ונשים בהריון נלחצות מכל פירור לא אורגני שהן מכניסות לפה - אבל לעשן מריחואנה? סבבה, אחותי... לכי על זה.
איפה זה כתוב? האושיות חתמו על זה?

האתר עוד יצטרך לתת על זה את הדין. ובחומרה.
יש תור.

זה יטופל מתישהו.
2019?
<שיט, אני שוב סרקסטית.>
פלונית_וזהו*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2009, 11:49

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי פלונית_וזהו* »

לא חשוב מה מנסים להטיף, כשזה בהטפה, רוב האנשים שכן חושבים? מגלים שאט נפש.
וודאי, אבל ראי בדפים של ברית מילה איזו גישה מוסרנית ומטיפה חוגגת שם, אז למה לא פה? כי פה יותר מבאי האתר ירגישו לא נעים עם הג'וינט שהדליקו אתמול?
מה נגיד? עוד פעם "כל אחת עושה את הבחירות שלה" ובניו?
לפעמים ביטוי של הגועל נפש שמרגישים בפנים הוא בדיוק מה שצריך כדי לגרום למישהו לחשוב על מה שהוא עושה.
פלוני_אלמונית*

עישון מריחואנה בהנקה

_וודאי, אבל ראי בדפים של ברית מילה איזו גישה מוסרנית ומטיפה חוגגת שם, אז למה לא פה? כי פה יותר מבאי האתר ירגישו לא נעים
עם הג'וינט שהדליקו אתמול?
מה נגיד? עוד פעם "כל אחת עושה את הבחירות שלה" ובניו?
לפעמים ביטוי של הגועל נפש שמרגישים בפנים הוא בדיוק מה שצריך כדי לגרום למישהו לחשוב על מה שהוא עושה._

IYI
מי_מה*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי מי_מה* »

רוצות לצעוק? סבבה תצעקו. אני רק יכולה לשתף שאני עישנתי בהנקה של שלושת ילדי ואם הייתי יודעת אז מה שאני יודעת היום לא הייתי מעשנת . אני שיניתי את דעתי בגלל שכאן נכתבו דברים באופן עדין, עם הרבה סימני שאלה והרבה עדינות ולא הטפות מתלהמות. אני די בטוחה שאם ההתקלות הראשונה שלי בנושא היתה קורית באוירה כמו זו שיש פה עכשיו הייתי מייד רצה לגלגל קטנה.
אבל זה אתר חופשי.
ניצן_אמ*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

לפעמים ביטוי של הגועל נפש שמרגישים בפנים הוא בדיוק מה שצריך כדי לגרום למישהו לחשוב על מה שהוא עושה.
לא פגשתי מישהו (מפותח) אחד שכשאומרים לו שהוא מעורר שאט נפש, זה מה שגורם לו לחשוב על מה שהוא עושה. אדרבא.
שלא לדבר על זה שנדמה לי שיש כאן לא מעט אנשים שמאמינים בלמידה קצת פחות קונבנציונאלית משיטת המקל והגזר משולבת עם "נו נו נו!"
מיכל_ע*
הצטרפות: 04 מרץ 2008, 23:30
דף אישי: הדף האישי של מיכל_ע*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי מיכל_ע* »

לפעמים ביטוי של הגועל נפש שמרגישים בפנים הוא בדיוק מה שצריך כדי לגרום למישהו לחשוב על מה שהוא עושה
זו שיטה שגורה אצלך גם עם הילדים?
אלטר_אגו*
הצטרפות: 20 דצמבר 2007, 20:56
דף אישי: הדף האישי של אלטר_אגו*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

זו שיטה שגורה אצלך גם עם הילדים?
ונניח שכן? האם אז לא היינו אומרות שכל אחד הוא שונה ויש לו את הדרך שלו לתקשר עם ילדים? או להתבטא? (מהרהרת)
מיכל_ע*
הצטרפות: 04 מרץ 2008, 23:30
דף אישי: הדף האישי של מיכל_ע*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי מיכל_ע* »

האם אז לא היינו אומרות שכל אחד הוא שונה
אולי, אבל בעלי היה אומר שהיא לא אוהבת את הילדים שלה...
אחת_שקוראת*

עישון מריחואנה בהנקה

אני חושבת שיש מסרים, ויש מקומות, שבהם "מורתיות" פשוט מקלקלת את המסר. לא חשוב מה מנסים להטיף, כשזה בהטפה, רוב האנשים שכן חושבים? מגלים שאט נפש.

מדובר בבריאות של תינוקות. אולי אפשר לצאת מהמרדנות של גיל שש עשרה ולחשוב קצת מעבר? לחשוב על מה שאומרים ולא על איך שאומרים ומי אמר? ראבאק, מזהירים אותי ממשהו שאני אולי עושה שעלול להזיק לילדים שלי, אבל הטון לא מוצא חן בעיני - אז אני פשוט ארד על מי שאמר לי את זה ואלך לגלגל ג'וינט?
אלטר_אגו*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

אולי, אבל בעלי היה אומר שהיא לא אוהבת את הילדים שלה...
...ואני הייתי אומרת גם עליו שזכותו להתבטא באופן חריף. :-)
אלטר_אגו*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

אחת שקוראת{{}}, את חושבת שאילו מישהו היה טוען שמשהו שאת עושה מזיק לילדיך, והיה טוען את זה בטון כזה שבו את בוחרת, היית בוחנת אם יכול להיות שהוא צודק?
(ודרך אגב, יפוטר אוגוסט לאלתר
אלטר_אגו*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

(וגם הטוקבקים)
אלטר_אגו*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

(לא יפוטרו לאלתר, התכוונתי, אני ממליצה להציץ גם בהם)
אחת_שקוראת*

עישון מריחואנה בהנקה

אחת שקוראת?, את חושבת שאילו מישהו היה טוען שמשהו שאת עושה מזיק לילדיך, והיה טוען את זה בטון כזה שבו את בוחרת, היית בוחנת אם יכול להיות שהוא צודק?

בכנות, כן. באמת שכן. הבריאות של הילדים שלי חשובה לי יותר מכל דבר אחר. ובטח ובטח שיותר ממשחקי אגו. אם זה היה נאמר פנים אל פנים אני לא יודעת איך הייתי מגיבה באותו רגע, אבל ביני לבין עצמי בהחלט הייתי חושבת על זה ברצינות ובודקת את העניין לפני שאני פוסלת את זה בזלזול.
ניצן_אמ*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

כי פה יותר מבאי האתר ירגישו לא נעים עם הג'וינט שהדליקו אתמול?
מאיפה המסקנות הפרועות האלה? אני למשל, לא הדלקתי ולא גלגלתי ג'וינט אתמול.

אני מעריכה שהרבה נשים מניקות שלא נוגעות בשום דגן ואוכלות רק כוסמת, כי יש לתינוק שלהם הכתמות קקי על הרב-פעמי או בסיר הפשפושים, דווקא לא מעשנות, בין היתר בגלל הדף הזה ובגלל שהן כן חושבות ומתעניינות וקוראות. הרי מי שקראה את הדף בעיון יכולה לראות שיש לו כיוון חד משמעי, להתרשם מהמידע שכתוב בו כמו גם ממי בדיוק הכותבות. אבל שאיזו אלמונית תבוא ותתן להן בראש וככה הן יקבלו החלטות? וואלה, אני מפרגנת להן טיפונת יותר שכל. שלא לדבר על הסטיגמה הכל כך שטחית של באופן=ג'וינטים. וואלה. למה תמיד אני האחרונה לדעת הכל??

את מכירה את הביטוי "לנבוח על העץ הלא נכון"? אולי כדאי לכתוב את המידע באופן הזה במקומות אחרים.
פלוני_אלמונית*

עישון מריחואנה בהנקה

וואלה או באופן?

<מסכימה>
עוד_אחת*
הצטרפות: 15 ינואר 2004, 22:45

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי עוד_אחת* »

באופן=ג'וינטים ???

:-0 לא ידעתי
tאמא*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי tאמא* »

מציעה להעביר את הויכוח (הלא כל כך מובן לי באופן אישי) לדיון על תרבות הדיון באופן טבעי או משהוא כזה, תרבות הדיון באינטרנט או אם זה באמת מעניין אז לפתוח דף חדש.
וכן להשאיר את מה שנאמר על עישון מריחואנה גם אם להרגשת חלק מהקוראות נאמר כהטפה. (גם כאן לצערי לא הבנתי מה בדיוק הקפיץ אתכן )
אחת_שקוראת*

עישון מריחואנה בהנקה

מסכימה עם tאמא.
עינת_ש*
הצטרפות: 11 ינואר 2009, 17:02

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי עינת_ש* »

אני הפסקתי לעשן כשנכנסתי להריון.
רציתי לעשות הפסקה כדי לתת לגוף זמן להתנקות, אבל בסוף זה לא יצא ומיד נכנסתי להריון.
מעולם לא לקחתי שאכטה בהריון או בהנקה, ואפילו לא נתתי שיעשנו לידי כדי לא לעשן פאסיבית, רק בגלל שיש סיכוי שזה יפגע בבן שלי.
לא אכפת לי כמה הסיכוי, זה לא קזינו פה.
מבחינתי, כל עוד לא הוכח חד משמעית שאין נזק, אני לא לוקחת צ'אנס, בטח לא לאור מה שאני יודעת על ההתפתחות המוחית של ילד עד גיל 3.

אם אני קונה לו סבון "טהור ומקודש" ב-50 שקל כדי שלא לחשוף אותו לאיזה חומר, ואם אני רצה ומחליפה את הראוטר האלחוטי שלי למודם קווי כדי שלא ייחשף לקרינה, או סוגרת את הפלאפון לידו או כל אחד מהדברים ה"קיצונייים, פאראנואידים ומוזרים" שאני עושה, רק כדי שלא לסכן אותו בטעות,
למה לעזאזל שאני אקח צ'אנס על המוח שלו? בשביל שאכטה?!

גם בעלי מעשן לפעמים ואני הייתי סאטלנית יותר ממנו, אבל יש גבול. אני אמא (כבר מהרגע שנכנסתי להריון) ויש לי אחריות:
לעשות הכל כדי לתת לבן שלי את הסיכויים הכי טובים להצליח.

הועלו פה טיעונים מהסוג של "אני מכירה המון אנשים שעשו ככה וככה ולא קרה להם כלום", טיעונים כאלו מעולם לא שיכנעו אותי, ואני גם חושבת שזה קצת מגוחך להשמיע טיעונים מהסוג הזה בפורום כאן, כי כולנו שמענו את הסוג הזה של הטיעונים ממיליון אנשים אחרים, שניסו לשכנע אותנו להשתמש באיזה משהו ש"לא קרה לאף אחד שום דבר" ממנו, למרות שידענו שמדובר ברעל צרוף.

לגבי עשן סיגריות, רציתי להעיר הערה חשובה מאוד לגבי משהו שנאמר כאן:
אדם שמעשן, רעלנים נדבקים אליו לבגדים, לשיער, לעור, לחלל הפה, ואם זה בחלל מגורים (כולל מרפסת) אז לריהוט, וילונות, שטיחים וכו'.
העשן מתנדף לרדיוס של עשרות מטרים, כך שמרפסת או חלון הם כאילו עישנתם באותו החדר ממש.
מי שמעשן (סיגריות/ חשיש) ורוצה להימנע מחשיפת ילדיו צריך להתקלח, לצחצח שיניים ולהחליף בגדים.
מחקרים הוכיחו חד משמעית, שאין הבדל בין הורה שמעשן רק מחוץ לבית לבין הורה שמעשן בבית, מבחינת תחלואה.
אני רוצה להדגיש את הנקודה, שהחושים שלנו נועדו לשמור עלינו ולהתריע מפני סכנות. מי שחושייה מחודדים ויכולה להריח, סימן שיש מה להריח!
הרעלנים שאת מריחה מהילד שלך אחרי שאבא שלו החזיק אותו הם מסרטנים! יש סיבה שאת מריחה אותם.

בבקשה, קחו אחריות על הילדים שלכם.
אחת_שקוראת*

עישון מריחואנה בהנקה

עינת ש , מסכימה עם כל מילה שלך. התגובה שלך חשובה מאוד בעיני.
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי צוויליך* »

להרגע כולם,

לTאמא, פלונית שקוראת או אלמונית וזהו זהמותר לקפוץ על הטמבון האחורי של הפתיחות המרשימה של אום קיצקיצ ולשיר את צדקנותן בגרון ניחר.

אכן זה לא בריא ולא נותר להמוני המיניקות הפושעות שבאתר להתבייש שלא הצטרפו נרגשות לאמרי המוסר שסופקו פה חינם.

צוויל

<שנאבק למען זכותם של צדקנים להתבטא, מתוך אינטרס אישי>
מצדיעה*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2009, 10:49

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי מצדיעה* »

וואו כל הכבוד לכן.
אין מצב שתיכשלו.
הילד המושלם איננו חלום!
צריך רק להשתדל מאוד מאוד מאוד ואז זה מצליח. ממש כמו עינת ש!
(ואולי גם אחת שקוראת שאמרה שהיא מסכימה איתה, אבל קשה לומר אם היא טובה כמו עינת ש או סתם איזו וונאבי)
אחת_שקוראת*

עישון מריחואנה בהנקה

_אין מצב שתיכשלו.
הילד המושלם איננו חלום!
צריך רק להשתדל מאוד מאוד מאוד ואז זה מצליח. ממש כמו עינת ש!_

העיקר שאת מוצאת הצדקות להרעלת הילד שלך. והעיקר שאת עדיין צינית ומה-זה מגניבה ומרדנית, כמו בגיל שש עשרה. לא נותר לי אלא לקנא, צדקנית פוריטנית וואנבי שכמותי, תמיד רציתי להיות מאגניבה כמוך! ותמיד הייתי סתם חנונית! אז עכשיו אני מתנקמת בילד שלי בכך שאני מונעת ממנו את הסטלה של הלייף... בעסה לו...
אלמוני_בינתיים*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2009, 12:11

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי אלמוני_בינתיים* »

כאן ניתן להפריד בין 2 מצבים
1- שכבה איתי אישה גם בשמירת הריון וכשהינו יוצאות לחדר קבלת אורחים נהגה לעשן (סיגריות). יום אחד בעלי קלט את הסיטואציה ומאז היה אומר לי היא לא אוהבת את הילדה שלה.
יש להתחשב לדעתי בכך שיש הרבה מאוד אנשים (ונשים) שמאוד רוצים להפסיק לעשן אך לא מצליחים.
אני עצמי מכיר מישהי מניקה שמנהל מרפאה אמר לה שעדיף שתמשיך לעשן מאשר שתנסה להפסיק ותהיה עצבנית כל היום. (מה שנקרא- אמא מאושרת ילד מאושר).והיא מאוד רצתה להפסיק אך לא הצליחה.
אז קצ חמלה ופחות שיפוטיות כלפיהן לא תזיק.
לאנשים כאלה אני מאוד ממליץ על הספר\סדנא "הדרך הקלה להפסיק לעשן" של אלן קאר (כך היא הפסיקה לעשן...)
  1. כך גם לגבי עישון מריחואנה.יש אנשים שבישבילם זה כמו כדורי הרגעה.עוזר לעבור דברים ביתר קלות.
האם את ממליצה להם להפסיק גם אם זה אומר שהם יהיו עצבניים יותר? גם כלפי התינוק?
אני לא בטוח.
ובכל מקרה ניתן לעשן עם עלי לואיזה (או עלים דומים) וללא טבק.
כוכב_נגה*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2007, 18:14
דף אישי: הדף האישי של כוכב_נגה*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי כוכב_נגה* »

ופחות שיפוטיות כלפיהן לא תזיק

קצת לימוד זכות, ראיית הטוב...
הביקורתיות והעין רעה היא רעל הרבה יותר אפקטיבי מטי. אייץ'. סי או כל חומר אחר, וזה
גם מוזרק ישירות לנפש, בלי סינון שיליה או שדיים. וגם, זה הרגל שנדבק וממכר, קשה להיפטר ממנו,
וילד לאמא כזאת סובל לא רק בינקות אלא כל החיים
כוכב_נגה*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי כוכב_נגה* »

ועוד דבר קטן - לא ראיתי באף דף שעושים כזה "עליהום" על מי שלא נמצא במיינסטרים של באופן (יש חיה כזאת?)
אם אני משתמשת בסוכר לבן, יציעו לי בעדינות תחליפים, יסבירו לי בידענות את הנזקים, אבל לא יחרימו אותי וידונו אותי כאם מזניחה, מתעללת ועוד סוכריות
מתחדשת*
הצטרפות: 08 יולי 2005, 01:54

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי מתחדשת* »

_קצת לימוד זכות, ראיית הטוב...
הביקורתיות והעין רעה היא רעל הרבה יותר אפקטיבי מטי. אייץ'. סי או כל חומר אחר, וזה
גם מוזרק ישירות לנפש, בלי סינון שיליה או שדיים. וגם, זה הרגל שנדבק וממכר, קשה להיפטר ממנו,
וילד לאמא כזאת סובל לא רק בינקות אלא כל החיים_
וואו, יפה אמרת |Y|

לא ראיתי באף דף שעושים כזה "עליהום" על מי שלא נמצא במיינסטרים של באופן (יש חיה כזאת?)
דווקא יש הרבה :-\
מי_מה*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי מי_מה* »

אני לא מאמינה אבל אני מסכימה עם tאמא. הדיון פה הוא כבר מזמן לא על עישון מריחואנה. נראה לי שדוקא יש פה הסכמה גורפת שעישון סמים בכלל ובהנקה בפרט הוא לא דבר טוב, יש פה קשת לא מאוד רחבה של דעות לגבי עד כמה זה רע (היא לא רחבה כי היא לא נעה בין הקטסטרופאלי לנהדר אלא בין הקטסטרופאלי ללא כל כך נורא ).
הדיון פה עכשיו הוא על האם הבעת גועל נפש באופן נחרץ מקדמת את המטרה או לא .
אבל לדעתי לא כדאי להעביר לדף נפרד. יש דפים על תרבות דיון והתנהלות בבאופן. אפשר לצרף לשם או לחכות שמצב הכוכבים/רמת הלחות/ החום ישתנו וכולנו נרגע.
כוכב נגה , אהבתי.
מי_מה*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי מי_מה* »

ניתן לעשן עם עלי לואיזה
וואלה? כל יום לומדים דברים חדשים.
<מימה לא הולכת לנסות אבל שמחה לדעת שאפשר>
צוויליך*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי צוויליך* »

כוכב נגה , אהבתי.

יפה סיכמת מי מה , והזכירה פה בשמת א לפני אי אילו שנים
_עישון גראס מהווה קונטרה-אינדיקציה להנקה. חזרתי וביררתי את זה גם במרכז הטרטולוגי באסף הרופא.
במלים אחרות: אם היא מעשנת גראס עדיף שהיא לא תניק._

אם כי אותי מסקרן לדעת כמה פרטים (מנסיון עם מחקרים ממסדיים בנושאי מריחואנה):
מי פירסם את המחקר (או הזמין אותו)
האם נערכו מחקרים/בדיקות-ניסויים נוספים (ע"י גופים אחרים, בהיקף רחב מספיק)

אני מביא בשמת א נוסף עבור הקוראים שלא קראו את כל הדף -
כדרכה בשמת מנמקת ומסבירה באופן שימנע ממנה בעתיד להיות ח"כ - באופן ברור, בהיר ואם מבקשים יש קישורים למחקרים (-:

_מריחואנה לעומת סיגריות:

חשוב להבדיל בין הנזק לאדם מבוגר שמעשן לבין תינוק יונק.
במקרה של אדם מבוגר, נדמה לי - אבל אני לא מבינה בזה יותר מדי - שסיגריות גורמות יותר נזק, בגלל החומרים הממכרים שמכניסים לסיגריות ועוד רעלים. על כל פנים, זה נושא לדיון אחר.

לעומת זאת, הנזק לתינוק יונק גדול במידה כזאת, שהסם הנ"ל נכלל ברשימת התרופות והרעלים שאסורים לחלוטין בהנקה (מריחואנה, חשיש, אלכוהול, תרופות של כימותרפיה ועוד כמה). הכוונה - עדיף לתינוק לקבל תמ"ל מאשר לינוק מאמא שצורכת את הרעלים האלה.

אם זה רק לעתים רחוקות - אז אפשר גם לברר במרכזים הטרטולוגיים (ראו הדף תרופות בהנקה) תוך כמה זמן הדברים האלה מתנקים מדם האם ומחלבה לחלוטין (החשיש והמריחואנה מתנקים מהחלב זמן רב אחרי שהם כבר התנקו מדם האם, עוד בעיה - ההשפעה נמשכת עוד הרבה יותר זמן), וכל הימים האלה לשאוב ולזרוק כדי לשמור על אספקת החלב, ולתת משהו אחר לתינוק, למשל חלב שנשאב לפני העישון או תמ"ל. (זה למקרה הקיצוני שמישהי כבר יודעת את העובדות ובכל זאת לא מסוגלת פשוט לדחות את העישון הזה לאחרי הגמילה של התינוק).

זאת הרעלה חמורה של התינוק היונק, במיוחד של המוח שלו. בדיוק עניתי על זה בדף שלי בשמת א ביתר פירוט.
גם בסיגריות, אם עוברים את ה-20 ביום, מסתמן מהמחקרים שהנזק בהנקה כבר עולה על התועלת שבה (כי כמות הרעל שעוברת דרך החלב כבר גדולה מדי, ומקזזת כבר את הדברים הטובים).
אבל במריחואנה, כמו בחשיש, כמו באלכוהול (ויש עוד כמה רעלים כאלה) - הריכוז של הרעל בחלב האם גבוה פי כמה וכמה מהריכוז שלו בדם האם. כלומר, האם מעשנת משהו קטן - התינוק חוטף מנה אדירה ומרוכזת, שבגלל הרכבה הכימי ועוד גורמים מגיעה ישר למוח שלו וגורמת שם נזק.
עד כמה שידוע לי, אין התמכרות למריחואנה.
לכן, אני מניחה (אבל שוב, אני בזה לא מבינה) שאמא שמבינה את הנזק פשוט תפסיק לעשן את זה כל זמן שיש לה תינוקות יונקים או בהריון (גם שם נדמה לי בעיה דומה - הרעל שמגיע לעובר הוא בריכוז אדיר לעומת הקצת שמרגישה האמא).

סליחה על התשובה הלא מנוסחת, 1hand_

מה שלא הצלחתי למצוא אצל בשמת, לאכזבתי, הן
הטפות
תוכחות
התלהמות

צוויל

<איזה מצ'עממת זאתי>
פלונית*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי פלונית* »

אני מוסיפה חומר לדיון.
בעיניי ברור שאין לעשן בזמן הריון.
אני רוצה להוסיף ולציין, מנסיוני, שכאשר האשה לא מעשנת והבעל כן ממשיך לעשן, נוצר חיץ גדול רחב ומתסכל, בין בני הזוג.
דלית_ב*
הצטרפות: 18 נובמבר 2005, 17:43
דף אישי: הדף האישי של דלית_ב*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי דלית_ב* »

החשיש והמריחואנה מתנקים מהחלב זמן רב אחרי שהם כבר התנקו מדם האם
איך זה יתכן מבחינה פיסיולוגית?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

איך זה יתכן מבחינה פיסיולוגית?
החלב הוא מוצר דם, אבל לא הדם עצמו. כלומר, חלב האם מיוצר מדם האם (זה הסבר פשטני על רגל אחת). לכן יש בו חומרים שנמצאים בדם, נוגדנים למשל, אבל לא בהכרח באותו ריכוז שהם נמצאים בדמה של האם.
אגב, חשוב לזכור שהחלב מגיע מהדם ולכן מכיל חומרים שנמצאים בדם האם, ולא, למשל, חומרים שנמצאים בקיבה או במעיים של האם.
הרבה אמהות מתבלבלות בזה: חושבות שאם הן אכלו שעועית ויש להן גזים, אז גם התינוק מקבל מזה גזים... אז לא. רק חומרים שנמצאים בדם של האם יכולים לעבור לתינוק דרך החלב. אם גם אצלו יש גזים, זה בגלל מולקולות חלבון שעברו דרך הדם לחלב ומשם לתינוק, או אלרגנים שעברו כנ"ל.

ספציפית לתרופות:
יש ריכוז מסוים של התרופה בפלסמה (בדם האם).
מתוך הדם, מיוצר החלב, ואם התרופה עוברת לחלב, אז הריכוז שלה יהיה בדרך כלל שונה. בתרופות הבטוחות בהנקה, מה שקורה הוא שהריכוז של התרופה עובר דילול בדרך לחלב, והריכוז של התרופה בחלב יהיה נמוך מהריכוז בדם של האם. יש תרופות שבכלל לא עוברות, כי הן נקשרות לרכיבים בדם האם ולכן כלל לא מגיעות לחלב. אלה תרופות לגמרי בטוחות בהנקה, כי שום דבר מהן לא עובר לחלב ולכן האם נוטלת והתינוק בכלל לא מושפע.
המריחואנה, החשיש, האלכוהול, תרופות כימותרפיות מסוימות ועוד, הם חומרים שמתאפיינים בין היתר בכך שהריכוז שלהם גדול יותר בחלב מאשר בדם של האם. לא יודעת להסביר את התהליך הכימי שבגללו זה קורה, כמו שאני לא יודעת להסביר למה בתרופות אחרות הריכוז שמגיע לחלב דווקא נמוך יותר מהריכוז בדם של האם.

בדיון הנוכחי יש שני משתנים:
א. האם הריכוז של התרופה בחלב גבוה יותר (כאמור, במריחואנה וחשיש הוא גבוה יותר, ובהרבה).
ב. מה זמן ההתפנות של התרופה מדם האם/מהחלב של האם/מהדם של התינוק?

אז:
בדם האם - ריכוז נמוך, התפנות מהירה.
בחלב האם - ריכוז גבוה יותר, התפנות איטית יותר.
במוח התינוק - ריכוז גבוה פי כמה וכמה, התפנות איטית בסדר גודל של שבועיים-שלושה אצל התינוק לעומת שעות ספורות אצל האם.

את יכולה למצוא עוד קצת מידע פרמקולוגי וכימי כאן
אם כי הדף הזה נמצא כרגע בשיכתוב (אני לא מרוצה ממנו בכלל, אבל לצורך השאלה שלך, לדעתי יש שם הרחבה לא רעה).
אנונימי

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי אנונימי »

ובהמשך לדבריו של צוויליך בעניין מחקרים- אני אביא את התשובה לבשמת א לאלו שלא קראו הכל...

_בשמת א ,
בעניין זה, המחקר חד משמעי: - תבדקי טוב, ותחשבי בעצמך, מי עומד מאחורי המחקר החד משמעי, מי מממן אותו וכפי שאת יודעת - מה רצה המחקר להוכיח מלכתחילה- כי הרי כך עובד המחקר ועל כן תוצאותיו תמיד מוטלות בספק. המחקר העולמי, ממומן רובו ככולו ע"י ממשלות שהאינטרס והאג'נדה שלהם ברורים וידועים מראש.
כמו כן יש בעיה במחקר שחוקר שימוש בסמים אסורים על בני אדם ועל כן מחקרים אלה הנם אזוטרים וקשים למציאה. ואני מסרבת לקבל מחקרים על עכברים כאשר מעמיסים עליהם בבת אחת כמויות גראס שבאופן יחסי היו מספיקים לאדם נורמלי לשנה ומכך מסיקים מסקנות (כך נעשו רוב המחקרים בעניין זה)_

וכן ציטוט נוסף של אלמונית כלשהי:
_שם הדף הזה מזכיר לי נשכחות, עת הנקתי את בני הראשון חלב מעושן לפני מלא שנים...גרתי אז בחו"ל והתיעצתי עם הרופאה שלי, תשובתה הממה אותי. לדבריה, נערך מחקר בברזיל שכלל 1000 נשים מניקות. 500 מסטוליות (עד 5 ג'ונטים ביום)מול 500 סחיות..והתוצאה:
התינוקות של המסטוליות היו יותר מפותחים מבחינה תקשורתית וחברתית, וזהים בהתפתחות המוטורית. אותה רופאה גם ספרה שתוצאות מחקר זה מעולם לא נחשפו עקב ההשפעה שזה עשוי ליצור...שערו בנפשכם...
אגב עם כל ילדי עישנתי בהנקה, לא יותר מג'ונט עד שנים ביום. לכל ילדי שלום עם התפתחות תקינה ביותר. אין זה אומר כמובן שאני ממליצה על עישון בהנקה, אלא רק שזה לא כזה אסון. אלכוהול גרוע פי כמה._

בלי קשר אם זה טוב או לא טוב לעשן בהנקה רצוי לשמור על ראש פתוח כאשר רואים מחקרים והמלצות...
פלונית_מעשנת*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2009, 23:49

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי פלונית_מעשנת* »

_הזכירה פה בשמת א לפני אי אילו שנים
עישון גראס מהווה קונטרה-אינדיקציה להנקה. חזרתי וביררתי את זה גם במרכז הטרטולוגי באסף הרופא.
במלים אחרות: אם היא מעשנת גראס עדיף שהיא לא תניק._

זה מאד מפתיע אותי. אני גם ביררתי את זה באותו מרכז טרטולוגי לפני פחות משנתיים והתשובה היתה שאין על זה מספיק מחקרים. אכתוב עוד על זה עוד רגע.
ולגבי הציטוט של בשמת מתוך הספר של ד"ר הייל משנת 2000, הבאתי למעלה תשובה של ד"ר הייל לשאלה בנושא זה בפורום שלו משנת 2005, שם הוא כותב דברים הפוכים: הוא ממליץ למשתמשת שאינה כבדה להמשיך להניק, ולגבי משתמשת כבדה הוא אינו בטוח מה עדיף.

למי שלא מתמצא בתחום, אני מבינה שד"ר הייל נחשב בעיני הקונצנזוס לבר סמכא בענייני קונטרה אינדיקציות להנקה. וכה כתב בתשובתו:

Posted on Tuesday, June 07, 2005 - 08:59 am: Edit Post Delete Post View Post/Check IP Print Post
Suzanne:

First, the use of marijuana by a breastfeeding mother is simply stupid, there's no good reason for it, and she should not do it.

That said, from the few studies we have, MJ does not appear to be really dangerous to an infant, even though small amounts do pass into milk and are ingested by the infant. The amounts in milk are probably not clinically relevant, as they are rapidly dissipated upon absorption and transferred to storage sites in adipose tissue.

In my opinion, marijuana tainted milk is always better than formula, particularly for preterm infants who need the immunological substances found in human milk. The only time a mothers milk might not be suitable is if the mom is a terribly heavy user and immediately after she's used MJ...and I'm not even sure this is true.

ניסיתי עכשיו להגיע לפורום שלו לפי הלינק שנתתי מעלה אבל לא הצלחתי.
לגבי ריכוז החומר הפעיל בחלב, אני זוכרת במעורפל שבשאלות אחרות בפורום הוא התייחס לכך והסביר למה בעצם הריכוז איננו כה גבוה למרות מה שניתן היה לצפות. לצערי לא העתקתי לעצמי את התשובה ואני לא זוכרת את ההסבר. אני חושבת שיועצות הנקה מוסמכות יידעו לכוון שוב לפורום הזה אם זה מעניין מישהו.
פלוני_אלמונית*

עישון מריחואנה בהנקה

אלמנט נוסף מלבד המעבר של החומרים הפעילים בחלב, הוא התפקוד ההורי.
כמובן שהמעשנים טוענים שזה לא משפיע עליהם (בדומה לנהגים אחרי X בקבוקי בירה, ולא משנה מהו X), אבל המריחואנה / חשיש ודומיהם, משנים את שיקול הדעת, תשומת הלב והריכוז של המשתמשים בהם. אם לא היו לזה השפעות, לא היה עניין להשתמש...

כל עוד הם בני נוער האחראים רק לעצמם, מילא (אם כי פשיעה בהשפעת סמים גם היא בעיה שהולכת ומתפשטת), אבל כאשר את/ה אחראי/ת לתינוק, צריך לשמור עליו ולטפל בו, זה חסר אחריות בעיני.
הורה צריך להשאר פיכח.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

וואללה! עידכונים!
ובכן, כדאי לעדכן בדף.
אבל, אני תוהה, אולי אני צריכה לכתוב לד"ר הייל ולשאול אותו לגבי המקרים של איבודי הכרה של תינוקות, ואיך מתיישבים הדברים החדשים שכתב עם הנתונים שהחומרים המשיכו להיות מופרשים בשתן של התינוקות במשך שבועיים ויותר - עכשיו הוא כותב דברים אחרים, ולא ברור לי איך זה מתיישב.
אני יכולה להבין שמחקר הראה שאין השפעה בתינוקות, כי המחקר שהיה קיים קודם לא דיבר על ההשפעה על התינוקות אלא רק על ריכוזי החומר בדם ובמוח. אבל פה הייל כותב דברים שמשתמעים מהם גם נתונים שונים לגבי הריכוזים. המממ.
צוויליך*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי צוויליך* »

פלוני אלמונית
אני אנסה להתבטא בעדינות:

כדאי שתחשוב לפני ההקלקה על הוסף לדף . יש שם כיתוב שממליץ על קריאה לפני ההוספה, מעין ביקורת עצמית.

נושא הדף הינו בעייתיות השימוש ב- MJ בהנקה, לא הבעיה התפישתית בראשך של השילוב בין הורות לשימוש ב-MJ .
אנא שים לב להבדל.
וכמה פנינים מהודעתך הקצרה, בחייך -
מה זה
אבל המריחואנה / חשיש ודומיהם מה זה דומיהם? אלכוהול? הרואין? MDMA? דטורה? חדשות ערוץ2 ?
"רק אל תשתה לי חשיש"
נו.

אם כי פשיעה בהשפעת סמים גם היא בעיה שהולכת ומתפשטת איפה? בראש שלך ולא מחוצה לו. עליה מדאיגה במספר הדיווחים על סטלנים שישבו שעתיים מול הטלוויזיה וחייכו כמו דבילים? אמהות עם צ'ילום שודדות פיצוציות תוך הנקה הפגנתית?
אז לי נראה שהבעיה ההולכת ומתפשטת היא חוסר הבחנה בין המציאות לבין הדמיון.
אתה דואג יותר מדי. חסרות צרות אמיתיות? אולי תעשן משהו.

הורה צריך להשאר פיכח גם. ופיקח, גם. הורה היפוטתי משתמש ב-MJ במידה מתונה. הורה היפוטתי אחר מסכם עם בנזוגו שהוא אחראי לילד. הורה היפוטתי שלישי לא מעשן, לא שותה, לא רוקד, לא מקלל, לא שואל שאלות, חונק את הילדה עם ניילון נצמד אבל עד אז הוא היה הורה אחראי.
הנסיון שלך לתייג הורה כמקובל עלייך עקר מבסיסו, קריטריונים פשטניים כאלה יובילו אותך לדף הכנסת החליטה קנס להורים סרבני חיסון מוצדק'' , הכנס לקישור לכתבה ותקרא את כל הפאשיסטים הקטנים שמסתתרים באנשים מסביב ושיוצאים בקלות
בעילום שם הטוקבקיסטי.
והנה גם את/ה , פלוני אלמונית , אולי אם לא היית כזה היית מתנסח יותר בזהירות.

צוויליך
כוכב_נגה*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי כוכב_נגה* »

צוויליך, קבל |Y| !
פלוני_אלמונית*

עישון מריחואנה בהנקה

http://www.joint.co.il/medical/modules.php?name=FAQ
למי שמעוניין לצאת מהבורות בנושא מריחואנה, באתר זה אפשר לקבל מושג קל.
מי שמעוניין להשאר בחשכת ימי הביניים להמשיך להצטדק ולקטר - בבקשה.
סלט_פירות*
הצטרפות: 14 נובמבר 2004, 14:09
דף אישי: הדף האישי של סלט_פירות*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי סלט_פירות* »

אמהות עם צ'ילום שודדות פיצוציות תוך הנקה הפגנתית?
:-D

כמעט פרצתי בצחוק גדול, אילולא הקטנה נרדמה עלי. תוך כדי הנקה. |יד1|
tאמא*

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי tאמא* »

אני אנסה להתבטא בעדינות: תתאמץ יותר בפעם הבאה , כי הפעם אופס לא ממש הצלחתה.

נושא הדף הינו בעייתיות השימוש ב- MJ בהנקה
לעניות דעתי ניתן להרחיב אותו גם לאחריות הורית. ושילוב בין שימוש ב MJ להורות. אם יתפתח כאן דיון על כך ויוחלט שזה חורג מנושא הדף , תמיד ניתן להעביר את הדיון לדף אחר. האין זה מקובל באתר?

היפוטתי שלישי לא מעשן, לא שותה, לא רוקד, לא מקלל, לא שואל שאלות, חונק את הילדה עם ניילון נצמד אבל עד אז הוא היה הורה אחראי
היפוטתית ורק היפוטתית , יתכן ולקח חומר משנה תודעה כדוגמת MJ, או ערוץ 2, (אם זה מעניין ראה מה שכתבתי בדף דודו טופז התאבד) לפני שעשה את מה שעשה.

הנסיון שלך לתייג הורה כמקובל עלייך עקר מבסיסו, קריטריונים פשטניים כאלה יובילו אותך לדף הכנסת החליטה קנס להורים סרבני חיסון מוצדק'' , הכנס לקישור לכתבה ותקרא את כל הפאשיסטים הקטנים שמסתתרים באנשים מסביב ושיוצאים בקלות
לא כל כך הבנתי את ההשוואה:
לא לתת חיסונים לילד (כי זה עשוי לפגוע בהתפתחות של הילד) זה נאורות וכל מי שמתנגד לאי מתן חיסונים הוא פשיסט?.
אבל כן לתת MJ לילד (באמצעות הנקה,כי אין שום הוכחה שזה פוגע בהתפתות של הילד) זו הנאורות ומי שמתנגד לכך הוא הפשיסט?
או שמא הכוונה שלך הוא בזכויות של ההורה על ילדיו?
זכיות ההורה שמתנגד למתן חיסון לילדו = שווה לזכויות האם שלוקחת MJ בהנקה/הריון? לשני ההורים אותה זכות על ילדהים זאת הכוונה? ולשני ההורים זכות להרעיל/או לא להרעיל את ילדהם בחיסון/או MJ.
האם גם שווה לזכיות היפוטטיות של ההורה היהפוטתי שחנק את ילדתו עם נילון ניצמד? אין לדעתי קשר בין שלושת הנושאים ובוודאי שלא לנושא הדף אבל היות ואתה לא פלוני אלמוני אלא מופיע בזהות מלאה אז מותר לך לשנות את הנושא?

וכן לצערי הפשיעה באמצעות סמים ואלכוהול וחומרים דומים (גם ערוץ זה או אחר) הולכת ומתגברת. ואולי גם לי תגיד שזה בראש שלי יתכן.
אבל ראה הדוגמא של הלינץ שנעשה באזרח תמים בחוף ימה של תל אביב. לא אתפלא גם אם מבתר הגופות עשה את זה בעזרת חומר כזה או אחר.... אחרת אני לא מסוגלת להבין איך אפשר לעשות דבר כזה. כך או כך הרבה פשעים נעשים כשאנשים תחת השפעה של חומרים כאלו ואחרים...
בינהם אלכוהול סמים ומריחואנה.

כוכב נוגה
_ופחות שיפוטיות כלפיהן לא תזיק
קצת לימוד זכות, ראיית הטוב...
וילד לאמא כזאת סובל לא רק בינקות אלא כל החיים_

נכון את צודקת, אבל הפחות שיפוטיות ראיית הטוב ולימוד הזכות חלה רק על אמהות שמסיבה כזאת או אחרת בחרו לעשן מריחואנה בהנקה/או בהריון.
לא חלילה על פלוניות אלמוניות שכתבו דעה כזאת או אחרת אותן ניתן לבקר, במלים בוטות "כמו זה רק בראש שלך" פשיזים ועוד... אצלם לא מוזרקות המלים ישירות לנפש בלי סינון שליה או שדיים.
הביקורת הבונה והנבונה הזאת מצריכה חיזוק.

ואני שוב חוזרת על בקשתי מהגמדים להפריד את הדיון הזה לדף ניפרד(. אם הייתי יודעת כיצד לעשות זאת הייתי עושה זאת בעצמי) איתכם הסליחה על העבודה שנגרמה לכם, שגם לי הייתה בה חלק.
קשקשת*
הצטרפות: 16 פברואר 2009, 13:06

עישון מריחואנה בהנקה

שליחה על ידי קשקשת* »

_וכן לצערי הפשיעה באמצעות סמים ואלכוהול וחומרים דומים (גם ערוץ זה או אחר) הולכת ומתגברת. ואולי גם לי תגיד שזה בראש שלי יתכן.
אבל ראה הדוגמא של הלינץ שנעשה באזרח תמים בחוף ימה של תל אביב. לא אתפלא גם אם מבתר הגופות עשה את זה בעזרת חומר כזה או אחר.... אחרת אני לא מסוגלת להבין איך אפשר לעשות דבר כזה. כך או כך הרבה פשעים נעשים כשאנשים תחת השפעה של חומרים כאלו ואחרים...
בינהם אלכוהול סמים ומריחואנה._

בורות היא שם המשחק, תחת השפעת מריחואנה אף אחד לא רוצח או עושה לינץ' או כל מיני פשעים שאת מדמיינת לעצמך.
מריחואנה לא מעלה דחפים או גורמת לאנשים לפעול באלימות.
להפך, אם החבורה בחוף הים היו מעשניםמריחואנה ואם אפשר משובחת - לא היה שם לינץ', האלכוהול הוא שדחף לאלימות.

יתכן ולקח חומר משנה תודעה כדוגמת MJ,
שינוי התודעה של המריחואנה הוא זמני והוא לא משנה את האישיות, אלה הופך את האדם לסובלני יותר, פחות יוזם ופחות פעיל.

כל ניסיון לצרף מריחואנה לסמים אחרים כמו אלכוהול מראה רק על בורות.
הקנאביס עומד בזכות עצמו ואם היה קצת שכל בקודקוד המוסדות הוא היה חוקי למהדרין גם כתרופה וגם כתחליף רצוי לאלכוהול - אפילו נהיגה עם מריחואנה פחות מסוכנת מנהיגה עם אלכוהול (ויש רבים שהמריחלואנה גורמת להם לנהוג יותר לאט, יותר באחריות ועם יותר התחשבות בסביבה).

במקום לדבר שטויות כדאי שתבדקי את אמירותייך - דיסאינפורמציה כמו שלך לא תורמת שום דבר לאף אחד.

נכון את צודקת, אבל הפחות שיפוטיות ראיית הטוב ולימוד הזכות חלה רק על אמהות שמסיבה כזאת או אחרת בחרו לעשן מריחואנה בהנקה/או בהריון.
דמגוגיה לשמה, את תוקפת בלא רחם את אלה שמידי פעם מעשנות ואז כשאומרים שלא צריך לתקוף כל כך, את מצקצקת בלשונך, למה לא מתחשבים בזכותך לתקוף ולהפיץ דיסאינפורמציה על נושא שאת לא מבינה בו כדי שתוכלי להיות "אמא מושלמת" כשאנחנו שחוטאות לתפישתך הצודקת לא "מושלמות".

אפידורל בלידה מזיק יותר מעשרה ג'וינטים בהנקה, אז מה? מי שיולדת עם אפידורל היא פושעת?

צאי מההטפה והתוכחה - ולא יוכיחו אותך.
שליחת תגובה

חזור אל “סקרים”