שינה של תינוקות

ליה*
הצטרפות: 01 מאי 2004, 13:02

שינה של תינוקות

שליחה על ידי ליה* »

שלום לכולכם, ליה בת חודשיים, ישנה הרבה בבקרים, בצהריים אבל שנת הלילה מתחילה בשתיים וחצי שלוש כשהיא רצופה ועמוקה למשך 5-7 שעות. קשה להשאר ער עד השעות הקטנות ואנחנו נשמח אם לא תהייה ציפור לילה. ליה נרדמת רק בתנועה (כדור, מנשא) ולכן קשה לנו עוד יותר בשעות המאוחרות שאנחנו רוצים להיות במאוזן . מה עושים? מעירים אותה ביום? בנוסף , בשעות הערב אחרי האמבטיה (שמונה תשע) יש תנומות כאלה, אבל ברגע שמשכיבים במיטה היא מתעוררת שוב וכך עד השעות המאוחרות, אשמח לשמוע עצות , שיטות ...
רק_טוב*
הצטרפות: 15 ינואר 2005, 01:32

שינה של תינוקות

שליחה על ידי רק_טוב* »

אני יכולה רק לנחם ולשתף שלולי כשהייתה בת חודשיים הייתה הולכת לישון בחמש בבוקר (אם לא בשש) זה מסתדר מעצמו, בלילות קשים וברגעי משבר תמיד עודדה אותי המחשבה על כך שבסוף כולם ישנים בלילה.
עצתי היא- זירמו עם ליה, תנו לה את הזמן להתאקלם ולהתאפס על שעות השינה שלכם, זה יקרה ככל שתתפתח ותגדל, בינתיים תנסי את להתאים את שעות השינה שלך אליה ותקפידי להיכנס לישון כשהיא נרדמת אחרת לא תחזיקי מעמד.
לעצות נוספות את יכולה לקרוא את התשובות לשאלתי בדף מחודש אפריל האחרון.
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

אוריה
דעי שאצל תתינוקות ופעוטות הרבה בעיות ניכרות בעיקר בלילה שיש יותר שקט ופחות גירויים. כך שסביר ששיניים יטרידו אותו יותר בלילה מאשר ביום.

ליה
נשמע שהשעון של הבת שלכן שונה משלכם. איך אצלכם שעו \ת הערב האם שקט וחשוך או שאולי אתם בעצם מהטיפוסים שישנים עד מאוחר?
אוריה*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 13:35

שינה של תינוקות

שליחה על ידי אוריה* »

מונו נוקי, תודה.
ליה יקרה, אני מצטרפת לדברים שנכתבו קודם, לוקח להם, לקטנים האלה, זמן ללמוד אותנו ואת העולם. סבלנות ונשימה עמוקה, זה מסתדר לאיטו.
שלושה דברים שעלו במחשבתי ולנו עזרו מאוד- האחד, ליצור טקסים קבועים לפני השינה, מקלחת, ציצ, אורות עמומים, שירים עדינים, אוירה של סוף יום. הם מחפשים שפה לקרוא דרכה את מה שמתרחש כאן, זה יכול להיות לה עוגן.
אפשר לנסות להזיז לה את שעות השינה בהדרגה, כל פעם בעשרים דקות, חצי שעה, לא בצעדים דרמטיים. אצלינו זה עבד, והוא התקבע בהדרגה על שעות די קבועות.
ודבר שלישי - להיות איתה הרבה בחוץ בשעות היום. להסתובב בעולם בחוץ כששמש ואור, ותנועה. ריחות, אנשים. ככה היא תלמד את ההבדל הברור בין יום ולילה.
פיצקי שלנו אמנם מתעורר לו בלילות לא פעם, אבל אין ספק שהוא יודע בודאות שזה לילה וצריך לחזור לישון. אני ממש בטוחה שזה בזכות זה שאנחנו מסתובבים ימים שלמים ברחובות, ביערות, בעולם שבחוץ, וכששוקעת השמש, הוא מרגיש שנגמר היום. זמן לישון.
בהצלחה. בהזדהות..
ליה*
הצטרפות: 01 מאי 2004, 13:02

שינה של תינוקות

שליחה על ידי ליה* »

אוריה, למה אתה מתכוון בלהזיז לה את השעון....איך עושים זאת , ותודה לכולכם על העידוד והעצות
אוריה*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 13:35

שינה של תינוקות

שליחה על ידי אוריה* »

אוריה בשורוק זה שם של בן, בחולם זה שם של בת. אז אני בת. וגם אישה. וגם אמא. D-:
והתכוונתי, שאחרי שיש טקסי שינה ברורים, והיא מכירה ברצף של כמה ימים מהלכים דומים של טרום שינה, למשל:
אמבטיה, אח"כ מתנגבים ושרים קצת ומתלבשים. נותנים נשיקת לילה טוב לאבא, נכנסים למיטה ושוכבים בשקט עם ציצ מלטפים בסבלנות, ועוד ועוד סבלנות...ועוד ציצ וחוזר חלילה..
כשאת מרגישה שהיא מבינה שזה מוביל ללילה, אפשר כל יום להתחיל את המהלך כמה דקות קודם ליום שלפניו.
אם אתמול עשינו אמבטיה ב: 21:00 היום נעשה ב:20:45 למשל. ומחר עוד כמה דקות קודם, וכו'.
בשלב כל שהוא אני התחלתי לזהות את הסימנים שלו לעייפות ולצורך להתחיל לארוז את יומו כל יום בשעה די קבועה.
זו הפכה להיות השעה שאני עושה מאמץ להצליח להשכיב אותו. לפעמים זה לא מתאים למה שהולך בבית, לפעמים זה לא מצליח,
אבל בהחלט זו ההתכוונות ובמרבית הלילות זה מה שמאפשר לו שקט ולי מרחב.
בהצלחה ושבת מנוחה
טל_טליה*
הצטרפות: 12 ספטמבר 2005, 23:20
דף אישי: הדף האישי של טל_טליה*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי טל_טליה* »

היי לינדה. מציעה לך לקרוא את הספר " הלוחשת לתינקות"
מהנסיון שלי יש משמעות מאוד גדולה להרגלים ולסדר יום.
ואת זה למדנו בדרך הקשה.
זה נותן לילד הרגשת בטחון.
טל_טליה*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי טל_טליה* »

"סודתיה של הלוחשת לתינוקות"
סיגל_ב*
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי סיגל_ב* »

מציעה לך לקרוא את הספר " הלוחשת לתינקות"
אולי שניה לפני שקונים כדאי לקרוא את: הלוחשת לתינוקות ועקרון הרצף.
יש המלצות בספר אשר מסוכנות להנקה.

בכלל בענייני סדר יום, ממה שאני למדתי עם בתי,
אם זורמים עם התינוק ומקשיבים לו, מגלים בדרך כלל שלתינוק יש סדר יום משלו, פשוט צריך להיות קשוב לו ולאפשר לו את זה (למשל זמנים קובעים שבהם חוזרים הביתה כדי לספק תנאים רגועים ושקטים לשינה).
אך בכל מקרה, כדאי לשים לב שסדר היום הזה לא נכפה על הילד, ושבכל מקרה כשמדובר בהנקה, שהילד אוכל מתי שהוא רוצה וכמה שהוא רוצה.
לדעתי, סדר יום כללי (ואני לא מדברת על תוכן הפעילויות, אלא יותר על שהייה בבית או בחוץ וזמני שינה), סדר יום שמגיע מתוך הצרכים של הילד ומתוך קשב לו הוא סדר יום טוב ותורם בעיניי. סדר יום שמונחת על הילד ולא בא ממנו, הוא סדר יום רע. לדעתי.
רק_טוב*
הצטרפות: 15 ינואר 2005, 01:32

שינה של תינוקות

שליחה על ידי רק_טוב* »

מסכימה עם סיגל ב, כאמא שסדר היום של היה הפוך לגמרי בהתחלה והיום הוא די מסודר אני יכולה להעיד שהגעתי לכך אך ורק מתוך התבוננות בקטנה והקשבה לצרכיה (נו טוב וגם בעזרת כמה עצות טובות מ סיגל ב :-D). לדעתי אין להעיר תינוק אלא לתת לו להתעורר לבד כל עוד הוא ישן הוא מן הסתם זקוק לשינה, גם קשה להגדיר לכמה שעות שינה זקוק תינוק בגיל הזה שהרי כל תינוק שונה מחברו ולכן מן הסתם גם זקוק ליותר או פחות שעות שינה.
אם בכל זאת את חשה שאתן שתיכן זקוקות לסדר יום מוגדר, קחי לך עוד קצת זמן התבונני בבנך ולימדי אותו אני מאמינה שתגלי שיש לה סדר יום משלה שהוא פחות או יותר מסודר וקבוע ושכל שנותר לך לעשות הוא להתאים את תוכן היום (טיול בעגלה, מתן ויטמינים וכו') לסדר יומה.
בהצלחה @}
תותי*
הצטרפות: 10 ספטמבר 2004, 11:52

שינה של תינוקות

שליחה על ידי תותי* »

אולי משהו יכול לעזור לי בני בן השנה ושלושה מזיע המון בשנתו בייחוד בפלג גופו העליון ובראשו בעיקר האם מסתמנת בעייה רפואית או שמאמשהו אחר...??
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

שינה של תינוקות

שליחה על ידי צוויליך* »

שעון חורף

איזה כיף, "מרוויחים" שעת שינה, אמרתי לשתחיה.
מה-זה כיף, הבוציק לא יודעת מזה והיא תתעורר ב5:30 במקום 6:30, ענתה ובצדק.

יש למישהו רעיונות איך לרמוז לקטנטונת שהזזנו שעון?
חוץ מלמשוך אותה קצת לפני שמשכיבים אותה לישון, על זה חשבנו.

<לצאת ב6:00 לטיול בוקר במקום 7:00 , מממ... מה זה, טירונות יחידה?>
מיצי_החתולה*
הצטרפות: 21 פברואר 2005, 22:27
דף אישי: הדף האישי של מיצי_החתולה*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי מיצי_החתולה* »

בדרך כךך לוקח להם בין כמה ימים לשבועיים-שלושה להתרגל לשינוי.

יש מיעוט שלא מתרגל (ברור שהבן שלנו במיעוט הזה. בחורף הוא חושב שהוא תרנגול - משכים קום).
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

שינה של תינוקות

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

חוץ מלמשוך אותה קצת לפני שמשכיבים אותה לישון, על זה חשבנו
גם אני חשבתי - אז מה, זה עזר לי? מישהו שואל אותי בכלל? כיוון שמחשיך יותר ויותר מוקדם, הוא נרדם ביומיים האחרונים 20-30 דקות לפני הזמן הקבוע, שגם הוא מוקדם מאוד (שבע).

<קומה ג' מתכוננת למסע הכומתה שלה, בארבע בבוקר>
צופית*
הצטרפות: 09 מאי 2005, 11:01

שינה של תינוקות

שליחה על ידי צופית* »

הבת שלי לא ישנה שנת צהריים מיום הוולדה בערך והולכת לישון ב21 בערב! האם זה נורמלי? (בת 8 חודשים)
טל_טליה*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי טל_טליה* »

מה הכוונה
_שיש המלצות בספר אשר מסוכנות להנקה???
סיגל_ב*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי סיגל_ב* »

קראתי את הספר די מזמן מכדי לצטט במדויק, אבל התחושה שאני יצאתי איתה זה שהסדר יום מקודש וכל דבר אחר משני.
וכך יוצא שיש הנקה שלא לפי דרישה, אלא לפי שעות, לוח זמנים. הנקה כזו היא הנקה לא בריאה, לא טובה, הנקה שמרעיבה תינוקות ולא עונה לצרכים הפיזיולוגיים שלהם והצרכים הרגשיים שלהם.
יהללוך_מלאכים*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2005, 14:07
דף אישי: הדף האישי של יהללוך_מלאכים*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי יהללוך_מלאכים* »

גם אני פה בעניין ההזעה, הבת שלי בת חמישה חודשים מזיעה בלילה בטירוף, והיא לא לבושה יותר מדי בגדים, חשבתי אולי החום גוף שלי ושל בעלי ושלה ביחד זה יותר מדיי בשבילה, מה אתם אומרים?
סיגל_ב*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי סיגל_ב* »

יהללוך,
האם את מניקה אותה?
הבת שלי גם היתה מזיעה (בעצם עד היום) והגעתי לרופא סיני (מדקר) לבירור בנושא אחר, והתברר שיש לה חום גוף פנימי שאותו אפשר לווסת באמצעות דיקור, וגם באמצעות תזונה שלה ושלי.

שאלתי אם את מניקה, כיוון שיש דברים שאת אוכלת שאולי משפיעים עליה. אולי תרצי להתייעץ עם מטפל ברפואה סינית.

אני יכולה לספר לך שאני הורדתי מהתפריט של שתינו כמה דבריםוזה השפיע מאוד לטובה:
בצל, שום, תבלינים חריפים (כורכום, קארי, כמון, פלפל שחור - כן אפשר לבן, פפריקה חריפה) וכן להוריד ענבים ירוקים.
בקיצור,
אני מאמינה שלרפואה הסינית יש אולי מה להציע לך.

וחוצמזה, עקב מה שאת מספרת ובהמשך למה שכתבתי, בהחלט יכול להיות שהיא זקוקה להרבה פחות בגדים ממה שהיא לובשת כעת, גם אם זה אומר שהיא תהיה לבושה פחות ממך. :-)
יהללוך_מלאכים*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2005, 14:07
דף אישי: הדף האישי של יהללוך_מלאכים*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי יהללוך_מלאכים* »

אפרסק ים תודה על ההתיחסות, כן אני מניקה הנקה מלאה והיא מזיעה בעיקר בהנקה, זה מרגיש לי כאילו הם מתאמצים מאד בהנקה, וכל מיני כאלה אמרו לי שגם שלהם מזיעים מאד בהנקה - אז אני נרגעת
סיגל_ב*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי סיגל_ב* »

והיא מזיעה בעיקר בהנקה
מוכר, מוכר. :-)
אף_חצוף*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 21:08
דף אישי: הדף האישי של אף_חצוף*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי אף_חצוף* »

אלון בן חודשיים, והשינה שלו קלה מאוד, כלומר כמעט בלתי אפשרי להעביר אותו ממקום למקום כשהוא ישן בלי להעיר אותו. העברה מהסל קל למיטה, מהמנשא לסל קל, וכו', כמעט כל אלה נתקלים בתוצאות עגומות. הוא מתעורר, בוכה, וצריך להתחיל להרדים אותו מחדש, מה שלא תמיד אפשרי, וכך בסופו של דבר הוא עוד יותר עייף משהיה קודם. זה משהו שאמור לעבור? יש סודות להעברה שקטה וקלה?

וחוץ מזה, יש לי תשובה לתהיותיו של צוויליך. אמנם זה עלה מזמן, אבל בכל זאת...
_שווה לשאול את ד"ר ירון דגן מתה"ש.
פעם עבדתי איתו על הפרעת שינה במבוגרים שקשורה להפרעת אכילה, והוא אדם הגיוני וחוקר מצויין.
מה שכן, אני לא יודעת איך הוא כהורה ומה גישתו לגידול ילדים_
שמעתי את ד"ר דגן הנ"ל בטלוויזיה השבוע, ממליץ על שיטת ה-5 דקות לתינוקות החל מגיל 7 חודשים, ומבסס את דבריו על מחקרים, ביניהם של ד"ר אבי שדה. בקיצור, אולי הוא מוצלח עם בעיות שינה של מבוגרים, לא הייתי פונה אליו עם בעיות שינה של תינוקות ופעוטות.
סיגל_ב*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי סיגל_ב* »

הוא מתעורר, בוכה, וצריך להתחיל להרדים אותו מחדש
לא יודעת אם זה משהו שאת עושה בכל מקרה,
אבל ברגע שאת מעבירה אותו למיטה, תנסי לשכב לידו ולתת לו לינוק. כך זה יסייע לו לחזור מיד לישון.
חוט_השני*
הצטרפות: 02 פברואר 2006, 11:34
דף אישי: הדף האישי של חוט_השני*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי חוט_השני* »

כמעט בלתי אפשרי להעביר אותו ממקום למקום כשהוא ישן בלי להעיר אותו.
אולי כדאי "לצמצם העברות".
אם הוא ישן בסלקל אפשר להניח את הסלקל על הרצפה עם משהו מתחת כדי ליצור זוית של ערסל (רגליים וראש באותו גובה)
העברה מהמנשא למיטה - להעביר עם המנשא ביחד ולא להוציא מתוכו.
להעביר כמה שאפשר תוך כדי ציצי.
חוץ מזה כדאי להכיר את דפוסי ושלבי השינה. ישנם שלבים של שינה עמוקה יותר שבהם קל יותר להעביר ,נדמה לי שב"הורים גם בלילה" של סירס זה מוסבר(לא קראתי ,אולי מישהו יאמת)
סיגל_ב*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי סיגל_ב* »

ישנם שלבים של שינה עמוקה יותר שבהם קל יותר להעביר
נדמה לי שמדובר על סדר גודל 15-20 דקות. יודעים לפי הרמת יד של התינוק אם היא נשמטת ברפיון חזרה.
אצל הבת שלי זה דווקא אחרי 10 דקות. אחרי 20 דקות היא דווקא יכולה להתעורר. אבל 10 דקות היא ישנה עמוק.
אף_חצוף*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי אף_חצוף* »

תנסי לשכב לידו ולתת לו לינוק. כך זה יסייע לו לחזור מיד לישון
לא תמיד. מכיון שיש לי עודף חלב, זה יכול דווקא להעיר אותו, ואז הגזים מעכבים את השינה בעוד שעה לפעמים. אם יש לו אוויר בבטן, הוא לא מסוגל לישון. אני לפעמים מנסה מוצץ במקום, אבל זה לא זה, והוא לא נרדם עם המוצץ.
להעביר עם המנשא ביחד ולא להוציא מתוכו
התחלתי להשתמש במנשא צד בדיוק בשביל השימוש הזה, וגם זה לא תמיד עובד. לפעמים הוא ממשיך לישון ולפעמים לא.

ישנם שלבים של שינה עמוקה יותר שבהם קל יותר להעביר
יודעים לפי הרמת יד של התינוק אם היא נשמטת ברפיון חזרה
אני אנסה לבדוק את זה, אולי זה באמת הסוד. אני גם אנסה להשיג את הורים גם בלילה .

<הוא עכשיו ישן עלי ואני מנסה לחשוב מתי להעביר אותו בלי שהוא יתעורר :-P >
סיגל_ב*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי סיגל_ב* »

הוא עכשיו ישן עלי ואני מנסה לחשוב מתי להעביר אותו בלי שהוא יתעורר
אני רק עכשיו קוראת שוב את הודעתך הראשונה ורואה שבעצם מדובר בתינוק בן חודשיים.

אז אני לוקחת את ההצעות שלי בחזרה ;-) (לא שמתי לב, וחשבתי שמדובר בגיל יותר מתקדם) ומציעה משהו אחר לגמרי:
תני לו לישון עלייך במנשא. כל היום. או לפחות רוב היום. כמה שאת יכולה.
אני משערת שהוא מתעורר בין השאר בשל חסרונך.
הוא תינוק קטן, והוא זקוק להרגיש אותך גם בזמן שהוא ישן. למרות שהוא ישן, הוא עדיין מרגיש. הוא מרגיש את עורך, את חומך, את ריחך. ולדעתי, הוא גם זקוק לכל זה.

הוא גם זקוק - לדעתי - לחוש אותך כשהוא מתעורר. שלא יהיו הרגעים האלה שבהם הוא מתעורר ומרגיש לבד. בגיל הזה הוא עוד לא יכול לדעת שאת נמצאת רק שני מטר ממנו, או בחדר השני קרוב אליו. בגיל הזה הוא עוד לא יכול לדעת שהוא מוגן ובטוח.

אני יכולה לספר לך שבתי ישנה עליי כל היום (ובעצם נישאה עליי כל היום, עד שהיא התחילה לזחול), עד שהיא היתה בגיל די מתקדם. נדמה לי שתשעה חודשים או משהו כזה. או אפילו יותר, אני לא ממש זוכרת.

האם משהו בכיוון הזה יכול להתאים לך?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

שינה של תינוקות

תני לו לישון עלייך במנשא. כל היום. או לפחות רוב היום. כמה שאת יכולה
|Y|
בגיל הזה הרי אפשר לסחוב אותם שעות. אני זוכרת שלוש שעות רצופות של שינה שלו במנשא במהלך היום - בזמן הזה הייתי יושבת על המחשב, יוצאת לטייל, רואה טלוויזיה, אוכלת...
תוך כדי הנקה
אף_חצוף*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי אף_חצוף* »

כשאני יכולה, זה מה שאני עושה. הבעיה היא שזה לא ממש נכון ש בגיל הזה הרי אפשר לסחוב אותם שעות (הילד שוקל כבר 6 ק"ג, בלי עין הרע :-P )

יש לי עוד מה לכתוב, אז אני אמשיך מחר. (אין לי זמן כרגע)
חוט_השני*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי חוט_השני* »

מצטרפת להמלצה.

הילד שוקל כבר 6 ק"ג,
אולי את צריכה מנשא אחר. 6 ק"ג לא חייבים להרגיש כל כך כבד.
ירח_לבן*
הצטרפות: 01 אפריל 2006, 09:07
דף אישי: הדף האישי של ירח_לבן*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי ירח_לבן* »

גם אני מצטרפת. אני מניחה שכולנו עברנו את התקופה הזו. אני זוכרת אותה די טוב, זה היה ממש מיאש. הרגשתי שזה או שאני ישנה, או היא. וכל פעם שהרגשתי שכבר אפשר, והעברתי אותה בחיל ורעדה, ובחרדת קודש - טראח. היא מתעוררת. אז קודם כל אני שולחת לך חיזוק (()).
יש תקופות כאלו וזה עובר, ולפעמים חוזר (אני למשל חווה יומיים כאלו עכשו ממש, ושלי כבר בת 7 חודשים).

בשלב מסויים פשוט הצלחתי להרפות ולהבין שככה זה עכשו, והייתי פשוט נשכבת איתה על המיטה, כשהיא עלי בתוך המנשא, ונחה או רואה טלוויזיה (זה היה לפני המעשה המבורך של להעיף את הטלוויזיה...). זה גם סוג של לגיטימציה קצת לא לעשות כלום
איזה מנשא יש לך?
וחוץ מזה, באמת יש את העניין של מחזורי שינה. גם באתר של דר סירס אפשר למצוא מאמר שמסביר את זה. לוקח קצת זמן להכיר את הדפוס של התינוק הספציפי שלך ולדעת מתי הוא כבר בשינה עמוקה. הסימנים אצל דר סירס הם שהנשימה קצובה, אין הבעות פנים של חלום, והגפיים שמוטות. לא תמיד עובד. מנסיון. לפעמים הוא פשוט צריך להרגיש אותך.
ירח_לבן*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי ירח_לבן* »

אני חוזרת לאחר הפסקת התעוררות והרדמה מחודשת...להגיד שיש לי עוד 'פטנט' - אני קמה קלות, או אפילו רק מאמצת את השרירים לקום ולא קמה, ורואה איך היא מגיבה. אם היא מגיבה מיד בהתכווצות או תזוזה כלשהי - חבל על הזמן, אין מה לנסות אפילו להעביר אותה. אם היא לא מגיבה אני קמה ועושה הכל בהדרגה כל פעם בודקת תגובה. בלי אחריותP-:
אף_חצוף*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי אף_חצוף* »

ממשיכה. קשה לי להשאיר אותו עלי כי יש לי גם בת גדולה, אז כשהיא בבית אני משתדלת להעביר אותו למיטה כדי שאני אוכל להיות איתה בלי הפרעה. נכון שאפשר לעשות הרבה גם כשהוא עלי במנשא, אבל אי אפשר לחבק, ולפעמים זה מה שהיא צריכה. (חוץ מזה שקשה לנקות לפסח כשהוא עלי אבל זה זמני)
אני זוכרת שלוש שעות רצופות של שינה שלו במנשא במהלך היום - בזמן הזה הייתי יושבת על המחשב, יוצאת לטייל, רואה טלוויזיה, אוכלת... גם זה קורה לפעמים, אבל לפעמים אני צריכה להיות מסוגלת להניח אותו, וזה מקשה מאוד.
איזה מנשא יש לך?
יש לי מנשא בד ארוך וגם מנשא צד , (שניהם של הורות טבעית) בינתיים הבד ארוך יותר נוח לי לנשיאה לאורך זמן, אבל זה מתחיל להיות לי קצת כבד.
שיש לי עוד 'פטנט' נראה לך שהמצאת אותו? ;-) מזל שאין כאן מצלמה נסתרת, זה נראה כל כך מצחיק, התזוזה האיטית, בניסיון לשמר את הזווית, כדי לא להעיר אותו.

ועוד משהו, הדגמה של שנתו הקלה מאוד. גם אם הוא כבר נרדם באוטו, לפעמים הוא מתעורר ברמזורים, או בעצירות קלות. נסיעה בפקק יכולה להיות ממש קשה, כי הוא מתעורר וצורח. לפעמים אין ברירה, אני חייבת לצאת מהבית ולנסוע, וזו לפעמים חוויה ממש מפוקפקת.
סיגל_ב*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי סיגל_ב* »

הי שוב אף חצוף :-)
מה שאת מתארת בעניין הנסיעות מאוד מזכיר לי את בתי בחודשיה הראשונים. מה שאנחנו עשינו זה לצמצם את הנסיעות למינימום הכרחי.

מעבר לכך, ציינת שתי בעיות:
  1. הרצון להיות עם הגדולה
  2. הרצון להצליח לעשות דברים כמו לנקות את הבית
לשתי הבעיות יש פתרון אחד פשוט: מנשא גב.
  • יש מנשא גב שמתאים לגיל הזה, נדמה לי שקוראים לו מנשא קוזי
  • את יכולה לנסות גם עם מנשא קובבה בתנוחה אנכית שבה רגלי התינוק לא מפוסקות. נדמה לי ש- ה עוגיה נהגה כך ילדה השני (לא זוכרת בן או בת :-]).
  • עם ה- מנשא בד ארוך שיש לך, את יכולה לשאת בנשיאת גב תינוק ממש מגיל צעיר. בדף הרלוונטי יש הפניות לאתרים שמראים סוגי קשירות ושם יש הדגמה כיצד לקשור על הגב, בקלות ובבטיחות.
במנשא גב המשקל גם אינו מורגש כל כך.
לסיכום, מנשא גב מתאים - וכל בעיותייך יפתרו/יתגמדו.

מקווה שזה עוזר.
@}
סיגל_ב*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי סיגל_ב* »

עוד בענייני נסיעות,

לפעמים הוא מתעורר ברמזורים, או בעצירות קלות
  • ברמזורים נהגנו ללחוץ על הברקס כך שזה מטלטל את האוטו ונשמרת עדיין תחושה של תנועתיות.
  • עוד עשינו, כאשר בעלי נהג, נהגתי לשבת ליד הסלקל של בתי ואם היא היתה מתעוררת הייתי מניקה אותה בזמן הנסיעה כשהיא בסלקל. מצאתי דרך להגביה את עצמי כך שאני נותרת קשורה, וכמובן שבתי נותרת קשורה, והייתי מניקה אותה כך תוך כדי נסיעות. הרבה פעמים זה הציל את המצב. יש כאלה שמשתמשים במוצץ ברגעים כאלה.
  • עוד משהו שיכול אולי לעזור: לשיר לו שירים שהוא מכיר ואוהב (או דיסק עם מוזיקה נעימה שהוא כבר מכיר).
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

שינה של תינוקות

שליחה על ידי יעלי_לה »

גם אני רוצה להתייעץ בעניין דומה - ואגב, אף חצוף, אל תראי במה שאני מספרת עכשיו המלצה לא לקבל את העצה הנפלאה שנתנו לך, כי אם הייתי צריכה לעשות את זה עכשיו שוב, עדיין הייתי נותנת לו לישון עלי בגיל חודשיים וגם הרבה אחרי...
העניין הוא כזה: הוא כבר בן 8 חודשים עוד מעט, ובמשך היום ישן או עלי - או רבע שעה גג. בדר"כ נרדם עלי ועובר למיטה תוך כדי הנקה, או נרדם במיטה תוך כדי הנקה, ופשוט מתעורר מהר נורא ואני לא מספיקה לעשות כלום. אם במילא אין לי מה לעשות או שחשוב לי שהוא יישן, אני משאירה אותו עלי, ואז הוא יכול לדפוק שעתיים שינה, ואני מרותקת למקומי כי לא בא לי להעיר אותו (לרוב זה קורה לנו בהפתעה, כלומר לא קלטתי מראש שהוא מבקש ציצי בשביל לישון, ואין מצב להעביר למנשא בדיעבד). חלאס, הוא כבר גדול, אני רוצה שיישן במיטה במשך היום! מה עושים? איך מרגילים?
סיגל_ב*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי סיגל_ב* »

יעלי,
שני דברים,
אחד, אם תשימי לב, בגיל הזה יש כבר סדר יום לתינוקות ויש שעות שניתן כבר לצפות שהירדמות מסוימת היא כבר שנת בוקר, צהריים או אחה"צ (עדיין יש לו שלוש שינות ביום או כבר שתיים?).
בהינתן כל זה,
הצעתי השנייה:
פתרון אחד פשוט: מנשא גב, מנשא ילקוט. :-)
סיגל_ב*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי סיגל_ב* »

חלאס, הוא כבר גדול, אני רוצה שיישן במיטה במשך היום! מה עושים? איך מרגילים?
ואל דאגה, גם זה יגיע. מעצמו.
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

יעלי, לדעתי הפתרון המתבקש הוא להניק במנשא (הבנתי שבגיל הזה יש מגוון תנוחות שאפשר לינוק בהן) או להשתמש במנשא שאפשר להכניס אליו תינוק ישן בלי שיתעורר. לי יש כזה, מנשא אסייתי של אורי ה. מאד דומה למנשא קוזי אגב.
יעלי_לה

שינה של תינוקות

שליחה על ידי יעלי_לה »

אם תשימי לב, בגיל הזה יש כבר סדר יום לתינוקות ויש שעות שניתן כבר לצפות
כן, זה הבדרך כלל. ואז יש הרדמה במיטה שאורכת יותר מהשינה שלאחריה. השינה עלי היא כרגע היוצאת מן הכלל, או הפשרה שאחרי ההתעוררות. הרצוי מבחינתי הוא שינה במיטה של לפחות חצי שעה.
הפתרון המתבקש הוא להניק במנשא
פתרון אחד פשוט: מנשא גב
שתי בעיות: אחת היא שבדרך-כלל מה שאני רוצה (יותר נכון צריכה) לעשות כשיש לי שקט ממנו זה לעבוד - אני עובדת מול המחשב. יותר נוח לי לשבת כשהוא ישן לי על החזה/כתף מאשר על הגב. בעיה שנייה: יש לי מנשא וולאבי, שאני מבסוטית ממנו באופן כללי, אלא שהוא עדיין צריך להיות בו עם ידיים בפנים, כלומר אי אפשר ללבוש אותו בהנפה אלא רק משכיבה, ובלתי אפשרי לעשות את זה עם ילד עייף וקוטר. וללבוש על הגב ילד עירני ומבסוט נראה לי קצת בזבוז - עדיף לי שישחק על הרצפה ויזחל וישתולל. טוב, אבל בעצם נראה לי שכבר יהיה אפשר להניף אותו עם ידיים בחוץ ממש ממש בקרוב. בכל אופן זאת לא הנקודה. הנקודה היא שהספיק לי, לא רוצה להיות המיטה שלו יותר. רוצה את הגוף שלי פנוי כשהוא ישן.
ירח_לבן*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי ירח_לבן* »

לאף חצוף:
גם אם הוא כבר נרדם באוטו
תגידי תודה לפחות שהוא נרדם באוטו ;-), כי אצלנו זה לא קורה. ויש נסיעות שהיא פשוט בוכה עד שאנחנו עוצרים להרדים אותה )-:
היא פשוט לא יודעת להרדם בשום צורה חוץ מאשר ציצי או מנשא, ואם למישהו יש עצות בעניין אשמח לקבל.
מנשא גב
מצטרפת להמלצה. לנו זה פשוט שינה את החיים, אם כי בגיל קצת יותר מבוגר

הייתי מניקה אותה בזמן הנסיעה כשהיא בסלקל
גם אני עשיתי את זה בהתחלה, והיא היתה מקיאה אחרי זה אז הפסקתי. באוטו אין יותר ציצי. אני דואגת להניק אותה לפני, שלא תהיה רעבה.

יעלי לה
בגיל הזה יש כבר סדר יום לתינוקות
לפעמים צריך 'לעזור' לסדר יום להתהוות. גם אצלי היתה בעיה דומה, למרות שאנחנו רק ב 7 חודשים, ואז החלטתי ליצור סדר יום. אני לא בן אדם מסודר, אבל זה נראה לי חשוב בשבילה, וזה נראה בערך ככה: קמה בבקר, משחקת קצת, יונקת, ואז על הגב - ושנת בקר. כשמתעוררת, יוצאים לטיול או פעילות כלשהי בחוץ. דואגת לחזור הביתה עד 13 ואז מ13-16 זה זמן שינה. זה לא אומר שהיא ישנה בזמן הזה, אבל זה אומר שהבית שקט, היא משחקת לה על המשטח, וכשהיא עייפה - ישנה, ואני שומרת על השינה שלה.
הרעיון הוא שאולי אם היא תתרגל לשעות האילו פחות או יותר, אז בהמשך יהיה לה יותר קל לישון בעצמה ליותר זמן. כלומר כמה ימים ממש הייתי דבוקה אליה כשלא עניין אותי כלום חוץ משתישן (אם היא עייפה כמובן), ולאט לאט הרפיתי.
אז, זה לא שהיום היא דופקת שינות של שעתיים רצוף, אבל בבקר בין חצי שעה לשעה, גם אם היא לא עלי במנשא. ובצהריים היא ישנה כשעה. לפעמים לוקח לה זמן להכנס לשינה הזאת - ישנה כמה דקות מתעוררת, אני מנענעת אותה קצת, חוזרת לישון, קמה, יונקת, ואז מגיעה השינה הארוכה.
אף_חצוף*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי אף_חצוף* »

לצמצם את הנסיעות למינימום הכרחי
מצמצמת. אבל בכל זאת אני צריכה לצאת לקחת את הגדולה מהגן, והוא יכול לצרוח 4 מתוך 5 הדקות של הנסיעה הזו לפעמים. הוא גם יושב מאחור כי לא ביטלנו את כרית האוויר אז אם אני לבד איתו זה יכול להיות קשה.
לגבי הנקה בנסיעה, אני דואגת להניק קודם בד"כ כדי שלא יהיה רעב, והוא ילד די פלטן, אז להניק אותו עוד זה מתכון לבלגן (כי הוא לא ירדם מרוב פליטות וגזים).
מנשא גב נשמע לי פתרון אפשרי בהחלט, אולי מנשא אסייתי של אורי ה שבמילא כבר חודש אני אומרת שאלך לראות את המנשאים שלה.

כרגע הוא ישן, והצלחתי להעביר אותו מהמנשא למיטה, אבל זה לא אומר כלום...

תודה על כל הרעיונות, אני אנסה ואראה איך הדברים מתקדמים.
יעלי_לה

שינה של תינוקות

שליחה על ידי יעלי_לה »

ירח לבן, תודה. ננסה משהו כזה.
הרעיון הוא שאולי אם היא תתרגל לשעות האילו פחות או יותר, אז בהמשך יהיה לה יותר קל לישון בעצמה ליותר זמן. כלומר כמה ימים ממש הייתי דבוקה אליה כשלא עניין אותי כלום חוץ משתישן (אם היא עייפה כמובן), ולאט לאט הרפיתי.
התחברתי בעיקר לזה.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

שינה של תינוקות

אבל בכל זאת אני צריכה לצאת לקחת את הגדולה מהגן, והוא יכול לצרוח 4 מתוך 5 הדקות של הנסיעה הזו לפעמים. הוא גם יושב מאחור כי לא ביטלנו את כרית האוויר
  1. לבטל את כרית האוויר :-)
  2. זה מעצבן ולא באופני, אבל מובייל מנגן תלוי באוטו עוזר מאוד-מאוד.
אף_חצוף*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי אף_חצוף* »

_לבטל את כרית האוויר
זה מעצבן ולא באופני, אבל מובייל מנגן תלוי באוטו עוזר מאוד-מאוד._
כן, זה מה שאנחנו מתכננים, אבל עדיין לא עשינו. (גם כרית האוויר, וגם לקנות מובייל) אני לא ששה לבטל את כרית האוויר, אבל הוא כל כך סובל שכנראה שנצטרך למצוא את הזמן ללכת למוסך ולטפל בזה.
תמר_מתחילה*
הצטרפות: 26 מאי 2005, 18:33
דף אישי: הדף האישי של תמר_מתחילה*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי תמר_מתחילה* »

למיטב ידיעתי החוק אוסר על ביטול כרית אוויר והושבת תינוק במושב הקדמי. זה שינוי חדש.

עוד משהו שיכול אולי לעזור: לשיר לו שירים שהוא מכיר ואוהב (או דיסק עם מוזיקה נעימה שהוא כבר מכיר). אצלנו זה ממש עובד למרבה ההפתעה! דיסק עם שירי ילדים- תמיד אותו אחד, בקולי קולות, בצירוף שירה נלהבת מצידי ומחיאות כפיים... כמובן שזה טוב רק לקיטורים ולא לבכי היסטרי עם השתנקויות (שמגיע בדיוק כשעומדים בפקק או נוסעים באיילון, כמובן)...
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

יעלי,
במנשא שיש לי לובשים את הילד על הבטן והוא אידאלי בשביל להכניס ילד עייף או אפילו ישן.
סיגל_ב*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי סיגל_ב* »

זה מעצבן ולא באופני
  1. שום דבר שקשור באוטו הוא לא באופני...
  2. להקל על תינוק ולעזור לעבור נסיעה באוטו בנעימים זה באופני מאוד, לדעתי.
לא שזה באמת חשוב. :-)
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

שינה של תינוקות

בצירוף שירה נלהבת מצידי ומחיאות כפיים
תוך כדי נהיגה? :-D
אורי_ה*
הצטרפות: 04 ינואר 2006, 20:29
דף אישי: הדף האישי של אורי_ה*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי אורי_ה* »

לנשנש.
כל מיני נשנושי אוטו חביבים מצילים אותי בנסיעות ארוכות מידי.
בייבי ביס, פריכיות, דגנים, גמבה(להיט ידוע), ולדקלם.
לשמחתי, או שלא, אני יודעת מליון שירים וסיפורים בע"פ.
כביש ירושלים-ת"א יכול להיות מאוד ארוך. אז אני מדקלמת לו, את כל הרפרטואר חזור ודקלם. עובד יופי.
ובאופן מפתיע ובלתי ברור- השיר שמנצח כל יבבה:
'האוטו שלנו גדול וירוק'.
יצירת מופת..

למיטב ידיעתי החוק אוסר על ביטול כרית אוויר והושבת תינוק במושב הקדמי. זה שינוי חדש.
אכן נכון. ע"פ חוק. ותמיד תמצאי מוסכניק חביב שתמורת סכום סמלי ושבועת צופים שלא נכנסת אצלו במוסך מעולם ינטרל לך את כרית האויר במקום.
מיצי_החתולה*

שינה של תינוקות

יעלי לה, אנחנו השתמשנו בוולאבי בערך מגיל 5 חודשים ועד 8 (ואז עברנו ליאמו), והוא היה עם הידיים בחוץ מההתחלה. למה בן 8 חודשים לא יכול להיות בידיים בחוץ? ברגע שאזרתי אומץ להניף אותו, הוא גם הרבה יותר אהב את המנשא, כי לא היה את כל הקטע המעצבן הזה של להכניס אותו פנימה.
בכל מקרה, אני ממליצה לך לשקול יאמו או מנשא ילקוט אחר בגיל הזה. זה יעשה נפלאות לגב התחתון שלך. אם תלבשי אותו עליך לפני הנקה, את יכולה גם להלביש עליו את המנשא בקלות כשהוא ישן, לדעתי.

אצלנו, הקטן ישן אך ורק עליי עד גיל 3 חודשים. בגיל 3 חודשים התחיל לישון את שנת הלילה לצידי ולא עליי. בערך בגיל 6 חודשים, התחיל לישון גם את יתר השינות במיטה ולא עליי. שמעתי הסבר לעניין ממישהי שמטפלת בצעד ראשון: הרבה תינוקות, זקוקים מאד לתנועה, וקשה להם לספק אותה לעצמם. היא אמרה שהתופעה הזו יכולה להימשך גם עד שהתינוק לומד ללכת. אצלנו, הוא הפסיק לישון עליי בערך כשהתחיל לזחול. מה שאני עשיתי, אגב, היה להשלים לחלוטין עם העובדה שהוא צריך לישון עליי. ככה כל מה שכן הצלחתי לעשות היה בונוס (הוא לא הסכים לישון מאחור בשום פנים ואופן, כך שעדיין הייתי מוגבלת). בעניין עבודה מול מחשב: נסי לעבוד כשאת יושבת על כדור פיזיו, ולא על כסא רגיל. גם טוב לגב, וגם נוח לתינוק - נדנודים רכים על הכדור, כמו בכסא נדנדה, כדי ששנתו תהיה שלווה.
חוט_השני*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי חוט_השני* »

נסי לעבוד כשאת יושבת על כדור פיזיו,
אני בכלל חושבת שלממציא כדור הפיזיו מגיע פרס נובל לפחות:-)
יעלי_לה

שינה של תינוקות

שליחה על ידי יעלי_לה »

נסי לעבוד כשאת יושבת על כדור פיזיו
לא, זה נוח רק כשהוא לא עלי. ניסינו...
תודה על כל העצות @}
מיצי_החתולה*

שינה של תינוקות

אני בכלל חושבת שלממציא כדור הפיזיו מגיע פרס נובל לפחות חוט השני, בואי נגיש לו ביחד. לא יודעת מה הייתי עושה בלעדיו בחצי השנה הראשונה לחיי בני הצעיר.

לא, זה נוח רק כשהוא לא עלי. ניסינו... אוי, יעלי לה, באסה. מקווה שמשהו יעבוד בקרוב, או שהוא יסכים לעבור למיטה.
חוט_השני*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי חוט_השני* »

לא יודעת מה הייתי עושה בלעדיו בחצי השנה הראשונה לחיי בני הצעיר.
שלי בת שנה וחודשיים והכדור בתפקוד מלא!!!
וגם לא יודעת מה הייתי עושה בלעדיו בהריון, בלידה...(האמת היא שהתאהבנו כבר לפני כמה שנים כשטיפלתי איתו בנשים בהריון ומאז אהבתנו רק גדלה:-] )
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

שינה של תינוקות

אני בכלל חושבת שלממציא כדור הפיזיו מגיע פרס נובל לפחות
ללא ספק, הקנייה הטובה ביותר שביצעתי (עוד מאז ההריון). וכולה 80 שקל.
אמא_של_יונתן_וטל*
הצטרפות: 11 מרץ 2006, 17:29

שינה של תינוקות

שליחה על ידי אמא_של_יונתן_וטל* »

_למיטב ידיעתי החוק אוסר על ביטול כרית אוויר והושבת תינוק במושב הקדמי. זה שינוי חדש.
אכן נכון. ע"פ חוק. ותמיד תמצאי מוסכניק חביב שתמורת סכום סמלי ושבועת צופים שלא נכנסת אצלו במוסך מעולם ינטרל לך את כרית האויר במקום._
אכן, עשינו את זה כבר בשתי מכוניות ועוד היד נטויה... חוץ מזה, מי הגאון שקבע שאסור להושיב תינוק במושב הקדמי? כנראה שלא היו לו ילדים. ניסתי פעם אחת לנסוע עם טל כאשר הוא מאחור, חזרתי הביתה עם רצון עז לחנוק אותו ואת עצמי, שלא להזכיר את עשרות העצירות בדרך.

אף חצוף, הזכרתי בעבר את "לישון בלי לבכות" של אליזבט פנטלי, יצא עכשיו בעברית, אבל את לא זקוקה לתירגום. יש בספר גישה שלמה בעניין שינה של תינוקות, בעיקר יונקים שנרדמים רק בציצי וישנים במיטה משפחתית. מה שאני עושה עם טל בזמן האחרון, על פי ההמלצות שלה- זה קודם כל להיתעקש על השינה שלו בצהריים. הרעיון שילד שישן טוב ביום, יישן טוב בלילה ,נכון לגביינו, אם הוא לא ישן צהריים, הוא עצבני בטירוף כל אחה"צ ושנת הלילה שלו שגם כך היא לא משהו, תהיה מקוטעת מתמיד.
מה זה אומר להיתעקש? נניח אני מרדימה על הציצ עם זיהוי סימני עייפות ראשונים, אחרי חצי שעה מתעורר בבכי, חצי ישן, ברור שהוא רוצה לישון עוד, מיד מיישמת את אחת משיטות ההרדמה שאני יודעת שעובדות אצלו (אצלנו זה ציצי, כדור פיזיו ועגלה) ב-99% מהמקרים אצליח להרדים אותו שוב והוא יישן לפחות שעה וחצי נוספות אם לא שעתיים.
כלומר קודם כל שיישן ורצוף וטוב, אחר כך נעבוד על ללמד אותו להירדם לבד.
לגבי שנת לילה, אין לי בשורות...אנחנו עוד קטנים (חצי שנה) את הקרבות שנת הלילה (ארבע חמש התעוררויות מינימום ולילה שנגמר תמיד בארבע ושלושים) אני מתכוונת לנהל רק אחרי שנה...
@}
יעלי_לה

שינה של תינוקות

שליחה על ידי יעלי_לה »

אכן נכון. ע"פ חוק. ותמיד תמצאי מוסכניק חביב שתמורת סכום סמלי ושבועת צופים שלא נכנסת אצלו במוסך מעולם ינטרל לך את כרית האויר במקום.
זו לא הבעיה. זה עניין של רישוי. אם תופס אותך שוטר בלי כרית אוויר באוטו שאמור להיות עם, וזה לא מוסדר ברשיון הרכב - זה קנס. אפשר להוציא את כרית האוויר בסניף הראשי של מכון הרישוי בחולון, ואז מסדירים לך את זה ברישיון. אבל זה טירטור נוראי (יש שם תורים מהגיהנום).
בקשר לוולאבי,
למה בן 8 חודשים לא יכול להיות בידיים בחוץ?
נתת לי אומץ לנסות, ואכן, עובד סבבה. אני צריכה להתאמן על ההנפה כדי שהרצועות לא יסתבכו לי.
בינתיים גם העניין של להרגיל לשינה במיטה הולך לא רע.
אף_חצוף*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי אף_חצוף* »

אז יש לי רשימת קניות ומשימות:
  • לקנות מובייל לאוטו
  • לקנות מנשא
  • לקנות כדור פיזיו
  • לקנות את לישון בלי לבכות
  • לקנות את הספר הורים גם בלילה
בינתיים הדבר היחיד שעשיתי הוא לקנות את המנשא (תודה ל תזמורת הים על ההמלצה :-) ) ואנחנו עדיין בוחנים אותו. האיש מסרב לבטל את כרית האוויר מסיבות בטיחותיות. אני נוטה להסכים, אבל נראה מה יהיה אם לא יהיה שיפור בזמן הקרוב.

ובקשר ל קודם כל להיתעקש על השינה שלו בצהריים זה לא תמיד קל. לא תמיד אנחנו בבית, וכיון שהוא מתעורר מכל העברה, זה לפעמים משתבש. אני מרגישה שאני עושה לו עוול, אבל לפעמים צריך לצאת, ויש גם את הגדולה שצריך להתחשב בה. מסובך. מה שכן, בדרך כלל שנת הלילה שלו בסדר (טפו, טפו כמובן).
פאולה_גיב*
הצטרפות: 01 מאי 2006, 16:29
דף אישי: הדף האישי של פאולה_גיב*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי פאולה_גיב* »

שלום לכולן/ם
קצת בסטיה מליבו של הנושא, אבל לא רציתי סתם לפתוח דף על נושא כה פעוט.
בתי, אלה, בת 6 חודשים לא אוהבת לישון מכוסה. אם היא ערה ואנסה לכסות אותה,
היא מיד תניף רגליה באויר ותסיר את השמיכה מעליה, אם היא ישנה יעבור פרק זמן מסוים
ואמצא אותה שוב לא מכוסה.
עכשיו קיץ והיא ישנה בתוך כילה כשמאוורר תיקרה פועל בחדר אך לא ישירות עליה, אני מתלבטת
האם להניח לה להישאר בפיג'מה קצרה, או להלבישה במכנסי פיג'מה ארוכים. כפות רגילה אינן קרות, אך גם אינן חמות.
תודה
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

שינה של תינוקות

_אני מתלבטת
האם להניח לה להישאר בפיג'מה קצרה, או להלבישה במכנסי פיג'מה ארוכים. כפות רגילה אינן קרות, אך גם אינן חמות._
פאולה, בתקופה הזו כמעט כל לילה הוא שונה, יש לילות יותר חמים ולחים ויש פחות. גם אני שואלת את עצמי שאלות דומות (אצלנו אין מאוורר ולכן מתלבטת כל פעם בין חולצה בלבד לחולצה ומכנסיים קצרים).
כדאי להקפיד שהרגליים שלה יהיו חמות או לפחות לא קרות, ולבדוק באותה צורה גם את האוזניים וכפות הידיים.
מצד שני, אם הלבשת מכנסיים ארוכים, לשים לב שלא חם לה מדי (עיגול זיעה על הסדין סביב הראש?). אם חם מדי, זה לקח ללילה הבא :-) או אף לשארית הלילה, להוריד כשהיא ישנה עמוק.
אליס*
הצטרפות: 10 ינואר 2006, 13:44

שינה של תינוקות

שליחה על ידי אליס* »

אני מאד ממליצה על ערסל (hammock) לשינה ביום. אנחנו משתמשים בערסל של מבוגרים עם כרית מאסיבית (ולא מתקפלת) בפנים . זה ערסל "מקסיקני" (מחוטים) אז רואים פנימה... ויש אויר... כשהתינוקת שלנו (3.5 חודשים) לא ישנה טוב ומתעוררת אחרי 10 דקות (ביום) רק מנדנדים את הערסל והיא כמעט תמיד חוזרת לישון ולישון טוב! תנסו. לילה טוב....|תינוק|
ירח_לבן*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי ירח_לבן* »

אליס את יכולה לפרט? איפה קונים כמה עולה וכו?
אמא*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2001, 23:05

שינה של תינוקות

שליחה על ידי אמא* »

בתי נושקת כבר לשנה ואינה ישנה. מהיום שנולדה הבנו שזכינו בילדה אנרגטית ערנית ומקסימה. העניין הוא שאני כבר ממש מתקשה לעבור את הלילות ללא שינה(לעיתים היא 4-5 פעמים בלילה). עד לפני חודשיים חלקנו שלושתנו את אותה המיטה, לאחרונה העברנו את הקטנטנה למיטה משלה בצמוד למיטתנו. אני עדיין מניקה ומאודמאוד מוטשת יש רעיונות?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

הבנו שזכינו בילדה אנרגטית ערנית ומקסימה

זכינו - כמה נפלאה ה'הגדרה'.

אין לי עצות. רק הזדהות עצומה (אצלנו זה נמשך יותר משנה)(())
סיון*
הצטרפות: 03 אוגוסט 2004, 21:28

שינה של תינוקות

שליחה על ידי סיון* »

הבן שלי בן שנה וכמעט חודשים ועדין יונק. בלילות הוא קם מלא מלא פעמים ומוכן לקבל רק ציצי. לא בקבוק מים ולא מוצץ. הוא נראה לי ממש גדול כבר בשביל לקום בלילה. וזה מעייף כל כך. כבר למעלה משנה שלא ישנתי לילה נורמלי.
למישהי יש רעיון מה כדאי לי לעשות והאם לעשות משהו בכלל...
סיון*
הצטרפות: 03 אוגוסט 2004, 21:28

שינה של תינוקות

שליחה על ידי סיון* »

הבן שלי בן שנה וכמעט חודשים ועדין יונק. בלילות הוא קם מלא מלא פעמים ומוכן לקבל רק ציצי. לא בקבוק מים ולא מוצץ. הוא נראה לי ממש גדול כבר בשביל לקום בלילה. וזה מעייף כל כך. כבר למעלה משנה שלא ישנתי לילה נורמלי.
למישהי יש רעיון מה כדאי לי לעשות והאם לעשות משהו בכלל...
אמא_של_עומרי*
הצטרפות: 22 מאי 2007, 11:39

שינה של תינוקות

שליחה על ידי אמא_של_עומרי* »

שלום אנשים יקרים

רציתי לשאול אם מישהו יודע, כמה "אמורים" תינוקות בני חודשיים עד חצי שנה בערך לישון במשך היום?
מתי זה משתנה והופך רק לשנ"צ (שנת-צהריים) קצרה (אם בכלל..)?
אמא_של_עומרי*
הצטרפות: 22 מאי 2007, 11:39

שינה של תינוקות

שליחה על ידי אמא_של_עומרי* »

שלום אנשים יקרים

רציתי לשאול אם מישהו יודע, כמה "אמורים" תינוקות בני חודשיים עד חצי שנה בערך לישון במשך היום?
מתי זה משתנה והופך רק לשנ"צ (שנת-צהריים) קצרה (אם בכלל..)?
דפנה*
הצטרפות: 22 ספטמבר 2001, 18:35

שינה של תינוקות

שליחה על ידי דפנה* »

בתי בת שנתיים אינה ישנה בלילות. התעוררויות של כחמש פעמים בלילה בבכי ורקיעות ברגליים. החריף מאוד בחצי השנה האחרונה. אנחנו כבר אובדי עצות. חשבתי לפנות להומיאופתיה. מישהו מכיר הומיאופת המתמחה בין היתר ויש לו ניסיון בטיפול בבעיות שינה לילדים? יש לכם עוד רעיון שיכול לסייע לה ולנו?
דפנה*
הצטרפות: 22 ספטמבר 2001, 18:35

שינה של תינוקות

שליחה על ידי דפנה* »

בתי בת שנתיים אינה ישנה בלילות. התעוררויות של כחמש פעמים בלילה בבכי ורקיעות ברגליים. החריף מאוד בחצי השנה האחרונה. אנחנו כבר אובדי עצות. חשבתי לפנות להומיאופתיה. מישהו מכיר הומיאופת המתמחה בין היתר ויש לו ניסיון בטיפול בבעיות שינה לילדים? יש לכם עוד רעיון שיכול לסייע לה ולנו?
סלעית*
הצטרפות: 28 יולי 2003, 05:24

שינה של תינוקות

שליחה על ידי סלעית* »

מצאתי כתבה ב NRG שטוענת את הדבר הבא:
"מודאגים כשהתינוק מתעורר בלילה? מרימים או מאכילים אותו? אולי כדאי שתתפסו קצת מרחק ותתנו לו להתמודד לבד. מחקר ישראלי חדש מוכיח: תינוקות להורים שמחזיקים באמונה שאם תינוק מתעורר בלילה הוא במצוקה ושיש להתערב על מנת לעזור לו, ישנו פחות טוב מתינוקות שהוריהם מאמינים בהצבת גבולות ובהתמודדות עצמאית של התינוק."
הקישור - http://www.nrg.co.il/online/43/ART1/669/041.html#comm

אולי כדאי להוסיף קצת תגובות הולמות כדי שמי שייתקל בה יוכל להבין שהמסקנות לא בהכרח נכונות?
סלעית*
הצטרפות: 28 יולי 2003, 05:24

שינה של תינוקות

שליחה על ידי סלעית* »

מצאתי כתבה ב NRG שטוענת את הדבר הבא:
"מודאגים כשהתינוק מתעורר בלילה? מרימים או מאכילים אותו? אולי כדאי שתתפסו קצת מרחק ותתנו לו להתמודד לבד. מחקר ישראלי חדש מוכיח: תינוקות להורים שמחזיקים באמונה שאם תינוק מתעורר בלילה הוא במצוקה ושיש להתערב על מנת לעזור לו, ישנו פחות טוב מתינוקות שהוריהם מאמינים בהצבת גבולות ובהתמודדות עצמאית של התינוק."
הקישור - http://www.nrg.co.il/online/43/ART1/669/041.html#comm

אולי כדאי להוסיף קצת תגובות הולמות כדי שמי שייתקל בה יוכל להבין שהמסקנות לא בהכרח נכונות?
עולם_קטן*
הצטרפות: 06 אוגוסט 2005, 21:56
דף אישי: הדף האישי של עולם_קטן*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי עולם_קטן* »

ילדתי לפני שבוע, ומה שמדאיג אותי זה בעצם ההפך ממה שכולם מדברים עליו כאן בדף - התינוקת ישנה טוב מאוד, אולי טוב מידי... (אם יש דבר כזה).
הבכור היה תינוק אנרגטי, כל הזמן דרש להיות על הידיים, התעורר מכל גרעפס (שלו), גאזים וכו', והיה ישן מהלידה - כ-5-8 שעות ביממה (לא ברצף).
ואילו הקטנה ממש ההפך, ישנה המון.
לא אכפת לה אם אני מורידה אותה מהידיים, לא מתעוררת אם יש לה גרעפס - פשוט עושה בשכיבה תוך רטינה קטנטונת עם עיניים סגורות.
היום היא ישנה כל היום, כל שעתיים-שלוש היא רטנה והיה סשן של מס' דקות של יניקה, קקי בכיור ו-חזרה לישון!!!
בניגוד לבכור היא גם מרפה לבד מהציצי מיד כשנרדמת, ולא ממשיכה לינוק מתוך שינה.
האם זה נורמאלי או שיש סיבה לדאוג?
עולם_קטן*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי עולם_קטן* »

ילדתי לפני שבוע, ומה שמדאיג אותי זה בעצם ההפך ממה שכולם מדברים עליו כאן בדף - התינוקת ישנה טוב מאוד, אולי טוב מידי... (אם יש דבר כזה).
הבכור היה תינוק אנרגטי, כל הזמן דרש להיות על הידיים, התעורר מכל גרעפס (שלו), גאזים וכו', והיה ישן מהלידה - כ-5-8 שעות ביממה (לא ברצף).
ואילו הקטנה ממש ההפך, ישנה המון.
לא אכפת לה אם אני מורידה אותה מהידיים, לא מתעוררת אם יש לה גרעפס - פשוט עושה בשכיבה תוך רטינה קטנטונת עם עיניים סגורות.
היום היא ישנה כל היום, כל שעתיים-שלוש היא רטנה והיה סשן של מס' דקות של יניקה, קקי בכיור ו-חזרה לישון!!!
בניגוד לבכור היא גם מרפה לבד מהציצי מיד כשנרדמת, ולא ממשיכה לינוק מתוך שינה.
האם זה נורמאלי או שיש סיבה לדאוג?
הולכת_את_מעימי*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2006, 17:29

שינה של תינוקות

שליחה על ידי הולכת_את_מעימי* »

כל עוד היא יונקת כל שעתיים-שלוש ועושה קקי ופיפי, נשמע לי בסדר גמור. (אייקון של מלאך)
הולכת_את_מעימי*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2006, 17:29

שינה של תינוקות

שליחה על ידי הולכת_את_מעימי* »

כל עוד היא יונקת כל שעתיים-שלוש ועושה קקי ופיפי, נשמע לי בסדר גמור. (אייקון של מלאך)
ירח_לבן*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי ירח_לבן* »

הי עולם ומזל טוב @} (גם אני ילדתי לא מזמן. בדיוק 3 שבועות)
בסהכ מה שאת מתארת נשמע לי נורמלי. גם הגדולה שלי היתה ככה, וגם החדש, ב10 ימים הראשונים היה יונק כל 4 שעות וישן בין לבין.
עכשו כבר יש עניינים אחרים כמו גזים, רוצה על הידיים ובתנועה, וחזרנו אל הכדור והמנשאים...

אני לא מומחית, אבל נראה לי שאם היא קמה לינוק, יונקת טוב עושה הרבה קקי, תהני מהזמן הפנוי לפני שהוא נגמר לך ;-)
ירח_לבן*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי ירח_לבן* »

הי עולם ומזל טוב @} (גם אני ילדתי לא מזמן. בדיוק 3 שבועות)
בסהכ מה שאת מתארת נשמע לי נורמלי. גם הגדולה שלי היתה ככה, וגם החדש, ב10 ימים הראשונים היה יונק כל 4 שעות וישן בין לבין.
עכשו כבר יש עניינים אחרים כמו גזים, רוצה על הידיים ובתנועה, וחזרנו אל הכדור והמנשאים...

אני לא מומחית, אבל נראה לי שאם היא קמה לינוק, יונקת טוב עושה הרבה קקי, תהני מהזמן הפנוי לפני שהוא נגמר לך ;-)
עולם_קטן*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי עולם_קטן* »

תודה הולכת וירח,
אתמול בלילה לאחר יממה בה ישנה קרוב ל-22 שעות (כמובן שמתעוררת לינוק ולקייק אך גם זה בעיניים סגורות) כבר כמעט טילפנו לשאול רופא... (הפולניות שבי צצה עם הלידה השניה), ואז מצאתי איזה מאמר של פרופ' על שנת תינוקות - וכתוב שם שבהתחלה תינוקות ישנים בין-10 ל-23 שעות ביממה וזה נורמאלי, אז נרגענו והבנו שבעצם השינה של הבכור היתה משהוא לא נורמאלי, ועכשיו פשוט התברכנו...
וירח- תודה על העצה, אשתדל לנצל את שפע הזמן...
עולם_קטן*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי עולם_קטן* »

תודה הולכת וירח,
אתמול בלילה לאחר יממה בה ישנה קרוב ל-22 שעות (כמובן שמתעוררת לינוק ולקייק אך גם זה בעיניים סגורות) כבר כמעט טילפנו לשאול רופא... (הפולניות שבי צצה עם הלידה השניה), ואז מצאתי איזה מאמר של פרופ' על שנת תינוקות - וכתוב שם שבהתחלה תינוקות ישנים בין-10 ל-23 שעות ביממה וזה נורמאלי, אז נרגענו והבנו שבעצם השינה של הבכור היתה משהוא לא נורמאלי, ועכשיו פשוט התברכנו...
וירח- תודה על העצה, אשתדל לנצל את שפע הזמן...
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

אם כבר הדף חזר לחיים- קראתי קצת את ההקדמה, בה נאמר שתינוק לא אמור לישון לבד וכו'.
הקטן (חודשיים וקצת) ישן חבוק איתי בלילה ועלי כל היום (במנשא/ בידיים). האם זה בסדר אם לפעמים אחרי שהוא נרדם לי בידיים אני משכיבה אותו במיטה? (רוב הזמן הוא מתעורר אחרי כמה דקות ונרדם כשאני מרימה אותו שוב, אבל פעם ביומיים בערך הוא ממשיך לישון)
גברת_פלפלת*

שינה של תינוקות

אם כבר הדף חזר לחיים- קראתי קצת את ההקדמה, בה נאמר שתינוק לא אמור לישון לבד וכו'.
הקטן (חודשיים וקצת) ישן חבוק איתי בלילה ועלי כל היום (במנשא/ בידיים). האם זה בסדר אם לפעמים אחרי שהוא נרדם לי בידיים אני משכיבה אותו במיטה? (רוב הזמן הוא מתעורר אחרי כמה דקות ונרדם כשאני מרימה אותו שוב, אבל פעם ביומיים בערך הוא ממשיך לישון)
אינדי_אנית*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2006, 22:38
דף אישי: הדף האישי של אינדי_אנית*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי אינדי_אנית* »

לא רק בסדר גם הכרחי.. אל תציקי לעצמך, הוא כבר יודיע כשזה לא יהיה בסדר. גם את צריכה כמה דקות ביום בלי תינוק בידיים לא?
אינדי_אנית*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2006, 22:38
דף אישי: הדף האישי של אינדי_אנית*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי אינדי_אנית* »

לא רק בסדר גם הכרחי.. אל תציקי לעצמך, הוא כבר יודיע כשזה לא יהיה בסדר. גם את צריכה כמה דקות ביום בלי תינוק בידיים לא?
גברת_פלפלת*

שינה של תינוקות

כן, אבל לא בא לי לחשוב שהוא בודד פתאום לבד...
גברת_פלפלת*

שינה של תינוקות

כן, אבל לא בא לי לחשוב שהוא בודד פתאום לבד...
סיגל_ב*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי סיגל_ב* »

לא בא לי לחשוב שהוא בודד פתאום לבד...
אם זה מה שאת חושבת שעלול לקרות - אז תקשיבי לעצמך... :-)

אני יכולה לספר לך על עצמי.
תינוקת בת 4 ח'. ישנה כל הזמן עלי. לא מניחה אותה אף פעם, אלא אם היא ערה דווקא, ורוצה קצת להתאמן בהיפוכים :-). אבל זה ממש חדש.
וכך היה גם עם הגדולה. עלי במנשא אלא אם היא מבקשת לרדת לרצפה. עד גיל שנה היא עוד ישנה עלי את שנת הצהריים במנשא. למה? ככה הרגשתי שטוב לה. הרגשתי שהיא זקוקה לביחד הזה, לתחושת הביטחון המוחלט, למגע שלי, גם ובפרט כשהיא ישנה. וכשמדובר בגיל של כמה חודשים ספורים, הרגשתי שזה הכרחי לה.
סיגל_ב*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי סיגל_ב* »

לא בא לי לחשוב שהוא בודד פתאום לבד...
אם זה מה שאת חושבת שעלול לקרות - אז תקשיבי לעצמך... :-)

אני יכולה לספר לך על עצמי.
תינוקת בת 4 ח'. ישנה כל הזמן עלי. לא מניחה אותה אף פעם, אלא אם היא ערה דווקא, ורוצה קצת להתאמן בהיפוכים :-). אבל זה ממש חדש.
וכך היה גם עם הגדולה. עלי במנשא אלא אם היא מבקשת לרדת לרצפה. עד גיל שנה היא עוד ישנה עלי את שנת הצהריים במנשא. למה? ככה הרגשתי שטוב לה. הרגשתי שהיא זקוקה לביחד הזה, לתחושת הביטחון המוחלט, למגע שלי, גם ובפרט כשהיא ישנה. וכשמדובר בגיל של כמה חודשים ספורים, הרגשתי שזה הכרחי לה.
סיגל_ב*

שינה של תינוקות

שליחה על ידי סיגל_ב* »

_לא בא לי לחשוב שהוא בודד פתאום לבד...
אם זה מה שאת חושבת שעלול לקרות - אז תקשיבי לעצמך..._
אח... לא ניסחתי את עצמי היטב.
רציתי לומר שאם את חושבת שבנך יחוש כך - בודד פתאום לבד, אז כדאי לך להקשיב למה שאת חושבת ומרגישה.

האמת שנכנסתי שוב לדף כדי לספר לך מה עוזר לי לספק לבנות שלי את צרכי הנשיאה שלהן
(וצריך אכן למצוא מה יכול לעזור לאמא שרוצה לשאת את תינוקה כל הזמן):
  • מנשאים טובים (שניים: צד וגב)
  • נשיאה מגוונת של תנוחות. וגם במנשא צד לשאת כל פעם בצד אחר של הגוף לשמירה על איזון לאורך זמן.
  • בשנה הראשונה לחיי בתי הגדולה, הייתי מקבלת טיפול שיאצו פעם בשבוע כדי לחזק את הגוף שלי. הפעם אני מרגישה חזקה יותר, כנראה שהאימהות הכניסה אותי לכושר... :-P
וגם רציתי לספר, שעבורי לשאת אותה כל הזמן, עונה על צורך שלי. אני לא רגועה אם היא לא עלי, אני מתגעגעת אליה, אני רוצה במגע הצמוד הזה. ככה שבשבילי, זה סופר טבעי שהיא תהיה עלי, וזה מעבר לכל תיאוריה על איך היו החיים בשבט.

זאת הזווית הלגמרי אישית שלי.
שליחת תגובה

חזור אל “שינה וילדים”