תגובות לבלוג בהארץ יורדת מהפסים

סיגל_ב*
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

שליחה על ידי סיגל_ב* »

זה המקום להגיב, לדון, להתווכח, להחמיא או לבקר את הבלוג יורדת מהפסים המתפרסם ב"הארץ".

הפוסטים שפורסמו עד כה:
  1. על חינוך ללא כפייה ("אמבטיה באמצע הסלון והמשטר הדמוקרטי הנאור")
  2. תבוטל הצינוקיה
  3. רצים, אבל לאן
  4. לגדול בבית ("לגדול בלי מכות מילדים ובלי ציונים ממורים")
  5. החיים הם פיקניק
  6. בית חרושת לציונים
  7. משפחה במיטה אחת
  8. החיים בערסל
  9. הנקה למרחקים ארוכים
  10. סיפור ביתי
  11. האם יש קשר בין חינוך ילדים לתקיפה מינית
  12. חופשת גידול ילדים
  13. אמא פמיניסטית בבית
  14. הפכנו את הרופאים לאלוהים
  15. שיטה לאילוף ילדים
  16. חלומה של כל אם יהודיה
  17. עבדי ההיי-טק (ועוד) - התאחדו
  18. הטלוויזיה דופקת את המוח של ילדינו
  19. מוקדש באהבה להורים שלעתים יוצאים מדעתם
  20. לא רוצים ילדים
  21. אפשר לחיות (באושר) ממשכורת אחת
  22. לא עוד קורבנות אופנה
  23. על שטויות של מומחים ועל תסביך הכוסיות
  24. מה מרגיש תינוק שמקבל נר בטוסיק
  25. הניקו בחופשיות - בכל מקום, בכל שעה
  26. 12 שנות מאסר בכלא מנטאלי

וזה רצף התגובות על פוסטים 24 ואילך.
תגובות על פוסטים קודמים יש ב- ארכיון תגובות ליורדת מהפסים
טליה_טקאוקה*
הצטרפות: 04 מאי 2006, 08:27
דף אישי: הדף האישי של טליה_טקאוקה*

שליחה על ידי טליה_טקאוקה* »

מסכימה מאד! תודה שכתבת על כך!
אני נזכרת שהילד שלי היה תינוק וחברות אמרו בטבעיות ובלי לחשוב פעמיים שמודדות חום בטוסיק וצחקו עלי שאני מודדת מתחת לבית שחי או לא מודדת בכלל..
אז אני שמחה לראות שאני לא היחידה שמרגישה כך.
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

לפי המחקר, היא נבדקה ("בהצלחה") על מאות תינוקות אם לא אלפים
מזכיר לי סיפור:
לאיש אחד היה סוס. לא היה לו הרבה כסף אז הוא החליט להרגיל את הסוס שלו לחיות בלי אוכל.
כל יום הוא נתן לו מעט פחות אוכל מאשר ביום הקודם. ככה עברו שבועות, עד שהוא הגיע לשלב שהסוס ממש כמעט לא קיבל אוכל.
האיש היה מאוד מרוצה והיה בטוח שהוא מצליח.
אבל כשהוא כבר כמעט הצליח להרגיל אותו לא לאכול בכלל, והסוס כבר כמעט כמעט לא אכל כלום... פתאום הסוס מת והרס לו את הניסוי.
הקוסמת_מארץ_עוץ*
הצטרפות: 01 יוני 2005, 21:40
דף אישי: הדף האישי של הקוסמת_מארץ_עוץ*

שליחה על ידי הקוסמת_מארץ_עוץ* »

גם אני בשוק מהתגובות שקיבלת שם...
ואת יודעת מה, אולי אני לא ממש בשוק, כל העולם הזה כמעט, חי חיים הזויים ומוזרים - אז למה שלא יגיבו כך?
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

שליחה על ידי יעל* »

בשמת,
לגמרי במקרה הספקתי לראות את תגובתך לפני שנמחקה.
פעם ראשונה שאני די מסכימה עם המגיבים אור-לי טיפסה על עץ מאוד גבוה והשאלה שלי היא מה כל-כך בוער לה הנרות בטוסיק שהורים דוחפים לילדיהם.
גם לי נראה שהיא צריכה לפתור איזה ענין או שניים עם עצמה לפני שהיא מטיפה דברים בציבור. ואני באמת לא רואה את ההבדל הגדול בין נר בטוסיק / בדיקת דם / או כל טיפול רפואי שלא תמיד הוא בהסכמת הפציינט הצעיר.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

תגובתך לפני שנמחקה.
לא רואה שתגובתי נמחקה...
מה פירוש
מה כל-כך בוער לה הנרות בטוסיק שהורים דוחפים לילדיהם.
מה כל כך בוער לכל אדם כל נושא שהוא בוחר לדבר עליו? איזו מין שאלה זו?
מה כל כך בוער לפלוני התחממות כדור הארץ?
מה כל כך בוער לאלמוני לדבר על תרגום חדש לצ'כוב? מה יש, אין כבר תאונות דרכים לדבר עליהן?
בקיצור, לא מבינה את ההצדקה לטיעון הזה.
כל אחד מדבר על כל נושא שמטריד אותו או שמעניין אותו.

דבר שני, איפה ראית שהיא מטיפה?
אני ראיתי ניסוחים מאוד זהירים שקוראים לאנשים להזדהות עם תינוקות ופעוטות במקום לראות את זה מהזוית שלנו כמבוגרים, וקוראים לאנשים לשים לב ולחשוב על דברים.
וזה שאת לא רואה הבדל גדול בין נר בתוסיק לבדיקת דם, לא אומר שאין הבדל, או שאנשים אחרים לא רואים הבדל. אולי את פשוט מאוד לא רגישה, אטומה ולא אמפתית? איך אפשר לדעת? אני לא יודעת כמובן מה את באופן אישי, אני רק אומרת שגם הטיעון הזה לא תקף.

כמו כן, אור-לי במקרה גם התייחסה בכתבה לבדיקת דם ולטיפולים רפואיים אחרים, ואכן אמרה שגם בדיקת דם היא פולשנית וגם בדיקת דם מכאיבה, וחשוב להבין את זה.
מצד שני, תסכימי איתי שרוב ההורים הנורמליים יודעים שבדיקת דם היא משהו פולשני ולא נעים, ויודעים על טיפולים רפואיים כואבים ופולשניים שהם כאלה - לכן לא צריך לכתוב על זה כתבה מיוחדת.
לעומת זאת, דחיפת מדחום או נר לפי הטבעת של תינוקות זה משהו שהרבה אנשים עושים בלי לחשוב פעמיים, ובלי לתאר לעצמם אפילו שאולי זה ממש חודרני ופולשני לתינוק.
אני, למשל, הלכתי למדוד חום באוזן של בתי התינוקת בלי לחשוב פעמיים שאולי זה פולשני - רק התגובה שלה הבהירה לי שזה ממש נורא בשבילה שאני תוחבת לה מדחום לאוזן, ולכן הניסיון הראשון היה גם האחרון והמדחום הזה תקוע במגירה.
לכן אני שמחה שאור לי מעלה את המודעות לתחושות ולרגשות של התינוק.
אני חושבת שאילו הייתי קוראת כתבה דומה, אבל על מדחומים לאוזן, לפני שניסיתי את שלנו, לא הייתי אפילו מנסה את זה. הייתי חושבת על זה מראש, והייתי מבינה שזה יכול להרגיש ממש נורא.
מי_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2006, 19:47
דף אישי: הדף האישי של מי_מה*

שליחה על ידי מי_מה* »

נראה לי, ואורלי - תקני אותי אם אני תועה, שהנושא הוא לא עצם הפעולה שנוקטים הורים הבוחרים בנר בטוסיק, אלא התפישה התרבותית והחברתית שרואה בזה דבר לגיטימי לגמרי. כבר התקיים פה דיון כזה בעבר הלא רחוק, בדף (שגם אותו פתחה אורלי) האם נר בטוסיק זה התעללות . משום מה אנשים רבים לא מפרידים בין דיון עקרוני בתופעה חברתית ובין האשמה ישירה ולכן חשים מותקפים. אולי כדאי למצוא דרך לחדד את הנקודה הזאת.
אולי לא. אולי חבל על המאמץ כשכותבים "בחוץ". מקריאת התגובות נראה שהקהל המשתתף הוא לא בדיוק מהסוג הרגיש לניואנסים. גורם לי להעריך עוד יותר את האכסניה החמימה שמספק "באופן" לאנשים חושבים וכותבים.
אורלי - תחזקנה ידייך!
<במקרה המסוים הזה מסכימה איתך רק באופן חלקי אבל עדיין שמחה מאוד שדעותייך נקראות גם שם בחוץ>
אל_דנטה*
הצטרפות: 22 מרץ 2004, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אל_דנטה*

שליחה על ידי אל_דנטה* »

אני עדיין חושב שהשאלה הגדולה היא למה הטוסיק האנושי הפך למקום כל כך רגיש?
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני עדיין חושב שהשאלה הגדולה היא למה הטוסיק האנושי הפך למקום כל כך רגיש?
אני חושבת שהשאלה עולה אצלך כי העמדת אותה הפוך:
זה כמו לשאול "למה התינוק האנושי הפך ליצור כל כך תלוי?"
הוא לא הפך.
הוא תמיד היה.
ותמיד יהיו כנראה מי שינסו בכוח ובכפייה לבטל את מה שהוא, ולהפוך אותו למה שהוא איננו.
כמו שדורשים מתינוקות ש"יידעו לישון כל הלילה" או "להירדם לבד בעצמם" בשם איזו המצאה, כאילו התינוק אמור לעשות את זה.
זה המקום שבו הבורות (לא יודעים מה נורמלי לתינוק) הופכת להתעללות (ולכן עושים לו דברים מכאיבים, משפילים, מפחידים).
סליחה על הניסוח הקיצוני, אני |יד1| וקשה לכתוב ואין לי כוח לחדד את הטיעון בצורה ארוכה ועדינה יותר.

מה מיוחד בתוסיק? פי השופכה (גם כן איבר הפרשה, באותו איזור) כן נראה לך מקום מתאים לדחוף מדחום? הרי גם שם יש חור. אז למה לא? אני שואלת ברצינות, שתחשוב על זה ותגיד לי מה ההבדל הגדול שבגללו פי הטבעת לדעתך לא רגיש? ואני מדברת על פי הטבעת של תינוק. פי השופכה של תינוק. הנרתיק של תינוקת. וגם הפה של תינוק או תינוקת בתור מקום רגיש שלא בנוי שידחפו לתוכו מכשיר (אתם זוכרים שהיה דף שבו תיארתי פעם איך גילו במחקרים שהכנסת שאיבה לפה של היילוד מייד לאחר הלידה, כביכול כדי "לנקות", גרמה לעתים קרובות לסירוב של היילוד לינוק כתוצאה מהטראומה?)
אגב, יש כזה דבר. קוראים לו קתטר, ואני עוד לא שמעתי על מישהו שלא חושב עליו בזעזוע.
סיגל_ב*

שליחה על ידי סיגל_ב* »

תודה לכל המגיבים. @}

יעל,
תודה על תגובתך.
ואני באמת לא רואה את ההבדל הגדול בין נר בטוסיק / בדיקת דם / או כל טיפול רפואי שלא תמיד הוא בהסכמת הפציינט הצעיר.
כל טיפול רפואי בכפייה הוא בעייתי.
לפעמים אין ברירה - נכון.
אך מה עם המקרים שבהם יש ברירה?

גם לי נראה שהיא צריכה לפתור איזה ענין או שניים עם עצמה
אני ממליצה לך לצאת למשאל פרטי משלך שבו תשאלי את חברייך ובני משפחתך על חוויותיהם מהילדות כשנתנו להם נר. יש לי תחושה שתופתעי ממה שתגלי.

מי מה, (הי :-))
תקני אותי אם אני תועה, שהנושא הוא לא עצם הפעולה שנוקטים הורים הבוחרים בנר בטוסיק, אלא התפישה התרבותית והחברתית שרואה בזה דבר לגיטימי לגמרי.
אני אכן יוצאת נגד הלגיטימציה התרבותית הניתנת לזה, אני לא אומרת דבר על ההורים שמטפלים בדאגה בילדיהם, מבחינתי כולנו קורבנות של תרבות קלוקלת, ורבים מאיתנו עושים מאמץ להגביר את המודעות ל"קלוקלות" ולצאת מהמקום הזה.
ואם לחדד עוד יותר: אני מתקוממת כנגד הכלים הגרועים שמעניקה התרבות להורים (זה אחד מהם, את שיטת חמש הדקות אפשר לצרף, את חדר התינוק ומיטת התינוק הנפרדים וכו' וכו').

במקרה המסוים הזה מסכימה איתך רק באופן חלקי
לא חייבים להסכים על הכל! :-)
(אחרת יהיה נורא משעמם... :-))

אל דנטה היקר,
למה הטוסיק האנושי הפך למקום כל כך רגיש?

_הוא לא הפך.
הוא תמיד היה._
|Y|

ואני רוצה להוסיף עוד מימד. אם הטור היה עוסק בתחושות הפולשנות שמעלה מדחום באוזן אצל תינוקות (אחלה דוגמא בשמת) - זה היה אומר שהאוזן רגישה יותר או פחות?
טיפול רפואי בכפייה הוא בעייתי בכל מקרה, בכל פתח או נקב.
לטוסיק יש את המאפיינים המעניינים משלו, ומתוכן ההשלכות הספציפיות שלו (כן, זה אזור אינטימי ומוצנע - פיזיולוגית, וכן חדירה לתוכו נעשית, מעבר לטיפול רפואי, רק בהקשר מיני. לא אני הכנסתי את ההקשר המיני, הוא תמיד היה שם).
אבל לטיעון שלי, זה לא משנה להיכן חודרים, כל עוד חודרים ללא הסכמה.

מכל טיפול רפואי בכפייה על ילדים, רצוי להימנע כמה שרק אפשר. כשאי אפשר - אי אפשר. אבל אם אפשר... לא עדיף?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

את כן הכנסת את המימד המיני. מילים כמו "מעשי סדום" ועוד כל מני פנינים שאין לי כח לחזור עליהם.
נראה לי שאת צריכה לפתור טראומות מיניות שעברת בילדותך. ולהניח לנושא הזה.
סיגל_ב*

שליחה על ידי סיגל_ב* »

אני הכנסתי את המימד המיני למאמר - בוודאי.
יחד עם זאת המימד המיני קיים בהקשרו של פי הטבעת, בין אם אציין זאת בין אם לאו.

ותודה על ההמלצה.
פלוני_אלמונית*

המימד המיני קיים בהקשרו של פי הטבעת תלוי את מי את שואלת.
לא נראה לי שזה קיים אצל תינוק רך או אצל הוריו אם הם לא חוו איזשהי "חוויה" מינית קשה באותו איבר. כי באותה מידה את יכולה לומר שגם עם הפה יש הקשר מיני. אבל שוב תלוי איזו חוויה זו היתה.
סיגל_ב*

שליחה על ידי סיגל_ב* »

המימד המיני קיים בהקשרו של פי הטבעת
תלוי את מי את שואלת.
תשאלי את את החוק.
וזה רק בתור התחלה, כדי לראות את הקשר שיוצרת התרבות ואולי גם הביולוגיה (יש הרבה אנשים שנהנים ממין אנאלי) בין פי הטבעת למין.
לא צריך אותי כדי ליצור את הקשר הזה.
אני רק הזכרתי אותו.

ואם להניח רגע לביולוגיה, החוק הישראלי קושר בבירור בין הכנסת חפץ לפי הטבעת של אדם לבין מין.
זה לא בסדר כשמדובר בקטינים או בכפייה.
זה כן בסדר כשמדובר באותה פעולה - רק בהקשר רפואי.

זו סתירה תרבותית מהותית לדעתי, ועליה ניסיתי להצביע במאמר.
אל_דנטה*

שליחה על ידי אל_דנטה* »

בשמת, הכנסת לפי דברים שלא אמרתי. הוויכוח ההוא מוצה כבר.
אני מתפעם מזה שבדף מסויים בהארץ, גם לאור לי וגם לטוקבקים יש מכנה משותף - פאניקה רקטלית.
סה טו.
אומניקי_בבית*
הצטרפות: 07 דצמבר 2006, 14:58
דף אישי: הדף האישי של אומניקי_בבית*

שליחה על ידי אומניקי_בבית* »

שלום אורלי,
אני רוצה להתווסף לרשימת מחזקייך, ולהודות לך. כמו תמיד, הבלוג מעורר מחשבה, מעורר תהיות, ומערער על המובנים-מאליהם שיש בעולם...
אני קצת המומה מהתגובות, בעיקר אלו שמופיעות בדף הבלוג עצמו. את הראשונות עוד קראתי באותה תחושה מוכרת של "יש אנשים שחושבים ככה, הרבה אנשים חושבים ככה, אולי לפחות הצלחת ולו לרגע לגרום להם לחשוב אחרת.." אבל לאט לאט, לקראת האמצע, כבר התחלתי ממש להזדעזע...
כל הקללות האלה, ההעלבות (ו"מילא" כלפייך, אבל למה כלפי ילדייך ובפרט בתך?!). בהחלט אפשר להתייחס לזה כפאניקה מסוימת, אבל למה?
הרי כל מה שניסית לעשות, בעיניי, הוא לעורר איזשהו דיון, לדחוף אותנו לבדוק את ההשלכות של מעשינו על ילדינו, וזו לדעתי התכונה המאפיינת את מרבית רשימותייך... והנה התגובות, עוקצניות, נזעמות, אגרסיביות... ואלה ההורים. ואיזה ילדים יגדלו להם?
ולמה צריכה בכלל לבוא תגובה כזו: נראה לי שאת צריכה לפתור טראומות מיניות שעברת בילדותך. ולהניח לנושא הזה.
למה להניח שאם העלית נושא כזה, שקשור בפי הטבעת, אזי ברור שיש לך טראומת ילדות שקשורה? ואם כן, האם את בהכרח צריכה לחשוף אותה? או להניח לה? ואולי בעצם לכולנו יש טראומות ילדות שקשורות בכך? אז זה עושה את זה נכון יותר או פחות לדבר על זה? (לי, ספציפית, אין זכרונות ילדות שקשורים בנרות, אבל אני לא בטוחה שזה בגלל שלא "קיבלתי"...)
לקראת סוף התגובות בבלוג כבר עלו בעיניי דמעות: כי רוב האנשים בחרו להגיב באכזריות, בהפעלת כוח (גם אם מילולי), ובחוסר סבלנות וסובלנות. וככה, לצערי, יתחנכו גם ילדים רבים, ובעוד כמה שנים הבנות שלנו יפגשו ויכירו אותם, ואז מה יקרה? איך נוכל "לחסן" את ילדינו נגד אלימות ובורות כל כך טבועות ומושרשות?
סיגל_ב*

שליחה על ידי סיגל_ב* »

גם לאור לי וגם לטוקבקים יש מכנה משותף - פאניקה רקטלית.
ואם הייתי כותבת טור שיוצא נגד חדירה רפואית בכפייה לווגינה של תינוקות, היית קורא לזה "פניקה ווגינלית"?
חליק.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

משהו שהפריע לי, שקשור בעקיפין לדברי אל דנטה , הוא ההתרכזות בפעולה אחת בלבד ובמשמעות אחת שלה.
מתוך הוויכוח והתגובות הקשות לקישור בין פי הטבעת של תינוקות לבין קונוטציות מיניות, הלך לאיבוד הנושא העיקרי בעיני - כבוד לתינוק כאדם, כבוד לגוף שלו ולתחושות שלו.
אני יודעת שאורלי יכולה לכתוב רק מה שאורלי יכולה לכתוב :-) אבל טור אפקטיבי יותר בעיני היה מונה הכנסת נר כאחת הפעולות הפולשניות שהורים מבצעים בלי לחשוב עליהן, גם אם הן לא קריטיות, ושכדאי אם בכלל לשמור אותן כאלטרנטיבה אחרונה. בקבוצה הזו נכללות גם מדידת חום בלתי פוסקת (אמהות שאני מכירה מדווחות על מדידה כל שעה בזמן מחלת חום!), חיטוט באף/אוזניים של התינוק, צחצוח שיניים בכוח, כפיית חיתול לפעוט שמתנגד, חפיפה או סירוק בכוח וכדומה.
(מודה, עשיתי לפחות אחד מבין אלה, ואולי יותר :-P ).
בתיאורים של הורים שאני קוראת, כל הזמן קיים הדיסוננס בין "המלאך הקטן שלי" ו"הנסיך/כה", לבין "מדדתי לו בטוסיק ובאוזן והשוויתי", "צחצחתי לו בכוח", וכולי.
התמקדות בתינוק כאדם שגופו מותאם ביולוגית למגע רך ועוטף ונפשו מצפה לקשב ולקבלה (בניגוד למגע חודרני ונוקשה של המכשירים השונים), היתה אולי מתקבלת טוב יותר, אבל גם נותנת להורים קונספציה מעשית לטיפול - אם לילד יש חום, אם בכלל צריך למדוד, אז נעשה קודם את כל הפעולות האפשריות האחרות לפני שנגיע למדידת חום בטוסיק (שהיום היא ברירת המחדל הראשונה). נאמר שקודם נשים יד על המצח ונבדוק אם העיניים נוצצות והלחיים סמוקות, ורק אח"כ נמדוד בבית השחי, ורק אח"כ (אם החלטנו שבאמת צריך לדווח על חום בדיוק של חצי מעלה...) נמדוד אולי באוזן, ורק בסוף בסוף אם עומדת מעלינו משטרת דיווחי החום עם אינפוזיה ביד, נגיע למדידה בטוסיק.
כאן צריך לחשוב על מטרת הטור - האם הוא בא לזעזע ולטלטל? האם הוא בא להציע רעיון חדש? אולי הוא יכול גם להרחיב את ארגז הכלים?
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שליחה על ידי פלונית* »

קרוטונית, |Y|
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

שליחה על ידי אחת* »

אורלי, אולי התגובה שלי תהיה קצת שונה. אני גם כן חושבת שצריך לכבד את התינוק ואת הגוף שלו מסיבה זו למשל אנחנו לא עושים לה ניתוח למרות שכמה רופאים כבר הפצירו בנו שנעשה. אני מוצאת את עצמי במצבים בהם אני לא מכבדת אותה לפי ההגדרות שלך ושל אחרים כאן באתר. זה נדיר אבל זה קורה.
קורה שיש חום גבוה ששום דבר אחר לא מוריד ומסיבות כאלו ואחרות אנחנו חושבים שצריך להוריד וכן משתמשת בנר (אני משערת שאחרי 4 ימים עם חום שלא יורד גם את היית מנסה להוריד חום באמצעים פחות טבעיים) והניסיון שלנו עם אקמול דרך הפה הוא הקאה שלו. אני רוצה להיות שלמה עם ההחלטה שלי לדאוג לבריאותה של ביתי גם אם אני יודעת שיש דרכים טובות יותר (אבל במקרה הן לא הצליחו אצלנו) קצת קשה לי לקרוא בבלוג שלך הפעם שההתנהגות שלי לכאורה היא כל כך נוראית.
וגם בוא נגיד שהדרך שבחרתי לטפל בה כרגע כדי למנוע ניתוח הוא דיקור ושיאצו. גם לזה היא מתנגדת. אז האם גם את זה לא לעשות כי זאת פעולה על הגוף בניגוד לרצונה? אולי? אני באמת מתלבטת.
אך מצד שני זוהי התערבות חיצונית ולא פולשנית עם סיכוי גדול מאוד למנוע ניתוח ומחלות (ובינתיים לא עברנו יותר משבוע וחצי בלי מחלה מאז שהתחיל החורף) ויש סיכוי גדול מאוד שזה יחזק אותה וימנע סיבוכים שעלולים לנבוע מדחיית הניתוח המוצע.

אני חוששת דווקא מההורים שיקראו את הבלוג שלך הפעם ובגלל הזזדהות עם הכתוב בו ובשם ההקשבה לתינוק יוותרו על טיפול נאות בילד שלהם בשם ההקשבה לצרכים שלו. התחושה שלי היא שלפעמים אין ברירה לעשות דברים בניגוד לכבוד לילד כדי לשמור על בריאותו. הייתי מעדיפה להאמין אחרת אך הניסיון שלי לא מאפשר לי לראות כיצד.
אחת*

שליחה על ידי אחת* »

טוב אורלי הבנתי מה באמת מפריע לי הפעם בבלוג שלך. יוצא שהפעם הרגשתי אחרי קריאתי שאני אמא לא בסדר. חשבתי שאם הרגשתי כך הפעם אז יתכן מאוד שעוד אלפי הורים הרגישו כך בעקבות הבלוגים הקודמים. אני משערת שאין בכוונתך לגרום להורים להרגיש כך, אך בכל זאת זה מה שקורה (וזה מזכיר לי את מה שכתב רני כשר בעלון האחרון על ביקורת, שיוצא שאנשים מפרשים את דבריו כביקורת למרות שלו אין כוונות לעשות כך). ולאור העובדה שזה מה שקורה אני באמת מנסה להבין מה המסר שאת רוצה להעביר בבלוג שלך?. אני מבינה שאת מעלה נורמות חברתיות בלתי הגיוניות ומנסה לנפץ אותן ובזה אני איתך לגמרי אבל מה מעבר לזה?
ובזה אני מצטרפת למה שכתבת מעלי קרוטונית מהמרק הגדול: כאן צריך לחשוב על מטרת הטור - האם הוא בא לזעזע ולטלטל? האם הוא בא להציע רעיון חדש? אולי הוא יכול גם להרחיב את ארגז הכלים?
אני*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2001, 17:25

שליחה על ידי אני* »

נר כחדירה אנאלית בכפיה,
מגבון כמעשה מגונה בקטין חסר ישע.

בכלל לא מעורר אנטגוניזם.

<מתרגזת שמספרים לי איך התינוקת שלי מרגישה, למשל במנשא (לא נוח לה!!!!)>
סיגל_ב*

שליחה על ידי סיגל_ב* »

אוקיי, קחו אוויר, זה יהיה ארוך :-).

קרוטונית יקרה :-),
אני יודעת שאורלי יכולה לכתוב רק מה שאורלי יכולה לכתוב
בדיוק :-).

טור אפקטיבי יותר בעיני היה מונה הכנסת נר כאחת הפעולות הפולשניות שהורים מבצעים בלי לחשוב עליהן, גם אם הן לא קריטיות, ושכדאי אם בכלל לשמור אותן כאלטרנטיבה אחרונה.
בהחלט רעיון יפה.
(תיכף נגיע ל-אבל... :-)).

גם נותנת להורים קונספציה מעשית לטיפול - אם לילד יש חום, אם בכלל צריך למדוד, אז נעשה קודם את כל הפעולות האפשריות האחרות... נשים יד על המצח... ונבדוק אם העיניים נוצצות והלחיים סמוקות, ורק אח"כ נמדוד בבית השחי... וכו'
קונספציה מעשית לטיפול ניתנה גם במאמר הזה. לא המשפט הזה שלך (שהוא נהדר בפני עצמו) אבל היתה התייחסות מפורטת לגבי מה אפשר לעשות (כלום או בכל זאת משהו) ובכלל זה הפנייה לדף מעשי לחלוטין.

תיכף אתייחס לשאלה הגדולה שלך, עוד כמה התייחסויות פרטניות קודם.

אחת,
(אני משערת שאחרי 4 ימים עם חום שלא יורד גם את היית מנסה להוריד חום באמצעים פחות טבעיים)
אז זהו, שלא.
יש לי כבר רקורד של חמישה ימים רצופים של חום גבוה מאוד מאוד. אני מנחשת שבאזור 40 - 41.
אבל הילדה היתה בסה"כ בסדר. היא ינקה, אכלה מעט, ונתנה שתן וצואה. וזה מה שחשוב.
אני ממליצה לך בחום :-) לקרוא את חום גבוה. זה דף מאוד מרגיע בעיניי וממנו קיבלתי הרבה כוח לסמוך על הגוף שלה לרפא את עצמו.

אז זה לא שאני שאננה, וזה לא שאני לא עם היד על הדופק כל הזמן (אבל כל הזמן) וזה לא שאני לא שואלת את עצמי שאלות תוך כדי - וזה לא שלא היה איזה רגע באותה פעם עם החום הגבוה, שבו הרגשתי שהיא כבר קצת לא בסדר (מסטולית מדי לטעמי, אם כי היום אולי אקח את זה אחרת) ואז ניסיתי אמבטיה אבל היא לא הסכימה, וניסיתי רטיות והיא לא הסכימה וניסיתי גרביים והיא לא הסכימה. אז "נשברתי" והלכתי לשכנים לבקש טיפה אקמול בסירופ (אין לנו). היא לקחה טיפ טיפה, דווקא אהבה, אבל אני התחרטתי. החום אולי זז טיפונת למטה אבל אחר כך חזר - אבל מה שכן קרה, זה שאני נרגעתי חזרה, ושבתי לסמוך עליה ועל גופה.
ואחרי זה היא לא היתה חולה עם חום במשך שנה לפחות (ואולי יותר).

למה אני מספרת את כל זה? כי אני יודעת שזה לא קל לבחור בדרך התמודדות כזו, שבה משחררים וסומכים על הגוף שלהם. יותר קל ויותר מרגיע לתת תרופה ולגמור עם החום הזה. אבל לתפיסת עולמי, זה פחות בריא. הרבה פחות בריא. וזה באמת דיון ארוך שאני לא אכנס אליו כרגע.
אבל מה - עם כל התפיסות היפות, עדיין פחדי התרבות מושרשים בי היטב. ואני נבהלת ונלחצת כמו כל הורה, אולי רק במקום אחר על הרצף. ולכן חשוב בעיניי לדבר על זה ולהפיץ את המידע הזה.
זה לא אומר הזנחה, זה לא אומר רשלנות - להיפך, זה אומר אחריות, עם קשב גדול לילד ולאינטואיציה האימהית.
זה גם לא אומר שאף פעם לא צריך את הרפואה המערבית. אבל עבורי, זו רפואה משלימה, ולא עיקרית. וכשאני צריכה עזרה, אני קודם כל פונה לאלטרנטיבים. את הקונבנציונלית אני משאירה כאופציה אחרונה. (ושנהיה כולנו בריאים טפו טפו :-)).

קצת קשה לי לקרוא בבלוג שלך הפעם שההתנהגות שלי לכאורה היא כל כך נוראית.
אחת יקרה, @}
שימי לב שבדבריי לאורך כל המאמר אני לא שופטת אותך. וגם לא אף הורה אחר. אני שופטת את הפעולה ככזו שאינה טובה לרווחתו הנפשית של התינוק. ואני שופטת את התרבות שמעניקה לנו כלים כאלה ואני חושבת שכולנו כהורים זקוקים לתמיכה הדדית כדי לצאת מהעיוות התרבותי שבו אנחנו שרויים.

מה שכן, זה יכול להיות לא קל לקרוא על משהו שאני עושה, ופתאום בא מישהו ואומר לי שהוא נורא מזיק.
לפעמים זה מרגיש כמו אגרוף בבטן.
קרה לי משהו כזה לאחרונה.

נתקלתי לראשונה באפשרות לתת לכלבים תזונה טבעית, כלומר בשר נא. יותר מזה, נתקלתי במידע שהאוכל התעשייתי הוא מזעזע באיכותו ומזיק בריאותית. כלומר, נטען כלפיי שאני מאכילה את הכלב שלי - במדיה מסוימת - רעל (מדברת רק על עצמי). [ומי שמכיר אותי יודע שהכלב שלנו הוא ממש בן משפחה, כמו ילד. הוא הבכור למעשה].

בשלב הראשון, הייתי צריכה לבדוק עם עצמי אם אני מתחברת לתיאוריית הרעל הזאת:
  • כי אם אני לא מתחברת למידע הזה (כמו שאני לא מתחברת לטענה שלישון עם ילדים במיטה אחת מזיק להם נפשית) אז תודה רבה ולהתראות. אז מישהו חושב שאוכל תעשייתי לכלבים הוא רעל, וואלה, שיהיה לו לבריאות.
  • אם אני מוצאת את עצמי מתלבטת, אני מתחילה לחקור את הנושא יותר לעומק כדי להבין מה אני חושבת על זה.
  • ואם אני מרגישה אגרוף בבטן, כלומר משהו שם מפיל לי איזה אסימון של שש שנות התעללות קולינרית בכלב (ככה אני רואה את מה שאני עשיתי לכלב שלי), והצד הפולני שלי שוקל להתחיל להרגיש אשם, אני באמת יכולה לעשות אחת משלוש:
  1. אני יכולה להתחיל להרגיש אשמה, ולכעוס על מי שהביא לי את המידע הזה, ולהיעלב שמאשימים אותי בהרעלת כלבים וכו'. (השאלה אם המקום הזה טוב ותורם לי ).
  2. אני יכולה להגיע למסקנה שלמרות שהטיעון נכון (שאוכל תעשייתי הוא רעל), אני לא בנויה למעבר לאוכל נא (כי אני נגעלת מזה, כי אין לי קצבים ליד הבית, כי יש לי את ההרגלים שלי...). ולהשלים עם זה. אם אני לא שלמה עם זה, אולי עדיף לי סעיף 3 -
  3. אני יכולה לקחת אחריות על העתיד ולהתחיל לפעול אחרת מעכשיו. ולהעביר אותו מיידית לתזונה של בשר נא. במקביל, אני יכולה לקבל את מה שנעשה עד היום כ"עשיתי הכי טוב שידעתי באותה נקודת זמן", ולהודות למזלי הטוב שנתקלתי במידע עכשיו, ולא כשהכלב בן 10. [אחריות מול אשמה, מומלץ מאוד בהקשר הזה]
עכשיו, אם ניקח את הדוגמא הזו, לנושא הנרות, זה מה שיוצא (ואני ממחישה את זה עליך, אבל אם לא בא לך, תגידי לי ואשנה את הטקסט):

ישנה טענה שנר בטוסיק פוגע בתינוק. השאלה היא אם את מתחברת לזה.
  • אם את חושבת שזה שטויות, אז מה כבר קרה? איזה אור-לי אחת מטורללת הזתה תיאוריה מופרכת (ודווקא היא בחורה די בסדר לפעמים ;-)), נו אז מה? אז אנחנו לא מסכימות ואפשר להמשיך הלאה.
  • אם את חושבת שזה אולי מוגזם, אבל אולי בכל זאת יש משהו בדברים, אז את יכולה להחליט לבדוק את זה קצת יותר לעומק כדי לגבש דעה בנושא.
  • ואם את מרגישה סוג של אגרוף בבטן, או איזשהו חיבור, את יכולה, שוב - לבחור אחת משלוש:
  1. את יכולה להתחיל להרגיש אשמה, ולכעוס על מי שהביא לך את המידע הזה, ולהיעלב שמאשימים אותך שאת אמא לא טובה וכו'. (השאלה אם המקום הזה טוב ותורם לך ).
  2. את יכולה להגיע למסקנה שלמרות שהטיעון נכון (שנר לא עושה טוב לילד), את לא בנויה לשיטה אחרת (כי יש לך פחדים מחום גבוה, כי הילדים כבר רגילים, כי...). ולהשלים עם זה. אם את לא שלמה עם זה, אולי בכל זאת סעיף 3 יתאים לך -
  3. את יכולה לקחת אחריות על העתיד ולהתחיל לפעול אחרת מעכשיו. ולבחור לגנוז את הנרות לתקופת ניסיון או יותר מכך. במקביל, את יכולה לקבל את כל מה שעשית עד היום כ"עשיתי הכי טוב שידעתי באותה נקודת זמן" ולהודות למזלך הטוב שנתקלתי במידע עכשיו, ולא כשהילד בן 30 ;-).
את מבינה מה אני מנסה לומר?
אי אפשר שאף אחד לא יוכל להעביר ביקורת על נורמות תרבותיות בגידול ילדים, כי יש מי שייעלב מזה. הביקורת היא על הנורמות, אבל את לא ההורה הראשון, ובטח לא האחרון שעושה את הקישור הישיר לכך שאת מואשמת כהורה.
אבל יש לך את כל הכלים בכל רגע לא להרגיש מואשמת.
זה בתחום שלך, ביכולת שלך וגם אולי... באחריות שלך. זה שלך. :-)

אחרת - לא נוכל לומר דבר לעולם.

כך שבמקום שזו תהיה דרך ללא מוצא, והדיאלוג בינינו שבו אני מעלה נורמות חברתיות בלתי הגיוניות ומנסה לנפץ אותן
ואת (או מישהו אחר) נעלבים - יש בכוחך לחוש אחרת.
זו אגב עוד נורמה תרבותית שאותה יש לנתץ - תחושת האשמה שאנחנו מיד עוטים עלינו. :-)

ואני רוצה להציע כאן את האפשרות שההיעלבות, תחושות האשמה וכו', הן לא באחריות של זה שנותן ביקורת על נורמות. גם אם הוא נוקט בלשון בוטה וחדה בתיאור הנורמות.

לעניין הנר עצמו,
תראי. אם את מרגישה שאני מדברת שטויות :-) - סבבה. אבל אם את מרגישה שנר זה לא להיט (את לא חייבת לחשוב את כל הדברים "הקיצוניים" שאני מביעה, מספיק שסתם לא תתחברי אליו ותרגישי שאת מעדיפה בלעדיו), אז את יכולה לנסות ללמוד קצת את הנושא. אל תזרקי את הנרות, אל תחליטי החלטות, לכי תקראי את חום גבוה, דברי עם רופא המשפחה שלך. תשאלי בפרומים של רופאים, דברי עם אלטרנטיבי שמקובל עליך, תעשי מה שאת מרגישה כדי ללמוד את הנושא. ואז תחליטי מה הכי מתאים לכם.
וגם אם תחליטי לשמור נרות למקרים שהם קיצוניים עבורך - זו החלטה שלך. אבל היא באה ממקום שלם יותר ומודע יותר.
והבונוס הנוסף הוא שאז, דווקא מתוך זה שאת יודעת שיש אפשרות שהילד חש אי-נוחות/סבל/כאב מהנר, תוכלי אולי לתת לו תמיכה יותר מדויקת במילותייך ומעשייך.
לפעמים כהורים אנחנו נאלצים לעשות דברים לא נעימים לילדים שלנו. השאיפה היא שאלה יהיו מינימום הכרחי בלבד, ושנדע על כל ההשלכות של אלה, כדי לתמוך בילדינו כראוי. גם למידע הזה (שנר נחווה לא טוב אצל הילד), אפילו את ממשיכה לתת נרות, יש לו ערך בעבורך ובעבור ילדייך.

ובכל מקרה, כולנו הורים שמתלבטים ומחפשים ופועלים בתוך מציאות מאוד מורכבת ומסובכת.

(()) @}

סוף חלק א'. :-P

על השאלה המעניינת:
כאן צריך לחשוב על מטרת הטור - האם הוא בא לזעזע ולטלטל? האם הוא בא להציע רעיון חדש? אולי הוא יכול גם להרחיב את ארגז הכלים?
בהמשך היום, בחלק ב'...
סיגל_ב*

שליחה על ידי סיגל_ב* »

אני, ראיתי את דברייך רק עתה, מבטיחה להתייחס בהמשך.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

_אי אפשר שאף אחד לא יוכל להעביר ביקורת על נורמות תרבותיות בגידול ילדים, כי יש מי שייעלב מזה. הביקורת היא על הנורמות, אבל את לא ההורה הראשון, ובטח לא האחרון שעושה את הקישור הישיר לכך שאת מואשמת כהורה.
זה בתחום שלך, ביכולת שלך וגם אולי... באחריות שלך. זה שלך_
מתי תכתבי פוסט שמפרט דברים אלה?
טלי_מא*
הצטרפות: 14 דצמבר 2005, 10:27
דף אישי: הדף האישי של טלי_מא*

שליחה על ידי טלי_מא* »

|Y|
מהנהנת
סיגל_ב*

שליחה על ידי סיגל_ב* »

באמת רעיון טוב. רשמתי לי.
@}

אני,
_נר כחדירה אנאלית בכפיה,
בכלל לא מעורר אנטגוניזם._

חשוב שאבהיר משהו:
אני לא כתבתי שנר זה כמו חדירה אנאלית בכפייה.
אני כתבתי שמתן נר הוא חדירה אנאלית בכפייה.

ואני אסביר.
חדירה - אני מקווה שכאן נסכים שתינו שכדי שהנר ייכנס, הוא צריך להיות מוחדר.
אנאלית - הנר מוכנס לפי הטבעת - אני מניחה שאין בינינו ויכוח על זה. פי הטבעת בלטינית נקרא Anus. מכאן מגיע אנאלי. אנאלי אומר שזה משהו שקשור לפי הטבעת.
בכפייה - כפי שהוסבר בבלוג, ברגע שאדם אינו יכול לתת את הסכמתו להליך שמבוצע עליו, זוהי כפייה. מוצדקת או לא - זו שאלה בפני עצמה (לרוב לא), אבל גם אם מוצדקת, זו עדיין כפייה.

כך שלהכניס נר לטוסיק של תינוק זה חדירה אנאלית בכפייה - בהגדרה.

זה שהמשפט "חדירה אנאלית בכפייה" מעורר אנטגוניזם זה ברור.
כי כשקוראים לילד בשמו, ושמו (מה לעשות) זה משהו לא כל כך נחמד, מתוק ותמים כמו "נר", אז זה באמת מפסיק להרגיש נוח.
וטוב שכך. כי נר בטוסיק זה ממש לא נוח.

תודה אני שהגבת ושאפשרת לי להסביר זאת ביתר פירוט.
@}

עוד לגבי אנטיגוניזם יהיה (במישרין או בעקיפין) בחלק ב' שיבוא לטובה עוד מעט.

<זה היה חלק א' וחצי, או קריאת ביניים>
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שליחה על ידי פלונית* »

כשקוראים לילד בשמו,
חביבתי, נא לדייק, את קוראת לזה כך. זכותך, כמובן.
לי_אורה*
הצטרפות: 12 אפריל 2005, 19:07
דף אישי: הדף האישי של לי_אורה*

שליחה על ידי לי_אורה* »

את קוראת לזה כך
בדיוק. לדעתי, חשוב להבחין בין דעה אישית סובייקטיבית לבין עובדות וכדאי להוסיף מדי פעם מילים מסייגות ומבהירות כגון: לדעתי, סביר להניח, קרוב לוודאי, אני חושבת ש...

ובמיוחד כל זה נכון כשמדובר בכתבה שכותרתה ושהנושא המרכזי בה הוא: "מה מרגיש תינוק שמקבל נר בטוסיק", ואני מוסיפה: מה מרגיש תינוק שמקבל נר בטוסיק לדעת המחברת. ובייחוד משום שהכתבה מופנית לקהל הרחב: הרוב אינם/ן זוכרים/ות חוויות מהתקופה שהיו תינוקות, חלק ניכר מהקהל הרחב לא יראה בשיטות שונות להיזכרות כשיטות תקפות וכו'. בקיצור, התגובה לנושא הכתבה הוא: מניין לך מה מרגיש תינוק?
א) האם את עצמך זוכרת חוויות מגיל כמה שבועות או כמה חודשים או אפילו פחות משנה?
ב) האם יש לך דרך לתקשר עם תינוקות ולשאול שאלות ולקבל תשובות (ולקהל הרחב לא נראה לי שהתשובה "אייפק" תהיה קבילה).

ולכן, מכל הבחינות כולל הבחינה התקשורתית והבחינה של ההתחשבות בקהל היעד היה עדיף שמהניסוחים שלך יהיה ברור שזו דעתך האישית והסובייקטיבית. אלא אם כן יש לך עובדות לגבות את דעתך האישית.
בר_עדש*
הצטרפות: 31 אוגוסט 2004, 15:16
דף אישי: הדף האישי של בר_עדש*

שליחה על ידי בר_עדש* »

אני כתבתי שמתן נר הוא חדירה אנאלית בכפייה.
לגבי חדירה אנאלית, אין לי ויכוח (למרות שאני לא מקבל את ההקשר המיני כשזה נוגע לתינוקות).

לגבי כפייה - לפי המינוח שלך כל מה שאת עושה לתינוק (חוץ מהנקה) נעשה בכפיה, פשוט משום שאין לו כל יכולת להביע הסכמה. באותה מידה את יכולה לכתוב שאת נושאת את התינוק במנשא בכפיה, או משכיבה אותו במיטה בכפיה, או כופה עליו לשמוע מוסיקה שאולי לא נעימה לו.

לכן עניין הכפייה לא ממש רלוונטי. השאלה היא האם הפעולה נעימה לתינוק או מפריעה לו. בעניין זה, יש תינוקות שחדירה אנאלית תפריע להם, ויש כאלו שלא, בדיוק כפי שיש תינוקות שאמבטיות פושרות יציקו להם, ויש כאלו שלא.

לגבי הצורך בהורדת חום - אני הייתי מתנסח באופן יותר זהיר. יש קשר הדוק בין מערכת ויסות הטמפרטורה בגוף לבין המערכת הנוירולוגית, ואצל תינוקות קטנים חום גבוה יכול להביא לסיבוכים נוירולוגיים (אני לא זוכר מה הסטטיסטיקה, אבל היא לא זניחה).
סיגל_ב*

שליחה על ידי סיגל_ב* »

בר עדש, :-)

למרות שאני לא מקבל את ההקשר המיני כשזה נוגע לתינוקות
אני לא אומרת שאצל תינוקות זה נעשה בהקשר מיני.
אני אומרת שאם נתבונן על חדירה לפי הטבעת, הרי שמעבר להקשר הרפואי שעליו אני מערערת כלגיטימי - היא נעשית רק בהקשר מיני. זה לא נראה לך מוזר?(וגם אז היא לגיטימית בתרבות שלנו רק כשהיא נעשית בהסכמה ולא לקטינים).
מה שאני מנסה לומר, זה שהתרבות החליטה שאותה פעולה בדיוק, מגונה כשהיא כלפי תינוקות בהקשר אחד, אבל קבילה בהקשר אחר.
וזה לא מובן לי.
ונשמע לי מעוות לגמרי.
רגע אחד חדירה-אנאלית-בכפייה לתינוק זה בסדר, ברגע הבא חדירה-אנאלית-בכפייה לתינוק (עזוב כפייה, גם אם הוא היה מסכים!) היא אוי ואבוי.
איך זה ייתכן?
על סמך מה זה התבסס? האם נשקלו כאן רק הכוונות של מבצע הפעולה(מין/רפואה)? מה עם ההשלכות של זה על התינוק?
הרי למה חושבים שמין עם תינוקות וילדים זה לא בסדר? כי יש בעיה עם כוונת התוקף וזה לא מוסרי, או גם כי הקורבן עלול להיפגע מזה?
אז אם חושבים על הקורבן, מדוע אף אחד לא חושב - שיש סיכוי - שחדירה אנאלית בכפייה, גם בהקשר רפואי, לא תתקבל כל כך נהדר אצל תינוקות?
(אני לא בטוחה שאני מצליחה להסביר את עצמי עד הסוף, אז אתה מוזמן להמשיך ולהקשות. :-))

לפי המינוח שלך כל מה שאת עושה לתינוק (חוץ מהנקה) נעשה בכפיה, פשוט משום שאין לו כל יכולת להביע הסכמה. באותה מידה את יכולה לכתוב שאת נושאת את התינוק במנשא בכפיה, או משכיבה אותו במיטה בכפיה, או כופה עליו לשמוע מוסיקה שאולי לא נעימה לו.
יש דרכים לגדל תינוק ללא כפייה. אם לא טוב לו במנשא, אוציא אותו או אחליף מנשא או תנוחה. אם לא טוב במיטה, אקום איתו. אם לא טובה לו המוסיקה - אכבה אותה. אם לא טוב לו באמבטיה - אוציא אותו.
בכל מקרה - אתחשב בו.
כשאתה מחדיר נר לטוסיק של תינוק מבלי לקבל את הסכמתו, אתה לא יכול להתחרט אם הוא מביע מחאה.
וזה חתיכת הבדל.

מעבר לכך - יש הבדל עצום בין להניח תינוק במיטה, לבין לחדור לגופו. שני מישורים אחרים לחלוטין שאין מה להשוות ביניהם.
תינוק מצפה לכך שתטפל בו. נדמה לי שאין אף תינוק שמצפה שיחדרו לאחוריו. (ועוד כשיש אופציה אחרת!)

יש תינוקות שחדירה אנאלית תפריע להם, ויש כאלו שלא
  1. גם אם נכון, הרי שמראש, לעולם לא תוכל לדעת איזה מהם הוא התינוק שלך.
  2. אני חושבת, בין אם התחושה הפיזיולוגית תהיה שונה בין תינוק לתינוק, שאין לנו מושג איך זה בדיוק נחווה ונחרט, גם אם אין איתות חיצוני למחאה כלשהי. האם אתה בטוח במיליון אחוז שאין לכך שום השלכה נפשית על הילד? במקרה של ספק - אין ספק. וכפי שלא חודרים לאחוריו של אדם מבוגר בכפייה, כך גם עם תינוק חסר אונים. בפרט - כשיש אופציה אחרת!
@}

לי אורה,
לדעתי, חשוב להבחין בין דעה אישית סובייקטיבית לבין עובדות וכדאי להוסיף מדי פעם מילים מסייגות ומבהירות כגון: לדעתי, סביר להניח, קרוב לוודאי, אני חושבת ש...
ולכן, מכל הבחינות כולל הבחינה התקשורתית והבחינה של ההתחשבות בקהל היעד היה עדיף שמהניסוחים שלך יהיה ברור שזו דעתך האישית והסובייקטיבית.
  1. חשוב שמי שקורא את הבלוג יזכור שמדובר ב- בלוג. בלוג הוא טור אישי, יומן רשת שנועד להכיל את מחשבותיו, הגיגיו ותחושותיו של אדם. זוהי אינה כתבה עיתונאית, וברור בעליל שמדובר בטור סובייקטיבי לחלוטין. לכך הוא מיועד.
  2. אין מה להוסיף מילים מסייגות כשכותב הטקסט לא מסתייג מחומריו. אין שום דבר לא לגיטימי בנחרצות. גם אם היא גורמת לאי נוחות בקרב חלק מקהל הקוראים.
  3. הוספה מאולצת של המילים לדעתי, סביר להניח, קרוב לוודאי, אני חושבת ש.. מעבר למה שיצא באופן טבעי בטקסט (ואם תבדקי, תגלי שם כמה!), היא טרחנית ומלאה בעיניי, בפרט כשמדובר מראש ב... בלוג.
  4. מה שאכתוב לקרוטונית בעוד רגע, תקף גם כאן.

קרוטונית יקרה,
רציתי לספר לך שבאחרונה חשבתי רבות על מטרת הטור.
זה קרה בעיקר בעקבות העובדה שפתאום הרגשתי "סתימה בצנרת". לא היה לי ברור מה ולמה, אבל כל הכתיבה הזאת מאוד מאוד עייפה אותי. והרגשתי שנגמר לי הסוס.
ואז קרה משהו מעניין: את הערת איזו הערה חצי נעלבת לגבי משהו שכתבתי (בדף אחר). וזה גרם לי לחשוב שוב על כל מי שנעלב ועל כמה אני לוקחת אותו בחשבון בכתיבה שלי.

ואז הבנתי. הבנתי למה פתאום אני מקבלת תגובות נורא חיוביות בבלוג (עד לפני שני פוסטים), ולמה כאן מחמיאים לי אנשים שבדרך כלל מתקשים לעכל את ה"קיצוניות" שלי (לא בטוחה עם המרכאות נחוצות בכלל :-P), והבנתי למה אומרים לי שהבלוג נהיה נורא תקשורתי ופתוח. חברה אפילו אמרה לי שמדהים איך דעותיי התמתנו. גוועלד! הן לא!

אז הנה ההסבר שמתחת לפני השטח:
במשך כל כתיבת הבלוג (עד לפני שני הפוסטים האחרונים), נעתי כל הזמן בין הרצון לכתוב את דעותיי כפי שהן, לבין החשש להעליב, לפגוע, להרחיק. התוצאה של זה היתה לכתוב פחות ופחות את עצמי, ויותר ויותר את מה שהקהל מסוגל לשמוע, רוצה לשמוע, לא ייעלב לשמוע.
הרצף שבין ריצוי לבין אותנטיות אישית.
עד שהשתתקתי.

וכשהבנתי זאת, הבנתי עוד דבר. שזה לא רלוונטי מה הקהל ירגיש. כל עוד אני לא מסתובבת ומטיחה עלבונות אישיים, אלא עוסקת בביקורת תרבותית על נורמות, אני לא יכולה לכתוב לפי מה שהקהל ירגיש. כי אז לא אכתוב את מחשבותיי. אני צריכה לכתוב את עצמי. אני צריכה להיות אני - אבל בדיוק, לא בערך. אחרת, לא יהיה בלוג.

אתה יכול להתאמץ להיות משהו אחר או מישהו אחר באופן חד פעמי. דו פעמי. לא לאורך זמן ולא באופן קבוע.
(זה גם מאוד לא בריא).

ולכן, גמלה בלי החלטה, להיות אני.
לכתוב איך שאני כותבת.
ומאז, התמלאתי שמחת כתיבה.

יש לי הזדמנות מופלאה לחלוק עם כמה אנשים את מחשבותיי. לא את מחשבותיהם של חבריי בבאופן; לא את סיכומי השיעורים של הדפים בבאופן; לא הרצאות מלומדות, מקיפות ומקרבות על נושאים נבחרים מעולם הבאופן; יש לי הזדמנות מופלאה לחלוק את מחשבותיי האישיות עם כמה אנשים.
ואני חושבת שכדאי שאנצל אותה.

האם זו הדרך האפקטיבית ביותר? הטובה ביותר? המקרבת ביותר?
חד משמעית - לא. אין לי ספק בכך.
אני בטוחה שיש מיליון דרכים טובות יותר. (ואני מזמינה מוכשרים ממני, מעודנים ממני, מקרבים ממני, לכתוב).
אבל זו הדרך שלי.

אני לא מייצגת אף אחד, לא עובדת בשביל אף אחד, לא שגרירה או דוברת של אף אחד.
אני חוזרת להיות נאמנה לקול הפנימי שלי. ואני ממליצה את זה לכל אחד.

כך שלשאלתך, קרוטונית, מטרת הטור היא לכתוב את מחשבותיי.
האם אני מקווה להשפיע בכך על אנשים? בוודאי.
האם אני חושבת שבדרכי הקיצונית, הבוטה והנחרצת יהיה מי שיושפע - כן. גם אם זה אומר פחות אנשים מאשר בדרך אחרת.
זה לא משנה.

ותראי מה קרה, הייתי צריכה להגיע למצב שבו מתחשק לי להפסיק לכתוב, כדי להבין את זה.
רק כשהבנתי שסורסתי (על ידי עצמי), שוחררתי (על ידי עצמי).

ולכן, אם להתייחס לביקורת הספציפית שלך,
טור אפקטיבי יותר בעיני היה מונה הכנסת נר כאחת הפעולות הפולשניות שהורים מבצעים בלי לחשוב עליהן, גם אם הן לא קריטיות, ושכדאי אם בכלל לשמור אותן כאלטרנטיבה אחרונה.
ביקורת זו אינה רלוונטית לי. כי אלה לא מחשבותיי. (אם כי יופי של רעיון, שאגב נגעתי בו בהקשר אחר בטור שעסק בכפייה פיסית ותקיפה מינית).
אני חושבת שנושא הנר הוא בעיה בפני עצמה, מעבר לנושא הכללי של טיפול רפואי מיותר בכפייה, ואני חושבת שזה נפלא שהקדשתי לנר טור שלם ארוך ומנומק.
יש לי תחושה שכעת הורים רבים יחשבו פעמיים לפני שהם יתנו אוטומטית נר לילד שלהם.

(אגב, אל תתרגשו מהמגמות בטוקבקים. הם לא מדגם מייצג של ככל הקוראים. והם מעידים רק על עצמם, לא הרבה מעבר.)

ולאור כל האמור לעייל, אני רוצה להודיע שאיבדתי עניין בתגובות נוסח: כדאי לך לכתוב בסגנון כזה או אחר, היה עדיף להתמקד בנושא כזה או אחר, להתנסח באופן זה או אחר (זה מופנה גם ל-לי אורה).
מי שלא אוהב לקרוא אותי - לא חייב לקרוא אותי.
ובכלל לעניין אנטיגוניזם, אני לא מהוועדה לקירוב לבבות בין המיינסטרים לבאופן. יש אנשים שקשה להם לקרוא אותי, יש אנשים שיוצאים נשכרים. כמו בכל סגנון - אין סגנון מושלם. וגם אם היה כזה, הוא לא הסגנון שלי.

תגובות, שאלות, טיעוני-נגד והערות מהותיות על הנושאים שעולים בבלוג - יתקבלו בברכה.

ותבורכו כולכם על תגובותיכם בעבר, בהווה ובעתיד.
כולכם תרמתם לי רבות. תודה. @}
Manty_T*
הצטרפות: 18 ספטמבר 2004, 19:14
דף אישי: הדף האישי של Manty_T*

שליחה על ידי Manty_T* »

אור-לי
אני מאד נהנת לקרוא אותך, בבלוג וכאן!!!
|Y|
סמדר_נ*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 20:40
דף אישי: הדף האישי של סמדר_נ*

שליחה על ידי סמדר_נ* »

אני רוצה להודיע שאיבדתי עניין בתגובות נוסח: כדאי לך לכתוב בסגנון כזה או אחר, היה עדיף להתמקד בנושא כזה או אחר,
אבל אולי יש אחרים שלא איבדו עניין בזה.
נדמה לי שכבר כתבתי את זה פעם בדפי הקיצוניות, אבל יש כנראה טעם לומר זאת שוב: "מהות" ו"סגנון" אינם באמת נפרדים. אי אפשר לומר אותו דבר במלים אחרות. לכן, מי שמעיר על סגנון בהחלט מעיר על מהות. ולמה האמירה "היה עדיף להתמקד בנושא זה או אחר" אינה מהותית בעינייך? האם את מודעת לכך שביצירת המגבלות האלה את בעצם אומרת שיש לך עניין רק בתגובות בנוסח "יופי, סבבה"? הרי כאן באתר, מי שרוצה להתווכח עם התזות שלך כבר עשה זאת בדפים המיועדים לכך, ולא חש כל צורך לפתוח את פי הטבעת של התינוק שלו לדיון מחודש.

ומשהו לגבי "מטרת הבלוג": את אומרת שמבחינתך הבלוג הוא בלוג אישי שנועד לחלוק עם שאר העולם את מחשבותייך שלך, ושלך בלבד (אם כי, על הרקע הזה, אני מתקשה להבין את אני לא העניין כאן בתגובתך לפלוני. כי מהו העניין אם לא את?!). אבל לי זו נראית היתממות. ברור לחלוטין שקוראייך רואים אותך כמייצגת דרך חיים מסויימת שאינה רק שלך. יתרה מזאת, ככל הנראה גם את ראית עצמך כך, שכן בכמה וכמה טורים הופיעו לינקים לדפים פה באתר, או אפילו ציטוטים מדבריהם של אחרים כאן. וכל מיני אחרים, שחולקים איתך כל מיני אלמנטים בדרך הזאת, מביטים בעין חרדה וחשים שאת עושה נזק חמור לייצוג שלה (באופן אישי, אני כל הזמן בחרדה שאמא שלי תקרא את הבלוג הזה, או לפחות חלקים ממנו -- דווקא החלקים שבהם את מתלוננת על "ריצוי ההמון" טובים בעיני -- ואני אצטרך להסביר שאעפ"י שאני מיניקה פעוט וישנה במיטה משפחתית ונושאת במנשא ולא שולחת לגן וכו' וכו', אני לא חושבת שנר בטוסיק הוא כזה איום ונורא). האם אסור להם אפילו להעיר על כך?! או, הם יכולים להעיר אם רצונם בכך, אך לדעת שאוזנייך אטומות להערותיהם?!
כשאת שוקלת את ההשלכות של דברייך, את בדרך כלל מתייחסת ל"יושפעו/לא יושפעו". את מתעלמת מאפשרות שלישית, והיא שיושפעו -- אבל בכיוון ההפוך. אם לצטט כמה חברות שלי -- כפי שיש תומכות הנקה שההקשבה להן עושה חשק לבלוע בקבוק רמדיה, ומתנגדים ללידות בית שההקשבה להם עושה חשק ללדת בבית בשבוע 26 שלישייה במצג עכוז ללא מיילדת, הרשימה הזו מעוררת חשק לנייר את עצמך לדעת, אותך ואת כל בני ביתך עמך. ואת מדברת עם אחת שמתעבת חדירות מכל סוג (כמעט...). ההשפעה של הדיון המקורי בענייני הנר עלי היתה שרצתי לבית המרקחת לקנות נר כשחשבתי שאנו עשויים להזדקק לו (נכון, לא נעשה בו שימוש, אבל זה רק מפני שלמדתי שכשהילד חולה, יש להתייעץ עם רופא, לקנות תרופה בהמלצתו או במרשמו, ואז, כדברי הפראזה החביבה על צפריר -- עולה ההבראה מאליה. לכן ארון התרופות שלנו מכיל בעיקר תרופות שטרם ראו אור יום, וגם לא אור לילה). אני בכלל לא בטוחה שזה היה עולה בדעתי בלי הדיון ההוא (ותודה! :-)), כי זה היה כל כך מחוץ לתחום בשבילי, שכנראה הדחקתי את העובדה שזה קיים בכלל.
יש לי תחושה שכעת הורים רבים יחשבו פעמיים לפני שהם יתנו אוטומטית נר לילד שלהם.
עדיין לא פגשתי את ההורים האוטומטיים האלה. טוב, אולי אני עוד אפגוש, ואהיה מלאת הוקרה לך על כך שהארת את עיניהם.
פלוני_אלמונית15*
הצטרפות: 17 ינואר 2007, 17:44

שליחה על ידי פלוני_אלמונית15* »

סמדר נ
|כן|כן|:-)
אהבתי את ההגדרה-
כפי שיש תומכות הנקה שההקשבה להן עושה חשק לבלוע בקבוק רמדיה, ומתנגדים ללידות בית שההקשבה להם עושה חשק ללדת בבית בשבוע 26 שלישייה במצג עכוז ללא מיילדת, הרשימה הזו מעוררת חשק לנייר את עצמך לדעת, אותך ואת כל בני ביתך עמך.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

"מהות" ו"סגנון" אינם באמת נפרדים. אי אפשר לומר אותו דבר במלים אחרות. לכן, מי שמעיר על סגנון בהחלט מעיר על מהות
אני מסכימה.
קודם רק קראתי. בתשומת לב ובעניין, אבל משהו לא הסתדר לי ולא ידעתי מה, אז שתקתי עד שאקרא דברים חכמים. והנה באה סמדר נ וגרמה לי לתפוס מה הציק לי ולא ידעתי לנסח.
אל_דנטה*

שליחה על ידי אל_דנטה* »

בר עדש, תודה על דברייך.
אור-לי אני יכול לחשוב על פעמיים שנר בתחת לילד או לתינוק הוא יתרון רפואי גדול.
אם הילד שלי נוסע על אופניים, נופל ושובר את היד לדוגמא, אני, וזה עניין אישי שלי, יעדיף (להפשיטו ולאונסו רקטלית ע"י החדרת עצם זר) (סתם) כדי למנוע כאבי תופת עד שנגיע לבית החולים מאשר לתת לו רסקיו או אפילו אקמול דרך הפה. מהטוסיק האקמול נספג טוב יותר מהר יותר ולכן הוא אפקטיבי יותר.
לדעתי מי שמזלזל בכאב ילדו, לא מסוגל להיות אמפטי לכאב ולא רואה את ילדו ממטר וזה יותר חמור מנרות.
ללמוד להבין את הבחירות שלי אומר לדעת מה לעשות ומתי ויש מקום גם לנרות בטוסיק.

(שיחה הזויה לגמרי)
לי_אורה*

שליחה על ידי לי_אורה* »

תגובות, שאלות, טיעוני-נגד והערות מהותיות על הנושאים שעולים בבלוג - יתקבלו בברכה.
אוקי דוקי. שמה של הכתבה האחרונה שלך מעיד על הנושא המרכזי בה: "מה מרגיש תינוק שמקבל נר בטוסיק". בכתבה עצמה כתבת במפורש שאת מתייחסת לתינוקות מאוד רכים, בתקופה של טרום הדיבור: "מכיוון שאין שום יכולת לשאול את התינוק ולקבל את הסכמתו לכך, ניתן להגדיר זאת כחדירה אנאלית בכפייה".

ושאלתי: מניין לך איך מרגיש תינוק?
א) האם יש לך זכרונות מהגיל המאוד רך של טרום הדיבור, שבו "אין שום יכולת לשאול את התינוק ולקבל את הסכמתו"?
ב) האם יש לך אפשרות לראיין תינוקות ש"אין שום יכולת לשאול" אותם מה דעתם בנידון?
סיגל_ב*

שליחה על ידי סיגל_ב* »

שלום לך סמדר נ, באמת עבר הרבה זמן.

אבל אולי יש אחרים שלא איבדו עניין בזה.
האחרים יכולים לעשות עם זה ככל שיחפצו. לפתוח דפים על כך, לכתוב טוקבקים, לארגן תנועת מחאה, לפרסם ספר. כל זה עניינם שלהם.
אותי לא מעניין לדון על זה.
סגנון הכתיבה שלי אינו פתוח למשא ומתן.
נקודה.

עשיתי פעם טעות.
הזמנתי אותך ועוד משתתפים להציע לי הצעות לניסוח פחות מעליב, יותר מקרב וכו', ובלבד שאוכל לבטא את רעיונותיי, והם בדיוק.
זה היה כדי להוכיח לך שאין דרך לומר את רעיונותיי המדויקים, בדרך שלא מעליבה.
מכיוון שהעלבון לא טמון ברעיונותיי הכלליים העוסקים בביקורת תרבותית, העלבון מצוי אצל (חלק) מקהל הקוראים.

והנה את אומרת את זה בעצמך: אי אפשר לומר אותו דבר במלים אחרות..
כלומר, לטענתך, מחשבותיי אין להם מקום בעולם, כי הן מעליבות או מרחיקות כפי שהן. וכדי שהן יוצגו הן צריכות לעבור שינוי סגנוני, ושינוי סגנוני זה באמת אומר שינוי מהותי. כלומר, לדעתך, את דעותיי צריך להשתיק. כי הן נורא מעליבות ומרחקיות כפי שהן.

אז אני מפנה אותך לדברים שכתבתי ל-אחת, הם מתאימים לכאן במדויק:

_אי אפשר שאף אחד לא יוכל להעביר ביקורת על נורמות תרבותיות בגידול ילדים, כי יש מי שייעלב מזה. הביקורת היא על הנורמות, אבל את לא ההורה הראשון, ובטח לא האחרון שעושה את הקישור הישיר לכך שאת מואשמת כהורה.
זה בתחום שלך, ביכולת שלך וגם אולי... באחריות שלך. זה שלך.
אחרת - לא נוכל לומר דבר לעולם._

אני כותבת לך את כל זה לא כדי לשכנע אותך למה הסגנון שלי הוא "בסדר". זה לא ממש משנה לי מה תחשבי על הסגנון שלי (אני גם לא משלה את עצמי שדעתך עליו תשתנה, וזה בסדר :-)).
אני משתדלת כמיטב יכולתי להסביר לך את מה שאני אומרת, כי טרחת ובאת וכתבת.

ואם לחזור לטעות שעשיתי, הטעות היתה בכלל לבקש הצעות. כי מה שהובן מכך, זה שסגנון הכתיבה שלי פתוח למשא ומתן.
וסגנון הכתיבה שלי, אגב, הוא חלק ממני.
אמרת, סמדר, מהות וסגנון הם בלתי נפרדים. את צודקת.
הסגנון שלי ואני - בלתי נפרדים. לשנות את הסגנון שלי אומר לשנות אותי.
את רוצה לשנות אותי, סמדר?

ולמה האמירה "היה עדיף להתמקד בנושא זה או אחר" אינה מהותית בעינייך?
מכיוון שכשעוסקים במחשבותיי, הערה כמו "עדיף להתמקד בנושא א' ולא ב-ב'" אינה רלוונטית. מכיוון שאני כותבת על מה שאני חושבת, לא על מה שפלוני חושב שכדאי היה שאכתוב. מי שרוצה לכתוב אחרת את הטור - מוזמן לפתוח בלוג משלו ולכתוב.

האם את מודעת לכך שביצירת המגבלות האלה את בעצם אומרת שיש לך עניין רק בתגובות בנוסח "יופי, סבבה"?
כנראה פיספסת את המשפט:

ואני מדגישה: על הנושאים.

הרי כאן באתר, מי שרוצה להתווכח עם התזות שלך כבר עשה זאת בדפים המיועדים לכך, ולא חש כל צורך לפתוח את פי הטבעת של התינוק שלו לדיון מחודש.
והנה דווקא עלו כאן בדף הזה דיונים רבים מהותיים. זה לא עצר אף אחד.

אם כי, על הרקע הזה, אני מתקשה להבין את אני לא העניין כאן בתגובתך לפלוני. כי מהו העניין אם לא את?!).
המחשבות שלי הן נושא לדיון. לא האישיות שלי.

ברור לחלוטין שקוראייך רואים אותך כמייצגת דרך חיים מסויימת שאינה רק שלך
אז?
אז זה הופך אותי לכזו?
זה מחייב אותי במשהו?
לא.

ככל הנראה גם את ראית עצמך כך, שכן בכמה וכמה טורים הופיעו לינקים לדפים פה באתר, או אפילו ציטוטים מדבריהם של אחרים כאן
זוהי הסקת מסקנות שגויה.
מה הקשר?
לינקים לדפי מועילים באתר שקשורים לנושאים השונים הופכים אותי למייצגת באופן?
וכשאני שמה לינקים לאתרים אחרים בעולם זה הופך אותי למייצגת שלהם? מאיפה הרעיון הזה בא?

וכל מיני אחרים, שחולקים איתך כל מיני אלמנטים בדרך הזאת, מביטים בעין חרדה וחשים שאת עושה נזק חמור לייצוג שלה
אז?
אז הופך אותי לחייבת משהו למישהו?
אולי לא קראת טוב, אבל הבלוג הוא על שמי, לא על שם באופן.
וזה שאני חולקת איתך ועם עוד אחרים אלמנטים משותפים בחיינו לא מחייבת איש מאיתנו לדבר.
האם לי יש ציפיות ממך? האם אני מצפה ממך שתתנהגי בצורה מסוימת כי יש לנו אלמנטים משותפים בדרך החיים?
מאיפה מגיעה הציפייה הזו שלך ממני?
ברצינות אני שואלת.
וכשאת עונה, תחשבי טוב טוב, האם יש עוד מישהו כאן באתר שיש לך כאלה ציפיות ממנו, והפוך: האם למישהו כאן באתר יש ציפיות כאלה ממך.

באופן אישי, אני כל הזמן בחרדה שאמא שלי תקרא את הבלוג הזה, או לפחות חלקים ממנו – דווקא החלקים שבהם את מתלוננת על "ריצוי ההמון" טובים בעיני – ואני אצטרך להסביר שאעפ"י שאני מיניקה פעוט וישנה במיטה משפחתית ונושאת במנשא ולא שולחת לגן וכו' וכו', אני לא חושבת שנר בטוסיק הוא כזה איום ונורא
ואם תצטרכי להסביר אז?
מה פתאום הבלוג שלי מחייב אותך באיזה אופן?
מה הקשר בינינו?
סמדר, זה אצלך לגמרי.

בואי נקח לדוגמא פוליטיקה.
בטח יש לך איז דעה פוליטית לכאן או לכאן.
נניח שאת נוטה לשמאל (ואם את לכיוון השני, סליחה, אחליף בעריכה את הדוגמא).

האם את כותבת ליוסי שריד מכתבים שבהם יש לך ביקורת על הדרך שבה הוא מייצג את השמאל? (לא משווה את עצמי לשריד)
האם את מנהלת איתו שיחות ביקורתיות על הדרך שבה הוא מביע את הרעיונות המשותפים לכם?
האם יש לך ציפיות מסוימות ממנו שיתנהל בדרך מסוימת - כי אם הוא חורג מכך, מה יחשבו עליך, ופתאום תצטרכי להסביר...

את מבינה את האבסורד?

האם אסור להם אפילו להעיר על כך?!
לא תודה. לא רצוי כאן בדף.

הם יכולים להעיר אם רצונם בכך, אך לדעת שאוזנייך אטומות להערותיהם?!
בדיוק.

את יודעת איך קוראים לזה?
קוראים לזה קבלה.

וכמו שבאתר מתנהלות שיחות על ביקורת כלפי בני זוג (להבדיל) , ומוצע תמיד להניח לביקורת על האחר, וללמוד לשנות משהו אצלנו, אני רוצה להציע לך את אותו הדבר.
לא כי אני צריכה את הקבלה הזו שלך. אני, תודה לאל, מקבלת את עצמי על כל חסרונותיי.
אני מציעה לך לקבל את קיומי ככזו (קיצונית, בוטה, מרחיקה, אטומה... מה שבא לך, באמת תרגישי חופשי) לא בשבילי, בשבילך.
כי לך יהיה יותר קל, ותוכלי להניח לרצון הזה לשנות אותי.

וכמו שיש עוד דברים בחיים שאת לא אוהבת, ועוד אנשים שאת לא מסמפטת, כך יהיה גם הפעם.
אי אפשר שתאהבי את כל האנשים בבאופן - זה הרי לא סביר - וזה בסדר לגמרי. :-)
ולמרות שאני מסמפטת ומתחברת להרבה דברים שאת כותבת (כשאת לא כותבת ביקורת עלי ;-)), אני חיה לגמרי בשלום עם המצב הזה.
ככה זה בחיים.

איתרע מזלך ויצא שמי שכותבת בלוג על דרך החיים האלטנרטיבית זו מישהי שסגנונה בוטה ולא תואם את השקפותיך. מה לעשות?
אלה הם החיים.
קבלה.

כשאת שוקלת את ההשלכות של דברייך, את בדרך כלל מתייחסת ל"יושפעו/לא יושפעו". את מתעלמת מאפשרות שלישית, והיא שיושפעו – אבל בכיוון ההפוך.
בכלל לא מתעלמת. לוקחת לגמרי בחשבון.
זה לא משנה.
גם אם הייתי רוצה לכתוב אחרת - אני לא יכולה. אינני יודעת אם קראת בקפידה את דבריי לקרוקטונית:
ניסיתי לעשות זאת. התוצאה היתה השתתקות.
אני לא יודעת אם את מבינה את המשמעות של להיות מישהו אחר או משהו אחר שהוא לא אתה, לאורך זמן. יצא לך פעם לחוות דבר כזה?

ומעבר לניסיון הלא מוצלח, אני גם חושבת שזה לא ראוי.
לא ראוי ולא רצוי שזה מה שינחה אותי כשאני כותבת בלוג אישי.
כי הדעות שלי, קיצוניות ובוטות ככל שיהיו הן לגיטימיות להשמעה. וזה אמור להיות מבחנן היחיד.
לא באתי לרצות אף אחד.
וזה שיש לסגנון הזה השפעה כזו או אחרת, לא רלוונטי. מכיוון שאני באתי להשמיע.
מה כל אחד יעשה עם זה - עניין שלו.
זה לא בתחום אחריותי.

הרשימה הזו מעוררת חשק לנייר את עצמך לדעת
לך זה עושה כזה חשק.
וזה שלך לגמרי.
ואת מייצגת לצורך העניין רק את עצמך.
לשמחתי אני עדה באופן אישי להשפעה שיש לבלוג שלי, ולרשימה הספציפית הזו על אנשים.
אל תחשבי שמה שאת מרגישה, תקף לגבי כל שאר האנשים. לא כולם בנויים כמוך או מגיבים כמוך.
יש אנשים שדווקא פטיש 5 ק"ג עושה להם את זה.
את לא אחד מהם, אני מבינה.
ובכל מקרה זה לא משנה.
אני לא בוחרת מה להיות או מה לכתוב לפי תגובות הקהל. אחרת זו לא תהיה אני.
אני מניחה שגם את לא נוהגת לשנות את עצמך בהתאם לתגובות סובבייך.

_יש לי תחושה שכעת הורים רבים יחשבו פעמיים לפני שהם יתנו אוטומטית נר לילד שלהם.
עדיין לא פגשתי את ההורים האוטומטיים האלה._
תראי מה את עושה:
אני לא אמרתי הורים אוטומטיים.
אני אמרתי יתנו אוטומטית.
אלה הם שני דברים שונים, אני מקווה שאת מבינה את ההבדל (ואם לא, אסביר).

ולסיכום, סמדר, ברצינות,

מה את רוצה?
מה את רוצה?

את רוצה שאכתוב אחרת? (לא יכולה)
את רוצה שאהיה אחרת?
את רוצה שאפסיק לכתוב בלוג בהארץ?
את רוצה שאעלם מבאופן?

מה את רוצה?
with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

שליחה על ידי with_passion* »

לא מבין מה קופצים פה - אולי רגשות אשם מקפיצים כי לא רוצים להרגיש אותם (כמו שלא רוצים שהילד ירגיש את הכאב... הרגש הנורא שכל הגברים פוחדים ממנו ושעדיף לשים רעל בגוף במקום להרגיש אותו) ? פרצטמול בשוק רק משנת 1955 ובארה"ב.. באופן כללי אני מאד חשדן לגבי כל "תרופה" מודרנית - במיוחד אלה שהוכנסו לשוק לאחר מלחמת העולם השנייה - ובמיוחד אלה מארה"ב - ובמיוחד במיוחד במיוחד אם זו ה"תרופה" הנמכרת ביותר בארה"ב ובארץ.. אפילו לפני שאני קורא את רשימת תופעות הלוואי הארוכה.. ואפילו לפני שאני רואה שהכמות הנחשבת רעילה והכמות ה"תרופתית" כל-כך קרובות.. הנורות האדומות הם all over... אז מה? דרך התחת נספג טוב יותר?? למה לא להזריק את הרעל ישר לוריד! השם בעברית באמת מאד עדין.. כולה "נר" - נר לי נר לי נר לי דקיק.. אם היו קוראים לזה ספוסיטורי אולי זה לא היה עד כדי כך פופולארי שיהיה רק למקרה בארון. אין סיכוי שאורלי "תייצג" את כולנו באופן מושלם - אבל כל מה שהיא כתבה עד עכשיו מקפיץ מישהו - ושיקפצו.. עדיף לקפוץ מאשר לשבת במשרד. כאב זה רגש חשוב כמו כל הרגשות וחשוב שנרגיש אותו.. אם שומרים על רכות זה יכול להיות די סתלה - אבל אם חושבים על זה ונכנסים לפאניקה ורוצים להיפטר מזה.. אז זה באמת לא נעים. דווקא אלה שנותנים\לוקחים רעל כדי להפטר מהכאב "מזלזלים" ברגש המיוחד הזה.
לי_אורה*

שליחה על ידי לי_אורה* »

_עשיתי פעם טעות.
הזמנתי אותך ועוד משתתפים להציע לי הצעות לניסוח פחות מעליב, יותר מקרב וכו',_
אני אכן זכרתי את ההזמנה ההיא וחשבתי שהיא עדיין נכונה. טוב שהסברת שאת יותר לא מעוניינת בעצות מהסוג הזה. מעתה ואילך אמנע מהן.
<משום שמה שאת רואה הן מילים-מילים ואין כאן הבעות פנים וגוף, אכתוב שכל מה שכתבתי ושאכתוב בהודעה זו הוא ברצינות ולא בציניות>.

מאוד מסכימה עם מה שכתבת:
מי שרוצה לכתוב אחרת את הטור - מוזמן לפתוח בלוג משלו ולכתוב.
הופך אותי לחייבת משהו למישהו?
את בהחלט לא חייבת שום דבר לאף אחד/ת מלבד לעצמך, ואכן את מייצגת אך ורק את עצמך.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

קודם רק קראתי. בתשומת לב ובעניין, אבל משהו לא הסתדר לי ולא ידעתי מה, אז שתקתי עד שאקרא דברים חכמים. והנה באה סמדר נ וגרמה לי לתפוס מה הציק לי ולא ידעתי לנסח
כנ"ל.
פלוני_אלמונית*

לכל המתאמצים, חבל על זמנכם היקר. בדף אחרי דף מתנהל אותו דיון מעגלי.

מי שרוצה לכתוב אחרת את הטור - מוזמן לפתוח בלוג משלו ולכתוב. הלוואי שמישהו מפה ירים את הכפפה.
יש כאן הרבה מאוד שגרירים מוצלחים מאוד של באופן, שאישית הייתי שמחה מאוד שהם יכתבו טור.
אור לי אכן יכולה לכתוב רק איך שהיא יכולה.
סמדר_נ*

שליחה על ידי סמדר_נ* »

לטענתך, מחשבותיי אין להם מקום בעולם
חלילה. כל מה שאני טוענת הוא שגם לוויכוח עליהן יש מקום. גם אם לך הוא נראה "רק" ויכוח סגנוני.
לינקים לדפי מועילים באתר שקשורים לנושאים השונים הופכים אותי למייצגת באופן?
הם לא הופכים אותך למייצגת רשמית, אבל הם כן יוצרים איזושהי מראית עין, כנראה לא רק אצלי. טוקבק מכוער במיוחד אמר שתכתבי את הגיגייך "באתר הכת אליה את שייכת". ואם לקחת דוגמה שאינה בהמית, היזכרי נא בבקשתה של בדחילו להסיר את הלינק לדף שפתחה, משום שמבחינתה היה מדובר כאן בשימוש לא ראוי שנעשה בדבריה שלה. אמנם את הבהרת שאת נענית לבקשתה מטעמים חבריים ולא משום שהבקשה מוצדקת בעינייך, ועל כך אפשר אולי לדון בפעם אחרת (עקרונית ייתכן שאת צודקת), אבל המקרה הזה מדגים בדיוק את מראית העין של הייצוג.

האם את כותבת ליוסי שריד מכתבים שבהם יש לך ביקורת על הדרך שבה הוא מייצג את השמאל? (לא משווה את עצמי לשריד)
ודאי! אמנם שריד כבר אינו ח"כ (ולדעתי הוא משתבח מאז הוסר מעליו נטל הפרלמנט). אבל לו משהו בכתיבתו היה מציק לי עד שהייתי חשה צורך בפנייה אליו -- לשם מה יש ב"הארץ" מכתבים למערכת? ועוד דבר -- כתיבתו אכן מייצגת עמדות שמאליות, אבל יש גם גדעון לוי ועמירה הס ואביב לביא ועוד אחרים, כך שהייצוג של השמאל הוא מספיק מגוון וממצה, ואני כבר אמצא מישהו שייצג אותו כמו שאני הייתי רוצה. במקרה שלך אין הדבר כך -- את היחידה בעיתון שמדברת על "השמאל הרדיקלי של גידול הילדים". האם זה מחייב אותך למשהו? כן -- לפחות לדיאלוג עם אנשי "השמאל הרדיקלי של גידול הילדים". ודיאלוג שלא רק את תקבעי את כלליו.
אני לא יודעת אם את מבינה את המשמעות של להיות מישהו אחר או משהו אחר שהוא לא אתה, לאורך זמן. יצא לך פעם לחוות דבר כזה?
אני מבינה. אני יודעת שזה לא נעים, בלשון המעטה. אבל אני חושבת של"להיות את עצמך" יש מחיר, וחלק מהמחיר זה לשמוע הערות. כן, גם על סגנון. גם על מיקוד הנושאים. וגם אם זה לא מעניין אותך, וגם אם זה לא פתוח למשא ומתן. יש משהו לא הוגן בבקשה לחסום חלקים בדיאלוג הזה. כשאת אומרת "מי שלא רוצה, שלא יקרא", כמוך כמי שתולה מודעה פרובוקטיבית בכיכר העיר ומסרב לדון בה בטענה שמי שזה לא מוצא חן בעיניו יכול לא להסתכל.
_לך זה עושה כזה חשק.
וזה שלך לגמרי._
ושל עוד כמה אנשים, כנראה. אני יכולה להאמין שיש אנשים שזה עושה להם דברים אחרים. אני רק חושבת שלעובדה שזה עושה לי כזה חשק, את מחוייבת להאזין. מה תעשי עם זה -- עניין שלך (הנה, את רואה? זה יכול לעבוד גם לכיוון השני).

_תראי מה את עושה:
אני לא אמרתי הורים אוטומטיים.
אני אמרתי יתנו אוטומטית.
אלה הם שני דברים שונים, אני מקווה שאת מבינה את ההבדל (ואם לא, אסביר)._
אני רואה מה אני עושה -- השינוי היה מכוון. הסיבה היא שמרגיזה אותי הנחת הקדם על פיה מי שאינו פועל על פי משנתך עושה זאת כי אינו חושב. לעתים קרובות הסיבה היא, ויהיה הדבר מרגיז ככל שיהיה, שהוא אינו חושב כמוך. ואגב, אני בכלל לא מקילה ראש בזה שזה מרגיז --- מיליון פעמים בגינה בא לי לטלטל איזה הורה שאני בטוחה באותו רגע שטחו עיניו מראות. אבל זה לא מספיק לי כדי להגדיר אותו "הורה שפועל בצורה אוטומטית". ההורה הסביר -- ומאז שאני אמא בבית, רוב ההורים שאני מכירה הם כאלה -- חושב לפני ביצוע כל פרוצדורה רפואית בילדו. יותר מפעמיים. לפעמים -- מה לעשות -- הוא לא מגיע למסקנות שלך.
מה את רוצה?
שלום עולמי והפסקת מירוץ החימוש הגרעיני. אפשר?
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

חוץ מזה שאני אוהבת את הדיון כאן (-:
אני רוצה לומר, שאני בכלל לא קיבלתי חשק "לנייר" מהבלוג של אור-לי, כמובן.
אבל זו לא חוכמה, כי אני מעולם לא העליתי בדעתי להכניס נר לאף ילד שלי, וגם לא מדחום, וגם לא כשהם קדחו מחום.
אני נרתעת מזה. זה מרגיש לי חדירה אנאלית לא מתאימה, לא ראויה, לא נעימה, פולשנית (מעניין מי אמר את זה).
ובכלל, הכל עניין של גישה.
מי שיש לו בכלל בראש האופציה הזאת, "להכניס נר", ברור לגמרי שייווצרו המצבים שבהם יהיה "לגיטימי בעיניו" להשתמש בזה!
אני, שאין לי בכלל "נר" במפה שלי - זה פשוט לא קיים באופן מוחלט במושגים שלי, לא סתם לא נמצא בבית - מעולם לא עמדתי בפני שום צורך לתת נר או אפילו לשקול לתת נר.

הדעה שלי בויכוח פה מעורבת.
מצד אחד, אני מבינה, מזדהה ותומכת לחלוטין בזכותה של אור-לי לכתוב בדיוק כמו שמתאים לה. זה הבלוג שלה.
אותי לא מעניינים אלה עם ה"כת". הם עושים מכל דבר "כת" ומחפשים תמיד איזה "אשמים" להתלהם עליהם.
מצד אחר, אני כן חושבת שיש משמעות לסיגנון ולצורה שבה מדברים על משהו.
אבל גם זו לא חוכמה. הרי פעם הייתי כותבת כמו אור-לי, והיום אני כותבת אחרת. לרוב (כלומר, כשאני לא מתעצבנת על טוקבקיסטים מ----ם בבלוגים של אור-לי וכותבת תגובות ספונטאניות וראויות-למחיקה בדף של אור-לי P-: ).
ההבדל הוא, שאני עברתי שינוי כדי לכתוב אחרת. כי אני אדם אחר. ופה קבור הכלב. (זהו עצם העניין. לא, זה עצם שלכלב... סליחה, נסחפתי).
סיגל_ב*

שליחה על ידי סיגל_ב* »

אל דנטה,
אני לא דיברתי על נרות לשיכוך כאבים במקרי תאונה - שזה מקרים חריגים הייתי אומרת, שעליהם כן דיברתי.
דיברתי על השגרתיות שבמתן נר להורדת חום בעיקר.
אני מניחה שאתה לא מאלה, אבל הורים רבים, ברגע שהמדחום עולה על 37.5 (והם מודדים כל שעה, בטוסיק, תהיה בטוח) - מיד הם נותנים נר.
הטור הזה נועד בעיקר להם.

לעניין הדוגמא שהבאת, וואלה, זו הבחירה שלך, בכל מקרה מדובר במקרה חריג ולא שגרתי, ככה שאני לא רואה את רלוונטיות לכלל שניסיתי להציג (כל עוד יש אלטרנטיבה- לעשות בה שימוש!)

לדעתי מי שמזלזל בכאב ילדו, לא מסוגל להיות אמפטי לכאב ולא רואה את ילדו ממטר וזה יותר חמור מנרות.
כמו שאני רואה את זה, אתה ממיר כאב אחד בכאב אחר (פיזי, נפשי, שניהם).
ייתכן שבמקרה חירום כזה זה מוצדק ועדיף. אולי. אני כנראה אוותר על הרעיון.
בכל אופן, לא התייחסתי למקרים האלה בטור, ואינני מבינה מהיכן מגיע ה"זלזול בכאב הילד".

לי אורה,

ושאלתי: מניין לך איך מרגיש תינוק?
(לא אענה על א' וב' כי הם רטוריים, כן? :-)).
אני משערת מה מרגיש תינוק ומציגה את דעתי.
דעתי מבוססת על ההיגיון שלי, על האינטואיציה האישת שלי, על ניסיון חיי וכו'. זו פשוט דעתי ליאורה :-).

טוב שהסברת שאת יותר לא מעוניינת בעצות מהסוג הזה. מעתה ואילך אמנע מהן.
חן חן על זה ועל הבהרת הטון. :-) @}

בשמת, קרוטונית,
קודם רק קראתי. בתשומת לב ובעניין, אבל משהו לא הסתדר לי ולא ידעתי מה, אז שתקתי עד שאקרא דברים חכמים. והנה באה סמדר נ וגרמה לי לתפוס מה הציק לי ולא ידעתי לנסח.
לא הבנתי עם מה אתן מסכימות או מה אתן טוענות.
אנא בארו.

סמדר,

כל מה שאני טוענת הוא שגם לוויכוח עליהן יש מקום. גם אם לך הוא נראה "רק" ויכוח סגנוני.
אני לא עוצרת כאן ויכוח או הבעת דעות על מחשבותיי.
אני מבקשת להמנע מלהשמיע הערות על הדרך שבה הן נכתבות בבלוג.
הגם שמהות וסגנון הם בלתי נפרדים (ואני בהחלט מסכימה) הם לא אותו דבר.
מהות עונה על השאלה: מה היא חושבת, מה אומרת המחשבה. כל טיעון בעד או נגד מה שאני אומרת יתקבל בברכה.
סגנון זו שאלה של איך, הדרך שבה אני מביעה את עצמי. כל טיעון בעד או נגד איך שאני מתבטאת, לא יתקבל בברכה.
ומכיוון שאת רוצה לדון איתי, ולא עם מישהו אחר, אז אין לך ברירה אלא לקבל את הגבולות ששם לך הצד הזה של השיחה.
ואם לא בא לך הגבולות, אחלה, את יכולה לבחור לא להיות בשיחה, או להתעלם בחוסר כבוד מבקשתי.

המקרה הזה מדגים בדיוק את מראית העין של הייצוג.
כבר כתבתי, גם אם יש מראית עין של ייצוג שנוצרה במוחם של אנשים אחרים - אז מה?
למה את חושבת שזה מחייב אותי?
הודעתי - את הברור מאליו - שאני לא מייצגת אף אחד.
לא מעניין אותי איזו מראית עין יש כאן.
אם אני אתחיל לחייב את עצמי על סמך מה אחרים חושבים, רוצים, מצפים - אוי ואבוי לי.
אני ממליצה לך גם כן להמנע ממתכון כזה בחייך.

במקרה שלך אין הדבר כך – את היחידה בעיתון שמדברת על "השמאל הרדיקלי של גידול הילדים". האם זה מחייב אותך למשהו? כן – לפחות לדיאלוג עם אנשי "השמאל הרדיקלי של גידול הילדים". ודיאלוג שלא רק את תקבעי את כלליו.
:-0
:-0
אין לי מילים להביע את תדהמתי.
סמדר, את רצינית?
מתי בדיוק קיבלתי את המינוי הזה???
לא, לא, לא, התבלבלת יקירה.
אני כותבת בלוג אישי שלי על חיי ומחשבותיי. אני לא מצייגת אף "שמאל רדיקלי של גידול הילדים".
ואני לא חייבת לך (או למישהו אחר) שום דבר.

יש משהו לא הוגן בבקשה לחסום חלקים בדיאלוג הזה.
קוראים לזה לכבד את הצד השני ואת גבולות השיחה שהוא מציב לך.
גם אם הם לא נוחים לך.
אחרי הכל, אנחנו מדברים על הכתיבה שלי שאני מבקשת לא לעסוק בה, לא על הכתיבה שלך.

כמוך כמי שתולה מודעה פרובוקטיבית בכיכר העיר ומסרב לדון בה בטענה שמי שזה לא מוצא חן בעיניו יכול לא להסתכל.
לא סירבתי לדון "במודעה הפרובוקטיבית".
סירבתי לדון בסגנון שלה. לא אותו דבר.
וזה בכלל לא משנה מה את חושבת על הבקשה / הודעה הזו שלי.
ככה אני רוצה לנהל את הדיון עם מי שרוצה לדבר איתי. זה מרחב הדיון כאן בדף.
את לא חייבת להסכים איתי (גם על זה). יהיה נחמד אם פשוט תכבדי את זה.
או שלא. תעשי מה שבא לך.

אני רק חושבת שלעובדה שזה עושה לי כזה חשק, את מחוייבת להאזין.
  1. אני לא מחוייבת לכלום. כאמור.
  2. אין לי בעיה שתכתבי את זה. לא זה מה שמפריע לי. לא ביקשתי כאן רק תגובות אוהדות. אולי גם כאן אנחנו נמצאים בדיון שמקורו באי הבנה:
אני מבקשת להימנע מתגובות שמבקשות לעצב את כתיבתי, לשנות אותה, שתהיה יותר מעודנת, פחות בוטה, יותר כזו ופחות אחרת.
מאידך, לא אכפת לי שתכתבי לי איך הרגשת כשקראת את הטור שלי, להיפך, את מוזמנת בשמחה לתאר כל תחושה שעלתה בך (שלילית ככל שתהיה) למקרא הטור. זה לגיטימי לגמרי ולא על זה אני מדברת. אני מבקשת להפסיק לדבר איתי על איך אני צריכה לכתוב אחרת, ולקבל את זה שככה אני כותבת. זה מה יש. (מבחינתך - זה מה יש. יש אנשים שמאוד מרוצים ממה שיש. אני ביניהם.)

הסיבה היא שמרגיזה אותי הנחת הקדם על פיה מי שאינו פועל על פי משנתך עושה זאת כי אינו חושב.
אני לא אמרתי שכל מי שנותן נר, נותן אותו אוטומטית.
אני אמרתי שהורים רבים נותנים נר אוטומטית, והם אף פעם לא עצרו לחשוב על זה קודם לקריאת הטור, וכעת, חלק מהם, יעצרו.
זה לא אומר שהם לא הורים חושבים בתחומים אחרים בחיים שלהם.
זה רק אומר שהתרבות שלנו מקהה את החושים והתחושות של כולנו.
(גם את שלי בתחומים רבים).

ובוודאי שיש אנשים שחושבים אחרת ממני, ובוודאי שיש אנשים שנותנים נר ושכן חושבים על זה עשרים פעם לפני כן. לא עליהם דיברתי.

ההורה הסביר – ומאז שאני אמא בבית, רוב ההורים שאני מכירה הם כאלה – חושב לפני ביצוע כל פרוצדורה רפואית בילדו.
ברור לי שיש אנשים שנרתעו מלתת נר עוד לפני הטור שלי - זה ברור.
לצערי, אני בספק אם קודם לכן מישהו חשב על נר שזה "חדירה אנאלית בכפייה". (ויש איזה שניים שלושה שחושבים כך כעת).

_מה את רוצה?
שלום עולמי והפסקת מירוץ החימוש הגרעיני. אפשר?_
האם אין לך תשובה?
אני שואלת אותך שוב, מה את רוצה ממני?

<חוץ מהתחייבות שאייצג את "השמאל הרדיקלי של גידול הילדים", ושזה יהיה בתנאים שלך>
<מפלגת שרג"ה?>
<הלוואי ויכולתי לתת לך את מה שאת רוצה בכללי>
סיגל_ב*

שליחה על ידי סיגל_ב* »

לא הבנתי עם מה אתן מסכימות או מה אתן טוענות.
לזה התכוונת?
קראתי רק עכשיו.
סיגל_ב*

שליחה על ידי סיגל_ב* »

ואני אסכים איתך על זה.

ושכתבתי על דרך ההתבטאות שלי, כתבתי:
_האם זו הדרך האפקטיבית ביותר? הטובה ביותר? המקרבת ביותר?
חד משמעית - לא. אין לי ספק בכך.
אני בטוחה שיש מיליון דרכים טובות יותר. (ואני מזמינה מוכשרים ממני, מעודנים ממני, מקרבים ממני, לכתוב).
אבל זו הדרך שלי._
סיגל_ב*

שליחה על ידי סיגל_ב* »

מצד אחד, אני מבינה, מזדהה ותומכת לחלוטין בזכותה של אור-לי לכתוב בדיוק כמו שמתאים לה. זה הבלוג שלה.
צ'מעי בשמת, אני משפשפת את עיניי בתמהון לנוכח מה שכתבת.
(אל תדאגי :-)).

מה זאת אומרת:
זכותה של אור-לי לכתוב בדיוק כמו שמתאים לה ???
זה כל כך ברור ומובן מאליו, שאין כאן בכלל דיון!
זו לא שאלה לאף אחד, זה לא עניינו של אף אחד.

טוב. לכל הצופים השקטים בדיון, אל דאגה, הדיון הזה לקראת סופו - ההזייה הזו עומדת להיפסק.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

_מה זאת אומרת:
זכותה של אור-לי לכתוב בדיוק כמו שמתאים לה ???
זה כל כך ברור ומובן מאליו, שאין כאן בכלל דיון!_
זאת תשובה לסמדר, שלדעתה זה לא ברור.
היא אומרת שאת נתפסת כמייצגת, ושלכן צורת הכתיבה שלך גורמת, לדעתה, אנטגוניזם מיותר.
אני מסכימה שכתיבתך גורמת לקהל מסוים לאנטגוניזם קשה.
לא לי, אבל אני חריגה ולא דוגמא (היום הסביר לי מישהו קרוב שאני מופרעת, כי אני לא רוצה טלביזיה בחדר השינה. במלים אלה. אני חושבת שזה שאני מיניקה בן ארבע וחצי נראה לו בסדר, אבל לא לרצות טלביזיה בחדר השינה בביתי העתידי??? איך אפשר???).
אני גם מבינה את הטיעון, שאת נתפסת כמייצגת.
כי את פחות או יותר היחידה.
סיגל_ב*

שליחה על ידי סיגל_ב* »

אני גם מבינה את הטיעון, שאת נתפסת כמייצגת.
אז מה אם אני נתפסת כמייצגת?
אז מה?
האם זה אומר שאני באמת מיצגת? לא!

מה לזה ולי?
סורי - אין דבר וחצי דבר.
ואם למישהו יש בעיה שהקול היחיד שנשמע במיינסטרים הוא קולי - שיפעל לכך שלא אהיה היחידה.
זה המקום לעשות משהו.
לא לבוא אלי בטענות למה אני ככה ולמה אני לא אחרת.
לא רלוונטי.
ולא סביר.
אחת*

שליחה על ידי אחת* »

אורלי, רק עכשיו קראתי מה שכתבת לי. אני מסכימה אם מה שכתבת על רגשות אשמה וביקורת אבל אני חושבת שהניסיון שלך ושל הבת שלך הוא שלכן בלבד, ואני עדיין חושבת שצריך קצת להזהר יותר עם עצות שקשורות לבריאות של אחרים.
אני יכולה לספר לך שכשלבת שלי היה חום גבוהה 4 ימים קראתי את כל הדף שהמלצת לקרוא וחשבתי שהכל בסדר והיא תתאושש. אבל כשלבסוך הגענו לרופאה אחרי שחשבנו שאין צורך לראות רופא עם חום כל כך גבוהה גילינו שלבת שלנו יש דלקת ריאות חמורה (והיא רק בת 5 חודשים). היא היתה בסכנת חיים. כן, כן סכנת חיים. כמובן שאת יכולה לטעון שאני לא באמת יכולה לדעת אם היא היתה בסכנת חיים ויכול להיות שטיפול אלטרנטיבי היה עוזר יותר ואני רוצה לענות שבמצב שבו היא היתה היה עדיף לתת אמון לרפואה שיש לה הוכחות טובות בשיפור מצב מיידי ולא להתחיל לנסות דרכים אחרות בלתי מוכחות (שבהחלט ניסינו ולצערי לא הועילו במקרה זה).

אני כותבת את זה רק בגלל שהייתי במקום הזה, של לחשוב שאני נותנת לבת שלי להבריא בכוחות עצמה ובמקרה שלנו הלכנו קצת טיפה רחוק מדי. אני יודעת שיש הורים שינסו לעשות הכל כדי לא לתת תרופות ומניסיוני בלבד לפעמים צריך לעצור עם הרצון לעשות הכל ב'טבעיות'. ראיתי שלפעמים (במקרים נדירים) זה עוזר ורצוי לתת תרופות כולל אקמול בתוסיק.

אני מקווה שדבריי ברורים. יש מי שקורא כאן ויתן לילד שלו להיות עם חום 5 ימים ויכול להיות שהוא יסכן את חיי בנו בגלל זה.

ולכן הייתי נמנעת מלכתוב משהו כמו: _יש לי כבר רקורד של חמישה ימים רצופים של חום גבוה מאוד מאוד. אני מנחשת שבאזור 40 - 41.
אבל הילדה היתה בסה"כ בסדר. היא ינקה, אכלה מעט, ונתנה שתן וצואה. וזה מה שחשוב._

כמובן שכל הורה צריך להפעיל שיקול דעת משלו ולא להתייחס למשהו שמישהי כתבה כאן באתר אבל לפעמים שיקול דעת של הורה לתינוק צעיר יכול להיות מוטעה בגלל שהוא בעצמו לא סגור איך הוא רוצה לטפל בבן שלו וקשה לו להקשיב לקול שלו מבלי להיות מושפע מקולות רקע מסביב, הן מצד קיצוניות של 'באופן' והן מצד רופאים שגורמים להורים להרגיש שהם מזניחים ומסכנים את התינוק.
מישהי*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2001, 07:42

שליחה על ידי מישהי* »

אחת שלום,
קראתי את מה שכתבת ולומר את האמת? ממש התעצבנתי, קודם כל לא ראיתי בשום מקום בשום פוסט ובשום דף באתר שבו סיגל ב אמרה שלא צריך ללכת לרופא. הרבה אנשים כאן בבאופן כן הולכים לרופא כדי לקבל אבחנה, אחר כך מחליטים איך לטפל.

הבת שלך בת חמישה חודשים עם חום גבוה במשך 4 ימים ואת לא לוקחת אותה לרופא ועוד מעיזה להאשים את אורלי?
איפה האחריות שלך? איפה ההקשבה לקול הפנימי, לאינטואיציה האמהית?
בר_עדש*
הצטרפות: 31 אוגוסט 2004, 15:16
דף אישי: הדף האישי של בר_עדש*

שליחה על ידי בר_עדש* »

רק לפני פוסט אחד או שניים נראה היה כי הטור שלך יביא את קולו של באופן לעולם הגדול, ויגייס רבבות לשורותינו.
היתה הרגשה, שנוצרה בדיונים שעודדת על סגנון הכתיבה והתכנים, שאת אכן מייצגת את הקהילה, מוציאה את דברנו ומדברת בקולנו.

והנה, זה נגמר.
אין יותר שופר לקהילה.
נשאר רק בלוג אישי.
אין רבבות שנוהרים לחינוך ביתי.
נשארו רק טוקבקיסטים מתלהמים.
קולו הצלול של באופן הפך לקולך הצלול לא פחות, אך המעצבן הרבה יותר אנשים.

<דרך אגב, אני נהנה הרבה יותר לקרוא אותך ככה.
אז את מה שהעולם הפסיד, אני (לפחות) הרווחתי.>
אחת*

שליחה על ידי אחת* »

מישהי - אני לא מאשימה את אורלי בכלום. ברור שאני לוקחת אחריות על הבת שלי. אני רק רוצה לחדד את העניין שלפי דעתי הפעם המסר שהיא מעבירה קצת קיצוני בעיניי דווקא בגלל שיש הורים לתינוקות כל כך קטנים שהקטע של 'להקשיב לקול הפנימי שלהם ולאינטאציה האימהית' קצת גדול עליהם.
סמדר_נ*

שליחה על ידי סמדר_נ* »

_זה כל כך ברור ומובן מאליו, שאין כאן בכלל דיון!
זאת תשובה לסמדר, שלדעתה זה לא ברור._
אה, לא, לא, אני כנראה צריכה להבהיר את עצמי יותר אם זה הרושם שהתקבל. אני מסכימה, אור-לי, שזכותך לכתוב כפי שמתאים לך אינה עומדת לדיון. בכל אופן, אני לא ניסיתי להעמיד אותה כלל לדיון.
מה שאמרתי על כך שאת נתפסת כמייצגת (והרי יש בכך גם הרבה מן האמת: הרי אם עכשיו תבוא אמא-מנשא-מיניקה-מיטה-לא-גן ותרצה לכתוב בלוג ב"הארץ", המשבצת הזאת כבר תפוסה. קשה להניח שיהיו שתיים כאלה. האמת היא, שגם אחת זה יותר מכל מה שאפשר היה לקוות) היה כדי להסביר מנין באים הצורך והמוטיבציה של אנשים לומר לך, לטענתך, איך לכתוב. התגובות, בדף הזה (או בכל מקום אחר), לא באות לשרת רק אותך, אלא גם את המגיבים עצמם, וגם קהל שאולי חושב כמותם, וגם קהל שאולי חושב כמוך. למעשה, כשאת כותבת שם את עיתונאית, הנואמת בכיכר העיר, והשימוש בכיכר העיר אינו יכול להיות חד סטרי. והערוץ כאן יותר ידידותי ונוח לפנייה אלייך, מאשר פסטיבל הטוקבקים הדוחה.
לשאלתך, מה אני רוצה ממך -- כן, אישית הייתי מעדיפה שתכתבי יותר דברים בסגנון ש קרוטונית מהמרק הגדול הציעה. אבל כמו שאמרת, זה לא יעזור לי (ולא היו לי אשליות בעניין גם לפני כל הדיון הזה, אל תדאגי), ובנקודה הזאת באמת נצטרך להסכים על אי ההסכמה. מה שעורר אותי מרבצי אחרי שתיקה ארוכה היה בקשתך שלא להתייחס עוד ל"סגנון" או ל"לכתוב בנושא כזה ולא אחר". המשמעות של בקשה כזו היא הגבלה רצינית של אפשרות הביקורת על הבלוג. ואם את אומרת שלגיטימי "לתאר את התחושות שהבלוג עורר" -- האם את באמת לא רואה איך מכאן מגיעים מייד לדיון בדיוק באותם נושאים שבהם ביקשת לא לדון?
לי , אגב, לא היתה כל כוונה לדון בשום דבר הקשור לבלוג-גופו. אני קוראת אותו, לעתים מסכימה, לעתים מתעצבנת, ובכל מקרה עוברת הלאה. אני במקרה לא שייכת לאלה המנסים לומר לך שהיית צריכה לכתוב כך או אחרת. כל מה שאני רוצה ממך, הוא שתקבלי את זכותם לומר לך כך. זה לא אומר שאת חייבת לעשות מה שהם אומרים (ובאמת לא צריכה להיות לך מטרה להשביע רצון של מישהו), אבל להגיד להם "אל תאמרו, ואם תאמרו אני אסתום אוזניים" לא לגיטימי בעיני. ממילא, אם את כל כך איתנה בכתיבתך -- מה זה משנה לך שמישהו יאמר שהיה מעדיף שתעשי כך או כך? אז יגיד. זכותו להגיד. זכותך לעשות מה שאת רוצה.
סיגל_ב*

שליחה על ידי סיגל_ב* »

מה זה משנה לך שמישהו יאמר שהיה מעדיף שתעשי כך או כך? אז יגיד. זכותו להגיד. זכותך לעשות מה שאת רוצה.
בוודאי.
אבל עייפתי מזה.
אחרי אינספור דיונים בנושא (ובאמת יש לי חשק למחוק את כל הדפים המתנצחים האלה) - הגעתי להשלמה שלי עם עצמי ועם הכתיבה שלי - כפי שהיא. (נהדרת כפי שהיא - עבורי ועבור עוד שניים שלושה, ו-בר עדש :-)).

ולכן אני לא רוצה כאן שיחות בסגנון:
  • תוסיפי עוד מילים "לדעתי" (רק משתמשת בדוגמא שלך לי אורה, אנחנו הבנו אחת את השנייה :-))
  • אם היית כותבת ככה וככה, היה יותר טוב
אני לא יודעת אם את מבינה כמה שזה שטח מאוד מצומצם, כמעט שלא מגביל. לאורך כל הדף הזה, הוא עלה פעמים ספורות ביותר וממש לרגע. עד כדי כך זה לא מגביל.

אולי בתשובה לשאלתך
ואם את אומרת שלגיטימי "לתאר את התחושות שהבלוג עורר" – האם את באמת לא רואה איך מכאן מגיעים מייד לדיון בדיוק באותם נושאים שבהם ביקשת לא לדון?
אצליח להבהיר יותר.

תגובות שהמטרה שלהן היא לשנות אותי או את הכתיבה שלי - לא רצויות מבחינתי.
תגובות שהמטרה שלהן היא לשתף בתחושות שעוררה הכתיבה שלי, הנושא שבחרתי, הטור, הכותרת, וואטאבר - יתקבלו בשמחה - כתמיד.
זה בעצם מאוד דומה ל-Nvc תקשורת מקרבת.
דברו על עצמכם, על הרגשות שלכם, על המחשבות שלכם.
לא על מה שאני צריכה לעשות או לא לעשות.

מה שעורר את הדיון כאן היו כמה הערות בנוסח: תעשי אחרת.
ובגלל שהיתה תקופה שבה זה כן היה חלק מהדיאלוג איתי כאן באתר, מצאתי לנכון להבהיר שהתקופה הזו הסתיימה מבחינתי, ושאינני עוסקת יותר בשיפורי ניסוח. אני שלמה עם הניסוח שלי.

אגב, ההודעה שלי שעסקה בכך שאיבדתי עניין בסוג כזה של שיחה, באה לאחר שתיים שלוש תגובות שניסו לתת לי המלצות התנסחות. ומרגע שהבעתי את בקשתי, כותבות ההמלצות הבינו אותה וקיבלו אותה. (לא יודעת מה דעתן על הבקשה, הן לא פירטו, אבל הן קיבלו אותה).
כלומר, הכל היה בסדר עד שאת הגעת... ;-).
(סתם, אין לי בעיה שבאת, עזרת לי לחדד את המסר... @}).

אחת ואם יש עוד מי שאני חייבת לו תגובה,
אני פורשת להערב :-), אתייחס כבר מחר.

לילה טוב לכולם. ZZZ
לי_אורה*

שליחה על ידי לי_אורה* »

לכל המתאמצים, חבל על זמנכם היקר. בדף אחרי דף מתנהל אותו דיון מעגלי
יכולה לכתוב רק בשם עצמי: אני דווקא נתרמתי ולמדתי כמה עניינים חשובים מהדיונים בדפים השונים, ואני מתכוונת לא רק לתוכן הדפים אלא גם לדיוני המטא, כלומר לדיונים השונים על דרכי הכתיבה. למשל, הדיון הזה הזכיר לי עד כמה חשוב לי לבטא את עצמי, לבטא את הקול האישי שלי בצורה אישית ואינדיבידואלית, בצורה שמתאימה לי. וזאת משום שגם אני איני שכירת-מקלדת, ושגם אני כותבת אך ורק כדי לבטא את עצמי ולא כדי לרַצות אחרות/ים. קיבלתי גם תזכורת כמה חשוב להתבטא בצורה ברורה וחד-משמעית, וגם שלא כדאי לקחת אחריות על ציפיות הזולת, ושלפעמים צריך להחליט: ביטוי עצמי או להיות "נחמדה" וקלה לעיכול, ועוד ועוד.

רק משתמשת בדוגמא שלך לי אורה, אנחנו הבנו אחת את השנייה
אכן כן :-)

ההודעה שלי שעסקה בכך שאיבדתי עניין בסוג כזה של שיחה, באה לאחר שתיים שלוש תגובות שניסו לתת לי המלצות התנסחות. ומרגע שהבעתי את בקשתי, כותבות ההמלצות הבינו אותה וקיבלו אותה. (לא יודעת מה דעתן על הבקשה, הן לא פירטו, אבל הן קיבלו אותה).
אז הנה דעתי בנידון: בעבר ביקשת עצות בנוגע לדרך הניסוח של המסרים שלך, ולכן הרשתי לעצמי לכתוב על כך. בדף הזה הבהרת בצורה ברורה וחד-משמעית שאת יותר לא מעוניינת בעצות כאלה, ולי זה נראה ברור שיש לכבד בקשה זו משום שבכך אני מכבדת הן אותך והן את עצמי (ממש לא מעוניינת לטרוח ולתת עצות שאינן רצויות לזולת ובמיוחד כאלה שהן בניגוד ברור לרצון הזולת).
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

מאוד מתחברת למלים של לי אורה.
ואגב, גם אני נתרמת מאוד מהמטא-דיונים כאן.
הם תמיד מעוררים מחשבה.
ובדיוק גם אני עסוקה עכשיו מאוד בשאלה, מה מבטא אותי באמת, מה אני באמת רוצה לעשות בחיים, מה מדליק אותי ומה מכבה אותי.
למשל, הבנתי שמכבה אותי ללמד אנשים שלא בוער להם ללמוד מה שיש לי לתת.
למשל, הבנתי שאני לא רוצה ולא מסוגלת יותר בחיים לתת ציונים לאף אחד. חוץ מאשר "נפלא" ו"נהדר". במלים אחרות, אני רוצה להיות אדם שמעודד ותומך באנשים בדרך שלהם ובמה שיעשה להם טוב, וזה ההיפך מלתת ציונים. לא רוצה שהביקורת והשיפוט יהיו כל כך מרכזיים בחיי. זה מרעיל אותי.
הבנתי, כמו אור-לי, שאסור לי לעשות משהו שהוא לא "אני".
וגם הבנתי, שלהגיע לעשות את מה שמעניין אותי ומלהיב אותי, זה תהליך. זאת דרך. ובדרך הזאת אני צריכה לעבור בקפיצה דרך טבעות של אש.
ואחת מטבעות האש האלה היא הפחדים שלי. הפחדים שלא יבינו אותי. הפחדים שלא אספק לאנשים את מה שהם רוצים. הפחדים שזה לא ידבר אליהם. הפחדים שאני לא "בסדר" (לא מספיק טובה, או השד יודע איך קוראים לפחדים האלה).
ואני שומעת ממך, אור-לי, שגם את עברת את טבעות האש שלך, והתמודדת עם העניין של "מה צורת ההתבטאות שלי, האם לקבל פידבק מבחוץ, האם לשנות, ניסיון לשנות, הבנה, השלמה".
אל_דנטה*

שליחה על ידי אל_דנטה* »

ייתכן שבמקרה חירום כזה זה מוצדק ועדיף. אולי. אני כנראה אוותר על הרעיון.

למה?
במבי_ק*
הצטרפות: 02 אפריל 2005, 11:04
דף אישי: הדף האישי של במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

למה?

אור-לי, זה מאוד מחליש את הטיעון שלך. אם יש יוצאים מהכלל כל כך שגורים (מכה כואבת מאוד על פי קנה מידה שנבחן על ידי ההורה) אז בשביל מה הטור? אם מטרת הטור הוא כמו שאת מצהירה - לעורר אנשים לחשוב פעמיים לפני שמורידים חום בכלל וחום בפרט עם נר בטוסיק, הרי שהמושגים שאת משתשמת בהם (חדירה אנאלית בכפייה) פשוט לא רלוונטיים. באותה מידה ניתן לטעון (וזה לא טיעון פרובוקטיבי, אלא לצורך העניין מחשבה לגיטימית לגמרי) : שמי שלא נותן נר בסיטואציה כזו פועל בכפייה כלפי הילד שסובל מכאבים, כי הוא נעול בתפיסת עולמו הדוגמתית ובמושגיו.

זה יהיה מצחיק אם תגידי: נר בטוסיק זה חדירה אנאלית בכפייה, חוץ מבמקרים קיצוניים - שבהם החדירה האנאלית בכפייה הזאת לגיטימית. זה בדיוק הטשטוש שעושה את הפעולה ההפוכה ממה שאת מבקשת. מגדיר משהו בטרמינולוגיה פלילית קיצונית, ואז נותן בחירה חופשית (כי מי יחליט אם שבר ביד כן וכאבי אוזניים עם חור בעור התוף לא?) מתי להשתמש בו.

דבר נוסף שעלה בי כשקראתי את הדיון שהתפתח פה הוא שאולי לא שמת לב, אבל הדיון הביקורתי שהתנהל פה באתר בדף שעניינו נר בטוסיק, נשא את הכותרת "נר בטוסיק זה התעללות". ככה שאני רואה השפעה עצומה של אותה ביקורת בכך שבחרת שם אחר, שמנוסח כשאלה (שעליה את עונה מה דעתך בפוסט). לכן משונה לי שאת דוחה ביקורת על הסגנון. הנה איך ניסוח של משפט אחד עושה הבדל כל כך גדול.

לגבי העניין שעלה כאן שלא ניתן לומר את אותו הדבר בצורה אחרת - אני לא חושבת ככה. אני חושבת שכן ניתן. אולי צריך להתאמץ או להתנסח באופן שאינו הטבע הראשון שלך (לא של אור-לי, אלא לכל אחד שכותב), אבל לדעתי האישית זה כן אפשרי. מצד שני, אני לא חושבת שיש סיבה מיוחדת לעשות את זה בבלוג אישי. במובן הזה אני מאוד מתחברת למה שאור-לי כותבת. אין שום סיבה לעקר את הכתיבה האישית וגם את הדעות יהיו בוטות (או מופרכות) אשר יהיו, רק בשביל לסייג ולהתנצל ולהיות בסדר. אם המטרה היא להשפיע, והיא חזקה מהמטרה לכתוב כתיבה אישית ודעות אישיות, אז כן שווה לעשות את האסקטרה מאמץ הזה, אם ההנחה היא שבדרך כלל אנשים מעדיפים דרך ידידותית יותר להצגת רעיונות חדשים (לדעתי, לדעתי, כמובן, כמובן).

לענין התגובות - כמו בטוקבקים, כשיש פלטפורמה שפתוחה לתגובות (ואת פתחת את הדף הזה לתגובות) אז זה פשוט "לא עסק" לסנן אותן על פי הקריטריונים של מה שבא לך לשמוע. כמו שלך בוער לומר משהו אחד, לאנשים שאיתם את מבקשת לנהל דיאלוג, בוער לומר משהו אחר. ולפעמים זה על התוכן ולפעמים על הסגנון. את בהחלט יכולה, כמו שמציעים כאן כמעט תחת כל עץ רענן, פשוט להתעלם מהתגובות האלה. כמו שאת מתעלמת מהדודה שחושבת שהתינוקת נחנקת במנשא. מה אכפת לך? את שלמה עם כתיבתך? במקרה כזה זה ממש קל - כמו עם הדודה, תחייכי בנימוס (אפילו יש אייקון :-)) ותמשיכי הלאה. אם זה כן מדגדג לך איפשהו ומעורר כל סוג של תגובה (גם שלילית חזקה) כנראה שיש לביקורת כזו מקום אצלך (טוב, אני משתמשת פה בשיטות עינוי באופניות מובהקות... שזורקים עליך בחזרה את הכל... קצת איכסה אבל אופנתי בבאופן, אז שיהיה :-P).
לי_אורה*

שליחה על ידי לי_אורה* »

אם המטרה היא להשפיע, והיא חזקה מהמטרה לכתוב כתיבה אישית ודעות אישיות,
בדיוק! הגדרת כאן 2 צרכים ומטרות שונים (ואני כותבת באופן כללי, לא רק בהקשר לאור-לי):
א) ביטוי עצמי אותנטי: הצורך של כותב/ת לבטא את עצמה/ו בצורה אותנטית לכתוב כתיבה אישית ודעות אישיות
ב) רצון לתקשורתיות: המטרה היא להשפיע, לכתוב כך שיהיה לקהל היעד יותר קל לעכל ולהבין וכו'

וברור שיש דרכי כתיבה שיותר תקשורתיות ויש שפחות תקשורתיות. אבל על כל כותב וכותבת לבחור מה הוא או היא מעדיפים/ות במקרה שצורת הביטוי האישית אינה מספיק תקשורתית: בביטוי עצמי אותנטי או בתקשורתיות? ומה שחשוב לי להדגיש שלדעתי זו הבחירה של המחבר/ת בלבד.
שתיים*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2006, 08:04

שליחה על ידי שתיים* »

_אני לא דיברתי על נרות לשיכוך כאבים במקרי תאונה - שזה מקרים חריגים הייתי אומרת, שעליהם כן דיברתי.
דיברתי על השגרתיות שבמתן נר להורדת חום בעיקר.
אני מניחה שאתה לא מאלה, אבל הורים רבים, ברגע שהמדחום עולה על 37.5 (והם מודדים כל שעה, בטוסיק, תהיה בטוח) - מיד הם נותנים נר._

ההתנשאות הזו היא זו שגורמת לאנטגוניזים מצד מי שהוא לא באופן. אתם חושבים שמי שלא מגדל את הילדים בחינוך ביתי מגדל אותם פחות או יותר על צריכה שוטפת של אקמולי... וזה כל כך לא נכון...

מרבית ההורים רוצים את הטוב ביותר עבור ילדיהם ועושים הכל, על פי הבנתי כדי שילדיהם יקבלו את הטיפול הטוב ביותר

אני בטוחה שמרבית ההורים נותנים תרופות בצורה שקולה ואחראית ובהתאם לצורך. להתיחס כאילו רק אנשי באופן ראו את האור זה הגישה המנשאת שמרחיקה רבים כל כך.

לדעתי יש להתיחס אל כל הורה כאל מומחה לחינוך ולטיפול בילד שלו עצמו

שגיאות וטעויות (ילד יכול להפגע מחוסר טיפול כמו גם מטיפול יתר) יש בכל המקומות וזה חלק מהתהליך שההורה עובר בדרכו להיות מומחה לטיפול בילד שלו.
מיצי_החתולה*
הצטרפות: 21 פברואר 2005, 22:27
דף אישי: הדף האישי של מיצי_החתולה*

שליחה על ידי מיצי_החתולה* »

אני בטוחה שמרבית ההורים נותנים תרופות בצורה שקולה ואחראית ובהתאם לצורך
שתיים, רוב ההורים, מהיכרותי עם הורים בארץ, חושבים שחום זה דבר שצריך להוריד, ושהטיפול הטוב ביותר לילד שסובל מממחלת חום, היא למהר ולהוריד לו את החום. אני יכולה להעיד על עצמי, שככה אני הייתי במחלות הראשונות של בכורי. הדבר היחיד שהפחיד אותי זה שאקמולי עלול להזיק אם נותנים ממנו יותר מדי - אבל לא העליתי בדעתי את האופציה של לא להוריד אותו - לא שיערתי בכלל את קיומה. אם תשאלי את אמא שלי, היא תגיד לך שחשוב מאד להוריד חום, ואחרי שלוקחים אקמולי, צריך להיכנס למיטה לבושים בפיג'מת פלנל, להתכסות בשתי שמיכות פוך ולהזיע. כשלקחתי פעם את בכורי למוקד מכבי בגיל חצי שנה עם חום גבוה שלא ירד שבוע, הוא קיבל אקמולי והרופאה הסבירה לי שחשוב להפשיט ולאוורר אותו גם בחורף כדי שהחום יתנדף מגופו - אם כבר נותנים תרופה להורדת חום. כשסיפרתי לאמא שלי היא בהתה בי בחוסר אמון. אבל על האמונה הזו גדלנו, ואני בטוחה שרופאים רבים עדיין מחזיקים בדעה כזו. פעם היה נראה לי שלתת אקמולי כל 4 שעות כשיש חום זה שקול ואחראי. היום אני חושבת אחרת.
במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

הוא קיבל אקמולי והרופאה הסבירה לי שחשוב להפשיט ולאוורר אותו גם בחורף כדי שהחום יתנדף מגופו - אם כבר נותנים תרופה להורדת חום. כשסיפרתי לאמא שלי היא בהתה בי בחוסר אמון. אבל על האמונה הזו גדלנו, ואני בטוחה שרופאים רבים עדיין מחזיקים בדעה כזו.

גם על פי רפואה סינית (או לפחות על פי מרפאה סינית רצינית ומלומדת שאני מניחה שמייצגת את הרופאה הזו) כדאי להתעטף ולהזיע ובמקרה הפרטי שלנו - גם על פי האיטואיציה הפרטית שלנו (ככאלה שלא מורידים חום עם תרופות). לא כל מה שהיה פעם אמונה רווחת, הוא בהכרח לא נכון היום (כמו שהרופאים של "פעם" נתנו המלצות שגויות, כך יש אפשרות שהרופאים של היום נותנים עצות שגויות, וזה בפני עצמו צריך להשאיר אותנו עירניים כלפי כל ידע ודעה, עצם זה שה"אמיתות" משתנות). לגבי העניין עצמו: אין לי כמובן ידע מקצועי, זה בעיקר גישה ואינטואיציה + ידע ממרפאה סינית מלומדת ועם הרבה ניסיון. היא המליצה לנו לשתות תה עם תבלינים כמו זנגביל, קינמון, הל וכל משפחת המחממים שיעזרו להזיע, ולהתעטף במיליון שכבות (ממש כמו אמא שלך). אני לא יודעת אם התבלינים האלה מתאימים לילדים (דובר על מבוגר בזמנו), אבל העיקרון של להתעטף ולהזיע - כן (על פי הגישה הזו).

נראה שאין בדיון הזה על החום שום דבר שקשור לטור של אור-לי, מכיוון שאם המטרה היא לחשוף הורים לרעיון שלא צריך להוריד חום עם תרופות, אין שום רלוונטיות לדון בנר בטוסיק, אלא בעצם הרעיון של מורידי חום מלאכותיים (והבנתי ממשהו שאור-לי כתבה קודם שהיא מתכוונת לעסוק בזה |Y|).

אני בטוחה שמרבית ההורים נותנים תרופות בצורה שקולה ואחראית ובהתאם לצורך
אם הם חשופים לידע ולדעות, ומקבלים החלטה - אז כן, גם אם הם בוחרים להוריד חום כל 4 שעות. אם הם יודעים רק את הדעה הרווחת וה"רצויה", אז זה ממש לא נכון. הטענה שמנסים להעלות פה היא שכדי להביא את הידע והדעות האלה לקהל חדש ולפתוח פתח לשינוי אופציונלי, כדאי לחשוב על צורת הגשה אולי שונה. וכאמור (לדעתי) אין לזה קשר לבלוג של אור-לי, אם עניינו הוא כתיבה אישית ופלטפורמה לדעות אישיות, מה שלא יהיו.
במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

וברור שיש דרכי כתיבה שיותר תקשורתיות ויש שפחות תקשורתיות. אבל על כל כותב וכותבת לבחור מה הוא או היא מעדיפים/ות במקרה שצורת הביטוי האישית אינה מספיק תקשורתית: בביטוי עצמי אותנטי או בתקשורתיות? ומה שחשוב לי להדגיש שלדעתי זו הבחירה של המחבר/ת בלבד.

ברור ונכון (מאוד. לדעתי)
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

העיקרון של להתעטף ולהזיע - כן
העיקרון הזה נכון כשרוצים להוריד את החום עד להקלה, באופן טבעי . הוא בעייתי ומעיק כשמשלבים אותו עם מורידי חום מלאכותיים.

לתת אקמולי כל 4 שעות כשיש חום
היום כבר יותר רווח לתת אקמולי ונורופן לסירוגין... (בגלל זמן ההשפעה השונה שלהם).
מיצי_החתולה*
הצטרפות: 21 פברואר 2005, 22:27
דף אישי: הדף האישי של מיצי_החתולה*

שליחה על ידי מיצי_החתולה* »

העיקרון הזה נכון כשרוצים להוריד את החום עד להקלה, באופן טבעי . הוא בעייתי ומעיק כשמשלבים אותו עם מורידי חום מלאכותיים. בדיוק.

היום כבר יותר רווח לתת אקמולי ונורופן לסירוגין... (בגלל זמן ההשפעה השונה שלהם). זה מה שהרופא אמר לי כשסיפרתי לו שמפחיד אותי לתת יותר מדי אקמולי (לפני שעלה בדעתי שאפשר פשוט לא לתת כלום, לפעמים).

נראה שאין בדיון הזה על החום שום דבר שקשור לטור של אור-לי, מכיוון שאם המטרה היא לחשוף הורים לרעיון שלא צריך להוריד חום עם תרופות, אין שום רלוונטיות לדון בנר בטוסיק, אלא בעצם הרעיון של מורידי חום מלאכותיים צודקת במבי, אולי כדאי להעביר בכלל לדף אחר (חום גבוה ?)
פפריקה_הונגרית*
הצטרפות: 17 מאי 2006, 01:14
דף אישי: הדף האישי של פפריקה_הונגרית*

שליחה על ידי פפריקה_הונגרית* »

אורלי.
רציתי לאמר לך כמה דברים.
>פפרי דילגה על הרבה מהדיונים כאן, מתנצלת מראש...<
מאוד אהבתי את הכתיבה שלך. ה"פרובוקטיביות" שבה מעוררת מחשבה, ומציגה בשבילי דרכים אחרות לראות הרבה דברים אחרים בעולם, לא רק מה שכתבת.....
אני חושבת ש"פרובוקטיביות" (אני משתמשת בה כמילה חיובית!) כמו סגנון כתיבתך נחוצה לעורר אנשים ממרבץ תרדמתם התרבותי/חשיבתי/סטיגמאטי, וכדי לעורר "זעזוע" (מלשון "תזוזה") יש צורך בטלטולים עזים, ולא ליטופים לאגו.
אני בהחלט מסכימה איתך שלא כדאי לדון איתך על אופן כתיבתך. אין לו מקום לדיון בכלל. כתיבה לא עיתונאית (ואגב גם עיתונאית) נושאת חותם אישיות מאוד מובהק, ואם תאבדי אותו לטובת "דעת קהל", איך תזיזי עניינים מהותיים כמו ביות מלא, כיבוד ילדים, הטבעת כבוד לגופנו ע"י החינוך, וכו'....?
רציתי גם לאמר לך שכתיבתך (בבלוג, ובאתר בכמה מקומות) בכלל שיפרה לי את אופן התקשורתיות שלי- העובדה שאת מחדדת את מה שאת רוצה להגיד, מפרידה בין מה שכתבת לבין מה שכתבו לך בחזרה ושינו תוך כדי, וכו'.
אז |פרח| לך.
@}
סיגל_ב*

שליחה על ידי סיגל_ב* »

אוקיי.
לנוח מהמחשב זה ממש נהדר, בפרט באמצע דיון! מומלץ! :-)
אז סליחה על השיהוי. @}

@} @} @} @} @} @} @} @} @} @} @} @} @} @} @} @} @} @} @} @} @} @} @} @} @}

אחת,
תודה על השיתוף בסיפור האישי שלך.
נשמע מאוד מאוד מלחיץ ומפחיד, גם בדיעבד. (())
אני שמחה שתרמת זאת לדף הזה.

ואת צודקת כשאת אומרת כמובן שכל הורה צריך להפעיל שיקול דעת משלו ולא להתייחס למשהו שמישהי כתבה כאן באתר.
כי זה נדבך קריטי.

_אני מקווה שדבריי ברורים. יש מי שקורא כאן ויתן לילד שלו להיות עם חום 5 ימים ויכול להיות שהוא יסכן את חיי בנו בגלל זה.
ולכן הייתי נמנעת מלכתוב משהו כמו: יש לי כבר רקורד של חמישה ימים רצופים של חום גבוה מאוד מאוד. אני מנחשת שבאזור 40 - 41.
אבל הילדה היתה בסה"כ בסדר. היא ינקה, אכלה מעט, ונתנה שתן וצואה. וזה מה שחשוב._
אני חושבת שחשוב מאוד לספר סיפורים אישיים של אנשים שמטפלים במחלות ילדיהם באופן שונה מהקונבנציה.
ומה יעשה פלוני עם המידע הזה - זו בוודאי אינו אחריותו של מישהו שמספר את סיפורו האישי (לא המלצה. לא עצה. שיתוף).

ויש דרכים רבות לטפל אחרת מהקונבנציה, וכל אחד צריך לבחור את זו שמתאימה לו. יש שילכו לרופא להתייעץ, ויחליטו מה לעשות עם זה. יש שיתייעצו עם הרופא הסיני שלהם. יש שילכו להומיאופת. ויש שיקשיבו לאינטואיציה שלהם ולילד שלהם עד גבולות מסוימים.

בכל אופן, אני אינני ממליצה לאיש לנהוג כמותי או בדרך כזו או אחרת. להיפך, אני אומרת: צאו וחקרו את הנושא.
דברו עם מגוון של רופאים (ותקבלו מגוון של דעות בתוך רפואה הקונבנציונלית), דברו עם מגוון מטפלים אלטרנטיביים (וקבלו דעות מגוונות גם כן) ואז תחליטו מה מתאים לכם, וייתכן שכל פעם יתאים לכם משהו אחר.

אגב, לסיפור האישי שלי, רק כדי שנדייק, בתי היתה בת שנתיים לערך כשחלתה אז, ואני בכלל לא בטוחה שהייתי נוהגת אותו דבר לו היתה תינוקת בת חמישה חודשים. אבל שוב, אי אפשר לדבר על כך באופן כללי. כל מקרה לגופו, כל מקרה ומאפייניו.

אני רק רוצה לחדד את העניין שלפי דעתי הפעם המסר שהיא מעבירה קצת קיצוני בעיניי דווקא בגלל שיש הורים לתינוקות כל כך קטנים שהקטע של 'להקשיב לקול הפנימי שלהם ולאינטאציה האימהית' קצת גדול עליהם.
מי ש"גדול עליו" להקשיב לקול הפנימי בסיטואציות כאלה, אולי כדאי שישים את הרעיון הזה בצד לכמה שעות או ימים וינהג בדרך שאיתה הוא שלם באותו רגע. אין טעם לנסות להקשיב לקול הפנימי, אם זה "גדול עליך" או אינך לגמרי נמצא בדיאלוג הזה.
זהו דיאלוג מאוד רגיש, ניואנסי ומדויק. ואם לא נמצאים שם, אולי עדיף שלא להסתמך על זה כשמדובר במצבי לחץ. אפשר להתאמן על הדיאלוג הזה בהזדמניות פחות מלחיצות, עד אשר נגיע למקום ולרגע שבו נרגיש בטוחים בעצמנו, בקולנו, בקול ילדנו, באינטואיציה שלנו. (ועל עצמי אני מעידה, שגם אני לפעמים מתבלבלת בין הפחדים שלי לקול הפנימי שלי. את צודקת, לא פשוט להגיע לקול הפנימי, וכדאי שניתן לתהליך הזה את הכבוד המגיע לו. לא מספיק להגיד שאנחנו רוצים להקשיב לו).
אני אגב חושבת שזה בהחלט עניין של אימון ותרגול, אבל אולי לא כדאי לתרגל על רטוב קיצוני.

תודה שאפשרת לי להדגיש את זה. @}

אל דנטה,
_ייתכן שבמקרה חירום כזה זה מוצדק ועדיף. אולי. אני כנראה אוותר על הרעיון.
למה?_
על כך כתבתי:
כמו שאני רואה את זה, אתה ממיר כאב אחד בכאב אחר (פיזי, נפשי, שניהם)
לי, באופן אישי, זה נשמע נורא ואיום לתקוע בכוח נר לילד שכואבת לו היד.
אני חושבת שזה מכפיל את הטראומה, במקום להקל.
זה שהילד אולי ירגיש קצת יותר טוב, לא יקהה את חווית הפלישה ללא רשות לתוך ישבנו. וכך הוא יישאר עם טראומה כפולה.
בעיניים שלי, אם אני שמה את עצמי במקום הילד הזה - זה ממש נורא (אם לא הייתי ברורה מספיק בביטוי האנדרסטיימנט שבחרתי: "אני כנראה אוותר על הרעיון").
ייתכן שאתה תרגיש אחרת, לו אתה שם את עצמך במקומו של הילד.
אני מציעה בכל זאת לדמיין את הסיטואציה לאט ובפירוט מירבי.

אגב, לא דומה אחד לאחד, אבל בכל זאת,
אני לא זוכרת איפה קראתי על זה (ואני די בטוחה שזו לא היתה בדיחה), קראתי על כך שיש תרבויות שבהן כדי להקל על כאבי הגזים של תינוקות, אחד ההורים נוהג לעסות לבנות את הדגדגן.
מה דעתך על כך?
נשמע לך רעיון טוב?
ועוד כאן לא ממירים כאב אחד בכאב אחר, אלא כאב בעונג!
האם מי שלא נוהג כך - מזלזל בכאב של תינוקות?

אם לא ברור עד הסוף אבהיר, הדמיון הוא לא רק בהמרה של הכאב, אלא בהמרה של הכאב בפעולה שקשורה בתפקוד מיני של איבר אינטימי של התינוק, פעולה שלדעתי אמורה להיות מחוץ לתחום. (שימו לב, אני לא אומרת כל פעולה שקשורה באיבר אינטימי של תינוק. אלא רק כזו שקשורה בתפקוד מיני: עיסוי דגדגן הוא כזה. חדירה אנאלית היא מטבעה כזו, לפני שהומצא ההקשר הרפואי שנתן לה פתאום הכשר).

אגב, אפשר גם לתת מריחואנה (או הירואין) לתינוקות וילדים כדי להקל על כאבים. אתה לא מעלה על דעתך, אני מניחה, שימוש באלה. וגם זה לא הופך אותך לאחד שמזלזל בכאב של ילדו. אלא לאחד שרואה את התמונה הכוללת ושוקל את ההשלכות של כל מעשה.

אגב 2, כשאני כתבתי על מקרים חריגים התכוונתי בעיקר למקרים של הצלת חיים. בדף בנושא הזה באתר, סיפרה על דוגמא כזו תמי גלילי.
בכל אופן, לא באתי לקבוע כללים למקרים חריגים ולעסוק במקרים פרטניים, ואני משאירה לכל אחד להגיע עם עצמו להבנות שלו.
המסר שלי הוא פשוט: נר בטוסיק זה נורא ואיום לילד. זה צריך להיות אמצעי אחרון בהחלט, רק אם אין ברירה.

באופן אישי אני מתייחסת לנר כפי שכתבה על עצמה בשמת:
אני, שאין לי בכלל "נר" במפה שלי - זה פשוט לא קיים באופן מוחלט במושגים שלי, לא סתם לא נמצא בבית - מעולם לא עמדתי בפני שום צורך לתת נר או אפילו לשקול לתת נר.

במבי ק,

אור-לי, זה מאוד מחליש את הטיעון שלך. אם יש יוצאים מהכלל כל כך שגורים (מכה כואבת מאוד על פי קנה מידה שנבחן על ידי ההורה)
אני מקווה שדבריי ל-אל דנטה באשר לאותם מקרים חריגים הבהירה לך יותר כמה אני לא רואה בהם מקרים שגורים, וכמה אני לא חושבת שנר הוא פתרון טוב לכאב.

הרי שהמושגים שאת משתשמת בהם (חדירה אנאלית בכפייה) פשוט לא רלוונטיים.
המינוח "חדירה אנאלית בכפייה" אינו רלוונטי לפי ההקשר. זהו מינוח מילולי המגדיר לטעמי את הכנסת הנר. זה כמו לומר: הכנסה לטוסיק ללא הסכמת התינוק. רק במילים אחרות.
מה שאמרתי ל-אל דנטה, שייתכן שמה שהוא מתאר הוא אולי (עבורו) אחד מאותם מקרים חריגים שבהם חדירה זו תהיה מוצדקת (מבחינתו). וזה שמתן נר עלול להיות מוצדק במקרי אין ברירה (שכאמור המקרה הזה הוא לא כזה לטעמי) עדיין לא הופך אותו לפחות "חדירה אנאלית בכפייה".היא עדיין תהיה כזו. רק מוצדקת.
ואני מדגישה את זה כדי לומר שגם המקרים המוצדקים, אינם מייפים את המציאות הלא פשוטה, ושצריך להתמודד עם זה (לתמוך בילד לעניין הזה), ולא מספיק לומר לעצמנו - לא היתה ברירה. חשוב להבין מה ההשלכות של כל פעולה כזו, גם אם בחרנו בה בלית ברירה.

הדיון הביקורתי שהתנהל פה באתר בדף שעניינו נר בטוסיק, נשא את הכותרת "נר בטוסיק זה התעללות". ככה שאני רואה השפעה עצומה של אותה ביקורת בכך שבחרת שם אחר, שמנוסח כשאלה (שעליה את עונה מה דעתך בפוסט). לכן משונה לי שאת דוחה ביקורת על הסגנון. הנה איך ניסוח של משפט אחד עושה הבדל כל כך גדול.
צר לי לאכזב אותך אך לאורך כל כתיבת הפוסט עמדתי לכתוב שנר בטוסיק זה התעללות. מה שקרה זה שהמילה התייתרה. כי ברגע שעברתי לניסוח יותר מדויק של מהות ההתעללות (חדירה אנאלית בכפייה), לא הייתי זקוקה לכותרת שלה. ובטח לא הייתי זקוקה לעודף המלל שהייתי צריכה להסביר למה זה התעללות וכו'.
כך שלא מטעמי עלבון של הקהל המילה נפלה, אלא מהיותה מיותרת, כשקוראים לילד בשמו בבירור.

זה לא אומר שלא שהדיון על כך היה מיותר. נהפוך הוא. הוא היה חיוני לי. ודווקא הוא זה שהביא אותי בסופו של דבר למקום שבו אני מדברת בבהירות, בדיוק ובשלמות.

לענין התגובות - כמו בטוקבקים, כשיש פלטפורמה שפתוחה לתגובות (ואת פתחת את הדף הזה לתגובות) אז זה פשוט "לא עסק" לסנן אותן על פי הקריטריונים של מה שבא לך לשמוע.
צ'מעי יקירתי, :-)
כל פסטיבל ה- "מה פתאום אור-לי אומרת שאסור לדבר כאן על סגנון" נפתח בהודעה שלי שנוסחה כך:
אני רוצה להודיע שאיבדתי עניין בתגובות נוסח: כדאי לך לכתוב בסגנון כזה או אחר, היה עדיף להתמקד בנושא כזה או אחר
כל מה שאמרתי בהתחלה זה:
איבדתי עניין.
אני מניחה שאת מבינה שזה אומר שכל אחד יעשה מה בראש שלו, אבל אני מעדכנת שאותי לא מעניין לדון על זה.
בהמשך (כשהתעצבנתי :-)) כבר אמרתי שזה לא רצוי כאן בדף, ואראה בזה חוסר כבוד כלפי בקשתי. אבל זה היה בעיקר כי הופתעתי מהתגובה לכך, והרגשתי צורך לחדד יותר את המסר (הכל כך טריוויאלי לטעמי).
נו, אז אמרתי שאיבדתי עניין (ושזה לא רצוי).
אז?
אז שכל אחד יעשה מה בא לו.
עד היום, היו אנשים שהבינו שכן בא לי לדבר על זה. מצאתי לנכון להודיע להם, שכבר לא.
אז?
מה הביג דיל?
מה קרה?
לא אמרתי שאמחק תגובות, לא אמרתי שאסנן (וגם אם כן - זה לגיטימי).
אמרתי שזה לא מעניין אותי.
ונדמה לי שהתגובה לכך קצת חורגת מפרופורציות.

כאמור, שכל אחד יעשה מה שבא לו. אני - בוודאי.

את בהחלט יכולה, כמו שמציעים כאן כמעט תחת כל עץ רענן, פשוט להתעלם מהתגובות האלה.
בוודאי שאני יכולה, וכך גם אעשה :-).
זה עדיין לא מונע ממני לספר לבני שיחי כאן מה מעניין אותי ומה לא מעניין אותי לדיון.
כאן, בניגוד לטוקבקים (אשר מרובם אני מתעלמת), ישנו דיאלוג. חשבתי שיעניין את בני שיחי לדעת על מה בא לי לדבר (ועל מה לא).

אבל עזבי, אני סיימתי לדבר על זה, ולא כל כך חשוב לי אם מבינים למה או לא מבינים.
הודעתי שאיבדתי עניין, זה הכל, לא מעניין אותי להסביר למה וכמה ואיך. ככה בא לי.
שכל אחד ינהג עכשיו כרצונו.
(יש אנשים אגב שמאוד שמחים שהסברתי מה לא בא לי, הם לא יצטרכו לכלות את זמנם על תגובה שלא תזכה להתייחסות).

<ואת עוד חייבת לי כוס יין על איזה מרפסת...>

שתיים,
כבר ענו לך מבחינתי,

_אני בטוחה שמרבית ההורים נותנים תרופות בצורה שקולה ואחראית ובהתאם לצורך
אם הם חשופים לידע ולדעות, ומקבלים החלטה - אז כן, גם אם הם בוחרים להוריד חום כל 4 שעות. אם הם יודעים רק את הדעה הרווחת וה"רצויה", אז זה ממש לא נכון._

בדיוק. ורק רציתי להוסיף מילה:
הורים רבים, ברגע שהמדחום עולה על 37.5 (והם מודדים כל שעה, בטוסיק, תהיה בטוח) - מיד הם נותנים נר.
בעוד שאת רואה במשפט הזה התנשאות, רציתי להפנות אותך לכך שדי סביר שמדובר בעובדה.
יש הורים רבים שנוהגים כך. זו עובדה. (כמה הורים אני לא יודעת, אני ניזונה מעדויות אישיות, לא, לא עשיתי מחקר מדעי בעניין).
אם זה טוב או לא טוב זה דיון בפני עצמו.

שגיאות וטעויות (ילד יכול להפגע מחוסר טיפול כמו גם מטיפול יתר) יש בכל המקומות וזה חלק מהתהליך שההורה עובר בדרכו להיות מומחה לטיפול בילד שלו.
כדאי לו להורה - לכולנו כדאי - לדעת כמה שיותר, כדי לקבל את ההחלטות הטובות לנו ביותר.
יש אנשים שלא יודעים שיש רופאים שממליצים לא להוריד חום לפני 40 מעלות (ואף יותר) אם הילד נראה בסדר.
זה לא הופך אותם להורים פחות טובים, זה רק הופך אותם להורים פחות יודעים (בשל כשלי התרבות, לא בשל כשל שלהם).
ולכן כדאי ליידע כמה שיותר.

בר עדש

_אין רבבות שנוהרים לחינוך ביתי.
נשארו רק טוקבקיסטים מתלהמים.
קולו הצלול של באופן הפך לקולך הצלול לא פחות, אך המעצבן הרבה יותר אנשים._

רק רציתי לומר באופן מסודר:
:-D
@}
ותודה.

ולגבי
אז את מה שהעולם הפסיד, אני (לפחות) הרווחתי.>
אני לא בטוחה שהעולם הפסיד.

רוצה לומר, אל תמהרו להתאבל על הסגנון הבוטה ועל חוסר יכולת ההשפעה שלו - לכאורה.
מה שנראה היום כ-אנטגוניזם קשה עשוי להתברר מחר כזרע שנבט.
לא אצל כולם, אולי רק אצל מעטים (ואולי יותר), ובכל זאת, אל תבהלו מ- טוקבקיסטים מתלהמים.
ובכלל אל תבהלו :-).
זעקה אותנטית מהלב על עוולות של התרבות, עשויה להישמע מפחידה בהתחלה. ואחר כך... מי יודע...

<לא מופנה אליך בר עדש, אתה הרי לא מהנבהלים... :-)>

ו- פפריקה הונגרית,
התודה גם לך על המילים התומכות, ובכלל.
התרגשתי מאוד לקרוא. :-) @}
צפריר_שפרון*
הצטרפות: 04 יולי 2001, 00:31
דף אישי: הדף האישי של צפריר_שפרון*

שליחה על ידי צפריר_שפרון* »

אור-לי,

בכל אופן, אני אינני ממליצה לאיש לנהוג כמותי או בדרך כזו או אחרת. להיפך, אני אומרת: צאו וחקרו את הנושא.
אז את כן ממליצה לנהוג כמוך - בדרך מאוד מסוימת - לצאת ולחקור!

דברו עם מגוון של רופאים (ותקבלו מגוון של דעות בתוך רפואה הקונבנציונלית), דברו עם מגוון מטפלים אלטרנטיביים (וקבלו דעות מגוונות גם כן) ואז תחליטו מה מתאים לכם, וייתכן שכל פעם יתאים לכם משהו אחר.
וההמלצה הופכת להנחייה - מפורטת ומדויקת!

אבל שוב, אי אפשר לדבר על כך באופן כללי. כל מקרה לגופו, כל מקרה ומאפייניו.
כל המאמר שלך הוא לדבר על הנושא באופן כללי. ואת מדברת על הנושא באופן כללי דווקא מתוך המקרה הפרטי.
האם אפשר אחרת? האם את יכולה אחרת? האם צריך אחרת?
הפריזמה האישית, היא מעניקה ליהלום את ייחוד יופיו, גם אם לוטש על פי תבנית זהה לאלפי יהלומים אחרים.

_מי ש"גדול עליו" להקשיב לקול הפנימי בסיטואציות כאלה, אולי כדאי שישים את הרעיון הזה בצד לכמה שעות או ימים וינהג בדרך שאיתה הוא שלם באותו רגע. אין טעם לנסות להקשיב לקול הפנימי, אם זה "גדול עליך" או אינך לגמרי נמצא בדיאלוג הזה.
זהו דיאלוג מאוד רגיש, ניואנסי ומדויק. ואם לא נמצאים שם, אולי עדיף שלא להסתמך על זה כשמדובר במצבי לחץ. אפשר להתאמן על הדיאלוג הזה בהזדמניות פחות מלחיצות, עד אשר נגיע למקום ולרגע שבו נרגיש בטוחים בעצמנו, בקולנו, בקול ילדנו, באינטואיציה שלנו. (ועל עצמי אני מעידה, שגם אני לפעמים מתבלבלת בין הפחדים שלי לקול הפנימי שלי. את צודקת, לא פשוט להגיע לקול הפנימי, וכדאי שניתן לתהליך הזה את הכבוד המגיע לו. לא מספיק להגיד שאנחנו רוצים להקשיב לו).
אני אגב חושבת שזה בהחלט עניין של אימון ותרגול, אבל אולי לא כדאי לתרגל על רטוב קיצוני._

הדיאלוג הפנימי לא חייב להיות כל כך רגיש או "גדול על".
הדיאלוג הפנימי מתרחש כל הזמן.
מה שמתבקש ממי שמעוניין להאדיר את המודעות שלו לקול הפנימי, או יותר נכון להסתכל על עצמו בגובה העיניים, זה להיות מודע לקול הפנימי ולתחושת האמת, וודאות האמת שעולה דווקא בגוף הפיזי.
בכתיבתך, האותנטית, בהחלט מעלה את קולו הפנימי של הקורא עד לידי וודאות.
אלא מה, שתגובתו הרגשית של האדם, היא שקובעת את האופן בו הקול הפנימי מביע את הסכמתו או אי הסכמתו.
בדיוק כפי, שתגובתך הרגשית היא שמנחה את מילותייך כשאת מדבררת את קולך הפנימי לעולם.
וטוב שכך.
וטוב מאוד שכך.

המסר שלי הוא פשוט: נר בטוסיק זה נורא ואיום לילד. זה צריך להיות אמצעי אחרון בהחלט, רק אם אין ברירה.
המסר עצמו פשוט, אלא שהוא מתפצל, שיש כאן כמה מסרים, הראשון והעיקרי לכאורה להימנע מהחדרת נר לישבן.
מעבר לכך, בדברייך עלו עוד כמה נושאים, ביניהם, להימנע ככל האפשר בכלל מהשימוש במורידי חום למיניהם, להימנע מלכפות טיפול אלא אם אין ברירה, ובנוסף העלאת העתיד כנוכח בסיטואציה המתרחשת באותו רגע.

חדירה אנאלית בכפייה
במובן הזה, נמצאים רבים עבורם, עצם כתיבת המושג, בהקשר הזה, נתפשת, כאונס.
שכן, גם ניתנת אקמול דרך הפה יכולה להצטייר כאינוס אוראלי, אפילו אם הילד מביע רצונו בתרופה, שהרי רצונו בתרופה דרך הפה, הוא הנכחת רצונו לרצות את הבוגר ממנו, זה בו הוא תלוי, זה שעליו הוא סומך.

כאשר משאילה דימוי מעולם המין, כפי שעולה בשפת העם, ומאתגרת את המינויות עם יחסי כפיה, או חדירה, שגם היא כפייה, נמצאת מפנה את תשומת הלב לגודל העוול שנראה לך.
השימוש, שנתפש כבוטה, ברקע מיני, לשם העלאת חוסר האונים של חסר הישע, הוא המזעזע את הקורא, ובכך משיגה את מטרתה.

עם זאת, ההקשר המיני איננו קיים אצל תינוקות, גם לא איבר זה, שבהחלט נמצא רגיש כאיברים מיניים, אבל איננו מיני, עד שנבחר ככזה - אם נבחר ככזה.
באופן כללי, בתקופת הינקות, כל ההתייחסות לנקביות או זכריות במובן המיני - משיכה דחיה, איננו כפי שמין הוא בבגרות, זאת מכיוון שאותם איברים רגישים, המיניים, עדיין לא נתפשים כמיניים, עדיין לא מתפקדים כמיניים.
מבחינת התינוק, הגירוי הנעים מאברי מינו, איננו אחר מהגירוי הנעים בשפתיו בזמן שהוא יונק.
שפתיו במובן הזה גם הם איבר רגיש, כמו כל גופו, ועדיין אין מדובר בהתאחדות מינית (בכפיה או בהסכמה). זאת גם כאשר בבגרותו, יש להניח שיחווה גם אירועים בהם ההתמזגות לאחד/ת עם הבריאה דרך המעשה המיני, נחווית בכל הגוף הפיזי, לא רק באברים ספציפיים.

עדיין, השימוש במינוח של אונס, נמצא בהחלט קולע אל המטרה, בדיוק כפי שהשמת ילדים בגדרות מבנה קר ומנוכר, מנוהל בידי מערכת אינוס, בה האונסות והאונסים סבירים, משתמשים בכוח סביר לכאורה, מקום בו לא צריכים להיות ילדים, הוא מעשה אינוס, בו הנאנסים עצמם, הם ההורים, ומתוך צדקת האונס, אונסים את ילדיהם, ללכת ולהיאנס במקום אחר.
שם, נאנסת נפשם הרכה.

דימוי זה, המקביל מבחינת האונס, בהחלט משרת את המסר של "ראו מה אתם עושים".
וככל שעולה ההתנגדות, יכולה למחוא לעצמה כפיים, שכן יוצאת אל הבמה הזו, לא למען הבקורת הטובה, או למען מחיאות הכפיים, אלא, מתוך רצון ותעוזה לזעזע את הקורא, כך שיגיב.
לכן, גם אם יעמוד כל הקהל ויזרוק עליה עגבניות בקריאות בוז, קדה קלות, ובחיוך רחב, יודעת שיעדה הזה, הושג.

כך, מייצגת את עצמך, באותנטיות מרשימה, ומראה, בבחינת נמצאת כמראה, לעולם כולו, את ספקותיו, את האפשרות לבחור אחרת.

תודה רבה.

<שלם>
נורית_מ*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2001, 17:51
דף אישי: הדף האישי של נורית_מ*

שליחה על ידי נורית_מ* »

מתוך רצון ותעוזה לזעזע את הקורא, כך שיגיב.

האם תגובה לשם תגובה היא העיקר כאן? הרי זו לא חוכמה כזו גדולה לעורר תגובה. מכה קלה במקום מסויים בברך מייצרת תגובה צפויה של הברך. רפלקס שלא צריך לעבור דרך המוח. התגובות לאורלי גם הן צפויות מפני שהיא יודעת בדיוק היכן ואיך צריך להכות. אם היא רוצה תגובות שכן עברו דרך המוח לפני שיצאו לפועל (כלומר אם רוצה לעודד חשיבה עצמאית או להעיר את הקול הפנימי) אל לה להתעקש להכות דווקא במקומות שהיא יודעת וכולם יודעים שמעוררים תגובות אוטומטיות.
צפריר_שפרון*

נורית,
במובן הזה גם כאשר הברך קופצת אוטומאטית, נמצא כל הגוף כולו מזדעזע.
כאן, אם מחפשת אחר זעזוע, זה איננו יכול לבוא מבלי זעזוע.

כאשר הרפלקסים של הקורא מתכווצים באזור פי הטבעת, בהכרח מוחו מגיב.

בהנכחת האותנטיות האישית של הכותבת, מנכיחה את הכוון הזה של הזעזוע במובן של שינוי.
שאין שינוי מבלי להשתנות.
גם אם הרפלקס בלתי נשלט, עדיין מברכים על קיומו, ועדיין, ניתן להתבונן בתגובה אל פעילות הרפלקס.
לאחר שהמים נרגעים, נאמר הטוקבקים פרקו את התייחסותם, כךל אחד מהכותבים זוכר את עיקר המסר, ואת אופן הגשתו.
מה כל אחד יעשה עם זה, יבוא בבקורת על האיך, יתפלמס עם המה, יניח תובנות משלו, או יתעלם לחלוטין,
זה בידי האדם, או בפירוש, על פי דברי הכותבת - לא בידיה.

מכאן, שמייצגת את עצמה, וטוב שכך.
שאם תייצג את הרעיון, עשויה לזייף. במובן של כפיית דמות אחרת, חיצונית, על עצמה.

<שלם>
פפריקה_הונגרית*

דימוי זה, המקביל מבחינת האונס, בהחלט משרת את המסר של "ראו מה אתם עושים".
כך, מייצגת את עצמך, באותנטיות מרשימה, ומראה, בבחינת נמצאת כמראה, לעולם כולו, את ספקותיו, את האפשרות לבחור אחרת.
בדיוק!
האם תגובה לשם תגובה היא העיקר כאן? הרי זו לא חוכמה כזו גדולה לעורר תגובה
נורית מ- התגובה היא לא העיקר- התגובה מראה כי דבריה של אורלי נגעו לאנשים במקום כלשהו- במחשבתם, ליבם, זכרונותיהם, מצוקותיהם, ילדותם.... הנגיעה הזו- הנגיעה- היא העיקר! והתגובה היא רק "ראקציה" לטיפול שאור-לי העבירה להם (אם ירשו לי להשתמש במונחי רפואה משלימה....)
הראקציה מראה על תהליך כלשהו- של קבלה או אי-קבלה - אבל תהליך!
וזה כשלעצמו מבורך! זה העניין!
היא מנסה לאמר לאנשים-
  • האלו!!! שימו לב!
לא כל מה שכווווווולם עושים מתאים לכווווווולם!
לא כווווווול מה שכולם עושים הוא נכון!
תחשבו קצת!
האם באמת צריך להוריד חום/לקנות מיטה לתינוק/ לתת בקבוק/לזרוק תינוקי רך לקופסת פלסטיק תחת אורות ניאון/לרוץ אחרי הכסף?
אולי לא? ......*
וגם אם כתבו לה תגובות שליליות- קראו את דבריה.
ועצם העובדה שקראו את דבריה מעוררת דיונים אינספור- בינם לבין עצמם, ובינם לבין משפחתם/חבריהם/הוריהם.....
הדיונים האלה - הדיונים האלה!! - יביאו לשינוי.
מתישהו!
וזה העיקר.
וזו חוכמה ענקית לעורר תגובה!
ענקית!!
>לדעתי<
<פפרי מתנצלת מראש , אור-לי , אם היא טועה. @} >
נורית_מ*

שליחה על ידי נורית_מ* »

צפריר,
זעזוע ככלי להשגת תגובה הוא יעיל אבל לא בהכרח מוביל לשינוי.
זעזוע לפעמים פשוט מוביל לקפיאה והתחפרות עמוקה יותר במקום. ואז הכלי הזה שבחרה יכול לשרת דווקא את המטרה ההפוכה.
אבל כמובן נשאלת השאלה מה מטרתה? לעודד שינוי בכיוון הנראה לה כראוי? לעודד שיקול דעת אישי וחקירה עצמאית? פשוט לבטא את עצמה ללא כל מטרה?
זעזוע ככלי לא משרת, לדעתי, את כל המטרות האלה במיוחד לא את המטרה השניה.

אם להשאר בעולם הדימויים הגופני אז כשהרפלקס נכנס לפעולה התנועה הרצונית נבלמת והפוך לפעמים צריך לבלום רפלקסים כדי לשלוט בתנועה.
אז השאלה היא למה היא בוחרת בידייעה בסגנון שמעורר בקוראיה תגובה אוטומטית כאשר התוכן של דבריה מתנגד לסגנון הורות אוטומטית. אם היא מעוניינת לגרות אנשים לחשוב מחדש על נושאים מסויימים ולעודד אותם לעצמאות מחשבתית למה לבחור בכוונה בסגנון שמונע מהם לעשות זאת ביחס לרעיונות שהיא מעלה? יש כאן סתירה בין הדברים שהיא אומרת והדרך שהיא אומרת אותם. פעם אמרת משהו שכשכופים על ילד ללמוד משהוא מה שהוא לומד בעצם זה את הכפיה. אז מה בעצם לומדים הקוראים שלה מהסגנון שבחרה שהוא הפוך מהתוכן?
טלי_מא*
הצטרפות: 14 דצמבר 2005, 10:27
דף אישי: הדף האישי של טלי_מא*

שליחה על ידי טלי_מא* »

יש אנשים שלא יודעים שיש רופאים שממליצים לא להוריד חום לפני 40 מעלות (ואף יותר) אם הילד נראה בסדר... ולכן כדאי ליידע כמה שיותר.
מ-Ynet היום - לילד יש חום? אל תמהרו לרוץ לרופא
המרפאות וחדרי המיון גדושים באלפי הורים מודאגים מעליית חום אצל ילדיהם. אבל חום הוא בדרך כלל לא סיבה לדאגה ובטח לא סיבה להביא את הילד למרפאה עמוסה חיידקים ווירוסים שלילד עדיין אין

<הולכת לשים גם בדף הרלוונטי>
צפריר_שפרון*

נורית,
לא נאמר בשום מקום שכל זעזוע מוביל לשינוי צפוי מראש. עם זאת כל זעזוע מוביל לשינוי. גם אם השינוי הוא בהעמקת התפישה הקיימת. כך יכולה להזדעזע עד עמקי נשמתה מעוד הוכחה לטפשות הממסד, ועדיין להישאר בעמדה הבסיסית המקבלת את הממסד.
אין שינוי מבלי זעזוע, גם אם הזעזוע איננו מורגש כאיום, או כפחד.

כאן, זו דרכה של הכותבת, ומאמינה, בצדק רב, שהזעזוע, בהכרח יוביל לשינוי.
שכן, גם מי שמתחפר, או לא מסכים, נמצא מקבע או מייצג עמדה, אישית, שבמובנים רבים, עשויה להיות מזעזעת, בעבור הכותבת עצמה, ואפשר שהזעזוע הזה, הוא המניע לכתיבת הדברים מראש, שמתפלאת על התנהגות מסוימת, שנראית לה מזעזעת. לכן, יוצאת ומגיבה אל תחושותיה, ומכאן בוחרת בדרך הזו.

אפשר להעביר מסרים גם אחרת, יכולה לראות שתוכחה איננה יעילה בטווח הקצר, עם זאת, כאשר מתחפר אדם בעמדותיו, נמצא מעמיק, ולאחר שירגע ויניח לדברים להעמיק אף יותר, בהכרח יתקל בספקותיו, ומכאן ייטיב לברר.
זה שינוי.
גם אם בסופו של דבר - אותו אדם יכול להביא מובאות מדעיות או מטאפיזיות, או סתם שכל ישר, שסותרות את עמדתה של הכותבת, ולהלל והאדיר את הורדת החום למשל, הרי שהשינוי שחל בו, הוא אותו מקום שעמדתו כעת - מוצקה.

ומכיוון שהכותבת היא הקובעת איך היא מעונינת להשפיע שינוי, או איך היא רוצה לזעזע, ומהם התכנים שעשויים להיות עקרוניים מבחינת תפישתה, כך כותבת. וטוב שכך.

שכן, העיקר הוא ההתחפרות בבירור עמדותייך את - כפי שמצטייר שהכותבת עושה עם עצמה.

אם היא מעוניינת לגרות אנשים לחשוב מחדש על נושאים מסויימים ולעודד אותם לעצמאות מחשבתית למה לבחור בכוונה בסגנון שמונע מהם לעשות זאת ביחס לרעיונות שהיא מעלה?

במובן הזה, יכולה לבחור אחרת אם מעונינת להיות מישהי אחרת. כאן, נמצאת יוצאת את מתוך נקודת הנחה, במה מעונינת הכותבת. בעוד הכותבת עצמה ממוקדת להפליא במה שמעונינת, ועושה את עבודתה, רק איך שיכולה היא לעשות את עבודתה.
כאן, צורת הגשת הדברים, היא הדרך לזעזע חלק ניכר מהקוראים, שאינם נמנעים להקשיב לדברים, ולברר מתוכם את האותות המתאימים להם, מתאימה ביותר.

לעתים, עד שאינך רואה את הדברים באופן החמור שלהם, אינך יכולה לראות אותם כלל.
ובמובן הזה, שאלות אלה לגבי איך ולמה ועל מה לכתוב, נמצאות במו ריבונותה של הכותבת, ומייצגת את עצמה.

יש כאן סתירה בין הדברים שהיא אומרת והדרך שהיא אומרת אותם. פעם אמרת משהו שכשכופים על ילד ללמוד משהוא מה שהוא לומד בעצם זה את הכפיה. אז מה בעצם לומדים הקוראים שלה מהסגנון שבחרה שהוא הפוך מהתוכן?

כלל וכלל לא.
סגנון ישיר, במובן הזה בוטה ברמת ההגזמה וההקצנה, איננו מצביע בהכרח על חוסר טעם של תוכן הדברים.
עם זאת, בהחלט מעביר את המסר העיקרי: היו ישירים עם עצמכם, חיקרו, אל תקבלו כמובן מאליו את הורותיכם, את חייכם, בחרו בנכון לכם.
ובעיקר - היי את עצמך.

מסר זה עובר בעוצמתו בעיקר מתוך האותנטיות. שכך היא הכותבת.
וגם אם לא נתפשת כנחמדה, או כממתיקת שפתיים, ומילותיה כנבואות זעם,
נמצאת מרעידה את אותם מחוזות שמבקשים אחרי הזעזוע מראש.

בתואם מושלם.

<שלם>
אל_דנטה*

שליחה על ידי אל_דנטה* »

אבל לטעון שהכנסת נר לתחת של תינוק כדי להוריד לו חום היא התעללות או מעשה סדום בכפייה זה סתם לזרוק לחלל האוויר דברים כדי לחולל סנסציה זולה שמעידה יותר על הכותבת מאשר על עיקרון כזה או אחר ועל הדרך עושה שירות הפוך לרעיונות טולרנטיים כלפי ילדים.
אתה בעצמך אומר שעבור התינוק ההקשר של פי הטבעת אינו מיני (בוקר טוב) ואילו הכותבת עושה את ההקשר הזה מתוך יחס פרובלמטי אישי לאיבר שמשום מה נחשב מוקצה בתרבותנו (אם כבר ביקורת תרבות אז יאללה, הבה נדון מה כל כך לא בסדר בחור התחת האנושי).

אם הקריאה היא למתן מתן תרופות לא אחראי מצד הורים, להשתמש פחות בפארצטמול, להסתכל על הילד ולא על המדחום ובכלל להרגיע את מה שדורש הרגעה, תראו לי איפה חותמים ואחתום. אבל אם המטרה היא לעורר פאניקה (כי כולנו גדלנו בתרבות שדואגת לכווץ את ישבנינו) רקטאלית במסווה של דאגה לשלומם של ילדנו אז אני בחוץ. אני מעדיף שלילדי יהיה יחס בריא ושלם לרקטומם כאל עוד חלק מן הגוף שלהם ולא יחס מוקצה.

>הולך לשמוע את הbutthole surfers<
>יש להקה כזו<
>ויש לי את כל התקליטים שלהם. באמאשלי<
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

_>הולך לשמוע את הbutthole surfers<
>יש להקה כזו<
>ויש לי את כל התקליטים שלהם. באמאשלי<_
:-D
אין קשר לאוזריק טנטקלס, אני מקווה.
נורית_מ*

שליחה על ידי נורית_מ* »

עם זאת, בהחלט מעביר את המסר העיקרי: היו ישירים עם עצמכם, חיקרו, אל תקבלו כמובן מאליו את הורותיכם, את חייכם, בחרו בנכון לכם.

כאשר שולחים אדם לחקור ולבחור את הנכון לו קצת שמים לו רגל בדרך אם מודיעים לו מה תהיה סופה של החקירה.
אם היא קובעת נחרצות שנר בתוסיק כמוהו כאונס כבר אינה יכולה לשלוח את הקוראים לבחון האם באמת נחוץ לתת נר. זה יהיה כמו לעודד אותם לבחון האם אונס הוא נחוץ. וזו כמובן שאלה רטורית ולכן אינה מעודדת שום בדיקה מצד הקוראים. התשובה ברורה ללא ברור פנימי.
צפריר_שפרון*

נורית,
אם היא קובעת נחרצות שנר בתוסיק כמוהו כאונס כבר אינה יכולה לשלוח את הקוראים לבחון האם באמת נחוץ לתת נר. זה יהיה כמו לעודד אותם לבחון האם אונס הוא נחוץ.
בדיוק נמרץ. זה העניין, האם אונס נחוץ?
ולאחר שהתשובה הברורה מאליה עולה, שאינו נחוץ, עולה הזעזוע בעיקר מכך שהחדרת נר לישבן עשויה להתפרש כמעשה אינוס.
אז, או שמתקבלת ההקבלה בין האינוס לבין החדרת הנר, והאדם נמנע מאלה.
או שעולה אשמה על האינוס שכבר התבצע בעבר, או שעולה ההבנה שאין קשר אמיתי בין הדברים, אלא הגזמה, מכוונת מראש.
או שעולה תשובה אחרת מזו של הכותבת, למשל שכפייה איננה דבר טוב או רע, אלא נחוץ או לא נחוץ.

זה הברור הפנימי, והוא עולה, אם לא מיידית, לאחר שמופנם.

מאידך, לא מדובר פה על מורה ותלמיד, או הורה ילד. מדובר כאן על הבאת מסר, יהיה מורכב ככל שיהיה, או פשוט מעיקרו, מאדם אחד, במובן הזה של הכותבת, אל עולמו.
וכאשר נראה לאחד שדווקא הרקדנית הזו רוקדת בחן רב, בעוד לשני נראית דווקא הרקדנית השניה, מתקיימים בכל מקרה וכמובן מאליו, יחסי הגומלין בין כל הנוכחים באירוע.

מכאן, שחלק מהאנשים, ניתן לומר, מתחברים לדברים כפי שהם, שזקוקים לישירות הזו, שזה ההדף העובר דרכם, ואלה אינם מאופיינים רק בדיבור ישיר, או נכונות לזעזוע, ויש אחרים שנמצאים נדחים אל האמור.

כאשר עולה קביעה נחרצת, בהכרח מעוררת התנגדות.
ובמובן הזה, טוב אם בודקת את נחרצות התהליכים או הדעות או האיך או המתי, הקיימת במובן הזה, בתוך העולם הפנימי.
אז, יכולה לזהות את התגבשותה, במובן הזה של גמישות.

תודה רבה.

<שלם>
אחת*

שליחה על ידי אחת* »

אורלי. תודה על תגובתך. אני מאוד מתחברת אליה.
במבי_ק*

שליחה על ידי במבי_ק* »

כך שלא מטעמי עלבון של הקהל המילה נפלה, אלא מהיותה מיותרת, כשקוראים לילד בשמו בבירור.

לזה התכוונתי. לא חשבתי שמטעמי עלבון וכו', התכוונתי שזו המחשה לכך שבמילים אחרות ניתן לומר את אותו הדבר - המילה הזאת (התעללות) היתה מיותרת לכל אורך הדרך וזה ממש לא משנה בעצם מה גרם לך להבין את זה בעצמך ולנסח את הדברים בצורה יותר מדוייקת כהגדרתך. נכון שלדעתי האישית (ויש את הרושם שאני לא היחידה) יש מילים נוספות מהזא'נר שהייתי קוראת לו מתלהם, שחוטאות למטרה (ועולה השאלה האם יש ומהי המטרה), אבל זאת דעה אישית והיא בטח לא יותר טובה או פחות טובה משלך. וזה הבלוג שלך, ככה שבזה זה "הוכרע". ברור.

מה שניסיתי לומר או לנסח זה הבדל בין כתיבה אישית שבה לא דופקים חשבון וכו' וזה סופר-אקסטרא לגיטימי, לבין כתיבה שמנסה להשפיע ולשם כך משתמשת בכלים, שחלק מהם מציעים לך כאן. אני מבינה לגמרי שזה לא מענין אותך, ואני כבר מזמן לא שם (מציעה לך ניסוחים וכד' וגם לא מגיבה על הבלוג עצמו לצורך העניין), הגבתי למה שעלה פה כדיון נפרד. אני לא מציעה איך, אני רק טוענת שאפשר. ואני מבינה שאין לך בזה עניין, וזה לגמרי בסדר גמור. זה טקסט שלך. ויש כאלה שלא מתחברים לסגנון (ואני ביניהם). זה לא אומר שאין לסגנון כזה מקום, על אחת כמה וכמה בבלוג אישי שלך.
נורית_מ*

שליחה על ידי נורית_מ* »

זה הברור הפנימי, והוא עולה, אם לא מיידית, לאחר שמופנם.

האם ברור פנימי שכזה יכול באמת להתרחש על רקע סערת הרגשות שמעוררת הכותבת? כשאחד הקוראים יעמוד בפני ההחלטה האם להשתמש בנר האם יוכל לברר את עמדתו בעניין לאחר שניטעו בו הספקות וההאשמות?
האם לא צריך לגשת לברור פנימי מתוך עניין ותמימות ולא מתוך פחד ורגשות אשם? אני שואלת ולא קובעת עמדה במסווה של שאלה מפני שזה העניין שמושך אותי בדיון הזה. איך מעודדים שינוי, איך יוצרים את התנאים לעודד חקירה פנימית, איך עושים את זה בלי לכפות תוצאה צפויה לחקירה הזו. זה מסקרן אותי גם אישית וגם מקצועית (מורה לפלדנקרייז).

וכמובן יכול להיות שזה לא משנה לכותבת למה קוראיה יחדלו ממתן הנר, אם זה מתוך רגשות אשמה ופחד (ואז פשוט החליפו אמונה יד שניה אחד באחרת) ואם זה מתוך מסקנה אישית עצמאית. העיקר שיחדלו.

ומכיוון שהכותבת היא הקובעת איך היא מעונינת להשפיע שינוי, או איך היא רוצה לזעזע, ומהם התכנים שעשויים להיות עקרוניים מבחינת תפישתה, כך כותבת. וטוב שכך.
מסכימה עם זה לחלוטין.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

האם ברור פנימי שכזה יכול באמת להתרחש על רקע סערת הרגשות שמעוררת הכותבת?
המממ. אני חושבת, בזהירות, שכן, אבל שמתי לב שזה דורש יושר פנימי.
אל_דנטה*

שליחה על ידי אל_דנטה* »

_האם ברור פנימי שכזה יכול באמת להתרחש על רקע סערת הרגשות שמעוררת הכותבת?
המממ. אני חושבת, בזהירות, שכן, אבל שמתי לב שזה דורש יושר פנימי. _

זאת אומרת שייתכן ואני עדיין לא במדרגה גבוהה מספיק רוחנית או התפתחותית לקבל את זה שנר בטוסיק זה אונס?

>צוחק<
פפריקה_הונגרית*

איך עושים את זה בלי לכפות תוצאה צפויה לחקירה הזו.
>דעתי האישית, שאינה מיצגת את אור-לי<
הענין שבא הבלוג להדגיש זה שהתרבות כופה עלינו את תוצאות החקירה. אין חקירה בכלל.
כולם עושים ככה, אז זה בסדר.
והיא באה להראות נקודת ראות אחרת, וגורמת לחקירה לקרות, מתוך נקודת מוצא שלפני זה לא היתה חקירה בכלל.
אחותי למשל, כשלבן שלה יש 37.4 חום היא לא שולחת אותו לביהס, ולא מרשה לו לצאת החוצה כי זה חום- כי חום נורמאלי זה 36.0. ואני לא מגזימה.
אמא שלי, כשלאבי היה חום- מדדה לו את החום כל דקה (וגם זו לא הגזמה). למה? כי "זה מה שצריך לעשות", אז עושים, לא חוקרים, לא עוצרים לרגע וחושבים "האם יש אופציה אחרת?"
ונגיד וכן, מישהו עושה כבר את הצעד והולך לאתרים לבדוק... הוא יבדוק באתרים "קונבנציונאלים", המראים "תוצאות נורמטיביות" ל"מחקרם"- ש- כן, צריך לקנות מיטה לתינוק, כולם קונים, וכן, חייבים להוריד חום כי אחרת אוי-אוי-אוי... הם לא יבואו לאתר כמו "באופן", כי זה לא נורמטיבי, ולכן צריך "להכנס" למקומות "נורמטיביים" כמו בלוג בהארץ, כדי להוציא אנשים משלוותם, ולחקור.
התוצאה הכפויה לחקירה כבר נמצאת.
היא חקוקה עמוק בתודעה הציבורית העיוורת (באופן כוללני למדי).
הבלוג בא לנסות לתת תוצאות אחרות.....
הבלוג מראה שמותר וצריך לחקור.
כי האנשים בתרדמה תרבותית.
הם עדר.
הם לא חושבים.
ואם הם לא חושבים, הם לא חוקרים......
<פפרי כותבת שוב, בתקווה שדבריה נקראים, ושלא מתעלמים ממנה ומתגובותיה לקוראים-כותבים.... @} >
>כן, היא יודעת שיש לה רגשי נחיתות...<
שליחת תגובה

חזור אל “התבטאות”