הכנה להורות

ההולכת_בדרכים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_בדרכים*

הכנה להורות

שליחה על ידי ההולכת_בדרכים* »

התחלתי להכין את עצמי ללידה,וככל שהעמקתי חלחלה לתוכי ההבנה שבעצם אני זקוקה גם להכנה למה
שיהיה אחרי הלידה...הכנה להורות!
הנקה,לילות בלי שינה,ציוד,ובעיקר איזו הכנה נפשית ללא ידוע שהולך להיות "החיים שלי" :-) :-P

התגלגל לידי ספר נפלא שאך זה יצא ממכבשי הדפוס "הכנה להורות" של דיאנה אידלמן,ואני מתכוונת
לחרוש עליו בתקופה הקרובה.<אני תולעת ספרים ידועה>
אולי אני לא מכירה מספיק ספרים בנושא,אבל ממה שאני נתקלתי עד עכשיו זה הספר הכי מחובר לחיים שלי,שמדבר בגובה העיניים על נושאים מגוונים ואקטואליים,בלי הנימה היבשושית או חמורת הסבר שראיתי בכל מיני ספרים אחרים (אולי כי הם יותר ישנים,או כי הם מתורגמים?!)
נראה לי שנותן הכנה מעשית ורגשית גם יחד.

אם יש לכם המלצות נוספות (לקריאה ובכלל ) עבורי-אשמח מאוד לשמוע!
תודה @} @} @}
אף_חצוף*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 21:08
דף אישי: הדף האישי של אף_חצוף*

הכנה להורות

שליחה על ידי אף_חצוף* »

קודם כל, ארון הספרים ההורי . יקח לך עד הלידה רק לראות מה שם מתאים לך.
חוץ מזה, אני גיליתי שמקור המידע הטוב ביותר שלי, הוא האינטרנט. מאמרים, פורומים, הכל. אחרי שסיימתי לקרוא את הספרים שהיו לי, מצאתי כל כך הרבה מידע באינטרנט, שפשוט לא טרחתי לקנות עוד ספרים. זה עניין אישי אמנם, אבל אחרי שקוראים את הספרים, יש מקום שבו אפשר לקבל חוות דעת נוספת. :-)

שיעבור בכיף, ושיהיה בשעה טובה @}
עירית_לוי
הצטרפות: 13 יוני 2004, 20:33
דף אישי: הדף האישי של עירית_לוי

הכנה להורות

שליחה על ידי עירית_לוי »

ובעיקר איזו הכנה נפשית ללא ידוע שהולך להיות "החיים שלי"
  1. לדעת שבראשית ההורות יש גם חלקים לא קלים, ואני חושבת שמעצם זה שפתחת את הדף הזה, את זה את כבר יודעת :-)
  2. כאשר יעלו הקשיים, לתת לעצמך ולהם לגיטימציה. לכל מה שיעלה, גם אם הסביבה לא תמיד תתן לזה לגיטימציה.
  3. להעזר באחרים בתקופה שאחרי הלידה. לדעת להעזר, ללמוד להעזר, לתת לאחרים לעזור לך (זה משהו שאני למדתי בדרך הקשה). זו יכולה להיות עזרה פיזית או עזרה רגשית או שניהם, תלוי מה תצטרכי.
  4. לקרוא סיפורי פוסט פרטום.
ואת מוזמנת גם להציץ ב מודעות והכנה לתקופת הפוסט פרטום, אפרופו לדעת.

{@
סיגל_ב*
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

הכנה להורות

שליחה על ידי סיגל_ב* »

פרח,
|Y|
ההולכת_בדרכים*

הכנה להורות

התחלתי עם סיפורי פוסט פרטום...מה אני אגיד,נשמע מבהיל :-S
מצטרף לזה שכל הזמן אומרים לי אנשים "חכי,חכי אחרי הלידה לא תוכלי יותר לנוח-לאכול-ובכלל להנות"
אני יודעת שבסך הכל מנסים למנוע ממני את השוק,אבל תגידו-אין שום מצב שזה גם כיף אחרי שהתינוק
בא סופסוף?!
טוב,נראה שיש לי עוד הרבה שיעורי בית לעשות...
ההולכת_בדרכים*

הכנה להורות

ללמוד להעזר- וואחד אימון בשבילי. הסתקרנתי ממה שכתבת שלמדת את זה בדרך הקשה...
עירית_לוי

הכנה להורות

שליחה על ידי עירית_לוי »

התכוונתי שזו עצה שאני נותנת רק בדיעבד.
מן הסתם אשתמש בה אחרי הלידה הבאה.
היה יכול להיות לי הרבה יותר קל אם הייתי נותנת, לאמא שלי למשל, לעזור לי.
היא באה להיות אתנו ולעזור (אז זו היתה נסיעה של 45 ד' לכל כיוון בשבילה), ואני נעזרתי בה בערבון מוגבל.
האידיאלי מבחינתי היה להתמקד במנוחה והנקה. לשכב במיטה, להתקלח, לטפל בעצמי, לאכול כמו שצריך. ולא יותר מזה.
אני עשיתי את זה אבל גם דאגתי שכל השאר יתקתק. ניהלתי את העניינים כמו שאני יודעת לעשות מצויין, ולא שחררתי שליטה.
כל השאר, פירושו - כביסות, קניות, בישולים ועוד המון פרטים קטנים.
השליטה בעניינים - בנוסף לחוסר שינה, למפל ההורמונלי, להנקה שלוותה בהתחלה בכאבים, לגוף הכואב מהלידה - השאירה אותי נטולת אנרגיה ועם עצבים רופפים S-: .
בסה"כ היה יכול להיות קל יותר אם הייתי משחררת ונותנת לבית להתנהל לא בדרך שלי.
עירית_לוי

הכנה להורות

שליחה על ידי עירית_לוי »

כל הזמן אומרים לי אנשים "חכי,חכי אחרי הלידה לא תוכלי יותר לנוח-לאכול-ובכלל להנות"
/-:
אה, את מתכוונת ל הנשמות הטובות?

תגידו-אין שום מצב שזה גם כיף אחרי שהתינוק בא סופסוף?!
וודאי שיש :-) (חכי חכי ;-) ).

זהו, שלא התכוונתי להבהיל ולהציג את הכל שחור, רק להציע להתכונן נפשית ומנטלית לקושי, ובעיקר לתת לגיטימציה לקושי.
בנוסף, כל אחת חווה את הקשיים אחרת, ולכל אחת יש קשיים אחרים. זה מאוד אישי.
עירית_לוי

הכנה להורות

שליחה על ידי עירית_לוי »

ברמה של ההכנה המעשית, יש דברים שכדאי להכין מראש:
  1. טלפון של יועצת הנקה טובה למקרה הצורך (ראי דף יועצות הנקה).
  2. אמא / חברה / קרובת משפחה - אשה אחת או כמה נשים שתסכמי איתן לגבי עזרה, ואם זה לא מתאפשר אז את מספר הטלפון של פרוייקט אמאלה אמאלה.
את יכולה לקרוא עכשיו או להדפיס שיהיה לך בהישג יד לאח"כ את הדף עצות לטיפול ביולדת הטרייה.

ראי גם מדור אחרי הלידה.
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

הכנה להורות

שליחה על ידי נועה_בר* »

אבל תגידו-אין שום מצב שזה גם כיף אחרי שהתינוק בא סופסוף?!
בטח שיש :-) אבל לעיתים נוצר חוסר איזון, ויש עליות וירידות חדות מידי - כך עם האושר העילאי, וכך עם הקשיים שנראים כאילו הם "סוף הדרך".
חשוב לדעת איפה את "חלשה" מהן הנקודות הרגישות שלך.
חשוב לדעת שאין הכנה מושלמת, תמיד החוסר ידע יהיה גדול מאיתנו, ואין סוף לסיטואציות וההתרחשויות, לכן
אני ממליצה החום רב - תמיכה! מישהו שממוקד בך. מה את צריכה, מתי ? אלו דברים שאי אפשר להתכונן אליהם,
אבל עזרה ותמיכה, כן אפשר לחפש.
מתי התל"מ ?
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

הכנה להורות

שליחה על ידי נועה_בר* »

אה , וכל מילה של פרח |Y| כמובן !
ההולכת_בדרכים*

הכנה להורות

הידד ל סיגל ב!בדיוק לזה התכוונתי-הנשמות הטובות :-D :-(
אולי זו קצת סטייה מהנושא המקורי של הדף,אבל זה ממש מציף את כל המחשבות האלה-"מה יהיה?"
"האם אני באמת אעמוד בזה?"
אהבתי מה שכתבה אמא של יונת-שאחרי הלידה את מוצאת עצמך חיה בצורה שלא יכולת לשער לך שתעמדי בה לפניה,והפלא ופלא-את עושה את זה.יש לנו יכולת להשתנות עם המציאות,להתאים את עצמנו
לתנאים חדשים.הייתי רוצה לסמוך על היכולת הזו.ובכל זאת כל מיני אמירות לפעמים מערערות את הבטחון.
ודווקא כן מעניין אותי לשמוע מה אחרות עברו,לקחת משם מה שנוגע לי,בלי ההפחדות של "תראי,תראי"
אבל עם השיתוף בנסיון.
העצות שלכן מאוד עוזרות לי.תודה @}
נועה-לשאלתך-אי שם באמצע אוגוסט.
עכשיו אני הולכת להכנס לקישורים ששמתן לי-יש המון מה לקרוא!
ההולכת_בדרכים*

הכנה להורות

מאוד קשה לי לסכם עם מישהי לגבי עזרה,מכמה סיבות:
אמא שלי-מועמדת טבעית לעניין-גרה רחוק וללא רכב.ודווקא איתה הכי נוח לי.אחותי כנ"ל.וגם הדודות.
חמותי-גרה באיזור,ניידת ותשמח לעזור.אך איני יודעת עד כמה הייתי רוצה להיות תלויה בה...
אני מניחה שהיא יכולה להיות לעזר רב בדברים מסוימים,אבל זה לא ירגיש נינוח כמו עם אמא.
ואם נעבור דירה זה גם ככה לא ישנה.
חברות...לא יודעת,לאנשים יש חיים משלהם, לא? כמה אפשר "לטרטר" חברה ,מפחדת להעמיד אנשים
במצב לא נעים.
דווקא הפרויקט שאליו קישרת אותי עירית לוי נשמע נחמד,כי המטרה מוגדרת וברורה לשני הצדדים.
זה יכול להיות קצת מביך בהתחלה,אבל אני מבינה שמי שניסתה היתה מרוצה.
באופן כללי אני הרבה אוהבת להיות לבד,ומפחדת ממצב שבו מישהו יבוא לעזור אך בעצם נוכחותו והצורך
שלי לארח אותו בביתי זה יהפך למסורבל.
אומרים שאחרי הלידה סדר העדיפויות משתנה וכל עזרה היא הצלה,אבל האם זה כך אצל כולן?
אני תוהה מי תהיה "אני החדשה".זאת אומרת,משהו חייב להשתנות כדי שאוכל לתפקד,לא?
בכל פעם שאני חושבת על זה אני מתחילה להתבלבל.
עירית_לוי

הכנה להורות

שליחה על ידי עירית_לוי »

מצאתי דף נחמד ב מדור אחרי הלידה-מרחב משלך.
ואוו. דף נפלא!
עכשיו עולה השאלה איך לארגן עזרה כזו שלא תפגום ב מרחב משלך, אלא תתמוך בו...

הולכת, קודם כל |Y| על ההתעניינות בנושא הזה.
את ההריונית הראשונה שראיתי שמפנה משאבים להכנה של ממש לא רק ללידה אלא גם לתקופה שאחרי. אצלי לא היתה פְּנִיוּת לזה.

אני תוהה מי תהיה "אני החדשה".
כמו ש נועה בר כתבה, אין הכנה מושלמת. את לא יכולה באמת באמת לדעת איך תהיי ואיך תרגישי ובאילו קשיים את תיתקלי.
אי אפשר לשלוט במה יהיה, כי אי אפשר לדעת איך יהיה.
אני מציעה לך, מעבר להכנה שאת עושה כרגע, פשוט לסמוך על עצמך שתדעי לתפקד ולהתמודד ולבקש את העזרה שתצטרכי כאשר תצטרכי.
וגם להכין את עצמך לזה שזה לא הולך להיות מושלם :-) .

באופן כללי אני הרבה אוהבת להיות לבד,ומפחדת ממצב שבו מישהו יבוא לעזור אך בעצם נוכחותו והצורך שלי לארח אותו בביתי זה יהפך למסורבל.
  1. זה חלק מללמוד להעזר. לוותר על הלהראות מושלמת. לתת למישהו אחר להתקרב ולהחשף לכל החלקים שבך.
  2. ממה שהבנתי לגבי הפרוייקט, אפשר ואפילו רצוי להיפגש עם התומכת שלך עוד לפני הלידה, להכיר אחת את השניה ולבדוק שיש כימיה והתאמה. ואם לא אפשר להכיר מישהי אחרת.
  3. אין סתירה בין לקבל עזרה לבין להיות הרבה לבד. העזרה תצטרך להיות כזו שמתאימה לך. חצי שעה ביום? שעה ביום? שעה בבוקר ושעה בערב? גם משהו.
ההולכת_בדרכים*

הכנה להורות

כל כך תודה!!!@} @} @}
עירית_לוי

הכנה להורות

שליחה על ידי עירית_לוי »

הולכת, בדיוק השבוע שמעתי דברים טובים על דיאנה אידלמן-קרת בהקשר של תמיכה באימהות טריות.

אני מצטטת את מה ש אביה נו כתבה אודותיה בדף מפגשי הורות מדוברת של דיאנה אידלמן:
היא מעבירה קבוצות תמיכה לאמהות (בעיקר טריות), נותנת ייעוץ להורים, ובכלל בעיני היא מורת-נבוכים בכל הקשור להורות, יש לה שלל תובנות מאירות עיניים, ואת הכל היא נותנת בצורה שמעצימה את השומע. כבר כתבתי איפשהו שאין לי מושג איפה הייתי אני ואיפה ההורות שלי אלמלא היא. גם אם הייתי מצליחה להגיע לאותו מקום זה בטוח היה אחרי הרבה יותר משברים וייסורים.

המשפט הזה עשה לי חשק ללכת לשמוע אותה.

אולי זה יתאים לך... {@
עירית_לוי

הכנה להורות

שליחה על ידי עירית_לוי »

ועכשיו אני רואה שדיברת עליה בתחילת הדף...
ההולכת_בדרכים*

הכנה להורות

אני בינתיים ממשיכה במחקר הפוסט פרטום הקטן שלי. יש לך איזו עצה על הכנה להנקה?
ההולכת_בדרכים*

הכנה להורות

אכן כן.רעיון נפלא.תודה@}
עירית_לוי

הכנה להורות

שליחה על ידי עירית_לוי »

אני קראתי קצת בספרים, אבל בפועל, אחרי הלידה, נוכחתי לראות שהכנה תיאורטית לא מספיקה, ומה שנדרש זה עזרה בפועל. הזמנתי הביתה יועצת הנקה שעזרה לי לפתור די מהר את הבעיה.

מה שאני מציעה לך:
  1. למצוא כבר עכשיו טלפון של יועצת הנקה שיהיה לך נגיש אם תצטרכי (ראי דף יועצות הנקה). ד"ר מירה ליבוביץ קרובה אלייך יחסית, אבל אם אני לא טועה היא לא עושה ביקורי בית אלא צריך להגיע אליה לאודים. ממה ששמעתי - כדאי. שימי לב שיש הבדל בין מדריכת הנקה, תומכת הנקה ויועצת הנקה מוסמכת. מה שאת צריכה זה יועצת.
  2. את יכולה להצטרף למפגשי ליגת לה לצ'ה כבר בהריון. הכנה מצויינת! מלבד מפגשים הם מספקים גם תמיכה טלפונית ראשונית (זה לא במקום תמיכה מעשית, אבל טוב עד שתגיעי לאחת כזו). בדף הזה יש את מספר הטלפון.
  3. יש קורסים להכנה להנקה. לא מכירה אבל את יכולה לברר אם מעניין אותך.
  4. לקרוא ב מדור הנקה, בעיקר בדפים תחת הסעיף "תחילת ההנקה".
  5. לשאול את אותה שאלה ששאלת אותי, גם את עדי יותם.
ההולכת_בדרכים*

הכנה להורות

הי,תודה על כל העצות!
בקשר להנקה-את הלכת/הולכת למפגשי לה לצה? נראה לך חשוב שבן הזוג יבוא גם? וגם-חברה עם נסיון בהנקה יכולה גם להועיל בעצות לפני הלידה ,או שזה ממש חובבני? ברור שאם אתקל בבעיה בזמן אמת אתקשר ליועצת מקצועית.
השאלה היא יותר לגבי ההכנות לפני הלידה.
עירית_לוי

הכנה להורות

שליחה על ידי עירית_לוי »

בקשר להנקה-את הלכת/הולכת למפגשי לה לצה?
לא. נעזרתי ביועצת וזהו.

נראה לך חשוב שבן הזוג יבוא גם?
לא יודעת... אפפעם לא הייתי.
שווה לשאול את עדי יותם או בשמת א או ליאת Skippy. אני בטוחה שכל אחת מהן תשמח לענות לך. את יכולה לשאול אפילו בדף שלה לה לצ'ה.

_וגם-חברה עם נסיון בהנקה יכולה גם להועיל בעצות לפני הלידה ,או שזה ממש חובבני?ברור שאם אתקל בבעיה בזמן אמת אתקשר ליועצת מקצועית.
השאלה היא יותר לגבי ההכנות לפני הלידה._
אני חושבת שכל עצה שהיא פרו-הנקה יכולה לעזור.
לפעמים יש עצות מטעות שניתנות מתוך אכפתיות אבל גם מתוך חוסר ידע. רק לשים לב.
יוצא לך לראות נשים מניקות? החברה מניקה עכשיו?
זה משהו שצריך לראות וגם צריך שאחרות יראו אותך בזמן הנקה ויתקנו אם צריך.
הכנה עכשיו זה לדעתי, כאמור, מפגשים של לה לצ'ה וקריאה באתר.
אנונימי

הכנה להורות

שליחה על ידי אנונימי »

כדאי מאד מאד להצטרף למפגשי לה לצ'ה באזורך, עוד במהלך ההריון. ההבדל הוא משמעותי, כי עם קבוצה כזו אוטומטית יש לך מעגל תמיכה ראשוני וידע משמעותי להתחיל עמו את המסע.
והמסע עצמו הוא יופי של דבר, רק שכשלא יודעים, יכולים להיות קשיים מיותרים.
את יכולה למצוא איזה קבוצות פעילות, איפה מתי בקישור הזה:

וכדי לחדד את ההבדלים (על רגל אחת, ובטח כבר הסבירו את זה יותר טוב בדפים הרלוונטיים...):
מדריכת הנקה של לה לצ'ה - מדריכה מתנדבת בארגון לה לצ'ה.
יועצת הנקה - אחת שעשתה קורס, ולכן מדובר ביעוץ בתשלום. בין 300 ל-400 ש"ח לביקור. לא יודעת אם זה כולל גם ביקור שני. שווה לבדוק מראש. הביקור הוא די ארוך לרוב - יותר משעה. רואים איך את מניקה, מסבירים, מלמדים, פותרים בעיות וכו'. לא תמיד יש צורך בזה! על הרבה קושיים אפשר להתגבר בעזרת שיחת טלפון עם מדריכת לה לצ'ה, ואם את באה למפגש של הקבוצה, הרבה מדריכות יוכלו שם לסייע לך.
יועצת IBCLC - יועצת הנקה שעברה את המבחנים הבין לאומיים ויש לה המון שעות ניסיון במקצוע. זה תו התקן!

בריאות והצלחה {@
ההולכת_בדרכים*

הכנה להורות

יש לי עוד שאלה- האם כדאי לי ללכת למפגשים בקבוצה שבה בן הזוג יכול להצטרף? מה היתרונות בזה?
וגם - האם כדאי בעינייך לפגוש יועצת הנקה לפני הלידה,או רק אחריה במידה ומתעוררת בעיה?
(זה בהנחה שבינתיים אני מצטרפת למפגשי לה לצה)
ירוק_ה*
הצטרפות: 18 מאי 2005, 17:40
דף אישי: הדף האישי של ירוק_ה*

הכנה להורות

שליחה על ידי ירוק_ה* »

הי הולכת, מה שלומך? (ושוב תודה על כל היחס!) אז מה, את רוצה ללמוד להניק לפני שיש תינוק? רעיון מענין לא חשבתי על זה בכלל. באמת עכשיו כשיש יותר תעצומות נפש ופחות לחץ באשר בזמן אמת אפשר לקלוט מידע שבבא הזמן יהיה זמין בשלוף. אני באופטימיותי הרבה חשבתי שזה ילך בקלות כי למה שזה לא יהיה ככה. ואאאאם לא, אז אבקש תמיכה. זו בעיקר תגובת נגד לאמא שלי שבהיסח הדעת פעם תיארה לי איך היא היניקה ככה:
"זה היה נראה לי נורא מסובך, ובזמנו לא היה לי ראש לזה, ומהר מאוד ויתרתי". אותי ההצהרה הזו הותירה בהלם, ומיד החלטתי שלי זה לא יקרה, ובטוח כשרוצים ויש קצת יותר ביטחון עצמי (וכמובן הדרכה ותמיכה מהסביבה שבטח לא היתה לה), אין סיבה שזה לא ילך...
??? נחיה ונראה כמובן... אני מאמינה שיש בנוסף להכנה העצמית מבחינת ידע מעשי גם חשיבות להכנה נפשית וראיה חיובית של כל התהליך כאל משהו טוב שאני רוצה לעשות, בלי להלחיץ את עצמי ולהיכנס למחשבות שזה הולך להיות קשה. למרות שעל מי אני עובדת, ברור שזה לא ענין מובן מאליו.
ההולכת_בדרכים*

הכנה להורות

אני גם מאמינה שהכנה נפשית היא חשובה. בעצם התחלתי להתעניין בנושא עקב הערה של חברה שהמליצה לי לעשות איזו הכנה מראש. וגם ראיתי שבקורס הכנה ללידה יש מפגש על הנקה אז הבנתי את הרמז.
נראה לי שלפעמים מתעוררים קשיים טכניים שנובעים מחוסר ידע ושאם נערכים מראש אפשר להתמודד טוב יותר. עובדה שיש המון נשים שרצו מאוד להניק וחשבו שזה טבעי ופשוט, אבל אם לא נחשפנו לזה קודם (בשבט שאין לנו...) אז יש הרבה סיפורים על בעיות ותסכולים.
ויש לי זמן ועניין אז למה לא בעצם? :-)
אני אישית לא בלחץ ולא חושבת "ברור שיהיה קשה".להיפך אני מדמיינת בהחלט מצב שהכל זורם בכיף
אבל גם מכינה את עצמי כי ידע=כוח.ממש כמו בהכנה ללידה!
עירית_לוי

הכנה להורות

שליחה על ידי עירית_לוי »

את זה קראת? (דלגי על החלק של ביה"ח).

את יודעת, זה מדהים:
קראתי את זה לפני הלידה ואח"כ שוב כמה חודשים אחרי הלידה, ובפעם השנייה קראתי את זה כאילו בפעם הראשונה. בעיניים אחרות לחלוטין.
מעניין איך זה יהיה אצלך (העיניים האחרות) עם כל ההכנה המצויינת שאת עושה :-)
אנונימי

הכנה להורות

שליחה על ידי אנונימי »

האם כדאי לי ללכת למפגשים בקבוצה שבה בן הזוג יכול להצטרף?
כדאי מאד, אם מתאפשר לכם. לא בכל קבוצה זה אפשרי (בקבוצה שלנו יחסית כן. גם בת"א, במ.מ.ש נדמה לי שאפשר. תתקשרי לברר בקבוצות שרלוונטיות לכם.
מה היתרונות בזה? רבים. לא אצליח למנות את כולם אבל אעשה כמיטב יכולתי: האדם המשמעותי ביותר, הקרוב ביותר הן פיזית והן רגשית יהיה התומך הכי משמעותי. את כתבת: ידע=כח. חלק מהנשים, כשהן אחרי לידה, המוח שלהן קצת נוזל... קשה לי להסביר מה זה אומר ולמה (הורמונים בעיקר), אבל אם הוא ידע מה שאת יודעת, אם הוא יכיר בחשיבות, ידע איך זה עובד, ידע איך להיות תומך בך ובאמהותך הטריה, זו תהיה המתנה השניה הכי יפה שאפשר לקבל בעולם (בראשונה זה התינוקי כמובן...)
יש גברים שחושבים שלתמוך זה לעשות דברים במקום האישה, או להתחלק איתה בהכל חצי-חצי ב-ד-י-ו-ק... ברור לי שאת יודעת שזה לא עובד ככה. אבל לא מכירה אותו, ומכיון שלשניכם זו הפעם הראשונה שתהיו הורים (אם הבנתי נכון), אז כדאי גם את זה ללמוד ביחד.

את זו שאמרה על "הכנה להורות" של דיאנה אידלמן שזה ספר נפלא? לא קראת, רק עיינתי, אבל אני בטוחה שהיא מתייחסת שם לדברים דומים בהקשר של האב,לא?

האם כדאי בעינייך לפגוש יועצת הנקה לפני הלידה,או רק אחריה במידה ומתעוררת בעיה? ממש לא. לא רואה שום סיבה שבעולם.
יחד עם זאת, במפגש האחרון של הקבוצת לה לצ'ה "שלי", דיברנו עם אשה בהריון וענינו לה על שאלות. לא מעט אמהות המליצו לה בחום רב על קורס הכנה להנקה; לא זה של ביה"ח. קורס בפני עצמו. אני מניחה שגם קורס הכנה ללידה, שכולל מספר מפגשים של הכנה להנקה, יכול להיות יעיל.
אבל יועצת, רק כשיש צורך אמיתי. טיפולי.
בסך הכל, הגישה שלך "נשמעת" לי מאד טובה. זה יכול להיות קל פשוט זורם ונפלא. להתכונן פיזית על ידי הכנה ולימוד, ונפשית - בוודאי.
ואילו אם ורק אם יהיו בעיות - אז נטפל בהן.

וחוץ מזה, אם את לא חוששת מנסיעות, ומבינה שאפשר ליסוע גם עם תינוק בן יומו, אז אם הבעיות אינן אקוטיות, אפשר לבוא איתו (איתה?) לפגישת לה לצ'ה ולקבל שם עזרה.

(זה בהנחה שבינתיים אני מצטרפת למפגשי לה לצה)
גם אם לא, אבל בפרט אם כן.

לילה טוב ותמשיכי לשאול חופשי.
ZZZ ZZZ ZZZ
ההולכת_בדרכים*

הכנה להורות

תודה לך על התשובה המפורטת.עזרת לי מאוד @} @} @}
נטע_ש*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2001, 04:54
דף אישי: הדף האישי של נטע_ש*

הכנה להורות

שליחה על ידי נטע_ש* »

למישהי יש למסירה או מכירה יד 2 את הספר הכנה להורות? אשמח לשמוע!
קושקה*
הצטרפות: 25 ינואר 2012, 21:33

הכנה להורות

שליחה על ידי קושקה* »

שלום
אני צריכה המלצה על ספר הכנה להורות או משהו כמו הספר של "באופן טבעי" באנגלית. אני מכירה את הספרים של ד"ר סירס, אבל אולי ישנן המלצות נוספות?
תודה
מרינה_מאוהבת_בים*
הצטרפות: 19 מרץ 2010, 16:31
דף אישי: הדף האישי של מרינה_מאוהבת_בים*

הכנה להורות

שליחה על ידי מרינה_מאוהבת_בים* »

רוצה להמליץ על הספר שמאוד אהבתי והתחברתי : "הורות בחסד"
<מודעה שיש בעיתיות מסוימת עם מחבריו>
שליחת תגובה

חזור אל “להפוך להורים”