התפתחות מינית מוקדמת

פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

שלום.
בתי בת שש ופתאום , ניצנים קטנטנים של שדיים ופלומה דקה בבית השחי.
תגובה ראשונה , הלם, שוק והמון המון מחשבות וחששות.
קבעתי תור למרפאה אדוקרינולוגית לילדים...
היא איננה יודעת כלום וכמובן איננה מודעת ולא שמה לב לשינויים שחלים בה.
מבקשת התיחסותכם , הארותיכם וכל מידע, או מחשבה שמתחברת לנושא.
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

הדבר היחיד שעולה בדעתי הוא, אם אתם (הילדה) צורכים מוצרי סויה, להפסיק.
(())
טרה_רוסה*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

בסויה יש פיטואסטרוגנים - חומרים צמחיים דמויי אסטרוגנים (הורמוני מין נשיים).
בחלב אני לא יודעת, אולי יש הורמונים מהפרות? לזה את מתכוונת יונת ?
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי שרון_ג* »

מי אמר, נדמה לי מיכל שץ, שבארץ לא משתמשים בהורמונים לפרות מפאת ענייני כשרות?

פלוני אלמונית יקרה.
יש כמה דברים שכדאי שתעשי לפני שאת מגיעה לאנדוקרינולוג, על מנת שתפיקי את המקסימום מהביקור:
  1. צילום כף יד שמאל לגיל עצמות
  2. בדיקות דם: LH, FSH, אסטרדיול, קורטיזול, DHEA-S, אנדרוסטנדיון, 17-הידרוקסי פרוגסטרון, טסטוסטרון, תפקודי תריס (זה לא לחלוטין קשור, סתם האנדוקרינולוגים תמיד אוהבים לבדוק גם תפקודי תריס כי הפרעות בתפקודים הללו הולכות עם כל מיני מצבים). אלקטרוליטים בדם. (לוקח זמן עד שמתקבלות תשובות. כדאי לקחת טווח בטחון של לפחות שבועיים, אם לא שלושה, לפני הביקור).
איך בכלל הצלחת לקבוע תור לאנדו בלי לעבור אצל רופא הילדים שלך? מוזר...
ליאת_טאוב*
הצטרפות: 06 פברואר 2003, 21:21
דף אישי: הדף האישי של ליאת_טאוב*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי ליאת_טאוב* »

גם בשר. ונותנים בארץ הורמונים והרבה. וגם לא אוכלים פה רק בשר מקומי.
ליאת_טאוב*

התפתחות מינית מוקדמת

יש מידע נוסף פה
לגבי הסויה
וגם כאן
פלוני_אלמונית*

התפתחות מינית מוקדמת

תודה לכן,
היינו אצל רופאת הילדים ,והיא זו שנתנה את ההפנייה, אלא שלא הייתה מוכנה בעצמה לערוך בדיקות, ובכלל הואילה לתת רק לאחר שלחצתי עליה חזק.
יש לנו עוד כחודשיים עד לתור, ועד אז נדמה שאין ביכולתי לעשות שום דבר נוסף.
שוב תודה , טרה, שרון וליאת. וכל מידע נוסף יתקבל מצידי בשמחה.
עוף_החול*
הצטרפות: 24 אוקטובר 2001, 20:51
דף אישי: הדף האישי של עוף_החול*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי עוף_החול* »

להפסיק צריכת עוף.
שמעתי שהעופות בארץ מפוצצים בהורמונים. אם כבר עוף, אז רק אורגני (זה לא נורא יקר אם קונים רק לילדה אחת)
שרון_ג*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי שרון_ג* »

שלא הייתה מוכנה בעצמה לערוך בדיקות
זה לא בסדר.
אולי היא פשוט לא יודעת מה לקחת?
בקשי ממנה לפחות הפניה לצילום כף יד שמאל כדי לראות אם גיל העצמות תואם לגיל הכרונולוגי. קחי בחשבון שמי שמפענח את הצילומים פחות מומחה בזה מאנדוקרינולוג, ולכן לא להתרגש מהפענוח שלהם.
במידה והצילום יהיה לא תקין, יהיה לך "קייס" לבקש ממנה בדיקות דם. חבל להגיע לתור בלי זה.
(איפה קבעת לאנדוקרינולוגיה? איפה את מתגוררת?)
שרון_ג*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי שרון_ג* »

וגם - את יכולה לשלוח לי מייל דרך דף הבית שלי. לצערי, אני מבינה קצת בתחום הזה.

ו מיכל שץ היתה, לדעתי, רפתנית מתישהו במהלך חייה, ואומרת מתוך ידע מבוסס שלא משתמשים בהורמונים.
אני אפנה אותה לכאן.
ליאת_טאוב*

התפתחות מינית מוקדמת

אני אמנם לא הייתי רפתנית, אבל כפי שבקי כתבה עופות מקבלים הרבה הורמונים (סליחה, אני לא עושה הבחנה בין עוף לבשר...) ובשר פרות שנמכר בארץ, לא כולו מגודל פה, יש לא מעט יבוא.
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

טוב ביקשו ממני, אז באתי...
אני לא מכירה פרות לבשר, ומה שליאת אומרת נשמע הגיוני.
כששאלתי את האחראי על תזונת הפרות ברפת בקיבוץ מה מוסיפים הוא אמר שרק ויטמינים, בחורף לפעמים אנטיביוטיקה. (גם מזיק, אבל אחרת)
פעם שמעתי משהו גם על הורמונים בירקות ופירות, יכול להיות דבר כזה?
מה שאני כן יודעת, מאמא של בעלי (אחות ביחידה אונקולוגית) שיש טיפול שיכול לדחות את ההתפתחות בכמה שנים.
שרון_ג*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי שרון_ג* »

שיש טיפול שיכול לדחות את ההתפתחות בכמה שנים
כן, יותר מסוג אחד. תלוי בבעיה הבסיסית.
טרה_רוסה*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

טוב, שאלתי מישהי שמבינה קצת בתזונה (אחותי ;-)).
היא אומרת שהיא לא סגורה על זה, אבל למיטב ידיעתה לסויה יש השפעה מאזנת על ההורמונים - כי הפיטואסטרוגנים מתחרים עם האסטרוגנים, אבל אין להם את אותו אפקט. לכן, לדוגמה, מומלץ למי שסובלת מ-PMS לאכול סויה. היא לא יודעת מה במקרה כזה - צריך לברר לעומק. זה כמובן שונה מהמצב של הזנה בתמ"ל סויה, שאז זו התזונה היחידה וכמויות הפיטואסטרוגנים אדירות.

עוד:
בחומרי ניקוי וסבונים יש אסטרוגנים.
לבדוק - אולי בחומרי ניקוי אקולוגיים לא מוסיפים אסטרוגנים.

וגם, כמה רעיונות יותר פרועים: לבדוק את סביבת המגורים. האם עברתם דירה בזמן האחרון? האם האמא סובלת מתופעות PMS ? אולי, לדוגמה, יש בסביבתכם מפעל לייצור חומרי ניקוי או פלסטיק.
מישהי כבר ציינה כאן פלסטיק - זה ממש נכון. כלי פלסטיק מפרישים חומרים דמויי אסטרוגנים. אפשר לנסות לא לאחסן מזון ושתיה בכלי פלסטיק. לא שאני חושבת שזה מקור הבעיה, אבל אם כבר קיימת בעיה, אפשר לפחות לנסות להקטין את ההשפעה החיצונית.
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

לגבי הורמונים בירקות ופירות, נדמה לי שבשמת כתבה (אולי ב-מזון אורגני) שחמרי הדברה מכילים חמרים דמויי אסטרוגן, ולכן אכילת פרות וירקות לא אורגניים יכולה להשפיע על התפתחות מינית מוקדמת.
ענת_שן_לוי*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2001, 22:10
דף אישי: הדף האישי של ענת_שן_לוי*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי ענת_שן_לוי* »

ממש לא חייב שזה יהיה קשור לחומרים חיצוניים מסוימים. יש מין הפרעה של חוסר איזון הורמונלי ביחס לגיל.
יש שני סוגים עיקריים להתפתחות מינית מוקדמת: (לפי תכנית בערוץ 8 )
  1. סוגים שונים של חוסר איזון הורמונלי, שלא ידוע למה הם קורים, שנולדים איתם פחות או יותר, ואפשר לטפל בהם בכל מיני אמצעים, מה ש שרון ג אמרה למעלה.
  2. סוג שנובע ממצב משפחתי קשה - בעיות קשות בין ההורים. אבל זה לא קורה בגיל 6 אלא יותר 9-10 ואילך.
יש לנו עוד כחודשיים עד לתור, ועד אז נדמה שאין ביכולתי לעשות שום דבר נוסף.

אפשר להתקשר שוב, להגיד שזה דחוף מאד - ללחוץ ולדרוש שיתנו תור יותר מוקדם. או להכנס לרשימת המתנה - אם מישהו יבטל. אני לא הייתי נותנת לעניין כזה להגרר חודשיים ואח"כ לחכות עוד שלושה שבועות לבדיקות. כי לא ברור מה אפשר יהיה להחזיר אחורה מההתפתחות הזאת. או ממה בכלל היא נובעת. זה באמת מקרה קצת מיוחד. וכל חודש יכול להיות משמעותי.
שרון ג תקני אותי אם אני טועה.
שרון_ג*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי שרון_ג* »

ענת צודקת, לכן אני אומרת - עשי את הבדיקות עכשיו. אם זה לא יהיה תקין יהיה לך קייס אולי לבקש הקדמה של הבדיקה. אם לא - יירד לך קצת מהלחץ.
לא אמרת לי איפה את גרה - אם זה במרכז אז אולי אני יכולה לעזור במשהו.
טרה_רוסה*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

לא שאני חושבת שזה מקור הבעיה, אבל אם כבר קיימת בעיה, אפשר לפחות לנסות להקטין את ההשפעה החיצונית.
מיכל_שץ*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2003, 20:13
דף אישי: הדף האישי של מיכל_שץ*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי מיכל_שץ* »

השאלה המעניינת/מטרידה היא למה היום זה קורה הרבה יותר מפעם, חייבת להיות איזשהי השפעה סביבתית לא?
תמרול_ה*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 14:17
דף אישי: הדף האישי של תמרול_ה*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי תמרול_ה* »

קראתי לפני כחודשיים שלושה איזה מאמר שאמר שמצאו במחקר שבמהלך צפיה בטלויזיה מופרש איזה הורמון שמזרז התבגרות מינית. משהו בעיתון יומי, אין לי מושג עד כמה זה אמין.
פלוני_אלמונית*

התפתחות מינית מוקדמת

אלף תודות לכולכן.
שרון, אני לא יכולה להגיע אלייך דרך הדוא"ל , שלי לא תקין. אודה לך מאד, אם תוכלי לרשום את מספר הטלפון שלך כאן,אם ורק אם, זה ממש בסדר ,כמובן, מצידך. אני מעוניינת מאד לדבר איתך, ואכן אולי תוכלי לעזור .

אני מנסה לנסח באופן מדוייק יותר את פנייתי אליכם, כל דבריכם הוסיפו והם חשובים לנו מאד, אבל אני רוצה מאד גם
את עיצותיכן באשר לאיך לעבור איתה את הדרך הזו , שאנו כרגע רק בתחילתה .
צריך לעבור בדיקות שהן ללא כל סיבה , מבחינתה.
בדיקה אחת כבר עברנו. קראתי לה בדיקת התפתחות. זה היה מביך מדגדג ולא נעים, אך לא נראה שהעלה שאלות מצידה.
עכשיו לקראת ההמשך אני חושבת ,שוברת את הראש ומתלבטת על האיך .
מה להגיד מה לא להגיד,איךלהתכונן לשאלות שבוודאי יגיעו. שכחתי לציין שאנחנו לא מרבים לראות רופאים , כך שבכל מקרה , נראה לי, שיגיעו שאלות.

שוב המון תודות, לכולם.
אשמח לקרא וללמוד מכם עוד .
ענת_שן_לוי*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2001, 22:10
דף אישי: הדף האישי של ענת_שן_לוי*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי ענת_שן_לוי* »

איך לעבור איתה את הדרך הזו ,

אני בעד שקיפות. כל האמת ורק האמת. זה יכול לחסוך המון בעיות מיותרות.
ילדה בת שש יכולה להבחין בשינוי שיש לה בשדיים ולראות שמבין חברותיה רק לה זה קורה.
אפשר להסביר לה שזה מעיד על בעיה, שהשדיים לא אמורים להתפתח כבר אלא לחכות עוד קצת, שלא יודעים למה זה קורה עכשו ושצריך לבדוק. אפשר להסביר שהשדיים אמורים לגדול כדי להניק את התינוק שיוולד, ושכל זה צריך לקרות יותר מאוחר.
לבדוק את מי לשתף עוד - מורה, משפחה, חברים, או לקרוא לזה פשוט בעיה הורמונלית שעוד לא יודעים מה היא.
לדעתי כל כל הסתרה, שיפוץ של האמת או התחמקות רק תגרום לקומפלקסים יותר גרועים מידיעת האמת.
אולי אפשר כבר אפילו להסביר לה על הורמונים ותפקידם בגוף. אבל מאד יתכן שאפשר וכדאי לנטרל בתוך כל זה את כל נושא המין. הרבה מזה תלוי בסוג התקשורת שלכם איתה עד עכשו.
אם תחושו צורך בכך, אפשר יהיה גם להעזר באיש מקצוע בתחום.
שרון_ג*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי שרון_ג* »

אפשר יהיה גם להעזר באיש מקצוע בתחום
אפילו כדאי.
לי יש ילדה שעברה תהליך דומה. היה לה מאד קשה עם זה שהיא צריכה לקחת כדורים יום-יום, ולבצע בדיקות דם תכופות. עדיין קשה לה.
להסביר לילדה בגיל הזה שיש בעיה - עלול ליצור אצלה רגשות מאד קשים.
לדעתי יש לחכות עד לאבחון - שיהיה לפחות מה להסביר לה.
כשאין אינפורמציה וגם ההורים מבולבלים זה לא זמן להסברים ש"אולי" ו"ייתכן ש" היא תזדקק לטיפול.

פלונית אלמונית יקרה, האם יש ממצאים נוספים? האם היא גבוהה יותר משאר הילדים בני גילה? אצלנו כך זה היה, ולכן הסברנו לה שהיא "גדלה מהר מדי".
זה מספיק מורכב לילד בן 6 גם בלי שנסבך אותו בהסברים על בגרות מינית מוקדמת.
גלי*
הצטרפות: 17 אפריל 2004, 22:06

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי גלי* »

שלום לפלונית,
גם אני עברתי עם ילדתי סיפור דומה. הטיפול המידי היה במחלקה האנדקרונולוגית.
היינו שם פעמיים והבדיקות הפולשניות היו טראומטיות. החלטנו לותר קצת על דברים אחרים ולטפל
פרטי. במסגרת הטיפול אכן יבחנו את גיל העצמות של הילדה ואם יהיה צורך יעכבו את הגדילה על ידי טיפול תרופתי.
בדיקות אצלי ואצל בן זוגי העלו גן פגום שחייב להופיע אצל שני הצדדים.
כדאי היה לדעת גם כדי לבדוק מה עם שאר הילדים.
היום הכל מאחורינו הילדונת בת 17 בגובה סביר, ללא טיפול תרופתי. אז הרבה אופטימיות ובהצלחה.
שרון_ג*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי שרון_ג* »

גלי, אני אשמח למידע נוסף, אם אפשר.
מה היתה האבחנה המדוייקת? במה טיפלתם?
לאיזה גובה הגיעה הילדה?
(חשוב לי, כי שלי קטנה עדיין, ואני דואגת)
נילי_לי*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2003, 07:24
דף אישי: הדף האישי של נילי_לי*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי נילי_לי* »

נאמר לי מפי תזונאית העוסקת ברפואה אלטרניטיבית כי מוצרי סויה ניתן לתת אחת לשבועיים, לא מומלץ מעבר לכך.
באותה מידה לא להגזים עם כרובית וברוקולי ( לכל אותם הילדים הרואים זאת כמעדן ).
טרה_רוסה*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

נאמר לי מפי תזונאית העוסקת ברפואה אלטרניטיבית כי מוצרי סויה ניתן לתת אחת לשבועיים, לא מומלץ מעבר לכך.
יש גם את הדף האם סויה טובה לבריאות, עם קישורים מעניינים.

באותה מידה לא להגזים עם כרובית וברוקולי
למה ?
אמא_של_קטנטונת*
הצטרפות: 07 נובמבר 2004, 19:54

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי אמא_של_קטנטונת* »

משתפת בנסיון:
ילדתנו בת שלוש וחצי, ואנחנו נמצאים במעקב אנדוקרינולוגי כבר שנתיים בגלל ירידה בעקומות אל מתחת לאחוזון השלישי אחרי גיל שנה.
בינתיים עברנו שני צילומי כף יד ואנחנו מבריזים כבר חודשיים מהצילום הנוכחי... (ובעקבותיו גם מהביקורת החצי שנתית)
חוצמזה לא עשינו את הבדיקות שמנסות לאבחן האם יש באמת חסר בהורמון גדילה, למרות שהאנדוקרינולוגית המליצה. מן הסתם מדובר בהזנחה פושעת, אבל אנחנו לא יכולים להביא את עצמנו למהלך הפולשני הזה. ברור שזה יגמר בבכי, וסביר שאנחנו נבכה לא פחות ממנה.
הפחד הגדול שלי הוא מהצטרפות למעגל ההורמונלי.
ממליצה על פניה וירטואלית לפרופסור צדיק באתר שלו gdila.co.il
פלוני_אלמוני_אחר*
הצטרפות: 22 ספטמבר 2004, 23:24

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי פלוני_אלמוני_אחר* »

באיזה גיל זה נחשב מוקדם היום?אני אומרת היום כי בתקופתי לפני בת מצוה אף אחת לא לבשה חזיה ומחזור קיבלנו הכי מקדימות בגיל 12.
ילדה בת 8 זה סביר לניצני שדיים? בת 10? אני רואה בסביבה ילדות בנות 10 עם חזיה זה לא מוקדם? ולא זוכרת אבל כמה זמן עובר מהניצנים עד צמיחת רקמת שד ממש?
שרון_ג*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי שרון_ג* »

יש בשנים האחרונות ירידה בגיל הממוצע להתפתחות מינית. גיל 8 הוא, למיטב זכרוני, הגבול התחתון להופעת ניצני שדיים. (ז"א שמתחת לגיל 8 זה לא תקין)
גלי*
הצטרפות: 17 אפריל 2004, 22:06

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי גלי* »

לשרון,
הבחנה המדוייקת הייתה פגמון גנטי שמשפיע על בלוטת יותרת הכליה וגורם לה לתפקד ב-80 אחוז במקום 100.
לדברי הרופא והוא אחד התותחים בארץ זהו פגם שקיים אצל שליש מהאוכלוסיה ורובם פשוט אינם יודעים.
טיפלנו במשך כמה שנים בהידרוקורטיזון במינון נמוך מאוד.
הילדה עברה בדיקות חצי שנתיות ומעקב והייתה מאוזנת מבחינה הורמונלית.
כיום גובהה 162 יתכן והיה לה פוטינציאל נוסף אבל זה גובה מצויין.
היא קיבלה את המחזור בגיל 12 שזה בהחלט סביר היום ושנתיים אח"כ פסק לגמרי הטיפול.
כשמדובר בבנים הסיפור קצת אחר- אם מעניין אותך תכתבי.
פלוני_אלמוני_אחר*
הצטרפות: 22 ספטמבר 2004, 23:24

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי פלוני_אלמוני_אחר* »

גבול תחתון כלומר תקין? כמה זמן עד שיש רקמת שד (או עד שצריך חזיה?( ומה הקשר מבחינת עיתוי להופעת מחזור?
שרה_ק*
הצטרפות: 05 יוני 2003, 21:32
דף אישי: הדף האישי של שרה_ק*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי שרה_ק* »

יש בשנים האחרונות ירידה בגיל הממוצע להתפתחות מינית. גיל 8 בגלל שמכניסים כל כך הרבה הורמונים לאוכל שלנו, לסביבה... לא, זה לא תקין!!
סמדר_נ*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 20:40
דף אישי: הדף האישי של סמדר_נ*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי סמדר_נ* »

שרה, אולי -- אבל לא חייב להיות. עד כמה שאני יודעת, התפתחות מינית תלויה גם בכמות סף של שומן בגוף. די בכך שהאוכל שאוכלים היום -- בעיקר זה התעשייתי -- הוא הרבה יותר שמן. אפילו לא צריך להרמן אותו בשביל זה.
אבל זה באמת לא תקין.
שרון_ג*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי שרון_ג* »

והוא אחד התותחים בארץ
גלי, מי זה? אני יודעת על פיליפ משניידר שנחשב האורים והתומים בתחום.

טיפלנו במשך כמה שנים בהידרוקורטיזון במינון נמוך מאוד
גם שלי מטופלת, אבל הם גורסים שצריך לטפל בה כל החיים. מכמה סיבות: שיעור יתר ופוריות.
מה גם שאצלנו מינון נמוך לא הספיק, אז עכשיו אנחנו בערך בשליש מינון (17.5 מ"ג ליממה).
כמה הפרש היה בין הגיל הכרונולוגי לגיל העצמות?

כמה זמן עד שיש רקמת שד (או עד שצריך חזיה?)
יש כאלה שגם בגיל 30 לא צריכות חזיה ;-)
אני לא כ"כ זוכרת את הזמנים, אבל נדמה לי שנה-שנתיים מניצני שדיים לוסת.
שרה_ק*
הצטרפות: 05 יוני 2003, 21:32
דף אישי: הדף האישי של שרה_ק*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי שרה_ק* »

אני לא כ"כ זוכרת את הזמנים, אבל נדמה לי שנה-שנתיים מניצני שדיים לוסת. התחילו לי ניצני שדיים בגיל 10 וחצי וקיבלתי וסת בגיל 13 וחצי, אז זה היה שלוש שנים בדיוק S-:
נעמה*
הצטרפות: 29 ינואר 2002, 22:03

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי נעמה* »

האם שתיית חלב סויה או אכילת מוצרי סויה בעיקבות התפתחות מינית מוקדמת משפיעה על יכולתי להיכנס להריון אם אני בת 31 לערך.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

מה השאלה שלך, נעמה? האם מה שאכלת בעבר משפיע עליך, או האם שינוי תזונתי כיום יעזור לך?
טרה_רוסה*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

אי אפשר לדעת מראש לגבי קושי להיכנס להריון. גם רופאים לא יכולים (אני מכירה מקרוב שתי נשים שאמרו להן שלא יוכלו להיכנס להריון ללא טיפולי פוריות, ושתיהן נכנסו להריון. אחת גם התבררה כפורייה במיוחד). צריך לנסות ולראות מה קורה, במקום לחשוב על זה יותר מדי ;-)
אום_אל_קיצקיצ*
הצטרפות: 21 ינואר 2007, 22:53
דף אישי: הדף האישי של אום_אל_קיצקיצ*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי אום_אל_קיצקיצ* »

אני מניקה ילדה בת שנה ו-8 חודשים. מהיום שנולדה יש לה נפיחות בשדיים (בימים הראשונים לחייה אפילו יצא משם חלב), אבל זה לא נעלם ולאחרונה נראה לי שהיא אפילו מפתחת ניצני שדיים. זה מתחיל להלחיץ אותי. אנחנו בבית צמחונים ומוצרי חלב וביצים מגיעים אל פינו לעיתים נדירות למדי, זה כולל גם אותי וגם את הילדה. אנחנו צורכות סויה, הידועה כבעלת פיטואסטרוגן, לעיתים די נדירות (רק בבית של סבתא נגיד פעם בשבועיים וממש מעט). שאלתי את הרופאה והיא אמרה שלא היתה דואגת כי ככה זה מאז שנולדה, אבל אם אני חוששת מהתפתחות מינית מוקדמת (הצילו! היא תינוקת!) אפשר לעשות רנטגן שיבדוק גיל עצמות. לא בא לי על זה.

אולי בכל זאת מסתננים לתזונה שלנו מספק לה הורמונים נשיים? אולי עצם ההנקה?
האם יש נשים מניקות אחרות שמכירות את התופעה?
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי עדי_יותם* »

שווה להתייעץ עם אנדוקרינולוג, אם את מודאגת. יש דברים שאפשר לבדוק בבדיקת דם. בכל אופן זו לא תופעה נפוצה וגם בספרות הנקה לא הצלחתי למצוא כלום (מעבר לתופעה של הפרשת חלב אצל תינוקות בימים הראשונים לאחר הלידה.

אני מנחשת שאת לא משתמשת באמצעי מניעה הורמונליים - גלולות, מדבקות, זריקה, התקן עם הורמונים?
אום_אל_קיצקיצ*
הצטרפות: 21 ינואר 2007, 22:53
דף אישי: הדף האישי של אום_אל_קיצקיצ*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי אום_אל_קיצקיצ* »

אני מנחשת שאת לא משתמשת באמצעי מניעה הורמונליים - גלולות, מדבקות, זריקה, התקן עם הורמונים?
אכן- לא.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי בשמת_א* »

שאלה שהועברה מהדף: עננים קוראת בקפה :

_לבתי בת ה-8 יש התחלה של התפתחות מינית
האם ניתן לעצור את התהליך? וכיצד?_
בלי קשר לתשובה שתקבלי מעננים, תשובה כללית לגבי מה שגורם להתחלה המוקדמת:
כל החומרים שמחקים אסטרוגנים.
למשל, אם קיבלה תמ"ל סויה.
וגם: כל חומרי ההדברה וחומרים תעשייתיים אחרים במזון, פלסטיקים, כימיקלים שנכנסים דרך קוסמטיקה וכו'.

מה את יכולה לעשות עכשיו?
  • להוציא לחלוטין מהתפריט שלה מזון תעשייתי (דברים שקונים בחוץ, דברים שקונים באריזות כמו שניצלים לילדים ופיצות וכדומה, קיוסקים, מזון מהיר וכו').
  • לעבור לאוכל אורגני, לפחות לילדים, ובמיוחד מזון מן החי: ביצים אורגניות, עוף אורגני, חמאה אורגנית.
  • לסלק לחלוטין מהתפריט שלה את כל מוצרי הסויה. בעיקרון אלה שמותססים מסורתית בטוחים (למשל, רוטב סויה אורגני שהותסס שנה בשיטות מסורתיות וללא חיטה, מיסו כנ"ל ועוד), אבל אם כבר התחיל, הייתי נזהרת גם מהם.
  • לסלק כרגע לחלוטין מוצרי חלב, גם אורגניים, חוץ מחמאה אורגנית (לא חייבים אבל אם הילדה אוהבת חמאה, אז אורגנית) - כי בחלב פרה יש חומר ששכחתי את שמו שגם הוא משפיע על האסטרוגנים.
  • לסלק כל מוצר הגיינה לא נחוץ, ובנחוצים - לעבור למשהו באמת טבעי שאת סומכת עליו. לסבן רק את איברי ההפרשה, בית שחי רק אם כבר יש ריח. שיגעו בה כמה שפחות סבון ושמפו.
  • כמה שפחות פלסטיקים (לא לאכול בכלים מפלסטיק, לא לשתות בבקבוקים מפלסטיק, תעברי על כל החפצים שהיא באה איתם במגע, וגם אם יש ילדים יותר קטנים - אותו דבר) ותחליפי כל מה שאפשר בזכוכית או בנירוסטה איכותית.
  • לסלק טפלון. יש בו חומרים שגורמים לזה ישירות. אני בכלל חושדת בכל הציפויים המיוחדים. משתמשת רק בנירוסטה איכותית בסירים ומחבתות.
  • יש השערה נוספת שמחסור בויטמין D גם הוא מזרז את ההתפתחות המינית. נמצא שהמחזור התחיל מוקדם יותר בקרב בנות שהיה להן פחות ויטמין D מאלה שקיבלו יותר מאוחר. אז להתרוצץ בחוץ בשמש, בארצנו, זה רעיון מצויין.
ואגב, כדאי להימנע ממסנני קרינה שגם הם מכילים חומרים שמזרזים את ההתפתחות המינית. במקומם אפשר למרוח על כל החלקים החשופים שמן קוקוס אורגני (אני משתמשת ב-Jammoka. יש פה דף על זה, ממליצה לקרוא שם) ועל הפנים להצל בכובע.

ראי למשל את המאמר הזה בתור נקודת התחלה (אם את לא יכולה להיכנס סתם ככה, אפשר פשוט לחתום על העלון שלו. זה בחינם. ואפשר בכל רגע לבטל ולהפסיק לקבל את המאמרים שלו).
גם במאמר הזה יש סיכום לא רע.
ראי גם כאן
בשמת_א*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי בשמת_א* »

אה, משהו ששכחתי אגב מוצרי היגיינה:
  • לסלק מהבית את המרכך. לחלוטין.
  • לעבור לחומרי ניקוי אקולוגיים ולכמה שפחות (נוזל ניקוי כללי אחד, חומץ רגיל, נוזל כביסה, נוזל לניקוי כלים).
  • להפחית זיהום אלקטרוני וחשמלי ולהמנע מאור בלילה (שלא תהיה מנורה קטנה בלילה בשום מקום בבית, לנתק מהשקע בחדרי השינה מכשירים שיש בהם אור של "סטנד ביי", לסגור תריסים או לסדר וילונות אם חודר אור מבחוץ, כגון אור של פנסים).
אם שכחתי משהו, אני מזמינה אחרות/אחרים לכתוב פה עוד דברים להמנע מהם.
בשמת_א*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי בשמת_א* »

דרך אגב, הואיל ואני הייתי מודעת לבעייה של התפתחות מינית מוקדמת בילדות עוד לפני שבתי נולדה, אני הקפדתי מאוד לגביה. מלידה. כמובן לא נגעה מעולם בתמ"ל או במוצץ משום סוג, ינקה כמה שנים, לא אכלה מוצרי חלב לפחות עד גיל 7 וכו' וכו'. ואכן ההתפתחות שלה זהה לזו שלי, של אחותי, ושל אמא שלנו (סבתא שלה), ובכלל לא מוקדמת.

אה, שכחתי עוד גורם משמעותי:
מתברר במחקרים שיש קשר בין משקל 42 ק"ג לבין קבלת הוסת.
לכן, גם המשקל הוא גורם סיכון רציני.
אז אם יש לכן בנות עם עודף משקל ואתן רוצות למנוע או לעצור התפתחות מינית מוקדמת - כדאי לעשות מייד שינוי תזונתי לתפריט בריא, ולהגביר את הפעילות הגופנית היומיומית.
(לא לעשות דיאטה לילדים. פשוט לעבור כל המשפחה לתזונה בריאה ללא סוכרים ופחמימות פשוטות, עם הרבה מאוד פירות וירקות אורגניים - נטולי חומרי הדברה - ולצאת להליכות, לרכיבה על אופניים, לשחות, לקפוץ, לרוץ, לשחק בכדור, לרקוד, לעשות כיף בחוץ, באוויר הצח, ולתת לגדילה לספוג את המשקל).
כלומר - אם מחליפים לתפריט בריא ולפעילות גופנית מרובה, נפסק תהליך ההשמנה. אסור לילדים לרדת במשקל.
הם פשוט אמורים להמשיך לצמוח לגובה ככה שהגדילה "סופגת" את המשקל העודף והוא לאט לאט מתאזן עם הגובה.

ממליצה בהקשר הזה על גמילה ביתית ממתוקים, שנת החיוניות שלי ועוד דפים בנושא.
סלעית*
הצטרפות: 28 יולי 2003, 05:24

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי סלעית* »

לסלק מהבית את המרכך. לחלוטין.
הי בשמת,
הבת שלי לא יכולה בלי מרכך - יש לה תלתלים ואין אפשרות לסרק אותם בלי מרכך מיוחד לתלתלים. היא חופפת פעם ביומיים, אבל מעבר לזה נהיים לה קשרין איומים.
רעיונות אחרים (חוץ מקרחת)?
בשמת_א*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי בשמת_א* »

ראשית, דיברתי על מרכך כביסה.
שנית, מרכך השיער הוא המצאה סופר חדשה, שלא היתה קיימת אפילו בילדותי, ותלתלים היו לעומת זאת מאז ומעולם. כמה מיליוני שנים... זה אולי נותן לנו רמז שאפשר להסתדר בלי מרכך.

אני חושבת שיש פה לא מעט דפים על סירוק, התמודדות עם סוגי שיער, ומה לעשות עם קשרים אצל ילדות. פרח הלימון, הספרית שלי, טוענת שקשרים בשיער הם אחד הסימנים שצריך לגזור קצוות/להסתפר, כי הם מתחילים לקרות כשיש קצוות שרופים.
אה, ממליצה מאוד גם על הדף "שמן קוקוס" משהו (לא זוכרת שם מדוייק, פשוט תעשי חיפוש על המלים שמן קוקוס) - מריחה של שמן קוקוס טבעי אורגני על השיער, ומספיקה כמות ממש מזערית, משמשת מרכך טבעי שגם מטפח את השיער. האמת שעכשיו אני נזכרת שזה פטנט שלימדה אותי כבר מזמן פרח הלימון גם נגד קשרים וגם לטיפול בשיער.
חנה*
הצטרפות: 12 נובמבר 2003, 00:43

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי חנה* »

האם ניתן לעצור את התהליך מרגע שהתחיל?
בשמת_א*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי בשמת_א* »

לי אין מושג. ואני לא יודעת אם לאנדוקרינולוגים או לגינקולוגים יש מושג!
ואני חושבת שאף אחד לא מתעניין בשאלה הזאת - זה לא היה רופא שאמר ש"כיום לא מטפלים כי הגיל ירד"????!!!! תרשי לי להתעלף!!! מפני שכל כך הרבה ילדות נפגעות אז המסקנה שלכם הרופאים היא לטמון את הראש בחול ולא לעשות כלום? תארי לעצמך שעל האיידס היו אומרים "זו מגיפה, אז לא מטפלים בזה".

הדבר היחיד שאני יכולה להגיד הוא כזה:
רוב הרופאים בורים בנושא.
לעומת זאת, ברפואה יודעים מה גורם לזה (בקרב החוקרים ובקרב אותם רופאים שטורחים להתעדכן ולהבין שמדובר במגיפה מסוכנת).
יש רשימה של גורמים להפרעה.
השכל הישר אומר - לסלק את כל הגורמים.
אף אחד לא יכול להבטיח לך כמה אפשר לעצור, זה בטח דבר אישי, ותלוי לכמה כל ילדה נחשפה עד עכשיו, ותלוי עד כמה אפשר לנקות את הסביבה שלה.
(עד לאן תלכי? היא תשתה רק מים מטוהרים באוסמוזה הפוכה או שהיא תמשיך לשתות מים עם כלור ופלואוריד וחומרי הדברה המכונים "חנקות" כדי שלא תדעי מה זה?)

אף אחד לא יכול לנבא את העתיד לגבי אף ילד ספציפי.
בשום תחום.
גם אף אחד לא יגיד לך על ילד שכבר חלה בסרטן, שהילד הזה בטוח יבריא.
אז?
לא מכירה אף אמא שלא תטפל בילד...
עכשיו זו שאלה של אישיות.
אני בתור אמא הייתי עושה הכל כדי להעיף מהחיים של הילדה שלי את כל הגורמים, לחלוטין. כל מה שאני יכולה להעיף. מישהי שגרה ליד בתי הזיקוק בחיפה אולי אפילו תבחר לעבור דירה למקום שהאוויר פחות מזוהם.
אני בתור אמא הייתי עושה עוד דברים:
הייתי הולכת לדיקור סיני ואולי לסופשבוע של ניקוי רעלים (למשל אצל פנינה בר-סלע ) ומנסה כל שיטה שתעזור להחזיר לאחור תהליכים אנדוקריניים שכבר התחילו, או להקפיא אותם. אני יודעת שרפואה סינית יכולה לטפל - צריך לשאול רופאים סיניים שמתמחים במערכת הפיריון הנשית (למשל aboutus]איל פוליטי heb[/po].html ) אם הם יכולים לעזור.
מעין*
הצטרפות: 22 יולי 2003, 21:52

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי מעין* »

רוב צעצועי הילדים עשויים היום מפלסטיק.
האם אתממליצה לסלק אותם מהבית?
חנה*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי חנה* »

זה לא היה רופא שאמר ש"כיום לא מטפלים כי הגיל ירד"????!!!! תרשי לי להתעלף!!!

לצערי מה שהוא באמת אמר זה שחושבים שההתפתחות המינית המוקדמת נובעת מכך שהתזונה של היום יותר טובה, למרות שהוא שמע שגם טוענים שסויה קשורה לזה.
(הוא רופא הילדים שלה מיום שנולדה והוא רופא מאד טוב)

כתבתי מייל לאיל פוליטי ואני מקווה שיחזור אלי

לגבי כל השאר- אצטרך להיערך . כי זה שינוי רציני

בגלל היחס הלא מתרשם של הרופא, הבהלה שאני מרגישה נראית לי מוגזמת
אז טוב ששאלתי כאן.
חנה*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי חנה* »

לא הבנתי את עניין האור בלילה

ועוד שאלה- לגבי מחבתות- מה ניתן לקנות שהוא בריא?
יהלי*
הצטרפות: 25 יוני 2005, 13:00

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי יהלי* »

שלום לכן בנות, גם הבת שלי בת 6 ,גבוהה ומלאה יחסית לבנות גליה ופתאום מעט שיער בבית שחי ואולי גם ניצנים( לא בטוחה, אולי שומן).
בכל מקרה, בגלל שדרך המרפאה הרופאת אנדו רואה אותה פעם בחצי שנה..תמיד התור נדחה,אפשר לומר שאני לא יכולה לבנות על הרופאה הזו.
התחלנו עם מישהי פרטית שעושה גם דיקור סיני, ועכשיו אנחנו קודם כל עברנו כל המשפחה לאוכל בריא אורגני....קצת טראומתי אבל בשביל הילדה אנחנו מוכנים הכל.
היא המליצה גם לעשות דיקור סיני בשילוב צמחים...למישהי יש מושג לגבי זה? זה עובד? יש סיכונים?
בתי ישנה תנמיד עם מנורת לילה...מדוע זה לא טוב?
לילה_טוב*
הצטרפות: 24 נובמבר 2002, 23:01
דף אישי: הדף האישי של לילה_טוב*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי לילה_טוב* »

שינה עםתאורה מלאכותית התגלתה בשיעור גבוה גם אצל נשים שחלו בסרטן.
בשמת_א*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי בשמת_א* »

_רוב צעצועי הילדים עשויים היום מפלסטיק.
האם את ממליצה לסלק אותם מהבית?_
אני לא "ממליצה" כלום... מה אני, מיכל דליות? D-:

הרבה מאוד הורים בהחלט מסלקים אותם מהבית. בוודאי שהורים באופן טבעי. באירופה ובארה"ב זו ממש מגמה גורפת, לקנות אך ורק צעצועים מעץ ומחומרים מסורתיים ובטוחים אחרים (גם מקפידים על חומרים טבעיים בלבד, בלי פורמלין, בלי צבעים מסוכנים וכו' וכו').

שחושבים שההתפתחות המינית המוקדמת נובעת מכך שהתזונה של היום יותר טובה, למרות שהוא שמע שגם טוענים שסויה קשורה לזה
תראי, לא יודעת במה הוא "רופא טוב".
בנושא הספציפי הזה, לצערי הרב מאוד (כי הוא מטעה ה-מון הורים לילדות קטנות) - הוא פשוט לא מבין. ממש לא מבין. לא רק "לא מספיק מעודכן" אלא ממש לא מבין. זה לא שיפור. זה לא מתזונה "יותר טובה". זה מתזונה יותר רעילה. זה לא שיפור. זה נזק. זו הפרעה. אלה חומרים שמתערבים בבלוטות ובהורמונים של ילדות ומאיצים בצורה מסוכנת תהליכים לפני הזמן שלהם.

הבהלה שאני מרגישה נראית לי מוגזמת
לא מוגזמת אם היא מניעה אותך ונותנת לך כוחות לטפל בבת שלך ולעשות כל מה שאפשר כרגע כדי לעצור או להאט את התהליך.
כן מוגזמת אם היא משתקת אותך ומבלבלת אותך.
אז נשימה עמוקה, קחי רסקיו (-: ותשבי ותעשי קודם כל בדיקה: מה הכי פשוט לך. ממש לא דורש מאמץ. תתחילי עם זה. אחר כך תרשמי מה אפשר ליישם אף על פי שקצת קשה לך. וככה תסדרי הכל לפי הסדר.
אחד הדברים שמסלקים את הבהלה, הוא הפעולה. מעשים. מעשיות. ענייניות.
אז אולי פשוט תעשי לך "צ'ק ליסט" ותתחילי.
האמת, כבר התחלת לטפל בזה. את כבר עושה. בכל מקרה יהיה יותר טוב מאשר אילולא היית תופסת מה קורה.

לא הבנתי את עניין האור בלילה
מחקרים לאחרונה הראו שחשיפה לאור בלילה היא גורם סיכון לסרטן ולבלגנים הורמונליים. כלומר, זה עוד גורם שמשפיע גם על ההתפתחות המינית, אבל גם על התפתחות סרטן ועוד דברים לא רצויים.
אור בלילה - כל אור מלאכותי. בין אם מדובר באיזו מנורה בתוך הבית, מכל סוג (שעון מעורר מאיר או מנורה שדלוקה בלילה איפשהו כדי שיהיה קל להגיע לשירותים), ובין אם מדובר באור פנסים שחודר לבית מבחוץ.
הסברתי יותר? אם לא, אז תשאלי, כי לא הייתי בטוחה מה אני צריכה להסביר.

מחבתות - יש דף פה (לא זוכרת את שמו אבל יכול להיות שיש המלה "אלומיניום" בשם שלו?). אני באופן אישי עברתי למחבתות נירוסטה של סולתם בלבד (איכותיות, 18/10. נירוסטה לא איכותית מסוכנת גם היא). לא נוגעת בשום מחבת אחרת כי אני לא סומכת על כל ציפויי הפלא. לכי תדעי מי מרמה אותך כמו טפלון ומי לא.

היא המליצה גם לעשות דיקור סיני בשילוב צמחים...למישהי יש מושג לגבי זה? זה עובד? יש סיכונים?
לי לא ידוע על שום סיכונים בדיקור סיני או בצמחים. למיטב ידיעתי זה עובד וגם נבדק במחקרים מערביים. זו רפואה בטוחה מאוד לעומת המערבית. היא טובה במיוחד למצבים כרוניים ולתהליכים שמתפתחים לאט (בניגוד למערבית, שטובה ברפואת חירום וכירורגיה להצלת חיים).
מעין*
הצטרפות: 22 יולי 2003, 21:52

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי מעין* »

איפה אפשר להשיג צעצועים מחומרים טבעיים?
עולם_חדש_מופלא*
הצטרפות: 18 יולי 2010, 13:26
דף אישי: הדף האישי של עולם_חדש_מופלא*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי עולם_חדש_מופלא* »

יש באיקאה צעצועי עץ זולים, וכתוב עליהם שכל החומרים ידידותיים ובטוחים.
למישהו יש מושג אם זה אכן בטיחותי?
פנינית*
הצטרפות: 13 דצמבר 2011, 14:57

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי פנינית* »

בדיוק פורסמה כתבה על הנושא ב"הארץ" אם כי היא ממש לא בגישת באופן טבעי
http://www.haaretz.co.il/magazine/1.1692688
חנה*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי חנה* »

לגבי האור: לא הבנתי אם הקשר נסיבתי או שהאור משבש מנגנון כלשהו.
בכל מקרה- היא פוחדת לישון בלי אור והיא מתעוררת הרבה בלילה, כך שאי אפשר לכבות אחרי שהיא נרדמת.

לגבי הרשימה- זאת עצה טובה עבורי

אייל פוליטי כתב לי שהוא לא עובד עם ילדים. המליץ לי על מישהו אחר- אפנה אליו אחרי סוף השבוע

ועוד שאלה- איפה אפשר לקנות בשר עוף אורגני באיכות טובה והאם ניצת הדובדבן זו חנות שאפשר לסמוך עליה בעניין של בשר?

ומה עם קמח חיטה (גם מלא? )
בשמת_א*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי בשמת_א* »

האור משבש מנגנון כלשהו.

היא פוחדת לישון בלי אור והיא מתעוררת הרבה בלילה
היא לא ישנה איתכם?

עוף אורגני - אין כל כך הרבה מגדלים בארץ. סביר שכולם מוכרים את אותם מגדלים: ניצת הדובדבן, טבע עדן, טבע קסטל, וכמובן משקים שאינם רשתות: בנטעים ובמקומות אחרים שמוכרים אורגני.
פלוני_אלמונית*

התפתחות מינית מוקדמת

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

היא לא ישנה איתכם?
שומו שמיים, היתכן שבת שש/שבע/שמונה/תשע איננה ישנה במיטת/חדר הוריה?

אתכם למשטרת באופן!
בשמת_א*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי בשמת_א* »

נו באמת, איזה קשקוש, ישר מוכרח להיות איזה אנונימי מפוחד בלי חוט שידרה שלא מסוגל לדבר בצורה ישרה או לעמוד מאחורי הדיעות שלו, וישר קופצים עם השטויות של "משטרת באופן".
ילדה שהיא מספיק קטנה כדי לפחד בלילה ולרצות שיהיה אור דלוק בגלל הפחדים שלה - היא מספיק קטנה לא לישון לבד.
זו דעתי, ובאופן כללי הגישה העקרונית הכללית של האתר הזה.

זה לא אומר שכל אחד חייב לחשוב כמוני, וגם אם הוא חושב כמוני - זה לא אומר שהוא רוצה או יכול לממש את זה במעשים.
אני כן מגבה את הדיעות שלי במעשים.

לעצם העניין: עכשיו שמי שקרא בדף הזה מודע לסיכון שיש באור מלאכותי שדולק בלילה, ועכשיו שמי שקורא באתר הזה (על אחריותו) גם נאלץ לשמוע דיעות כגון "ילד קטן שיש לו פחדים בלילה לא אמור לישון לבד" (וכן, זה ביולוגי) - זה העסק שלו כמה חשוב לו לשמור על הילדים שלו מסרטן, ואיך הוא מטפל בפחדים שלהם.
חנה*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי חנה* »

היא לא ישנה איתכם?

עד גיל 6 בערך לינה משותפת.

בשנתיים האחרונות זה תלוי בשינה שלה.

כשיש תקופה לא רגועה ( כמו בשבועות האחרונים ) היא נרדמת במיטתה ועוברת בלילה
כשיש זמן רגוע יותר- היא ישנה בחדר שלה.

לי עצמי יש גלי חום ולכן אני מעדיפה שאם היא בסדר בלילה לישון בנפרד.

בשמת תודה על תשובותיך. לקחתי הרבה ממה שאמרת ואני אשתדל ליישם מה שאפשרי מבחינתנו
(כולל אולי שינוי של מסגרת כי חלק מכל העניין זהו מתח סביב בית הספר)
אני גם אלך למרפא שאני סומכת עליו ואקווה לטוב...
פלוני_אלמונית*

התפתחות מינית מוקדמת

נו באמת, איזה קשקוש, ישר מוכרח להיות איזה אנונימי מפוחד בלי חוט שידרה שלא מסוגל לדבר בצורה ישרה או לעמוד מאחורי הדיעות שלו, וישר קופצים עם השטויות של "משטרת באופן
למרות הניסוח המעודן, NOT, אני מוכנה לקבל את מה שאת אומרת (אני אומנם לא אנונימית אלא פשוט לא כותבת כאן באופן רגיל, ואפילו קיבלת הוכחה בדמות ה"הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה", אבל נו - אם אני מתאימה לך לתיאוריות אז סבבה).
הבעיה המרכזית שלי היא עם הניסוח המיד-מאשים: "היא לא ישנה איתכם?"
(במילים אחרות: "שככה יהיה לי טוב! היא לא ישנה איתכם, המסכנה???")
אפשר היה גם לשאול: "איפה היא ישנה בלילות?" או: "היא ישנה בחדר נפרד?" ולהשיג את אותה תוצאה בפחות תחושת התקוממות מצד הקורא התמים (אני).
ענבלולי*
הצטרפות: 02 נובמבר 2006, 00:58

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי ענבלולי* »

עוף אורגני - אין כל כך הרבה מגדלים בארץ. סביר שכולם מוכרים את אותם מגדלים: ניצת הדובדבן, טבע עדן, טבע קסטל, וכמובן משקים שאינם רשתות: בנטעים ובמקומות אחרים שמוכרים אורגני.

בשמת, או מישהו אחר, האם מכירים את "טעם זוהר" ?
http://www.organinet.co.il/index.htm

(סליחה, לא לגמרי קשור לנושא הדף אבל גם כן.
שביל_בצד*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2007, 12:17
דף אישי: הדף האישי של שביל_בצד*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי שביל_בצד* »

איך מבחינים בין ניצני שדיים לבין מבנה גוף שמנמן שיוצר מראה של ניצני שדיים? אם אין שום סימן לשיעור אז אין מקום לחשש?
עוד_אמא*
הצטרפות: 03 ספטמבר 2001, 19:24

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי עוד_אמא* »

לסלק כרגע לחלוטין מוצרי חלב, גם אורגניים, חוץ מחמאה אורגנית (לא חייבים אבל אם הילדה אוהבת חמאה, אז אורגנית) - כי בחלב פרה יש חומר ששכחתי את שמו שגם הוא משפיע על האסטרוגנים.
האם מוצרי חלב עיזים נחשבים בטוחים, או שגם בהם יש את החומר שמשפיע אל האסטרוגנים?
אוליב*
הצטרפות: 14 פברואר 2005, 10:41

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי אוליב* »

הי לכולם ,
יש לי ילדה בת 9 וארבעה חודשים וצמח לה ניצני ציצי זה ניראה לכם מוקדם או שזה סביר לגילה?
פשוט כל הזמן הילדה שלי הייתה ילדה רזה מאוד ותמיד מתחת לעקומה , ועכשיו היא קיבלה תאוצה היא השמינה נהיה לה טוסיק ובטן , וציצי וכל זה קרה כל כך מהר שאני לא מבינה עם זה בסדר ?????
פלוני_אלמונית*

התפתחות מינית מוקדמת

זה מוקדם קצת אבל עדיין "בסדר". לא לשדר לה חלילה שמשהו לא בסדר.
בשמת_א*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי בשמת_א* »

ניצנים בגיל 9 וקצת זה בסדר - זה אומר וסת בערך בגיל 13, משהו כזה.
אבל מה פירוש "קיבלה תאוצה"? למה השמינה? האם את מתארת רק שינוי הורמונאלי או שיש שינוי בהרגלי האכילה והפעילות הגופנית שלה? אם רק הראשון, אז היא פשוט מתחילה לקבל גוף של אשה מסיבות הורמונאליות. אם השני, אז כדאי לתקן את התזונה שלה ואת הפעילות הגופנית שלה כי הן משפיעה על ההורמונים.
אוליב*
הצטרפות: 14 פברואר 2005, 10:41

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי אוליב* »

כן יש שינוי משמעותי בהרגלי האכילה שלה היא אוכלת בלי סוף
וזה ילדה שלא אכלה כל דבר , ועכשיו היא אוכלת
היא ילדה מאוד פעילה גופנית היא שוחה
רוקדת ומשחקת טניס
אני חושבת שאני צריכה לשנות לה את התזונה.
בשמת_א*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי בשמת_א* »

זה בהחלט בריא שהיא אוכלת המון בתקופה שהגוף שלה עושה את הגדילה הכי משמעותית שלו - לבנות יש "קפיצת גדילה" בשנים שעד קבלת הוסת.
מרגע קבלת הוסת, הגדילה של הבנות מואטת מאוד, כמעט לא גדלות יותר.
לכן, מה שהיא תספיק עד קבלת הוסת - זה העיקר.

מה חשוב?
שומנים בריאים (שמן זית טרי שלא עבר חימום, שמן קוקוס אורגני ללא תוספות, אגוזים, שקדים, גרעינים, חמאה), ירקות ופירות בכמויות (רצוי ללא חומרי הדברה, במיוחד העלים הירוקים שסופגים במיוחד חומרי הדברה), ביצים אורגניות וכו'.

מה כדאי להוציא מהתזונה?
  • סוכר (לא זה שנמצא באופן טבעי בפירות, בירקות ובצמחים אחרים אלא כל סוג של סוכר שמוסיפים: סוכר לבן, סוכר חום, מולסה, סירופ מייפל וכו'). דבש יכול להיות בריא בכמויות קטנות בתנאי שהוא אמיתי ונאכל לא מחומם (בתוך תה

מחומם. בתוך עוגה

מחומם).
  • קמח לבן
  • אורז לבן
  • שמנים מוקשים (מרגרינה)
וכמובן מזונות תעשייתיים. ורצוי להפחית עד למינימום מוצרי חלב (בוודאי מוצרי חלב ניגרים, ומוצרי חלב עם סוכר מכל סוג).

הכי מזיקים: סוכר וקמח לבן.
נועה*
הצטרפות: 04 ספטמבר 2001, 13:21

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי נועה* »

האם מוצרי חלב עיזים נחשבים בטוחים, או שגם בהם יש את החומר שמשפיע אל האסטרוגנים?
אשמח גם לתשובה ממשהו שיודע?
בשמת_א*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי בשמת_א* »

סביר שבחלב עיזים אורגני יש פחות, אבל מעבר לזה אני לא יודעת.
ענבל_נתן_בר*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2007, 16:00
דף אישי: הדף האישי של ענבל_נתן_בר*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי ענבל_נתן_בר* »

אכן יש בחלב עזים אורגני פחות הורמונים. אבל יותר טוב חלב אורז מלא.
עכשיו_טוב*
הצטרפות: 22 פברואר 2011, 12:07
דף אישי: הדף האישי של עכשיו_טוב*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי עכשיו_טוב* »

שאלה בקשר לבת רבע לעשר - התפתחות מינית מוקדמת, מעקב אנדוקרינולוגי, כרגע לא עושים כלום. צילום כף יד מראה שהיא שנתיים גדולה יותר מגילה האמיתי.
א. האם יש טיפול אלטרנטיבי כלשהו שיכול לעזור. מנסים בזירת התזונה, קשה מאד כבר לשלוט במה שהיא אוכלת..
ב. יש לה המון פצעונים על המצח. לא יודעת אם זה מקרם הגנה (בהירה מאד מאד) או זיעה או בגרות. מטריד אותה מאד.
ג. התפתחות רגשית וחברתית לא מותאמת לגיל - שוב, האם יש טיפול מומלץ שיכול לסייע?
מה עושים?? אשמח להמלצות
תודה רבה!
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

אולי נאחזים במה שמטריד אותה, שזה הפצעונים, כדי לקדם את עניין התזונה?
אני חושבת שדיקור סיני וצמחי מרפא יכולים מאד לעזור באיזון. אולי גם בזה. הפורמולות עזרו לי מאד בעבר לאזן כל מיני עניינים.
לגבי התפתחות רגשית: היא מתנהגת ״בוגר״ מדי או ״ילדותי״ מדי?
פלוני_לא_אלמונית*
הצטרפות: 07 יולי 2011, 09:57

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי פלוני_לא_אלמונית* »

גם לי יש מקרה כמו שלך, הבן שלי (6), מתחיל לגדול לו כבר שפם, שיער...
הלכנו לאנדוקרינולוגית והיא אמרה לנו שצריך לעשות צילום כף יד, וגם להזריק הורמונים באופן קבוע...
  • הבן שלי עכשיו בן 18 ובזכות שעצרנו לו את הגדילה, הוא הרבה יותר גבוהה ממה שהוא היה אמור להיות..
מקווה שעזרתי (:
עכשיו_יעל*
הצטרפות: 27 נובמבר 2015, 09:41

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי עכשיו_יעל* »

הבן שלי עכשיו בן 18 ובזכות שעצרנו לו את הגדילה, הוא הרבה יותר גבוה ממה שהוא היה אמור להיות..

לפני צילום כף יד. ("אוי אני אמא מזניחה").
בת 9 ורבע. פלומה מזערית למטה וריח זיעה. אולי גם ניצנים אבל לא בטוח. (לא כואבים).
הרופאה אמרה שמעל גיל 9 נחשב תקין ובכל מקרה, אם צריך -
לא מזריקים הורמונים אלא חומר שמעכב את שחרורם. עדיין מפחיד אותי ומעורר בי התנגדות.
ברור שאם יעלה הצורך, אברר היטב את מרכיבי החומר, אבל מנסיונכם פלוני לא אלמונית, האם היו לזריקות תופעות לוואי?
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי אחת* »

מניסיוני בכזה גיל כבר לא מעכבים התפתחות
פלוני_אלמונית*

התפתחות מינית מוקדמת

איך מבחינים בין ניצני שדיים לבין מבנה גוף שמנמן שיוצר מראה של ניצני שדיים? אם אין שום סימן לשיעור אז אין מקום לחשש?
חוזרת על שאלה שנאל על ידי מישהי כי מעניין גם אותי
ילדה בת 8 וחצי קצת שמנמונת, לא מאוד (מבנה גוף דומה לשלי כנראה, שהשומן יותר בחלק העליון של הגוף ופחות ברגליים ובטוסיק). מתלבטת אם יש ניצני שדיים
הילדה עצמה כבר אמרה לי שהיא חושבת שמתחיל לגדול לה.
(מצד שני, גם לקטנה שלי שהיא באמת שמנמונת בת שנתיים וחצי - יש קצת מליאות כזו בחזה, שנראית לי יותר קשורה לשמנמנות שלה ולא לדבר אחר)
תפוח_אדמה*
הצטרפות: 01 יולי 2008, 21:51
דף אישי: הדף האישי של תפוח_אדמה*

התפתחות מינית מוקדמת

שליחה על ידי תפוח_אדמה* »

לניצני שדיים יש מעין גרעין קשה.
פלוני_אלמונית*

התפתחות מינית מוקדמת

האם מישהי יודעת על הומאופטיה או דיקור לטיפול בהתבגרות מינית מוקדמת אצל בנות?
יכולה להיות כל גישה אלטרנטיבית אחרת
תודה
פלוני_אלמונית*

התפתחות מינית מוקדמת

בתי בת שש. רזה ופעילה גופנית. פתאום ניצני שדיים, לאחר תקופה של קפיצה בגובה. כל כך קשה לי.. עוד לא נפלו לה שיניים, בבדיקת הדם יושבת עליי.. היא כזו צעירה. מפחיד התהליך ומפחידה גם האפשרות של טיפול תרופתי : (
פלוני_אלמונית*

התפתחות מינית מוקדמת

ילדה בת תשע ועשרה חודשים מטופלת בהורמון גדילה גנוטרופין כשנתיים החלה להתפתח מינית עם צמיחת שדים שכבר בולטים ושיער בערווה האם אפשר לעצור התפתחות מינית ושהצמיחה לגובה לא תפגע ? תודה מראש על התשובות .
פלוני_אלמונית*

התפתחות מינית מוקדמת

נשמע שכדאי להתייעץ עם הרופא.
פלוני_אלמונית*

התפתחות מינית מוקדמת

הי
רציתי לשאול אמהות עם נסיון, פטמות 'נפוחות' אצל ילדה בת 7.5 זה דבר נורמלי או סיבה לדאגה/בדיקה?!ףתודה
שליחת תגובה

חזור אל “אתגרים ומכשלות”