כאבים ודלקות באוזניים

אנונימי

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי אנונימי »

עוד בנושא: ||חינוך ובריאות ||התקף אסטמה || טינטון באוזניים ||פרחי באך |*| נרות הופי

על דלקות מפי שרון ג:
מאד בגדול: נוזלים באוזן התיכונה נוצרים כשיש סתימה של תעלת אבסטכיוס שמאווררת את האוזן ונפתחת אל הנזופרינקס. (אל תשאלו אותי איך אומרים נזופרינקס בעברית. זה החלל שמאחורי האף שהוא המשכי ללוע שלנו).
ההמלצה הגורפת היא לא להאכיל בשכיבה - הוכח שיש קשר בין האכלה בשכיבה לבין התפתחות דלקות אוזניים, כפי הנראה עקב חסימת תעלת אבסטכיוס ע"י החלב/דיסה.

דלקת - כשהנוזלים באוזן התיכונה מזדהמים. יש וירוסים שעושים את זה, אבל בהרבה מקרים יש זיהום משני חיידקי.
עד לאחרונה היו מטפלים באנטיביוטיקה, אבל זה גרם להווצרות זנים עמידים של חיידקים, מה גם שהוכח שאין משמעות לטיפול אנטיביוטי במשך קיצור הסימפטומים (חום וכאבים), ולכן הוחלט שבילדים מעל גיל שנתיים, נותנים צ'אנס טיפולי לא-אנטיביוטי (אקמול וטיפות אוזניים) למשך 48-72 שעות, ורק אם זה נכשל מתחילים אנטיביוטיקה. אנטיביוטיקה תינתן גם במקרה שהילד נראה רע מאד, ואפילו אם הוא ילד גדול. אני לפעמים נותנת צ'אנס גם לילדים מתחת לגיל שנתיים במצבים מסויימים.
אנטיביוטיקה מועדפת - מוקסיפן במינון גבוה מאד (80 מ"ג לק"ג ליממה). ילדים רגישים לפניצילין יכולים לקבל אזניל, אבל עדיף לא להשתמש בה בילדים אחרים מכיוון ששימוש נרחב מביא עימו התפתחות עמידות של חיידקים.
רופא ילדים מסתכל באוזן עם מכשיר פשוט וקטן-אוטוסקופ. לרופא אא"ג יש "מיקרוסקופ" שבו רואים הרבה יותר טוב. הוא שם את הקונוס הזה בתוך האוזן ומכוון את המיקרוסקופ מלמעלה. כך למעשה הוא יכול "לעבוד" בתוך האוזן תוך כדי שהוא מסתכל, ולנקות שעווה/לשאוב מוגלה או כל דבר אחר שבא לו.

לדלקת אוזניים יש גם סיבוכים, אז גם אם את לא נותנים בסוף את האנטיביוטיקה כדאי אולי שיבדק כדי שיראו שעור התוף שלו לא הולך "להתנקב" מעצמו. אי אפשר לצפות אם ומתי זה יקרה, אבל אם יש בלט של עור התוף הסיכון לכך גדל.

לא שמים טיפות אוזניים כשיש נקב בעור התוף! גם לא שמן! שומדבר!
נקב בעור התוף זה דווקא טוב מבחינת ריפוי של המחלה. כמו לפתוח אבצס - רוב מסת הדלקת יוצאת החוצה.זה גם מקל על הכאבים, ומונע סיבוכים יותר קשים.

במידה שפורצת מוגלה מדלקת האוזן התיכונה - יש נקב בעור התוף.
אם מדובר בדלקת של תעלת השמע החיצונית - ההפרשה המוגלתית מגיעה מהתעלה ולא מהאוזן התיכונה. במצב כזה, בילדים בריאים, לרוב אין נקב בעור התוף.
למה חשוב לאבחן אם יש נקב בעור התוף? בטיפות האנטיביוטיות (דזורן, דקסוטיק) יש גנטמיצין, אנטיביוטיקה שלא כ"כ מומלץ שתבוא במגע עם עצמימי השמע (שבתוך האוזן התיכונה). כך שאם יש נקב - לא כדאי לשים טיפות כאלה באוזן.
מה כן לשים? מי חמצן, ונדמה לי שאפשר גם חומצה-בורית.

לפני שהולכים לרופא כדאי לא לשים טיפות. אם זה רופא אאג - אין בעיה כי יכול לשאוב את הטיפות החוצה, אבל אם זו רופאת ילדים שקוראים לה, למשל, שרון ג (או כל שם אחר) - היא לא תוכל לראות מה הולך באוזן כי הטיפות הצמיגות יסתירו לה את עור התוף...

אם יש ייצור עודף של שעווה (צרומן) יש שמן שנקרא צרומול שממס את השעווה וכך היא מתפנה טוב יותר מהאוזן.

תרופות
  • לפני מתן טיפות אוזניים יש לחמם את הבקבוקון בכף היד. טיפות קרות לאוזן הן עינוי גם אם אין דלקת, ועל אחת כמה וכמה אם יש (שרון ג).
  • "כדאי להשתמש גם בטיפות מאלחשות (כגון אנסטטיק או אוטידין) - הן מקטינות את הכאב (שיכול להיות נורא, בעיקר בלילה). הן לא טיפוליות, אין בהן שום סיכון וניתן לשים ללא הגבלה." (כרמית)
  • "דרך אגב, אין דין טיפות אזניים אנטיביוטית (טיפול מקומי) כדין אנטיביוטיקה בבליעה." (כרמית)
  • נגד כאבים אפשר לתת גם אקמול או נורופן גם אם אין חום. הכאבים עלולים להיות קשים מאד. (שרון ג)
  • מוגלה עדיף לנקות עם חומצה בורית (נדמה לי 1.9% ) - היא יותר עדינה ממי חמצן - ואח"כ לשים דזורן או דקסוטיק. כל הנ"ל 3 פעמים ביום. (שרון ג)

טיפולים אלטרנטיביים
  • "מיץ בצל עובד נהדר על אזניים אדומות. לוקחים חתיכת בצל, שמים בכותש שום, ואת המיץ שיוצא אוספים בכפית ומשם לוקחים עם טפי ומטפטפים באוזן, אפשר לסגור את האוזן עם צמר גפן" (רני וחדוה כשר)
  • לטפטף מעט חלב אם לאזניים (יונת שרון)
חלב אם באוזן, נראה לפעמים כמו מוגלה. חשוב להגיד לרופאה לפני הבדיקה ששמת, כדי שהיא תדע לפרש את מה שהיא רואה (אם פי 3)
  • גילגול צמר גפן למן פתילה דקה ומאורכת, לטבול אותה בשמן לבנדר ולכרוך סביב האוזן מצידה החיצוני,ורק את הקצה "להשעין" לתוך האוזן. מרגיע מאד. (ענת גביש)
  • שמן זית שחומם קצת עם שום (רק השמן) (יופי אמת) - ראה פירוט למטה
  • מנסיון של הורים לילדים שמגיעים אליי - רפלקסולוגיה מאד עוזרת. אפילו אם זו רק רפלקסולוגיה שלימד המטפל את ההורים והם משתמשים בה על הילד. (שרון ג)
שיטות טיפול

swedish bitter, (בקיצור s.b.)
s.b. הוא מיצוי אלכוהולי של 11 צמחים. המיצוי מופק מחלקים שונים של הצמחים, שורשים, עלים, שרף ועוד... בהרכבים שונים. ההרכב הנפוץ ביותר "הולחן" על ידי מריה טרבן מאוסטריה. ה- s.b. קיים כבר למעלה ממאתיים וחמישים שנה והוא יעיל לטווח רחב ביותר של בעיות. ככזה מומלץ ביותר להחזיק אותו בבית. (ניתן להשיג בבתי טבע - לרכוש אך ורק תוצרת חוץ - תוצרת הארץ פשוט מדללים בדרך כלל למטרות רווחים).
טיפול בכאבי אוזניים ודלקות אוזניים:
לתינוקות - ללחלח צמר גפן ולשים באוזניים, בתוך רבע שעה עד עשרים דקות הילד נרגע כבמעשה קסם. במידה והדלקת חמורה במיוחד ניתן לטפטף טיפה לתוך האוזן ואז כפי שתואר להוסיף צמר גפן לח ב- s.b.
טיפול זה יהיה נכון גם לילדים יותר גדולים - אז ניתן לטפטף כמה טיפות לאוזניים ולהוסיף צמר גפן.
טיפול מונע: כפית בחצי כוס מים פעם ביום. יום יום לאורך תקופה. למתמידים שבינינו מומלץ ביותר לעשות הפסקות של שלושה שבועות מידי חודשיים שלושה.
(צפריר שפרון- [ערוך מתוך דף חינוך ובריאות])

רפואה סינית:
דיקור
תזונה - להפסיק לחלוטין אכילת מוצרי חלב (גם עיזים),בננות,פרי הדר,סוכר לבן,בוטנים.
ויש פורמולות צמחי מרפא מצוינות (לא מומלץ להגיד להם לקחת צמחי ללא יעוץ מרופא סיני טוב )
"שתי בנותי סובלות הרבה מדלקות אוזניים, בעיקר בחורף כתוצאה מהצטננות.
...
הלכנו למטפלת בדיקור. היא עשתה לאור דיקור ותמצית של צמחים שהמשכנו לתת לה בימים שאחרי.זה עבד!!!
מאז אנחנו מטפלים בבנותינו בשיטה הזאת (היום אייל כבר עושה דיקור בעצמו) בנוסף לטיפול מקומי באוזן עם מיץ בצל ושמן.
דיקור אצל תינוקות וילדים קטנים אינו כואב . הוא נעשה בעזרת מחטים דקיקות ומיוחדות לילדים ונימשך כשניה בלבד בכל נקודה, כלומר, שלא כמו אצל מבוגרים, לא משאירים את המחט לאורך זמן.
אם תירצי אינפורמציה על מטפלים באזור או על שיטת הטיפול את מוזמנת ליצור קשר 6860325-04." (אורית אוקו ערוסי)

"אני פחות אוהבת (הרבה פחות) דיקור אצל ילדים ,זה מיותר במיוחד כשיש כלי רב עוצמה כמו צמחי המרפא.
נכון שיש פחות רופאים סיניים שמתמחים בצמחי מרפא ועוד פחות כאלה שיודעים לעבוד עם ילדים אבל שווה להתאמץ ולחפש." (מיכל x)

שיטת טבעוני
"כשאין חורים או כפתורים, שיטת טבעוני היא שיטה טובה לטיפול בבעיות אזניים
שיטת טבעוני היא השיטה היעילה ביותר שאני מכירה לנוזלים ולבעיות אזניים אחרות
בפעמיים שיהונתן התלונן על כאבים, טיפול אחד פתר אותם (רק כשיש כאבים הוא משתף פעולה)" (נאוה פרנס)
השיטה כוללת שימוש ב נרות הופי (מין דרך לניקוז לכלוך מהאזניים-לא מכאיב ולא חודרני)

עוד המלצות:
  • יש טיפות אוזניים של walla וגם של valleda - טיפות מצוינות - זה הדבר היחידי שעזר לבן אחותי - ומאז כל המשפחה משתמשת בזה כשצריך.
זה נקרא lavisticum - יכול להיות שאני לא מאייתת נכון. יש להם אחד לשעווה ואחד לדלקת.
אפשר לקנות בחנויות הומיאופטיות - ויכול להיות שכיום גם אפשר להשיג בסופרפארם.(מים שקטים)
  • ישנו סירופ מצויין של חברת סופרב "EN", שמתאים בדיוק למצב הזה (טבע לי)
  • רופא אמר לי: לזרוק את כל מקלוני האזניים שיש בבית. אפילו את המיוחדים לילדים, כי הם דוחפים את הלכלוך פנימה ושורטים את התעלה ! אז איך לנקות? שאלתי, והוא אמר רק עם מגבת לחה. (אמא של מיה)
מאחורי האוזניים רסקיו רמדי. (בשמת א) אפשר גם כל חומר משמן אחר, ואם קונבנציונלית - אז יש משחות חדשות נטולות סטרואידים בשם אלידל ופרוטופיק שאפשר ללמרוח מאחורי האוזן. אם האזור אדום ומפריש כדאי לעיתים למרוח משחה אנטיביוטית (שרון).

עוד על טיפול בשמת זית:

"על הסכנה שבשמן זית חם:
יתכן שיש סיכון (אינני יודעת בודאות) כאשר יש נקב בעור התוף (תופעה לא נדירה מסתבר) ואז עלול החומר לחדור פנימה.(שוב, אינני יודעת אם זה באמת סיכון, ואשמח לשמוע כאן ממביני דבר) -> לא מטפטפים נוזלים לאוזן כאשר יש נקב בעור התוף (שרון ג)
פעם כשרציתי להשתמש בעצמי בשיטת השמן, הלכתי לרופא אף -אוזן-גרון , רק על מנת שיבדוק אם אין לי את נקב המדובר.כששמע את בקשתי ,הוא הגיב במורת רוח רבה,
בדק,אישר שאין,והוסיף: "וכשתשפכי לעצמך שמן רותח לתוך האוזן אל תבואי אלי עם הכוויות!!"
(יתכן שהחשש הזה מפני כוויות הוא עוד סיבה להגדרת השיטה כ"מסוכנת". )" (ענת גביש)

השימוש בשמן זית
"מחממים את השמן בקערית שמונחת בתוך קערית אחרת עם מים חמים, טובלים חתיכת צמר גפן ושמים באוזן. כך נמנעים הנזקים עליהם דיברת, ענת, ואין צורך לבזבז זמן ואורך רוח אצל ה- א.א.ג.
כמובן, שניתן להוסיף טיפה של לבנדר ואז זה לגמרי נהדר.
אפשרות נוספת זה לטבול קיסם, "לעבור" איתו בתוך התעלה, ואז בכלל לא נשאר שם כלום שיכול ליזול או להיות חם מדי. כמובן לשים צמר גפן יבש אח"כ - למניעת זיהום וכדומה" (נאוה פרנס)

ירידה בשמיעה כתוצאה מדלקת אזניים:

ירידה בשמיעה היא אחת הסכנות בדלקת אזניים, כתוצאה מהצטברות נוזלים באזניים, ובהמשך כתוצאה מזיהומים חוזרים שפוגעים בעצמימי השמע.
(הסכנה הגדולה יותר היא מעבר הדלקת אל המוח הקרוב, או אל חללי האוויר שמאחורי האוזן - מצב הנקרא מסטואידיטיס)
זה יכול להיות זמני או קבוע, תלוי בנזק
כדאי לראות רופא אף-אוזן-גרון ולבצע בדיקת שמיעה כשלב ראשון (לא בזמן דלקת חריפה, כי אז הבדיקה לא תהיה תקינה ואין טעם לבצעה).

למרות שהתופעה יכולה לעבור מעצמה, חשוב לטפל:
  • בשלבים מוקדמים של ההתפתחות, לפני גיל שנה, זה קריטי ביותר להתפתחות השפה
  • נוזלים באזניים מזמינות דלקות (מצע לחידקים) וזה מיותר
כמובן שגם אחרי זה חשוב לא להזניח .

טיפולים משלימים
דיקור, נרות הופי, הומאופתיה, ארומתרפיה וכל מה שהומלץ למעלה.
אפשר גם לחפש ב מדור בריאות התינוק וגם מדור ריפוי אלטרנטיבי.

טיפול קונבנציונלי:
אנטיביוטיקה מניעתית , ניתוח כפתורים, טיפול במייבשי נזלת (אנטיהיסטמינים, פסאודואפדרין ודומיו).
(תמיד עם האנטיביוטיקה צריך לשקם את מערכת העיכול ולקחת אצידופולוס.)

המלצות מטפלים
  • ארם מקיבוץ מעגן מיכאל. מקבל שם וגם במדיטף בתל אביב. מציל ילדים מבעיות אזניים בדיקור וצמחי מרפא.04-6394154 (מיכל שרייבר ו נועה בר)
  • גדעון לבב, שהוא הנטורופת שמייעץ בבית הטבע שלנו. 03-9650666 (טבע לי)

(נאוה פרנס, אביב חדש, מיכל x)
רועי_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 18:34
דף אישי: הדף האישי של רועי_שרון*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי רועי_שרון* »

לעתים הצטננויות קשורות לחלב (לא חלב אם; חלב פרות). זה קשור לאיזשהו מרכיב בחלב, שנדמה לי שלא קיים בחלב עזים. לאחד הילדים שלנו היתה אלרגיה לחלב פרות במשך כמה שנים (בינתיים זה עבר לו), והתגובות כשהוא היה שותה חלב היו תופעות של הצטננות. אני אישית מצונן כמעט כל השנה, וכשגילינו שהילד אלרגי לחלב, אז שקלתי להפסיק בעצמי לצרוך חלב. אבל כשהגעתי לרגע האמת, להחלטה על מה עדיף לוותר -- מוצרי חלב או אי-צינון -- נשברתי ונשארתי עם מוצרי החלב. שוקו, emmi, ברי, קמבזולה, פרמזן, רוקפור, וטל העמק מול כמה טישואים. איזו השוואה אבודה מראש.
דרומית*
הצטרפות: 20 ינואר 2003, 20:42

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי דרומית* »

לנו הנרות הופי מאד עזרו ואני ממליצה החום! ברגע שיש לנוריאל צינון קשה ואני יודעת שהעומס על המערכת אאג שלו גדול אני אוטומטית משתמשת בנרות כדי לשחרר נוזלים מהאוזנים. אבל לא כדאי לבצע טיפול יותר מפעם ב- 3 חודשים רק במצב של דלקת חמורה.

לבנדר- אני משכיבה את הילד בהטייה( תנוחת עירסול שכזאת) ומטפטפת על האפרכסת(לא לתוך האוזן) טיפת לבנדר משובח. מייד אוטמת את האוזן עם כוס זכוכית קטנה כמה שיותר(אבל שתקיף את האוזן, כמובן). ככה 10-15 דקות. פשוט קסם. מחטא ומקל כאבים וכבר כמה פעמים מנע שימוש בתרופות קונב'.
חבצלת*
הצטרפות: 24 פברואר 2002, 16:35

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי חבצלת* »

לא כאבים אלא לקוי שמיעה כתוצאה מהנוזלים...-
הילדה בת 5. עד עכשיו היא עברה- איבחון תזונתי בהעקבותיו כל המשפחה שינתה מאוד את התזונה שלה, סדרה של רפלקסולוגיה, סדרה של טיפולים סיניים הכוללים דירקור והופי, הומאופטיה, פרחי בך, ולבסוף אחרי שהתיאשנו מהכל עשינו לה ניתוח כפתורים בקיץ, שאחריו היא באמת שמעה יותר טוב (ובעקבות זאת הדיבור מאוד השתפר שזו הייתה המטרה של כל העניין) אך התחילו לה דלקות באוזן החיצונית כתוצאה מכניסת המים. כרגע המצב החמיר לדעתנו והיא שוב לא שומעת. השבת היא כל הזמן שאלה "מה?" אחרי כל דבר שאמרנו לה. אני מיואשת. כנראה שהכפתורים נפלטו (זה הזמן שהם אמורים להפלט) והבעיה חזרה. אני לא מוכנה לעוד ניתוח, בשום אופן. אני גם לא יכולה להשאיר אותה עם שמיעה לקוייה כי הדיברו שלה עדיין רחוק מלהיות משביע רצון לגיל 5.
הצילו...מה עוד לא עשינו שאפשר לעשות? הנטייה שלי היא בכל זאת לעזוב אותה בשקט, במחיר שהדיבור יפגע בנתיים. כי כנראה שפשוט יש משהו שהיא לא רוצה לשמוע...יש חיזוקים לגישתי?
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי עדי_יותם* »

דלקות אוזניים עוברות אצל רוב הילדים בסביבות גיל שנתיים. אבל בינתיים, אם הדלקות חוזרות, יש מה לעשות, ויש דרכים להקל או למנוע.
אין לי מושג כמה זמן נמשכת דלקת אוזניים (טפו טפו טפו, אין לנו ניסיון בזה), אבל אני יודעת שזה סיוט. באופן אישי, אם הייתי חושדת שהדלקת חידקית ולא ויראלית (במשפחה שלי, כשילד נעשה סמרטוטי ומאבד את מצב הרוח, זה חידקי) - הייתי נותנת אנטיביוטיקה, מתוך שאיפה לקצר את הסבל במידת האפשר.
ענת_גביש*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 23:50
דף אישי: הדף האישי של ענת_גביש*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי ענת_גביש* »

הלבנדר המומלץ לטיפול הוא של שלוס או טיסראנד. אחרים עלולים להיות חיקוי שאינו לשימוש.
הדרך לחימום עם כוס הכאיבה מאד לבתנו, ושיטת היד על האוזן חצי לילה עבדה יותר טוב. כשהנוזלים בדרך החוצה, הכאב נרגע. לצערי, בפעם האחרונה רק אקמולי עזר. כמעט בכל הצטננות הנזלת "עוברת לאזניים" . יש אצלה תמיד ירידה בשמיעה בעקבות כל דלקת, והשמיעה חוזרת לאט לתיקנה כעבור שבוע או יותר. קיבלנו המלצה והדרכה לחיזוק בזמנים כאלה על ידי שימוש במוקסה, וגם הקפדה גדולה על התזונה: להוריד חלב, סוכר, בננות, בוטנים (במבה), הדרים.
אמירה_ב*
הצטרפות: 27 מרץ 2003, 23:42

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי אמירה_ב* »

אצלי עבדה תרופת-סבתא משולבת עם ארומתרפיה-
משרים שום חתוך לחתיכות קטנות בשמן זית (כתית מעולה) במשך 2-4 שעות,מסננים,ומוסיפים 2-3 טיפות לבנדר.
מטפטפים לאוזן 1-2 טיפות ושמים כדורית צמר-גפן. לשמור בבקבוק\צנצנת זכוכית,רצוי כהה.
גם מרגיע את הכאב וגם משמש כאנטיביוטיקה טבעית.
עידית*
הצטרפות: 16 פברואר 2003, 21:20

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי עידית* »

להדר יש הפרשות מהאוזן לאחר שכבר כמה ימים מצוננת. לא רואים את ההפרשות אבל כך אמרה רופאת הילדים. אתמול בלילה התעוררה בבכי והראתה שכואב באוזן, טיפטפתי שמן זית מחומם וכך בכתה (הרבה) עד שנרדמה.(גם אני כמעט בכיתי)
האם יש קשר להנקה בשכיבה?אולי לימנע מזה כשהיא מקוררת ולהקפיד להניק בישיבה?
מישהו שמע על ניקוי אוזננים עם שעוות נרות - מטפלת אלטרנטיבית ברעננה?
אמא_של_אופק*
הצטרפות: 13 יולי 2001, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_אופק*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי אמא_של_אופק* »

לאור היה חום וצינון דיי קשה, עכשיו כואבות לו האוזניים...
רופאה אחת ראתה דלקת אוזניים והמליצה על מוקסיפן, רופא שני ראה אודם קל ושלל אנטיביוטיקה . היום נלך לרופא שלישי...
מה אפשר לעשות כדי להקל על הכאב?
(יש לציין שלאופק שחוסן מעולם לא היו בעיות באוזניים ולאור שלא חוסן, עכשיו יש.)
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי אם_פי_3* »

גילה - גם אנחנו בדיוק שם...
כבר הרבה זמן הוא מגרד באזניים, עד פציעה (למרות הקפדה על ציפורניים נטולות) - אבל הרופאה טוענת שאין כלום.
אתמול התחילה לנזול מהאוזן מוגלה. הבוקר, אצל הרופא (זה שאני אוהבת עבד) אמר שיש שתי גישות - לתת אנטיביוטיקה כי זה סימן לדלקת, או שאם יש מוגלה זה סימן שכבר מתנקז וזה יעבור לבד. אפשר לנחש במה בחרנו. הוא לקח משטח מהאוזן (לא כואב), רשם מי חמצן ואמר להמשיך לעקוב, ואם לא עובר לבד - כן לשקול אנטיביוטיקה, בהתאם לתוצאות המשטח (נשמע הגיוני).
גם המטפלת הסינית אמרה דבר דומה. אתמול היא דקרה פעם אחת, בעיקר נגד כאב (למרות שרוב הזמן אין סימני כאב), ואני מקווה שעוד נצליח להשתחל היום לכמה דקירות .
מה שחשוב: להמנע מהרטבת האוזן, חלב אם (או שמן זית שמושרה בו שום כמה-שיותר-זמן) רק בצמרגפן, ולא בטפטוף, כי במצב כזה מאד סביר שיש חור בעורתוף (שיתאחה לבד תוך יומיים-שלושה).

עוד דבר חשוב: חלב אם באוזן, נראה לפעמים כמו מוגלה. חשוב להגיד לרופאה לפני הבדיקה ששמת, כדי שהיא תדע לפרש את מה שהיא רואה.

גם אני חשבתי שאולי הגורם זה שמן הזית או חלב אם שאני שמה בכל חשש קל שבקלים להיווצרות דלקת - אולי נשאר קצת ועם הזמן הפך למרבץ חיידקים? (אני יודעת שבחלב אם יש נוגדי-חיידקים, אבל הם פעילים רק למשך כמה שעות. מה קורה אח"כ?(
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

תודה, פ"א.
g]קדחת שגרונית 3437[/po].htm היא הסיבוך ממנו כל כך מפחדים בסטרפ, ולכן מקובל שחיבים אנטיביוטיקה.
שרה_ק*
הצטרפות: 05 יוני 2003, 21:32
דף אישי: הדף האישי של שרה_ק*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי שרה_ק* »

ישנם אלו שמשתמשים במי חמצן 3% - 3 טיפות לכל אוזן פעם בכמה שעות
דרך הפה לקחת: וויטמין C כל 4 שעות
תינוק שיונק: להניק, להניק, להניק
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

גילה,
להבא איך שמרגישים דגדוג הכי קל בגרון מגרגרים מיץ לימון עם מלח - מחסל את כל החידקים, ופותר את הדילמות לקחת או לא (אנטיביוטיקה).
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי שרון_ג* »

אחרי 4 ימים (בן כמה הילד?) אני כבר ממליצה על המילה הגסה (אנטיביוטיקה).
אבל תשאלי אנשים יותר באופנים - אולי יש להם משהו אחר.
זה נורא כואב - בינתיים תני לו משהו נגד כאבים.
אם תלכי למוקד אני מניחה שייתנו לך אנטיביוטיקה (מוקסיפן במינון גבוה - כ 80 מ"ג לק"ג משקל גוף מחולק לשלוש מנות)
מונו_נוקי*
הצטרפות: 25 מרץ 2004, 18:12
דף אישי: הדף האישי של מונו_נוקי*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי מונו_נוקי* »

בן שנתיים. הרופאה נתנה טיפות אנטיביוטיות ומרשם מוקסיפן "ליתר בטחון". אני הולכת עכשיו לקנות אנטיביוטיקה . נתתי לו אקמולי , למרות שהוא שונא את זה(מותר כבר נר בגיל הזה? הוא גדול, שוקל למעלה מ13 קילו. מה פחות נורא?) בנושא דלקות אוזניים אני הולכת על בטוח . התכוונתי לשאול בעצם: אם במצב של דלקת יש נקב , וכידוע אם יש נקב מסוכן להכניס דברים לאוזן, מדוע לא מסוכן לשים טיפות אוזניים? הרופאה לא היתה נותנת טיפות אם היה נקב, נכון?
איך רואים אם היו דלקות אוזניים בעבר?
שרון_ג*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי שרון_ג* »

יש גם דלקת בצד החיצוני - אבל זו שכיחה יותר בילדים גדולים יותר (ובעיקר באלה השוחים בבריכה).
באנגלית רואים את ההבדל, בעצם בלטינית:
otitis media: דלקת של האוזן התיכונה (מה שיש לילד שלך)
otitis externa: מה שנקרא גם swimmer's ear.

במקרה הראשון הדלקת היא מאחורי עור התוף. לפעמים הוא מתנקב ואז המוגלה פורצת. }
שרון_ג*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי שרון_ג* »

אין בעיה להרטיב אוזן עם דלקת של האוזן התיכונה (AOM- Acute Otitis Media). כל עוד עור התוף שלם ואינו נקוב.
לגבי דלקת האוזן החיצונית - אני לא יודעת על איסור להרטיב, אבל אני אבדוק.
אני יודעת על מגבלה בהרטבה רק כאשר יש נקב בעור התוף
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי אם_פי_3* »

כשהיה לנו נקב, הרופא אמר לשים 2 טיפות מי חמצן, כל עוד יש הפרשה מוגלתית, מכיוון שההפרשה מונעת את הגעת מי החמצן לעור התוף ומעבר לו.
אגב - יש בעיה לשים מי חמצן כשלא ידוע אם באמת יש דלקת (כשהוא "מתעסק" באוזן, וכנראה שיש הפרשה, (רגילה לא מוגלתית))?
שרון_ג*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי שרון_ג* »

אני חושבת שזה כן מגיע לעור התוף, אבל יש למי חמצן אפקט של חיטוי.
לא חושבת שיש בעיה לשים באופן רגיל. צריך לשאול אאג.
אם יש הפרשה מהאוזן - היא בד"כ מוגלתית (זה שקוף לבנבן כזה. לא צהוב ממש). ואם אין, והוא רק מתעסק עם האוזן, אני לא רואה טעם לשים מי חמצן.
שרון_ג*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי שרון_ג* »

צרומן. cerumen
צריך משהו שומני בשביל זה (יש איזה שמן. לאזוכרת איכקוראיםלו. אפשר לשאול בבית מרקחת), אבל רק אם יש פקק.
באופן רגיל תפקידו של הצרומן לשמור על תעלת האוזן שלנו ועור התוף. לא צריך לנקות יותר מדי.
שירי*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 20:47

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי שירי* »

בתי בת ה - 2.7 החלה ללכת לגן לפני חודש (יחד עם אחותה התאומה) לאחר שבועיים של נזלת + שיעול עם ליחה אובחנה דלקת באוזניים (פעם ארשנונה בחייה שיש לה דלקת באוזניים ופעם שניה בחייה שהיא מקבלת אנטיביוטיקה) א.א.ג נתן אנטיביוטיקה מוקסיפן ביום ראשון סיימנו עם האנטיביוטיקה ולאחר שלושה ימים של נזלת + שיעול עם ליחה שוב הפעם דלקת באוזניים והפעם א.א.ג. נתן אוגנטין, מה אפשר לעשות כדי להמלט מחזרה חוזרת של הדלקת (לאחות התאומה, בינתיים שלום)? האם עשיתי טעות, שהחזרתי אותה לגן עם סיום האנטיביוטיקה אך עדין עם מיים באוזניים?
מנג_בין*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 01:00
דף אישי: הדף האישי של מנג_בין*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי מנג_בין* »

לכל המבינים בבעיות אוזניים, שלום!

האחיינית המתוקה שלי (בת שנה) סובלת בחודש וחצי האחרונים מדלקות אוזניים. כל שבוע שני, בערך, יש לה חום גבוה ובבדיקה אצל רופאת המשפחה
היא מקבלת אנטיביוטיקה...:-( הרופאה עצמה נותנת את המרשם עם דמעות בעיינים....
כמו-כן, היא סובלת ממים באוזניים וקיבלה טיפול של פניסטיל טיפות לפה למשך חודש !!

אחותי מעוניינת לקחת אותה לטיפול אלטרנטיבי.
מי מכיר מטפל מומלץ באיזור רמת-גן/ת"א לבעיות מסוג זה?

אשמח לשמוע כל רעיון ועצה! (וגם אחותי כמובן...)
תודה! @}
פלוני_אלמונית*

כאבים ודלקות באוזניים

הבת שלי סבלה מאוד מכאבי אוזניים כחצי שנה בין גיל 9 חודשים לשנה וקצת וקיבלה כל מיני משככים ופעם אפילו אנטיביוטיקה, אבל מה שבסוף עזר לנו לצאת מהלופ של הדלקות האיומות האלה היתה הערת אגב של הרופא ששאל אם היא שותה מבקבוק או יונקת או שותה מכוס או אפילו אוכלת במצב של שכיבה או של פחות מזוית של 45 מעלות. אמרתי לו שכמובן, כי בלילה היא נהגה לשתות בקבוק חלב ואתו גם נרדמה בהתעוררות הלילה שלה. הוא אמר לי שזו יכולה בהחלט להיות הסיבה ושחייבים להפסיק עם ההרגל הזה מיד. תוך יומיים חל שיפור במצבה ומאז בעצם, כבר 3 שנים שהדלקות לא חוזרות.
כנראה לא סתם הדלקות עוברות באופן טבעי אצל רוב הילדים מסביב לגיל שנתיים. זה הגיל שרובם נגמלים משד או בקבוק ובכל אופן כבר לא יונקים בשכיבה ומתוך שינה. מדהים שהרוב המוחלט של ההורים לא מודעים לעניין הזה.
שרון_ג*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי שרון_ג* »

_שיש ילדים שאצלם מבנה האוזן לא שלם ומספיק שיש מעבר מזערי שמאפשר אפילו לטיפה מיקרוסקופית של לחות לחדור
מהלוע לאוזן (במצב של שכיבה), נוצרת באוזן קרקע נוחה להתפתחות של דלקת._

יש תעלה שמשמשת למעבר אוויר בין האוזן התיכונה לבין חלל הלוע (מעל האזור אותו רואים בבדיקת גרון, בערך מאחורי האף). לצערי קוראים לה תעלת אבסטכיוס.

ברגע שהתעלה הזאת נסתמת (מחלב או מנזלת..) נספג האוויר לדפנות האוזן התיכונה ונוצר תת לחץ אשר "שואב" נוזלים לתוך החלל הזה. נוזלים בגוף שאינם זורמים, כמו בטבע, מזדהמים. וכך אנחנו מקבלים את דלקת האוזן התיכונה.

ההמלצה הגורפת היא לא להאכיל בשכיבה. אני משתדלת לומר זאת לכל ההורים עם הילדים מאותגרי האוזניים. אבל גם אני לא תמיד זוכרת...
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי נועה_בר* »

_במצב של דלקת אוזניים רגילה אין נקב.
יש מצב בו האוזן מתנקבת ואז פורצת המוגלה החוצה (רואים את ההפרשה)._

אם יש נזילה החוצה של הפרשה, מה עושים? האם תמיד זה סימן לנקב? האם זה אומר שאין לשים טיפות בכלל וצריך לראות רופא כדי לאבחן וודאית את הנקב? ( מדובר דווקא באוזן שהרופא לא ראה בה דלקת! למרות שאמרתי לו שבצד הזה יותר מתלוננת!)
קיבלנו טיפות אנטיביוטיות לאוזן המודלקת ואני שמתי בשתיהן, אולי עשיתי בלאגן?
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי נועה_בר* »

טוב, אחרי שנרגעתי קצת קראתי שוב את הדף, נראה לי שכדאי לערוך אותו כדי שמי שצריך יהיה לו מידע קל ומהיר. אז אני מנסה. קופצת למים. אם תהיה התנגדות אפשר יהיה למחזר הגירסה הקודמת, נכון?
בכל מקרה אשמח כמובן לתשובה - בעיקר מה עושים עם ההפרשה ( כן צהובה!) מנקים או לא ומה הסיפור עם מי החמצן? ואם חשוב לאבחן את הנקב כשיש נזילה מהאוזן.
בת_ההרים*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי בת_ההרים* »

אין לי נסיון ישיר או עקיף עם שפה שסועה אבל למיטב הבנתי שיטת ביקום יכולה לעזור מאד בעניין הסבל עם האוזניים וכמובן-הומאופתיה. יש מטפלים בביקום שמשלבים הומאופתיה בטיפול המסורתי. עוד אפשרות-רפואה סינית.
פלוניתוש*
הצטרפות: 31 דצמבר 2003, 22:04

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי פלוניתוש* »

למישהו יש מושג איך מטפלים בדלקת אוזניים אצל מבוגר (בן 29) ללא אנטיביוטיקה?
לחבר שלי יש דלקות חוזרות והוא משתמש המון בטיפות אנטיביוטיות...
ואני אשמח להציע לו אלטרנטיבה...
עגור_לבן*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2003, 10:37
דף אישי: הדף האישי של עגור_לבן*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי עגור_לבן* »

יש מספר מצומצם של שמנים שניתן למרוח ישירות על העור (לוונדר, עץ התה, ראבינסרה לדוג').
כמובן שמדובר על שימוש ספציפי לבעיה מסוימת, ובכמויות מצומצמות.
את הראבינסרה אפשר גם למרוח בצידי האף - להקלה על נזלת, ובמצח - לכאבי ראש.
ט.ג.א*
הצטרפות: 28 ינואר 2005, 00:23

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי ט.ג.א* »

הייתי רוצה לקבל הסבר מהו בלט באוזן, וכן להתייעץ בקשר לטיפול יעיל, בתי הקטנה בת 2.5 אחרי שני אשפוזים במהלכם קבלה מכל סוגי האנטיביוטיקה: רספרים, רוצפין, מוקסיפן, זנצפ, זינטק הן לוריד והן דרך הפה והן בזריקות ברגל. הדיאגנוזה הייתה שזה החל כזיהום ויראלי שעליו התלבש זיהום חיידקי. לאחר מכן באשפוזה השני צמחה קנדידה בתרבית. עתה היא מקבלת טיפות סילוקסן, תמיסת אגיסטן, וטבע קוטן. ונמצאת במעקב רופא א.א.ג. לפי דבריו עדיין קיים בלט באוזן
והוא הורה להמשיך בטיפול הקיים. אשמח לעזרה . תודה
בת_ההרים*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי בת_ההרים* »

ממממ....די חוששת לייעץ ככה. למיטב ידיעתי יש טיפות אוזניים עם אנטיביוטיקה שנותנות טיפול מקומי ויעיל. אני השתמשתי בהן פעמיים בערך בסביבות גיל שנתיים. אפשר גם להכין טיפות אוזניים משמן זית,שום ופיגם(רותה).
את צריכה להסתמך על תחושת הבטן שלך וללכת עם זה. גם אם אומר לך לא לתת אנט' אבל את מרגישה שיש צורך-העיצה לא תהיה יעילה.
החלמה מהירה.
גלית_ש*
הצטרפות: 03 פברואר 2005, 22:27

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי גלית_ש* »

לשמחתי הרבה ובעצת חברות טובות המתנתי והחום עבר , כאב האוזניים פרט לפעם אחת לא חזר, כנראה שהקטנה פשוט נדבקה מאיתנו בוירוס כלשהוא והחום לא היה קשור לאוזן. טפו...טפו...טפו............
בת ההרים, תודה.
אישה_אחת*
הצטרפות: 05 דצמבר 2002, 18:17

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי אישה_אחת* »

אני מחפשת דרכים להקלה על הכאבים. לבני בן השנתיים.
יש לו דלקת (לא מוגלתית) חום גבוה. אני מטפטפת לו בצל, וצמר גפן טבול בשום.
רציתי עוד עיצות איך להקל על הכאב. הוא לא מוכן שאשים לא שום קומפרסינג, רק כובע צמר. ונורא כואב לו...
תודה
בת_ההרים*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי בת_ההרים* »

תראי יש טיפות מאלחשות כאב. אז נכון שזה מאד קופת חולימי אבל אין בהן אנטיביוטיקה וכד'. לפעמים כמה טיפות כאילו עושות את כל ההבדל. וכמובן שקמומילה הומאופתית אבל את זה צריך להשיג בבית מרקחת הומאופתי שיכין לך במקום.
אמבט_ים*
הצטרפות: 18 מרץ 2003, 00:27
דף אישי: הדף האישי של אמבט_ים*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי אמבט_ים* »

חוץ ממיץ בצל, לחמם קצת את השמן זית עם שום קצוץ, ובאמת לשים עם צמר גפן, וגם לבשל תפוחי אדמה למעוך אותם כמו לפירה, לעטוף את העיסה בבד כותנה נקי, ולשים על האוזן הכואבת, נורא מקל. הלחות והחום .
רק להזהר שלא חם מדי.
תרגישו טוב. @}
שרון_ל*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2005, 21:08

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי שרון_ל* »

לבני בן השנתיים יש כמו מוגלה (לא ברור לי עדיין מה זה)באפרכסת בקפל החיצוני. האזור מפריש איזה נוזל ומלווה בקרום בנוסף מדיף ריח רע.
בני לא מתלונן על כאבים אך המראה רחוק מלהיות מלבב.
מישהו יכול ליעץ לי מה עושים?
סיגלית*
הצטרפות: 25 פברואר 2004, 02:05

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי סיגלית* »

לשרון אני יודעת שזה שאריות של מים וסבון שניכנסו לאוזן והם פשוט מוצאים את דרכם החוצה לאחר זמן לכן הריח .כמו שאמרת ללא כאבים .זה רק ניראה זוועה אל דאגה הדאגה היא כשייש כאבים .
סיגלית*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי סיגלית* »

ביתי בת ה10 סבלה ביומיים האחרונים מכאבי אוזניים שמתי לה טיפותטימיצין ולא עזר מיכוון שאני במיקרה גם מניקה חשבתי לנסות חלב אם באוזן וראו זה פלא לאחר שלוש פעמים ביום היא נירגעה להפליא אציין שצריך שזה יהיה חלב לאחר הנקה ולא ליפני {מניסיון} מיכוון שלאחר שהתינוק יונק יש מה שניקרה חלב אחורי המכיל שומנים וכול מיני והוא גם לבן וסמיך יותר ואילו החלב הראשון מכיל בעיקר מיים. גם לי היו ספקות לגבי זה אך ניסתי וזה עבד יש במיקרה מי שיודע מה יש בחלב אם שזה עזר?. באותה היזדמנות בני בן ה5 טופל גם בחלב אם כ15сс לפיטריה בפה פעם עד פעמיים ביום לאחר יום עבר החום ועוד יומיים נעלמה הפיטריה לכן אני סקרנית מה מכיל החלב שזה עוזר ?
סיגלית*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי סיגלית* »

היתכוונתי ל15 סי סי אין לי מושג למה יצא ככה
שרון_ל*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2005, 21:08

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי שרון_ל* »

סיגלית ,שמתי לו טיפות של רסקיו רמדי ולמחרת זה היה נראה שהולך לעבור.לאחר מס' ימים שוב חזר. זה כמו פצע שמתחיל להגליד ושוב נפתח ןהןפך מימי. אולי אנסה לשים חלב אם משכנה. בכל אופן תודה.
מומין_אבא*
הצטרפות: 26 מאי 2005, 10:23

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי מומין_אבא* »

בתי יונקת ונרדמת עם אמה במיטה ביניקה בשכיבה כל לילה, האם גם במקרה כזה יש חשש להסתמות התעלה ?
איך ניתן להניק לא בשכיבה ?
סיגלית*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי סיגלית* »

לא ניראה לי שפעם ביום שיניקה בשכיבה תיגרום לכך הרי את בטח גם מרימה לגרפס כמה דקות .
נועה_ב*
הצטרפות: 01 פברואר 2006, 17:36

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי נועה_ב* »

לשרון ל : איני חושבת ששימוש בחלב אם משכנה, כפי שציינת, יהיה מעשה נבון.
חלב אם מכיל בנוסף לחומרי ההזנה גם את הנוגדנים של האם ולדוגמה, אצל נשים נשאיות יכיל נגיפים כמו איידס והפטיטיס סי [ HIV HCV ] .
אם חס וחלילה משתמשים בחלב שכזה על פצע עלולה להיות הדבקה.
בנוגע לילדך אולי יש טעם לפגוש רופא עור שיאפיין את הפצע ואז תחליטי מה הטיפול הנכון עבור פצע "כרוני" שכזה.
ליאת*
הצטרפות: 14 אוקטובר 2001, 12:05

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי ליאת* »

בתי בת החצי שנה סובלת מכאבי אוזניים. הרופאה אמרה שיש לה אדמומיות וכרגע אין צורך במתן אנטיביוטיקה. מה אפשר לעשות על מנת להקל על הכאב?
מ.ס*
הצטרפות: 18 מרץ 2006, 19:46

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי מ.ס* »

אז מה עושים תכל'ס נגד דלקת אוזניים, לא אצל ילדים במקרה הזה, שלא עוברת כבר קרוב לשבועיים וניסיתי כבר הכל - שום, שמן זית, בצל, שמן ורדים, טיפות הומאופטיות וכ'ו
מאד רוצה לצאת מזה בלי אנטיביוטיקה, ממש אשמח אם מישהו יעזור לי, תודה
פלוני_אלמונית*

כאבים ודלקות באוזניים

לבתי בת השנה לחצי יש דלקת אוזניים פעם שניה בחודשיים האחרונים. בפעם הראשונה המוגלה פרצה מהאוזן ללא כאבים וללא חום. לא עשיתי כלום כמעט חודש עד שהיא התחילה לדמם מהאוזן ואז הלכתי לרופא ונתתי טיפות אנטיביוטיות שעזרו תוך יום. הפעם (ממוצאי שבת) זה היה עם חום והרבה כאבים ומהתחלה נתתי שמן זית עם שום, לבנדר ובשלושה ימים האחרונים הרבה מיץ בצל. זה מקל עליה מאד אבל התחילה לצאת מוגלה מהאוזן. האם אפשר להמשיך עם הבצל? אם לא, מה כן? אנא שמישהו יענה לי דחוף ומהר. תודה.
אמא_של_שפן*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2006, 12:19
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_שפן*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי אמא_של_שפן* »

אנא שמישהו יענה לי דחוף ומהר. תודה.
בתור מישהי שסבלה (ועוד סובלת) מדלקות אזניים כרוניות, אני אסתכן באי-תקינות פוליטית ואגיד רק דבר אחד: קחי אותה לרופא. כמה שיותר מהר. טיפול אנטיביוטי מקומי אין דינו כנטילת אנטיביוטיקה דרך הפה, ואני מבטיחה לך שהקטנה סובלת מאד מאד, ועלולה לסבול כמוני מאבדן שמיעה לתמיד. אז בבקשה, בבקשה, אין לך מושג איזה עינוי זה - קחי אותה לרופא. תני לה טיפות שירפאו את הנגע האיום הזה כמה שיותר מהר.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

אני אסתכן באי-תקינות פוליטית ואגיד רק דבר אחד: קחי אותה לרופא. כמה שיותר מהר
ממש לא אי-תקינות פוליטית. כשיש חום והרבה כאבים באוזניים, לא משחקים עם זה. בהחלט לרופא בשיא המהירות, ולעזוב את הבצל ואת השמן, כי בראש הדף כותבת שרון ג (רופאת ילדים) שאם יוצאת מוגלה, יש סיכוי כלשהו לנקב בעור התוף, ובמקרה כזה לא מטפטפים לאוזן שום דבר.
פלוני_אלמונית*

כאבים ודלקות באוזניים

תודה על ההתייחסויות. הבעיה שלי שאני מפחדת מאנטיביוטיקה. זה באמת מרפא? האם זה הפתרון היחידי? או הטוב ביותר?האין זה שכרו יוצא בהפסדו? קראתי מה ששרון ג כתבה ולכן שאלתי על מיץ הבצל. כנראה שאשמע בעצתכן וביום ראשון אגש לרופא. תודה ושבת שלום.
אמא_של_שפן*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2006, 12:19
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_שפן*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי אמא_של_שפן* »

זה באמת מרפא?
כן, וממש מהר. אבל חשוב כמובן לסיים את כל הטיפול בכדי שהדלקת לא תחזור.
האם זה הפתרון היחידי?
לא יודעת, אבל בטוח שזה הפיתרון הטוב ביותר. דלקת אזניים קלה או גירוי באוזן ניתנים לטיפול בדרכים אחרות. מה שאת מתארת זו דלקת קשה ומכאיבה מאד, שעלולים להיות לה סיבוכים לטווח ארוך, כמו אובדן שמיעה חלקי או מלא, טינטון או אפילו פשוט הפיכת המחלה לכרונית - כלומר התקפים חוזרים ונשנים בגלל רגישות מקומית.
הבעיה שלי שאני מפחדת מאנטיביוטיקה
כמו ששרון ג כתבה בהתחלה, אין דין טיפול אנטיביוטי מקומי - טיפות או משחה - כדין לקיחת אנטיביוטיקה דרך הפה. (אם כי במקרה של דלקת אוזניים חריפה גם נטילת אנטיביוטיקה דרך הפה כדאית בשיכלול הכללי של נזקים אפשריים ומצטברים.)
החלמה מהירה.
אמא_של_כאב_אוזניים*
הצטרפות: 27 ינואר 2007, 07:37

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי אמא_של_כאב_אוזניים* »

אשמח לקצה חוט במקרה שלי
מבחינת רופאים , אין לי כלום באוזניים - התעלות נקיות , השמיעה מצויינת שיווי משקל תקין , מפרק הלסת תקין
במחינת המציאות - אני מתחרפנת !! גרד פנימי שמכריח אותי לגרד , זה אפילו לא רק בתעלות זה גם באפרכסת עצמה , באחורי האוזניים . לפעמים צלילים , לפעמים כאילו מישהו מהצד הפנימי נושף (ולא בצורה מפנקת )
קמה באמצע הלילה עם כאבים איומים שמכריחים אותי לכמה דקות פשוט ללחוץ על האיזור ולהרגיע
יש למישהו עצה ?
פלוני_אלמונית*

כאבים ודלקות באוזניים

קוראים לזה אלרגיה..
יש לי חברה שכשזה קורה מתחילה לעשות קולות משונים - כמו נחירות, תוך שהיא מנענעת אצבע בתוך האוזן.. זה נראה נורא כמו שזה נשמע, אבל לדבריה זה עוזר לה לגרד איפה שמציק. אני מציעה אולי ללכת לאלרגולוג?
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי מיכל* »

בקשר לכאבי אוזניים
מה שעזר לנו: לטפטף טיפה אחת בלבד של שמן לבנדר טהור לתוך האפרכסת (לא לתוך תעלת האוזן) ומכסים למעט זמן עם קערית זכוכית קטנה ליצירת ואקום, התינוק נרדם אח"כ לשינה עמוקה וזה מאוד מקל עליו. אם האוזן התכסתה בקרום, לקלף אותו בעדינות עם מקל אוזניים.
אם הכאב הוא לא בגלל צמיחת שיניים תבדקי את התזונה, יש כל מיני מאכלים שגורמים דלקות אוזניים אצל ילדים.
פלוני_אלמונית*

כאבים ודלקות באוזניים

לגדולציק יש הפרשות מהאוזן חום והוא מתלןנן על כאבים השאלה שלי היא אם יוצאות הפרשות(שקופות)מהאוזנים אני יכולה לטפל בו במיץ בצל ??
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

אסור לשים לתינוק (ויש הטוענים שגם לא למבוגר) שמן אתרי באוזן.

מניסיוני ומניסיונן של אמי וסבתי ועוד כמה שטיפלו באינספור דלקות וכאבי אוזניים: זה עוזר באורח פלא.

מחממים (בעדינות, לא לשרוף!!) מעט שמן זית, מוסיפים שן שום חתוכה לשתיים או שלוש חתיכות וחופן קטן של עלי פיגם (נקרא גם שדב, או רוטא). כשמתקרר לטמפרטורה נעימה מספיגים חתיכת צמר גפן ומטפטפים טיפה או שתיים לאוזן. את השמן שנותר שומרים מכוסה - הוא יספיק להמשך הטיפול.
הפיגם הוא צמח אנטי זיהומי מעולה.
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי חגית_ל* »

בת הארבע פלוס שלי מסרבת בתוקף שיגעו לה באוזן וכבר יומיים לא ישנים עם החום וכאבי האוזן שלה. היום הוטב לה קצת אבל שוב החום בעלייה לקראת הערב. היא לא במצב גרוע בסה"כ ועדיין מלאת שמחה.
אנונאימא*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2007, 22:14

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי אנונאימא* »

הפרשה מאוזן אחת בכמות גדולה מאוד, מרקם נוזלי, צבע צהבהב בהיר לא שקוף, כאבים קלים (בן שנתיים וחצי). מוכר למישהי?
:-0
אם_שואלת*
הצטרפות: 29 ינואר 2008, 19:25

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי אם_שואלת* »

גם במוגלה מהאוזן התיכונה וגם מתעלת השמע יוצאת מוגלה?
לבתי בת החמש יש מוגלה עם ריח חריף והרופא לא ידע בדיוק לומר משהו חוץ מאנטיביוטיקה
מה עושים?
איילת*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 13:15

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי איילת* »

מוכר למישהי?
מוכר מאד. הבת שלי (שנתיים וחצי)סובלת מזה כבר למעלה משנה. כל חודש בערך למשך עשרה ימים. בד"כ ללא כאבים ואם כן אז קצת בהתחלה. עכשיו אנחנו כבר חודשיים עם הפרשות בעלות אופי משתנה. הצבע, המרקם (נוזלי עד סמיך מאד) וריח כל הזמן משתנים אבל ההפרשה נשארת. בתקופה שלא היתה בגן, למשך חמישה חודשים בשנה שעברה, לא היה לה בכלל. אין לי הסבר ואין לי עצות מלבד מה שאנחנו עשים. תזונה- כמה שפחות מן החי. בשר כמעט בכלל לא כנ"ל חלב פרה. לא קמח / אורז לבן - הכל מלא מה שאפשר אוגני. הקו ברור נכון? כמובן ששום תרופה או התערבות גם לא "טבעית". ומדי פעם אני בודקת את השמיעה. (קוראת לה בקול נמוך יחסית כשהיא עם הגב אלי) . בהצלחה. אשמח לענות אם יש עוד שאלות.
א*
הצטרפות: 10 פברואר 2002, 10:10

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי א* »

איילת, ניסית נרות הופי ?
איילת*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי איילת* »

הי א
בשום פנים ואופן!!! היכנסי לדף נרות הופי ותביני. אנחנו לא מתערבים במה שהגוף עובר (מוציא) רק משגיחים.
אנונאימא*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2007, 22:14

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי אנונאימא* »

ענבל, במקרה שאיילת מתארת -- כשיש הפרשה בכמות גדולה -- טיפול מסוג כשה הוא אסור (עפ"י רופאים קונבנציונאליים), וזה גם כתוב כאן בראש הדף.

אנחנו התחלנו טיפול בטיפות אנטיביוטיות. זאת הפעם הראשונה שהילד שלי ואנטיביוטיקה מתערבבים, ואין לי כוונה להפוך את זה להרגל. אני לא רואה כל רע בהתערבות לא טבעית במינון נמוך, אם זה עוזר להפיג אי נעימות גדולה.
חיים עם מעיין מוגלה באוזן לא מתאימים לנו.
גברת_פלפלת*

כאבים ודלקות באוזניים

זה כתוב בתחילת הדף! או קיי. אני אמחק את ההודעה הקודמת שלי ואכתוב שוב, שלא חלילה יהיו אי הבנות מצד המבצעים (-:

מציעה לנסות את הטיפול הבא-
לחמם קלות על אש נמוכה מעט שמן זית, להוסיף שן שום חתוכה וכמה עלי פיגם (רוטא, שדב). להוריד מהאש אחרי דקה שתיים. להקפיד מאוד שלא ישרף! אחרי שהופך לפושר לטפטף טיפה לאוזן כשמתחיל כאב (ואם לא תפסנו בזמן- אז אפשר גם אחרי).
זה טיפול מופלא שמעביר כל כאב/ דלקת כלעומת שבאה.

לא כאשר ידוע על נקב בעור התוף.
לא כאשר יש הפרשות מהאוזן (לא מדובר על הפרשת דונג רגילה).
כפי שכבר כתבה שרון בתחילת הדף (לטובת המדלגים)
אם_שואלת*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי אם_שואלת* »

". ומדי פעם אני בודקת את השמיעה. (קוראת לה בקול נמוך יחסית כשהיא עם הגב אלי) . בהצלחה. אשמח לענות אם יש עוד שאלות.
איילת, אם מגלים ירידה בשמיעה(לא כי סתום שם אלא פשוט ירידה), אז מה השלב הבא? זה הפיך לדעתך?
אני פשוט שואלת (וברור שאני לוקחת אחריות על הבחירות שלי)
תודה על כל תשובה.
יצא לי מרגיעון- הספק מבורך.
אם_שואלת*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי אם_שואלת* »

_אנחנו התחלנו טיפול בטיפות אנטיביוטיות. זאת הפעם הראשונה שהילד שלי ואנטיביוטיקה מתערבבים, ואין לי כוונה להפוך את זה להרגל. אני לא רואה כל רע בהתערבות לא טבעית במינון נמוך, אם זה עוזר להפיג אי נעימות גדולה.
חיים עם מעיין מוגלה באוזן לא מתאימים לנו._
איזה טיפות והאם הן עוזרות?
תודה.
איילת*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי איילת* »

אם_ שואלת
אצלנו ברוך ה' אין ירידה בשמיעה. לא יודעת מה הייתי עושה אם הייתי מגלה. ואיני יודעת אם זה הפיך. אני חוששת שלא. אולי עם הזמן. אבל אילו ניחושים. אנחנו במעקב אצל הומאופטית שמרגיעה אותי ומסבירה לי מה שעובר על הילדה. את מוזמנת לשלוח לי מייל או טלפון אם את רוצה עוד מידע. המייל שלי: [email protected]
איילת*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי איילת* »

עוד משהו,
אנחנו התחלנו טיפול בטיפות אנטיביוטיות גם אני נתתי בהתחלה. עזר מייד. אנטיביוטיקה תמיד עוזרת. תוך יום (!!!) האוזן התייבשה לגמרי כולל נזלת. למשך שבוע היתה לי ילדה שאינה זבת חוטם. תענוג.
אחרי פחות מחודש שוב נזלת באוזנים.
אם_שואלת*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי אם_שואלת* »

בסוף ניקינו שבוע עם מי חמצן,שמנו משחת אוזון ומשתמשים בפטרית עץ האורן לייבוש נוזלים וכמובן מקפידים על תזונה.
הריח עבר וכמעט ואין מוגלה.
תודה רבה.
מיכל_ע*
הצטרפות: 04 מרץ 2008, 23:30
דף אישי: הדף האישי של מיכל_ע*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי מיכל_ע* »

לתינוקת (5 חוד') יש "בולוס מרינגיטיס" שזה דלקת חיידקית שמופיעה כשלפוחיות. הרופא המליץ לטפל באנטיביוטיקה מחשש להסלמה לדלקת ריאות או דלקת קרום המוח. היא בוכה הרבה ויש לה קצת חום. למישהי יש נסיון עם דלקת מהסוג הזה?
מיכל_ע*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי מיכל_ע* »

_סו (11.05.2008 20:36):
למיכל ע?- בקשר לבולוסה באוזן: במבוגרים מזליפים תמיסה של גלוקוז 50% וזה מעלים את השלפוחיות.
את צריכה לברר אם זה אפשרי אצל תינוקות._
מיכל_ע*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי מיכל_ע* »

תודה סו, השלפוחיות עברו בינתיים. מעדכנת פה לטובת הכלל:

התייעצתי עם עוד שני רופאים וזה מה שאמרו:
  • אין צורך באנטיביוטיקה (ההוא רשם מוקסיפן).
  • הסיכוי להסלמה לדלקת קרום המח מאד קטן (פחות מאחד למליון).
  • לא להשתמש בטיפות שהרופא רשם לכאב (אוטידין).
  • אין צורך בכלום אבל אם הלב נכמר אפשר לתת אקמולי.
  • אחד מהם הציע לשים שמן זית שהושרה בו שום.
  • הזהיר שכשהשלפוחיות מתפוצצות יוצא חומר חום/שחור, לא להיבהל.
זה מה שעשיתי בהמלצת תימניה זקנה: בישלתי עלי פיגם ומיורן בשמן זית עד שהעלים נהיו קצת שקופים. סיננתי, טבלתי צמר גפן בשמן והכנסתי לכל אוזן כך שיטפטפו כמה טיפות. שמרתי בקירור וכל פעם חיממתי מעט לפני ששמתי.
את העלים אפשר להשיג בגינות של התימנים הזקנים במושבים של התימנים, זה מאד נפוץ.

הכאבים עברו כבר ביום למחרת. אחרי כמה ימים ביקרנו שוב אצל הרופא ולא היה זכר לשלפוחיות.
אמא_למיה*
הצטרפות: 28 מאי 2008, 21:20
דף אישי: הדף האישי של אמא_למיה*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי אמא_למיה* »

צפריר שפרון
לביתי יש נוזלים באוזניים (לא דלקת) וקניתי את הs.b אבל אני לא בטוחה שזה זה, רשום על זה שזו תמצית להכנת משקה וזה בקבוק די גדול ומאד יקר (190 ש"ח) האם הכוונה לתמצית הנ"ל? ואם יש לה נוזלים ולא דלקת זה טוב לשים באוזניים?
צפריר_שפרון*
הצטרפות: 04 יולי 2001, 00:31
דף אישי: הדף האישי של צפריר_שפרון*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי צפריר_שפרון* »

אמא,
זה זה.
וטוב לדלל מעט במים, להספיג צמר גפן, ולשים בשתי האוזניים.

תודוטת.

צפריר
אמא_למיה*
הצטרפות: 28 מאי 2008, 21:20
דף אישי: הדף האישי של אמא_למיה*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי אמא_למיה* »

צפריר... רק אם אפשר עוד מס' הבהרות...
כמה פעמים ביום מותר לשים? ואיך יודעים שאין יותר נוזלים? ואם לא מוהלים, זה בסדר לשים טיפה ישירות באוזן? פשוט הקטנה שלי פורצת בצרחות כששמים לה משהו באוזן (כמו אטמים לדוגמא) וישר מנסה להוציא... ושוב המון המון תודה (-:
ליהי_פאי_תפוחים*
הצטרפות: 23 מאי 2008, 08:36
דף אישי: הדף האישי של ליהי_פאי_תפוחים*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי ליהי_פאי_תפוחים* »

התייעצות:
הקטן אוטוטו חצי שנה ( (-: ) ושמתי לב שיש לו הרבה שעווה באוזן אחת.
הוא לא מתלונן על כאבים, לא משחק עם האוזן ואין לו חום. ישן ואוכל מצויין. אני לא מנקה לא אוזניים עם מקלונים ואולי פה הבעיה, אלא רק עם מטפחת לחה.
אני חוששת שזה יפגע לו בשמיעה למרות שכרגע נראה ששומע מצויין.
אני מנקה לו את האוזן בעדינות כל ערב ולמחרת שוב מלא שעווה שמצטברת בחוץ.
מה אתן חושבות? יש סיבה לקחת לרופא (לא משתוקקת...)? צורך להתערב? אשמח לשמוע תגובות...
דרך אגב, לא יודעת אם קשור, אבל מתחיל להוציא שיניים.
נור_ק'ה*
הצטרפות: 10 ינואר 2008, 08:41
דף אישי: הדף האישי של נור_ק'ה*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי נור_ק'ה* »

גם לבת שלי זה היה ככה.
הייתי מנקה את מה שאפשר להוציא עם האצבע.
היא לא סבלה מדלקות, אין לה בעיות שמיעה.
לא נראה לי שזה משהו שמצריך התערבות.
בז_מצוי*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2008, 18:03
דף אישי: הדף האישי של בז_מצוי*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי בז_מצוי* »

כתבו פה על חלב אם, מנסיוני זה עובד מצויין- בכל הקשור בדלקות אזניים ועיניים. לא פעם גם תרמתי לילדיהן של חברות שחזרו נפעמות למחרת...
בן זוגי סיפר שאחד הח'ברה במילואים התלונן כי בנו התינוק סובל כבר כמה ימים מדלקת נוראית בעיניים, בן זוגי מייד יעץ לו על חלב. למחרת הוא חזר אם חיוך גדול שהכל נגמר.
אבל לא תמיד יש חלב אם זמין...
ואין לי כרגע ממי לבקש.
הגדול שלי, בן 5, מאוד מצונן וסובל בימים האחרונים מהאוזניים. היה באוזן אחת ועכשיו בשנייה, האחות במרפאה אמרה כי יש רק אודם קל, עדיין הוא מתעורר פעם פעמיים בלילה בשאגות. לאותו גור הייתה , בסביבות גיל שנתיים, אחרי שניגמל מציצי, נזילה של מוגלה מהאוזן. זה לא היה אסטטי במיוחד ורק ניקיתי מסביב, מכיוון שלא כאב לו, נתתי לזה להתנקז לבד וזה עבר מעצמו בסופו של דבר.
גברת_פלפלת*

כאבים ודלקות באוזניים

את תמיד יכולה לבקש תרומת חלב...
(כל עוד זה לא בעלך שחולה D-: )
ליהי_פאי_תפוחים*
הצטרפות: 23 מאי 2008, 08:36
דף אישי: הדף האישי של ליהי_פאי_תפוחים*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי ליהי_פאי_תפוחים* »

טוב אחרי ביקור אצל אאג מסתבר שלקטן יש דלקת באוזן.
הוא המליץ על מיי חמצן פעם ביום וגם טיפות פעמיים ביום. מישהו מכיר את הטיפות? sulphacetamide
הוא בן 6 חודשים.
מונו_לוגית*
הצטרפות: 12 יולי 2008, 22:34
דף אישי: הדף האישי של מונו_לוגית*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי מונו_לוגית* »

ליהי,
רופא הילדים שלנו (הקונבנציונאלי לגמרי) אמר לי שמחקרים מראים ש 80% מדלקות האזנים עוברים תוך 48 שעות גם בלי אנטיביוטיקה והשאיר לשיקול דעתי את הטיפול בטיפות אזנים.
לא הייתי ממהרת לתת לו טיפות אם הוא לא מתלונן (אולי כדאי לחכות ולחזור לבדיקה נוספת עוד כמה ימים?)
יסכו_נט*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2007, 21:34
דף אישי: הדף האישי של יסכו_נט*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי יסכו_נט* »

לשני הילדים שלי יש בעיות של אוזניים, ועודף נוזלים. כבר הוצאנו מלא כסף על דיקורים ופורמולות... הם עזרו כל פעם באופן זמני והבעיות חזרו. למישהו יש עדויות להצלחה של הומאופטיה בתחום?
אפרת_נ*
הצטרפות: 18 יוני 2009, 16:54
דף אישי: הדף האישי של אפרת_נ*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי אפרת_נ* »

לפיצקית (בת 10 ח') יש דלקת אזניים כבר שבוע ויום (מאובחנת על ידי שתי רופאות). ברור שהיא סובלת, ואפילו נתתי משככים שלא כהרגלי. התעקשתי לא לתת אנטיביוטיקה למרות שקניתי את המוקסיפן והוא יושב במקרר. חיכיתי ונתתי טיפול הומאופתי ובאמת כבר שלושה ימים לא היה חום ופחות כאבים והיא נראתה שמחה (הללויה!). אבל היום אחה"צ המצברוח שוב נאחס, היד חזרה לאוזן ולפה והחום עלה. ובפה- שתי שיניים חדשות!
למרות אמונותיהם המשונות של הרופאים אני מאמינה מתוך ניסיון שיש קשר הדוק בין שיניים לחום. אבל פתאום נבהלתי שאולי בכ"ז אני מסכנת את הבת שלי והדלקת מתדרדרת. אני חוששת מאנטיביוטיקה בעיקר משום שמנסיוני היא מאוד מחלישה את הגוף ואחריה אני בד"כ חוטפת איזה וירוס ושוב חולה, פשוט במשהו אחר.
יש לכם אולי עצות מנסיונכם?
יוניס*
הצטרפות: 15 ינואר 2006, 22:15

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי יוניס* »

גם לפוצקו הקטן שלי (5 חודשים) יש דלקת אוזניים והוא מקבל אנטיביוטיקה:( ולא נראה לי שזה עוזר. האם אפשר לרכוש טיפול הומאופטי או שצריך בשביל זה ללכת להומאופט? יש לכן המלצות להןמאופט עדיף רופא סיני באזור פרדס חנה?
עינב*
הצטרפות: 21 ינואר 2004, 09:53

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי עינב* »

שלום לכן. בתי בת חמש וחצי סבלה מצינון שהתפתח לכאבים באוזניים. הרופא איבחן אודם באוזן אבל
לא הפרשה, והציע לוותר על אנטיביוטיקה. זה היה לפני שבוע ומאז יש לה ירידה דרסטית בשמיעה
טיפלתי בשמנים והיא מטופלת הומאופטית
האם מישהי יודעת אם זה נורמלי שהשמיעה פגועה אחרי שבוע, והאם יש סיכוי שנגרם לה איזה נזק בעור התוף בגלל השמנים
אשמח לתשובתכן
צפריר*
הצטרפות: 10 יולי 2001, 14:42

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי צפריר* »

מאמר מעשי ומועיל על הטיפול בדלקות אזניים אצל ילדים ברפואה סינית
איך אני מטפל בדלקות אזניים, מדריך מעשי להורה המודאג
רישגלית*
הצטרפות: 14 מרץ 2010, 16:51

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי רישגלית* »

האם מישהי יודעת אם זה נורמלי שהשמיעה פגועה אחרי שבוע,
בהחלט. אם יש הצטברות של נוזלים באוזניים הם פשוט סותמים לה את האוזן ופוגעים בשמיעה. בדרך כלל זה עובר (והרבה פעמים חוזר...) ואין פגיעה קבועה בשמיעה. זה יכול לקחת שבועות וחודשים עד שהשמיעה חוזרת - תלוי במצב הנוזלים באוזן. אבל כדאי כמובן לעקוב אצל רופא שסומכים עליו. רצוי רופא ילדים טוב, לפני שמגיעים לאא"ג.
אני כותבת רק מניסיון עם הילדה שלי, לא כרופאה. וכדאי לך גם לקרוא את מה שכתוב בתחילת הדף. יש שם מידע מועיל של רופאת ילדים.
אהוד*
הצטרפות: 27 מרץ 2003, 14:34

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי אהוד* »

יש מכשיר מצויין שנקרא איר פופרס שהוכח כמאוד עוזר בטיפול בדלקות אוזניים ובנוזלים באוזניים.הנה קישור לאתר בעברית http://www.earpopper.co.il/. יש לנו אחד כזה למכירה, חדש לגמרי. לצערנו, אחרי שקנינו אותו בהמלצת הרופא הסיני שלנו, הילד לא הסכים לשתף פעולה והמכשיר נשאר אצלנו חדש לגמרי וללא שימוש (בינתיים נוהר כבר עבר ניתוח כפתורים ועכשיו שומע מצויין). למעוניינים אפשר להתקשר 050-3827934
כעפעפי_שחר*
הצטרפות: 23 מאי 2010, 11:28
דף אישי: הדף האישי של כעפעפי_שחר*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי כעפעפי_שחר* »

כבר כמה ימים שכואבת לי האוזן, הלכתי לרופא והוא אמר שבתוך האוזן אין לי דלקת והכאב הוא מהאפרכסת. מישהו נתקל בכאב כזה? הרופא אמר לי לשים משחת עיניים, האם יש דרכים טבעיות לטפל בזה? תודה!
אמא_אווזה*
הצטרפות: 06 יוני 2004, 16:02
דף אישי: הדף האישי של אמא_אווזה*

כאבים ודלקות באוזניים

שליחה על ידי אמא_אווזה* »

הבן יקיר לי סובל כבר הרבה זמן מעודף שעוה באזניים, ויש לו ירידה בשמיעה (הוא כל הזמן שואל אותי מה זה? מה אמרת?) וזה גם משפיע על השפה שלו. בקיצור- לקחנו אותו לרופא שהמליץ על מי חמצן, מה שעזר בערך לחודש אבל אחר כך הירידה חזרה. מה גם שזה לא פתר זה נראה לי אגרסיבי. ואני לא הבנתי איך בדיוק אני מתמודדת עם שעווה כדי שהיא גם לא תחזור בכאלו כמויות.
בדקתי אפשרות לנרות הופי אבל הבנתי שזה לא קשור כל כך למקרה שלנו.

אנשים טובים- אם יש לכם עצות אני אשמח!
שליחת תגובה

חזור אל “מזונות וחסרים”