לידה ללא מיילדת

שרה*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2002, 21:53

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי שרה* »

שלום בנות, נהנתי מאד לקרא כאן על לידות בית. אז זה לא רק השגעון שלי :-) כאן בארה"ב פגשתי כמה נשים שילדו בבית והן תיארו את זה כחוויה בלתי רגילה. אף אחת מהן לא התחרטה ורצתה לידת בית חולים בפעם הבאה. גם פגשתי כמה שילדו בבית ללא מילדת מתוך בחירה. הן קוראות לזה לידה ללא תמיכה. כאן באתר חיים טבעיים
עוד אתר-מקסים של לורי מורגן
להשתמע
שרה של שלום בן 8 חודשים (בית חולים עם מיילדת)
בפעם הבאה לידת בית
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי יונת_שרון* »

"לידה ללא תמיכה" (unassisted birth) זה שם קצת מטעה, כי מדובר על לידה ללא צוות רפואי, ולא על לידה לבד בשדה.
עירית_ל*
הצטרפות: 04 מרץ 2002, 09:48
דף אישי: הדף האישי של עירית_ל*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי עירית_ל* »

תמיכה רגשית ישנה כנראה, אבל הלידה לפי הבנתי היא באמת לבד. האשה יולדת לבדה, תופסת לבד את הילד ומוציאה אותו בעצמה. אמנם לא בשדה, אלא בחדר השינה או באמבטיה.
שרה*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2002, 21:53

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי שרה* »

אני גרה בארה"ב אז למדתי על הלידה ללא תמיכה מכאן, אז לא ידעתי איך אומרים את זה בעברית. בארה"ב יש כבר כמה מאות חברות במועדון לידה ללא תמיכה. מעניין, האם יש בארץ כאלו נשים שילדו בעצמן לבד מתוך בחירה?

הלידה בבית אף פעם לא ממש לבד. יש תמיכה מהבעל, או תמיכה וירטואלית. כל הרעיון שזה ללא תמיכה מצוות רפואי. יש להן פורום באנגלית - חברות מכל העולם זה נמצא ב: http://groups.yahoo.com/group/cbirth זה רק לחברים. עכשיו יש מישהי בצירים שכל הזמן מעדכנת אותם. כולם מעודדים אותה ומתרגשים ומדליקים לכבודה נרות.. כמה שאני מחכה לשמוע את הסיפור הלידה שלה! לפני כמה שבועות כמה בנות ילדו. זה היה מרגש. לפני חודשיים מישהי לצערי לא הלך לה, הלכה לניתוח קיסרי. אני חושבת שהייתה בעיה עם השליה

הסיפור לידה עם המיילדת שפרה היה מקסים ונפלא. הלוואי שכל המיילדות היו כמוה.
אבל מה? מי שאין לה כסף האם היא תקועה עם הבית חולים וכל הזוועות? זה כל כך לא צודק
גילה*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 06:17

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי גילה* »

חזון אחרית הימים שלי, בהקשר זה, הוא שאת הכסף שנותנים לבית החולים יתנו למיילדת הבית (ויחסכו מעט מכספי משלם המיסים, זה זול יותר).
אלונה_רוטר*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 22:25

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי אלונה_רוטר* »

שרה, זה נשמע לי מאוד מענין. גם לנשים שמרגישות שבא להן ללדת לבד (אני אישית מכירה שתיים כאלה) תמיכה של קבוצה בהחלט היתה עוזרת. אני גם מכירה מישהי שילדה לבד בעזרת בעלה והם הזמינו מיילדת רק לאחר כך.
עד כמה שידוע לי הם תיכננו כך, כי העדיפו להיות לבד בחויה נפלאה זאת.
אמא_גמדים*
הצטרפות: 29 אוגוסט 2002, 23:32
דף אישי: הדף האישי של אמא_גמדים*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי אמא_גמדים* »

הי בנות,
אני חדשה בענייני אינטרנט ולא בטוחה אם אני רושמת במקום הנכון.
אנחנו לקראת לידת בית שניה (שבוע 35) הפעם ללא מילדת כנראה ורציתי לשאול אם מישהי התנסתה בזה. מכיוון שאנחנו לא ששים להתמודד עם תגובות מרפות ידיים (ממשפחה מודאגת וכד') בעצם לא דיברנו עם אף אחד על ההחלטה לא לקחת מילדת ללידה הזו וזה מוזר שאני יכולה לכתוב על זה באינטרנט - יש לי הרגשה שהתגובות כאן יהיו יותר אוהדות, בכל מקרה, אשמח לקרוא אותן..
רחלי_מ*
הצטרפות: 31 אוגוסט 2002, 12:00
דף אישי: הדף האישי של רחלי_מ*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי רחלי_מ* »

הי,
פעם ראשונה שכותבת באתר. ארנה ספרה לי עליו לפני כמה חודשים, אבל רק עכשיו התקנתי עברית. יופי של אתר! ליונת, ולכל המשתמשים- כל הכבוד!
לפני כמה שנים התחלתי את "באופן" עם ארנה ועם רני וחדוה, ואני שמחה לראות שהוא ממשיך בכל מיני כיוונים. אני גרה כיום בארה"ב ולפני כחמישה חודשים ילדתי את ברית בבית, לבדי, ללא מיילדת. החלטתי ללדת לבד כמה שנים לפני כן, אחרי שעברתי הפלה טבעית, גם לבד, ונוכחתי שהגוף שלי יודע ללדת ואינו צריך הדרכה או תמיכה. משום מה, נזקקתי להפלה בשביל לחוות את האמת הפשוטה הזו, וזאת למרות ששתי הלידות שלי, שקדמו להפלה, היו עם מיילדת ועברו ללא התערבות רפואית. העובדה שהמיילדת היתה שם ובדקה אותי מפעם לפעם גרמה לי לחשוב שיולדתי (עם שורוק) ולא שילדתי.
הלידה של ברית היתה כל כך פשוטה ונורמלית וכל כך חלק מהחיים. נותרתי עם הרגשה שאני חיה את חיי כמו שנועדתי לחיות אותם. בלי להוסיף דבר. הרגשתי גם שנתתי לשני בני ולברית, מתנה. את ההכרה שיש דברים בחיים שקבלנו שלמים ואין צורך ליצור אותם מחדש.
זה רעיון מצוין לשתף כמה שפחות אנשים, מראש. תקבלי אזהרות מפה עד הודעה חדשה...
כדאי לך לגשת לאתר הבא שאפשר למצוא בו הרבה סיפורים של נשים שילדו לבד, או רק עם המשפחה: http://unassistedchildbirth.com
שיהיה בהצלחה.
יונת_שרון*

לידה ללא מיילדת

רחלי, ברוכה הבאה!

אמא גמדים, אני מכירה מישהי בארץ שילדה ללא מיילדת שני ילדים, ויודעת על עוד מישהי שילדה כך. שתיהן לא פעילות כאן באתר, אבל אם את רוצה תשלחי לי דואל ואוכל לנסות לקשר אותך איתן.

לגבי ללדת או להיות מיוּלדת, נראה לי שזה מאוד תלוי במיילדת וב"קליק" שנוצר (או לא) בינה לבין היולדת. סיפרה לי מישהי על אחת הלידות שלה, שכל מה שהמיילדת עשתה היה לשבת בפינת החדר ולנשום. וכנראה שזה בדיוק מה שהיא הייתה צריכה. נוכחות של מיילדת לא חייבת "לקחת" את הלידה מהיולדת.
רחלי_מ*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי רחלי_מ* »

תודה, יונת!

כל אשה מרגישה בנוח בצורה אחרת. באופן אישי אם יש עוד מישהו איתי, אפילו חברה טובה, הרי שזה אירוע חברתי. כשאני יולדת, אני מעדיפה להמנע מאירועים. בלידה האחרונה שלי, כשנוכחתי שהלידה אכן מתחילה הייתי בפגישה כלשהי. הודעתי שאני צריכה לנסוע הביתה, וכל הדרך לבית (כחצי שעה), הייתי בתחושת אופוריה שאין אף אחד שאני צריכה להודיע לו, או להסביר, או לתאר. רק אני והתינוק/ת מצויים בחוויה/הוויה הזו. זאת היתה הרגשה נפלאה שנמשכה גם אחרי ששאר בני המשפחה הגיעו הביתה. הייתי לבד או אתם, איך שבא לי. לא מדדו אותי, ולא חכו לי, לא בדקו ולא יעצו. הייתי חפשיה ללדת.

אחד הספרים היחידים שקראתי בזמן ההריון שלי - שקשור ללידה - היה ספר של Judith Goldsmith שנקרא:
Childbirth Wisdom from the world's oldest societies. מעניין לקרוא שבשבטים שבהם היתה עוד מישהי עם האשה בזמן הלידה הרי שמיילדת זו המצאה מאוחרת. לרוב היו האם או הסבתא, שלא ילדו את האשה אלא היו עמה.
בחברה שלנו, האתגר הגדול ביותר שעומד בפני אשה שרוצה ללדת לבדה הוא לחסום עצמה, במהלך ההריון, מפני "תרבות הפחד". זה נכון, אגב, גם לגבי לידה בכלל. צריך לזכור שהגוף הנשי בנוי להכנס להריון, בנוי לאפשר לתינוק לגדול בתוכו ובנוי ללדת אותו. ה"בעיה" של מילדות שמעצם תפקידן הן מודעות לגבי כל מה שיכול "להתקלקל" במהלך הלידה. חברה טובה שלי, שלומדת להיות מילדת, שלחה לי ספר ענק שנכתב למיילדות הוליסטיות. פתחתי וסגרתי אותו אחרי דקה +. הוא היה מלא בהסברים על איך לטפל בבעיות שעולות במהלך הלידה. אבל צריך לשאול מה גורם למרבית הבעיות בלידות. אולי אחד הדברים הוא שחושבים ודואגים יותר מדי. נראה לי שבלידה רק הגוף צריך לחשוב והוא עושה את זה אחרת מהראש.
אמא_גמדים*

לידה ללא מיילדת

תודה על התגובות בנות
יונת, אשמח ליצור קשר עם אותן אמהות, אני לא יודעת את הדוא"ל שלך (הוא אמור להופיע פה?? אני קצת חלשה במחשבים..) הדואל שלי - [email protected] ואודה לך על מספרי טלפון של אותן בנות.
אנחנו מתלבטים אם להזמין חברה ללידה מתוך מחשבה שאולי נצטרך עזרה בדברים טכניים (מגבות חמות וכד') כי חשוב לנו שבן זוגי יהיה פנוי אלי. בלידה הקודמת הכנסנו את המיילדת לחדר כדי שתטפל בעניינים טכניים ואנחנו פשוט היינו ביחד.
הפעם מכיוון שלא תהיה מילדת זה לא פשוט למצוא מישהי שתרגיש בטוחה ולא מאוימת מלידה ללא תמיכת מילדת...
הלידה הקודמת לעומת זאת היתה בתנאים קשים יותר, הפעם אנחנו בבית מסודר ונוח לתפעול.....מה אתן חושבות???.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי ורד_לב* »

אני חייבת לציין שבלידה היחידה שעברתי שהייתה בבית היו 2 מיילדות (אחת מתלמדת) ועוד חברה מלבד בעלי. הנוכחות של החברה הייתה מדהימה, כי גם אם היא בפועל לא "עשתה" כלום היא כן עזרה עם המטליות, כוסות מים, סידור כריות וכו'. ממליצה בחום. המיילדת היא כמובן סרט אחר לבחירתך. לי הייתה חוויה מעולה וחיבור מצויין עם המיילדת, כך שממש הרגשתי איתה בזרימה והיא לא "עכבה" אצלי דבר, אלא להיפך רק הניעה ובאופן מאד עדין, מתחשב ומבין. גם זו המלצה שלי (אישית כמובן)
חתולת_לילה*
הצטרפות: 08 ספטמבר 2002, 02:28

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי חתולת_לילה* »

רחלי. אחד הדברים שמפריעים לי במילדת, זה שאני תליה בה. אני חוששת שהיא יכולה לקחת ממני את זכותי ללדת בבית. אם הבדיקות שלי לא יצאו לשביעות רצונה, אם העובר יחליט להיות במצב עכוז.
אני חושבת על עוד דברים שעלולים להתפתח תוך כדי לידה, והמילדת תאלץ אותי לעבור לבה"ח ואני מרגישה שפחד חונק אותי. אני מפסיקה לסמוך על הגוף שלי, כי אני והלידה שלי עוד הפעם לא בידידם שלי. אני תלויה במילדת, באישור שלה.
ברוסיה יש קורסים שמלמדים לידת בית ללא תמיכה. ראיתי בטלויזיה ושמעתי סיפורים מדהימים על כך.
בטוח שהן לא נאלצו לעשות בדיקות כדי להרגיע את המילדות שהן סיכון נמוך.
גילה*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי גילה* »

חתולה - את רוצה ללדת בבית בכל מקרה? בכל מחיר? אין שום מצב שבעולם בו את תסכימי ללדת בבית חולים? אפשר לבחור מילדת שסף העברה שלה לבי"ח גבוה במיוחד.
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי אם_פי_3* »

השאלה היא אם המקרים שבהם המיילדת, לאחר שבחרת מישהי שמתאימה לגישתך ככל האפשר, תבחר להעביר אותך לבית חולים, הם לא מצבים שבהם ההתערבות אכן דרושה. שימוש יתר בטכנולוגיה הוא אכן מזיק, אבל לעיתים הטכנולוגיה הזו מצילה חיים. מצטרפת לשאלה של גילה - האמנם, בכל מחיר? גם אני מאד רוצה ללדת באופן טבעי לחלוטין (אני עוד לא בטוחה אם אמנם אלד בבית) ומאד מאד לא מעוניינת בהתערבויות, ובוודאי שלא בניתוח נוסף - אבל במצבים הנדירים של סיבוכים, אני בהחלט מעדיפה אפילו ניתוח על מותי - בעיקר כיוון שכבר יש לי שני זאטוטים בבית, ואני לא יכולה להרשות לעצמי למות.
אז הכל מתכוון ללידה נורמלית, אבל גם עם עין פקוחה למקרה שלא הכל הולך חלק. מבחינתי, זה התפקיד העיקרי של המיילדת.
חתולת_לילה*

לידה ללא מיילדת

השאלה היא לא סיכונים, השאלה היא מילדת. עוד פעם מישהו זר מעורב בתהליך של ההריון והלידה שלי. נותן לי תחושה סמויה שבלי עזרתו הגוף שלי לא יצליח להתמודד עם הלידה. כמובן אפשר לבחור מישהי שנעימה ומתאימה, אבל כמה כבר מילדות יש בארץ? כמה מהן מוכנות להגיע לאיזורי?
היא לא חברה שלי. אני בקושי מכירה אותה. כשאני בוחרת אותה אני הולכת לפי המלצה, אבל היא עדיין זרה לי.
כשאני בוחרת ללדת בבית, אני מתכוונת במעגל המשפחתי, או אולי גם חברות שהן נכונות לי לאותו רגע.
מילדת לא בדיוק מסתדרת לי באותה תמונה של אינטימיות. אני אמורה להתפשט מול מישהי שראיתי אותה 10-12 פעמים לפני הלידה. ולהתפשט פיזית זה משהו קטן לעומת ההתפשטות הנפשית שגורם הכאב של הצירים .
גילה*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי גילה* »

שאלתי את השאלה ששאלתי בגלל שכתבת: _אני חוששת שהיא יכולה לקחת ממני את זכותי ללדת
בבית.אם הבדיקות שלי לא יצאו לסביות רצונה, אם העובר יחליט להיות במצב עכוז_

עכשיו אני מבינה שעצם נוכחותה של המיילדת לוקחת לך את הלידה "בבית" (כהגדרתך: במקום הכי מקבל שיש).
רחלי_מ*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי רחלי_מ* »

חתולת לילה. כארבעה חודשים אחרי שנכנסתי להריון התחלתי לברר לגבי מילדת. למרות שתכננתי ללדת לבד בבית חשבתי שאולי כדאי לעשות בדיקות במהלך ההריון. כמובן שלא ממש מצאתי מישהי. חפשתי בחצי לב, והגעתי למסקנה מהר מאד ששום מילדת לא תסכים לרעיון שאלד לבד, על אחריותי, אם אני באה לקבל ממנה חיזוקים. עברתי את ההריון בלי בדיקות ומדידות, וזו היתה הכנה מצוינת ללידה לבד. כשאין מישהו שבודק אותך את שמה לב לכל מה שקורה אצלך בגוף ואת והתינוק מפתחים תקשורת שמאפשרת לך לדעת מה קורה גם עם התינוק וגם עם הגוף שלך. אכלתי טוב, הרגשתי טוב והרגשתי שהכל מתקדם כשורה. עליתי במשקל והרגשתי את התינוק זז. בשלב מסוים, לקראת סוף ההריון, כשהרגשתי שהבעיטות היו באיזור מסוים, הסתכלתי בספר שהראה תנוחות שתינוקות תופסים בתוך הרחם והרגשתי שאני יודעת שהראש של התינוק נמצא למטה. זה לא היה משנה מבחינתי גם אם התינוק היה במצג עכוז. הבן הגדול שלי נולד במצג עכוז והלידה אתו היתה הכי קלה והכי מהירה מתוך שלושת הלידות שלי.
פחדים ודאגות שעולים במהלך ההריון הם דבר חשוב ומועיל. הם גורמים לך לחפש מידע לגבי מצבים מסוימים שעלולים להיות ועוזרים לך להכין את עצמך ללידה מוצלחת. הם גם עוזרים לך לפתח בטחון בעצמך שתדעי לטפל בעצמך ובתינוק.
רחלי_מ*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי רחלי_מ* »

חתולת לילה. רציתי רק להוסיף שאם סיפורי הלידה בבית נשמעו לך מדהימים אז לידה כזו היא בשבילך. חשוב מאד לפי דעתי לרצות משהו כזה בשביל עצמך. אני ראיתי סרט, לפני הרבה שנים, שהראה אשה בשבט באמזונס יולדת בערסל, לבדה. מאז רציתי גם אני משהו כזה לעצמי, וגם היתה לי תמונה בראש של לידה כזו שקוריית. זה נראה לי פשוט, טבעי, אפשרי ונפלא. גם הנסיון שהיה לי עם החתולות שלי חזק אותי. לא הרגשתי שאני שונה מהן בהרבה. גם אני אוהבת ללכת בזמן הלידות שלי...
נשים שאין להן תמונות כאלו בראש, יתקשו יותר לוותר על תמונות של לידה לבד שמסתבכת.
חתולת_לילה*

לידה ללא מיילדת

מענין שגם אני אוהבת ללכת בזמן הצירים :-)
גילה*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי גילה* »

רק עכשיו קלטתי כמה הניק "חתולת לילה" מתאים ללידה לבד.
חתולת_לילה*

לידה ללא מיילדת

ואללה גם אני:-) תודה גילה
אמא_גמדים*

לידה ללא מיילדת

חתולת לילה, אנחנו מוצאים את עצמנו באותו המצב עם אותה ההרגשה. למזלי הלידה הראשונה שלנו היתה באוסטרליה עם מילדת מופלאה שהוציאה חוברת ליולדות שלה על איך ללדת לבד למקרה שהיא לא מספיקה אבל החוברת הזו היא ממש קורס במיילדות וכוללת גם דברים לליוי של ההריון מעין "עשה זאת בעצמך" הגישה שלה היתה ממש ללמד אותנו הכל כאילו אנחנו הולכים ללדת לבד בידיעה מראש מה שאיפשר לנו באמת לעשות זאת - במהלך הלידה היא לא היתה פעילה בכלל בכלל ובעצם ילדנו לבד.
פה בארץ גילינו שהמיילדות הן פחות בעניין של להכין אותך ללידה שלך אלא יותר להיות המילדת שלך אני לא יודעת אם אני ברורה אבל לדוגמא כשרצינו לעבור עם המילדת על מצבי חרום בשביל רענון התגובה היתה - מצבי חרום עלי, אם יש לכם שאלות ספציפיות אשמח לענות. אנחנו גם לא רוצים לתת את האחריות לידיים של מישהן אחרת זר גם אם היא נחמדה ונעימה והחלטנו ללדת לבד מה שכן מצאנו מילדת שמוכנה להפגש איתנו פעם אחת לעבור על מצבי חרום - לרענון שוב כמובן אנחנו נכין רת השאלות והנושאים - אין להם אפילו "מערך" פגישה שהן עושות עם היולדות?!
מה שקצת מטריד אותי זה אחרי הלידה במקרה שאקרע או שיהיה לנו ספק לגבי איכות או שלמות השיליה אני לא יודעת איך אוכל להבדק, אין לי כ"כ רופא מטפל שמלווה אותי חשבתי להזמין רופאת ילדים אנתרופוסופית שתבדוק את התינוק אם יהיה צורך אבל מישהו שיבדוק חתך ושיליה??? למישהי יש רעיון?
אם מישהי מעוניינת בחוברת הזו של המילדת האוסטרלית - אני בשמחה משאילה או מצלמת עותק.
רחלי_מ*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי רחלי_מ* »

למי שקורא אנגלית: דיון מעניין באתר של MIDWIFERY TODAY, על לידה ללא מילדת.http://midwiferytoday.com/forums/topic.asp?[po]TOPIC ID[/po]=2424
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

שלום שרה, האמת היא שנכנסה לכאן כי פעם הגעתי דרכך לקישור של לידה ללא מיילדת
ונדלקתי על הרעיון. אבל כמו שגם את כתבת, זה יותר מתאים ללידה שניה.
איכשהו הגעתי גם לקישור שבו סיפור הלידה שלך ורציתי שוב לומר: את גיבורה וחזקה (אצלנו בבית לא אומרים גיבורה כמו אריה, אלא פשוט נמרה, אז את נמרה). ראיתי שגם את השתמשת בצחוק ובהומור בלידה, וזה שימח אותי מאד. האם את כזאת, או שזה יצא לך ספונטני, ההומור? אני מחפשת קישורים על שימוש בהומור בזמן הלידה, אולי את מכירה?
שרה_ק*
הצטרפות: 05 יוני 2003, 21:32
דף אישי: הדף האישי של שרה_ק*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי שרה_ק* »

כשהייתי בהיריון הראשון, נדלקתי על הרעיון לידה ללא תמיכה, אבל שמעתי מזה רק כשהייתי בחודש השביעי. עדיין היו לי פחדים וחששות. לא הצלחתי מספיק לעכל את זה.. בעלי גם קצת חשש! המשפחה שלי חשבו שאני מטורפת. אז הלכתי לבית חולים. חשבתי, מה כבר יכול להיות נורא. כולן עברו את זה ונראו די מאושרות.. עכשיו אמנם הלידה שלי נראתה טבעית ופאסטורלית.. אמא שלי היתה שם ונדהמה. זה היה עולם אחר ממה שהיא עברה: חדר צירים עם אלף נשים צורחות שוכבות כל אחת במיטה ווילון מפריד.. ואחרי זה ללכת- לדדות לחדר הלידה, ושוב לשכב ואז חתך בחיץ ואז לדחוף כאשר הרגליים למעלה קשורות לברזלים. אבל היא טענה שקצת השתוללתי לקראת הסוף. בטח שהשתוללתי! ההומור? אנסה למצוא קישורים.. אצלי זה היה ספונטני. אם צוחקים בזמן לידה זה עושה הכל קל וכייפי!
האם את היית רוצה ללדת ללא תמיכה? את יודעת שמישהי מהארץ שגרה ביפן סיפרה לי שהיא מכירה מישהי שילדה ללא תמיכה בארץ. היא גרה בסביבות חיפה. ויש עוד מישהי שנסעה לארץ מאלסקה. היא ילדה 4 ילדים ללא תמיכה חלקם באלסקה וחלקם בארץ. בנתיים אין הרבה ישראליות שילדו ללא תמיכה. אבל פעם מצאתי מישהי 'באופן טבעי' ששיחקו את הקטע של 'פיספסנו את המיילדת' כלומר קראו לה כאשר היא דחפה אז עד שהספיקה לבא התינוק כבר נולד. זהו לבנתיים מה שיש בקהילת לידה ללא תמיכה בארץ...
אמא_נמרה*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

שרה,
כן הייתי רוצה ללדת ללא תמיכה, אני מרגישה שאני מסוגלת. אבל בשביל זה צריך דווקא כן צריך תמיכה של הבעל והמשפחה... אז עוד נראה מה יהיה.
ואולי עדיף "בלי תמיכה" אבל בבית חולים, כי בכל זאת זה יכול להיות מסוכן, לא? אני ילדתי בבית חולים שהיה בו חדר "טבעי", והמיילדות לא עשו שום דבר עד שקיבלו רשות ממני . רוב הזמן הן לא היו בכלל בחדר (כי הייתה לי תומכת לידה, אופסס, לידה ללא תמיכה זה גם בלי תומכת לידה? אם כן, למה?). אם הייתי רוצה, הייתי יכולה לחתום על טפסים והן לא היו מתערבות בכלל.
שרה_ק*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי שרה_ק* »

בבית חולים ככל הידוע לי אי אפשר לידה ללא תמיכה. ברגע שאת לוקחת מישהו שיתמוך בלידה שלך, את מערבת עוד מישהו ואת הרעיונות שלו איך הלידה שלך צריכה להתרחש. אם משהו קורה לא לפי התוכנית, כמו צירים מתארכים, מצג עכוז, מצג רוחב ה'תומכות' לידה שלך נכנסות ללחץ ויכולות להעביר את זה אליך. הלידה עלולה להתקע.. ואז מה שהיה יכול להתרחש עם הרבה סבלנות פשוט נתקע. מפני שהאמא מרגישה פחד. היולדת רגישה מאד למה שקורה מסביבה. אם האווירה מסביב לא בטוחה היולדת חשה את זה בתת מודע שלה. בגלל זה עדיף אף אחד.
אבל לעומת זאת לפעמים יש סכנה אמיתית, אבל היולדת לא מודעת לזה, מפני שכולם מסביבה מרגישים שהכל בסדר. היולדת לא יכולה לקלוט את האינטואיציה של עצמה שמשהו לא בסדר ואז עלול לקרות נזק.
בקישור הזה יש סיפור של ידידה שלי שהצילה את הוולדית שלה ממוות

האם את יודעת שלפי הסטיסטיקות העולמיות בארץ 6 תינוקות מתים בלידתם על כל אלף תינוקות חיים?
בארה"ב המצב יותר גרוע, זה 7 תינוקות מתים על כל אלף... ויש ארצות במזרח אירופה שזה יותר טוב מבארץ ומארה"ב למשל בצ'כוסלובקיה. הסטיסטיקה שהראתי כאן זה משנה שעברה אז מתו פחות תינוקות.. אבל בכל אופן בשנות ה70 מתו עשרים על כל אלף בארה"ב

למה אני מספרת לך את זה? מפני שאם בארצות אחרות מתים 'רק' 3 - או 4 זאת אומרת שזה מצב שאפשר למנוע! בארצות שמתים פחות שם יולדים יותר בבית עם מיילדות שלא מתערבות. לעומת זאת בברזיל זה 90% ניתוח קיסרי ו13 תינוקות מתים בלידתם! כלומר הניתוח הקיסרי לא עוזר לכלום
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי פלונית* »

משהי קראה את הספר unassisted cildbirth" by laura kaplan shanely " אני אשמח לתגובות
או אם למשהי יש ספר טוב להמליץ על הנושא.
פלונית*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי פלונית* »

אני לאחרונה התחלתי להתחבר ללידה ללא תמיכה. אני רוצה לקרא ולחקור עוד בנושא.
האם יש ספרים מומלצים בנושא . קישורים?
מה קורה עם הילד הבכור? אם הוא זקוק לאבא ובדיוק אני זקוקה שיעזרו לי? (אין מצב שהיא לא תהיה בלידה)
אני מניחה שאין את כל התשובות. אבל אם תוכלו להפנות אותי בבקשה למקומות שאוכל למצא שם תשובות.
תודה
שרה_ק*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי שרה_ק* »

הו הו... יש המון המון דפים בנושא.. את יכולה להתחיל עם הקישורים ששמתי למעלה על לידה ללא תמיכה. ישנה גם קבוצה מקסימה של מעל 700 חברות שהחליטו ללדת ללא תמיכה. זה נמצא ביאהו
את יכולה להצטרף... אני נמצאת שם תחת השם שרה גוביץ (השם שלי לפני שהתחתנתי) זה באנגלית

מה שקורה עם הילד הבכור... כל אחת והבחירה שלה. יש אלו שבחרו שהילד ישתתף הוא מביא אוכל לאמא או סתם נמצא שם. לעיתים האמא מעדיפה שהילד יהיה אצל מישהו כאשר הלידה מתרחשת. בקישורים האלו יש תמונות של לידות ללא תמיכה איך שהאמא תופסת את התינוק.
אשמח מאד לדעת מתישהו מי את.. גם אני בהיריון ומחכה.. ומחכה מתרגשת לקראת היום הגדול :-)
פלונית*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי פלונית* »

תודה שרה (-: אני אכנס לאתר
קראת את הספר unassisted cildbirth by laura shanely ? האם כדאי לי לדעתך לרכוש אותו?
יונת_שרון*

לידה ללא מיילדת

יש לי ספר אחר שנקרא Unassisted Homebirth אבל טרם הספיקותי לעיין בו. אם את מגיעה לסביבה, אני יכולה להשאיל לך אותו.
פלונית*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי פלונית* »

תודה יונת. @} אבל לא נראה לי שאני אגיע לאזור שלך, אני גרה רחוק.
מי המחבר של הספר?
יונת_שרון*

לידה ללא מיילדת

מישהי בשם Lynn Griesemer.
רחלי_מ*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי רחלי_מ* »

פלונית, אני קראתי את הספר של Shanley. הוא מצוין. אפשר להשיג אותו מהאתר שלה http://unassistedchildbirth.com
אפשר למצוא שם גם ספרים אחרים בנושא, כולל הספר שיונת הזכירה, והרבה מידע, כולל סיפורי לידה של נשים רבות שילדו ללא מיילדת.
פלונית*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי פלונית* »

תודה @}
שרה_ק*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי שרה_ק* »

קראתי את הספר, הספר בעיקר דיבר על זה שאנו יכולות ללדת בעצמינו בביטחון ולא צריכות התערבות מבחוץ. אבל לדעתי הוא מקצר יותר מדי ולא מספיק סיפורים מהמציאות. אבל תוכלי למצוא הרבה סיפורים באתר שלה UCBIRTH אהבתי יותר את האתר לידה ללא הגבלה או את האתר של לורי מורגן ששם הסבירו יותר קרוב ללב איך זה יותר טוב ללדת ללא התערבות. מה שדיבר אלי זה הסיפורים שבאתר והודעות מנשים שבעבר ילדו בבית חולים ומספרות שעברו ללידה ללא תמיכה ולמה הן כל כך מרוצות מההחלטה. אם את מצטרפת לקבוצת CBIRTH תגידי לי, אשמח מאד שיש כאן ישראלית נוספת. (בעצם יש שם כבר ישראלית נוספת בהיריון שגרה ביפן. קוראים לה סמנטה תונזמוני - נשואה ליפני) וגם יש כמה יהודיות נוספות כמו קימברלי בוברו מקליפורניה. לורה שאנלי שכתבה את הספר שאת רוצה לקנות, לפעמים מצטרפת לשיחה ו..גם היא יהודיה
אמא_נמרה*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

שלום שרה,
אני מאד אוהבת לקרוא את מה שאת כותבת, חבל שאת גרה רחוק.
שאלת: "איזה יופי! אבל למה פקעו לך את המים?"

גם אני הייתי בדעה שאם המים לא ירדו מעצמם, אז לא כדאי לעשות כלום, אבל הלידה נשארה שעה וחצי בשמונה סמ' ללא שום שינוי. יש גישה שפקיעת המים מזרזת את הלידה, וזה השיקול שלקחתי בחשבון. זה לא היה רעיון שלי, המיילדות הציעו, אבא שלי (שהוא הומאופת קלאסי, ד"א, אפרופו הדברים שכתבת ב טיפה מן הטבע - האם היית שם?)
גם היה בעד (אם אני מרגישה שזה נכון). אז זרמתי עם זה , תרתי משמע. אני חושבת שההתכוונות שלי יחד עם הפקיעה שגם הלידה תמשיך (שאם יש חסימה אז היא ,תפקע, גם כן) עזרו מאד להמשך הלידה.

בעבר שאלתי אותך על לידה ללא מיילדת, מיום ליום הרעיון נראה לי יותר, אבל המשפחה שלי כל-כך לא תומכת שזה מבלבל מאד. טוב, בינתיים זה עוד לא רלוונטי, אז יש לי זמן ללמוד את הנושא ולהתחיל לשכנע...
שרה_ק*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי שרה_ק* »

אמא נמרה יקרה... אלו שיולדות בעצמן ללא תמיכה מאמינות שלידה צריכה להתנהל בזרימה. למשל אם את מתכננת לידת מים והכנת אמבטיה שלימה או בריכה מלאת מים חמימים אבל את פתאום מרגישה שדווקא להשאר מחוץ למים זה מה שמתאים לך, תזרמי עם זה. אי אפשר לדעת מה בדיוק יתאים ללידה שלך עד הלידה עצמה. אם מתכננים והולכים הכל לפי התוכנית בכוח זה עצמו יכול לגרום לבעיות בלידה. מאותה סיבה אני לא תומכת בפקיעת מים מלאכותית. אם האשה נמצאת לבד ללא התערבות חיצונית ואנשים אחרים שחושבים איך הלידה צריכה להתנהל לפעמים מה שכן היה טוב בשבילך זה ה'התקעות' בסיפור הלידה שלך שמתי לב שלפני פקיעת המים הצירים לא כל כך כאבו לך. אחרי פקיעת המים התחיל לכאוב לך. הכאב בא להגיד לנו משהו. וגם בסיפורך שמתי לב שהיית צריכה תפרים אחרי הלידה. אישה שנמצאת בעצמה ומרגישה שהלידה מתארכת והיא מרגישה שהתינוק חייב לצאת (האם את הרגשת שדחוף לתינוק לצאת?) היא באופן ספונטני עוברת לתנוחה שמעודדת את הפקיעת המים והמים פוקעים. אם היא לא מרגישה שום דחיפות זה סימן שזה מה שצריך להיות.. אולי התינוק לא בתנוחה אופטימאלית או שאת צריכה עוד זמן כדי להתמתח..

יש לי ידידה שהייתה צריכה להוציא את התינוק מ י י ד!! הסיפור שלה מראה איך האינטואיציה מראה לנו מה שצריך להיות. אילו היא היתה בבית חולים, היתה עוברת קיסרי חירום וזה לא היה יכול להיות מספיק מהר כדי להציל את התינוקת שלה. כאשר היא דחפה את התינוקת בכל הכוח, היא מה זה נקרעה עד התחת אבל זה מה שהיה צריך לקרות כדי להציל את התינוקת שלה ממוות. לפעמים הגוף מאפשר לפתח להקרע כדי לתת לתינוק לצאת במהירות כשצריך.

היה מקרה של לידה של מישהי שפקעו לה את המים ברגע האחרון כשהיתה לה פתיחה של 8 ס"מ אחרי שהעסק התארך והתארך. ואז כאשר התינוק יצא קודם היד יצאה. הרופא דחף את היד פנימה כדי לאפשר לראש לצאת ואז מייד החבל הטבור צנח החוצה ואז ישר לקיסרי. מי יודע אולי המים לא פקעו כדי לאפשר לתינוק להגיע לתנוחה אופטימאלית שלא תאפשר לחבל הטבור לצנוח, ואז כאשר פקעו, התינוק ניסה להציל את המצב בהוצאת היד שלו שזה יחסום את הצניחה, אבל כאשר הרופא דחף את היד פנימה החבל צנח החוצה... בגלל זה ממש לא כדאי לשנות את מהלך העניינים בצורה מלאכותית אפילו אם באותו הרגע זה נראה מה ש'חייבים' לעשות לפי דעה של אנשים שנמצאים מסביבך וחושבים מצפייה בחוץ עליך, ולא חשים את מה שאת חשה מה שמתרחש בגופך. העוברים הם חכמים. יש להם יצר הישרדות בסיסי והם עושים הכל מה שהם יכולים כדי שיוכלו להוולד שלמים ועלינו רק לתת להם לעזור למצב!

לגבי ההחלטה שלי על לידה ללא תמיכה: המשפחה שלי לא השתכנעה ואף פעם הם לא ישתכנעו. ניסיתי לשכנע אותם אחרי שילדתי את שלום וממש לא אהבתי את הלידה שלי. הם חושבים שאני מטורפת ולא אחראית. אז עכשיו שאני בהיריון והם מדברים איתי על מיילדת (בתור פשרה במקום רופא) ועל לידת בית חולים (אפילו לידת בית עם מיילדת הם לא מוכנים לחשוב על זה) אני משתפת פעולה. נתתי להם תאריך לידה שזה שלוש שבועות יותר מאוחר מהתאריך המשוער. היה לי קל לשקר אותם מפני שבחודש הראשון של ההיריון עדיין היה לי מחזור (בעצם דימום קל מאד של התשרשות ההיריון ברחם) מה שאני מתכננת לעשות זה לקחת מיילדת שקרובה לבית שלי, אחרי שאסדר את הביטוח הרפואי (ביוקרטיה נסחב) אין לי כסף. אז ביטוח ממשלתי. ואז במילא אהיה רשומה בבית חולים כלשהו בתור גיבוי שאם ארגיש שמשהו לא בסדר אוכל לבוא לשם. וללידה עצמה ארצה להיות בבית עם עצמי. אשחק אותה את ה'נולד מדי מהר'. אני מקווה להצליח לצלם את הלידה הזאת בווידאו ביתי. בעצם בקבוצת תמיכה ללידה ללא תמיכה יש סרטי לידה שמצטברים על כל לידה נוספת הן מוסיפות את זה לאוסף. אני לא חושבת שארצה ללדת בעירום אם יהיה ווידאו. אשים בגד ים של היריון שיש לזה חצאית מיני. אם הווידאו יהיה צנוע לא יראה איך התינוק יוצא ככה גלוי, אוסיף את זה לאוסף :-) אני שמחה לתרום את זה. לצפות בזה ממש עוזר לך לראות איך הגוף שלנו יודע מה שהוא עושה ועלינו לסמוך על זה ועל אלוקים! וגם לזרוק את כל הפחדים הישנים שתעשיית הלידה שטפו אותנו בזה זה מאתיים שנה...
אמא_נמרה*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

שרה, אני מסכימה עם ההסברים שלך לגבי הזרימה ועם זה שהיולדת יודעת הכי טוב.

אני נתתי לעצמי להקשיב להמלצות לפקיעת המים, כי זה מה שהיה נכון עבורי, שכן יתערבו לי באותו שלב של הלידה.
היה שלב למשל שהצוות רצה לתת לי אנטיביוטיקה בעירוי בגלל איזה עניין בירוקרטי מטומטם, אז העפתי אותם מהחדר, פשוט אמרתי לא בא בחשבון, חתמתי ושכחתי אותם לגמרי, לא נתתי לזה להתערב.
גם בעניין התפרים - ביקשתי מאד שלא יחתכו רק אם מאד צריך, ואני יודעת שהמיילדת חתכה יותר מהפחד שלה והכסת"ח. אבל זה בסדר מצידי. לדעתי, אם המיילדת פוחדת זה הכי גרוע.
כל זה משום שזו לידה בבית חולים.
זו הייתה לידה ראשונה, והיא הייתה חוויה חיובית מאד מאד, שמחה, רגועה, קלה, אופטימית. זה חשוב מאד. גם אם לא הכל היה 'טבעי' לפי הספר.
זה היה הכי 'טבעי' שיכולתי כנראה באותו זמן.
ללידה הבאה (קודם שיהיה הריון...) אני כבר באה מוכנה עם הניסיון הזה. אני כבר יודעת מה זה ללדת. אני יודעת שאני יכולה. אני יודעת איך אפשר לעזור לי. אני גם מרגישה חזקה יותר - אם קודם האמנתי שהגוף יודע ללדת, אז עכשיו אני יודעת את זה ממש וגם יש לי הוכחות. לכן אני לא רוצה ללדת בבית חולים (כולם שם חולים...), כי אני רוצה לעשות את זה יותר טוב לעצמי, יותר בריא.

הרעיון שלך ש'נולד מהר מידי' הוא אדיר. אני חשבתי (את רואה כבר אני חושבת על זה) להגיד לכולם תאריך לידה מאוחר יותר, ופשוט לא להגיד כשיש לי צירים, הבעיה היחידה היא שכרגע אנחנו גרים מרחק של 40 דק' - שעה מבי"ח וזה נראה לי מסוכן, אז יש עוד הרבה מה לתכנן.

באיזה אתר אפשר לראות לידות ללא מיילדת בוידאו?
שרה_ק*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי שרה_ק* »

היי האם את רוצה להצטרף לקבוצה של לידה ללא מיילדת. לא שאת מתחייבת ל-לידה ללא מיילדת אם תחליטי שזה לא מתאים לך... אבל בתור חברה בקבוצה את תוכלי לפנות לקימברלי בוברו שתשלח אליך את הווידאו. מה שתצטרכי לעשות זה להשיג ווידאו ריק שיש בו מקום ל8 שעות ולשלוח אליה את זה הביתה בלוס אנג'לס בתוספת בולים וקופסא כדי שתוכל לשלוח את זה אליך בחזרה.. חוץ מההוצאות הדואר זה בחינם. בקבוצה גם כתוב איזה סוג ווידאו מתאים. אני עוד לא השגתי את זה אבל מתכוננת!

נ.ב. איך תסתדרי שזה בשיטה אמריקאית ולהעביר את הווידאו לשיטה ישראלית, צריך להביא את זה בחשבון
שירי_בן_דב*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2001, 14:57
דף אישי: הדף האישי של שירי_בן_דב*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי שירי_בן_דב* »

יפעת, בדף אחר כתבתי שחסרתם לי בפארק הירדן. לא ידעתי למה, עכשיו אני מבינה. אז אם מגיע מזל טוב, אני מצטרפת. ספרי לנו, האם אכן ילדת לבד לגמרי? אני סקרנית לגבי הנושא הזה כבר שנים. ד"ש לכולכם ושנה טובה.
יפעת_גת*
הצטרפות: 18 ספטמבר 2001, 12:42
דף אישי: הדף האישי של יפעת_גת*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי יפעת_גת* »

האמת, עד הרגע האחרון עוד התלבטתי אם לעלות צפונה או לא...והתשובה באה מעצמה.
וכן, ללא עזרה רפואית, אבל ממש לא לבד.
Manty*
הצטרפות: 18 ספטמבר 2004, 05:06

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי Manty* »

Hi Yifat
Did you have a uc? How exciting! Have you written your birth story? I'd love to read it :-) I too had a uc last year. It was the most amazing experince ever .We had a couple's birth in our bath tub.
Mazal tov and enjoy your baby moon.
יפעת_גת*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי יפעת_גת* »

שאלה לי
הבנתי שיש כמה נשים בארץ שילדו ככה בבית
איך נרשמתם במשרד הפנים
עם איזה מסמכים?
תודה
יפעת_גת*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי יפעת_גת* »

טוב נרשמנו, עצה ליולדים לבד בבית: להרשם בת"א, הם כבר לא מתרגשים מכלום. אשקלון - לא מומלץ, היסטריים מדי.
כעקרון הם מחפשים נייר שיגיד שהתינוק באמת שייך לך, וזה קצת קשה למי שלא מנהלת מעקב הריון, אצל רופא, מיילדת או גורם כלשהו, וגם יולדת ללא גורמים רפואיים נוכחים.
אבל סוף טוב הכל טוב, וכמי שהתחתנו אזרחי באיטליה לפני הרבה שנים, קיבלנו את קבלת הפנים הנחמדה הזו מהפקידה שעובדת שנים במשרד הפנים: זה שוב אתם?
עוד_אחת_בהריון*
הצטרפות: 20 פברואר 2005, 17:28

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי עוד_אחת_בהריון* »

אני שוקלת ללדת בבית ללא מיילדת. יש לי דולה נהדרת שהיא ממש מיילדת ללא הסמכה. אני חושבת להיות איתה בבית ובזמן הלידה ממש לקרוא לאמבולנס רק לשם גיבוי ורק כדי לא לסבך אותה חלילה.ואז לא להתפנות לבית חולים ולספוג את עלות הזעקת האמבולנס. השאלות שעולות לי הן;
  • האם החובשים יכולים לחייב אותי להתפנות אחרי הלידה? או להתפנות בזמן שמחכים שהשילייה תצא?
  • האם רופא משפחה רגיל שיכול לבוא לבדוק את היילוד ואותי זה מספיק כדי לוודא שאני בסדר ואין לי קרעים וכד'?
רחלי_מ*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי רחלי_מ* »

עוד אחת,
אם את רוצה ללדת בבית ללא מילדת כדאי לך לשנות קצת את הדרך בה את רואה את הדברים. פתחי את עצמך לרעיון שהגוף שלך יודע ללדת וכל מה שאת צריכה לעשות זה ללמוד להקשיב לו ולתת ללידה להתרחש. אם את במקום כזה אז הדולה יכולה להיות אתך כחברה ואת לא צריכה להציל אותה מאחריות. אם את מכינה את עצמך ללידה לבד אז כדאי לך גם להסתכל בקישורים לאתרים השונים שיש בדף הזה. אני לא הרגשתי שום צורך להבדק על ידי רופא לא לפני כן ולא אחר כך.
אם את רוצה לידה בבית עם מילדת והיא פשוט לא מוסמכת את תמיד יכולה להתפנות לבית חולים אם יש בעיות ולהגיד שהיית לבד ואם אין בעיות אז למה להזעיק אמבולנס? פשוט לא ברור לי.
אמא_גמדים*

לידה ללא מיילדת

אני מסכימה עם רחלי אבל יחד עם זה - אם את מרגישה צורך בגיבוי של אמבולנס אפשר לתאם אמבולנס בהמתנה ליד הבית, ולשלם לפי התעריף - נראה לי יותר הגיוני והוגן מאשר להזעיק אמבולנס בשביל כסת"ח כלשהו, כמובן שתזמיני אמבולנס ליולדת...
בענין בדיקה אחרי - אני לא הרגשתי צורך בבדיקה לעצמי אבל הכנתי את האופציה שיהיה מי שיבדוק אותי ואת התינוקת לאחר הלידה במידת הצורך.
אצלנו באמת הבודקת (שבדקה בסופו של דבר את התינוקת רק) היתה רופאת המשפחה שלנו אבל היא מורגלת בבדיקת ילודים בלידות בית. לא כל רופא מורגל ולא לכל רופא משפחה הייתי נותנת את הזכות לבדוק את מצב הפרינאום שלי לאחר לידה ובטח לא לתפור אותו אם יש צורך...
בלידה ללא מיילדת עוד יותר מלידת בית אנחנו צריכות לדעת בוודאות שאנחנו יכולות ללדת בעצמנו אם יש ספקות כדאחי לפזר את העננים במועד...
עוד_אחת_בהריון*
הצטרפות: 20 פברואר 2005, 17:28

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי עוד_אחת_בהריון* »

תודה לכן.
מערבלת_הצבעים*
הצטרפות: 08 אפריל 2005, 19:25

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי מערבלת_הצבעים* »

היש כאן נשים שהתנסו בלידה ללא מיילדת ?

האם אתן יכולות לשתף-

אני פשוט צריכה עזרה בנושא
אני עוד מעט יולדת
ולא לגמרי סגורה על כך למרות שזה מה שהולך להיות
כנראה
איך אפשר להיות לגמרי שלמה?
אשמח לכל טיפ הצעה דעה
תודה מקרב לב
יוחננ_ית*
הצטרפות: 19 מרץ 2004, 09:58
דף אישי: הדף האישי של יוחננ_ית*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי יוחננ_ית* »

היש כאן נשים שהתנסו בלידה ללא מיילדת ?
תכתבי למנטי בדף הבית שלה - אולי היא לא ראתה את הדף הזה.
Manty T
אמא_גמדים*

לידה ללא מיילדת

וגם אני...
הכי טוב בטלפון...
מערבלת_הצבעים*

לידה ללא מיילדת

תודה רבה
אמא גמדים אני אתקשר אלייך...
תודה
וחוץ מזה איזה ציוד מיוחד צריך???
האם אפשר להשיג מאיפשהו דופלר ????
Manty_T*
הצטרפות: 18 ספטמבר 2004, 19:14
דף אישי: הדף האישי של Manty_T*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי Manty_T* »

הי מערבלת
אני מעתיקה לכאן מ ארגז כלים ללידה את הציוד בו השתמשתי:

# lots of spare towels
# scissors
# shoe lace/embroydery floss
# chauxe pads (for the placenta and mom)
# a bowel for the placenta
# baby sitter (grandparent)
# clock (for regstering the time of birth, but I did better not timing contrax...)
# phone numbers of people you trust will support
# hydroperoxide

כמו כן, היה ברשותי shepard's purse לייתר בטחון, ו- golden seal לחבל התבור.
שכנה (מיילדת) נתנה לי גם משקל דייגים לשקילת התינוק.
אני לא נגישה בטלפון (גרה ביפן) אז תשתמשי באתר לשאלות או, אם יש לך סקייפ, אשמח לעזור!

המון הצלחה, מנטי
אמא_גמדים*

לידה ללא מיילדת

אפשר להשאיל משקל מיד שרה. לא מכירה השכרת דופלר אבל פטוסקופ (מעץ) אפשר להשיג, יש מיילדות בית שישאילו לך (לי השאילו). חשוב לתרגל את השימוש בו (שבן זוגך או מי שמתוכנן להיות איתך) אם רוצים להשתמש בו במהלך הלידה.
מחזקת את מנטי בעניין ילקוט הרועים. לטבור השתמשנו בחוט כותנה עבה (כמו חוט צמר רק 100% כותנה).
היו לנו כמה קערות והשתמשנו בגדולה לעשות סטריליזציה למספריים ולחוט.
מערבלת_הצבעים*

לידה ללא מיילדת

רב תודות
אופי*
הצטרפות: 05 מאי 2005, 11:59

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי אופי* »

מישהו יכול לתרגם את הרשימה? למה ילקוט רועים?
נעמי_בן_שיטרית*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2004, 22:15
דף אישי: הדף האישי של נעמי_בן_שיטרית*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי נעמי_בן_שיטרית* »

אני מתכוננת ללידת בית ללא מיילדת (לידה שלישית, שנייה בבית)
מחפשת סיפורי לידה, זקוקה לתמיכה ולעצות.
יהודית_שפמן*
הצטרפות: 12 יוני 2002, 21:42
דף אישי: הדף האישי של יהודית_שפמן*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי יהודית_שפמן* »

נעמי
קודם כל בהצלחה וכל הכבוד על האומץ.הרבה ניסיון אין לי חוץ מזה שילדתי בלי מיילדת באופן בילתי מתוכנן כי היא פשוט לא הספיקה להגיע...
כן הייתי ממליצה לך לדבר עם מיילדת בית שתתן לך טיפים בנושא. אני מכירה כמה נשים מהארץ שילדו בבית ללא מיילדת אולי כדאי לך לדבר אתן ולשמוע את החוויות שלהן.
אני מאחלת לך לידה טובה.
בהריון*
הצטרפות: 23 דצמבר 2004, 21:29

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי בהריון* »

נעמי, דר' אבנר שיפטן נכון לייעץ לנשים כמונו.
נעמי_בן_שיטרית*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2004, 22:15
דף אישי: הדף האישי של נעמי_בן_שיטרית*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי נעמי_בן_שיטרית* »

תודה, התלבטתי אם ליצור קשר איתו. לא בטוחה בשביל מה. אני מנסה להימנע מכל התערבות. רוצה חיזוקים לתחושה הפנימית שאני רוצה ללדת לבד ולא שיילדו אותי. והרי הוא רופא מיילד. (גם גבר וגם מיילד...)
בהריון*
הצטרפות: 23 דצמבר 2004, 21:29

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי בהריון* »

הוא איש מקצוע חכם וטוב שנכון לתת לך את מה שתבקשי. באמת.
בהצלחה בכל מקרה .
Manty_T*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי Manty_T* »

ואם יש למישהו רעיון ל-שם דף מתאים יותר, אשמח להצעות

בעקבות דיון בעניין שם מתאים בפורום לידות בית של תפוז, עלתה ההצעה לקרוא ללידה כזו לידה עצמית.

לי נשמע מאד קולע
מה דעתכן?
Mise*
הצטרפות: 11 דצמבר 2005, 17:43

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי Mise* »

לי זה נשמע מתאים מאוד.
אישה_אחת*
הצטרפות: 05 דצמבר 2002, 18:17

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי אישה_אחת* »

אני אהבתי - לידה עצמית. |Y|
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי אם_פי_3* »

אם כבר: עצמאית.
אבל זה גם לא לגמרי מדויק.
סתם_עברתי_פה_במקרה*
הצטרפות: 25 מרץ 2006, 16:58

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי סתם_עברתי_פה_במקרה* »

לידה עצמית נשמע כמו הלידה שאת נולדת בה. אם כבר: עצמאית.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

לידה יחידנית מבחירה ;-)
הרגע_הזה*
הצטרפות: 05 יולי 2003, 01:00
דף אישי: הדף האישי של הרגע_הזה*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי הרגע_הזה* »

אולי "לידה בפרטיות". או יותר טוב "לידה אינטימית" - לא תרגום אבל זו התחושה למיקרא הסיפורים.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אהבתי "לידה עצמאית." כך הרגשתי בלידה. העבודה האישית שלי על עצמאות (רגשית ופיסית) ליוותה אותי לכל אורך התהליך שבשיאו ילדתי לבד.
ב_הריון_2006*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2006, 13:33

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי ב_הריון_2006* »

קראתי נראה לי איפשהו כאן באתר על סרט בו צולמה לידת תאומים ללא מיילדת.
אני מאוד רוצה לראות את הסרט או גם כל סרט אחר על לידה עצמונית
אשמח לעצות
תודה!
אמהות_בדרך*
הצטרפות: 24 אוגוסט 2006, 13:20

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי אמהות_בדרך* »

הסרט נקרא Psalm@Zoya
של Mindy Goorchenko
מישהי יודעת איך אפשר להשיג בארץ?
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

הכוונה ללידה ללא נוכחות רפואית (אבל זה שם קצת ארוך מדי).
טלי_מתכוננת_לביאת_המשיח*
הצטרפות: 05 יוני 2006, 01:14
דף אישי: הדף האישי של טלי_מתכוננת_לביאת_המשיח*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי טלי_מתכוננת_לביאת_המשיח* »

שמעתי סיפור יפה מתימניה שילדה את כל ילדיה לבד. בין השיחים או משהו כזה, והיא ספרה זאת בפשטות. הלידה היתה חלקה למדי וטבעית לגמרי...
אנונימי

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי אנונימי »

לידה, פשוט לידה. כל ההגדרות נשמעות מעושות. לידה ללא מיילדת זו הגדרה שנשמעת עניינית ומתאימה, רק כדי להסביר שזו בעצם לא הלידה שרגילים לה (בי"ח, עם מיילדת..)
סיגל*
הצטרפות: 27 יולי 2001, 00:02

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי סיגל* »

לא בא לי לקרוא באנגלית באתרים שמקושרים למעלה. מישהי יכולה לספר לי מה עושים עם חיתוך חבל הטבור? מה עושים עם השלייה? איך עושים את זה בצורה אחראית - בכל זאת מרגישה שחסר לי ידע פיזיולוגי/טכני עם כל האמונה בגוף ובדרך הטבע וכל זה...
Manty_T*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי Manty_T* »

סיגל,
לגבי חיתוך חבל הטבור:
דבר ראשון, לא חייבים לחתוך. לידת לוטוס בה השיליה נשארת מחוברת לתינוק עד לנשירת החבל, מאד מקובלת אצל הרבה יולדות ומיילדות
אני קודם נתתי לשיליה לצאת (אצלי לקח חצי שעה ושעה) ואחר כך חיכיתי לזמן מתאים לחיתוך (6 שעות וארבע שעות).
הכנתי מבעוד מועד חוט (בפעם הראשונה שרוך נעלים שבדיעבד הרגיש לי כבד מידי. בפעם השניה השתמשנו בחוט ריקמה ממנו הכנתי צמה דקיקה). קשרנו אותו כסנטימטר מהבטן. חתכנו אז את חבל הטבור עם מספרי מטבח חזקות, שעבירנו תחת מים רותחים, כחצי סנטימטר מצד השיליה.
וזהו. החוט נפל אחרי יום ושארית חבל הטבור נפלה אחרי 5 ימים.
לגבי השיליה:
חיכיתי שתצא. לא עשיתי שום דבר מיוחד מלבד להניק.
שרה ק חיכתה 5 שעות לשיליה (ונדמה לי שחתכה את חבל הטבור לפני יציאתה). תשאלי אותה לגבי פרטים נוספים.
ומה עושים עם השיליה? יש על זה דף שלם באתר, אך אצלי שתיהן עדיין מחכות לתשובתי בפריזר.
סיגל*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי סיגל* »

קראתי את הדף הזה בפעם הראשונה לפני כחודש וחצי. עד אז לא הבנתי למה אני לא מצליחה להביא את עצמי להתקשר למיילדת כלשהיא ולקבוע איתה ללידת בית (שנייה בבית, שלישית בכלל). האיש שלי נידנד לי כבר מחודש שישי שאקבע עם מישהי=מילדת ואני לא מצליחה לעשות את זה. בסוף התקשרתי לרונית ואפילו קבענו להיפגש. אחרי 3 ביטולים גם מצידי וגם מצידה הבנתי שכנראה זה לא צריך לקרות. אבל עדיין לא ידעתי מה כן צריך לקרות. אפילו שקלתי לסוע לב"ח בשביל ללדת וישר אח"כ לסוע הביתה. שעתיים ולחזור הביתה. לא היה עם מי לדבר שם אז הבנתי שכנראה גם זה לא הכיוון הנכון.
ואז מצאתי את הדף הזה וידעתי ישר שזהו- מצאתי את הדרך שבה אני רוצה ללדת.
כמובן שעלו המון פחדים ושאלות. הייתי בטוחה שהאיש ממש לא יתלהב. סה"כ הוא בעצם הופך להיות המיילד שלי וזה הרבה אחריות.
היום אנחנו כבר 3 ימים לפני התאריך המשוער. מחכים בציפייה נרגשת ללדת לבד, רק שנינו, בבית.
בלי אף אחד.
בלי מישהו שיודע יותר מאיתנו.
בלי מישהו שייקח מאיתנו את האחריות.
אחריות... זו המילה שהכי מתקשרת לי לכל העניין הזה. אני האחראית הבילעדית על כל דבר שקורה לי בחיים. אז למה פתאום בלידה לתת את האחריות הזו למישהו אחר.
נפגשנו לפני שבועיים בערך עם אמא גמדים ובעלה. היה נעים להכיר זוג מקסים וגם לשמוע חוויות מהלידות שלהם. נראה לי שזה חיזק את האיש שלי.
אני מופתעת כ"כ לטובה מאיך שהוא הסכים ולא התנגד בכלל לכל העניין. הייתי בטוחה שתהיה לנו מלחמה קטנה על זה והוא כ"כ זורם איתי ועם הרצונות שלי ומוכן להיות איתי לחלוטין בחוויה המופלאה הזו שלנו.
אחרי המפגש עם אמא גמדים ומשפחתה הוא הציע שנתקשר למילדת בית שיילדה אותנו בלידה הקודמת. אני חששתי כי הייתי בטוחה שהיא תפחיד אותנו ותתנגד. בכלל- לא מספרים כמעט לאף אחד מפחד שנקבל הפחדות ואזהרות. מעדיפים להתמודד עם הפחדים שלנו ולא עם פחדים של אחרים.
בסוף מצאנו ערב שקט בלי הבנות. התקשרנו אליה (השם שמור במערכת) וגם היא היתה בדיוק פנויה לדבר. היינו שנינו עם רמקול בצד האחד והיא בצד השני והיתה שיחה כ"כ טובה ומחזקת ומפתיעה לטובה בפתיחות שלה. היא ממש חיזקה אותנו ואמרה לנו שהגוף שלי יודע הכל לבד ושלא צריכה להיות שום בעיה ללדת כמו שאנחנו רוצים בדיוק.
קבענו להיפגש איתה. עבור הפגישה שילמנו לה 200 ש"ח. ישבנו בחוץ על הדשא ועברנו איתה על תהליך הלידה. האיש שאל שאלות טכניות שענינו אותו. אני בעיקר הקשבתי. עברנו על כמה סיבוכים קלים אבל לא ממש. יותר דיברנו על ההכנה הריגשית= ממה אנחנו חוששים. מה עושים אם מרגישים פתאום לא שלמים או פחד או בילבול, שמותר להתחרט בכל רגע נתון. היא כמובן אמרה שתשמח להיות איתנו אפילו בחוץ, מאחורי הדלת, רק לשמע... אבל זה בעצם לוקח את כל הפואנטה מהעניין אז זה לא הכיוון.
בקיצור- היא מאוד הפתיעה אותנו לטובה עם הפתיחות שלה ועם הנכונות שלה לזרום איתנו ואפילו לתמוך בנו בבחירה שלנו. בסוף היא נתנה לנו ערכה סטרילית לחיתוך חבל הטבור, דפים שהיא נותנת בד"כ ליולדות שהיא מלווה וגם טלפון של רופא ילודים שאיתו היא עובדת שמוכן לבוא לביקור בית לאחר לידה (בפעם שעברה היתה לנו בעייה שאף רופא לא הסכים לבוא לבדוק אותנו ונאלצנו לסוע לב"ח אחרי 48 שע').
זהו-
אנחנו מחכים.
הכנו בריכה, הכנו את עצמנו. דאגנו להכין את כולם שאנחנו הולכים ללדת בבית עם מילדת (חוץ משתי חברות טובות שיודעות את האמת ולהפתעתי בכלל לא התנגדו).
נעדכן לאחר הלידה איך היה
אסנת_ש*
הצטרפות: 12 מרץ 2002, 18:32
דף אישי: הדף האישי של אסנת_ש*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי אסנת_ש* »

בהצלחה! מאחלת לך לידה טובה, קלה ומעצימה. איזה יופי לקרא איך הגעת לאן שהיית צריכה ללכת, ולכן גם לא חווית התנגדות מאף אחד.
רואים שאת שלמה עם דרכך. מחכה לקרא את סיפור הלידה.
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

בהצלחה {@
מחכה לקרא את סיפור הלידה
אומה_לי*
הצטרפות: 29 מאי 2006, 21:37

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי אומה_לי* »

מחזקת את ידייך!
אני מאמינה שאנחנו הנשים שמחוברות לעצמן,
יודעות ללדת.
גם אני אחרי שתי לידות בית.
שתהיה לידה מעצימה, ופשוטה.
מסע קסום לך.
אומה לי
עדינה_ניפו*
הצטרפות: 10 ספטמבר 2003, 17:33
דף אישי: הדף האישי של עדינה_ניפו*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי עדינה_ניפו* »

מאחלת לך בהצלחה רבה
מתרגשת יחד איתכם.
וגם אני מחכה לקרא את סיפור הלידה.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי בשמת_א* »

כל הכבוד לך, וכל הכבוד למיילדת שלך. לא יודעת מי היא, אבל לא מתפלאת - מיילדת של לידות בית בהחלט מאמינה בכוחה של האשה ללדת, זה אלף-בית. שתהיה לידה קלה וטובה!
טליה_טקאוקה*
הצטרפות: 04 מאי 2006, 08:27
דף אישי: הדף האישי של טליה_טקאוקה*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי טליה_טקאוקה* »

מצטרפת לאיחולי הבהצלחה!!
אני ילדתי לפני שבוע וחצי גם ללא מילדת והיה מדהים מעבר למילים..עוד לא היה לי זמן לכתוב את הסיפור..
בן זוגי התנגד אז באופן רשמי היתה לנו מילדת וברגע האמת לשמחתי הוא בכלל לא רצה לקרוא למילדת ופשוט זרם איתי והיה מדהים!!
עדינה_ניפו*
הצטרפות: 10 ספטמבר 2003, 17:33
דף אישי: הדף האישי של עדינה_ניפו*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי עדינה_ניפו* »

טליה טקאוקה
עקבתי אחריך קצת כאן והייתי סקרנית לגבי הלידה
אז אני שמחה ומאושרת לשמוע על הלידה ומצפה בקצר רוח לקרוא את הסיפור המלא!!
סיגל*

לידה ללא מיילדת

שליחה על ידי סיגל* »

ממש חשוב לי לכתוב כאן את סיפור הלידה שלנו כדי לחזק נשים נוספות בהחלטה ללדת לבד. כבר עברו 3 + שבועות ועדיין לא מצאתי את הזמן לכך. מה שמחזק את התחושה שאנחנו עושות עניין כזה גדול מהלידה כשההתמודדות האמיתית מתחילה אח"כ.
על הלידה הזו אני באמת יכולה להגיד את זה בפה מלא- הלידה עצמה היתה כ"כ קצרה, מהירה, קלה שבכלל לא הספקנו להנות או לסבול או לעכל את מה שהיה... הופ! והיא נגמרה. אבל אח"כ... כ"כ הרבה שעות של כאבים מהתכווצות הרחם (יותר כואב מהלידה עצמה) וכשזה סוף סוף עבר והתאוששנו אז הטראומה של הברית שגם יצרה אצלי דאון הורמונלי רציני. ואחרי זה הלילות ללא שינה... בקיצור- מה זה הלידה לעומת כל מה שאח"כ...
אבל בכ"ז- אם אני רוצה לעודד נשים נוספות כפי שכתבתי למעלה אז אני יכולה לספר שהלידה היתה ממש ללא בעיות. ללא פחד. ללא מחשבות שמה ייקרה אם...
את כל זה עברנו לפני בשבועות ובימים שהכנו את עצמנו נפשית לעניין.
אח"כ כבר ממש לא הבנו מה כולם עושים מזה סיפור כ"כ גדול. כולו ללדת. מי לא יודעת לעשות את זה?
מצחיק בעיקר לקבל את התגובות מהסביבה. בעיקר אצלנו בגלל שאנחנו חיים בקיבוץ שבו כמובן כל חריגה מהנורמה היא עוד יותר ממה ש"בחוץ". אנשים מאוד התפעלו בעיקר מבעלי. כאילו הוא עשה את כל העבודה. והוא כמובן אמר שהוא בסה"כ לא עשה כלום. אני ילדתי לבד והוא רק היה שם בשבילי. אבל בשביל הסביבה המיילד/מיילדת עושים המון. הוא כבר קיבל את התואר דוקטור בקיבוץ.
חוץ מזה אמרו עלינו כמובן שאנחנו נורא אמיצים (ומאחורי הגב בטח אמרו שמופרעים ומטורפים וחסרי אחריות). ואפילו ההורים הפולנים טורבו הפתיעו לטובה בתגובתם המקבלת והלא היסטרית.
אנחנו יצאנו מהחוויה בתחושה של יחד, של שותפות, של חיבור ושל אחריות מאוד גדולה על עצמנו וחיינו וכמובן ילדינו.
היה מצחיק להיתקל בתגובת המימסד הרפואי (בטעות נסענו למיון כמה ימים אחרי הלידה...)- הם בכלל לא הצליחו לתפוס את הרעיון שאנחנו האחראים הבלעדיים על הילד. מבחינתם האחריות היא שלהם מהרגע שפסענו לתוך בית החולים.
במבט לאחור אני בכלל לא מבינה ממה כ"כ פחדנו/דאגנו/התלבטנו וכו'... לידה זה פשוט הדבר הכי טבעי ונורמלי בעולם. אם אין בעיות מיוחדות בזמן ההריון ואין פחדים מהלידה אין שום סיבה שבעולם שיהיו סיבוכים. אנחנו חיים בתרבות של פחד. וכל החוכמה זה לדעת להתנתק מזה. להאמין. לבטוח בגוף. לבטוח בעצמי אבל גם בייקום/ אלוהים/או כל דבר אחר שתרצו להאמין בו שכל מה שקורה קורה כי הוא צריך לקרות ובתזמון הנכון ביותר. ואם היה קורה לנו משהו נוראי בלידה הרי באותה מידה הוא היה יכול לקרות לנו יום אחרי
יש לנו בקיבוץ זוג שהתינוק שלהם נולד בב"ח בלידה הכי קונבנציונלית שיש וקיבל דום נשימה או משהו כזה בגיל שבועיים.
ואחות של בעלי מתה מגידול בראש בגיל שנתיים.
והבן של דודה שלי מת פתאום בלי שום סיבה בגיל 17 וקצת. ואפילו לא יודעים ממה.
וזהו... ככה זה בחיים. יש גם מוות. ויש מחלות . והכל קורה כמו שהוא צריך לקרות.
הכל עניין של אמונה. ומי שמאמין יכול ללדת לבד בבית.
וטכנית- אני ממש ממליצה להיפגש עם מיילדת כמו שלנו היתה. לשאול שאלות, להתייעץ, להבין כמה דברים טכניים שצריך להבין. לקבל ערכה סטרילית לחיתוך הטבור וזהו! ללדת! כשכבר בתוך העניינים של הלידה פתאום הכל נראה פשוט וברור ובכלל בלי בעיות.
טוב כבר כתבתי המון ואין לי מושג אם זה עזר למישהו או לא כי כבר נורא מאוחר בלילה.
אני כמובן אשמח לעזור ולעודד ולענות על שאלות בדף בית שלי אם מישהי רוצה.
שליחת תגובה

חזור אל “הריון מתקדם”